Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ФУТБОЛ


Заява прес-служби ФФУ

Ffu.org.ua

05.06.09

Деякі засоби масової інформації з посиланням на анонімне джерело в неназваному футбольному клубі тиражують чутки про появу нової ідеї реформації українського професіонального футболу. Суть якої полягає у тому, щоб розпустити Прем’єр-лігу та забрати чемпіонат «під дах» ФФУ.

Навколо цих пліток вже зав’язалися гарячі дискусії, у яких охоче беруть участь не лише футбольні функціонери окремих клубів-членів Прем’єр-ліги, але й відповідальні працівники Об’єднання. Причому саме з вуст останніх злітають найбільш неймовірні сценарії розвитку подій, провокуючи футбольну громадськість на штучне нагнітання скандалу стосовно  віртуального конфлікту.

У цьому зв’язку варто нагадати, що з моменту оголошення про створення Прем’єр-ліги Федерація футболу України послідовно дотримується позиції толерантного ставлення до колективного рішення власників 16-ти професіональних клубів. Керівництво, апарат управління, структурні підрозділи  ФФУ ще на етапі підготовки установчих документів, а потім і після обрання в.о. президента Ліги надавали її працівникам необхідну практичну допомогу. Тому історія наших прозорих стосунків, які базуються на засадах взаємоповаги, корпоративної етики та спільної відповідальності за розвиток вітчизняного футболу, не дає жодних  підстав для виникнення необґрунтованих підозр по відношенню одне до одного.

ФФУ задекларувала принцип невтручання у діяльність Прем’єр-ліги ще з перших кроків Об’єднання на шляху організації національного чемпіонату. За підсумками сезону-2008/09 можна по-різному аналізувати результати цієї самостійної роботи. Але у будь-якому випадку переоцінку своїх можливостей, або ж ревізію  статутних норм Ліги мають право робити лише її члени. Якщо власники футбольних клубів дійдуть висновку про необхідність зміни формату функціонування Прем’єр-ліги, вони можуть звернутися із відповідною пропозицією до Виконкому ФФУ. Допоки таких ініціатив немає, усілякі розмови на цю тему, на думку федерації, є недоречними.

+++

Нагорняк: між Вороніним та Михайличенком − конфлікт

Василь Харів

Turnir.com.ua

08.06.09

Не встигла футбольна Україна обговорити перипетії поєдинку з хорватами, як почалися дискусії та прогнози на гру з казахською дружиною, яка відбудеться у середу. Своїми міркуваннями про майбутню гру футболіст збірної України середини 1990-х років Сергій Нагорняк поділився в інтерв'ю turnir.com.ua.

Сергію, чи вселила гра в Хорватії оптимізм та віру, що ми подолаємо цей відбірковий цикл?

Так, мене приємно вразили дії збірної України до другого пропущеного голу. До цього українці навіть контролювали хід поєдинку, граючи на чужому полі. І лише коли Хорватія зрівняла рахунок, наші почали панікувати і могли пропусти ще два голи. Навіть не знаю, що сталося після того, як рахунок став 2:2 .

У матчі з хорватами ми мали можливість порівняти гру збірної з Андрієм Шевченком і без нього...

Що не кажіть, та після заміни Шевченка зменшилася гострота в лінії нападу. Андрій нам дуже потрібен. Це факт.

Чимало вболівальників здивувалися, що замість Андрія Шевченка вийшов Євген Селезньов, а не Андрій Воронін...

Я теж здивувався. Ціную Євгена Селезньова, але він не має ігрової практики в “Шахтарі”. Що би там не казали, але я вважаю, що у збірній існує конфлікт між Михайличенком та Вороніним. Якби ви опитали сто спеціалістів, кого варто випускати замість Шевченка, то 99 із опитаних назвали прізвище Вороніна. Та за результат відповідає тренер. Михайличенко прийняв рішення на користь Селезньову.

Знаючи характер Вороніна, він може махнути рукою на виступи у збірній...

Все може бути. Але Михайличенко та Воронін добре розуміють, що вони обидва потрібні збірній і виступ за збірну—плюс футболістові.

Попереду − гра з казахами...

Сам знаю, що після поєдинків із сильними збірними дуже важко грати проти слабших суперників. Пригадую, ми завжди мали проблеми то з північноірландцями, то з вірменами, то ще з якимось командами. Та якщо вже у казахів удома не вигравати, то можна про чемпіонат світу забути.

Як ви гадаєте, чому збірна України не виграє з розгромними рахунками у карликових країн?

Казахську збірну не варто заносити до числа карликових. Це ж не Сан-Марино чи Андорра. Казахстан − не та збірна, яку можна обіграти з рахунком 6:0 чи 8:0. А щодо поєдинків із карликовими країнами, то треба просто забивати швидкий гол. Він дозволяє уникнути проблем у підсумку.

+++

«Заруба» в Загребе 

Захар Балтийский

06.06.09

ХОРВАТИЯ − УКРАИНА − 2:2. Расписав результативную ничью на «Максимире», подопечные Алексея Михайличенко опустились на четвертую строчку турнирной таблицы. Пропустив уже на второй минуте поединка, «сине-желтые» благодаря точным ударам Андрея Шевченко и Алексея Гая вышли вперед, однако удержать победный результат им не удалось.

ХОРВАТИЯ − УКРАИНА − 2:2

Голы: Петрич (2), Модрич (68) − Шевченко (13), Гай (53).

Хорватия: Рунье, Чорлука, Р.Ковач, Шимунич, Праньич, Срна, Ракитич (Вукоевич, 46), Модрич, Джуричич (Леко, 46), Петрич, Олич (Манджукич, 60).

Украина: Пятов, Шевчук, Чигринский, Кучер, Мандзюк, Тимощук (Русол, 87), Гай, Назаренко (Калиниченко, 75), Ротань, Шевченко (Селезнев, 23), Милевский.

Предупреждения: Срна (71), Леко (82) − Селезнев (23), Назаренко (58), Мандзюк (81), Кучер (90).

Так сложилась турнирная ситуация в группе, что матч против сборной Хорватии на данный момент являлся самым важным для украинской команды. Поражение в Загребе практически ставило крест на надеждах подопечных Алексея Михайличенко занять второе место в группе (думаю, уже никто не сомневается, что Англия свое первое место никому не отдаст), которое дает шанс испытать свою судьбу в стыковых поединках.

Во время общение с журналистами накануне вылета в Хорватию, главный тренер сборной Украины вполне резонно заметил, что против подопечных Славена Билича надо сыграть куда агрессивнее, чем это было в Англии. А раз так, то выстраивать игру на «Максимире» с прицелом на «тройной разрушительный кулак» в центре поля, как это было на «Уэмбли», смысла не имело. В итоге, Михайличенко увеличил количество полузащитников: Анатолий Тимощук, с привычными для него функциями чистого разрушителя, занял место в центре, левее на фланге расположился Руслан Ротань, который благодаря стабильной практике в «Днепре» не растерял умения отдать отличную обостряющую передачу. Помогать Тимощуку наставник отрядил Алексея Гая, который при необходимости подключался к атакам с правого фланга, где расположился Сергей Назаренко.

Атакующий же дует, впервые в нынешнем отборочном цикле, составили динамовец Артем Милевский и Андрей Шевченко, принадлежащий лондонскому «Челси». Что касается обороны, то место центрбеков заняла донецкая пара Дмитрий Чигринский и Александр Кучер, справа обосновался Виталлий Мандзюк, слева − Вячеслав Шевчук.

В свою очередь, наставник «клетчатых» перед матчем утверждал, что отлично знает украинскую команду, которая предпочитает действовать осторожно, с оглядкой на тылы, а потому, видимо, решил сразу запереть оппонента в его штрафной. Тем более что в своей обороне, несмотря на информацию о травме капитана Роберта Ковача, Билич, похоже, был уверен на все сто процентов. И это справедливо − в последних девяти официальных встречах хорваты пропустили всего два мяча. Исключение составил только поединок с англичанами − 1:4. А учитывая выход со стартовых минут Ковача кадровых проблем в защите у хозяев не наблюдалось: Ведран Чорлука − справа, Даниель Праньич − слева, Ковач и Йосип Шимунич − в центре. В середину поля, чтобы сражаться с насыщенной полузащитой украинцев, Билич выпустил на фланги креативных Дарио Срну и Луку Модрича, а Иван Ракитич и Иван Джирич заняли место «опорников». В атаке коуч хорватов отдал предпочтение звездному дуэту пока еще из «Гамбурга» − Ивице Оличу и Младену Петричу.

Именно последний и стал автором первого гола в матче, который состоялся уже на второй минуте поединка. После ошибки обороны «сине-желтых» Олич едва не вышел один на один, но его остановили, нарушив правила. Штрафной вызвался пробивать Дарио Срна, после удара которого Пятов отбил мяч перед собой и Петрич, опередивший защитников, с нескольких метров переправил его в ворота − 1:0. Пропустив гол, гости заметно занервничали − стали терять мяч в простейших ситуациях, но со временем успокоились и перевели игру в центр поля. А спустя десять минут и вовсе сравняли счет. Руслан Ротань получил мяч на левом фланге, прошел вперед и выполнил подачу точно на голову бежавшего параллельным курсом Андрея Шевченко − удар с нескольких метров и Рунье не в силах выручить партнеров − 1:1.

Буквально через несколько минут Милевский, после паса Назаренко, выскочил один на один с голкипером «клетчатых», однако тот вовремя покинул ворота и вынудил Артема пробрасывать себе мяч на ход. Настиг форвард его уже у самой лицевой линии и точную передачу назад сделать не сумел. Впрочем, это был лишь эпизод − хорваты быстро включили прессинг и выровняли игру. А тут еще Шева получил травму и попросил замену. Однако данное обстоятельство особо не сказалось на действиях подопечных Михайличенко, они по прежнему делали ставку на оборону с использованием контратак. В оставшееся до перерыва время в актив хозяев можно записать лишь неприятный удар Модрича метров с 20-ти, который украинский голкипер накрыл в броске мяч, а также удар выше ворот Приньича.

Второй тайм Билич начинает двойной заменой в центре полузащиты. Его не устаривают действия Ракитича и Джурича и на поле появляются Огнен Вукоевич с Йерко Леко. Но и выход свежих футболистов, призванных разрушать атаки украинцев, не спасает хорватов от гола. Штрафной с левого фланга в исполнении Назаренко на ближнюю штангу замыкает Алексей Гай − 1:2 в пользу гостей. Вот тут «клетчатые», возможно почуяв, что «дело пахнет карасином», и побежали вперед всеми силами. Сперва Срна ворвался в штрафную с правого фланга и мощно пробил в ближний угол − Пятов с огромным трудом сумел перевести мяч на угловой. Затем на ударной позиции оказался Манджукич, который эффектно обыграл Кучера и пробил метров с десяти − голкипер уже остался не у дел, а мяч у самой штанги достал Мандзюк.

