ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

1. Автономна Республіка Крим
Евро 2012
«Крымская газета» приводит слова президента ФФУ Григория Суркиса: «13 мая во время заседания исполкома УЕФА по определению городов-хозяев чемпионата Европы по футболу я воспользовался последним шансом сохранить Евро-2012 для Украины и уже 30 ноября высокое жюри не будет считаться с моей позицией, а лишь руководствоваться исключительно собственными аргументами и своей интуицией». По мнению Григория Михайловича, дальнейшая судьба турнира зависит от усилий центральной и местной власти Украины.
Впрочем, лед в этом вопросе, похоже, тронулся. «Крымские известия» со ссылкой на УНИАН сообщили на минувшей неделе о том, что Верховная Рада Украины внесла изменения в закон, касающийся организации и проведения финальной части Евро-2012. «Принятие закона ставит целью усовершенствование процесса подготовки к проведению указанного турнира в Украине», − отмечает издание. «Государство наконец-то определилось, кто и за что в подготовке к чемпионату отвечает, предоставило гарантии УЕФА, так сказать, в законотворческом пакете».
«По предварительным расчетам, 16 матчей Евро-2012, которые состоятся в Украине, могут посетить около 800 тысяч человек. Учитывая, что квота Украины на билеты чемпионата будет составлять 20 процентов (а на финальном и полуфинальном поединках − 15 процентов), предусматривается, что матчи смогут посетить свыше 640 тысяч иностранных болельщиков» − пишут «События». − Кроме этого, по требованию УЕФА, Украина должна обеспечить размещение национальной футбольной команды и семи зарубежных сборных команд − участниц чемпионата, официальных лиц, VIP-гостей, спонсоров, аккредитованных профессионалов − судей, специалистов контроля допинга, журналистов и др. В связи с этим в принимающих городах возникнет потребность в большом количестве гостиниц и других заведений, способных предоставить качественные услуги временного проживания значительному количеству участников, гостей и болельщиков. Кабинет министров Украины уже одобрил концепцию организации размещения участников и гостей чемпионата. В частности, в принимающих чемпионат городах планируется построить новые гостиницы, а также реконструировать и переоснастить уже существующие. Также предусматривается, что участники и гости Евро-2012 будут проживать в курортно-рекреационных заведениях, студенческих общежитиях, на речных и морских круизных судах, в заведениях сельского туризма».
Футбол
ФК «Таврия»
В четверг, 11 июня, «Таврия» вышла из непродолжительного летнего отпуска. В течение двух дней таврийцы проходили в Симферополе углубленное медицинское обследование, а уже 14 июня выехали на свой первый учебно-тренировочный сбор, который проходит в Евпатории на базе Национального центра паралимпийской подготовки (продлится до 26 июня). Место второго сбора (с 29 июня по 9 июля) уточняется, не исключено, что он также пройдет в Крыму. Дело в том, что руководители клуба переживают, как бы после комфортной в климатическом отношении Европы (первоначально сбор планировался в Австрии или Польше), вернувшись в жаркий Крым, игроки «Таврии» не попала в неприятную с точки зрения выносливости ситуацию.
В минувшую пятницу, 12 июля, Сергей Куницын был гостем программы «На заданную тему» (телеканал «Неаполь»). Сергей Владимирович дал оценку выступлению таврийцев в минувшем сезоне, рассказал о планах летней подготовки команды и возможных кадровых изменениях в ее составе (в принципе, была изложена приведенная выше информация, правда, без полного списка потенциальных новичков), а также охарактеризовал нынешнее финансовое положение клуба. С финансированием у «Таврии», как выяснилось, есть серьезные проблемы.
«Несмотря на финансовый кризис, наш клуб делал все возможное, чтобы команда не испытывала в минувшем сезоне никаких трудностей, − подчеркнул Куницын. − У нас средний по меркам украинской премьер-лиги бюджет, но мы вовремя выплачивали футболистам зарплату, подъемные, премиальные… Ни для кого не секрет, что основным учредителем «Таврии» является БК «Киев», который в свою очередь содержит компания «РосУкрЭнерго». Украинское правительство по сути объявило войну владельцу этой компании Дмитрию Фирташу. Дошло до того, что была даже прекращена подача газа на два крупнейших предприятия полуострова − Крымский содовый завод и «Крымский Титан», конкурентоспособные в Европе производители месяцами простаивали, несли многомиллионные убытки. Оба предприятия являлись нашими спонсорами, как следствие у нас возникли проблемы с финансированием. К сожалению, не дождались мы руки помощи от крымских властей, выживать сейчас приходится самостоятельно. Наверное, перед «Таврией» с ее нынешним составом можно было бы ставить задачу завоевания путевки в Лигу Европу (команде это по силам), но для этого нужно быть уверенным в завтрашнем дне. Говорю откровенно: такой уверенности у нас сейчас нет».
В субботу, 13 июня, состоялся очередной выпуск в ДЮФК «Таврия»: путевку во взрослую жизнь получили ребята 1992 года рождения. Азам футбола они учились сначала у Юрия Фокина, а после того, как Александр Тенгизович перешел на работу в красноперекопский «Химик», − у Константина Устименко. Выпускников поздравили почетный президент «Таврии» Сергей Куницын, спортивный директор клуба Валерий Петров, тренеры школы, многочисленные гости, в числе которых, конечно же, были и родители юных футболистов. Много теплых слов было сказано как в адрес выпускников и их преподавателей, так и самой футбольной школы, в которой на сегодняшний день занимается почти четыре сотни ребят.
Сергей Куницын вручил юным футболистам дипломы об окончании школы, подарки от клуба, а также пожелал вырасти в настоящих профессионалов и пополнить ряды основного состава «Таврии».
Также в этот день на РС «Локомотив» прошел и товарищеский матч, в котором выпускники со счетом 2:0 обыграли воспитанников ДЮФК «Таврия» 1993 года рождения.
Отметим, что вратарь выпускников − Ярослав Бурдейный − уже полгода выступает за молодежный состав «Таврии», в летнее межсезонье тренерский штаб «молодежки» во главе с Александром Белозерским просмотрит еще ряд ребят 1992 года рождения − в частности, Максима Приходного и капитана команды Дениса Белика. Остальные выпускники продолжат карьеру в крымских клубах второй и первой лиг, а также в любительских коллективах.
ФК «Крымтеплица»
«Крымтеплица» готовится отметить свое 10-летие. На 20 июня на одноименном стадионе в Молодежном запланировано празднование юбилея. Состоятся два матча: «Крымтеплица» (чемпион Крыма) − «Крымтеплица» (победитель 2-й украинской лиги) и «Крымтеплицы» (сборная десятилетия) − ветераны московского «Спартака» (ожидается приезд Рината Дасаева, Вагиза Хидиятуллина, Сергея Шавло, Георгия Ярцева, Юрия Гаврилова и Федора Черенкова). В перерывах матчей состоится розыгрыш призов для болельщиков. Завершится праздник концертом легендарной советской группы «Самоцветы» и грандиозным салютом.
2. Вінницька обл.
Євро-2012
Заходи
Протягом минулого тижня в області публічних заходів щодо Євро-2012 не проходило.
Стадіон
В газеті «Місто» від 12.06.09року в статті під назвою: «Головний газон Вінниці косять двічі на тиждень» опублікована стаття щодо робіт які постійно проводяться на центральному стадіоні міста. «Футбольний газон на Центральному стадіоні Вінниці свого роду зразковий. Не лише для обласного центру, а й для інших міст України, чиї команди грають у другому а той у першому дивізіоні національного чемпіонату. У Вінниці футбольний газон не вирощують. Працівники стадіону лише підтримують той, що росте тут роками.
− Поле стадіону, як і сама арена збудовані у 1949 році. Цьогоріч ювілей, − розповідає Сергій Руденко, директор ЦМС, який і є головним спеціалістом з догляду за футбольним полем.
Траву на полі лише підсіваємо після гри. Віддаємо перевагу німецькій траві «Спорт-супер». Зараз вона коштує 920 гривень один 10-кілограмовий мішечок. Цього вистачає на один раз. Німецька трава добре приживається, швидко росте і вже за десять днів стає схожою з тією, що засіяна раніше. Трава на футбольному полі, за стандартами, має бути заввишки 4-5 сантиметрів − приблизно як коробка сірників. У такій висоті траву потрібно підтримувати постійно. Косять її раз на чотири дні. Така періодичність необхідна, каже директор стадіону, щоб трава швидше і щільніше росла. Велику роль відіграє і дренаж поля. Якщо дренаж поганий, уся вода після дощу так і залишатиметься на полі. Що з того буде, не раз можна було побачити у трансляціях матчів, що проходили у зливу. Якраз той випадок, коли кажуть: «не футбол, а водне поло».
− Під полем прокладені «ялинкою» дренажні труби. Відстань між ними шість метрів, — продовжує Сергій Руденко. — До труб вода потрапляє через численні отвори. Далі вона стікає до країв поля — дренажна система споруджена з невеликим нахилом до країв. По краях є великі канали, по яких вода остаточно покидає стадіон. Дренаж на стадіоні зробили приблизно у 50-60-х роках. Роботу тоді виконали дуже якісно. Ще коли сам грав за «Ниву», пам'ятаю, у дощ усюди вода, а поле «сухе» було завжди. У Вінниці поливка газону не зовсім ефективна, бо проводиться вручну. Заможніші стадіони мають автоматичну систему поливу: під футбольним полем прокладено труби, звідки автоматично підіймаються розприскувачі води, які зрошують траву рівномірно.»
Реклама
Були перевірені на наявність зовнішньої реклами нижче перелічені вулиці міста:. Юності, Космонавтів, В. Порика, Хмельницьке шосе, 600-річчя, Келецька на даних вулицях реклами присвяченій Євро-2012 не було. Також оглянуто ТЦ «Дастор», що знаходиться по вул. Юності в ньому сувенірної продукції не помічено.
Місцевий футбол
ФК «Нива»
«Нива» в останньому домашньому матчі сезону врешті порадувала своїх уболівальників. Прощання до наступного сезону видалось справді яскравим. Суперник команда із села Плиски із назвою «Єдність» 7 травня була розтрощена ущент. Рахунок 5:2 зовсім не відповідає подіям на полі, адже, реалізуй вінничани усі свої можливості, ганьба гостей була б іще більшою.
Головний тренер «Ниви» Юрій Солов'єнко залишився задоволеним грою і похвалив своїх футболістів за самовідданість за такої спеки Подальші плани команди поки що не визначені. Чекають останнього матчу чемпіонату у Білій Церкві проти «Арсеналу». Втім, пошук нових виконавців уже ведеться, повідомив Юрій Леонідович.
Коли була пауза у чемпіонаті, я їздив до Києва, підшукував молодь, каже тренер. Не буду називати прізвищ і команди, але зазначу, що є люди, які мене зацікавили. Щодо них стане відомо після останнього туру. Є також цікаві для нас футболісти і у Вінницькій області.
На невизначеність щодо планів «Ниви» впливає й те, що не зовсім зрозуміло у якому дивізіоні гратимуть вінничани з наступного сезону. Відомо, що кілька команд Першої та Другої ліги не готові до участі у чемпіонаті з наступного сезону, що змушує футбольних чиновників задуматись про реформування ліг, а саме злиття 1-ї та 2-ї у одну. Що з цього буде, проясниться пізніше. За словами Юрія Солов'єнка, керівництво «Ниви» у другій половині червня візьме участь у засіданні Професіональної футбольної ліги, де разом із представниками інших клубів та керівництвом ПФЛ обговорюватимуть можливість реформи. Дана інформація опублікована в газеті «Місто» від 12.06.09 року в статті − ««Нива отримає шанс підвищитись у класі?», також в газеті «Вболівальник» від 11.06.09 року в статті: «Розтрощили колектив з Чернігівщини.»
ПОБОЇЩЕ В ГЛУХІВЦЯХ
В газеті «Вболівальник» від 11.06.09 опублікований лист глядача матчу першості області з футболу між командами «Промінь» (с. Глухівці) − «Будівельник» (м. Гайсин), який перервався через бійку гравців. За словами очевидця цього матчу футболу у Глухівцях не було, а була справжня бійня…
Лист в редакцію (друкується мовою оригіналу) ПОБОЇЩЕ В ГЛУХІВЦЯХ.
«Аж ніяк не футболом, а швидше боями без правил, можна назвати те, що відбулось у звітному турі в Глухівцях. Вже в середині першого тайму за рахунку 0:0 наглість господарів переросла в бійку двох на одного, в результаті якої двоє гренадерів команди Глухівців (до речі братів) ногами добивали вже лежачого гравця гостей.
Арбітр матчу Юліан Мисах по-своєму розцінив ігровий епізод і вилучив лише одного з господарів та гравця гостей, який ледве підвівся з газону, іншому ж, який до-речі розпочав бійку, не показав навіть жовтої картки. Після цього гра продовжилась, але не надовго. Коли вилучений гравець гостей проходив біля численних глядачів і прямував до свого автобусу, на нього знову накинувся вилучений гравець ФК «Промінь», якому почали допомагати ще й глядачі. Один з глядачів (!) вибіг на поле і наніс сильний удар в обличчя молодому нападаючому гостей, як виявилось пізніше, він зламав носа... На поле повибігали ще й запасні гравці Глухівців. які збили з ніг правого захисника гостей і за ноги почали виволікати його за межі поля. Події, які проходили на полі та за його межами в цей момент нагадували справжнє побоїще, дуже прикро було за молодих гравців «Будівельника», які просто не могли чинити опору, адже сили були нерівними.
Матч вийшов із під контролю головного арбітра, який хотів далі продовжити гру, але не врахував той факт, що троє гравців гостей не могли продовжувати гру за станом здоров'я, а на заміні був лише один гравець 1993 року народження.
Гості написали протест і поїхали додому. Чи потрібен нам такий футбол і команди типу Глухівців?
Зазначимо, що це вже не перший такий випадок у Глухівцях, команда зі Стрижавки після бійки також не змогла дограти свій матч до кінця, після протесту гостей Глухівцям тоді зарахували технічну поразку. Остаточне рішення по даній справі за СТК Федерації...»
Очевидець події − ІГОР ПЕРВАК («Трудова слава», Іллінці)
3. Волинська обл.
Євро 2012
У корпорації «Богдан» хочуть, аби Тимошенко не допустила на «Євро-2012» імпортні автобуси
Віце-президент з виробництва корпорації «Богдан» Володимир Гунчик взяв участь в роботі наради з питання забезпечення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу автобусами великої місткості та підвищеної комфортності, яка відбулася минулого тижня під головуванням заступника Міністра економіки України Валерія Пятницького.
Участь в заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, представники підприємств-виробників автобусів та Асоціації автоперевізників.
На думку Володимира Гунчика, підприємства України мають достатньо виробничих потужностей і на них виробляється достатньо моделей туристичних автобусів, щоб зняти всі проблеми транспортного забезпечення в Україні як в міських, так і в міжміських перевезеннях, повідомляє сайт автозаводу «Богдан».
Зокрема він зазначив, що впродовж 2005 − 2008 років на території Волинської області було створено нові потужності з виробництва автобусів і міського електротранспорту, а вже у 2009-2010 роках заплановано випускати автобуси і тролейбуси середнього та великого класу для задоволення потреб у міських пасажирських перевезеннях, а також три моделі туристичних автобусів (ІІІ класу) з використанням вимог тризіркової комфортності з двигунами, що відповідають найвищим європейським екологічним нормам Євро-5.
Однак, всупереч можливостям українських підприємств по реалізації основних галузевих Програм, продовжують лобіюватись різні схеми ввезення в Україну імпортної техніки. Прикладом цього є лобіювання ввезення в Україну 1 000 нових автобусів та тих, що були в користуванні за нульовою ставкою ввізного мита. Це завдасть значної шкоди вітчизняним автомобілевиробникам, знівелює всі наші наміри щодо розвитку виробничих потужностей, створенню додаткових робочих місць, реалізації інвестиційних програм, які в більшості випадків є головними складовими регіональних програм розвитку Волинської, Черкаської та інших областей.
Позицію віце-президента корпорації «Богдан» на нараді підтримали представники Мінпромполітики і Асоціації автовиробників та національних виробників автобусів, які переконані, що українські виробники можуть виготовити необхідну кількість автобусів великої місткості та підвищеної комфортності, що відповідають європейським стандартам, з метою забезпечення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу транспортними засобами.
За результатами обговорення питання забезпечення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу автобусами великої місткості та підвищеної комфортності було запропоновано Мінтрансзв’язку та Всеукраїнській Асоціації автоперевізників вжити заходів по розміщенню замовлень на виробництво автобусів на вітчизняних підприємствах.
З огляду на важливість питання для галузі в цілому, керівництво корпорації «Богдан» звернулося до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням не допустити лобіювання питань ввозу потриманих автобусів і дати доручення відповідним міністерствам та відомствам в рамках Державної програми пасажирських перевезень і підготовки до Євро-2012 надати перевагу автобусам і тролейбусам вітчизняних автомобілебудівників.
Реклама
Цього тижня на Волинському телебаченні пройшла коротка реклама з таким текстом: „Євро” − для України, інвестиції − для Волині. Використаймо цей шанс”.
Зовнішньої реклами, пов’язаної з „Євро-2012”, на рекламних носіях міста Луцька не помічено.
Футбол
Кварцяний думає про „щось серйозне”
8 червня „Волинь” приймала „Олександрію”. Матч був принциповий, тому що ці команди в турнірній таблиці стоять поруч, причому „Олександрія” знаходиться вище від „Волині”. Тому Кварцяному важливо було здобути в цьому матчі перемогу будь-що. І його футболісти перемогли 2:1. Відповідно, наставник лучан на післяматчевій прес-конференції був у доброму дусі і роздавав своїм футболістам компліменти. Втім, головніше те, що він трохи розповів про свої плани, не забувши при цьому похвалити самого себе: „Я на п’ять років зробив заділ. Це важко і не всі розуміють те, що ми робимо.” Тут Віталій Кварцяний мав на увазі те, що він зібрав у своїй команді надто багато гравців, яким по 15-17 років і які вряди-годи все-таки виграють. Навіть у таких міцних команд, як „Олександрія”. Щоправда, В.Кварцяний розуміє: ця перемога виглядає не зовсім логічною, тому поспішає перестрахуватися: „Ми дуже хотіли виглядати солідно, незважаючи на реакцію наших недоброзичливців, які дуже хотіли, щоб ми програли, аби потім говорити, що „Волинь” здала матч. Після гри з чернігівцями багато хто говорив, що ми продали гру.”
Засмутило Кварцяного лише одна прикрість: головний бомбардир команди Олександр Пищур забив у цьому поєдинку свій історичний гол − 23-й (рівно двадцять років тому Володимир Дикий забив за „Волинь” в одному сезоні 22 голи), а суддя узяв і цей гол не зарахував! Звичайно, волинська сторона переконана, що порушення не було і гол належало врахувати.
Що стосується планів, то В.Кварцяний, роблячи ставку винятково на молодь, уже зрозумів свою недавню помилку і тепер формує у команді два склади. Один, як можна зрозуміти, досвідченіший, а другий − молодіжний. „Будемо робити щось серйозне і одною молоддю вже грати не будемо”, − стверджує головний тренер.
„Щось серйозне” − це вихід у Прем’єр-лігу. Очевидно, саме таке завдання буде ставити керівництво ФК „Волинь” перед своїми футболістами у наступному сезоні.
Скандалів більше, ніж футболу
Цьогорічний офіційний чемпіонат області з футболу, як і треба було сподіватися, супроводжується скандалами. Останнім часом одним із таких став демарш футбольного клубу „Володимир-Волинський”. Цей клуб вийшов із чемпіонату. Причина та ж сама, що вносила колотнечу в футбольні ряди Волині минулого року − порушення принципу чесної гри.
Не встигла громадськість „перетравити” згаданий інцидент, як такі ж звинувачення керівництву Федерації футболу Волині висунув ще один учасник обласного чемпіонату − футбольна команда із селища Цумань. Цей клуб надав Волинському телебаченню відеоматеріали, що засвідчують несправедливе суддівство стосовно їхньої команди: суддя в найпростіших ситуаціях „помилявся” на користь фаворитів, без належних підстав не зарахував у їхні ворота гол, а потім після свистка про завершення матчу... призначив пенальті в ворота господарів! Доволі толерантне Волинське телебачення цього разу не стрималося й відгукнулося таким коментарем: „У чемпіонаті з футболу в області знову склалася ситуація, котра може вийти з-під контролю. Віра у чесність і принциповість організаторів змагань поступово вичерпується. Чи не завершиться все черговим скандалом, який вийде за межі області і призведе до остаточної втрати іміджу волинського футболу?”
Як свідчать свіжі факти, президент Федерації футболу Волині Ігор Безуглий не зробив жодних висновків із серії скандалів та демаршів, що мали місце в чемпіонаті минулого року. Він і в цьому чемпіонаті продовжує „працювати” на користь двох-трьох команд, ігноруючи спортивні інтереси всіх інших, − переконані спортивні оглядачі провідних ЗМІ Волині.
4. Дніпропетровська обл.
ЕВРО-2012
ПОСЛЕ БОЯ…
В Харькове вводят цензуру на информацию из Днепра и Одессы
Негативные материалы о Евро-2012, тиражируемые некоторыми одесскими и днепровскими СМИ, в Харькове попросили игнорировать.
Об этом сообщил руководитель Департамента по подготовке к Евро-2012 Виктор Христоев.
«Даже не печатать то, что они пишут − такой у меня дружеский совет», − сказал директор Департамента.
Он пояснил, что в нынешней фазе Украина не может позволить себе отрицательный пиар. Польша подписала 4 договора с УЕФА по 4 городам. Украина − 1 (Киев), да и то − только на полуфинал.
«Счет» Украина − Польша в конечном итоге может оказаться 1:4, 2:4, подчеркнул В. Христоев. И в таких условиях в информационном пространстве надо действовать максимально осторожно.
В. Христоев подчеркнул: комментировать решения УЕФА может только исполком УЕФА.
