Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
ЄВРО-2012: українці очікують від влади більшого
Unian.net
03.09.09
Говорячи про важливість ЄВРО-2012 для України більшість респондентів вважають, що це питання престижу держави (42,3%), нові робочі місця, створені для розвитку інфраструктури до чемпіонату (40,3%) та покращення якості доріг, аеропортів та готелів (35,9%). Також близько третини респондентів, вважають, що проведення ЄВРО-2012 в Україні дає можливість для України заробити додаткові кошти (32,7%), можливість з кращого боку показати Україну Європі і світові (32,5%) та забезпечить розвиток міст, які прийматимуть чемпіонат (29,8%). Дещо менше опитані вказували на інші причини важливості ЄВРО-2012 для України. Так, майже чверть опитаних вважають, що ЄВРО-2012 − це тест на те, чи є Україна цивілізованою європейською державою, це додатковий поштовх для розвитку спорту (18,6%) та культури (16,5%). Майже кожен шостий українець вважає, що ЄВРО-2012 дає Україні нові можливості для вступу в Євросоюз. Тільки 8,8% опитаних українців вважають, що ЄВРО-2012 не є важливим для України. Ще 8,4% − не змогли визначитись з цього питання.
Варто зазначити, що для Сходу України ЄВРО-2012 − це передусім нові робочі місця, для Донбасу − розвиток приймаючих міст, для Півдня − можливість заробити додаткові гроші, а Захід, Центр і Північ переймаються престижем держави.
Українці проти ідеї відмовитись від проведення ЄВРО-2012. Майже половина опитаних (46,4%) скоріше негативно ставляться до ідеї відмовитись від проведення ЄВРО-2012 в Україні і тільки 9,3% респондентів готові підтримати таку ідею. Разом з тим, кожному п’ятому байдуже чи відбудеться ЄВРО-2012 в Україні, чи ні, а ще чверть − не змогли визначитись з цього приводу. Найбільше прихильників ЄВРО-2012 виявилось на Півночі та Сході, а найменше − на Півдні України. Також існує чітка тенденція: чим молодші респонденти, чим вища їх освіта та матеріальний стан, тим більше серед них прихильників ЄВРО-2012. Громадяни, за національністю українці, більше вболівають за проведення ЄВРО-2012, ніж росіяни. Окрім того, жінки майже вдвічі більше байдужі до ЄВРО-2012, ніж чоловіки.
Українці переконані, що центральна влада має відповідати за проведення ЄВРО-2012 в Україні більше (35,1%), ніж місцева (4,4%). При цьому половина респондентів вважають, що обидва рівні влади несуть однакову відповідальність.
А от, відповідаючи на питання «Хто на сьогодні краще справляється з підготовкою ЄВРО-2012: місцева чи центральна влада» 29,6% опитаних заявили, що як центральна, так і місцева влада не справляються з підготовкою до чемпіонату, 22,8% − що справляються обидві влади, 15,9% − відмітили лише роботу місцевої влади, 13,2% − лише центральної. Варто зазначити, що Центр і Північ оцінили роботу центральної влади по підготовці ЄВРО-2012 краще, ніж місцевої, решта − навпаки.
На думку українців, Київ та Донецьк можуть найкраще представити Україну на ЄВРО-2012 і саме ці два міста будуть фактично приймати матчі чемпіонату. Переважна більшість опитаних (63,2%) вважають, що серед чотирьох міст-претендентів найкраще представити Україну на ЄВРО-2012 може Київ. Дещо менше прихильників у Донецька − 39,6%. Трохи менше чверті респондентів назвали Харків і Львів містами, які найкраще можуть представити Україну на ЄВРО-2012 (23% і 22,6% відповідно).
Що стосується міст, які, на думку респондентів, фактично будуть приймати матчі чемпіонату, то шанси Києва оцінили дещо гірше ніж його потенціал (56,7%), шанси Донецька − дещо краще (43,1%), шанси Харкова і Львова приблизно так само (21,4% і 20,6% відповідно). При цьому, мешканці Заходу і Сходу вважають, що саме їх міста (Львів і Харків) можуть разом з Києвом найкраще представити Україну на ЄВРО-2012, проте, шанси Донецька фактично прийняти чемпіонат вони оцінюють вище.
Рівень готовності України до ЄВРО-2012 громадяни оцінили на 2,4 бали із 5 можливих. Натомість рівень готовності Польщі українці оцінили на 3,4 бали. Цікаво, що Північ і Донбас оцінили рівень готовності України вище, ніж Захід і Південь. Ще одна тенденція: чим вищий рівень освіти респондентів, тим гірші оцінки вони ставили.
