Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

У Тернополі планують провести дитяче Євро-2012

Zaxid.net

06.01.10

5 січня відбулось засідання міської робочої групи з підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012» під головуванням міського голови Тернополя Романа Заставного. Міський голова наголосив на необхідності посилення матеріально-технічного забезпечення спортивної бази у мікрорайоні «Пронятин», а також реконструкції Палацу спорту, що буде добрим підґрунтям організації в Тернополі Міжнародного дитячого чемпіонату з футболу «Євро-2012».

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської міської ради, у своєму вступному слові міський голова Роман Заставний наголосив, що проведення «Євро-2012» є не лише спортивним заходом міжнародного рівня, а передбачає широку комплексну програму всебічного розвитку міста, дає можливість підприємцям Тернополя взяти участь у реалізації різних проектів, які у свою чергу, сприятимуть економічному росту міста.

«У той же час, ми матимемо можливість реконструювати, побудувати, зміцнити спортивну, культурну, комунальну інфраструктуру нашого міста на найближчі два десятиліття», − сказав міський голова

Міський голова доручив опрацювати питання спорудження так званих кемпінгових і таборових містечок, які під час міжнародного чемпіонату служитимуть прихильникам футболу, а згодом стануть місцем відпочинково-оздоровчих таборів для дітей і молоді. Такі «містечка» доцільно будувати не лише на території міста, а й у приміській зоні.

За слова директора міського стадіону Ярослава Колісника, на даний час розроблена проектно-кошторисна документація на реконструкцію основних сегментів стадіону. Відтак, з метою активізації процедури реконструкції, Роман Заставний доручив вивчити можливість проведення відповідного тендеру в умовах відсутності державного і міського бюджетів.

Нагадаємо, згідно із листом першого віце-прем’єр-міністра України І.Васюника, Тернополю запропоновано стати потенційним учасником підготовки тренувальної бази у рамках проведення в Україні «Євро-2012». 12.11.2009 р. міський голова Роман Заставний видав розпорядження про створення робочої групи з підготовки до «Євро-2012», 27.11.2009 р. прийнято сесійне рішення міської ради про координацію дій обласної і міської рад у питаннях підготовки до «Євро-2012» та співфінансування відповідних об’єктів, 8.12.2009 р. рішенням обласної ради створено спільну робочу групу з підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».

+++

«Горловский химзавод − мина под ЕВРО-2012»

Segodnya.ua

10.01.10

Ющенко собирается искать помощь в УЕФА

Горсовет Горловки в новом году обещает добиваться, чтобы в госбюджет 2010 отдельной строкой включили 50 млн грн. для утилизации ядовитых и взрывоопасных химреактивов (30 тонн тротила и 2,5 тыс. тонн мононитрохлорбензола, один грамм которого может убить человека. − Авт.) на территории бывшего химзавода.

«В прошлом году город не получил на эти цели ни копейки, хотя я лично видел подписанное премьер-министром постановление о выделении 9 млн грн. на утилизацию тротила. Самое обидное, что я даже не смог добиться 99 тыс. грн. из городского экологического фонда, чтобы поместить мононитрохлорбензол в новую герметичную тару», − горько разводит руками депутат горсовета Горловки Владимир Ющенко.

Именно после его многочисленных обращений в 2009 году одни из американских фондов выделил 100 тыс. грн. на закупку 50-литровых бочек. После этого аварийно-спасательный отряд начал переливать яд в новые емкости, но дальше дело не пошло.

«Теперь я собираюсь написать не только в Киев, но и в международные экологические организации. Ведь через два года Донецк будет принимать футбольные матчи Евро-2012. И у меня просто в голове не укладывается тот факт, что в 50 километрах от областного центра, который наводнят иностранные болельщики, остается эта мина замедленного действия. И пускай наши власти пристыдят на международном уровне», − пригрозил депутат.

