Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

 

 

У Львівської міської ради вкрали 100 мільйонів гривень, які мали піти на будівництво стадіону

Champion.com.ua

14.01.10

Як повідомили в департаменті фінансової політики Львівської міської ради, на сьогодні міська рада не має змоги оперувати власними коштами в розмірі 100 млн грн, які отримані від продажу облігацій.

Кошти передбачені на будівництво стадіону, − повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Проте, поки не має закритих актів виконаних робіт, Львівська міська рада вирішила, щоб ці гроші не лежали просто так, розмістити їх в Укрексімбанку під 17% та забезпечити додаткові надходження до бюджету.

Але Державне Казначейство забрало і використало ці гроші на інші цілі, не виконуючи платіжні доручення та порушуючи Конституцію України та Бюджетний кодекс. Від таких дій місто втрачає щодня близько 70 тис грн.», − зауважив директор департаменту фінансової політики Олег Іщук.

 З цього приводу Львівська міська рада звертається із листами до Кабінету міністрів України.

+++

На сайті Мін‘юсту створено спеціальну рубрику, де узагальнено усю нормативну базу до Євро-2012

Minjust.gov.ua

14.01.10

Міністерство юстиції створило спеціальну рубрику на своєму відомчому сайті, де зібрано та систематизовано усі нормативно-правові акти, що регулюють питання організації та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Як повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук, в рубриці зібрано акти Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Президента України та інші акти, що стосуються указаної події.

Міністр юстиції нагадав, що Міністерство юстиції залучено до реалізації першочергових заходів з організації та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012. Зокрема, Мін’юст надає центральним органам виконавчої влади експертну та консультативну допомогу у вказаних питаннях − забезпечує опрацювання проектів нормативно-правових актів та надає центральним органам виконавчої влади, що задіяні у підготовці та проведенні в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, консультативної допомоги при здійсненні ними підготовки проектів нормативно-правових актів, необхідних для підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012.

Спеціальну рубрику, де узагальнено усі нормативні акти, що стосуються указаної події, можна знайти за адресою в Інтернеті − http://www.minjust.gov.ua/0/euro2012. Документи рубрики підтримуються у чинному стані.

+++

Народні депутати України побували на будівництві стадіону НСК

Kmu.gov.ua

14.01.10

14 січня 2010 року члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки дотримання законодавства при проведенні реконструкції Національного спрортивного комплексу Олімпійський» та забезпечення парламентського контролю побували на будівництві головної спортивної арени України. Народні депутати України Володимир Філенко, Юрій Колоцей, Віктор Тополов, Ельбрус Тедеєв на чолі з головою ТСК Равілем Сафіулліним оглянули всі ділянки будівництва стадіону разом з проектною командою на чолі з заступником Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту −керівником проекту Сергієм Драчем . 

Під час огляду, керівник проекту реконструкції НСК «Олімпійський» Сергій Драч ознайомив народних обранців з проектом реконструкції стадіону. Під час зустрічі було обговорено та проаналізовано стан виконання графіку будівельно-монтажних робіт. На запитання членів ТСК відповіли генеральний директор ДП НСК «Олімпійський» Олександр Білокур, головний інженер АТ ХК «Київміськбуд» Олександр Галицький та інші спеціалісти.

Сергій Драч підкреслив, що за  період  підготовки НСК «Олімпійський» до проведення ЄВРО 2012, було здійснено великий обсяг роботи. Зокрема, завершені демонтажні роботи, роботи з влаштування прохідного комунікаційного колектора та перенесення інженерних мереж з-під стадіону. Завершені роботи з підсилення фундаментів верхнього ярусу трибун та північного в'їзду в чашу спортивної арени. Виконані роботи з влаштування фундаментів підпірних стін та естакади. Тривають роботи із зведення залізобетонного каркасу естакади та об’їзної дороги. Виконані роботи з формування нижнього ярусу трибун.

Також споруджується зона обслуговування вболівальників та VIP-зона. Виконуються відновлювальні роботи трибун верхнього ярусу. Розпочаті роботи з влаштування навісу над трибунами. Зокрема, по периметру чаші стадіону  встановлюються фундаменти для сталевих конструкцій навісу. На заводі «Майстер-Профі Україна» (Дніпропетровськ) триває виготовлення перших металоконструкцій. На стадіоні виконуються роботи з влаштування під’їзної дороги із залізобетонних плит для завезення металоконструкцій до крана.

 Оглянувши роботи на всіх будівельних ділянках, депутати на власні очі пересвідчились, що на стадіоні розгорнуті потужні роботи згідно з затвердженим проектом.

«Сьогодні усі роботи з реконструкції виконуються згідно графіку, узгодженого з УЄФА. Роботи ведуться у дві-три зміни, безперебійно, на кількох ділянках одночасно», − зазначив  заступник Міністра. До виконання будівельно-монтажних робіт залучено 36 будівельних організацій, 1025 робітників, майже 400 інженерно-технічних працівників, 119 одиниць будівельної техніки. 

+++

Футбольні вболівальники вчитимуть українську і польську мови за проектом “ЕuroLang 2012”

  

Юрій Банахевич

Укрінформ

14.01.10

Комплексний навчальний матеріал щодо вивчення української та польської мов та культур (мовні курси он-лайн і практичний путівник по країнах) презентуватимуть незабаром в українських містах-учасниках Євро-2012 його розробники з Польщі. Презентацію проекту “ЕuroLang 2012” планують провести 26-27 січня в Києві, 28 січня − в Донецьку та 29 січня − у Львові, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  

Як зазначила в коментарі УКРІНФОРМу відповідальна за українську частину проекту “ЕuroLang 2012” викладач Європейського колегіуму польських та українських університетів Надія Ткачик, проект адресований гостям та учасникам майбутнього футбольного єврофоруму. “Практичний посібник з мови й культури України та Польщі дасть змогу шанувальникам футболу без бар'єрів у спілкуванні пересуватися по країнах-господарях Євро 2012”, − наголосила вона.

  

Водночас, віце-президент однієї з фірм-учасників проекту Mescomp Technologies S.A. Кшиштоф Пстронг підкреслив, що “проект спрямований на ламання стереотипів про Україну та Польщу та розширення знань про країни-організатори ЧЄ-2012 в Європі”.