Серед перешкод, які найбільше гальмують організацію ЄВРО-2012, українці відзначили передусім традиційні, наболілі для себе і для України проблеми, а вже потім проблеми, на яких акцентують інспектори УЄФА. Основними проблемами, які найбільше заважають успішному проведенню ЄВРО-2012 були названі економічна криза (61,2%), політична криза (54,4%) та наявність корупції у владі (50,5%). Проблеми інфраструктури до чемпіонату згадувались респондентами рідше: неякісні автодороги (39%), недостатні темпи будівництва стадіонів (30,3%), відсутність сучасних аеропортів (17,5%), відсутність достатньої кількості якісних готелів (17,2%), ускладнене транспортне пересування всередині міст (14,3%) та складності в пересуванні залізничним транспортом (8,8%).
Мешканці Донбасу ключовими перешкодами для успішного проведення ЄВРО-2012 бачать економічну та політичну кризи. А от мешканці Півдня − корупцію у владі. Захід і Північ гостро відчувають проблему недостатніх темпів будівництва стадіонів, водночас Донбас − проблему неякісних доріг, а Схід − відсутність готелів та аеропортів.
43% українців не вірять, що до 30 листопада Україна виконає більшу частину вимог УЄФА, вірять в це − лише 25,7%. При цьому, найбільші оптимісти живуть на Півночі, найменші − на Півдні та Донбасі. Шанси виконати до 30 листопада вимоги УЄФА українці оцінюють на третину краще, ніж росіяни. Характерно, що чим вища освіта у опитаних, тим більше вони вірять в можливості України.
38% опитаних вважають, що Р.Ахметов зробив найбільше для успішного проведення ЄВРО-2012 в Україні. При цьому, вклад Р.Ахметова відзначили не менше 30% мешканців у кожному регіоні України, крім Донбасу, де він отримав близько 60%. 21,6% респондентів відзначили роботу Г.Суркіса.
Значно рідше згадувались: Ю.Тимошенко (9,2%), В.Янукович (8,3%), Є.Червоненко (7,5%), В.Ющенко (7%), Ю.Павленко (5,6%), А.Яценюк (2,5%), В.Литвин (2,4%), І.Васюник (0,9%), інші (0,9%). Разом з тим, 11,6% респондентів вважають, що жоден з цих політиків нічого не зробив для успішного проведення чемпіонату, а ще 34% − не змогли визначитись з цього питання.
Якщо припустити, що ЄВРО-2012 в Україні не відбудеться, найбільшу відповідальність за це нестимуть, на думку більшості, В.Ющенка (57,8%) та Ю.Тимошенко (42%). Інші прізвища вказувались значно рідше: Г.Суркіс (7,9%), Ю.Павленко (7%), В.Литвин (2,8%), І.Васюник (2,7%).
Для довідки: Опитування проводилось в період з 2 по 15 серпня 2009 року у всіх регіонах України. Опитано 2000 респондентів у віці понад 18 років.
Регіональний розподіл областей: Захід (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька); Центр (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська); Північ (м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська); Південь (АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська); Схід (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська); Донбас (Донецька, Луганська).
Похибка: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% − не більше 2,6%, для значень близьких до 10% − не більше 1,8%.
+++
Кабмін виділив 173,7 млн. гривень для підготовки Харківської області до ЄВРО-2012
Kharkivoda.gov.ua
03.09.09
Делегація Харківської області взяла участь у засіданні Кабінету Міністрів України, в ході якого обговорювалися питання підготовки до проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. До складу делегації ввійшли: заступник голови облдержадміністрації Сергій Стороженко, Харківський міський голова Михайло Добкін, координатор робіт по ЄВРО-2012 у Харкові, генеральний інвестор Олександр Ярославський та інші.
Як повідомив відразу після закінчення заходу Сергій Стороженко, на засіданні, яке пройшло під головуванням Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, члени харківської делегації відзвітували про хід робіт по будівництву і реконструкції інфраструктури в Харкові і Харківській області в рамках підготовки до ЄВРО-2012.
«Після докладу віце-прем'єра Івана Васюника Кабінет Міністрів України ухвалив рішення відкрити фінансування підготовки Харківської області до ЄВРО-2012 у вересні. Йдеться про кошти для будівництва стадіону «Металіст», злітно-посадочної смуги аеродрому і комунальних доріг у місті Харкові, − сказав Сергій Стороженко. − У вересні на рахунки казначейства повинен надійти перший транш і, зокрема, 100 млн. гривень на реконструкцію стадіону, 56,7 млн. гривень на злітну смугу і 17 млн. гривень на дороги».
