Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

 

 

Л.Черновецкий: В бюджете Киева нет средств на подготовку транспортной инфраструктуры столицы к Евро-2012

Rbc.ua

25.06.09

Мэр Киева Леонид Черновецкий заявляет, что в бюджете Киева отсутствуют средства на подготовку транспортной инфраструктуры столицы для подготовки к проведению Евро-2012. Об этом он заявил на совещании под председательством Президента Украины Виктора Ющенко, посвященном подготовке Киева к Евро-2012, передает корреспондент РБК-Украина.

В частности, мэр отметил, что дефицит составляет 1,130 млрд грн. Он возник из-за того, что Верховная Рада изъяла из городского в государственный бюджет средства в объеме 7,5 млрд грн. Л.Черновецкий добавил, что при таких условиях не видит возможности построения транспортной инфраструктуры Киева в текущем году.

В свою очередь В.Ющенко посоветовал мэру «или через своих депутатов в парламенте» добиться изменений бюджетного законодательства с целью вернуть вышеупомянутую сумму, или обратиться к правительству, чтобы оно предоставило разрешение на выпуск ценных бумаг на 1,130 млрд грн, которые будут реализованы на внутреннем рынке и, таким образом, профинансировать строительство транспортной инфраструктуры.

В.Ющенко поручил Л.Черновецкому 30 июня поставить этот вопрос перед правительством и парламентом.

В целом, говоря о бюджете Киева, он отметил, что бюджет столицы находится на том уровне, в котором он находился в 2002, в 2003 гг. Исключение свыше 7 млрд грн из бюджета Киева фактически означает «сделать бюджет на 30% хуже», добавил Президент.

+++

Юлія Тимошенко задоволена рівнем підготовки до Чемпіонату Європи 2012 року з футболу

Kmu.gov.ua

25.06.09

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко високо оцінила процес будівництва стадіону у місті Львів для проведення Чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Про це Глава Уряду заявила сьогодні під час робочої поїздки на Львівщину.

«Я дійсно дуже задоволена тим, що побачила: розмах будівництва, ефективність, потужність, об’єднання зусиль будівельних організацій та місцевих органів влади говорить про те, що стадіон у нас буде вчасно», − наголосила Прем’єр-міністр та подякувала керівнику львівської області та будівельним організаціям, залученим до будівництва стадіону у Львові.

Юлія Тимошенко зауважила, що Чемпіонат Європи 2012 року з футболу для України має унікальне значення. Прем’єр-міністр підкреслила, що особисто бере патронат над будівництвом усіх об’єктів Чемпіонату у Львові та інших містах. Глава Уряду відзначила, що раз на два тижні зустрічатиметься з керівництвом областей, з будівельниками і слідкуватиме за усіма графіками фінансування: «Ми зробимо так, що Україна буде ефектно підготовлена до Євро... І не слухайте ніякої критики − Україна буде виглядати прекрасно на Євро. Головне, щоб була єдність, було відчуття великого завдання, яке стоїть перед усіма і перед Україною в цілому».

Юлія Тимошенко нагадала, що вчора на засіданні Уряду було ухвалено рішення про створення громадської експертної комісії з моніторингу об’єктів будівництва Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, з метою забезпечення прозорості та конкретності усіх процедур залучення інвесторів. Прем’єр-міністр запропонувала керівництву області долучити своїх представник до цієї експертної комісії.

+++

Тимошенко бере під свій патронат будівництво всіх об'єктів Євро-2012

УНІАН

25.06.09

Прем'єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО бере під свій патронат будівництво всіх об'єктів для проведення в Україні Євро-2012.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні після огляду будівельного майданчика стадіону у Львові.

Ю.ТИМОШЕНКО також повідомила, що домовилася з представниками місцевої влади міст, де планується проводити чемпіонат, про те, що раз на два тижні проводитиметься спеціальна нарада з представниками влади й будівельних компаній для того, аби тримати під контролем усі роботи. «Повністю стежитимемо за всіма графіками фінансування, і ми зробимо так, що Україна буде просто перфектно підготовлена до Євро-2012. Це буде, повірте мені», − сказала прем'єр-міністр.

+++

Тимошенко не здасть Васюника?

Zaxid.net

25.06.09

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко 25 червня під час брифінгу на будмайданчику майбутнього стадіону до Євро-2012 у Львові особливо відзначила роль віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника у підготовці України до Євро-2012.

«Іван Васюник очолює в уряді всі процеси підготовки України до Євро-2012. Він після того, як ми отримали таке господарство, при підготовці до Євро-2012 робить навіть неможливе, щоб ми дотримувалися графіків підготовки об’єктів до чемпіонату, встановлених УЄФА».

Нагадаємо, у ВРУ 19 травня зареєстровано законопроект про відставку І.Васюника, на якій наполягає Партія регіонів, також про підтримку усунення І.Васюника з посади заявляли комуністи.

