Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
НСК «Олимпийский» не доверяет немецкой фирме?
Protorgi.info
01.10.09
НСК «Олимпийский» объявил тендер на работы по выполнению дублирующих расчетов конструкции навеса над трибунами. Как сообщалось ProTorgi.Info ранее, в 2008 году заказчик подписал договор на выполнение работ по реконструкции стадиона с немецким архитектурным бюро GMP von Gerkan, Marg und Partner. Это бюро разработало проект, подобный Олимпиаштадиону в Берлине с прозрачной кровлей. Естественно, что все необходимые расчеты были выполнены и допустимые нагрузки учтены.
Около месяца назад, НСК «Олимпийский» выбрал победителя тендера на установку навеса над трибунами. По этому поводу возникли недоразумения между участниками торгов.
Перед выполнением работ, победитель должен сам проверить и продублировать все расчеты, и при необходимости сделать уточнения и дополнения.
Почему НСК «Олимпийский» проводит тендер на дублирование расчетов, выполненных немецким архитектурным бюро − пока остается тайной.
+++
Міністр спорту Польщі та голова проурядової фракції у Сеймі заперечують свою причетність до лобізму
Юрій Банахевич
Укрінформ
01.10.09
Міністр спорту та туризму (MSiT) Польщі Мірослав Джевецький та голова фракції проурядової партії «Громадянська Платформа” (РО) у Сеймі країни Збігнев Хлебовський потрапили в епіцентр скандалу, пов'язаного з лобіюванням інтересів грального бізнесу при підготовці нової редакції закону про його функціонування. Як відзначає у сьогоднішньому номері “Річ Посполита”, в результаті цього могли постраждати економічні інтереси держави, а польська казна недоотримала б 469 млн злотих (близько 165 млн доларів США), повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.
За інформацією видання, у рамках операції під кодовою назвою “Блек Джек” Антикорупційне бюро Польщі (СВА) встановило, що два впливові польські бізнесмени-власники мереж гральних автоматів намагалися через М.Джевецького та З.Хлебовського домогтися відміни у новому проекті Закону положень про додаткове оподаткування розважального сектору. Повідомляється, що отримані від нового податку кошти мали піти на реалізацію проектів з підготовки країни до Євро-2012.
СВА оприлюднило записи телефонних переговорів політиків з бізнесменами, в яких є натяки на спроби вирішити ці питання на користь грального сектору. Підкреслюється також, що М.Джевецький та З.Хлебовський кілька разів особисто зустрічалися з бізнесменами.
“Річ Посполита” припускає, що політики потенційно могли впливати на позитивне рішення, оскільки З.Хлебовський очолює в Сеймі комісію публічних фінансів, до якої на розгляд мав потрапити проект цього Закону. Водночас керівник MSiT М.Джевецький відповідає за безпосередню підготовку країни до Євро-2012, на яку планувалось витратити отримані від податку кошти. Інформується, що в цьому напрямі були певні успіхи: у травні 2009 року М.Джевецький домігся викреслення з проекту Закону цього податку, мотивуючи це зміною планів в інвестиціях до Євро-2012, що не вимагатиме додаткових фінансів.
Водночас голова фракції РО в Сеймі та керівник MSiT, не заперечуючи факту знайомства з представниками грального бізнесу, відкидають будь-які звинувачення у лобізмі чи корупції.
Матеріали СВА вже потрапили до президента та прем'єр-міністра Польщі, а також вивчаються міністерством юстиції країни.
+++
Туристична співпраця між Польщею та Україною почалася у Вінниці
20minut.ua
01.10.09
Українські та польські фахівці з галузі туризму та науковці визначили перспективи співробітництва у цій сфері з огляду на проведення Чемпіонату Європи-2012 з футболу. Причому відбулося це у Вінниці.
Саме у нашому місті підписали перспективну угоду про міжнародне співробітництво у сфері туризму між Україною і Польщею. Цікаво, що підписання нової угоди відбулося якраз через двадцять років після того, як представники двох країн підписали першу таку угоду.
З української сторони у конференції взяли участь представники Київського національного університету ім. Шевченка, Києво-Могилянської академії, Вінницького торгово-економічного інституту КНТЕУ. З польської: Варшавської вищої школи, Щецинської морської академії, громадських організацій, туристичних фірм.
Голова Вінницького відділення «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов зазначив:
− Наші стосунки з Польщею стали не тільки діловими, а й дружніми. Ми дуже зацікавлені, щоб українці їздили до Польщі, а поляки до нас як туристи. Це розширює перспективи культурної і ділової співпраці.
Професор Валерій Новиков із інституту соціальної інфраструктури НАНУ сказав, що заходи туристичного обміну між Польщею і Україною під час чемпіонату Європи з футболу будуть безпрецедентними:
− Ще з часів Олімпіади 1980 року наша держава не проводила такого масового форуму. Тому слід підготуватися до прийому великої кількості туристів та забезпечити їм комфортне перебування, − сказав він.
