Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

Розбудову прикордонної інфраструктури до «Євро-2012» львів'яни обговорили з польськими сусідами

Георгій Маценко

Ukrinform.ua

22.12.09

Перспективам розбудови прикордонної та транспортної інфраструктури було присвячено зустріч делегації Львівської облдержадміністрації з керівництвом Підкарпатського воєводства у Перемишлі.

Як повідомив кореспондентові УКРІНФОРМу заступник голови Львівської ОДА Тарас Федак, метою зустрічі було обговорення питань, пов'язаних із станом та перспективами розбудови прикордонної та транспортної інфраструктури між сусідніми регіонами з огляду на проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року та оголошенням першого набору заявок проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь».

В ході зустрічі делегацією Львівщини було представлено польській стороні на розгляд низку напрацьованих проектних ідей в сферах туризму, охорони навколишнього середовища, покращення якості життя, відповідно до пріоритетів Програми «Україна-Польща-Білорусь». Серед домовленостей, що були досягнуті, слід відзначити підтримання ініціативи про створення спільної робочої групи із представників обласної державної адміністрації, обласної ради та національного представництва України в Карпатському Єврорегіоні з одного боку та представників Маршалківського уряду Підкарпатського воєводства, завданням якої буде напрацювання та визначення найбільш стратегічних та потенційних проектів для обох регіонів, які можуть отримати фінансування з Програми транскордонної співпраці «Україна-Польща-Білорусь» 2007-2013. Наступну зустріч такого формату домовлено провести у Львові в січні 2010 року.

+++

При такой власти Украины визовый режим с Европой будет только ужесточаться, − Марков

Елена Соломина

Nr2.ru

22.12.09

Обещания министра иностранных дел Украины Петра Порошенко ввести для безвизовый режим с Европой накануне Евро-2012 − не более, чем красивая предвыборная риторика, считает лидер партии «Родина» Игорь Марков. Об этом он заявил в интервью «Новому Региону».

«Евросоюз уже давно заявил, что Турция находится намного ближе к ЕС, но никогда не станет ее членом, а Украина уж тем более. Поэтому это лишь предвыборная риторика», − сказал политик.

По его мнению, если развитие событий на Украине будет продолжаться в нынешнем русле, визовый режим с Европой будет лишь только ужесточаться.

«Оранжевые, вообще, все время лгут, поэтому не стоит к их заявлениям относиться серьезно. Пока Украина является страной с нестабильным политическим режимом, пока у власти находятся подобные персонажи, я думаю, будет только ужесточение визового режима», − сказал Игорь Марков.

+++


ФУТБОЛ

Михайличенко не тренер збірної України з 30 листопада − Малишев

Champion.com.ua

22.12.09

Олексій Михайличенко не є головним тренером національної збірної України з 30 листопада 2009 року, оскільки у нього завершився контракт з Федерацією футболу України

Про це в коментарі «Чемпіон» повідомив прес-аташе національної збірної України Юрій Малишев.

Нагадаємо, що прерогативою звільнення та призначення тренерів збірних України є Виконком ФФУ, який у цьому році збиратися не буде.

На анансовану зустріч Михайличенка із журналістами, що має відбутися у середу, 23 грудня, Олексій Олександрович запрошував журналістів за особистим списком.

Як зазначив Малишев, запрошувалися провідні ЗМІ, а оскільки у «Чемпіона» менший рейтинг ніж у сайтів таких, як «ua-football.com» чи «Динамо Киев от Шурика», то на таку зустріч журналісту «Чемпіона» не  потрапити.

+++

Мнение: Що приховує Михайличенко?

Захар Федорак

Turnir.com.ua

22.12.09

Михайличенку є що приховувати від футбольних уболівальників. Такий висновок напрошується з огляду на завтрашню зустріч поки ще головного тренера національної футбольної збірної з журналістами.

Річ у тім, що сьогодні появилася інформація про те, що Олексій Михайличенко виступив з ініціативою зустрітися завтра з журналістами і поспілкуватися. Однак прес-аташе збірної України Юрій Малишев повідомив turnir.com.ua, що ця зустріч буде «закритою», тобто на неї запрошують лише деяких журналістів.

Чомусь думається, що мова на ній йтиме не про славну буографію Михайличенка-футболіста, не про хобі Олексія Олександровича чи його улюблену страву. Швидше за все, розмова стосуватиметься виступу збірної України під орудою Михайличенка у відборі до ЧС-2010 року і подальших планів Михайличенка.

З огляду на це виникає резонне питання, для чого робити журналістський «відсів» і запрошувати на зустріч «поіменно» бажаних співрозмовників? Також дуже цікаво було б дізнатися, за яким принципом і хто саме (Михайличенко, Малишев чи ще хтось) вибирає, кого з журналістів запрошувати, а кому повідомляти про закритий статус зустрічі?

Через те, що ці питання повисли у повітрі і ситуація, м'яко кажучи, незрозуміла, хочеш-нехочеш починають виникати припущення, чому саме такий фомат спілкування з пресою обрав Михайличенко, або обрали для нього.

І перше, що приходить на гадку − це те, що після відвертого провалу у матчах плей-оф до ЧС проти греків Михайличенко не подав у відставку, натякнувши на те, що якщо буде згода Керівництва ФФУ він готовий і надалі працювати зі збірною. Також в продовження цієї самої лінії згадується, що на минулому Конгресі ФФУ (18 грудня) ні слова не було сказано про майбутнього тренера національної збірної України.

Можливо, це й не страшно, і навіть правильно не «пороти гарячки» з призначенням нового тренера. Тим більше, що участі у наступному відбірковому циклі (до Євро-2012) Україна не братиме, а отже часу, начебто, вдосталь, щоб зважити всі «за» і «проти», провести необхідні переговори і зупинитися на оптимальній кандидатурі. Однак є одне «але». А саме − контракт Михайличенка з ФФУ закінчується ще у цьому році, а відтак ще у грудні федерації треба або ж його продовжити, або розпрощатися з Михайличенком.

З огляду на вище наведений «ланцюжок» закрадається думка про те, що Михайличенко прагнутиме залишитися на посаді головного тренера і збирає обраних журналістів для того, щоб вони допомогли йому у цьому. Як? Дуже просто − «попрацювали» над так званою громадською думкою, яка зараз аж ніяк не на стороні Михайличенка.

Більшість уболівальників не бажає бачити його на чолі збірної, а отже треба їх переконати (чи хоча б зробити спробу) у тому, що Міха − це саме те, що потрібно головній команді країни і саме з ним буде українській збірній щастя. А коли певні медіа «ненав'язливо» постійно повторюватимуть цю «мантру» тоді, гляди, і черговому (чи позачерговому) Конгресу ФФУ буде не випадати не продовжити контракт з таким супер-фахівцем.

Звичайно, це все лише припущення. І на них, по ідеї, журналісти не мали б базуватися. Однак коли блокується доступ до першоджерела та ще й у такий спосіб, єдине що залишається − це висловлювати припущення і гіпотези.

Хтозна, можливо, саме цього хотів Олексій Михайличенко, який в контексті завтрашньої зустрічі з пресою вирішив діяти за принципом схожим до Сороки з народної казки: «Цьому дам, цьому дам, а от цьому не дам...»

+++

«Олег Кононов має мою повну довіру»

Fckarpaty.lviv.ua

22.12.09

Розмова з почесним президентом «Карпат» Петром Димінським

− Я ніколи не буду задоволений виступами команди. У мене своє бачення і я знаю, що досягти тих вершин, про які я мрію, за мого життя нереально. Тому можна говорити про те, наскільки близько наша команда може наблизитися до того рівня, якого чекають від нас наші уболівальники. У мене з ними великої різниці нема. Я фінансую команду і вони фінансують команду − тим, що приходять на стадіон, тільки в меншій мірі. Я дуже уважно спостерігаю за всіма відгуками, за аналізом, що проводиться після ігор «Карпат», за виключенням деяких нісенітниць. Я впевнений, що їх пишуть не наші уболівальники. А наші фанати в футболі розбираються, і мені це дуже приємно. Це надихає і доводить, що ми на правильному шляху. Задоволеним можна бути тоді, коли поставлене завдання виконується. Я розумію наших уболівальників. Ми багато років поспіль брали на себе зобов’язання, але, на жаль, не змогли їх виконати. З різних причин.