За словами заступника керівника області, Кабмін також звільнив від сплати мита всі товари і вироби (всього 10 найменувань), що не випускаються в Україні, які були увезені в країну й використані для оснащення стадіону «Металіст».
+++
Строительство в Донецке крупнейшего предприятия по переработке твердых бытовых отходов важный проект накануне Евро-2012 − Александр Лукьянченко
Сергей Абуков
Укринформ
03.09.09
Строительство в Донецке крупнейшего предприятия по переработке твердых бытовых отходов важный проект накануне Евро-2012. Об этом сказал сегодня во время встречи с делегацией шведских инвесторов, финансирующих проект, городской голова Александр Лукьянченко.
«Я хочу подтвердить, что мы готовы создать климат наибольшего благоприятствия по этому проекту, так как он очень актуален сегодня для нашей территория, для нашего города. Это будет первый такой экологический проект в Украине, который поможет нам решить проблему утилизации твердых бытовых отходов, в том числе и связанных с предстоящим чемпионатом Европы 2012 по футболу», − отметил мэр.
Строительство завода в Донецке стоимостью около 240 млн евро за счет шведских инвесторов позволит не только перерабатывать до 469 тыс т твердых бытовых отходов в год, но и уменьшить загрязнение городского воздуха углекислым газом на 0,4 млн кубических метров. Получаемый экономический эффект от предприятия составит 120 ГВт электроэнергии, 742 ГВт тепла и 2,8 млн кубометров биогаза. Проект способен обеспечить электричеством и теплом целый микрорайон с населением более 50 тысяч человек.
+++
Донецьк допомагає Львову готуватись до Євро-2012
2012ua.net
03.09.09
Мер Львова Андрій Садовий повідомив про те, що міська рада співпрацює з донецькими колегами у питаннях сучасного оснащення спортивної арени до Євро-2012. Донецькі спеціалісти, які займалися втіленням в життя проекту «Донбас Арени», допоможуть львів’янам, поділившись досвідом у втіленні інформаційних технологій. «Ми співпрацюємо у галузі програмного забезпечення», − підтвердив Андрій Садовий.
Ще раніше директор «Донбас Арени» Олександр Атаманенко повідомив про готовність його команди допомогти колегам по Євро-2012: «До нас вже приїжджали делегації з Польщі, щоби перейняти досвід. У нас зав’язалися дружні стосунки, і тепер партнери з-за кордону звертаються за порадами. Ми не закриті і для співвітчизників: наша будівельна компанія давала консультації для інших українських міст − зверталися Одеса, Львів, були запити з Києва».
29 серпня відбулося відкриття унікального в масштабах центральної та східної Європи стадіону − «Донбас-арени». Про це повідомляє «Україна-2012». Мер Львова поділився своїми враженнями від побаченого у Донецьку: «Це прекрасний стадіон. Я не знаю, яке ще місто Європи може похвалитися такою спорудою. Мені приємно, що стадіон побудований в Україні. І він має вражаючу ціну − 400 мільйонів доларів. Ахметов зробив собі пам'ятник за життя».
+++
Автострад у 2012 році не буде
Polskieradio.pl
03.09.09
На думку Адріана Фурґальського з Товариства Економічних Дорадників «TOR», жодна з автострад у Польщі не буде цілком готовою перед футбольним чемпіонатом Європи 2012 року.
Прогалини у системі доріг швидкого пересування не будуть великими, але немає сумніву, що ми не проїдемо автострадою з півночі на південь Польщі перед 2014 роком − звернув увагу Адріан Фурґальський: «Наприклад, у випадку автостради А-1, крім здогадів і аналізів, де вдасться встигнути, а де ні, вже є офіційний документ з підписом міністра інфраструктури Цезари Ґрабарчика. Відрізок автостради між містами Пижовіце та Ченстохова на Сілезії, близько 70 кілометрів, буде закінчений аж у 2014 році».
Економіст Адріан Фурґальський вважає, що відомство інфраструктури непотрібно поділило будову відрізка автостради А-1 Стрикув − Конотопа на п’ять етапів. Це ускладнює здобуття необхідних документів і спізнює роботу.
На думку експерта, нереальним є термін закінчення останнього відтинка автостради А-4 від міста Ярослав до кордону з Україною. Міністерство Інфраструктури підтримує плани завершення будови до половини 2012 року.
