Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
Україна отримала найвищу оцінку УЄФА за поширення масового футболу
УНІАН
14.05.09
Україна отримала найвищу оцінку Європейського футбольного союзу (УЄФА) за поширення масового футболу в державі.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні повідомив президент Федерації футболу України Григорій СУРКІС під час зустрічі представниками Американської торговельної палати України в рамках підготовки Євро-2012.
«Вчора на засіданні виконкому УЄФА Україна отримала шість зірок по Хартії масового футболу», - сказав Г.СУРКІС.
Він додав, що це найвища оцінка УЄФА, яку в Європі мають всього шість, - Німеччина, Англія, Шотландія, Норвегія, Нідерланди та Україна.
За словами Г.СУРКІСА, це свідчить про те, що ФФУ займається масовим футболом не менше, ніж професійним.
Метою таких зусиль, зазначив він, є виявлення і відбір талановитих молодих людей для їх майбутньої підготовки та участі у професійному футболі. Також це дасть змогу створити в Україні потужну футбольну збірну, у тому числі й до Євро-2012.
+++
Григорій Суркіс: «Прогрес має бути не лише на папері»
Олександр Гливинський
Ukrinform.ua
15.05.09
Одразу після закінчення засідання Виконкому УЄФА в Бухаресті, керівник Інформаційного центру «Україна-2012» Олександр Гливинський узяв інтерв’ю у президента Федерації футболу України Григорія Суркіса.
- Пане Суркіс, рішення Виконкому Вас засмутило?
- Я повністю задоволений результатами сьогоднішнього засідання. Чому? Поясню, могло бути гірше. Ні для кого немає сумніву, що Україна намагається зробити все можливе від себе, для того, щоби бути в повній мірі готовою приймати ЄВРО − 2012. До турніру залишаються ще довгі, як комусь може здатися, три роки. Але цей термін недостатній для того, щоби побудувати аеропорти, смуги, зробити всі належні кроки для того, щоб вдосконалити готельну сферу, звести готелі, реконструювати і зробити багато чого іншого. Але я переконаний у тому, що на сьогодні УЄФА дає нам перш за все можливість надолужити той час, який ми втратили і відповісти чи спроможні ми за півроку довести УЄФА , що ми не лише бажаємо євро і говоримо про це, а ми, справді, будуємо, реконструюємо і модернізуємо. І ми знаємо, як впоратися з цими завданнями. Завданнями дуже потужними, завданнями, які слід виконати не лише для ЄВРО − 2012, а для суспільства, для громадян кожного міста, де питання інфраструктури є актуальними. Це найбільш важливе, оскільки турнір ¬ - це короткочасне дійство: мине місяць, а потім будуть роки, десятиріччя використання цієї інфраструктури для потреб мешканців міст, а також громадян усієї країни і її гостей. Тому я впевнений, що зараз є і час, і можливість продемонструвати, що ми не лише говоримо, що ми не лише обіцяємо, а що ми ґрунтовно готуємося до випробування України на міцність, міцність обіцянок, гарантій, зобов’язань. Я лишаюся оптимістом. Скажу вам відверто, що різні були думки у членів виконкому, вони були гірші за те рішення, яке сьогодні винесено. Але потрібно сказати про мудрість і терпимість людей, які сьогодні, турбуючись про зміцнення позицій футболу на теренах Європи, мають перш за все думати не лише про фінансову складову турніру і стандарти якості, а ще й, керуючись першими двома завданнями, не допустити нічого такого, що могло б погіршити імідж УЄФА. Тому, я переконаний, що сьогоднішнє рішення мудре і воно може забезпечити всі ці три складові. Це головне.
- Зараз між містами вже немає конкуренції, але постає питання: буде три міста чи одне? Яку динаміку необхідно показати містам, щоби підтвердити свій статус, щоб ми в форматі «4х4» прийняли ЄВРО?
- Коли на засіданні виконкому я викладав свою точку зору, то зосередив увагу колег саме на паритетності, тому що розчарування мільйонів наших співгромадян, якби сьогоднішнє рішення було б іншим, на мій погляд, могло б обернутися трагедією. Я не перебільшую: апатія, розчарування. Все це для нас, на тлі триваючої економічної кризи - катастрофа. Але, ми маємо сьогодні те, що маємо. Ми маємо рішення, ми маємо допомогу експертів, які впродовж цих шести місяців можуть скоординувати нас на шляху до прогресу, який демонструватиметься не лише на папері. Йдеться про проектні рішення, про гарантії фінансування, роботи, які мають розпочатися в кожному аеропорту. Це - покращення готельної інфраструктури, це - покращення стану наземного транспорту тощо. Але, ще раз кажу, я лишаюся оптимістом, бо якщо буду песимістом, то не варто жити. Сьогодні необхідно зробити все належне для того, щоби досягти як консолідації суспільства, так і консолідації міських громад. Щоби можновладці зробили все можливе для того, аби мобілізувати фінансовий, технологічний ресурс і людські можливості з однією метою - покращити стан підготовки до ЄВРО − 2012. Це головне,цим ми і будемо перейматися.
- Які слова підтримки для Дніпропетровська і Одеси ви б знайшли, чи може це будуть якісь інші слова − не на підтримку?
- Ви знаєте, я не можу навіть уявити, що потрібно сказати тим людям, які, безумовно, доклали багато зусиль для того, щоби стати, не просто кандидатами, а приймаючими містами. Але це життя. Це, як кажуть французи, «се ля ві».
- А ви вважаєте, вони зробили все, що могли, чи може в чомусь помилилися?
- Знаєте, багато чого не залежало саме від дніпропетровців, зокрема, майнова суперечка навколо «Дніпроавіа»: невирішеність цього питання не дала можливості продемонструвати підготовку Дніпропетровська в аспекті реконструкції цього аеропорту, будівництва нового терміналу. Це все разом не дало можливості пану Куліченку, якого я дуже поважаю, який жив цим проектом 24 години на добу, довести готовність міста експертам. Більш того, Іван Іванович та голова регіональної федерації футболу пан Павелко сьогодні перебувають у Бухаресті, дуже переймаються цим питанням. Ви знаєте, я щасливий, бо я не вирішую сьогодні, які міста кращі, які гірші, бо це як палець собі на руці взяти і відрізати. Всі міста для мене рідні й близькі, це наші українські міста. Було б бажано, щоби було шість міст, але це неможливо. В Польщі на сьогодні те ж саме коїться, я впевнений, що пан Лято, як і представники Хожува й Кракова, також збентежені таким рішенням УЄФА. Але життя не припиняється, і я впевнений, що ті люди, котрі зараз займаються цими містами, будуть і надалі працювати спільно з центральною владою, з громадами, продовжуватимуть цю співпрацю. Більше того, Дніпропетровськ, що розташований якраз між Харковом і Донецьком, впевнений, протягне руку допомоги сусідам, зокрема - і в готельній сфері. Я впевнений, що в Дніпропетровську буде і аеропорт, більше того, не маю сумнівів, що пан Коломойський, котрий переймається цим питанням, спроможний був побудувати аеропорт, якби йому дали таку можливість. Причому він ні в кого нічого не просив, не просив ніяких коштів, а просив одного − вирішення питання приватизації комплексу - і все! Але питання було затягнуто, що й призвело до сьогоднішнього рішення. Рішення є таким, яким є , і ми маємо його поважати. Тепер ми мусимо довести, що готові впоратися зі своїми гарантіями і зобов’язаннями.
- Не забудемо й про Одесу: напередодні виконкому ходили чутки, що буцімто, Одеса - один з фаворитів.
- Ви знаєте, я вам скажу відверто, Одеса, мабуть, справді, була б сьогодні фаворитом, якщо б почала будівництво аеропорту. Якщо б у них було більше часу, можливо, так і було б, оскільки Одеса майже впоралася з підписанням контрактів з готелями, однак у них немає п’ятизіркових готелів - це теж вплинуло на рішення виконкому. Зате в них є єдиний в Україні автобан і Чорне море. Саме Чорним морем і мали б вони аргументувати своє бажання та вплинути на рішення УЄФА, але, на жаль, цього фактору було недостатньо. Скажу відверто, що мені було дуже шкода, оскільки Одеса − це моя мала батьківщина, всі мої предки - батьки, діди - з Одеси, я сам народився в Одесі, і я б дуже хотів, щоб Одеса стала приймаючим містом. Але я так зрозумів, що руки не опустяться ні у пана Гурвіца, ні у пана Куліченка, ні в міських громад Одеси та Дніпропетровська, а ми будемо їм у всьому допомагати. Я впевнений що й керівництво держави допомагатиме цим містам завершити виконання всіх, покладених на міста, завдань.
- Київ поки що не отримав підтвердження на фінальний матч, тепер найважливіше, щоби таки відстояти фінал за Україною − забезпечити «vip- зону» біля стадіону, розміщення гостей і вивести будівництво аеропорту на потрібні темпи. А решта - влаштовує експертів?
