Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
Мартін Герра: “Поляки мають розуміти, що право на «Євро-2012» дві країни отримали завдяки Україні”
Віктор Андрусів
Ukrinform.ua
06.05.09
Мартін Герра − голова компанії «PL.2012», що є польським відповідником українського Координаційного Бюро з підготовки та проведення Чемпіонату Європи. Інформаційний центр «Україна-2012» запросив пана Герру на ексклюзивне інтерв‘ю, аби «з перших вуст» почути відповіді на запитання, які актуальні сьогодні і для України, і для Польщі, надто − в контексті очікування засідання виконкому УЄФА 12-13 травня у Бухаресті.
− Пане Герра, після свого останнього візиту Мішель Платіні був дуже задоволений прогресом Польщі у питаннях підготовки до чемпіонату. На Вашу думку, що вразило його найбільше?
− Я думаю, перш за все − це важка праця людей протягом останніх 14 місяців. Як ви пам’ятаєте, на початку 2008 року пан Платіні заявив, що нам потрібно рухатися швидше, що роботи мають бути більш послідовними та організованими. Тепер ви можете спостерігати в Польщі візуальні результати, наприклад, будівництво стадіонів. Ми перейшли від стану ідей та проектів до конкретних робіт, і зараз уже готові об’єкти інфраструктури у Варшаві, Гданську, Познані, Кракові та Вроцлаві, значні підготовчі роботи проведено у Хожуві. Схожа ситуація і з аеропортами: ми підходимо до питання вибору підрядників і очікуємо, що роботи мають розпочатися вже влітку. Позитивна ситуація склалася й щодо трьох -, чотирьох − та п’ятизіркових готелів.
На мою думку, особливо важливим є управління проектами. На даний час дуже легко зрозуміти, хто за що відповідає в Польщі. Міністерство з питань спорту відповідальне на рівні польського уряду, Комітет з підготовки до Євро-2012 − на рівні процесу підготовки. Ми успішно співпрацюємо з місцевими командами шести міст та ПФА. Таким чином, охоплюємо всі галузі, від будівництва стадіонів, ІТ-комунікацій, інтелектуальної власності − до безпеки й медичного обслуговування. Ми чітко встановили пріоритети − наразі існує понад 350 інвестиційних проектів, план дій розписаний на три роки, розподілений по кварталах, квартали − на місяці, а місяці − на тижні. Отож, кожного тижня ми точно знаємо, які роботи мають бути виконані. Це те, що називається «активним» управлінням, коли ми думаємо про ризики, та про майбутнє. Це були основні аргументи для пана Платіні. Звісно, він відзначив позитив, але також мотивував нас працювати ще більше.
− Під час зустрічі з представниками УЄФА ви презентували хід підготовки по кожному місту. Чи отримували ви будь-які оперативні оцінки з боку інспекторів? Чи знаєте ви, які міста, на їхню думку, найбільш підготовлені?
− Так, зустріч була присвячена презентації міст. Звичайно, по кожному з міст представники УЄФА ставили запитання. Але це не була зустріч для висловлення оцінок. Я впевнений, що саме зараз вони готують фінальний звіт щодо ситуації в усіх містах Польщі та України до засідання 13 травня, коли УЄФА озвучить свої оцінки. Ми не обговорювали, яке місто краще чи гірше.
− Як ви вважаєте, що на даному етапі впливає на формування оцінок УЄФА більше: загальна політична та економічна ситуація у країні чи прогрес у питаннях розвитку інфраструктури міст? Оскільки багато важливих проектів перебувають лише на першій стадії будівництва й вкрай важко надати їм оцінку….
− Існує кілька важливих факторів у інвестиційних проектах. Перш за все, у вас має бути чіткий план того, що ви прагнете, далі − визначені терміни, потім − гарантований бюджет і добра команда на місці робіт. На мою думку, наразі у Польщі всі важливі проекти виконуються набагато раніше зазначених у плані термінів. Зазвичай, найважчим є перший етап робіт − стадія проектування та вибору підрядника. Стадія будівництва набагато простіша. Фінансування робіт гарантується державою або місцевим бюджетом. Польща має кілька переваг у питаннях фінансування, оскільки у нас ще є кошти Європейського Союзу. З цього погляду, ситуація дуже стабільна.
