Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

 

 

Відставка міністра Джевецького не загрожує підготовці Польщі до Євро-2012 − центр «Євро-2012 Польща»

  

Юрій Банахевич

Укрінформ

05.10.09

Відставка відповідального за підготовку до Євро-2012 у Польщі міністра спорту та туризму (MSiT) РП Мірослава Джевецького не вплине на підготовку країни до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. Таку думку з приводу звільнення керівника MSiT висловив речник центру «Євро-2012 Польща» Юліуш Глуський, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

 

 «Співпраця з міністром Джевецьким відбувалася на хорошому рівні, і сподіваюся, що вона такою залишатиметься при його наступнику. Якщо говорити про організацію Євро-2012, то немає великого значення, хто стане новим міністром. Нашим завданням як представника УЄФА в Польщі є якомога краща підготовка турніру в країні. Сьогоднішня відставка міністра Джевецького не становитиме жодної загрози для організації чемпіонату», − вважає представник центру «Євро-2012 Польща».

  

Як повідомляв УКРІНФОРМ, сьогодні на спеціально скликаній прес-конференції керівник MSiT Мірослав Джевецький подав у відставку. Її причиною стали звинувачення з боку Центрального антикорупційного бюро Польщі у причетності урядовця до незаконного лобізму інтересів грального бізнесу.

+++

 

До Львова приїхала бельгійська торгово-економічна місія, щоб допомогти з «Євро-2012»

Zik.com.ua

05.10.09

З 5 по 7 жовтня у Львові триватиме бельгійська торгово-економічна місія, основна мета якої − сприяти співпраці між Бельгією та Україною в різних секторах економіки, а зокрема у підготовці до «Євро-2012». Про це сьогодні, 5 жовтня, на прес-конференції повідомив Надзвичайний та Повноважний посол Королівства Бельгія у Львові Марк Вінк.

Представник уряду Бельгії Пол Ван ден Дріше розповів, що перед бельгійською економічною делегацією стоїть два основних завдання: допомогти Львову у підготовці до «Євро-2012» і поділитися своїм досвідом у підготовці подібних заходів.

Своєю чергою представник компанії «Agoria» Пітер Демюнк зазначив: «Ми розуміємо, наскільки критичною є ця подія («Євро-2012») і як багато компаній зацікавлені приїхати сюди і зробити інвестиції». Він сказав також, що на початку йому здавалося, що підготовка до «Євро-2012» йде занадто повільно, але зараз він радий, що все йде до того, що цей чемпіонат відбудеться в Україні.

Бельгійська делегація має зустрітися з міським головою Львова Андрієм Садовим і головою Львівської ОДА Миколою Кметем. У Львові будуть представлені 24 бельгійські компанії з різноманітних галузей економіки. Це компанії, які займаються покращенням інфраструктури, збереженням навколишнього середовища, будівництвом, архітектурою, дизайном і освітленням масштабних подій.

+++

Головні спортивні події тижня (28 вересня − 4 жовтня)

Polskieradio.pl

05.10.09

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

(…)До початку Євро-2012 залишилося 978 днів.

Місце проведення фінального матчу польсько-українського футбольного Чемпіонату Європи залишається не визначеним, − заявив президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні в середу.

Голова УЄФА підтвердив, що, незважаючи на проблеми, пов'язані з будівництвом стадіонів, готельної бази та необхідної інфраструктури, Україна буде співорганізатором турніру.

«Чемпіонат в Україні напевно відбудеться. Відкритим залишається питання, скільки міст прийматимуть матчі а також де відбудеться фінал» − повідомив Мішель Платіні.

***

Перелік осередків, які прагнуть отримати статус центрів перебування команд-учасників Євро-2012, як і раніше залишається відкритим, але часу на відбір стає все менше і менше − визнали учасники дводенної наради, яка відбулася в містечку Варка.

У зустрічі взяли участь представники товариств Euro 2012 Polska та PL.2012, міст-господарів Євро а також група експертів з Агентства у справах проживання УЄФА.

Бажання прийняти національні збірні заявило понад 50 осередків.

***

Вроцлав

Цього тижня, тобто раніше, ніж очікувалося, на будівництві вроцлавського стадіону розпочалося бетонування перших стін майбутньої арени. Виконавець розпочав також випробування щільності протипожежного водозбірника, який вже наповнили водою. Повідомляє Товариство Вроцлав 2012.