− Невже зовсім не було позитиву?

− Якщо говорити про оцю половину сезону, то я отримав певне задоволення від виступу молодіжного складу «Карпат». І то були речі, які говорять про те, що з деякими футболістами, окрім підвищення майстерності, потрібно працювати у психологічному плані. Бо провівши так впевнено сезон, програли «Кривбасу» − команді, яка займає останні місця в турнірній таблиці. А от у Києві я був свідком гри проти молодіжки «Динамо» і можу з впевненістю сказати, що ми не поступились по грі. Цей матч виграв для «Динамо» суддя. Але я переконаний, що коли «Динамо» приїде наступного року до Львова − буде зовсім інша гра. А загалом, виступами молодіжного складу, я думаю, всі повинні бути задоволені. Це перші паростки величезної роботи, що була проведена за останні дев’ять років. Можна сказати, що це заслуга всіх працівників клубу, які робили усе, щоб та молодь змогла проявити свій потенціал. У нас дуже перспективна і хороша команда. І той фактор, що практично всі гравці будуть приймати участь в підготовці до сезону основної команди, говорить про довіру з боку тренерів. Всі отримають шанс, щоб заявити про себе уже в новому сезоні у чемпіонаті дорослих складів.

«Можемо грати на рівних зі всіма суперниками»

− Мабуть, були певні приємні моменти і в грі головної команди?

− Були ігри, де здавалося: ось-ось ми підійшли до того, що нарешті можемо мати моральне право звернутися до наших уболівальників і звітувати за багаторічну роботу. Вона була спрямована якщо не на видовищну, то принаймні близьку до цього гру. І у нас справді були ігри, достойні команди, яка може приймати участь у європейських турнірах, а були матчі, про які можемо сказати, що їх повністю провалили. Наступного сезону до Львова приїдуть практично всі лідери. Тому маючи нагоду, хочу звернутися до наших уболівальників. Якщо в нас буде серйозна підтримка, ми зможемо виконати поставлене перед собою завдання. У нас для цього є всі передумови. Ми лише на три очки відстаємо від зони УЄФА. Сьогодні ми як ніколи близькі до виконання цього завдання. На жаль, треба сказати і про негатив. Наша команда досить молода, і відсутність стабільності свідчить про те, що гравці не розуміють слова «професіоналізм».

− У чому це проявляється?

− Ми можемо відібрати очки в «Динамо» на виїзді, а в наступній грі не можемо виграти вдома в «Іллічівця». У мене була дуже серйозна розмова з головним тренером. Мені вдалося його переконати, що футбол, безперечно, має бути прагматичний, бо завдання треба виконувати, але не за рахунок гри, яка не подобається вболівальникам. Ніколи на це не піду. Треба зрозуміти, що нам потрібно. Якщо ми будь-якою ціною зробимо все, щоб зайняти п’яте місце, вийдемо в Європу, і будемо грати так, як проти «Іллічівця», запорізького «Металурга» у першому таймі чи проти «Кривбаса», то нам нема там що робити. Якщо ми будемо демонструвати якісну і видовищну гру, здобуваючи водночас результат, то інша справа. Інколи мені здається, що на наших гравців щось тисне, коли вони виходять грати проти іменитіших команд. Але остання гра проти донецького «Металурга» довела, що ми на рівних можемо грати проти будь-якого суперника. Я весь час гравцям і тренерам говорю, що великої різниці між нашими гравцями і гравцями «Динамо» чи «Шахтаря» нема. Відрізняємося лише одним.

− Фінансуванням?

− Я кажу їм: якщо ви хочете заробляти стільки грошей, скільки заробляють гравці «Динамо» і «Шахтаря», я не проти. Але давайте зробимо так, щоб ви не просто їх отримували, а заробляли. Давайте будемо грати в Лізі чемпіонів, тоді я платитиму вам стільки ж, а може, й більше. У Лізі чемпіонів можна заробляти. Бо тільки ті, хто зовсім нічого не тямить у футболі, думають, що я заробляю на футболі. Наразі я від футболу «Карпат» не маю задоволення жодного: ні морального, ні матеріального. Я маю тільки одну надію.

«Кононов має повну довіру»

− Після матчу проти «Ворскли» журналісти програми «Футбольний вікенд» сказали: якби «Карпати» не перемогли − це був би останній матч Олега Кононова. Чи це правда?

− Я не знаю, звідки вони брали інформацію, але те, що я був незадоволений грою команди і мені дуже не подобалися певні речі, які були в команді − факт. Може, це вплинуло на думку журналістів. Те, що у мене були серйозні розмови з Кононовим... Так вони постійно у нас відбуваються. Я вимагаю від тренера найголовніше. Це дві речі, які повинні задовольняти не тільки мене, а й його: бути об’єктивним і справедливим. Інколи є тренери, котрі перебувають з футболістами у теплих стосунках. Футболіст − це така сама професія, як і інші. Він повинен відповідати за ту роботу, яку йому доручили. Якщо футболіст помиляється, а тренер дає поблажку, вибачає, гравець починає по-іншому дивитися на цього тренера. Але зараз я сподіваюся, що та атмосфера, яка є в «Карпатах», не дасть журналістам взагалі розмовляти на цю тему, принаймні до кінця другого кола. Кононов має мою повну довіру. Мені приємно, що він зробив висновки з наших розмов. Ми їх побачили − це остання гра проти донецького «Металурга». Незважаючи на поразку, я думаю, що моральне задоволення від гри отримали всі. Може, ми не побачили шалених швидкостей, але принаймні було видно, що наша команда має потенціал. Надіюся, що Олег Георгі-

йович зможе підготувати команду до другого кола і ми будемо отримувати від гри моральне задоволення.

− «Карпати» жодного разу не програли вдома і в багатьох матчах проявляли характер...

− Були ігри, де б краще такий характер не проявляти. Йдеться про гру з Запоріжжям. Я розумію, що може бути помилка одна, яку можна виправити. Але коли йдуть три помилки поспіль і потім треба проявляти героїзм − то це не потрібно ні нам, ні вболівальникам, ні футболістам. Тому я думаю, що висновки зроблені, таких казусів ми в майбутньому допускати не повинні.

«Ми не відчули втрати Кобіна»

− Чи ви сподівалися, що Артем Федецький так вдало замінить Василя Кобіна?

− Я не можу сказати, що Артем замінив Кобіна чи що він кращий за нього. Федецький займає те місце, заради якого ми його брали. Те, що Федецький не є гірший за Кобіна, − це однозначно. Я думаю, що по певних критеріях він кращий за Кобіна. Але вони обидва можуть грати на різних позиціях. І це була одна з умов, на яких ми взяли Федецького. Ми бачили, що він вміє грати і опорного, і правого півзахисника. Але за необхідності він може зіграти і в нападі. У Львові всі задоволені його діями. Думаю, ми не відчули втрати Кобіна з його приходом.

− Федецький перебуває в оренді. Чи думали ви про те, щоб викупити його контракт у «Шахтаря»?

− Я не хотів би цю тему зараз аналізувати. Артем провів тут півроку, ще має зіграти півтора. За цей час багато чого може змінитися. Прогнозувати навіть на рік не можна. Багато залежатиме від бажання самого Артема, від того, чи буде йому тут комфортно. Документально, він в оренді. Настане час, і ми спільно приймемо рішення, яке буде виважене, правильне і задовольнить усі сторони.