За результатами конференції фахівці з туризму планують видати науковий збірник, який буде присвячений проблемам організації роботи галузі в умовах Євро-2012.
+++
Робочі креслення львівського стадіону робитимуть німці.Відставання від графіка − два місяці. Кажуть, це не критично
Wz.lviv.ua
01.10.09
На останній сесії Львівської міської ради у міського голови Андрія Садового цікавилися ситуацією з підготовкою до Євро-2012, зокрема одіозним “звітом УЄФА”, який нещодавно з’явився в Інтернеті. “ВЗ” вже писав, що ці документи − місячної давності і є технічною інформацією. Про що Андрій Садовий і заявив на сесії. За його словами, на нараді у Федерації футболу України були певні зауваження до генпідрядника − щодо робочих креслень стадіону, які робить маріупольська компанія “Гіпромез”. Мер повідомив: команду проектувальників вирішили підтримати відомою німецькою компанією.
Як розповів Андрій Садовий “ВЗ”, проектувальником робочих креслень і консультантом з будівництва стадіону стала німецька компанія «Арена. Ком». Серед її реалізованих проектів − Олімпійський стадіон у Берліні, LTU-Arena в Дюссельдорфі і новий стадіон у Карлсруе. Зараз вони консультують будівництво стадіону до Євро-2012 у Вроцлаві. Маріупольський “Гіпромез” також буде залучений, але лідером проектування будуть німці.
Після останньої Координаційної ради з підготовки до Євро-2012 під головуванням Президента віце-прем’єр-міністр Іван Васюник заявив, що УЄФА позитивно оцінює підготовку України до чемпіонату. Щодо Львова пан Васюник зауважив: там ще залишається відставання на два місяці від графіка будівництва стадіону, хоча це не є критичним. Найближчим часом будівництво стадіону повинно активізуватися.
“ВЗ” навідався на будівництво стадіону у Львові. Десять баштових кранів там “не ворушаться”… Директор Львівської філії ТОВ Проектно-будівельна компанія “Азовінтекс” Ігор Семенов розповів, що роботи справді призупинені − бо фірма не отримала передоплати, а вона потрібна, аби закупити бетон. “Загалом з оплатою все добре, − каже директор, − але хотілося би більше − ми можемо освоїти більше”. Зміну проектанта пан Семенов оцінює негативно: “Треба спочатку навести факти, що наші креслення не відповідають вимогам”. Натомість міський голова Андрій Садовий стверджує, що передоплата є: минулого місяця “Азовінтекс” отримав 15 мільйонів гривень. Мер розповів “ВЗ”, що всі учасники підготовки до чемпіонату стоять на позиції “4 на 4”, тобто чотири українські приймаючі міста і чотири польські. Будь-яка інша формула є некоректною і буде приниженням для держав. “Зараз почнеться так звана передвиборча турбуленція, будуть спроби використати Львів як розмінну монету, − каже міський голова. − Львів − це візитівка України, і той, хто хоче підкинути проблему Україні, у першу чергу зачіпає Львів”.
А тим часом
На нараді у Президента погодили додатковий механізм фінансування підготовки до Євро-2012 − через випуск Мінфіном облігацій внутрішньої державної позики на вигідних для інвесторів умовах. Комерційні банки зможуть їх викупити на аукціоні з наступного тижня.
+++
«Євро-2012»: бути чи не бути?
Мстислав Коцький-Боб'як, Ірина Юзик, Михайло Гузаревич
Ratusha.lviv.ua
01.10.09
Схоже на те, що єврочиновники все ж не вірять меру Садовому
«Краще знати щиру правду, якою
б гіркою вона не була, ніж перебувати
в полоні рожевих мрій і брехні».
Римський імператор і філософ
Марк Аврелій
Більшість львів'ян довго перебували в таборі щиро переконаних у проведенні «Євро-2012» в нашому старовинному місті. Попри будь-які аргументи, вони все-таки вірили меру Садовому і словам чиновників високого рангу. Проте віднедавна, отримуючи щораз більше інформації, аналізуючи її, та більшість стала меншістю. Тисячі львів'ян уже вголос стверджують, що нас усіх просто мають за дурнів.