На цьому тижні триватимуть праці над фундаментом об’єкту, які на сьогодні реалізовані на 50%. Також цього тижня триватиме бетонування стін стадіону і відлиття залізобетонної конструкції еспланади та багаторівневої автостоянки, а також монтування останніх 30 конструкційних паль чаші футбольної арени.

***

Варшава

В середу 7 жовтня відбудеться закладення наріжного каменя Національного стадіону в Варшаві.

Урочистість відбудеться в річницю початку першого етапу будівельних робіт і за п'ять місяців по початку другого етапу будівництва об'єкту.

До фундаменту, окрім каменя, який є згадкою про колишній Стадіон десятиліття, будуть поміщені також інші предмети: свіжі газети з дня урочистості, кілька монет та банкнотів, а також альбом з фотознімками Стадіону десятиліття.

+++

Гриценко будет судиться с Черновецким из-за гостиниц

News.liga.net

05.10.09

Всеукраинская общественная организация «Гражданская позиция», председателем которой является народный депутат Украины Анатолий Гриценко, намерена оспорить решение Киевсовета по плану строительства гостиниц к Евро-2012 и добиваться его отмены. Об этом ЛІГАБізнесІнформ сообщили в пресс-службе Киевского городского отделения организации.

В частности, активисты возмущены планами столичной мэрии построить около 30 новых гостиниц в зеленых зонах столицы. По их мнению, процедура принятия решения незаконна, поскольку большинство депутатов Киевсовета так и смогли ознакомиться с материалами проекта решения, а само решение не было обнародовано.

«Мы понимаем насущность подготовки Киева к Евро-2012. Но это ни в коем случае не должно делаться за счет парков, которых и так после «экологического» хозяйствования Черновецкого осталось мало», − заявил председатель Киевской городской организации ВОО «Гражданская позиция» Александр Григорович.

«Гражданская позиция» также требует от киевских властей обнародовать это решение и призывает все фракции Киевсовета проголосовать за его отмену.

Кроме того, «Гражданская позиция» обращается к депутатам Верховной Рады, к экологическим организациям и всем инициативным группам киевлян с призывом приобщиться к борьбе за сохранение зеленых зон столицы.

Напомним, ранее сообщалось, что в ходе последнего заседания Киевсовет решил построить 28 гостиниц к Евро-2012.

Комментируя это решение, депутаты Киевсовета от БЮТ заявили, что Л.Черновецкий хочет забетонировать Киев. По их данным, под угрозой застройки оказались «Бабий Яр», парк «Дружбы народов», парк «Дубки», «Наводницкий», парк «Березовая роща», территория возле Дендросада и зеленая зона рядом с проспектом Академика Палладина.

+++

Про стан підготовки транспортної інфраструктури до Євро-2012 йшлося на апаратній нараді Мінтрансзв’язку

Mintrans.gov.ua

05.10.09

Про стан підготовки транспортної інфраструктури до Євро-2012 йшлося на апаратній нараді Мінтрансзв’язку

Про хід підготовки транспортної структури до Євро-2012 звітували сьогодні, 5 жовтня, на апаратній нараді Мінтрансзв’язку, що пройшла під головуванням першого заступника Міністра транспорту та зв’язку України Василя Шевченка.

«Ми, у першу чергу, маємо бути зацікавленими в тому, щоб дороги та аеропорти будувалися і підготовка до Євро-2012 йшла за планом», − підкреслив Василь Шевченко, відкриваючи нараду.

Виступаючи під час наради, заступник Голови державної служби автомобільних доріг України Микола Березовський поінформував присутніх про хід виконання робіт на об’єктах будівництва і реконструкції до Євро-2012. Так, відповідно до Державної програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року, на 2009 рік заплановано виконати роботи на об’єктах дорожньої інфраструктури на загальну суму 3 млрд. 957 млн. грн.

Станом на сьогодні тривають роботи на дорогах загальнодержавного значення, а саме Київ-Чоп, Київ-Ковель, Кіпті-Глухів-Бачівськ. Капітальний ремонт дороги Київ-Чоп фінансується за рахунок коштів ЄБРР та ЄІБ. Варто зазначити, що це один з наймасштабніших будівельних проектів автомобільних доріг в Україні.