«Не продам гравця у слабший клуб»

− Чи збережеться склад «Карпат» і чи буде в нього поповнення?

− У світі нема такого клубу, який би не купував і не продавав футболістів. Усе залежить від пропозицій. Загадувати наперед не можна, але я скажу таке. Якщо нашим гравцям надійдуть пропозиції від клубів, де вони будуть рости як футболісти, підвищувати свою майстерність, де в них буде більше можливостей, щоб реалізувати свій талант, то я не маю морального права їх тримати в «Карпатах». Але я ніколи і ні за які гроші не продам гравця в клуб, який не буде сильнішим за «Карпати». Щодо придбань... На сьогодні, маючи таку молодь і не давати їм дорогу − це шлях в нікуди. Навіщо тоді ми створювали Академію, тримаємо школу? Ми маємо серйозні тили і можемо розраховувати на них. Але це не означає, що коли у нас з’явиться можливість придбати гравця, який буде на дві голови вищий за наших, він матиме бажання, а ми віру, що цей гравець нам допоможе − то від його послуг ми відмовлятися не будемо.

− Склалося враження, що після запрошення до збірної України в Ігоря Худоб’яка настав спад. На ваш погляд, чому?

− Це не тільки його стосується. Коли і Зеньов повертається − така ж ситуація. Весь час така історія. Чому? Я не беруся стверджувати. Можливо, далася взнаки відсутність ігрової практики, тонусу, який був у «Карпатах». Два тижні він майже не грав. Це могло на нього вплинути. Але я в Ігоря вірю і переконаний, що він стане одним з кращих гравців в Україні на своїй позиції.

− Яка ситуація з Кашчеланом і Лазаревські?

− Вони гравці високого класу. Але сталося так, що коли вони переходили в «Карпати», то вже бачили себе в основному складі. Коли ж зіткнулися з конкуренцією, то не витримали її. Тож я дам їм можливість вибору. Думаю, що вони оберуть собі такий шлях: клуб дасть їм статус вільних агентів і вони шукатимуть собі нові команди.

«Влада закопує у стадіон ваші гроші»

− На ваш погляд, чому влада активно відхрещується від ідеї створення Народної команди?

− Я можу зрозуміти, чому влада цього не хоче. Це втрата можливості, яку вони мають сьогодні. Це крок до контролю з боку народу над тією власністю, яка ще залишилася. Бо влада майно контролює повністю, а відповідальності нема жодної. Коли буде створено Народну команду, влада вже не зможе так поводитися. Тому що народ буде контролювати всі активи. Уболівальники зможуть не лише впливати на всі серйозні процеси, а й на щоденне життя команди. Однак це буде не тільки передача прав, а й певна відповідальність, адже уболівальники стануть співвласниками.

− Чи братимуть участь «Карпати» в розбудові інфраструктури до Євро-2012?

− На сьогодні у Львова нема ні грошей, ні проекту, ні спеціалістів. Влада взяла тягар, який їй не під силу винести. Єдиним рішенням стало б створення Народної команди, де б клуб виступив інвестором. Я попереджав уболівальників, щоб вони не слухали обіцянок влади. Ну не побудують вони стадіон! Гроші, які влада сьогодні закопує в стадіон, це ваші гроші. Тому краще їх витратити на комунальні послуги. Щодо участі «Карпат» у будівництві стадіону, то скажу так. Якщо буде створено Народну команду, то ми займемося розбудовою інфраструктури. Та й взагалі, якби сьогодні ми мали Народну команду, то менших завдань, аніж участь у Лізі Європи, ми б і не ставили. А за три-п’ять років ми б ставили завдання виходу до Ліги чемпіонів.

+++


Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

«Таврия» не спешит расставаться со своими лидерами…

Александр РЫЖЕНКО

Крымское время (АР Крым)

21.12.09.

Успешное и — главное — многообещающее» — так в программе «Интервью на заданную тему» (телеканал «Неаполь») охарактеризовал выступление «Таврии» в осенней части сезона почетный президент симферопольского клуба Сергей Куницын.

«После провала на старте чемпионата в матче с киевским «Динамо» (0:6) у нас с ребятами  состоялся очень серьезный разговор, из которого они, считаю, сделали правильные выводы, — подчеркнул Сергей Владимирович. — В первом круге команда не проиграла ни одного поединка на своем поле. Пусть и не так стабильно, но все-таки набирала очки на выезде. Как результат — шестое место в турнирной таблице перед зимней паузой и отставание от четвертого — всего два очка. Таких осенних показателей у «Таврии» давно уже не было. Кроме того, команда сумела пробиться в полуфинал Кубка страны, в котором встретится с «Волынью». Радует, что «Таврия» играет в атакующий футбол с любым соперником. Пусть не всегда пока это приносит успех, но болельщикам такой футбол однозначно по душе. Молодой, но в хорошем смысле слова амбициозный тренер Сергей Пучков создает самобытную команду, и мы, руководители клуба, стараемся ему в этом всячески помогать».

По словам Куницына, летом перед «Таврией» была поставлена задача выступить лучше, чем в прошлом сезоне, т. е. занять в чемпионате место выше восьмого. «Сейчас задачи подкорректированы, — сообщил почетный президент клуба. — При всем уважении к «Волыни», считаю, мы обязаны выходить в финал Кубка Украины. Хорошие перспективы у нас и в чемпионате страны: команда на равных сражается с мощными в финансовом отношении «Днепром» и донецким «Металлургом» за четвертое место. Есть уверенность, что в этом сезоне нам удастся завоевать путевку в Лигу Европы».

Главная проблема «Таврии» — финансовая. Как выяснилось, осенью команда играла исключительно за премиальные. Был момент, когда задолженность по зарплате составляла четыре месяца. «Я рад, что ребята с пониманием отнеслись к временным трудностям, — заявил Сергей Владимирович. — В коллективе великолепный микроклимат. Недавно ко мне подходил 34-летний Вадим Деонас, говорил, что за свою карьеру нигде не чувствовал себя так комфортно, как в «Таврии». Не сомневаюсь, что с этим мнением согласятся и другие наши новички».

Перед отпуском «Таврии» удалось погасить большую часть задолженности игрокам и тренерскому штабу. Постепенно финансовая ситуация налаживается, тем более что буквально на днях учредители клуба, опекавшие еще и БК «Киев», сделали окончательный выбор в пользу футбола. Поэтому крымчане не спешат продавать своих лидеров. На воскресном матче «Таврия» — «Динамо» присутствовали зарубежные агенты, в частности из Франции. Клубы, с которыми они сотрудничают, по словам Куницына, заинтересованы в услугах Дениса Голайдо, Ильи Галюзы, Лаки Идахора, Павела Хайдучека. Есть предложение по Александру Ковпаку от одного из клубов российской премьер-лиги. «Наша позиция такова: если кого-то из игроков и продавать, то только за хорошие деньги, чтобы за них можно было приобрести для команды равноценного исполнителя», — говорит почетный президент симферопольцев.

Спад игровой формы капитана «Таврии» Александра Ковпака в осенней части сезона Куницын объясняет психологическими проблемами футболиста: «Как правило, если игрока начинают продавать, о футболе он думает далеко не в первую очередь. Кроме того, считаю, некрасиво поступил с лучшим бомбардиром минувшего чемпионата тренер нашей национальной сборной Алексей Михайличенко: публично пообещал предоставить Ковпаку шанс и обещания своего не выполнил. Впрочем, я понимаю, почему так произошло. Летом, во время выборов президента премьер-лиги, «Таврия» проголосовала за Виталия Данилова. Кому-то это очень не понравилось, и Михайличенко была дана команда: таврийцев в сборную не брать. Из-за принципиальной позиции нашего клуба пострадал не только Ковпак, но и Голайдо».