В итоге, полное преимущество сборной Хорватии реализовал Модрич. Полузащитник ворвался в штрафную с левого фланга и пробил в дальний угол, а мяч, срикошетив от ноги Чигринского, перелетел через Пятова − 2:2. А вот уже через минуту после гола, голкипер горняков выручает сборную Украины. На этот раз в штрафную слева ворвался Йерко Леко, который оказавшийся практически один на один с Андреем проиграл дуэль киперу.

Чем ближе подходило время окончания поединка, хорваты увеличивали давление на ворота украинцев − подопечные Михайличенко вынуждены обороняться, как говориться, не поднимая головы. В это время основная угроза у хозяев вновь исходит от Модрича. Вначале Лука ударом головой с линии вратарской едва не переправил мяч в ворота после подачи со штрафного, но удар пришелся чуть выше перекладины. А затем очередной прорыв полузащитника по левому флангу завершился попаданием мяча в дальнюю штангу. В добавленное к основному время стойка ворот еще раз спасает гостей после удара Петрича метров с двадцати… Занавес матча превратился в одно сплошное «рубилово», а итоговая ничья, навряд ли устроила команды, ведь сборная Белоруссии, обыграв Андорру обошла в турнирной таблице украинцев, и приблизилась на расстояние двух очков к хорватам с игрой в запасе.

Группа 6

КАЗАХСТАН − АНГЛИЯ − 0:4

Голы: Бэрри (40), Хески (45), Руни (73), Лэмпард (78, с пенальти).

Казахстан: Мокин, Кислицин, Логвиненко, Киров, Абдулин, Карпович, Скорых, Аверченко, Кукеев, Остапенко (27), Нусербаев.

Англия: Грин, Джонсон (Бекхэм, 75), Терри, Апсон, Эшли Коул, Уолкотт (Райт-Филлипс, 46), Бэрри, Лэмпард, Джеррард, Руни, Хески (Дефо, 81).

Предупреждения: Нусербаев (10), Абдулин (77) − Бэрри (16).

БЕЛОРУССИЯ − АНДОРРА − 5:1

Голы: Близнюк (2, 76), Калачев (44), Корниленко (50, 66) − И.Лима (90).

Беларусь: Жевнов, Юревич, Шитов (Ковель, 67), Верховцов, Сосновский, Калачев, Кашевский (Рудик, 67), Глеб, Стасевич, Близнюк, Корниленко (Родионов, 80).

Андорра: Альварес, Лима (Фернандес, 90), Сонехе, И.Лима, Эскура, Айяла, Андорра (Родригес, 81), Валес, Сильва, Морено, Морейра (Хименес, 76).

Предупреждения: Альварес (42), Сонехе (53), И.Лима (72).

+++

Хорватия − Украина − 2:2. Послематчевая пресс-конференция

Александр Попов

Dynamo.kiev.ua

07.06.09

В субботу сборная Украины сыграла вничью (2:2) со сборной Хорватии в отборочном матче ЧМ-2010. Вашему вниманию послематчевая пресс-конференция главных тренеров команд.

Алексей МИХАЙЛИЧЕНКО, главный тренер сборной Украины:

− Прежде всего, мне бы хотелось, чтобы вы не требовали сейчас от меня глубокого анализа игры. Могу лишь сказать, что это был матч достойных друг друга соперников, а на поле с первой и до последней минуты поединка шла бескомпромиссная борьба, футболисты обеих команд демонстрировали огромное желание победить. Конечно, не обошлось без ошибок и недоразумений, но в принципе игра была довольно динамичной.

Что касается нашей команды, то конечно, жаль, что мы не сумели до конца игры выдержать тот темп, который был задан в первом тайме. Еще в большей степени приходится сожалеть о том, что, поведя в счете, мы не сумели использовать завоеванное нами пространство и довести до логического завершения очень хорошие контратаки.

Затем мы пропустили, считаю, довольно нелогичный мяч. Но в любом случае, это была наша ошибку, за которую мы и расплатились. Нельзя не отметить и то, что немного растерявшись после этого гола, мы позволили хорватам на эмоциях, на подъеме провести концовку матча более агрессивно, чем мы.

К сожалению, мы пропустили два очень обидных мяча. С другой стороны, это в какой-то мере компенсируется тем обстоятельством, что удача нам улыбалась в эпизодах, когда мяч дважды попадал в штангу наших ворот.

В завершение хотел бы отметить, что было очень приятно наблюдать на поле команду в желто-голубой форме, которая билась, дралась за свою страны, за свое имя, за свое лицо. Я очень благодарен всем ребятам − и тем, кто был в резерве, и тем, кто был на поле. Потому что они были одной командой. Это очень важно.

На этом матч со сборной Хорватии закончен, но, поверьте, через четыре дня нас ждет не менее тяжелый и нервный поединок со сборной Казахстана. Поэтому мы уже переключились на подготовку к этой игре.

− Какова степень сложности травмы Андрея Шевченко?

− Мне трудно судить, я еще не говорил с врачами. У него произошел спазм икроножной мышцы. А насколько все серьезно − есть ли там разрыв или надрыв мышцы − сказать сейчас не могу. (После окончания поединка Шевченко рассказал, что спазм все еще не «отпустил» мышцу − прим.ред.)

− Аналогичный вопрос по Тимощуку.

− Тоже пока не могу вам ничего сказать. Сразу после окончания матча я пришел к вам и не успел пообщаться с врачами.

− Какие мысли вас посетили после первого пропущенного мяча?

− Конечно, неприятно пропускать на первых же минутах. Но мы ожидали, что сборная Хорватии с самого начала матча будет показывать свою агрессию, постарается психологически подавить нашу команду. В принципе, это так и произошло. Но растерянности после пропущенного мяча у меня не было − я понимал, что впереди еще очень много времени и надеялся, что пропущенный мяч сыграет позитивную роль − добавит ребятам уверенности, спортивной наглости в атаке.

Славен БИЛИЧ, главный тренер сборной Хорватии:

− Первым делом я хотел бы поблагодарить игроков своей команды за прекрасно проведенный матч, а наших болельщиков − за столь же прекрасную поддержку. С другой стороны, я не могу быть полностью довольным игрой сборной Хорватии, потому что мы не сделали то, что запланировали. Тем не менее, я благодарен игрокам, поскольку все-таки половину матча они провели неплохо. Пожалуй, нам сегодня не хватило концентрации. А от счастья нас отделяло два сантиметра.

Если разделить игру на две части, то в первом тайме украинская сборная была гораздо живее, опаснее, интереснее. И хоть с первых минут удалось повести в счете, уже на 15-й минуте мы на тренерской скамейке задумались о том, что же нам делать дальше. В центре поля у нас образовалась своего рода дыра, и ее надо было ликвидировать. Именно поэтому с первых минут второго тайма мы выпустили на поле Вукоевича и Леко. Мы попытались решить возникшую проблему за счет моторики, агрессии. В итоге нам удалось сбалансировать нашу игру, и после перерыва условия диктовала уже сборная Хорватии. Мы действовали гораздо интереснее, агрессивнее и сильнее соперника, но к сожалению пропустили второй мяч. Ну а самое большое разочарование конечно же от того, что мы упустили ряд прекраснейших возможностей для того, чтобы забить третий мяч.

− По потерянным очкам и в целом по турнирной ситуации сборная Украины имеет перед сборной Хорватии небольшое преимущество. Насколько это вас беспокоит?

− Сам факт наличия этого незначительного преимущества нас особо не беспокоит. Другое дело − календарь оставшихся матчей. Сборная Украины будет играть со сборной Англии дома, а не на выезде. Это большая разница. Нам же предстоят два непростых матча со сборной Белоруссии. Но если мы будем играть так, как сегодня, и при этом у нас будет немного больше везения, то шансы занять второе место − абсолютно реальные. Более того, теоретически мы можем занять и первое место. Но вот практически эта задача вряд ли разрешима…

− Чем вы можете объяснить плохо проведенный вашей командой первый тайм?

− Нам не удалось реализовать то, о чем мы говорили перед матчем. Наша игра была вялой, без агрессии, и нам совершенно не удавалось контролировать ситуацию на футбольном поле. Мы отдали преимущество украинцам, и они гораздо увереннее нас чувствовали себя на поле.

− Означает ли двойная замена, проведенная вами в перерыве, что вы ошиблись со стартовым составом? В первую очередь вопрос касается Юрича.

− Мы ведь не сразу провели эти замены. А только по итогам первого тайма. Эти замены совершенно не означают, что мы ошиблись со стартовым составом. Выпуская Вукоевича и Леко, я стремился отреагировать на более компактную игру соперника и добавить агрессии в середине поля. До матча мы разрабатывали два варианта построения игры. В итоге, остановились на первом, а после перерыва перешли ко второму.

Вам легче задавать вопросы, потому что вы их задаете после матча, когда все события игры уже произошли. Мне же приходилось принимать решения по ходу встречи.

− Может ли сборная Белоруссии вклиниться в спор сборных Украины и Хорватии за второе место в группе?

− Она уже вклинилась. Об этом можно судить хотя бы из турнирной таблицы. Кроме того, сборной Белоруссии предстоит дважды сыграть со сборной Хорватии и один раз − со сборной Украины. Причем два из трех этих матчей белорусы проведут на своем поле. Так что сборную Белоруссии уже нужно принимать в расчет.

− И какими вам видятся шансы сборной Хорватии занять второе место?

− Я, конечно, внимательно изучал турнирную таблицу. Но пока пройдена лишь половина пути, и впереди столько матчей, что могу сказать одно: за второе место еще нужно будет хорошо побороться.

+++

Сергей Харченко: «В противостоянии с итальянцами пока паритет»

Сергей Сытник

Ua-football.com

09.06.09

Сегодня сборная Украины по пляжному футболу разгромила команду Болгарии со счетом 7:1 и досрочно решила вопрос выхода из группы. О своих впечатлениях, связанных со стартовыми матчами нашей команды, UA-Футбол рассказал президент Ассоциации пляжного футбола Украины Сергей Харченко.

− Первое, что хочу отметить − наша сборная решила задачу выхода из группы, а значит, на данном этапе результат достигнут. Мы гарантированно увидим подопечных Сергея Кучеренко в плей-офф отборочного турнира чемпионата мира-2009.

Второе. Сборная Украины не совсем уверенно провела первый поединок, где только в серии послематчевых пенальти сумела обыграть эстонскую команду. Но это футбол и здесь случается всякое. Хорошо то, что хорошо кончается.

Убежден, что на основании двух стартовых поединков не стоит делать далеко идущие выводы. Ни сборная Эстонии, ни команда Болгарии в пляжном футболе погоды не делают. Следующим нашим соперником станет сильная сборная Италии, которая здесь является одним из фаворитов, вот после этого матча можно будет сделать какие-то выводы относительно нашей готовности.

− Сергей Владимирович, не секрет, что вы один из самых внимательных зрителей этого турнира. На ваш взгляд, кого из футболистов сборной Украины можно выделить на основании стартовых матчей?

− Думаю, стоит отметить голкипера Владислава Лысенко из киевской «Новой Эры» и одессита Олега Войникова, представляющего клуб «Марион». На данный момент эти ребята являются лидерами сборной, которые ведут за собой остальных.