В містах у нас працюють гарні команди. Ми зустрічаємося на регулярній основі для використання деяких нових технологій. Наприклад, усі стадіони обладнані «он-лайн» порталами («Stadia On-line Portal») і ми маємо змогу спостерігати щоденний прогрес будівництва. До речі, УЄФА також має доступ до цієї системи управління.
Я гадаю, все це було важливим для УЄФА − побачити ризики і оцінити ризики. З цієї позиції, ми також дали позитивні сигнали.
− Міжнародні експерти відзначають, що Польща добре дає собі раду на тлі глобальної кризи. Проте криза позначилася на можливостях багатьох інвесторів та банків. Чи вплинуло це на приватні інвестиції у Польщі?
− Без сумніву, Польща, дійсно, дуже добре порається, незважаючи на кризу. Кілька тижнів тому видання “Економіст” опублікувало дані, за якими Польща займає шосте місце у світовій економіці. Два тижні тому Міжнародний валютний фонд вирішив запросити Польщу до платинового клубу, куди входять двадцять країн з найкращою економікою. Внутрішній валовий продукт в країні позитивний, що є справжнім успіхом. У кризи − дві сторони. Перша − позитивна, стосується інвестицій: тут має місце зниження вартості матеріалів, а також вартості праці. Конкуренція між будівельними компаніями набагато вища, ніж до кризи. Наприклад, остання пропозиція від генерального підрядника щодо будівництва Варшавського національного стадіону була на 55 мільйонів євро нижчою, ніж ми розраховували. Це значна позитивна різниця. Водночас, можна спостерігати, що приватні інвестори, особливо − у готельній галузі, менш динамічні. Вони вирішили відкласти деякі інвестиційні проекти. Наразі будується 70 готелів, які буде завершено до 2011. Враховуючи глобальну ситуацію, я не очікую зростання інвестицій у готельну інфраструктуру. Інформацію щодо 350 інвестиційних проектів розміщено на нашому сайті і будь-хто в Польщі або в Європі може перевірити, на якій стадії ми перебуваємо. Загальна сума цих інвестицій − майже 20 млрд. євро, більшість із яких − 80% , з державного та місцевого бюджетів. Частка приватних інвестицій − мала, в основному, ці гроші вкладено в ІТ-комунікації, готельний бізнес та тренувальні бази для команд.
− Які заходи вживаються для стимулювання приватних інвестицій?
− У 2008 році ми провели близько 30 зустрічей з питань міжнародних інвестицій, більшість із них відбулася в європейських країнах, також − у Китаї, Японії та США. Євро-2012 − це гарний виклик, чудова нагода для Польщі зробити цивілізаційний крок у розвитку. Водночас це створює величезний потенціал на ринку для будівельних компаній. Польща стає найбільшим будівельним майданчиком у Європі. Ми бачимо, що багато компаній приходять і кажуть: “Так, нам це цікаво сьогодні, але буде цікавим також у майбутньому». Ми вважаємо, що значний розвиток наступить після проведення «Євро-2012». Коли ми разом із Україною організуємо чудовий турнір, люди скажуть: ось місце з можливостями для бізнесу. В цьому напрямку ми робимо багато, але бачимо, що могли б і більше.
− Ви згадали про кошти ЄС на розвиток інфраструктури. Проте, останні коментарі польських урядовців більш скептичні щодо вчасної підготовки доріг та залізничних шляхів. Що викликало цей скептицизм?
