Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
Львів’яни представили план підготовки та проведення Євро-2012
Ukrinform.ua
08.12.09
Упродовж кампанії «Єдина стратегія конкурентоспроможності міста», що проводиться Львівською міською радою та Інститутом міста та «Презентації стратегій Львова» було представлено генеральний план підготовки до чемпіонату Європи з футболу у 2012 та його ключові концепції − Повідомила Прес-служба Львівської міської ради.
«Департамент «ЄВРО 2012» доводить, що проект підготовки та проведення чемпіонату є інтегрованою частиною розвитку міста. Ми за порівняно короткий термін часу зробимо місто доступнішим, комфортнішим, туристично привабливішим; підвищимо якість надання готельних послуг, розповімо про Львів світові. Завдяки підготовці до чемпіонату ми підвищуємо конкурентоздатність міста, зокрема посилюємо кластер туризму», - прокоментував директор департаменту «ЄВРО 2012» Олег Засадний.
На прикладі містобудівної концепції розвитку південної частини міста та території навколо стадіону головний архітектор ДП Державний інститут проектування міст «Містопроект» Петро Крупа розповів, що будівництво стадіону до «Євро-2012» не лише відповідатиме вимогам УЄФА, але й узгоджується з генеральним планом розвитку міста.
«Головне функціональне призначення території навколо стадіону − спортивна зона регіонального значення. Окрім цього, вже підготовлені містобудівні обґрунтування ділянок цієї зони під житлову забудову, а також забудову громадського призначення − виставковий центр, готелі. Заплановано також реконструкцію автовокзалу, що перетворить його на поліфункціональний модернізований комплекс. Бачимо, що підготовка до чемпіонату − значний та логічний крок у розвитку міста» - додав Петро Крупа.
Нагадаємо, що розробка «Єдиної стратегії конкурентоспроможності міста» є пілотним проектом фонду «Ефективне управління». Сьогоднішнє завдання − інтегрувати усі стратегічні напрацювання щодо різних сфер життя міста в одну стратегію, зрозумілу і підтриману усіма львів’янами. Під час презентацій концепцій та плану підготовки та проведення Євро 2012 представники департаменту відповідали на однакові для всіх учасників «Презентації стратегій» запитання: цілі, проблеми, проведені та заплановані заходи та їхнє фінансування.
+++
Ющенко решил раздать долги. Донецк наконец-то получит средства на Евро-2012
Ura.dn.ua
08.12.09
Донецк получит средства, которые государство задолжало городу по программам к Евро-2012. Таков итог совещания Президента Украины Виктора Ющенко с мэрами городов. Как передает корреспондент «УРА-Информ.Донбасс», об этом сегодня, 8 декабря, в ходе пресс-конференции сообщил мэр Донецка Александр Лукьянченко.
«Встреча с Президентом прошла в рабочем порядке, без каких-либо помпезных церемоний. В присутствии банкиров рассматривался вопрос финансирования программ к Евро-2012, а также вопросы, связанные с заседанием последнего конгресса УЕФА, который пройдет на Мадейре 10 и 11 декабря, и где окончательно будет вынесен вердикт по проведению Евро-2012, а также объявлены города участники, которые будет принимать этот чемпионат», − проинформировал Лукьянченко.
По его словам, на сегодняшний день задолженность государства перед городом по программам к Евро-2012 составляет 258 млн грн. «Я думаю, что после этого совещания город получит те долги, которые имеет государство перед нами по программам Евро-2012. Это задолженность по взлетно-посадочной полосе, вопрос финансирования терминала, дорог, транспорта и целый ряд других вопросов», - подчеркнул городской голова.
Кроме того, мэр отметил, что в случае если Украина станет страной, принимающей Евро-2012, то 16-17 декабря в Донецке состоится презентация логотипа. Проекция логотипа будет спроектирована прямо на Донецкий национальный театр оперы и балета им. А.Б.Соловьяненко.
+++
Міністр із регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда: Нам потрібно ще два роки, щоб змінити всі радянські стандарти
Роман Скрипін
Radiosvoboda.org
06.12.09
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Дійова особа: Василь Куйбіда − міністр з регіонального розвитку та будівництва(…)
(…)− Тепер перейдемо поступово до державної регіональної політики, яка вона є і якою вона мусить бути. Тому що те, що відбувається зараз − здається, що ми граємося з тією спадщиною, яка нам лишилася, знову ж таки, від Радянського Союзу, трішки десь модернізувавши, підклеївши, підробили, але у нас все, здається, лишається на місцях. Але в контексті будівництва ми перейдемо до цієї теми. Знаєте чому? Тому що «Євро-2012».
