Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

Попри кризу Україна розбудовує свою інфраструктуру − Юлія Тимошенко

Euro2012.ukrinform.ua

15.12.09

Незважаючи на кризу в Україні будуються нові інфраструктурні об'єкти. Про це глава уряду заявила сьогодні під час урочистостей з нагоди відкриття шляхопроводу на об'їзній дорозі навколо Луганська, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ.

Юлія Тимошенко відзначила: дуже важливо, що саме в рік кризи в Україні здаються нові об'єкти, які будувалися десятками років. За її словами, зокрема, вже в грудні планується здати в експлуатацію найбільшу в Європейському Союзі і СНД Дністровську гідроелектростанцію, яка будувалася протягом 25 років: «Це дає можливість Україні отримати великий обсяг електроенергії, причому, найдешевшої. Попри кризу Україна не просто стає на ноги, вона розбудовує свої інфраструктурні об'єкти на десятки років наперед».

Прем'єр-міністр нагадала: Україна також активно будує інфраструктурні об'єкти у зв'язку з підготовкою до Євро-2012, зокрема, нові аеропорти, дороги, стадіони, готелі, нову туристичну структуру. «Це, по суті, для значної частини України зовсім інша якість життя», − зазначила Ю. Тимошенко

Глава уряду підкреслила, що керівництво УЄФА високо оцінило стан підготовки України до проведення чемпіонату, навіть порівняно з Польщею. «Я хочу, щоб ви почали пишатися нашою рідною державою, кожним містом, кожною областю, тому що у кожному куточку нашої країни є чим і ким пишатися», − сказала Прем'єр-міністр.

+++

Євро-2012: на короткому повідку

Володимир Кулеба

Pravda.com.ua

15.12.09

Не викликає жодних сумнівів той факт, що день 11 грудня ввійде в новітню історію України як один із найсвітліших. А назва міста Фуншал, що на португальському острові Мадейра, звучатиме такою ж музикою , як і столиці Уельсу Кардіфф, де два з половиною роки тому було оприлюднене історичне рішення про проведення Євро-2012 в Польщі та Україні.

Отже, ми зробили це! І виконком УЄФА минулої п'ятниці сказав Україні: «Так!».

За підсумками засідання, Донецьк, Львів і Харків приєдналися до Києва і офіційно затверджені як організатори фінального турніру континентальної першості.

Президент УЄФА Мішель Платіні, коментуючи на прес-конференції рішення виконкому, наголосив, що воно стало можливим «завдяки зусиллям і навіть жертвам, на які пішов уряд України, тому ми даємо зелене світло формату 4Х4. Фінал турніру відбудеться в Києві».

Варто нагадати, що 13 травня виконком УЄФА затвердив в якості приймаючих міст польську четвірку − Варшаву, Познань, Вроцлав і Гданськ, а також столицю України.

Що ж до решти українських міст, то експерти Європейського футбольного союзу надали їм перелік вимог стосовно спорудження стадіонів, аеропортів, готелів, доріг та іншої інфраструктури, встановивши кінцевий термін − 30 листопада.

Дніпропетровську і Одесі було остаточно відмовлено.

За звістку, що надійшла з далекого португальського острова, відомого не лише серед українських гасторбайтерів, а й заможних вітчизняних туристів, не гріх було б, як кажуть, і поляну накрити та й відсвяткувати цю доленосну подію, як слід.

Та щось у виступі президента УЄФА на тій прес-конференції − навіть у викладі наших рідних інформагенцій − насторожувало.

Солідні пани з виконкому європейської асоціації не звикли роздавати аванси за красиві очі. Тож і цього разу УЄФА залишилася вірною своїм принципам: до самого початку Євро-2012 нас триматимуть у тонусі, вдень і вночі тотально контролюючи всі нюанси підготовки до третього за престижністю змагання у світі.