Нещодавно у місті Лева з ревізією побував офіційний представник УЄФА директор турніру «ЄВРО-2012» Мартін Каллен. Схоже, його не надто вразило місце «будови сторіччя» Андрія Садового. Відтак, минулого тижня на багатьох київських і львівських інтернет-ресурсах з'явився конфіденційний (хоча й трохи запізнілий) звіт УЄФА щодо будівництва стадіону у Львові. Згідно з інформацією, оприлюдненою у ньому, загальний бюджет стадіону − 609 млн грн плюс 61 млн грн ПДВ, що бере на себе міська влада. У звіті зазначено, що розмір бюджету ще не був визначений через відсутність точного дизайну, відтак, його не можна вважати максимальною вартістю. Зазначено також, що не був проведений розрахунок із консультантами, але не вказано, з якими і за що. Є й повідомлення про те, що доведеться запрошувати для будівництва стадіону дизайнерів, але звідки і конкретно для чого, не зрозуміло.
Чи вистачить у львівської громади часу і сил на виконання завдань, поставлених УЄФА? До доленосної листопадової дати − 58 днів. Щоб отримати повну і правдиву інформацію та почути реакцію на оприлюднений звіт УЄФА кореспонденти «Ратуші» звернулися до міських чільників.
«Євро-директор» у «євро» впевнений
Директор департаменту «Євро-2012» Олег Засадний:
− Оприлюднена інформація − проект чергового звіту УЄФА, отриманий із останньої зустрічі з експертами у Києві, що відбулася минулого тижня. Під час цієї зустрічі ми продемонстрували шлях вирішення проблемних питань і погодили їх із експертами. У таких звітах, що стосуються усіх питань підготовки, експерти УЄФА щоразу вказують на те, що варто виправити у своїй роботі і ніколи нікого не хвалять. Звіти з зауваженнями отримує кожне місто, ми працюємо в такому режимі з фахівцями європейської футбольної асоціації ось вже два з половиною роки. Справді, сьогодні в процесі будівництва стадіону є чимало труднощів, вони стосуються, зокрема, робочих креслень стадіону, але це робочі питання, які виникають під час реалізації будь-якого великого проекту. Оприлюднений документ, вирваний із контексту і є формою дискредитації Львова. Ми теж могли би оприлюднювати зауваження УЄФА до інших міст, але такого собі не дозволяємо, розуміючи, що кожне з міст важко працює та вирішує під час підготовки багато складних проблем. Поза тим, відвідавши будівельний майданчик львівського стадіону, директор «Євро-2012» в УЄФА пан Мартін Каллен надав позитивні оцінки реалізації проекту та поставив його у приклад деяким польським містам.
Ділянка, на якій будують стадіон до «Євро-2012» є власністю громади міста, перебуває в управлінні Львівської міської ради, та передана на баланс львівського комунального підприємства «Дирекція з будівництва стадіону у Львові» на час будівельних робіт.
Нині генеральний підрядник, компанія «Азовінтекс», здійснено такі роботи: завершено підготовчі та земляні роботи, повністю споруджені фундаменти на північній, південній, східній, західній, північно-східній, південно-східній і південно-західній трибунах. На завершальному етапі − фундаментні роботи на північно-західній трибуні.
Встановлено та забетоновано колони на північній, південній, східній і західній, а також північно-східній трибунах.
Відставання від запланованого графіка на два місяці виникло через оптимізацію змін до робочих креслень проекту. Розроблено оновлений деталізований графік будівництва, який свідчить, що відставання буде надолужено до кінця року. У 2009 році заплановано повністю збудувати перший ярус стадіону, а також перші три поверхи службових приміщень для офіційних делегацій, VIP-персон і роботи засобів масової інформації.
Станом на 10.09.09 генпідрядником освоєно: 70 320 млн грн (у 2008 р. − 3 957 млн грн, у 2009 р. − 66 363 грн). Нині місто на 100% розрахувалося із генпідрядником за виконані та заактовані роботи. Сьогодні на будівельній ділянці працює понад 300 працівників.
− Із яких джерел братимуть 609 млн?
− Відповідно до комплексного висновку Держбудекспертизи № 365КБ від 7 серпня 2008 року вартість будівництва стадіону погоджено на рівні 670 тис. грн. Із цих коштів вартість будівництва споруди стадіону становить 609 581 тис. грн, а інші кошти передбачені на підведення до будівельної ділянки необхідних комунікацій, прокладання дороги й інші організаційні видатки, передбачені для забезпечення будівельного процесу. Сума у 609,5 млн грн передбачена і в договорі, який підписаний між Львівською міською радою та генпідрядною компанією «Азовінтекс». Вартість проектування стадіону входить у вартість будівництва. Будівництво стадіону фінансується бюджетом Львова, а також державним бюджетом. Відповідно до державної цільової програми підготовки до «Євро-2012», з державного бюджету на будівництво стадіону виділять 300 млн грн, 50 млн − у цьому році. Фактично держава стала інвестором будівництва стадіону у Львові, про що підписано інвестиційну угоду із Міністерством молоді, сім'ї та спорту. Інші кошти залучаються бюджетом Львова шляхом випуску цінних облігацій та викуплення їх державним Укрексімбанком. Таких облігацій викуплено вже на 100 млн грн.