+++
Держава взялася рятувати львівський стадіон, бо Садовий завалив інвестиційну політику, − Гудима
Zik.com.ua
03.09.09
Міський голова Львова просто завалив інвестиційну політику. Тому державі доводиться рятувати львівський стадіон, щоб тут відбулося «Євро-2012», даючи кошти на його будівництво і, забираючи його частину у свою власність. Так вважає керівник фракції БЮТ у Львівській міській раді Юрій Гудима. Про це він заявив сьогодні, 3 вересня, у коментарі ЗІКу.
«Зрозуміло, якщо держава фінансує це будівництво, то хоче мати частину стадіону у своїй власності», − додав Гудима. На його думку, така угода є непоганою, враховуючи те, що будуть проблеми не лише з будівництвом самого стадіону, а й з його утриманням після. А місто Львів просто не потягне на собі утримання стадіону. До того ж, пройде чимало часу, доки розбудується інфраструктура довкола стадіону.
«А, якщо держава візьме на себе частину власності стадіону, то й візьме на себе, відповідно, й зобов’язання з його утримання. Головне, щоб стадіон функціонував, і львів’яни могли його використовувати для занять спортом», − зауважив депутат.
А те, за його словами, що мер Львова Андрій Садовий обіцяв, що стадіон належатиме громаді міста, це всього лиш його обіцянки, які, на жаль, на ділі здебільшого не справджуються.
Довідка ЗІКу.
Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту набуде право на володіння частиною майна харківського стадіону обласного спортивного комплексу «Металіст» та стадіону, що будується у Львові на вул. Стрийській-Кільцевій для проведення матчів «Євро-2012» одразу після введення цих арен в експлуатацію. Така умова зазначена в інвестиційних угодах між Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту та органами місцевого самоврядування, які є сьогодні власниками харківської арени та майбутнього стадіону у Львові. Про це ЗІК повідомила прес-служба Міністерства.
З метою забезпечення вчасного введення в експлуатацію обох арен до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Кабінет Міністрів України прийняв рішення підтримати їх підготовку за рахунок коштів державного бюджету України.
Згідно з Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, державна підтримка реконструкції стадіону ОСК «Металіст» становитиме 206,6 млн грн. Ця сума у повному обсязі буде виділена вже цього року, що дозволить ввести харківську арену в експлуатацію до кінця 2009 року. Державне фінансування робіт з будівництва нового стадіону у Львові на вул. Стрийській-Кільцевій здійснюватиметься протягом двох років: у 2009 році арена буде профінансована на суму 100 млн грн, наступного року передбачається скерувати з державного бюджету 200 млн грн.
Обидва стадіони сьогодні є об’єктами комунальної власності − Львівської міської ради та Харківської обласної ради відповідно.
Згідно із затвердженим Урядом Порядку використання у 2009 року коштів Стабілізаційного фонду для виконання завдань Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, будівництво та реконструкція стадіонів комунальної власності за рахунок коштів державного бюджету може здійснюватися виключно на підставі інвестиційних договорів між Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту як центральним органом виконавчої влади та відповідними органами місцевого самоврядування, які є власниками комунальних стадіонів.
Згідно з процедурою, до інвестиційних договорів обов’язково повинні бути включені умови щодо формування за рахунок майна, створеного в результаті використання коштів Стабілізаційного фонду, частки держави у статутному капіталі стадіонів.
На виконання зазначеної норми Міністерством були розроблені проекти відповідних інвестиційних договорів. 31 серпня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив ці проекти і того ж дня вони були підписані усіма договірними сторонами.
Після введення стадіонів ОСК «Металіст» (Харків, 2009) та Стадіону на вул. Стрийській-Кільцевій (Львів, 2010) в експлуатацію, частка їх у статутному капіталі, що відповідатиме обсягам державної підтримки, управлятиметься Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.
+++
Дрогобицькі депутати у бюджеті розвитку «забили» 2 млн грн на реконструкцію стадіону до «Євро-2012»
Zik.com.ua
03.09.09
Під головуванням міського голови Миколи Гука відбулася позачергова сесія Дрогобицької міської ради. На ній прийнято рішення − під участь стадіону «Галичина» у програмі «Євро-2012» у бюджеті розвитку запланувати 2 млн грн на його реконструкцію. Про це сьогодні, 3 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.
Дрогобицький стадіон «Галичина» розглядається як тренувальна база однієї з футбольних команд, яка братиме участь у чемпіонаті «Євро-2012». Нині ведеться підготовка до реконструкції стадіону, співфінансувати яку планується з обласного і місцевого бюджету.