ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

1.       Автономна Республіка Крим

 

Евро 2012

На минувшей неделе крымские СМИ не обошли своим вниманием визит в Украину президента УЕФА Мишеля Платини.

«Ожидаемого оглашения списка городов, которые примут матчи Евро-2012, мы так и не услышали, − пишет «Полуостров». − Платини пообещал, что это будет сделано 13 мая. Таких городов будет от 6 до 8. «Выбор будет сделан в пользу футбола и болельщиков», − подчеркнул президент УЕФА и при этом не стал уточнять, в каком формате произойдет распределение городов между странами − организаторами чемпионата».

«Крымское время», ссылаясь на слова Платини, отмечает, что на сегодняшний день Польша находится в более выгодной, чем Украина, ситуации в плане подготовки в чемпионату Европы 2012 года. Дело в том, что поляки вполне реально рассчитывают на финансовую помощь Евросоюза (в который они входят) и других международных финансовых институтов, в то время как Украине, больше других стран пострадавшей от экономического кризиса, ждать такой помощи просто не от кого.

«Крымский обозреватель» пишет о конфузе, случившемся во время брифинга Платини в Киеве: президент УЕФА не стал комментировать ситуацию с отстрелом бездомных собак в Киеве, который, якобы, проводится под маркой подготовки к Евро-2012. Платини посоветовал с этим вопросом обратиться к своей соотечественнице Бриджит Бардо, которая, как известно, является ярой защитницей животных. Любопытно, отмечает, газета, что параллельно Украинский Дом футбола как раз пикетировали отечественные организации защиты животных, требовавшие прекратить в Киеве «зооцид».

«Вечерний город», ссылаясь на собственные источники, сообщает, что Платини в ходе визита на Украину угощали коллекционными крымскими винами, специально доставленными в Киев из Массандровских подвалов по просьбе футбольных чиновников нашей страны.

Футбол

ФК «Таврия»

Внутреннее расследование в «Таврии», похоже, подтвердило: в матче с «Кривбассом» не все было чисто. Футболисты обеих команд (и, что особенно прискорбно, − наставник таврийцев Сергей Пучков) решили подзаработать на букмекерских ставках и договорились о фиксированном результате поединка. Оргвыводы руководство «Таврии», по всей видимости, сделает уже по окончании сезона (у Пучкова заканчивается контракт, а на последнем матче «Таврии» в Харькове по странному стечению обстоятельств присутствовал бывший наставник симферопольцев Михаил Фоменко). Пока же решено команду не дергать − чемпионат надо доиграть, к тому же формально прописка в элите еще не продлена.

ФК «Феникс-Ильичевец»

Новый состав «Феникса-Ильичевца» (бывшая команда свободных агентов «Гермес») решила укорениться на крымской земле: футболисты приняли участие в субботнике и посадили на территории стадиона «Юность» в Калинино аллею. Кроме того, команда в полном составе занялась… изучением английского языка. Для этих целей клуб уже взял в штат профессионального преподавателя. Наставник «Феникса» Иван Марущак сумел убедить руководителей клуба, что все его подопечные − в потенциале звезды мирового футбола и обязательно со временем будут играть в ведущих европейских чемпионатах, куда клуб, разумеется, их продаст за хорошие деньги. А знание английского языка − поможет адаптации футболистам за рубежом.

Крымское дерби

Настоящим крымским дерби был увенчан 23-й тур чемпионата страны в первой лиге: в Молодежном сошлись «Крымтеплица» и ПФК «Севастополь». Матч своим вниманием почтил президент Федерации футбола автономии Сергей Куницын, который дал несколько интервью местным телеканалам. В частности, в пятиминутном интервью, вышедшем в понедельник в эфире программы «Футбол ТВ» (телеканал «Неаполь»), он подчеркнул, что крымское дерби уже давно было бы возможно в элите отечественного футбола, если бы местные чиновники хотя бы чуточку внимания уделяли спорту номер один. Вновь досталось от Куницына севастопольскому горсовету, который не помогает ПФК «Севастополь» в строительстве нового стадиона «Горняк» в Балаклаве. «Мы дали обещание Федерации футбола Украины, что к лету стадион «Горняк» будет построен, и мы свое обещание выполним, вопреки бездействию севастопольских властей», − подчеркнул Куницын.