  

Як повідомляють організатори проекту, інноваційний метод навчання базується на інтернет-технологіях (e-learning), що забезпечує його високу функціональність, пристосовану до потреб і очікувань гостей Євро-2012. Навчальні матеріали для вивчення польської та української доступні на 22-х офіційних мовах Європейського Союзу та російській мові. Інформується, що на сайті проекту, який зараз перебуває в стадії інформаційного наповнення, крім мовних курсів усі бажаючі зможуть знайти словник он-лайн, стислу інформацію про Україну та Польщу, інформаційний бюлетень, який виходитиме раз в два місяці, канали RSS та інтернет-форум, що повинен зосередити майбутніх гостей, вболівальників і учасників Євро-2012.

  

Організаторами міжнародного проекту “EuroLang 2012”, який фінансується з бюджету Єврокомісії, є інституції п'яти європейських країн − Польщі, Бельгії, Болгарії, Німеччини та Італії.

+++

Німеччина допоможе Львову підготувати транспортну інфраструктуру до Євро-2012

Ukrinform.ua

14.01.10

Два трамвайних маршрути у Львові подовжать за рахунок коштів німецького банку KFW та німецького уряду. Про це під час вчорашньої прес-конференції розповів начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль − повідомляє видання «Об’єктивно».

Проект реалізовуватиметься в рамках підготовки транспортної інфраструктури міста Лева до Євро-2012. Втілення проекту в життя обійдеться в 20-25 мільйонів євро. Як зазначив Сергій Кіраль, планується, що 40% з необхідних грошей надасть в кредит банк KFW, ще стільки ж коштів Міжнародний валютний фонд, а 20% надійдуть в проект у вигляді ґранту від німецького уряду. Що ж до самих переговорів про залучення інвестицій KFW та німецького уряду, то їх планують розпочати наприкінці січня.

Окрім того, у Львівській міськраді вже домовили про купівлю двох ліцензій на користування і реалізацію транспортної стратегії, яку розробляла німецька компанія PTV AG − VCDB GMBH.

+++

Уболівальників Євро-2012 возитимуть двоповерхові поїзди

Ukrinform.ua

14.01.10

Південна залізниця планує придбати до Євро-2012 два поїзди з двоповерховими вагонами для столичного експреса «Київ-Харків», що сполучає міста, які прийматимуть матчі турніру.

За словами начальника Південної залізниці Віктора Остапчука, у рамках підготовки до футбольного турніру також готується інфраструктура, необхідна для запуску таких поїздів швидкісного сполучення. Експлуатацію нового рухомого складу планують розпочати на початку 2012-го року. Перед цим станції, зупинки, платформи приведуть у належний порядок.

+++

Розглянуто законопроект щодо реалізації проекту «112»

Ukrinform.ua

14.01.10

Проект Закону України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112» був сьогодні розглянутий на засіданні Національної комісії з питань регулювання зв’язку України. Законопроект надійшов від МНС. Саму ж програму введення екстреного номера 112 планують реалізувати до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Законопроект визначає організаційно-правові та економічні основи функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Також проект закону вказує на повноваження органів виконавчої влади, служб екстреної допомоги, права і обов’язки працівників оперативно-диспетчерських служб, працівників центру з прийняття повідомлень від осіб, що звернулися по допомогу.

Як зазначив член НКРЗ Володимир Звєрєв, на заходи, про які йдеться у законопроекті, державою планується виділити понад 3 мільярди гривень.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

Зимові перегони

Валерій Валерко

Київська правда (Київська область)

14.01.10

Перший цього року цикл представницьких змагань за участю футбольних команд аматорського та професіонального рангу відбудеться на стадіонах столичного регіону. Мова про традиційний Меморіал Олега Макарова. Організатором зимового футбольного дійства виступає Київська обласна федерація під проводом Олександра Тютюна.

Турнір пам'яті. Олег Макаров був яскравим і, без перебільшення, видатним футбольним воротарем. Він увійшов до літопису народної гри як перший український чемпіон Радянського Союзу, багаторічний страж воріт київського «Динамо». Заслужений майстер спорту, удостоєний ще за життя символічного титулу «Воротар Республіки», Олег Макаров пізніше став і заслуженим тренером України — за виховання талановитої спортивної молоді. Він відійшов у вічність 1995-го. А вже з наступного року Київська обласна федерація футболу проводить турнір пам'яті Макарова. Першим переможцем зимових змагань став житомирський «Хімік». Але найчастіше — п'ять разів — головний приз ставав надбанням другої команди київського «Динамо». Свого часу тріумфували на Меморіалі Макарова й наші земляки — білоцерківська «Ригонда», бориспільський «Борисфен» і «Нафком-Академія» з Ірпеня.

Ювілейний і рекордний. Нинішній турнір — п'ятнадцятий за ліком. Для представницьких змагань в українській державі ювілей і справді неабиякий. Своєрідним салютом удостоїли вагому літописну дату й учасники цьогорічних зимових перегонів: на старт виходить аж двадцять одна команда! Це кількісний рекорд, оскільки до цього найбільше учасників було двадцять — 2003 та 2008 років. Минулого зимового сезону, до речі, першість на Меморіалі Макарова виборювали шістнадцять колективів. Як і раніше, всеукраїнський статус авторитетних змагань підтвердили своєю участю представники чотирьох регіонів — Києва, Київської, Вінницької та Чернігівської областей.

Конкурсанти і групи. Шість команд мають професіональний статус: три представляють молодіжну першість прем'єр-ліги, одна — першу національну лігу, дві — другу. Рейтинговий лідер ювілейного сезону Меморіалу Макарова — чернігівська «Десна», що виступає в першій національній лізі, а тренує її добре відомий за плідною працею в «Борисфені» Олександр Рябоконь. Склади попередніх груп мають такий вигляд: «А» — «Зеніт» (Боярка), молодіжні команди «Динамо» та «Оболоні», «Нива» (Вінниця) та «Динамо-Академія» (Київ); «Б» — молодіжна команда київського «Арсеналу», чернігівські «Десна» та «Юність», «Єдність» (Плиски) та «Княжа» (Щасливе); «В» — «Податковий університет» (Ірпінь), ФК «Макарів», ФК «Буча», дві команди вишгородського «Діназа», а також друга команда ДЮСШ-15 (Київ); «Г» — «Колос» (Музичі), «Вишневе-Динамо» (Крюківщина), ДЮСШ-15 (Київ), «Хілд-Любомир» (Ставище) та «Місто Світла» (Київ). Найавторитетнішими представниками Київської області будуть клуби з Макарова, Крюківщини та Ставища: минулого сезону вони посіли друге-четверте місця в обласному чемпіонаті. Правда, команда Крюківщини тоді виступала під прапором Вишневого.

