ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

1.   Автономна Республіка Крим


Евро 2012

СМИ

Теме Евро-2012 на минувшей неделе был посвящен большой материал в самой тиражной газете полуострова − «Крымской правде». Основываясь на сообщениях информагентств, автор (Гарринальд Немировский) попытался без эмоций разобраться в решении исполкома УЕФА в Бухаресте вычеркнуть из списка городов, которые примут чемпионат, Днепропетровск и Одессу. «Свою роль, прежде всего, сыграли эксперты УЕФА, как говорится, съевшие собаку на проведении турниров такого масштаба, − пишет издание. − Они убедились, что в этих городах не то что не начато строительство аэропортов, но даже не брались за проекты». «В последние дни внимание наших читателей приковано к «сваре», затеянной отдельными официальными лицами Днепропетровска и Одессы. В поражении при отборе городов они обвиняют в своих безответственных заявлениях президента, премьер-министра страны и, конечно же, «папу украинской победы в Кардиффе-2007» Григория Суркиса, утверждая, что они специально лишили Днепропетровск и Одессу права принять чемпионат Европы в пользу Харькова и Львова, где имеют «собственные интересы». Этим умышленно дезориентируют общественное мнение, нанося ощутимый удар по репутации страны в глазах УЕФА и международной общественности. Откуда европейским футбольным чиновникам знать наши привычные «терки», проводимые по принципу: если у меня сгорела хата, то пусть у соседа она тоже сгорит, а еще лучше, если и с коровником…»

«Полуостров» пишет о том, что президент Украины Виктор Ющенко призвал Одессу и Днепропетровск смириться с потерей Евро-2012 и больше не спекулировать на этом вопросе. «Нужно исходить из того, что это решение − компетенция не правительства Украины и Федерации футбола Украины, а УЕФА», − приводит еженедельник слова главы государства. Аналогичного мнения придерживается и президент ФФУ Григорий Суркис. По его мнению, позиция Днепропетровска и Одессы не способствует укреплению авторитета Украины перед УЕФА, поскольку УЕФА может расценить заявления этих городов как официальную позицию Украины.

«Крымское время» считает, что если Днепропетровску и Одессе нужно смириться с потерей Евро-2012, то Киеву, Донецку, Львову и Харькову − засучить рукава и работать по решению многочисленных проблем, выявленных экспертами УЕФА в ходе проверок при подготовке к грядущему чемпионату. Иначе − они тоже могут остаться за бортом главного футбольного события четырехлетия в Европе. Издание приводит мнение президента ФФУ Григория Суркиса, что в случае неготовности украинских городов формат проведения финальной части Евро-2012 может быть пересмотрен, и количество украинских городов может быть уменьшено до двух. «Это выглядит реально, поскольку нет принципиальных сдвигов», − приводит газета слова Суркиса.

«Фан-движения»

Украинские националисты, прикрываясь движением футбольных фанатов, провели в Симферополе траурное шествие в память о своем соратнике Максиме Чайке, погибшем с середине апреля в Одессе в результате драки с антифашистами. Около сотни бритоголовых парней с тщательно закрытыми черными платками лицами прошествовали от центра города к парку им. Шевченко, выкрикивая националистические лозунги. Уже непосредственно в парке националисты развернули желтое полотнище с синей руной, напоминающей то ли свастику, то ли латинскую букву «Z», которая, как удалось выяснить позже, является символом организации «Патриот Украины». Под националистическим флагом последовали и речи о величии белой расы и судьбоносной миссии славян, после чего участники акции разошлись. В шествии, по информации местных СМИ, были задействованы фанаты крымских футбольных клубов «Таврия», «ИгроСервис» и ПФК «Севастополь», которые якобы и выступили его организаторами, казаки некоего Свято-Андреевского казачьего куреня и представители националистических организаций. Шествие, по заверениям националистов, было санкционировано городскими властями. Однако в пресс-центре Симферопольской мэрии эту информацию опровергли. Уведомление об акции действительно поступило, но лишь на следующий день после ее проведения. Подала его некая молодежная общественная организация «Всесвит». Есть версия, что при помощи таких акций «Свобода», ультранационалистические идеи которой не находят сторонников на юго-востоке страны, вербует в свои ряды маргинальную молодежь, в том числе футбольных фанатов. Во время избирательной кампании такие группировки эмоционально неустойчивых молодых людей, вероятнее всего, будут использованы в качестве «пушечного мяса» при организации протестных акций.

Футбол

«Феникс-Ильичевец»

Калининский «Феникс-Ильичевец» пополнился двумя легионерами − камерунским полузащитником Патриком Ибандой (ранее выступавшим за «Ворсклу», киевский «Арсенал», «Зарю» и «Кривбасс») и его нигерийским коллегой по амплуа Эдди Домбрайе («Волынь», «Закарпатье»). Хотя вряд ли эти футболисты продолжат свою карьеру в Крыму. Главный тренер «Феникса-Ильичевца» Иван Марущак сообщил, что права на футболистов принадлежат агентству, которое представляет интересы всех игроков калининской команды, и с ней в начале июля они отравятся на международный турнир в Иран, где, возможно, смогут трудоустроиться.

 

2.       Вінницька обл.

 

Євро-2012

Заходи

Протягом минулого тижня в області публічних заходів щодо Євро-2012 не проходило.

Інфраструктура

У мікрорайоні Слов’янка відновлено спортивний майданчик. Дана інформація опублікована в газеті «Новини Вінниччини» від 03.06.009року. Перший свій матч зіграли маленькі футболісти на новому спортивному майданчику, збудованому у мікрорайоні Слав'янка (навпроти заводу «Аналог»).

Разом з юними спортсменами червону стрічку перерізав міський голова Володимир Гройсман, який згодом забив першого гола у футбольні ворота. Кілька місяців тому міський голова здійснював об'їзд цієї території і начальник ЖЕКу розповів йому про те, що на цьому місці донедавна був спортивний майданчик. Але будівельна організація, яка будувала неподалік багатоповерхівку, вивозила звідси землю і зруйнувала його. Тому влада домовилась із забудовником про те, що для маленьких вінничан на цьому місці буде зроблено новий сучасний майданчик. «Спортивні майданчики необхідні у кожному мікрорайоні міста, − переконаний міський голова, − Минулі роки ми займалися облаштуванням дитячих майданчиків, а з наступного року, я думаю, предметно займемося і спортивними». Протягом наступного тижня міська влада планує зробити інвентаризацію усіх спортивних майданчиків міста для того, щоб зорієнтуватися, які саме ресурси необхідні для їх відновлення. «Я думаю, що коли мине криза, ми зможемо повернутися до звичайних темпів з благоустрою міста і таких майданчиків буде ставати більше, − каже мер, − тим паче, що зараз є чудові вітчизняні виробники, які виробляють відкриті тренажери з довгим часом експлуатації».

Реклама

Мною були перевірені на наявність зовнішньої реклами нижче перелічені вулиці міста:. Привокзальна, Кірова, Коцюбинського, Першотравнева, Чорновола, Тарногородського, Соборна на даних вулицях реклами присвяченій Євро-2012 не було. Також оглянув Супермаркет «Сільпо» що знаходиться по вул. Привокзальній в ньому сувенірної продукції не помічено.

Місцевий футбол

Міні-футбол

1 червня в «День захисту дітей» пройшли дитячі змагання з міні-футболу з ініційовані командуванням козацького полку імені Івана Богуна серед хлопців 1995 та 1997 років народження. В змаганнях прийняли участь шістнадцять команд. В старшій віковій категорій перемогла команда ЗОШ №33, друге місце у команди ЖЕКу №5, треті − ЖЕК «Майстер». В молодшій віковій групі перемогу святкувала команда ЗОШ №20, другі − команда «Тафун», треті − ДЮСШ «Спартак». Переможці отримали медалі і цінні подарунки. Дана інформація опублікована в газеті «Новини Вінниччини» від 03.06.09 року в статті під назвою «Дарувати дітям радість».

Перша ліга

«Вінницьким футболістам перша ліга «помахала ручкою»« стаття під такою назвою вийшла в газеті «Місто» від 05.06.09 року. Вінницька «Нива» у 32 турі перемогла, не виходячи на поле. Наша команда 30 травня мала провести матч у Києві з місцевою «Оболонню-2», однак через те, що «пивовари» припинили своє існування, вінничанам зараховано технічну перемогу. Одночасно втратив очки лідер першості − тернопільська «Нива», яка вдома несподівано віддала перемогу «Нафкому» 1:2. Зате чергові три очки записав на свій рахунок «Арсенал», який теоретично ще може вийти на перше місце. Команда з Білої Церкви, як і вінницька «Нива», отримала технічну перемогу над «Княжею-2», що також знялася зі змагань. Загалом же 32-й тур не вніс коректив у верхній частині турнірної таблиці. Перша трійка залишається незмінною − «Нива» Тернопіль, «Арсенал», «Нива» Вінниця. При цьому наша команда, що входила у весну лідером, уже втратила шанси посісти перше місце. До кінця чемпіонату залишилось два тури, у яких підопічні Юрія Солов`єнка мають зустрітись із «Єдністю» та «Арсеналом», але навіть перемоги над цими командами дозволять «Ниві» пробитись максимум на друге місце. А отже, увійти до першої ліги, за регламентом, вінничани не зможуть. Принаймні цього року.

Жіночий футбол

Вінницькі дівчата посіли п’яте місце на V Всеукраїнських спортивних іграх з футболу, фінал яких наприкінці травня пройшов у місті Чернігові. Турнір проходив серед дівчат 1993-1994 років народження. Участь у фінальній частині спортивних ігор − уже успіх для жіночого футболу Вінниці. До фіналу команда Вінниччини пройшла важкий шлях у відбірковому турі. Матчі у відборі проходили на Рівненщині, де вінничанки, наперекір скептикам, змогли посісти друге місце, що й дозволило їм змагатись далі.

− На відбір ми їхали, маючи чітке завдання − посісти призове місце, − розповідає Юрій Наровицький, головний тренер збірної області з футболу серед жінок. − багато спеціалістів віддавали перевагу іншим командам, передусім Харкову і ми самі розуміли, що буде складно. Шкода, але, чомусь, не усі тренери жіночих команд пішли нам назустріч. Для деяких першості районів стали важливішими, ніж всеукраїнський турнір. Проте нам вдалось таки зібрати команду перспективних дівчат. Цього разу за збірну виступали футболістки з Тульчина, Вінниці, Хмільника, Шаргорода. Сильно нам допомогло керівництво Федерації футболу області − Ігор Гатаулін та Ігор Павленко.

До речі, футболістку нашої команди Дарію Брищук визнали кращим гравцем турніру. На її рахунку − три забитих м’ячі. Дарія потрапила до списку кандидатів до збірної України. Разом із нею «на олівець» тренерів головної команди країни потрапили ще чотири футболістки вінницької команди − Катерина Шержук, Яна Дичко, Вікторія Смагло та Ірина Кочнєва. Свій перший матч у фінальному етапі спортивних ігор проти збірної Черкаської області вінничанки виграли 3:1. По одному голу забили якраз потенційні «збірниці» − Дарія Брищук, Ірина Кочнєва та Вікторія Смагло. Однак у другому матчі наша збірна змушена була скласти зброю перед суперницями з Івано-Франківська − 0:3. На жаль, і у решті матчів − проти збірних Донеччини та Рівненщини − вінничанкам було не під силу перемогти. В останньому матчі фіналу підопічні Юрія Наровицького програли майбутнім чемпіонкам України − чернігівчанкам − 0:2.

− У тих команд, що нам протистояли у фіналі, жіночий футбол зовсім на іншому рівні. Там багато футбольних шкіл, де тренуються дівчата, цілі інтернати займаються їх підготовкою, − розповідає Юрій Наровицький. − Ми, поки що, відстаємо. Наприклад, у Вінниці є шість жіночих команд, однак не в усіх керівництво ставиться відповідально до спорту. Бракує спеціалізованих футбольних шкіл для підготовки дівчат, проте, сподіваюсь, найближчим часом на Вінниччині з’явиться інтернат, де будуть займатися жіночим футболом. Хотілося б, що його створили у Тульчині, де є непогана стартова база. Дана інформація опублікована в газеті «Місто» від 05.06.09 року в статті під назвою «Футболістки з Вінниці − у п’ятірці кращих».

Дитячо-юнацька футбольна ліга

31 травня на трьох стадіонах м. Вінниці відбулось велике дитяче футбольне свято − фінальні матчі змагань з футболу серед команд Дитячо-юнацької футбольної ліги Вінницької області сезону 2008 − 2009 р.р. Серед 70 команд, які розпочинали змагання восени 2008 року до фіналу дійшло 16 юнацьких команд чотирьох вікових груп − 1992-1993 р.н., 1994 р.н., 1995 р.н, 1996 р.н. Це команди: 1992 − 1993 р.н. ДЮСШ «Темп» Вінниця СДЮШОР «Нива» − 1 Вінниця СДЮШОР «Нива» − 2 Вінниця ДЮСШ Жмеринка 1994 р.н. ДЮСШ Жмеринка ДЮСШ Шаргород СДЮШОР «Нива» Вінниця ДЮСШ Томашпіль 1995 р.н. СДЮШОР «Нива» Вінниця СДЮШОР «Нива-Колос» Вінниця ДЮСШ «Темп» Вінниця ДЮСШФ «Нива-Світанок» Вінниця 1996 р.н. ДЮСШ Жмеринка ДЮСШ Калинівка ДЮСШ «Ніка» Вінниця СДЮШОР «Нива» Вінниця На Центральному міському стадіоні точилась боротьба за чемпіонство, на стадіонах військової частини на Палацу дітей та юнацтва матчі проходили за ІІІ − ІV місця. Вболівальники, юні футболісти, тренери зі всіх куточків нашої області переглянули цікаві, змістовні матчі. За результатами матчів фінальних змагань місця між командами розподілились таким чином: 1992 − 1993 р.н. І − СДЮШОР «Нива» − 1 Вінниця, ІІ − СДЮШОР «Нива» − 2 Вінниця, ІІІ − ДЮСШ Жмеринка, ІV − ДЮСШ «Темп» Вінниця 1994 р.н. І − СДЮШОР «Нива» Вінниця, ІІ − ДЮСШ Жмеринка, ІІІ − ДЮСШ Шаргород, ІV − ДЮСШ Томашпіль 1995 р.н. І − ДЮСШФ «Нива-Світанок» Вінниця, ІІ − СДЮШОР «Нива» Вінниця, ІІІ − ДЮСШ «Темп» Вінниця, ІV − СДЮШОР «Нива-Колос» Вінниця 1996 р.н. І − ДЮСШ Жмеринка, ІІ − СДЮШОР «Нива» Вінниця, ІІІ − ДЮСШ «Ніка» Вінниця, ІV − ДЮСШ Калинівка За І місце у змаганнях команда нагороджувалась кубком, грамотою ВСГО «ОФФ», комплектом форми, футбольними м’ячами та комплектом книг «Душа команди», гравці команди нагороджувались медалями та дипломами. За ІІ − ІІІ місця у змаганнях команда нагороджувалась кубком, грамотою ВСГО «ОФФ», комплектом форми та м’ячами, гравці команди − медалями та дипломами. За ІV місце команда нагороджувалась футбольними м’ячами. Дана інформація опублікована в газеті «Вболівальник» від 04.06.09 р.

 

3.       Волинська обл.

 

Євро 2012

Держава виділить 22 мільйони гривень на аеропорт

Державна авіаційна адміністрація надіслала Волинській облраді проект змін до державної програми з підготовки до проведення «Євро-2012» в частині, що стосується підготовки аеропортів. У документі містяться деякі розрахунки. Зокрема проект передбачає, що будівництво луцького аеропорту на базі військового аеродрому коштуватиме 71.23 мільйона гривень. Понад 22 мільйони на цей проект виділять з держбюджету, а ось ще майже 49 мільйонів гривень потрібно залучити від інвестора, з яким треба визначитися вже до кінця липня. Наразі ж все зупинилося на сертифікації аеропорту як цивільної структури. Для цього потрібно майже півмільйона гривень, і ці кошти навіть передбачені в обласному бюджеті, але через його недовиконання можуть виникнути проблеми з фінансуванням необхідних витрат. Але часу на роздуми залишилось не так і багато, адже у жовні на Волинь прибуде чергова інспекція УЄФА. Якщо ситуація з луцьким аеропортом не зрушиться з місця, висновки комісії будуть невтішними.

Футбол

Волинський футбол пішов на спад

У чемпіонаті Волині з футболу ситуація така, як донедавна була в українській прем’єр-лізі: дві команди за професійним рівнем на дві голови вищі від усіх інших. Тому вже після чотирьох турів немає жодної інтриги щодо цьогорічного переможця. Звичайно ж, перші місця тут поділять між собою луцький «Вотранст-ЛСТМ» та МФК «Ковель-Волинь». Так відбувалося практично кожного року. І нині вони в кожному турі виграють у суперників з гандбольним рахунком. Наприклад, «Вотранс-ЛСТМ» в останньому турі розгромив луцьку «Альфу» з рахунком 12:1.

Ясна річ, причина у фінансуванні команд. «Вотранс-ЛСТМ» належить власникові крупної будівельної компанії, МФК «Ковель-Волинь» перебуває під егідою мера Ковеля Сергія Кошарука. Відтак ці клуби мають фінансову можливість сконцентрувати в собі справді найкращих місцевих футболістів. Звідси й результат.

Загалом же відчувається, що волинський футбол за останній рік дещо здав. Команд стало менше і в чемпіонаті області, і, що ще красномовніше, в чемпіонаті обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Колос», де змагаються сільські аматорські колективи: торік їх було 21 команда, цього року − тільки 15.

Колотнеча в керівних верхах обласної федерації не йде на користь справі.

 

4.       Дніпропетровська обл.

 

ЕВРО-2012

Отголоски потери

Документ: «Обращение депутатов Днепропетровского городского совета V созыва к Президенту Украины и Премьер-министру Украины»

Депутаты Днепропетровского городского совета V созыва обращаются к Вам от имени жителей Днепропетровска, которые выражают возмущение относительно Вашей бездеятельности, которая привела к тому, что 13.05.09 решениям исполкома УЕФА Днепропетровск был лишен права принимать матчи ЕВРО-2012. Решение УЕФА стало полной неожиданностью и шокировало всех жителей Днепропетровска. Одним из подтверждений этому стал массовый митинг протеста, который состоялся в Днепропетровске 20 мая 2009 года.

С момента объявления решения исполкома УЕФА о проведении ЕВРО-2012 в Польше и Украине Днепропетровск был одним из лидеров относительно подготовки к чемпионату в Украине. Ведь именно Днепропетровский стадион «Днепр-Арена» находится в наивысшей стадии готовности к ЕВРО-2012. При этом на строительство стадиона, реконструкцию дорог и благоустройство вокруг него, средств из Государственного бюджета Украины не выделялось.

Показатели инфраструктуры в Днепропетровске отмечены по оценкам УЕФА «красным» цветом, который означает наивысшую степень риска, только по аэропорту, тогда как, для сравнения, по Донецку − аэропорт и размещение, по Харькову − аэропорт и размещение, по Львову − аэропорт и стадион.

Однако, невзирая на эти факторы, определяющим во время принятия решения исполкома УЕФА относительно городов, которые могут принимать ЕВРО − 2012, стал вопрос относительно государственных гарантий на реконструкцию аэропорта Днепропетровска. На его решение, снова-таки, не только не было выделено средств из центрального бюджета, а еще и затягивался вопрос приватизации Днепропетровского аэропорта.

Более того, если на реконструкцию международного аэропорта Днепропетровска в Государственном бюджете не нашлось 360 млн. грн., то на реконструкцию международного аэропорта «Львов» Министерство транспорта и связи Украины уже заявило, что найдет больше 1 млрд. грн.

Эта несправедливость по отношению к Днепропетровску обижает всех его жителей, ведь Днепропетровск был и остается одним из главных доноров Государственного бюджета Украины.

В текущем 2009 году из собственных доходов городского бюджета Днепропетровска Правительством предусмотрено изъять 270 млн. грн.

Очевидным является то, что власть, в лице Правительства, пытается получить как можно больше финансовых поступлений от Днепропетровска, не оставляя ему собственные средства на подготовку к чемпионату. Ведь очень удобно «вигребать жар чужими руками»: на средства, полученные от Днепропетровска развивать инфраструктуру других городов, ценой развития Днепропетровска повышать электоральную привлекательность нынешнего Правительства.

Обращаемся к Вам с требованием сосредоточить усилие для решения ситуации по ЕВРО-2012, которая сложилась вокруг Днепропетровска, в частности, не только способствовать, но и быть инициирующим представление ходатайства относительно пересмотра решения исполкома УЕФА от 13.05.09. Для этого Днепропетровску срочно нужна государственная гарантия для реконструкции аэропорта, выделения запланированных финансов или завершения процедуры приватизации.

Если Правительство не в состоянии выполнить свои обязательства, то в таком случае Днепропетровск настаивает на уменьшении отчислений в Государственный бюджет на сумму, необходимую для окончания строительства начатых объектов и создания европейской инфраструктуры Днепропетровска. Кроме того, Правительство должно вернуть Днепропетровску раньше отчисленные средства на проект участия в ЕВРО − 2012.

Такая схема пересмотра политики Правительства относительно исключения средств из городского бюджета в центральный, в сторону их уменьшения, позволит направить эти средства на решение первоочередных проблем жителей и гостей Днепропетровска.

Считаем недопустимым проведение мероприятий по перераспределению средств Государственного бюджета, в том числе и средствам, предусмотренным на финансирование Укравтодора, к моменту окончания рассмотрения вопросов Днепропетровска исполкомом УЕФА.

Хотим отметить, что на стадии подготовки городов к ЕВРО-2012 Правительство украины заверяло, что финансирование городов, которые будут исключены из списка городов, принимающих чемпионат, не изменится.

Учитывая изложенное, считаем недопустимым пересмотр Государственной целевой программы подготовки и проведения в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу и требуем выполнить ее в полном объеме.

В случае нерешения отмеченных вопросов оставляем за собой право инициировать процесс прекращения отчисления средств из городского бюджета Днепропетровска и требование персональной ответственности должностных лиц, виновных в преднамеренной бездеятельности.

Обращение принято на XLVI сессии Днепропетровского городского совета V созыва 27.05.09

Валерий Храмцов: «Заявление депутатов горсовета по поводу недопущения изъятий в госбюджет − чисто политический шаг»

Заместитель председателя Днепропетровской областной организации Партии регионов Валерий Храмцов: «Заявление депутатов горсовета по поводу недопущения изъятий в госбюджет − чисто политический шаг. Его цель − привлечь внимание к проблеме взаимоотношений киевских и региональных элит».

Об этом заявил заместитель председателя Днепропетровской областной организации Партии регионов Валерий Храмцов на круглом столе, который состоялся 1 июня в ИА «НОВЫЙ МОСТ».

«Днепропетровская область − один из главных источников наполнения госбюджета. При этом, если на одного киевлянина в год в среднем расходуется 500 евро бюджетных средств, то на одного днепропетровца − 150 евро. Разве это справедливо? Высокие изъятия в государственный бюджет приводят к невозможности решать на местном уровне проблемы ремонта дорог, обеспечения качественного медицинского обслуживания, реализовать ряд социальных программ. Давно назрела необходимость децентрализации Украины, но вряд ли на это пойдут те политики, которые сегодня находятся у власти», − сказал он.

Юрий Павленко: нынешняя позиция днепропетровских властей по поводу потери Евро-2012 может навредить Украине в целом

31 мая в пресс-центре ИА «НОВЫЙ МОСТ» состоялась пресс-конференция Министра Украина по делам семьи, молодежи и спорта Юрия Павленко.

Юрий Павленко заявил, что всегда поддерживал Днепропетровск в его стремлении принимать Евро-2012. «Открытие стадиона «Арена-Днепр» стало сигналом всей Украине и УЕФА о том, что ваш город серьезно относится к подготовке к чемпионату Европы. Днепропетровск раньше всех начал подготовку. Если бы местные власти использовали все имеющиеся ресурсы, город не потерял бы Евро-2012», − сказал Юрий Павленко.

По мнению министра, нынешняя позиция днепропетровских властей по поводу потери Евро-2012 может навредить Украине в целом. «Я не верю в то, что УЕФА может изменить свое решение по поводу проведения матчей Евро-2012 в Днепропетровске. Это может создать прецедент, который в последствии принесет немало споров и проблем. Сейчас главная задача Украины отстоять право 4 городов нашей страны на проведение матчей, а также зафиксировать проведение финала Евро-2012 в Киеве. Позиция Днепропетровска по поводу потери Евро-2012 может навредить Украине в целом. Когда сам тонешь, не нужно топить соседа. Я понимаю чувства днепропетровцев и уважаю их местный патриотизм. Однако, по моему мнению, в этой ситуации важно оставаться патриотами Украины», − сказал Юрий Павленко. Министр также отметил, что одной из причин отказа от проведения Евро-2012 в нашем городе могла стать неблагоприятная экологическая ситуация. Также Юрий Павленко высоко оценил инициативу местных властей по развитию спортивной инфраструктуры. «В городе реализуется ряд амбициозных проектов, не связанных с футболом. Я говорю о реконструкции Гребного канала, Школы высшего спортивного мастерства и стадиона «Метеор». Средства, вложенные в спортивную инфраструктуру, сделают комфортнее жизнь горожан и гостей города», − сказал он.

44% украинцев считают, что Днепропетровск несправедливо лишили Евро-2012

43,9% опрошенных жителей Украины назвали несправедливым решение УЕФА лишить Одессу и Днепропетровск права принимать матчи Чемпионата Европы по футболу 2012 года.

Такие данные стали известны в ходе опроса, проведенного специалистами социологической группы «Рейтинг».

При этом 25,8% граждан уверены, что решение УЕФА абсолютно необъективное. Еще 18,1% украинцев назвали его «скорее необъективным».