Сам матч «Крымтеплица» − ПФК «Севастополь» завершился вничью − 1:1. Весьма некорректно, кстати, вели себя по ходу поединка севастопольские болельщики: скандировали оскорбления в адрес хозяев, вывешивали провоцирующие баннеры, а ближе к финальному свистку разожгли дымовую шашку (дымом, между прочим, заволокло все поле, так что арбитру даже пришлось на несколько минут прерывать игру).

Кстати, параллельно с матчем «Крымтеплица» − ПФК «Севастополь» в Симферополе проходил еще один официальный матч − ФК «ИгроСервис» − «Нефтяник-Укрнефть». «Жаль, что опять составители календаря взялись за старое, назначая по две игры в один день в Симферополе», − пишет «Крымская правда». Автор материала Гарринальд Немировский еще не знал, что 26 апреля в Симферополе волей календаря пройдут сразу три игры (своих соперников примут «Таврия», ФК «ИгроСервис» и «Крымтеплица»).

Футбольный чемпионат Крыма потерял еще одного «бойца»: по финансовым причинам снялась с соревнований «Волна» из Андреевки. О чем с горестью сообщила Федерация футбола автономии. В турнире, который начался три недели назад, из 15 стартовавших команд осталось уже только 12. Не исключено, что будет и меньше: ряд коллективов в знак протеста против календаря, составленного «под красноперекопский «Химик», собираются бойкотировать чемпионат. Впрочем, возможно, до этого дело и не дойдет: Федерация уже предложила участникам новый вариант календаря (он изменен не только в связи со снятием трех участников, но и с учетом требований «протестантов»).

 

2.       Вінниця

 

Євро-2012

Стадіони

В м. Могилів-Подільський відбулося відкриття оновленого стадіону «Олімп». Після реконструкції на стадіон обладнали 2500 пластиковими сидіннями, запасним полем. Окрім того з міського бюджету м. Могильова-Подільського виділено 200 тис. грн.. на аматорську команду «Могилів-Подільський-Люкс» у команди є власний автобус вартістю 25 тис. доларів США. Це все стало можливо завдяки керівнику клубу Володимиру Регелюку і районній федерації футболу. За словами голови комітету ВСГО «ОФФ» з питань стадіонів Михайла Дзюби − «Могилів-Подільський справжня візитка нашої області. Його стадіон один з найкращих на Вінниччині. Такій інфраструктурі позаздрила б команда майстрів. До речі, в цілях облаштування та впорядкування місцевих стадіонів до Євро-2012 на кожен район області виділено по 20 тис. грн.. Про це можливо не всі знають, а можливо не всі використовують кошти по направленню». Дана інформація опублікована в газеті «Вболівальник» від 16.04.09 року

Дороги

Одразу дві дорожні сенсації − місцевого та всеукраїнського масштабу − оприлюднив 13 квітня вінницький губернатор Олександр Домбровський. На закінчення об’їзної дороги навколо Калинівки елементарно бракує грошей, − зізнався голова облдержадміністрації. − Бюджет України тріщить, коштів не вистачає навіть для наповнення Пенсійного фонду, і за таких умов сподіватись на завершення цих робіт поки що марно… Я зустрічався з цього приводу з керівником «Укравтодору», і він обіцяв при першій же нагоді кошти. Але, в першу чергу, сьогодні потрібно капітально ремонтувати виїзди із Вінниці на Хмельницький, Одесу та шляхопровід на Немирівському шосе. Стосовно амбітного плану з’єднати швидкісним автобаном Вінницю із столицею, то про цю трасу доведеться забути мінімум до закінчення «Євро-2012». Від ідей до планування можна було б перейти вже завтра, але все впирається у гроші, − прокоментував можливість здійснення своєї давньої мрії губернатор. − Тому в першу чергу до 2012-го держава будуватиме об’єкти, що безпосередньо прийматимуть футбольний чемпіонат. Про автобан доведеться забути щонайменше до 2013-го року… Тим більше, що з 2002-го вартість одного кілометра такої дороги зросла у 10 разів! А ще однією проблемою, яка може завадити реалізувати цей швидкісний проект, Олександр Домбровський назвав «земельне питання»… Адже ділянки під майбутньою трасою, особливо поблизу Києва, вже «могли приватизувати чи віддати в оренду…» Дана інформація опублікована в газеті «33 канал» від 15.04.09 року в статті під назвою «Автобан на Київ, Вінниця відкладе до 2013-го року».