Умови і строки. Групові перегони триватимуть з 15 по 21 січня. До чвертьфіналу потраплять по два найкращі клуби з груп «А» і «Б», переможці груп «В» і «Г», а також найкращі з двох стикових дуетів, у котрих зійдуться треті колективи груп «А» і «Б» з другими командами груп «В» і «Г». Найсильніші команда Меморіалу Макарова-2010 визначиться 27 січня. Матчі пройдуть на динамівській базі «Конча-Заспа» в Чапаївці, а також у манежі ФК «Княжа» (сел. Щасливе) та на стадіонах із штучним покриттям у Лютежі, Ірпені, Києві (ДЮСШ-15).

+++

Уроки «Атлета»

Валерій Валерко

Київська правда (Київська область)

14.01.10

Традиційний дитячий турнір відбувся в спеціалізованій столичній школі

Близько двохсот юних футболістів узяли участь в традиційному всеукраїнському турнірі «Кубок Дарниці», організованому столичною спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву «Атлет» за підтримки уславленого київського клубу «Динамо». Київщину в цих престижних змаганнях представляла вишгородська «Чайка». Серед її конкурентів були авторитетні футбольні колективи Києва, Житомира та Чернігова, зокрема три команди господарів і дві — динамівські.

«Чайка» не загубилася серед іменитих учасників, а в стиковому матчі за дев'яте місце навіть спромоглася на приємну несподіванку. В ігровий час особливо напруженого поєдинку вишгородців з другою командою «Динамо» було зафіксовано бойову нічию — 5:5, а в серії післяматчевих пенальті наші земляки перемогли киян з рахунком 4:3. Окрім того, спеціальний приз отримав юний вишгородець Микола Романюк — найкращий в конкурсі пенальтистів.

А взагалі, весь турнір, як то кажуть, пройшов на одному диханні: цікаво, динамічно та безкомпромісно. Тон задали господарі: саме провідні команди «Атлета» виграли групові перегони.  Однак до фіналу пробилася лише перша з них, а другою заповітною перепусткою заволодів клуб «Європа» з Прилук, що в Чернігівській області. «Атлет», підготовлений тренером Олегом Царюком, виявився неперевершеним і в останньому матчі турніру — 4:1. Саме в його складі виступали найяскравіші гравці представницьких змагань: Андрій Липовий, забивши одинадцять м'ячів, отримав приз найвлучнішого снайпера, а Андрій Лакеєнко — найкращого гравця Кубка Дарниці-2010.

Третє місце підсумку посіла перша команда «Динамо», яка вирвала перемогу в «Атлета-2» лише в серії пенальті. Динамівець Артем Бондаренко став найкращим оборонцем змагань, Іван Кучерук з «Атлета-2» — найкращим воротарем, а Владислав Наумець з житомирського «Полісся» отримав приз найуспішнішого форварда.

Цьогорічний Кубок Дарниці, участь в якому взяли хлопці 1999-2000 років народження, відбувся в бездоганно підготовленому спортзалі СДЮШОР «Атлет». Основні організаційні клопоти взяли на себе президент ФК «Атлет» Олександр Старовойт і безпосередньо школа під проводом авторитетного фахівця Володимира Васькевича. Віце-президент ФК «Динамо» (Київ) Вадим Костюченко вручив лауреатам змагань бутси, гетри, журнали та книжки футбольної тематики. І взагалі, на Кубку Дарниці обділених увагою організаторів або симпатиків народної гри не було. Можливо, саме тому цей турнір користується неабияким авторитетом і популярністю не лише в Україні, а й за кордоном: брати участь в «атлетівському» дійстві вважають за честь. Не дивно, що його літопис уже зібрав інформацію майже за чверть століття!

Не менш важливою є й інша подробиця. СДЮШОР «Атлет» повноцінно функціонує лише сьомий рік. Але за цей  період він досяг не тільки вагомих спортивних результатів — торік, приміром, «Атлет» посів четверте місце в клубному заліку футбольного чемпіонату Києва, а й став взірцевим з огляду на постановку навчально-виховної та методичної роботи. Це — беззаперечна заслуга творчо та організаційно активного директора Володимира Васькевича, методиста Едуарда Філенка  та  багатьох їхніх колег. Саме тому так охоче їдуть на гостини до «Атлета» фахівці звідусюди: там насправді є в кого і чого навчитися.

*  *  *

Кубок Дарниці — один з найдавніших турнірів у дитячо-юнацькому футболі України. Він розігрується з 1988 року! Раніше цим яскравим дійством опікувалися клуб і школа «Дружба». Тепер — СДЮШОР «Атлет». Київщина футбольна регулярно бере участь в представницьких змаганнях. Минулого року фастівські хлопчаки під проводом тренера Віктора Осколка посіли сьоме місце.

+++

Київщина футбольна

Валерій Валерко

Київська правда (Київська область)

14.01.10

Найкращі в області

Київська обласна федерація футболу назвала лауреатів індивідуальних нагород за підсумками минулого сезону. Приз імені Віктора Жиліна для найкращого тренера року отримає Валерій Поздняков з «Інтера» (Фурси). Його підопічні Олег Глушок і Андрій Петров удостоєні спеціальних відзнак імені Олександра Щанова та Дениса Новикова відповідно — як найкращі футболіст і воротар 2009 року. А трійка найуспішніших арбітрів області має такий вигляд: Іван Карпина (Обухів), Дмитро Сабуров (Київська область) та Олег Штика (Біла Церква).