− Кстати, в поединке против сборной Эстонии именно Лысенко стал автором третьего мяча в ворота наших соперников, благодаря чему игра перешла в овер-тайм. Скажите, а в пляжном футболе вратари забивают часто?

− Действительно и голы вратарей, и акробатические удары через себя в пляжном футболе не редкость. В этом и кроется изюминка данного вида спорта. Однако гол Влада ценен тем, что он был забит в ситуации, когда наша команда находилась в непростом положении − положении догоняющего, а до конца основного времени оставались минуты.

− Во вторник сборная Украины встретится с одним из фаворитов турнира − командой Италии. Чего ждете от этого матча?

− Повторюсь, задачу выхода из группы мы решили, а поэтому результат любой ценой на повестке дне стоять не будет. На мой взгляд, наша команда потихоньку становится на выбранный курс и из стороны в сторону бросать ее уже не должно. Да и в Испании сборная находится пятый день, должна бы освоиться.

Теперь о нашем сопернике. В стартовых поединках итальянцы выдали две прекрасные игры, разгромив Болгарию (8:1) и Эстонию (9:3). Отмечу, что в матче с эстонцами сразу шесть мячей забил 16-й номер «Скуадры Адзурры» Каратунини, за которым нужен глаз да глаз.

Однако я убежден, что против этой команды можно не только играть, но и обыгрывать ее. Кстати, пока в матчах между нашими сборными наблюдается паритет − три поединка выиграла сборная Украины, столько же − Италия. Так что дрожи в коленях у наших ребят точно быть не должно. В то же время и тренеры, и футболисты наверняка будут держать в уме предстоящие поединки плей-офф, которые будут иметь куда большее значение.

− Кстати, о плей-офф. Вы уже прикидывали, на кого из соперников сборная Украины попадает на этой стадии?

− Признаться, еще перед жеребьевкой мне не хотелось, чтобы это были команды Испании и Португалии. Первые являются хозяевами турнира, против которых всегда играть сложно, а португальцы − самой титулованной сборной Европы по пляжному футболу. Однако календарь у нас удачный и вышеназванные команды точно не попадутся нам на стадии 1/8 и 1/4 финала.

Не хотелось бы раньше времени встретиться и с командой Швейцарии, которая уже переходила нам дорогу. Два года назад, играя в большинстве, мы умудрились проиграть этой сборной.

С кем бы хотелось встретиться? Наверняка интересно было бы сыграть с россиянами. Не секрет, что соперничество между нашими странами никогда не оставляет равнодушными болельщиков. Это был бы эмоциональный поединок. Однако у наших северных соседей сильная сборная, так что и тут трудно спрогнозировать, кому в таком случае повезет больше.

Напоследок напомним формат турнира. В 1/8 финала попадают победители групп, а также обладатели вторых мест. Компанию им также составят две лучшие сборные из тех, что займут третьи места. Четыре заветные путевки на чемпионат мира (а он пройдет в октябре нынешнего года в столице ОАЭ Дубаи) достанутся полуфиналистам, а пятую разыграет между собой квартет команд, уступивших в 1/4 финала.

+++

Букмекеры: Украина уничтожит Казахстан

Profootball.com.ua

08.06.09

Авторитетная контора William Hill уверена, что у сборной Украины не возникнет проблем в отборочном матче ЧМ-2010 против сборной Казахстана, который состоится в эту среду в Киеве, информирует «Наш Век». По мнению букмекеров, украинцы добудут уверенную победу. Так, ставки на выигрыш команд Михайличенко принимаются как 1,1 к 1, на ничью − 6,5 к 1, на победу Казахстана − 17 к 1. Наиболее вероятным результатом кажется победа сборной Украины со счетом 2:0 или 3:0 (6 к 1).

+++

Хорватия − Украина − 2:2. Отскочили!

Terrikon.dn.ua

07.06.09

Только совершенно непонятно, кто от кого отскакивает. То ли украинцы от хорватов, то ли, наоборот, хорваты от украинцев. И еще это тот редкий случай, когда сборная Украины совершенно не испугалась соперника и сыграла не в привычный для себя антифутбол, а в обычный футбол, за что вполне заслуженно заработала одно очко. А заодно и моральное и психологическое преимущество над основным конкурентом в борьбе за вторую путевку в шестой группе на чемпионат мира 2010 года в ЮАР.

Атакующий, порой даже искренний (не путать с искрометным) футбол от сборной Украины вообще и от команды Алексея Михайличенко в частности в игре с более сильным (во всяком случае, по рейтингу) соперником и добытый приемлемый результат − это нечто новенькое, заставляющее с оптимизмом смотреть в ближайшее будущее. Теперь главное не допускать «не вынужденных» ошибок, брать свое и всем нам будет (тьфу-тьфу-тьфу!) счастье.

P.S.

А насчет смазанной концовки и покосившейся штанги у наших ворот, которую хорваты обстучали как боксер грушу... так игра, как известно, забывается, а счет остается, да и везет сильнейшим! Проверено.

+++

Сергей Нудный: «Нужно идти дальше»

Chernomorets.odessa.ua

09.06.09

      

За полгода в «Черноморце» полузащитник Сергей НУДНЫЙ проявил себя с лучшей стороны, став одним из моторов нашей средней линии, а также основным плеймейкером. Точные и своевременные передачи Сергея породили немало голевых атак «моряков» во втором круге.

− Сергей, ваши впечатления от первого полугодия в «Черноморце»?

− Что сказать, я поиграл в разных странах, везде футбол на каком-то определенном уровне, но везде можно и нужно играть. Просто надо относиться к своему делу с полной самоотдачей и расти, прогрессировать, добиваться результата. С нашей командой можно решать большие задачи. Нельзя останавливаться, нужно идти дальше. Я бы хотел остаться в «Черноморце» и в Одессе, у нас хорошие тренеры и футболисты и мы можем добиться многого. Если приложить максимум усилий, то «Черноморец» может быть и в тройке.

− В прошедшем сезоне «футболистом по фамилии плеймейкер» в «Черноморце» были вы, это ваша позиция или вы больше фланговый игрок?

− Мне без разницы, могу действовать и справа, и слева, лишь бы выходить в составе и приносить пользу. Играть на команду и на результат, помогать на поле в каждом компоненте футбола.

− Какие матчи были лучшими и худшими для «Черноморца» в 2009 году?

− Я бы не сказал, что были плохие поединки, где-то поначалу не успевали, концентрации не хватало, но, в основном, мы выглядели неплохо. Конечно, играли на результат, иного варианта не было. Лучшие игры − те, в которых забили больше голов, добились хорошего коэффициента реализации. Когда создавали моменты и не забивали, тогда случался и плохой результат. Чем больше голов, тем зрелищнее и красивее футбол.

− Говорят, что коллектив проверяется в сложной ситуации. Например, в такой, какая была весной у «Черноморца».

− Так и закаляются команда и человек. Чтобы было хорошо, нужно пройти через плохое, и мы это сделали. Мы бились за то, чтобы команда осталась в премьер-лиге, и все наладилось.

− «Черноморец» испытывали еще и судьи. Тяжело, когда почти в каждом матче дают пенальти или кого-то удаляют с поля?

− Это очень сильно бьет по психике, по всему. Очень много сил и эмоций отнимают несправедливые судейские решения.

− Как вам одесские болельщики, если сравнить их с другими городами и странами, в которых вам доводилось поиграть?

− Везде болельщики хотят зрелищного футбола, всегда проверяются в тот момент, когда команде плохо. Есть и у «Черноморца» поклонники, которые помогают в тяжелую минуту. Что касается сравнений с теми странами, где я играл, Израилем или Грузией, то одесситы не уступают ни в горячности, ни в чем другом, а во многом и превосходят, например, в численности.

− Как устроились в Одессе?

− Я родился в области, так что город мне знаком давно, всегда здесь проводил отпуск и вообще неплохо знаю Одессу. Проблем с адаптацией не испытываю, оказался на своем месте. Если все будет хорошо, конечно, остался бы здесь. Жизнь покажет, все зависит от меня и моей игры.

+++
ЕВРО-2012

 

 

Кабмін вдосконалив організацію інформаційного супроводження підготовки до Євро-2012

УНІАН

06.06.09

Кабінет міністрів України розпорядженням № 597-р від 3 червня 2009 року вніс зміни до свого розпорядження № 875 від 25 червня 2008 року “Про організацію роботи з інформаційного супроводження підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу”.

Текст відповідного розпорядження за підписом прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО розміщений на Урядовому порталі.

Зокрема, уряд зобов’язав державне інформаційне агентства “Укрінформ”, в рамках якого створено інформаційний центр, подавати інформаційно-аналітичні матеріали про результати моніторингу громадської думки, опублікованої інформації, про стан підготовки України до чемпіонату щотижня Координаційному бюро з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Секретаріату Кабінету міністрів України (раніше ця інформація спрямовувалася до Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу).

Водночас уряд зобов’язав “Укрінформ” змінити назву свого інформаційного центру на “Україна-2012” замість “Євро-2012 − Україна”, оскільки назва “Євро-2012” є власністю УЄФА.

+++

Олександр Гребельник: «Усі гуртожитки для гостей ЄВРО 2012 будуть готові вже у 2011 році»

Ukrinform.ua

08.06.09

Враховуючи дефіцит готельних місць для гостей фінальної частини ЄВРО 2012, організаторами чемпіонату передбачається поселення вболівальників у студентських гуртожитках. Відповідно до вимог УЄФА ці помешкання необхідно реконструювати, а подекуди − побудувати нові. Про стан підготовки гуртожитків розповів Інформаційному Центру «Україна − 2012» перший заступник Міністра освіти і науки України (МОН), національний координатор організації ЄВРО 2012 Олександр Гребельник.

−  Олександре Петровичу, в якому стані наразі перебувають українські гуртожитки, та який обсяг робіт необхідно виконати для дотримання вимог УЄФА?

− Загальний стан гуртожитків поки що, звісно, незадовільний. Більшість із них побудовано ще в 60-х, у кращому випадку − в 70-х роках. Враховуючи роки експлуатації, майже в кожного об’єкта є проблеми з сантехнікою та кухнями. В результаті, будь-яка реконструкція не обмежується лише косметичним ремонтом, а вимагає заміни водопровідної системи та всієї інфраструктури загалом.

− Якими нормами МОН користувалося при виборі ВНЗ, у яких реконструюватимуть гуртожитки?

− При виборі навчальних закладів ми, як правило, стикалися з проблемою відселення студентів на час реконструкції. Тому, співпрацюємо з тими ВНЗ, які мають кілька гуртожитків, а отже під час будівельних робіт зможуть розселити  студентів.  На жаль, навіть при існуючому дефіциті місць, ми змушені відмовляти невеличким ВНЗ, оскільки вони фізично не зможуть втілити цей проект.

− Коли Міністерство планує відзвітувати про готовність «українських хостелів»?