- Основною передумовою проведення фіналу є розміщення сім’ї УЄФА. А наявних нині умов недостатньо, п’ятизіркові готелі, що будуються в Києві, будуть здані в експлуатацію в 2010 − 2011 рр. З одного боку, це ще не пізно, а з іншого - впливає на оцінку реалістичності процесу. Щодо стадіону, то ми зараз ідемо за графіком, а в червні буде повністю узгоджена проектно-кошторисна документація, і ми вже остаточно будемо знати вартість цього проекту. Але є питання, пов’язані з прилеглими територіями, які свого часу були роздані певним інвесторам, і ці інвестори там, як-то кажуть, і самі нічого не роблять, і іншим не дають. Це, в свою чергу, не дає можливості створити там ту інфраструктуру, яку передбачає УЄФА як вимогу проведення фіналу. А це майже 45 тис. кв. метрів території, яка повинна стати «зоною гостинності». Ось ці чинники й будуть впливати на остаточне рішення. Одначе я так розумію, що люди в міській адміністрації Києва і в державі − мудрі, і якщо в даному разі йдеться про суспільні потреби, то мають бути вирішенні всі питання, зокрема - й щодо майнових суперечок.
+++
Ринат Ахметов: «Моим клубом всегда был и будет «Шахтер»
Shakhtar.com
14.05.09
Посетив «Донбасс Арену» и высадив дерево в прилегающем к ней парке, президент ФК «Шахтер» Ринат Ахметов и лидер Партии регионов Виктор Янукович ответили на вопросы журналистов.
— Виктор Федорович, если бы в годы вашей юности были такие стадионы, как «Донбасс Арена», стали бы вы профессиональным футболистом?
В.Я. — Я был увлечен футболом, в юности довольно серьезно им занимался, но профессионалом не стал. А в душе я остался футболистом и очень люблю этот вид спорта. О таких стадионах мы, безусловно, не могли и мечтать. Я Ринату Леонидовичу сказал: «Если бы мы только могли представить, будучи на том шахтном терриконе — возле старого стадиона «Шахтер» — что в Донецке будет такой стадион, как «Донбасс Арена…». Я был шокирован тем, что увидел, когда зашел сюда. У меня в памяти сохранились впечатления, которые я испытал, когда впервые оказался на европейском стадионе. И вот сегодня, на «Донбасс Арене», эти же эмоции вернулись.
— Прокомментируйте, пожалуйста, вчерашнее решение УЕФА о городах, которые будут принимать ЕВРО-2012. И дайте оценку действиям украинского правительства.
В.Я. — Прежде всего, нужно поздравить те города, которые получили право участия в чемпионате Европы: и Донецк, и Харьков, и Киев, и Львов — и тех людей, которые занимаются подготовкой инфраструктуры к Евро-2012. Конечно, жаль, что Днепропетровск и Одесса не примут участие в чемпионате Европы. Впереди довольно много времени, но терять его ни в коем случае нельзя, как и надеяться на то, что это уже окончательное решение УЕФА. Потому что не совсем готова инфраструктура, дороги, мы не видим той активности власти, которая должна быть в этот период подготовки. Сейчас на Украине, по большому счету, должен быть бум. Ведь это развитие, прежде всего, внутреннего рынка Украины, сбыт нашей продукции, той, что мы сейчас не можем сбыть на мировом рынке. Но, к сожалению, пока этого не происходит. Будем надеяться, что это время наступит вот-вот.
Ринат Ахметов: — Нужно просто профессионально делать свою работу и «одеть» Украину с иголочки, достойно встретить наших гостей. Я убежден, что так оно и будет.
— Ринат Леонидович, народный депутат Украины Виктор Тихонов в интервью сказал, что вы собираетесь купить луганский футбольный клуб «Заря». В этом же интервью он сказал, что остался не очень доволен тем, что вы пожелали украинскому правительству скорейшего выхода из кризиса. Кроме этого, он недоволен вашим поведением в 2005 году. Прокомментируйте, пожалуйста.
Р.А. — Ну, это уже три вопроса… Мы шли на выборы с четкой и понятной программой: экономический рост, создание новых рабочих мест и борьба с бедностью.
В мире — кризис, в Украине — кризис, а это значит — безработица и растет бедность. Я очень хочу, чтобы в каждой семье был достаток, чтобы каждый гражданин Украины имел достойную работу, достойную заработную плату и достойную жизнь. Поэтому я хочу, чтобы правительство победило кризис.
Что касается господина Тихонова, если он желает, чтобы кризис победил Украину, пусть об этом публично скажет. Если кризис победит Украину — это значит рост безработицы и бедность. Что касается моего поведения в 2005 году: моя совесть чиста перед однопартийцами, а главное — перед собой. В 2005 году, я думаю, вы все прекрасно помните, как против меня фальсифицировали уголовные дела, против моей семьи фальсифицировали уголовные дела. Были обыски с бронетранспортерами, близкий друг Борис Колесников находился в тюрьме. Если бы я с кем-то договаривался, всего этого не было бы.
Но я тоже уважаю факты. По одному и тому же делу господин Тихонов проходил с Евгением Петровичем Кушнаревым, царство ему небесное. Кушнарев был арестован, находился в камере десять суток и объявил голодовку. Тихонов не находился там и десяти секунд. У меня вопрос: почему одно и то же уголовное дело, но при этом один находился 10 суток в камере, а другой не находился и десяти секунд? Ответ один: потому что у Кушнарева были совесть и достоинство. А Тихонов бежал быстрее, чем гончая собака, договаривался со всеми, чтобы спасти свою собственную шкуру.
Покупка «Зари»? Это бред сумасшедшего, чтобы я его комментировал. Моим клубом всегда был и будет донецкий «Шахтер»
— Через неделю ваша команда примет участие в финале Кубка УЕФА…
Р.А. — Если б вы задали этот вопрос перед предыдущим матчем… Думаю, нам повезло, что украинская команда будет выступать в финале Кубка УЕФА. Будем надеяться…
— Ваш прогноз на финал?
Р.А. — Это не ко мне, с этим обращайтесь в букмекерские конторы.
В.Я.: — Я всегда желал своей любимой команде только победы, думаю, она достойна того, чтобы победить. Поэтому будем просить Господа Бога, чтобы он помог.
— Ринат Леонидович, матч в Стамбуле будет последним в истории розыгрыша Кубка УЕФА. В связи с этим вопрос: когда «Шахтер» выиграет…
Р.А.— «Шахтер» его еще не выиграл, он завоевал право на участие в финале.
— Будет ли возможность оставить Кубок в Донецке навсегда?
Р.А. — Давайте мы сыграем, и уж тогда будем говорить. Это не главная проблема. Главная проблема — выиграть Кубок УЕФА.
— Ринат Леонидович, в России много говорят о том, что существуют некоторые разногласия между вами и Виктором Януковичем…
Р.А. — Нет, это неправда. Между мной и Виктором Федоровичем всегда были, есть и будут дружеские отношения. Поэтому что бы там ни говорили, это вымысел.
— Вы готовы финансировать его президентскую кампанию?
Р.А. — Знаете, что касается финансирования — это не главный вопрос. Главное — что между нами никогда не было никаких разногласий.
— А готовы ли вы оказать другим строящимся на Украине к ЕВРО объектам финансовую помощь?
Р.А. — Я готов довести до конца строительство стадиона в Донецке. И 29 августа — в День города, в День шахтера — его открыть. Мы уже Виктора Федоровича пригласили, потому что он всегда был с командой — даже в самые трудные времена, когда она ничего не выигрывала. Сегодня — 14 мая. А 14 мая 1997 года Виктор Федорович стал губернатором Донецкой области. Так что сегодня особая дата. А 25 мая 1997 года был матч Кубка Украины между «Шахтером» и «Днепром». Тогда, если помните, премьером был Павел Лазаренко, президентом — Леонид Данилович Кучма. Многие чиновники отправились на стадион поддерживать команду... На 36-й минуте Ателькин забил гол — и вся донецкая делегация схватилась за сердце: так переживали, чтоб не расстроилось украинское руководство. Один только Виктор Федорович поднялся, радовался и прыгал — поддерживал нашу команду. Этот человек всегда с командой и за это я ему очень благодарен. А что касается вопроса о разногласиях, то я уже устал комментировать, что между нами нет никаких разногласий. Каждый день нужно приходить и говорить: разногласий нет, нет и нет.
— А что еще нужно сделать на стадионе? Какие провести работы?
Р.А. — Виктор Федорович правильно сказал, что, когда мы были на терриконах, мы даже не представляли, что у нас будет такой стадион. Главное — чтоб команда радовала болельщиков, демонстрировала яркий и зрелищный футбол. Вот что нужно.
+++
«Годі говорити, треба діяти!»
Володимир Кулеба
Ukrinform.ua
15.05.09
Ці слова лунали рефреном на прес-конференції Віце-прем’єр-міністра Івана Васюника та Голови Федерації футболу України, члена Виконкому УЄФА Григорія Суркіса, що відбулася 14 травня в Інформаційному центрі «Україна-2012» . Численні журналісти, що вщерть заповнили приміщення прес-центру Укрінформу, мали нагоду почути з перших вуст подробиці та коментарі безпосередніх учасників засідання Наглядової ради УЄФА в Ньоні (8 травня) та Виконкому Європейського футбольного союзу в Бухаресті (12-13 травня), який визначив приймаючі міста Євро-2012. За традицією таких зустрічей, що вже стали регулярними, першим слово взяв віце-прем’єр Іван Васюник.