Фотокалендар для Вишгородського району

Унікальний настінний календар на 2010-й рік побачив світ у Вишгороді завдяки зусиллям районної федерації футболу під проводом Сергія Шкільного. Він повністю присвячений футболові славного пристоличного регіону, його багатій на події історії та багатообіцяльному сьогоденню. На сторінках яскравого видання кольоровими знімками представлені всі учасники офіційного чемпіонату району, а також легендарна вишгородська «Чайка», яка тридцять років тому виграла всесоюзний турнір на призи клубу  «Шкіряний м'яч». Про такий фотокалендар мріють в усіх обласних містах і районах!

Пам’яті народного тренера

Прем'єрний  меморіальний турнір, присвячений пам'яті заслуженого тренера України Віктора Жиліна, відбувся в Бородянському районі на майданчиках укорочених розмірів. Організований тамтешньою футбольною федерацією, він зібрав аж тринадцять команд-учасниць і завершився фіналом за участю чемпіона району — дружнянської «Надії» та ветеранів народної гри, котрі свого часу пройшли неабиякий вишкіл у патріарха вітчизняного футболу. Гору взяла молодість, але — в серії пенальті. Віктор Жилін, один з легендарних футболістів уславленого «Динамо» з Києва та вельми успішний вітчизняний тренер, останні три десятки літ присвятив  розвою бородянського  футболу. Він відійшов у вічність восени минулого року.

Номер один у Богуславському районі

Найкращим футболістом Богуславщини за підсумками минулого року став Андрій Бузинний. Представник славної родини — два брати тріумфатора також виступають за ФК «Богуслав», який посів почесне шосте місце в обласній вищій лізі, він зарекомендував себе неперевершеним універсалом на футбольному полі. Особливо вдалий для себе сезон Андрій Бузинний відіграв як воротарем, так і польовим виконавцем. До того ж у різних ігрових амплуа він почувався однаковою мірою комфортно, приносячи команді неабияку користь. До речі, Андрій свого часу ставав і бронзовим призером українського чемпіонату з пляжного футболу.

+++

Українська перша ліга значно сильніша, за литовську вищу

Львівська газета (Львівська область)

14.01.09

Розмова з Альгімантасом Любінскасом, головним тренером ФК “Львів”

Наприкінці минулого тижня Альгімантас Любінскас прибув в Україну, в розташування своєї нової команди − ФК “Львів”. Гравцям фахівця представили ще перед Новим роком. Але безпосередню роботу, тобто керування тренувальним процесом, він розпочав не відразу. Спершу Альгімантас Любінскас мав познайомитися зі своїми новими підопічними. Про перші враження від “городян” і не тільки литовський фахівець розповів “Газеті”.

 − Уже бачили матчі своєї нової команди?

 − Так, дивився поєдинки “Львова” не тільки в записі, а й “на живо”. Був присутній на товариському матчі “городян” проти “Арсеналу” з Білої Церкви. Тож футболістів на полі вже бачив. Звичайно, нині не можу сказати, що досконально знаю їхні можливості, але вже можу зробити деякі висновки.

 − Суттєво зміниться малюнок гри “Львова” з вашим приходом?

− Ламати − найпростіше. Намагатимемося щось унести в поведінку “городян” на полі, трішки її підправити. Малюнок сильно не зміниться. Спробуємо усунути негативні моменти, розвинути щось нове. Гра буде комбінаційною, не акцентуватимемо на “фізиці”. До завершення сезону не так багато часу − щось устигнемо, але кардинально все змінити не вдасться. Я ж не Хоттабич... Проте, думаю, поступово прогресуватимемо.

− Вас не бентежить той факт, що підсилення потрібно буде шукати серед українських футболістів, оскільки керівництво клубу проти легіонерів?

 − У разі потрапляння в Прем’єр-лігу багато чого може змінитися, зокрема погляди. Потрібно спочатку вийти в елітний дивізіон, а вже потім розмовлятимемо про те, як жити далі. Водночас в Україні багато гарних футболістів: якби їх зібрати, вийшла б дуже хороша команда.

− Через ліміт на легіонерів ціни на вітчизняних гравців зросли…

 − Так, але є ще один шлях. Скажімо, за два роки з теперішніми “городянами” можна дуже багато чого зробити. У них такий вік, що багато чого можуть прийняти й навчитися. Шевченко й Блохін теж не з неба прийшли. Футболісти “Львова” мають шанси додати. Треба працювати над цим. Якщо згадати історію українського футболу, то посередні за рівнем гравці луганської “Зорі” стали чемпіонами Союзу. А “Карпати”, граючи в першій лізі, здобули Кубок СРСР.

− Узагалі за українським футболом стежили?

 − Не можу сказати, що ретельно стежив. Знаю, що у вашому чемпіонаті грали футболісти з Литви, але це не були наші найкращі гравці.

− А зможете порівняти рівень литовського чемпіонату з рівнем нашої Прем’єр-ліги чи першого дивізіону? − Це незрівнянно. Перша ліга чемпіонату України значно сильніша за вищу лігу литовської першості. У нас є тільки три більш-менш сильні команди. Однак навіть вони навряд перемогли б у першій українській лізі.

 − Дві звитяги над українською збірною часто згадуєте?

− Коли проходив курси при Федерації футболу України для одержання “Про”-диплому УЄФА, одне із занять було присвячено розбору матчу. Обрав саме протистояння зі збірною України. Насправді в литовців було багато гарних поєдинків, не тільки з українцями. Просто так трапилося, що маленька країна Литва двічі здолала Україну. Обидва рази перемогли не за класом, а завдяки правильній тактиці. Всім же зрозуміло, що клас українських футболістів значно вищий, ніж клас литовських гравців.

− Пане Любінскасе, ви колись працювали в бангладеській команді “Абахана”. Як туди потрапили?

 − В 1987 року закінчив Вищу школу тренерів. У радянський час було модно скеровувати тренерів на допомогу братнім країнам. Так трапилося, що я поїхав у Бангладеш. Держкомспорт тоді платив нам смішні гроші − п’ять доларів за день плюс утримування. Я прийшов у команду й сказав: якщо платитимете гроші, тоді тренуватиму, а якщо ні, то повертаюся додому. Вони запропонували мені залишитися, почав отримувати зарплату. Зі своєю командою виграв Кубок Бангладеш. Це було дуже велике свято. Місцеві жителі фанатично любили футбол, на кожне тренування приходило по 10-15 тисяч глядачів, а на кожну гру − по 60-100 тисяч. Потім почався рух за незалежність Литви. Мене як неблагонадійного повернули в Союз. Білорус тоді був консулом, він мене повернув додому. Мовляв, ваша країна виходить із Союзу, тому тобі нічого тут робити. Їхав із надією, що оформлю контракт і повернуся в команду. Але не вийшло... Футбол тоді в Бангладеш був гарного рівня.