Напомним, Днепропетровск может прекратить отчисление в центральный бюджет Украины. С таким ультимативным заявлением горсовет обратился к Кабмину, который урезал финансирование города из-за дисквалификации из числа хозяев Евро-2012.
(информация взята на информационном сайте RIC.UA)
МЕТРО
Минтранссвязи не выделит днепропетровскому метро деньги на строительство
Министерство транспорта и связи совместно с Министерством финансов Украины рассмотрело служебную записку главы Днепропетровской облгосадминистрации Виктора Бондаря по вопросам проблем строительства и развития Днепропетровского метрополитена и сообщило, что Закон Украины «О государственном бюджете на 2009 год» не предусматривает на это расходы.
«На многочисленные обращения главы Днепропетровской ОГА Виктора Бондаря по поводу финансирования строительства и развития Днепропетровского метрополитена министр транспорта и связи Иосиф Винский рекомендовал искать средства для поддержки метро в области», − говорится в сообщении Днепропетровской облгосадминистрации от 11 июня.
Однако, вместе с тем, ст. 14 Закона «О государственном бюджете на 2009 год» предусматривает обеспечение гарантий государством по обязательствам на строительство метрополитена. Министерство финансов в письме указывает, что вопрос выделения бюджетных средств на эти цели может быть рассмотрен во время подготовки изменений в госбюджет на 2009 год посредством перераспределения расходов в размере 500 млн. грн.
С июля стоимость проезда в днепропетровском метро поднимется до 1,5 грн. На 2009 год метрополитену необходимо финансирование в размере 49 млн. грн., а на сессии горсовета выделили 18 млн. грн., что составляет всего 37% от нужной суммы. Утверждение тарифа в размере 1,5 грн. даст возможность до конца года получить 3,5 млн. грн. дополнительных доходов и направить их на эксплуатационные потребности метро.
Футбол
Владимир Лютый: «То, что говорит Бессонов − глупо»
В родном Днепропетровске недавно побывал самый титулованный футболист за всю историю местного «Днепра» − Владимир Лютый. За время выступления в составе команды он стал чемпионом СССР 1983-го и 1988 годов, обладателем Кубка СССР—1989, олимпийским чемпионом—1988. В ходе визита в Украину, целью которого было прочесть курс лекций о развитии детского футбола в Германии (где Лютый сейчас проживает), он дал интервью нашему корреспонденту. Может, довольно резкое и неоднозначное, но видно, что человек очень переживает за судьбу своей бывшей команды. И есть за что. «Днепр» в этом году проиграл все.
— В Германии вы имеете возможность следить за играми «Днепра»? Как оцениваете его нынешнее состояние?
— К сожалению, я не имею возможности воочию наблюдать за командой, телетрансляций украинской Премьер-лиги в Германии нет. Могу лишь судить о положении дел в команде по отчетам игр, а также послематчевым пресс-конференциям в интернете. На мой взгляд, состояние «Днепра» можно охарактеризовать термином «плачевное». Причем не только в самом клубе.
Например, в его отношениях со своими ветеранами. Я был шокирован, узнав, что им, дабы посмотреть игру со «Львовом» или «Ильичевцем», нужно покупать билет за свои деньги! Если на этом этапе нет никакой организации, о каких высоких результатах и целях в таком случае можно говорить?! На Западе за такое отношение к ветеранам команду уже смели бы с лица земли!
Для того чтобы добиваться громких побед в будущем, надо помнить о прошлом и задумываться о настоящем. А настоящее — это наши дети, которые занимаются в детских школах. Я увидел в Днепропетровске только одно футбольное поле для детей, да и то недостроенное! Для сравнения: в Донецке создали детскую академию, пригласили работать голландского специалиста. В Харькове и Киеве есть новые поля. В Днепропетровске построили хороший стадион и посчитали, что этого достаточно, дабы завоевывать высокие трофеи. Но это далеко не так.
Возвращаясь к теме ветеранов: я бы, например, никогда не отдал в «Кривбасс» Олега Шелаева, капитана, который в последнее время был олицетворением «Днепра». Это — личность, на которой базировалась вся дисциплина и игра. Я не спорю, молодым нужно давать шанс, но не такой ценой! Футболисты уровня Назаренко и Шелаева должны подавать подрастающему поколению пример. А молодые, в свою очередь, должны сами пробивать себе дорогу в основной состав, так, как в начале 80-х годов прошлого столетия это сделали Протасов, Литовченко, Кузнецов, да и я в том числе.
— Если бы вы стали главным тренером «Днепра», что поменяли бы в игре команды в первую очередь?
— Для начала я бы старался привить футболистам навык играть на скорости, обрабатывать мяч одним касанием, выигрывая тем самым драгоценные секунды. Во-вторых, футбол должен нравиться зрителям. Все могут ошибаться, и болельщик это поймет. Но если команда не выкладывается на матче, не отдается полностью игре или футболисты экономят силы, зритель этого не поймет. Еще одна проблема: такое впечатление, что футболисты соревнуются, кто больше продержит мяч, играют без ворот. Посмотрите, к 21-му туру «Днепр» забил 17 мячей, это меньше одного гола за матч! Так нельзя играть! Нужно учить игроков завершать атаки как можно быстрее и эффективнее. Необходимо работать над стандартными положениями. Имея таких футболистов, как Алсидес и Лисицкий, нужно более эффективно использовать такие моменты. В современном футболе немаловажным фактором является психология. «Днепр» попал в «яму». В первую очередь, это ожидание от команды большего, давление на нее извне, ожидание трех очков, феерической игры и т. д. Если тренер найдет подход к футболистам, они будут показывать хороший результат. Таково мое видение ситуации, а тренировочный процесс — это дело как общепрофессиональное, так и индивидуальное.
— Как вам «Днепр-Арена»?
— Великолепный стадион! Его преимущество в том, что зрители находятся рядом с полем и являются как бы участниками действия на поле. Жаль, что такое сооружение не примет у себя Евро-2012. Немного омрачает общее впечатление качество газона, но, думаю, в скором времени оно изменится к лучшему.
— Вы были вторым игроком «Днепра», которого пригласили в зарубежный клуб вслед за Иваном Вишневским, вы приняли приглашение немецкого клуба «Шальке»…
— В конце 80-х «Днепр» успешно выступал как в чемпионате СССР, так и в еврокубках. Тогда на Западе появилась мода на советских спортсменов. Я оказался в «Шальке» вместе с Александром Бородюком. Кстати, он рассказывал, что его переход произошел не по его воле, а по решению руководства московского «Динамо»… Когда мы пришли в клуб, он не хватал звезд с небес, но именно тогда была заложена база будущих успехов… В то время «Шальке» играл во второй Бундеслиге. В 1989 году клуб заплатил за меня 1 миллион 100 тысяч немецких марок. В Европе тогда оплата труда футболиста оценивалась в десятки раз выше, нежели в Союзе. В «Днепре» я тогда получал примерно $250, а в «Шальке» мне сразу предложили в 20 раз больше — $5000! Согласитесь, по нынешним временам сумма просто смешная. Сейчас за такие деньги никто вкалывать не будет. В отличие от нас.
— С какими основными проблемами вы столкнулись, перейдя играть в Германию?
— Главная — незнание языка. Мой немецкий ограничивался уровнем средней школы. На тренировках приходилось общаться с тренером и футболистами с помощью жестов. Но у меня в контракте был пункт о том, что я обязан в течение двух месяцев выучить язык. И я учил. На первых порах в этом мне помогал Бородюк, он пришел в клуб на два месяца раньше меня. Мы с ним держались вместе. Сейчас, по прошествии 20 лет, немецкий язык я знаю на сто процентов, в том числе и многие местные диалекты.
— Немецкий подход к футболу чем-то отличался от советского или нынешнего, имею в виду отношения «футболист—клуб»?
— Отличается существенно! Система отношений между футболистами и клубами там построена таким образом, что игрокам нужно постоянно бороться за место в стартовом составе. Футболист, образно говоря, получает определенную «ставку». Если он попадает в одиннадцать первых игроков, идут приличные доплаты. За гол, голевую передачу или просто отлично проведенный матч — еще дополнительно. Те же, кто сидит на скамье запасных, получают меньше.
— Практически каждый новый сезон в Германии вы начинали в новой команде. Почему?
— Проблемы у меня возникали из-за незнания местных законов, чрезмерной доверчивости, а также из-за отсутствия личного менеджера. На этом я много потерял.
— Можете ли рассказать о самом запомнившемся голе в вашей спортивной карьере в Бундеслиге?
— По иронии судьбы забит он был в ворота… «Шальке». Я тогда выступал за «Дуйсбург». Еще по тренировкам в Гельзенкирхене я знал, что Йенс Леманн всегда выходит немного вперед. Я принял мяч спиной к воротам и с разворота забросил ему за шиворот. Мы тогда выиграли со счетом 2:0.
— Видимо, первым серьезным испытанием на тренерском поприще стала для вас работа помощником Анатолия Бышовца в российском «Локомотиве»?
— Да, это для меня была первая настоящая школа. У руля «железнодорожников» стоял Бышовец, с которым я постоянно поддерживал связь в послеолимпийские годы. Он пригласил меня в команду работать помощником, я отвечал за игру нападающих.
— Как вы попали в поле зрения тренеров олимпийской сборной СССР?
— Впервые я получил вызов из сборной в 1986 году, мы поехали на международный турнир в Индию. Вернулись победителями и практически закрепили за собой право через два года выступить на Олимпиаде в Сеуле. Сразу после турнира главным тренером сборной был утвержден Бышовец, который остался очень доволен моей игрой. Но в Сеул я вполне мог и не поехать… Сборная уехала готовиться к Олимпиаде, а меня с собой не взяли. Я получил серьезную травму, мне дважды оперировали колено. Многие ставили крест на моей карьере. Одному Богу известно, как всего за несколько месяцев я сумел не просто восстановиться, но и набрать необходимую форму, чтобы вернуться в сборную. Я упорно работал на тренажерах, ежедневно ходил пешком на тренировки на базу «Днепра»… Я вернулся в футбол и сборную! Бышовец рискнул, взял-таки меня в Сеул и не прогадал. Я сыграл на турнире все шесть игр. В финале против сборной Бразилии (победа со счетом 2:1 в дополнительное время) я сделал решающую голевую передачу на Юрия Савичева.
— В 2008 году исполнилось 20 лет со времени того триумфа. Как-то отмечали это событие, встречались с бывшими партнерами?
— Да, собирались в Москве. Съехалась практически вся команда, за исключением двух-трех человек. Провели две товарищеские игры с ветеранами сборной России и правительством Москвы. Затем встретились уже вне футбольного поля, вспоминали события 20-летней давности и думали: какого же великого результата мы тогда добились!
— Несмотря на все успехи в олимпийской сборной СССР, за национальную вы сыграли не так много игр — всего шесть…
— Я об этом никогда не рассказывал, но был такой нюанс: в течение нескольких лет главный тренер национальной сборной СССР Валерий Лобановский хотел видеть меня в составе киевского «Динамо». Клуб постоянно присылал мне приглашения, «прессинговал» и даже… запугивал. Но постоянно получал от меня отказ. Тогда в «Динамо» прервали свои попытки заполучить меня, сказав: «Ты пойдешь в армию и все равно придешь к нам! А не захочешь — мы сгноим тебя в казарме!». Так получилось, что я поступил учиться в институт, и в армию меня не призвали. После окончания института у меня уже было двое детей… Таким образом, Валерий Лобановский и «Динамо» не достигли своей цели. И он решил наказать меня невызовом в национальную команду страны. Только после победы на Олимпиаде ему некуда было деваться, и он пригласил меня в главную команду страны. Пригласить-то пригласил, но настоящего шанса сыграть в ней так и не дал.
— Известно, что вы проходили трехнедельную стажировку в «Кельне» у Кристофа Даума. В ближайшие ваши планы входит аналогичное мероприятие в «Байере»…
— Верно. За свою карьеру Даум тренировал хорошие команды, добивался успехов, чем заработал себе имя в футбольном мире. У него как у наставника много недостатков, но есть одно качество, которое я почерпнул для себя. Кристоф много работает в зонах, что позволяет добиваться тактического превосходства в игре над соперником. Это перспективное направление в футболе, его нужно развивать. В ближайшее время у меня запланирована месячная стажировка в «Байере» у Бруно Лаббадиа, надеюсь, что-то полезное возьму для себя и у этого специалиста.
— Каково отношение немцев к украинскому футболу, клубам, сборной страны?
— Такие люди, как Воронин, делают своеобразную рекламу нашей стране, но здесь очень сложно играть. Из украинцев только у него, по сути, и получилось. Нет российских футболистов. Зато много хорватов, сербов, турков. Думаю, вопрос заключается в сознании, в профессиональном отношении к делу.
— С лета попробует закрепиться в Бундеслиге еще один украинец — Анатолий Тимощук, контракт которого у «Зенита» выкупила «Бавария». Обладает ли он необходимым набором качеств, чтобы зарекомендовать себя в Германии?
— Безусловно. Тимощук — один из лучших футболистов мира на данный момент. Несмотря на большую конкуренцию за место в составе «Баварии», Анатолий способен стать игроком основного состава. Когда я начинал работать в «Локомотиве», «Зенит» купил Тимощука у донецкого «Шахтера» за огромные деньги — $20 млн. Увидев его дебют в кубковой игре с «Сатурном», я сразу понял, что средства на приобретение этого футболиста были затрачены не зря.
— А немецкая спортивная пресса отличается от нашей?
— Представители прессы в любой стране мира ищут сенсации, «горячие» новости. Поэтому к журналистам нужно относиться не то что осторожно, но грамотно. Когда я обучался на тренерских курсах, у нас даже был курс лекций об отношениях с прессой, например, как отвечать на трудные провокационные вопросы. Это касается не только Германии, но и Украины, России. Например, то, что говорит Владимир Бессонов на послематчевых пресс-конференциях или в интервью, — глупо. Нельзя говорить: футболист сыграл плохо, из-за этого я заменил его на 20-й минуте игры, пусть идет играть в дубль, но претензий к команде у меня нет. Или другой ответ: я не знаю, почему футболисты плохо играли, я же не могу выйти на поле и сыграть вместо них. Это не ответ. Таково мое мнение…
5. Донецька обл.
Евро 2012
Мероприятия
На пресс-конференции 11.06. председатель ОГА Владимир Логвиненко сказал, что в подготовке аэропорта все упирается в определение источников финансирования.
— Тендеры результатов не дали, а государство напрочь отказывается финансировать строительство терминала. Поэтому мы рассматриваем три варианта, — сообщил он.
Первый из возможных вариантов − строительство и реконструкция аэровокзального комплекса по разработанному областным советом проекту. Он уже утвержден, поэтому на реализацию этого проекта потребуется минимум времени.
Еще один вариант предполагает также строительство стационарного терминала. Проект разработан в Загребе.
— Согласно этому проекту, выполненному на основе модульных конструкций, можно будет «набрать» от 1 до 3 и даже до 5 тыс. пассажиров в час, — рассказал Владимир Иванович.
По словам губернатора, конечно, область желает (и настроена) получить объект постоянного пользования. Понятно, что такое строительство обойдется «в копеечку».
— Если мы в ближайшие 10 суток не увидим реальных источников финансирования, мы пойдем по пути строительства временных сооружений, выполняя при этом требования УЕФА, — отметил он, добавив, что строить временный терминал придется за счет областного бюджета.
Губернатор оценил стоимость этого проекта в 100 млн. грн. Предложение по выделению этих средств уже подано депутатам областного совета.
Ситуация со строительством гостиниц тоже не радует. По словам губернатора, работа кредитно-финансовой системы нашей страны не восстановлена. Банки в большинстве случаев отказываются выдавать застройщикам кредиты, а если и соглашаются, то запрашивают настолько грабительские проценты, что никто не решается лезть в кабалу.
— При существующей нестабильности входить в такую зависимость почти никто не решается. Каким прогнозом, каким бизнес-планом можно определить будущее объектов, построенных с помощью дорогих кредитных ресурсов?, — задал риторический вопрос глава области.
По словам губернатора, руководители пытаются разными способами ускорить решение вопроса со строительством высококлассных отелей, но конкретных результатов добиться пока не удалось.
Евро 2009
В Мариуполе готовят вокзал
— Работы действительно ведутся масштабные, — рассказывает начальник железнодорожного вокзала Мариуполя Татьяна Шаповалова.
— Полностью заменим два железнодорожных пути, заново вымостим перрон, реконструируем зал ожидания на третьем этаже вокзала, где заменяем витражи и окна. Керамогранитом обновили панели и колонны первого и второго этажей здания вокзала. Особое внимание — перед жарким летом! — уделили системам вентиляции и кондиционирования воздуха.
Также реконструируют зал суточных касс, комнат отдыха (в том числе для инвалидов). Капитально ремонтируют туалеты на первом этаже (отдельные — для инвалидов, также отвечающие всем международным требованиям).
По-современному оснащается сервисный центр: факс, Интернет и прочие услуги для гостей вокзала. Работают два обновленных кафе. С торца здания готовится к открытию еще одно (также с современным оборудованием).
Стеклянные двери давно работают в автоматическом режиме. Благоустраивается территория, прилегающая к вокзалу. С внутренней стороны — зона ответственности железнодорожников, с внешней — городской власти. Наружный ремонт здания вокзала был выполнен полтора года назад. Еще больше средств администрация Донецкой железной дороги вкладывает в последние месяцы. Подрядчики — также железнодорожные спецорганизации.
«Наши работники сейчас усиленно готовятся принять многочисленных гостей, которые приедут на футбольные матчи «Евро — 2009», — подводит итог Татьяна Шаповалова.
— Курсы обучения общению на английском языке проходят наши билетные и багажные кассиры, работники справочного бюро и комнат отдыха, дежурные по вокзалу. Стараемся не ударить лицом в грязь».
Охрана общественного порядка
Важной частью проведения Евро будет охрана общественного порядка. 4.06 свою готовность представителям СМИ демонстрировали сотрудники полка патрульной службы Донецкого ГУМВД.
В составе полка существует рота специального назначения, которая задействуется при проведении массовых мероприятий, спортивных соревнований, в том числе футбольных матчей, концертов, митингов, осуществляет охрану в парковых зонах.
«У нас имеется большой опыт работы на футбольных матчах с участием наших команд, поэтому можно сказать, что к проведению Евро — 2009 мы хорошо подготовлены» — отметил командир полка, майор милиции Роман Ахмедов.
СМИ о Евро
«Жизнь» (5.06) подробно пишет о том, как сделать хорошее покрытие для футбольной арены, ведущие гринмейкеры из Украины, России, Словакии, Англии, Германии и других стран Европы обсуждали на семинаре «Зеленая индустрия сегодня и завтра», который прошел в Донецке на базе РСК «Олимпийский». В течение трех дней участники семинара знакомились с новейшими европейскими разработками, обсуждали такие технические проблемы ландшафтного дизайна, как технология создания газона и ухода за ним, системы питания и полива.
— Нынешний семинар, который организовала компания «ООО «ЭНГО», уже давно был необходим для наших специалистов. Учитывая, что в юго-восточном регионе Украины сосредоточено большое количество футбольных команд, которые так или иначе сталкиваются с трудностями подготовки футбольных газонов к игре, мы решили провести этот практикум у себя.
Ведь в последнее время тренеры различных команд часто высказывают критику в адрес футбольных полей. Изучение европейского опыта и подходов нужно нашим специалистам и нашему футболу. То, о чем говорилось на семинаре, очень интересно. Это и новая техника, и передовые технологии, о которых несколько лет тому назад можно было только мечтать, — рассказал директор РСК «Олимпийский» Геннадий Калищук.
По словам Вадима Чернышева, директора «ООО»ЭНГО», в Украине практически идеальный климат для создания хороших полей, нужны лишь современная база и техника.
На РСК «Олимпийский» сейчас проходит подготовка к юношескому чемпионату Европы.
— Существующий футбольный газон будет на 70% обновлен. Новое покрытие создадут по современным технологиям. К началу чемпионата поле будет идеальным. Хочется показать европейским командам, что наши поля не хуже, — подчеркнул Геннадий Калищук.
«Жизнь» (11.06) в статье «Вопросы подготовки» подробно пишет о результатах поездки председателя ОГА Владимира Логвиненко на встречу с Президентом Украины. — Очень важно, что в ходе встречи обсуждались вопросы: реконструкция аэровокзального комплекса и программа размещения. Эти два направления требуют серьезных финансовых вливаний и быстрых взвешенных решений. Ведь для строительства гостиниц, равно как и для реконструкции аэропорта, необходимо время, — отметил Владимир Иванович.
Часть вопросов, таких как окончание строительства взлетно-посадочной полосы, аэродромных сооружений, в том числе и системы управления полетами, будут решаться за счет государственного бюджета.
А вот модернизация существующего терминала и увеличение пропускной способности аэровокзала пока остается нерешенной проблемой. Областное руководство сделало все возможное для привлечения инвесторов, однако желающих вкладывать деньги в воздушные ворота региона так и не нашлось.
Газета выделяет слова губернатора о том, что «мэры принимающих городов также предлагают в течении нескольких лет не изымать из местных бюджетов налоги».
По словам В. Логвиненко В. Ющенко согласился с их предложением и сейчас готовятся документ и обращение.
«Донеччина» (12.06) в статье «Партнерські стосунки не складаються» пишет, что Донецкий городской голова Александр Лукьянченко проинформировал журналистов о том, что в городе начато строительство пяти гостиниц, которые будут сданы в эксплуатацию в 1-м полугодии 2011 года, что позволит разместить гостей чемпионата Европы по футболу в 2012 году.
Кроме того, он рассказал, что ведутся переговоры с потенциальными инвесторами по поводу того, чтобы объекты, которые ранее предназначались под офисные здания, перепрофилировать под гостиничные номера. В частности такая работа ведется сегодня с инвестором, который строит «Донецк Плаза».
Кроме того, в номерной фонд для Евро включены студенческие общежития Донецкого национального университета экономики и торговли им. Михаила Туган-Барановского, Академии управления. По словам мэра, Донецкому Национальному университету город намерен предложить сдать в аренду одно из их 12 этажных общежитий, поставить на капитальный ремонт и привести в надлежащий вид к Евро-2012.