«Україна, — сказав він, — повністю довіряє рішенню Союзу європейських футбольних асоціацій і приймає його, бо УЄФА має виключне право визначати міста, в яких можна підготувати та провести на належному рівні третій за значенням спортивний захід у світі». Він наголосив, що правила були відомі з самого початку, вердикт УЄФА є остаточним і оскарженню не підлягає. Більше того, за словами віце-прем’єр-міністра України, це рішення зберегло великий консолідуючий потенціал, що наразі є в нашому суспільстві: «Матчі проходитимуть у столиці країни, найбільших промислових центрах і в культурній перлині України. Це суцвіття міст являє собою вісь єдності й консолідації українського суспільства, і я думаю, що кожен українець із полегшенням сприйняв звістку, що Київ, Львів, Донецьк і Харків матимуть змогу приймати матчі чемпіонату».
І.Васюник наголосив, що Україна високо оцінює партнерське рішення УЄФА щодо паритетного вибору міст України та Польщі для проведення Євро-2012. «Ми переконані: проект Євро-2012 і надалі нестиме великий потенціал соціальних перетворень і дозволить українцям відчути себе справжніми європейцями». Віце-прем'єр-міністр висловив сподівання, що за півроку, протягом яких має бути підтверджено проведення матчів в Донецьку, Харкові та Львові, українські міста зможуть надати УЄФА достатньо необхідних аргументів.
«Водночас, — наголосив І.Васюник, — останнє рішення УЄФА є доволі прагматичним. Чітке визначення переліку міст дасть нам усі можливості сконцентрувати в тут ресурси на підготовку Євро-2012, і, таким чином, безумовно виконати всі вимоги УЄФА до 30 листопада ц.р. Це й буде наша відповідь песимістам і скептикам, які шукають різних приводів, щоб показати, що підготовка України до Євро-2012 ведеться не на належному рівні».
Рішення УЄФА поки що не затверджувати Донецьк, Харків та Львів в якості міст для проведення матчів групової стадії Євро-2012, дати їм час до 30 листопада 2009 р., щоб виконати умови стосовно стадіонів, інфраструктури аеропортів, регіонального транспорту та розміщення, зумовлено певними ризиками, які зберігаються в Україні. І. Васюник наголосив: «Достатньо, щоб хід реалізації проектів у цих містах зберігався і виконання інфраструктурних проектів показувало і доводило, що ми можемо якісно підготуватися до їх експлуатації».
«До кінця травня, — зазначив віце-прем’єр, — Державна цільова програма підготовки України до Євро-2012 буде уточнена і затверджена з ураховуванням необхідності підготовки до турніру не шістьох, а чотирьох українських міст. Для того, щоб іще раз перевірити, зробити інвентаризацію, визначитися в реалістичності й потрібності того чи іншого об’єкта в чотирьох містах, нам потрібно провести наступного тижня дуже детальні консультації з керівниками міст, і лише після цього ми винесемо (до кінця травня) новий варіант Державної цільової програми на затвердження уряду”. Він додав, що пропонуватиме уряду і керівництву міст-господарів матчів турніру встановити більш жорсткі терміни та виконати вимоги УЄФА не до 30 листопада, а до кінця вересня і зняти всі ризики.
І.Васюник також звернув увагу на різницю у фінансуванні робіт з підготовки до Євро-2012 в Україні і Польщі. За його словами, Польща, небезпідставно розраховує на фінансову допомогу і підтримку Євросоюзу, тоді як Україна має у розпорядженні лише власні ресурси. «Саме тому,— сказав він, — протягом наступних півроку нашій державі потрібно продемонструвати стабільність фінансування підготовки всіх об’єктів інфраструктури, аби 30 листопада УЄФА остаточно затвердив чотири українських міста». У зв’язку з цим на наступне засідання уряду віце-прем’єр запропонує розглянути питання фінасового забезпечення об’єктів Євро-2012, а саме — щодо можливості урядових гарантій їхнього державного фінансування. Найперше — пасажирських терміналів у аеропортах приймаючих міст, оскільки через кризу важко знайти приватних інвесторів для їхнього будівництва. Так, у зв’язку з відсутністю приватного інвестора пасажирський термінал Донецького аеропорту міститься в зоні високого ризику. За такої ситуації, вважає І Васюник, фінансування має відбуватися з місцевого та державного бюджетів.
Крім цього, повідомив віце-прем’єр, на найближчому засіданні Кабінету Міністрів будуть розглянуті пропозиції щодо використання частини коштів останнього траншу кредиту Міжнародного валютного фонду для покриття дефіциту бюджету. А це, за його словами, “додає впевненості, що Україна має реальне джерело повного фінансування усіх проектів Євро-2012”.
Ще одним ризиком віце-прем'єр-міністр назвав політичну ситуацію в Україні. «УЄФА розраховує, що до кінця року політична ситуація буде більш визначеною», — зазначив він. — В УЄФА усвідомлюють, що фактор підготовки до Євро-2012 є консолідуючим для українського суспільства і політикуму. Додатковою ж гарантією тому послужив спільний лист-звернення керівництва України до УЄФА». І.Васюник наголосив, що нині влада та опозиція в Україні мають зробити все, щоб не допустити зриву підготовки до Євро-2012. «Це спільна відповідальність влади і опозиції», - підкреслив він.
Віце-прем’єр-міністр зупинився на стані підготовки до Чемпіонату Європи в Києві. Як відомо, рішенням УЄФА Київ затверджено в якості міста, де проводитимуться матчі групової стадії, матчі чвертьфіналів та один з матчів півфіналу. Одначе Київ поки що не затверджений в якості міста для проведення фіналу Євро-2012. У рішенні УЄФА, зокрема, записано: «Фінальний матч відбудеться в Києві лише в тому випадку, якщо до 30 листопада 2009 року буде виконано основні умови стосовно стадіону, інфраструктури аеропортів, регіонального транспорту та розміщення. Проаналізувавши стан справ у столиці, віце-прем’єр наголосив на трьох питаннях, які слід вирішити терміново. Це — чітке дотримання графіка реконструкції НСК «Олімпійський»; вчасне будівництво терміналу «Д» в аеропорту «Бориспіль»; підписання попередніх угод господарів готелів із компанією-оператором, визначеною УЄФА.
Нині, зазначив він, будівництво НСК перебуває під постійним контролем уряду. Необхідні фінанси виділені і гарантовані, а календарний графік виконується. Потребує нагального вирішення питання з так званою зоною гостинності навколо стадіону, без упорядкування якої УЄФА не дозволить проводити фінал у Києві.
Стосовно будівництва терміналу «Д» в аеропорту «Бориспіль» І.Васюник зазначив, що напередодні уряд ухвалив рішення, яким остаточно врегулював усі питання, що затримували реалізацію проекту. «Нині всі питання, які блокували інтенсивне ведення робот, вирішено», — сказав він, підкресливши, що відставання у реалізації цього проекту становить близько місяця.
Віце-прем’єр-міністр звернувся до представників київської влади. Він попросив київських можновладців менше зважати на емоції, а взяти на себе відповідальність за стратегічні напрямки підготовки столиці до Євро-2012. Це, наприклад, стосується нічим не виправданого затягування підписання угод із визначеною УЄФА компанією-оператором «TUЕ». Іван Васюник, зокрема, навів такі цифри: станом на 13 травня на 1950 необхідних номерів п’ятизіркових готелів, київська влада підписала угоду лише з одним готелем, а це — 188 номерів. Дефіцит становить1700 номерів. Що стосується чотиризіркових готелів, то за потреби в 4950 номерах підписано 33 угоди з готелями, що забезпечує 931 номер. «Цей дефіцит, — зробив висновок І. Васюник, — свідчить не про відсутність готельних номерів у Києві, а про дефіцит відповідальності місцевої влади щодо організації роботи по підписанню угод. Це не так уже й багато, якщо говорити про ціну − фінальний матч. Адже це, практично, фінальна крапка у чемпіонаті Європи 2012».
Водночас, як наприклад, у Львові, Харкові та Донецьку підписання таких угод забезпечено майже повністю. Проте в цих містах гостро стоїть питання готовності аеропортів. Так, за словами І.Васюника, якщо у Варшаві аеропорт відповідає вимогам УЄФА на 80%, в інших польських містах — на 45-50 відсотків, то в Україні готовність аеропортів становить від 4 до20 відсотків. Треба перебудовуватися на марші, діяти, а не демонструвати власні амбіції й шукати причини, як не виконати ті чи інші зобов’язання, чи надолужити відставання. У цьому зв’язку віце-прем’єр, відповідаючи на одне з питань, наголосив, що вже наступного тижня Кабінет Міністрів прийме рішення щодо відновлення державного замовлення на підготовку фахівців декоративно-прикладного мистецтва та готельно-туристичного бізнесу. Він підкреслив, що це є важливим для міст, котрі прийматимуть матчі Євро-2012.