− Тоді в цій країні були професіональні команди?

− Так, були. Мою команду підтримували великі бізнесмени. Був іще клуб, якому допомагав сам президент країни. Розмовляв Гліб Ваколюк Довідка Альгімантас Любінскас був головним тренером збірної Литви у 1992-1994 та 2003-2008 роках. Перед початком відбірного циклу ЧС-2010 його замінив португальський спеціаліст Жозе Коусейру. Литовці під керівництвом Любінскаса двічі перемагали національну команду України у відбірних матчах чемпіонату Європи: 1994-го в Києві вони здолали “синьо-жовтих” із рахунком 2:0, з таким самим результатом наша поступилася команді Любінскаса 2007 року в Каунасі. У віці 32 років литовський фахівець був наймолодшим тренером команди вищої ліги першості СРСР. Він прийняв “Жальгіріс” (1983-1985). 1997-го його “Кареда” з Шяуляя перемогла в чемпіонаті Литви. На батьківщині Любінскас тренував також “Панеріс” і “Екранас”, окрім того, працював із польською “Ягеллонією” та бангладеською “Абахані”.

+++

Сприятливі чинники для нашої збірної

Львівська газета (Львівська область)

14.01.09

Головний тренер львівського „Тайму”, який делегував у збірну аж шістьох своїх гравців, Станіслав Гончаренко переконаний, що формат і жеребкування чемпіонату Європи сприятливі для нашої команди.

“З огляду на новий формат чемпіонату Європи, наша збірна має грати за медалі, каже Станіслав Олександрович. − Якого ґатунку будуть нагороди − золоті, срібні чи бронзові, −залежить від організованості в Угорщині всього нашого колективу − керівництва й команди”. Як відомо, нашими суперниками в груповому етапі є збірні Бельгії й Італії. За словами наставника “Тайму”, нам до снаги перемогти обидві команди. “Нині бельгійці не можуть бути нам конкурентом. Нещодавно вони провели турнір удома. В підгрупі не змогли забити жодного гола. Поступилися з рахунком 0:5 та 0:4. Італійці переживають зміну поколінь. У них новий тренер, нові гравці... Нині збірна Італії вже не та, що була два роки тому”, − каже фахівець. У разі виходу у чвертьфінал наступними суперниками українців можуть бути чехи або угорці. Їхні збірні не входять до когорти фаворитів першості Європи. “Будуть нашими суперниками угорці чи чехи − особливого значення немає, ми повинні долати цих суперників і виходити в півфінал, − переконує Станіслав Олександрович. − А ось у цьому раунді змагань усе залежатиме від того, як зможе спрацювати весь колектив. Тому, чітко й не соромлячись, можу сказати, що цей колектив, з огляду на формат і жеребкування, зобов’язаний боротися за медалі. А якого ґатунку будуть нагороди будуть, нехай самі на місці вирішують”. Нагадаємо, в матчі-відкритті чемпіонату Європи 19 січня в Будапешті господарі фінальної стадії зіграють з Азербайджаном. Потім у Дебрецені зустрінуться збірні Італії і Бельгії − суперники українців по групі В. Наша команда також виступатиме в цьому місті − перший поєдинок проти Бельгії відбудеться 21 січня о 21:00 за київським часом. Через два дні зіграємо з італійцями (початок −о 19:30). У чвертьфінал виходять дві найкращі команди. На цій стадії представники нашої групи зустрінуться з найкращими командами групи А, до якої потрапили Угорщина, Чехія й Азербайджан. У групі С − Росія, Словенія і Сербія, а в групі D визначатимуть найкращого Іспанія, Білорусь і Португалія.

+++

В Угорщину їдемо по медалі

Львівська газета (Львівська область)

14.01.09

Національна збірна України з футзалу розпочала підготовку до чемпіонату Європи, який через тиждень розпочнеться в Угорщині. “Синьо-жовті” провели у Львові два товариські матчі зі збірною Польщі.

Головний тренер національної збірної України з футзалу Геннадій Лисенчук до підготовки до чемпіонату Європи в Угорщині залучив аж 12 гравців львівських команд: шістьох із “Тайму”, чотирьох з “Енергії” та двох із ТВД. Всього у списку 20 футзалістів із восьми клубів − семи українських й одного російського. В заявку на чемпіонат Європи попадуть 14 найкращих.

Перед спарингами з поляками Геннадій Лисенчук відповів на запитання “Газети”.

 − Усі живі-здорові, всі, хто ввійшов у список, чекають на свою чергу. З них відберемо команду на чемпіонат Європи. Але головне, що всі здорові. 10 січня зібралися у Львові. Завершальний чотириденний збір проведемо в Ужгороді. В останній день збору зіграємо товариський поєдинок із львівською “Енергією”. 17 січня тримаємо курс на Дебрецен.

Упродовж чотирьох днів безпосередньо в залі проведення зустрічей чемпіонату Європи готуватимемося до першого протистояння. 21 січня гратимемо з командою Бельгії, а 23-го − з італійцями. Матимемо нагоду спершу переглянути герць Італія-Бельгія, а вже потім самі зустрінемося з цими командами.

− Остаточний список збірної сформуєте після гри з “Енергією”?

− Думаю, все буде зрозуміло після двох матчів із поляками. Якщо ж залишаться якісь запитання, відповіді на них шукатимемо в поєдинку з “Енергією”.

 − Із групи із трьох команд у наступний етап виходять дві. На яке місце націлюєте своїх підопічних?

 − Головне завдання − вийти із групи. Звісно, націлюватимемо гравців на перемогу в кожному протистоянні. Усвідомлюємо, що буде непросто. Спробуємо перемогти і бельгійців, й італійців. Але якщо будемо другими в групі, то особливо не розчаруємося. Головне − пройти далі.

