Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

 

Олігархічні війни на полі Євро-2012

Сергій Лещенко

Pravda.com

28.05.09

У коаліції Юлії Тимошенко знову тріщина − цього разу спричинена образою, нанесеною Ігорю Коломойському. Дніпропетровський олігарх прагне вендетти за виключення рідного міста з числа тих, в яких буде проведено Євро-2012.

19 травня у парламенті було зареєстровано постанову про звільнення Івана Васюника з посади віце-прем'єр-міністра. Серед соавторів документу − люди, пов’язані з Коломойським − Кирило Куликов і Едуард Зейналов.

Шокований рішенням УЄФА, Коломойський вимагає відставки Васюника і шантажує цим коаліцію.

Як відомо, лідер групи «Приват» має вплив щонайменше на п’ятьох депутатів «Нашої України» (Палиця, Третьяков, Зейналов, Геращенко, Куликов). Цейлюдський ресурс Коломойського може виявитися критичним для коаліції, адже рішення фракції НУНС про участь в союзі з БЮТ і блоком Литвина має перевагу лише в один голос.

Коломойський переконаний, що Васюник не доклав усіх потрібних зусиль, щоб Дніпропетровськ приймав Євро-2012 − тоді як за рідну Львівщину віце-прем'єр з гуманітарних питань вболівав значно сильніше.

Особливо обурило Коломойського те, що Дніпропетровськ втратив чемпіонат, хоча з самого початку мав статус основного міста для Євро-2012.

У Дніпропетровську, на відміну від усіх інших міст, вже рік як збудовано стадіон, здатний приймати матчі європейської першості. І хоча зараз «Арена Дніпро» справді не сертифікована УЄФА через недостатню кількість місць для вболівальників, однак це питання при бажанні можна було вирішити.

Фактор Суркіса

Але Васюник − це лише ритуальна жертва, якої прагне Коломойський. Уже два тижні весь олігархат говорить про те, що Коломойський вважає Григорія Суркіса головним винуватцем втрати Дніпропетровськом Євро-2012.

Коломойський запідозрив Суркіса, що той «злив» Дніпропетровськ у обмін на Харків, який лобіював президент футбольного клубу «Металіст» і олігарх з неменшими амбіціями Олександр Ярославський.

Президент УЄФА Мішель Платіні у своєму листі меру Дніпропетровська прямо визнає, що рішення про виключення міста було ухвалено «після (...) проведення консультацій з представниками приймаючих асоціацій», яку в Україні очолює Григорій Суркіс.

При чому сталося все це, коли Коломойський перестав тримати руку на пульсі ситуації через хворобу близької людини.

Конфлікт ускладнюється тим, що Коломойський хоч і є віце-президентом Федерації футболу, тобто заступником Суркіса на його основному місці роботи, але в бізнесі з Суркісом він виконує роль «старшого». Крім того, дніпропетровський олігарх тривалий час фінансово підтримував «Динамо» (Київ).

(«Коломойський уже просто з'їв Суркіса і не подавився», − згадував ще в 2006 році покійний зараз Максим Курочкін.)

Водночас Суркіс виступає категорично проти відставки Васюника − він як головний координатор Євро-2012 не хоче втрачати чиновника, з яким зміг легко порозумітися. «Знімете його − втратимо Євро», − захищає Суркіс віце-прем'єра від атак.

П’ятизірковий дефіцит

З боку Федерації футболу лунають пояснення, що образи Коломойського безпідставні.

«Досягненням є навіть те, що Україні вдалося зберегти шанс на проведення Євро-2012 за формулою 4+4. Були дуже великі ризики, що Україна отримає лише два міста для проведення Євро-2012», − зазначають джерела в оточенні Суркіса.

Жодне з українських міст не відповідає вимогам УЄФА, а Платіні не міг допустити низький рівень першості в Україні, тому що в майбутньому йому буде складно вимагати високі стандарти від наступних держав-претендентів.

Якщо би Україні залишили два міста, то поруч з Києвом цілком міг опинитися не Донецьк і не Львів, а... Одеса, про що неофіційно говорив Платіні.

«Під час останнього приїзду в Україну Платіні озвучив, що Євро-2012 може залишитися тільки Києві та Одеса. Він пояснив: «Для України Євро-2012 − це шанс представити країну. Людина, яка приїде на футбольну першість, має комфортно приземлитися, комфортно доїхати до готелю, комфортно поселитися, і комфортно подивитися футбольним матч на стадіоні», − розповів «Українській правді» свідок непублічних переговорів Платіні в Києві.

«Тому, за словами Платіні, Україна повинна мати не лише стадіони, аеропорти, але і достатню кількість готелів», − додає джерело.

При цьому, якщо місто буде приймати лише матчі групового турніру, то до нього одна вимога щодо кількості готельних місць класу п’ять зірок. Наприклад, Донецьк має гарантувати 1 тисячу 400 п'ятизіркових кімнат. Якщо ж Київ прийматиме фінальний матч, то готельних кімнат класу п’ять зірок має бути 2 тисячі.

І, наприклад, навіть якщо Донецьк буде підтверджений як місто-учасник Євро-2012, то там проводитиметься лише груповий турнір і лише за участі збірної України. Про це сказано в листі Платіні до Суркіса та Васюника.

Тобто на грандіозному стадіоні Ахметова відбудеться максимум три матчі. Причина цьому − не лише відсутність достатньої кількості готелів, але і географія − УЄФА намагається зменшити дискомфорт для вболівальників, які змушені будуть їхати на крайній схід Європи до Донецьку, щоб переглянути матчі своєї збірної.

«В плані готелів найкраще була підготовлена Одеса. Вона претендувала лише на груповий турнір і вже зараз забезпечена великою кількістю готелів, хоча там немає жодного п’ятизіркового. Трохи гірше ситуація в Києва, оскільки столиця також поки не має гарантій достатньої кількості номерів класу п’ять зірок, щоб приймати фінальний матч», − зазначив співрозмовник «Української правди».

При цьому в листі на ім'я мера Черновецького Платіні прямо сказав, що «розцінки деяких готелів в Києві та навколо нього надзвичайно високі та не відповідають рівню інфраструктури цих готелів».

Аеропорт без імені Коломойського

У травні, перед вирішальним засіданням виконкому УЄФА, Ющенко, Тимошенко і Литвин направили на ім'я Платіні спільного листа. Хоча в Дніпропетровську побутує думка, що в зверненні були вказані міста, які отримали гарантії влади, але це не так.

«Українська правда» мала нагоду ознайомитися з «листом трьох». Насправді керівництво України просто залишило на розсуд УЄФА остаточний вибір міст і гарантувало «сконцентровати додаткові ресурси» для їх підготовки.

Зрештою УЄФА визначило українську четвірку, і Дніпропетровськ туди не потрапив. Найбільше проти батьківщини Коломойського зіграв конфлікт навколо аеропорту.

Дніпропетровські аероворота не отримали державних гарантій його реконструкції, що, на думку мера Куліченка, занепастило місто.

Але відповідь Васюника категорична: державні гарантії могли отримати лише два державних аеропорти − «Бориспіль» та «Львів».

Аеропортом Дніпропетровська володіє відкрите акціонерне товариство «Дніпроавіа», в якому має інтерес Ігор Коломойський як найбільший кредитор.

Приватизація літовища була заблокована рішенням Радбезу від червня 2008. Хотіли як краще − відокремити аеропорт зі складу «Дніпроавіа» і створити держпідприємство «Міжнародний аеропорт Дніпропетровськ».