Реклама

Мною були перевірені на наявність зовнішньої реклами нижче перелічені вулиці міста: Привокзальна, Кірова, Коцюбинського, Першотравнева, Чорновола, Тарногородського на даних вулицях реклами присвяченій Євро-2012 не було. Також оглянуто Супермаркет «Сільпо» що знаходиться по вул. Привокзальній в ньому сувенірної продукції не помічено.

Підготовка Вінниці до Євро 2012

Благоустрій

10 Квітня колектив виконавчого апарату Вінницької обласної ради взяв участь в озеленені рідного краю висадивши кілька сотень молодих дерев. У с. Гуща Ямпільського району незабаром зеленітиме затишний сквер.

«Чисте місто − чиста душа» під таким гаслом пройшла Всеукраїнська акція за підтримки партії Християнсько-Демократичний союз. У Вінниці цей захід відбувся вперше, приєднатись до нього міг кожен. Цього року понад 30 активістів впорядкували територію біля пам’ятника Чорнобильцям що в районі центрального автовокзалу.

В рамках проведення Всеукраїнського «Дня довкілля» та на відзначення Міжнародного дня Землі працівники Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області разом із студентами та викладачами Вінницького державного аграрного та Вінницького державного педагогічного університетів провели акцію «Чисте узбіччя».

До акції також приєднались активісти обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги. В ході робіт була прибрана територія протягом 2,5 км по обидві сторони об’їзної дороги навколо Вінниці. Окрім практичного, акція носила пропагандистський характер, адже засмічені узбіччя − яскравий приклад відсутності культури поведінки з відходами. Учасники акції продемонструвати як різниться узбіччя дороги до і після прибирання, а у зверненні до громадськості ще раз наголосили, що наслідки безвідповідального поводження з відходами можуть стати непередбачуваними. Начальник Держуправління Дмитро Бабич звертається до всіх небайдужих громадян із закликом навести разом порядок на території області, а особливу увагу зосередити на ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, упорядкуванні місць масового відпочинку, почистити джерела. Перший вчинок, який може зробити кожний, − не залишати сміття там, де відпочиває, або знаходиться. Дана інформація опублікована на сайті облдержадміністрації 13.04.09 року.

Фінансування

45 млн. грн. планує спрямувати на фінансування капітальних видатків обласна влада. Про це повідомив на прес-конференції голова облдержадміністрації Олександр Домбровський. Відповідні пропозиції щодо внесення змін до бюджету сесія обласної Ради розгляне за тиждень. В області занепокоєні відсутністю чітко визначеної політики щодо стратегічного розвитку держави та фінансування так званих капітальних видатків − тобто будівництва та реконструкції об’єктів. Переліку таких об’єктів, які будуть підтримуватися з держбюджету, досі немає, як немає і часу в регіонах його чекати, щоб розпочинати роботи. Як повідомив голова облдержадміністрації, обласне фінансове управління провело повну інвентаризацію обласного бюджету 2009 по видатках головних управлінь гуманітарного блоку. За рахунок економії та перерозподілу, область отримала можливість спрямувати 14 млн. грн. у галузь освіти, 15 млн. − в охорону здоров’я, 2 млн. − в культуру. Ще 13 мільйонів буде використано в рамках екологічного фонду. Дана інформація опублікована на сайті облдержадміністрації 14.04.09 року.