− Основна проблема тут полягає в тому, що коли зараз реконструювати гуртожитки, то за три роки до ЄВРО 2012 нам доведеться їх реконструювати знову.  Тому на сьогодні  основні кошти виділяються на будівництво.  Нами заплановано, що всі ВНЗ, долучені до проведення ЄВРО 2012, мають завершити реконструкцію та будівництво гуртожитків восени 2011 року.  Нині ми активно працюємо над будівництвом та підготовкою гуртожитків Донецька до прийняття молодіжного чемпіонату Європи 2009 року.

− Яке фінансування передбачене для реалізації цього проекту, та яким чином відбувається виділення коштів вищим навчальним закладам?

− МОН дуже відповідально та обачливо ставиться до процесу виділення коштів, оскільки існує серйозна проблема їхнього освоєння навчальними закладами. Навіть якщо б сьогодні ми виділили всі 600 млн. гривень, передбачені Держпрограмою на будівництво та реконструкцію гуртожитків, то ВНЗ все одно не змогли б ці кошти використати. Міністерство свідомо пішло на те, щоби навчальні заклади самостійно проводили тендери та визначали забудовників − оскільки за проектом до чемпіонату має бути підготовлено 51 об’єкт, значна частина яких міститься в регіонах. Об’єктивно МОН було б важко проводити ці тендери  та опрацювати таку кількість документації. Наріжним каменем тут є проблема собівартості квадратного метра будівництва: у Києві це одна сума, у регіонах − інша. Крім того, на кожному об’єкті існують нюанси, які необхідно враховувати. Наприклад Донбаська національна академія будівництва та архітектури, розташована в Макіївці, зараз використовує  власні будівельні матеріали. Відповідно, собівартість квадратного метра будівництва у них буде нижчою, ніж у інших ВНЗ.  Також, однією з перепон для нас є постійний ріст цін на будівельні матеріали. Якщо два роки тому гуртожиток можна було побудувати за 20 млн. гривень, то потім ця сума сягнула 40 мільйонів, а нині вона вже становить 60 млн. гривень.  Відповідно передбачити динаміку цін до 2011 року дуже важко.

− Яким чином МОН контролює виконання робіт на об’єктах?

− Виділення будь-яких коштів має бути серйозно обґрунтоване. Ми не виділяємо коштів без проведення тендерів, оскільки існує небезпека їх нецільового використання.  З ректором кожного ВНЗ Міністерство обов’язково укладає договір про виконання певних умов, і очільники навчальних закладів несуть персональну відповідальність за використання коштів. Координація та контроль процесів реконструкції та будівництва є головним нашим завданням. Основною гарантією для нас є лист ректора про виконання робіт, у якому конкретно зазначено, на що кошти будуть спрямовуватися.

Також у нас існує таблиця етапності, у якій чітко викладено перелік усіх документів та дозволів, необхідних для початку роботи. Ми фіксуємо наявність відповідних дозволів та темпи їхнього отримання у кожного ВНЗ. Якщо стає зрозуміло, що темпи отримання дозволів уповільнилися, виділення коштів призупиняється. Ритмічність подачі коштів нами вже відпрацьована.  У 2008 році ми відмовили кільком серйозним київським ВНЗ,  оскільки вони мали проблеми з оформленням необхідної документації. В одному випадку проблема була судова, оскільки мешканці прилеглих будинків були проти будівництва. В іншому − виникали питання з отриманням актів на відведення землі. Інколи лунають заяви від ректорів: мовляв, ми все зробимо, дайте нам лишень кошти, але ситуація не така проста, міністерство має пересвідчитись у наявності юридичного забезпечення цих голосових заяв.

− Про які результати виконання проекту може йтися вже сьогодні?

− У 2008 році нами було виділено понад  7 млн. гривень. Левова частина цих коштів, близько 6 млн. гривень, спрямована на заклади міста Донецька та області: Донбаську національну академію будівництва та архітектури, Донецький національний університет економіки і торгівлі, Донецький державний університет управління і Донецький національний університет. В основному, ці кошти виділялися на реконструкцію існуючих гуртожитків, оскільки нагальним було питання розміщення гостей  молодіжного футбольного чемпіонату ЄВРО 2009. Решта коштів пішла на Київські ВНЗ, у більшості з яких проводиться не реконструкція, а будівництво гуртожитків, та на Львівський національний університет імені Івана Франка − там основні видатки було спрямовано на виготовлення проектно− кошторисної документації.

У першому кварталі цього року ми виділили понад 6 млн. гривень. Знову ж таки, майже половину коштів ми направили в Донецьку область. Зрозуміло, що  це обумовлено потребами підготовки молодіжного чемпіонату ЄВРО 2009.  Решту коштів направлено у Львів, Харків та Київ.

+++

НСК Олімпійський − стадіон майбутнього

Анфіса Мотора

Ukrinform.ua

05.06.09

Проект «Реконструкція існуючих та будівництво нових об’єктів НСК «Олімпійський» чекає на розгляд та затвердження Урядом. 4 червня Міністр Мінсім’ямолодьспорту Юрій Павленко висловив упевненість у відповідному розпорядженні КМУ від 10 червня, а також в остаточному дозволі від Держархбудконтролю. Очікується, що цей орган Міністерства регіонального розвитку та будівництва дасть дозвіл на втілення проекту реконструкції до 20 червня.

Проект, розроблений спеціалістами німецької компанії ГМП, враховує норми УЄФА до стадіонів класу «Еліт».

Вхід на стадіон передбачений із п’яти напрямків − як і раніше, з боку станції метро «Палац спорту» та зі Спортивної площі біля метро «Республіканський стадіон», а також із боку вулиці Димитрова, Госпітального та Лабораторного провулків. Останні також ведуть до внутрішньої зони гостинності на Черепановій горі, звідки відкриваються краєвиди як на сам стадіон, так і центральну частину Києва. Зовнішня зона гостинності буде на Спортивній площі, поза межами спортивної споруди.

На південному боці стадіону буде гаряче від діяльності журналістів − там міститиметься зона преси. Із заходу  заїздитимуть VIP-персони та автобуси збірних команд, уболівальники. Зі сходу очікується сонце та спалахи гарного настрою − там розташована зона гостинності. Північна частина − відкрита всім.

Проведення матчів ЄВРО 2012, надто фіналу, на «Олімпійському» буде супроводжуватися теле− й радіотрансляціями − для машин із передавальною технікою у південній частині передбачено майданчик площею 8 600 кв. м, а також  додатковий − площею 1 280 квадратних метрів.

План евакуаційних виходів передбачає екстрений вихід глядачів, організаторів і учасників ЄВРО 2012 у восьми напрямках. У бік вулиці Еспланадної (північний вихід) − 19 338 відвідувачів, у бік Спортивної площі (західний вихід) − 16 450 та 10 929, у бік вулиці Димитрова (південний вихід) − 7 000, у бік Червоноармійської вулиці, Фортеці, Госпітального та Лабораторного провулків − 2 773, 1 899, 3 595 та 7 121 відвідувачів. Час евакуації − у межах від 1-ї до 14-и хвилин. Проектувальникам вдалося розширити евакуаційні шляхи у найбільш завантаженому напрямку до 42,5 метрів. Найменша ширина еваковиходу − 6 метрів, відповідно він розрахований на мінімальний потік людей.

Новий «Олімпійський» зможе прийняти 69 004 відвідувачів. Місця розподілені на тематичні сектори таким чином:

Ліва трибуна (з півночі) − 19 416;

Права трибуна (з півдня) − 19 693;

Головна трибуна (з заходу) − 5 315;

Протилежна трибуна (зі сходу) − 12 683;

Місця корпоративних партнерів − 940;

Спонсорські місця − 3 444;

VIP місця − 1 706;

Преса − 924;

Коментатори − 105.

За європейськими стандартами проект включає в себе 105 місць для інвалідів.

У одному блоці розташовано Президентську ложу, VIP-ложу, приміщення преси та спортивних команд, вихід на поле, підземний VIP-паркінг та висотну офісну будівлю. Перехід із приміщень «Олімпійського» до офісу − «Італійський дворик» − має вигляд галереї з колонами та скляним дахом.

Хоча стадіон зберігає легкоатлетичний комплекс, у нього є суто футбольні європейські ознаки. Глядачі нижнього ярусу трибун зможуть побачити своїх кумирів упритул, адже команди будуть виходити майже з нульового рівня.

Цей проект враховує всі вимоги та рекомендації УЄФА, тож є підстави очікувати підтвердження надання Києву та НСК «Олімпійський» права на проведення фіналу та урочистої церемонії закриття ЄВРО 2012.

+++

Належна підготовка волонтерів − рівень гостинності України

Юлія Самаєва

Ukrinform.ua

05.06.09

Для підготовки волонтерів та стюардів до ЄВРО 2012 буде створено Всеукраїнський науково-методичний центр із професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу й обслуговування.

«Центр являтиме собою підрозділ Київського національного торговельно-економічного університету. Наказ про утворення центру та положення про нього вже підготовлено. Найближчим часом ці документи буде затверджено» − повідомив  Костянтин Миколайович Кукушкін, головний спеціаліст Департаменту вищої освіти МОН України, куратор напряму підготовки волонтерів.

Основна причина того, що Центр створюється саме на базі торговельно-економічного університету полягає в тому, що в цьому ВНЗ вже багато літ функціонує факультет готельного господарства, який має значний досвід у підготовці відповідних спеціалістів. Загалом волонтери готуватимуться у вищих навчальних закладах, які готують фахівців готельного бізнесу та перекладачів.

Центр, насамперед, має розробити концепцію відбору персоналу та різноманітні навчальні програми для його підготовки. Крім того, на нього буде покладено створення системи надання консультативної допомоги представникам туристичного  бізнесу та сфери послуг.

«При підготовці положення про центр ми свідомо уникали посилань на ЄВРО 2012, бо ж плануємо, що ця структурою стане постійною й після чемпіонату. Адже проведення подібних масових заходів не обмежується лише 2012 роком, і підготовка волонтерів та стюардів, сподіваємося, лишиться актуальною й надалі. Заплановано, що центр почне працювати з січня 2010 року» − наголосив Костянтин Кукушкін.

З метою вивчення іноземного досвіду підготовки волонтерів МОНом планується проведення семінарів, круглих столів та тренінгів за участю фахівців із Португалії, Італії, Німеччини, Австрії, Швейцарії. Перші кроки на цьому шляху вже зроблено.

Зокрема, Костянтин Кукушкін повідомив, що відповідні переговори у Міністерстві проводилися: «Нам запропонувала свої послуги голандська агенція Event Security Arnhem, що займається підготовкою волонтерів,  які забезпечуватимуть охорону правопорядку.  Зараз необхідно проаналізувати нашу обопільну готовність до такої співпраці. Звичайно, для нас це надзвичайно цікаво, оскільки такі агенції, як правило вже мають досвід підготовки волонтерів для матчів європейської та світової першості».

За даними МОН, волонтери, які працюватимуть на ЄВРО 2012, обов’язково мають бути готові до ефективних дії за нестандартних ситуацій та роботи з різними групами населення. Крім професійних навичок, волонтерові мають бути притаманні здатність до оперативного планування, готовність до вирішення проблем у непрогнозованих ситуаціях, самоконтроль, організованість та креативність.