Вместе с тем 38% опрошенных считают, что Одессу и Днепропетровск оставили без Евро-2012 по объективным и «скорее объективным» причинам. Затруднились ответить − 18%.

Опрос проводился с 21 по 29 мая текущего года во всех регионах Украины. Представители «Рейтинга» спросили мнение более 2 тыс. совершеннолетних граждан. Погрешность составляет не более 3,3%.

Иван Куличенко: «Мнение тех, кто палец о палец не ударил для подготовки к Евро-2012, а сегодня готов рассказать, как это все делается, не вызывает у меня обиды»

Мэр Днепропетровска Иван Куличенко болезненно переживает решение УЕФА забрать у города Евро-2012. Впрочем, он уверен, что все еще можно изменить и чемпионат Европы Днепропетровск все-таки будет принимать. О причинах решения УЕФА, о своем отношении к «пиару на костях», а также сколько самолетов для днепропетровского аэропорта купил Игорь Коломойский, Иван Иванович рассказал нашим журналистам.

− Иван Иванович, чем сейчас занимается управление Днепропетровского горсовета по подготовке к Евро-2012?

− Пока мы не закончим переписку с исполкомом УЕФА, пока есть дополнительная информация, не известная исполкому УЕФА, − хотя в этом он и не виноват, это информация внутри Украины, − до тех пор ликвидировать управление никто не будет. Оно занимается с исполкомом УЕФА юридической работой по поводу нашего обращения относительно аэропорта и гарантий Игоря Коломойского на этот счет. После принятия окончательных решений по аэропорту и будет вынесено предложение по переформированию управления. А пока сотрудникам управления будет чем заняться − играет наша сборная по футболу, а также есть много вопросов, связанных с проведением в Днепропетровске массовых спортивных мероприятий.

− А кто будет вести переговоры с Коломойским по поводу аэропорта?

− С Игорем Валерьевичем управление работать не может − это не их уровень. На данной стадии мы определили, что этим занимаемся председатель Федерации футбола Днепропетровской области Павелко Андрей Васильевич и я.

− И уже есть результаты?

− 26 мая Игорь Валерьевич будет в Киеве, и можно будет говорить о чем-то конкретном (беседа с Иваном Куличенко состоялась 25 мая). Он точно подтвердит, что сам хочет встретиться с руководством УЕФА, чтобы пообщаться на этот счет.

− Все видели, как вы лично болели за подготовку города к Евро. Какую помощь вы получили от горсовета?

− Давайте не будем пытаться искать внутри города, что городской голова, горсовет, отдельные депутаты Верховной Рады должны были сделать − мы так далеко уйдем. Я хотел бы, чтоб мы остановились, проанализировали все до мелочей и потом выработали для себя стратегию дальнейшего поведения. Вот мы берем анализ по всем показателям, по которым нас оценивал исполком УЕФА − к примеру, стадион. Мы знаем, что там есть вопросы, кто-то желает на этом политически спекулировать. Не хотелось бы этого делать − ведь есть официальный технический отчет УЕФА, в котором напротив нашего стадиона написано − «риск низкий». То, что нужно было сделать, чтобы улучшить стадион, − не проблема, это выполнимо, и не нужно на этом спекулировать. Этот вопрос снят.

Второй вопрос − пока берем то, что зависело от города, − размещение. Мы действительно были в «красной зоне» по гостиничному фонду. Но считаю, что я и мои подчиненные приложили очень большие усилия в работе с горсоветом Запорожья, с мэром, гостиницами, и сегодня у нас выполнен большой участок работы в этом направлении. Мы все решили и вышли из «красной зоны». Днепропетровск сегодня только на 45% обеспечен существующими гостиницами − это да, есть еще строящиеся. Но назовите мне города, которые были в «красной зоне» по размещению, и скажите, насколько они из нее вышли. Мы должны понимать, что работа была сделана масштабная, за ней стоят люди, и нужно, чтобы их не проклинали − мол, «вылетел» город из Евро, а им потом по улицам стыдно ходить.

Сегодня Днепропетровск по подготовке в «оранжевой зоне». Харьков и Донецк остались в «красной». Да, у нас есть проблемы, связанные с передвижением. С одной стороны, Григорий Суркис правильно говорит, что не представлен план доставки болельщиков из Запорожья в Днепропетровск. Но с другой − а что, мы не знаем, что эта дорога из Запорожья в Днепропетровск есть? И что ее не нужно строить, как от Павлограда до Донецка?

По вопросам транспорта от аэропорта и вокзала до стадиона мы тоже не в «красной зоне». Так что работу по улучшению сообщения можно было бы делать планово.

Остается аэропорт − и для меня это стало непреодолимым препятствием. Нам и сегодня никто не назвал срок приватизации. Плана приватизации нет, и хотя его должны были утвердить до 13 мая, этого не сделали. Аэропортом просто никто не занимается.

− Если все в подготовке Днепропетровска к Евро шло по плану, почему такой исход? Что помешало?

− Днепропетровску никто не мешал. У каждого есть свои полномочия − за что отвечает государство, за что − губернатор, а за что − городской голова. И я хочу, чтобы, как записано в государственной программе, тот, кто отвечает, к примеру, за аэропорт, работал по этому вопросу. А то что, я буду рассказывать, что я три раза был у президента и он при мне давал указания Раисе Богатыревой; что я на координационном совете под председательством президента говорил: «Если вдруг Днепропетровск «вылетит» из-за аэропорта − кто за это ответит?! Покажите пальцем − кто в этом зале за это ответит? Почему нет до сих пор указа?»?..

Мы указ по аэропорту «пробивали» семь месяцев, и сейчас что − все свести к тому, что я делал или не делал? Есть обстоятельства, которые от нас не зависят.

Давайте проанализируем «красные зоны» украинских городов. Киев брать не будем, его утвердили. У Донецка в зоне повышенного риска аэропорт и размещение. У Львова в «красной зоне» и стадион, и аэропорт. У Харькова − и размещение, и аэропорт. У нас − только аэропорт, и мы «вылетели»! И теперь что − мне будут рассказывать, что аэропорт пять лет находится в санации? Я шесть раз встречался с министром транспорта и связи, и он мне прямо на заседании координационного совета говорил, что дело по приватизации днепропетровского аэропорта в суде. Оно в суде уже пять лет! Седьмой министр, который судится! Так выиграйте это дело! Не можете выиграть − проиграйте, не можете проиграть − договоритесь. Но это − ваша задача. Аэропорт ведь государственный, и его государство должно реконструировать и приготовить к Евро − так записано в госпрограмме.

Мне министр транспорта Иосиф Винский говорил: «Ты веришь, что Коломойский аэропорт реконструирует?», я ответил: «Вы ответьте мне на вопрос − если Коломойский купил 11 Эмбраеров и 7 Боингов, один из которых − среднемагистральный, таких три в Украине, скажите, зачем он их покупал? Чтоб вас подразнить? Это не моя задача. Вот вы с ним встретьтесь и поговорите. Ведь это − национальная компания «Днепроавиа», а не городская коммунальная. Поговорите, пусть он вас убедит. Но не держите дело!». А дело и сегодня стоит.

И я сейчас так резко говорю только потому, что для многих это решение УЕФА по Днепропетровску − удар. Это отношение к справедливости, к нашим общим обязательствам.

Почему я так себя веду? Я единственный из мэров, кто не пропустил ни одного совещания, ни у премьер-министра, ни у президента − и на каждом совещании я поднимал этот вопрос. Я единственный из мэров, кто попытался в Бухаресте привести какие-то обязательства, от которых государство отстранилось. Игорь Коломойский готов встречаться с исполкомом УЕФА − я не знаю, эффективно это или нет, но он готов. 9 мая, в День Победы, когда наши политики вернулись после заседания исполкома УЕФА, я увидел бегущую строку по одному из каналов − «исполком УЕФА доволен ходом подготовки Украины к Евро-2012». А 13 мая наши города не утверждают! Три города не утвердили. Я обо всем этом сейчас говорю, потому что если государство не подумает, как выйти из этой ситуации, а в ноябре еще трех городов не станет − тогда ведь скажут: «Чего ты молчал?» Вот это вопрос…

− А что будет с кредитами ЕБРР?

− Какими? У нас разве есть кредиты под Евро? У нас есть кредит ЕБРР под «Водоканал», но это было еще до Евро. Выбрали компанию, которая разрабатывает схему водоснабжения, − это специальный проект, его никто у нас не отберет. Что касается других наших проектов − например, воинской части у стадиона, − она все равно разрушалась, и мы все равно там сделаем парковку. Парковка в центре города нужна горожанам − современная, со шлагбаумом. Заехал, получил талон, выехал. Сохраним там два здания − в них будут городские службы.

− После фиаско с Евро многие политические силы активизировались, а Загид Краснов подал в суд на Кабмин. Как вы к этому относитесь?

− Я не хочу комментировать то, что происходит. Есть пословица: пока ваша хата горела… Дальше продолжать не буду. Это все идет предвыборный период. И то, что об этом будут все говорить, получать дивиденды... На каждый роток не накинешь платок. Как правило, те, кто раньше критиковал: «Зачем это нужно, что вы этим Евро кичитесь, что оно вам даст?», теперь с таким же усердием говорят: «Даже к Евро вы не смогли подготовиться!»

Большинство людей, болельщиков − тех, с кем я езжу годами на стадионы в Кривой Рог, Харьков, Киев, Полтаву, Донецк, − меня понимают. Вот их мнение мне важно. А мнение тех, кто палец о палец не ударил для подготовки к чемпионату, а сегодня готов рассказать, как это все делается, не вызывает у меня обиды.

Для меня сейчас трудный период. Знаете, когда ребенка наказывают заслуженно, он не обижается − походил, погоревал. А когда незаслуженно − тогда дети, бывает, расстаются с родителями, начинается вражда. И я не могу успокоиться, потому что я еще не увидел со стороны государства желания предотвратить то, что произошло, по отношению к Днепропетровску.

− А что по поводу мнения общественности?

− В январе 2010 года будет 10 лет, как я мэр. И идти на выборы или не идти − это я буду решать, когда увижу уровень доверия людей мне и моим конкурентам. А сейчас я не могу это комментировать, потому что со мной работают более сотни человек, а десятки тысяч за меня проголосовали, и сегодня они вместе со мной ходят и возмущаются, и плачут от того, что произошло. А поводом ссориться со мной это решение УЕФА я не считаю. Я − ответственный человек. Если бы я хотел скрыться в теплое место − на хорошую работу в Киев, а еще раньше и в Москву − я бы это сделал. Но желания такого у меня нет, и пиариться у меня тоже нет желания.

− Вы говорите о намерениях Коломойского относительно аэропорта, мол, этот вопрос будут решать. Как долго будут продолжаться попытки?

− Еще не все потеряно. У нас есть шанс, и я не хочу его упустить. Учитывая, что три города Украины только выбраны, а не утверждены, Днепропетровск обратится к исполкому УЕФА с предложением не исключать его из перечня потенциальных городов, которые могут стать официальными для принятия Евро-2012. К этому письму будут приложены гарантии председателя наблюдательного совета АКБ «Приватбанк» Игоря Коломойского относительно реконструкции аэропорта в случае приватизации и гарантии выполнения всех адаптационных изменений стадиона «Арена-Днепр», необходимых для проведения матчей чемпионата Европы.

Горсовет

На очередной сессии горсовета Днепропетровска ряд депутатов выдвинули предложения о прекращении отчислений в государственный бюджет городом. Точкой кипения стало исключение Днепропетровска из списка городов принимающих участия в «Евро2012». Проблема возникла не случайно. Отмена «Евро» в Днепре не только удар по престижу города, но и провал всех проектов намечавшихся к данному мероприятию.

Среди них одна из сложнейших, на протяжении многих лет, проблем инфраструктуры города, а конкретнее − дороги. За последнее годы более-менее приведены в божеский вид проспекты и, так называемая, «президентская трасса», дорога по которой обычно в город въезжает правительство страны. Однако остальные дороги находятся, как говорят водители, в «убитом» состоянии. И вот, в честь «Евро2012» городу был сделан царский подарок. Днепропетровску все же разрешили оставить у себя часть транспортного сбора в размере 25 миллиона гривен. Эти деньги и были вложены в ремонт городских дорог. Наняты рабочие, подключена необходимая техника. Теперь ситуация кардинально изменилась. С отменой Днепропетровского «Евро» были отменены и дороги. Нет, пути следования трясущегося от рытвин и разломов транспорта никто конечно не отменял. Просто Кабмин потребовал вернуть все вложенные средства в Киев для дальнейшего перераспределения. В результате город остался вновь без дорог. Такая же история с противооползневыми работами. Успели лишь подготовить проекты, после чего деньги было приказано вернуть, а все работы заморозить. С учетом того, что когда у города появятся средства на воплощение этих проектов, состояние городских балок изменится, проекты вновь придется делать заново, а значит, деньги просто оказались выброшены на ветер. Подобное положение вещей никак не устроило городскую власть. В горсовете даже возникли идеи прекращения бюджетных отчислений. В результате в Кабмин была направлена петиция, подписанная большей частью депутатского корпуса. Сергей Воробьев лидер фракции КПУ считает, что так называемая, стратегия выравнивания бюджетов порочна на корню, ибо расчеты отчислений при таком выравнивании берутся не известно из каких источников и на основании каких данных: «Днепропетровск отдает деньги в бюджет страны ничего не получая взамен. К тому же где-то подсчитали, что жители нашего города живут слишком хорошо, поэтому бюджет Днепропетровска служит основным донором выравнивания бюджетов городов находящихся на дотации. Так, например Днепропетровск отдает в казну 245 миллионов гривен, в то время как Харьков только 8 миллионов. Такие же города, как Львов или Одесса являются дотационными. В итоге эти города получают средства на развитие, в то время когда в самом Днепропетровске этих средств катастрофически не хватает. А сейчас Юлия Владимировна в связи с «Евро2012» решила, что нужно еще раз пересмотреть бюджет в пользу городов оставшихся в списке участников чемпионата. Теперь мы не только не сможем закончить программы по подготовке к «Евро» но и выполнить объем запланированных работ необходимых для города. Нас заставляют вернуть, так называемый экологический сбор, предназначенный для противооползневых работ и укрепления балок, а также транспортный сбор, предназначенный для ремонта дорог, нам тоже придется отдать. Мы направили обращение в Кабмин с просьбой пересмотреть свою финансовую политику по отношению к Днепропетровску, а также, призвали депутатов Рады не голосовать за принятие изменений в бюджет. Если это не возымеет действия, нам ничего не останется, как просто прекратить отчисления на выравнивание бюджета до тех пор, пока интересы города не будут соблюдены. Пока мы просто просим». Депутаты были также возмущены тем фактом, что в то время, как Днепропетровску Кабинет Министров Украины отказался выделить 360 миллиона гривен на модернизацию днепропетровского аэропорта (главной причиной отказа в проведении «Евро2012»), Львову на аналогичные цели правительство дало государственные гарантии на обеспечение финансирования в размере 1 миллиарда гривен. Депутаты видят в этом Дискриминационную политику, проводимую под эгидой, так называемого, «выравнивания» бюджетов. Несмотря на воинственный тон заявлений городской власти, сами горожане не верят, что депутатам удастся изменить отношение центра к Днепропетровскому бюджету. По данным института Горшенина, подавляющее большинство, опрошенных жителей Днепропетровска считает, что ультиматум депутатов городского совета ни к чему не приведет и правительство не изменит своих решений (76,6%. Только 11,5% уверены, что правительство «побоится» потерять главного финансового донора, и изменит свое решение в пользу Днепропетровска. 12,0% горожан затрудняются ответить на этот вопрос. В любом случае чемпионат, вместо того, чтобы связывать Украину может послужить дальнейшему ее расколу уже на уровне городов.

Гостиницы

Афанасьев: Все гостиницы, которые планировались к Евро-2012, будут построены

Заместитель мэра Днепропетровска Александр Афанасьев 4 июня на пресс-конференции в Днепропетровском горсовете заявил, что все гостиницы, которые строились или планировались строиться для того, чтобы принимать гостей Евро-2012 в Днепропетровске, будут построены.

 «Все объекты, которые строились или планировались строиться в городе к Евро-2012, в том числе и гостиницы, а их в городе планировалось построить 22, будут построены. Инвесторы не отказались от своих планов», − сказал Александр Афанасьев.

В отношении гостиницы на Набережной, возле спортивно-развлекательного комплекса «Восход», Александр Афанасьев добавил, что на данном этапе закончено согласование всей проектной документации.

«Закончилось согласование всей проектной документации по гостинице. Она нужна городу, в независимости от того, будем мы принимать Евро-2012 или нет», − добавил Александр Афанасьев.

За текущий год в Днепропетровске ввели в эксплуатацию 12,6 тыс. кв. м общей жилой площади. С января по апрель 2009 года предприятия всех форм собственности, работавшие по контрактам подряда, выполнили работы на сумму 201,3 млн. грн. В сравнении с аналогичным периодом прошлого года этот показатель уменьшился на 60,9%.

По словам начальника Главного архитектурно-проектировочного управления Юлии Саенко, вместо гостиниц, которые планировалось построить к чемпионату Европы, в городе будут построены жилые апартаменты, так как сейчас ощущается их нехватка. По данным на октябрь 2008 года, для проведения Евро-2012 в Днепропетровске будут построены 24 новых гостиницы и 10 будут реконструированы. Всего будет проведена реконструкция 935 номеров, и 3,178 тыс. номеров будут построены с нуля. Все финансовые обязательства берут на себя частные инвесторы из Днепропетровска.

ДОРОГИ

Мосты-убийцы

На балансе коммунального предприятия «Днеправтомост» находятся 68 мостов, виадуков и подземных переходов. 28 из них преодолели 40-летний рубеж и требуют капремонта. С 2003 года в городе работала программа капитальных ремонтов основных мостов. За счет городского бюджета был произведен ремонт Самарского моста, затем − с помощью частичного финансирования госбюджета − капремонт несущих поверхностей центрального («нового») моста, в 2004-м заменено автодорожное покрытие Амурского («старого» моста), в 2005-2006 годах отремонтирован Кайдакский (заменены термостыки). Но на 2009 год не было выделено денег даже на обследование состояния мостов, что вызывает у специалистов серьезное беспокойство.

Валерий Хапатько, директор КП «Днеправтомост»:

− Наиболее нуждаются в реконструкции виадук возле Дома Торговли на проспекте Правды и пешеходный мост на Комсомольский остров. Последний проектировался и строился именно как пешеходный мост, там стоит шлагбаум, но в последнее время, с расширением коммерческой инфраструктуры на острове, на него массово запускают автомобили, в том числе большегрузные. Мы хотели бы предупредить водителей, что мост на такую нагрузку не рассчитан.

Кроме того, капитальные ремонты основных мостов касались их автодорожной части, но не затрагивали сами опоры:

− Водолазы МЧС, обследовавшие подводную часть Центрального и Кайдакского мостов, сообщили, что опоры имеют опасные подмывы, − рассказал Валерий Хапатько. − Обо всех этих фактах мы неоднократно информировали горисполком и профильное министерство. Ответило на наше обращение только МЧС, но они не ведают выделением денег, они могут только поддержать наше обращение к властям.

Учитывая, что распределением бюджетных средств непосредственно занимается профильная депутатская комиссия, а бюджет утверждают депутаты горсовета на сессии, позиция городского коммунального предприятия выглядит весьма интересной. В МЧС они пишут, а пойти на комиссию к депутатам стесняются.

А после констатируют факт:

− Мы оказались в ситуации, когда госнормы по обследованиям, которые мы должны выполнять, есть, а средств на их выполнение нет, − жалуется директор «Днеправтомоста». − Нам выделяют только минимум средств на уборку, покраску, вывоз мусора. А с каждым годом стройматериалы дорожают и стоимость ремонта возрастает. Если в 2004 году на капремонт моста требовалось 8 млн. гривен, то сейчас уже нужны 12 миллионов.

− С подземными переходами ситуация такая же?

− На подземные переходы выделяется по 20 тысяч в месяц, этого хватает на косметический ремонт. Конечно, если в переходе возникает аварийная ситуация, мы выходим и ликвидируем ее.

− Какие мосты города являются самыми старыми?

− 18 мая исполнилось 125 лет со дня сооружения Амурского моста. Тогда он был самым длинным в царской России. В нынешнем своем виде он был восстановлен в 1955 году. Арочный пешеходный мост через водоем в парке Глобы тоже является одним из старейших, он функционирует с 30-х годов прошлого века.

АЭРОПОРТ

Фонд госимущества наконец приступил к реализации указа президента о приватизации ОАО «Днеправиа», а от июня − и до Евро рукой подать!

Фонд государственного имущества Украины (ФГИУ) планирует выставить на приватизационный конкурс с открытым предложением цены 94,572% ОАО «Днеправиа». Об этом говорится в помесячном приватизационном плане-графике на II-IV кварталы 2009 года, утвержденном 29 мая приказом ФГИУ.

В соответствии с помесячным планом графиком, данный пакет планируется выставить на приватизацию в июне этого года. В состав ОАО «АК «Днеправиа» входит аэропорт «Днепропетровск», имеющий статус международного. Авиакомпания располагает также парком самолетов, инженерно-авиационной базой, пассажирским аэровокзалом, грузовым (складской комплекс), гостиничным и административным комплексами. Уставный капитал «Днеправиа» зарегистрирован в размере 29595620 грн. Управление 100% пакетом акций компании осуществляет Фонд государственного имущества Украины. 4 ноября 2004 года в отношении «Днеправиа» было возбуждено дело о банкротстве. 11 августа 2005 г. суд постановил открыть процедуру санации. На данный момент (спустя четыре года!) план санации разрабатывается и пока не утвержден.

В Днепропетровске все-таки будет построен сверхсовременный аэропорт − губернатор

В Днепропетровске в запланированный срок будет построен сверхсовременный аэропорт. Об этом заявил глава Днепропетровской областной государственной администрации Виктор Бондарь во время сегодняшней встречи с послом Европейской Комиссии в Украине Жозе Мануелем Пинту Тейшейра и послами Венгрии, Германии, Великобритании, сообщили в управлении прессы и информации облгосадминистрации, информирует ИА «РИЦ». По словам Виктора Бондаря, этот аэропорт обеспечит потребности Днепропетровского и соседних регионов, а также должен стать транзитным транспортным узлом центра Европы. Сегодня уже есть подтвержденные обязательства потенциального инвестора вложить в реконструкцию аэропорта и строительство нового терминала 1 млрд. 250 млн. грн.

«Наша область не просто заслужила, а остро нуждается в большом сверхсовременном аэропорте, и он будет построен», − отметил руководитель облгосадминистрации. В то же время область продолжит борьбу за проведение в регионе чемпионата Европы по футболу 2012 года. По словам Жозе Мануеля Пинту Тейшейра, такая позиция руководства области и города вызывает понимание и уважение со стороны делегации. Также Виктор Бондарь предложил представителям стран, которые присутствовали на встрече, рассмотреть вопрос открытия в Днепропетровске представительств Венгрии, Германии и Великобритании.

«Сегодня модно открывать представительства в Донецке. Но Днепропетровск ни чем не худший, а во многих вопросах и более мощный центр», − отметил председатель облгосадминистрации.

 

5.       Донецька обл.

 

Евро 2012

Об итогах экономического развития Донецка за январь-май, а также подготовке областного центра к Евро-2012 на этой неделе говорил на своей пресс-конференции городской голова Александр Лукьянченко.

Он, в частности, заявил, что ситуация в экономике города остается тяжелой. Однако областному центру удалось выполнить доходную часть бюджета на 103,7%.

Достаточно много нерешенных вопросов остается у городских властей с Киевом и по вопросу подготовки Донецка к Евро-2012. Так, накануне встречи с президентом Украины 4 июня Александр Лукьянченко озвучил те темы, которые планирует обсудить с главой государства в рамках подготовки к финальной части чемпионата Европы по футболу. Это, прежде всего, строительство терминала Донецкого аэропорта. По словам мэра, его строительство необходимо осуществить на основе «государственно-частного партнерства» в пропорции 50 на 50. Кстати, предварительно тема готовности аэропорта к Евро-2012 уже обсуждалась с министром транспорта Иосифом Винским, где говорилось о завершении работ по взлетно-посадочной полосе, строительству новой диспетчерской вышки и пр. В плане встречи с Виктором Ющенко еще одна острая проблема − размещение гостей к Евро. Здесь, по мнению Александра Лукьянченко, необходимо создать преференции для гостиничных инвесторов, а это, прежде всего, выделение кредитов с процентом не больше 20, а не 30, как банки предлагают сегодня. Кстати, для размещения болельщиков планируется использовать не только общежития донецких вузов (мэр не против того, чтобы поставить на капремонт одно из многоэтажных общежитий ДонНУ по ул. Р.Люксембург), но и перепрофилировать некоторые офисные здания. Беспокоит градоначальника накануне встречи с президентом и новое распоряжение НБУ, который не рекомендует банкам выкупать ценные бумаги местных советов. А это, как отметил мэр, было одним из серьезных источников решения финансовых проблем города. Донецкий горсовет уже выпустил четыре займа. Данные бумаги являются ликвидными и пользуются спросом. Решение НБУ «не дает маневра» городским властям. Кроме того, Александр Лукьянченко считает правильным на 2010-2012 годы, в связи с недофинансированием из центра, освободить четыре города-претендента на Евро-2012 от изъятий средств в госбюджет и сохранить 50% заработанной прибыли.

Евро-2009

В Мариуполе, начиная с 21 мая, объездная компания еженедельно проверяет готовность Мариуполя к проведению юношеского чемпионата по футболу Евро-2009. Во время чемпионата в гостиницах на Приморском бульваре будут жить специалисты, обслуживающие матчи, и хозяевам не должно быть стыдно перед гостями за его внешний вид. В минувший выезд смотрели состояние Приморского бульвара.