Радует Сергея Владимировича тот факт, что наконец-то обратили внимание на главную футбольную команду полуострова крымские власти. Недавно была выделена некоторая сумма на транспортные расходы. На следующий год Верховным Советом уже утверждена программа развития футбола, есть надежда, что на РС «Локомотив» наконец-то появится поле с искусственным покрытием, на котором смогут заниматься в том числе и воспитанники ДЮФК «Таврия».

Касаемо кадровых изменений, уже можно сказать, что покинули команду не попадавшие в «основу» защитники Вячеслав Свидерский, Олег Карамушка, Игорь Буряк, полузащитник Андриус Йокшас, а также находившиеся осенью в аренде в других коллективах голкипер Александр Бандура и полузащитник Владимир Бурдули. Не исключено, что зимой клубам отечественной премьер-лиги будут арендованы хавбек Андрей Зборовский и нападающий Матвей Бобаль. Естественно, ждут в «Таврии» и новичков. Во время сборов тренерский штаб просмотрит четверых потенциальных кандидатов на усиление. Фамилии их, по понятным причинам, не называются, хотя известно, что все они имеют опыт выступлений в элитных чемпионатах Украины и России. После полугодичной аренды в «Закарпатье» возвращается в Симферополь и полузащитник Александр Артеменко. «У нас хороший подбор вратарей, великолепная линия нападения, — подчеркнул Куницын. —Усиление будет точечное, которое коснется обороны и средней линии».

Не обошел Сергей Владимирович вниманием и недавние выборы президента премьер-лиги: «Мы не донецкие и не киевские, мы — крымские, у нашего клуба есть собственное мнение. В свое время мы не поддержали иностранного кандидата «Шахтера» только потому, что считаем: стране, воспитавшей трех обладателей «Золотого мяча», стыдно расписываться в беспомощности при строительстве футбольного хозяйства. Так же как и не отдали свой голос за Вадима Рабиновича: пусть Вадим Зиновьевич на меня обижается, но ему место в цирке, а не во главе премьер-лиги. Этим летом, когда именно наш голос помог Данилову продлить свои полномочия, ситуация складывалась таким образом, что чемпионат мог бы и не начаться вовсе: вкупе с другими проблемами у Украины могли бы просто отобрать Евро-2012, об этом я говорил Григорию Суркису. На последних выборах мы остались на своих позициях, потому как считаем, что пора уже прекращать играться в «войнушку» в нашем футболе».

Рассказал Куницын и о том, почему «Таврия» отказалась от участия в альтернативном телевизионном пуле: «Все прекрасно знают, кто стоит за телеканалом «ТЕТ». Финансовые условия нам предложили действительно интересные: 700 тысяч долларов за сезон (в то время как премьер-лига — 700 тысяч гривен). Но все остальное… Во-первых, договор рассчитан сразу на десять лет. Во-вторых, он предусматривал, что на всех заседаниях участников премьер-лиги мы должны голосовать так, как скажут хозяева «ТЕТа». Это, извините, уже ни в какие ворота не лезет…»

Тема судейства — такая же больная для «Таврии», как и для большинства других клубов. «Памятуя, что Орест Шмигельский уже трижды засуживал «Таврию» в матчах с киевским «Динамо», за что, кстати, несколько раз был наказан, я подошел к нему перед нашей воскресной игрой с киевлянами и настойчиво попросил быть объективным, не портить праздник 13 тысячам болельщиков, — рассказал президент симферопольского клуба. — Увы, объективным львовянин был только при счете 2:0 в пользу динамовцев. Когда же «Таврия» счет сравняла, на поле начался настоящий судейский беспредел: Шмигельский не удалил за игру рукой Алмейду, у которого уже было предупреждение, не назначил в ворота гостей очевидный пенальти, несколько раз своими свистками срывал перспективные атаки нашей команды… Знаете, а ведь это же идет во вред прежде всего самому «Динамо»: к объективному судейству на евроарене команда оказывается просто не готовой, а потому уже который год подряд не может преодолеть групповой этап Лиги чемпионов. Игорь Суркис не раз заявлял, что «Динамо» с судьями не работает. Так ведь ему и не надо работать, достаточно посмотреть, кому подчиняется судейский комитет и кто возглавляет ФФУ. В нашем судейском хозяйстве грядет реформа, надеюсь, она приведет к позитивным изменениям. Сейчас создается независимая Ассоциация футбольных арбитров Украины, по предложению «Таврии» рабочую группу возглавил один из самых авторитетных в недалеком прошлом рефери нашей страны Василий Мельничук. По всей видимости, с весенней части сезона мы наконец-то получим независимый от федерации судейский корпус…» 

Как губернатор Севастополя, вспомнил Куницын и о лидирующем в первом дивизионе ПФК «Севастополь»: «На минувшей неделе мне удалось найти солидных инвесторов для «моряков». Они готовы на должном уровне финансировать команду и берутся реконструировать стадион. Перед командой, в свою очередь, поставлена задача уже в этом сезоне завоевать путевку в премьер-лигу. Надеюсь, в скором времени мы увидим в элите отечественного футбола крымское дерби».

+++

Єдиний іноземець “Львова”

Гліб Ваколюк

Львівська газета (Львівська область)

22.12.09

Президент ФК “Львів” Юрій Кіндзерський у Щасливому на Київщині представив гравцям команди нового головного тренера − Альгімантаса Любінскаса. Новоспечений наставник безпосередньо до виконання своїх обов’язків приступить на початку нового року. Докладніше про литовця та його завдання читайте далі.

Здобутки прибалта

Альгімантас Любінскас був головним тренером збірної Литви у 1992-1994 та 2003-2008 роках. Перед початком відбірного циклу ЧС-2010 його замінив португальський спеціаліст Жозе Коусейру. До слова, подейкують, що фахівець і досі часто згадує перемоги своєї збірної над національною командою України. Сталося це у відбірних матчах чемпіонату Європи: 1994-го в Києві литовці перемогли “синьо-жовтих” із рахунком 2:0, з таким самим рахунком команда Любінскаса здолала нашу збірну 2007 року в Каунасі. У віці 32 років Любінскас став наймолодшим тренером команди вищої ліги першості СРСР. Він прийняв «Жальгіріс» (1983-1985). 1997-го його «Кареда» із Шяуляя перемогла на чемпіонаті Литви. На батьківщині Любінскас тренував також «Панеріс» і «Екранас», окрім того, працював із польською «Ягеллонією» та бангладешською «Абаханою».

Причини запрошення до “Львова”

Президентові ФК “Львів” Юрію Кіндзерському імпонує тренерський почерк Любінскаса та його досвід. Від прибалта Юрій Іванович очікує атакуючого футболу.

“У першу чергу, в Любінскаса є досвід роботи не тільки на клубному рівні, а й у збірній, − розповів “Газеті” Юрій Іванович. − Мені до вподоби менталітет Альгімантаса Любінскаса, його ставлення до гри, до людей. Він полюбляє дисципліну, порядок атакуючий футбол. Це ті якості, які нам потрібні”.

Хоча Альгімантаса Любінскаса і представили команді, до своїх обов’язків він приступить лише на початку 2010 року. Наразі литовець освоюється, знайомиться з командою.

Трансферні пріоритети незмінні

Новоспечений наставник “Львова”, обговорюючи з керівництвом клубу умови контракту, жодних вимог щодо майбутніх трансферів не висував. Для того, щоб підсилити нову команду, Любінскасу доведеться спрямувати свій погляд на українських футболістів. Принаймні такою є вимога президента ФК “Львів”. “Упродовж наступних зборів Любінскас “вивчить” обидві наші команди, а вже після цього визначиться із трансферними пріоритетами. Єдине, що можу сказати, − іноземців ми не купуватимемо”, − зазначив Юрій Кіндзерський.