− Звідки залучатимуть кошти, якщо виділених 609 млн не вистачить?
− Наразі це питання не на часі, однак у будь-якому разі фінансування будівництва стадіону проводитимуть коштом державного та місцевого бюджетів. Розглядатимемо також можливість створення спільного підприємства із львівськими футбольними клубами.
− Якщо на разі точного проекту не існує, то за яким же проектом триває будівництво?
− Львівська міська рада є власником проекту стадіону, який будують до «Євро-2012». Цей проект був викуплений в австрійської компанії «Альпіна» та архітектора Альберта Віммера. Саме за ним триває будівництво, і жодного іншого проекту БУТИ НЕ МОЖЕ. Водночас, робочі креслення, суть яких − конкретизувати будівельні матеріали, які використовують у будівництві, а також спосіб їх використання, нині на стадії виготовлення. При цьому будівництво відбувається по мірі розроблення робочих креслень. Саме із затримкою виготовлення робочих креслень пов'язана затримка у будівництві стадіону. Нині компанія, яка здійснює проектування стадіону, залучила як консультантів представників УЄФА, які здійснюватимуть коректування робочих креслень проекту відповідно до вимог УЄФА.
− Яким консультантам не заплатили, за скільки місяців і які суми?
− КП «Дирекція з будівництва стадіону» проводить тендер на надання консультаційних послуг при будівництві стадіону, а також розроблення бізнес-плану його подальшого використання. Наразі ми розглядаємо пропозиції різних компаній, серед яких − відомі світові компанії Arena.Com і Strategy4Site. Окрім того, на початку 2009 року при будівництві стадіону використовували консультаційні послуги компанії ПМ «Консалтинг», яка свого часу займалася будівництвом «Донбас-Арени». Послуги, надані цією компанією, були оплачені повністю.
Полярні думки депутатського корпусу
Чи збігаються думки міських обранців та наскільки вони різняться з переконаннями директора департаменту «ЄВРО-2012» Олега Засадного, «Ратуша» дізнавалася у депутатів Львівської міської ради. То що ж з приводу інформації, оприлюдненої у звіті, думають голови фракцій?
Депутат ЛМР, член комісії з питань архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, голова ВО «Свобода» Василь Павлюк: «Все робиться підкилимно та непрозоро».
− Нещодавно в інтернет-ресурсах з'явився конфіденційний звіт УЄФА. Наскільки, на Вашу думку, він є достовірним? Чи отримувала такий же примірник Львівська міська рада?
− Чи цей звіт відповідає дійсності, мені не відомо, бо нам ніхто, нічого не доповідав і нічого не давав. Я дізнався про це лише зі ЗМІ.
− Якщо на разі точного проекту не існує, то за яким же проектом відбувається будівництво?
− «Свобода» ще понад рік тому публічно в ЗМІ заявляла свої зауваження стосовно цього. На жаль, тоді ніхто до наших заяв не дослухався. Все робиться підкилимно та непрозоро.
Депатут ЛМР, член комісії з питань комунального майна та власності, голова фракції «Пора» Петро Адамик: «Враховуючи, що куратором виступає Міністерство сім'ї молоді та спорту, можливо, вони мають право поставити свою частину стадіону на свій баланс».
− Це не був лист до Львівської міської ради. Це була, так би мовити, копія листа якогось звіту щодо підготовки міста до «Євро-2012». Підозрюю, щодо інших міст, які прийматимуть євро-форум, лист був не менш загрозливим. Але чомусь оприлюднили, власне, лише текст щодо Львова. На мій погляд, це можна пояснити лише одним − інформаційною кампанією проти міста Лева. Свої зобов'язання в плані фінансування, в плані контролю за будівництвом стадіону місто цілком виконує. Іншими словами, місто нині є контролер своїх грошей, і вважаю, що контролює якісно. Щодо того, правдивий лист чи ні, нічого не коментуватиму, адже я не є експертом УЄФА.
− На чиєму балансі нині ділянка стадіону до «Євро-20212»?
− Вважаю, що на балансі може перебувати збудований об'єкт. Коли його добудують, тоді це питання вирішать між державою і містом. Враховуючи те, що держава взяла на себе 50% фінансування, думаю, що може бути навіть на балансі Фонду держмайна. Враховуючи, що куратором виступає Міністерство сім'ї молоді та спорту, можливо, вони мають право поставити свою частину на свій баланс. На мій погляд, для львів'ян не повинно виникати якогось дискомфорту від того, на чиєму балансі перебуватиме ця споруда. Для львів'ян дуже важливо нею користуватися.