А вийшло як завжди − нічого зроблено не було. У лютому 2009 року РНБОУ зробило крок назад і доручило провести приватизацію «Дніпроавіа». Але не встигли − аеропорт залишився у підвішеному стані. І тих гарантій, яких потребувало УЄФА, воно від Дніпропетровська не отримало.

Негативний вердикт вразив владу міста. Депутати навіть запропонували оголосити Суркіса «персоною нон-грата». У перші дні мерія збиралася подати апеляцію, хоча зараз відмовилася від цієї ідеї.

Дніпропетровськ запропонував УЄФА призупинити своє рішення, поки не визначаться доля українських міст, які приймуть Євро-2012. До звернення також прикріпили гарантійні листи Коломойського як власника стадіону і потенційного інвестора аеропорту.

Мер Одеси не пробачив сину Одеси

Одесу не менше обурило виключення з числа претендентів на Євро-2012. Мер міста Едуард Гурвіц заявив, що не буде наслідувати приклад Куліченка і апелюватиме до спортивного арбітражу в Лозанні.

«Ми цього так не залишимо. Я направив листи президенту ФІФА Блаттеру, президенту УЄФА Платіні, послам країн УЄФА і мерам 40 міст-побратимів Одеси. І ми будемо позиватися, щоб повернути Одесі право проведення Євро-2012», − розповів Гурвіц про свої плани.

В інтерв’ю «Українській правді» Гурвіц розповів свою історію:

«Торік я був у штаб-квартирі УЄФА в Ньоні, де зустрічався з Мішелем Платіні. Він мені чесно сказав, що був проти надання Україні Євро-2012, але, за його словами, «Суркіс вирішив це питання з виконкомом УЄФА» і Платіні підпорядкувався колективній волі.

У мене було одне прохання до Платіні − щоб міста, які прийматимуть чемпіонат, справедливо визначалися за ступенем готовності. Платіні сказав, що особисто об'їде всі міста-претенденти. Крім того, він пообіцяв, що на рішення про визначення міст-учасників Євро-2012 не вплинуть ні президент України, ні прем'єр-міністр, ні Суркіс. Він чомусь назвав одне це прізвище, і пізніше я зрозумів − чому.

Комісія УЄФА встановила, що Одеса − найбільш підготовлене місто до чемпіонату, з гарною інфраструктурою. 11 травня було оголошено дані експертів УЄФА, згідно якими Одеса займала друге місце: 32 штрафних бали було в Києва, 44 − у нашого міста, третім був Львів завдяки державним гарантіям, а четвертим − Дніпропетровськ.

Суркіс погано повівся стосовно Одеси. 11 травня він зібрав нараду, де оголосив представникам Харкова, що вони не пройшли. Після цього він окремо зустрівся з ними − там були Ярославський, Добкін, Аваков, і в підсумку Суркіс оголосив, що вони його «переконали».

На мою думку, Суркіс як працював специфічними методами, так і працює. При цьому Суркіс вважає себе хазяїном чемпіонату і діє за принципом: «я його дістав − я його і буду розподіляти» Я з цим миритися не буду і піду до кінця, до суду в Лозанні».

Чисто по-людські можна зрозуміти негативні настрої мерів міст, що вибули з гри, як і їхнє прагнення сатисфакції. Але, якщо оцінювати ситуацію реально, можливо, ці потуги якось і врятують репутацію Куліченка та Гурвіца на наступних виборах міського голови, але на невдячну долю Одеси та тим більше Дніпропетровська навряд чи вплинуть.

«Українська правда» звернулася до Федерації футболу по коментар Григорія Суркіса та отримала таку його реакцію:

«Для мене велике полегшення, що не я вирішував, які міста кращі, а які − гірші. Бо це як палець собі на руці взяти й відтяти. Всі міста для мене рідні й близькі, це наші українські міста. Я хотів би, щоб Євро-2012 приймали шість міст, але це неможливо...

Життя не припиняється, і я впевнений, що ті люди, котрі зараз займаються цими містами, будуть і надалі працювати спільно з центральною владою, з громадами.

Дніпропетровськ, що розташований якраз між Харковом і Донецьком, я впевнений, протягне руку допомоги сусідам, зокрема, в готельній сфері.

Я впевнений, що в Дніпропетровську буде й аеропорт, більше того, не маю сумнівів, що пан Коломойський спроможний був побудувати аеропорт, якби йому дали таку можливість.

Причому він ні в кого нічого не просив, окрім одного − вирішення питання приватизації комплексу! Але питання затягнули, що й призвело до сьогоднішнього рішення. І це рішення ми маємо поважати...

Одеса, мабуть, була б сьогодні фаворитом, якби почала будівництво аеропорту. До того ж там немає п’ятизіркових готелів − це теж вплинуло на рішення виконкому. Єдиний в Україні автобан і Чорне море, на жаль, не стали для УЄФА вирішальними аргументами.

Скажу відверто, що мені дуже шкода, оскільки Одеса − це моя мала батьківщина, всі мої предки − батьки, діди − з Одеси, я сам там народився і дуже хотів би, щоб Одеса стала приймаючим містом...

Але я так зрозумів, що руки не опустяться ні у пана Гурвіца, ні у пана Куліченка, ні в міських громад Одеси та Дніпропетровська, а ми будемо їм у всьому допомагати».

Тим часом у Польщі вже не приховують, що УЄФА рано чи пізно перегляне список міст-господарів Євро-2012, але станеться це… через неготовність України.

Мер Кракова Яцек Майхровьский зізнався, що хоча зараз вони теж вийшли з гри, але згодом УЄФА доведеться включити їх додатково.

«Я упевнений, що УЄФА все-таки буде змушено вибрати ще один або два міста в Польщі для проведення матчів Євро-2012, оскільки в Україні до прийняття чемпіонату реально будуть готові тільки два міста, − відверто сказав мер Кракова. − На мій погляд, це Київ і Одеса».

P.S. Історія з втратою Дніпропетровськом Євро-2012 − це не єдина ознака конфлікту між Суркісом і Коломойським. Сьогодні вони несподівано опинилися по різні боки в бізнесі.

У квітні та травні 2009 року відбулося два аукціони, на яких було продано 26,98% акцій «Львівобленерго» та 25% + 1 акція «Чернігівобленерго».

Суркіс і Коломойський, які багато років спільно управляли обленерго, цього разу виявилися конкурентами. «Українській правді» вдалося встановити, хто приховувався за формальними учасниками конкурсу.

Суркіс найняв компанію «Тект-трейд», а Коломойський подав спільну заявку з Костянтином Григоришиним, з яким він ще зовсім нещодавно судився у Лондоні та на Кіпрі. Від імені вчорашніх ворогів яких діяла компанія «Он-лайн капітал».

Такий незвичний пасьянс пояснюється тим, що Коломойський і Григоришин зобов’язані брати спільну участь у купівлі нових енергетичних активів згідно з їхніми домовленостями від 2004 року.

Так Коломойському довелося конкурувати з Суркісом.

І, як виявилося в процесі продажу «Львівобленерго», за Суркіса активно заступилася Юлія Тимошенко. Компанія, яка представляла інтереси власника «Динамо», не встигла вчасно подати необхідні документи, і щоб її допустили до конкурсу, довелося втрутитися Олександру Турчинову.