Массовый футбол
Юношеские команды Мариупольского меткомбината «Азовсталь», победив в обоих матчах футболистов ДЮСШ (Бердянск), закончили выступления в первой лиге детско-юношеской футбольной лиги Украины. Обе команды (1992 г.р. — тренер И. Гаевец, 1994 г.р. — тренер Г. Ткачук) заняли первые места и получили право участвовать в стыковых играх для выхода в финал.
Футболисты «Титана» (ККЦ комбината им. Ильича — г. Мариуполь) выступили в Запорожье в турнире по мини-футболу по программе спартакиады профсоюзов металлургов. В подгруппе ильичевцы обыграли «Богатырь» (Кривой Рог), ДМЗ (Донецк) и «Дзержинку» (Днепродзержинск). В финале им противостояли хозяева — команда «Запорожсталь», которой наши футболисты уступили в упорной борьбе — 2:3.
6. Житомирська обл.
Євро 2012
Будівництво
У Житомирі прийнято в експлуатацію перша лінія заводу збірного залізобетону компанії “Обер бетон − Інвест”, а саме бетонозмішувальний вузол, лінії по виробництву бетонних колон, залізобетонних балок з попереднім напруженням, мостових балок, фундаментних стаканів, дорожніх відбійників і сходових маршів. Зокрема, таку продукцію планується збувати підрядникам, що споруджують об’єкти дорожньої інфраструктури під ЄВРО-2012.
Наступний етап − введення в експлуатацію ліній по виробництву опалубки та плит перекриття.
Загальна інвестиція у реконструкцію та виробництво склала близько 50 мільйонів доларів.
За результатами перших 5 місяців року, об’єм будівельних робіт в області зменшився вдвічі − на 57% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Майже повністю зупинилося будівництво багатоповерхового житла. В зв’язку з цим управління капітального будівництва Житомирської міської ради підготовило проект нової редакції Положення про внесок забудовників на розвиток міської інфраструктури. Ознайомившись з цим документом, можна дійти висновок − що це більш ПР-акція, аніж реальний інструмент реанімації будівельної галузі.
Цікаві результати показав тендер, що проводив Житомирський міськвиконком на поставку каменю гранітного на реконструкцію одного з центрального майданів міста. Найменша цінова пропозиція, що була запропонована одним з учасників тендеру була нижче собівартості (за інформацією інших учасників та операторів ринку граніту).
Соціологія
Сприйняття більшістю населення проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне.
Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Реклама
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не спостерігалось: біг−борди, сіті−лайти чи друкована продукція з символікою майбутнього чемпіонату у м. Житомирі відсутня.
Заходи
За звітний період місцевою владою та громадськими і політичними організаціями не проводилось ніяких заходів, приурочених до Євро 2012.
Преса про Євро
Оригінальних публікацій за звітний період не було. Натомість місцеві Інтернет − портали дали передруки статей щодо умов перебування гостей чемпіонату в Україні. Привід для публікацій − прийнята Кабміном Концепція організації розміщення гостей і учасників фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Метою концепції є створення умов для тимчасового проживання учасників, гостей і вболівальників ЄВРО-2012 через розвиток інфраструктури відповідної якості. Заголовки матеріалів досить критичні, як от : «Гості Євро − 2012 житимуть у селах і гуртожитках». Адже в концепції зазначено: «…передбачається, що учасники та гості ЄВРО-2012 проживатимуть у курортно-рекреаційних закладах, студентських гуртожитках, на річкових і морських круїзних судах, у закладах сільського туризму.
Місцевий футбол
Чемпіонат області
У матчі 5-го туру чемпіонату області ФК «Бердичів» приймав у себе вдома на стадіоні «Шкіряник» команду «Зоря-Енергія» з Романова. Вже із самого початку матчу між бердичівлянами та романівцями стало зрозумілим, що господарі поля, які одразу захопили ініціативу, цю саму ініціативу віддавати не збираються. За перших хвилин 10 бердичівляни здійснили кілька небезпечних ударів по воротах «Зорі-Енергії». Гості відповідали рідкими, але доволі гострими випадами. Результат гри − 3:0 на користь бердичівлян.
На грі був присутній голова обласної ФФ Олександр Чернявський. Свою присутність саме на цій грі він пояснив тим, що хвилюється за новачків чемпіонату − романівську та овруцьку команди, щоб вони не зійшли з дистанції. За його словами, фінансова криза не оминула футболу − у цьогорічному чемпіонаті грають на 2 команди менше, ніж минуло річ.
− Є проблеми з іграми на виїзді − це кошти. Хотілося б кращої гри, кращих результатів, але в командах чимало приїжджих гравців, і якщо кожен з них добрий гравець, то, коли вони з’їжджаються без тренувань, гармонійної гри немає. Всі мають бути «прив’язані» до місця: до стадіону, до населеного пункту, в іншому разі − кожен грає свою скрипку.
У рамках п’ятого туру чемпіонату області минулорічний чемпіон області малинський “Металург” приймав на своєму полі сильного суперника − житомирський СК “Легіон”. Результатом гри стала бойова нічия − 1:1.
У вуличному футболі бачать перспективу
14 червня на стадіоні «Авангард» в смт. Довбиш стартував перший літній чемпіонат з вуличного футболу селища. Як зазначають організатори чемпіонату, керівництво тамтешнього СК «Авангард» та селищна рада, переслідується далекосяжна мета − через популяризацію вуличного футболу серед учнівської молоді, оздоровлення дітей та зміцнення організму засобами спортивних ігор, готувати та відбирати кращих гравців для комплектування збірних команд школи, ДЮСШ та підготовки молодої зміни команди ФК «Авангард». В Чемпіонаті беруть участь 5 команд селища. У перспективі − залучити до участі в змаганнях команди з навколишніх сіл. Примітно, що місцеві футболісти мають змогу тренуватися на відремонтованому стадіоні та брати участь в обласних змаганнях.
Чемпіонат України
Старт малинської команди «Авангард» в чемпіонаті України серед ветеранів видався невдалим. Малинчани зустрічалися з чернівецькою командою «Гріко-Гол» на її полі. Перший м’яч у зустрічі забив буковинець Олександр Іванов, який пограв у клубах вищої ліги «Волинь» (Луцьк) і «Металург» (Запоріжжя). Під завісу матчу у воротах «Авангард» було вже 5 м’ячів. Малин чани спромоглися лише на м’яч престижу. Отже остаточний результат матчу − 5:1 на користь буковинців.
Міні-футбол
З розгромним рахунком 19:3 завершилась товариська зустріч з міні-футболу між командами Житомирської школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та Чемпіоном ІV Всеукраїнського шкільного чемпіонату з футболу «DJUICE ГОЛ» сезону 2009 року (команда екологічного ліцею № 24 м. Житомира). Найцікавіше, що виграли матч команда школи-інтернату, яка є неодноразовим переможцем обласних змагань серед вихованців шкіл-інтернатів для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Організатори змагань − національний мобільний оператор „Київстар”.
7. Закарпатська обл.
Євро-2012
ЗМІ
Ця тема стосовно Закарпатської області не звучала на жодному місцевому радіо, не висвітлювалася в друкованих ЗМІ. Події загального плану подавала лише «Версія». За звітний період звучало лише три новини.
Так, зокрема, говорилося, що Україна може втратити право на проведення ЄВРО-2012, якщо найближчим часом не почнеться процес фактичного виділення бюджетних коштів на підготовку міст-претендентів. Про це заявив керівник аналітичного відділу об’єднання підприємців-учасників підготовки до європейського футбольного чемпіонату Євро-2012 Сергій Нагорний.
Інша подія повідомляла про те, що один мільярд євро планує цьогоріч інвестувати в Українську економіку Європейський банк реконструкції і розвитку. Важливими напрямками співпраці є енергетична галузь і муніципальна інфраструктура, зокрема, з огляду на підготовку до проведення Чемпіонату з футболу 2012 року.
І до подій в Україні: 40 млрд. гривень необхідно на ремонт автодоріг України до Євро-2012. У порядок до 2012 року потрібно привести 5 тис. км доріг державного значення. Заступник голови Держслужби автодоріг «Укравтодор» Микола Березовський повідомив, що з держбюджету на ремонт дорожнього господарства буде виділено не більше третини необхідної суми. Решта грошей залучатиметься у вигляді кредитів і коштів, отриманих від інвесторів.
Зовнішня реклама
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Місцевий футбол
ЗМІ
У газеті “Ужгород” за 06.06.09 у матеріалі «Закарпаття» й «Оболонь» пакують валізи до Прем’єр-ліги» автор пише, що за результатами зіграних матчів за два кроки до фінішу у лідерів першої ліги «Закарпаття» і «Оболоні» є реальні шанси потрапити до Прем’єр-ліги. У них 63 та 59 очок відповідно.
«Ріо» за 06.06.09 пише про необхідність виграти гру збірної України і Хорватії. Матеріал так і називається «Матч, який потрібно виграти». Цей відбірковий матч стане ключовим для України. Для продовження боротьби за одну з путівок у ПАР збірній України просто необхідно брати очки на полі суперника. Добувати перемогу будуть 24 футболісти. Далі йде перелік складу.
Ще один матеріал «Ми повертаємося!» висвітлює ситуацію з обласним клубом «Закарпаття», зокрема те, що ужгородці вийшли до Прем’єр-ліги. Зазначається, що це вже вчетверте, коли ФК виривається до вищого дивізіону. Головний тренер М.Іваниця з цього приводу запевнив, що команда виконала поставлене перед нею завдання. Але спрогнозувати гру у Прем’єр-лізі неможливо. Він впевнений, що клубу потрібна доукомплектація і вона обов’язково буде.
У «Новинах Закарпаття» за 06.06.09 автор подав оптимістичний матеріал «Закарпаття» у парі з «Оболонню». Йдеться про 32 тур першої ліги і зокрема про матч з «Севастополем», який закарпатці виграли і тим самим потрапили до Прем’єр-ліги. Крім ужгородців путівку завоювала і столична «Оболонь».
В іншому «Наскільки вдався прем’єрний сезон української Прем’єр-ліги» автор підбиває підсумки Прем’єр-ліги.
Він перераховує команди, які зробили прорив, і команди, які засмутили своїх вболівальників. Так, пише він, у першому сезону абсолютний новачок ФК «Львів» обіграв чинного чемпіона «Шахтаря», а чого була варта шести матчева переможна серія «Металурга»… Шаленого галасу наробила і «Ворскла», яка ще рік тому боролася за виживання, а тепер почала показувати відмінну гру.
Не дивувало тільки «Динамо» − столичні футболісти пробуксували тільки чотири рази в сезоні (1 нічия, 3 поразки), тож уже наприкінці 2008, задовго до травневого фінішу, інтрига у боротьбі за чемпіонство підігрівалася тільки штучно.
Загалом, робить висновки оглядач, є всі підстави охрестити 18 футбольний чемпіонат України найцікавішим, найдраматичнішим, найнепрогнозованішим і найкращим за всю історію проведення першості.
Огляд матчів
У матчі Фенікс-Іллічівець − ФК «Закарпаття» ужгородці (1:2) у передостанньому турі 33 турі на виїзді зуміло здобути потрібну перемогу.
Завдяки старанням Микуляка та Давидова закарпатці гарантували собі перше місце у турнірній таблиці. Слід відмітити, що саме вихід до Прем’єр-ліги з першого місця − таке завдання стояло перед командою на цей сезон. Це гарантує гравцям хороші преміальні від керівництва.
ФК «Закарпаття» планує вперше в історії випустити сезонний журнал за рік. Це буде яскравий глянцевий журнал за великою кількістю фотографій, а також описуватиметься історія клубу та життя команди у цьому футбольному сезоні.
Кулуарні розмови
«Закарпаття» гратиме на «Авангарді»
Керівництво ФК «Закарпаття» зуміло домовитися з міським головою стосовно майбутніх матчів у Прем’єр-лізі на стадіоні «Авангард». За це клуб заплатив міській раді 200 тисяч гривень заборгованості. Подейкують, що взамін керівники клубу вимагають звільнити з займаної посади нинішнього директора стадіону «Авангард» Сергія Петруса, який не виконує те, що від нього вимагають.
Обласна ФФУ
За звітний період за підтримки обласної федерації футболу відбувся виїзний матч ФК «Мукачево» з ясінянською «Говерлою».
«Мукачево» впевнено виривається у лідери − 11 червня у важливому поєдинку з мінімальним рахунком здолали ясінянців. До речі, клуб з Ясіня завжди мав чемпіонські амбіції, але наразі він посідає лише 8-му сходинку у турнірній таблиці. Цьогоріч за звання чемпіона боротимуться чотири-три команди − ФК «Мукачево», ФК «Поляна» та, можливо, «Берегвідейк» та таж «Говерла». Пройдено всього лише 9 турів, тож вся боротьба лише попереду.
8. Запорізька обл.
Євро-2012
Заходи
Заходів, що мали б відношення до Євро-2012, у регіоні не було.
Але були різні рухи навколо будівництва мостів через Дніпро, необхідність зведення яких місцева влада регулярно прив’язує до перспективи Євро-2012. Мер Запоріжжя Є.Карташов у пошуках подальшого фінансування добрався особисто до прем’єрки Ю.Тимошенко. Вона пообіцяла наступного тижня серйозно перейнятися цією проблемою. У контексті цих процесів зв’язка «Мости-Євро» вірогідно днями з’явиться у інформаційному просторі.
ЗМІ
Минулого тижня запорізькі ЗМІ про Євро-2012 не згадували.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі не з’являлася. Телеканал «Запоріжжя» місцевої ОДТРК веде показ іміджевих роликів про те, що Євро-2012 для України − це шлях до Європи.
Місцевий футбол
ФК «Металург»
В той час, як футболісти «Металурга» відпочивають, його головний тренер навчається. Олег Лутков поїхав до Києва на перший етап навчання за програмою «Про-диплом УЄФА». Коли вивчиться, диплом дасть право працювати тренером у будь-якій країні Європи.
Зібравшись після відпустки, «Металург» поїде на збір до Австрії: туди ж, куди прямують «Шахтар» і «Динамо».
Завершився 5-й міжнародний турнір на призи Героя України, керівника ВАТ «Запоріжсталь» Віталія Сацького. Перемогу як серед 10-літніх, так і серед 12-літніх футболістів здобули вихованці запорізького «Металурга».
Півзахисник «Металурга» Тарас Степаненко − капітан української «молодіжки» − успішно стартував з цією командою у відборі Євро-2011.
Збірна перемогла команду Мальти − 1:0.
Також завершився традиційний футзальний кубок телеканалу «ТВ-5-спорт»
ЗМІ
Запорізькі ЗМІ, особливо газети, продовжують аналізувати підсумки чемпіонату України, який нещодавно завершився, та виступ у ньому «Металурга». Газета «Субота+» провела опитування читачів, хто був кращим у команді. З великою перевагою 33% опитаних назвали кращим капітана, майстра стандартів Олексія Годіна. Який останнім часом попав у немилість до власників команди і є кандидатом на продаж до «Металіста».
Запорізькі ЗМІ присвятили чимало уваги іграм збірної України з Хорватією та Казахстаном, коментуючи їхні підсумки.
Телевізійні спортивні новини каналу «ТВ-5» з посиланням на ФФУ повідомили про те, шо новий чемпіонат України розпочнеться 18 липня.
Також запорізькі ЗМІ встигли порадіти можливій перспективі проведення Суберкубку України у Запоріжжі. Про те, що для гри обране інше місце, повідомити ще не встигли.
Нинішнього року основні ЗМІ регіону стали набагато більше приділяти уваги висвітленню ігор чемпіонату області. Турнір втішає журналістів і таким собі «лівим ухилом»: заголовки «Ілліч» покарав «комуністів» чи «Ілліч» «Комуністу» не товариш» влучно передають особливий характер чемпіонату. Де грають команди з ідеологізованими назвами «Ілліч-Осипенко», «Комуніст», а ще є «Спартак-КПУ». Правда, остання абревіатура не має відношення до Компартії: це класичний приватний університет.
9. Івано-Франківська обл.
Євро 2012
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012
Цікаву інформацію про туристичну галузь Івано-Франківської області опублікувала ТРК «Вежа» під заголовком «Розвиток туризму є пріоритетним напрямком розвитку економіки Івано−Франківської області». Посилаючись на головне управління статистики в області, видання повідомило, що у 2008 році на території області функціонувало 35 підприємств готельного господарства (юридичних осіб), в тому числі 25 готелів, 1 молодіжна база, 1 мотель та 8 інших місць для короткотермінового проживання. Це 1395 номерів. Для вдосконалення обслуговування клієнтів готельні комплекси області у 2008 році проводили реконструкцію приміщень та оновлення номерного фонду для збільшення кількості номерів класу «люкс» і «напівлюкс». Їх кількість в цілому по області збільшилась порівняно з 2007 роком на 72 одиниці, або на 15,9%. Доходи готелів у минулому році збільшились на 22,2%. Поряд з цим все активніше на ринку готельних послуг області працюють підприємці — фізичні особи. За 2008 рік їх кількість зросла більш ніж на третину і склала 605 осіб. Ними надано послуг на 26,3 млн. грн.
Наведена інформація свідчить про поступальний розвиток готельної галузі області. Цілком можна припустити, що якби не фінансова криза, розвиток галузі відбувався б ще більш динамічно.
Як повідомила газета «Західний кур’єр», в Івано-Франківську «90 так званих «євроконтейнерів» для сміття за рік експлуатації вже вийшли з ладу і більшість з них ремонту не підлягають». Газета розповідає, що керівник Муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула на нараді у звітній період акцентував увагу комунальників на тому, що такі контейнери слід встановлювати на тих майданчиках, які обслуговують сміттєвози з так званим заднім завантаженням. Тоді, мовляв, і поломок буде менше. Наразі місто має намір закупити ще 100 таких контейнерів.
Інформація вкотре свідчить про те, що у сміттєвих проблемах обласного центру часто винуваті самі ж комунальні служби. Закуповуючи дорогі сучасні контейнери, необхідно було одразу передбачити порядок їхньої експлуатації, а не робити це, коли десятки їх вже вийшли з ладу. Чергова недбалість призводить до зовсім необов’язкових додаткових витрат.
Комунальні служби Івано-Франківська розпочали облаштування берегів та дамб Бистриці Солотвинської і Надвірнянської. Про це в інтерв’ю кореспондентові місцевої ТРК «Вежа» повідомив начальник комунального підприємства дорожньо-ремонтного експлуатаційного управління Володимир Юсипів. Як повідомляється, «працівники ДРЕУ уже пофарбували кабінки для переодягання та встановили кілька контейнерів для сміття. Окрім цього щодня комунальники прибирають відпочинкові пляжі, каже Володимир Юсипів: «У нас три прибиральника щодня, о 8 годині збирають сміття. Море всього! Люди кожен день відпочивають, не прибирають». Загалом на прибирання та облаштування берегів та дамб міська влада цьогоріч виділила майже 100 тисяч гривень. За ці кошти комунальники планують встановити ще кілька кабінок для переодягання».
Територія берегів та дамб Бистриці Солотвинської і Надвірнянської сильно постраждали під час минулорічної повені у місті. Тому зараз вкрай важливо проведення їхнього благоустрою. Зважаючи на те, що річок у місті дві, це є одне з найбільш популярних місць відпочинку як місцевих жителів, так і туристів.
Газета «Західний кур’єр» опублікувала повідомлення під назвою «Автобусні зупинки ремонтують». У ньому наводиться інформація начальника дорожнього ремонтно-експлуатаційного управління міськжитлокомунгоспу Володимира Юсипіва, що «із 21 павільйона, що потребують ремонту, відремонтовано вже шість». Три зупинки підлягають капітального ремонту. Павільйонам на вулицях Петлюри та Кармелюка жодний ремонт вже не допоможе, тому їх доведеться списувати і демонтовувати. А сім павільйонів зупинок, які були внесені до списку на ремонт, не є на балансі КП «ДРЕУ».
Долю цих останніх семи зупинок, газета не вказує, проте видається, що місто знову має справу з неузгодженістю у діях комунальних служб та міської влади.
ЗМІ
За звітній період вийшли дві публікації, які стосуються підготовки та проведення Євро-2012 в Україні.
Місцева ТРК «Вежа» опублікувала матеріал під назвою «До Євро-2012 міська влада має підвищити туристичну привабливість Івано-Франківська». Про такий намір в інтерв’ю виданню повідомив начальник міського управління економічного та інтеграційного розвитку Богдан Білик. «Івано-Франківськ входить до 150-ти кілометрової зони реконструкції спортивної та туристичної інфраструктури Львова, каже Богдан Білик. Аби долучитися до футбольного чемпіонату мерія повинна вирішити низку побутових проблем. «В першу чергу змінити схему транспортного руху в обласному центрі, покращити транспортне сполучення Івано-Франківськ-Львів, а також на якісно новий рівень підняти готельне господарство міста», — каже Богдан Білик».
В цілому позитивне повідомлення міської влади не несе у собі конкретної інформації. Транспортна проблема гостро стоїть в Івано-Франківську ось уже декілька років. Разом з тим, останнім часом є надії на її вирішення. За попередніми повідомленнями ЗМІ, в міськвиконкомі на розгляді лежить декілька пропозицій щодо зміни схеми транспортного руху містом.
Також на веб-ресурсі ТРК «Вежа» з посиланням на львівську газету «Суботня пошта» було опубліковано статтю під назвою «Війна за небо». Матеріал присвячений розвитку ситуації навколо Львівського міжнародного аеропорту. Повідомляється, що «4 червня міністр Вінський звільнив Олександра Загреву з посади директора аеропорту. Тепер пан Загрева звинувачує Вінського у рейдерстві». Зараз Загрева на лікарняному, його обов’язки виконує перший заступник. Щодо Івано-Франківської області, то цього регіону стосується інформація газети, що «у міністерстві наступником Загреви хочуть бачити Валентина Матюшенка, екс-директора Івано-Франківського аеропорту та колишнього керівника підприємства «Львівські авіалінії». Також він очолював виборчий штаб Партії регіонів в Івано-Франківську під час виборів президента 2004 року. Останнім часом кандидатуру пана Матюшенка розглядали на посаду заступника гендиректора з розбудови львівського аеропорту».