Виконком УЄФА не тільки перевірятиме, а й у разі необхідності, коригуватиме хід подій. Серйозним застереженням пролунали на тій же прес-конференції слова Платіні, про те, що виконком УЄФА залишає за собою право визначити остаточний календар проведення змагань.

«Виконком ще повернеться до цього питання і винесе рішення, зважаючи на підготовку арен та інфраструктури в Україні та Польщі».

А коли почули про листа Платіні на адресу віце-прем'єра Васюника, де президент УЄФА відзначив, що «у випадку, якщо будуть зірвані терміни підготовки об'єктів, або не дотримані стандарти, у якості останньої міри УЄФА може відкликати у будь-якого українського міста право на проведення матчів Євро-2012», ейфорії якось, знаєте, поменшало.

Видно, не дуже повірили на виконкомі переможним нашим реляціям про високі темпи реконструкції, приміром, київського стадіону (а на ньому ж відбудеться фінал!), чи донецького аеропорту, інфраструктури у Львові і таке інше.

Важко, навіть моторошно і боляче уявити, як існувала б держава, як жили ми всі далі, коли б право проведення Євро-2012, завойоване з такими труднощами, у нас відібрали б через безлад, політичну метушню, недбалість і непрофесіоналізм.

Без перебільшення − це було б ганьбою нації, трагедією цілого покоління перед лицем нащадків.

Недаремно президент ФФУ Григорій Суркіс сказав журналістам, що він не певний, коли хвилювався більше − перед прийняттям рішення в Кардіффі чи нині, на Мадейрі.

«Загроза втрати Євро була дуже реальною, − сказав він. − Україна змогла консолідувати зусилля всіх гілок влади і об'єднати матеріально-технічні ресурси, що в результаті дало можливість продемонструвати нинішній прогрес».

Що ж, констатуємо: за час, що минув після травня, коли УЄФА ввімкнуло для України після зеленого жовте світло, котре загрожувало перетворитися на червоне, багато що змінилось на краще.

Яскраве свідчення цьому − урочисте відкриття стадіонів-красенів у Донецьку й Харкові. Нарешті, повернулася лицем до проблем Євро-2012 влада на всіх рівнях: від центральної до місцевої.

Верховна Рада спромоглася-таки ухвалити низку необхідних законів, без яких рух уперед був би неможливим.

Нарешті, «прозріли» українські журналісти, які майже відмовилися (ключове слово − «майже») ретранслювати сумнівні, м'яко кажучи, повідомлення закордонних «колег» (особливо, в Інтернеті), натомість подавати власні матеріали, в яких містилися і об'єктивні оцінки, і критика, але не було фальшування, справжня мета якого − сформувати враження про нездатність України провести Євро на належному рівні.

У цьому контексті − свіжий приклад. Коли польські журналісти напередодні відкриття стадіону в Харкові «пресували» Олександра Ярославського, мовляв, у Польщі є інформація, що Україна на Мадейрі може не отримати паритету міст, той влучно парирував: «У Польщі є інформація, а в Україні − стадіони!».

І журналісти одразу поширили цей афористичний експромт, зробивши його гаслом численних матеріалів, винесли на перші полоси видань.

Добре вже те, що такі приклади є. Бо, будемо відвертими, далеко не всі, особливо в верхніх ешелонах, прониклися ідеєю, що успішне проведення Євро в Україні наблизить нашу країну до Європи скоріше, ніж тисячі бюрократичних форумів, рутинних переговорів чи передвиборних гасел.

Чи всі представники так званої української політичної еліти «домакітрили», що підготовка та проведення європейського чемпіонату − унікальний шанс для «зшивання» і об'єднання країни?

Що це, нарешті, і є ота сама українська національна ідея, навколо якої ми всі повинні згуртуватися? Як, наприклад, можна зрозуміти, що президент, передвиборчі біл-борди якого з гордістю сповіщають про його особисту участь у здобутті права на проведення Євро, своєю ж рукою накладає вето на рішення парламенту про виділення необхідних коштів?