Зрештою Суркіс купив 27% акцій «Львовобленерго» за 197 мільйонів гривень при стартовій ціні в 171 мільйон. Компанія Коломойського-Григоришина не склала їм конкуренції, оскільки представник цього бізнесового дуету не мав повноважень від обох олігархів грати на підвищення ціни.

Натомість справжня боротьба розгорнулася за «Чернігівобленерго». Пакет в розмірі 25% +1 акція придбала компанія «Он-лайн капітал», яка діяла від імені Коломойського і Григоришина. При стартовій ціні 119 мільйонів акції були продані в два рази дорожче − за 223,4 мільйона гривень

Фактично це означає, що Коломойському довелося влаштувати гонку грошей зі своїм партнером Суркісом.

Таким чином, тепер Коломойський з Григоришиним контролюють понад 65% «Чернігівобленерго», і мають можливість змінити менеджмент Григорія Суркіса. Після чого конфлікт між Коломойський і Суркісом може отримати нове, бізнесове звучання.

+++

Кучма: Днепропетровск достоин проведения Евро-2012

Unian.net

28.05.09

На уровне власти в Украине за два последних года практически ничего не сделано для подготовки к Евро-2012.

Как передает корреспондент УНИАН, об этом экс-президент Украины Леонид КУЧМА заявил сегодня в Днепропетровске на пресс-конференции в рамках встречи деловых кругов Украины и Польши (при участии Л.КУЧМЫ и экс-президента Польши Александра КВАСНЕВСКОГО).

«Некоторые представители власти даже думали, что если Украине на проведение чемпионата право не предоставят, то будет лучше, голова не будет болеть», − отметил Л.КУЧМА.

По его словам, все новые сооружения, которые появились в Донецке, Харькове, Днепропетровске, − это инициатива бизнес-структур, напрямую не связанная с Евро-2012.

Экс-президент Украины отметил, что государство, которое берет ответственность за реконструкцию аэропортов, сооружение взлетно-посадочных полос, должно была бы в данной ситуации не мешать инвесторам, которые готовы реально взять ответственность за эти объекты.

По словам Л.КУЧМЫ, Днепропетровск достоин проведения Евро-2012. «Со всех точек зрения, Днепропетровск не хуже, а лучше других городов», − сказал он.

По мнению экс-президента Украины, то, что Днепропетровск отстранили от проведения Евро-2012, свидетельствует о политическом решении.

«Если это действительно политическое решение, то у Днепропетровска есть полное право своими последующими действиями доказывать, что город достоин проведения финальной части Евро-2012», − подчеркнул Л.КУЧМА.

+++

Дніпропетровськ не втрачає надії повернути собі Євро-2012

Юлія Рацибарська

Radiosvoboda.org

29.05.09

Дніпропетровськ − Сьогодні Кіровський районний суд Дніпропетровська має розглянути позов депутата міської ради Загіда Краснова до Кабінету Міністрів України через програш міста у змаганні за право приймати Чемпіонат. Депутат вимагає від уряду виконати зобов’язання щодо бюджетного фінансування робіт, проведених до Чемпіонату, а це близько 1 мільярда гривень. Також від Кабміну позивач жадає публічних вибачень за невиконання обіцянок щодо Євро-2012, даних жителям.

Програш Дніпропетровська у боротьбі за господарювання на Євро-2012 досі болить і футбольній громадськості, і владі. А втім, відповідального за провал на місці годі знайти. Міські чиновники і депутатська більшість кивають на столицю: там, мовляв, справжні винуватці дніпропетровського фіаско.

Позивач до Кабміну Загід Краснов − один із представників «регіоналівсько-лазаренківської» коаліції у міськраді. Депутати коаліції більшості обурені: чому Президент і уряд відмовились надати УЄФА державні гарантії реконструкції Дніпропетровського аеропорту і надавали такі гарантії Львову.

Ультиматум центральній владі як варіант повернення Євро?

У більшості вважають: дніпропетровці стали заручниками «кулуарно-політичних» ігор, але, аби не пошитися в дурні, тепер мають діяти рішуче. В кулуарах міськради, окрім звернення до суду, пропонують й інші кроки. Серед них − ультиматум центральній владі: не відраховувати міські кошти в державну скарбницю, аж поки уряд не подбає про апеляцію на рішення УЄФА щодо Дніпропетровська.

Цей варіант повернення місту Євро на сесії міськради озвучив голова депутатської більшості Олекій Тішкін.

«Якщо уряд не в змозі виконувати свої зобов’язання, то в такому разі Дніпропетровськ наполягає на зменшенні відрахувань в держбюджет на суму, необхідну для добудови об’єктів до Євро-2012», − вважає депутат.

З Мішелем Платіні налагодять листування

Проте у результативності таких кроків сумніваються і експерти, й сама влада. Міський голова Іван Куліченко каже, що можна спробувати повернути Євро без скандалів й апеляцій. Написати листа до Мішеля Платіні і додати до нього бізнесові гарантії. Тільки так, вважає, можна вблагати інспекцію пригальмувати рішення про відмову Дніпропетровську до листопада.

«Сьогодні-завтра має бути гарантія від Ігоря Коломойського щодо приведення аеропорту у відповідність до вимог УЄФА, і другий гарантійний лист − підтвердження того, що питання адаптації стадіону, власником якого є група «Приват», теж будуть виконані», − зазначив міський голова Дніпропетровська.

Хто винен, визначать виборці

А втім, місцеві експерти наразі закликають владу проковтнути гірку пігулку програшу і не махати кулаками після бою. З програшу слід робити висновки на майбутнє, впевнений політолог Вадим Бартков.

«Для місцевої влади це має стати уроком, вона має зрозуміти, як далі жити в цьому місті. Шукати винних у Києві в Європі можна, але треба зробити глибокий аналіз того, що відбувалося у Дніпропетровську. І, мабуть, це зроблять виборці, коли підуть голосувати на наступних виборах», − вважає політолог.

13 травня на засіданні в Бухаресті Виконком УЄФА визначив міста, в яких пройдуть матчі фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу. У Польщі містами-господарями названо Варшаву, Познань, Вроцлав і Ґданськ. Серед українських міст затверджений тільки Київ; Донецьк, Львів і Харків іще зберігають шанси прийняти матчі Чемпіонату, якщо засвідчать прогрес до 30 листопада.

Решта міст, а саме українські Дніпропетровськ і Одеса і польські Хожув і Краків, за рішенням УЄФА, не розглядатимуться у майбутньому як основні або резервні і вибули зі змагання за право приймати матчі Євро-2012.

+++

Несправедливо обиженную УЕФА Одессу поддержали во всем мире

Odessa.ua

28.05.09

В оргкомитет одесского Международного конкурса карикатуры «Fair play» продолжают поступають работы от мастеров жанра со всего мира

«Наш ответ УЕФА»: одесский Международный конкурс карикатуры «Fair play» поддержали во всем мире

В оргкомитет Международного конкурса карикатуры «Fair play» поступают работы от мастеров жанра со всего мира. Об этом сообщил автор идеи конкурса, директор ТИА «Вікна-Одеса» Евгений Волокин.

За неделю после официального старта конкурса присланы более 150 работ от 39-ти карикатуристов, представляющих 20 стран мира (это Австралия, Азербайджан, Болгария, Босния и Герцеговина, Бразилия, Греция, Израиль, Иран, Испания, Китай, Монголия, Польша, Россия, Сербия, Словакия, США, Турция, Узбекистан, Украина, Черногория).