+++


ФУТБОЛ

«Барселона» Дмитрия Чигринского проиграла «Севильи»

Антон Терехов

Sport.glavred.info

08.01.10

В 1/8 финала Кубка Испании «Барселона» проиграла первый матч на своем поле «Севильи» 1-2. Украинский легионер каталонского клуба отыграл полный матч в центре обороны и «привез» команде второй гол.

Защитник украинской сборной вышел в полуосновном составе каталонцев и в течение матча смотрелся бы не плохо, если бы не результативная ошибка, решившая исход матча.

«Барса», победившая в прошлом сезоне во всех шести турнирах, естественно, вынуждена ратировать состав. На поле против «Севильи» вышла примерно половина игроков из ближайшего резерва, в том числе наш Чигринский, который вместе с Габриэлем Милито составили центр обороны.

С учетом состава хозяева владели мячом не так много времени, как обычно, и нагрузки на защитные построения каталонцев хватало. Большую часть угроз, возникавших в своей зоне Дмитрий отвел, но, когда он вынужденно «подчищал» за партнером на левом фланге, то недостаток скорости привел к нарушению правил на входящем в штрафную Капеле.

Первый тайм прошел в осторожной борьбе. Экспериментальный состав барселонцев не мог организовать достаточно острое нападение, а «Севилья» играла откровенно вторым номером.

После перерыва тренер хозяев Хосеп Гвардиола выпустил основного центрфорварда Ибрагимовича, и «Барселона» усилила давление. Это, однако, создало и больше атакующих возможностей для «Севильи».

На 52-й минуте Ренато вышел один на один с голкипером «Барсы» Хосе Пинто, но при сопротивлении Алвеса пробил недостаточно точно.

Чигринский во втором тайме передвинулся ближе к центру поля и несколько раз начинал атаки своей команды диагоналями на Алвеса и Иньесту. С поперечными передачами на ближних партнеров было чуть похуже. Одиз из таких пасов привел к контратаке андалусийцев, прострел с фланга успел накрыть вратарь Пинто.

Приходил Чигринский и на розыгрыши штрафных и угловых у чужих ворот. В первом тайме он пробил головой значительно выше ворот. Но во втором, после подачи Алвеса, Дмитрий пробил точнее, мяч пролетел в сантиметрах от правой «девятки».

Во втором тайме более активно стал играть на атаку и левый защитник «Барсы» бразилец Максвелл. Однако, в отличие от своего соотечественника Дани Алвеса, он не всегда успевал возвращаться в оборону. На 60-й минуте это привело к первому голу. Подачу справа Ренато из центра продлил на левый угол вратарской, где свободный Капель без препятствий открыл счет.

Гвардиола еще более усилил центральную зону, выпустив на замену опорника Бускетса и плеймейкера Хави. Это добавило свободы Дани Алвесу, который выполнил в концовке матча несколько острых подач справа.

На 74-й минуте отличный пас через все поле удался Маркесу. Ибрагимовичу осталось обыграть голкипера и попасть в пустые ворота.

Однако, почти сразу «Севилья» провела стремительную контратаку, в которой Капель на скорости обошел Чигринского и выходил на ударную позицию в штрафную. Дмитрий несильно толкнул его, но, при скорости Капеля этого оказалось достаточно для падения. Пенальти и желтая карточка Дмитрию!

Негредо пробил идеально в угол и установил окончательный счет в матче.

После этого «Севилья» начала играть откровенно на удержание, почти не позволяя создавать остроты у своих ворот. Тем не менее, Месси на 86-й минуте имел 100% шанс, выйдя один на один с голкипером. Леонель ударил мимо к большому огорчению Ибрагимовича, который находился рядом в еще лучшей позиции.

«Барселона» сильно усложнила себе задачу попадания в следующий раунд Королевского кубка. Тем интереснее будет ответный матч.