Прем'єр-міністр одразу ж висловила сподівання, що після ухваленого виконкомом УЄФА рішення, президент має відкликати своє вето. «Тому що зараз не треба влаштовувати фінансових голодоморів, а треба відкрити всі шляхи для підготовки України до Євро». Усе навкруг − всього лише піар?

І, можливо, праві ті, хто стверджує, що перепустку Україні в Євро забезпечили люди, які з нинішньою владою нічого спільного не мають, і діяли, скоріше, наперекір, ніж за вказівкою можновладців?

До речі, все наполегливіше в суспільстві стверджується думка, що й фінансову кризу саме так українці пережили, і епідемію − самотужки, без жодної підтримки з боку влади, котра, крім чергових виборів, схоже, нічим іншим не переймається.

...Звичайно, висока оцінка і певний карт-бланш, дані Україні на засіданні виконкому УЄФА, зобов'язують і вимагають більшого. Але й свідчать про те, що нам до снаги не тільки провести престижний захід, не поступаючись нічим тим, хто робив це в минулому, а й перевершити їх.

Бо на кону − престиж не самих України та Польщі. А й усієї Східної Європи.

+++

У Львові навчатимуть команду для організації роботи стадіону до Євро-2012

Zaxid.net

15.12.09

Сьогодні, 15 грудня, під час брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що з 2010 року у Львові розпочнуться навчання для команди фахівців, які організовуватимуть роботу стадіону у Львові до Євро-2012.

Андрій Садовий також запевнив, що до моменту здачі стадіону в експлуатацію Львів співпрацюватиме з компанією «Арена.Ком», експерти якої робили експертизу проектної документації стадіону.

«Робочі креслення впорядковано, аудит проведено. Проблем у нас немає, роботи тривають, приємно що вчора це відзначив і пан Платіні, і пан Суркіс у Києві під час презентації логотипу Євро-2012», − наголосив міський голова Львова.

Нагадаємо, візит президента УЄФА Мішеля Платіні до Львова заплановано на початок наступного року.

+++

Україна та Польща складають списки “небезпечних” фанів

Obk.lviv.ua

15.12.09

Українські та польські правоохоронці у межах підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012 складають списки симпатиків футболу, які можуть спричинити безлад під час матчів чемпіонату. Про це у коментарі “Об’єктивно”  повідомив начальник Головного Управління МВС у Львівській області Василь Пісний.

“Зараз це та багатьох інших питань обговорюють під час нарад як на нашій, так і на польській стороні, − відзначив він.

Зокрема, актуальним на сьогодні є питання зведення поблизу майбутнього львівського стадіону тимчасового приймальника для порушників порядку. Однак скільки для цього потрібно коштів, наразі невідомо.

Нагадаємо, 11 грудня УЄФА остаточно затвердило статус українських міст, які прийматимуть Євро-2012.

+++

Foyil Securities: Евро-2012 может помочь украинскому фондовому рынку

Investfunds.com.ua

15.12.09

Решение УЕФА по назначению Львова, Донецка и Харькова принимать футбольный чемпионат Евро-2012 принесет хоть и не большие, но все же позитивные изменения для отечественного фондового рынка.

«Это решение поставит точку во всех спекуляциях, касающихся проведения Евро-2012 в Украине. Безусловно, учитывая нестабильную политическую обстановку в стране, а также постоянную нехватку ресурсов, всегда остается вероятность того, что Украина может потерять право на организацию турнира», − комментирует решение Исмаил Сафаралиев, аналитик Foyil Securities.

По мнению аналитиков Foyil Securities, чемпионат позитивный также для строительной и транспортной отраслей, поскольку правительством и частным сектором будут выделяться существенные средства на строительство инфраструктуры, необходимой для проведения чемпионата, включая аэропорты, гостиницы и автодороги.