+++

Винский снова заявляет, что денег на подготовку к Евро нет

Unian.net

25.06.09

Отсутствие финансирования является ключевой проблемой подготовки объектов к Евро-2012.

Как передает корреспондент УНИАН, об этом заявил на пресс-конференции экс-министр транспорта и связи Украины Иосиф ВИНСКИЙ.

По его словам, Кабинет министров и Верховная Рада должны как можно скорее решить вопрос финансирования. «Сейчас ключевая проблема − это финансирование. Все смысловые вещи, все объекты определены, все форматы понятны, технически сделать объекты Евро − нет проблем, есть одна проблема − финансирование», − сказал он.

При этом И.ВИНСКИЙ не исключает, что финансирование блокировалось, в частности, для того, чтобы помешать ему как министру. «Финансирование из Госбюджета в этом году было сорвано, сорвано сознательно. Теперь мне понятно: очевидно, готовилась моя отставка… Я только не понимаю, зачем это было делать. Нужно было мне сказать написать заявление − я бы ушел, но не надо, чтобы отрасль страдала», − сказал он.

По словам экс-министра, на время его прихода в министерство, «Евро-2012 было в нулевом состоянии». «Начиная с нуля, мы освоили серьезные средства в аэропортах, мы четко структурировали ресурсы на дорогах, мы выделили колоссальные ресурсы на «Укрзализныцю» − почти 7 млрд. грн. для того, чтобы по направлениях к Евро она работала. И, безусловно, если бы в этом году не было заблокировано финансирование Минтранса Кабинетом Министров по объектам Евро, на сегодняшний день мы могли бы спокойно смотреть в глаза и Украине, и Европе, потому что все, что необходимо было сделать технически от Министерства транспорта, мы сделали», − сказал И.ВИНСКИЙ.

По его словам, не были решены только две проблемы, которые не зависели от министерства. «Первая − это прямое бюджетное финансирование, которое, к сожалению, мы не получили до сих пор, и вторая − это создание условий, чтобы наши предприятия, которые должны за собственные средства готовить объекты к Евро, могли эти средства привлечь − в виде инвестиций, кредитов либо собственных прибылей. К сожалению, по этим двум вопросам не было поддержки правительства, и, к сожалению, на сегодня этой поддержки нет», − сказал экс-министр.

При этом он высказал благодарность Президенту Украины Виктору ЮЩЕНКО, «который на фоне того, что делала премьер-министр, единственный оказывал поддержку».

По словам И.ВИНСКОГО, для надлежащей подготовки необходимо выделение средств в размере 300 млн. грн. в месяц.

Как сообщал УНИАН, 23 июня Верховная Рада Украины приняла решение об отстранении И.ВИНСКОГО от должности министра транспорта и связи Украины по представлению премьер-министра Украины Ю.ТИМОШЕНКО.

Справка УНИАН. 13 мая 2009 года было обнародовано решение исполкома УЕФА о том, что игры чемпионата Европы по футболу 2012 года пройдут в Киеве, Львове, Донецке и Харькове, а также в польских городах Варшаве, Вроцлаве, Гданьске и Познани.

Новая редакция Государственной целевой программы подготовки к Евро-2012 предусматривает финансирование подготовки из госбюджета в объеме около 40 млрд. грн., в том числе 9,3 млрд. грн. − на подготовку ключевых объектов (аэропорты, стадионы, тренировочные базы), 28,9 млрд. грн. − на подготовку автомагистралей и железнодорожного сообщения; 0,8 млрд. грн. − на подготовку городского хозяйства. Причем более 8 млрд. грн., согласно программе, должно быть выделено и освоено уже в 2009 году.

+++

Юрій Павленко: «Підготовка Національного спортивного комплексу «Олімпійський» до Євро 2012 − приклад оптимального проектного рішення для стадіонів класу «еліт»

Kmu.gov.ua

25.06.09     

Підготовка Національного спортивного комплексу «Олімпійський» до чемпіонату Європи 2012 року з футболу, на якому планується проведення фінального матчу − приклад оптимального проектного рішення для стадіонів класу «еліт». Про це заявив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, зазначивши, що під час реконструкції стадіону при мінімальних затратах застосовані найсучасніші архітектурні та технічні рішення.

Юрій Павленко підкреслив, що з розрахунку кошторису проекту реконструкції, затвердженого на засіданні Кабінету міністрів України 22 червня 2009 року, вартість одного місця на НСК «Олімпійський» становить 2 857 євро, і це у порівнянні з іншими стадіонами в приймаючих містах України − найоптимальніший показник.

Для порівняння: сьогодні вартість одного місця в Донецьку на стадіоні «Донбас-Арена» складає 5 336 євро, показник Стадіону по вул. Стрийська-Кільцева дорога у Львові сягнув позначки 2 994 євро. Щодо польських стадіонів, місце на київському НСК «Олімпійський» в 1,8 рази дешевше за місце на варшавському стадіоні, на якому заплановано проведення матчу-відкриття фінальної частини Євро 2012 − 2 857 проти 5 154 євро.