Як випливає з публікації, реконструкцію львівського аеропорту політизують. Вчергове навколо великих проектів та великих грошей зав’язується конфлікт. Не вельми корисним для іміджу майбутнього Євро-2012 є винесення такої інформації на загал.
Зовнішня реклама
Інформація по темі Євро 2012 на рекламних носіях міста відсутня.
Місцевий футбол
У звітній період найрезонанснішими футбольними подіями стали заяви керівництва футбольного клубу «Прикарпаття» про перспективи клубу у наступному сезоні.
Перша ліга
Інформагенція місцевої ТРК «Вежа» з посиланням на «turnir.com.ua» опублікувала матеріал під назвою «Ревуцький: Доля «Прикарпаття» вирішиться у найближчі дні». У статті наводяться коментарі президента івано-франківського ФСК «Прикарпаття» про підсумки сезону та перспективи на майбутнє, які він дав після домашнього матчу з «Динамо-2» 11 червня.
Як мовиться у статті, «продовжувати виступати у наступному чемпіонаті з нинішнім станом справ президент «Прикарпаття» не збирається». «Значною мірою ми втримували хлопців в команді за рахунок університету: навчання, військова кафедра… Зараз вони отримають дипломи і важелів впливу на них не залишиться», — приводить видання слова Ревуцького. Разом із тим, чільник франківців вважає, що доля «Прикарпаття» вирішиться у найближчі дні, максимум — до кінця місяця. «Маємо деякі напрацювання, ведемо переговори. Якщо спрацює − будемо вести мову про подальші крокі, ні — вибачайте…» — підсумовує Ревуцький. Крім того, ситуацію ускладнює ймовірна відставка головного тренера клубу Миколи Пристая, про яку він повідомив у ЗМІ.
Газета «Галицький кореспондент» опублікувала матеріал під назвою «Микола Пристай: «Скоріш за все, не залишуся в «Прикарпатті»«. У статті наведені коментарі головного тренера івано-франківського «Прикарпаття» про свою роботу у клубі. Центральним повідомленням стала заява про ймовірну відставку Пристая: «Чи залишуся у команді на наступний сезон? Скоріш за все — ні».
«Не проблема написати програму підготовки команди до нового чемпіонату, головне — її виконати. Під час перерви між першим та другом колом я також розпланував тренувальну програму, але хто ж її виконав?», — розповів Пристай. Тренер також поскаржився, що йому так і не створили у франківському клубі відповідних умов для роботи: «Я витратив два місяці для того, щоби цю команду якось зібрати докупи, бо тут грають переважно студенти. А студентська команда, як правило, є напівпрофесійною. Очевидно, що мені було дуже тяжко працювати. Бувало, що на тренуванні було 10-15 чоловік через те, що одні вчаться, інші — тренуються. Це ж просто абсурд. Шкода лише, що стільки енергії на це було затрачено».
«Галицький кореспондент» торкнувся теми ФСК «Прикарпаття» у іншому матеріалі під назвою «Ігор Насалик: «Якщо буду мером Івано-Франківська, то через півтора року «Прикарпаття» гратиме у вищій лізі»«. У своєму інтерв’ю газеті теперішній мер Калуша Івано-Франківської області зазначив про можливість балотування на посаду міського голови обласного центру. Якщо кампанія пройде успішно, серед інших здобутків свого правління, Насалик пообіцяв вихід «Прикарпаття» у Вищу лігу та добудову стадіону «Рух»: «Я зустрічався з представниками ФК «Прикарпаття» і пропонував, що готовий взяти клуб, але оскільки я міський голова Калуша, то команду потрібно зареєструвати в Калуші. До мене приїжджав Олексій Боровіков, менеджер, який вивів у вищу лігу «Ворсклу», «Арсенал». Він дав зобов’язання фінансувати на 80% цю програму, з умовою введення бразильців і зайняття бізнесом. Давав гарантії, що через два роки ця команда буде грати у вищій лізі. На жаль, тоді ФК «Прикарпаття» не погодився з цією ідеєю. Можу взяти зобов’язання: якщо буду міським головою Івано-Франківська, то через півтора року «Прикарпаття» гратиме у вищій лізі. Впевнений, що і стадіон нарешті б довели до пуття».
Про підсумки сезону Першої ліги писала і газета «Репортер». У статті під назвою «Закарпаття та «Оболонь» підвищилися» видання згадало і місцеві команди першості. Оскільки з Першої ліги понижатися у класі ніхто не буде (найслабші (у матеріальному плані) знялися по ходу першості), автор публікації мовить, що «командам нашої області, які вже більше півроку борсаються на дні першості, чужа біда виявилась на руку».
Як видно, у кінці сезону в Першій лізі тема ФСК «Прикарпаття» та його майбутнього знову у центрі уваги спортивних рубрик обласних ЗМІ. Публікації зводяться до констатації важкої ситуації у клубі та невизначеності його майбутнього. У кризовий час виживання «Прикарпаття» в кулуарних розмовах виглядає досить примарним, проте в тих же кулуарах побутує думка, що міський голова Івано-Франківська та голова обласної федерації футболу Віктор Анушкевичус докладе усіх усиль, щоб не допустити розпуску команди, адже не за горами вибори на посаду мера. Звістка про припинення існування «Прикарпаття» негативно вплине на рейтинг Анушкевичуса. Тому принаймні найближча перспектива у команди є.
Про політичний бік життя «Прикарпаття» свідчить і заява мера Калуша Ігоря Насалика, який пообіцяв, що команда виживе, якщо його виберуть мером. ПІАР на футболі зробився вже звичною справою в Івано-Франківській області.
Інші події
Місцева ТРК «Вежа» повідомила про те, що до складу збірної команди президентів клубів ПФЛ увійшов і представник Прикарпаття. Ця команда 20 червня у Сумах на стадіоні «Ювілейний» зіграє товариський матч зі збірною зірок київського «Динамо». Від Івано-Франківської області у команду ПФЛ увійшов С. Кулєшов (віце-президент ФК «Прикарпаття»).
10. Кіровоградська обл.
ЄВРО-2012
Заходи
За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ
Цього тижня обласні ЗМІ жодного разу не згадали про Євро-2012.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол
«Волинь» − ПФК «Олександрія» − 2:1
Схоже, футболісти ПФК «Олександрія» не змогли налаштуватися на поєдинок з «Волинню» належним чином. Чимось іншим пояснити поразку підопічних Юрія Коваля від команди, яка має чималі проблеми зі складом, дуже важко. Цікаво, що господарі забили три м’ячі, але останній з них арбітр не зарахував тільки під тиском гравців і тренерів олександрійської команди, які були переконані у порушенні правил з боку гравців «Волині».
Принциповий футбольний матч між лідерами турнірної таблиці команд другої ліги «Зірка» (Кіровоград) та «Сталь» (Дніпродзержинськ) став справжнім подарунком для кіровоградських вболівальників на Трійцю. Рахунок 2:1 на користь «Зірки» вивів нашу команду перед останньою грою сезону на першу позицію в турнірній таблиці та ранг фаворита у боротьбі за єдину путівку в першу лігу. Для обох команд гра виявилась дуже напруженою, а для 12 тисяч вболівальників, що приїхали з усієї області, цікавою та інтригуючою. Такою кількістю глядачів в рідних стінах можуть похизуватись не всі команди навіть Прем'єр-ліги. Враховуючи, що для нашої команди це була остання «домашня» гра сезону, вболівальники намагалися якомога яскравіше засвідчити свою підтримку. Глядацькі «хвилі», яскраві банери, окремі фан-сектори, серпантин, гучні промовки створювали атмосферу єднання вболівальників з командою та підтримували її бойовий дух. І не дарма.
ЗМІ
Кіровоградські шанувальники футболу, журналісти місцевих ЗМІ не випускають з поля зору головні футбольні події, що відбуваються в Україні та за її межами. Проте, всі вони знаходяться в очікуванні свята для кіровоградського футболу − виходу «Зірки» до першої ліги. «Спортревю» (11.06.09): «… За тур до окончания чемпионата кировоградская «Звезда» наконец-то добилась того, к чему стремилась на протяжении непростого сезона. После того как в очном тяжелейшем противостоянии в домашних стенах была повержена днепродзержинская «Сталь», подопечные Игоря Жабченко взлетели на верхнюю строчку в турнирной таблице, и теперь от заветной цели нашу команду отделяет всего один шаг…».
11. Луганська обл.
Евро-2012
На улицах города и в СМИ упоминания о «Евро-2012» нет.
Футбол
Турниры, чемпионаты, кубки
В первенстве области в первой лиге единоличным лидером стала алчевская «Сталь-2», начавшая чемпионат скромно в середине таблицы, а теперь оторвавшаяся от преследователей на два очка. Продолжаются игры во второй лиге в центральном и южном регионе, на прошлой неделе в ступили в борьбу и команды сельских районов. Также на прошлой неделе определились практически все участники второго этапа юношеского чемпионата области.
Продолжаются чемпионаты Брянки, Ровеньков, Стаханова, и Станично-Луганском и Славяносербском го районах. А в Сватовском районе чемпионат стартовал только в эти выходные.
В Луганске продолжается расширяться состав участников различных первенств. В первой лиге открытого чемпионата города появилась пятнадцатая команда, которой стал футбольный коллектив завода «Литос», отметивший свой дебют победой над старожилом лиги − «Востоком».
Клубы
В очередном туре встретились команды первой лиги алчевская «Сталь» и «Днестр». Металлурги выиграли с минимальным счетом 1:0. «Заря» пока отдыхает и по заявлению руководства команды выйдет на тренировки на неделю позже запланированного срока. С долгами футболистам постепенно рассчитываются и к концу этого месяца обещают погасить их полностью. Также находится на отдыхе и минифутбольная команда «ЛТК».
Минифутбол, женский футбол
В Луганске проходит открытый чемпионат города по мини-футболу. Команда «Ланкост», которая после шести туров не набрала ни одного очка, снялась с соревнований и все результаты игр с ее участием аннулированы. На ее место дозаявлена команда «Камброд».
Луганский центр «Спорт для всех» совместно с Ассоциацией женского футбола провели турнир среди девушек1996-1998 г.р. Победили футболистки ДЮСШ № 3. В 1989 году в Советском Союзе был проведен первый чемпионат профсоюзов по женскому футболу. В нем принимала участие и команда «Луганочка». На прошлой неделе на футбольном поле агроуниверситета, собравшиеся из разных концов СНГ футболистки, вновь продемонстрировали мастерство, сыграв товарищеский матч в честь первого выхода на поле двадцать лет назад.
СМИ
По случаю футбольного межсезонья затишье наблюдается и в СМИ. Газета «Вечерний Луганск» обсуждает еще игру сборной с Хорватией, только «Ракурс» уделил немного внимания предстоящим изменениям в составе «Зари». Так уже известно, что команду покинут два чернокожих игрока − никак не вписавшийся в основной состав Джулиус Бага и нигерийский защитник Харрисон Омоко. Под вопросом пребывание в команде арендованного у «Металлиста» Алексея Курилова. Отдельно будет разговор с каждым из тех, у кого заканчиваются контракты.
Комментарии к 4-му туру первенства области
Доигрывался матч прошлого тура «Сталь-2» − ФК «Рубежное». Со счетом 5:0 выиграла «Сталь».
В следующем туре рубежане опять огорчили своих болельщиков, проиграв «Лисичанску-Пролетарий» 1:7. Результаты остальных матчей: «Химик» − ФК «Попасная» 0:3, «Металлург-НПВК» 1:3, ФК «Кременная» − ФК «Стаханов» 2:2. По прежнему на первом месте находится «Сталь-2».
Комментирует председатель областной федерации Виктор Безрук
Удивил провальный результат рубежан и лутугинского «Металлурга». Порадовал «Стаханов», завоевавший первое очко. В связи и отсутствием средств, эта команда выступает молодежным составом, что, естественно, сказывается на результатах. Хочется отметить, что по сравнению с прошлым туром повысилось качество судейства. Если в прошлом некоторым судьям пришлось поставить двойки, то в этом никаких нареканий не было. И вообще этот тур прошел в корректной борьбе, без каких-либо инцидентов.
Прочее
В областном центре собираются строить современный парк отдыха. Пока еще не определились с местом − толи его будут возводить на новой площадке, толи реконструируют старую, давно заброшенную территорию парка, которому уже более ста лет.
12. Львівська обл.
Євро-2012
Минулого тижня не відбулося жодної події щодо підготовки Львова та області до Євро-2012, проте по двох основних об’єктах інфраструктури − а це аеропорт та стадіон − новин у місцевих ЗМІ вистачало. Найбільш резонансною минулого тижня стала прес-конференція губернатора Львівщини Миколи Кмітя з приводу реконструкції аеропорту. Про цю прес-конференцію відписали не всі місцеві ЗМІ, оскільки журналістів на заході було не надто багато. Так ось, Микола Кміть фактично звинуватив міністерство транспорту та зв’язку та його чільника Йосипа Вінського у зриві підготовки Львівщини до Євро-2012. Річ у тім, що іще 8-го червня міністерство транспорту повинно було оголосити технічні умови для потенційних інвесторів, які займатимуться реконструкцією і розбудовою аеропорту до Євро-2012. Проте за словами губернатора цього й досі не зроблено. Взагалі Микола Кміть відрізняється своєю не конфліктністю, і за півтора роки перебування на своїй посаді він не зробив жодної подібної заяви на адресу когось із вищих або нижчих чиновників. Це перша.
Окрім того, Микола Кміть звернув увагу на ще одну ознаку бездіяльності (або свідомого затягування процесу) з боку мінтрансу: на рахунки ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» надійшло з міністерства надійшло 5,1 млн. грн. на те, аби викупити землю у селян для продовження злітно-посадкової смуги. Проте для того, аби розпочати процес викуплення, мінтранс повинен був дати на це дозвіл (тобто, можливість розпоряджатися коштами) або аеропорту, або місцевій облдержадміністрації. Але й цього, за словами Кмітя, зроблено не було. Більше того, місцеві ЗМІ облетіла інформація про те, що будівництво злітної смуги аеропорту паралізовано через те, що відсутні робочі креслення на роботи. Микола Кміть доволі жорстко з приводу цього звернувся до директора інституту «Украеропроект» Віктора Бойка (інститут знаходиться у відомстві мінтрансу) з вимогою, аби той негайно надав креслення, аби, цитую, «з проханням від усієї Львівщини забезпечити нарешті роботу». Отож, фактично з боку місцевої влади почали розуміти, що процес з будівництва аеропорту та визначення інвестора на термінал затягується, причому найімовірніше свідомо, тому почали бити на сполох уже тепер. Це при тому, що Микола Кміть повідомив, що на термінал уже є 36 (!) потенційних інвесторів, які йому особисто вже обірвали телефон.
До речі, місцеві ЗМІ надрукували коментар віце-прем’єр-міністра Івана Васюника за результатами робочої наради з експертом УЄФА з питань підготовки аеропортів Пітером Хампсоном. В ході цієї наради пан Васюник пообіцяв, що будувати термінал у Львові розпочнуть восени за будь-яких умов − знайдуть інвестора чи ні. У разі, якщо інвестора не знайдуть, то аеропорт будуватимуть за кошти держбюджету.
Торкнувся губернатор у коментарях ЗМІ також теми двох запасних аеропортів до Євро-2012. Ними, на його думку, повинні стати українські аеропорти − в Івано-Франківську та Луцьку − аби розвивалася українська інфраструктура. Але все у цьому випадку також залежить від міністерства транспорту. А воно, схоже, не сильно йде на зустріч.
Не зовсім приємні новини також прозвучали й стосовно львівського стадіону. Ряд місцевих та загальноукраїнських ЗМІ написали з посиланням на директора Львівської філії «Азовінтексу» Ігоря Семенова інформацію про те, що зірвано графік будівництва стадіону у Львові. До 1 червня мали завершити фундаментні роботи, проте за його словами цього досі не зроблено. Натомість затримку у будівництві пов’язують із затримкою виділення коштів Держказначейством. Проте сам же Семенов цю інформацію про зриви графіків будівництва невдовзі спростував, заявивши, що будівельні роботи й далі йдуть за графіком. Це саме у коментарі прес-службі Львівської міськради підтвердив керівник Дирекції з будівництва стадіону Віталій Сулима. Що стосується фінансування стадіону, то нагадаємо, що два тижні тому Президент України Віктор Ющенко, перебуваючи у Львові повідомив, що «Укрексімбанк» викупить у Львова облігацій на 300 млн. грн.. а ці кошти підуть виключно на будівництво стадіону. Тобто, половину арени будувати уже є за що. Перший транш від банку повинен надійти у червні.
Реклама
Жодних елементів зовнішньої реклами (роздача листівок, біг-борди тощо) щодо підготовки Львівщини до Євро-2012 протягом минулого тижня помічено не було.
Місцевий футбол
Клуби
Львівські «Карпати» повернулися з відпустки, і тепер готуватимуться до нового сезону у прем’єр-лізі. У команді можливі втрати. Денис Кожанов, права на якого належать донецькому «Шахтарю», може опинитися у харківському «Металісті». Наразі це питання обговорюється на рівні найвищого керівництва двох клубів. Також у донецькому «Шахтарі» може опинитися капітан «Карпат» Василь Кобін. Про це у коментарі одному із ЗМІ проговорився головний тренер команди Олег Кононов. Натомість до складу команди приєднався Самсон Годвін, який останні півроку провів на правах оренди у карагандинському «Шахтарі».
Тож, 15 червня команда з’їздить на один день до Польщі, де зіграє контрольний матч з командою місцевої нижчої ліги. Потім команда на два тижні поїде до Угорщини на перший тренувальний збір. 2 липня «Карпати» повернуться до Львова, де й завершуватимуть підготовку до нового чемпіонату.
Поки що про підготовку до сезону іншої львівської команди − ФК «Львів», що вилетіла до першої ліги, наразі немає ніяких новин. Відомо лише про можливі втрати львів’ян − центральний захисник Олександр Жданов знаходиться на перегляді у донецькому «Металурзі», а лівий захисник Ігор Ільків − і сімферопольській «Таврії».
Інші футбольні новини
У минулу суботу на стадіоні «Україна» відбулося прощання з легендарним львівським футболістом Левом Броварським, котрий помер 4 червня. Попрощатися з гравцем, що провів у складі «Карпат» найбільшу кількість матчів (412) прийшло багато його колег по команді, вихованців, вболівальників «Карпат». Відвідали також похорон губернатор Львівщини Микола Кміть та голова Львівської облради Мирослав Сеник. З Києва приїхав Андрій Баль, який деякий час виступав з Броварським в одній команді.
Минулого тижня у Львів приїхав Кубок УЄФА. Його привезли гравці «Шахтаря», які самі є львів’янами: Володимир Єзерський, Дмитро Чигринський та Юрій Вірт. За різними причинами не приїхали ще два львів’яни-гірники − Микола Іщенко та Богдан Шуст. Керівництво Львова та області тепло зустріли гравців «Шахтаря», нагородивши їх почесними грамотами та годинниками губернатора. Натомість гравці «Шахтаря» вручили керівництву Львівщини свої футболки. Кубок УЄФА простояв на площі перед ратушею майже цілий день. Лише на дві години його відвезли в Львівське училище фізичної культури та спорту, вихованцем якого є Дмитро Чигринський.
13. Миколаївська обл.
Євро 2012
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
На Миколаївщині в обласних державних органах не проводилося заходів пов’язаних з підготовкою до майбутнього чемпіонату.
Події
Мали можливість хоча б трошки приторкнутися до футбольного дійства, яке буде відбуватися у 2012 році, хоча це був лише турнір з міні − футболу, працівники обласної держадміністрації і 18 райдержадміністрацій, взявши участь у VII Спартакіаді збірних команд державних службовців Миколаївської області.
Змагання проходили з 5 по 7 червня у селищі Коблево. Перше місце посіла Кривоозерська РДА, Друге − за Веселинівською РДА, третє місце за службовцями Миколаївська районної державної адміністрації.
Зовнішня реклама
Регіональні ЗМІ продовжують нагадувати, що «квитки до чемпіонату Європи, стабільний прибуток та комфортний відпочинок дарує АКБ «Імексбанк», а для тих, хто візьме участь в депозитній акції «Євро 2012», розігруються цінні призи («Новая Николаевская газета», 10.06.09, «Наш город», 10.06.09).
Не виявлено використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
Щодо біг − бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення континентальної першості, то лише банер, розміщений на одній із трибун Центрального міського стадіону, сповіщає, що «Миколаїв вітає проведення Євро-2012 з футболу в Україні».
В ЗМІ області. Преса
Євро 2012
Друковані видання згадали про Євро-2012 у зв’язку з тим, що «Министерство транспорта и связи обнародовало перечень объектов к чемпионату Европы по футболу 2012 года, которые нуждаются в привлечении инвестиций. Перечнем предусмотрено привлечение инвестиций для семи основных аэропортов: «Борисполь», «Львов», «Киев», «Днепропетровск», «Донецк», «Одесса», «Харьков». Кроме того, на обустройство семи резервных аэропортов, среди которых и Николаев, предусмотрено 357 млн. грн.» («Южная правда», 11.06.09).
Інше видання впевнено констатувало: «Николаевский аэропорт попал в список, который покажут инвесторам Евро-2012» («Николаевские новости», 10.06.09).
Цього ж тижня регіональні ЗМІ повідомили про те, що Миколаївський аеропорт змінив статус.
Це рішення прийнято 12 червня на позачерговій сесії Миколаївської обласної ради, депутати якої ухвалили рішення щодо перетворення КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» у публічне акціонерне товариство, затвердили його устав і призначили тимчасово виконуючого обов'язки глави правління ПАТ «Міжнародний аеропорт «Миколаїв».
«Что же касается слова «публичное», то после вступления в силу новой редакции Закона Украины об акционерных обществах теперь в Украине будут публичные (бывшие открытые) и частные (бывшие закрытые) АО. Все новые акционерные общества будут называться в соответствии с новой редакцией Закона» (регіональне видання pravda.mk.ua, 12.06.09, бізнес-новини Миколаєва, 12.06.09, обласна Інтернет − газета «Новости N», 12.06.09, «Вечерний Николаев»,13.06.09).