 − Основний наш суперник на цьому етапі − збірна Італії, яка, кажуть, переживає зміну поколінь…

− Незважаючи ні на що, італійці завжди сильні. Наші зустрічі з ними завжди проходили в напруженій боротьбі. Бувало, ми їх перемагали, бувало, що й вони нас. Але розгромних рахунків ніколи не було. Зазвичай наша боротьба завершувалася з різницею в гол-два.

 − А що можете сказати про збірну Бельгії?

 − Кілька бразильців прийняли бельгійське громадянство й виступають за збірну цієї країни. Непроста команда. Але в нас є досвід гри із бразильцями. Зустрічалися з ними на останньому чемпіонаті світу, бували в Бразилії на інших турнірах. Із бельгійцями змагатимемося тільки за перемогу, іншого не дано. − Схоже, в Європі справжня мода на бразильців. Наші сусіди росіяни теж залучили їх у свою збірну…

− Два роки тому у фінальній частині чемпіонату Європи в Португалії у складі збірної Росії проти нас на майданчик вийшли два бразильці. Тепер, кажуть, у них їх уже чотири чи п’ять. В італійців і португальців теж є представники цієї латиноамериканської країни. Це справді стало модним. Наші суперники підсилюються бразильцями, а ми залучаємо тільки українців. Росіяни спонукають наших співвітчизників, які грають в їхньому чемпіонаті, змінити громадянство. Йдеться про Корідзе, Кудлая, Попова, Ситіна. Отже, наші північні сусіди підсилюють свою збірну бразильцями, і водночас послабляють українську команду. Але ми не падаємо духом, нічого страшного.

 − Яке місце на чемпіонаті Європи могло б задовольнити вас як головного тренера і президента Асоціації?

− Їдемо боротися за медалі. В принципі, якщо не зовсім, то частково, будемо задоволені потраплянням у четвірку найкращих. Але за “золото”, “срібло” та “бронзу” боротимемося до останнього. Хлопці дуже добре налаштовані, всі хочуть себе проявити. Теперішнє покоління не слабше за те, яке здобуло бронзову нагороду чемпіонату світу і двічі − срібну в першості Європи. Сподіваюся, повернемося з Угорщини з медалями.

− Наостанок, як оціните формат чемпіонату Європи?

 − Мені, як і деяким іншим тренерам збірних, цей формат не сподобався. Під час жеребкування чемпіонату Європи в Дебрецені говорили про те, що доцільніше звести в підгрупі чотири команди, а не три. У такий спосіб кожна збірна зіграла б по три матчі. А так дехто проведе два поєдинки і поїде додому. Добре, що кількість учасників турніру збільшили з восьми до 12. Завдяки розширенню такі збірні, як Білорусь, змогли потрапити на континентальну першість. Для них це великий стимул. Завдяки участі в чемпіонаті Європи білоруси переживають справжній міні-футбольний бум. Але вони можуть узяти участь у двох протистояннях і поїхати додому. Це не зовсім правильно. Краще б у підгрупі було чотири збірні, в наступний раунд виходили б дві команди й одна найкраща з усіх підгруп, яка посіла б третє місце. Але УЄФА на наші закиди відповіла, що вже пізно щось змінювати і наші зауваження враховуватимуть під час обговорення регламенту наступного чемпіонату Європи.

+++

Литовсько-український дует

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК

Ратуша(Львівська область)

14.11.09

Синьо-золоті леви» Різдвяні свята зустрічали у колі своїх уболівальників

9 січня в актовому залі клубу УВС був аншлаг. «Синьо-золоті леви» перед виїздом на тренувальний збір до Криму зустрілися зі своїми вболівальниками. Відомо, що настрій будь-якого футбольного клубу залежить від невидимого зв'язку з людьми, які заповнюють трибуни стадіону. Адже вболівальники не безлика маса, а люди конкретних професій, поглядів на життя, рівня освіти і суспільного становища. Саме під таким кутом зору треба розглядати зустріч ФК «Львів» із уболівальниками. За свою коротку п'ятирічну історію футболісти ФК «Львів» уже здобули чимало відданих прихильників. Чому? Бо ФК «Львів» один із небагатьох футбольних клубів, в якому нема чужоземних легіонерів. Словом, його можна вважати, власне, українською командою.

Свято мало багато несподіванок. По-перше, львів'яни познайомилися з новим керманичем «синьо-золотих левів» литовцем Альгімантасом Любінскасом. До речі, новий тренер львів'ян на подив привітався українським традиційним «Христос народився!» І навіть розпочав бесіду кількома українськими реченнями. До слова, фахівець пообіцяв досконало вивчити українську мову, бо це дозволить йому краще порозумітися зі своїми підопічними.

Синьо-золоті леви» Різдвяні свята зустрічали у колі своїх уболівальників

9 січня в актовому залі клубу УВС був аншлаг. «Синьо-золоті леви» перед виїздом на тренувальний збір до Криму зустрілися зі своїми вболівальниками. Відомо, що настрій будь-якого футбольного клубу залежить від невидимого зв'язку з людьми, які заповнюють трибуни стадіону. Адже вболівальники не безлика маса, а люди конкретних професій, поглядів на життя, рівня освіти і суспільного становища. Саме під таким кутом зору треба розглядати зустріч ФК «Львів» із уболівальниками. За свою коротку п'ятирічну історію футболісти ФК «Львів» уже здобули чимало відданих прихильників. Чому? Бо ФК «Львів» один із небагатьох футбольних клубів, в якому нема чужоземних легіонерів. Словом, його можна вважати, власне, українською командою.

Свято мало багато несподіванок. По-перше, львів'яни познайомилися з новим керманичем «синьо-золотих левів» литовцем Альгімантасом Любінскасом. До речі, новий тренер львів'ян на подив привітався українським традиційним «Христос народився!» І навіть розпочав бесіду кількома українськими реченнями. До слова, фахівець пообіцяв досконало вивчити українську мову, бо це дозволить йому краще порозумітися зі своїми підопічними.