Член комісії фінансування та планування бюджету, депутат ЛМР, голова фракції УНП Юрій Кужелюк: «Про фінансування у випадку перевищення суми контракту ніхто не говорить, хоча це очевидно, оскільки змінився курс гривні до євро і вартість імпортного обладнання».
− Чи справжнім є конфіденційний звіт, може сказати лише УЕФА. Міська рада не отримувала примірника цього звіту, так само, до речі, як і багатьох інших документів, які стосуються ЄВРО.
Ділянка − на балансі Дирекції з будівництва стадіону, спочатку її виділили УКБ, а потім, на прохання міського голови, передали Дирекції. Договір підряду укладений із УКБ, а чому його не переуклали досі на власника ділянки, не відомо. Очевидно, підрядник побоюється, щоб його не «кинули» з оплатою, так як це зробили з багатьма фірмами минулого року. Тому і починаються ігри з поверненням ділянки назад у розпорядження УКБ.
− Із яких джерел братимуть 609 млн + 61 млн на ПДВ?
− Хто сказав, що лише 609 млн? Кошти планують брати, здебільшого, з кредитів, у які місто вже й без цього залізло (кредитна лінія на 300 млн грн під 20% річних). Частково є надія на фінансування з держбюджету, яке обіцяють перед виборами, і про яке, очевидно, забудуть після них. У будь-якому випадку обслуговування кредиту впродовж п'яти років дасть подвоєння суми. До того треба додати кошти на перенесення магістральних трубопроводів і викуп так званого «проекту» у фірми «Альпіна», який, за словами міського голови, фірма зробила нам задарма.
− Звідки залучатимуть кошти, якщо виділених 609 млн не вистачить?
− Про фінансування у випадку перевищення суми контракту ніхто чомусь не говорить, хоча це очевидно, оскільки змінився курс гривні до євро і вартість імпортного обладнання (а це все − сидіння, освітлення, покриття поля тощо). Очевидно, користуємося принципом Ходжі Насреддіна, який взявся навчити ішака говорити: «До того часу або шах умре, або я, або ішак здохне!»
− Скільки з 370 млн, запланованих на 2009 рік, уже використано і на що?
− Використано близько 80 млн, який обсяг робіт буде виконано до кінця року, ніхто навіть не знає, очевидно, що виконати роботи на всю суму надзвичайно важко.
− Чи є у планах створення резервного грошового фонду?
− Планів створення резервного грошового фонду нема, оскільки нізвідки брати гроші. Фонд розвитку виконаний на третину. Єдина надія − на чергові кредити та доброту уряду й диво.
− Що саме купили в «Альпіни» за 36 млн грн?
− Загалом дивно, що говоримо про якихось 36 млн грн. Пам'ятаю, минулого року на сесії міський голова палко переконував депутатів, що «Альпіна» виконала проект задарма і показував на папки, які лежали на трибуні.
− Якщо до середини листопада цього року не приймуть точний проект, що буде з ескізним проектом, за який уже за тристоронньою угодою між міськрадою, «Азовінтексом» і «Альпіною» заплачено 36 млн грн?
− Що буде з ескізним проектом, знає лише Андрій Іванович Садовий, оскільки, крім нього, проекту в сесійній залі ніхто не бачив. А якщо серйозно, то закінчення може бути дуже плачевним, бо ми вперше спостерігаємо явище, коли проектування роблять після початку будівництва. Кожний знає прислів'я: «Сім разів відмір, один раз відріж». У цій ситуації діє принцип: якось поріжемо, а якщо щось не так, то присобачимо. А хто буде щось говорити, того оголосимо ворогом ЄВРО і агентом Москви, благо піаром, на відміну від інженерії, володіємо чудово. Так само, як у відомому анекдоті про Наполеона: «Як би я мав пару таких газет, як «Правда», світ ніколи б не дізнався про мою поразку під Ватерлоо».
Заступник голови комісії з питань інженерного господарства, транспорту та зв'язку, депутат ЛМР, голова ПРП Олег Бас: «Як на мене, неправильно, що сам проект на будівництво стадіону робила одна фірма − «Альпіна», а будівництвом займається інша − «Азовінтекс».
− Щодо всієї міської ради я не можу говорити, але я особисто не отримував такого примірника. Мені відома лише та інформація, яку я прочитав в Інтернеті. Наприклад, робоча група, створена спеціально до «Євро-2012», такої інформації не одержувала.
− На якій стадії будівництво стадіону?
− Відставання від термінів, передбачених УЄФА, суттєве. Від визначених термінів наше місто відстає на два місяці.
− Скільки людей працює безпосередньо на будові стадіону?
− Я не можу зараз назвати точну цифру. Проблема наразі не в кількості правцівниках, а в тому, що їм не вистачає необхідної потужності електрики. Для такого великого об'єкта, яким є стадіон, треба додатково робити підстанції. На жаль, цим питанням нині чомусь ніхто не займається. По-друге, там існують проблеми з комунікаціями води, газу, електрики, каналізації.