Заместитель городского головы Валерий Ксенофонтов сообщил, что по распоряжению городского головы будет выделено 150 тыс. грн. для ремонта коллектора и буквально со следующего понедельника подрядная организация приступит к ремонту. До начала чемпионата 21 июля осталось всего два месяца, а сделать предстоит много. Как подчеркнул Валерий Ксенофонтов, в оставшееся время всем руководителям предприятий, участвующих в подготовке к Евро-2009, все свои усилия нужно переключить только на эту работу.

Под финал объезда заместитель начальника управления жилищного хозяйства Анатолий Чоповский сообщил, что в Приморском районе при подготовке к Евро-2009 предстоит отремонтировать и покрасить фасады 22 домов по проспектам Лунина и Нахимова.

«Футбольная весна»

29 мая определились победители конкурса граффити «Футбольная весна».

1 место завоевал Александр Гребенюк (г. Донецк − свободный художник, выпускник МИСИ. Архитектор по специальности).

2 место получил Валентин Налобин ( г. Донецк − студент МИСИ. 4-й курс. Архитектор).

3 место − у Влада Куринного (г. Енакиево, выпускник Донецкого художественного училища).

Все участники получили сувениры − фирменные футболки чемпионата Евро-2009, которые были презентованы впервые.

Призеры получили денежные премии. 1 место − 1700 грн, 2 место − 1200 грн, 3 место − 1000 грн.

Победители конкурса определялись путем голосования зрителей, пришедших посмотреть работы художников.

Зрителями и активными болельщиками за понравившиеся картины стали в основном студенты. Потому что футбол и «наскальная» городская живопись − это то, что не оставляет равнодушной молодежь.

Особый шарм празднику добавило выступление барабанщиков. Зрителей поразило не только мастерство музыкантов, но и то, что барабаны выполнены в виде огромных футбольных мячей!

Некоторое время работы финалистов конкурса граффити останутся на обозрение жителей города. А впоследствии они будут продемонстрированы на стадионах, где пройдут матчи Евро-2009, и станут их своеобразным украшением.

Работы выполнены на банерной ткани.

 

6.       Житомирська обл.

 

Євро 2012

Заходи

Тему Євро − 2012 упродовж минулого тижня місцевою владою було проігноровано. Ніяких дій з боку чиновників у рамках підготовки до ЧЄ в області не спостерігалось.

Фан-зони

В Бердичеві в суботу 6 червня було організовано фан-зону для перегляду відбіркового матчу до ЧС-2010 Хоравтія − Україна.

Реклама

Будь-яке графічне зображення цієї події або ж її логотипу відсутнє, як і реклама ЄВРО-2012.

Суспільна думка

Сприйняття більшістю населення області проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне, однак бездіяльність місцевої влади щодо підготовки до ЧЄ та участь у політичних інтригах і корупційних скандалах представників окремих політичних сил громадяни сприймають негативно.

Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.

Місцевий футбол.

Заходи

Обласний чемпіонат: хто грає цьогоріч?

Замість житомирських СДЮШОРу, який перейшов у першу лігу, та розформованого «Дорожника», у вищій лізі з’явилися романівська «Зоря-Енергія» та овруцький «Вручій». Вони долучилися до восьми учасників попереднього розіграшу − коростенських «Хіммашу» та ФК «Коростень», малинського «Металурга», ленінського «Преса»(Радомишльський район), житомирського «Легіону», новоград-волинського «Звягеля-750», «Арсеналу» та ФК «Бердичів». Однак, несподівано, перед початком першого туру змагань керівництво «Пресу» через фінансові труднощі відмовилося від участі у чемпіонаті. Таким чином у вищій лізі залишилося лише дев’ять команд.

Без лідерів

Після перших трьох турів важко виявити лідера чемпіонату. Тим паче, що команди зіграли різну кількість поєдинків. Наразі турнірну таблицю очолює «Хіммаш», який у перших турах набрав максимум очок − дев’ять. При цьому, «хіммашівці» у трьох іграх забили шість м’ячів, не пропустивши жодного. Далі йдуть «Коростень», «Звягель-750» та «Легіон», у активі яких по шість очок та по одній грі у запасі. Три очка у «Металурга», і не набрали ще жодного «Зоря-Енергія», «Арсенал», «Вручій» та «Бердичів».

ЗМІ

Житомирські інтернет − портали повідомили про те, що міні − футбольний клуб «Контингент» братиме участь у змаганнях 17 − го чемпіонату України з фут-залу серед команд Вищої ліги.

За матеріалами радіостанції «Житомирська хвиля» другої поразки у трьох стартових матчах першості області з футболу зазнав діючий чемпіон малинський «Металург». Цього разу малинчани пропустили на своєму полі два сухих м’ячі у власні ворота коростенського «Хіммашу».

Ще більш впевнено − з рахунком 5:0 − Футбольний клуб «Коростень» на власному стадіоні переграв «Арсенал» з Бердичівського району.

Володар Кубку області житомирський «Легіон» з мінімальною перевагою − 2:1 − здолав опір овруцької команди «Вручій». Новоград-Волинський «Звягель» переміг з рахунком 4:1 романівську команду «Зоря».

Сайт «Рупор Житомира» з посиланням на ТСН повідомив про те, що «ФФУ хоче розпустити футбольну Прем'єр-лігу України»

За інформацією порталу, ідею просуває президент «Металіста» Олександр Ярославський. Наведено коментарі щодо цієї ідеї:

Президент «Ворскли» Олег Бабаєв.

−      Ми будемо категорично проти. Федерація футболу − це громадська організація, Прем'єр-ліга − комерційне підприємство, яке ставить за мету, щоб наш футбол розвивався, а клуби заробляли гроші. Уже в перший рік роботи було краще, ніж раніше. Ми збільшили доходи клубів від трансляцій. Стало легше, тому що інтереси кожного клубу Прем'єр-ліги були враховані». «Давати оцінку діяльності Прем'єр-ліги можуть тільки клуби, які в неї входять, − сказав гендиректор Прем'єр-ліги Максим Бондарєв. − У своїй діяльності ми відстоюємо інтереси клубів і виконуємо волю їх президентів. Якщо вони вирішать, що їм Прем'єр-ліга не потрібна, то вони так зроблять. Але, окрім них, ніхто не має права прийняти таке рішення».

Криза дійшла до житомирських дворових футзалістів

Ряд житомирських видань привернули увагу громадськості до теми літнього відпочинку міських школярів, а саме − хлопців, що під час літніх канікул грають у вуличний і дворовий футбол. Журналісти вказують на те, що дирекция житомирської СДЮШОР впродовж років безкоштовно надавала частину стадиону «Спартак» для тренувань вулично-дворових команд з міні-футболу обласного центру, а в цьому році вимагає плату за оренду тренувального поля. Запасне тренувальне поле центрального стадіону «Спартак», що в самому центрі міста, є справжньою знахідкою для батьків, які не можуть собі дозволити відправити дітей на відпочинок. Заняття футболом відволікає юнаків − підлітків від шкідливих звичок і поганих компаній, загартовує юнацьку молодь. Щоправда, поле не зовсім придатне для занять, замість трави − відсів, спекотними днями стоїть пилюка, а в дощову погоду, як зараз, хлопці грають у справжньому болоті… Але ж грають! Бо люблять цю гру. Та за такої ситуації, вочевидь, багато кому доведеться розпрощатись з улюбленим заняттям, бо де ж узяти кошти на оренду поля. За чутками, орендну плату вимагають немалу − 200 грн. на добу, а за сезон − понад 120 тисяч гривень.

Минулого року в першості з фут-залу серед вуличних і дворових команд міста брали участь понад півтори сотні команд, зараз іде підготовка до цьогорічної першості, але чи відбудеться вона?

Адміністрація Житомирського агротехколеджу безплатно віддала свій спортивний майданчик для тренувань юних футболістів, але він знаходиться у віддаленому районі міста, туди потрібно добиратись громадським транспортом, а це кошти батьківського бюджету, не кожен може собі дозволити. Адже криза зачепила не лише Житомирську СДЮШОР…

 

7.       Закарпатська обл.

 

Євро-2012

ЗМІ

Ця тема стосовно Закарпатської області звучала лише на місцевому радіо «Версія».

Так, зокрема, говорилося, що Закарпаття готується до Євро-2012, адже для багатьох іноземців область стане транзитною. Вже відкрито новий вантажний термінал на українсько-словацькому кордоні, на черзі − капітальна реконструкція пасажирського напряму. Заплановано відкриття нових пунктів пропуску на польському та словацькому кордонах. Як повідомив начальник управління євроінтеграції, туризму і курортів ОДА Олександр Марченко, заплановано також капітально відремонтувати діючі Бескидські тунелі, збудувати новий тунель та прокласти швидкісну залізничну гілку. Наразі триває ремонт доріг, будівництво готелів і мотелів, придорожніх паркінгів і пунктів харчування, базарчиків і кіосків. Особливого значення надають облаштуванню закарпатської ділянки дороги Київ − Чоп. Обабіч цієї траси вже встановлено знаки, які вказують дорогу до мотелів, старовинних замків та храмів. Також налагоджують випуск сувенірної продукції з національною символікою, путівників, географічних карт тощо. Поки підготовка проходить за рахунок місцевих та обласного бюджету, а також спонсорських коштів.

У загальному події щодо даної теми теж подавала лише «Версія». Повідомлялося, що Віктор Ющенко недавно на координаційній раді з питань проведення Євро-2012 заявив, що підготовку і фінансування футбольного чемпіонату має якнайшвидше розглянути уряд на своєму засіданні. Глава держави занепокоєний тим, що Кабмін не фінансує у повному обсязі підготовку чемпіонату. Мають змінитися джерела фінансування і запроваджені інструменти державного гарантування спорудження стадіонів, доріг та аеропортів.

Інша новина стосувалася коментарів донецького мера Олександра Лук’янченка, який, зокрема, заявив, що міста, що прийматимуть Євро-2012, повинні віддавати до державної казни вдвічі менше, ніж інші. Пояснення тому одне: держава завжди знає, як забрати в області гроші, однак дочекатись їх від неї − неможливо. Донецьк наразі є лідером у підготовці міста до проведення матчів Європершості. Однак показувати хороший результат, кажуть чиновники, вдається виключно за рахунок власних ресурсів. А мільярди, які анонсувала держава − міфічні − місто з обіцяного нічого не отримало. Тож зменшення відрахувань стало б суттєвою допомогою зі сторони влади, кажуть у Донецьку. Цю думку поділяють й інші міста-господарі Євро-2012.

Серед друкованих ЗМІ лише «Ужгород» подав матеріал стосовно даної теми. За 30.05.09 був матеріал «УЄФА заборонить дивитися матчі Євро-2012 на великих екранах». У ньому йдеться про те, що вже традиційні для України публічні перегляди футбольних матчів у спорт-барах та інших громадських закладах порушують авторські права УЄФА, принаймні якщо мова йде про чемпіонат Європи 2012 року. Про це, під час проведення семінару для мас-медіа щодо використання символіки Євро-2012, повідомив Тарас Кислий, старший юрист офіційного юридичного партнера УЄФА в Україні − компанії «Magisters».

За його словами, критерієм для визначення масовості трансляцій футбольних матчів є діагональ телевізійного екрану: якщо вона перевищує 1,4 м, особа чи юридична організація, що демонструє футбольний матч, має обов'язково отримати відповідну ліцензію.

Зовнішня реклама

Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.

Заходи

Футбольне поле на схилі гори облаштували в області до Євро-2012. На пагорбі поблизу автотраси між Ужгородом та Мукачевом встановлено розмітку футбольного поля. Майданчик символізує підготовку краю до Євро-2012. Про це сказав перший заступник начальника ДП «Служба автомобільних доріг» Василь Заєць. Траса «Чоп-Київ» є одним із об’єктів, який готують спеціально для футбольного чемпіонату. Символічне поле облаштувала одна із рекламних фірм. Це буде символ турніру, який зустрічатиме гостей з-за кордону.

Місцевий футбол

ЗМІ

У газеті «Ужгород» за 30.06.09 матеріал «Шахтар став найкращим клубом сезону» констатує факт, що донецький «Шахтар» став чемпіоном Кубка УЄФА.

«Ріо» за 30.06.09 подав аж три матеріали.

Перший «Барса виграла все» стосувався Ліги чемпіонів. В короткій замітці теж констатується про перемогу «Барселони». Крім того, говориться, що команда протягом усього сезону грала видовищно і на полі створювала справжнє свято.

В іншому матеріалі «Замість «Дніпра» в єврокубках гратиме «Метадон» йдеться про Прем’єр-лігу, зокрема, про завершення 18 чемпіонату України. Коротко описується становище найголовніших команд. Цікавим є те, що навідвідуванішою командою став «Металіст» середня відвідуваність матчів за його участі − 15 980. На другому місці «Шахтар».

А найдисциплінованішою командою стала «Таврія». За 30 матчів кримчани заробили 40 жовтих карток і одну червону. Єдиною командою, гравці якої не видалялися з поля, став запорізький «Металург».

Третій, останній, матеріал «Закарпаття» ледь не втратило очки в Мукачеві» подавав ситуацію у обласному клубі, який грає в першій лізі.

Говориться про гру з «Енергетиком», яка принесла ФК «Закарпаття» першу сходинку турнірної таблиці. Тренер гостей М.Савко матчем був незадоволений і винив суддівство: «Скажу вам лише одне − треба чесно заробляти очки і гроші» − ось як він висловився на після матчевій прес-конференції. Натомість ужгородців тренер М.Іваниця результатом задоволений.

У «Новинах Закарпаття» у матеріалі «Шахтар» зіграє з «Барселоною» можна прочитати про, власне, матч за Суперкубок УЄФА. Цікаво, пише автор, що обидві команди у щойно закінченому сезоні грали в одній групі європейської чемпіонської ліги − восени іспанці перейшли у плей-офф, а гірники продовжили виступи у Кубку УЄФА.

В іншому «Крапку поставлено» підбиваються підсумки Прем’єр-ліги. Так, пишеться, що за результатами прощального матчу Сьоміна, коли «Динамо» програло від «Шахтаря», тренер покидає київський клуб. Однак не це привертає увагу у підсумках. Значно цікавішою видалася боротьба за виживання між ФК «Львів» та «Іллічівцем». Зрештою, обидві команди програли, тому у ФК «Закарпаття» та «Оболоні» є реальні шанси пройти до Прем’єр-ліги. Також визначився й останній представник від України у Лізі Європи − ним став донецький «Металург».

У «Спорт-таймі» за 02.06.09 матеріал «І все-таки «Ворскла» − розповідає про матч між «Ворсклою» і донецьким «Шахтарем» у рамках фіналу Кубка України. «Шахтар» програв, але, за словами, редакції, засуджувати його не можна, адже він виграв Кубок УЄФА.

Інший матеріал «Прем’єр-ліга: ми йдемо!» говорить про неабиякі тренерські якості М.Іваниці, який за три тури до завершення чемпіонату України першої ліги завоював путівку для «Закарпаття» до вищого дивізіону українського футболу. Але керівництво клубу підшуковує нового тренера. Автор ставить питання «У нас тепер знімають тренерів не за провал, а за успіх?». Зрештою, ці питання вирішуватимуться керівництвом клубу.

Огляд матчів

3 червня у рамках 32 туру відбувся матч ФК «Закарпаття» − ПФК «Севастополь» 2:0. «Закарпаття» вийшло на цей поєдинок в якості тріумфаторів, адже підопічні Іваниці достроково вийшли у Прем’єр-лігу. Тим не менш, насолоджуватися успіхом ужгородці ніяк не збираються, а вирішили в останніх трьох матчах набрати по-максимуму. Свідченням цьому став домашній поєдинок. Слід відмітити, що в першому матчі кримчани переграли найзахіднішу команду України, цей чинник теж був свого роду подразником для господарів добитися трьох очок у домашньому поєдинку. Загалом вийшла непогана бойова гра, яка принесла результат для «Закарпаття».

Окремо варто сказати про вболівальників «Закарпаття». Після завершення першого тайму розпочалася сильна злива, яка тривала практично до середини другого тайму, трибуни покинули майже вся глядачі, але близько 70 палких фанів «Закарпаття» роздяглися до пояса і до кінця підтримували дії улюбленого клубу. Цікаво, що навіть міліціонери пішли, а ошалілі від такої неуваги окремі палкі прихильники ужгородської команди перелізли через рекламні щити і підійшли до самісінької бровки. Це було видовище − роздягнені до пояса люди бігали біля бокової лінії. Навіть арбітру довелося їх заганяти на місця, а згодом під крики начальника до них неохоче підійшли міліціонери.

На післяматчевій прес-конференції тренер «Закарпаття» Михайло Іваниця був задоволений кінцевим результатом гри, але знову відмітив про слабку реалізацію гольових моментів у своїх підопічних.

Виконуючий обов’язки головного тренера ПФК «Севастополь» Олег Лещинський привітав закарпатців з перемогою. А поразку, на його думку, севастопольці отримали через власні помилки. Лещинський також торкнувся і проблем його команди з стадіоном, зауважив, що через позицію міської влади «Севастополь» змушений постійно грати неначе на виїзді.

Кулуарні розмови

Наскільки відомо, керівництво «Закарпаття» домовилося з міською радою та керівництвом стадіону «Авангард» щодо проведення майбутніх матчів у Прем’єр-лізі. Основа умова, на якій зійшлися сторони − це погашення заборгованості перед стадіоном. Своєрідним третейським суддею між сторонами виступила київська комісія, яка приїхала на атестацію.

На «Закарпаття» ймовірніше за все чекають зміни на тренерському містку. Незважаючи на те, що Іваниця виконав поставлене керівництвом клубу завдання перед командою, скоріше за все у Прем’єр-лігу команду поведе вже інший наставник. Поки що керівники клубу жодних прізвищ не називають, але, за все за попередньою інформацією, це буде фахівець із Росії.

Обласна ФФУ

5 червня, на штучному полі готелю «Камелот» під егідою обласної федерації футболу відбудеться турнір пам’яті заступника голови ФФЗ Олега Іщенка, котрий трагічно пішов з життя у минулому році. У футбольному матчі візьмуть участь команда Федерації футболу Закарпаття та команда президентів клубів.

 

8.       Запорізька обл.

 

Євро-2012

Заходи

Заходи, пов’язані з Євро-2012, на Запоріжжі минулого тижня не зафіксовані.

ЗМІ

Газета «Запорозька Січ» від 02.06.09р. розповіла про те, що мер Запоріжжя Є.Карташов взяв участь у зустрічі ділових кіл України та Польщі у Дніпропетровську. Вона проводилася під патронатом екс-президентів Л.Кучми та О.Квасьнєвського. Газета пише, що і Кучма, і мер Дінпропетровська І.Куліченко висловили незадоволення, що це місто вилетіло зі списку міст-організаторів Євро. Мер Запоріжжя підтримав «наполегливе бажання дніпропетровців продовжити боротьбу і довести свою готовність зустріти учасників і гостей Євро-2012» − пише газета.

У цьому ж номері «Запорозької Січі» у політичному коментарі автор аналізує такі перспективи на майбутнє: «Окрім абсолютного права нагороджувати всіх, кого слід, у Президента (Віктора Федоровича?) з’явиться можливість після фінального матчу у Києві нагородити переможців Євро-2012»!

Реклама

Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі − відсутня. Телеканал «Запоріжжя» місцевої ОДТРК показує іміджеві ролики про те, що Євро-2012 для України − це шлях до Європи.

Місцевий футбол

ФК «Металург»

Запорізька команда до наступного сезону помітно підсилиться − заявив її головний тренер Олег Лутков після завершення сезону. Причому куплятимуть не аби кого, а гравців національних збірних Литви, Латвії, Молдови, Білорусі. Як мінімум по одному досвідченому гравцю до кожної ланки. Саме так Лутков сформулював перед журналістами майбутні плани, які, очевидно, погоджені з власниками команди. Отже, ті явно готові платити за подальший прогрес команди. Загалом головний тренер позитивно оцінив виступ команди у чемпіонаті.

На полях футбольної школи «Металург» уп’яте стартував Міжнародний турнір на призи Героя України, голови правління ВАТ «Запоріжсталь» Віталія Сацького. Змагаються юні футболісти 1997 та 1999 років народження. Міжнародний статус турнірові надають дві російські команди.

Кулуари

У таборі ФПГ «Запоріжсталь» − «Індустріалбанк», яка володіє «Металургом», велике свято. Завершилися багатомісячні «наїзди» обласної ради на металургійний комбінат з вимогою негайно виконати умови обласної екологічної програми (що неможливо), отже − платити багатомільйонні штрафи. Сесія обласної ради відстрочила виконання цих вимог до 2015 року. Які знадобилися потужні аргументи для переконання «регіональної» більшості облради у потрібному рішенні − сувора таємниця.

ЗМІ

Журналісти на тижні писали про фініш національного чемпіонату і давали загальні оцінки виступу «Металурга». Повідомляли про успіхи одразу чотирьох запоріжців − Коваля, Кривцова, Сидорчука та Задої − у збірній України U-19, яка двічі успішно зіграла у Москві товариські матчі з росіянами, аналізували перспективи наступних ігор збірної України з Хорватією та Казахстаном. Також на сторінках та у ефірі згадувалися турнір на призи В.Сацького і чемпіонат області.

 

9.       Івано-Франківська обл.

 

Євро 2012

Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012

Інфраструктура

4 червня відбувся пікет спортивних організацій Івано-Франківська під стінами облдержадміністрації. Причина − протест проти приватизації місцевого спорткомплексу «Олімп», яка, на їхню думку, є незаконною. Ця проблема «висить» у повітрі вже декілька років. Спорткомплекс весь цей час закритий під приводом реконструкції, роботи, фактично не ведуться, а подальше майбутнє будівлі − невідоме. Свого часу історія з приватизацією була пов’язана з неспроможністю місцевої влади утримувати будівлю «Олімпа».

У цьому світлі особливо уважно необхідно ставитись до будівництва нових та експлуатації вже існуючих спортивних споруд області. Так, Івано-Франківський міськвиконком нещодавно виступив з ініціативою про будівництво в місті до 2012 року спорткомплексу з ігрових видів спорту, в тому числі футболу. Такі проекти повинні бути підкріплені конкретними розрахунками з експлуатації об’єкту, щоб не повторилася історія «Олімпу». Наразі, про конкретні проекти та плани експлуатації майбутнього спорткомплексу ще нічого не відомо.

Дороги

За повідомленнями місцевих ЗМІ від початку квітня в Івано-Франківську відремонтовано ямковим ремонтом та влаштуванням асфальтобетонного покриття 86 вулиць міста. Всього для цього вже використано близько півтори тисячі тон асфальтобетону. Для утримання дорожнього полотна у належному стані комунальні служби використовують також спеціальну машину «Мадпатчер».

Попри необхідність ремонту доріг, підхід до цього питання з боку міських комунальних служб виглядає просто на використання ресурсів. Часто роботи виконуються або поспіхом перед святами, за будь-яких погодних умов, що погіршує їх якість.

При комісійному обстеженні вуличної мережі міста виявлено, що заміні та встановленню підлягають 380 дорожніх знаків. У звітній період було встановлено та замінено 59 дорожніх знаків, на загальну суму 35,4 тис. грн. Роботи з їх виготовлення та встановлення тривають, повідомляє прес-служба міськвиконкому.

Таке масштабне обстеження та заміна дорожніх знаків не проводилась в Івано-Франківську дуже давно. Це безумовно позитивна подія. Очевидно, такі дії стали реакцією на декілька акцій протесту об’єднань автомобілістів області, які відбувались у місті взимку та навесні.

Благоустрій

Івано-Франківськ продовжують озеленювати. Так, працівниками ВАТ «Зелене господарство» на одній з центральних площ міста, перед обласним драматичним театром, створено квітник в регулярному англійському стилі. На тлі − візерунок із самшиту, який «розшито» квітучими рододендронами, спіреями, кизильниками та хвойними кущами тиса і кулястими туями. Всього тут висаджено 1733 рослини. Для підтримання цього квітника в естетичному вигляді необхідно буде проводити стрижку самшиту (1-2 рази на рік), підживлення, полив та прополювання рослин. Навколо фонтану «Кульбаба» біля готелю «Надія» влаштовано квітник в пейзажному стилі. За рахунок великомірних кипарисовиків, ялини колючої, піхти, модрини, тиса, туї, на тлі горизонтальних ялівців, бересклетів, кизильників, піроканти створено квітник в двох рівнях, який буде довго служити жителям міста, при цьому догляд за ним потрібний мінімальний: полив, підживлення, прополювання поки не зімкнуться крони висаджених рослин. Висаджено 478 рослин.

Озеленення міста не підтримується відповідною охороною місць, де є декоративні зелені насадження. Це призводить до їх винищення, а отже чимала частина коштів витрачається даремно.

В Івано-Франківську знову проблеми зі сміттям. Сміттєвози ТзОВ «Грінко-Франківськ», яке обслуговує територію ЖЕО №9, через борги не пускають на міське сміттєзвалище. Керівництво КАТП-0928, в підпорядкуванні якого перебуває полігон твердих побутових відходів, пояснює це заборгованістю перевізника за вивезення і захоронення ТПВ в сумі 56 тисяч гривень. Боргують полігону й інші перевізники. Тим часом міський голова Віктор Анушкевичус на апаратній нараді у звітний тиждень дав вказівку керівництву КАТП-0928 пропускати сміттєвози на полігон, якщо фірма здійснюватиме поточні проплати за захоронення ТПВ.

Проблеми з прибиранням та вивозом твердих побутових відходів стали для міста у системними. Хоча варто зауважити, що вони поступово вирішуються. Основна причина − незлагоджена робота міськвиконкому та різних комунальних підприємств.

ЗМІ

За звітній період вийшло дві публікації, які стосуються підготовки та проведення Євро-2012 в Україні.