Евроінтеграція

На Вінниччину завітали директор Чеського інституту інтеграції Євросоюзу Алеш Пшитєстал та керівник Євроцентру з метою поширення інформації про Євросоюз. Питання Євро 2012, під час візиту, перед журналістами не підіймалось.

Залізниця

Південно-західна залізниця цього тижня відкрила залізничний перегін Сосонка-Вінниця вантажна для руху поїздів. Як повідомляє адміністративна служба дороги, модернізацію 8,5 кілометра колії перегону залізничники закінчили раніше встановленого терміну. Дана інформація була опублікована в газеті «20 Хвилин» від 15.04.09 року.

Місцевий футбол

ФК «Нива»

11 квітня ФК «Нива» в рамках Другої ліги провела матч з ФК «Верес» м. Рівне. Який закінчився з нічийним рахунком 0:0. Цей результат не задовольняє Вінницьку команду адже вона бореться за вихід в Першу лігу. Хоча не зважаючи на це, потрібно відати належне новому тренеру команди Ю. Солов’єнку, який прийняв команду за 10 днів до початку сезону і зміг налаштувати її на самовіддану гру. Також в цьому колі Вінниця стала найкращою в ПФЛ за присутністю глядачів на трибунах на матчі були присутні 3000 глядачів. Дана інформація опублікована в газеті «Вболівальник» від 16.04.09 року в статті під назвою «Прохідних матчів вже не буде», в газеті «Місто» від 17.04.09 року в статті під назвою ««Нива» залишається лідером першості».

ФК «Немирів»

Команду ФК «Немирів» − учасник першості області з футболу, знято зі змагань, відповідно до отриманого листа про неможливість продовжувати змагатись з фінансових причин. Всі результати ігор І коло анульовано, так як команда не зіграла 50 % матчів, відповідно до Регламенту змагань. Дана інформація опублікована на сайті Вінницької обласної федерації футболу 13.04.09 року.

Турніри

11-12 квітня на ЦПКіВ імені Горького прийшли змагання по футболу. В Вінниці стартував перший турнір «Кубок Beeline» присвячений трьох річчю Beeline в Україні. В якому приймали участь 9 дитячих команд 2001-2002 років народження. Переможцями стала підшефна команда Beeline «СДЮШОР-Нива». Футболісти вже рік екіпіровані формою з емблемами Beeline. Всі учасники турніру отримали цінні призи і подарунки. Головним завданням цих змагань є пропаганда і популяризація футболу серед дітей. Дана інформація опублікована в газеті «Вболівальник» від 16.04.09 року в статті під назвою «Командная стратегия Beeline помогает футболу Винницы».

 

3.       Волинь

 

Євро 2012

Підготовка доріг до Євро 2012

Тема фінансових порушень на будівництві дороги Київ − Ковель − Ягодин, що прокладається до „Євро-2012», залишається актуальною для волинських ЗМІ. Днями з цього приводу виступила провідна газета області „Волинь-нова». „Ще мало що зроблено на волинській ділянці автобану до Євро-2012, а корупційні схеми і махінації прилипал до бюджетних коштів вже запрацювали тут на повну силу», − пише вона. Нижче пропонуємо стислий виклад газетної статті з нашим коментарем.

КРУТІ ПОВОРОТИ МІЖНАРОДНОЇ ТРАСИ НА ВОЛИНІ

Мільйони гривень для п’ятьох „умільців» з лопатами

Віктор Гавриленко, генеральний директор ВАТ «Броварське ШБУ-50», заслужений будівельник України написав у газеті «Урядовий кур'єр» правду про брутальне порушення торгів з реконструкції ділянок автодороги Київ-Ковель-Ягодин (стаття «Шляховий тендер: повернення в минуле?», 23 травня 2008 року). Хоча йшлося про неймовірні, на перший погляд, речі: тендер на реконструкцію ділянки протяжністю 5,4 кілометра виграло приватне підприємство «Рембуд-плюс», в якому працювало... п'ятеро осіб. У цьому карликовому підприємстві, зареєстрованому в селі Липини Луцького району, не було жодного дорожньо-будівельного механізму, будь-якої бази, не кажучи вже про асфальтобетонний завод.