Довідково: за нормами УЄФА кількість волонтерів залежить від кількості вболівальників, які можуть відвідати захід. Відповідно: 1 волонтер на кожні 40 осіб, 1 стюард на 250 осіб, 1 правоохоронець на 100 осіб, 1 медичний працівник на 500 осіб і один представник сфери послуг на 371 особу. 

+++

Рука на пульсі ЄВРО 2012 − Ухвалено Концепцію медичного забезпечення чемпіонату

Юлія Самаєва

Ukrinform.ua

08.06.09

Найбільшою загрозою для гостей ЄВРО 2012 можуть стати харчові отруєння, контакти з хворими та нещасні випадки. Протидія зазначеним небезпекам визначена Концепцією медичного забезпечення ЄВРО 2012, прийнятою Урядом України (розпорядження КМУ № 536-р). Концепцію створено відповідно вимогам УЄФА. Її втілення підвищить якість медичних послуг та зробить їх доступними. Для цього необхідно повністю укомплектувати заклади охорони здоров’я приймаючих міст необхідним обладнанням та забезпечити необхідну кількість медичних працівників, що обслуговуватимуть ЄВРО 2012.

Упередження небезпеки

Під час проведення будь-яких масових заходів існує загроза спалаху інфекційних захворювань та масових отруєнь. Відповідальність за підтримку санітарно-епідеміологічної ситуації покладається на Держсанепідемслужбу, яка оцінюватиме темпи інфекційної захворюваності, стан системи водопостачання та підприємств харчової галузі.

При цьому контролювання інфекційної захворюваності здійснюватиметься як під час проведення чемпіонату, так і в період підготовки до нього − це надасть можливість і ефективніше протистояти недугам, і простежити динаміку їх поширення.

На випадок виявлення небезпечних симптомів у осіб, котрі перетинають український кордон, у пунктах пропуску функціонуватимуть санітарно-карантинні підрозділи. Потенційних хворих буде тимчасово ізольовано, а їхні транспортні засоби відправлено на дезінфекцію. 

Медичне обслуговування у містах

Приймаючі міста зобов’язані ознайомити усіх гостей чемпіонату з переліком лікарень, у яких діятимуть цілодобові медичні пункти, облаштовані за вимогами УЄФА. Зокрема, вони мають бути розташовані максимально близько до стадіонів, фан-зон та готелів. Час доставлення потенційних постраждалих до медичних закладів не має перевищувати 15 хвилин.

На випадок надзвичайної ситуації у кожному місті буде визначено перелік додаткових лікарень, які зможуть прийняти надмірну кількість хворих.

Медичне обслуговування на стадіоні

Відповідно до Концепції, на стадіонах та тренувальних базах формуватимуться медичні підрозділи, до яких увійдуть фахівці лікарсько-фізкультурних диспансерів. У кожній групі, яка опікуватиметься здоров’ям футболістів, буде спортивний лікар, травматолог та кардіолог. Представників іноземних команд повідомлять про найближчі цілодобові аптеки та про лікарів, які чергуватимуть у місцях перебування футболістів.

Урочистий фінал

Аби ніщо не стало на заваді проведенню фінальних ігор, на кожному стадіоні діятимуть пункти медичної допомоги. Як мінімум два − для обслуговування уболівальників та один − для футболістів і VIP-гостей. Крім того, у фан-зонах та на футбольних майданчиках чергуватимуть бригади швидкої допомоги. Як мінімум, одна карета швидкої − для кожної футбольної команди, одна − для VIP-гостей, та по одній − на кожні 10 тисяч присутніх на стадіоні вболівальників.

Якщо в ході проведення фінальних ігор станеться надзвичайна ситуація, Концепцією передбачено створення Лікувального стаціонару − місця, де надаватиметься невідкладна допомога для стабілізації значної кількості потерпілих та підготовки їх до госпіталізації.

Враховуючи, що значну роль під час проведення чемпіонату відіграватиме узгодженість дій організаторів, Концепцією регламентовано взаємодію закладів охорони здоров’я з підрозділами МВС, МНС, СБУ та з іноземними партнерами.

+++

Делегация Харькова знакомится в Познани с подготовкой польского города к Евро-2012

Юрий Банахевич

Укринформ

08.06.09

Делегация Харькова во главе с заместителем городского головы по вопросам организации Евро-2012 Виктором Христоевым знакомится с подготовкой к чемпионату в польском городе Познань. Целью визита украинцев в город-побратим Харькова является обмен опытом в сфере подготовки к турниру с польскими коллегами, которые занимаются организацией ЧЕ-2012 в административном центре Великопольского воеводства РП, сообщает собственный корреспондент УКРИНФОРМа со ссылкой на РАР.

Выступая сегодня в муниципалитете Познани, В. Христоев отметил позитивную динамику подготовки Харькова к еврофоруму. «Заверяю, что преодолеем все трудности и прекрасно организуем турнир. Стадион отдадим в эксплуатацию 30 сентября этого года. В июле откроем футбольную академию с девятью полями и четырехзвездочной гостиницей, в которой во время чемпионата будет гостить «семья УЕФА», − сообщил чиновнику.

Информируя о подготовке города к Евро-2012, заместитель городского головы также сказал, что некоторые инвестиции, например, строительство аэропорта, опережают график. «Единственной нашей проблемой, на которую указал нам Мишель Платини, это гостиничная база. Однако я вполне уверен, что выполним все требования, которые ставит перед нами УЕФА в контексте гостиниц различного сорта», − подчеркнул заместитель городского головы Харькова.

В. Христоев также напомнил, что Харьков и Познань в ноябре 2008 года подписали совместное соглашение и в рамках подготовки к ЧЕ-2012 тесно сотрудничают со своими городами-побратимами в Германии − Ганновером и Нюрнбергом, которые уже имеют опыт в организации мундиаля 2006 года.

Заместитель городского головы Харькова отметил много похожего в обоих городах. «В Познани, как и в Харькове, местные команды эксплуатировали стадионы, которые находились в состоянии модернизации. «Металлист», как и «Лех» (местная команда высшего дивизиона − УКРИНФОРМ), в своих чемпионатах завоевывали бронзовые награды, а также хорошо выступили в Кубке УЕФА», − привел параллели В. Христоев.

По убеждению харьковского чиновника, нужно рассмотреть вопрос авиационного сообщения между Харьковом и Познанью. «Это углубило бы наши культурные отношения, а также бизнес-контакты», − отметил он.

В то же время, чиновник союза «Познань Евро 2012» Збигнев Таларчик подчеркнул, что город также заимствует опыт Харькова в подготовке к турниру. «С Харьковом, который является нашим городом-побратимом, часто обмениваемся опытом и осуществляем взаимные визиты», − констатировал он.

+++

Посол України в Польщі: Наша мрія, аби безвізовий режим запровадити ще до Євро-2012

Оксана Климончук

Unian.net

07.06.09

За останні роки Польща та Україна зблизилися  як ніколи. Кажуть, що Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Олександр Моцик цьому посприяв чи не найбільше. Саме завдяки його ініціативності за останні три роки двостороння торгівля з Польщею виросла з 2,5 млрд. дол. США (за 2005 р.) до 7 млрд. дол. США (за 2008 р.). При цьому, Польща вийшла з п’ятого на третє місце серед торговельно-економічних партнерів України (після Росії і Німеччини). За цей час більше, ніж у 3,5 рази зросли обсяги польських інвестицій в українську економіку і зараз вони становлять близько 700 млн. дол. США.

З паном послом ми зустрілися в посольстві України в Варшаві. А після зустрічі з нами в посла була запланована чергова зустріч із представниками польського бізнесу…

Пане посол, у що саме польські бізнесмени найбільше інвестують у Україні?

Олександр Моцик По-перше, у банківську систему. Наприклад, банк «ПКО». Це державний польський банк, що дуже міцно стоїть на ногах.

До речі, щодо кризи, то в Польщі вона має найнижчий рівень, ніж загалом по Європі.

Чому так?

Банківська система нормально працювала, не давала кредитів під сумнівні проекти. Й загалом ріст ВВП у Польщі 5-6%. Це один з найвищих показників у Європі.

У Польщі все працює: банкам гроші повертають, кредити банки видають. Звісно, банки не досить охоче видають довгострокові кредити й кредитна ставка зросла, але загалом у Польщі банківська система функціонує нормально.

Тут майже не говорять про кризу.

В Україні наша прем’єр теж намагається менше говорити про кризу…

В Україні трохи складніша ситуація, але якщо постійно повторювати: криза, криза, то легше не стане. Потрібно працювати. Потрібно мати програму виходу з кризи. Влада повинна бути в цьому єдина.

Польщі більш-менш це вдається.

Але повертаючись до інвестицій… Також є такі потужні інвестори як «Барлінек» − виробництво паркету, Cersanit − виробництво кераміки, які разом уже вклали в Україні 200 мільйонів доларів. Головний штаб «Барлінека» знаходиться у Вінниці, а Cersanit − у Житомирській області. У Харкові виготовляє меблі фірма «Новий стиль», а на Закарпатті деталі для інтер’єру салонів автомобілів виробляє фірма «Інтер-Ґроклін».

Загалом польський бізнес на сьогодні інвестував у Україні 700 мільйонів доларів, у нашій країні працює понад 1440 фірм з польським або з українсько-польським капіталом чи плюс капіталом третіх країн.

В основному, бізнесмени задоволені ситуацією в Україні. Звичайно, є й проблеми. Одна з найскладніших проблем − повернення ПДВ, але тут ситуація однакова для всього бізнесу в Україні. Бізнес розуміє, що повністю безхмарним життя не буває.

Але чи ж вони зовсім не зважають на ризики, маю на увазі, політичну ситуацію в Україні?

А де ризиків немає? А яка політична ситуація в Україні?! В Україні відбувається усе в рамках демократії.

Чи хотілося б, аби в нас було менше політичних змагань? Звичайно, хотілося б. Але загалом − це більш-менш нормальна ситуація для демократичної країни, особливо для молодої демократичної країни.

Хочу перейти до теми, однаково близької для України і Польщі, − футбольної. Для початку не відмовлю собі в задоволенні згадати  про перемогу українського «Шахтаря»  в Кубку УЄФА. Як сприйняли цю перемогу в Польщі?

Ой… Більшість поляків уболівали за «Шахтар». Це пояснюється тим, по-перше, що у футбол грала Україна, а симпатії в Польщі до України сьогодні досить сильні. По-друге, Маріуш Левандовскі, який дуже успішно зіграв у цьому поєдинку, є поляком.

Більше того, по всіх каналах показали, як Левандовскі після матчу взяв свого синочка на руки, обв’язавшись польським прапором, отримував нагороду з рук президента УЄФА Мішеля Платіні.

Тож Польща мала підстави гордитися разом з нами.

Перемога, на мій погляд, була блискуча. Я дивися весь матч, але кілька разів доводилося виходити подихати свіжим повітрям, так хвилювався.