Прес-служба Президента України у звітній період оприлюднила прес-релізи під назвою «Президент оптимістично дивиться на перспективи реалізації проекту Євро-2012». Два видання краю (інтернет-видання міста Надвірної «Правда» та газета «Афіша Прикарпаття») опублікували цей матеріал без змін.

У інформації йдеться про відвідини Віктором Ющенком Харківської та Львівської областей 27 та 28 травня з метою ознайомлення з ходом підготовки регіонів до Євро-2012. У інформації також повідомляється про те, що незабаром буде проведено засідання Координаційної ради з підготовки до Євро-2012, куди будуть запрошені мери міст, які прийматимуть чемпіонат, голови відповідних обласних державних адміністрацій та уряд. Планується, що на засіданні базові домовленості мають бути закріплені на формальному рівні.

Зовнішня реклама

Інформація по темі Євро 2012 на рекламних носіях міста відсутня.

Місцевий футбол

ЗМІ

У ЗМІ області у звітній період найрезонанснішою футбольною подією стали чергові матчі Першої ліги. Після здобутих трьох очок за календарний матч з «Княжою» івано-франківське «Прикарпаття» піднялось у турнірній таблиці аж на дві сходинки і посідає 14-те місце. «Енергетик» з Бурштина після поразки від «Десни» 1:0 опустився на 16-ту сходинку.

Перша ліга

У газеті «Західний кур’єр» опубліковано інформацію під назвою «Земляки міняються місцями». Автор, Володимир Горощак окрім наведених результатів матчів туру та анонсів наступних матчів, пише, що «сталася подія, в яку мало вірилося на початку весни: бурштинський «Енергетик» обійшов у турнірній таблиці земляків з обласного центру. Щоб ліквідувати відставання у десять очок, бурштинцям вистачило 11 матчів».

Газета «Репортер» та ТРК «Вежа» наводять тільки результати туру та констатують те, що «Енергетик» випередив «Прикарпаття».

Фут зал

Не встиг завершитися сезон у Вищій фут зальній лізі України, як надійшли новини зі стану місцевого «Урагану». Команда поповнилась іменитим колишнім футболістом «Шахтаря» Рамісом Мансуровим, повідомила прес-служба футбольного клубу. Раміс Мансуров перейшов в «Ураган» на правах вільного агента.

Варто зазначити, що керівництво івано-франківської команди продовжує курс на підсилення команди досвідченими та заслуженими гравцями. В «Урагані» Мансуров приєднався до своїх колишніх одноклубників Владислава Корнєєва, Федора Пилипіва, Єдуарда Кулика, Валентина Цвєлих та Євгена Валенка.

Турніри

Футболісти з Тисменецького району виграли новий спортмайданчик зі штучним покриттям. Такий результат Першого Кубку голови облдержадміністрації серед дітей, повідомила прес-служба Івано-Франківської облдержадміністрації. У ньому взяли участь 17 команд з різних районів Прикарпаття. До фінального етапу пройшли лише 8 кращих футбольних колективів області. Вони змагалися за цінний подарунок − майданчик зі штучним покриттям. В результаті чесної боротьби трофей вибороли Тисменицькі футбольні таланти. Переможний трофей стане 30-тим спортивним майданчиком зі штучним покриттям в області. Цю інформацію на своєму сайті також розмістила ТРК «Вежа».

Таким чином, губернатор Івано-Франківської області Микола Палійчук продовжує систематичну працю по будівництву спортивних майданчиків у області. Звичайно, для самого голови ОДА такий турнір дає змогу вчергове пропіарити своє ім’я, але пори це, безумовно, позитивно впливає на спортивну культуру краю та на популяризацію футболу серед молоді.

10.      Кіровоградська обл.

 

ЄВРО-2012

Заходи

За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.

ЗМІ

Цього тижня згадка про Євро-2012 помічена лише у матеріалі про фінал Кубка України в «Кіровоградській правді» (02.06.09): «… Полтавська «Ворскла» довела, що непереможних команд не буває, коли у фіналі кубка України з футболу перемогла донецький «Шахтар», який щойно став переможцем Кубка УЄФА. Гра відбулася 31 травня на новому стадіоні у Дніпропетровську у присутності великої кількості вболівальників, як обох команд, так і місцевих. Дніпропетровськ таким чином довів, що його незаслужено позбавили права на проведення матчів чемпіонату Європи-2012…»

Реклама

Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.

Місцевий футбол

ПФК «Олександрія». ФК «Зірка»

ПФК «Олександрія» − «Сталь» − 2:0.

У матчі 31-го туру з алчевською «Сталлю» олександрійці здобули чергову трудову перемогу, хоча суперники цілком могли розраховувати на нічийний результат. Та, як би там не було, підопічні Юрія Коваля не лише продовжують боротьбу за третє місце у турнірній таблиці, а й зробили своїм землякам чудовий подарунок до Дня міста, який олександрійці святкували минулої неділі.

«Дніпро-75» − «Зірка» − 0:2.

Перемога «Зірки» у Дніпропетровську, з точки зору турнірної боротьби, була надзвичайно важливою. В кінці чемпіонату нервове напруження досягло свого апогею, і, судячи з результату матчу ФК «Полтава» у Донецьку, де один з лідерів турніру поступився місцевій команді з рахунком 4:0, не всі витримують такий тиск. На щастя, кіровоградцям вдалося уникнути подібного зриву і вони провели свій поєдинок максимально зібрано, отримавши необхідний результат.

Турніри. Першості. Кубки

У Світловодську пройшов футбольний турнір серед гравців 1999-2000 років народження присвячений Дню захисту дітей. У змаганнях взяли участь 8 команд з Кіровоградської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Переможцем стала кіровоградська команда «Шкети-99» (тренер Андрій Антонов), яка на груповому етапі здобула три перемоги із загальним рахунком 21:0. У вирішальному поєдинку з переможцем другої групи, командою Світловодська, кіровоградці перемогли з рахунком 2:1.

ЗМІ

Минулого тижня обласні ЗМІ не пропустили повз увагу події, що відбувалися не лише на футбольних полях, а й за їхніми межами. «Народне слово» (02.06.09): «… у Секретаріаті президента відбулася церемонія нагородження гравців, тренерів і працівників донецького футбольного клубу «Шахтар». Віктор Ющенко привітав гірників із здобуттям Кубка УЄФА, подякував за блискучу гру 20 травня, вручив державні нагороди. Орденом «За мужність» другого ступеня було нагороджено голкіпера команди заслуженого майстра спорту України Андрія П’ятова, який розпочинав свою спортивну кар’єру в Кіровограді…»

 

11.      Луганська обл.

 

Евро 2012

На улицах города и в СМИ упоминания о «Евро-2012» нет. Мероприятие по реконструкции аэропорта и взлетно-посадочной полосы пока не начаты.

Футбол

Первая лига

В первой лиге чемпионата области сыграно всего три тура, тем не менее, не нашлось ни одной команды, сумевшей выиграть все матчи. Пока делят первое-второе место северодонецкий «Химик» и «Лисичанск − Пролетарий». Но отрыв у них минимальный, поэтому ситуация может измениться достаточно быстро.

Турниры, чемпионаты, кубки

А вот в чемпионате города Красный Луч лидеров даже трое, у всех по шесть очков, по ранжиру их расставила только разница мячей. Лидирует команда шахты Княгининская, следом идут «Шахтер» из поселка Вахрушево и «Химик» из города Петровское. Традиционный чемпионат начал и Перевальский район, здесь лидирует команда «Барселона» из Алчевска. Продолжаются чемпионаты в Брянке и Станично-Луганском районе, здесь сюрпризов нет − впереди фавориты, соответственно «Горняк» и «МТС». В Ровеньках появились два новичка соревнований − к старожилам присоединились «Шахтер» из поселка «Пролетарский» и «Локомотив» из Новодарьевки.

Первый тур в южном регионе ознаменовался подачей протеста. Как рассказал председатель областной федерации Виктор Безрук, протест был обоснован и результат матча между командами «Шахта им.Дзержинского» − «ГП «Донбассантрацит» аннулирован. За участие в игре незаявленного игрока «Дзержинцам» засчитано поражение со счетом 0:3. Похоже, что прошлогодние «разборки» с тренерами на совещании в федерации именно по этому поводу, особых результатов не дали. К сожалению, невозможно выяснить − было ли это сделано умышленно, или опять виновата небрежность тренеров при заполнении необходимых документов.

На футбольном поле села Краснянка Краснодонского района состоялся футбольный Кубок памяти земляка Валерия Букаева. За Кубок боролись шесть команд − юные футболисты из районных школ города. Спонсор Марина Букаева пообещала, что эти соревнования станут традиционными.

В Луганском медуниверситете прошел традиционный турнир по мини-футболу среди преподавателей ВУЗов. Причем по регламенту, для того, чтобы попасть в команду, надо обладать ученой степенью не ниже кандидата наук! Соревнование организовал областной центр «Спорт для всех». Обладателем кубка стала команда медицинского университета.

Стартует первенство среди сельских районов. К сожалению, Беловодский район выбыл, еще не начав играть. Несмотря на заверения, что команду выставят, на совещание в областную федерацию футбольные функционеры района не явились. Под вопросом до завтрашнего дня и участие команды Краснодонского района. На словах команду создать было обещано, но финансового подкрепления пока нет.

СМИ

В газете «Ракурс» помещены материалы об этом турнире, о проигрыше алчевской «Стали» в Александрии и интервью со старшим тренером минифутбольной команды «ЛТК» по поводу завершения чемпионата Украины. Тренер жалуется, что в команде по разным причинам часто менялись игроки, поэтому трудно было наиграть один состав. Лишь в последние два месяца удавалось выступать более-менее ровным составом.

Газета «Вечерний Луганск» обсуждает выигрыш «Зари» у «Днепра».

Комментарии к 3-му туру

Доигрывавшийся матч 2-го тура ФК «Кременная» − «Сталь-2» закончился со счетом 0:1. В субботу и воскресенье были такие игры:

ФК «Стаханов» − «Металлург-НПВК» 0:1

«Заря» − «Химик» 0:1

«Лисичанск-Пролетарий» − ФК «Кременная» 4:2

«Олимп» − «Краснодонуголь» 1:6

Комментирует председатель федерации Виктор Безрук

Тур выдался горячим. В Лисичанске из-за судейской ошибки игрок начал выяснять отношения с судьей, за что и получил красную карточку. Поскольку ошибка была непреднамеренной (просто арбитр не разобрался в игровой ситуации) и не повлияла на результат матча, судья отделался замечанием.

Не могу не сказать о положении, сложившемся в Старобельске с «Олимпом». Команду содержит местный предприниматель, денег у города не просит. Но и городское спортивное начальство на футбол совершенно не обращает внимания, беря пример с областной власти. Стадион для игр арендуется, и на последнем матче отсутствовали не только спортивные функционеры, но и работники стадиона во главе с директором. Они просто открыли помещение и разошлись по домам. Охраны не было, по полю шныряли ребятишки на велосипедах, не было порядка и на трибунах, хотя его обеспечение входит в обязанности хозяев стадиона. На этом фоне контрастом смотрится ситуация в Лисичанске, где на последнем матче присутствовали две тысячи зрителей, была обеспечена охрана порядка и т.п. Такое же положение и в Рубежном, где местные власти тоже поддерживают футбол.

Женский футбол

Преподаватель физвоспитания Луганского училища автосервиса Александр Вовк обратился в городскую федерацию с идеей создания на базе училища группы со специализацией «женский футбол». Инициатива была поддержана.

 

12.      Львівська обл.

 

Євро-2012

Минулого тижня якихось особливих подій щодо підготовки Львова до Євро-2012 не відбулося, проте відбулися певні кадрові ротації, які мають безпосередній вплив на хід підготовки до майбутнього чемпіонату Європи. По-перше, міністр транспорту та зв’язку звільнив директора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Олександра Загреву. Офіційне формулювання звільнення − за провал у роботі. Свій коментар з приводу цього дав губернатор Львівщини Микола Кміть, котрий заявив, що дізнався про це від журналістів, і що Йосип Вінський не узгоджував з ним звільнення Загреви. Звільнення головної людини у аеропорту стало топ-новиною у Львівських ЗМІ.

Ряд місцевих мас-медіа зазначили, що Загреву, в принципі, хотіли звільнити уже давно, проте за ним до цього часу були сильні політичні плечі. До слова, брат Олександра Загреви Борис є заступником Волинської облради, член Єдиного Центру. Кажуть, що він є однією з наближених осіб до екс-шефа Секретаріату Президент Віктора Балоги. І вже після того, як звільнився сам Балога, з’явилася також можливість звільнити керівника Львівського аеропорту Олександра Загреву.

Щоправда, сам Загрева, схоже, без бою здаватися не збирається. Він вже заявив, що його Вінський звільнив незаконно (оскільки сам Загрева у цей момент перебуває на лікарняному). А своє звільнення, як пише ряд місцевих ЗМІ, пояснює тим, що Вінський хоче захопити контроль над близько 1 млрд. грн., що піде на реконструкцію Львівського аеропорту. Більше того, пан Загрева у коментарях ЗМІ повідомив, що збиратиме колектив аеропорту, і надалі робитимуть усе можливо, аби утриматися на своїй посаді. Натомість сам Йосип Вінський уже призначив нового керівника: ним став колишній директор Івано-Франківського аеропорту Валентин Матюшенко. Проте питання з керівником львівського аеропорту наразі не закрито, адже боротьба буде жорсткою. Воно й не дивно, адже в цей об’єкт до Євро-2012 планують вкласти понад 1 млрд. грн.

Керівники керівниками, а готувати аеропорт до Євро-2012 потрібно. І, за словами губернатора Львівщини Миколи Кмітя, скоро оголосять умови залучення інвестора для львівського аеропорту. А це означає, що невдовзі можна оголошувати тендер на інвестора нового терміналу. Микола Кміть вкотре нагадав, що у разі, якщо інвестора не знайдуть, то новий термінал фінансуватиме держава.

Ще одна кадрова перестановка сталася внаслідок рішення одного з районних судів Львова, котрий поновив на посаді міського голови Львова Любомира Буняка, звільненого за рішенням депутатів міськради минулої каденції. І хоча ніхто у Львові серйозно цього не сприймає, проте факт залишається фактом: Буняка поновлено на посаді мера. Таким чином на даний момент у Львова є фактично два мери. Щоправда, керувати містом і впливати на усі процеси продовжує Андрій Садовий.

Натомість Любомир Буняк уже зібрав свою прес-конференції, на якій дав свої коментарі щодо процесів, що відбуваються у місті, в тому числі й щодо Євро-2012. Він, зокрема, зазначив, що будівництво нового стадіону − це помилка, адже після Євро-2012 він стане нікому не потрібним. Натомість можна було привести до ладу стадіон «Україна», на якому виступають львівські «Карпати» і час від часу збірна України. Проте у цьому Буняк все ж виявив свою некомпетентність: за висновками інспекторів УЄФА, «Україну» неможливо переобладнати до Євро-2012. Завершив свою прес-конференцію пан Буняк припущенням, що на новому стадіоні після Євро-2012 пастимуть кіз.

Євроколію зі Львова до польського міста Перемишль таки збудують. Про це у коментарях ЗМІ повідомив Микола Кміть. За його словами, на це дав згоду Йосип Вінський, який раніше виступав проти цього проекту. Невдовзі розпочнуть втілювати у життя цей проект. На нього, за словами Кмітя, претендують 4 інвестори. Скоріш за все це буде консорціум кількох українських банків.

Не могли місцеві ЗМІ не відреагувати на засідання Координаційної ради з питань підготовки до Євро-2012. Львівщину на ній представляв губернатор Микола Кміть. Що стосується Львова до Президент зажадав дві речі: контролю за будівництвом львівського аеропорту та безперешкодного фінансування стадіону.

Футбол

4 червня помер легендарний львівський футболіст Лев Броварський. Ця людина у складі «Карпат» провела найбільшу кількість матчів − 412. Зазначимо, що останнім часом у Броварського була невиліковна хвороба. Свого часу Лев Рудольфович навіть встиг потренувати львівські «Карпати», а в 1989-90 роках працював разом з Валерієм Непомнящим у збірній Камеруну − команді-сенсації чемпіонату світу 1990 року. Прощання з Броварським відбудеться на стадіоні «Україна» 6 червня.

Цього року турнір «Єврофан-2009» збільшив кількість команд-учасниць. На щорічний турнір, який організовує громадська організація «Карпати» з’їдуться 16 команд: Ліверпуль» (Англія), «Шальке 04» (Німеччина), «Атлетіко» (Іспанія), «Глазго Рейнджерс» (Шотландія), «Зеніт» (Росія), «Херенвен» (Голандія), «Богеміанс» (Чехія), «Інтер», «К’єво» (обидві − Італія), «Вісла», «Островія» (обидві − Польща), «Рапід» (Австрія), а також збірні вболівальників Вельсу та Хорватії. Україну представлятимуть вболівальники ФК «Карпати» та Збірна зірок української естради − ФК «Маестро». Зазначимо, що під час турніру відбудеться благодійна акція «Фанати Європи − львівським дітям». Делегації вболівальників везуть до Львова гуманітарну допомогу (спортивну форму, іграшки, солодощі тощо). ГО «Карпати» разом з «Мальтійською службою допомоги» організують збір коштів під час турніру, на які разом з привезеною гуманітарною допомогою буде придбана футбольна форма, м’ячі для дитячих футбольних команд інтернатів Львова та Львівської області. Отож, заповідається незабутнє враження.

 

13.      Миколаївська обл.

 

Євро 2012

Заходи в організаціях та обласних державних органах

На Миколаївщині в обласних державних органах про Євро-2012 не згадували, не проводилося і заходів пов’язаних з підготовкою до майбутнього чемпіонату.

Не проводилися також заходи, приурочені до континентальної першості, громадськими та політичними організаціями.

Зовнішня реклама

Біг − бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.

І лише у регіональних ЗМІ традиційне нагадування, що «квитки до чемпіонату Європи, стабільний прибуток та комфортний відпочинок дарує АКБ «Імексбанк», а для тих, хто візьме участь в депозитній акції «Євро 2012», розіграш цінних призів (газета «Наш город», 03.06.09).

В ЗМІ області. Преса

Євро 2012

Інтернет − видання час від часу продовжують подавати матеріали про реакцію керівників Одеси, які втратили свій шанс проводити матчі чемпіонату Європи.

Отже, цього разу, з посиланням на російські інформаційні сайти, читачі дізналися, що «Мэр Одессы Эдуард Гурвиц заявил о намерении совместно с властями польского Кракова подать иск в Спортивный дисциплинарный суд в Лозанне в связи с исключением этих городов из списка претендентов на проведение матчей Евро-2012. «Это решение свидетельствует о том, что УЕФА оказался на пороге глубокого кризиса доверия. Высокая миссия «посла мира», как часто именуют футбол в официальных докладах, не оставляет места для двусмысленностей, тем более для подозрений в банальной коррупции», − говорится в тексте письма».

У цьому ж матеріалі наголошується, що Одеса, як і Дніпропетровськ продовжують «махати кулаками після бійки». Нічого не хочуть чути про елементарну невідповідність цих міст вимогам УЄФА. Видання цитує заяву Мішеля Платіні про те, що «все еще огромное количество проблем предстоит решить Украине. Там серьезные проблемы с инфраструктурой. Значительные работы должны быть проведены для того, чтобы привести города в соответствие минимальным требованиям для турнира такого уровня, как финальная стадия чемпионата Европы» (обласна Інтернет-газета «Новости N»,03.06.09).

Радіо. Телебачення

В ефірі радіоканалу «Миколаїв» прозвучала інформація про те, що у Києві відбулися загальні збори Україно-Польського Форуму, на яких президента Федерації футболу України Григорія Суркіса було обрано головою громадської Комісії з питань Євро-2012. Також ведучий процитував слова Григорія Суркіса, що «Федерація футболу України готова співпрацювати з усіма, хто намагається формувати позитивний імідж та популяризувати Євро-2012» (радіоканал «Миколаїв», МОДТРК, 29.05.09).

У неділю, ранком, 7 червня в ефірі Миколаївського обласного телебачення про підготовку до Євро-2012 розповідав Валентин Щербачов у щотижневій програмі УТР − «Євро-2012».

Футбол

ЗМІ про футбол

Прем'єр-ліга, ФФУ

Регіональні видання відзначили, що нарешті київське «Динамо» в останньому матчі прем'єр-ліги здолало гірників, а також, що двічі в останньому турі чемпіонату країни відзначилися вихованці миколаївського футболу.

«За «Металлист» впервые после возращения в этот клуб забил Андрей Березовчук, а Анатолий Диденко забил свой пятый гол в весенней части турнира за одержавший победу «Черноморец» (еще один мяч он забил в составе «Зари»). В очередном еврокубковом сезоне мы будем болеть за николаевцев: Березовчука («Металлист»), Чечера («Металлург»), Допилку («Динамо»), тренера Балана («Ворскла»)» («Николаевские новости», 02.06.09).

Щодо Івана Балана, то місцеві ЗМІ його згадували іще у зв’язку з виграшем полтавською «Ворсклою» кубка України і також, що ««Ворскла» сделала роскошный подарок бывшему голкиперу и главному тренеру николаевского «Судостроителя», а ныне тренеру полтавской команды Ивану Балану к его юбилею» (регіональне видання pravda.mk, 31.05.09, веб сайт газети «Николаевские новости», 01.06.09).

«Накануне 60-летнего юбилея нашего земляка расспрашивали о еврокубковых перспективах. Балан высказался сдержанно: «Хотим выступить как можно удачнее, пройти как можно дальше в Лиге Европы. Конечно, усилиться перед стартом евросезона стремятся все клубы. И наш − не исключение. Но это будет чуть позже, уже перед началом подготовки к новому сезону (команда собирается 13 июня). Президент Бабаев, верю, найдет возможности укрепить состав достойными исполнителями, которые находятся в поле зрения Николая Павлова, главного тренера»« (Николаевские новости», 02.06.09).

Регіональні ЗМІ в очікування 11 липня, коли «Ворскла» зіграє за суперкубок України з чемпіоном країни київським «Динамо».

«Цікавим фактом» назвали газетярі рішення, яке було прийнято напередодні матчу за кубок України, а саме, що «гимн Украины перед финальным поединком за национальный кубок исполняться... не будет. Такое решение приняла Федерация футбола Украины, и оглашено на совещании с участием представителей клубов-финалистов, арбитров матча и делегатов ФФУ. Причиной этого странного новшества было названо присутствие в составах обеих команд большого количества легионеров» (веб сайт газети «Николаевские новости», 01.06.09).

Друковані видання Миколаївщини також повідомляли, що «Шахтар» − кращий клуб Європи за підсумками сезону. Зберегти за собою перший рядок у таблиці клубного коефіцієнта УЄФА в сезоні 2008-2009 років дозволила гірникам перемога «Барселони» у фіналі Ліги чемпіонів над «Манчестер Юнайтед».

МФК «Миколаїв» Друга ліга

«МФК «Николаев»: после встряски» − це заголовок матеріалу щотижневого спортивного видання «Николаевские новости» у якому розповідається про перипетії виграного матчу у команди «Буковина» з рахунком 3:0. Здобути перемогу з великим рахунком (так думають не лише журналісти, а й більшість вболівальників) миколаївській команді сприяла прочуханка, яку футболісти отримали напередодні гри від керівництва клубу. (регіональне видання pravda.mk, 30.05.09, «Николаевские новости», 02.06.09, «Южная правда», 02. 06..09, «Партнер», 03.06.09).

На думку президента МФК «Миколаїв» Миколи Марченка, це був футбол, про який мріють і вболівальники і керівництво клубу: «Лишь немного жаль, что этот матч состоялся на выезде, а не в Николаеве. Но убежден, что и в родном городе команда порадует всех яркой, атакующей игрой» («Николаевские новости», 02.06.09).

З президентом клубу погодилися деякі оглядачі, відзначивши, що перемога на фінішній прямій «вселяет оптимизм в будущие победы, которые, правда, откладываются на сезон 20092010 годов» («Николаевский бизнес», 03.06.09).

Всеукраїнська дитяча ліга

СДЮШОР «Миколаїв» близька до підвищення в класі. Це стало відомо після останнього туру змагань у першій лізі.

Команди СДЮШОР «Миколаїв» двох віків приймали суперників із клубу «Зелений Гай». Юнаки 1992 року народження (тренер − Сергій Морозов) виграли з рахунком 3:2, а команда 1994 року народження (тренери − С. Байда й А. Жовжеренко) − з результатом 7:0.

Як повідомив директор миколаївської СДЮШОР Руслан Забранський, підсумкові місця команд-учасниць чемпіонату визначаться за сумою набраних очок командами цих двох віків. У вищу лігу всеукраїнської дитячої ліги переходять чотири кращі команди із числа восьми переможців зон. 86 очка, які в активі «Миколаєва» − це гарантоване місце у квартеті кращих. Для визначення номінального переможця сезону буде проведено фінальний турнір переможців зон, який відбудеться незабаром.

Чемпіонат області

Впевнено, випередивши на чотири очки своїх суперників по турнірній таблиці, лідирує ФК «Казанка». Перше місце команди можна вважати сенсацією чемпіонату, адже клуб є дебютантом першої групи обласних змагань.

Обігравши вдома МГК (Вознесенськ) з рахунком 5:1 футболісти «Казанки» подарували вболівальникам чергове свято, «дубль» на рахунку чорношкірого форварда казанківців Беллі Тіті.

Про чемпіонат міста Миколаєва та стан полів

Тут без втрати очок грають «Воронівка» і ветерани ФК «Миколаїв».

Якщо лідери здобувши чергові перемоги з великим рахунком зміцнила свої позиції, то в останньому турі «первый мяч в чемпионате забила «Юность». Как говорится, лиха беда − начало. Надеемся, что теперь дела у молодой команды пойдут на поправку» («Вечерний Николаев», 02.06.09).