На Різдвяній зустрічі було чимало високих гостей − міський голова Львова Андрій Садовий, заступник голови Львівської облдержадміністрації Ярослав Кашуба, голова Федерації футболу Львівської області, член виконкому ФФУ Ярослав Грисьо та багато інших. Литовцю вручили гетьманську булаву, як символ влади. Не обійшлося й без інших несподіванок. Ведучі свята Юрій Капраль і Роман Стадницький запросили на сцену директора Центру ліцензування ФФУ Андрія Дулібського, який вручив PRO-Диплом Альгімантасу Любінскасу і В-Диплом УЄФА наставнику «Львова-2» Михайлу Токарю.

Найбільш здивованим, напевно, був гравець ФК «Львів» Віталій Романюк, у якого нещодавно народилася донька Яна. Йому президент ФК «Львів» Юрій Кіндзерський вручив чек на суму 10 тис. грн. Окрім того, назвали найкращого гравця літньо-осіннього періоду. Ним визнали півзахисника Валерія Федорчука. Як сказав директор клубу Олег Лащук, відтепер такі призи (статуетки лева) вручатимуть найкращим гравцям за підсумками нового сезону. Мало-помалу спілкування з глядачами перетворилося на імпровізовану прес-конференцію. За кращі знання історії клубу глядачі могли отримати подарунки зі символікою ФК «Львів» (шалики, горнятка, ручки, записники).

На мій погляд, свято вдалося. Багатовікова історія литовського й українського народів, здається, знову отримала нове дихання. Відтак із подвоєною енергією «синьо-золоті леви» можуть приступати до тренувального збору у Криму. Нагадаємо, поки що ФК «Львів» посідає другу сходинку у турнірній таблиці першої ліги, і є найбільш вірогідним претендентом на повернення у Прем'єр-лігу. Все для цього є. Склад збережено, та й на перегляді кілька молодих і перспективних гравців. Загалом у Криму тренуватимуться 30 футболістів. На оглядинах у «Львові» наразі п'ять гравців − воротар Антон Ситніков («Верес», Рівне), захисники Дмитро Бєлов («Верес», Рівне) та Максим Лук'янов («Енергетик», Бурштин), півзахисник Роман Мачуленко («Верес», Рівне) та нападник Олег Шептицький («Нафтовик», Охтирка). З оренди з бурштинського «Енергетика» повернувся Андрій Даньків. Окрім них, у загальній групі тренуються воротарі (Мар'ян Марущак, Андрій Радь, Олег Венчак і Юрій Шевчук), захисники (Віталій Розгон, Любомир Гальчук, Віталій Романюк, Ігор Ільків, Олег Леонідов, Данило Лазар, Іван Білий, Андрій Мостовий), півзахисники (Валерій Федорчук, Григорій Баранець, Борис Баранець, Володимир Танчик, Владислав Лупашко, Дмитро Зозуля, Віталій Грицай), нападники (Олександр Мандзюк, Павло Худзік, Вадим Панас, Михайло Козак, Євген Чепурненько). Через травму у цьому списку відсутній Тарас Яворський.

+++

Федерация футбола требует разъяснений от Данилова по фактам коррупции в судействе

Николаевские новости (Николаевская область)

13.01.09

Председатель Комиссии по этике и честной игре Федерации футбола Украины Игорь Кочетов обратился к президенту Премьер-лиги Украины (УФПЛ) Виталию Данилову с официальным требованием предоставить объяснения относительно отдельных публичных высказываний последнего, сообщает пресс-служба ФФУ.

Председатель УФПЛ заявил в СМИ, что владеет информацией о фактах коррупции, которые имели место в отношениях между футбольными клубами и арбитрами.

Федерацию видимо заинтересовали слова президента Премьер-лиги, сказанные в ходе встречи с журналистами, состоявшейся накануне 2010 года: «Я знаю судей, которые брали деньги. С моего клуба также. Но когда мы говорили арбитру: «Мы вас отблагодарим, только судите честно», понимали, что вторая сторона уже подогрела арбитра. Мне известны схемы, по которым происходит вся эта процедура. Люди подходят с определенной суммой к арбитру, но тот пытается ее увеличить и говорит: «Ваш соперник уже дал больше». Президент клуба требует с тренера, а тренеру надо давать результат − отсюда и имеем коррупционные скандалы».

+++
ЕВРО-2012

В Харьков могут пожаловать около миллиона россиян

Ирина Стрельник

Вечерний Харьков (Харьковская область)

14.01.10

Проанонсированная в «Вечернем Харькове» «Прямая линия» с вице-губернатором, первым вице-президентом Федерации футбола Украины Сергеем Стороженко не состоялась − его срочно вызвали в столицу по вопросам подготовки к Евро-2012. Вернувшись из Киева, Сергей Михайлович встретился с корреспондентом «ВХ» и ответил на все интересующие наших читателей вопросы.

− Сергей Михайлович, недавно в Харькове состоялась презентация логотипа Евро-2012. Вся брендированная продукция − собственность УЕФА. От ее реализации Украина ничего не получит. А как же мы cможем заработать на сувенирной продукции?

− Украинские бизнес-структуры будут зарабатывать на такой сувенирной продукции при условии получения лицензионного разрешение УЕФА. Кроме того, необходимо доказать, что их товар действительно интересен. Во всем цивилизованном мире происходит только так. И тот, кто будет посягать на интеллектуальную собственность владельца турнира − понесет убытки, заплатит штрафы и рискует остаться без своего бизнеса. Как член Государственной комиссии по соблюдению и защите прав интеллектуальных собственников, в том числе в контексте Евро-2012, уверяю: мы будем очень тщательно отслеживать все эти процессы.

Проблема с гостиницами будет решена

− Сегодня для успешного проведения финальных матчей Евро-2012 в Харькове по-прежнему недостаточно гостиниц европейского уровня...

− Да, это очень серьезная проблема и связана она с номерным фондом пятизвездочных отелей. К 2012 году нам нужно иметь 1245 номеров класса «люкс», причем в пятизвездочных гостиницах.

Поскольку турнир принимает город, над этой проблемой достаточно успешно работает городская власть. По состоянию на декабрь 2009 года проделана огромная работа. Мы поможем городу номерным фондом в гостиницах, домах отдыха, санаториях за пределами нашего мегаполиса. Надеюсь, что к 2012 году эта проблема будет успешно решена. А вот дефицита номеров в 4− и 3-звездочных гостиницах у нас нет.