− Я думаю, тут існує два аспекти. Перш за все, дороги, особливо основні магістралі, − найслабше місце у Польщі. До «Євро-2012» заплановано будівництво трьох автомагістралей: однієї північно-південної та двох західно-східних. Вони будуть готові вчасно і це буде великим досягненням, оскільки наразі маємо лише кілька кілометрів добрих доріг, а після будівництва матимемо приблизно 1000 км. Але насправді люди чекають більшого. Це дуже цікаво, тому що, насправді, будівництво магістралей не є пріоритетом у процесі підготовки. Проте я розумію, що люди та водії чекають на автобани. Я казав, що ми будуємо дороги не для «Євро-2012», а для країни. Водночас, маємо бути раціональними: деякі дороги будуть готові до «Євро-2012», а деякі будуть модернізовані під час турніру. Чемпіонат у 2012 році − не кінець світу. Прийде й 2014 рік, і багато інвестиційних проектів буде реалізовано трохи згодом. Це нормальний шлях. У Німеччині, під час турніру, по дорозі до Берліна, фанати могли спостерігати будівництво багатьох доріг. У Відні під час «Євро-2008» також багато об’єктів перебувало у стадії будівництва. Тому необхідно розуміти очікування, але водночас бути раціональними. Та в будь-якому разі три головні дороги будуть готові до Євро-2012 вчасно.
− Рік тому у своєму інтерв’ю ви наголосили на важливості ефективного управління процесами підготовки. З того часу в Україні Координаційне бюро та національні координатори замінили Національне агентство. Яка основна різниця в управлінні процесом підготовки до Євро-2012 в обох країнах на сьогодні?
− Гарне питання, оскільки «Євро-2012» − це польсько-українська підготовка. Важливо триматися разом. Ми раді, що наразі ситуація стабільніша й що в Україні я маю партнера − Іллю Шевляка та його команду. Це створює нові можливості для співробітництва. Наприклад, щотижневі телеконференції з метою обговорення найважливіших питань і того, що маємо зробити.
Я не маю права оцінювати як керують проектами в Україні. Можу лише сказати, що у Польщі ми вирішили зробити дві речі. По-перше, це − нормальний діловий підхід: ось чому штат компанії з підготовки до «Євро-2012» нараховує 50 фахівців з досвідом роботи у великих міжнародних компаніях. По-друге, управління проектами, і все, що з цим пов’язано чітко сплановано − визначено терміни виконання, ризики, бюджети тощо.
Що я бачу в Україні − то це добре налагоджена співпраця між містами та центральною владою. Це дуже важливо для підтримки стабільності. Наприклад, коли Ілля Шевляк прибув до Польщі, ми сказали: «Ось дорожня карта того, що ми маємо досягти разом». Необхідно мати координаторів у Польщі та Україні, вони мають працювати щоденно, відповідати на телефонні дзвінки, відправляти повідомлення електронною поштою та приймати рішення. Оскільки все залежить від прийняття рішень. Думаю, на сьогодні ми збільшуємо рівень співпраці щодня.
− Міста відіграють важливу роль у процесі підготовки до чемпіонату Європи. Як ви взаємодієте на національному та місцевому рівнях у Польщі?
− У нас є загальна мета − організація чемпіонату з футболу. Перш за все приймаючою стороною турніру виступає країна, а вже потім -міста. І якщо одне місто підготовлено краще, а інше гірше, від цього постраждає репутація турніру в цілому. Тому всі міста мають бути однаково добре підготовлені. Наведу кілька прикладів. У березні 2008 року, коли ми приєдналися до проекту, одним із перших рішень було працювати з містами. Було створено команди: в кожному місті призначили керівника проекту, відповідального за процес підготовки. Водночас в усіх містах працюють координатори по тих же галузях, що й у нашій компанії «PL.2012» і вони працюють разом. Кожні шість тижнів ми організовуємо зустрічі з командами всіх міст, на яких обговорюємо, що було досягнуто з моменту нашої останньої зустрічі, а також що заплановано на наступні шість тижнів. Чому? Тому що в такому разі ми маємо можливість справді контролювати проекти. Наприклад, ми запитуємо: які рішення будуть прийняті в місцевих комітетах 25 травня для досягнення мети, запланованої на 13 червня. Таким чином, це дуже тісна співпраця, ми в курсі всього, що має бути зроблено.
Водночас, ми підтримуємо міста. Наприклад, в нас існує спеціальний закон про інвестиції: якщо знаходять інвестора для Євро-2012, його вносять до спеціального списку проектів. Це дає змогу містам швидше приймати рішення. Час − дійсно, важлива складова в цьому проекті.