Уже згодом, в кінці 2008 року, ГоловКРУ України встановило, що в поданих пропозиціях «Рембуд-плюс» приписало 14 інженерно-технічних працівників та 33 професійних робітники, фальсифікувало інші дані. І ось цей «гігант» шляхобудівельної галузі збирався виконати за сім місяців обсяг робіт на... 80 мільйонів гривень. У цю фантазію чомусь повірила Служба автомобільних доріг у Волинській області як замовник. Тендерний комітет не тільки допустив до торгів «Рембуд-плюс», а й визнав його переможцем. Це в той час, як інший учасник тендера − ВАТ «Броварське ШБУ-50», відома фірма, восьмий рік уже працювала на автодорозі Ковель-Ягодин, має Волинську дільницю, потужності й кадри та готувалася до виконання завдань на цих ділянках.

Заслужений будівельник Гавриленко повідомляв, що особисто тричі був на прийомі в Петра Кравчука (тодішній керівник Державної служби автодоріг України − О. Н.), велику надію покладав на міністерства транспорту і економіки... Надії не справдилися навіть після резолюції Юлії Тимошенко на листі від робітників: «Прошу ретельно розібратися та вжити вичерпних заходів щодо забезпечення законності». КРУ в області чомусь фактично не знайшло суттєвих порушень процедури проведення торгів з боку тендерного комітету − Служби автомобільних доріг в області. Та через три місяці бездіяльності договір на виконання робіт на одній з ділянок з «Рембуд-плюс» було розірвано. Зате для реконструкції іншої ділянки тому ж виконавцю − «Рембуд-плюс» було перераховано 14,6 мільйона гривень. Так ще дорожникам не щастило. Хто ж курирував процес, звідки таке поблажливе ставлення до, вважай, фіктивного «переможця»?

Пізніше правоохоронні органи з'ясували, що з цих коштів були безпідставно перераховані 2,6 мільйона гривень рівненському приватному підприємству «ЮНІСЕФ», які в подальшому потрапили до іншої комерційної структури і зняті з рахунку готівкою. Тож прокуратурою області розслідується кримінальна справа за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ряду структур при будівництві дороги Ягодин-Ковель. Заарештований судом керівник комерційної структури, де було привласнено кошти, інший оголошений в розшук. Порушена кримінальна справа стосовно керівника ПП «Рембуд-плюс».

До цього слід додати, що керівника Служби доріг в області Віталія Єрка переведено на нижчу посаду. Хоча складається враження, що в цій корупційній схемі головну роль відігравали керівники столичних організацій та установ, але де були і куди дивилися очільники та відповідні служби Волині. Адже керівнику ВАТ «Броварське ШБУ-50» Віктору Гавриленку не допомогло ні КРУ в області, ні господарський суд Волинської області, куди він звертався. А хіба висококваліфіковані інженери-дорожники служби автодоріг в області з самого початку не знали, що це за така «потужна» організація, розміщена в Липинах? Безумовно, про її можливості знав і Петро Кравчук, який тут працював як бізнесмен, обирався народним депутатом. У результаті «Рембудом-плюс» було виконано робіт на одній ділянці лише на 7,4 мільйона гривень, причому власними силами не зроблено жодного кілометра.

Чому варяги нам миліші за своїх дорожників?

Проте поневіряння дорожників з Броварів на волинській землі на цьому не завершилися. Їх і далі Служба автодоріг в області вперто не помічала. При цьому, наскільки відомо, претензій щодо виконаних робіт на дорозі біля Ягодина не надходило.