Гадаю, є символічним, що виграв донецький клуб. Думаю, після цієї перемоги Донецьк зрозумів, що він представляє не тільки Донбас, а й всю Україну. Що вся Україна від Львова до Луганська, від білоруського кордону до найпівденнішого мису України, вболівала за «Шахтар».

Думаю, що всі громадяни України, незалежно від їхньої національності, відчули, що вони представники великої європейської спортивної країни.

Та й самі турки, на мій погляд, вболівали за Україну.

Мабуть, тому що наших у них відпочиває більше, ніж німців…

Так, наших багато там відпочиває, кілька сотень тисяч щорічно. Нещодавно мав розмову з послом Туреччини в Польщі, то він казав, що за минулий рік українців відпочило близько 400 тисяч.

Як би Ви оцінили загальний стан підготовки Польщі до Євро-2012?

Загальний стан добрий. Те, що УЄФА вже визначило міста: Варшава, Гданськ, Познань, Вроцлав, говорить про те, що Федерація теж задоволена підготовкою.

Звісно, Польщі багато в чому допомагає її членство в ЄС.

Європейський Союз спеціально не видає гроші на підготовку до Євро, але в контексті реалізації загальних інфраструктурних проектів іде підготовка й до Євро. Тобто якщо будується дорога, реконструюється аеропорт чи ще щось за кошти ЄС, то це, звісно, позначається позитивно загалом на ситуації, у тому числі й на ситуації в контексті підготовки до Євро-2012.

Виходить, полякам  набагато легше готуватися…

Виходить, легше. Ну а що зробити?! Якщо б ми були членом ЄС, то й нам було б легше. Тож треба просто працювати над тим, аби ми швидше свої мрії реалізували.

Я не хочу сказати, що в нас будуть якісь труднощі. Будьте певні, що ми гідно підготуємося, бо всі розуміють ціну відповідальності. Тобто, ми повинні всім показати, що Україна набагато краща, ніж те уявлення, яке має про нашу країну пересічний іноземець.

Як сприйняли відмову міста, яким відмовили, − Краків і Хожув?

Мені важко відповідати на це запитання, бо це питання внутрішнє. Ну звісно, що без особливої радості.

Але, мабуть, не так, як у нас, де відразу почали говорити про чиєсь там лобіювання?

Скажу так, наскільки я зрозумів ситуацію, основне слово сказало УЄФА, яке визначало міста-кандидати за об’єктивними критеріями. Так завжди буває, коли щось не складається, − шукають винних.

Не думаю, що національні органи мали якесь право голосу. Треба враховувати той фактор, що Мішель Платіні − людина досить вольова.

Чи плануються якісь прес-тури українських та польських журналістів по наших країнах?

Ідея хороша. Гадаю, ми такі тури організуємо. Кажуть, преса − четверта влада і, мабуть, це так. Вона своїм постійним моніторингом і контролем допомагає. Це, власне, є характеристика демократії…

З якими найчастіше питаннями звертається до Вас Григорій Суркіс?

Це питання стратегічного плану, тобто, аби Україна з Польщею працювали як одна команда. Аби в обох країнах було об’єктивне висвітлення стану підготовки до Євро-2012.

Чи пропонує Польща в рамках Східного партнерства якісь проекти Україні?

Олександр Моцик СП спрямоване на розвиток країн-сусідів Європейського Союзу, зміцнення у них демократії, ринкової економіки, тобто наближення стандартів у країнах-сусідах до європейських. Для цього виділена певна сума коштів.

Ми дуже вдячні полякам і шведам за таку ініціативу, проте щодо політичного моменту, ми одразу заявили, що не вважаємо СП альтернативою членства в ЄС. І якщо б це було так, то ми б цю ініціативу не прийняли. Сприймаємо СП тільки як додатковий інструмент на зближення з Європою, що допоможе нам підняти наші стандарти.

Перш за все, нас цікавить управління кордонами й візова ситуація загалом, аби були високі стандарти на українсько-польському, українсько-єесівському кордонах. Тобто, аби там була достатня кількість пунктів пропуску, як це було раніше, наприклад, на кордоні Польщі й Німеччини.

Ми зараз уже за крок від того, що організуємо з Польщею спільний контроль.

Хочемо йти по шляху подальшої лібералізації візового режиму з перспективою отримати безвізовий режим. Наша мрія, аби це зробити ще до Євро-2012. У будь-якому випадку ситуація має змінитися, не може завжди бути так, що громадяни ЄС можуть їздити в Україну без віз, а наші громадяни змушені ще й за ті візи платити.

600 мільйонів для всіх шести країн у рамках СП − хіба не замало?

Однозначно, хотілося б більше. Завдання зараз полягає в тому, аби ефективно витратити хоча б ці гроші. А нас цікавить енергетична безпека, проекти з екології, управління кордонами, приведення законодавства України до європейських стандартів.

У Празі було домовлено, що Україна протягом місяця надасть свої пропозиції щодо проектів, які б ми хотіли реалізувати в першочерговому порядку.

Що саме в енергетичній безпеці?

Аби Україна була частиною загальноєвропейської системи енергобезпеки. Конкретно мова йде про проект євроазійського нафтотранспортного коридору, модернізацію ГТС України.

Віктор Ющенко часто відвідує Польщу, набагато частіше, ніж Качинський − Україну…

Я б так не сказав. Ми тут маємо приблизно паритет. Буває, однак, що в один рік один Президент більше приїжджає, в інший − другий. Загалом це приблизно шість, а то й більше візитів на рік разом до України і Польщі.

Чи вважаєте Ви нормальним, що наш Президент часто відвідує свого одного сусіда і не відвідує іншого?

Я як посол України в Польщі дуже радий, що Президент, прем’єр-міністр, міністри часто відвідують Польщу.

Це значить, що в наших двосторонніх відносинах справді є багато роботи. Щоразу є певна кількість питань стратегічного плану, які потім переростають у конкретні проекти, над якими працюють обидві країни.

Багато росіян сприймають зближення Польщі та України мовби спробу ізолювати Росію…

По-перше, ніякої спроби ізолювати Росію не робиться, це неможливо… Це взагалі було б контрпродуктивно як для України, так і для Польщі. Росія − дуже потужний гравець на світовій арені. Україна однозначно хоче мати якнайкращі відносини з Росією і, наскільки я розумію, ми над цим постійно працюємо.

Між Туском і Качинським є теж багато непорозумінь, часом ці непорозуміння доходять аж до смішного, наприклад, Качинський не поїхав на саміт Східного партнерства, бо їхав Туск. Проте, це їм не заважає вибудовувати єдину політику Польщі. А розбіжності наших Президента й прем’єра чомусь заважають…

Покажіть мені будь-яку європейську країну, де все гладко між усіма гілками влади, особливо, коли вони належать до різних політичних сил.

Після інциденту з Юрієм Луценком у Німеччині наше МЗС звинуватили, що недостатньо його захищало. Чи правильно себе повело МЗС, на Вашу думку?

Ніяких деталей про цю ситуацію не знаю, проте скажу в загальному. Міністерство закордонних справ − центральний апарат і закордонні установи − працює таким чином, аби всі громадяни України, незалежно від їх статусу, посад, політичних уподобань, отримували в повному обсязі той захист, який українська держава вимагає від дипломатичної системи. І, повірте мені, у цьому контексті працюють усі.

То Ви хочете сказати, що Луценко не отримав відповідного захисту?

Я хочу сказати, що залізне правило консула − захищати якомога ґрунтовніше права всіх українських громадян. Було б некоректно, якщо б посол України в Польщі почав коментувати ситуацію, яка склалася в іншій країні.

Ви завжди утримуєтеся від політичних оцінок?

(Сміється) Я можу коментувати тільки ті речі, які у моїй компетенції.

Бувало багато різних нестандартних випадків з нашими громадянами в Польщі. Хто б не був цей громадянин, у чому б він не звинувачувався, завдання посла, консула − захистити його права, опираючись на міжнародне право і відповідні двосторонні документи.

Звісно, якщо громадянин учинив злочин, то він повинен відповідати за нього на основі польського законодавства, але дуже важливо, аби всі його процесуальні права при цьому були захищені.

Згідно підписаної угоди між Польщею та Україною в березні 2008 року 1,5 млн. українців могли отримати дозвіл безвізово їздити до Польщі в рамках Малого прикордонного руху. Скільки тепер українців матимуть право отримати такий дозвіл, зважаючи на те, що раніше домовлена 50 км зона була зменшена до 30+?

Ми зараз підходимо до дуже важливого моменту, коли угода набуде чинності. Плануємо, що це відбудеться десь на початку червня. Тобто, ми вже поінформували польську сторону про завершення усіх процедур, необхідних для набуття угодою чинності. Польська сторона зі свого боку їх теж завершує. Згідно з положеннями самої угоди, вона набуде чинності на десятий день після отримання ноти-відповіді від Польської сторони.

Громадяни України матимуть право подавати заявки на отримання відповідних карток на перетин кордону в порядку малого прикордонного руху. Уся процедура видачі цих карток займає близько місяця. Тож маємо надію, що у липні поїздки в рамках МПР стануть реальністю.

Можливістю поїздок з боку України скористається близько мільйона громадян України. Одразу хочу сказати, що ми з Польщею домовилися, що прикордонна смуга, яка мала працювати в контексті малого прикордонного руху, мала бути 50 кілометрів, але, як відомо, ЄС не погодив відповідну формулу, наполігши на варіанті 30+.

Але ми працюємо й над тим, аби розширити зону до 50 кілометрів.

Чи вдалося вже досягти згоди про проведення спільного контролю у пунктах пропуску на кордоні України та Польщі, який би дозволив пришвидшити пропуск автомобілів і людей? Коли і на яких пунктах він буде запроваджений?

Ми дуже близькі до завершення переговорного процесу, він був доволі насиченим і серйозним. Ми погодили зміни до статті п’ятої двосторонньої Угоди про співпрацю під час здійснення контролю усіх товарів і транспортних засобів, які перетинають українсько-польський кордон, від 25 червня 2001 року. Це відкриває можливість найближчим часом запровадити спільний митний і прикордонний контроль.

Хочу підкреслити, що його раніше не було. Зараз ідеться про спільний контроль. Але для цього українська сторона повинна виконати кілька умов, зокрема, ратифікувати конвенцію №108 Ради Європи «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних» від 1981 року з додатковим протоколом від 8-го листопада 2001 року щодо створення органів нагляду в сфері захисту персональних даних. Тобто, ми маємо стати частиною порядку, який існує в Європі.

Україна та Польща найближчим часом планують підписати Дорожню карту співпраці на найближчі роки. Які основні завдання планується реалізувати в рамках цього документу?

Це вже буде друга Дорожня карта. Першу − на 2007-08 роки сторони успішно виконали.

Основними розділами на ці роки − 2009-10 − буде наступне посилення діалогу в різних форматах європейської інтеграції. Тут важливою буде підтримка Польщею України в діалозі з ЄС щодо, зокрема, укладення угоди про Асоціацію, про зону вільної торгівлі.