Можуть здатися дивними мої наступні слова, але ми нічого не робимо для Євро-2012, ми маємо на увазі, що кожна інвестиція − це добро для країни, для міста. Ми працюємо як одна команда, весь час шукаючи найкращі рішення. Дуже часто в одних містах знаходять гарні рішення, інші можуть вивчити їхній досвід і прийняти такі самі рішення. Це командна робота.
− Чи плануєте Ви вносити зміни до управління процесом підготовки після того, як конкретні міста буде обрано?
− Єдина можлива зміна − це те, що ми працюватимемо ще тісніше з містами і з УЕФА.
− Питання, яке турбує поляків і українців − розподіл міст між країнами. Скажіть відверто, чи спроможна Польща підготувати шість міст на високому рівні у разі, якщо УЄФА прийме таке рішення?
− Тут існує три важливих моменти. Кожен у Польщі має розуміти, що рішення щодо надання права організовувати чемпіонат з футболу Євро-2012 у двох країнах було прийнято завдяки Україні, особливо пану Суркісу та людям із Федерації. По-друге, наш пріоритет − зробити турнір разом, але, якщо бути чесним, ми не приймаємо рішення, це робить виключно УЄФА. Природно, що коли турнір організовується спільно, мова має йти про рівний розподіл і ми це усвідомлюємо. У той же час ми не маємо права говорити керівникам УЄФА, що вони мають робити. Вони організовують цю подію вчотирнадцяте. Вони − дійсно, досвідчені фахівці, які розуміють цілі та пріоритети. Я переконаний, вони приймуть належне рішення.
− З якими ризиками та проблемами ви стикаєтеся сьогодні у процесі підготовки міст, особливо в сфері інфраструктурних проектів?
− Щодо проектів, то тут існує безліч ризиків, проте ми здатні керувати ними. Ми спроможні вирішувати проблеми будівництва та термінів, бюджетні питання. Думаю, велика проблема наразі − емоційна: кожне місто бажає прийняти турнір, між країнами також палають пристрасті. Це дуже ризиковано, тому що іноді емоції можуть зайти надто далеко. Нам необхідно їх контролювати і я завжди кажу, що ми маємо працювати разом із країнами, разом з містами. Кожне місто має підготувати стадіон, кожна країна має підготувати інфраструктуру. Ми маємо поважати партнера і ту роботу, яка має бути виконана. Я думаю, що найбільший ризик − це напруга щодо рішень, які мають бути прийняті.
− У рейтингу міст, які мають шанс приймати Євро-2012, опублікованому в польських ЗМІ, Познань потрапила на 5-те місце. Що спричинило зменшення шансів цього міста, яке раніше перебувало на вершині рейтингу? Чи можуть схожі проблеми виникнути в інших містах?
− Це стаття, де не було наведено жодних суттєвих аргументів. Я прочитав сотні спекулятивних статей, а спекуляції я не коментую. Переконаний, що всі міста мають однакові шанси. Ми справді важко працюємо й УЄФА прийматиме рішення відповідно до нашої роботи. Як я вже зазначив, найбільший ризик − це напруга. З того часу, як ми приєдналися до Євро-2012, я завжди кажу, що це − спільний проект для всіх міст. До 2012 року у нас буде відповідна кількість підготовлених міст.
− Під час останнього візиту до України Мішель Платіні сказав, що угода щодо рівного розподілу міст не була направлена до УЄФА. Чи докладають спільні зусилля обидві країни щоб переконати УЄФА прийняти таке рішення?
− Ми маємо розуміти, що є важливим для УЄФА − це стадіони, аеропорти, транспорт, тренувальні бази, ІТ-комунікації та безпека. Це те, над чим ми працюємо разом із Україною та експертами УЄФА і тому експерти знають про все. Звісно, під час засідання Комітету 8 травня ми, Польща та Україна, матимемо спільний підхід до проведення турніру.
− Як ви вважаєте, яке рішення може бути найкращим для обох країн під час засідання УЄФА в Бухаресті 13 травня?
− Гадаю, найкращим рішенням буде те, яке буде влаштовувати всі сторони.