Віце-прем’єр звернув увагу, що по всіх об’єктах інфраструктури в Україні термін введення в експлуатацію визначений за рік до початку турніру. І зауважив, що УЄФА визначив такі терміни “за однієї причини — що в нас кадровий голод і немає традицій у готельному й туристичному бізнесі”. І.Васюник наголосив, що необхідність підготовки кадрів для успішного проведення Євро-2012 мають усвідомлювати керівники усіх міст, де пройдуть матчі турніру Євро-2012.
Як зазначив у своєму виступі керівник ФФУ, член виконкому УЄФА Григорій Суркіс, ключовим рішенням керівного органу УЄФА стало збереження паритетності при виборі міст-господарів Євро-2012.»Ухвалені виконкомом рішення є справедливими, оскільки УЄФА дотримався принципу паритетності, на якому наполягали обидві сторони. Названо по чотири міста в Україні та Польщі, яким за певних умов надається можливість провести турнір на своїх територіях, − відзначив Григорій Суркіс. − Інша справа, чи скористаються території цими можливостями, і чи не втратять свій останній шанс через власну неспроможність до організації таких заходів. У цьому зв’язку будь-які претензії і образи на адресу УЄФА є безглуздими і некоректними. Адже всяке терпіння має свої межі. Я вважаю, що через два роки після перемоги у Кардіффі власник турніру абсолютно справедливо оголосив приймаючій стороні дуже жорсткі і конкретні умови подальшої співпраці у проекті Євро-2012».
За словами Григорія Суркіса, всі 15 хвилин його виступу на засіданні виконкому УЄФА були присвячені саме тому, щоб зберегти формат «4 на 4». «Разом із Польщею у рамках паритетності, дружби ми розглядаємо себе як партнери, що будуть продовжувати потужно готуватися до цього важливого заходу, — зазначив президент ФФУ. — Більше того, мій колега, президент Польського футбольного союзу пан Гжегож Лято на виконкомі УЄФА у черговий раз наголосив на тому, що Польща теж виступає за паритетність».
Президент ФФУ порадив усім учасникам проекту-2012 припинити пошуки винних у власних проблемах. «Лише дзеркало зможе об’єктивно показати − хто насправді є причиною ваших негараздів. Питання поставлено руба − або ми у відведені строки ретельно і результативно працюємо над помилками, або УЄФА змінює формат проведення Євро не на нашу користь. Все. Крапка! − підсумував він. − Спасіння потопаючих − справа рук самих потопаючих. Зверніть увагу, саме − рук, а не язиків. Я акцентую на цьому увагу, бо прочитав перші реакції на рішення, прийняті у Бухаресті. Хочу нагадати деяким емоційним ньюзмейкерам, що відразу після здобуття права на проведення турніру було обумовлено формат: по чотири основних і по два запасних міста, що готуються в обох країнах до прийому матчів чемпіонату Європи. Тобто, всім було зрозуміло, що на чотири прохідних місця претендують шість кандидатів».
Отож абсолютно нелогічними, вважає Г. Суркіс, є публічні істерики та розігрування трагедій у зв’язку з тим, що ця умова застосована УЄФА на практиці, і від України та Польщі остаточно вибули зі списку приймаючих по два населених пункти. Вважаю, що будь-які спекуляції на цю тему принижують честь і гідність не лише тих представників регіонів, хто влаштовує подібні спектаклі, але й завдають шкоди репутації всієї країни. «До речі, - зазначив він, — щодо формування позитивного іміджу Євро-2012 на теренах нашої держави − це теж окрема актуальна розмова. І я наполягаю на тому, щоб її активними, зацікавленими учасниками були всі ви, представники засобів масової інформації».
Голова ФФУ наголосив на необхідності створення нового інформаційного продукту. «Адже ми як менеджери турніру, а ви − як його хронікери, — сказав він, звертаючись до журналістів,— повинні розділити відповідальність перед суспільством за той кінцевий продукт, що буде презентовано світові в 2012 році. У цьому стратегічному питанні − один у полі не воїн. Це − наша спільна європейська перспектива. Нехай кожен власноруч покладе у її фундамент свою цеглину. Давайте почнемо з себе. Я особисто зробив усе залежне від мене, аби престижний турнір відбувся в Україні. А ви? Саме до такого принципового діалогу із суспільством я закликаю представників засобів масової інформації. Гадаю, що переважна більшість українців також прагне до споживання якісно нового за змістом інформаційного продукту в упаковці Євро-2012 без начиння скандалів і надуманих сенсацій».
Відповідаючи на запитання кореспондента Інформаційного центру «Україна-2012» про статус і стан прилеглої території до НСК «Олімпійський», Г.Суркіс сказав, що для того, аби виконком УЄФА «ухвалив остаточне рішення про проведення фіналу в Києв, потрібно створити не лише спортивну інфраструктуру − цього недостатньо. Але й у спортивній є багато факторів, які впливають на остаточне рішення УЄФА. Є дуже багато запитань, включно з проблемою прилеглих до НСК «Олімпійський» територій. На сьогодні прилеглі до стадіону території перебувають у приватній власності. Власники самі нічого не роблять і поки що не дають зробити там «зону гостинності», яка, між іншим, повинна мати площу 45 000 квадратних метрів». До цього ж питання повернувся й І. Васюник, повідомивши, що нагальне вирішення цієї проблеми − на часі, і предметні заходи почнуть вживатися з початку наступного тижня, причому, за безпосередньої участі київських можновладців.
Кожен має взяти на себе чіткі й конкретні зобов’язання. У цьому контексті керівник Федерації зазначив, « що рішення виконкому УЄФА не дають підстав для бульварної творчості. Вони є максимально конкретними і прагматичними. Вони дуже чітко орієнтують приймаючу турнір сторону у межах часових та сітьових графіків зобов’язань, які мають бути виконані всіма без винятку уповноваженими територіями. У цьому форматі ділових взаємостосунків місця для демагогії немає. Тому я прошу кожного з вас, а через вас − усіх причетних до підготовки турніру, так само переосмислити свою громадянську і професійну позицію по відношенню до проекту Євро-2012. Насправді, у нас іще є час, аби кардинально змінити ситуацію на краще. Давайте зробимо 30 листопада ще одним днем національного свята, а не трауру у зв’язку з похоронами чергової надії на світле майбутнє», − резюмував Григорій Суркіс.
На завершення він,як безпосередній учасник засідань виконкому УЄФА, уточнив: «Платіні не відмовився надати Києву право на проведення фіналу Євро-2012. Він сказав, що всі речі, які представлені Києвом як обґрунтування для проведення матчів, включно з груповими, чвертьфінальними та півфінальними, відповідають вимогам УЄФА».
+++
Григорий Суркис: «Спасение утопающих − дело рук самих утопающих. Именно рук, а не языков»
Игорь Чемерис
Sport.glavred.info
14.05.09
Исполком УЕФА в плане подготовки к Евро-2012 вынес по Украине достаточно жесткое решение. Но оно могло быть и значительно хуже.
Итак, в Бухаресте Исполнительный комитет УЕФА рассмотрел вопрос о подготовке украинских и польских городов к Евро-2012. Если для Польши все завершилось благополучно − окончательно утверждены города, где будут проведены матчи чемпионата Европы (Варшава, Гданьск, Познань, Вроцлав), то вопрос с Украиной оказался более, чем проблемным.
Решение Исполкома по Украине, в отличие от Польши, можно назвать «условным». Как следует из пояснения УЕФА, «тщательная проверка выявила серьезные инфраструктурные недостатки во всех украинских городах, претендующих на право принимать матчи турнира. Чтобы отвечать требованиям проведения столь крупных соревнований, как финальная стадия чемпионата Европы по футболу, должна быть проделана значительная работа.»
И принимая во внимание риск, связанный с подготовкой инфраструктуры для Евро-2012, исполнительный комитет УЕФА решает:
- утвердить Киев в качестве города для проведения матчей групповой стадии, матча или матчей четвертьфинала и одного матча полуфинала;
- не утверждать Киев в качестве города для проведения финала Евро-2012. Финальный матч состоится в Киеве только в том случае, если к 30 ноября 2009 года будут выполнены оговоренные условия, касающиеся стадиона, инфраструктуры аэропорта, регионального транспорта и размещения;
- пока что не утверждать/назначать Донецк, Львов и Харьков в качестве городов для проведения матчей групповой стадии Евро-2012. Городам дано время до 30 ноября 2009 года, чтобы выполнить оговоренные условия, касающиеся стадионов, инфраструктуры аэропортов, регионального транспорта и размещения. Те города, которые к указанному сроку не выполнят условия, не будут утверждены/назначены в качестве городов для проведения матчей Евро-2012;
- не утверждать/назначать Днепропетровск и Одессу в качестве городов для проведения матчей и не учитывать их в качестве резервных городов. УЕФА считает, что при существующих недостатках стадионов, инфраструктуры аэропортов, регионального транспорта и размещения эти два города не будут отвечать требованиям турнира.