− Ми з вами говорили про державну регіональну політику, але стосувалася вона одного виду економічної діяльності − будівництва.
− Але в контексті «Євро-2012» чому? Тому що зараз відомо, що Київ таки прийматиме фінал «Євро-2012». Добра новина, але я боюся, щоб на цьому не було поставлено крапку, що Київ тільки прийме фінал і все. І тут участь України обмежиться, хоча там є питання і до польської сторони, там теж не все так просто. Це взагалі непростий процес − підготовка.
Але є ще три міста, які готуються до «Євро-2012», і ось-ось, лишилося вже зовсім мало часу − що скаже УЄФА. Харків, Львів і Донецьк − в контексті регіонального розвитку, будівництва, наскільки ці міста зможуть підготуватися, щоб УЄФА сказало «так». Ви можете приймати, Донецьк − ми там знаємо, що є «Донбас Арена» вже, дякувати Богові і Ринату Ахметову.
Але йдеться так само про готелі. Чиновники УЄФА пожартували, що буквально півроку тому не було об’єктів і готелів − і раптом сталося диво, вони з’явилися. Був такий жарт, це або не жарт, дійсно воно так відбулося. То з точки зору інфраструктурних перетворень і підготовки, наскільки вони можуть бути готові, поки ми не дочекались офіційної відповіді УЄФА. Ваш прогноз?
− Звичайно, що потрібна не тільки футбольна арена, не тільки стоянки чи зони для відпочинку глядачів, але й дороги, по яких вони туди приїдуть, але й готелі, де вони переночують, але і заклади культури, де вони можуть провести інший час, бо на стадіоні вони проводять максимум дві години, а весь інший час десь треба себе діти. І щоб підготувати оце все, Кабінет Міністрів затвердив цільну програму, велику програму підготовки України до «Євро-2012», де ви знайдете відповіді на всі питання.
Зрозуміло, що значна частина виконання цієї програми лежить на місцевих органах влади, на місцевому самоврядуванні. Бо, скажемо, невже сьогодні держава має будувати готелі? Зрозуміло, що це має робити приватний бізнес. Але земельні ділянки мають виділити міста і це зробити швидко, прозоро, без зловживань і створити умови для того, щоб швидко будувалося.
Що держава повинна зробити? Якщо потрібно, то затвердити нові вимоги до готелів. Ми це зробили, зокрема. Налагодити систему експертизи об’єктів, які пропонується будувати, мається на увазі, проектно-кошторисну документацію. Це зроблено, по кожному місту створена група, яка цим займається і дуже швидко проводить експертизу, державний будівельний контроль, щоб наглядати за тим, як будується, щоб забезпечити якість будівництва − це і щоб технології дотримувалися, і будували відповідно до проекту, а не так, як заманеться.
Тобто це все зроблено − до честі наших міських голів, до прикладу, Донецька, коли постало питання чи зауваження від експертів УЄФА, Донецьк, для прикладу, затвердив свою програму будівництва готелів і цілеспрямовано її реалізовує. Я сподіваюсь, що такими спільними зусиллями там все зроблять як слід. От що Донецьк не зможе зробити − так це збудувати пам’ятники архітектури, яким 1000 років, бо їх там немає, окрім одного собору недалеко за Донецьком, лаври, точніше.
Що стосується інших міст, в Харкові йде будівництво футбольної арени добре. Можна мати побоювання щодо всієї іншої інфраструктури, але я вважаю, що особливих зауважень сьогодні немає.
− УЄФА скаже, Ви передбачаєте, − Харків, Львів, Донецьк?
− Я сподіваюсь. Бо коли ми говоримо про реальний стан речей в кожному місті, я переконаний, що в Києві проблем немає з НСК «Олімпійським». Зараз ми виходимо на такий ступінь виконання робіт, що дає нам повну впевненість у належному завершенні. Коли говорити про Львів, то у нас є різна інформація, різних експертів, різні думки, в тому числі, і представників обласної, міської ради. Тоді залишається сподіватись, що швидко там наведуть лад. (…)