Наш Дмитрий Чигринский очередной раз играет за «Барсу» внешне вполне уверенно. Однажды в мачте он даже пошел в удачный дриблинг в собственной штрафной! Тем не менее, результативных ошибок на его счету в этом сезоне нимало, и это снижает доверие тренера к нему перед решающими матчами главных турниров «Барселоны» − чемпионата Испании и Лиги Чемпионов.

Кубок Испании

1/8 финала

Первый матч

«Барселона» − «Севилья» − 1:2 (0:0)

Голы: 0:1 − Капель (60), 1:1 − Ибрагимович (74), 1:2 − Негредо (75, пенальти).

«Барселона»: Пинто, Дани Алвес, Чигринский, Милито (Бускетс, 66), Маквелл, Маркес, Иньеста, Тьяго (Хави, 70), Месси, Кркич, Педро (Ибрагимович, 46).

«Севилья»: Палоп, Фернандо Наварро, Драгутинович, Эскюде, Конко, Ромарик, Лоло (Душер, 82), Капель, Хесус Навас (Ренато, 46), Перотти, Коне (Негредо, 69).

Предупреждения: Эскюде (42), Маркес (45), Фернандо Наварро (52), Милито (53), Лоло (66), Чигринский (75), Кркич (79), Максвелл (83).

+++

Україна у фокусі зарубіжних ЗМІ

Ukrinform.ua

11.10.01

Зарубіжні ЗМІ минулого тижня зосередили увагу читачів на таких темах: підписання Києвом і Москвою нової угоди щодо транзиту нафти з Росії українською територією, президентська кампанія в Україні, європейська інтеграція Української держави, а також перспективи безвізового режиму в країнах ЄС для громадян України, передають закордонні кореспонденти УКРІНФОРМу.

Зокрема, американське видання The New York Times із посиланням на власні джерела поінформувало, що Росія погодилася сплачувати 6,6 євро за тонну нафти, яка транспортуватиметься територією України впродовж 2010 року. У 2009 році ставка за транзит становила 7,8 доларів США, тобто на 22% менше нинішньої ціни. Це було ключовою умовою Києва при укладанні нового договору з Москвою про транзит нафти, підкреслює газета.

Між тим, як зазначає автор статті, до нових домовленостей не включили принцип «pay-or-pump», за яким платежі мають здійснюватися за встановлений об'єм нафти, незалежно від того, скільки сировини насправді було прокачано. Через нафтопровід «Дружба» в 2010 році має проходити не менше 15 млн тонн на рік, підсумовує газета.

Продовжуючи тему, фінансове видання «The Wall Street Journal» пише: Росія попередила Східну Європу про можливі перебої в постачанні сирої нафти до Словаччини, Чехії та Угорщини у зв'язку з вимогою України підвищити тарифи за транзит. У цьому контексті автор статті цитує прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо: «Україна попросила збільшити плату за російський транзит нафти, тому Росія попередила ЄС та нас про можливі перебої в постачанні сирої нафти з 1 січня». Однак, як стверджують експерти, Європа краще підготувалася до такої ситуації у порівнянні з минулорічними проблемами з поставками пального. Видання підкреслює: в даному випадку йдеться про нафту, а не про природний газ, тому у всіх трьох країнах вистачить резервів, принаймні, на три місяці.

Австрійська «Die Presse» порушує тему «газових» відносин між Києвом і Москвою. «Україна розрахувалася з Росією за газові поставки в грудні, − пише газета. − Це ще одна перемога Юлії Тимошенко». Адже, на погляд видання, газова тема знову стала причиною для передвиборчих змагань між Прем'єр-міністром і Президентом України. «Дістати гроші на газ було для українського Прем'єра нелегким завданням, коли водночас Президент каже, що коштів для цього немає», − зазначає автор статті й констатує, що Захід продовжує спостерігати за розвитком ситуації в Україні.