«Показник одного місця є набагато дешевшим, порівняно з іншими стадіонами світу, на яких традиційно відбуваються міжнародні змагання. Скажімо, у порівнянні з лондонськими аренами Уемблі та Емірейтс, вартість одного місця київського стадіону дешевша в 4,7  і 3,5 разів відповідно.  Цей показник майже вдвічі дешевший за німецьку Альянс-Арена, майже втричі − за Національний стадіон у Пекіні. Місце на НСК у Києві дешевше навіть за місце на паризькому Стад де Франс, який був зданий в експлуатацію ще в 1998 році. З цієї точки зору затверджений кошторис реконструкції НСК «Олімпійський» є найнижчий для стадіонів класу «еліт»«, − зазначив Міністр.  При цьому Юрій Павленко пояснив, що будівництво стадіонів в Україні та Польщі триває, тож не виключено, що ціна може змінюватись на  етапі робочих проектів.

За словами Міністра, причини такого економічного рішення пов’язані з тим, що Україна на всіх етапах робіт максимально використала вітчизняний виробничий ресурс − як в частині ведення будівельно-монтажних робіт, так і в частині закупівлі необхідного технологічного обладнання. На невисоку вартість реконструкції суттєво вплинув рівень оплати праці в Україні, який залишається одним з найнижчих у світі. З урахуванням роботи в вихідні та святкові дні, нічні зміни, середня зарплата на об’єкті сьогодні складає лише 2 300 гривень. Розрахунки кошторисних показників здійснені жорстко у відповідності до вимог державних трудових норм за мінімальними можливими ставками. Окрім того, усі компанії, задіяні в реконструкції стадіону на умовах субпідряду, розуміють, що цей проект не буде для них прибутковим. Комплекс цих організаційно-економічних кроків дозволив визначити оптимальну ціну проекту.

Міністр підкреслив, що за останні кілька тижнів проект реконструкції НСК «Олімпійський», використання коштів, виділених з державного бюджету, були ретельно перевірені з боку незалежної експертної комісії та Контрольно-ревізійного управління Міністерства фінансів − і жодних порушень виявлено не було.

«У Києві реконструкція пройшла найскладніший етап − затвердження проекту на урядовому рівні. Тож головна претензія експертів УЄФА щодо НСК «Олімпійський» знята. Тому переконаний, головна арена Євро 2012 у Києві,  як і стадіони у Донецьку, Харкові та Львові будуть здані вчасно та згідно вимог УЄФА, визначених для стадіонів класу «еліт»«, − пояснив Міністр.

Як зазначив Юрій Павленко, в останніх звітах УЄФА щодо української спортивної інфраструктури, що готується до чемпіонату, було сказано найменше претензій. «За «спортивним» показником Україна поки що випереджає і Польщу. Польські стадіони планують здати в експлуатацію згідно графіку в 2010-2011 роках. Наші арени − і донецька, і харківська − будуть здані в експлуатацію вже цього року, і переконаний, будуть акредитовані в УЄФА. Головне завдання сьогодні − консолідувати всі зусилля місцевої та центральних органів влади, законодавчої гілки влади, з тим, щоб ефективно вирішити завдання, які стоять перед нами. Щоб до 30 листопада підтвердити право чотирьох українських міст приймати Євро 2012 і фінал у місті Київ», − підкреслив Міністр.

Порівняльна таблиця вартості стадіонів України та Польщі, що готуються до Євро 2012, з вартістю сучасних світових арен

Назва стадіону, рік введення в експлуатацію

Країна, місто

Загальна вартість

Кількість місць

Вартість одного місця

НСК «Олімпійський», 2011

Київ, Україна

197,196 млн. євро

69 004

2 857 євро

«Донбас-Арена», 2009

Донецьк, Україна

285,703 млн. євро

53 540

5 336 євро

Стадіон на вул. Стрийська-Кільцева дорога, 2010

Львів, Україна

100 млн. євро

33 400

2 994 євро

Обласний спортивний комплекс «Металіст», 2010

Харків, Україна

52,814 млн. євро

41 882

1 261 євро

«Національний стадіон», 2011

Варшава,

Польща

283,5 млн. євро

55 000

5 154 євро

«Міський», 2010

Познань, Польща

97,9 млн. євро

46 000

2 128 євро

Стадіон (м. Вроцлав), 2010

Вроцлав,

Польща

104 млн. євро

43 000

2 418 євро

«Балтійська арена»,

2010

Гданськ,

Польща

150 млн. євро

44 000

3 409 євро

Allianz-Arena, 2005

Мюнхен, Німеччина

340 млн. євро

65 000

5 188 євро

Wembley, 2007

Лондон, Англія

1200 млн. євро

90 000

13 333 євро

Emirates Stadium, 2006

Лондон, Англія

600 млн. євро

60 500

9 917 євро

Національний стадіон, 2008

Пекін, Китай

550 млн. євро

91 000

6 875 євро

Stade de France, 1998

Париж, Франція

285 млн. євро

80 000

3 562 євро

+++

Національна радіокомпанія України презентувала на засіданні Європейської мовної спілки проект «Україна: шлях до Євро-2012»

Укрінформ

25.06.09

У португальському місті Порту відбулося щорічне засідання Європейської мовної спілки (ЄМС), у якому взяла участь делегація Національної радіокомпанії України. Враховуючи зацікавленість європейських засобів масової інформації у висвітленні підготовки до чемпіонату Європи 2012 року з футболу, представниками Національної радіокомпанії України була проведена презентація проекту «Україна: шлях до Євро-2012».