Про підготовку українських аеропортів до Євро-2012 доповів заступник голови Державіаадміністрації Анатолій Колісник. Він зазначив, що у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» підрядником будівництва нового пасажирського терміналу «D» розроблено і погоджено відкоригований графік виконання будівельних робіт, який було направлено до Кабінету Міністрів України. На будівельному майданчику продовжуються роботи з влаштування пальового поля під будівлю терміналу (влаштовано 1300 паль). Крім того, вже виконано 100% робіт з монтажу каркасу будівлі терміналу з легких конструкцій, що швидко монтуються (чартерного терміналу). Також повністю освоєно близько 49 млн. грн. з державного бюджету на будівництво перону F, де зараз ведуться роботи з улаштування верхнього шару бетонного покриття на пусковому комплексі (ПК) -1 та ПК-2.

Що стосується Міжнародного аеропорту «Донецьк», отримано позитивний висновок державної експертизи по скоригованому проекту будівництва нової злітно-посадкової смуги та продовжуються будівельні роботи. У 2009 році було перераховано кошти державного бюджету в обсязі 40,35 млн. грн, з яких освоєно 40,3 млн. грн.

Щодо Львівського аеропорту, то вже підписано договір між Мінтрансзв’язку і Львівською ОДА про передачу функцій замовника будівництва та реконструкції Міжнародного аеропорту «Львів». Наказом Державіаадміністрації створено комісію для інвентаризації об’єктів ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» з метою передачі функцій замовника будівництва та реконструкції аеропорту Управлінню капітального будівництва Львівської ОДА. Інвентаризацію проведено та підписано акт інвентаризації усіма сторонами.

  Розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено проект та титул будови нового аеровокзалу державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів».

Також під час наради було зазначено, що завершено роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги, руліжних доріжок, перону Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни). У 2009 році на реконструкцію аеродрому було перераховано кошти держбюджету в обсязі 31,15 млн. грн., які повністю освоєно.

На авансування будівельних робіт з реконструкції аеродромного комплексу Міжнародного аеропорту «Харків» (ТОВ «Нью Системс АМ») Мінтрансзв’язку перерахувало КП «Харківський міський центр нерухомості» 56 млн. грн. 11 вересня було укладено договір підряду з ВАТ «Будівельне управління № 813» на виконання зазначених робіт.

Також учасників наради було проінформовано про стан підготовки до футбольної першості резервних аеродромів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки до Євро-2012.

+++

Выводы экспертов УЕФА

Zakyiv.com.ua

03.10.09

Во всем мире в ходе реализации любого масштабного строительного проекта возникают определенные социальные опасения, порой дело доходит даже до акций гражданских протестов. Наверное, к этому можно было бы привыкнуть и не обращать внимания на происходящее. На самом деле очень удобная жизненная позиция. Вот только ведет она в никуда. В самом прямом смысле --− в пустоту, в бездну.

Грандиозное событие --− чемпионат Европы по футболу 2012 --− вызывает не только чувство гордости за свою страну, которая должна стать хозяйкой этого фантастического международного форума, но и недоумение по целому ряду вопросов. Какой аспект организационного процесса ни возьми, сплошь и рядом происходит что-то непонятное. Право же, имеет смысл говорить, что сам этот процесс не очень-то и организован.

Мы не ставим перед собой цель заняться дискредитацией структур, задействованных в подготовке к Евро-2012. Если дело и дальше будет двигаться таким же чередом, то эти самые структуры прекрасно справятся с собственной дискредитацией и без посторонней помощи. Но есть моменты, которые вызывают у нас, специализированного теннисного издания, справедливые опасения. Речь идет о судьбе Государственного предприятия «Теннисные корты», расположенного по адресу: город Киев, улица Эспланадная, 42. Так случилось, что территория этого объекта попала в сферу интересов того самого, неоднозначного в ряде конкретных нюансов процесса под общим названием «Подготовка к проведению Евро-2012».