− Із яких джерел братимуть 609 млн грн + 61 млн грн ПДВ?
− Спершу, коли підписували угоду, ці гроші мали брати від продажу землі та майна.
− Якщо виділених 609 млн грн не вистачить?
− Зрозумійте, що місто підписало угоду. Якщо цих коштів не буде, тоді необхідно буде брати якісь позики, випускати облігації. А вже по мірі надходження коштів ми будемо покривати ті всі позики, облігації закривати. На мій погляд, неправильно, що сам проект на будівництво стадіону робила одна фірма − «Альпіна», а будівництвом займається інша − «Азовінтекс». «Азовінтекс» починає будувати це під себе, так, як йому вдається це робити, стосовно тих конструкцій, які вони мають і які вони можуть замовити в своїх підрядників і які ці підрядники можуть виготовити. А не такі, які запропонувала «Альпіна». Саме в цьому зараз є проблема.
Член комісії з питань землекористування, депутат ЛМР, голова фракції БЮТ Юрій Гудима: «Особисто мене не влаштовує, що там працює лише 60 − 70 осіб у дві зміни».
− Повного звіту, чесно кажучи, не бачив, але читав відгуки в інтернет-ресурсах. Щодо того, чи він правдивий... Є проблеми у побудові стадіону, є відставання від графіка, я чув − із технічних причин. Колони, які нині монтують під майбутні крісла на трибунах, допускають за нашими нормами і не допускають, за нормам УЄФА. Хоча само УЄФА чомусь не може представити нам ті норми. Щодо фінансування я знаю, що Львову допомагатиме Кабмін.
Особисто мене сьогодні не влаштовує, що там працює лише 60 − 70 осіб у дві зміни. Це дуже мало. Працівників мало би бути значно більше й три зміни, аби вчасно збудувати стадіон до євро-чемпіонату.
− Аксіомою є те, що 609 млн не вистачить...
− Коли були інвестори, виконавчі органи, на жаль, їх не залучили до побудови стадіону. Інвестиційний клімат Львова на нулі. Очевидно, стадіон буде спільною власністю міста і держави, в якому співвідношенні, не знаю.
Депутат ЛМР, який активно займається питаннями «ЄВРО-2012», Володимир Гірняк: «Що саме зробила «Альпіна», за що їй заплатили кошти? Це питання не до мене, а, швидше, до правоохоронних органів, які мають перевірити, за що з м. Львова без конкурсу, без визначення єдиного виконавця пішло 36 млн грн».
− Чи цей звіт справжній, мені складно відповідати, бо я не бачив підписів і печаток. Коли нам говорять, що є проблеми з аеропортом, а зі стадіоном немає, то як на мене, людини, яка ще в грудні 2007 року піднімала питання про проблеми фінансування і будівництва стадіону, найбільшою проблемою Львова в контексті підготовки до «Євро-2012» є саме стадіон. І те, що написано у звіті, певним чином підтверджує те, що я, зокрема, й у вашій газеті говорив упродовж двох попередніх років. У нас є проблеми і з фінансуванням, і з будівництвом. За два роки побудувати такий об'єкт дуже складно.
− Якщо до середини листопада цього року не приймуть точний проект, що тоді робитимуть і що буде з ескізним проектом, за який уже заплатили 36 млн грн?
− Мені складно сказати. Згадаймо історію. «Альпіна» у свій час брала участь в інвестиційному конкурсі на будівництво стадіону до «Євро-2012». Тобто «Альпіна» мала за 25 га землі безоплатно побудувати стадіон, а на решті території робити все, що вона вважає за необхідне. Тобто вона мала побудувати готель, спортивно-розважальний комплекс, будинки, офісні центри, будь-що. І за рахунок того, вона мала побудувати нам стадіон. Такі були умови договору. Потім місто, без погодження з будь-ким уклало з «Альпіною» договір про виготовлення проектних робіт. Потім ішлося про те, що в перспективі з «Альпіною» буде укладено настільний договір, потім «Альпіна» від побудови стадіону відмовилась і сказала, що цей проект коштує 5 млн євро чи 40 млн грн. Нам сказали, що ми сторгувалися на 3,5 млн євро (36 млн грн). Що саме зробила «Альпіна», за що їй заплатили кошти? Це питання не до мене, а, швидше, до правоохоронних органів, які мають перевірити, за що з м. Львова без конкурсу, без визначення єдиного виконавця пішло 36 млн грн. Умовно кажучи − 25 басейнів для шкіл міста.