Під час презентації відзначалося, що після 30 листопада 2009 року, коли остаточно визначиться кількість українських міст, де відбудуться матчі Євро-2012, на базі сайту НРКУ буде створена сторінка, присвячена підготовці до чемпіонату континенту. На ній регулярно розміщуватимуться як текстові повідомлення, так і звукові файли, які зарубіжні журналісти зможуть використовувати у підготовці своїх радіопрограм. Крім того, НРКУ регулярно завантажуватиме звукові матеріали на сервер «Єврорадіо Ньюз».

Презентація викликала зацікавленість учасників засідання. Інформацію про цю подію розміщено на сайті спілки, а звіт про неї розіслано усім мовникам ЄМС. Після засідання з представниками Польського радіо були обговорені плани активізації співпраці національних радіокомпаній України і Польщі у висвітленні підготовки обох країн до Євро-2012.

+++

Польща не обмежуватиме витрати на підготовку до Євро-2012 − міністр спорту та туризму РП

  

Юрій Банахевич

Укрінформ

25.06.09

Польща не обмежуватиме витрат з бюджету країни на підготовку до Євро-2012, а також реалізацію проекту «Orlik 2012» (будівництво 2012 стадіонів для дітей та молоді до початку турніру − УКРІНФОРМ). Про це заявив сьогодні міністр спорту та туризму РП Мірослав Джевецький в інтерв'ю польському телеканалу Polsat, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  

«Якщо говорити про Євро-2012, то усі інвестиції, які є особливо важливими і вимагають високої дисципліни виконання, мають гарантоване фінансування»,− зазначив урядовець.

  

Цю заяву М.Джевецький зробив з приводу вчорашнього заклику міністра фінансів РП Яцека Ростовського до всіх міністерств максимально обмежити витрати бюджетних коштів. Він поінформував, що з огляду на запланований у липні перегляд бюджету країни на поточний рік, уряд очікує на чергові фінансові обмеження в міністерствах на 3 млрд злотих (понад 930 млн доларів США).

  

М.Джевецький зазначив, що його відомству не потрібно спеціально зменшувати свої витрати, оскільки міністерство й так заощаджує на проведеннях тендерів. «Результати тендерів сьогодні такі, що ми заощаджуємо 25-40% бюджету»,− наголосив він. Він аргументував, що економія на інвестиціях де-факто означає скорочення витрат міністерства.

+++

Виктор Янукович: Мы не можем допустить, чтобы деньги МВФ бездарно и неэффективно использовались кучкой политиков, которые пустили страну под откос

Partyofregions.org.ua

25.06.09

В ходе рабочей поездки Виктора Януковича в Запорожье состоялся брифинг, на котором Лидер Партии регионов ответил на вопросы, интересующие представителей СМИ.

В частности, отвечая на вопрос корреспондента «Интерфакс-Украина» относительно выделения Украине второго транша кредита МВФ, Лидер Партии регионов заявил о том, что эти деньги нужно направить в первую очередь на повышение уровня социальной защиты граждан.(…)

(…)При этом он подчеркнул, что «Евро 2012» − это шанс для всей экономики Украины выйти из кризиса. Лидер Партии регионов отметил, что ни в коем случае нельзя допустить нецелевого использования кредита МВФ и разбазаривания выделенных денег.(…)

+++

Харьков больше всех сегодня соответствует графику работ

Komitet12.org.ua

25.06.09

Президент Украины посетил с рабочей поездкой Харьков и побывал на двух ключевых объектах программы подготовки города к Евро-2012, генеральным инвестором которых является Александр Ярославский, президент группы DCH: на стадионе «Металлист» и в Международном аэропорту «Харьков».

Отвечая на вопросы журналистов, глава государства дал следующую характеристику динамики подготовки Харькова к Евро-2012:

«Хочу отметить черту, которая выделяет Харьков в свете подготовки к Евро-2012 − это уникальная команда, которая обеспечивает на самом высоком уровне выполнение всех необходимых работ. Ни по одному из таких объектов Харьковского региона, нет никаких претензий по выполнению работ. Это первое и основное.