Суть дела состоит в том, что планом предусматривается оборудование здесь «зони гостинності УЄФА». Что такое «зона гостинності»? Если говорить казенным языком, то это расположение временных архитектурных форм, где во время матчей чемпионата и сопутствующих чемпионату мероприятий смогут комфортно проводить время гости УЕФА. Давайте назовем вещи своими именами: «зона гостинності» --− это временный палаточный городок, обустроенный для скрытого от посторонних глаз отдыха и расслабления значительной массы людей, которые в силу обстоятельств попали в число привилегированных гостей чемпионата. Здесь можно будет получить прохладительные (и не очень) напитки, легкие (и тяжелые) закуски... Одним словом, эдакий перманентный фуршет, позволяющий расслабиться и отдохнуть после праведных трудов. Прекрасно! И за гостей этого фуршета приятно, и вообще, регламентом чемпионата предусмотрено. Вот только возникает вопрос: а почему именно на территории «Теннисных кортов»? Ведь для того, чтобы палатки установить, корты придется уничтожить. Совсем.

Конечно, палатки простоят несколько недель, затем их свернут, и они отбудут в складские помещения компаний, обслуживавших по этому направлению Евро-2012, а на «выжженной» после их пребывания земле можно восстановить из «пепла» теннисные корты. Сделать их краше, современнее... А можно и не восстановить.

Территория стадиона, расположенного в центре столицы Украины, уже не единожды вызывала повышенный интерес со стороны различных коммерческих структур. Кризис не кризис, а земля в самом сердце Киева остается товаром повышенного спроса и, соответственно, наибольшего наценочного коэффициента. Сам стадион, слава Богу, остался стадионом. Наверное, помогло Евро-2012. Как-то не успели перенести важнейшее столичное спортивное сооружение за пределы коммерческой зоны до старта футбольной кампании. Но ведь не только футбольным полем славен один из старейших спортивных комплексов нашей страны. А с ними, этими отдельными объектами, церемониться не обязательно. Они не только не интегрируются в структуру проведения чемпионата, но и мешают ему. Значит --− до основания, а затем... Знаете, как это часто у нас бывает: ну нет у государства денег на восстановление разрушенного. То ли отголоски кризиса, то ли эхо минувшего чемпионата, а, может, и что еще. Денег нет, зато есть частный инвестор, готовый на определенных условиях ликвидировать последствия государственных недоработок. Чаще всего ликвидация происходит тотальная. Кто сможет дать гарантии, что по окончании Евро-2012 на месте нынешних «Теннисных кортов» будут именно теннисные корты? Кому из тех, кто сегодня обещает восстановление спортивного объекта, можно верить? Мы, конечно, не астрологи, но с уверенностью беремся предсказать, что большинство нынешних спортивных чиновников до конца 2012 года пройдут через такие сложные рокировки, что и следов их не отыщешь!

Логика проста: ломать надо сегодня, строить --− Бог весть когда. Одним словом, как у Ходжи Насреддина, то ли ишак сдохнет, то ли падишах...

Разумеется, никто вот так запросто не собирается отдавать теннисный объект. За его будущее вступились работники Государственного предприятия «Теннисные корты», их поддержали вице-спикер Верховной Рады Николай Томенко, президент НОК Украины Сергей Бубка... Пытался разобраться в ситуации вице-премьер-министр Иван Васюник... Пожалуй, мы слишком часто употребляем многоточие, да только иначе не получается. Ситуация выходит прямо по Кафке: ни Верховная Рада, ни правительство не могут получить внятные объяснения от министерства. Ответы из Минмолодьспорта на все запросы поступают... скажем так, неконкретные. Вот, например, цитата из письма заместителя министра Сергея Драча: «Министерство не предполагает уничтожение спортивных объектов (...), а наоборот, их максимальное использование во время проведения финальной части ЕВРО-2012 в качестве зон гостеприимства.

Вместе с тем, в соответствии с предварительными выводами экспертов УЕФА, только строение Государственного предприятия «Теннисные корты» не отвечает требованиям безопасности, и рекомендуется рассмотреть вопрос относительного его демонтажа».

Лихо завернуто! С логикой только плохо. Впрочем, оно, конечно, «демонтаж» капитального строения и «уничтожение спортивного объекта» --− это не одно и то же. Это, прямо скажем, вещи абсолютно противоположные по смыслу.

Какие эксперты? Какая опасность? Хотя, если под опасностью подразумевается разрушение опорной стены под зданием кортов во время строительных работ и упорное нежелание ее восстанавливать, то тогда, разумеется, все правильно.

Корты должны оставаться кортами, парки --− парками, реки --− реками. Только так, а не иначе. Во всяком случае, в цивилизованных государствах, которые достойны проведения на их территории таких мероприятий, как чемпионат Европы по футболу.

Информация журнала TENNIS CLUB

Підписатися на новини