Тему передвиборчої кампанії в Україні та її можливий вплив на економіку держави розвиває німецька преса. Зокрема, «Rheinischer Merkur» пише: українські політичні лідери, незважаючи на загрозу державного банкрутства, у передвиборчих програмах використовують обіцянки поліпшення соціальних програм. Тим часом, зазначає видання, Захід вимагає від України реформ і, про всяк випадок, припиняє фінансову допомогу. «До завершення виборів навряд чи відбудеться що-небудь, що допоможе вмилостивити міжнародних кредиторів, від яких залежить економіка України», − вважає автор статті.

«З початком нового року боротьба за президентське крісло в України вступила у гарячу фазу», − продовжує тему німецьке інформагентство DPA, розглядаючи шанси кандидатів на посаду президента продовжити участь у другому турі виборів. «На Заході сподіваються, що після виборів Україна вийде з багаторічного політичного паралічу», − йдеться далі. Хоча, на думку автора, вибори так швидко не покладуть край тривалій внутрішньополітичній кризі в державі, адже населення держави не приховує свого розчарування.

Тему президентських перегонів в Україні продовжує еміратська преса. Зокрема, одна з провідних англомовних газет «Галф Ньюз» надрукувала статтю «Президентські перегони в Україні» за авторством експерта, який спеціалізується на країнах Східної Європи. На переконання фахівця, президентські перегони ще ніколи в історії України не були настільки напруженими, а три основні кандидати − Юлія Тимошенко, Віктор Ющенко та Віктор Янукович − не поступаються один одному на шляху до президентського крісла. Аби посилити свою популярність, кандидати в президенти йдуть різними шляхами. Натомість, пересічні українці «благають Бога, щоб політичне протистояння в країні нарешті припинилося, а перемогу щоб здобув найбільш відданий та прагматичний лідер».

Інша популярна в ОАЕ англомовна газета «Халіж Таймс» опублікувала статтю «Нова європейська революція» міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта. Швецький політик на шпальтах видання розмірковує над роллю об'єднаної Європи на наступні десятиліття і над значенням процесу розширення Європейського Союзу, у тому числі, в контексті євроінтеграції України.

Як сприйматиметься об'єднана Європа впродовж наступних десятиліть − як модель майбутнього чи як музей минулого? − питає політик. Він, водночас, підкреслює, що це залежатиме, передусім, від рішень, ухвалених керівниками ЄС протягом наступних кількох років. Щоб бути моделлю майбутнього, уряди й народи країн-членів ЄС мають зробити дві рівноцінно важливі речі. Перше − провести до 2020 року успішні економічні реформи. Друге − залишатися відданими ідеї «відкрита Європа у відкритому світі», тобто дотримуватися статті 49 Римського договору.

Карл Більдт підкреслює: ця стаття передбачає, що «двері до членства в ЄС відкриті для будь-якої європейської країни, яка цього бажає і поділяє цінності, інтереси і політику ЄС». Близько 150 млн людей на Західних Балканах, в Україні й Туреччині мають на меті стати громадянами ЄС. Звичайно, процедура набуття членства вимагає певного часу, проте сам процес приєднання стимулюватиме модернізацію та демократичні реформи в тому напрямі, який зміцнить всю об'єднану Європу. Однак Європа, що зачиняє двері для бажаючих і здатних увійти до неї, стане Європою, яка обмежує своє власне майбутнє, підсумовує К.Більдт.

Тим часом, польське видання «Річ Посполита» звертає увагу на візові питання у відносинах Євросоюзу з Україною. Газета пише, що попри спрощення процедур видачі шенгенських та національних віз польськими консульськими установами в Україні, цей процес залишається складним. До того ж, вартість візи й надалі залишається достатньо високою для пересічних українців. Крім того, для їх отримання потрібно зібрати багато документів, а у Львові, аби здати анкети − вистояти довгі черги чи заплатити хабара, щоб їх оминути.