А ось на стадіоні «Юність» кореспондент з вболівальниками спостерігав, як «… по обыкновению игроки поднимали облака пыли. По мнению почетного президента МФК «Николаев» Анатолия Валеева, оборудовать на этом стадионе искусственный газон ныне выльется в шесть миллионов. А мне припомнились заверения депутатского корпуса о планируемой реконструкции и «Юности», и «Пионера». Да только воз и ныне там» («Николаевские новости», 02.06.09).

Інші турніри

Чергові матчі відбулися на турнірі ветеранів (35 років і більше), який проводить федерація футболу міста Миколаєва. Напруженим видалася гра між командами «Миколаївець» − ФК «Миколаїв». Програючи 0:3, «Миколаївець» зумів звести відставання до мінімуму, а на останніх хвилинах влаштував штурм воріт суперника. І все-таки перемога залишилася за ветеранами ФК «Миколаїв», у їхньому складі «дублем» відзначився Володимира Пономаренко.

Серед бомбардирів цієї першості Ігор Науменко з ФК «Воронівка», на рахунку якого 11 забитих м’ячів у ворота суперників.

Не відійшли від традиції місцеві ЗМІ, розповівши і цього тижня про миколаївського футболіста і арбітра, ветерана спорту Олексія Борисова.

Олексію Філатовичу виповнилося 80 років. У далекі 50-ті він грав у складі миколаївської команди, яка повернулася у великий футбол − Другу зону класу «Б» чемпіонату Радянського Союзу. А згодом, будучи суддею республіканської категорії, Олексій Борисов двічі − в 1971 і 1973 роках − визнавався кращим арбітром України.

«Борисов только года два, как перестал ходить на матчи МФК «Николаев». И связано это в значительной степени с тем, что игра команды его не удовлетворяет. Он считает, что большинство нынешних футболистов мало знакомы с таким понятием, как патриотизм по отношению к своему городу».

Відповідаючи на запитання, хто, на його погляд, є кращим миколаївським тренером, за всю історію команди, ветеран відповів: «Евгений Лемешко, добившийся заметных успехов не только в «Судостроителе», но и с харьковским «Металлистом» в высшей лиге советского футбола» («Николаевские новости», 02.06.09).

 

14.      Одеська обл.

 

ЕВРО-2012

На официальное письмо в арбитражный суд Лозанны, написанное мэром Одессы Эдуардом Гурвицем пока нет никакой реакции. Да и на приглашение посетить Южную Пальмиру Президент УЕФА Мишель Платини пока никак не отреагировал, не говоря уже о возможности этого самого приезда. Видимо, не хочет Платини увидеть воочию строящиеся в Одессе объекты и искупаться в Черном море. Однако, Эдуард Гурвиц продолжает направо и налево высказываться об обиде, причиненной городу функционерами УЕФА. Воспользоваться он этой возможностью и при встрече с послом США в Польше Виктором Эш. Дипломат, прибывший в Одессу для участия в семинаре Республиканского института в Украине на тему местного самоуправления обсуждал с мэром много важных вопросов. Был затронут и вопрос проведения чемпионата Европы 2012 года, как один из самых актуальных на сегодняшний день, пусть Одессу и лишили права принимать ЕВРО-2012.

Радует то, что городские и областные чиновники не устают повторять при любом подходящем случае о том, что все объекты, которые были внесены в программу подготовки Одессы к ЕВРО-2012 будут достроены и не превратятся в долгострои. Губернатор Одесской области Николай Сердюк после аппаратного совещания, посвященного вопросам развития транспортной инфраструктуры области сообщил журналистам о том, что «не смотря ни на что» Одесса продолжает работать в этом направлении и область будет ожидать очередного решения УЕФА по поводу принимающих городов. У властей есть надежда, что Одесса, не снижая темпов подготовки, сможет быть готова лучше городов, которым УЕФА дало шанс принимать у себя ЕВРО-2012.

Что до объектов, то это − стадион «Черноморец» в парке Шевченко. На его строительство из областного бюджета и средств инвесторов уже освоено около 70 млн. грн. Продолжается строительство и реконструкция дорог. По вопросу продолжения работ на кольцевой автодороге власти ведут переговоры с представителями «Укравтодора» и другими профильными ведомствами.

Планируется очередная реконструкция трассы Одесса-Киев. Из бюджета будут выделены средства на работы по укладке еще одного слоя асфальта на трассе.

Не останется в стороне и один из важнейших проектов региона − строительство трассы Одесса-Рени. Как сказал губернатор, уже второй год эта дорога вычеркивается нынешним Кабмином из всех списков финансирования и местному руководству «постоянно приходится продавливать этот вопрос».

Николай Сердюк заверяет, что к активной фазе строительства приступят уже в следующем году, а все работы займут порядка трех лет. На трассу, протяженность которой составляет 261 км. Ориентировочно требуется около 13 млрд. грн., 4 из которых предусмотрено для сооружения нового моста через Днестровский лиман. В данный момент областные власти заняты поиском партнеров. Среди заинтересованных лиц, желающих принять участие в этом проекте − Израиль, Франция, Испания и Законодательное собрание Ленинградской области, представители которого посетили Одессу с рабочим визитом. Возможные варианты финансирования − кредитные средства, а также передача объекта в концессию.

Не забываю власти и о необходимости реконструкции аэропорта. Однако, этот вопрос, наверняка, самый сложный для Одессы. Мало того, что фирма-подрядчик «Гепард плюс» не располагает задекларированными ранее 250 млн. долларов, так оказывается, что отдельные части аэропортовского хозяйства, как то терминал, взлетные полосы находятся в ведении разных ведомств. А они, эти ведомства, все никак не могут прийти к общему знаменателю, чтобы была обеспечена правовая основа для начала работ по реконструкции аэропорта «Одесса».

ФУТБОЛ

Первая лига

«Динамо-2» (Киев) − «Днестр» − 2:1 (0:0)

3 июня. 17:00. Чапаевка. УТБ ФК «Динамо». +20. Пасмурно. 300 зрителей.

Арбитры: А.Яблонский (Тернополь), О. Дробитько (Полтава), Ю.Волков (Симферополь).

Резервный арбитр: Н.Кривоносов (Киев).

Делегат ФФУ: А.Тютюн (Фастов).

«Динамо-2» (Киев): Кичак, Родина, Новак, БУТЕНИН (Герасимюк, 59), Люлька, Кушниров, Коркишко (Шевчук, 63), Петров, Гармаш, Рыбалка, Чепилов, Поштаренко, Довгий, Фароян, Логинов.

Тренер: Геннадий Литовченко.

«Днестр»: Пацюк, Б.Смишко, Хромых, И.Буряк, Лещук, ПОЛТАВЕЦ (Качур, 58), Каблаш (Батальский, 58), Д.Пархоменко, Залевский, Продан (Пицык, 80), Старовик (Штурко, 51), Красовский, Осадчук, Гаврилюк.

Тренер: Андрей Пархоменко.

Голы: 0:1 Штурко, 59, 1:1 Шевчук, 72 (пен.) 2:1 Чепилов, 90+1.

В среду, 3 июня «Днестр» проводил матч 32 тура в гостях у «Динамо-2».

В первом тайме игровым преимуществом владели гости, однако из голевых моментов можно вспомнить лишь опасный удар со штрафного в исполнении Полтавца на исходе игрового времени, однако Кичак смог с ним справиться.

После перерыва киевляне перехватили инициативу и стали угрожать владениям Пацюка, а овидиопольцы взяли, и забили. Продан быстро вышел в контратаку и, «протащив» метров тридцать, нашел пасом свободного Штурко. Юрий неотразимо пробил низом в дальний угол − 0:1. Однако, хозяева продолжили в своем ключе, и их натиск завершился фолом Буряка в своей штрафной на 72-ой минуте. С точки Шевчук был точен − 1:1. Матч близился к завершению, и «Днестр» желая забить победный гол, ринулся практически в полном составе к воротам хозяев на розыгрыш углового, и поплатился… Чепилов успел забить победный для «Динамо-2» гол. Получив мяч от вратаря в центре поля, нападающий вышел один на один с кипером гостей и установил окончательный счет − 2:1

Послематчевый комментарий наставника «Днестра» Андрея Пархоменко

− Очень обидно за такое поражение. Все видели, что само содержание игры в исполнении нашей команды было на очень хорошем уровне. К сожалению, все наши предупреждения футболистам на предмет того, что против динамовцев необходимо играть от начала и до конца, не принесли ожидаемого эффекта. При счете 1:0 в нашу пользу игра нам давалась, и у нас были все основания для того, чтобы довести ее до победы. Но тем и интересен футбол. Не всегда выигрывает команда, которая больше создает моментов.

− Согласны ли вы с назначением пенальти в ваши ворота?

− А какой тренер может быть согласен с таким решением? Мой футболист говорит, что играл в мяч, а что там было на самом деле, будем разбираться уже в процессе. Но даже когда хозяева сравняли после его пробития счет в матче, мы обязаны были доводить игру до победы.

− Пропущенный мяч на последней минуте связываете с потерей концентрации?

− И только с ней. Полезли вперед забивать второй мяч, а в итоге попали в плен.

МИНИ-ФУТБОЛ

Высшая лига

Одесса может остаться без мини-футбольной «вышки».

Доиграв с горем пополам сезон, одесский «Маррион», возможно, будет вынужден прекратить свое существование, как клуб Высшей лиги. Виной тому финансовые проблемы. Об этом стало известно на собрании МФК «Маррион», на котором президент клуба Андрей Залесский наряду с благодарностями игрокам и тренерскому составу озвучил и невозможность заявиться на следующий сезон в «вышку» чемпионата Украины. Все игроки и тренеры команды получили статус «свободного агента».

 

15.      Полтавська обл.

 

Євро 2012

Реклама

Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.

Заходи

За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.

ЗМІ

У програмі «Спортарена» на радіо «Ваша хвиля» у рубриці «Готуємось до Євро 2012». В ній розповідалося про такі події: Питання підготовки Львова до чемпіонату Європи 2012 з футболу, на які нещодавно звернула увагу УЄФА, розглянув Президент України Віктор Ющенко; Вже традиційні для України публічні перегляди футбольних матчів у спорт-барах та інших громадських закладах порушують авторські права УЄФА; У Дніпропетровську оголошено конкурс на кращу назву для п’ятизіркового готелю, який збудують до чемпіонату Європи з футболу 2012.

Олександр Русін: «Питання підготовки баз ФК «Ворскла» та ФК «Полтава» до Євро 2012 вирішимо позитивно».

На відкритті учбово-спортивної бази ОДЮСШ «Олімпійські надії», засновником якої є Полтавська обласна рада, заступник Полтавського міського голови Олександр Русін повідомив про підготовку спортивних баз міста до Євро 2012 та ситуацію в ФК «Полтава».

 − Олександре Миколайовичу, відтоді, як стало відомо, що Харків прийматиме Євро 2012 статус Полтави змінився. Наше місто, як стратегічний партнер, повинно довести до ладу готельну інфраструктуру, дороги, аеропорт, і чи не головний фактор, тренувальні бази для прийому футбольних команд. Яка робота ведеться саме в цьому напрямку?

Згідно умов проведення Євро 2012 місто, що приймає матчі, повинно представити готельну інфраструктуру. Одна з головних умов, наявність футбольних баз, де розміщатимуться команди. Місто Харків повинно представити дві основні та дві резервні бази. На сьогоднішній день ФК «Ворскла» та ФК «Полтава» дали гарантійні листи, що до 2012 року їхні футбольні комплекси відповідатимуть євростандартам. Яка ж сьогодні ситуація? База ФК «Ворскла» має два варіанти: реконструкція та будівництво на тій же землі нового комплексу. Проблема в тому, що ця земля не є їхня власність, а знаходиться а оренді. Щодо ФК «Полтава», то є відповідні позитивні рішення сесії Щербанівської сільської ради та сесії Полтавської районної ради. Вони погоджені з Держлісгоспом, оплачені кошти за ліс. Здавалося б питання вирішене, але ні. На превеликий жаль, сьогодні воно зупинилося в Держкомземі. З незрозумілих причин там не дають погодження на виділення цих земель. Хоча я особисто зустрічався з представниками Міністерства у справах сім`ї молоді та спорту і питань не виникало. Ми зараз подали пакет документів від ФК «Ворскла» та ФК «Полтава» для включення їх в державну комплексну програму, як баз, що прийматимуть ту чи іншу збірну на Євро 2012. До цього питання підключився і міський голова Полтави Андрій Матковський і є звернення до депутатів Верховної Ради України. Зокрема до заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка. Впевнений, спільними зусиллями це питання вирішимо. Якщо б це був розважальний центр це одна справа, а тут інвестор за свої кошти хоче збудувати базу, яка залишиться на віки. Там будуть тренуватися наші місцеві футболісти. Керівництво Держкомзему веде себе невірно.

Ви відомий футбольний вболівальник і людина, яка опікується ФК «Полтава». Ходять чутки, що команда збавила на фініші першості темп, бо їй, начебто, зарано ще грати в першій лізі. Це дійсно так?

− Ніхто темп не збавляв, просто знаходяться ті люди, які хочуть поставити нам палки в колеса. Коли ФК «Полтава» виступав на середньому рівні він не привертав уваги інших клубів. Потім частково оновився склад команди, підібрали нові методи тренування і колектив вийшов на більш якісний рівень. Коли побачили, що полтавський клуб став реальним претендентом на вихід у першу лігу, почався тиск по різних напрямках. На сьогоднішній день серед претендентів на підвищення в класі вимальовуються три команди: «Зірка», «Сталь» та ФК «Полтава». Кожна з команд правдами й неправдами намагається пройти в першу лігу. Я б не сказав, що команда збавила темп, адже я буваю і на виїзних матчах полтавців. У грі з «Арсеналом» наші футболісти переграли суперника, але результат цього не зафіксував. Над воротами харків’ян наче чарував Хоттабич, який відсував ворота то вліво, то вправо. Прикра поразка сталася від «Шахтаря-3», де полтавцям призначили два пенальті. Якщо з початку гри судді починають заганяти команду в штопор, то справа не буде ладитися. Я думаю ФК «Полтава» до останнього боротиметься за вихід в першу лігу. Шанси ще не втрачені.

 − Багатьох вболівальників цікавить як і коли ми святкуватимемо завоювання «Ворсклою» Кубка України?

− У складі полтавської делегації я їздив у Дніпропетровськ і був присутній на цьому історичному матчі. Ця перемога буде відзначатися на серйозному рівні. Я спілкувався з директором ФК «Ворскла» Дмитром Яворським. На сьогоднішній день команда у відпустці, потім збори, графік яких не можна зривати. В кінці червня буде заплановано ряд міроприємств це або ж театральна площа, або район стадіону «Ворскла». В планах клубу запросити зірок, а міська влада осторонь стояти не буде. Ми надамо всю можливу допомогу.

Місцевий футбол

ФК «Ворскла»

У неділю 31 травня полтавська «Ворскла» переграла в фінальному матчі Датагруп − Кубок України у Дніпропетровську на стадіоні «Дніпро-Арена» донецький «Шахтар» − 1:0 і вперше в своїй біографії завоювала цей почесний трофей. М'яч у переможців на 49-ій хвилині зустрічі забив Василь Сачко.

Полтавські вболівальники до самого ранку святкували цю перемогу. Сюжет про те, як кілька сотень фанатів «Ворскли» пізнього вечора зустрічали команду облетів центральні українські телеканали. Зробили його мої колеги з ТРК «Лтава». Полтавці з нетерпінням чекають свята з концертом, салютом і виходом на сцену футболістів та…до того часу, як він відбудеться пройде вся ейфорія. Станеться ця подія десь в другій половині червня після Кримських зборів «Ворскли».

Можна порадіти з того, що вісім футболістів «Ворскли» викликані під прапори своїх національних збірних. Григорій Ярмаш − національна збірна України. Армен Даллку та Дебатік Цуррі − національна збірна Албанії, Ахмед Янузі − молодіжна збірна цієї країни. Філіп Деспотовскі вперше в своїй кар’єрі виступить за національну збірну Македонії. Але найбільш приємно, що троє молодих полтавців Матвєєв, Вовкодав та Чеснаков викликані за молодіжну збірну України.

Решта гравців «Ворскли», окрім восьми вище згаданих відправилися у відпустку і пробудуть там до 13 червня. Останній раз команда в неповному складі збиралася 1 червня на святкуванні 60 річчя тренера Івана Балана.

Першість України. Друга ліга. Група «Б»

Відбулися матчі 32-го туру першості України з футболу серед команд другої ліги в групі «Б». Поступившись у Донецьку третьому складу «Шахтаря» з рахунком 0:4 ФК «Полтава» практично втратив шанси поборотися за вихід до першої ліги. Господарі відкрили рахунок на 60-й хвилині матчу, реалізувавши пенальті, це й стало початком розгрому. Наші головні переслідувачі «Сталь» та «Зірка» здобули свої перемоги. Очевидно, що саме ці команди й розіграють єдину путівку в першу лігу. З команд Полтавщини, що виступають в другій лізі перемогою порадував лише «Кремінь». Кременчужани з рахунком 2:0 переграли маріупольський «Іллічівець-2». Саме «Кремінь» 7 червня прийматиме ФК «Полтава» в наступному турі. Центральним його матчем стане поєдинок між лідерами «Зіркою» та «Сталлю».

Становище лідерів:

1 «Сталь» Дніпродзержинськ 69

2 «Зірка» Кіровоград 68

3 «ФК Полтава» Полтава 66

Як стало відомо президент ФК «Полтава» Леонід Соболєв за участь у бійці після матчу проти харківського «Арсеналу» був оштрафований на 25 тисяч гривень. Також рішенням ПФЛ йому заборонено знаходитися у технічній зоні.

Чемпіонат Полтавщини з футболу. Перша ліга

Багатим на голи виявився восьмий тур чемпіонату Полтавщини з футболу серед команд першої ліги. В кожному зіграному матчі глядачі побачили не менше аніж чотири м’ячі. Чудовий подарунок своїм уболівальникам до свята кобзарського мистецтва піднесли футболісти ФК «Велика Багачка». Вони впевнено перемогли кобеляцький «Колос» з рахунком 4:1 і залишилися лідерами чемпіонату. Друге місце залишається за ФК «Жоржівка», в цієї команди ще гра в запасі. Претендент на нагороди гребінківський «Локомотив» вдома несподівано поступився «Колосу» з Дмитрівки з рахунком 1:3. Нагодою наздогнати суперника скористався «Гірник». Кременчужани в Зінькові розгромили місцевий «Колос» − 4:0 і після цієї перемоги вийшли на третю сходинку. І ще один результативний матч між ФК «Пирятин» та ФК «Лубни» завершився з рахунком 3:1.

Першість Полтавського району з футболу

Стартувала чергова першість Полтавського району з футболу. У цьому році участь у ній приймають 12 команд: ФК Розсошенці, Динамо (Божкове), ФК Факел (Терешки), Космос (Тахтаулове), ФК Ювента (Розсошенці), ФК Колан (Мачухи), Сокіл (Степне), Колос (Нижні Млини), Вікторія (Головач), Олімп (Розсошенці), Джерело (Супрунівка), Гренада (Микільське).

Після двох стартових турів на горі турнірної таблиці тривладдя − по шість набраних очок мають ФК Розсошенці, ФК Факел та ФК Ювента.

 

16.      Рівненська обл.

 

Євро 2012

ЄВРО допомагає вирішити проблему доріг

Минулого тижня тема ЄВРО-2012 прозвучала лише з вуст голови Рівненської обласної державної адміністрації. Питання підготовки до чемпіонату Європи губернатор порушив під час прямого ефіру на місцевому телебаченні. Зокрема, на думку голови ОДА, значної уваги потребують і дороги в області, особливо сільські та комунальні.

− Добре, що підготовка до Євро-2012 вплинула на ремонт доріг загальнодержавного значення. Так тривають ремонтні роботи на трасі «Київ—Чоп» та «Київ—Варшава». Основну частину робіт на них навіть планують завершити в цьому році. Інша справа комунальні дороги − тут намагаємось проводити якомога більше капітальних ремонтів, проте можливості місцевих бюджетів обмежені.

Футбол

Дали бій фактичному чемпіону

Свій останній домашній матч цьогорічного чемпіонату України з футболу «Верес» провів на мажорних тонах. Рівняни зіграли у нічию з фактичними переможця групи «А» другої ліги тернопільською «Нивою».

Чого і слід було чекати, без п’яти хвилин переможці 18-го чемпіонату другої ліги впевнено розпочавши і провели дебют матчу, продемонструвавши злагоджену і комбінаційну гру. Футболісти «Ниви», домінуючи на полі, раз по разу створювали гострі моменти біля воріт господарів. Одна з атак на 27-й хвилині завершилася взяттям воріт «Вереса». Голкіпер рівнян не зумів парирувати потужний удар тернопільчанина Ігоря Семенини. «Нива» не зупинилася й після забитого гола, продовжувала володіти ініціативою до кінця першого тайму.

А ось після перерви ситуація на полі докорінно змінилися. Тепер рівняни притисли гостей до їх штрафного майданчика. Натиск «Вереса» дав очікуваний результат. Уже на 5-й хвилині другої половини зустрічі Михайло Сергійчик, пройшовши правим флангом, відмінним ударом зрівняв рахунок − 1:1. Успіх додав наснаги господарям, котрі дедалі агресивніше наступали на ворота суперника. Проте господарям, котрі втратили кілька стовідсоткових шансів вразити ворота гостей, так і не судилося святкувати перемогу. А «Нива», здобувши в Рівному одне очко, з набраними 68 очками по суті стала недосяжною для суперників. Завершальний матч нинішнього чемпіонату «Верес» проведе 13 червня у Хмельницькому з місцевим «Динамо».

Віктор РЯШКО,

головний тренер «Ниви»:

− Від гри − лише позитивні емоції, адже наша команда виконала своє завдання. Можливо, матч і не був видовищним, але краще синиця в руках, аніж журавель у небі. Варто відзначити, що у нашій другій лізі клас суперників дещо вирівнявся. Саме тому у весняній частині чемпіонату не було таких яскравих матчів, як в осінній.

Ігор КЛИМІШИН,

президент ФК «Верес»:

− Наша команда сьогодні зіграла пристойно і показала, що може змагатися нарівні з лідером групи. На майбутнє у нас є певні плани і ми сподіваємося вирішити всі проблеми, які стоять перед клубом. Наступний чемпіонат розпочинається 18 липня і «Верес» до нього буде готуватися.

Майбутні чемпіони вирушили за трофеєм

Впродовж місяця на рівненському стадіоні «Олімп» триватиме футбольний турнір «Кубок майбутніх чемпіонів». Таким чином організатори змагань запропонували п’ятикласникам шкіл обласного центру альтернативу сидячим розвагам і залучити дітей до занять спортом.

Минулого відбулися перші матчі. Зокрема поєдинки закінчилися з такими результатами: ЗОШ №13 − ЗОШ №14 − 5:0; ЗОШ №11 − Центр Надії − 7:0; ЗОШ №28 − ЗОШ №15 − 7:1; ЗОШ №24 − «Гармонія» − 3:1; НВК ЗОШ №16 − НВК №1 − -:+; ЗОШ №26 − ЗОШ №19 − 0:4; ЗОШ №6 − ЗОШ №10 − 4:0; ЗОШ №2 − НВК «Колегіум» − 3:0; Рівненська гуманітарна гімназія − НВК «Престиж» − 3:0; ЗОШ №9 − ЗОШ №23 − 0:3; ЗОШ №3 − ЗОШ №12 − -:+.

Зі слів головного судді змагань, голови Рівненської міської федерації футболу Валерія Гладкова, 32 команди шляхом жеребкування розділені на чотири групи. До 24 червня, зігравши за коловою системою, вони визначать переможців. А з 25 до 30 червня на стадіоні «Авангард» відбудуться фінальні зустрічі.

Окрім того, що на переможців чекають подарунки, вручати їх до Рівного приїдуть, як обіцяють організатори змагань, футболісти збірної України.

Знову запахло скандалом

Сьомий тур у першій лізі чемпіонату області знову ознаменувався скандалом. Цього разу протест подало керівництво радивилівського «Сокола», який у Кузнецовську поступився місцевому «Варіанту».

Минулий тиждень виявився напруженим для провідних команд області, адже з перервою в кілька днів їм довелося зіграти півфінальні кубкові матчі та поєдинки 7-го туру. Зокрема, в середу кузнецовський «Ізотоп-РАЕС» приймав рівненську «Славію», а сарненський «Маяк» − оржівський ОДЕК. Особливо запеклою видалася боротьба в місті енергетиків.

Зі слів голови обласної федерації футболу Володимира Поліщука, під час зустрічі важко було надати перевагу будь-кому з суперників. Тому не сталося б ніякої несподіванки, якби поєдинок завершився, скажімо, з результатом 4:4. До того ж, під кінець матчу «Славія» втратила слушну нагоду зрівняти рахунок. Таким чином, переможець цієї пари визначиться після матчу-відповіді. Щоправда, на думку Володимира Поліщука, подальша доля «Славії» залежить від того, на якому полі вона прийматиме «Ізотоп-РАЕС».

− Якщо поєдинок відбудеться на стадіоні на Набережній, − припускає голова обласної федерації футболу, − рівнянам складно буде сповна реалізувати свій потенціал на «вбитому» полі. Натомість кузнецовцям достатньо втримати нічийний рахунок, аби здобути путівку до фіналу.

Зберігається інтрига щодо визначення другого фіналіста. Адже нульова нічия в матчі «Маяк» (Сарни) − ОДЕК (Оржів) гарантує однакові шанси обом суперникам.

Минулий тур як у першій, так і в другій обласній лізі завершився без сенсацій. Щоправда, якщо не зважати на розгромну поразку «Хіміка» на своєму полі, який поступився «Славії» з рахунком 0:4. А також на домашній програш «Водника» та першу в нинішньому чемпіонаті поразку «Енергії», яка не зуміла нічого протиставити команді «РОКО-Городок» − 1:2.