Розірвавши договір з «Рембуд-плюс», замість того, щоб визнати переможцем наступного учасника тендера − ВАТ «Броварське ШБУ-50», Служба автодоріг оформила документи на іншого виконавця − дочірнє підприємство «Автобан Україна». При цьому вартість за виконані роботи цією організацією була запропонована на 1,3 мільйона гривень більше, ніж «ШБУ-50», що взагалі свідчило про якусь домовленість між замовником і виконавцем. Бо чому ж держава повинна була переплачувати за роботу? Більше того, служба доріг в області в серпні 2008 року без проведення тендера, без конкурентів визнала переможцем ДП «Автобан Україна», з яким уклала договори на реконструкцію ще двох ділянок на загальну суму 182,7 мільйона гривень. Навіть не враховано, що на одній з ділянок попередні роботи виконувалися Волинською дільницею ВАТ «ШБУ-50», котра готувалася до їх завершення. При цьому така ініціатива виходила знову ж таки від Служби автомобільних доріг в області, керівники якої звернулися з пропозицією проведення процедури закупівлі робіт на одного учасника. Міністерство економіки України не побачило потреби в конкуренції, порушило антимонопольне законодавство і чомусь погодилося.

Усі дорожні організації Волині очікували на тендер, заготовляли матеріали, готували техніку. Оскільки кожна на чомусь спеціалізується, то всі сподівалися на участь як субпідрядники. Для волинських дорожників структура із гучною назвою була загадковою. Але оскільки її призначили єдиним виконавцем, то сподівалися, що підприємство «Автобан Україна», яке останні два роки ніде не було задіяне, покаже, як можна швидко та якісно проводити реконструкцію нашої «бетонки» до Євро-2012. Знову ж таки небувалий випадок як для дорожніх організацій: «Автобану Україна» відразу було надано аванс на суму 36 мільйонів гривень. І начебто закипіла робота. На дорогах Волині з'явилася спочатку шляхобудівельна організація з Миколаївської області із застарілою технікою, а потім покликали ЗАТ «Донспецстрой» (не з Дону, а з Донецька). Уже згодом з'ясувалося, що юридична адреса «Автобану Україна» знаходиться в Києві, але сама фірма розміщена в місті Красний Луч на Луганщині.

Донецькі шляхобудівники уславились ще й тим, що в Ковелі без будь-якого дозволу встановили стаціонарну асфальтобетонну установку, яку заборонила експлуатувати екологічна служба області. А до приїзду на Волинь міністра транспорту та зв'язку України Йосипа Вінського, як зізнавалися самі шляхобудівельники, було організовано шоу − виставлено нову техніку біля дороги.

Єдиний виконавець − «Автобан Україна» − за 2008 рік не зумів виконати взяті на себе зобов'язання, не освоїв обсягів робіт, не забезпечив ввід жодної ділянки в експлуатацію. На всі об'єкти автодороги Київ-Ковель-Ягодин державою було виділено 150 мільйонів гривень. У зв'язку з невиконанням плану він був скорегований до 70 мільйонів гривень, а 80 мільйонів гривень перерозподілені іншим регіонам України, що є ганьбою для Волині. Але і після корегування планів «Автобан Україна» так і не зумів повністю освоїти навіть ці невеликі кошти. Не використано 1,5 мільйона гривень. Кажуть, що це перший випадок за всю історію Міндорбуду України та державної служби автодоріг «Укравтодору», коли регіон не освоїв виділені йому державою кошти.
   Схоже, Волинь стала полігоном для випробування корупційних схем чиновниками високого рівня. Із 69 мільйонів гривень 24 мільйони освоїв колектив ВАТ «Броварське ШБУ-50» буквально за тиждень (цю організацію були змушені покликати в авральному порядку), а всі інші організації, як «Автобан Україна», «Рембуд-плюс», «Донспецстрой», разом за будівельний сезон − всього близько 45 мільйонів гривень. Отримуючи величезні аванси, «Автобан-Україна» не розрахувався повністю із жодним субпідрядником чи постачальником матеріалів. У листі ГоловКРУ в зв'язку з бездіяльністю залучених дорожніх організацій, невиконанням цілком посильних завдань висловлюється занепокоєння: «Це може спричинити несвоєчасне завершення всього передбаченого комплексу робіт з реконструкції ділянок автомобільної дороги Київ-Ковель-Ягодин».