В апреле 2007 года, когда УЕФА объявило о том, что Украина и Польша примут Евро-2012, на фондовом рынке началось ралли в металлургическом секторе. Енакиевский металлургический завод с начала года до апреля 2007 показывал волатильность в диапазоне 60 − 77 гривен за акцию, а с апреля до начала августа 2007 года цена прыгнула до 310 гривен за акцию. Цена на акции Азовстали с начала года до апреля 2007 колебались между 2,44 и 2,50 гривен за акцию, а уже в апреле 2007 − 3,30 гривен и в начале августа 2007 − 4,90.

«Понятно, что сектор тогда подрос на ожиданиях инвесторов относительно увеличения объемов производства этих заводов для обеспечения нужд страны в подготовке к чемпионату.На этот раз,как видно, рынок не особенно среагировал, но скорее всего, аналитики пересмотрят целевые цены на акции компаний вагоностроительного, металлургического, строительного секторов, что, в свою очередь, может привлечь инвесторов», − отмечает Дмитрий Мошкало, вице-президент и инвестиционный управляющий Foyil Securities.

Реалистические ожидания аналитиков объясняются тем, что у Украины есть хорошие шансы успешно провести Евро-2012 только при поддержке международных организаций − таких, как Европейский Банк Реконструкции и Развития.

+++

Представники готельного бізнесу наполягають на тимчасовому запровадженні нульової ставки ПДВ на готельні послуги

Валерій Іваськів

Ukrinform.ua

15.12.09

Негайне прийняття законопроекту N 5346 народного депутата С.Терьохіна, що передбачає тимчасове запровадження нульової ставки ПДВ на готельні послуги, може суттєво поліпшити стан вітчизняного готельного бізнесу, який зазнає значних збитків у результаті економічної кризи і особливо від епідемії грипу. На цьому наголосив сьогодні під час прес-конференції в УКРІНФОРМі на тему «Законодавче забезпечення підготовки українських готелів до Євро-2012» голова національної громадської ради по туризму і курортах Євген Самарцев.

За його словами, Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому проект закону про внесення змін до Закону «Про податок на додану вартість» (щодо пільгового режиму оподаткування операцій з надання послуг з окремих видів туризму)». Законопроектом (реєстр. N5346) пропонується тимчасово, з моменту введення в дію, встановити нульову ставку на операції з поставки туристичних послуг (з розміщення (проживання), харчування, екскурсійних, спортивних, оздоровчих, що надаються в закладах розміщення і визначені у статті 1 Закону «Про туризм»).

Згідно з проектом, за нульовою ставкою ПДВ реалізовуватимуться у період з 01.12.2009 по 28.02.2010 р. туристичні послуги всім без винятку споживачам таких послуг. «Проект цього закону стоїть у листі очікування на розгляд на сесійному тижні. Ми вважаємо, що цей документ має бути прийнятий одразу в першому читанні й у цілому. Адже нині готельний бізнес, наша галузь туризму перебувають у дуже критичному становищі, внаслідок фінансово-економічної кризи значно скоротилися обсяги внутрішнього туризму. Особливо постраждали від епідемії грипу готельні заклади, оздоровниці на заході країни, в Києві», − пояснив Євген Самарцев.

За його словами, приміром, у країнах Європейського Союзу «дозволяється встановлювати ставку ПДВ на готельні послуги на рівні 5%. Двадцять країн ЄС скористалися цією можливістю. Так, у Польщі ця ставка уже давно встановлена у розмірі 7%. Німеччина встановлює з першого січня 2010 року ставку в такому ж розмірі».

Голова національної громадської ради по туризму і курортах вважає, що прийняття законопроекту дасть змогу забезпечити подальший розвиток ринку внутрішнього туризму, підвищити ефективність роботи підприємств, що надають вищезазначені послуги, та забезпечить зменшення сум податку на додану вартість, заявлених до відшкодування із бюджету. «Ми вважаємо, що Україна теж має рухатися у напрямі встановлення середньоєвропейської ставки ПДВ на готельні послуги. Прийняття ж законопроекту N5346 дасть змогу поліпшити стан справ у галузі, підприємствам якось вижити у цей зимовий період, дещо поліпшити власну економіку. Це може бути проривом для галузі, поштовхом для напрацювання наступних законопроектів щодо встановлення базової європейської ставки ПДВ для вітчизняного готельного бізнесу, що, у результаті, дозволить зменшити вартість готельних та туристичних послуг, створювати конкурентоспроможний вітчизняний турпродукт», − наголосив він.