У Миколаєві сподіваються, що прийняті рішення підуть на користь підприємству. На думку фахівців: така форма власності має значно більший рівень рентабельності.
Радіо. Телебачення
В ефірі радіоканалу «Миколаїв» прозвучала інформація про те, що «Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні». Документ визначає систему основних заходів, спрямованих на створення належних умов для організації та проведення фінальної частини турніру» (радіоканал «Миколаїв», МОДТРК, 08.06.09).
На хвилях цього радіоканалу також повідомлялося, що «сьогодні, 11 червня у Києві стартує другий неофіційний чемпіонат Європи з футболу серед будівельних організацій, присвячений Євро-2012 і пам’яті видатного українського футболіста Анатолія Пузача. Організатори турніру зазначили, що метою його проведення є популяризація футболу серед працівників будівельних організацій, створення позитивного іміджу будівельних компаній команд-учасниць та надання їм допомоги в отриманні замовлень на будівництво об’єктів до Євро-2012» (радіоканал «Миколаїв», МОДТРК, 11.06.09).
У неділю, в ефірі Миколаївської обласної телерадіокомпанії про останні події, пов’язанні з підготовкою до Євро-2012, розповідав Валентин Щербачов в щотижневій програмі УТР − «Євро-2012» (телеканал «Миколаїв», МОДТРК, 14.06.09).
Футбол
ЗМІ про футбол
Вийшов 2000-й номер газети «Николаевские новости».
Так співпало, що ювілейним номером став спортивний випуск газети за 9 червня.
Редакційний колектив вдячний всім, хто не розлучається з газетою впродовж 14 років. У зверненні до читачів зазначено: «И все мы, словно дети, верим, что доживем до того времени, когда сборная Украины по футболу станет чемпионом мира, а николаевские футбольные и баскетбольные клубы будут выигрывать престижнейшие европейские кубки».
Газета є діловим партнером Миколаївського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, Асоціації спортивних журналістів України. НОК України неодноразово визнавав газету «Николаевские новости» і її журналістів переможцями всеукраїнського конкурсу «Україна олімпійська».
Газета друкує чимало матеріалів, присвячених українському футболу, підготовки до Євро-2012.
Чемпіонат світу 2010
Регіональні ЗМІ повідомляли, що збірна Голландії першою в Європі достроково стала учасницею фінального турніру чемпіонату світу.
Щодо гри збірної України, то, навіть, за заголовками, які з’явилися на шпальтах газет, можна зрозуміти, що місцеві оглядачі незадоволені грою команди: «Не так страшна Хорватия, как собственные промахи», «Хорватия − Украина: За Михайличенко в концовке матча дважды сыграла штанга» («Николаевские новости», 09.06.09), «Пронесло! Сборная Украины вымучивает победу у Казахстана» (веб − сайт газети «Николаевские новости»,10.06.09), «Уставшие от футбола» (веб − сайт газети «Николаевские новости», 11.06.09).
Не обминули регіональні друковані ЗМІ та сайти місцевих Інтернет − видань повідомлення про те, що у Загребі затримано 11 українських вболівальників, у тому числі народного депутата України Владислава Каськіва. «Инцидент между украинскими фанами и хорватской полицией произошел после того, как тамошние правоохранители вывели из сектора группу мужчин и женщин − болельщиков сборной Украины» (миколаївська Інтернет − газета «Mukola. net», 09.06.09, «Николаевские новости», 09.06.09, регіональне видання pravda.mk.ua, 09.06.09).
МФК «Миколаїв» Друга ліга
У суботу, 13 червня фінішував чемпіонат України серед команд другої ліги групи А.
МФК «Миколаїв» на виїзді грав з командою «Єдність» (Плиски), матч завершився у нічию 1:1. А миколаївцям потрібна була перемога, принаймні, протягом тижня на сторінках місцевих газет про бажану перемогу мріяли і тренери, гравці і вболівальники з журналістами. Команда до цієї перемоги готувалася.
«МФК «Николаев» сейчас проводит двухразовые тренировки. Цель − максимально эффективно подготовиться к последней игре чемпионата…» («Николаевские новости»,09.06.09).
«Заключительный матч чемпионата наша команда, занимающая десятую строчку в турнирной таблице, проведет 13 июня на выезде с «Единством» (Плиски). Однако удержаться на этом месте будет нелегко, так как в случае поражения ее могут обойти сразу три соперника − «Единство», «Рось» и «Верес» («Николаевский бизнес», 10.06.09).
«Но в случае победы и при благоприятном раскладе николаевские футболисты поднимутся на восьмое место» («Партнер»,10.06.09).
Не вийшло. Нічия і МФК «Миколаїв» поступився десятий рядок у турнірній таблиці білоцерківській «Росі», що має на одну перемогу більше.
Після гри головний тренер МФК «Миколаїв» Михайло Калита заявив журналістам: «Как правило, ничейный результат на выезде заносят в актив команды. Но сегодня не тот случай. Думаю, что не только меня охватывает чувство досады. Мы упустили победу. Сначала обидная ошибка привела к голу в наши ворота, а затем наши игроки не реализовали достаточно большое количество голевых моментов. По приезду в город Николаев подведем итоги чемпионата и определимся с дальнейшими планами, связанными с подготовкой команды к следующему сезону» (веб − сайт газети «Николаевские новости»,13.06.09).
Отже, місцеві вболівальники зможуть побачити МФК «Миколаїв» в офіційному матчі лише в липні, коли стартує новий чемпіонат України.
Чемпіонат області, міста
В чемпіонаті області з футболу впевнено продовжує лідирувати ФК «Казанка».
А у першій групі чемпіонату міста Миколаєва попереду футболісти «Воронівки».
У другій групі цієї першості з вогником проводять кожну зустріч ветерани миколаївського футболу: що не матч − то перемога з великим рахунком. Цього разу ветеранам з рахунком 6:2 поступилася команда «Комунарівець».
Міні-футбол
Завершилося перше коло відкритого чемпіонату міста корабелів з міні-футболу. Тут також попереду ветерани ФК «Миколаїв». Футболісти шести команд пішли на літні канікули. Друге коло стартує у вересні.
А ось літня першість Миколаєва з міні-футболу продовжується. Тут перше місце посідає команда «Горгаз». В останньому турі «горгазівці» забили − 15 м’ячів команді «Сухий Фонтан», пропустивши у свої − чотири. На рахунку Віталія Вакарчука з «Горгаза» − аж сім влучних ударів по воротам суперників.
Аматорський турнір
Місцеві ЗМІ повідомили про успішний виступ аматорів − команди громадської організації земляцтва «Миколаївщина», яка взяла участь у турнірі з фут − залу серед обласних земляцтв, що створені у Києві. Турнір присвячувався Дню Києва. Миколаївська команда успішно виступила у груповому турнірі здобувши право грати у півфіналі, де їм доведеться боротися за перше місце з командами земляцтв Житомира, Тернополя і Чернігова («Вечерний Николаев», 06.06.09).
14. Одеська обл.
ЕВРО-2012
По заявлению начальника управления внутренней политики облгосадминистрации Аллы Орловой решение исполкома УЕФА об исключении Одессы из числа городов, принимающих Евро 2012, стало одной из социально неблагоприятных проблем, которыми взволнованы жители Одессы и области.
Подтверждением этому является и «возня» вокруг состоявшейся акции “Ударим юмором по беспределу УЕФА!”.
Именно под таким лозунгом прошла в пятницу, 12 июня акция-митинг, организованная общественной организацией “Свободная Одесса”. Свое несогласие с решением Бухарестского Исполкома УЕФА от 13 мая 2009 года со сцены, установленной у памятника Дюку Де Ришелье высказывали общественные деятели города, а также команды КВН Одессы и других городов Украины. К 6-ти часам вечера на Екатерининской площади собралось около двух тысяч человек, которые пришли выразить свое несогласие с тем, что Одессу лишили права принимать ЕВРО-2012.
На суд жителей и гостей города были выставлены некоторые работы конкурса карикатур “Fair play”, стартовавшего в мае месяце, а также был организован сбор подписей под обращением к УЕФА и лично Президенту Мишелю Платини. Люди довольно активно оставляли свои автографы, причем это были не только молодежь и представители сильного пола − в графе “год рождения” можно было увидеть даты от 1928г.р. и до 2002г.р.! Всем желающим были выданы футбольные свистки, которые помогали устроить по команде со сцены “минуту шума” − такую себе противоположность “минуте молчания”.
До начала юмористического действа на площадке перед сценой свое умение управляться футбольным мячом демонстрировали воспитанники футбольной школы “Черноморца”. После вступительных речей лидеров “Свободной Одессы” и некоторых приглашенных гостей (среди них не было ни представителей городской власти, ни ФК “Черноморец”) пошло само представление. Одна за другой на сцене менялись команды КВН, показывавшие редеющим рядам зрителей (аккурат к началу мероприятия погода начала портиться, и стал накрапывать дождь) свое видение волнующей всех жителей города проблемы. Суть всех миниатюр сводилась к тому, что Президент ФФУ Григорий Суркис своим личным указанием Исполкому УЕФА лишил Одессу, уроженцем которой он сам является, права принимать ЕВРО-2012, “продавшись” Харькову, который, как и Одесса изначально числился резервным городом. Причем, как в речах выступавших со сцены организаторов акции, так и в юмористических номерах речь шла о причастности г-на Суркиса к подкупу европейских футбольных функционеров, т.е. напрямую звучали высказывания о коррупции. Кстати, неоднократно упоминался скандал с шубами, из-за которых в начале 90-х киевское “Динамо” было лишено права принимать участие в европейских клубных соревнованиях. На вопрос о том, есть ли какие-то документальные факты, подтверждающие эту самую коррупцию, лидер “Свободной Одессы” Марк Соколовский замялся и не нашелся чем ответить, сказав лишь, что одним из требований будет инициирование разбирательства о причастности Суркиса к подкупу УЕФА. К слову о требованиях − никто не говорит о том, чтобы Одессе взяли, да и вернули статус принимающего ЕВРО-2012 города. Речь идет о том, чтобы УЕФА не торопилось, а сделало свой окончательный выбор в 2011 году − за год до старта чемпионата Европы. Это дало бы равные возможности всем городам претендентам, а также стало бы гарантией того, что во всех городах, принимающих участие в этой гонке, действительно будут возведены все объекты, предусмотренные государственной программой подготовки к ЕВРО-2012. В этом, кстати, есть доля разумного смысла.
Отреагирует ли УЕФА на такие заявления, не известно. Предыдущие обращения мэра Одессы Эдуарда Гурвица остались незамеченными. Возможно, именно то, что общественность заявила свое несогласие и сыграет свою роль. Но, если ты хочешь исправиться − не стоит огульно обвинять, не имея доказательств, тех, от кого может зависеть твоя судьба. Наверное, правильнее договариваться, а не переходить к хамским методам отстаивания своей позиции. Мало верится, что только лишь Суркис виноват (если и виноват) в такой судьбе Одессы. Тут нужно копать глубже. А эта акция протеста была больше похожа на PR-кампанию «Свободной Одессы». Ведь уже через час после ее начала возле сцены остались лишь молодежь с флагами это самой организации, да праздно шатающиеся зеваки…
Их политический (заметьте, именно политические) оппоненты − организации «Зубр», «Око диаманта» и ряд других создали общественный комитет «Гурвиц − Геть!» и обратились к гражданам Одессы. В своем обращении они всю вину за провал Одессы взваливают на мэра Гурвица. Но, опять же, не для того, чтобы городу стало лучше, а лишь для призрачной возможности занять кресло на Думской. Лучшего варианта привязки PR-кампании своих политических сил, чем ситуация вокруг ЕВРО-2012 придумать сложно.
ФУТБОЛ
Первая лига
«ДНЕСТР» УСТУПИЛ В АЛЧЕВСКЕ
В воскресенье, 14 июня овидиопольский «Днестр» завершил свои выступления в сезоне-2008/09. Подопечные Андрея Пархоменко сыграли в рамках заключительного, 34-го тура, чемпионата первой лиги со «Сталью» в Алчевске и уступили 0:1.
Уже на 10-й минуте матча за нарушение правил в своей штрафной площадке овидиопольская команда была наказана одиннадцатиметровым ударом, который не смог реализовать молодой Александр Акименко. Игрок «Стали» пробил мимо ворот.
И все же до перерыва хозяева поля сумели отличиться. На 45-й минуте Антон Муховиков навесил и Василий Палагнюк ударом головой с острого угла поразил цель.
Состав «Днестра»: Пацюк, Б.Смишко (Гаврилюк, 46), Хромых, И.Буряк, Лещук, Полтавец (капитан), Каблаш (Качур, 46), Д.Пархоменко, Штурко, Продан (Залевский, 33), Пицык (Осадчук, 62).
Вторая лига
«Бастион» на мажорной ноте завершил сезон!
ЦСКА (Киев) − «Бастион» − 1:2 (1:1)
13 марта. 18.00. Киев
Голы: 1:0 Васильев, 33, 1:1 Тараров, 44, 1:2 Белмохтар, 90+2.
Киевские «армейцы» уже стопроцентно занимали четвертую строчку в турнирной таблице. Ильичевцы же по итогам последнего тура могли оказаться на как напятом месте, так и на седьмом. Счет открыли хозяева поля на 33-й минуте − отличился Васильев. За минуту до конца первого тайма Тараров сравнял счет. Удачной для «Бастиона» получилась и концовка второй половины встречи − в уже добавленное время, благодаря голу Белмохтара, ильичевцы вырвали победу в непростом поединке! Эта победа стала 16-й для полпреда Одесской области в первенстве страны среди команд второй лиги группы «А». Таким образом, «Бастион» набрал 52 очка и занял шестую строчку в чемпионате, обойдя снявшийся с розыгрыша черкасский «Днепр». Пятое место по дополнительным показателям досталось броварскому «Нафкому».
15. Полтавська обл.
Євро 2012
Реклама
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.
Заходи
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.
ЗМІ
У програмі «Спортарена» на радіо «Ваша хвиля» у рубриці «Готуємось до Євро 2012». розповідалося про такі події: Остаточний проект реконструкції НСК «Олімпійський» до Євро-2012 передбачає збільшення кошторису порівняно з попередньо визначеною сумою; У липні цього року до Харкова приїде президент УЄФА Мішель Платіні; До початку 2011 р. на набережній Дніпра у Києві, між мостом Патона і залізничним мостом, може з`явитися новий висотний готель на 200 номерів; Відбулася презентація нового відеофільму, що розповідає про Львівську міську індустрію туризму й бізнес-послуг; Столичний стадіон «Олімпійський» додатково озеленять.
Місцевий футбол
ФК «Ворскла»
Переможці Кубка України виходять з відпустки одними з перших в Прем'єр-лізі. Вже 13 червня «Ворскла» збереться в Ялті, де пройде підготовчий збір. Наставник полтавчан Микола Павлов за доброю традицією запросив футболістів до Криму разом з їхніми сім'ями, які знаходитимуться в Ялті перший тиждень зборів. В цей час ворскляни, як правило, проводять по одному тренуванню в день, а вже в другій частині підготовчого етапу піде серйозна і важка робота.
До Полтави «біло-зелені» повернуться 27 червня. Не виключено, що тренерський штаб надасть підопічним декілька днів відпочинку, після чого на клубній базі почнеться фінішний етап підготовки до сезону, який для «Ворскли» стартує матчем з «Динамо» за Суперкубок України. Команду залишає орендований у «Шахтаря» півзахисник Костянтин Ярошенко. У Полтаві в нього, як говорять, не пішло, і він, порадившись з Павловим, ухвалив рішення залишити колектив. А ось з новачками ясності немає. Переговори з потенційними новобранцями ведуться, але всі питання знаходяться у стадії обговорення.
Першість України. Друга ліга. Група «Б»
За кілька днів до гри з достовірних джерел стало відомо, що новим тренером ФК «Полтава» призначений відомий в минулому футболіст Іван Шарій. Його помічником буде популярний колись воротар Олег Моргун. Попередніх тренерів Олександра Омельчука та Віталія Пантілова відсторонили за невдалі виступи ФК «Полтава» в останніх двох турах. Це фактично стало на 99% втратою шансів команди на вихід до першої ліги. Шарій, як мінімум до завершення першості буде як виконуючий обов’язки тренера. До цього Іван Григорович працював директором футбольної ДЮСШ ім. Горпинко.
Відбулися матчі передостаннього 33-го туру першості України з футболу серед команд другої ліги в групі «Б». ФК «Полтава» вдома переграв своїх сусідів кременчуцький «Кремінь» з рахунком 2:1 і теоретично зберіг шанси на вихід до першої ліги. Під керівництвом нового тренера Івана Шарія господарі продемонстрували атакуючий футбол і результат зустрічі цілком закономірний. У складі ФК «Полтава» відзначилися Марченко та Бербат, у гостей Климов. Центральний матч туру між «Зіркою» та «Сталлю» встановив рекорд відвідуваності в цьому сезоні. На гру у Кіровограді прийшли понад дванадцять тисяч вболівальників. У цікавому протистоянні господарі перемогли футболістів з Дніпродзержинська з рахунком 2:1 і очолили турнірну таблицю.
Найвищі шанси вийти до першої ліги має «Зірка». В останньому турі, що відбудеться 13 червня, кіровоградцям на виїзді треба не поступитися «Титану». ФК «Полтава» проведе складний матч у Мелітополі проти «Олкома».
Турнірне становище лідерів
1 «Зірка» Кіровоград 71
2 «Сталь» Дніпродзержинськ 69
3 «ФК Полтава» Полтава 69
Чемпіонат Полтавщини з футболу. Перша ліга.
Відбулися матчі дев’ятого туру чемпіонату Полтавщини з футболу серед команд першої ліги. ФК «Велика Багачка», розгромивши ФК «Миргород» з рахунком 5:0, став одноосібним лідером. Головний переслідувач ФК «Жоржівка» у Гребінці задовольнився нічиєю 2:2 у грі проти місцевого «Локомотива». Сенсацію туру створив ФК «Пирятин», який на виїзді здолав з рахунком 1:0 «Колос» (Дмитрівка). З таким же рахунком ФК «Лубни» переграв зіньківський «Колос», а кременчуцький «Гірник» − «Колос» (Кобеляки).
Турнірне становище лідерів:
1. Велика Багачка 24
2. Жоржівка 22
3. Гірник 18
Першість Полтавського району
Черговий третій тур Першості Полтавського району не приніс несподіваних результатів. Лідери чемпіонату здобули впевнені перемоги. Особливо слід відзначити успіх «Ювенти». Футболісти з Розсошенців каменя на камені не залишили від микільської «Гренади» − 7:0. Не менш впевнено зіграли і ФК «Розсошенці», які забили три сухі м’ячі у ворота «Колану». Першу перемогу здобули гравці «Космоса». Тепер без набраних очок залишається лише «Колос» з Нижніх Млинів.
16. Рівненська обл.
Євро 2012
Гуржос особисто «ревізував» будівництво автотраси
Про серйозність підготовки до ЄВРО-2012 ділянки дороги автомагістралі Київ-Чоп, що проходить територією Рівненської області, свідчить робочий візит керівника «Укравтодору» Вадима Гуржоса в супроводі представників Європейського банку розвитку та реконструкції. Забігаючи наперед, слід сказати, що «ревізори» в цілому задоволені темпами і якістю будівництва доріг. Втім не обійшлося без констатації окремих недоліків.
Під час загальної наради Вадим Гуржос підбив підсумки перевірки. Як виявилося, керівництво «Укравтодору» наразі немає жодних суттєвих зауважень лише до турецької фірми «Онур», котра будує ділянку автотраси від кордону з Житомирською областю до Рівного. Більше того, турки працюють з випередженням графіку. На жаль, не такою привабливою виявилася картина оглядин роботи італійської компанії «Тодіні», котра зводить відрізок дороги від Рівного до кордону з Львівською областю. Зокрема, фахівцями «Укравтодору» висловлено низку зауважень щодо нерівностей верхнього покриття та інших дрібних порушень технологічного характеру. Щоправда, керівництво «Тодіні» пообіцяло найближчим часом виправити всі недоліки.
Найбільше занепокоєння як в очільника «Укравтодору», так і представників ЄБРР викликала ситуація з реконструкцією об’їзної Рівного, за реконструкцію якої взялася азербайджанська фірма «Азеркорні-Автобан».
− Відверто кажучи, ми не дуже задоволені тими темпами, якими працює «Азеркорні-Автобан», − зауважив Вадим Гуржос. − На початку року, а вірніше ранньою весною, ставили перед фірмою завдання обов’язково закінчити ремонт дороги до кінця року. Ще раз підкреслюю, об’їзна Рівного наразі − найгірша ділянка автотраси, яка викликає найбільше нарікань. Знаю, що темпи роботи певною мірою знижують наявні проблеми, пов’язані з проектуванням, перенесенням інженерних мереж, знесенням будівель, переселенням людей. Обговоривши всі гострі питання, принципово домовилися з керівництвом «Азеркорні-Автобан» про те, що до липня всі наявні проблеми будуть розв’язані. Таким чином, сподіваємося, що вкладемося у графік: до кінця року завершимо будівництво об’їзної дороги, а до кінця наступного − дві дорожні розв’язки (на львівському і київському в’їздах).
На запитання, чим зумовлений такий акцент на прискоренні темпів будівництва і чи не позначиться він на якості доріг, Вадим Гуржос дав аргументовану відповідь:
− Перш за все, листопад 2010 рік, коли ми повинні завершити виконання контрактів, не так далеко. З точки зору будівництва, компанії всі працюють більш-менш нормально, набравши непогані обороти. Щодо якості − питання взагалі не стоїть, бо триває постійний контроль щодо дотримання всіх технологічних вимог. Є невеличке відставання у фірми «Азеркорні-Автобан», але маємо надію, що вона також мобілізується і все буде добре. За великим рахунком, не бачу серйозних проблем. Є поточні організаційні, інженерні питання, котрі вирішуються в процесі роботи. Не менш важливо те, що немає жодних перебоїв в питанні фінансування з боку Європейського банку реконструкції та розвитку. Словом, сподіваюся , що до початку ЄВРО-2012 ми дамо країні хорошу дорогу.