Президент федерации футбола Украины Григорий Суркис, вернувшись из Бухареста, прокомментировал решение Исполкома УЕФА, и ответил на ряд вопросов…
- Принятые Исполкомом решения являются единственно верными и справедливыми. Поскольку УЕФА оставил в силе принцип паритетности, на котором настаивали обе стороны. Названы по четыре города, которым при определенных условиях предоставляется возможность провести турнир на своих территориях. В Украине это Киев, Донецк, Львов и Харьков. Другое дело, воспользуются ли территории этими возможностями, и не утратят ли шанс из-за собственной неспособности организовать такие мероприятия.
В этой святи любые претензии и обиды в адрес УЕФА являются безрассудными и некорректными. Ибо у всякого терпения есть свои пределы. Я считаю, что через два года после победы в Кардиффе собственник Турнира абсолютно справедливо огласил принимающей стороне, которая получила право на проведение, очень жесткие и конкретные условия дальнейшего сотрудничества в проекте Евро-2012.
Поэтому я советую всем его участникам прекратить поиски вокруг себя виновных в доморощенных проблемах. Только зеркало может объективно показать, кто является в действительности причиной неприятностей. Вопрос поставлен ребром − или мы в отведенные сроки тщательно и результативно не поработаем над ошибками, или УЕФА изменит формат проведения Турнира не в нашу пользу. Все. Точка! Спасение утопающих − дело рук самих утопающих. Прошу обратить внимание − именно рук, а не языков.
Напомню, что сразу после получений права на проведение чемпионата был определен формат - по четыре основных и по два запасных города, которые готовятся к приему матчей. Понятно, что на четыре места претендуют шесть кандидатов. Поэтому абсолютно нелогичны публичные истерии и разыгрывание трагедий в связи с тем, что это условие применено УЕФА на практике. И в Украине, и Польше окончательно выбыли из списка принимающих городов, два населенных пункта. Считаю, что любые спекуляции на эту тему унижают честь и достоинство не только представителей тех регионов, которые устраивают такие спектакли, но и наносят ущерб репутации всей страны.
Я прошу всех причастных к подготовке Евро-2012 переосмыслить свою гражданскую и профессиональную позицию по отношению к проекту. На самом деле у нас еще есть время, чтобы кардинально изменить ситуацию к лучшему. Давайте сделаем 30 ноября еще одним днем национального торжества, а не траура в связи с похоронами очередной надежды на светлое будущее.
И принятое в Бухаресте решение - еще раз подчеркну − единственно правильное и справедливое. А могло быть еще хуже… Шесть городов Польши готовы. В Украине все гораздо печальнее. На Исполкоме отмечали, что пока у нас много обещаний − мало дела. Тому есть разные причины − и мы сами, и экономический кризис, и политическая ситуация. Тем не менее, я проинформировал УЕФА, что в Украине, не взирая ни на что, не существует никаких рисков. И условия для инвесторов у нас сегодня созданы. Но, с другой стороны, я прямо сказал на Исполкоме − если к 30 ноября пойму, что ситуация в городах не изменилась, то буду первым, кто заявит в УЕФА о неверии в реализацию нами проекта Евро.
И все-же, еще раз остановлюсь на ключевом моменте решений в Бухаресте − паритетности, которую получили мы с Польшей. Все 15 минут своего выступления там я потратил на то, чтобы убедить сохранить формат «четыре на четыре». И глава польского футбольного союза Гжегож Лято меня поддержал. И нам удалось добиться желаемого.
Григорий Михайлович, так в чем же дело на местах? Чего-то недопонимают мэры, чиновники?
Понимаете, при выборе городов, принимающих Евро, члены Исполкома руководствовались определенными оценочными характеристиками, критериями. В Польше не имело смысла проводить замены. У нас же все проще − ни один из городов не готов. Планы есть, но их реализация сегодня не просматривается. Порой, просто тормозится.
Вот на протяжении всего времени один известный чиновник заявлял, что нет необходимости сносить Троицкий. То же самое говорил и говорит о прочих «мешающих объектах». Для таких главное - вот здесь подзаработать… А будет Евро или нет − какая разница?
Но, в общем, дело не в том, что чиновники осознанно препятствуют. Нет. Тут речь идет об изменении мышления. Надо все доказывать делом, а не заниматься говорильней. Сознание чиновников надо перегрузить.
На Исполкоме как-то обосновывалось то, по каким причинам отказали тем или иным городам в проведении матчей Евро-2012?
А что тут обосновывать, когда все налицо?! Вот пример моей родной Одессы… Там же ничего не сделано. Ни отелей, ни аэропортов... Стадион только-только начинают… Какие тут нужны доводы? Эксперты УЕФА рассматривали города по совокупности факторов и по их возможным последствиям. А последствия могут быть самыми серьезными. Не подготовься один город − он потянет за собой и второй. Риск громадный.
И другой пример − обратный. Я говорю о Харькове. Он просто вытеснил Одессу. Последнее время Харьков проявил невиданные успехи. Об этом прямо заявлялось в УЕФА. По отелям огромный прогресс. И подали схему строительства нового терминала аэропорта. И многое другое… Это пример координации усилий местных олигархов и местной власти.
Что касается Днепропетровска… Можно только высказать слова благодарности руководству этого города и области - они старались и многое делали. Но ни их вина, что СНБО не дал согласия на приватизацию аэропорта. В результате, дело с этим затянулось до крайней степени, на что не могли не обратить внимание эксперты УЕФА.
Что в ноябре надо предъявить УЕФА по Киеву?
Тут я ничего особенно нового не скажу. Нам предстоит на деле убедить УЕФА, что будут готовы в срок, помимо НСК «Олимпийский», терминал D аэропорта, отели, сеть наземного транспорта
И все-же, допустим, что не сумеем к 30 ноября удовлетворить все требования УЕФА… Что тогда?
Что тогда?.. Будет другой формат − «четыре на два». То есть, матчи Евро будут принимать четыре польских города, и только два украинских. Киев − точно. А второй выберут. Конечно, это было бы очень обидно. Тем более, что такое положение вещей дало бы повод некоторым относится к полякам как к «первосортным», а к украинцам − «второсортным». Сами видите, насколько важен паритет в этом вопросе.
+++
Вердикт УЕФА касательно Украины решено считать успехом
Евгений Лелюх
Salon.donetsk.ua
15.05.09
Очередной «судный день от УЕФА» по отношению к планам Украины на проведение Евро-2012 закончился плачевно для Днепропетровска и Одессы, но оставил надежду четырем другим нашим городам - Киеву, Донецку, Львову и ранее считавшемуся резервным Харькову.
Но с большими оговорками. Киев признан пригодным принимать матчи вплоть до полуфинала, но не решающий матч Евро, как говорилось ранее. Остальной троице дано время до осени: 30 ноября в нашу страну пожалует последняя проверка от УЕФА, в результате которой решится, быть матчам Евро в четырех городах Украины, или о принципе паритетности для нашей страны и Польши придется забыть. Ведь подготовка четырех «основных» польских городов (Варшава, Вроцлав, Познань и Гданськ) нареканий не вызвала, как и резервных (Краков и Хожув), которые в любой момент готовы заменить украинские.
«В Донецке не хватает гостиниц»
Считать решение УЕФА провалом или успехом? В этом вопросе мнения разделились. Но украинская сторона настроена оптимистично. Так, министр молодежи и спорта Украины Юрий Павленко сказал «Салону», что и он лично, и его министерство воспринимают решение УЕФА как позитивное и объективное. «Главное, чего удалось достигнуть и сберечь Украине - это сохранение паритетности распределения городов между нашей страной и Польшей (накануне ходили слухи, что УЕФА склоняется к схеме 6+2, то есть шесть польских и два украинских города - ред.). И то, что четыре города определены от Украины как принимающие матчи Евро - это очень большой успех», - сказал Павленко. И добавил, что решение УЕФА также является авансом, время которого четко определено - 30 ноября.
«Каждый город имеет разные степени риска. Главный - вопрос инфраструктуры размещения. В первую очередь, гостиниц, и в первую очередь - пятизвездочных. Тут самый высокий уровень риска - у Донецка. На сегодня существующая в Донецке инфраструктура размещения обеспечивает в районе 20% от требований УЕФА. Получше, но не стопроцентная ситуация в Харькове. Для Львова - меньший риск, порядка 90%», - обрисовывает ситуацию министр.
Вторая ключевая позиция, по словам Павлено, - аэропорты. В этом отношении в Донецке более позитивная ситуация. «Тот план, который есть у местных властей, те гарантии, которые были даны к последнему заседанию УЕФА, они дают возможность мне, например, уверенно говорить, что мы будем иметь и достаточное количество отелей, и достаточную пропускную способность аэропортов. Как того требует УЕФА», - оптимистично подытожил Павленко. И не без гордости рассказал, что по спортивной инфраструктуре Украина даже опережает Польшу. «Я уверен, что, к примеру, количество рисков, которые имеет Донецк, в большой мере компенсированы супер-стадионом, который 28 августа откроется. И, я думаю, войдет в пятерку лучших стадионов Европы», - уверяет министр. Также отмечая, что нет проблем со стадионом в Харькове, пошла плановая работа по строительству новой арены во Львове, и, естественно, идет динамичная реконструкция на НСК «Олимпийский».