А от без скандалу не обійшлося. Нагадаємо, що минулого тижня протест подала рівненська «Славія», котра запідозрила в складі ФК «Вельбівно» кількох футболістів, які заявлені й виступають у чемпіонаті Хмельницької області. Щоправда, через відсутність необхідної документації розгляд цього питання на засіданні контрольно-дисциплінарної комісії обласної федерації футболу відбудеться цього четверга.

− За попередньою інформацією, − розповідає Володимир Поліщук, − протест керівництва «Сокола» має ґрунтовні підстави. Як з’ясувалося, − щоправда, поки ще документально не підтверджено, − у складі кузнецовсько «Варіанту» проти радивилівчан грав Лавренюк, який заявлений за команду з Волині − «Будівельник» (Малевичі). А оскільки залучення футболістів, які виступають у чемпіонатах інших областей, заборонено регламентом змагань, на «Варіант» можуть накласти штрафні санкції.

Результати матчів сьомого туру

Перша ліга: «Маяк» (Сарни) − «Гоща-АМАКО» − 3:0 (юнаки − 1:3); ОДЕК (Оржів) − «Волинь-Цемент» (Здолбунів) − 4:0 (4:0); «Варіант» (Кузнецовськ) − «Сокіл» (Радивилів) − 2:1 (0:3); ФК «Вельбівне» − «Случ» (Березне) − 0:0 (0:0); «Хімік» (Рівне) − «Славія» (Рівне) − 0:4 (1:2); «Верес-2» (Рівне) − «Ізотоп-РАЕС» (Кузнецовськ) − перенесено на 24 червня.

Друга ліга: «МлинКов» (Млинів) − «Горинь» (Дубровиця) − 7:3; «Фортуна» (Омеляна) − «Сатурн» (Дядьковичі) − 3:1; «Водник» (Рівне) − «Горизонт» (Костопіль) − 1:2; «Полісся» (Рокитне) − «Фіалка» (Зоря) − 5:1; «РОКО-Городок» − «Енергія» (Володимирець) − 2:1; ФК «Смига» − ФК «Гоща» − перенесено на пізніше.

Вихованець рівненського футболу виграв Кубок України

Говорячи про високі досягнення вихованців рівненського футболу, ми все частіше згадуємо нападника дніпропетровського «Дніпра», кандидата до національної збірної млинівчанина Володимира Гоменюка. І ось наприкінці минулого тижня про себе нагадав інший наш земляк − капітан полтавської «Ворскли» Сергій Долганський. Уродженець Здолбунова бездоганно відстояв у воротах полтавчан фінальний матч Кубка України проти донецького «Шахтаря», в якому «Ворскла» перемогла − 1:0. Подібним досягненням не може похвалитися жоден вихованець рівненського футболу.

− Цю перемогу я присвятив своєму батьку, якого втратив у січні цього року. Усе життя він мною гордився, але трішки не дочекався цього щасливого моменту, − сказав після гри журналісту «Спорт-експрес в Україні» Сергій Долганський.

Нині Долганському 34 роки. Свій шлях у великому футболі він розпочинав у рівненському «Вересі», коли той протягом трьох сезонів грав у вищій лізі. У цей же час Сергія запрошували до молодіжної збірної України. Далі були «Металіст», «Чорноморець», «Кривбас» та навіть «Шахтар». Втім, справді рідною для Долганського стала «Ворскла», в якій він виступає з 2000 року. Саме у полтавському клубі здолбунівець став капітаном, а тепер і виграв головний поки що футбольний трофей свого життя.

 

17.      Сумська обл.

 

Євро-2012

Заходи

На Сумщині відбулася зміна керівництва місцевого управління внутрішніх справ, яке очолив прибулий із Криму Олександр Москальчук. Зустрівшись 5 червня з працівниками ЗМІ з нагоди Дня журналіста, він повідомив, що одним із пріоритетних напрямків його роботи буде підготовка місцевих правоохоронців до роботи під час проведення в Україні Євро-2012. Зважаючи на те, що в разі отримання Харковом права проводити у себе матчі чемпіонату, Сумщина буде транзитною територією на шляху вболівальників до цього міста, а деякі з них і взагалі можуть на деякий час залишитися у Сумах. З огляду на це Олександр Москальчук націлюватиме працівників міліції на відповідне поводження з цим контингентом. За його словами, воно мусить бути максимально коректним і водночас таким, яке б запобігало виникненню інцидентів за участю вболівальників. Також нове керівництво міліції приділить велику увагу профілактиці крадіжок автомобілів, пограбувань і розбоїв, які сьогодні займають провідне місце у кримінальній статистиці.

ЗМІ

Матеріалів на тему Євро-2012 за звітний період у місцевих ЗМІ не виявлено.

Реклама

У Сумах з’явилися бігборди з логотипом Євро-2012, на яких міститься реклама депозитної акції, яку зараз проводить «Імексбанк».

Місцевий футбол

ЗМІ

Сумське щоденне Інтернет-видання «Сотня» започаткувало текстову онлайн-трансляцію домашніх матчів ФК «Суми» зі стадіону «Ювілейний». Першим висвітленим таким чином поєдинком стала проведена 7 червня зустріч ФК «Суми» із донецьким «Олімпі ком», яку сумчани виграли з рахунком 1:0.

Газета «Панорама» за 3 червня під рубрикою «Думка» вмістила коментар спортивного журналіста видання Олександра Грінки під назвою «Сезон із сюрпризами». У ньому підводяться підсумки футбольного сезону, який журналіст називає одним із найбільш яскравих і непередбачуваних. Віддаючи данину полтавській «Ворсклі» за здобутий нею кубок України, Олександр Грінка зазначає, що за потенціалом і ресурсам Суми навряд чи поступаються Полтаві. «Однак там чомусь команда виграє національний кубок і є одним з лідерів чемпіонату, а наша не може зібрати грошей для виїзду на матчу другій лізі. У Полтаві краще думають, працюють чи іншого розуму люди? Не думаю. Мабуть, у них є справжні фанати цієї народної гри під назвою футбол», − робить висновок Олександр Грінка.

Газета «Ваш шанс» за 3 червня розповіла про проведений у Сумах турнір на кубок Йохана Кройфа. ««Летучему Голландцу посвящается».

Наверное, не многие нынешние дети, даже те, кто любит футбол, знают, кто такой Йохан Круифф. Их же родителям, дедушкам и даже бабушкам это имя знакомо хорошо. В семидесятые годы прошлого столетия оно было на устах всего мира. А в Сумах живет человек, который не раз встречался с самым ярким представителем тотального футбола. И написал об этом, о пути к Круиффу, книгу, полную приключений. Называется она «Мой футбольный бог − Йохан Круифф». Недавно Борис Хоптынец представил ее общественности. Об этом событии мы расскажем в ближайшем номере. А сейчас − немного о другом, хотя все о том же легендарном голландце.

12 лет назад в Сумах стали проводить новый турнир для детей − Кубок Йохана Круиффа. Его «крестными отцами» стали Борис Хоптынец и тренер ДЮСШ «Фрунзенец» Юрий Иванов. 21 мая на стадионе спорткомплекса «Смена» он прошел в очередной раз. Участие в соревнованиях приняли четыре команды. В финальном поединке встретились воспитанники Сергея Страшненко («Смена») и Юрия Иванова («Фрунзенец»). Единственный мяч, решивший судьбу матча и принесший главный трофей «Смене», забил Сергей Бобынин. Третье место занял ахтырский «Нефтяник», четвертое − «Вента» (спортшкола «Смена»). Юные футболисты получили призы, подарки, книгу от Бориса Хоптынца. А какой же турнир, особенно детский, без определения лучших игроков? Так вот, лучшим вратарем признан Станислав Боряк («Смена»), защитником − Алексей Жариков («Нефтяник»). Максим Михнов − лучший полузащитник, Роман Прощенко − нападающий. Оба − игроки «Фрунзенца». Так же, как и Богдан Суходуб, капитан команды, признанный лучшим игроком турнира. А самый полезный − Сергей Бобынин. Были определены и лучшие игроки в командах: Егор Луговой («Смена»), Александр Квач («Фрунзенец»), Богдан Шерстюк («Нефтяник»), Евгений Кондратенко («Вента»). Через год действо под названием «Кубок Йохана Круиффа» повторится вновь, будут новые герои... И навсегда в сердцах ребят останется Летучий Голландец.

Обласне телебачення у сюжеті за 3 червня повідомило про важку фінансову ситуацію, у якій опинився ФК «Суми». Футбольний клуб «Суми» може припинити своє існування. Фінансування футбольного клубу припинилося ще минулого місяця, тож під загрозою опинився тренувальний процес. Сумчанам вже довелося проігнорувати останній тур чемпіонату України, адже через нестачу коштів вони не змогли виїхати до Свєрдловська на матч з місцевим «Шахтарем». Треба платити гроші й за використання спортивної бази стадіону «Авангард». Всього 6 тисяч гривень, але де їх взяти? Є проблеми з екіпіруванням, харчуванням, командним автобусом, медикаментозним забезпеченням, зарплатою і преміальними. На думку тренера ФК Валерія Бермудеса, влада Сумщини просто ігнорує клуб, який покращує імідж обласного центру. Проте «не дивлячись на фінансові проблеми, команда вийде на поле і буде грати з максимальною самовіддачею», − запевняє тренер. І обов`язково проведе в неділю на «Ювілейному» матч з донецьким «Олімпіком». Останній матч чемпіонату сумчани знову проведуть із донеччанами, але вже на виїзді з «Шахтарем-3». Зустріч відбудеться за будь-яких обставин, навіть якщо до Донецька треба буде йти пішки, − запевнив Бермудес. Але сподіваємося, що цього не станеться і вже з наступного сезону влада все ж таки перегляне бюджет клубу, тож його не спіткає доля попередника − сумського «Спартака»

 

18.      Тернопільська обл.

 

Євро 2012

Реклама

У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 нема. Прихованої реклами також нема. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.

ЗМІ

«20 хвилин»: «Останній шанс» − президент Федерації футболу України Григорій Суркіс заявив на засіданні Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012: громадськість повинна знати правду, яка полягає у тому, що 13 травня в Бухаресті він скористався останнім кредитом довіри своїх колег. «Тобто, вже 30 листопада моя особиста репутація разом з репутацією моєї країни пройде тестування на надійність і відповідальність у партнерських відносинах», − сказав Григорій Суркіс.

Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.

Місцевий футбол

Федерація футболу

Тернопільські міліціонери влаштували для дітей спортивне свято. Працівники кримінальної міліції у справах дітей обласного управління міліції та співробітники Монастириського райвідділу внутрішніх справ завітали до вихованців Коропецької школи-інтернату та організували для них футбольне свято. Дві команди, що складалися з учнів старших класів та міліціонерів, зіграли у футбол на спортивному майданчику навчального закладу.

Юні спортсмени продемонстрували справжню дорослу, сповнену запального азарту гру, тож не дивно, що у матчі діти здобули заслужену перемогу.

Команді-переможцю вручили не лише медалі та почесні грамоти, а й завдяки спонсорській допомозі колишнього вихованця інтернату, а зараз голови правління тернопільського обласного фонду «Майбутнє сиріт» Андрія Назаренка, дітлахи отримали спортивний інвентар та солодощі.

У рамках обласної спартакіади державних службовців відбулася товариська зустріч з футболу між збірною журналістів Тернополя і збірною керівництва облдержадміністрації і представників райдержадміністрацій. Керівництво ОДА було представлене головою Юрієм Чижмарем та його заступником Богданом Якубовським.

У матчі взяли участь голови Бучацької РДА Тарас Пастух, Бережанської − Віктор Зінчук, Заліщицької − Ярослав Навольський, Підволочиської − Василь Олійник та екс-голова Збаразької РДА, а нині − начальник головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Володимир Гульовський. Основний час поєдинку закінчився з нічийним рахунком − 1:1.

У ворота журналіста Володимира Кузика гол забив заступник голови ОДА Богдан Якубовський. Натомість у ворота, які захищав Володимир Гульовський, м’яч поцілив головний редактор тижневика «Номер один» Віталій Попович.

У серії післяматчевих пенальті загальну перемогу з рахунком 2:1 державним службовцям приніс гол голови Бучацької РДА Тараса Пастуха.

У місті Кременці відбулися перші напівфінальні матчі розіграшу Кубка району з футболу. На міському стадіоні зустрілися дві Кременецькі команди − «Газ-Пласт» приймав «Буревісник». Перемогу у цьому двобої святкували студенти гуманітарно-педагогічного інституту − 6:2.

У цікавій безкомпромісній боротьбі відбувся поєдинок на стадіоні у селі Бонівка, де місцева команда «Три Валети» приймала «Волинь» (село Іква). Сильнішими у цьому матчі виявилися футболісти-господарі, які здобули перемогу з рахунком 2:0.

Повторні поєдинки, які визначать фіналістів, відбудуться 7 червня.

У місті Кременці розпочався чемпіонат району з футболу у ІІ-ій групі. Результати першого туру першого кола ігор: село Горинка − село Лідихів − 6:0; село Ридомиль − село Кімната − 2:4; село Лосятин − місто Почаїв − 4:0.

У другому турі, який відбудеться 7 червня, зустрінуться ФК «Лідихів» − «ЮПА» м. Почаїв (матч буде проведено у Почаєві з нагоди Дня міста); «Нива» (с. Кімната) − «Старт» (с. Лосятин) та «Горинь (с. Горинка) − ФК «Ридомиль» (с. Ридомиль).

У Підволочиську відбулися перші зустрічі першості району з футболу. На участь у змаганнях подали заявки команди з 18 сіл району, міста Скалата і смт. Підволочиськ. Загалом 21 команда. Відновлюються футбольні традиції у селах Остап'є, Нове Село, Староміщина, Токи, Росохуватець, Кошляки.

Команди розподілили на 2 групи. Після ігор у два кола визначаються по 4 кращих команди з груп, дві у фінальній стадії розіграють чемпіонство.

Результати перших двох турів у групах: 1 група − ФК «Галущинці» − «Нива» (Кам'янки) − 2:2; ФК «Турівка» − ФК «Остап'є» − 4:0; «Скалатський замок» (Скалат) − «Юність» (Криве) − 2:1; ФК «Городниця» − «Поділля» (Колодіївка) − 1:2; «ФК Старий Скалат» − «Дзвін» (Жеребки) − 2:2; ФК «Остап'є» − «Скалатський Замок» (Скалат) − 2:4; «Юність» (Криве) − ФК «Городниця» − 1:1; «Поділля» (Колодіївка) − ФК «Старий Скалат» − 2:1; «Нива» (Кам'янки) − «Дзвін» (Жеребки) − 3:2.

II група: «Збруч» (Дорофіївка) − ФК «Токи» − 3:1; ФК «Богданівна» − ФК «Росохуватець» − 8:0; «Ветеран» (Підволочиськ) − «Зелена криниця» (Кошляки) − 3:0; «Інтер» (Староміщина) − «Надзбручанська-Оболонь» (Заднишівка) − 1:1; ФК «Клебанівка» − «Борець» (Лозівка) − 2:5; «Борець» (Лозівка) − «Ветеран» (Підволочиськ) − 2:3; «Надзбручанська-Оболонь» (Заднишівка) − ФК «Богданівка» − 3:5; «Зелена криниця» (Кошляки) − «Збруч» (Дорофіївка) − 0:1; ФК «Токи» − ФК «Нове Село» − 3:0; ФК «Клебанівка» − «Інтер» (Староміщина) − 1:4.

Перемігши у четвертому турі чемпіонату області з футболу з рахунком 2:0 (І.Твардовський, В.Матвіїшин) лідера першості підволочиський «Агро-Збруч», ФК «Бережани» вийшов у лідери змагань, маючи в активі 9 очок після чотирьох зіграних матчів. Щоправда, стільки ж очок мають теребовлянська «Нива» та підволочиська команда, а бережанці їх випереджають лише за додатковими показниками.

Решта поєдинків четвертого ігрового дня закінчилися так: ФК «Ланівці» − «Дністер» Заліщики − 5:1 (О.Брянський-4, І.Стасюк − В.Бондарчук); «Галич» Збараж − «Вікторія-Агро» Козова − 1:1 (В.Ковалик − А.Мартинюк); «Нива» Теребовля − «Колос» Бучач − 3:1 (Р. П'ятничко-2, А.Фриз − Т. Літинський); ФК «Тернопіль» − ФК «Зборів» − 6:0 (І.Козелко-2, Р.Ціх, А.Дубчак, О.Сліворський, Б.Семенець); «Товтри» Козлів − «Марспирт» Марилівка − 1:0 (С.Богородиченко).

Турнірне становище лідерів: 1. ФК «Бережани» − 9 очок (4 матчі); 2. «Агро-Збруч» − 9 (4); 3. «Нива» − 9 (4); 4. «Товтри» − 7 (3); 5. «Галич» Збараж − 7 (4); 6. ФК «Тернопіль» -6(2).

Кращі бомбардири: Олександр Брянський (ФК «Ланів­ці») − 5 голів, Володимир П'ятничко («Нива») − 4, Роман Мельник («Агро-Збруч»), Тарас Літинський («Колос»), Руслан П'ятничко («Нива») − по 3.

На засіданні виконкому Тернопільської обласної федерації футболу, яке відбулося 3 червня, визначили дати проведення перенесених матчів ФК «Тернопіль-ТНПУ».

Так, матч із козлівськими «Товтрами», з якими «жовто-блакитні» повинні були провести поєдинок 2-го туру, проведуть 10 червня. А поєдинок із ФК «Ланівці» − 17 червня. Причому обидва матчі тернополяни проведуть на своєму полі.

Перші два тури обласного чемпіонату гравці ФК «Тернопіль − ТНПУ» пропустили у зв'язку з участю у фінальній частині Всеукраїнської студентської ліги з футболу.

У тернопільському парку «Топільче» відбулися фінальні змагання з футболу серед команд юнаків − переможців півфінальних змагань серед професійно-технічних навчальних закладів області.

Перше місце виборола команда ВПУ з Чорткова (тренер Олег Війтишин), другу сходинку посіли футболісти відділення професійної підготовки технічного коледжу ТДТУ імені Івана Пулюя (тренер Богдан Коханівський), третіми були учні Тернопільського ВПУ-4 імені Михайла Паращука (тренер Дмитро Скочинський).

ФК «Нива»

Аби ще раз привернути увагу громадськості до проблем футбольної визитівки Тернопільщини, керівництво ФК «Нива» 1 червня, у залі лялькового театру організувало зустріч, у якій, окрім президента клубу Степана Рубая та віце-президента Олега Садовського, взяли участь голова обласної федерації футболу Володимир Мариновський, головний тренер «Ниви» Віктор Ряшко, представники преси, фан-клубу та уболівальники. Запрошували на зустріч і владу, але приїхав лише голова Тернопільської облради Олексій Кайда, облдержадміністрація та міська рада Тернополя зібрання проігнорували.

За іронією долі, «Нива» нині перебуває за крок до здійснення мрії останніх років − виходу до першої ліги, і втрачати шанс, який навряд чи випаде у найближчих 10 років (а то й взагалі не випаде), − цілкови­те безумство. Та керівники клубу чесно зізналися, що утримують «Ниву» з останніх сил, у команді існує заборгованість із зарплати, а виступ у першій лізі (на думку Володимира Мариновського це 8-12 млн. грн. на рік) вони точно не потягнуть.

У таких умовах виправити ситуацію може лише швидке і дієве втручання влади Голова обласної ради Олексій Кайда запевнив, що спробує пролобіювати виділення певних коштів з обласного бюджету, але лише при його перегляді після першого півріччя і за умови перевиконання бюджету.

Що ж до допомоги «Ниві» уже протягом найближчого місяця, то учасники зустрічі запропонували три шляхи поповнення бюджету команди:

1. Відкриття благодійного рахунку, на який би змогли перераховувати кошти усі, кому небайдужа «Нива».

2. Проведення протягом тижня зустрічі між головою ТОДА Юрієм Чижмарем, головою облради Олексієм Кайдою, міським головою Тернополя Романом Заставним, керівництвом ФК «Нива» та найбільшими місцевими підприємцями з метою розробки механізму подальшого фінансування «Ниви». Очікується, що на базі футбольного клубу буде створене акціонерне товариство, частину акцій якого візьмуть на себе гілки влади, частину − керівництво клубу, частину − підприємці, і таким чином вдасться утримувати команду «на плаву».

3. Розробка програми розвитку футболу в Тернопільській області, у якій окремою графою поставити і допомогу професійному клубу.

Тож тепер залишилося усім цим пропозиціям надати реальне підґрунтя. Доповісти, чи вдалося зсунути справу з мертвої точки, Степан Рубай пообіцяв під час матчу останнього туру чемпіонату України 13 червня проти «Карпат-2». Тоді і з'ясується, чи буде виступати «Нива» у наступному сезоні.

«Нива» (Тернопіль) − «Нафком» (Бровари) -1:2.

Голи: 0:1 − Козьбан (45); 0:2 − Воронін (69); 1:2 − Тарновський (89).

«Нива»: Вірковський − Путраш, Лівіцький, Первак, Годований (Тарновський, 46) − Лукашук, Семенина (Сокіл, 62), Ворона (Винник, 69), Теплий − Малий, Розман (Чорний, 57).

Матч відбувся у Тернополі 30 травня на Центральному стадіоні. Глядачів − 3800.

Ситуація, у якій тернопільська «Нива» опинилася напередодні зустрічі з «Нафкомом», дуже нагадувала тенісну, коли один із гравців отримує три матч-боли на своїй подачі. Для виходу в першу лігу «Ниві» достатньо було набрати одне очко в матчах, що залишилися. Якщо ж цього не трапиться, то «Арсенал» може наздогнати тернополян лише у випадку, якщо сам виграє всі матні. Після гри з «Нафкомом» можна констатувати, що один матч-бол «Нива» вже упустила.

Загалом нічого дивного у сильній грі «Нафкома» у Тернополі немає. Тоді як «Нива» у міжсезоння через ряд причин сильно послабила склад, броварчани навпаки − отримали солідні фінансові тили і зміцнилися. Тож в останніх восьми матчах броварчани здобули сім перемог при одній нічиїй і в наступному сезоні, очевидно, перед командою буде стояти одне завдання − підвищення у класі.

У Тернополі «Нафком» мав вигляд дуже солідний і вже у середині першого тайму міг відкрити рахунок, але Дмитро Козьбан з лінії воротарського вдарив прямо у Вірковського. Свого другого шансу форвард гостей уже не втратив − на останній хвилині першої половини гри Козьбан скористався неузгодженістю центру захисту і воротаря господарів і технічно «запустив свічку» над Вірковським прямо у дальній кут − 0:1.

«Ниві» ж у першому таймі в атаці практично ніщо не вдавалося, тож, окрім неточного удару головою Теплого господарі не створили жодного небезпечного моменту. Після перерви практично нічого не змінилося − «Нива» атакувала якось академічно, гості відповідали нечастими, але дуже гострими контратаками. Заміни господарів практично не змінили перебігу поєдинку, і на 69-ій хвилині у сітці воріт господарів цілком логічно затріпотів і другий м'яч. Сергій Воронін блискуче виконав штрафний метрів з 25-ти, пробивши над стінкою прямо у «дев'ятку». Відчайдушний кидок Вірковського не допоміг − 0:2.

Непристойність ситуації, як для лідера, просто змусила «Ниву» заграти активніше. Поступово порив господарів зійшов на ніц, і коли видавалося, що матч так і завершиться, на прохід відчаю наважився лівий захисник Тарновський. На шляху Віталій обійшов двох захисників і точно пробив у кут з лінії штрафного майданчика.

Гол знову пожвавив пристрасті на полі. Головний арбітр додав аж 6 хвилин, і практично всі вони минули на половині поля гостей. Та броварчани ціною двох «гірчичників» таки вистояли і вивезли з Тернополя три очки.

Та «Нива» й надалі зберігає гіперреальні шанси на вихід до першої ліги. Уже 7 червня у Рівному тернополяни знову можуть оформити підвищення в класі

Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.

ФК «Нива»

«Номер один»: «Нива» − народна команда» − лише за умови створення в Тернополі народної команди «Нива» стане, можливо, достойно виступати й у першій лізі українського футболу. Таким був лейтмотив зустрічі керівництва ФК «Нива» із вболівальниками. За словами екс-президента ФК «Нива», а нині голови обласної федерації футболу Володимира Мариновського, щоб бути у серединці турнірної таблиці в першій лізі (про те, що команда туди не потрапить, і мови немає), клубу потрібно на сезон 8-12 млн. грн. Нині футболісти «Ниви» із затримкою отри­мують 1500-3000 гривень зарплати. Голова облради Олексій Кайда має намір допомогти футбольному клубу.

«Перша ліга зачекає» − ФК «Нива» невдалося з першої спроби завоювати путівку до першої ліги. У домашньому матчі з броварським «Нафкомом» тернополяни програли − 1:2, і тепер доля першої ліги буде вирішуватися у виїзному матчі у Рівному проти місцевого «Вереса» або в домашньому − із львівськими «Карпатами-2». Провину за поразку тернополян у матчі з «Нафкомом» взяв на себе президент ФК «Нива» Степан Рубай, який перед поєдинком відверто поговорив з футболістами та повідомив, що у разі виходу команди в першу лігу, він самотужки не зможе фінансувати «Ниву». Пригнічений настрій президента передався хлопцям, які відверто провалили гру, за що перед вболівальниками вибачився головний тренер команди Віктор Ряшко.

«Нова Тернопільська газета»: «Нива» на межі…» про зустріч керівників ФК «Нива», голови ТОФФ Володимира Мариновського, головного тренера команди Вік­тора Ряшка, представників ЗМІ, фан-клубу, уболівальників з головою Тернопільської облради, під час якої йшлося про майбутнє «Ниви», зокрема, вирішення питання фінансування.