Как отмечает председатель Ассоциации одесских карикатуристов Петр Сигута, информацию о конкурсе самостоятельно разместили на своих сайтах и в местной прессе Ассоциации карикатуристов Азербайджана, Сирии, Турции, США и Бразилии. Не осталась в стороне и Международная федерация карикатуристов, генеральный секретарь которой Бернард Боутон связался с одесситами, высказав большой интерес к этому творческому турниру. А Николай Чернышов, известнейший карикатурист из Челябинска (Россия) написал: «Мы участвуем и поддерживаем ваш конкурс, половина мира уже с вами!».

Международный конкурс карикатуры под названием «Fair play» («Чистая игра») объявлен в связи с решением европейских футбольных чиновников, которые лишили Одессу права принимать матчи Евро-2012. Руководство Европейского союза футбольных ассоциаций (УЕФА), постановило, что игры чемпионата Европы по футболу 2012 года пройдут в Киеве, Львове, Донецке и Харькове, а также в четырех польских городах — Варшаве, Вроцлаве, Гданьске и Познани (в Польше «за бортом» Евро-2012 также оказался город-лидер — Краков).

Этот вердикт в Одессе восприняли как неожиданный, несправедливый, непрозрачный, немотивированный. Кроме того, он кардинально противоречит как предварительным условиям отбора городов-кандидатов, так и выводам и рекомендациям собственных экспертов УЕФА. И — нарушает один из основополагающих принципов понятия «Fair Play» «Равные шансы», согласно которому все спортсмены на старте соревнований могут одинаково рассчитывать на победу. Так объясняется название Международного конкурса, инициаторами и организаторами которого стали Всемирный клуб одесситов, ТИА «Вікна-Одеса» и Ассоциация одесских карикатуристов.

Прием работ продлится по 20 июня. Судя по имеющемуся у организаторов опыту, ожидается порядка 700-800 карикатур. Из них жюри, которое возглавил Заслуженный художник Украины Николай Прокопенко, предстоит отобрать около сотни. Для победителей предусмотрены три денежные премии. Свой собственный приз учредила сеть одесских книжных магазинов «Книжковий супермаркет», которая, поддержав идею конкурса, решила присоединиться к его проведению.

Условия участия в «Fair play» опубликованы на официальном сайте конкурса. Здесь же можно ознакомиться с уже присланными работами. Эта подборка в ходе конкурса будет обновляться постоянно. Его итоги будут подведены 26 июня, а показать «наш ответ УЕФА» одесситам и не только планируется 27-го.

+++

Шкиль: Васюнику мстят за Днепропетровск

Censor.net.ua

29.05.09

Если будут поданы в Верховную Раду соответствующие документы, которые засвидетельствуют, что господин Васюник злоупотреблял, делал все, что несовместимо с позицией вице-премьера, то этот вопрос будет рассмотрен профильным комитетом и соответсвующим образом изучено.

Об этом в программе «Я так думаю» на «5 канале» заявил народный депутат Украины от БЮТ Андрей Шкиль.

По его словам, предыдущее постановление об увольнении не было подкреплено не то что ни одним фактом, скорее всего, это месть за исключение Днепропетровска, «возможно, еще влияла Одесса». «Если взять перечень необходимых кадровых изменений, то это не самая главная должность в стране, которую необходимо менять», − добавил А.Шкиль.

В свою очередь, народный депутат Украины от Партии регионов Юрий Мирошниченко отметил, что «у нас нет единой ответственной концепции подготовки к ЕВРО-2012, мы можем потерять количество субъектов, которые бы могли проводить, хотя Украина имеет все основания провести не только часть ЕВРО, но и ЕВРО в целом».

Отвечая на вопрос, поддержит ли ПР отставку Васюника, он отметил, что «ПР никогда не будет делать шаги во вред подготовке ЕВРО».

+++

Столична влада назвали основні проблеми у підготовці Києва до Євро-2012

  

Андрій Шульга

Укрінформ

28.05.09

Основними проблемами Києва у підготовці до чемпіонату Європи з футболу 2012 р. є будівництво метро, благоустрій прилеглих до Національного спортивного комплексу «Олімпійський» територій, реконструкція транспортних розв'язок на Московській і Харківській площах, проспекті Бажана, а також закупівля нових вагонів для метрополітену. Про це сьогодні заявив у ході сесії Київради перший заступник голови столичної міськдержадміністрації Євген Червоненко, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами Є.Червоненка, вже виконано всі вимоги УЄФА до міського аеропорту «Київ». Він також повідомив, що столична влада хоче організувати своєрідне святкування дати 1000 днів до початку чемпіонату Європи 2012 р. з футболу.

При цьому Євген Червоненко відзначив, що поки що УЄФА гарантував лише проведення півфіналу Євро-2012 у Києві. «Для нас буде ганьбою, якщо фінал ми не зможемо організувати і його перенесуть до Варшави», − сказав перший заступник голови КМДА. Він висловив надію, що якщо влада Києва продемонструє УЄФА свою готовність й активні дії по підготовці міста до чемпіонату, то УЄФА оцінить це і визначить Київ як місто для проведення фіналу Євро-2012.

+++

В Польше не сомневаются, что Евро-2012 состоится в четырех украинских городах

Newsru.ua

28.05.09

      

Польша не сомневается, что ЕВРО-2012 состоится в четырех польских и четырех украинских городах. Об этом сказал бывший Президент Польши Александр Квасневский сегодня в Днепропетровске на пресс-конференции в рамках встречи деловых кругов Украины и Польши (с участием экс-президента Украины Леонида Кучмы и Квасневского), передает УНИАН.

«Я заявляю от имени президента и правительства Польши, что со стороны нашей страны нет никакой игры и ожиданий, что будет по другому, чем проведение чемпионата по футболу паритетно 4Х4 города», − отметил Квасневский.

По его словам, пока подготовка к ЕВРО-2012 в Польше проходит «более-менее неплохо».

При этом он отметил, что некоторые сложности в Польше существуют относительно скоростных дорог, а также аэропортов.

Вместе с тем, по словам экс-президента Польши, польское правительство и региональные власти дают средства на проведение реконструкции и строительства объектов инфраструктуры.

Квасневский отметил, что ни одно спортивное соревнование на мировом или европейском уровне не готовится только на средства инвесторов. В этом активное участие принимает государство. В качестве примера он назвал Германию и Италию.

Экс-президент Польши также сообщил что он был сегодня поражен после посещения Днепропетровского стадиона «Арена-Днепр».

«Пока ни в Польше, ни в Украине такого стадиона, как в Днепропетровске, нет», − подчеркнул Квасневский.

Ранее президент УЕФА Мишель Платини заявил, что главная проблема Украины не в стадионах, а, кроме всего прочего, в отелях и в ценах на них.

«Дело не в том, что у Украины есть хорошие команды. Мы ведем речь не о футбольных командах, а о стадионах, аэропортах и гостиницах. Можно иметь хороших игроков, но во многих городах не хватает гостиниц. Однако, мы дали еще шесть месяцев для того, чтобы нам что-то предложили.

Если украинцы хотят финал в Киеве, они должны работать. Если хотят еще два города, должны работать. Здесь нечего добавить», − заявил президент УЕФА.

Как видно, Платини ведет речь о «Киеве и еще двух городах». То есть, всего о трех украинских городах, а не о четырех, как было объявлено ранее.

«Нет вопросов к стадионам, есть вопрос до остальной инфраструктуре. Мы не хотим платить по 1000 евро за ночь в плохой гостинице. Но существуют и другие проблемы», − объясняет Платини.