Водночас «Річ Посполита» інформує, що польські політики виступають проти віз для українців чи білорусів, однак необхідність візового режиму є результатом вступу країни до ЄС та Шенгенської зони. «Варшава не може застосовувати по відношенню до своїх сусідів відмінних правил, ніж інші країни»,− пояснив часопису речник Єврокомісара з питань торгівлі та політики сусідства ЄС Крістіан Гохман (Christiane Hohmann).

Між тим, газета наголошує, що надією для українців може стати проект «Східне партнерство». «Цей проект передбачає запровадження безвізового руху. На сьогодні ми маємо «дорожню карту» й перспективу його реалізації. Однак є конкретні вимоги ЄС», − сказав в інтерв'ю виданню заступник голови комісії Сейму в закордонних справах Роберт Тишкевич. Найважливішою з цих вимог є підписана угода про реадмісію, яка передбачає повернення в Україну осіб, які через кордон нелегально потрапили до ЄС, інформує газета.

«Річ Посполита» підкреслює, що з усіх східних сусідів Польщі кращими виглядають перспективи України, яка сподівається на запровадження безвізового режиму вже в 2012 році. До того ж, як відзначає видання, і в Києві наголошують на готовності до реалізації «дорожньої карти». «Ліквідація візового режиму для громадян України є дуже важливою й прекрасно вписується в концепцію нашої співпраці з Брюсселем. Однак ми знаємо, що мусимо виконати ще багато умов», − цитує видання колишнього керівника МЗС України Анатолія Зленка.

+++


Моніторинг телеефіру

 

 

Понеділок − неділя, 04-10.01.10 (запис)

 

1. Телеканал «ICTV»

 

Програма «Інший футбол», 10.01.10, 12:25

1) Сюжет про те, де свої зимові відпустки будуть проводити футболісти УПЛ.

2) Відеосюжет про вподобання футболістів стосовно зачісок. Коментарі перукаря-стиліста В. Дюденко.

Автор сюжету (з/к): «Є в українському футболі одна цікава закономірність: «Скажи мені, хто твій шеф, і я скажу тобі чому у тебе така зачіска». Виявляється гравцям-піжонам є кого наслідувати. В Радянські роки головним столичним модником був Г. Суркіс».

В. Дюденко (в/к): «Когда я был молодым пацаном, я работал в мужском салоне. Так он действительно был иконой стиля. Еще в свои молодые годы, когда он заходил в салон, то все парикмахеры радовались, потому что на него было приятно смотреть − так он модно, стильно, изыскано был одет даже в советские времена».

3) Повтор сюжету про дрес-код президентів футбольних клубів. Коментарі дизайнера А. Тана.

4) Підбиття підсумків інтернет-голосування «Найчисельніша та найвідданіша армія вболівальників». Перемогу здобули вболівальники дніпропетровського «Дніпра».

5) Прогноз програми на 2010 футбольний рік в гумористичному ракурсі.

Автор сюжету (з/к): «У лютому місяці М. Луческу стає головним тренером збірної України. Футбольна база в донецьких Кіршах − тренувальним табором національної команди, а клуб «Шахтар» базовим клубом збірної Бразилії…

У вересні Р. Ахметов відкриває найкращий в світі аеропорт із найдовшою злітною смугою, найбільшими терміналами та можливістю злету-посадки американських шатлів. Туристи були приємно здивовані, з’ясувавши, що квитки на авіарейси треба купити у київському офісі Федерації футболу України».

Г. Суркіс, президент ФФУ (кадри з засідання «Футбольного прес-клубу») (в/к): «Не царское это дело − мне заниматься билетами». 

+++

2. Телеканал «ICTV»

 

Програма «Факти спорт», 09.01.10, 19:15

1) У лавах «Динамо» (Київ) залишається Олександр Алієв. Півзахисник не зміг домовитись із залізничниками, а його контракт так і не підписаний. «Локомотив» пропонував оренду, українець не погодився.