Контрактні зобов’язання

Контракт Альгімантаса Любінскаса розрахований на півтора року. Для того, аби допрацювати до завершення терміну угоди, а згодом її продовжити, литовцю потрібно виконувати завдання, поставлені перед його командою. “Потрібно пройти перший етап − повернутися в Прем’єр лігу. Коли ми здобудемо путівку в еліту, тоді сформулюємо завдання на наступний сезон. Від виконання цього завдання і залежатиме продовження співпраці з Альгімантасом Любінскасом”, − запевнив президент “Львова”.

Втрат не передбачають

Юрій Кіндзерський сподівається, що в період зимового міжсезоння його команда уникне втрат провідних футболістів. Навіть один із лідерів “городян” Валерій Федорчук, який іще декілька місяців тому хотів перейти в київський “Арсенал”, вирішив залишитися. “Нині спілкуємося з ним стосовно продовження контракту. Думаю, Федорчук залишиться гравцем ФК “Львів”, − сказав Юрій Іванович.

Плани на міжсезоння

Схоже, криза у “Львові” минула. Принаймні економити на всіх тренувальних зборах і відмовлятися від подорожі в Туреччину “городяни” не мають наміру. У Щасливому “Львів” тренуватиметься до 26 грудня. Другий збір розпочнеться 10 січня й завершиться 24-го. Пройде він у Молодіжному на базі “Кримтеплиці”. А згодом галичани вирушать у Туреччину.

+++

Кредо Любінскаса − дисципліна й атакувальний футбол

Юрій НАЗАРКЕВИЧ

Високий Замок (Львівська область)

22.12.09

У Щасливому, що неподалік Києва, триває тренувальний збір ФК «Львів». Президент клубу Юрій Кіндзерський представив гравцям нового головного тренера − литовця Альгімантаса Любінскаса

 «Ми розглянули понад 20 кандидатур, − розповів Юрій Кіндзерський. − Перед остаточним рішенням ми створили стратегічну раду, до якої увійшли керівники клубу, футбольні фахівці, журналісти. Радилися ми і з футболістами. На кандидатурі Любінскаса зупинилися в першу чергу через його досвід роботи − не тільки на клубному рівні, а й у збірній. Також через менталітет Альгімантаса Любінскаса, його ставлення до гри, до людей. Він полюбляє дисципліну, порядок, атакувальний футбол. Це те, що нам потрібно. Наразі наш новий наставник не керуватиме тренувальним процесом. Він освоюватиметься, знайомитиметься з підопічними. А до керування приступить з початку другого збору. Офіційне ж представлення тренера плануємо провести 9 січня у Львові. Впродовж наступних зборів Любінскас вивчить і ФК «Львів», і ФК «Львів-2», а вже після цього визначиться з трансферними пріоритетами. Іноземців не купуватимемо. Коли виборемо путівку в Прем’єр-лігу, сформулюємо завдання на наступний сезон. Від виконання цього завдання і залежатиме продовження співпраці із Любінскасом».

Наразі покинули ФК «Львів» нападники Тарас Кабанов та Олександр Ліщук. А півзахисник Валерій Федорчук, на думку президента клубу, найімовірніше, і надалі захищатиме кольори ФК «Львів». У першому контрольному матчі “Львова”, з рівенським «Вересом», зафіксована нічия − 0:0. На 24 грудня заплановано гру з «Арсеналом» із Білої Церкви, який тренує львів’янин Ігор Артимович.

+++

Повод для огорчений есть у всех

Эдуард КИСЕЛЕВ

Спорт-арена (Донецкая область)

22.12.09

Удивительно, но практически нет тренера, который остался бы доволен выступлением своей команды в осенней части сезона.

Исключение, пожалуй, составляют трое − рулевой «Оболони» Юрий Максимов, его коллега по «Ильичевцу» Илья Близнюк и отчасти наставник «Таврии» Сергей Пучков.

Команда Максимова проложила дорогу из первой лиги на 8-е промежуточное место, при этом обыграла в осенней части чемпионата всех без исключения претендентов на попадание в Лигу Европы. Если бы не чиновничья халатность, то, возможно, «Оболонь» могла зимовать и на более высокой позиции. По их вине два матча «пивовары» провели без четырех ведущих игроков, которые несправедливо были дисквалифицированы по так называемому «неотоновому делу».

Впрочем, переоценивать силу «Оболони» не стоит. В данном случае в большей степени сработал эффект неожиданности − всерьез молодежь Максимова никто не воспринимал. А в некоторых матчах команде откровенно повезло. Но вместе с тем нельзя не отметить хорошую организацию игры «Оболони» и самоотдачу футболистов.

Неожиданно хорошо этот отрезок турнирного пути прошел «Ильичевец», который в прошлом чемпионате лишь чудом спасся от понижения в ранге. Правда, в середине осени команду долгое время лихорадило. Подопечные Близнюка показывали просто удручающий футбол и, как следствие, выдали безвыигрышную серию из семи поединков, пять из которых проиграли. Причем подряд. Но благодаря успешному старту и финишу мариупольцы положили в свою копилку 18 очков. Для сравнения, за весь прошлый чемпионат они набрали всего 26. Так что осенний результат «Ильичевца» (именно результат, а не игру, которая находится в стадии становления) следует признать удовлетворительным.

«Таврия» начала сезон унизительным поражением в Киеве от «Динамо» − 0:6. Но потом крымчане собрались и выдали беспроигрышную серию из восьми матчей. И до конца осени проиграли всего три раза. Неудача подстерегла их в игре с «Оболонью» (0:1), потом для команды Пучкова вышла боком попытка сыграть в открытый футбол с «Шахтером» на «Донбасс Арене» (0:3), а в заключительном осеннем туре они в равной борьбе уступили все тому же «Динамо» − 2:3. В этих матчах симферопольцам очень не хватало Александра Ковпака. Лучший бомбардир команды получил травму и концовку сезона провел в лазарете.

Если не считать откровенного провала в выездной встрече с лидером чемпионата, первую половину сезона «Таврия» провела ровно. В зачет команде пошел и выход в полуфинал Кубка Украины, победа в котором может открыть ей прямую дорогу в Лигу Европы. У крымчан стабильный состав, в коллективе достаточно опытных футболистов, есть и молодые перспективные игроки.

Если исходить из имеющихся в клубе средств, «Таврия» укомплектована квалифицированными кадрами, и сегодняшнее 6-е место соответствует силе и возможностям команды. Впрочем, всегда есть резервы, за счет которых можно подняться выше. В первую очередь «Таврии» необходимо наладить игру в обороне и избавиться от комплекса чужого поля. Шесть очков в семи гостевых матчах − откровенно слабый результат. И все же работа Пучкова приносит свои плоды. Скучная еще недавно «Таврия» стала играть гораздо интереснее, демонстрирует зрелищный, атакующий футбол. Иногда, правда, немного авантюрный, но во всяком случае от игры крымчан в сон не клонит.

Разумеется, ни один тренер не выкажет полного удовлетворения от выступления своей команды. За исключением, конечно, Хосепа Гвардьолы. Но все в этом мире, в том числе и футболе, относительно. Не думаю, что Максимов, Близнюк и Пучков рассчитывали оказаться на более высоких местах. А потому вряд ли станут сетовать на судьбу. К примеру, нынешний урожай «Таврии» на целых 12 очков тяжелее, чем осенью прошлого года. А такой солидный прирост просто невозможен без улучшения качества игры. Следовательно, повода для огорчений у Пучкова нет. Думаю, что у Максимова и Близнюка тоже.

Чего не скажешь об их коллегах. У любого найдется как минимум одна причина, чтобы быть недовольным. Вне конкуренции, безусловно, Олег Таран и Игорь Гамула. За всю свою тренерскую карьеру рулевой «Кривбасса» не извинялся перед болельщиками так часто, как этой осенью. С шести поражений начал, пятью закончил. Нужны ли комментарии?