+++
ООО «Гепард плюс» представило гарантии участия в реконструкции Международного аэропорта «Одесса»
Eho-ua.com
06.05.09
ООО «Гепард плюс», в январе нынешнего года избранное стратегическим партнером Одессы в реконструкции и модернизации Международного аэропорта «Одесса», представило мэрии гарантии исполнения своих инвестиционных обязательств в размере $100 миллионов.
Об этом изданию «Эхо» сообщил исполняющий обязанности директора департамента по подготовке и проведению в Одессе финального турнира Чемпионата Европы 2012 года по футболу Марат Якупов. По его словам, гарантии были представлены мэрии, после чего заместитель городского головы Михаил Кучук представил их вице-премьер-министру Украины Ивану Васюнику. Таким образом, по словам Марата Якупова, все необходимые гарантии представлены, однако комплексный договор о сотрудничестве между ООО и муниципалитетом Одессы еще не заключен.
Напомним, что 21 − 22 января в Одессе состоялось заключительное заседание созданной решением исполкома городского совета комиссии по проведению конкурса по выбору стратегического партнера с целью реконструкции и модернизации Международного аэропорта «Одесса». На заседании были приняты решения о признании конкурса по выбору стратегического партнера состоявшимся. признать победителем конкурса одесское ООО «Гепард плюс» и создать рабочую группу для подготовки проекта Договора и проведения переговоров о совместной деятельности при реализации инвестиционных предложений.
Отметим, что конкурс был проведен в два этапа. На первом этапе рассматривались заявления семи подтвердивших свою готовность инвестировать в проект не менее $250 млн долларов. Среди участников первого тура значились 4 иностранные компании и 4 украинские − 2 харьковские и одесское ООО, ставшее в итоге победителем конкурса.
Отметим, что учредителем ООО «Гепард плюс» является компания «Ти Ес Транс Сайбериа Ко Лимитед», которая имеет опыт реконструкции аэропортов в ряде городов России и Казахстана. Что же касается ООО «Гепард плюс», то его уставной фонд составляет 50 тыс. грн.
Также отметим, что проект реконструкции предусматривает завершение всех работ на объекте до декабря 2011 года. Предполагается, что за это время будет на 400 метров удлинена взлетно-посадочная полоса, что обойдется в 646 млн грн. Кроме того, в аэропорту появится новый терминал стоимостью в 931 млн грн. Его пропускная способность составит 1495 пассажиров в час, а общая пропускная способность воздушных ворот Одессы после реконструкции составит 34 тыс. пассажиров в сутки. Также компания − партнер города в реконструкции аэропорта предполагает создать гостиницу на 250 мест, новый паркинг и вложить в модернизацию инженерных сетей 54 млн грн.
+++
Бригинець: Від гри Динамо-Шахтар залежить майбутнє ЄВРО-2012
Zakyiv.com.ua
06.05.09
Сьогодні відбудеться гра між Динамо і Шахтарем за право зіграти у фіналі кубку УЄФА, яка на думку письменника і радника прем’єр-міністра України Олександра Бригинця, може суттєво вплинути на організацію та проведення в Україні-Польщі ЄВРО-2012.
„У змаганні між Динамо і Шахтарем за вихід у фінал кубку УЄФА для нас, українців, переможець значення не має, − розповідає Олександр Бригинець, − а от інші аспекти цих ігор можуть виявитися дуже важливими. Ми всі розуміємо, що протистояння київських і донецьких вболівальників, як у Києві, так і в Донецьку, буде, певно, значно гострішим, ніж протистояння між фанами під час проведення фіналу ЄВРО-2012 у Києві. А ще я пам’ятаю, як правоохоронці кілька років тому влаштували побоїще на Олімпійському стадіоні. Виходячи з цього, мене надзвичайно цікавить як буде організована охорона півфінальних ігор і закликаю як правоохоронців, так і фанів, бути максимально взаємовічливими, адже цілком можливо, що конфлікти, які можуть бути спровоковані під час ігор у Києві та Донецьку, можуть поставити під сумнів повноцінне проведення ЄВРО-2012 в Україні”, − закликає О. Бригинець
+++
Львів підтримує Євро-2012
City-adm.lviv.ua
06.05.09
Львів підтримує ЄВРО 2012Львів підтримує Євро 2012. Біля міської Ратуші відбувся флеш-моб «За Євро-2012 у Львові» на підтримку проведення Єврочемпіонату в нашому місті. Близько 300 школярів зі всіх шкіл міста прийшли на площу Ринок і вибудували символічне слово «EURO» футбольними м’ячами. Акція проведена з ініціативи ЛМО «Європейської партії України», ЛМО партії «Пора» та за сприяння Львівської міської ради.