Футбол
ФК «Верес»: з сезону проблем у період невизначеності
Доволі «сіренький» виступ рівненського «Вереса» у 18-у чемпіонаті України серед колективів другої ліги групи А, пов’язують з фінансовими проблемами команди. Якщо клуб з горем навпіл знаходив кошти на сплату обов’язкових платежів (заявочний внесок, видатки на виїзні матчі тощо), то на виплату гонорарів футболістів не залишалося жодної копійки. З огляду на матеріальні труднощі, команда розпрощалася з досвідченими гравцями. Молодих футболістів, заборгованість з виплатою зарплати яким розтяглася мало не на весь чемпіонат), утримують в команді лише тим, що їм забезпечили безплатне навчання в рівненських вищих навчальних закладах.
Як результат, нинішній чемпіонат команда, зазнавши поразки в останньому турі від хмельницького «Динамо», посіла 13 позицію серед 14 клубів, котрі стартували в другому колі чемпіонату. Зрештою, як кажуть, у «Вереса» стільки проблем, що простіше розпустити команду, аніж всіх їх вирішити.
Більше того, голова обласної федерації футболу Володимир Поліщук привіз з Києва тривожну звістку: ФК «Верес» не допускають до наступного чемпіонату України, оскільки клуб не подав документи на атестацію.
З огляду на ситуацію згущення хмар над ФК «Верес» з ініціативи Володимира Поліщука в понеділок відбулася зустріч президента футбольного клубу Ігоря Климишина з начальником відділу фізкультури і спорту облдержадміністрації Миколою Петренчуком.
− Низку проблем кількома словами не окреслиш, − поділився враженнями після перемовин голова обласної федерації футболу. − Адже йдеться не лише про фінансові труднощі клубу щодо його атестування і сплати заявочного внеску. Президент клубу запевняє, що гроші на ці видатки він знайде. Однак залишаються не менш гострі проблеми , які стосуються статусу футболістів професійного клубу: хлопці не мають трудових книжок, отож виступ за «Верес» не зараховується їм у трудовий стаж. Про виплату зарплати й поготів говорити.
Зі слів, Володимира Поліщука в ході переговорів Микола Петренчук пообіцяв порушити перед керівництвом області питання про виділення «Вересу» після перерозподілу обласного бюджету 100 тисяч гривень. Проте ця сума − краплина в морі в порівнянні з потребами команди. Щоправда, Микола Петренчук запропонував президентові ФК «Верес» підготувати до 26 червня свої пропозиції щодо підтримки клубу, які передадуть на розгляд керівництву області.
Отож повторюється старий сценарій допомоги «Вересу», який спостерігали в попередні роки, а саме − вся підтримка єдиної професійної команди Рівненщини зводиться до популістського декларування. На жаль, немає жодних сподівань на те, що футбол на Рівненщині візьмуться підтримувати бізнесові структури. До речі, торік тихо помер гучний проект створення Фонду підтримки футболу, під який начебто підписалося майже 300 підприємств, які входять до Рівненської торгово-промислової палати. Однак далі написання статуту Фонду справа не пішла. Таким чином, майбутнє «Вереса» залишається під великим знаком запитання.
Дві новини: добра і погана
Костопільська команда «Штурм-КОЛІСП» 1992 р.н. зробила те, що до неї жодній юнацькій команді з Рівненщини і не снилося. Юні «штурмівці», очолювані Дмитром Філіним та Віктором Лєвіним, посіли друге місце у своїй підгрупі вищої ліги і вийшли до всеукраїнського фіналу.
На цьому етапі вихованці костопільського спортліцею випередили такі знані спортшколи, як «Карпати» та УФК (Львів), «Волинь» (Луцьк), СДЮШОР (Тернопіль), «Спартак» (Івано-Франківськ), «Нива (Вінниця), «Буковина» (Чернівці). Попереду «Штурму» опинився лише приватний спортінтернат з Володимира-Волинського «ВІК». Отож він і складе компанію костопільчанам у фіналі, куди з інших підгруп вийшли юнацькі команди «Динамо» та РОВУФК (Київ), «Шахтар» та «Металург» (Донецьк), ФК «Севастополь» та «Чорноморець» (Одеса). Тобто представники Харкова, Дніпропетровська чи Запоріжжя поза фіналом, а юна зміна «Вереса» серед еліти.
— Раніше наші команди двічі ставали чемпіонами у першій лізі, але вища ліга — це зовсім інший рівень, — сказав президент клубів «Верес» та «Штурм» Ігор Климишин. — Вихід до фіналу — це вже дуже високе досягнення. Втім, на досягнутому не зупинятимемось. З багатьма фіналістами ми раніше грали, а тому віримо у позитивний результат. У будь-якому разі у нас на цю команду великі надії. Докладемо усіх зусиль, щоб її зберегти, щоб хлопці залишилися у Рівному, вступили до інституту.
Фінальні ігри юнацького чемпіонату України серед команд вищої ліги у старшій віковій групі відбудуться з 28 червня по 6 липня у Криму.
А ось інші три вікові групи команди «Штурм-КОЛІСП» виступили не так вдало. Команда U-16 (тренер — Віталій Андрощук) була восьмою у групі, U-15 (Анатолій Останаєв) — дев’ятою, а U-14 (Володимир Кобець) — десятою. Втім, на цьому сезон для юнаків ще не завершився. 10-15 червня команда Віталія Андрощука 1993 р.н. представлятиме нашу область на зональних змаганнях Літніх юнацьких спортивних ігор України у Вінниці. За дві путівки до фіналу з рівнянами боротимуться збірні Києва, Львівської, Вінницької та Херсонської областей.
І якщо «Штурм-КОЛІСП» виступав у вищій лізі, то рівненський СДЮШОР «Верес» двома віковими групами грав у групі №5 першої ліги. У боротьбі з колективами переважно райцентрів наша старша команда (тренер — Микола Волков) стала шостою, а молодша (тренер — В’ячеслав Шекель) — четвертою. Відтак до фіналу ніхто не пробився.
Разом з тим, на фоні гучного успіху вихованців Костопільсьського обласного спортивного ліцею-інтернату, котрий спеціалізується на футболі, мов грім серед ясного неба, з’явилася невтішна звістка. Заступник голови Держкомспорту Мирослав Дутчак надіслав на адресу облдержадміністрації рекомендації, згідно з якими пропонується фінансування ліцею-інтернату, який функціонує на кошти обласного бюджету, врізати на 50 відсотків. Щоправда, зі слів голови обласної федерації футболу Володимира Поліщука, в нинішньому році навчально-спортивний заклад буде профінансований в повному обсязі. А ось, що буде в наступному році, на разі невідомо. В будь-якому разі, на переконання Володимира Поліщука, зменшення на половину матеріальне забезпечення ліцею-інтернату може призвести до його занепаду.
− Пропозиція перевести фінансування навчально-спортивного закладу за схемою: 50 % з боку обласної влади і 50 % − професійним футбольним клубом, − каже голова обласної федерації футболу, − щонайменше безглузда. Адже чим може допомогти , скажімо, той же «Верес», який сам дихає на ладан. Вочевидь, держава намагається повністю відректися від футболу. А в умовах гострої економічної кризи гра мільйонів у кращому разі виживе лише на аматорському рівні.
«ОДЕК» підтягується до лідерів
Як і передбачалося, під завісу першого чемпіонату області визначаться лідери, котрі, швидше всього, між собою боротимуться за чемпіонське звання. Тому, незважаючи на інтригуючи та безкомпромісні поєдинки, у восьмому турі фаворити здобули свої заплановані очки. Тепер до когорти першої трійки («Случ» (Березне) − 20 очок, «Ізотоп-РАЕС» і «Славії» − по 18 очок, поволі наближається минулорічний чемпіон оржівський «ОДЕК», який має дві гри в запасі.
− Між цими чотирма командами, − ділиться думками голова обласної федерації футболу Володимир Поліщук, − й визначиться ім’я цьогорічного чемпіона. Адже всі лідери йдуть нога в ногу. Щоправда, вирішальними будуть останні три тури першого кола, в яких лідери змагатимуться між собою. Наприклад, «Ізотоп-РАЕС» далі гратиме в Рівному зі «Славією», потім приймає «ОДЕК», а завершує коло в Бережному проти «Случа». Таким чином, хто сильніший, команди з’ясовуватимуть в очних поєдинках.
Натомість у другій лізі, як вважає Володимир Поліщук, ситуація простіше. Тут нині впевнено лідирують «Горизонт» (Костопіль), «Енергія» (Володимирець) та «Фортуна! (Омеляна). Саме ці команди, швидше за все, складуть трійку призерів чемпіонату.
17. Сумська обл.
Євро-2012
Події
12 червня відбулася зустріч голови Сумської ОДА Миколи Лаврика та його заступників з новообраним головою обласної ради Володимиром Токарем та головами постійних депутатських комісій, в ході якої обговорювалися актуальні проблеми соціально-економічного розвитку Сумщини.
Серед таких, зокрема, Микола Лаврик назвав і відсутність коштів на ремонт доріг державного значення, який значиться одним з головних заходів у ході підготовки області до Євро-2012.
«Ми повинні постійно працювати з центральними органами влади, в тому числі й з «Укравтодором», і вимагати адекватного підходу до ремонту, утримання, експлуатації, реконструкції, капітального ремонту наших автошляхів», − підкреслив голова облдержадміністрації.
ЗМІ
Зазначеній вище темі приділила увагу газета «В двух словах» за 12 червня. У матеріалі «Ідіть ви дорогою» видання пише, що найближчим часом стан доріг на Сумщині може погіршитися. До того ж область може позбутися ще й частини свого майна.
«Зелене світло» всім цим процесам, зазначає автор, дає чергова реорганізація, затіяна в Києві. Її суть полягає в тому, що існуючі структури Служби автодоріг та «Укравтодору» повністю ліквідуються, а на їх місці з’явиться спеціальне дорожнє агентство, яке буде обслуговувати дороги державного значення в областях через дорожньо-експлуатаційні підприємства. Разом з дорогами ДЕПам дістанеться і значна частина майна та техніки служб, що ліквідуються. Так, деякі джерела стверджують, що Сумщина в результаті втратить новий асфальто-бетонний завод у Сумському районі, на придбання якого у минулому році було витрачено 5 млн. грн. з обласного бюджету.
«В двух словах» пише, що дороги державного значення Сумської області, згідно з концепцією реформування., буде обслуговувати ДЕП № 7, під опікою якого також будуть знаходитися дороги Харківської і Полтавської областей. Оскільки адміністрація цього ДЕПу розміститься у Харкові, автор матеріалу висловлює занепокоєння, що дорогам державного значення, які пролягають територією області, буде приділятися менше уваги, ніж зараз, і Сумщині не вдасться до Євро-2012 виконати взяті на себе зобов’язання по їх ремонту.
Місцевий футбол
Федерація футболу
За інформацією голови Федерації футболу Сумщини Миколи Желєзного, 90 відсотків команд, які беруть участь у чемпіонаті області, не сплатили заявочних внесків. За його словами, вони пообіцяли зробити це в ході першості, і в цьому плані ФФС довелося їм йти на поступки, інакше чемпіонат би просто не розпочався.
Матч за суперкубок України в Сумах, швидше за все не відбудеться. Микола Желєзний не має наміру наполягати, аби цей поєдинок, попри заяву київського «Динамо», відбувся саме на стадіоні «Ювілейний». За його словами, це може призвести до конфлікту з Григорієм та Ігорем Суркісами, що може позначитися на стосунках ФФУ та Федерацією футболу Сумщини.
Справжньою причиною небажання «Динамо»грати у Сумах він називає незадовільну роботу місцевої міліції на минулорічному матчі у Охтирці між столичним клубом та «Нафтовиком-Укрнафта».
Микола Желєзний зазначає, що місцева влада виявила готовність забезпечити належну організацію цього поєдинку, що було підтверджено 12 червня під час зустрічі голови ФФС із головою обласної ради та мером Сум.
ЗМІ
Місцеві ЗМІ повідомили про результати матчів у першості області, а також анонсували проведення у Сумах Кубка ПФЛ та відслідковували ситуацію із поєдинком за суперкубок.
Обласна телерадіокомпанія, 12 червня: «СПОРТ. На стадіоні „Ювілейний” під егідою Професійної футбольної ліги України відбудеться другий за ліком турнір „Кубок ПФЛ”. У перший змагальний день − 19 червня − відбудуться два півфінальних поєдинки. О 15 годині на поле «Ювілейного» вийдуть збірні другої ліги групи «А» та першої ліги. О 19 силами поміряються юнацька команда України та збірна групи «Б». Переможці цих матчів 20 червня о 18 зустрінуться у фіналі, а невдахи цього ж дня, о 12 розіграють третє місце. Між цими поєдинками відбудеться товариська зустріч збірної зірок київського «Динамо» та президентів клубів ПФЛ. Кольори «Динамо» захищатимуть такі знані майстри, як Віктор Чанов, Анатолій Дем’яненко, Андрій Баль, Віктор Хлус, Віктор Леоненко та інші.»
Щоденна Сумська Інтернет-газета «Сотня», 12 червня: «Суми можуть прийняти матч за Суперкубок України». Учора деякі ЗМІ розмістили на своїх шпальтах інформацію, нібито Суми претендують на те, аби прийняти суперкубковий матч. Питання викликало неабиякий інтерес серед сумських любителів футболу, тому «Сотня» звернулася за коментарями до голови Федерації футболу Сумської області Миколи Железного. Керівник сумського футболу підтвердив інформацію щодо намагань міста Суми прийняти цей матч, і досить високо оцінив наші шанси у боротьбі із Запоріжжям та Львовом. Вчорашній виконком Федерації футболу України затвердив лише дату Суперкубку − 11 липня. Місце проведення найближчим часом має визначити Дирекція Прем’єр-ліги. Нагадаємо, що Суперкубок в Україні почали розігрувати лише з 2004 року. У матчі зустрічаються чемпіон країни та володар Кубку за результатами минулого сезону. У цьому році учасниками футбольного матчу будуть київські «динамівці» та «Ворскла» з Полтави. Суперкубок офіційно відкриває новий футбольний сезон на Україні.»
До речі, Суперкубкові матчі досі приймали лише два міста України. Це Одеса (2004-2007) та Полтава (2008).»
Щоденна Сумська Інтернет-газета «Сотня», 12 червня: ««Динамо» відмовляється грати за Суперкубок у Сумах». Дирекція Прем’єр-ліг визначила місцем проведення матчу за Суперкубок України з футболу між київським «Динамо» та полтавською «Ворсклою» стадіон «Ювілейний» у Сумах. Матч має відбутися 11 липня. Проте ФК «Динамо» прийняв заяву, що у разі проведення матчу саме в Сумах їхній клуб відмовиться брати участь у грі. Президент ФК «Динамо» (Київ) Ігор Суркіс заявив, що його клуб із здивування сприйняв рішення української футбольної Прем’єр-ліги провести матч саме у Сумах на стадіоні «Ювілейний», не врахувавши пропозиції «Динамо» провести гру у Львові, Запоріжжі, Кривому Розі чи Дніпропетровську. «Прем’єр-ліга не вважала за потрібне хоча б запитати нашої думки щодо запропонованого стадіону у Сумах, стан футбольного поля на якому не відповідає стандартам проведення матчу рівня команд-учасниць Ліги чемпіонів та Ліги Європи», − говориться у листі Ігоря Суркіса, адресованого в.о. президента Української футбольної прем’єр-ліги Віталію Данилову. «У тому разі, коли прем’єр-ліга не дослухається до наших пропозицій провести Суперкубок у Запоріжжі, Львові, Кривому Розі чи Дніпропетровську, а наполягатиме на проведенні гри у Сумах, футбольний клуб «Динамо» (Київ) буде вимушений відмовитися брати участь у грі на Суперкубок», − підсумовує президент ФК «Динамо» (Київ) Ігор Суркіс.»
Кулуари
Місцеві вболівальники вкрай негативно сприйняли відмову «Динамо» грати за суперкубок у Сумах. Вони вважають посилання динамівського керівництва на поганий стан поля абсолютно безпідставними і говорять, що за його спиною стоїть ФФУ, яке у такий спосіб зводить рахунки з керівництвом Прем’єр-ліги, що не сприяє розвитку футболу на місцях. У разі відмови «Динамо» прихильники футболу пропонують, аби у матчі за суперкубок 11 липня на поле проти полтавської «Ворскли» вийшов донецький «Шахтар».
18. Тернопільська обл.
Євро 2012
Реклама
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 немає. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.
ЗМІ
Повідомлень протягом звітного періоду на тему Євро 2012 у місцевих ЗМІ не було.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Місцевий футбол
Обласна федерація футболу
Цьогорічний чемпіонат області з футболу за кількісними показниками найскромніший за останні роки: боротьбу за призові місця почали всього 12 команд. Та вже із старту його можна зарахувати до категорії скандальних. Бо з перших турів почали надходити протести щодо результатів двобоїв, наявності в командах гравців, які не мають права виступати в їх складах через порушення регламентних норм. З цього приводу відбувся виконком федерації футболу Тернопільщини. Найбільший резонанс викликало опротестування матчу третього туру, у якому протистояли лідери турніру: “Агро-Збруч” (Підволочиськ) − ФК “Галич” (Збараж). Ця зустріч завершилася перемогою господарів з рахунком 2:0. Представники ж гостей вирішили оскаржити підсумок двобою, оскільки виявили, що в складі підволочиської команди виступав футболіст, який заявлений за майстрівський клуб. А це суперечить регламенту. Як з'ясувалося, Роман Мельник справді перебуває на контракті у майстрівському клубі, але не українського, а молдавського. Виникла колізія, оскільки у регламенті чітко не виписаний цей аспект суперечки. Крім того, у ФФТ видали дозвільні документи гравцеві на право виступати за команду “Агро-Збруч”. У ході тривалої дискусії кожна зі сторін наполягала на своєму: представники Збаража вимагали зарахували “Агро-Збручу” поразку, а опоненти переконували, що порушень регламенту нема, а тому необхідно залишити результат незмінним. Зважаючи на це, голова ФФТ Володимир Мариновський запропонував компромісний варіант вирішення конфлікту: заборонити гравцеві Мельнику надалі виступати в обласному чемпіонаті, оскільки він перебуває на контракті в майстрівському клубі (немає значення, що іншої країни), а поєдинок III туру “Агро-Збруч” -“Галич” − переграти. Члени виконкому ФФТ одноголосно підтримали цю пропозицію.
Чемпіонати, турніри, кубки
Лише в одному із шести зіграних матчів п’ятого туру чемпіонату області з футболу глядачі так і не стали свідками хоча б одного забитого м’яча. У Марилівці Чортківського району місцевий “Марспирт” розійшовся миром з “Ланівцями” − 0:0. В інших поєдинках зафіксовано такі результати: “Зборів” − “Товтри” (Козлів) − 1:0, “Колос” (Бучач) − “Тернопіль-Педуніверситет” − 0:3, “Агро-Збруч” (Підволочиськ) − “Нива” (Теребовля) − 2:0, “Вікторія-Агро” (Козова) − “Бережани” − 1:6, “Дністер” (Заліщики) − “Галич” (Збараж) − 0:1.
Відбулися і два пропущені поєдинки другого туру. На своєму полі “Ланівці” не мали жодних проблем у зустрічі з козівською “Вікторією-Агро” − 6:1. Натомість суперечка “Тернополя-Педуніверситету” з козлівськими “Товтрами” переможця так і не виявила − 2:2. Господарі активно розпочали зустріч і вже до середини першого тайму вели з різницею в два м’ячі. Спочатку Андрій Кондзьолка скористався з невпевнених дій на виході голкіпера суперника Дмитра Андрієшина і головою переправив смугастого в сітку воріт. А потім Ростислав Ціх забив безпосередньо зі штрафного.
Ще кілька вигідних моментів господарі не реалізували. За це і поплатилися після перерви. Спочатку досвідчений капітан гостей Сергій Богородиченко, перегравши оборонців на другому поверсі, головою переправив м’яч у ворота Руслана Мазура. А незадовго до фінального свистка в подібній ситуації вдало зіграв Віталій Горецький, який вийшов на заміну.
Згідно з рішенням виконкому Тернопільської обласної федерації було переграно також зустріч третього туру між “Агро-Збручем” і “Галичем”, результат якої опротестували гості. Підволочиські футболісти перемогли з рахунком 1:0.
Матчі шостого туру заплановані на 14 червня.
Уже втретє за нагороди своєї спартакіади змагалися працівники дитячо-юнацьких спортивних шкіл області. Збірні десяти навчальних спортивних закладів визначили у Гусятинській ДЮСШ найсильніших у чотирьох видах спорту, зокрема і в футболі.
Вирішальний поєдинок футбольних змагань завершився більш, аніж упевненою перемогою тренерів Козівської ДЮСШ над колегами з Ланівців − 5:1. Останнім не допоміг навіть колишній вихованець школи і гравець тернопільської “Ниви” Олег Ящук, який продовжує свою футбольну кар’єру в Бельгії, а нині проводить у рідних краях відпустку.
13-14 червня на спортивних спорудах смт. Козови та Козівського району відбудуться XIX сільські спортивні ігри Тернопільщини. Серед інших видів спорту відбудуться поєдинки з футболу, змагання серед сільських рад з міні-футболу. Організатори XIX сільських спортивних ігор обласна державна адміністрація, обласна рада, головне управління агропромислового розвитку, головне управління з питань туризму, сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Тернопільське обласне фізкультурно-спортивне товариство “Колос”.
ФК “Нива”
Після семи років перебування у найнижчій лізі українського футболу тернопільська “Нива”, зігравши 7 червня у Рівному внічию з “Вересом” − 1:1, стала недосяжною для переслідувачів, тим самим виборола перше місце у Другій лізі, а з ним здобула путівку до Першої ліги.