Алієв повернувся до Києва, де разом з «Динамо» невдовзі вирушить на тренувальні збори. І вже там доводитиме Валерію Газзаєву, що він гідний грати в основному складі.

2) Андрій Воронін − гравець Московського «Динамо». Форвард збірної України підписав контракт зі столичним клубом російської прем’єр-ліги.

Страждання Вороніна в англійському «Ліверпулі» закінчилися. Трансфер українського форварда коштував росіянам два мільйони євро. За словами наставника «Ліверпуля» Рафаеля Бенітеса, він попрощався з Вороніним, бо не міг надати гравцю достатньо ігрового часу. Про перехід українця офіційно мають оголосити наступного тижня.

+++

3. Телеканал «1+1»

 

Програма «ТСН», 05.01.10, 19:30

 

1) Ведучий (в/к): «День відчинених дверей на головній спортивній арені країни. Чиновники переконували журналістів, що роботи на головній спортивній арені майже не припиняються. Якщо не виникне щось непередбачуване, об’єкт обіцяють здати у строк, ну, а киянам радять трохи потерпіти. Перші незручності від Євро-2012 почнуться вже цього місяця − кілька вулиць столиці доведеться перекривати».

 

Автор сюжету (з/к): «На Черепановій горі перед «Олімпійським» сьогодні паломництво: геть усі у салатових жилетках, майже всі у білих касках, за винятком головного, − аби не плутати, − у нього надпис «Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту».

 

В. Можар, президент компанії «Київміськбуд» (в/к): «Зони, в яких будуть розміщені сектори для вболівальників − магазини, фан-клуби, різна торгівля, кафе».

 

Автор сюжету (з/к): «Насправді, тут ще й воріт немає, але будівельники їх умовно відчинили. Чи то для журналістів, чи для піару…, чиновницького?».

 

Ю. Павленко, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту (в/к): «Роботи − це монтування залізних колон, натягування вантів, встановлення мембран. Тобто, це найскладніша, унікальна технологія, яку в Україні ніхто не виконував».

 

Автор сюжету (з/к): «Ті унікальні роботи, про які так важко розповідається між святами міністром Павленком − зведення навісу над трибунами оновленого «Олімпійського». 80 колон по 40 м. заввишки кожна і жодна не схожа на іншу. Будівельників на об’єкті щопершої зміни 500, що другої − 300, вони відкладали інструмент лише 1 січня та відпочиватимуть на Різдво ще день. Будують за графіком,  переконує головний реконструювальник».

 

В. Можар (в/к): «З  цієї позиції почнеться монтаж першої колони».

 

Автор сюжету: «Проектант, той що з Німеччини, каже Павленко, особисто стежить за кожним етапом реконструкції стадіону, щоб все було максимально надійно, встановлення даху контролюватиме ще й розробник даху».

 

Ю. Павленко (в/к): «Це швейцарсько-німецька компанія «SBP».

 

Автор сюжету (з/к): «Та поміж високотехнологічного будівництва і звичайна фізична сила стає в нагоді. Тієї таки сили, аби без проблем встановити колони, додатково везуть у столицю».

 

В. Можар: «В Київ їде автопоїзд з 80 контейнерів».

 

Автор сюжету: «4 тис. тон пластикового даху та ще тисячу тон металевих тросів будівельники планують встановити ще до кінця нинішнього року. Знести тимчасовий штаб та відчинити справжні двері оновленого «Олімпійського» обіцяють за 545 днів». 

 

+++

4. Телеканал «5 канал»

 

Програма «Час спорту», 10.01.10, 00:15

1) Інформація про те, що гравець національної збірної України А. Воронін підписав контракт з московським «Динамо». Сума трансферу складає 2 млн. євро.