«Финал не отдадим»
Но при этом, как бы динамично не реконструировали главный стадион столицы Украины, финал Киеву пока провести не доверяют. Но и в этом вопросе Павленко настроен оптимистично. «Я уверен, что задачи, которые поставила перед нами УЕФА, мы выполним. Финал мы не отдадим», - заверил министр.
«Я уверен, что 30 ноября общая команда государства, местных органов власти, власти и оппозиции совместными усилиями способны будут поддержать наши четыре города как принимающие Евро», - уверяет Павленко.
В противовес ему приведем слова президента УЕФА Мишеля Платини, который, пускай и деликатно, но безапелляционно указал на большие проблемы нашей страны при подготовке к Евро. «Экономический кризис серьезно сказался на Украине. Это не дает нам возможности определить окончательно организаторов в Украине. Пока меньше вопросов к Донецку и Киеву, но этим городам придется приложить необходимые усилия для подготовки к чемпионату. Харькову и Львову до 30 ноября необходимо будет доказать, что они отвечают требованиям УЕФА по инфраструктуре и коммуникациям. Если эти города не справятся с задачами, то Евро-2012 пройдет в четырех польских городах и двух украинских», - уверяет Платини.
«Киев примет финал только в том случае, если будут соблюдены особые условия, касающиеся стадиона, аэропорта, транспорта и размещения гостей. Если финал не сможет принять Киев, то это будет Варшава», - добавил француз.
Напоследок процитируем мэра Кракова Яцека Майхровского, чтобы проиллюстрировать разницу в подготовке Украины и Польши: «Краков был лучше всех подготовлен из всех 12 городов, которые хотели принять у себя Евро. Я взбешен - представители УЕФА приезжали, контролировали, говорили, что Краков готов лучше всех, а потом нас отвергли».
+++
Янукович приємно вражений побаченим масштабом будівництва стадіону «Донбас-арена»
УНІАН
14.05.09
Лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ був приємно вражений побаченим масштабом будівництва стадіону «Донбас-арена».
Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні під час робочої поїздки у Донецьк В.ЯНУКОВИЧ разом із президентом футбольного клубу «Шахтар» Рінатом АХМЕТОВИМ відвідав будівництво стадіону «Донбас-арена».
«Я був приємно шокований зараз, коли побачив цю арену», - сказав В.ЯНУКОВИЧ, додавши, що «в душі залишається футболістом і дуже любить цей спорт».
Говорячи про підготовку України до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, лідер Партії регіонів наголосив, що сьогодні у цьому питанні не відбувається належної активності влади.
Водночас, В.ЯНУКОВИЧ висловив сподівання, що належна підготовка до Євро-2012 розпочнеться найближчим часом.
+++
Ющенко закликає швейцарських бізнесменів вкладати інвестиції в українську економіку
УНІАН
14.05.09
Президент України Віктор ЮЩЕНКО закликає швейцарських бізнесменів вкладати інвестиції в Україну, в тому числі в модернізацію української газотранспортної системи.
Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив Президент України Віктор ЮЩЕНКО, виступаючи на Швейцарському економічному форумі у місті Тун Швейцарської Конфедерації.
Він розповів про брюссельські домовленості щодо модернізації української ГТС.
Також В.ЮЩЕНКО повідомив, що сьогодні підписав указ про створення української частини консультативної групи, яка розроблятиме “дорожню карту” дій з модернізації української ГТС і займатиметься залученням інвестицій.
«Я закликаю вас бути активними партнерами України як по модернізації ГТС, так і по розбудові нафтопроводу «Одеса-Броди», - сказав В.ЮЩЕНКО.
Крім того, він повідомив про інші амбітні проекти в Україні, в тому числі й щодо прийому нею матчів чемпіонату Європи з футболу 2012 року, також закликавши швейцарський бізнес до участі в цьому проекті.
«Я хотів би, щоб швейцарський бізнес на політичній карті Європи побачив нові можливості − Україну», - сказав В.ЮЩЕНКО.
Виступаючи перед швейцарськими бізнесменами, Президент також повідомив про економічну та політичну ситуацію в Україні та її євроатлантичні прагнення.
В.ЮЩЕНКО також висловив переконання, що в найближчі шість місяців Україна та ЄС підпишуть угоду про асоціацію, додавши, що переважно питання інтеграції України до ЄС залежить від самої України, і тому сьогодні наша держава активно розвиває секторальні проекти з ЄС, щоб таким чином наблизитись до Європи.
+++
Что делать с Евро-2012? Чиновники города и области решают, как успеть в срок
Objectiv.tv
14.05.09
Эмоции поутихли, теперь - только здравый смысл. Сегодня губернатор Арсен Аваков и мэр Михаил Добкин собрали представителей оргкомитета, чтобы решить, как дальше готовить регион к Еврочемпионату. Всего шесть месяцев есть у чиновников, чтобы мобилизовать силы.
За два года Харьков прошел путь от города, которого даже не было в заявке на участие до основного претендента.
Михаил Добкин, городской голова
У нас нет ни одного объекта, который вызывал бы стопроцентную тревогу, и вселял бы опасения за реализацию в жизнь, какого-либо из данных обещаний
Меньше всего беспокоит чиновников ход реконструкции главной спортивной арены − уверены, что управятся в срок. Уже сейчас чиновники думают, что после окончания реконструкции стадиона ему нужен хороший управляющий.Поэтому ведутся переговоры со специалистами из Нюрнберга и Зальцбурга. У городов есть опыт проведения серьезных футбольных матчей.
Нет проблем и с аэропортом. Ахиллесова пята региона - гостиницы. Чиновники уверяют: трезво смотрят на ситуацию. Новых пятизвездочных отелей в срок не построить. Михаил Добкин предлагает самый оптимальный на его взгляд вариант - улучшать существующие четырехзвездочные, повышать их категорию. Рассчитывают чиновники и на помощь городов-соседей - Полтавы и Днепропетровска.
Михаил Добкин, городской голова
Думаю, что немного улягутся эмоции, и я в обязательном порядке буду с мэром Днепропетровска разговаривать на эту тему. Вчера, общаясь с мэром Полтавы, мы четко договорились с ним до того, что этот город, предоставляя отели Харькову, является частично тоже организатором проведения матчей чемпионата Европы
Надеются власти и на гостиницы, которые находятся не только в черте города, но и в радиусе 100-километровой зоны вокруг первой столицы. Еще одна проблема, которую, по мнению власть имущих, нужно решать незамедлительно - дороги.
Арсен Аваков, губернатор Харьковской области
Отдельного внимания требует направление дороги Харьков-Донецк, которая находится в ужасном состоянии, и немедленно требует внимание. Я просто в шоке буду, если эксперты УЕФА поедут из Харькова в Донецк на машине
По требованиям УЕФА должен быть и запасной стадион. В Харькове - это «Динамо». Он пока не в удовлетворительном состоянии. По словам первого вице-президента ФФУ Сергея Стороженко, в его реконструкции можно использовать те материалы, которые демонтируются с «Металлиста».
Сергей Стороженко, первый вице-президент ФФУ
В том числе, металлические конструкции козырька, практически новые пластиковые сидения и прочее-прочее
Куда поселить, на чем играть, где тренироваться? Всего шесть месяцев есть у города и области, чтобы побороться за место под солнцем. Останется ли первая столица на скамейке запасных или пополнит список основных? «Дедлайн» назначен на тридцатое ноября.
+++
19 мая оргкомитет по Евро-2012 приедет в Донецк
Donetsk.proua.com
15.05.09
Во вторник представители оргкомитета по проведению Евро-2012 проведут рекогносцировку на донецкой местности, пишет «Обком».
Как заявил вчера народный депутат Украины Борис Колесников, выездное заседание оргкомитета в Донецке намечено на 19 мая.
«Взлетно-посадочная полоса строится, аэровокзальный комплекс тоже... Я думаю, во вторник здесь будет оргкомитет, я вам отвечу после оргкомитета на этот вопрос. Я думаю, Донецк будет готов на 100%», - пояснил Колесников, отвечая на вопрос, что нужно сделать Донецку, чтобы 30 ноября получить статус города, принимающего Евро-2012.
При этом он подчеркнул, что оппозиция готова к самым решительным действиям, чтобы обеспечить подготовку Украины к Евро-2012.
«Я думаю, что все украинцы и простые болельщики крайне заинтересованы в проведении чемпионата в Украине, поэтому оппозиция будет давить на власть, чтобы добиться финансовых вливаний в Евро-2012», - заявил он.
«Донбасс больше всех внес частных инвестиций в развитие инфраструктуры. Ринат построил новый стадион шикарный, гостиницу «Донбасс-палас». ИСД построил - но в Киеве, правда - гостиницу «Хайят». Только вложения футбольного клуба и его президента в инфраструктуру Донецкой области − 600 миллионов долларов», - перечислил Колесников затраты «донецких».
+++
ПР требует от власти денег на Евро-2012
Novosti.dn.ua
15.05.09
Партия регионов будет «давить на власть», чтобы увеличить государственное финансирование подготовки к Евро-2012. Как передает корреспондент «УРА-Информ.Донбасс», об этом нардеп заявил сегодня, 14 мая, в Донецке.