Поєдинок у Рівному обіцяв бути складним, адже футболісти тамтешнього “Вереса” не раз робили підніжки тернополянам. Чого вартий матч дворічної давності, коли саме після дошкульної поразки у Рівному − 0:1 − був звільнений із займаної посади головний тренер “Ниви” Петро Червін. Загалом тренерський склад на чолі з Віктором Ряшком серйозно підійшов до звітного поєдинку, адже на кону стояла путівка до Першої ліги.
За інформацією спортивного директора клубу Володимира Мошинського, футболісти зі стартового свистка захопили ініціативу, домінували протягом усього матчу. Щоправда, хлопцям бракувало реалізації. Так, небезпечні постріли з далеких відстаней здійснили Олег Теплий та Віталій Тарновський. Приємне враження своєю активністю та постійними рейдами по правому краю справив молодий Сергій Атласюк. Фінами запам'ятався Павло Малий, а настирливістю − Олександр Розман. Упевнено у відповідальному матчі відстояв у воротах “Ниви” Олександр Ільющенков, для якого це був дебютний матч у складі тернопільського клубу. Такі дії тернополян не могли не принести результату. На 24-й хвилині розіграна домашня заготовка біля кутового прапорця втілилася у забитий “золотий” гол Ігоря Семенини.
Варто зазначити, що керівництво “Ниви” вдячне фанатам команди, котрі приїхали на матч підтримати хлопців, а після поєдинку на кордоні Рівненської та Тернопільської областей зустріли клубний автобус “Ниви” й особисто дякували хлопцям за здобуту путівку у Першу лігу.
Одразу після фінального свистка першим з “малими” золотими медалями у телефонному режимі команду привітав голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.
Склад “Ниви” у “золотому” матчі з “Вересом”: Ільющенков − Первак, Лівіцький, Путраш, Атласюк − Тарновський (Годований), Теплий (Сокіл), Семенина (Скакун), Ворона (Пердута) − Малий (Чорний), Розман (Плішка).
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива”
“Номер один”: “Нива” − знову в першій лізі!” − про матч “Нива” − “Верес”, який дав шанс тернопільській команді пробитися у Першу лігу.
“Нова Тернопільська газета”: “Ниві”− шампанського!” − у сезоні 2000/01 років тернопільська “Нива” вперше з часів незалежності, зазнавши 21 поразки в 26 матчах, залишила вищу лігу, а вже наступного року, транзитом через перший дивізіон (27 поразок у 34 іграх), опинилася в другій. З того моменту, незважаючи на байдужість влади, розпочався тривалий процес відновлення команди, який значно пожвавішав з приходом до керма клубу спочатку Олега Садовського, а потім − Степана Рубая. І цьогоріч мети таки досягнуто. Після матчу з рівненським “Вересом” тернопільська “Нива” підвищилася у класі.
“Вільне життя”: “Переможці!” − за тур до завершення першості України серед команд групи “А” другої ліги тернопільська “Нива” забезпечила собі перемогу в турнірі, ставши недосяжною для головного конкурента − білоцерківського “Арсеналу”. Подія, якої прихильники команди очікували ще останнього дня весни, сталася на початку літа у Рівному, де підопічні Віктора Ряшка звели до нічиєї − 1:1 − поєдинок з місцевим “Вересом”.
“Свобода”: “Чемпіонський акорд “Ниви” − за тур до завершення чемпіонату України серед клубів Другої ліги футболісти тернопільської “Ниви” записали у свій актив чергове очко, яке виявилося чемпіонським. Подано коментар щодо проведення поєдинку.
“RIA-плюс”: “Золота” нічия “жовто-зелених” − про матч “Нива” − “Верес”, який гарантував тернопільській команді місце у Першій лізі сезону 2009/10.
“Місто”: “Нива” вийшла у першу лігу!” − нарешті сталася подія, на яку вболівальники чекали сім довгих років: “Нива” за один тур до закінчення першості України серед команд Другої ліги оформила своє чемпіонство.
“20 хвилин”: “Останній поєдинок у рамках другої ліги” − поєдинок із львівськими “Карпатами-2”стане лебединою піснею для тернопільської “Ниви”. Саме ним “нинівці” попрощаються з другої лігою як мінімум на один сезон. Після здобутої нічиєї із рівненським “Вересом” тернопільська команда офіційно гарантувала собі перше місце у групі А другої ліги, а цим самим − місце у першій лізі у сезоні 2009/2010. Фактично, “Нива” і “Карпати-2” уже всі свої завдання на сезон виконали. Тернополяни гарантували собі перше місце у групі, а львів'яни − вище 14 місця вже не піднімуться.
Збірна України
“Вільне життя”: “ЧС-2010: З хорватами змагайтеся, але й про білорусів не забувайте” − результативна нічия хорватів з українцями підсобила збірній Білорусі. Добре відомий українським прихильникам футболу німецький спеціаліст Берндт Штанге, який керує її діями, з усього видно, слів на вітер не кидає. Обіцяв, що його підлеглі складуть конкуренцію фаворитам, і слова свого дотримує. Після перемоги з рахунком 5:1 над збірною Андорри білоруси за втраченими очками вже випереджають збірні Хорватії та України. І вийшли на третє місце в групі.
“ЧС-2010: лише результат…” − після досить непоганої гри, продемонстрованої підопічними Олексія Михайличенка у виїзному матчі відбіркового турніру до чемпіонату світу 2010 року із збірною Хорватії, переважна більшість прихильників нашої команди розраховувала, що у домашньому поєдинку з Казахстаном українці суттєво покращать різницю забитих і пропущених м’ячів. Бо саме цей додатковий показник цілком може стати вирішальним при визначенні колективу, який посяде друге місце у шостій групі європейської зони та отримає шанс пробитися на фінал світового форуму через серію плей-оф. На жаль, сподівання не виправдалися. Може, недооцінили українські футболісти суперника, а, може, власні можливості переоцінили, але вимучена перемога з рахунком 2:1 над одним з аутсайдерів оптимізму уболівальникам збірної аж ніяк не додала. Дії гравців її на динамівському стадіоні в Києві глядачі у завершальні хвилини супроводжували незадоволеним свистом.
“Свобода”: “ЧС-2020: Нічия, яка зберігає шанс” − про поєдинок збірної України і збірної Хорватії. Результат звітного двобою − 2:2 − можливо, й не варто вважати оптимальним для команди Олексія Михайличенка, але до розряду цілком прийнятних таки слід віднести.
“Вимучена перемога” − про матч збірної України зі збірною Казахстану − 2:1. Збірний поєдинок української команди більшість фахівців розглядали як такий, у якому треба суттєво поліпшувати різницю забитих і пропущених м’ячів. Але перемога українців виявилася вимученою. З такою грою важко буде розраховувати на позитивні результати у подальших протистояннях.
“Нова ера”: “Срна визнав, що симулював” − після матчу Україна-Хорватія лідер картаті Даріо Срна зізнався, що підопічні Олексія Михайличенка дуже здивували його в хорошому сенсі цього слова.
“Нова Тернопільська газета”: “Шанси значно зросли, але…” − у Хорватії Олексій Михайличенко знову “відскочив”. З моменту суперечливого призначення його наставником української збірної, кожен для Олексійя Олександровича може стати останнім. Проте у ключових епізодах йому поки що щастить. Матч у Хорватії став чудовим плюсом для української збірної. Але попереду складні поєдинки. Важливо, щоб Михайличенко знову нічого не “намутив”, зважаючи на його тактичні прорахунки та постійні “експерименти”.
Український футбол
“20 хвилин”: “Суркіс хоче розпустити Прем’єр-лігу” − розпустити Прем’єр-лігу і повернути чемпіонат під крило Федерації − така нова ідея реформації вітчизняного футболу. Однак окремі президенти висловлюються проти, оскільки Федерація − це громадська організація, а Прем’єр-ліга − комерційне підприємство, яке ставить за мету, щоб футбол розвивався, а клуби заробляли гроші.
“Товариський матч” − київське “Динамо” та московський “Локомотив” домовилися про проведення товариського матчу на початку липня. Гра відбудеться в Австрії, де два клуби проведуть збори.
“Кубок УЄФА − у Львові” − Кубок УЄФА привезли до Львова троє футболістів донецького “Шахтаря” − вихованці львівського футболу − Дмитро Чигринський, Володимир Єзерський, Юрій Вірт.
“RIA-плюс”: “Тріумфує футбольна “Зірка” з Кіровограда” − після перемоги з рахунком 2:1 над своїм основним конкурентом, у боротьбі за підвищення у класі, черговий крок до першої ліги зробила кіровоградська “Зірка”. У поєдинку 33 туру кіровоградці здолали дніпродзержинську “Сталь”. Таким чином, саме “Зірка” у випадку, якщо не програє в останньому турі вірменському “Титану”, здобуде право виступати у Першій лізі у наступному сезоні. І тим самим гарантує собі два поєдинки у наступному році з тернопільською “Нивою”. У разі ж поразки “Зірки” і перемоги “Сталі” в останньому турі саме останні здобудуть перемогу у групі Б, і тим самим − право на підвищення у класі.
Тернопільський футбол
“Вільне життя”: “Чемпіонат області: лідерів − двоє” − про підсумки матчів п’ятого туру чемпіонату області з футболу.
“Номер один”: “Депутати не пускають ФК “Тернопіль” на чемпіонат Європи” − ФК “Тернопіль-ТНПУ” може не поїхати на студентський чемпіонат Європи в Польщі. Це стало зрозуміло, коли депутати Тернопільської міськради при змінах до бюджету не погодилися виділити муніципальному клубу 100 тисяч гривень. І це тоді, як клуб уже перерахував тисячу євро на стартовий внесок у змаганнях. Голова бюджетної комісії Оксана Купер заявила, що то занадто дороге задоволення витрачати таку суму грошей на футболістів, коли в місті є багато недофінансованих об'єктів. А депутат Микола Смаровайло порекомендував за ці гроші відремонтувати покрівлю даху фінансовому відділу. Шкода молодих тернопільських футболістів, які своєю грою заслужили поїздку на єврофорум. До речі, за історію ще жодна студентська команда з області не грала на такому високому рівні. Виконавчий директор ФК “Тернопіль” Ярослав Колісник упевнений, що на наступній сесії, яка відбудеться наприкінці червня або на початку липня, депутати змінять свою думку і позитивно поставляться до поїздки муніципального клубу на чемпіонат Європи.
“20 хвилин”: “Тернопіль” − “Товтри” − 2:2” − унічию 2:2 закінчився пропущений поєдинок 2-го туру першості області з футболу між ФК “Тернопіль” і клубом “Товтри” із Козлова. Перше, що приємно здивувало і втішило, − кількість глядачів − більше тисячі, які прийшли у робочий день переглянути поєдинок обласної першості. Друге, − це гра господарів ФК “Тернопіль” у стартові хвилини. Варто відзначити, що з “Товтрами” “жовто-блакитні” не уміли грати ніколи. Цього ж разу козлівці прибули до Тернополя у стані пораненого звіра, враховуючи сенсаційне фіаско у минулому турі від аутсайдера першості “Зборова” − 0:1. По-іншому підійшли до гри господарі − три поспіль перемоги із загальним рахунком 10:0 вивели підопічних Василя Івегеша у роль лідера за втраченими очками. Зі стартових хвилин тернополяни пішли вперед і рахунок став 1:0. Дощ, який не вщухав на час проведення матчу, не давав можливості показати гравцям максимум можливостей. Другий гол, який відбувся вже у середині тайму, саме став одним із наслідків погодних умов. У результаті ж команди зіграли з рахунком 2:2. Тернополяни знову не зуміли зламати негативну для себе статистику у матчах із “Товтрами”, хоча були близькі до цього як ніколи. Гості ж сповна показали, що від фіаско зі “Зборовом” вони вже відійшли.
“RIA-плюс”: “Третя “суха” перемога “Тернополя” − виїзною перемогою із рахунком 3:0 над бучацьким “Колосом” закінчився для ФК “Тернопіль-ТНПУ” поєдинок 5-го туру першості області з футболу. Ця перемога дала можливість тернополянам продовжувати погоню за лідерами зі стовідсотковим результатом − три перемоги у трьох зіграних матчах.
“Сенсація у Зборові − переміг аутсайдер” − головною несподіванкою 5-го туру першості області з футболу стало фіаско минулорічного срібного призера першості − ФК “Товтри”, який програв беззаперечному аутсайдеру групи − “Зборову” − 0:1.
“Свобода”: “Матч доведеться перегравати” − поєдинок III туру чемпіонату області з футболу «Агро-Збруч» -»Галич» доведеться переграти. Так вирішила ФФТ щодо протесту результатів матчу та наявності у командах гравців, котрі не мають права виступати у їхніх складах.
“Чемпіонат області: навздогін за лідерами” − після 5 турів чемпіонату області з футболу лідирують ФК “Бережани” та “Агро-Збруч”, у яких по 12 очок. Їх реально може наздогнати ФК “Тернопіль-Педуніверситет”, який має ще дві гри в запасі.
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо 4U”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
ЗМІ повідомляли про матч “Нива” − “Верес − 1:1. Усі зазначили: це − тріумф для тернопільської команди. Бо після семи років у другій лізі та попри байдужість влади, “Нива” таки підвищилася у класі. На 24-ій хвилині поєдинку у Рівному Ігор Семенина завдав влучного удару зі штрафного, ще не знаючи, що вписав нову сторінку в славну історію тернопільської команди. І хоча у другому таймі рівненчани рахунок зрівняли, очко, здобуте на виїзді, виявилося для “Ниви” на вагу золота. Достроково, за один тур до завершення першості, тернопільська команда забезпечила собі перше місце і путівку до Першої ліги.
Спортивні оглядачі повідомляли та коментували матчі чемпіонату області з футболу.
Розчаруванням назвали журналісти зустріч збірної України зі збірною Казахстану. Усі очікували набагато кращої гри, хоча й у підсумку рахунок виявився 2:1 − на користь українців.
19. Харків
Евро 2012
На прошедшей неделе представители мэрии во главе с директором Департамента по вопросам подготовки и проведения Евро-2012 Виктором Христоевим поехали посмотреть, как к Евро-2012 готовится Польша. В Варшаве обсуждалась Декларация о сотрудничестве между городами Харьков и Варшава и общее «выступление» на Международной инвестиционной выставке недвижимости МИПИМ-2010. Для обмена опытом харьковчане посетят и Познань.
Одной из самых серьезных зон риска в подготовке города к ЧЕ продолжает оставаться реконструкция взлетной полосы, которая под угрозой срыва.
Зам.директора ООО «Нью Системс АМ» Виталий Недашковский сообщил, что государство приостановило финансирование строительства. Уже в июле подрядчик планирует начать строительные работы на аэродромной полосе: обновить перроны и места для стоянки самолетов и др., но деньги из госбюджета не поступают. Виталий Недашковский: «С государственным финансированием у нас сейчас просто катастрофа. Деньги на реконструкцию аэродрома в этому году, вообще, не поступали, в прошлом − всего 1 млн. 600 тыс. (из необходимых на весь аэродромный комплекс 800 млн. грн.). Более того, государство до сих пор до конца не рассчиталось за проектные работы, а уже надо начинать финансирование подготовки к строительству. Деньги, к примеру, нужны на развертку бетонного завода». Представитель подрядчика заверяет, что пока останавливать строительные работы они не собираются. Будут работать в кредит до конца года. Если государство до этого срока не выделит деньги, строительство окажется под угрозой срыва.
Областные власти продали бывшую резиденция партийных боссов на ул. Иванова (центр города) за 2 млн. грн. На очереди − так называемая президентская дача − она расположена в Померках. Вырученные деньги областные власти хотят направить на строительство метро, реконструкцию «Металлиста», филармонии и Оперного театра.
От продажи президентской дачи областные власти рассчитывают получить не менее восьми млн. грн. Столько же хотят выручить от продажи корпуса онкодиспансера на Рымарской − само медучреждение теперь полностью будет находится в Померках. Также облсовет выставляет на приватизацию кинотеатр Орджоникидзе и бывший детский лагерь «Лира» в поселке Высокий.
Директор департамента здравоохранения Игорь Шурма, откомментировав реорганизацию службы неотложной медицинской помощи, заявил о намерении к Евро-2012 приобрести вертолет: «Ми використовуємо для швидкої допомоги стаціонар на вулиці Балакирева. А доставити туди хворого машиною − дуже дорого. Якщо буде вертоліт, то це можливо. І ми виділяємо місце на території інституту невідкладної хірургії і беремося обладнати посадочний майданчик. А ось покупка вертольота, який коштує близько 18 мільйонів гривень, − цього собі міський бюджет дозволити не може. Коли міністром МНС був Нестор Шуфрич, у нас була принципова домовленість про вертоліт. Але прийшла нова влада... Проте у нас є надія, що до Євро-2012 ми все-таки отримаємо вертоліт, щоб забезпечити необхідні стандарти».
Реконструкция харьковского стадиона «Металлист» может быть окончена в сентябре 2009 года. По словам ген. инвестора по подготовке Харькова к Евро-2012 Александра Ярославского, на сегодня общая готовность стадиона составляет 76%.
Пресс-секретарь ОАО ФК «Металлист» Сергей Родионов сообщил, что до конца месяца строители сдадут в эксплуатацию Детскую футбольную Академию при стадионе. Там во время Чемпионата по футболу Евро-2012 будут проживать представители иностранных СМИ, семья УЕФА и др. К середине июля строители планируют сдать базу для проживания одной команды-участницы Евро-2012, которая построена в пос. Высоком.
Все незаконные МАФ вокруг стадиона «Металлист», по которым было постановление горисполкома (см. предыдущий отчет), были снесены в тот же день в течение нескольких часов. Расчищена обширная территория уже фактически на подступах к Конному рынку.
Как отметил в частной беседе председатель Харьковоблэнерго Сергей Кирик, регион нормально подготовится к Евро-2012, т.к. установка необходимых подстанций не вызывает трудностей и идет по графику. В отличие от Харькова, для Киева это неразрешимая задача − по словам Кирика, из-за этой ситуации в Киеве невозможно проведение Евро-2012.
Реклама
Новой рекламы по Евро-2012 пока не появилось. Появилось много рекламы ФК «Металлист» вокруг стадиона: на стенах переоборудованных выходов метро, на панелях многоэтажек − огромные растяжки в 16 эт.
СМИ
Продолжает показ рекламного ролика по подготовке Харькова к Евро-2012 на 7-м канале.
На 7-м канале идут повторы майских пресс-конференций мэра М. Добкина по теме Евр-2012, которые он дал после оглашения решения УЕФА 13 мая.
11.06.09 «Новости-АТН» (7-й канал), 12.06.09 «МедиаПорт-Новости» (ТК «S-Tet») дали результаты экспресс-опроса на тему «Евро 2012 в Харькове: мнение харьковчан», проведенного Харьковским филиалом Института имени Горшенина.
Харькову необходим Евро-2012, но дороги еще нужнее: так считает 70,9% харьковчан. При этом, 11,7% респондентов считают, что в проведении Евро 2012 в Харькове нет необходимости и почти каждый шестой (17,4%) затруднился ответить на этот вопрос.
При этом большинство харьковчан по-прежнему убеждены, что с дорогами в городе не все гладко. По данным опроса, 85,6% харьковчан считают, что дороги в Харькове не соответствуют должному уровню, для проведения Евро 2012. 59% респондентов негативно оценили и транспорт. Экологическую ситуацию считают неприемлемой 54,5% респондентов. Несколько лучше видится харьковчанам ситуация со спортивными и развлекательными заведениями города − 50,3% считают что Харьков по данному параметру соответствует. Мнения по поводу таких критериев как уровень культуры жителей Харькова и криминогенная обстановка разделились практически поровну.
Опрос также показал, что 42% горожан считают, что коррупция украинских чиновников может быть причиной исключения Харькова из списка городов для проведения матчей Евро 2012.
11.06.09 «Харьковские известия» (7-й канал) дали в репортаже этот же экспресс-опрос, добавив еще и рейтинговую оценку деятельности региональных представителей, занимающихся Евро-2012 (эти результаты на пресс-конференции озвучила директор компании DCH Елена Деревянко). Самую позитивную оценку харьковчан получили А .Ярославский, мэр М. Добкин, также на лидирующих позициях директор департамента подготовке к Евро-2012 В. Христоев и Мирон Маркевич (хотя непосредственного отношения тренер «Металлиста» не имеет к подготовке, в городе считают, что имидж команды свою лепту вносит).
Футбольные события
Продолжается чемпионат области по футболу − 2009: подведены итоги 8 тура.
Главный трофей украинского футбола, завоеванный недавно «Шахтером», на следующей неделе приедет в Харьков: его привезут игроки донецкого «Шахтера», которые выросли и начинали играть в футбол в Харькове. «Сейчас мы ведем переговоры с клубом и игроками. Если переговоры будут удачными, Кубок выставят на несколько дней в витрине ювелирного магазина на улице Сумской, напротив памятника футбольному мячу», − сообщил вице-президент ФФУ Сергей Стороженко.
20. Херсон
Євро 2012
ЗМІ
Програма «Єврофутбол»(обласне радіо)
Програма вже традиційно висвітлювала тематику «Євро-2012». Цього разу основною новиною було: «Маркіян Лубківський офіційно став керівником організаційного комітету Євро-2012 в Україні і за сумісництвом директором турніру, повідомив автор передачі, посилаючись на ukrinform. Під час засідання виконавчого комітету Федерації футболу України колишній радник Президента України, екс-посол України в Хорватії, Боснії та Герцеговині був вибраний на цю посаду одноголосним рішенням членів виконкому. Як сказав президент ФФУ Григорій Суркіс, кандидатура Лубківського повністю відповідає вимогам УЄФА, серед яких знання декількох мов і досвід роботи на керівній посаді.
Радіо «Софія»
− Верховная Рада решила освободить от уплаты ввозной пошлины до 1 сентября 2012 года товары, не производящиеся в Украине (кроме подакцизных), которые необходимы для строительства спортивных сооружений к чемпионату Европы по футболу 2012 года.
− Правительство одобрило Концепцию медицинского обеспечения во время подготовки и проведения в Украине финальной части Чемпионата Европы 2012 года по футболу.