+++

5. Телерадіокомпанія «Україна»

 

Програма «События», 09.01.10, 03:30

 

1) За версією Міжнародної федерації футбольної історії та статистики донецький «Шахтар» увійшов в п’ятірку кращих клубів світу і займає 4 місце. Очолює список іспанська «Барселона», друга позиція у «Челсі», а третя у «Манчестер Юнайтед». Київське «Динамо» у цьому рейтингу зайняло 41 місце.

 

+++

6. Телеканал «Новий канал»

 

Програма «Спорт репортер», 06.01.10, 19:25

1) Інформація про те, що гравець національної збірної України А. Воронін підписав контракт з московським «Динамо». Сума трансферу складає 2 млн. євро.

 

+++

7. Телерадіокомпанія «Київ»

 

Програма «СТН спорт», 04.01.10, 21:25

 

1) Інформація про те, що на міжнародному турнірі пам’яті В. Гранаткіна юнацька збірна України U-18 зіграла внічию 1:1 з Азербайджаном.

 

2) Сюжет про можливі трансферні переходи у Європі.

    

+++

 

8. Телерадіокомпанія «Київ»

 

Програма «СТН», 05.01.10, 21:00

 

1) Ведучий (в/к): «На «Олімпійському», що в Києві розквітне лотос. Принаймні, такий вигляд матиме унікальне накриття теплої пори року. Прозора мембранна конструкція зберігатиме взимку тепло, а влітку прохолоду. Вже за тиждень будівельники почнуть монтувати першу опору майбутнього даху».

 

Автор сюжету: «До виготовлення унікального накриття залучені понад три десятки українських та іноземних фірм. Опорний каркас навісу складатиметься із 80 40-каметрових колон, його оперізуватиме вантова конструкція по периметру якої буде розтягнута синтетична мембрана площею майже 50 тис. кв. м. Навіс буде надміцним, вогнестійким та прозорим, аби на зелений газон потрапляли сонячні промені. Уся конструкція буде динамічною, що дасть змогу реагувати на різкі перепади температури, не пошкоджуючи елементів покриття».

 

Д. Мішалов, технічний директор фірми-підрядника: «Стадион сам движется в форме лотоса, во время снегопадов под действием снеговых нагрузок колоны сжимаются, а во время больших температур, летом, стадион раскрывается, как лотос».

 

Автор сюжету: «Першу колону під опорний каркас накриття почнуть монтувати вже цього місяця, їх доправлятимуть до Києва з Дніпропетровська. Чиновники запевняють, що транспортування центром міста габаритних конструкцій не завдасть незручностей киянам».

 

Ю. Павленко, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту: «Завезення всіх конструкцій на НСК «Олімпійський» буде здійснюватися вночі, з супроводом ДАІ та з мінімальними незручностями для киян і для життя міста».

 

Автор сюжету: «Закінчити роботи над каркасом накриття планують до липня. Разом з тим, продовжать облаштування підпірних стін, каркасу естакади та об’їзної дороги, а також спорудження віп-зони та зони для вболівальників».

 

В. Можар, президент ХК «Київміськбуд»: «Ми приступили до «лікування» верхнього ярусу трибун, ця робота досить таки складна, вона повинна виконуватись тільки в теплих умовах − до 5 градусів тепла. Площа, яку ми повинні опрацювати, складає 35 тис. кв. м.».

 

Автор сюжету: «Усі основні роботи на «Олімпійському» мають завершити у грудні. На початку наступного року розпочнуть встановлення необхідного обладнання. Планують, що вже в липні 2011 оновлена спортивна арена прийме перший футбольний матч».    

 

+++

9. Телерадіокомпанія «Київ»

 

Програма «СТН спорт», 10.01.10, 00:25

 

1) Інформація про те, що національна збірна Того, яку атакували терористи, відмовилася приймати участь у розіграші Кубку африканських націй.