«Перший шанс втрачено» − про поєдинок «Нива» (Тернопіль) − «Нафком» (Бровари), у якому з рахунком 1:2 тернополяни упустили шанс вийти в Першу лігу після цього матчу.

«Вільне життя»: «Тріумф довелося відкласти» − очікуваного тернопільськими прихильниками футболу переможного завершення сезону 30 травня так і не відбулося. Перед домашнім матчем 32-го туру з броварським «Нафкомом» гравці «Ниви», вочевидь, вирішили: потрібне для загального тріумфу очко нікуди від них не подінеться. За що і були цілком справедливо покарані.

«Свобода»: «Тернопілля не може залишитися без футбольної команди» − голова облради Олексій Кайда зустрівся з гравцями, керівництвом та вболівальниками ФК «Нива». Олексій Кайда зазначив, що потрібно терміново вишукувати можливості для підтримки та розвитку футболу. «Перше, що потрібно, на мою думку, зробити − створити на базі футбольного клубу акціонерне товариство. Частину акцій може мати обласна та міська ради, бізнес, частину − гравці та вболівальники. Також необхідно розробити програму розвитку та підтримки футболу на Тернопільщині. Але фінансувати таку програму можна буде лише з другого півріччя, внісши відповідні зміни до бюджету області», − сказав голова облради.

«Коронація відкладається» − сім років ФК «Нива» виступає у другій лізі національного чемпіонату і ось нарешті з'явилася реальна надія на підвищення у класі. У трьох заключних турах достатньо набрати одне очко, щоб стати недосяжни­ми для білоцерківського «Арсеналу». Численні уболівальники, які . прийшли в суботу на матч з «Нафкомом», чекали коронації «Ниви». Та, як кажуть, не судилося... Молода команда гостей виявилася добре збалансованою у всіх лініях, мобільною і непоступливою.

«20 хвилин»: «Завдання виходу у першу лігу ніхто не відміняв» − про зустріч керівництва «Ниви» з уболівальниками, де були присутні президент і віце-президент Степан Рубай та Олег Садовський, головний тренер Василь Ряшко, голова обласної федерації футболу Володимир Мариновський і голова Тернопільської облради Олексій Кайда. Президент «Ниви» зазначив, що, незважаючи на скрутне фінансове становище команди, завдання виходу її у першу лігу за підсумками цього сезону ніхто не відміняв. Щодо фінансування, то він сказав: в Україні є лише дві області, які не мають жодної підтримки від владних структур − це Тернопільська і Житомирська. Голова облради запропонував створити благодійний рахунок, на який всі охочі зможуть перерахувати кошти на підтримку футбольного клубу.

«Чи побачить Рівне цьогорічного переможця другої ліги» − поєдинок 33 туру першості України з футболу серед команд другої ліги між «Вересом» і тернопільською «Нивою», який відбудеться на рівненському стадіоні «Авангард», може де-юре оформити «жовто-зеленим» прописку у першій лізі

Те, що не вдалося втілити в життя у поєдинку із броварським «Нафкомом», тернополяни вже просто зобов'язані реалізовувати у недільному матчі із «Вересом». Причин для цього відразу декілька. Перша − психологічна. У випадку поразки від рівняй доля путівки у першу лігу буде вирішуватися вже в останньому поєдинку із «Карпатами-2». Причина друга − показникова. Статистика очних дуелей у поєдинках із рівнянами цілком на боці «жовто-зелених». Остання поразка на «Авангарді» датується ще дворічною давністю.

«Місто»: «Тернопілля мусить мати футбольний клуб» − голова облради Олексій Кайда зазначив, що Тернопільщина не може залишитися без ФК «Нива», тому потрібно терміново знаходити можливості для підтримки та розвитку футболу.

«Нема грошей, нема гри?..» − розчарованими залишали ста­діон шанувальники тернопільської «Ниви». У черговому матчі Другої ліги тернополяни достроково могли оформити чемпіонство, але переконливіше бажання перемогти у цьому поєдинку показали футболісти броварського «Нафкома». Ще до початку гри на одній із трибун вивісили банер із красномовним написом «Поверніть гравцям зарплату». Цей своєрідний епіграф і дав поштовх до всіх подій, що відбулись протягом наступних півтори години. Хоча розпочали тернопільські футболісти досить непогано, кінцевий рахунок виявився на користь «Нафкому».

Збірна України

«Нова ера»: «За перемогу над Україною хорватські футболісти отримають рекордні преміальні» − 6 червня відбудеться відбірний матч Чемпіонату світу 2010 року Україна-Хорватія. За перемогу над збірною України кожному гравцеві обіцяють виплатити премію близько 15 тисяч євро.

Український футбол

«20 хвилин»: «Кубок України з футболу поїде до Полтави» − полтавська «Ворскла», перемігши з рахунком 1:0 у фінальному матчі Кубка України з футболу донецький «Шахтар», завоювала свій перший трофей.

«Оболонь» у Прем’єр-лізі» − за два тури до фінішу у першості України серед команд першої ліги київська «Оболонь» із рахунком 3:0 оформила собі вихід у Прем’єр-лігу. Вона обіграла харківський «Геліос».

«Номер один»: «Зборівчанин здобув Кубок України» − у Дніпропетровську відбувся фінальний поєдинок Кубка України з футболу між полтавською «Ворсклою» та донецьким «Шахтарем». Єдиний м'яч у цій зустрічі на початку другого тайму забив полтавчанин Василь Сачко. Приємно, що у складі «Ворскли» володарем Кубка України став і уродженець села Ренів Зборівського району на Тернопільщині, гравець національної збірної України Григорій Ярмаш. У фінальному поєдинку Григорій успішно провів увесь матч.

«Нова Тернопільська газета»: «Шахтареві» не позаздриш» − нова система відбору до групового етапу Ліги Чемпіонів від Мішеля Платіні, згідно з якою кваліфікація ділиться на два потоки − чемпіонську та нечемпіонську − ставить перед «Шахтарем» складне завдання виходу до основного етапу.

«Прем’єр-ліга: результати» − видання подало результати 30 туру Прем’єр-ліги.

«Свобода»: «Шахтар» протистоятиме «Барселоні» − після того, як «Шахтар» став володарем Кубка УЄФА, головний тренер донецької команди Мірчі Луческу висловив сподівання, що переможцем Ліги чемпіонів стане іспанська «Барселона». Наставник гірників отримав як суперника саме той клуб, який хотів.

«Кубок України: «Ворскла» вам − не «Вердер» − не обминула зіркова хвороба деяких підопічних Мірчі Луческу після тріумфальної перемоги «Шахтаря» над німецьким «Вердером» у фіналі Кубка УЄФА. Ставши володерем почесного євротрофею, вони, мабуть, вирішили, що полтавську «Ворсклу» у вирішальному двобої за Кубок України можна обіграти однією лівою ногою. Але полтавчани продемонстрували неабияку волю до перемоги і цілком заслужено перший в історії команди головний кубковий трофей України.

«Нова ера»: «Кубок України у руках полтавчан» − сенсаційним стрибком для уболівальників стала перемога полтавською «Ворсклою» володаря Кубка УЄФА.

«Українки перемогли росіянок − жіноча збірна України з футболу почала підготовку до Чемпіонату європи. У першій грі українки перемогли росіянок» − 2:0.

«Вільне життя»: «Сильніші духом за «Шахтаря» − вирішальний поєдинок за другий за значимістю трофей вітчизняного футболу вперше відбувся у Дніпропетровську. І вперше за останні кілька років завдяки сліпому жеребкуванню визначення переможця не стало внутрішньою справою двох українських грандів − київського «Динамо» і донецького «Шахтаря». Полтавська «Ворскла» зайвий раз довела, що з приходом до тренерського керма Миколи Павлова серед усіх інших представників еліти вона виходить на лідерські позиції. Самовіддана гра протягом усіх дев’яноста з лишком хвилин ігрового часу допомогла вдруге в сезоні здолати новоспечених володарів кубка УЄФА − 1:0. Вирішальний гол на початку другої половини зустрічі забив Василь Сачко, який вдало зіграв на добиванні. Були ще в матчі вилучення бразильського гірника Фернандіньо, безуспішні спроби гравців у помаранчевих футболках відновити рівновагу. Це історична перемога як для всієї Полтави, так і для кожного з гравців, які довго трудилися для цієї перемоги. «Ворскла», можливо, не була сильнішою за грою. Але однозначно сильнішою духом і командною грою.

Тернопільський футбол

«Вільне життя»: «За переваги господарів» − у четвертому турі чемпіонату області лише одному з аутсайдерів стартового відрізку турніру, козівській «Вікторії-Агро», вдалося домогтися позитивного підсумку у виїзній зустрічі. Чинні чемпіони Тернопільщини із збаразького «Галича», звісно, аж ніяк не планували подібного підсумку. Однак фінальний свисток арбітра зафіксував рівність сил суперників − 1:1.

«Кращі − чортківці» − фінальний турнір змагань з футболу серед команд професійно-технічних навчальних закладів області, в якому взяли участь переможці зональних стартів, приніс у гідропарку «Топільче» перемогу юнакам Чортківського вищого професійного училища. Вихованці Олега Війтишина зуміли у нелегкій боротьбі довести свою перевагу над командою відділення професійної підготовки Технічного коледжу Тернопільського державного технічного університету, якою опікувався Богдан Коханівський, та учнями Тернопільського ВПУ №4, які тренуються під керівництвом Дмитра Скочинського.

«Номер один»: «В обласній першості − троє лідерів» − про четвертий тур чемпіонату області з футболу.

«Губернатор поганяв м’яча з журналістами» − про товариську зустріч між збірною журналістів та командою, складеною керівництва ОДА та представників РДА.

«20 хвилин»: «Тернопіль-ТНПУ» побив аутсайдера» − Перемогою з рахунком 6:0 над ФК «Зборів» завершився для ФК «Тернопіль-ТНПУ» 4-й тур чемпіонату області із футболу.

«RIA-плюс»: «Відірвалися» на «Зборові» − перемогою з рахунком 6:0 завершився для ФК «Тернопіль-ТНПУ» поєдинок четвертого туру чемпіонату області з футболу проти ФК «Зборів».

«Свобода»: «Майстри шкіряного м’яча» − про фінальні змагання з футболу серед команд юнаків − переможців півфінальних змагань серед професійно-технічних навчальних закладів області.

«Змагалися держслужбовці» − про спартакіаду державний службовців, під час якої відбулася товариська зустріч з футболу між збірною журналістів та командою, складеною з керівництва ОДА і РДА.

«Лідери втрачають очки» − про чемпіонат області з футболу.

«Нова Тернопільська газета»: «Спартакіада держслужбовців: влада здолала пресу» − про обласну спартакіаду державних службовців, у рамках якої відбулася товариська зустріч з футболу між збірною журналістів Тернополя і збірною керівництва ОДА й представників райдержадміністрацій. Перемогли держслужбовці.

Тернопільське державне телебачення, телеканал «TV-4», «Smile TV», ФМ-станції «Українська хвиля», «Радіо 4U», «Радіо ТОН» та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.

ЗМІ повідомляли про матч «Нива» − «Нафком». Численні уболівальники, які прийшли побачити тріумф «Ниви» були розчаровані. Атаки тернополян були хаотичними і непереконливими. Кращий бомбардир «Ниви» Павло Малий часто брав гру на себе, але це був не його день. Натомість гості проводили дуже гострі контратаки і в одній з них, на 71-й хвилині, здобули право на штрафний. Сергій Воронін у стилі Алієва не залишив жодних шансів Миколі Вірковському − 0:2. До кінця матчу «Нива» безперервно атакувала, але спромоглася тільки на гол престижу. Отже, уболівальники сподіваються на перемогу «Ниви» у Рівному в матчі з «Вересом».

Спортивні оглядачі розповіли про товариську зустріч з футболу між збірною журналістів та командою, складе­ною з керівництва ОДА та представників РДА, яка відбулася у рамках обласної спартакіади державних службовців.

Коментували четвертий тур чемпіонату області з футболу, який виявився щедрий на голи. У шести матчах було забито понад двадцять м'ячів. Свідками шести влучних пострілів стали уболівальники, які спостерігали за матчем ФК «Тернопіль-Педуніверситет» − ФК «Зборів», який проходив на центральному стадіоні обласного центру. Чергової втрати очок зазнав один з фаворитів турніру − збаразький «Галич», який на своєму полі не зумів здолати опір «Вікторії-Агро» з Козови. Першої поразки зі старту змагань зазнав і лідер турніру − «Агро-Збруч» з Підволочиська. У Бережанах збручанці поступилися місцевому футбольному клубові − 0:2.

ЗМІ подали інформацію про зустріч президента ФК «Нива» Степана Рубая, віце-президента клубу Олега Садовського, голови обласної федерації футболу Володимира Мариновського, головного тренера «Ниви» Віктора Ряшка, представників ЗМІ, фан-клубу та уболівальників з головою Терно­пільської облради Олексієм Кайдою, де йшлося про ймовірні шляхи вирішення фінансових проблем ФК.

ЗМІ подали інформацію та коментарі про перемогу полтавської «Ворскли» над донецьким «Шахтарем» за Кубок України, про результати матчів Прем’єр-ліги.

 

19.      Харків

 

Евро 2012

На прошедшей неделе мэр Михаил Добкин заявил, что его высказывания относительно необходимости государственной помощи при подготовке к Евро-2012 не означают, что он не собирается больше ничего делать − по словам мэра, «Харьков не вышел еще из зоны риска, но мы (имеется в виду власти) знаем что и когда необходимо предпринять».

2 июня директор Департамента по подготовке к Евро-2012 и спорту Виктор Христоев провел пресс-конференцию, во время которой расширенно прокомментировал ситуацию с гостиницами, проведя параллель между подготовкой Харькова и Полтавы, отметив, что Полтава отстает от Харькова в этом вопросе.

Исполком горсовета 3 июня принял решение «О восстановлении, надлежащем содержании и приведении в пригодное для использования территориальной громадой города состояние территории, прилегающей к стадиону «Металлист».

Первым в поле зрения городских властей попал переулок Власовский. Он расположен в зоне прилегающей к стадиону «Металлист» территории. В результате обследования территории выявлен ряд нарушений, в частности, самовольное строительство зданий, сооружений, навесов, заборов, размещение металлических киосков, палаток и других объектов. Если территория не будет освобождена добровольно, будет проведен принудительный демонтаж самовольно построенных объектов. Они будут перемещены на территорию коммунального предприятия «Харьковкоммуночиствод». Также планируется подготовить исковые заявления об освобождении самовольно занятых земельных участков, а также участков, которые используются с нарушением условий договора аренды.

Этот вопрос был центральным в повестке дня заседания, т.к. 3 июня масштабная комиссия исполкома, а также представителей экологических, санитарных служб, МЧС, милиции и др. выявила глобальные нарушения возле стадиона «Металлист». Как сообщил на заседании горисполкома руководитель Юридического департамента Владимир Коваленко, нарушения принесли убыток в 60 тысяч гривен.

В частности, были выявлены нарушения по благоустройству, градостроительству, экологическим нормам, пользовании недрами, энергетике − почти все аспектам городского хозяйства. На руководителей наложены штрафы, составлены административные акты.

«В ближайшее время там будет чисто. Будут оборудованы парковки, на которых во время матчей будут ставить машины гости стадиона. Все деньги, что будут взысканы в пользу государства − это только начало», − пообещал секретарь горсовета, подчеркнув, что муниципалитет занял принципиальную позицию по данной территории. Наказание нарушителей будет максимально гласным и суровым для предотвращении подобных ситуаций во время подготовки к Евро-2012 впредь.

«Стадион в первом приближении будет готов к 25 июля, с тем, чтоб уже в августе играть на «Металлисте» матчи Лиги Европы. А к 30 ноября − контрольной дате, определенной УЕФА, это уже будет не стадион, а «конфетка», это будет произведение искусства», − заявил и губернатор. По мнению руководителя области, после реконструкции «Металлист» станет одним из лучших стадионов люкс-класса в Украине. Кроме того, руководитель области сообщил, что в июле этого года в Харьков ожидается приезд президента УЕФА Мишеля Платини: «Мы ожидаем, что в июле месяце у нас будет Мишель Платини с однодневной инспекционной поездкой. Я думаю, что он посмотрит и увидит, что Харьков − это город, за который нужно бороться УЕФА, чтобы тут проходил Евро-2012, а не так, чтоб мы боролись».

4 июня в горисполкоме состоялось очередное заседание по вопросам выполнения поручений президента УЕФА М. Платини (по 15 пунктам, см. предыдущие отчеты).

В этом же день директор Департамента по подготовке проведения в Харькове Евро-2012 Виктор Христоев провел информационный семинар, главной темой которой стала тема «Журналист, не навреди!». Вопрос касался освещения темы Евро-2012. По словам В. Христоева, «Оцінку діям УЄФА може давати тільки виконком УЄФА, а ніяк не засоби масової інформації … Сьогодні вся країна повинна виступати як єдина команда, тому окремі коментарі одеських та дніпропетровських ЗМІ можуть тільки перешкодити Україні в повноправному отриманні чемпіонату Європи 2012 року». Еще один важный момент − использование официальных знаков, которые присланы каждому городу, проводящему матчи ЧЕ и являются собственностью УЕФА: «СМИ при использовании официальных материалов (текста, фото, видео) и товарных знаков обязательно должны ссылаться на УЕФА. Использовать логотипы «самопального» производства − нарисованные собственными дизайнерами или взятыми у других источников (сделанные другим шрифтом, иначе оформленными) нельзя в принципе. В случае нарушения рекомендаций УЕФА будет штрафовать принимающую футбольную ассоциацию», − отметил В. Христоев.

Также В. Христоев отметил, что, как только будет принят официальный товарный знак Евро-2012, на производителей пиратской продукции начнут охоту. «Штрафы запредельные − к защите интеллектуальной собственности в Европе отношение более чем серьезное. Но штрафовать Европейский футбольный союз будет не торговцев подделкой, а исключительно принимающую федерацию − ФФУ», − подчеркнул он.

В то же время, если журналист, например, сфотографирует человека в футболке с абсолютно любым Евро-контентом (оригинальной символикой УЕФА или самовольными вариациями) − с корреспондента взятки гладки. Это зона ответственности производителя такой футболки и человека, напялившего контрафакт.

Рынок «Барабашово», к слову, уже год торгует «Евро-футболками» по 30−50 грн.

На стадион «Металлист» привезли первую часть полноростовых турникетов производства «Skidata» (Австрия). Как сообщает официальный сайт ФК «Металлист», всего на стадионе будет установлено 82 турникета, из них: 74 полноростовых, 12 стандартных (из них 4 для VIP) и 2 для инвалидов.

Одобрен проект реконструкции действующей гостиницы «Киевская» и начала строительства нового корпуса. Стоимость проекта составит 9,5 млн. долларов. Реконструкция существующего здания займет 6-8 месяцев, а весь комплекс предусматривается запустить в начале 2011 года. Гостиница будет соответствовать современным стандартам пятизвездочных гостиниц

Реклама.

Новой рекламы по Евро-2012 пока не появилось.

СМИ.

03.06.09»Объектив-новости» (ТРК «Симон» со ссылкой на АМИ Новости) сообщили, что Евро-2012 могут провести всего в двух украинских городах − «нет сдвигов в подготовке», − об этом заявил президент ФФУ Григорий Суркис: «Это выглядит реально, поскольку нет принципиальных сдвигов». По его словам, УЕФА «пугает отсутствие грамотного менеджмента». Также он констатирует низкий уровень исполнительной дисциплины относительно подготовки к Евро-2012.

04.06.09 «ОТБ-Новини» (ХОГ ТРК) дали репортаж по информационному семинару В. Христоева, где он предупреждает об ответсвенности за пиратское использование символики УЕФА.

Футбольные события

Продолжается чемпионат области по футболу − 2009.

Харьковская областная организация «Патриот Украины» 30 мая провела акцию солидарности с фанатами ФК «Металлист» (Харьков), задержанными 26 мая правоохранителями на стадионе «Динамо». В акции приняло участие около 150 чел.

Акция началась в 15.00 на пл. Конституции, откуда колонна «Патриота Украины» совместно с представителями харьковских объединений футбольных фанатов направилась по ул. Сумской к зданию ГУ МВД Украины в Харьковской обл., где состоялся пикет. Участники акции выкрикивали националистические и антикоррупционные лозунги.

Дисциплинарный комитет Премьер-лиги решил оштрафовать ФК «Металлист» (Харьков) за нарушения общественного порядка болельщиками команды во время полуфинального матча Кубка Украины против ФК «Ворскла» (Полтава), который проходил 13 мая в Полтаве.

«Металлист» обязали перечислить денежный взнос в 3 тыс.долл. (за порчу 180 сидений на стадионе, использование пиротехнических средств, выброс взрывпакета на поле).

Также «Металлист» оштрафовали на 300 долл. за использование болельщиками пиротехники 26 мая в матче против ФК «Харьков» в последнем туре Премьер-лиги. Кроме того, «Металлист» получил предупреждение за инцидент после матча с ФК «Кривбасс» (Кривой Рог), который проходил в Харькове 23 мая, когда на поле выбежало около полутора тысяч фанатов клуба.

 

20.      Херсон

 

Євро 2012

Заходи

На прес-конференції в облдержадміністрації, присвяченій реставрації Обласного палацу культури, заступник голови ОДА Андрій Граділь відзначив, що реставраційні роботи цього пам’ятника архітектури можна буде проводити лише за рахунок місцевих коштів. Адже з огляду на підготовку України до Чемпіонату Євро 2012 очікувати цільової субвенції з Держбюджету не можливо − всі кошти йдуть на підготовку до Євро.

На засіданні обласної комісії з питання погашення заборгованості по зарплаті, представник ЗАТ «Херсонспецбуд» (це підприємство працювало на спорудженні ряду об’єктів в Україні і, зокрема, у Донецьку) зазначив: заборгованість ЗАТ перед працівниками викликана неплатежами підприємству за виконані ним роботи. Зокрема, він заявив: «Вы понимаете, что получить долги с Суркиса невозможно».

ЗМІ про Євро 2012

Преса

Газета «Новий час» публікує матеріал «Перспективи реалізації проекту Євро-2012». У ньому, зокрема, відзначається, що Президент України оптимістично дивиться на перспективи реалізації проекту проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, який для України «став хорошою нагодою провести модернізацію відповідної інфраструктури та хорошим приводом порозумітися на знаковій для нації події всередині політичної центральної та місцевої еліти». Глава держави також наголосив, що тримає під контролем підготовку України до проведення фінальної частини чемпіонату. Газета інформує, що з цією метою Ющенко розпочав низку зустрічей, під час яких з кожним містом, яке буде приймати Євро, буде проведено окрему консультацію з нагальних питань підготовки чемпіонату. Мова йде про зустрічі з головою Харківської облдержадміністрації, робочу поїздку на Львівщину. Газета також інформує про заплановане засідання Координаційної ради з підготовки Євро 2012, на яке запросять мери міст, які приймають чемпіонат, голови ОДА та уряд.

Газета «Гривна» в материале «Нефутбольные планы на 2012» (автор О. Казакова) рассказывает о проблемах, связанных с реставрацией здания областного Дома культуры. При этом автор ссылается на заместителя губернатора Андрея Градиля. Идея реставрации принадлежит губернатору Борису Силенкову. Депутаты облсовета в 2007 году проголосовали за создание целевого фонда. С тех пор набралось 200 тысяч гривен. Приходится решать множество проблем, связанных с согласованиями в разрешительных органах. Чиновники говорят, что перед ними поставлена задача качественно отреставрировать здание, которое является памятником архитектуры и истории, максимально сохранить его особенности. «Что касается средств на реставрацию, то, как ни странно, «свинью» Херсонщине в этом вопросе подложило «Евро− 2012». Раньше ежегодно из госбюджета выделяли целевые субвенции на восстановление культурного наследия. Под эту статью как раз подпадал и Дом офицеров. Сейчас в связи с кризисом, скудностью бюджета и необходимостью готовиться к футбольному чемпионату, рассчитывать на помощь не приходится».

Новини радіо

«Таврія»

− Верховна Рада України підтримала у другому читанні проект закону про внесення змін до Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи-2012 з футболу в Україні». Даним законопроектом передбачено удосконалити процес підготовки проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

«София»

− Львовская железная дорога открыла ежедневное соединение по маршруту «Львов-Краков-Вроцлав». Первый поезд отправился из Львова вечером 31 мая. Как сообщил начальник Львовской железной дороги Михаил Мостовой, этот проект львовские железнодорожники реализуют совместно с польскими коллегами с перспективой на Евро-2012.

«Сейчас мы запускаем по три вагона, позже планируем увеличить до пяти вагонов, а к Евро-2012 мы сможем формировать полноценные поезда», − сказал Мостовой.

Он также отметил, что соединения с польскими городами будут реализовываться с помощью специальной системы замены колесных пар SUW-2000, которая установлена на станции «Мостиская» на границе с Польшей.

− Публичные просмотры футбольных матчей в спортивных барах и других общественных заведениях нарушают авторские права УЕФА, по крайней мере, если речь идет о чемпионате Европы 2012 года.

Об этом, во время проведения семинара для СМИ относительно использования символики Евро-2012, сообщил старший юрист официального юридического партнера УЕФА в Украине − компании «Magisters» Тарас Кислый.

− 4.06.2009 года руками министра транспорта и связи Украины Иосифа Винского совершена попытка рейдерского способа захватить Международный аэропорт «Львов». Об этом сегодня, 4 июня, ЗИКу сообщил представитель профкома ГП «Международный аэропорт «Львов», пожелавший остаться не названным.

«Безосновательно и без особых причин, руководителем этого госпредприятия приказом министра от 02.06.2009 года №629 назначен посторонний человек, который не прошел никаких мероприятий кадрового резерва. Действующего генерального директора Александра Загреву, без объяснения причин и во время пребывания на стационарном лечении незаконно отстранили», − сообщил член профкома.

По его словам, сегодня во Львовский аэропорт привезли нового руководителя в сопровождении работников СБУ.