Співпраця в економічній сфері. Зі вступом України до СОТ торгівля та інвестиції між двома країнами почали зростати швидкими темпами. За минулий рік ми мали рекордний обсяг торгівлі на рівні семи мільярдів доларів, що на 45% більше, ніж попереднього року. Звісно, зараз криза вносить корективи, але вона не вічна. Отож, важливим пріоритетом буде подальший розвиток економічної співпраці.

Дорожня карта також включатиме питання енергетичної безпеки, зокрема, спільної роботи над проектом Євроазійського нафтотранспортного коридору.

Звісно, і спільна робота щодо Євро-2012.

Прикордонна й міжрегіональна співпраця. Співпраця у сфері культури.

Планується, що Дорожню карту підпишуть Президенти України та Польщі.

Як посол може розважатися? Нещодавно Сергій Терьохін, коли я його запитала, чи він грає в казино, сказав, що останній раз грав у 1993 році в Женеві з нашим послом, тоді виграв тисячу доларів…

Олександр Моцик Отак взяв і здав бідного посла (сміється). А якщо серйозно, то для розваг не зовсім вистачає часу − роботи в посольстві  вистачає на всі сім днів тижня.

Наприклад, я вам розкажу, що я робив останні дні… У п’ятницю в Жешуві відкривав пам’ятну дошку Симону Петлюрі, до 130-річчя з Дня його народження, союзнику Польщі в боротьбі з більшовиками. Ранком − на авто з Варшави до Жешува, у той же день − повернення до Варшави. Разом − це 540 км. У суботу на авто поїхав на український фестиваль «Українська весна в Познані» (від Варшави до Познані − 360 км), у неділю повернувся. Там було дужо багато заходів: співали сучасні рок-гурти, виступали театри, зіграли футбольний матч, присвячений Євро-2012. Разом з Єжи Гофманом та Богданом Ступкою проводили прес-конференцію…

Але якщо приїжджають мої діти, то ми стараємося виїхати десь за Варшаву, наприклад, у Краків, Ґданськ, ходимо на якісь імпрези у Варшаві.

А так, більшість субот та неділь зайняті суто службовими справами.

А де живуть Ваші діти?

Старша дочка закінчує маґістратуру в Києві на факультеті інформаційних технологій Київського національного університету ім. Т.Шевченка. А молодша дочка закінчила фізичний факультет за спеціальністю астрофізика цього ж університету, а зараз вчиться на факультеті космічних технологій в університеті Делфта у Нідерландах. Захотіла стати інженером космічних технологій. У неї з дитинства було бажання будувати космічні кораблі.

Кажуть, що діти дипломатів мають багато переваг… Можливо, й так, але і проблем дуже багато, бо дітям потрібно постійно переїжджати з країни в країну, а потім постає навіть питання знань рідної мови, здобуття освіти в своїй країні. Але мої діти, я пишаюся цим, прекрасно володіють рідною мовою. Перфектно знають англійську і російську, розмовляють також французькою.

+++

Пересування Польщею стане швидше?

2012ua.net

06.06.09

Завдяки футбольному Євро-2012 пересування Польщею стане швидше. Подорож залізницею з Варшави до Гданську триватиме не як зараз 4.5 години, а всього лише 3. Автомобілем доїхати зі столиці до Вроцлава можна буде за 4 години − зараз на годину довше. Принаймні це випливає з урядового звіту, який був затверджений Сеймом до Євро-2012.

Здобуте право на організацію чемпіонату Європи з футболу, мало стати для нас шансом суттєво покращити інфраструктуру, стати більш цивілізованими, − розповів у недавньому інтерв'ю міністр інфраструктури Цезар Грабарчік. − Й ми добре використовуємо цей шанс. на наших дорогах вже значне пожвавлення − ми будуємо й ремонтуємо сотні кілометрів доріг, ми інвестуємо гроші у модернізацію залізниці.

Головним ефектом від реалізації ключових проектів повинно стати значне скорочення часу на подолання відстані між великими містами. Найбільше покоротшає час проїзду з Варшави до Гданську та Вроцлава. Також швидше можна буде дістатись зі столиці до Познані, адже на 2012 рік заплановано запуск автобану А2,  який буде проходити через Познань та далі до кордону з Німеччиною. У звіті з підготовки до Євро-2012 вказано, що вже зараз відстань від Варшави до Познані можна подолати за 2 год. 50 хв., але на практиці це неможливо. натомість після введення в експлуатацію автобану, час 2 год.40 хв. стає дуже реальним.

Але з будівництвом автобану А2 на відрізку Лодзь-Варшава є проблеми. Дональд Туск навіть пригрозив міністру Грабарчіку відставкою, якщо той не вирішить питання фінансування й не почне роботи.

Однак,експерти мають сумніви, дивлячись на урядові плани.

+++

На об'єкті до Євро-2012 у Дніпропетровську виник стихійний ринок

2012ua.net

07.06.09

Незважаючи на втрату права проводити єврочемпіонат, в місті побудують всі 22 готелі, де повинні були приймати іноземних гостей. Як розповів заступник міського голови Дніпропетровська Олександр Афанасьєв, поки що жоден з інвесторів не відмовився від продовження проекту.

«Їх будували не до Євро-2012, а тому, що ці готелі потрібні місту», − говорить чиновник. Крім того, буде реалізований проект транспортної розв'язки в районі вулиці Чкалова − кошти зараз шукають.

 До речі, не у всіх інвесторів є гроші на продовження будівництва. Так, нещодавно на вулиці Пастера, де планували побудувати багатофункціональний комплекс «Гостинний двір», утворився стихійний ринок.

 «Дозволу на ринок немає, але поки  в інвестора не з'являться гроші на це будівництво, ймовірно, все залишиться, як є», − розповів Афанасьєв.

+++

Загрева заявляє, що його незаконно звільнили з посади гендиректора аеропорту «Львів»

УНІАН

05.06.06

Олександр ЗАГРЕВА заявляє, що його незаконно звільнили з посади генерального директора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», і звинувачує міністра транспорту і зв’язку України Йосипа ВІНСЬКОГО у підготовці «рейдерської атаки» на цей аеропорт.

Про це О.ЗАГРЕВА заявив в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, «міністр транспорту і зв’язку України Йосип ВІНСЬКИЙ готує рейдерську атаку із захоплення ДП «Міжнародний аеропорт «Львів». Як сказав О.ЗАГРЕВА, Й.ВІНСЬКИЙ «видав незаконний наказ про моє звільнення з посади», щоб отримати контроль над фінансами, виділеними на будівництво аеропорту в рамках підготовки до Євро-2012.

Він повідомив, що наказ про звільнення від 2 червня − «нечинний, оскільки я вже тиждень перебуваю на лікарняному».

О.ЗАГРЕВА заявляє, що Й.ВІНСЬКИЙ і раніше вчиняв неодноразові спроби усунути його з посади, а «зараз форсує події, оскільки сам знаходиться невідомо в якій ситуації з огляду на події в парламенті».

«4 червня в аеропорту «Львів» з метою вивчення ситуації перебував заступник міністра транспорту, голова Державіаадмінстрації Олексій ДАВИДОВ, який сьогодні вранці літаком відлетів до Києва. Він заявив моєму заступникові по режиму (заступнику генерального директора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів») Володимирові КОКШАРОВУ, що в аеропорту ситуація нормальна, жодних претензій до мене немає», − заявив О.ЗАГРЕВА.

Коментуючи інформацію ЗМІ, він зазначив, що наказу на призначення гендиректором аеропорту «Львів» Валентина МАТЮШЕНКА ні він, ні працівники підприємства не бачили.

Як повідомила журналістам тимчасово виконуюча обов‘язки директора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Наталія КУНЦІВ, «спроба теперішнього захоплення ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» − це вже третя спроба рейдерської атаки на підприємство. Подібні спроби із захоплення підприємства вже відбувалися у січні-лютому цього року». За її словами, колектив не інформував про це ЗМІ, оскільки «все обходилося і до звільнення гендиректора не доходило, а зараз ми просто змушені це зробити, щоб захистити підприємство, і з цією метою вже навіть створили страйковий комітет».

Н.КУНЦІВ також повідомила, що від імені трудового колективу направлено листи з приводу рейдерського захоплення ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» до прокурора Львівської області Олексія БАГАНЦЯ, начальника Головного управління МВС України у Львівській області Василя ПІСНОГО, начальника Управління СБУ у Львівській області Станіслава КУРМАНА.

«Також скеровано листи прем’єр-міністру Юлії ТИМОШЕНКО та генеральному прокурору України Олександру МЕДВЕДЬКУ з приводу фактичного рейдерського захоплення ДП «Міжнародного аеропорту «Львів», − поінформувала Н.КУНЦІВ.

У свою чергу, голова Львівської ОДА Микола КМІТЬ так прокоментував УНІАН цю ситуацію: «Третього червня я, власне, перебував у Мінтрансі, мав розмову з міністром Й.ВІНСЬКИМ, однак про те, що існує якийсь наказ на звільнення О.ЗАГРЕВИ дізнався від журналістів. Я можу сказати, що до цього часу не володію офіційною інформацію про звільнення О.ЗАГРЕВИ, який, як я знаю, знаходиться на лікарняному». За словами губернатора, з ним ніхто не узгоджував це звільнення.

За словами М.КМІТЯ, він знав, що «між Й.ВІНСЬКИМ та О.ЗАГРЕВОЮ є конфлікт», однак навіть не припускав, що гендиректора підприємства можуть звільнити.

«Я вважаю, що О.ЗАГРЕВА як керівник є людиною на своєму місці. Щодо призначення В.МАТЮШЕНКА на його місце − мені нічого не відомо. Скажу лише, що 3 червня я розмовляв з Й.ВІНСЬКИМ власне з приводу призначення В.МАТЮШЕНКА заступником гендиректора аеропорту «Львів», який куруватиме питання будівництва і реконструкції аеропорту до Євро-2012. Однак, на цю зустріч сам В.МАТЮШЕНКО так і не прийшов», − зазначив М.КМІТЬ.

УНІАН звернувся за коментарем до Міністерства транспорту і зв’язку України.

+++

Рішення про звільнення гендиректора аеропорту “Львів” ухвалене на підставі виявлених недоліків у роботі підприємства − Мінтранс

УНІАН

05.06.09

Рішення про звільнення гендиректора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Олександра ЗАГРЕВИ прийнято на підставі виявлених у роботі підприємства недоліків. Про це сьогодні в коментарі журналістам сказав голова Державіаадміністрації, заступник міністра транспорту і зв'язку України Олександр ДАВИДОВ.

«Наказ (про звільнення О.ЗАГРЕВИ − УНІАН) підписано. А причина зазначена в доповіді Комісії з безпеки польотів. Міністр транспорту і зв'язку України Йосип ВІНСЬКИЙ ухвалив рішення на підставі низки недоліків, виявлених на цьому підприємстві», − зазначив голова Державіаадміністрації, додавши, що йому незрозумілі дії керівників аеропорту.

У свою чергу керівник прес-служби Міністерства транспорту і зв'язку Іван ГАЙВАНОВИЧ у коментарі УНІАН зазначив, що рішення про звільнення О.ЗАГРЕВИ «не було спонтанним», зокрема, за його словами, керівник аеропорту раніше одержував догани, були також зауваження від комісії УЄФА тощо.