Перший заступник голови Державної служби туризму і курортів України Ольга Соколова, у свою чергу, додала, що попри відсутність систематизованих статистичних даних щодо діяльності готелів у поточному році (статистичні дані надаються лише за результатами року), вибіркові експертні дослідження свідчать про серйозне падіння середньорічного завантаження більшості закладів розміщення у державі. «Тому представники готельного бізнесу з усіх регіонів України, з якими велися попередні консультації щодо необхідності запровадження нульової ставки ПДВ на готельні послуги, схвалюють законопроект N5346 і підтримують його прийняття. Його дія навіть на такий короткий період дуже допоможе економічно підприємствам галузі, вважають фахівці».

Довідка. У Верховній Раді України зареєстровано законопроект N5346 народного депутата С. Терьохіна, який передбачає тимчасове запровадження нульової ставки ПДВ на готельні послуги. На думку спеціалістів, прийняття цього закону мало б надзвичайну вагу для розвитку конкурентоздатності української готельної індустрії, зменшення вартості послуг для туристів, модернізації готельної бази до Євро-2012.

+++

Для обеспечения безопасности на ЕВРО-2012 сформирована правовая база − М. Янковский

Галина Карпа

Imk.com.ua

15.12.09

Для обеспечения безопасности на ЕВРО-2012 требовалось сформировать правовую базу и на данный момент она уже есть. Об этом во время пресс-конференции сообщил первый заместитель начальника ДОБ МВД Украины Михаил Янковский, передает корреспондент ИМК.

По словам М. Янковского, необходимая правовая база состоит из постановления Кабинета Министров Украины об обеспечении порядка и организации проведения спортивных мероприятий, а также межправительственного соглашения между Федерацией футбола и нашим правительством, и основного документа, который был принят − Интегрированной концепции обеспечения безопасности и правопорядка во время подготовки и проведения в Украине финальной части Чемпионата Европы-2012, которая является общей для всех силовых ведомств и Федерации футбола.

«В эту концепцию входят основные направления, задачи и цели, и именно обеспечение, которое определяет роль и участие каждой силовой структуры для обеспечения безопасности», − сказал первый заместитель начальника ДОБ МВД Украины.

+++


ФУТБОЛ

Арбітр ФІФА консультуватиме українських суддів

Champion.com.ua

15.12.09

Англієць Кейт Хаккетт, генеральний менеджер PGMOL − організації, яка займається арбітражем в Англії,  у Києві взяв участь у засіданнях робочої групи реформування суддівства в Україні.

«Я був в Україні ще в 1991 році, судив матч за участю київського «Динамо» в Кубку УЄФА. Що стосується суддівства, то дуже приємно, що мене запросили в якості експерта у цьому питанні, бо в Англії досвід незалежного суддівства існує вже близько 8 років і є чим поділитися», − розповів Хаккетт на прес-конференції, інформує кореспондент «Чемпіона».

«Я бачив кілька матчів за участю клубів української Прем'єр-ліги, і можу сказати, що суддівство було досить акуратне», − вважає фахівець.

«В Англії є програма, яка відстежує суддівство під час гри. Тому арбітри дуже дорожать своєю репутацією і намагаються не допускати помилок. Дуже багато людей у всьому світі дивляться англійську Прем'єр-лігу, тому помилки зводяться до мінімуму», − додав британець.

«На мене справило враження те, що в Україні представили логотип Євро 2012. Це свідчення того, що Україна рухається у правильному напрямку», − підсумував Хаккетт .

Підписатися на новини