Наставник «Закарпатья» реально оценивает возможности и положение своей команды, но при этом сетует на отсутствие фарта. И небезосновательно. Три поединка подопечные Гамулы проиграли на самом «флажке». Во встречах с «Карпатами» (0:1) и «Таврией» (2:3), решающие голы в их ворота влетели уже в компенсированное время, а от «Ильичевца» (0:1) − на

90-й минуте. В то же время закарпатцы добились почетной ничьей с «Шахтером». А еще здорово погоняли «Днепр» и «Металлист». Хотя в итоге и проиграли.

Андрей Баль принял «Черноморец» в седьмом туре от Игоря Наконечного, который, в свою очередь, на тренерском мостике сменил Виктора Гришко. Все достижения Баля − это две победы над «Закарпатьем» и «Зарей» да удачные не по счету, а по игре поединки с двумя грандами. От зоны вылета одесситов отделяют всего два очка. О какой удовлетворенности можно говорить?

«Заря» и запорожский «Металлург» тоже поменяли трех наставников. Тренерская чехарда, а у луганчан еще и президентская, не способствовала удачному выступлению этих команд. Ко всему, Юрий Коваль работает в «Заре» под прессом скорого увольнения. Уже больше месяца на его место сватают Анатолия Чанцева. Попробуйте в такой ситуации сосредоточиться. Ну а с Романом Григорчуком в запорожском «Металлурге» и вовсе детективная история вышла. Поработав три недели, он ушел по-английски, а еще через месяц вернулся и объяснился в любви к клубу.

По сравнению с прошлой осенью утратила шесть позиций и недосчиталась 14 (!) очков «Ворскла». В нынешнем чемпионате полтавчан поразил ничейный синдром − семь раз они делили очки с соперником. Отдельной строкой идут мировые с «Шахтером» и «Динамо», но общие «нули» с «Кривбассом», «Ильичевцем» и «Черноморцем» к разряду достижений не отнесешь. Кроме этого, обладатель Кубка Украины вылетел из нынешнего розыгрыша уже после первого матча. Разумеется, всегда найдутся объективные причины. Но в данном случае мы рассматриваем не их, а результат. А он-то не в пользу Николая Павлова.

Александр Заваров во всех бедах обвиняет арбитров. По скромным подсчетам рулевого «Арсенала» «люди в черном» лишили его команду порядка десяти очков. Действительно, в некоторых матчах с участием «канониров» судьи допустили ошибки, повлиявшие на результат. Что подтвердили эксперты КДК ФФУ. Однако вряд ли игра «канониров» тянет на место в зоне Лиги Европы. И Заваров, думаю, это прекрасно понимает. Себя ведь не обманешь.

Олегу Кононову не удалось воплотить в жизнь европейские планы руководства «Карпат» по причине крайней нестабильности команды. Львовяне могут выиграть 4:0, 5:0 и тут же проиграть 0:3 и 1:5. Сыграть вничью с аутсайдером («Черноморец» − 1:1) и с лидером («Динамо» − 1:1). Безусловно, «Карпаты» − интересная, самобытная, ни на кого не похожая команда. Но шести побед в 16 матчах недостаточно, чтобы претендовать на место выше седьмого.

Хуже, чем год назад, идут дела у донецкого «Металлурга» (минус 6 очков). Самые ощутимые потери подопечные Николая Костова понесли в конце осени, когда проиграли три матча из пяти (два выиграли). Нельзя сказать, что «Металлург» резко сдал. Но и заметного прогресса пока не наблюдается. А с другой стороны, так всегда бывает в период становления команды. Тут необходимо проявить терпение. Тем более, что проходных матчей у дончан не бывает. В отличие от прошлых лет, перед «Металлургом» стоят высокие задачи, и груз ответственности за результат порой негативно отражается на действиях футболистов. Иногда им не хватает легкости, маневренности и собранности. Особенно во встречах с конкурентами. «Металлург» не обыграл ни одну из команд, которые в турнирной таблице находятся выше! Может поэтому на лице Костова, несмотря на выход в полуфинал Кубка Украины, крайне редко появляется улыбка? А сердце до сих пор ноет при одном упоминании венской «Аустрии», которая не пустила его команду в групповой турнир Лиги Европы.

С заметным отставанием от намеченного графика движется «Днепр». Перед Владимиром Бессоновым поставлена задача завоевать путевку в Лигу чемпионов, но вряд ли он с ней справится в этом сезоне. Хотя ансамбль исполнителей у него подобрался солидный.

Вроде бы все нормально складывается у «Металлиста». Но и Мирону Маркевичу есть чему огорчаться. Во-первых, его команда застряла на третьей позиции, во-вторых проиграла битву за билет в основной раунд Лиги Европы скромному австрийскому «Штурму», в третьих, домашний прокол во встрече с «Оболонью» лишил «Металлист» второго места на промежуточном финише.

Не так, как планировал, идут дела и у Мирчи Луческу. Накануне сезона главный тренер «Шахтера» поставил перед командой две задачи: мощно стартовать в чемпионате и пробиться в групповой турнир Лиги чемпионов. Ни с тем, ни с другим не сложилось. Отставание от «Динамо» составляет пять очков (речь идет о потерянных), а румынская «Тимишоара» остановила «Шахтер» на пути в самый престижный клубный турнир. Можно говорить о несчастном случае, вспомнить, как некстати заболел Луческу, о прогнозируемом спаде после завоевания Кубка УЕФА, но кому от этого легче? Факт остается фактом: обе осенние задачи «Шахтер» не выполнил. А с другой стороны, команда успешно преодолела групповой раунд Лиги Европы, где провела несколько великолепных матчей, и продолжит свои выступления на континенте весной.

У Валерия Газзаева все ладится в чемпионате, но его «Динамо» осталось без еврокубков и выбыло из борьбы за Кубок Украины. В общем-то, неудача киевлян в Лиге чемпионов большой неожиданностью не стала − класс «Барселоны» и «Интера» выше. Почему оказались ниже «Рубина»? Отчасти из-за невезения, когда проиграли итальянцам и испанцам на последних минутах. Хотя, наверное, главная причина заключается в самой игре. Ее качество еще не отвечает самым высоким требованиям. На мой взгляд, при Семине «Динамо» выглядело посильнее. И если бы Юрий Павлович не завоевал с командой прямую путевку в основной раунд Лиги чемпионов, не исключаю, что в квалификации у Газзаева могла оказаться своя «тимишоара».

Хронология главных событий осенней части сезона-2009/10

Впервые матч за Суперкубок Украины прошел на поле стадиона «Юбилейный» в Сумах, впервые в нем принимала участие «Ворскла», и впервые в этом поединке не было забитых голов. Основное время матча завсегдатая Суперкубка «Динамо» и «Ворсклы» завершилось нулевой ничьей, а в серии пенальти удача сопутствовала киевлянам (4:2), которые в четвертый раз выиграли почетный трофей.

Впервые в своей истории сборная Украины (U-19) стала чемпионом Европы. 2 августа в финале турнира, который прошел на РСК «Олимпийский» в Донецке, подопечные Юрия Калитвинцева обыграли Англию − 2:0.

Дважды сыграв вничью с румынской «Тимишоарой» (2:2 дома и 0:0 в гостях), донецкий «Шахтер» не смог преодолеть сито квалификации Лиги чемпионов, довольствовавшись выступлением в групповом турнире Лиги Европы.

В матче за Суперкубок УЕФА в Монако «Шахтер» проиграл «Барселоне» в дополнительное время со счетом 0:1. «Горняки» впервые принимали участие в таком поединке.

29 августа в Донецке торжественно открыт клубный стадион «Шахтера» класса «элит» «Донбасс Арена». Первый официальный матч на одной из лучших футбольных арен Европы, которая вмещает 51 504 мест, был сыгран 27 сентября. «Шахтер» обыграл «Оболонь» со счетом 4:0.