Следовательно, трудовой коллектив и администрация предприятия сегодня, 4 июня 2009 года в 16.00. в гостинице «Тустань» аэропорта (ул. Любинская, 168) собирается на свою конференцию, для рассмотрения вопроса коллективного договора и создания забастовочного комитета и требования отставки Иосифа Винского

Представитель профкома отметил, что Государственное предприятие «Международный аэропорт «Львов» достойно готовится к «Евро-2012» и внесено в список аэропортов, избранных УЕФА, получило миллиардные средства на реконструкцию из Государственного бюджета Украины.

Футбол

Дитячий футбол

У Херсоні завершився фінальний етап футбольного турніру на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед дітей 1997 року народження. Проведенню цих змагань у нашому місті передувала майже детективна історія. У вирішальному матчі обласного етапу за право представляти наш край на Всеукраїнському фіналі турніру зустрілися збірні команди однієї з каховських шкіл та херсонська ЗОШ № 47. Перемогли каховчани з рахунком 2:1, але як виявилось, вони мали у своєму складі так званих «підставних» футболістів, вік яких більший від встановленого регламентом турніру. Після довгих перевірок все-таки було доведено неправомірні дії каховської команди, а результат анульовано і присуджено технічну перемогу команді з херсонської школи. «Ми ніяк не відійдемо від «підставної болячки», яка була популярною ще за радянських часів, − говорив головний тренер ФК «Укррічфлот» (У 2005 році на базі херсонської загальноосвітньої школи №47 сумісним проектом міської влади і «Укррічфлоту» були створені футбольні спецкласи).-У дітей різниця у віці хоча б на один рік на футбольному полі суттєво позначається». Після того, як херсонська команда отримала право виступити у фіналі було прийнято рішення провести його саме у нашому місті. Окрім нашої команди за нагороди боролися діти з Кіровограда, Одеси та Миколаєва. Херсонці пробилися до фіналу, де зустрілися з однолітками із Кіровограда. Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу суперників з рахунком 3:1. За матчем уважно спостерігав тренер херсонських футболістів 1999 р.н. Федір Кузьменко, який вбачив упередженість в діях судді: «Він не дав два стовідсоткових пенальті. В одному із епізодів порушення правил було явно у штрафному майданчику, але суддя чомусь назначив штрафний удар. Не тільки в мене склалося таке враження, що суддя симпатизував кіровоградській команді». Якби там не було збірна херсонської школи № 47 здобула срібні медалі футбольного турніру на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед дітей 1997 року народження.

Ще один фінал юнацького шкільного футбольного турніру «Djuice-гол 2009» відбувся у Києві на олімпійській спортивній базі «Святошин». Матеріал про цю подію опублікувала газета «ХерсонМаркет». За результатами трьох відбіркових етапів до фіналу чемпіонату «DJUICE ГОЛ 2009» вийшли футбольні команди з Каховки (ЗОШ № 4), Житомира, Рівного та Харкова. Після урочистого підняття прапора і звучання Гімна України на поле першого півфінального поєдинку вийшли каховчани і житомирські футболісти. «На батьківських зборах ми говорили, що це, можливо, єдина нагода в житті дітей на такому рівні пограти в футбол, − говорив заступник директора спортивної школи міста Каховки Олександр Кохан, − тим паче, якщо зуміємо виграти і поїхати до Німеччини». Результат першого тайму (2:1) подарував надії каховчанам пройти представників Житомира і у вирішальному матчі розіграти омріяну путівку до Німеччини на матч бундесліги. Але після перерви учні викладача фізкультури Анатолія Цилінка не так активно боролися за м’яч. Результат не змусив себе довго чекати − хлопці пропустили один гол, а потім дозволили супернику вийти уперед − 3:2. Після цього каховчани взагалі розклеїлися і буквально за 2 хвилини пропустили ще чотири голи і заробили вилучення Дениса Гламаздіна вже на останній секунді матчу. «За день до гри ми, мабуть, занадто багато віддали сил на тренуваннях, − так пояснив поразку Анатолій Цилінко. − Вистачило «бензину» лише на перший тайм. Наша команда технічніша. Але у такому віці вирішальним фактором є фізична готовність». У фінальному матчі «DJUICE ГОЛ 2009» за чемпіонський титул боролися футбольні команди з Харкова й Житомира. Цікаво, що після першого тайму останні поступалися 0:5, але неймовірним чином змогли зрівняти рахунок і перевести гру в серію післяматчевих пенальті, де удача посміхнулася житомирянам − 8:7 і саме вони поїдуть до Німеччини на один із матчів бундесліги.

 

21.      Хмельницька обл.

 

Євро 2012

Події

Подій, пов’язаних із наближенням чемпіонату Європи з футболу та підготовкою «Євро-2012», за звітний період не сталося.

Упродовж тижня зірвалася акція протесту, що організовувалася лідерами профспілок працівників облавтодору та трудових колективів найбільших гранітних кар’єрів області. Вона мала виявитися у пікетування обласної держадміністрації і насамперед виявити позицію щодо перспектив приєднання самостійного державного підприємства до надструктури, яку запланував створити Мінтранс у Вінниці.

На переконання організаторів акцій протесту та громадсько-політичної організації «Антикримінальний вибір», очікувані реорганізації мають на меті масштабне розкрадання і відмивання коштів, які мають бути виділені на реконструкцію дорожного господарства в рамках підготовки до «Євро-2012».

Тим часом сам облавтодор потрапив у поле зору податкової служби: його керівництво закупило гудрону на сім мільйонів гривень, скориставшись послугами фірм із ознаками фіктивності. Крім того, через рахунки посередників пройшло понад мільйон гривень, виділених із державного бюджету на закупівлю автогрейдерів. Таким чином кошти державного шляхобудівельного підприємства частково розкрадаються через накрутки підприємств, задіяних у схемах мінімізації податків, і підприємство − один із основних підрядників на роботах з підготовки до «Євро-2012» у регіоні вже позиціонується як ненадійний партнер.

Реклама

Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на території області за звітний період не зафіксовано.

ЗМІ

Публікацій, присвячених темі підготовки до «Євро-2012» у засобах масової інформації Хмельницького не зафіксовано.

Місцевий футбол

Федерація футболу

Помітних подій за звітний період не сталося

22-літній Дмитро Чигринський, що у складі донецького «Шахтаря» виборов Кубок УЄФА, має привезти футбольний трофей у Хмельницький, але до Ізяслава, звідки він родом і де здобув перші ази футбольної майстерності, його не повезе.

Новоспечений кавалер ордена «За мужність» ІІ ступеня сказав, що кубок у Хмельницький привезуть 12 червня. Щодо Ізяслава, то доправити туди футбольний трофей складно з точки зору організації. Та й батьки Чигринського вже давно в обласному центрі мешкають. А ізяславці − «нехай приїжджають всі, хто бажає».

Турніри

У дитячо-юнацькій спортивної школи № 1, що спеціалізується на підготовці юних футболістів, після реконструкції відкрито футбольний стадіон із гральним полем з найсучаснішого штучного покриття. Розмір першого в Хмельницькій області штучного футбольного поля 60 на 92 метрів. З бюджету міста на його облаштування виділено 2,5 мільйона гривень.

На святковому відкритті оновленого стадіону, яке відбулося 1 червня, крім міського голови Сергія Мельника, іншого міського й обласного начальства, побував колишній вихованець школи − віце-чемпіон Європи, володар кубка УЄФА у складі одного з російських футбольних клубів Богдан Шершун.

Символічну стрічку перерізав міський голова та двоє кращих вихованців спортивної школи. У репоражах про цю подію пролунав виступ мера про те, що міська влада «постійно дбає про розвиток фізкультури і спорту, створює для цього належні умови. Тільки впродовж останнього часу в місті відкриті й успішно діють спортивні зали для занять великим і малим тенісом, боксом, три футбольних майданчики зі штучним покриттям. За рахунок активізації роботи підліткових, спортивних клубів впродовж року кількість дітей, які займаються спортом, зросла більш як на тисячу юних хмельничан».

Але при тому про розвиток саме футбольної інфраструктури у Хмельницькому говорять із великою долею скепсису. Ні професійна команда, ні її дублери не мають повноцінних умов для тренувань.

«Міська влада і надалі буде робити все можливе, щоб діти мали можливість займатись спортом. А відкриття штучного футбольного поля відкриває можливості для нових спортивних досягнень,» − констатував міський голова Сергій Мельник і побажав футболістам-початківцям із задоволенням грати на новому футбольному полі, перемагати і виводити хмельницьку команду в лідери великого футболу.

Кожна команда, учасниця міського турніру з футболу серед юнаків, отримала від міського голови футбольні м’ячі. А представники ТОВ «Євротрейд», ПП «АЛЬЯНС-Д-ПЛЮС», фірми «SALTEX»; які реконструювали стадіон ДЮСШ №1, відзначені Почесними грамотами, подяками міської ради та цінними подарунками.

Не зовсім задоволеними відкриттям виявилися учасники свята − діти та їхні батьки. У репортажах про свято воно залишилося святом керівників міста. Навіть право першого удару по футбольному м’ячу реалізував Сергій Мельник, давши старт міському турніру з футболу серед юнаків.

У турнірі взяло участь шість команд. Перемогли юнаки ФК «Поділля», на другому та третьому місцях − вихованці ДЮСТК «Іскра» та самої ДЮСШ №1, яка отримала у подарунок оновлений стадіон.

 

22.      Чернівецька обл.

 

Євро 2012

Події

У Чернівцях може з’явитись торгово-промислова палата Австрії…

Її запропонував створити на Буковині голова Чернівецької облдержадміністрації Володимир Куліш під час перебування в області делегації австрійських бізнесменів. Австрійці цікавились інвестиційними можливостями краю.

Очолював австрійську делегацію президент австрійського об'єднання селян, депутат австрійської Національної Ради Фрітц Гріллітч − керівник компанії, яка займається виготовленням біотехнологічного обладнання. Австрійська сторона запропонувала буковинцям співпрацю у сфері гідроенергетики та малої гідроенергетики, а також виробництва біогазу, біомаси, біодизелю, біотехнологічного обладнання.

Губернатор Володимир Куліш зазначив, що Буковина зацікавлена у австрійських інвестиціях у технологічному оновленні деревообробної промисловості, розвитку рекреаційно-туристичної сфери, високопродуктивного АПК та альтернативних джерел енергії, у тому числі малій гідроенергетиці.

Представників австрійського бізнесу зацікавили інвестиційні пропозиції, були окреслені плани на подальшу співпрацю. Володимир Куліш запросив бізнесменів з Австрії взяти участь у традиційному Петрівському ярмарку, який пройде у Чернівцях у липні цього року.

Місцевий футбол

У Чернівцях відбувся Міжнародний дитячо-юнацький турнір з футболу, присвячений пам’яті колишнього гравця і тренера команди «Буковина» Олександра Павленка.

У ньому взяли участь 12 команд з України та Молдови. Подібні змагання з участю провідних вітчизняних футбольних та закордонних шкіл та проводяться уже 12 раз. Успішно подолавши ігри групового етапу, до фінальної стадії змагань пробилися команди «Карпати» Львів, «Спартак» Івано-Франківськ, «СДЮСШОР» Тернопіль та чернівецька «Буковина». Бронзові нагороди вибороли івано-франківці, які в матчі за 3 місце обіграли тернопільчан 1:0. Доволі напруженим видався фінальний поєдинок між чернівчанами та львів’янами. Тут переможця довелося визначати завдяки післяматчевим пенальті, адже основний час гри, який пройшов за переваги юних карпатівців, завершився нульовою нічиєю. Краще пробивши і пенальті, львів’яни стали переможцями 12-го меморіального турніру Павленка.

Юні чернівецькі футболісти закликали співвітчизників сповідувати здоровий спосіб життя. На міському стадіоні «Мальва» відбувся дитячий турнір під назвою «Футбол проти паління».

Протягом 3-х днів 16 команд виборювали призовий п’єдестал у змаганнях. Через велику кількість учасників, щоб не затягувати змагання, водночас паралельно проводилося по 2 матчі впоперек стандартного футбольного поля. За грою з цікавістю спостерігала чимала глядацька аудиторія: і малеча, і дорослі. За підсумками змагань ІІІ місце виборола команда «Арлекіно» (тренер В. Воронюк) . У фіналі ж зустрілися «Дружба» (тренер Д. Гордей) та Кіцмань (тренер С. Парайко). Кіцманчани після першого тайму вигравали 2:0, проте, тренеру чернівчан вдалося «фірмовими» гучними підказками «завести» своїх вихованців, які й перемогли з рахунком 4:2.

Всі учасники змагань отримали подарунки від головного організатора турніру.

Місцева преса звертає увагу на те, що у студентській збірній України з футболу в рамках ХХV Всесвітньої Універсіади візьмуть участь представники Чернівецької області − воротар Юрій Бахтіяров та півзахисник Олександра Темерівський.

Студенти Чернівецького національного університету представляють команду майстрів «Буковина».

Буковинські футбольні ветерани не втрачають спортивної форми.

Буковинська ветеранська команда «Гріко − Гол» розпочала виступи у футбольній першості України.

На стадіоні «Мальва» буковинці зіграли з колективом «Авангард» (Малин, Житомирська область). Перший м’яч у зустрічі забив буковинець Олександр Іванов, який свого часу грав у клубах вищої ліги «Волинь» (Луцьк) і «Металург» (Запоріжжя). У підсумку гості спромоглися лише на м’яч престижу, пропустивши п’ять голів.

Головна команда Чернівецької області ФК «Буковина» продовжує розчаровувати численних вболівальників.

Буковинці знову не змогли поповнити свій очковий доробок. У 33 турі підопічні Віктора Мглинця поступилися на виїзді білоцерківській «Росі» − 2:3. Місцеві спортивні оглядачі називають початок матчу «жахливим». Вже на 6 хвилині гри буковинці програвали з рахунком 0:2.

Кінцевий результат матчу 3:2 на користь «Росі».

Серед буковинських любителів футболу поширюється незадоволення тренером В. Мглинцем.

Місцева преса вміщує результати 4-того туру чемпіонату області з футболу. Цікаво й напружено, зокрема, проходила гра «Дрім-Тіма» з берегометськими «Карпатами». Єдиний і переможний гол для «Дрім-Тіма» на 70-й хв. забив Юрій Щербаков. Сенсаційно завершилася гра у Новоселиці, де команда «МК Майя-Колос» приймала сторожинецьке «Підгір'я». Гості здобули впевнену перемогу з рахунком 4:0 Наразі у групі «А» лідирує ФК «Лужани» , у групі «Б» − команда «Підгір'я» .

 

23.      Чернігівська обл.

 

Євро-2012

Як і на минулому тижні, протягом оглядового тижня тема ЄВРО-2012 у ЗМІ Чернігівщини не порушувалася. Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.

Футбол

ФК «Десна»

«ДЕСНА» СНОВА ИГРАЕТ В ФИОЛЕТОВОЙ ФОРМЕ

Главной спортивной новостью недели в Чернигове стал, безусловно, выход игроков ФК «Десна» в фиолетовой форме. Епопея с управлением команды мэром Чернигова Александром Соколовым закончилась. Напомним, что полгода назад Алексей Савченко, после его скандального отстранения из футбола, в прямом эфире ТБ сделал еще одно популисткое заявление о дарении ФК «Десна» мэру города и депутатам горсовета. В городском бюджете денег, чтобы принять на баланс и содержать команду не было и не предусматривалось. Городские власти искали спонсоров, которые бы согласились финансировать «Десну». После долгих поисков нашли бизнесмена из Ровно Валерия Короткова. Он при первой встрече заявил, что приложит максимум усилий для развития черниговского футбола и выхода «Десны» в премьер-лигу.

Но его запала хватило на два месяца и он передал клуб третьей структуре. Новым президентом ФК стал Александр Поворознюк с Кировоградской области. Поскольку в клубе были огромные финансовые проблемы, игроки три месяца не получали зарплату, Олександр Поворознюк обратился за помощью к Алексею Савченко. Но лично, Савченко по решению ФФУ отстранен от руководства ФК, поэтому решено было убрать с команды вице-президента Ивана Чауса, а назначить Владимира Сулима, который возглавляет общественную организацию «За Чернигов», патроном и вдохновителем ее есть Савченко. На сегодня никаких долгов в команде нет − выплачено все до копейки. Остались долги работникам, которые вне штата − журналистам, комментаторам.

Александр Поворознюк при представлении нового вице-президента, заявил журналистам, что И.Чаус вместе с главным бухгалтером постоянно воровали, и поэтому были уволены, потому что такие работники ФК не нужны. Тепер всей текущей работой будет заниматься Владимир Сулим, он заверил, что черниговский футбол ему не безразличен и проблемы, которые есть в команде будут все решены.

Однако, в кулуарах журналисты высказывали мнение, что для А.Савченко команда и ее болельщики нужны для пиар-ходов на предстоящих выборах городского мэра.

А пока, впервые, с 23 ноября 2008 года «Десна» снова выходит на поле в фиолетовых футболках с логотипом «Партнер-банка» на груди.

Женский футбол

Рекорд Юлии Корниевец

В очередном туре чемпионата Украины среди женских команд черниговская «Легенда» разгромила команду «Ятрань» с Умани с хоккейным счетом − 9:0.

Интересно, что семь голов забила Юлия Корниевец. «Легенда» уверенно лидирует в чемпионате, набрав 15 очков после 5 матчей. На втором месте прошлогодние чемпионки футболистки харьковской «Жилстрой-1».

ЗМІ

Олексій Савченко повертається у «Десну»?

− Олексій Савченко повертається у «Десну»! − саме така новина не злітає з вуст усіх чернігівських шанувальників футболу останню добу.

Говорять, нібито Савченко вже виплатив гравцям усі гроші, що заборгували їм колишні власники, що «Десна» знову буде грати у фіолетовому та їздитиме на матчі автобусом «Партнер-банку».

Президент «Десни» Олександр Поворознюк розповів кореспонденту «Високого Валу» про таємничі обставини виплати зарплати гравцям «Десни» і зустрічі з Олексієм Савченко.

− Олександре Григоровичу, чи правда що вся заборгованість перед гравцями ліквідована?

− Так, на сьогодні ніяких боргів у команді немає − виплачено все до копійки.

− По Чернігову ходять чутки, що Олексій Савченко посприяв цьому. Чиїми ж все таки грошима розплатилися з футболістами?

− Грошима Поворознюка Олександра Григоровича.

− Зрозуміло. Ви знайомі з паном Савченком?

− Так, ми зустрічалися з ним кілька разів.

− Про що говорили?

− Про Чернігів, про футбол. Я прийшов до нього просити поради та допомоги у вирішенні складної ситуації, що склалася в команді останнім часом, і Олексій Юрійович з радістю відгукнувся. Перший раз ми розмовляли не менше двох годин, і він весь час мені говорив про те, яке чудове місто Чернігів, які чудові в ньому мешканці. Говорили ми й про футбол: про «Десну», про те, як неймовірно люблять футбол у Чернігові і які віддані вболівальники у «Десни».

− Тобто, якщо я вас правильно зрозумів, Олексій Савченко знову буде опікуватися «Десною»?

− Олексій Юрійович висловив бажання допомагати чернігівському футболу.

− Чи будуть якісь зміни у керівництві клубу найближчим часом?

− Так, сьогодні я офіційно представлю двох нових віце-президентів Суліма та Чеботарьова.

− Як пішов із клубу колишній віце-президент Іван Чаус?

− Він попросив, щоб я його не звільняв, а я хотів вчинити саме так, а дозволив написати заяву про звільнення за власним бажанням.

− Чому ви хотіли його звільнити?

− Розумієте, ці люди (Чаус та головний бухгалтер, − автор) весь час крали. Такі працівники мені не потрібні і я їх позбувся.

− У яких кольорах «Десна» вийде на матч з «Енергетиком» (сьогодні о 18-й, − автор)?

− У фіолетових.

− І на ігри футболісти знову будуть їздити автобусом «Партнер-банку»?

− Зараз вирішується це питання.

− На своїй першій прес-конференції у якості президента «Десни» ви говорили, що у вас гарні стосунки з чернігівською владою та мером Соколовим особисто. Чи не змінилися вони останнім часом?

− Особисто я ні з ким не сварився і не збираюся. Розумієте, я людина у Чернігові нова і коли вперше зустрівся з місцевими чиновниками, то якого тільки бруду не чув від них про Олексія Савченка − і такий він, і сякий. Але перша ж з ним зустріч перевернула моє уявлення про нього з голови на ноги. Олексій Юрійович виявився доброю благородною людиною, яка ніколи не відмовить і завжди прийде на допомогу.

− Чи відреагувала якось місцева влада на ваші зустрічі з паном Савченком?

− Так, мені вже неодноразово дзвонили з міськради й погрожували.

− Хто і чим саме?

− Вибачте, але я б не хотів зараз про це говорити.

− Олексій Савченко буде сьогодні на грі?

− Не знаю, але я його запрошував.

− Як почувається зараз команда?

− Приходьте на гру і самі побачите. Гравці нарешті отримали свої гроші, команда на піднесенні. Ми не залишимо навіть мокрого місця від «Енергетика»(Val від 03.06.09).

Президент «Легенди»: У діяльність головного тренера не втручаюсь

Жіночий футбольний клуб «Легенда» продовжує впевнений хід до золотих медалей вищої ліги чемпіонату України по футболу серед жіночих команд.

Минулого вівторка дісталось уманській «Ятрані», яка повезла зі стадіону «Текстильник» 9 м'ячів у сітці своїх воріт. Після закінчення матчу люб’язно погодився поспілкуватися з кореспондентом «Високого Валу» президент «Легенди» Володимир Магеррамович Магеррамов.

− Поздравляю с победой, Владимир Магеррамович. Скажите честно, хотели увидеть 10-й гол?

− Как сказать, я рад столь крупной победе своей команды. А что касается десятого гола, то я, думаю, и 9 было достаточно.

− Какая на вашей памяти самая крупная победа «Легенды» в чемпионате?

− Как-то мы, на своем поле, обыграли команду из Херсона со счетом 20:0.

− Кого бы выделили в своей команде?

− Корниевец, конечно же, она забила 7 мячей.

− Почему не играла Ходырева (капитан «Легенды», основной игрок сборной Украины, − автор)?

− Мы дали ей отдохнуть после тяжелого матча за сборную (в прошлую пятницу сборная Украины обыграла в товарищеском матче сборную России (2:0), − автор). К тому же она получила небольшую травму.

− Глядя на вашу эмоциональность во время матчей, кажется, что перечить вам в команде не может никто. Скажите, кто в «Легенде» принимает окончательные решения по составу и тактике на игру?

− Это прерогатива главного тренера. Я ставлю задачу перед командой, а тренер должен ее выполнить.

− Президент московского «Спартака» говорит, что тренер это лишь 10% успеха. Остальные 90% принадлежат президенту. Вы с ним согласны?

− Вот потому, наверное, «Спартак» так неважно сейчас и играет.

− Расшифруйте, пожалуйста, аббревиатуру, что присутствует в названии команды «Легенда-ШВСМ»?

− Школа высшего спортивного мастерства среди игровых видов спорта.

− Кстати о мастерстве. На прошлой неделе в Чернигове проходила универсиада по футболу среди девушек, если не ошибаюсь 94-95 гг. рождения. Взяли кого-нибудь на карандаш?

− Нет, к сожалению, никто не приглянулся.

− Созванивались с вашими воспитанницами, что играли в финале Кубка УЕФА (женская футбольная команда «Звезда-2005» из Перми (Россия), в составе которой играют 5 бывших футболисток «Легенды», проиграла по сумме двух матчей в финале Кубка УЕФА немецкому «Дуйсбургу-2001» 0:6 в России и 1:1 в Германии, − автор)?

− Почему созванивался, я виделся с ними в Киеве на матче сборной.

− Отошли уже девочки после такого обидного поражения?

− Никто понять не может, что в первой игре случилось. Они ведь перед этим лучшую команду Германии «Франкфурт» обыграли, а на вице-чемпионе споткнулись.

− Как Баранова себя чувствует после 6 пропущенных мячей (уроженка Чернигова, экс-вратарь «Легенды», сейчас «Звезды» и сборной Украины, − автор)?

− Нормально, я ж говорю, никто понять не может, как это произошло. Кстати, Баранова в первом матче, еще при 0:0, пенальти отразила.

− Какие матчи предстоят вашей команде в ближайшее время?

− 9-го июня играем в Донецке против «Дончанки» матч чемпионата, а дальше кубок. Наш соперник по четвертьфиналу «Черноморочка» снялся с розыгрыша, потому мы автоматически попали в полуфинал, матчи которого пройдут 2-го и 8-го июля, финал 15-го. А там уже и чемпионат Европы не за горами.

− В Финляндию собираетесь (чемпионат Европы по футболу среди женских команд пройдет в Финляндии с 23 августа по 10 сентября, − автор)?

− Если Федерация футбола включит в заявку, то поеду(«Високий вал» від 05.06.09).

ОФФУ

Переможцем конкурсу під такою назвою, який провели Чернігівська регіональна федерація футболу, ФК «Десна» та редакція газети «Деснянська правда», стала завідуюча профспілковою бібліотекою ВАТ «Завод «Ніжинсільмаш» Олександра Іванівна Шевченко.

− З відповідями на перші три запитання проблем не було, − каже Олександра Іванівна. − У нашій бібліотеці чимала підбірка творів Володимира Висоцького. Що стосується Юхима Школьнікова, то інформацію про нього я почерпнула з Інтернету. Ну, а прогноз на матч «Шахтар» − «Вердер» (2:1) підказала мені інтуїція.

Олександра Іванівна любить інтелектуальні ігри, вона часто бере участь різноманітних вікторинах, розіграшах. І виграє!

Вітаємо Олександру Іванівну Шевченко з перемогою в нашому конкурсі і зичимо їй нових виграшів.

Підписатися на новини