Наибольшей угрозой для гостей Евро-2012 могут стать пищевые отравления, контакты с больными и несчастные случаи, сообщает информационный центр Украина-2012.
Противодействие указанной опасности определено Концепцией медицинского обеспечения Евро-2012, принятой Правительством Украины (распоряжение КМУ № 536-р). Концепцию создано согласно требованиям УЕФА. Украине нужно полностью укомплектовать учреждения здравоохранения принимающих городов необходимым оборудованием и обеспечить необходимым количеством медицинских работников, которые будут обслуживать Евро-2012.
− Президент Украины Виктор Ющенко не будет подписывать новый Госбюджет Украины на 2010 без учета мероприятий относительно подготовки к Чемпионату Европы по футболу Евро-2012. Об этом сообщил корреспонденту ЧЕ-12 по окончании пресс-конференции городской голова Донецка Александр Лукьянченко,. В ходе пресс-конференции А. Лукьянченко рассказал, что на прошлой неделе, 4 июня, он участвовал во встрече с Президентом по подготовке города к Евро-2012, на которой были рассмотрены все вопросы о ходе подготовке к турниру и озвучены проблемные вопросы по финансированию объектов к чемпионату. Предложено было, отметил мэр, на 2010 год не изымать средства из бюджетов городов, принимающих Евро-2012, «чтобы не ждать из центра финансирования, которое придет или не придет». Остается и вопрос об оставлении в городском бюджете налога на прибыль в размере до 50%. «Эти все вопросы были изложены мною. Сейчас заканчивается подготовка специальной записки. Я эти вопросы согласую со своими коллегами из других городов, и направим записку Президенту для решения вопросов...», − сказал А. Лукьянченко.
− Верховная Рада приняла во втором чтении проект Закона «О внесении изменений в Закон «Об организации и проведении финальной части чемпионата Европы 2012 по футболу в Украине» в новой редакции и направила его на третье чтение, дав время профильному Комитету на доработку данного закона относительно отвода земельных участков для строительства объектов и сооружений, которые необходимы для подготовки и проведения Евро-2012.
− Главное управление коммунального хозяйства Киевской городской государственной администрации считает обоснованными цены в гостиницах, которые будут принимать участников и болельщиков чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Об этом сказал исполняющий обязанности начальника управления Николай Грыцик. «По словам Грыцика, цены в гостиницах Киева сопоставимы с ценами в гостиницах других принимающих чемпионат городов Украины и Польши, а мнение Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) о завышенных ценах не подкреплено тщательным анализом. Он объяснил, что выбранная УЕФА компания-оператор по размещению основных групп гостей ЧЕ-2012 TUI travel уже заключила соглашения с 26 гостиницами столицы − на данный момент только с 5− и 4-звездочными, то есть рассчитанными на размещение представителей УЕФА, команд, врачей антидопингового контроля. В этих соглашениях фиксируется доля номерного фонда каждой гостиницы, резервируемая под ЧЕ-2012, требования к ней и цены. В соглашениях гостиницы указали перспективу роста своих цен к моменту проведения чемпионата на 10-20% с учетом инфляции и подорожания коммунальных услуг. Грыцик отметил, что прогноз подорожания цен гостиницы обязаны задекларировать в соглашениях сейчас, иначе в 2012 году не смогут их изменить. При этом горадминистрации неизвестно, по каким ценам TUI travel, являясь своего рода посредником, намерена реализовывать зарезервированные номера в гостиницах во время чемпионата. Однако соглашения предусматривают, что гостиницы не имеют права реализовывать незарезервированные номера по ценам ниже, чем у TUI travel, а только дороже на 20%. В связи с этим Грыцик предположил, что гостиницы не согласятся снизить указанные в соглашениях цены из-за возможных убытков. Он также подчеркнул, что горадминистрация не имеет полномочий по регулированию цен в гостиницах, большинство из которых являются частными. В мае УЕФА констатировал завышенные цены в гостиницах Киева, Донецка и Харькова. Киеву для проведения финала необходимо обеспечить для УЕФА 7 309 гостиничных номеров.
Футбол
Дитячий футбол
У Херсоні в п’ятницю 12 червня завершився Всеукраїнський футбольний турнір присвячений Дню захисту дітей. До бази ФК «Укррічфлот» прибули команди з Одеси, Харкова, Чернігова та Миколаєва. Херсон був представлений двома колективами 1998 та 1999 років народження. Змагання проходили за коловою системою і тривали шість днів. У підсумку тріумфувала команда «Арсенал» з Харкова, котра дуже переконливо перемогла усіх своїх суперників − чернігівську «Десну» − 11:0, «Торпедо» з Миколаєва − 8:0, СК «Миколаїв» − 4:0, ФК «Укррічфлот-98» Херсон − 4:1 та ФК «Укррічфлот-99» Херсон − 4:1. Харків’яни втратили очки лише з одеським «Чорноморцем», зігравши в нічию 0:0. Директор ФК «Укррічфлот» Ігор Бєлік: «Хлопчаки мали змогу пограти у футбол з сильними командами на чудовому полі і не за один-два дні, як в основному відбувається скрізь, а майже тиждень. А це серйозний досвід для них і незабутньо проведені дні в Херсоні». Високо оцінив рівень організації змагань і тренер команди-переможниці «Арсенал» Сергій Лущенко: «Для нас − це другий турнір у цьому році. Навесні ми були в Євпаторії. І скажу, що практично за всіма показниками херсонський турнір значно перевершив той, що проходив у Криму. І проживанням, і харчуванням, і станом футбольного поля ми залишилися повністю задоволеними»
ЗМІ
Програма «Єврофутбол» на обласному радіо цього тижня була повністю присвячена українському футболу, перш за все грі збірної України з Казахстаном в рамках відбору до чемпіонату світу 2010 року. Також слухачі були ознайомлені з виступом збірної України з пляжного футболу, котра вибула в 18 фіналу відбірного турніру до ЧС-2009, поступившись французам.
21. Хмельницька обл.
Євро 2012
Події
Подій, пов’язаних із наближенням чемпіонату Європи з футболу та підготовкою «Євро-2012», за звітний період не сталося.
Реклама
Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на території області за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ
Публікацій, присвячених темі підготовки до „Євро-2012” у засобах масової інформації Хмельницького не зафіксовано.
Місцевий футбол
Федерація футболу
Помітних подій за звітний період не сталося.
22-літній Дмитро Чигринський, що у складі донецького «Шахтаря» виборов Кубок УЄФА, 12 червня привіз футбольний трофей у Хмельницький. У зеленій залі міськвиконкому відбулася прес-конференція для ЗМІ, у якій взяв участь наш знаменитий земляк, а також міський голова Сергій Мельник. Були присутні також батьки футболіста і його перший тренер Володимир Бойко, який став Заслуженим тренером України.
Дмитро Чигринський відповів на численні питання журналістів, сфотографувався на пам'ять із усіма бажаючими… Виявляється, він не лише потужний, корисний гравець, не тільки справжній майстер-футболіст, але й напрочуд вихована, інтелігентна, розумна і не по роках мудра людина…
Кубок УЄФА було встановлено для огляду на стадіоні «Поділля».
Хмельничани змогли, до певної міри, відчути свою причетність до європейських футбольних баталій. І це завдяки Дмитрові Чигринському.
І хоча до Ізяслава, звідки він родом і де здобув перші ази футбольної майстерності, Дмитро Чигринський не планував везти європейського трофея з огляду на питання безпеки, таку подорож було організовано.
Команда майстрів
Останній матч чемпіонату хмельницьке «Динамо» провело на своєму полі з рівненським «Вересом». Він завершився мінімальною перемогою господарів. Три очки в останньому турі дозволили хмельничанам фінішувати на восьмому місці.
Ще за 15 хвилин до гри виник конфлікт між фанатами та міліціонерами. У Хмельницькому є два фан сектори, які між собою, вочевидь, не товаришують. Отже, один із них вирішив наблизитися до іншого, розмістившись у секторі поруч. Натомість, правоохоронці почали фанів звідти гнати. «Йдіть у свій сектор!» − казали міліціонери. Ті ж не хотіли. Словесна перепалка, шарпання вболівальників, завершилося тим, що хлопці пішли на протилежну трибуну, звідки підтримували команду Хмельницького вже протягом декількох років. «Ми не хочемо бійки між двома фан-секторами», − пояснили правоохоронці.
Початок самої гри був трохи несподіваним. Команда з Рівного заволоділа ініціативою, але що з нею робити, здавалося, просто не знала. А тому й не дивно, що хмельничани, створивши лише другий небезпечний момент, забили на 26 хвилині. Далі ініціатива вже була на боці хмельничан. Голкіпер гостей зіграв рукою за межами штрафного майданчика, зірвавши атаку Грищука. За це і побачив перед собою червону картку.
На післяматчевій прес-конференції виконуючий обов’язки головного тренера «Динамо» Віктор Муравський сказав: «Вважаю, що ми на добрій ноті завершили чемпіонат. Наша біда в тому, що не використали чимало гольових моментів. Але у нас ще все попереду, будемо працювати».
Виконувати обов’язки головного тренера Віктора Муравського призначено після того як Володимир Рева написав заяву на звільнення. Його відсторонили від учбово-тренувального процесу після поразки в минулому турі від «Нафкому» з рахунком 1:3.
Володимир Сергійович очолив хмельницьке «Динамо» 3 березня 2009 року. Команда, яка стала правонаступником «Поділля» на той час посідала 15 місце, маючи в своєму активі 19 очок в 19 іграх. Під керівництвом Володимира Реви «Динамо» зіграло дев’ять поєдинків − 5 перемог, 1 нічия та 3 поразки, набравши 16 очок. Ще 9 очок хмельничани здобули завдяки трьом технічних перемогам. За підсумками весняної частини чемпіонату «Динамо» ділить 4 сходинку з київським ЦСКА в умовній турнірній таблиці, маючи в активі 25 залікових пунктів.
22. Чернівецька обл.
Євро 2012
Події
В Чернівецькій області відбувся ІІ-й Міжнародний фестиваль національних культур «Букова віть».
Цей регіональний культурно-мистецький форум влада запровадила з метою поширення іміджу регіону, його самобутності, що в перспективі має сприяти залученню інвестицій, розвитку туризму.
Цьогоріч своє мистецтво представили творчі колективи з Болгарії, Німеччини, Польщі, Румунії, Молдови, різних областей України та автономної республіки Крим. Родзинками фестивалю стало свято національного костюму, в рамках якого відбулась демонстрація народних костюмів та показ сучасного одягу з народними елементами, та майстер-класи з хореографії та вишивки. Фестивальні заходи відбувались також в Сторожинецькому та Вижницькому районах.
Заключний гала-концерт та театралізоване фестивальне дійство відбулись в обласному музеї народної архітектури та побуту. Його учасники отримали Почесні грамоти обласної ради та сувеніри. Вручаючи нагороди, голова обласної ради Іван Шилепницький відзначив важливу роль фестивалю для популяризації народної творчості, мистецького єднання колективів, яке сприяє зміцненню давніх традицій толерантності, добросусідства та взаєморозуміння між народами та країнами, які вони представляють.
Місцевий футбол
Засновник футбольного клубу «Арсенал» (Харків) та співвласник ФК «Харків» Володимир Чумак, який живе у Києві та Відні, може стати інвестором чернівецької «Буковини».
Про це інформують місцеві засоби масової інформації.
В. Чумак відвідав Чернівці, побував на поєдинку «Буковина» − «Нафком», у якому «Буковина» програла 0:2.
В інтерв’ю пресі п. Чумак зазначив, що область має чудовий стадіон, який, на жаль, відвідує мало людей.
За словами В.Чумака, він має досвід роботи з харківським «Арсеналом», засновником якого є. Втім, «Харків − дуже велике місто,— зазначив бізнесмен,— там знайшлося місце одразу для чотирьох професійних клубів. У такій ситуації реалізувати усі свої плани надзвичайно важко. Легше працювати там, де команді майстрів альтернативи немає».
В.Чумак повідомив, що він уже мав розмову з губернатором В.Кулішем, Чернівецьким міським головою Миколою Федоруком на предмет того, щоб «зробити внесок у соціальний розвиток Буковини та Чернівців.»
Бізнесмен погоджується з тим, що президентом «Буковини» залишатиметься Василь Федорюк, а він докладе зусиль, аби вивести команду в першу лігу.
« У мене є спільне підприємство в Австрії, всі ми йдемо до Європи, а увійти туди, не перетинаючи кордон, важко. Чернівці − частина Європи. Тому тут я буду по-ближче до своїх партнерів»,— сказав п. Чумак і додав, що «в «Буковині» зміниться все».
Кубок Чернівців стартуватиме у вересні
Восени візьме старт кубок міста з футболу, в якому візьмуть участь 11 команд. На попередньому етапі жеребкування визначено такі пари: «Раранча» (Рідківці) − «Хімік» (Чернівці), ДЮСШ №4 (Садгора) − «Буковинаметал-ДЮСШ №1» (Чернівці), «Гріко-Гол» (Чернівці) − ФК «Біла-Стрілецький Кут». Матчі відбудуться 15-16 вересня.
Набирає обертів відкрита футбольна першість Чернівців
Участь у ній бере 11 команд.
Після половини дистанції змагань спортивні оглядачі не називають беззаперечних фаворитів, оскільки кожний тур змінює ситуацію в турнірній таблиці в залежності від несподіваних результатів, на які багатий чемпіонат.
У 5-му турі першості, приміром, лідируючий до цього ФК «Чернівці» ледь врятувався в поєдинку з командою «Раранча», зігравши внічию 2:2.
Наразі лідирує команда «Буковина-Метал-ДЮСШ №1», яка впевнено перемогла «Педколедж» 5:1 і очолила турнірну таблицю.
Пішов із життя відомий молдовський футболіст, майстер спорту Анатолій Миронов, який у 1969 році захищав кольори чернівецької «Буковини»
Про це інформує місцева преса, зазначаючи, що Миронову було 69 років.
Більшу частину кар’єри гравця футболіст провів у команді «Молдова» (Кишинів), де впродовж 1961 − 1969 років зіграв 211 матчів (19 голів). У «Буковині» Миронов провів 21 поєдинок (1 гол). Працюючи у футбольній школі «Зімбру», Анатолій Миронов виховав багато сильних футболістів.
23. Чернігівська обл.
ЄВРО − 2012
На цьому тижні у ЗМІ Чернігівщини та місцевих Інтернет-видання тема підготовки до ЄВРО-2012 не висвітлювалася.
Футбол
Сезон завершено
Незадоволені залишали стадіон ім. Ю. Гагаріна чернівські вболівальники. Сіра, безбарвна нічия з ПФК «Севастополь» не принесла їм позитивних емоцій. І хоча останнім часом фінансове становище команди стало позитивним, але це не принесло якогось поліпшення результатів. Без заробітної платні футболісти грали краще. Футбольну громадськість турбувало одне питання: коли ж нарешті стабілізується ситуація навколо президента клуба «Десна», адже по кількості змін за пів сезону Чернігів став лідером українського футболу. Іван Чаус, який тривалий час очолював «Десну», а потім був віце-президентом, у ЗМІ області різко розкритикував нинішнє керівництво «Десни», яке на його думку нищить чернігівський футбол. За його прогнозом через п’ять років у «Десні» взагалі не буде місцевих футболістів, а тому коли скінчаться політичні амбіції нинішнього керівництва, у Чернігові взагалі команда на рівні І ліги припинить своє існування.
Успіх «Легенди»
Чернігівська жіноча команда «Легенда» у цьому чемпіонаті радує своїх вболівальників перемогами. У першому колі чернігівські дівчата виграли всі матчі і переконливо очолюють турнірну таблицю. Перед проміжним фінішем команда переможно завершила матч у Донецьку проти місцевої «Дончаки» − 2:1.
ЗМІ
Екс-власник «Десни»: Соколов виставив рахунок за гостинність
Він несподівано з’явився і раптово зник, але саме він врятував чернігівську «Десну» від падіння у прірву, за крок від якої команда знаходилася.
Одна із найзагадковіших постатей в історії чернігівського футболу, екс− власник «Десни» Валерій Коротков, розповів «Високому Валу» про те, як мер Соколов його зустрічав, що обіцяв та чого хотів взамін.
Я хочу играть в Премьер-лиге!
− Валерий Александрович, почему вы ушли из «Десны»?
− Дело в том, что я заболел, у меня был инфаркт, и врачи порекомендовали мне некоторое время воздержаться он переездов и нервных напряжений.
− Как сейчас ваше здоровье? Разрешены ли вам перелеты?
− Пусть это будет моей тайной.
− Здоровье было основной причиной ухода?
− Основной, но не единственной. Я же на первой пресс-конференции сказал, что играть в первой лиге не хочу, она меня не интересует. Мне нужна Премьер-лига.
− То есть перед командой была задача выхода в Премьер-лигу уже в этом сезоне?
− Конечно. Я и футболистам сказал, что они должны сыграть так, чтобы мы завоевали путевку в Премьер-лигу. Команда ведь неплохая и тренер хороший, но проиграли раз, два и я понял, что ничего в этом году уже не светит.
− Почему же вы решили взять «Десну», а не сразу команду Премьер-лиги?
− А какую я зимой мог взять «Премьер-лигу»?
− Неужели никаких вариантов не было?
− Не было.
− Но Премьер-лига это же совсем другой уровень расходов. Вы бы потянули?
− Поверьте, у меня хватило бы средств. Под Премьер-лигу я бы выделил $40 млн., мы бы укрепили состав, улучшили инфраструктуру …
− Как вы думаете, почему у «Десны» не получилось выполнить поставленные задачи?
− Понимаете, футболисты у нас разбалованные. Они не знают, что такое экономический кризис, насколько тяжело сейчас давить на какие-либо рычаги управления. Они насмотрелись на Италию, Англию и хотят себе такую же зарплату, как и там. Но там футболисты сполна отрабатывают свою зарплату, а здесь и сотой части не отрабатывают.
Вот смотрите, если сейчас у нас в стране многие люди за полторы тысячи с удовольствие работаю. 2-3 − считаются хорошей зарплатой. Футболисты же и за 10 не хотят играть.
Мэр даже резинки от трусов не дал
− Местные власти Чернигова говорят, что зимой они спасли команду. Так ли это?
− О чем вы говорите, они даже резинки от трусов не дали. Если бы не мои $500 тысяч, команды бы уже не было. Я за все платил, за оформление команды, за документы, за разрешения.
Это я и главный тренер ее сделали за 2 недели. За две недели! Дунец привел с собой игроков, я же организовал сборы уже на второй день после приема клуба.
− Почему сейчас, по вашему мнению, мэр Соколов и его окружение приписывают себе ваши заслуги?
− Потому что совести у них нет. Молчали бы лучше. Их поведение говорит лишь об одном, как в поговорке сказано − «нет ума, считай калека». Они ни одного шага не сделали в моем направлении. Соколов ничего из того, что обещал, не выполнил.
Если бы я был мэром, я бы такую команду сделал. Это же футбол, это же престиж города. А ему «Десна» нужна только для каких-то своих личных целей.
Уже через пару недель я понял, что ни с мэром, ни с Чаусом каши не сваришь.
Мэр обещал золотые горы
− Как вы отнеслись к тому, что стадион нужно арендовать у Министерства по делам семьи, молодежи и спорта?
− Если честно, я даже не знал об этом. Мне обещали, что все будет ОК, а получилось как всегда. Вы знаете, что мне обещали золотые горы? Я не хочу об этом вспоминать, говорить. Они все обещали, лишь бы «Десну» взял, лишь бы вытянул. Я ее и вытянул. Если бы не я, команды бы уже не было. Кто бы ее вытянул? Никто.
− Вы поверили обещаниям?
− Конечно, поверил. Все-таки такое лицо, как мэр города, да и этот …Чаус там еще. Кстати, интересный случай расскажу. Когда я впервые приехал, они, знаете, как меня встречали?
− Хлебом солью?
− Да-да, думал по-человечески встретят. Я обычно, когда людей встречаю, то за все плачу, а они меня поили, кормили, а платить за все я должен был, как в Англии − идешь в гости и с собой все несешь.
Так мало того, они и за гостиницу не заплатили, а подделали письмо, якобы гарантийное, от меня. Никакого письма я не писал, это все ложь, нагло выдуманная Чаусом.
Соколов кормил-поил, а потом выставил счет
− То есть вас встретили, угощали, номер в гостинице подогнали, а потом счет выставили?
− Именно так. Я за все заплатил и сумма довольно таки круглая оказалась.
− Вы вынуждены были платить за всех?
− Да. Это нормально, по-вашему? Пришел в гости и плати за то, что пришел.
− Вы только с Соколовым и Чаусом встречались?
− Да, только с ними.
-Просил ли мэр что-нибудь у вас взамен, за такую «отлаженную и перспективную структуру», как ФК «Десна»?
− Да что там они просили. Я сказал мэру: «Поддержу тебя на выборах, тебя нужна команда, чтобы показывать, что ты якобы «Десной» интересуешься и для города делаешь нормальную команду».
− Якобы?
− Конечно, якобы.
− То есть со стороны мэра разговор был «Валерий Александрович, я вам буду всячески помогать, а вы меня на выборах поддержите»?
− Да.
− Давайте поговорим о Чаусе. Нынешний президент «Десны» Александр Поворознюк говорит, что Чауса и главного бухгалтера уволил из-за того, что они воровали? У вас они тоже воровали?
− Воровали и у меня, причем постоянно.
− Почему же вы их не уволили?
− Не успел, но рад, что за меня этот сделал Поворознюк. Он молодец, он любит футбол и верю, что у него получится.
Коротков возвращается
− В таком случае, не обидно ли вам, что выделяемые вами на команду деньги оседали в чьих-то карманах?
− Ни о чем не жалею, о деньгах тем более. Бог видит − больше даст.
− Можно ли в ближайшем будущем ожидать вашего возвращения в футбол?
− Конечно, я уже начал этот процесс.
− В каком клубе или хотя бы лиге, если не секрет?
− Скоро обо всем узнаете (Високий вал, 10.06.09).