+++

Иван Куличенко: «Мнение тех, кто палец о палец не ударил для подготовки к Евро-2012, а сегодня готов рассказать, как это все делается, не вызывает у меня обиды»

Настя Зиборова

New-most.info

29.05.09

Мэр Днепропетровска Иван Куличенко болезненно переживает решение УЕФА забрать у города Евро-2012. Впрочем, он уверен, что все еще можно изменить и чемпионат Европы Днепропетровск все-таки будет принимать. О причинах решения УЕФА, о своем отношении к «пиару на костях», а также сколько самолетов для днепропетровского аэропорта купил Игорь Коломойский Иван Иванович рассказал «Левому берегу».

Иван Иванович, чем сейчас занимается управление Днепропетровского горсовета по подготовке к Евро-2012?

Пока мы не закончим переписку с исполкомом УЕФА, пока есть дополнительная информация, не известная исполкому УЕФА, − хотя в этом он и не виноват, это информация внутри Украины, − до тех пор ликвидировать управление никто не будет. Оно занимается с исполкомом УЕФА юридической работой по поводу нашего обращения относительно аэропорта и гарантий Игоря Коломойского на этот счет. После принятия окончательных решений по аэропорту и будет вынесено предложение по переформированию управления. А пока сотрудникам управления будет чем заняться − играет наша сборная по футболу, а также есть много вопросов, связанных с проведением в Днепропетровске массовых спортивных мероприятий.

А кто будет вести переговоры с Коломойским по поводу аэропорта?

С Игорем Валерьевичем управление работать не может − это не их уровень. На данной стадии мы определили, что этим занимаемся председатель Федерации футбола Днепропетровской области Павелко Андрей Васильевич и я.

И уже есть результаты?

26 мая Игорь Валерьевич будет в Киеве, и можно будет говорить о чем-то конкретном (беседа с Иваном Куличенко состоялась 25 мая − «Левый берег»). Он точно подтвердит, что сам хочет встретиться с руководством УЕФА, чтобы пообщаться на этот счет.

Все видели, как вы лично болели за подготовку города к Евро. Какую помощь вы получили от горсовета?

Давайте не будем пытаться искать внутри города, что городской голова, горсовет, отдельные депутаты Верховной Рады должны были сделать − мы так далеко уйдем. Я хотел бы, чтоб мы остановились, проанализировали все до мелочей и потом выработали для себя стратегию дальнейшего поведения. Вот мы берем анализ по всем показателям, по которым нас оценивал исполком УЕФА − к примеру, стадион. Мы знаем, что там есть вопросы, кто-то желает на этом политически спекулировать. Не хотелось бы этого делать − ведь есть официальный технический отчет УЕФА, в котором напротив нашего стадиона написано − «риск низкий». То, что нужно было сделать, чтобы улучшить стадион, − не проблема, это выполнимо, и не нужно на этом спекулировать. Этот вопрос снят.

Второй вопрос − пока берем то, что зависело от города, − размещение. Мы действительно были в «красной зоне» по гостиничному фонду. Но считаю, что я и мои подчиненные приложили очень большие усилия в работе с горсоветом Запорожья, с мэром, гостиницами, и сегодня у нас выполнен большой участок работы в этом направлении. Мы все решили и вышли из «красной зоны». Днепропетровск сегодня только на 45% обеспечен существующими гостиницами − это да, есть еще строящиеся. Но назовите мне города, которые были в «красной зоне» по размещению, и скажите, насколько они из нее вышли. Мы должны понимать, что работа была сделана масштабная, за ней стоят люди, и нужно, чтобы их не проклинали − мол, «вылетел» город из Евро, а им потом по улицам стыдно ходить.

Сегодня Днепропетровск по подготовке в «оранжевой зоне». Харьков и Донецк остались в «красной». Да, у нас есть проблемы, связанные с передвижением. С одной стороны, Григорий Суркис правильно говорит, что не представлен план доставки болельщиков из Запорожья в Днепропетровск. Но с другой − а что, мы не знаем, что эта дорога из Запорожья в Днепропетровск есть? И что ее не нужно строить, как от Павлограда до Донецка?

По вопросам транспорта от аэропорта и вокзала до стадиона мы тоже не в «красной зоне». Так что работу по улучшению сообщения можно было бы делать планово.

Остается аэропорт − и для меня это стало непреодолимым препятствием. Нам и сегодня никто не назвал срок приватизации. Плана приватизации нет, и хотя его должны были утвердить до 13 мая, этого не сделали. Аэропортом просто никто не занимается.

Если все в подготовке Днепропетровска к Евро шло по плану, почему такой исход? Что помешало?

Днепропетровску никто не мешал. У каждого есть свои полномочия − за что отвечает государство, за что − губернатор, а за что − городской голова. И я хочу, чтобы, как записано в государственной программе, тот, кто отвечает, к примеру, за аэропорт, работал по этому вопросу. А то что, я буду рассказывать, что я три раза был у президента и он при мне давал указания Раисе Богатыревой; что я на координационном совете под председательством президента говорил: «Если вдруг Днепропетровск «вылетит» из-за аэропорта − кто за это ответит?! Покажите пальцем − кто в этом зале за это ответит? Почему нет до сих пор указа?»?..

Мы указ по аэропорту «пробивали» семь месяцев, и сейчас что − все свести к тому, что я делал или не делал? Есть обстоятельства, которые от нас не зависят.

Давайте проанализируем «красные зоны» украинских городов. Киев брать не будем, его утвердили. У Донецка в зоне повышенного риска аэропорт и размещение. У Львова в «красной зоне» и стадион, и аэропорт. У Харькова − и размещение, и аэропорт. У нас − только аэропорт, и мы «вылетели»! И теперь что − мне будут рассказывать, что аэропорт пять лет находится в санации? Я шесть раз встречался с министром транспорта и связи, и он мне прямо на заседании координационного совета говорил, что дело по приватизации днепропетровского аэропорта в суде. Оно в суде уже пять лет! Седьмой министр, который судится! Так выиграйте это дело! Не можете выиграть − проиграйте, не можете проиграть − договоритесь. Но это − ваша задача. Аэропорт ведь государственный, и его государство должно реконструировать и приготовить к Евро − так записано в госпрограмме.

Мне министр транспорта Иосиф Винский говорил: «Ты веришь, что Коломойский аэропорт реконструирует?», я ответил: «Вы ответьте мне на вопрос − если Коломойский купил 11 Эмбраеров и 7 Боингов, один из которых − среднемагистральный, таких три в Украине, скажите, зачем он их покупал? Чтоб вас подразнить? Это не моя задача. Вот вы с ним встретьтесь и поговорите. Ведь это − национальная компания «Днепроавиа», а не городская коммунальная. Поговорите, пусть он вас убедит. Но не держите дело!». А дело и сегодня стоит.

И я сейчас так резко говорю только потому, что для многих это решение УЕФА по Днепропетровску − удар. Это отношение к справедливости, к нашим общим обязательствам.