Уступив соответственно австрийским «Штурму», «Аустрии» и португальской «Бенфике», «Металлист», донецкий «Металлург» и «Ворскла» остались за бортом основного раунда Лиги Европы.

Испанская «Барселона» за 25 миллионов евро купила защитника «Шахтера» Дмитрия Чигринского, который стал первым украинцем в истории каталонского клуба.

После 10-летнего перерыва Андрей Шевченко вернулся в «Динамо», в предпоследний день лета подписав с киевским клубом контракт по схеме «2+1». Уже на следующий день свое возвращение Шева отметил голом в ворота донецкого «Металлурга». На

2-й компенсированной минуте обладатель «Золотого мяча»-2004 реализовал пенальти.

В плей-офф отборочного цикла ЧМ-2010 сборная Украины по сумме двух матчей уступила Греции (0:0 в Афинах, 0:1 в Донецке) и не попала в число участников Мундиаля в ЮАР. Проведению домашнего поединка сопутствовал так называемый «билетный скандал».

1 декабря владельцы украинских клубов на двухлетний срок избрали президентом отечественной Премьер-лиги действующего главу этого объединения Виталия Данилова.

5 декабря официально открыт реконструированный стадион «Металлист» в Харькове (вмещает 40 126 зрителей). Праздничный день был омрачен поражением команды Мирона Маркевича от «Оболони» − 0:1.

Проиграв дома решающий матч группового турнира Лиги чемпионов «Барселоне» (1:2), киевское «Динамо» завершило свою еврокубковую кампанию.

38-летний защитник «Закарпатья» Александр Чижевский стал первым, кто провел в элитном дивизионе чемпионатов Украины 400 матчей. Юбилейный поединок главного гвардейца страны состоялся 12 декабря в Полтаве с местной «Ворсклой», которая огорчила Чижевского двумя «сухими» голами в ворота его команды.

На Исполкоме УЕФА все четыре украинских города − Киев, Донецк, Львов и Харьков − получили право принимать матчи ЕВРО-2012, а финал турнира пройдет в столице нашей страны.

+++


ЕВРО-2012

 

Отступать некуда − позади «Евро-2012»

Ирина КЛЕМЕНТЬЕВА.

Вечерний Донецк (Донецкая область)

22.12.09

Александр Лукьянченко не только рассказал о прошедшей накануне в Киеве презентации атрибутики предстоящего чемпионата для делегаций Украины и Польши, но и показал ее: логотип, футбольный мяч и так далее.

А главное, конечно, теперь − еще активнее готовиться к этому ответственнейшему мероприятию, уточнил городской голова. По словам Александра Лукьянченко, одна американская фирма подтвердила участие в строительстве четырехзвездочной гостиницы в Калининском районе Донецка и уже перечислила два с половиной млн. долларов из 31 млн. необходимых на ее сооружение, которое будет вести совместно с нашей фирмой «Герц». До конца будущего года эта гостиница должна быть готова и введена в эксплуатацию. Заканчивается строительство в том районе и гостиницы «Глория». Городской голова положительно решил вопрос финансирования из Киева «Проминвестбанком» реконструкции гостиницы «Дружба».

− Однако Донецк до сих пор Донецк так и не получил ни копейки из заложенных в госбюджет средств на эти цели.

Можем остаться в морозы без тепла

Городской голова привел такие факты: в ноябре работающие дончане получили 755 млн. 900 тыс. грн. зарплаты, а пенсионеры − 380,5 млн. грн., итого − более одного млрд. грн. А за полученные жилищно-коммунальные услуги заплатили 71 млн. 40 тысяч грн., или 6,45% от необходимой суммы. Долг составляет более 158 млн. грн.

Отвечая на вопрос о предстоящем строительстве мусороперерабатывающего завода на Текстильщике, Александр Алексеевич сказал, что сооружение может быть начато только после проведения Международной экологической экспертизы.

+++

Донецку представлен логотип «Евро-2012»

Анна КУРЦАНОВСКАЯ

Вечерний Донецк (Донецкая область)

22.12.09

16 декабря в Донецке состоялась официальная церемония запуска логотипа Чемпионата Европы по футболу 2012 года, разработанного экспертами УЕФА и слогана «Евро-2012 зустрінемо разом з тобою». Донецк, вторым после Киева, показал символику «Евро-2012», спроектировав официальный логотип турнира на здание Донецкого академического государственного театра оперы и балета им. А.Соловьяненко. Далее эстафета перейдет к Харькову и Львову.

Несмотря на сильный ветер, мороз и непрекращающийся снег, около сотни человек пришли в центр города посмотреть на запуск логотипа европейского футбольного чемпионата. Присутствовавший на мероприятии генеральный директор турнира «Евро-Украина 2012» Маркиян Лубкивский пожелал «заснеженному Донецку запомнить это событие на всю жизнь». «Мне приятно, что УЕФА своим решением подтвердил статус Донецка − как города, принимающего «Евро-2012». Я убежден, что «Евро-2012» в Донецке пройдет на высоком уровне», − сказал он, пожелав дончанам «ощущения счастья от приближения такого турнира, который еще не видела ни Украина, ни Европа».

В свою очередь городской голова Донецка Александр Лукьянченко заявил, что политическая ситуация после президентских выборов не должна повлиять на финансирование подготовки к европейскому чемпионату. «Все потенциальные кандидаты в президенты обещали, что «Евро-2012» станет национальной идей для Украины. Любой, кто придет на место президента, не будет иметь возможности ей противостоять», − сказал мэр, отметив, что на данный момент город в рамках подготовки к ЧЕ-2012 уже освоил 4,6 млрд. грн., а для полной готовности необходимо еще минимум 8,4 млрд. грн. В эту сумму входят строительство аэровокзального комплекса, реконструкция дорожной и транспортной инфраструктуры города и ряд других проектов, исключая строительство метрополитена.

До начала футбольного праздника осталось чуть менее 900 дней, а уже сейчас известно, что распространение билетов на матчи начнется весной 2011 года через Интернет, а заказать их можно будет на сайте УЕФА. Цена билетов на игры в Украине и Польше будет одинаковой, но сама стоимость билетов пока не называется. Также пока под завесой тайны остается логотип Донецка. Дело в том, что каждый из украинских городов, принимающих матчи «Европы-2012», подготовили свои логотипы к футбольному празднику. «Предложения от всех четырех городов уже поступили. Я думаю, что их можно будет увидеть уже в следующем году», − отметил Маркиян Лубкивский, добавив, что это не украинское ноу-хау: такие же логотипы разрабатывали города Австрии и Швейцарии, которые принимали «Евро-2008». Над логотипом Донецка работали местные специалисты, которые около 150 вариантов предоставили на суд Александру Лукьянченко.

А вот нарисовать логотип «Евро-2012» доверили португальцу Элдеру Помбинью. Задача логотипа − придать «ЕВРО-2012™» отчетливую индивидуальность. Уникальный дизайн будет присутствовать на всех рекламных элементах − от билетов до баннеров в Интернете. Так организаторы намерены поднять престиж одного из крупнейших спортивных мероприятий в мире и повысить интерес к турниру. В оформлении будут использованы легко узнаваемые мотивы популярных в Польше и Украине древнеславянских элементов народного декора − вытынанок. В основе эмблемы − цветок, символизирующий каждую из стран-участниц. В середине композиции расположен футбольный мяч, который олицетворяет эмоции и страсть турнира. Стебель цветка обозначает структурный аспект континентального первенства, УЕФА и европейский футбол. Визуальная концепция неразрывно связана с темой природы. На официальном логотипе турнира гармонично сочетаются зеленый лес, желтое солнце, голубые вода и небо, фиолетовая ежевика.