 

+++

 

10. Телеканал «24 канал»

 

Програма «Новини», 04.01.10, 17:00

 

1) Автор сюжету: «Повільно, але впевнено. Моторошні прогнози щодо зриву проведення Євро-2012 в Україні через кризу і політичний хаос не справдилися. Хоча другий рік і минув важко, УЄФА затвердив всі 4 українських міста. Цього разу з прагматичних, а не політичних міркувань».

 

Ю. Павленко, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту: «Тоді це було політичне рішення в 2007. Зараз це було прагматичне рішення, яким визнали спроможність нашої держави, спроможність влади, спроможність будівельників, спроможність міських голів, спроможність суспільства сконцентруватися на завданні і досягти позитивного результату».

 

Автор сюжету: «Протягом року здали в експлуатацію два з чотирьох стадіонів: 29 серпня в Донецьку «Донбас Арену», перший стадіон класу люкс, а 5 грудня харківський «Металіст», розроблений українськими архітекторами та може витримати 8 бальний землетрус. Ще відстає будівництво у Львові, там лише заклали фундамент і почали монтаж першого ярусу. Втім, наприкінці грудня в УЄФА офіційно підтвердили − підготовка міста до Чемпіонату вийшла з зони ризику».

 

А. Садовий, мер м. Львів (архівні кадри з презентації офіційного логотипу): «Я переконаний, що ми зробимо стрибок років на 15 вперед за ці наступні два роки, щоб наші громадяни розуміли, що ті стандарти, які вимагає УЄФА є на порядок вищі, ніж стандарти, які пред’являються для країн, які хочуть вступити в ЄС». 

 

Л. Черновецький, мер Києва (архівні кадри з презентації офіційного логотипу): «Киев, как и обещал получил оценку, как город, способный провести финал Евро-2012. Для меня это был вопрос чести и гордости».

 

М. Добкин, мер Харькова (архівні кадри з презентації офіційного логотипу): «Мы из резервного города стали основным. Для нас своя мини-победа была одержана еще 13 мая. Так как у нас еще не было столько всего готового, как перед декабрьским собранием, но мы знали, что это обязательно сделаем».

 

Автор сюжету: «Майже цілодобово тривають роботи на столичному НСК «Олімпійський», де заплановано фінальний матч Євро. Реконструкцію транслюють в Інтернеті в режимі реального часу. Наразі арена готова майже на половину. За словами експертів, все йде за графіком УЄФА. У грудні 2010 року завершаться будівельно-монтажні роботи, а вже в липні 2011 на стадіоні відбудеться перший офіційний матч».

 

М. Платіні, президент УЄФА (архівні кадри з презентації офіційного логотипу): «Коли Виконком УЄФА  ухвалював це рішення, він хотів, щоб футбол прийшов у східну Європу. Однак, вона отримає значно більше, ніж просто футбол. Чемпіонат триватиме два тижні, але Україна та Польща матимуть у спадок сильну інфраструктуру. Ваші діти житимуть краще завдяки Євро-2012».

 

Автор сюжету: «Україна вже вклала в будівництво готелів майже 4 млрд. євро. В рамках підготовки до Чемпіонату зведуть 150 нових готелів, а збудовані за часів СРСР реконструюють».

 

Є. Імас, генеральний директор готелю «Спорт»: «Бывшие отели СССР надо перевести на европейские или американские стандарты. Естественно, все виды услуг, которые возможны в гостинице, начиная от стиральных машин, химчисток, ресторанов, обслуживания людей».

 

Автор сюжету: «За будь-що, у 2010 Україна має завершити реконструкцію чи будівництво аеропортів у всіх 4 містах, а також доріг і швидкісних магістралей. В УЄФА вважають, що на сьогодні Україна та Польща приблизно на однаковому рівні підготовки до першості».  

 

+++

 

11. Телеканал «24 канал»

 

Програма «Новини спорту», 07.01.10, 18:15

 

1) Огляд матчів звітного туру в європейських чемпіонатах.

Підписатися на новини