Второе, начиная со спортивной инфраструктуры, заканчивая решением всех проблем, в том числе и по инфраструктуре туристической, сформированы договорные обязательства между гостиницами, которые обеспечивают размещение туристов в соответствие со звездностью

Есть вопросы, которые выносятся, соответственно, к центральному правительству. Это финансирование, которое должно обеспечить правительство. Центральный стадион и другие проекты, в которых принимает участие центральный бюджет и аэродром. Я два дня назад имел встречу с премьер-министром, один из первых вопросов − финансирование мероприятий по Евро-2012, общая картина есть. Правительство должно выполнить свою миссию, которая заключается в 2009 г в гармонизации финансирования двух основных программ. Дороги 2,5 млрд, в бюджете-20009 есть централизованное финансирование 2,2, на сегодня освоено 35 млн. Такой подход − серьезная угроза для вхождения Украины в график строительства. Мы потеряли полгода, и, чтобы ни у кого не создалось впечатление, что мы можем во втором полугодии это догнать. Мы это не догоним и в следующем году.

Самое главное, хотелось бы, чтобы правительство поняло то, что неоднократно заявлял министр транспорта. К сожалению, сегодня нет четкого графика финансирования подготовки дорог к Евро-2012, и это касается в том числе и дороги Киев-Харьков. Проблема дорожного строительства связана с готовностью принять Евро-2012, потому что из-за дорожной инфраструктуры в тех городах, которые не готовы к развитию гостиничного строительства, сформировалась система доступа к гостиницам, которые находятся на других территориях и даже в других областях. Если не будет выполнена дорожная программа, не будет выполнена и программа приема болельщиков. Это серьезная проблема, и правительство на своем заседание

Проблема вторая − финансирование спортивной инфраструктуры. Чтобы закрыть ее по «Металлисту», строительства которого ведется с опережением графика, необходимо 206,6 млн. грн., это обязательство государства. Таких обязательств в бюджете 2009 г. 4,5 млрд грн. Дороги строятся за счет спецфонда, это исключительно правительственная компетенция, но хочу сказать, что спецфонд сегодня не наполняется, поэтому я склоняю министра финансов, в том числе, к тому, чтобы мы вышли на этой неделе в парламент с соответствующими законодательными инициативами по наполнению спецфонда и поиску этих 2,5 млрд. грн. Что касается 4,5 млрд стабилизационного фонда, это отдельный вопрос. Этот фонд наполняется из специальных источников, и среди них нет дефицита бюджета. 4,5 млрд., я глубоко убежден, правительство должно в ближайшее время путем изменений к бюджету оптимизировать и найти источники, чтобы его наполнить. Если такие источники правительству не удастся найти, я не исключаю того, что это должно быть отнесено к категории дефицита национального бюджета. Пока в бюджете-2009 дороги строятся исключительно за счет спецналога, а спортивная инфраструктура за счет специального стабилизационного фонда, поэтому проблема номер один, относящаяся полностью к компетенции правительства − это наполнение источниками финансирования дорожного и стабилизационного фонда для развития инфраструктуры.

По Харькову есть еще проблема терминалу. Она сегодня закрывается на местном уровне, терминал строится по графику. А вот взлетно-посадочная полоса, к сожалению, имеет проблему финансирования. Я хочу завтра поставить этот вопрос перед правительством в том же контексте поиска источников, о котором я уже сказал выше. В целом, я хотел бы сказать, что Харьков − это город, который больше всех сегодня соответствует графику работ, которые предусмотрены на второй квартал и, я убежден, и в целом на 2009 год. Нет какой-либо угрозы, какого-либо чувства в отношении объектов местной инфраструктуры, есть проблемы взлетно-посадочной полосы и дорожного строительства. Это две наибольшие проблемы, которые относятся к компетенции центрального правительства. В целом я хотел бы сказать, что местная власть демонстрирует высокий уровень организованности графика работ. Я думаю, что в этом заключается уникальность Харьковщины − хорошая команда и хороший генеральный инвестор. Есть уникальный опыт, который может быть использован и в других городах Украины. Специальная благодарность мэру, областной администрации, бизнесу − всем сторонам, которые отвечают за процесс подготовки к Евро-2012 в Харькове. Мы увидели отличную организацию.

Правительство дееспособно, если нет вакансий министров. То, что мы наблюдаем последние 5-6 месяцев. В правительстве нет вице-премьера по энергетической политике, мы более полгода живем без министра финансов, в правительстве нет министра обороны, министра иностранных дел, исполняет обязанности руководитель ФДМУ (института, который должен принести 10 млрд грн.), в т.ч. на подготовку к Евро-2012, исполняет обязанности руководитель Антимонопольного комитета. Я не считаю это случайной тенденцией. Ситуаций, при которых в правительстве усиливается частный стиль управления, отбрасывается возможность формирования коллегиальных решений. Нет министров − нет проблем. Правительство все больше и больше скатывается к институту, где главным методом работы становится волюнтаризм, импровизация, и удаляется от решений коллективного характера. Это, конечно, упрощает поведение премьер-министра, если учесть, что в парламенте есть коалиция, в которой нет большинства и нет продуктивной силы, которая могла бы контролировать в таких условиях работу правительства, это может выглядеть целенаправленной политикой, которая ведет к тому, что безусловно исключаются государственные министры, министры, у которых есть свои позиции, которые хотят проводить реформы и другими словами, имеют свой голос. Это ослабление государственной политики, я глубоко убежден в этом. С другой стороны я глубоко убежден в том, что это продолжение того же, возможно, закулисного переговорного процесса, который велся БЮТ и ПР в отношении формирования новых площадок, на базе которых могли оформиться новые интересы других политических сил. В том числе, формирование правительства, заполнение тех или иных должностей в правительстве. Безусловно, это негативная тенденция, которая минимизирует публичность украинской власти и толкает правительство и премьер-министра к тотальной импровизации проведения национальной государственной политику. И поэтому это безусловная угроза национальной стабильности, и в том числе политической стабильности.