Почему я так себя веду? Я единственный из мэров, кто не пропустил ни одного совещания, ни у премьер-министра, ни у президента − и на каждом совещании я поднимал этот вопрос. Я единственный из мэров, кто попытался в Бухаресте привести какие-то обязательства, от которых государство отстранилось. Игорь Коломойский готов встречаться с исполкомом УЕФА − я не знаю, эффективно это или нет, но он готов. 9 мая, в День Победы, когда наши политики вернулись после заседания исполкома УЕФА, я увидел бегущую строку по одному из каналов − «исполком УЕФА доволен ходом подготовки Украины к Евро-2012». А 13 мая наши города не утверждают! Три города не утвердили. Я обо всем этом сейчас говорю, потому что если государство не подумает, как выйти из этой ситуации, а в ноябре еще трех городов не станет − тогда ведь скажут: «Чего ты молчал?» Вот это вопрос…

А что будет с кредитами ЕБРР?

Какими? У нас разве есть кредиты под Евро? У нас есть кредит ЕБРР под «Водоканал», но это было еще до Евро. Выбрали компанию, которая разрабатывает схему водоснабжения, − это специальный проект, его никто у нас не отберет. Что касается других наших проектов − например, воинской части у стадиона, − она все равно разрушалась, и мы все равно там сделаем парковку. Парковка в центре города нужна горожанам − современная, со шлагбаумом. Заехал, получил талон, выехал. Сохраним там два здания − в них будут городские службы.

После фиаско с Евро многие политические силы активизировались, а Загид Краснов подал в суд на Кабмин. Как вы к этому относитесь?

Я не хочу комментировать то, что происходит. Есть пословица: пока ваша хата горела… Дальше продолжать не буду. Это все идет предвыборный период. И то, что об этом будут все говорить, получать дивиденды... На каждый роток не накинешь платок. Как правило, те, кто раньше критиковал: «Зачем это нужно, что вы этим Евро кичитесь, что оно вам даст?», теперь с таким же усердием говорят: «Даже к Евро вы не смогли подготовиться!»

Большинство людей, болельщиков − тех, с кем я езжу годами на стадионы в Кривой Рог, Харьков, Киев, Полтаву, Донецк, − меня понимают. Вот их мнение мне важно. А мнение тех, кто палец о палец не ударил для подготовки к чемпионату, а сегодня готов рассказать, как это все делается, не вызывает у меня обиды.

Для меня сейчас трудный период. Знаете, когда ребенка наказывают заслуженно, он не обижается − походил, погоревал. А когда незаслуженно − тогда дети, бывает, расстаются с родителями, начинается вражда. И я не могу успокоиться, потому что я еще не увидел со стороны государства желания предотвратить то, что произошло, по отношению к Днепропетровску.

А что по поводу мнения общественности?

В январе 2010 года будет 10 лет, как я мэр. И идти на выборы или не идти − это я буду решать, когда увижу уровень доверия людей мне и моим конкурентам. А сейчас я не могу это комментировать, потому что со мной работают более сотни человек, а десятки тысяч за меня проголосовали, и сегодня они вместе со мной ходят и возмущаются, и плачут от того, что произошло. А поводом ссориться со мной это решение УЕФА я не считаю. Я − ответственный человек. Если бы я хотел скрыться в теплое место − на хорошую работу в Киев, а еще раньше и в Москву − я бы это сделал. Но желания такого у меня нет, и пиариться у меня тоже нет желания.

Вы говорите о намерениях Коломойского относительно аэропорта, мол, этот вопрос будут решать. Как долго будут продолжаться попытки?

Еще не все потеряно. У нас есть шанс, и я не хочу его упустить. Учитывая, что три города Украины только выбраны, а не утверждены, Днепропетровск обратится к исполкому УЕФА с предложением не исключать его из перечня потенциальных городов, которые могут стать официальными для принятия Евро-2012. К этому письму будут приложены гарантии председателя наблюдательного совета АКБ «Приватбанк» Игоря Коломойского относительно реконструкции аэропорта в случае приватизации и гарантии выполнения всех адаптационных изменений стадиона «Арена-Днепр», необходимых для проведения матчей чемпионата Европы.

+++

Інтернет має грати за правилами УЄФА

Анфіса Мотора

Ukrinform.ua

28.05.09

Інформаційний центр «Україна − 2012» організував семінар щодо використання торговельних марок УЄФА в роботі ЗМІ. На запитання журналістів відповідав Тарас Кислий, старший юрист компанії «Magisters», що є офіційним юридичним радником УЄФА в Україні. Представник інтересів УЄФА зазначив, що правники вже проводять активний моніторинг українських ЗМІ.

Загалом, поки що вітчизняні редакції в цілому працюють згідно з нормами використання зареєстрованих знаків. Нагадаємо, що УЄФА поділяє ЗМІ на фотографів, телебачення та радіомовлення, пресу, до якої належать і Інтернет-видання. Саме в галузі електронних видань у Інтернеті існує найбільше порушень прав УЄФА. Це зумовлено низкою об’єктивних умов. По-перше, згідно з вітчизняним законодавством, Інтернет-видання не є засобом масової інформації. По-друге, «справа з доменними іменами в Україні − непроста. Часто дуже важко ідентифікувати особу, яка є дійсним власником сайту, тому, що реєстрація часто проводиться на анонімній основі і знайти порушників украй складно», − сказав пан Кислий. Це відкриває для мережевих піратів широкі можливості для несанкціонованого використання знаків УЄФА, зокрема, пов’язаних із ЄВРО 2012.

Юрист «Magisters» зізнався, що УЄФА не звикло стикатися з подібними проблемами у країнах Європейського Союзу. Вони здивовані тим, що в Україні процес реєстрації доменних імен не регулюють. Пан Кислий навів приклад протидій Інтернет-піратству в Європі: «Практика УЄФА показує, що достатньо звернутися до власника сайту або компетентних технічних організацій − і сайт вимикають фактично через 10-15 хвилин».

Щодо ситуації в Україні Тарас Кислий висловився так: «Як це буде діяти в нас? Законодавство містить певні правила, які передбачають навіть кримінальне покарання за порушення прав інтелектуальної власності. Серед методів впливу − і штрафи, і навіть конфіскація майна». Насамкінець доповідач запевнив, що УЄФА напряму та через юридичну фірму «Magisters» активно співпрацює з органами державної влади України. Спільно вони збираються відпрацювати ефективний механізм боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності, зокрема, в Інтернеті.

Поки що ті, хто буде паразитувати на темі УЄФА ЄВРО 2012, ризикують втратити свою «Інтернет-платформу» та аудиторію, адже одного дня вони просто можуть побачити білу сторінку з надписом «under construction» і сайту більше не існуватиме.

+++

Чи каратиме УЄФА журналістів?

Володимир Кулеба

Ukrinform.ua

29.05.09

Може скластися думка, що цей заголовок використано з метою привернути  увагу більшої кількості читачів. Проте журналісти, що зібралися 28 травня в Укрінформі на спільний семінар «Інтелектуальна власність УЄФА та її використання», мали нагоду пересвідчитися в доцільності постановки такого запитання. Вступним словом захід відкрив директор Інформаційного центру «Україна—2012» Олександр Гливинський.

На конкретних прикладах, застосовуючи сучасні  технічні засоби,  Тарас Кислий — старший юрист компанії «Magisters», котра  є офіційним юридичним радником УЄФА в Україні, поінформував присутніх про те, хто, коли, де і як має право використовувати цю власність.

Він, зокрема, повідомив, що Союз європейських футбольних асоціацій надіслав Держкомтелерадіо затверджений медіа-довідник «Євро 2012», який містить рекомендації та відповіді на деякі запитання щодо  використання у медіа будь-яких знаків, логотипів,  символів у контексті підготовки й проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні та Польщі. Це, зокрема, наступні текстові (словесні) знаки, зареєстровані УЄФА: УЄФА, ЄВРО 2012, ПОЛЬЩА УКРАЇНА 2012. У подальшому УЄФА  створюватиме та реєструватиме інші знаки, котрі матимуть безпосереднє відношення до Євро-2012,  зокрема, такі  як офіційний логотип та талісман.