«Ще тоді, коли більшість скептично ставилася до можливості проведення Єврочемпіонату в Україні, Львів разом з Вроцлавом провели флеш-моб, під час якого у нашому місті вибудовували слово «ЄВРО», а у Вроцлаві − цифри «2012». І як бачите той оптимізм був недаремний. Так само і зараз наше місто, його мешканці та діти, які власне будуть найпалкішими вболівальниками за три роки, хочуть показати, що Львів твердо націлений на перемогу. Завдяки ЛМО «Європейська партія» та «Порі» львівські школярі отримають м’ячі, які додаватимуть їм наснаги займатися фізичною активністю, зокрема футболом», − зазначив начальник управління сім'ї, молоді та спорту Юрій Наконечний зауважив:
«Ідея цього дійства з м’ячами у нас виникла завдяки львівським школярам, які звернулись до «Європейської партії України», − зауважив голова ЛМО «Європейська партія України» Назар Давимука. − Сподіваємось, ефект від проведеного флеш-мобу буде максимально сильним і нам вдасться вразити комісію УЄФА і відстояти право Львова на проведення Євро-2012. Таким чином, сподіваюсь, що зібравши відповідні кошти спільно з партією «Пора» у Львові нам вдалось відстояти право нашого міста на проведення Єврочемпіонату і право школярів Львова краще розвивати свої спортивні навики завдяки новим футбольним м’ячам, які тепер передані у власність їхніх шкіл».
Петро Адамик, голова фракції ГП «ПОРА» у ЛМР резюмував: «Ми віримо у проведенні Євро-2012 у Львові. Це унікальний шанс для нашого міста у реалізації прагнення стати лідером формування майбутнього України, самодостатнім центром культурного, освітнього та духовного життя у Європі. Сьогоднішня акція покликана підкреслити, що Євро-2012 твориться не заради чиновників чи політиків, а заради майбутнього наших дітей та нас з вами».
+++
ЕВРО-2009
Олександр Бандурко: «Євро-2009 відповідатиме євростандартам!»
Ukrinform.ua
06.05.09
Менше трьох місяців залишилося до старту першого чемпіонату Європи з футболу на українській землі. 21 липня 2009 року в Донецьку та Маріуполі стартує юнацький Євро. Щодо організації турніру з кореспондентом Інформаційного центру «Україна-2012» поспілкувався директор турніру, перший віце-президент і виконавчий директор ФФУ Олександр Бандурко.
− Олександре Івановичу, зараз дуже популярною є теза, що юнацький Євро-2009 є своєрідним пробним каменем для України в контексті підготовки до Євро-2012. Ви поділяєте цю думку?
− Здобувши право прийняти юнацький форум, ми ще не знали, що переможемо в конкурсі на організацію Євро-2012. Було проведено внутрішній тендер, в якому брали участь Київ і Донецький регіон. Федерація футболу України прийняла рішення на користь другого: було неможливо не відчути непереборне бажання Донбасу організувати чемпіонат і ніхто не сумнівався, що для регіону цей турнір буде мати дуже велике значення. Це − невеличка передісторія задля розуміння того, що паралелі між юнацьким чемпіонатом Європи 2009 року і Євро-2012 стали проводитися лише після того, як Україна здобула перемогу в Кардіффі. Проте Євро-2012 − занадто масштабний проект як для того, щоб порівнювати його з юнацьким чемпіонатом.