+++

«Юрьев день» для Евро-2012 в Украине

Terrikon.dn.ua

25.06.09

Что делали в старину с плохими вестниками? − Правильно, − отправляли на плаху. В худшем случае. В лучшем, если бедняге везло, его кончали на месте. А тут целый президент государства Украина заявляет, без всяких яких, что это он и есть − плохой вестник. Ой, как неосторожно! Нельзя ведь такими заявлениями бросаться…

Что же такого страшного принес нам незадачливый вестник Ющенко? А то и принес − Виктор Андреевич, выступая перед харьковскими студентами, почти прямым текстом заявил на всю страну, что никакого Чемпионата Европы по футболу в 2012 году у нас проводиться не будет и ему, дескать, хотя и надоело быть плохим вестником, но приходится. Нет, понятно, гарант пока только предупреждает, что крах возможен, но если учесть при этом заявление вице-премьера Васюныка о том, что на сбор средств, необходимых для обеспечения самых важных подготовительных работ, осталась всего неделя − дальше «точка невозврата» − то вывод напрашивается сам по себе.

Скептиков всегда не любят. Особенно в футбольных делах. Горяч, нетерпелив, своенравен поклонник футбола! Но именно скептики еще два года назад ворчали себе под нос о том, о чем сегодня громко вздыхают все болельщицкое сообщество − в стране с разбитыми дорогами, недостроенными аэродромами, полным отсутствием отельного бизнеса проводить большой спортивный праздник невозможно. А еще нет политической воли бизнеса. Как нет и самого бизнеса как разветвленной системы отношений труда и найма, денег и товаров. Украина до сих пор «совок» в чистом виде. И, наверное, еще в большей мере, чем бывшие братья по СССР.

Обидно? − Еще как! Но, положа руку на сердце, − одной «Донбасс Арены» в Донецке мало для того, чтобы считать город готовым принимать Европу. Недаром ведь и городские, и областные власти столицы Донбасса не спешат витийствовать и возмущаться неприятным фактом − УЕФА в своих требованиях права и по большому счету еще и «мягко стелет», когда дает время до 30 ноября (этот день Ющенко с юмором назвал «Юрьевым днем») хотя бы обеспечить гарантированное финансирование проведения финальной части европейского первенства. С другой стороны ЕС из чисто политических соображений принимает в свои ряды нищие страны Восточной Европы. Может, и Украине пофартит? Из тех же соображений.

+++

Львівський губернатор обіцяє за три тижні вирішити всі земельні проблеми, пов'язані з будівництвом аеропорту

УНІАН

25.06.09

Голова Львівської обласної державної адміністрації Микола КМІТЬ обіцяє протягом трьох тижнів вирішити всі земельні проблеми, пов'язані з будівництвом аеропорту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сьогодні заявив журналістам у присутності прем'єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО.

Він також повідомив, що для викупу земельних ділянок, які на сьогоднішній день перебувають у приватній власності, на рахунках казначейства вже є понад 5 млн. грн.

«Ті питання, які є зараз із приводу викупу земельних паїв жителів села..., то цю роботу буде закінчено протягом трьох тижнів», − сказав М.КМІТЬ.

Як повідомляв УНІАН, 11 червня голова Львівської облдержадміністрації М.Кміть оцінив на «двійку» роботу Міністерства транспорту та зв'язку з підготовки аеропорту «Левів» до Євро-2012.

На нараді з питань реконструкції ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» він заявив, що «попри запевнення міністра Йосипа ВІНСЬКОГО про те, що 8 червня будуть оголошені технічні умови для потенційних інвесторів, які займатимуться реконструкцією й розбудовою аеропорту до Євро-2012, ми до цього часу не маємо оголошених умов, а 36 потенційних інвесторів мені буквально «обривають» телефон». (Й.ВІНСЬКОГО 23 червня звільнено парламентом з посади міністра транспорту за поданням Ю.ТИМОШЕНКО − УНІАН)

Також він вказав на ще одну проблему, пов'язану з аеропортом «Львів». «На рахунок ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» вже надійшло 5 млн. 100 тис грн., призначених для викупу земельних ділянок у жителів Пустомитівського району з метою продовження злітно-посадкової смуги аеропорту. Мінтранс повинен був або дати доручення львівському аеропорту на викуп земельних ділянок, або ж передати це право облдержадміністрації. Цього не зроблено, а тому, якщо ці гроші не будуть освоєні до кінця червня, з усієї суми, згідно з чинним законодавством, повинен бути сплачений податок у розмірі близько 1,5 млн. грн.», − заявив М.КМІТЬ.