Как известно, четыре украинских города − Киев, Донецк, Львов, Харьков − получили право принимать матчи чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Финал турнира пройдет в украинской столице. Такое решение принял исполком УЕФА, заседание которого завершилось 11 декабря на Мадейре (Португалия). УЕФА может отозвать у любого украинского города право на проведение матчей ЧЕ-2012 в случае, если будут сорваны сроки подготовки объектов или не соблюдены стандарты.

+++


Моніторинг телеефіру

 

 

Понеділок − вівторок, 21-22.12.09 (запис)

 

 

1. Телеканал «1+1»

 

Програма «Про спорт», 21.12.09, 23:00

 

1) Сюжет про весілля захисника «Шахтаря» та збірної України Я. Ракицького.

 

+++

2. Телеканал «5 канал»

 

Програма «Час спорту», 22.12.09, 00:15

1) Аргентинського нападника Ліонеля Мессі визнали найкращим гравцем 2009 року, повідомляє Міжнародна федерація футбольних асоціацій ФІФА. Церемонія нагородження пройшла 21 грудня в Цюріху.

 

Нагорода була присуджена Мессі в результаті голосування, в якому футболіст набрав 1073 очки. Таким чином, Мессі став єдиним аргентинцем, кому присудили цю нагороду.

 

За кількістю голосів на другому місці виявився Роналду (362 очки). Хаві і Кака набрали по 190 і 196 очок відповідно, у той час як Іньєста отримав 134 очки.

+++

3. Телерадіокомпанія «Україна»

 

Програма «События спорт», 22.12.09, 03:50

 

1) Інформація про те, що за версією Асоціації спортивних журналістів кращим тренером України був визнаний головний наставник «Шахтаря» М. Луческу.

 

2) Огляд матчів звітного туру в європейських чемпіонатах.

 

+++

4. Телерадіокомпанія «Україна»

 

Програма «Шустер live», рубрика «Хочу евро» 22.12.09, 20:20

Теми, що обговорювались:

1) Неякісні дороги в Україні.

2) Можливість заробити на Євро. Зокрема, ввести другу емблему, права на яку будуть належати не УЄФА, а Україні.

+++

5. Телеканал «Новий канал»

 

Програма «Спорт репортер», 22.12.09, 00:50

1) Інформаційний сюжет про те, що донецький «Шахтар» підписав контракт з бразильцем А. Тейшейрой. Сума трансферу складає 6 млн. євро. 

 

+++

 

6. Телерадіокомпанія «Київ»

 

Програма «СТН спорт», 21.12.09, 21:25

 

1) За неофіційною інформацією, екс-головний тренер київської «Оболоні» Ю. Максимов очолить криворізький «Кривбас».

 

2) Інформація про те, що український спеціаліст О. Протасов очолив російський «Ростов». 

        

+++          

 

7. Телеканал «ICTV»

 

Програма «Факти спорт»,

1) Півзахисник клубу Васка да Гама Алекс Тейшейра, за інформацією його агента, близький до переходу в «Шахтар».  Невдовзі гравець прибуде в Донецьк для проходження медогляду та підписання контракту. 

 

А тим часом керівництво аутсайдера вітчизняної першості − криворізького «Кривбаса» робить відчайдушні спроби не допустити вильоту команди з еліти. За неофіційною інформацією новим наставником «Кривбаса» стане керманич столичної «Оболоні» Юрій Максимов. Йому, попри статус дебютанта Прем’єр-Ліги, вдалося зробити пивоварів міцним середняком першості. Однак непорозуміння Юрія з керівництвом «Оболоні» та кращі фінансові умови контракту, запропоновані «Кривбасом», напевно зроблять свою справу. Хоча, врятувати Вищу Лігу для Кривого Рогу буде вкрай непросто. Офіційно про ці перемовини поки що жодна зі сторін не заявляла.

2) Огляд матчів звітного туру в європейських чемпіонатах.

+++

8. Телеканал «UBC»

 

Програма «Футбол та бізнес», 21.12.09, 21:35

 

1) Сюжет про відкриття стадіону «Металіст» в Харкові. Вітальне слово Прем’єр-міністра України Ю. Тимошенко та директора турніру Євро-2012 М. Каллена.

 

Ю. Тимошенко: Я хочу побажати Харкову, всім вболівальникам, організаторам прекрасного свята, щоб іноді мали можливість просто радіти досягненням. Тому всім ще раз хочу побажати доброго свята і безумно-великих футбольних перемог.

 

М. Каллен: Мені дуже приємно бути сьогодні тут з Прем’єр-міністром України і з президентом ФК «Металіст». Ми побачили протягом останніх 6 місяців величезний розвиток в країні в контексті підготовки до Євро-2012. Це дуже важливий етап в процесі організації Євро: пан Ярославський і місто протягом року зробили величезну роботу, щоб підійти до цього етапу. Ми також бачимо прогрес і в інших містах. Я переконаний, що разом з Прем’єром, яка доклала багато зусиль для цього проекту, ми будемо успішними в реалізації цього проекту. Наступний тиждень дуже важливий, оскільки наступного тижня приймається рішення щодо формату турніру. Я проінформую керівництво УЄФА про сьогоднішню подію теж. Дякуємо за увагу і очікуємо вечірнього відкриття.

 

Інтерв’ю з першим віце-президентом ФФУ та заступником голови Харківської ОДА С. Стороженко.

 

Журналіст: Первоочередные задачи на ваш взгляд, самые острые, самые важные и может быть самые трудные?

 

С. Стороженко: самая острая задача − это конечно же реконструкция взлетно-посадочной полосы и аэровокзала аэропорта «Харьков». Если вы там были, вы видели, что темпы поражают даже повидавших виды строителей. Вы должны видеть, что динамика просто колоссальная. Можно пошутить, когда М. Каллен приехал два месяца назад, после полугодичного перерыва он не поверил своим глазам и сказал: Ну просто Д. Коперфилд!

 

Журналист: Что говорят эксперты УЕФА?

 

С. Стороженко: Эксперты говорят одно слово − фантастика. Но работы еще много. Стадион вводится в эксплуатацию, но нам еще предстоит выполнить требования УЕФА по усовершенствованию путей эвакуации зрителей. Нам обязательно нужно до нового года сдать комплекс санитарно-гигиенических комнат − туалетов, простите. Здесь еще будут продолжаться работы, мы еще будем ходить с президентом ФК «Металлист»: что-то подкрасить, привинтить.

 

Журналист: Кстати, некоторые туалеты у вас уже прекрасно функционируют.

 

С. Стороженко: Не все еще. И, конечно же, гостиницы − сейчас здесь действует городская программа. Идут переговоры с некими инвесторами, не хотелось бы сейчас говорить, что в Харькове будет построено достаточное количество номеров. Нам нужно к июню 2012 года иметь 1245 номеров в пятизвездочных гостиницах, пока у нас только 300 номеров.

 

Журналист: За счет чего резервный город Харьков умудрился стать основным?         

С. Стороженко: Ну, одной фразой точно от меня не получите ответ, а с другой стороны, хотел бы сказать: объединение усилий, стремление команды достичь этого результата. И сейчас в прайс-листе УЕФА Харьков стоит на первом месте с коэффициентом 2,86 − это самый высокий из всех 4 городов. 

+++

9. Телеканал «Спорт»

 

Програма «Спортінформ», 21.12.09, 21:05

 

1) Огляд матчів звітного туру в європейських чемпіонатах.

        

+++

 

10. Телеканал «24 канал»

 

Програма «Новини спорту», 22.12.09, 02:15

 

1) Інформаційний сюжет про те, що донецький «Шахтар» підписав контракт з бразильцем А. Тейшейрой. Сума трансферу складає 6 млн. євро. 

2) Сюжет про те, що за версією ФІФА гравцю «Барселони» Л. Мессі вручили приз, як кращому гравцеві планети − «Діамантовий м’яч».

Підписатися на новини