Утім, можливо, слід говорити про паралелі в тому сенсі, що організатори на місцях бажають зробити набагато більше, ніж це формально потрібно. Такий підхід для нас важить дуже багато. Прийом команд і офіційних делегацій відповідатиме європейським стандартам. Вже йде підготовка до зустрічі уболівальників, триває навчання волонтерів, проводяться семінари з безпеки тощо. Причому ми не обмежуємося формальними вимогами УЄФА і намагаємося продемонструвати і Європейському футбольному союзу, і міжнародному загалу, що можемо набагато більше.
− Передбачається, що Євро-2009 відвідають близько 5 тисяч уболівальників. Міста-організатори вже готові їх прийняти?
− Якщо в фінальний турнір потраплять наші сусіди, то туристів може бути набагато більше. В будь-якому разі, гарні умови треба створити всім − не лише приїжджим, а й місцевим уболівальникам.
Наразі ми готуємося до такого важливого заходу, як жеребкування фінального турніру, що відбудеться 12-го червня в Донецьку, в готелі «Донбас-Палас». Приїдуть представники УЄФА, країн-учасників, ми запросили наших уславлених ветеранів футболу Ігоря Бєланова, Віктора Звягінцева, Анатолія Конькова. Кожен уболівальник зможе побачити це дійство у прямому ефірі на каналі «Євроспорт».
Вже після жеребкування стане зрозумілою приблизна кількість туристів у Донецьку й у Маріуполі. Вже підписані угоди з усіма потрібними готелями і тренувальними базами обох міст. Це був дуже непростий і тривалий процес, утім, завдяки членам місцевого оргкомітету, все було вирішено вчасно.
− Як відомо, вже розписаний і бюджет турніру. Зокрема, УЄФА запропонував чітке фінансування…
− Є закладена в бюджет фіксована сума, що виділяється Європейським футбольним союзом через ФФУ для забезпечення турніру. На кожного учасника змагання − тренера, гравця або будь-якого іншого члена офіційної делегації, УЄФА виділяє по 100 євро на добу. Іще близько 400 тисяч витрачається на організаційні потреби. Загальна сума, надана УЄФА, дорівнює близько 600 тисячам євро. До того ж є можливість отримати бонус: якщо матчі турніру загалом відвідають понад 40 тисяч уболівальників, приймаючій асоціації буде додатково виділено ще до 150 тисяч євро. Якщо це станеться, гроші підуть на розвиток дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Зараз ми відпрацьовуємо цінову політику на квитки, щоб вартість була прийнятною для молоді. На торішньому турнірі імені В.Банникова випробувано цікаву практику: за кожною країною-учасницею змагання ми закріпили групу волонтерів, котрі зустрічали іноземних уболівальників, брали їх під свою опіку, показували місто. Як наслідок, між молодими людьми зав’язалися дружні стосунки і виникла атмосфера справжнього свята. Таку ж акцію обов’язково проведемо й на Євро-2009, чим, гадаю, привернемо максимальну кількість уболівальників.
− Як ви оцінюєте шанси збірної України на домашньому чемпіонаті Європи для юнаків?
− Дивимося в майбутнє з оптимізмом. Українська команда в цьому циклі зіграла 23 матчі (причому 16 − на виїзді): 10 виграла, 6 програла і 7 звела внічию. Спаринги були дуже складні: наприклад, із збірною Франції, якій наші юнаки спочатку програли 0:2, а потім зіграли на рівних 2:2. Півкоманди французів уже виступає в елітному дивізіоні своєї країни ! У нас інша ситуація, хлопці в основному змагаються у других командах. Є проблеми, але, сподіваюся, тренери збірної і гравці перед ними не спасують. До речі, на товариському матчі з французами у Маріуполі ми повністю змоделювали процес організації офіційної гри Євро-2009, починаючи від зустрічі офіційної делегації в аеропорту, заселення в готель і завершуючи культурно-розважальними заходами. Цей досвід був дуже корисним, а Маріуполь витримав екзамен дуже гідно.
− Скільки матчів турніру покаже телебачення?
− «Євроспорт» транслюватиме в прямому ефірі шість матчів групового турніру, півфінали і фінал. Тож пильна увага до турніру з боку широкого загалу забезпечена. До речі, вже точно відомо, що переможців нагороджуватиме президент УЄФА Мішель Платіні. От у цьому аспекті юнацькі змагання можна порівняти з дорослими...