У листі ГоловКРУ України та окремому дорученні голови Державної служби автомобільних доріг України службі автомобільних доріг в області вказано на необхідність вжиття відповідних заходів до ДП «Автобан Україна» включно аж до розриву з ним договорів.

Кулуари

Як тільки стало відомо про порушення, допущені на будівництві дороги Київ − Ковель − Ягодин (а це відбулося ще минулого літа), голова Волинської ОДА Микола Романюк своєю владою відсторонив голову Служби автомобільних доріг Волині Віталія Єрка від займаної посади. Одначе він тут же наразився на скандал, бо на захист відстороненого начальника грудьми став голова Волинської облради Анатолій Грицюк (який в політичних питаннях працює не самостійно, а під чітким керівництвом „лівої руки» Юлії Тимошенко, народного депутата її фракції Євгена Кирильчука). Оскільки губернатор М.Романюк намагається про всяк випадок не конфліктувати із командою Тимошенко, то незабаром він включив задній хід. Щоправда, В.Єрка на посаду не повернули, але зробили заступником начальника Служби доріг області, де він успішно трудиться й досі. Хоча насправді його треба було не на посаду повертати, а віддати під кримінал. Проте офіційного приводу для цього не було, бо ж КРУ, здійснивши свою перевірку, порушень не виявило. І тут, до речі, також не обійшлося без відповідного впливу „лівої руки» ЮВТ − Євгена Кирильчука, який скрупульозно контролює волинські кадри.

Чому ж, власне, так цікаво було проведено тендер, що переможцем стала нікому не відома „фірма» із п’яти чоловік, одержавши до освоєння багатомільйонні кошти? А все тому ж, що керівник Служби доріг України Петро Кравчук − колишній народний депутат із фракції БЮТ, і керівник волинського підрозділу Служби доріг Віталій Єрко діяв під прикриттям впливових бютівців Анатолія Грицюка та Євгена Кирильчука. Тобто все описане в газеті відбувалося безпосередньо в полі зору самого уряду. Власне, на згаданих людей і натякає автор вищезгаданого матеріалу, не маючи права назвати їхні імена у газеті.

Реклама

Зовнішньої реклами, пов’язаної з „Євро-2012», в Луцьку не зафіксовано.

 

4.       Дніпропетровськ

 

ЕВРО-2012

Днепропетровск в борьбе за Евро-2012

Борьба городов за право принимать у себя Евро-2012 − становится более напряженной. Один из основных кандидатов − Днепропетровск. Планируется, что здесь пройдут 3 матча − по 90 минут. Эти 4-е половиной часа футбольных поединков − позволят Днепропетровску решить свои экологические, дорожные проблемы и приблизиться к Европе. Войдет ли город в четверку счастливчиков − станет известно уже 13 мая.  Главный козырь Днепропетровска в борьбе за Евро-2012 − новый стадион. Спортивная арена уже готова принять гостей хоть сегодня.  30 тысяч мест, VIP-ложи, медпункты и система видеонаблюдения − все в соответствии с требованиями УЕФА. Еще около 600 сидений можно оборудовать за несколько месяцев и без особых затрат.

Андрей Павелко, председатель Федерации футбола Днепропетровской области:

Это будет или доукомплектация места за счет ширины расстояния между сиденьями, второй вариант − удешевление тех билетов, которые будут с минимумом обзора стадиона. И третий вариант, мы знаем УЕФА идет навстречу, не стоит вопрос ребром − если 500-1000 мест не хватает для ровного количества.

Рядом со стадионом − в следующем году − появится паркинг на тысячу машин. Разместится он на территории бывшей воинской части, которую Минобороны уже передало в коммунальную собственность города.