Он добавил, что считает логичным и справедливым решение УЕФА назначить Донецк одним из принимающих городов. «Донбасс, по-моему, сделал больше всех для развития инфраструктуры… Одни только вложения футбольного клуба (ФК «Шахтер» - ред.) − 600 млн. долл», - отметил Колесников.
Нардеп настаивает, что правительство должно помочь местному оргкомитету в окончательном решении вопросов, связанных с «воздушными воротами» Донецка. «Мы попросили всего две вещи − полосу (взлетно-посадочную − ред.) и аэровокзальный комплекс. Полоса строится, а по поводу аэровокзального комплекса… Во вторник здесь будет заседание оргкомитета, и я отвечу на этот вопрос», - добавил он.
Борис Колесников также сообщил, что рассматривается возможность покупки готового проекта аэровокзала в Хорватии, который хорваты не смогли построить из-за финансовых трудностей. В целом реконструкцию терминалов донецкого аэропорта нардеп оценил в сумму до 90 млн. евро.
+++
Евро-2012: Что мы успеем сделать
Юлия Зинченко, Оксана Якушко, Лариса Нарыжная
Kp.ua
15.04.09
Стадион и аэропорт будут готовы в срок
Причем понятно, что готовность «Металлиста» и аэропорта - вопросы уже относительно решенные. Стройка стадиона вообще идет «семимильными шагами» и закончится на год раньше срока, указанного УЕФА. На спортарене уже установили конструкцию крыши над Северной трибуной, и сейчас работы переместились на Южную, отчиталась на днях пресс-служба компании Александра Ярославского DCH. По их данным, реконструкция стадиона закончится к сентябрю.
С аэропортом, на первый взгляд, тоже особых проблем не наблюдается: строительство второго терминала идет полным ходом. Там, где только весной был котлован со вбитыми сваями, уже высится металлическая конструкция в два этажа. Но есть вопрос: когда же из госбюджета дадут денег на взлетную полосу?
Договор с официальным туроператором УЕФА есть
А вот с гостиницами пока ничего непонятно − сколько проектов ни рассматривали, а стройки все не начнутся... Впрочем, в четверг порадовал президент ФФУ Григорий Суркис. По его словам, на заседании в Бухаресте отметили, что Харьков подписал договоры с официальным туроператором УЕФА - компанией «Tui Travel» - на 3,7 тыс. гостиничных мест и еще 200 мест сейчас находится на согласовании (нужно было подтвердить 2760). Причем номеров в 4 звезды даже больше, чем нужно, но не хватает пятизвездочных.
- Когда мы говорили, что у нас есть возможность расселить в 3800 номерах гостей УЕФА, то считали только те, которые уже есть, - сообщил мэр Михаил Добкин. - Многие наши коллеги, особенно из Польши, дали информацию о том, что еще только собираются построить. Конечно, их показатели по объему превосходили наши... Когда мы это увидели, то добавили в отчет и наши планы - в частности по строительству гостиниц, собственники которых предоставили нам письма с гарантиями, что возведут их к Евро-2012.
«Софителя» на площади Свободы не будет?
Однако выполнять свои гарантии собственники не спешат. Так проект торгово-офисного центра с гостиницей на площади Свободы, которая должна принять самых важных европейцев, до сих пор находится в стадии доработки. Напомним, 252 номера с окнами на площадь Свободы должны возвести к декабрю 2011 года. Как говорят инвесторы, фундамент здания, может быть, будет заложен только в следующем году.
- До сих пор проект был заморожен по двум причинам, - рассказал «Комсомолке» Сергей Пирожников, гендиректор инвестиционной группы, которая является соинвестором этого проекта. - Во-первых, мы ждали решения УЕФА, во-вторых, возможны изменения в составе акционеров, так как проект 50 на 50 принадлежит нам, харьковской стороне, и киевской инвестиционной компании. Так как один из партнеров решил выйти из проекта, то сейчас идет изменение в составе акционеров. А если акционеры поменяются, то поменяется и проект. Кроме того, скорее всего, это будет уже не «Софитель», а «Рэдиссон».
Причина, по которой киевляне решили отказаться от участия в харьковской стройке, по словам Сергея Пирожникова, все та же - кризис.
Инвесторы просят льготы у государства
Тем не менее инвесторы уверяют, что гостиница появится на площади в любом случае.
- Мы провели архитектурный конкурс и должны приступить к эскизному проектированию. Сейчас идет сбор техусловий от метрополитена и всех служб города. Комплекс однозначно будем строить, - говорит Пирожников. - По самым скромным расчетам, на его строительство нужно 60 млн долларов. Возможно, будем вводить очередями, времени достаточно, и мы этим плотно занимаемся.
Однако специалист поясняет: чтобы с гостиницами все получилось, государство должно создать для инвесторов льготные условия.
- Предварительно объявили, что будут льготы по техусловиям, по налогообложению, по режиму согласований. Возможно, потребуется помощь в привлечении госфинансирования, - говорит Сергей Пирожников. - Если эти условия будут созданы, то в Харькове вполне достаточно проектов гостиниц.
В тему
Дороги: есть четыре направления
Как рассказал директор городского департамента строительства и дорожного хозяйства Евгений Гриневич, ремонтируя дороги, в первую очередь возьмутся за четыре направления.
- Это территория, прилегающая к стадиону «Металлист». Там и дороги, и тротуары, и парковки. Второй вопрос - направление аэропорт - стадион «Металлист». Третье - железно-дорожный вокзал - стадион, четвертое - стадион - гостиницы, медицинские учреждения и vip-зоны. Сегодня проработка государственной и городской программы основана на этих четырех составляющих.
Сколько нужно времени и денег, чтобы из ям на этих направлениях сделать дороги, - вопрос больной. Многие территории не ремонтировались десятилетиями. Впрочем, в прошлом году дорожники показали, что могут работать ударно: сделали Полтавский Шлях, часть спуска Жилярди, первую очередь Салтовского шоссе... Так что надежда есть.
+++
Евро-2012 — идеальный шанс привлечь инвесторов
Ukrrudprom.ua
15.05.09
Президент Американской торговой палаты в Украине Хорхе Зукоски считает, что достойное проведение Евро-2012 позволит Украине привлечь инвестиции ведущих мировых бизнес-групп.
“Мы считаем, что реализация этого проекта (Евро-2012) даст достаточно много как Украине, так и украинскому народу не только в вопросе развития инфраструктуры, но и улучшения законодательной базы”, — сказал он на мероприятии, организованном Американской торговой палатой, “Планы и приоритеты выбранных в Бухаресте городов Украины, принимающих игры Евро-2012” в Киеве в четверг.
“Мы считаем, что это также идеальный шанс для того, чтобы заявить всему миру, что Украина открыта для масштабных инвестиционных поступлений от большого бизнеса, а также для развития туризма”, — отметил Зукоски.
Президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис, в свою очередь, призвал политическую элиту страны к консолидации действий для достойной подготовки к проведению Чемпионата Европы по футболу в 2012 году.
“Если бы политическая элита была более сплоченной, она бы более внимательно и тщательно уделяла внимание именно подготовке к проведению чемпионата”, — сказал он.
В то же время Суркис подчеркнул, что “у Украины есть все шансы подготовиться на достойном уровне и на достойном уровне провести чемпионат”. По его словам, он, как и два года назад, когда Украина и Польша были объявлены принимающими чемпионат странами, “остается оптимистом относительно этого проекта”.
“Я очень надеюсь, что и правительство, и местная власть справятся со своими заданиями”, — добавил он.
При этом Суркис подчеркнул, что финал проведения чемпионата по футболу Евро-2012 “должен поставить аккордную точку, и мне бы очень хотелось, чтобы эта точка была поставлена именно в Киеве”.
+++
Київ і суцільні знаки питання
Пьотр Косцинський, Тетяна Серветник, Rzeczpospolita (Польща)
Inozmi.glavred.info
14.05.09
Чи відбудеться фінал Євро-2012 в Києві та скільки українських міст все-таки приймуть Чемпіонат? Остаточної відповіді на ці запитання українці вчора від УЄФА так і не отримали. Влада тим часом обіцяє підтримку містам-претендентам та запевняє − підготуватися встигнуть, − пишуть Пьотр Косцинський і Тетяна Серветник у польському виданні Rzeczpospolita.
Рішення УЄФА щодо проведення Євро в Україні мало що вирішує, влада робить добру міну при поганій грі, обіцяє допомогу та запевняє, що все буде добре.
Це недобра новина для України − б’ють тривогу ЗМІ. Та підкреслюють, що, як і до цього часу, єдиним містом, щодо якого є певність − це Київ. Але навіть столиця не може бути впевненою, що організовуватиме фінал.
Влада обіцяє допомогу − насамперед суттєвішу підтримку уряду для міст-організаторів Євро. Відповідний лист надіслали УЄФА Президент Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і спікер парламенту Володимир Литвин.
Справедливе рішення
На їхню думку, економічна криза не повинна негативно позначитися на підготовці. Вона не затримає будівництва доріг чи модернізації аеропортів. Джерелом фінансування необхідних проектів буде, зокрема, обіцяна позика Міжнародного валютного фонду (16,4 млрд. дол.). «Я хочу підтвердити, що уряд зосередить усі кошти для реалізації проектів, пов’язаних з Євро-2012», − заявив віце-прем’єр-міністр Іван Васюник.