Нині з'ясувати, хто, що, за що заплатив, дуже важко, бо все робиться тіньово. Ніхто не має конкретної інформації. Мені складно сказати, що буде з проектом. 36 млн грн − надто велика сума. Навіть, якщо 1 гривня йде з міського бюджету, на ту гривню має бути тендер, конкурс, і ця гривня має використовуватися більш ефективно. Якщо ж бюджет міста становить 237 млн грн, то можна порахувати, що півтора місяця місто має за ті кошти жити.
Голова бюджетної комісії, депутат ЛМР, член фракції «Наша Україна» Андрій Стецьків: «Зараз нам не вистачає робочих креслень по проекту, вартість яких − близько 9 млн грн».
«Із офіційним звітом УЄФА я не знайомий, а те, що написано в Інтернеті − для мене не документ. Що можу сказати фактично: станом на сьогоднішній день у будівництві стадіону ми йдемо за нормальною схемою, хоча, звісно, проблеми є. Ми розрахувалися з «Альпіною» за проект на стадії «Р» − виготовлення проектно-кошторисної документації. Зараз нам не вистачає робочих креслень по цьому проекту. Вартість цих робочих креслень − ще близько 9 млн грн. Невнормовано дві речі: перше, «Азовінтекс» відстає від графіка з виконання робіт. Друге, УЄФА правильно звернуло увагу: фірма-виконавець пішла за схемою спрощення проектних робіт. Тому зараз треба просто знайти іншу підрядну організацію, яка б зробила робочі креслення. Наскільки мені відомо, вже є домовленості з іноземною фірмою, яка їх робитиме».
Андрій Садовий: «Два місяці − нормальне відставання!»
Мер міста Андрій Садовий під час прес-конференції, що відбулася 29 вересня, сказав, що йому не дуже приємно бачити деякі публікації в деяких ЗМІ. Андрій Іванович назвав себе «першоджерелом», відтак, запропонував спілкуватися конкретно з ним, коли справа стосується будівництва євростадіону.
Отже, за словами цього «першоджерела», з будівництвом стадіону у нас все ОК, а скандали, про які періодично трублять ЗМІ, є зовсім не скандалами, а «робочими моментами». Зокрема, зачіпаючи відставання від графіка, Садовий сказав: «Ми взяли середній темп. Сьогодні відставання від графіка − два місяці, і це нормальне відставання!» Ба більше, навіть таке наше відставання забезпечує нам найвищу динаміку будівництва євро-арен, якщо порівнювати Львів із польськими містами. Звісно, на думку мера. Пролив Андрій Іванович світло і на проектну плутанину, після того, як виявилося, що стадіон будують за проектом ДП «Гіпромез». І це тоді, коли «Alpine Bau Gmbh» отримала за проект 36 млн грн. «Компанія «Альпіна» підготувала так званий стадіа-проект, за який їй заплатили. Безпосередньо будівництво провадять за робочими кресленнями «Гіпромезу», повідомив мер. Зі слів Садового, вдалося зрозуміти, що «Гіпромез» у Львові з'явився завдяки «Азовінтексу». «Експерти УЄФА мають певні зауваження до креслень «Гіпромезу», − зазначив Андрій Іванович і додав, що це ДОБРЕ, адже експерти УЄФА краще знають, як будувати стадіони. А конструктивна критика, як відомо, завжди подобається Садовому.
Упродовж прес-конференції наш мер двічі наголосив на тому, що має жорсткі стосунки із «Азовінтексом». «З усіма будівельними організаціями у нас жорсткі стосунки», − заявив Садовий, підлеглі якого інколи шукають абсолютно «ліві» причини, аби не підписати маріупольцям акти виконаних робіт.
Якісно і терміново стадіон, звісно, будуватимуть підрядники за умови оплати їхньої праці і матеріалів. «Моє завдання − зробити так, щоб із міського бюджету пішло мінімум коштів на будівництво стадіону,» − вважає Садовий. За його словами, сьогодні держава готова профінансувати близько 50 відсотків вартості арени. Андрій Іванович також має надію, що до благородної справи долучаться і власники футбольних клубів, штаб-квартири яких дислокуються у Львові. А коштів доведеться витратити ще чимало. Зважаючи на тотальне подорожчання всього, цифра 609 млн грн (орієнтовна вартість стадіону), яка з'явилася понад рік тому, сьогодні вже не надто актуальна. «Гадаю, що роботи, які проводять українськими матеріалами, зокрема земельні, бетонні, себто ті, за які ми розраховуємося гривнями, не подорожчають. Проте з часом нам доведеться купувати обладнання з-за кордону, а воно подорожчало. Відтак остаточна вартість стадіону кор игуватиметься. Як саме, наразі не знаємо,» − підсумував мер.