− Для расселения гостей будут задействованы и студенческие общежития...

− Несомненно. Они уже определены. Предполагается государственная субвенция на ремонт и переоборудование комнат в общежитиях под гостиничные номера. Это очень хорошо, поскольку Евротурнир уедет, а отреставрированные и комфортные гостиничные номера в общежитиях вновь заполнят наши студенты и аспиранты.

Болельщики хотят смотреть футбол, а не спектакли

− Слышала, что для приема футбольных болельщиков будут привлекаться студенты, в совершенстве владеющие иностранными языками... Каким образом будет проходить подготовка волонтеров?

− Официальными языками УЕФА являются английский, французский и немецкий. И, действительно, те студенты, которые специализируются на кафедрах иностранных языков, будут привлечены в качестве стюардов и волонтеров. Для этих целей нам понадобится около 3500 людей, говорящих на иностранных языках. Специальные курсы для них планируется открыть в середине осени 2010 года.

Для обучения стюардов и волонтеров существуют специальные программы, включающие не только языковую подготовку, но и связанные со сдачей психологических тестов, умением вести себя в толпе, поддерживать разговор даже с агрессивной аудиторий, доходчиво объяснять, как проехать или пройти куда-либо, и т.п.

Специальное обучение пройдут и медицинский персонал, и сотрудники правоохранительных органов, а также другие категории людей, которые будут работать в рамках проекта Евро-2012.

− А как планируется организовывать досуг приехавших в Харьков гостей?

− Мы же понимаем, что это специфическая аудитория. И если вы думаете, что приедут люди, которых будет интересовать симфонические оркестры и спектакли − то глубоко заблуждаетесь. Гости хотят насладиться футбольным зрелищем, получить профессиональный комментарий, разъяснения по поводу тех или иных спорных моментов либо инцидентов, возникших в ходе игры, пообщаться со знакомыми друзьями, съесть мороженое, выпить бокал пива.

Поэтому подавляющее большинство гостей проведут в нашем городе максимум три дня. День до матча у фанатов будет занят поселением, изучением достопримечательностей города, второй день − исключительно подготовкой, просмотром и обсуждением матча. А день после − подготовкой к отъезду и экскурсиями. Та же незначительная часть гостей, которые приедут сюда на более длительный отрезок времени, сможет ознакомиться с красотами Слобожанщины, отправившись по туристическим маршрутам городского и областного уровней.

− Около стадиона планировалось строить большой торгово-развлекательный комплекс. Когда же появится «Металлист-сити»?

− Да, планировалось, однако инвестор посчитал, что в условиях кризиса целесообразней сделать паузу, посмотреть на развитие рыночной инфраструктуры и только после этого приступить к реализации этого проекта. Тем более что торгово-развлекательный центр может быть построен очень быстро − как только появятся первые ростки деловой активности, и мы поймем, что страна выходит из кризиса.. Я думаю, что это произойдет уже в 2010 году.

УЕФА к нашим дорогам претензий не имеет

− Сергей Михайлович, какие магистральные дороги, ведущие к Первой столице, планируется реконструировать и превратить в автобаны?

− С учетом выбора УЕФА принимающих городов в Государственной целевой программе проведения финальной части Евро 2012 в контексте Харькова стоит главная дорога —Киев-Харьков-Довжанский. Эта автомагистраль, которая сейчас отрезками находится в достаточно плохом состоянии, будет полностью реконструирована и превращена в автобан: две полосы в одну сторону, разделительная полоса и две полосы − в другую. Строительство начнется весной 2010 года. Банк реконструкции и развития дает на эти цели большой кредит − 400 миллионов евро. И харьковчане от этого только выиграют, получив, во-первых, прекрасную дорогу в столицу Украины, во-вторых − вокруг города (кольцевую) и в− третьих − прекрасную трассу на Кавказ через Донецк.

Вторая дорога, подлежащая реконструкции, связывает Белгород и Харьков. Когда я убеждал руководство УЕФА в географическом преимуществе Харькова, то отмечал, что мы находимся рядом с Российской Федерацией и Белоруссией. Я говорил, что полмиллиона человек приедет на турнир Евро-2012 в Украину только из России. Это мне подтвердили губернаторы Курской, Белгородской, Тульской, Орловской, Воронежской областей. А если сборная Российской Федерации еще и попадет в финальную часть турнира − не исключено, что на турнир к нам пожалует около миллиона россиян.

− А есть ли сейчас претензии УЕФА к нашим местным дорогам?

− Конечно, есть. У нас очень мало дорог с высоким качеством покрытия. В последнее время такие дороги в городе появляются, но их пока недостаточно. Но к 2012 году будут реконструированы все дороги, которые ведут от стадиона «Металлист» − сердца спортивного форума − к периферии.

А вот относительно транспортной инфраструктуры города Харьков с первого дня своего участия в тендере на право проведения в городе Евро-2012 замечаний у экспертов УЕФА не было. А сейчас она еще улучшается с учетом того, что к 2011 году появится современный шикарный аэропорт с новой полосой.

Терминалом можно любоваться

− Кстати, на каком этапе строительство пассажирского терминала в международном аэропорту Харькова?

− Терминал вышел на финишную прямую. Практически закончено остекление всех фасадов, переходят к отделочным работам внутри здания. Благодаря инвестициям генерального инвестора и координатора Евро-2012 в Харькове Александра Ярославского терминалом и окружающей территорией, подъездными путями, площадями можно уже любоваться. Идет очень активное строительство перронов и рулежных полос, согласовываются последние моменты, связанные со взлетно-посадочной полосой. Буквально на днях у меня была группа менеджеров с просьбой посодействовать подписанию последнего пакета документов по выделению земельных участков под полосу (она должна быть удлинена) − все это в течение двух часов было решено.

− А как будет решена проблема наличия стояночных мест для воздушных судов?

 -Мы хотим использовать аэропорт для стоянки всех воздушных судов. Если это будет невозможно, в частности, по причине большого количества прибывающий авиалайнеров − то мы сделаем так: суда среднего класса будут отстаиваться на аэродроме Харьковского авиазавода, небольшие чартеры − на Чугуевском аэродроме, а подавляющее большинство − в нашем аэропорту.

Підписатися на новини