Як пояснили УНІАН у прес-службі Мінтрансзв’язку, 12 грудня 2008 р. відбулася перевірка авіаційної безпеки в аеропорту, за наслідками якої були виявлені «недоліки в забезпеченні належного рівня авіаційної безпеки в аеропорту «Львів». За результатами перевірки міністр транспорту і зв'язку Й.ВІНСЬКИЙ виніс О.ЗАГРЕВІ догану.

13-17 квітня 2009 р. також відбулася планова перевірка аеропорту «Львів». За даними міністерства, у звіті комісії Державіаадміністрації зазначено: невідповідність стану авіабезпеки умовам чинного законодавства і ряду документів; невиконання вимог програми підготовки персоналу з авіабезпеки тощо. «Крім того, у звіті зазначена відсутність усунення недоліків, виявлених при перевірці в грудні 2008 р., незважаючи на те, що О.ЗАГРЕВА був з ними ознайомлений і підписав результати перевірки», − повідомили в прес-службі міністерства.

Крім того, за даними міністерства, на початку квітня 2009 р. під час перевірки УЄФА підготовки аеропортів до Євро-2012 «стан підготовки аеропорту визнано незадовільним, відсутнє розуміння керівництвом аеропорту основної мети реалізації того або іншого з представлених проектів і низький рівень компетентності». Як зазначають в міністерстві, такі дані наводяться в довідці за результатами інспекційної перевірки за участю експертів УЄФА.

За даними Мінтрансзв’язку, за наслідками перевірок аеропорту «Львів» Комісія з безпеки польотів Державіаадміністрації двічі збирала засідання. «Двічі у травні збиралося засідання, жодного разу О.ЗАГРЕВА на нього не приїхав», − повідомили в міністерстві.

Комплекс всіх цих чинників і вплинув на рішення про звільнення, пояснили в прес-службі.

За даними прес-служби, жодних офіційних документів про те, що О.ЗАГРЕВА перебуває у лікарні, Державіаадміністрація не одержувала.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні О.ЗАГРЕВА заявив, що його незаконно звільнили з посади генерального директора ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», і звинуватив міністра транспорту і зв'язку України Й.ВІНСЬКОГО в підготовці «рейдерської атаки» на цей аеропорт. Як сказав О.ЗАГРЕВА, Й.ВІНСЬКИЙ «видав незаконний наказ про моє звільнення з посади», щоб одержати контроль над фінансами, виділеними на будівництво аеропорту в рамках підготовки до Євро-2012. Він повідомив, що наказ про звільнення від 2 червня − «недійсний, оскільки я вже тиждень перебуваю на лікарняному».

+++

У Вроцлаві вмуровано наріжний камінь на місці будівництва стадіону до Євро-2012

  

Юрій Банахевич

Укрінформ

05.06.09

У Вроцлаві сьогодні вмуровано наріжний камінь на місці майбутньої спортивної арени, де відбуватимуться матчі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  

З цього приводу віце-прем’єр, міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Гжегож Схетина відзначив, що ця подія − це “початок великого проекту Євро-2012 у місті”. Він додав, що усі стадіони, які будуються в країні до чемпіонату, матимуть відповідне фінансування з боку уряду. “Не буде такого, що міста і їх мери залишатимуться зі своїми проблемами наодинці”− наголосив він.

  

У свою чергу, міністр спорту та туризму РП Мірослав Джевецький висловив сподівання, що з цього моменту будівництво усіх стадіонів “відбуватиметься досить швидко”. “У 2012 пишатимемося цими стадіонами, бо вони змінять спорт і польський футбол”, − додав міністр.

  

Мер Вроцлава Рафал Дуткевич підкреслив, що стадіон споруджуватиметься у хорошому місці і буде активно використовуватися постійно, а не лише під час футбольних поєдинків. “Це буде стадіон для жителів Вроцлава та місцевої команди Сілезія”,− зазначив місцевий чиновник.

  

Під стадіоном закопали символічну “скриню часу”, в яку поклали документ, де інформується про початок спорудження стадіону, шарф футбольного клубу “Сілезія” та футбольний м’яч з підписами футболістів команди. Крім того, в ньому міститиметься символ Вроцлава − гном, сьогоднішні номери газет, прапор з написом “ні − расизму”, а також м’яч Ліги чемпіонів, подарований футболістом “Манчестер Юнайтед” Томашом Кущаком.

  

На стадіоні сьогодні тривають роботи по закладенню фундаменту на місці спорудження спортивної арени та паркінгу поблизу стадіону.

  

Стадіон у Вроцлаві вміщуватиме 42 тис. глядачів. Біля нього створюватиметься 4,5 тис. місць для паркування легкових автомобілів, у тому числі 394 місця для вантажівок та автобусів. Під його трибунами міститимуться конференц-зали, офіси, фітнес-клуб, казино, дискотека, тощо.

+++

Головні спортивні події тижня (1-7 червня)

Polskieradio.pl

08.06.09

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

(…)До початку польсько-українського Євро-2012 залишилося 1097 днів.

У п'ятницю у Вроцлаві було закладено «наріжний камінь» під будівництво нового футбольного стадіону на Чемпіонат Європи 2012 року. Арена в районі Масліце має бути закінчений на початку 2011 року.

Президент міста Рафал Дуткєвич підкреслив, що локалізація стадіону − відмінна, і життя на арені пульсуватиме протягом всього часу, а не лише під час матчів польсько-українського чемпіонату Євро. «Це буде стадіон для мешканців Вроцлава і для місцевої команди Сльонск», − додав президент.

Віце-прем'єр-міністр, міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі (а також вроцлав’янин) Ґжеґож Схетина підкреслив, що закладення «наріжного каменя» під вроцлавський стадіон − це початок великого проекту Євро-2012, до якого Польща докладає всі сили.

Міністр спорту і туризму Мірослав Джевєцький висловив надію, що з цього моменту будівництво всіх стадіонів «йтиме дуже швидко». «У 2012 році ми будемо пишатися цими аренами, адже вони змінять польський футбол», − додав голова спортивного відомства.

Під стадіоном було також закопано так звану «скриньку часу»,  до якої потрапили, зокрема, футбольний шарф місцевої команди Сльонск (Вроцлав), підбірка газет за п’ятницю 5 червня, прапор «Ні − расизму» а також м'яч з підписами футболістів і тренерів футбольного клубу Сльонск та оригінальний м'яч Ліги Чемпіонів, подарований колишнім вроцлав’янином а нині воротарем команди Манчестер Юнайтед Томашом Кущаком.

***

Підготовка до футбольного чемпіонату Європи в 2012 році та пов'язані з цим проектом інвестиції − це одні з тем дискусії дводенного Польського Інвестиційного Форуму, який відбувся в Варшаві.

Вартість інвестиції в різних областях, пов’язаних з ЧЄ оцінюється в кільканадцять мільярдів євро, а це викликає чималий інтерес багатьох зарубіжних фірм.

Як нагадав під час дискусії держсекретар Міністерства спорту і туризму Адам Ґєрш перемога польсько-української кандидатури було чималою несподіванкою, а роль співгосподаря стала для країни серйозним викликом, особливо в сфері інфраструктури.

Адам Ґєрш запевнив, що вже сьогодні можна бути впевненим, що в Польщі буде відкрито шість футбольних стадіонів, і що це будуть найсучасніші об'єкти в Європі. Їх спорудження коштуватиме 3,5 млрд. злотих (дещо понад 1 млрд. доларів), з яких половина буде виділена з бюджету держави.

Помічник держсекретаря Міністерства інфраструктури Патриція Волінська-Баркєвич відмітила, що розбудова мережі швидкісних доріг, автострад, залізниць та модернізація летовищ повинні служити не тільки потребам трьох тижнів Чемпіонату Європи з футболу, а й призвести до поступової ліквідації   «багаторічних занедбань» в цій області.

«Занедбань настільки багато, що ми стоїмо перед серйозним вибором пріоритетів, адже всіх завдань за декілька років просто не вдасться реалізувати», − заявила Патриція Волінська-Баркєвич.

Вона також визнала, що багато транспортних інвестицій буде завершено перед Євро-2012. Масштаб інвестиції найліпше демонструє квота 121 мільярд злотих (біля 37 млрд. євро), які найближчими роками буде виділено лише на дорожні інвестиції.

Представники бізнесу під час Форуму підкреслювали, що адміністративні процедури часто ускладнюють і затримують інвестиційний процес.

Натомість, голова товариства PL.2012 (яке координує підготовку Польщі до чемпіонату) Марцін Герра заявив, що «завдяки дуже доброму співробітництву з Управлінням ромадських замовлень удалося чітко провести необхідні тендери».

На думку голови товариства PL.2012, найважливішим елементом, що гарантує успіх тендера, є дуже докладна підготовка державного замовлення. Це допомагає потенційному виконавцю зрозуміти наміри та вимагання замовника і  водночас мінімізує ризик появи протестів в ході тендерів.

Марцін Герра підкреслив також роль експертів УЄФА в підготовці проектів стадіонів, які будуть служити польському спорту протягом довгих років. Саме за участі шести відомих фахівців з різних країн була розроблена концепція об'єктів, яку пізніше було перенесено на

дуже докладний проект.

+++

Розміщенням учасників і уболівальників на Євро-2012 займеться британська компанія

Champion.com.ua

09.06.09

TUI Travel PLC, найбільша в Європі туристична компанія, призначена офіційним агентством з розміщення учасників і гостей чемпіонату Європи з футболу, що пройде в Польщі й Україні у 2012 році.

Thomson Sport, один з підрозділів TUI Travel PLC, стане генеральним агентом з розміщення учасників і гостей чемпіонату УЄФА ЄВРО 2012TM і разом з оргкомітетом чемпіонату буде відповідати за їхнє розміщення і додаткове обслуговування.

Відповідно до контракту, Thomson Sport надасть близько 200 000 готельних місць у всіх містах, де будуть проходити матчі чемпіонату, основним цільовим групам УЄФА. До них відносяться офіційні особи, футбольні команди, спонсори, представники ЗМІ і ділові партнери.

Центральний офіс TUI Travel PLC знаходиться у Великій Британії.

+++

Газон готов!

Donbass-arena.com

07.06.09

Укладка газона на «Донбасс Арене» завершена. Чтобы полностью застелить поле мятликом луговым, восьми работникам потребовалось четыре дня. На очереди следующий этап работы − стрижка подросшей за это время травы и обработка стыковочных швов, для чего в течение нескольких часов по газону будет ездить специальный каток.

Кроме того, в ближайшие несколько дней будет закончен монтаж всех коммуникаций, располагающихся в «пироге» поля. Естественно, с контрольным тестированием. Одновременно на поверхности займут свои места ворота, а по углам установят флажки. Вся эта процедура будет сопровождаться постоянным поливом газона. А разметку на него нанесут уже непосредственно перед открытием «Донбасс Арены».

+++

Підписатися на новини