+++
ФУТБОЛ
У футбольних уболівальників визрів конфлікт з ФФУ
11channel.dp.ua
30.09.09
Квитків немає, просимо вибачення. Такі оголошення і досі висять на касах стадіону Дніпро-Арена. Найочікуваніший матч відбіркового циклу чемпіонату світу з футболу Україна-Англія виявився і найскандальнішим. Квитки повинні були з’явитись у касах ще 23-го вересня, але їх й досі немає. За словами уболівальників, більшість вже проданих квитків реалізовані через спекулянтів. Ситуація залишається заплутаною, адже обласна федерація футболу усі звинувачення у свій бік спростовує. Ажіотаж навколо квитків на відбірковий матч шалений. Адже до Дніпропетровська їде не хто-небудь, а збірна Англії. Втім, потрапити на гру виявилось непросто. 23-го вересня, під час офіційного початку продажу квитків, біля кас стадіону вишикувались величезні черги. Люди приїхали навіть з інших міст. Але зась, квитків у касах не виявилось. Така ситуація і до сьогодні. Квитків не дочекались і в обласній асоціації уболівальників. Там запевняють: забронювали більше 400сот місць на стадіоні, проте і досі їх не отримали. Проблеми виникли через неузгодженість між обласною та всеукраїнською федераціями футболу — це офіційна версія. Мовляв, у Дніпропетровську дещо поспішили з початком продажу квитків. Чому так трапилось — невідомо. Подібна ситуація сталася вперше. Проблем з квитками на відбіркові матчі ще ніколи не було. Уболівальники зі стажем пригадують: останній раз у Дніпропетровську подібний ажіотаж спостерігався у 83ому, коли Дніпро став чемпіоном Радянського Союзу. Квитки доведеться чекати до понеділка. Як нам стало відомо із неофіційних джерел, у вільний продаж вони надійдуть 5ого жовтня.
+++
Тріо новачків команди Яковенка
Богдан Буга
Ffu.org.ua
01.10.09
У четвер, 1 жовтня, старший тренер молодіжної збірної України Павло Яковенко оприлюднив список гравців, котрі готуватимуться до відбірних матчів Євро-2011 (U-21) проти Бельгії та Словенії. Із представниками Бенілюксу «синьо-жовті» зустрінуться 9 жовтня на столичному стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок − о 20.00). А через п'ять днів на «Арена Петрол» у словенському містечку Целє вони поміряються силами з місцевими однолітками (початок − о 18.00 за київським часом).
Повернення Лисенка
У переліку Яковенка − 25 футболістів. Відзначимо перший приїзд до лав «молодіжки» нападника «Чорноморця» Олександра Якименка, півзахисника «Іллічівця» Ігоря Тищенка та універсала з «Шахтаря» Віталія Віценця, а також повернення після травми Володимира Лисенка. Знову запрошений і динамівець Кирило Петров, який на попередній − дебютний для себе − збір не прибув через пошкодження. Натомість до сих пір поза грою Тарас Степаненко, ще не набрали кондицій Артем Кравець та Дмитро Льопа, травмувався Євген Селін. Не допоможуть команді й Андрій Ярмоленко та Ярослав Ракицький, які приєднаються до національної збірної.
Лідери − бельгійці
Нагадаємо, що наразі наша молодіжна команда ділить друге місце у групі з французами, тоді як лідерами з абсолютним показником після двох матчів є бельгійці. Згідно із форматом кваліфікаційних змагань, 52 учасники розподілені на 10 груп: у двох виступають по шість команд, у вісьмох − по п’ять. Десять переможців груп і чотири найкращі другі збірні розіграють у стикових матчах сім путівок до Данії, де у 2011 році й відбудеться фінальний турнір молодіжної першості Європи.
Склад молодіжної збірної України
Воротарі: Антон Каніболоцький («Дніпро» Дніпропетровськ), Денис Бойко («Оболонь» Київ), Артем Кичак («Динамо» Київ);
Захисники: Олексій Курилов («Зоря» Луганськ), Андрій Фартушняк («Оболонь»), Вадим Родина, Андрій Сахневич (обидва − «Динамо»), Олександр Матвєєв («Ворскла» Полтава), Сергій Кривцов («Металург» Запоріжжя), Павло Пашаєв («Дніпро»);
Півзахисники: Максим Білий («Металург» Запоріжжя), Олег Голодюк («Карпати» Львів), Микола Морозюк («Оболонь»), Валерій Федорчук («Львів»), Володимир Чеснаков («Ворскла»), Кирило Петров, Денис Гармаш (обидва − «Динамо»), Ігор Тищенко («Іллічівець» Маріуполь), Віталій Віценець («Шахтар» Донецьк), Єгор Лугачов («Спартак» Москва, Росія);
Нападники: Роман Зозуля («Динамо»), Денис Васін, Олександр Якименко (обидва − «Чорноморець» Одеса), Євген Коноплянка («Дніпро»), Володимир Лисенко («Металіст» Харків).
+++