Коментуючи й роз’яснюючи деякі положення медіа-довідника, Тарас Кислий наголосив, що до принципових заборон УЄФА входять, наприклад,  заборона адаптації та зміни знаків; паразитичний маркетинг та відверта реклама; використання знаків у будь-яких інших цілях, окрім інформування громадськості.  Водночас, ЗМІ мають змогу використовувати знаки УЄФА для окремої редакційної статті або  її частини. Проте  не дозволяється окремо використовувати знаки, зареєстровані УЄФА . 

Є певні обмеження, що стосуються Інтернет-видань. Наприклад, їм заборонено змінювати та анімувати знаки УЄФА. Логотип uefa.com має використовуватися лише як активне посилання на офіційний сайт УЄФА. Заборонено включати знаки УЄФА у «домени вищого рівня», тобто в URL Інтернет-видань. Можливим є використання їх поза доменом вищого рівня, зокрема, для ідентифікації певної статті про Чемпіонат Європи  2012 року.

Старший юрист фірми Magisters відзначив, що переважна більшість вітчизняних ЗМІ в цілому працюють згідно з нормами використання зареєстрованих знаків. Принагідно зазначимо, що до поняття «ЗМІ» УЄФА відносить пресу, телебачення й радіомовлення, а також Інтернет-видання. Саме в  електронних виданнях у Інтернеті виявлено поки що найбільше порушень прав УЄФА. Цьому є певні пояснення, адже, згідно з вітчизняним законодавством, Інтернет-видання не є засобом масової інформації.

«Врешті, — вважає Тарас Кислий, —  буває важко, а інколи й неможливо встановити конкретну особу, яка є  власником сайту, адже  реєстрація часто проводиться на анонімній основі і знайти порушників украй складно.  Це відкриває  широкі можливості для несанкціонованого використання знаків УЄФА, зокрема, пов’язаних із Євро− 2012». Доповідач розповів,  що фахівці УЄФА були здивовані цим, адже з подібними проблемами Інтернет-піратства в Європі  давно покінчено. «Практика УЄФА свідчить, що достатньо звернутися до власника сайту або компетентних технічних організацій − і сайт вимикають фактично через 10-15 хвилин» — сказав Тарас Кислий. «Законодавство містить певні правила, які передбачають, зокрема, й кримінальне покарання за порушення прав інтелектуальної власності. Серед методів впливу  — і штрафи, і навіть конфіскація майна» — підсумував він.

Юрист «Magisters»  докладно зупинився на роз’ясненні питань стосовно визначення Комерційних афілійованих осіб УЄФА та їхніх можливостей у використанні офіційних знаків УЄФА. Потрібно зазначити, що рекомендації стосуються як знаків УЄФА в кирилиці, так і їх відповідників у латиниці.

Полеміку в журналістів викликало зауваження Т. Кислого про те, що публічні перегляди футбольних матчів у спорт-барах та інших громадських закладах порушують авторські права УЄФА. На його думку, це повною мірою стосується  чемпіонату Європи 2012 року.

За словами пана Кислого, критерієм для визначення  масовості  трансляцій футбольних матчів є діагональ телевізійного  екрану:  якщо вона  перевищує 1,4 м, особа чи юридична організація, котра демонструє футбольний  матч,   має обов’язково отримати відповідну  ліцензію.   «Це нормальна практика для  турнірів  такого рівня, — підкреслив Тарас Кислий, — наприклад, під час проведення Євро-2008, відповідні ліцензії на трансляції купували навіть бари в Об’єднаних Арабських Еміратах».

Однак  чи стосуватиметься ця заборона тих міст України, які не прийматимуть  матчі чемпіонату, наразі невідомо. «Звичайно,— вважає юрист,— ніхто не буде ганятися по всій Україні за порушниками. Увагу УЄФА, в основному, буде сконцентровано  в місцях значного скупчення уболівальників — у приймаючих містах. Як саме відбуватиметься таке обстеження і контролюватимуться вище наведені вимоги? На думку Тараса Кислого, « органи МВС  вимірюватимуть діагоналі екранів,  перевірятимуть наявність ліцензії та конфісковуватимуть ті екрани, розмір яких перевищить вказану норму». Ймовірно, ця заборона не стосуватиметься «фан-зон», адже вони перебуватимуть у полі дії виключно комерційних партнерів УЄФА.

Тарас Кислий розповів про форми й методи співпраці УЄФА, зокрема − й через юридичну фірму Magisters» , з органами державної влади України, відповів на численні запитання журналістів.

(Повністю текст  медіа-довідника «ЄВРО 2012» розміщений на сайті Держкомтелерадіо України http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=69839&cat_id=64380).

+++

Ю.Павленко стверджує, що може відзвітувати за кожну копійку, витрачену на Євро-2012

Imk.com.ua

28.05.09

Всі рішення, які приймалися по ЄВРО-2012, були прозорими. Про це в програмі «Я так думаю» на «5 каналі» заявив міністр з питань сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко.

«Зміна урядів, зміна підходів вплинули на тимчасові рамки підготовки. Критичною була ситуація ще в 2008 році до приїзду Платіні, але тоді представили план і зараз він виконується день у день», − відзначив міністр.

«Сьогодні кожну витрачену копійку перевіряє Генпрокуратура та інші органи», − додав Ю.Павленко.

За його словами, коли НСК «Олімпійський» створювався, йому належало 37 га землі, і ця територія була розділена на 6 підприємств. «Позиція влади − ця земля має бути повернена НСК. На жаль, йде непроста судова тяжба», − підкреслив Ю.Павленко.

+++

А.Аваков обіцяє перетворити харківський стадіон на витвір мистецтва

Imk.com.ua

28.05.09

«Ми дуже багато працювали і вважаємо, що по праву випередили інші міста у підготовці до проведення ЄВРО-2012», − заявив у програмі «Я так думаю» на «5 каналі» губернатор Харківської області Арсен Аваков.

«Ми не чекатимемо 30 листопада, ми до 25 липня здамо стадіон, а 30 липня ми вже перемагатимемо на цьому стадіоні з блиском. До 30 листопада цей стадіон буде витвором мистецтва», − відзначив він.

«Що стосується аеропорту, у нас іде повним ходом реконструкція, слово за державою. Що стосується готелів, то вже зараз 2 найбільші харківські готелі оголосили про реконструкцію, що приведе до того, що у нас додаються номери у 5 зірок. Це саме наше вузьке місце на сьогоднішній день», − додав А.Аваков.

+++

Віктор Бондар: «Ми все-таки побудуємо надсучасний Дніпропетровський аеропорт»

Adm.dp.ua

28.05.09

Попри рішення комісії УЄФА щодо проведення «Євро-2012» в інших містах, в запланований термін у Дніпропетровську все-таки буде побудований надсучасний аеропорт. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктор Бондар під час зустрічі з послом Європейської Комісії в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейра та послами Угорщини, Німеччини, Великої Британії.

За словами Віктора Бондаря, цей аеропорт забезпечить потреби Дніпропетровського та сусідніх регіонів, а також має стати транзитним транспортним вузлом центру Європи.

Сьогодні вже є підтверджені зобов’язання потенційного інвестора вкласти у реконструкцію аеропорту та будівництво нового терміналу 1 млрд 250 млн грн.