Він вважає, що рішення УЄФА щодо України було справедливим. «Це відповідь усім песимістам, які озвучували свої сумніви не тільки в Україні, а й за кордоном», − підкреслив він.
Міністр спорту Юрій Павленко визнав, що найбільшою проблемою українських міст-організаторів залишаються аеропорти. «Зокрема у зв’язку з цим вийшов з гри Дніпропетровськ (його місце зайняв резервний до цього часу Харків − прим. ред.). Влада міста досі не вирішила питання про приватизацію аеропорту, − сказав Rzeczpospolita Іван Федоренко з української Федерації футболу. − Іншою серйозною проблемою цього міста є стадіон. Він безумовно будувався без розрахунку на чемпіонат. Стадіон може вмістити 27 тис. осіб замість необхідних 30 тис., як вимагається. Експерти УЄФА очевидно не хотіли погоджуватися, щоб місткість стадіону зросла за рахунок безпеки вболівальників», − додав він.
На думку Федоренка, українські міста, які і досі мають шанс на проведення цього заходу (Платіні оголосив про участь Києва, Львова, Донецька і Харкова), зроблять висновки з цього уроку і підтягнуть хвости.
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко все ще розраховує, що міста-господарі Чемпіонату будуть поділені порівну. «Євро-2012 прийматимуть чотири міста України і чотири Польщі», − заявила вона. Глава українського уряду переконана, що час на підтягання хвостів, наданий УЄФА українцям, не буде змарнований. «До 30 листопада три українські міста сформують конкретний план робіт, які необхідно провести, для того щоб бути добре підготовленими до прийому футболістів і вболівальників», − підкреслила вона.
Надії Львова
«Це очевидно, що у Львові відбудуться матчі Євро-2012. Ми готуємося до цього вже протягом двох років, і я не уявляю, щоб остаточне рішення було негативним», − сказав Rzeczpospolita Олег Засадний, керівник департаменту міської ради, що займається підготовкою до Чемпіонату.
Засадний підкреслює: УЄФА не має застережень щодо будівництва стадіону. Львів випускає облігації на суму 350 млн. грн., щоб зібрати кошти на його будівництво. Проблема також у старому та безумовно занадто маленькому аеропорті, але вже 19 травня буде оголошено тендер на будівництво нового терміналу (наразі міжнародна частина аеропорту займає лише дві маленькі зали). Європейський банк реконструкції та розвитку виділив кредити на покращення функціонування міського транспорту. Є також кошти на ремонт доріг.
«Євро для нас − це серйозний виклик, але Чемпіонат також сприятиме розбудові інфраструктури і суттєво покращить умови для прийому у Львові туристів», − доводить Засадний.
Мер Донецька Олександр Лук’янченко переконує, що місто виконає свої зобов’язання, хоча найбільшою його проблемою, так само як і Львова, залишається стан аеропорту та місця для ночівлі.
«Донецький аеропорт потребує додаткового терміналу. До кінця травня також буде прийняте рішення щодо зміни напрямку газопроводу, на місці якого з’явиться додаткова злітна смуга», − сказав Лук’янченко, як цитує місцева преса.
До листопада в Донецьку повинно з’явитися п’ять готелів. Влада хоче також використати місця для ночівлі у навколишніх містах, зокрема Маріуполі та Святогорську. Відкриття стадіону заплановано на 29 серпня, до Дня шахтаря. Міські урочистості проходитимуть власне на ньому», − підкреслює в інтерв’ю Rzeczpospolita співробітник газети «Донбас» Сергій Черних.
Розчарований Дніпропетровськ
Губернатор Дніпропетровської області вважає, що в рішенні УЄФА було «забагато політики». «Коли в інших регіонах тільки планувалися підготовчі роботи, ми здали в експлуатацію стадіон, що відповідає європейським стандартам, ми побудували 35-кілометровий відрізок автомагістралі до Києва та дванадцять готелів. Ми також закінчили капітальний ремонт дороги у напрямку Донецька», - перераховував Віктор Бондар. Він переконував, що дніпропетровська влада вже вела переговори з потенційним інвестором щодо будівництва нового терміналу аеропорту.
«Рішення УЄФА повинно мобілізувати українську владу для прискорення темпу підготовки, - каже Rzeczpospolita спортивний коментатор Микола Несенюк. − Що стосується відповідно фінансування, коли буде прийнято остаточне рішення щодо вибору міст, у гру вступить великий бізнес».
Оригiнал матерiалу:
http://www.rp.pl/artykul/2,305143_Kijow_i_same_znaki_zapytania.ht…
+++
Иван Куличенко не собирается подавать в отставку из-за потери Днепропетровском Евро-2012
Ирина Малоок
New-most.info
14.05.09
Мэр Днепропетровска Иван Куличенко сказал, что он не собирается подавать в отставку из-за того, что город не получил право принимать Евро-2012. Наоборот, мэр намерен доказать, что Днепропетровск достоин чемпионата Европы.
Об этом мэр заявил на брифинге 14 мая.
«Во-первых, надо сначала успокоиться и разобраться, оценить возможности. Что касается моей отставки, я скажу: если б это касалось даже размещения гостей, нам бы не поверили, что мы построим гостиницы, я бы мог делать резкие заявления. Скажу одно: я буду работать, добиваться тех показателей, которые принимались ранее. Вот когда удастся решить эти проблемы, тогда я буду принимать решение. Народ оценит и поймет, кто, что делал и как», - сказал Иван Куличенко.
Как ранее сообщало ИА «НОВЫЙ МОСТ», УЕФА не внесла Днепропетровск в список принимающих городов Евро-2012. Этим, по мнению мэра, был нанесен ущерб имиджу города, так как по подготовке наш город лидировал среди претендентов от Украины.
По словам председателя Федерации футбола Днепропетровской области Андрея Павелко, Иван Куличенко дважды отказывался от кресла вице-премьер-министра Украины ради Евро-2012, для того, чтобы подготовить город к чемпионату на должном уровне.
+++
Збігнев Бонек лобіював інтереси Кракова
2012ua.net
14.05.09
Збігнєв Бонек впевнений, що Краків міг отримати право на проведення матчів Євро 2012. «Я питаю: що для цього зробив Лято?», - розводить руками Бонек, який хотів організувати зустріч голови PZPN з Мішелєм Платіні . «Якщо Платіні має справу до мене, то нехай приїжджає до Варшави», - почув тоді від Лято.
«За два дні до виборів я сидів з моїм приятелем Платіні. Він почав мене розпитувати про Лато. Я розповів йому правду, що менеджер то з нього поганенький, не розбирається він в менеджменті, бо не має досвіду, але футболістом був гарним і є моїм колегою. Колись ми разом пару років ми бігали на спортивному майданчику. Мішель говорить, щоб ми приходили у Женеві на вечерю, там би неофіційно поговорили й певні справи залагодили», - згадує Бонек.
«Я беру телефон й дзвоню до Гжегожа: «Слухай, Мішель, хоче з тобою зустрітись. Ми сідаємо до літака і летимо до Швейцарії. Звичайно я хотів допомогти, не змарнувати своїх хороших контактів, зробити щось для Польщі», - розмірковує «Зібі».
До зустрічі, однак, справа не дійшла. «Лято на то відповів: «А що, президент УЕФА не знає моєї адреси? Якщо він має справу до мене, то хай приїде на Медову до Варшави. Отак він відшив й мене, й Платіні», - нервує Бонек.
Бонек твердить, що через таке поводження Лято, Краків втратив шанс на Євро 2012. «Краків може мати очевидно претензії й до себе, але також й до Лято та федерації. Що не можна було зробити так, щоб в Кракові відбулися якісь два матчі? Зрештою керівникам УЄФА також подобалося в Кракові й вони виставили хороші оцінки місту. Залишалось лише вдало лобіювати наші інтереси, захотіти підійти до кого потрібно з цією справою», - додає наостанок Бонек.
+++
Гжегож Лято коментує висловлювання Бонека
2012ua.net
14.05.09
Президент Польського футбольного Союзу (PZPN) Гжегож Лято прокоментував висловлювання свого колишнього конкурента у боротьбі за посаду голови PZPN на виборах 30 жовтня Збігнєва Бонека:
- Це неправда, що я провалив справу організації у Польщі чемпіонату Європи 2012 року в тому сенсі, що не шість, а лише чотири польських міста дістали право на проведення матчів Євро-2012, - пояснює президент ПФС. - Це було попросту неможливим, оскільки PZPN і надалі пов'язаний з Федерацією футболу України угодою, на підставі якої обидві країни виступали в УЄФА за рівний поділ.
- Можливо, у передвиборній програмі Бонека і було записано, що в разі, якщо він стане головою PZPN, то Євро пройде у шести польських містах. Однак, невиключне, що саме тому, що ця обіцянка була нереальною, делегати Загальних Зборів PZPN і зробили інший вибір у питанні нового голови Польського футбольного Союза, - підкреслив Гжегож Лято.