Голова ОДА також заявив, що у нього склалося таке враження, що «Мінтранс хоче скасувати Євро-2012 у Західній Україні». Водночас він відкинув припущення, що це «лобізм з боку Мінтрансу на користь якось іншого регіону». «Я мав розмову з керівництвом Харкова − там ситуація не краща і також є нарікання на роботу Мінтрансу», − зауважив М.КМІТЬ.

+++

Посаду заступника начальника облУВД з питань Євро-2012 введено у містах, що прийматимуть чемпіонат

УНІАН

25.06.09

Наказом міністра внутрішніх справ від 23 червня у містах, які прийматимуть Євро-2012, введено нову посаду − заступника начальника обласного управління внутрішніх справ з питань Євро-2012.

Про це повідомив УНІАН начальник ГУ МВС України у Львівській області генерал-лейтенант міліції Василь ПІСНИЙ, зауваживши, що таку посаду введено і на Львівщині.

«Ми вже запропонували на цю посаду кандидатуру одного з екс-керівників міліції Львівщини. Однак неетично називати це прізвище до офіційного призначення», − зазначив В.ПІСНИЙ.

Також він повідомив, що у рамках сьогоднішньої поїздки до Львова прем'єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО обговорювалося питання заходів безпеки під час проведення масових заходів у ході Євро-2012 у Львові.

«Міліція Львівщини активно готується до проведення Євро-2012? і ця підготовка йде успішно», − наголосив В.ПІСНИЙ.

+++

Винского три часа допрашивали в Генпрокуратуре

Unian.net

25.06.09

Сегодня экс-министр транспорта и связи Иосиф ВИНСКИЙ в течение трех часов давал объяснения в прокуратуре по вопросам надзора за соблюдением законов на транспорте.

Об этом УНИАН сообщил пресс-секретарь экс-министра Иван ГАЙВАНОВИЧ.

По его данным, вызов экс-министра был осуществлен в рамках рассмотрения запроса народного депутата Украины Игоря ПАЛИЦЫ относительно законности проведения закупки услуг у одного участника на строительство взлетно-посадочной полосы в аэропорту «Львов».

Как сообщил И.ВИНСКИЙ, он объяснил следователю, что принятие решения о проведении закупки услуг у одного участника является прерогативой Министерства экономики, а Минтранс выступал в этом случае исполнителем. Кроме того, по его словам, перед принятием этого решения Министерством экономики данный вопрос обсуждался на заседании Кабинета министров Украины.

По мнению экс-министра, процедура закупки услуг у одного участника, позволившая принять быстрое решение и устранить угрозу срыва сроков выполнения работ в рамках подготовки объекта к Евро-2012, была полностью оправданной и законной.

Как сообщалось, И.ВИНСКОГО сегодня утром вызывали в Генеральную прокуратуру. Ранее И.ВИНСКИЙ заявлял о политическом давлении, которое оказывается на него и его бывших заместителей по Министерству транспорта и связи Украины.

+++
ФУТБОЛ

Президент ПФЛ Святослав Сирота взяв участь у роботі Генеральної Асамблеї ЄПФЛ

Pfl.com.ua

25.06.09

24 червня в Москві відбулося засідання Генеральної Асамблеї ЄПФЛ. В роботі цього заходу взяв участь президент ПФЛ Святослав Сирота.

Робота Генеральної Асамблеї привернула підвищену увагу не лише численних представників мас-медіа, а й провідних футбольних ліг Європи. Зокрема, елітні дивізіони Англії, Німеччини, Італії, Франції, Іспанії, Голландії, Бельгії, Польщі, Словенії та Росії на цьому заході були представлені керівниками найвищого рангу. Також у роботі взяли участь представники інших провідних континентальних ліг.

На засіданні було розглянуто цілу низку актуальних питань.

Зокрема, було заслухано детальний звіт про діяльність ЄПФЛ за сезон, що минув. Роботу Європейської Професіональної футбольної ліги за сезон 2008/2009 років було визнано задовільною.

Затверджено нову редакцію меморандуму ЄПФЛ із УЄФА.

ЄПФЛ у Стратегічній Раді професіонального футболу УЄФА представлена чотирма повпредами. Термін їхніх повноважень вичерпався, тому відбулися вибори. За їх результатами, повноваження усіх чотирьох представників ЄПФЛ в УЄФА були продовжені.

Також було затверджено загальні рекомендації робочої групи ЄПФЛ щодо підбору та підготовки молодих футболістів.

Було детально розглянуто та проаналізовано процедуру атестування футбольних клубів у різних країнах континенту.

Через ЄПФЛ футбольні клуби звернулися до УЄФА з клопотанням про збільшення суми виплат платежів Солідарності Ліги чемпіонів клубам.