«Наша область не просто заслужила, а гостро потребує великого надсучасного аеропорту, і він буде побудований», − відзначив керівник облдержадміністрації.

Водночас, за словами Віктора Бондаря, область продовжить боротьбу за проведення в регіоні чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

За словами Жозе Мануеля Пінту Тейшейра, така позиція керівництва області та міста викликає розуміння й повагу з боку делегації.

Також Віктор Бондар запропонував представникам країн, що були присутні на зустрічі, розглянути питання відкриття у Дніпропетровську представництв Угорщини, Німеччини та Великої Британії.

«Сьогодні модно відкривати представництва в Донецьку, − відзначив голова облдержадміністрації. − Але Дніпропетровськ ні чим не гірший, а в багатьох питаннях і більш потужний центр».

Довідково.

З Дніпропетровської області до країн ЄС у січні-лютому поточного року експортовано товарів на 146,1 млн дол, імпортовано − на 101,8 млн дол.

На 1 квітня в економіку регіону залучено 2 млрд 681,9 млн дол, у тому числі з країн Європейського Союзу 2 млрд 233,7 млн дол.

+++

Настав час розмежувати відповідальність держави, комерційних структур і місцевої влади у підготовці до Євро-2012 − В.Ющенко

  

Ігор Бачун, Нінель Кисілевська

Укрінформ

28.05.09

Євро-2012 − це унікальний шанс для України у вирішенні системних питань, до яких у нас ще б довго не доходили руки. Про це заявив Президент Віктор Ющенко під час брифінгу у Львові, де він сьогодні перебуває з робочою поїздкою.

  

«Ми б ще довго борсалися у проблемах локального характеру, відсуваючи на невизначений термін спорудження сучасних спортивних об`єктів, транспортної інфраструктури, розвиток навігації, розбудову повітряних воріт», − сказав Глава держави. Тому нині, підкреслив він, немає важливішого завдання, ніж реалізувати можливість, яку дала нам Європа. А це, насамперед, бездоганне фінансування будівництва спортивних арен, входження у чіткий графік, визначений УЄФА, і його точне дотримання, наголосив В.Ющенко.

  

Акцентуючи увагу на відносно слабкому рівні фінансування підготовки до Євро-2012, Президент зазначив, що настав час розмежувати відповідальність держави, відомств, територіальних громад та інвесторів. Планується виробити формулу державно-комерційного інвестування об`єктів, які після завершення футбольного свята працюватимуть на віддачу і приноситимуть солідні дивіденди капіталовкладникам.

  

В.Ющенко повідомив, що, починаючи з наступної середи, з кожним містом-господарем Євро-2012 буде проведено окрему консультацію щодо нагальних питань підготовки до чемпіонату, сформовано перелік об`єктів, визначено режим їх фінансування. А вже завтра, 29 травня, має відбутися зустріч за участю Прем`єр-міністра України, Голови Верховної Ради, лідера опозиції. В її ході буде вибудовано єдину позицію виконавчої влади, парламенту щодо підтримки необхідних заходів до Євро-2012.

  

Заплановані також щотижневі зустрічі-консультації Президента з керівниками та представниками задіяних структур кожного міста, яке прийматиме європейську футбольну першість, щодо нагальних питань підготовки до чемпіонату.

+++

Президент наголошує на необхідності реалізації першочергових заходів розвитку інфраструктури міст, що прийматимуть Євро-2012

  

Укрінформ

28.05.09

Відповідно до вимог, висловлених УЄФА за підсумками засідання Виконавчого комітету 12-13 травня 2009 року, та зважаючи на необхідність збереження рівної кількості міст України і Польщі для проведення європейської першості з футболу 2012 року, нині є невідкладною необхідність зосередження уваги на реалізації першочергових заходів розвитку інфраструктури міст (стадіони, аеропорти, комунальні дороги тощо) та своєчасному фінансуванні зазначених об'єктів з державного бюджету. На цьому наголошує Президент України Віктор Ющенко в листі до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на президентську прес-службу.

  

За словами Глави держави, у цьому зв'язку надзвичайно актуальним є завершення коригування показників чинних програмно-планових документів, зокрема, Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, з урахуванням пропозицій приймаючих регіонів, та забезпечення пріоритетного фінансування об'єктів, введення в експлуатацію яких заплановано на 2009 рік.

  

Президент окремо зауважив, що результати його зустрічі з головою Харківської обласної державної адміністрації Арсеном Аваковим та Харківським міським головою Михайлом Добкіним засвідчили наявність низки суттєвих проблем у підготовці регіону до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату.

  

Враховуючи зазначене, а також з метою належної підготовки інфраструктури Харківської області та м.Харкова, В.Ющенко просить опрацювати питання щодо фінансування в поточному році будівництва стадіону комунального підприємства «Обласний спортивний комплекс «Металіст», реконструкції злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Харків», капітального ремонту і реконструкції комунальних доріг міста.

  

Глава держави просить вжити дієвих заходів щодо врегулювання порушених питань та поінформувати його про результати проведеної роботи.

+++

Україна та ЄІБ реалізують спільні проекти у державному секторі

  

Укрінформ

28.05.09

Відбулася зустріч заступника міністра фінансів Андрія Кравця з місією Європейського інвестиційного банку, яку очолив Константін Сінадіно, директор Департаменту Східної Європи, Південного Кавказу, Росії та Центральної Азії.

  

Як повідомили УКРІНФОРМу з прес-служби Мінфіну, на зустрічі розглядалось питання співробітництва України та ЄІБ в рамках реалізації спільних проектів у державному секторі: «Україна: проект автомобільних доріг України» та «Будівництво високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС − Київська». На реалізацію згаданих проектів ЄІБ виділить 200 млн євро та 150 млн євро відповідно.

  

Під час зустрічі також було обговорено питання збільшення фінансування ЄІБ спільних з Україною проектів розвитку муніципальної інфраструктури, транспорту, енергетики, енергозбереження, підтримки малого та середнього бізнесу, а також питання фінансування проектів з підготовки та проведення в Україні фінальних матчів Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

+++

Британські компанії зацікавились проектом реконструкції аеропорту «Львів»

Galinfo.com.ua

28.05.09

Британські компанії зацікавились проектом реконструкції аеропорту «Львів». Представники польського відділення британської компанії «Halcrow Group» прибудуть з офіційним візитом до Львова. Основна мета візиту − можливість співпраці у галузі реалізації інфраструктурних проектів, що пов’язані з реконструкцією міжнародного аеропорту «Львів». Співпраця передбачена в рамках підготовки міста до ЄВРО 2012. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Представники польського відділення «Halcrow Group» перебуватимуть у Львові 28-29 травня.

Нагадаємо, що Halcrow Group Ltd є однією із найбільших британських компанія, що заснована в 1868 році в Лондоні. Основна сфера діяльності компанії − логістика, водопостачання, охорона навколишнього середовища.

В 2009 році один з проектів Halcrow Group здобув найвищу нагороду і звання Золотого Проекту Американської Асоціації Управління Конструкціями в південно-Західній і Центральній Флориді. Основні проекти компанії − логістика, водопостачання, охорона навколишнього середовища. Проектах та програмах, пов’язаних з інституційним розвитком, фінансами та правом.

На сьогодні клієнтами компанії є урядові інституції, приватні компанії, міжнародні фонди з понад 80 − ти країн світу.

Підписатися на новини