Було розглянуто досвід роботи з FAO − організацією професіональних клубів, діяльність якої спрямована проти голоду. Вирішено, що активна робота в цьому напрямку має продовжуватися й надалі в усіх лігах, котрі виступають під егідою ЄПФЛ.

Також розглядалася можливість співпраці ЄПФЛ із іншими структурами та організаціями. Зокрема, із букмекерськими конторами − з приводу необхідності розробки та впровадження механізмів відрахувань лігам частини доходу букмекерських компаній, отриманих букмекерами за використання результатів матчів. Йшлася мова й про співпрацю в алкогольними компаніями. З цього приводу представники усіх ліг ЄПФЛ висловилися категорично − проти того, щоб продукція таких компаній рекламувалася під час усіляких футбольних заходів. Однак у той же час делегати Генеральної Асамблеї визнали, що суттєві кошти, отримані від подібної реклами, можуть спрямовуватися на розвиток футболу, зокрема дитячого. Відтак було вирішено у найближчому майбутньому це непросте питання доопрацювати.

На засіданні акцентувалася увага ще на кількох важливих питаннях − трансферних періодах та діяльності агентів. З метою мінімізації незручностей та протиріч через неоднакові терміни початку трансферних періодів у різних лігах, ЄПФЛ виступила з ініціативою про гармонізацію трансферних періодів, тобто приведення їх до одного, спільного знаменника.

Також було висловлено пропозицію щодо підвищення ролі національних асоціацій у діяльності агентів. У той же час пропонувалося підвищити й відповідальність самих агентів за їхню роботу.

Не залишилися поза увагою делегатів Асамблеї й ініціативи президента ПФЛ Святослава Сирота, висловлені ним на попередньому засіданні Генеральної Асамблеї ЄПФЛ. На московській зустрічі було прийнято рішення про створення робочої групи, котра займатиметься розробкою та впровадженням різноманітних варіантів підтримки ліг, котрі найбільш потерпіли від наслідків фінансової кризи. Очолити цю робочу групу запропонували президенту ПФЛ України Святославу Сироті. У разі, якщо президент ПФЛ України буде офіційно затверджений на чолі цієї групи, її засідання пройде в Києві.

Цілком ймовірно, що Рада Директорів ЄПФЛ в жовтні цього року на своє засідання збереться також у столиці України. Для цього найближчим часом із оргвізитом Київ відвідає представник адміністрації ЄПФЛ.

Проведення засідання Ради Директорів ЄПФЛ у Києві може не лише підняти на якісно новий рівень престиж змагань під егідою ПФЛ України, а й зайвий раз привернути увагу до актуальних проблем вітчизняного футболу владних структур та громадськості.

+++
ЕВРО-2009

 

 

До Євро-2009 провідники поїзда «Азов» будуть у новій формі

Mintrans.gov.ua

25.06.09

На Донецькій залізниці до чемпіонату Європи з футболу серед молоді 2009 року розроблено нову форму для провідників фірмового пасажирського поїзда «Азов» №83/84 сполученням Маріуполь—Київ.

За словами заступника начальника служби пасажирського господарства Донецької залізниці Сергія Зайцева, цей одяг матиме більш естетичний вигляд. Замість звичного синього кольору форма буде фіолетовою з елементами золотої обробки. У жіночому костюмі золотими нитками оздоблені рукави, коміри на піджаці й поділ.      У чоловіків — канти      золотого      кольору      на        кишенях        і         комірі.

«Дизайн форми розробляли самі провідники Маріупольського депо, адже кому як не їм знати, яку форму хочеться носити. Піджаки пошиють із стрейч-крепу, брюки в чоловіків зі шліфованої шерсті. Чоловічий піджак у класичному стилі — однобортний і приталений. У жінок тепер не буде довгих краваток, зупинилися на короткому варіанті краватки-ластівки. Новий формений одяг буде пошитий індивідуально під кожного провідника, з урахуванням жіночої фігури, молодим     провідникам     можуть  навіть укоротити       спідниці.       Правда,     у     розумних    межах.     Всього     буде    пошито     120     комплектів одягу», —     розповів     Сергій      Зайцев.

+++

У Донецьку розпочала працювати інформаційна служба  юнацького  «Євро-2009»

Олена Васіна

Укрінформ

25.06.09

У Донецьку розпочала працювати інформаційна служба юнацького «Євро-2009». Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, на всі питання про майбутній чемпіонат відповідять за номером, що легко запам'ятовується  − 2009-000 в місті Донецьку і 8(062) 2009-000 з будь-якого населеного пункту країни.

  

За даними Донецької обласної ради оператор зможе надати інформацію про дату і місце проведення матчів турніру Євро-2009; розкаже про груповий склад команди-учасниці; дасть вичерпну інформацію щодо розкладу ігор групових матчів, півфіналу і фіналу; підкаже, де і за якою ціною купити квитки; розкаже де купити оригінальну сувенірну продукцію.

Підписатися на новини