Слабым звеном Днепропетровска, до недавнего времени, был аэропорт, находящийся в стадии банкротства. Его долги достигают миллиарда гривен. В марте организаторы чемпионата потребовали ответить на вопрос − будет ли проведена его модернизация. И уже в начале апреля инспекторам УЕФА был предоставлен план его реконструкции и приватизации. Обрести хозяина аэропорт должен в течение ближайших 2-ух месяцев.  Конкурс для инвесторов объявлен. Он открытый, но условия довольное жесткие − говорят в мэрии. Одна из компаний уже предложила свой проект, который, в частности, предусматривает полную реконструкцию существующего терминала и строительство временного − на период Чемпионата.

Сергей Нестеренко заместитель директора ОАО «Днеправиа»:

Реконструкция терминала пассажирского даст нам получить дополнительно возможность обслуживать 200 пассажиров в час, к тому, что мы сегодня обслуживаем 800.

Меньше всего беспокойства вызывают у чиновников гостиницы. Из запланированных 20 новых − 6 уже возводят. Предоставить свои отели готово и Запорожье, расположенное неподалеку.  А вот с дорогами − настоящая беда. Здесь без помощи государства не обойтись. До начала футбольного первенства предстоит достроить автобан Киев-Днепропетровск, реконструировать трассы на Харьков и Запорожье.

Виктор Бондарь, председатель Днепропетровской облгосадминистрации:

Крім того на цей рік запланували виділити 180 мільйонів гривень −  на об'їздну  дорогу навколо Дніпропетровська, вона дасть змогу зняти транзитний потік, який рухається на центр міста і особливо в Евро-2012. І в цей сезон ми будемо повністю проводити ці роботи.

И хотя деньги еще не поступили, местные власти настроены оптимистично. Главное − все бумажные вопросы решены − проекты согласованы, земельные участки под застройки отведены. Теперь за два года нужно успеть все запланированное построить.

Против Днепропетровска ведется грязная PR-кампания

Против Днепропетровска ведется грязная PR-кампания. Борьба городов за право принимать у себя Евро-2012 становится все более напряженной.

Об этом заявил председатель Федерации футбола Днепропетровской области Андрей Павелко на пресс-конференции «Чемпионат Европы по футболу среди школьников Днепропетровска», которая состоялась 15 апреля в ИА «НОВЫЙ МОСТ».

«Борьба городов за право принимать у себя Евро-2012 становится все более напряженной. Против Днепропетровска ведется грязная PR-кампания. Надеюсь, эти грязные технологии не смогут повлиять на решение исполкома УЕФА, заседание которого состоится 8 мая. По моему мнению, Днепропетровску очень важно завоевать право проведения на своей территории Евро-2012. Ведь в этом мероприятии собственно футбольная составляющая сравнительно небольшая − 3 матча по 90 минут. Вместе с тем, Евро-2012 дает возможность Днепропетровску решить свои экологические, дорожные проблемы, стать частью Европы. После проведения чемпионата вся инфраструктура останется Днепропетровску. А значит, наш город получит шанс в будущем принимать другие яркие и интересные международные события», − сказал Андрей Павелко.

Отели

В наши отели едут работать иностранцы

К Евро-2012 власти хотят улучшить сервис в гостиницах. Массу слухов вызвало в Днепропетровске предложение городских властей, что якобы во время Евро-2012 в городских отелях будет работать персонал из Нидерландов и Германии. Возмущает то, что стать ближе к Европе должны именно наши люди, а власти, мол, призывают иностранных «легионеров». Но на пресс-конференции мэр Иван Куличенко прояснил ситуацию тем, что в Днепропетровске сложно найти специалистов для обслуживания гостей гостиниц уровня 5 звезд со знанием иностранных языков. Поэтому власти просят помочь нидерландские образовательные фирмы, которые будут обучать наш персонал для обслуживания иностранцев на высшем уровне.

А пока сервис в днепровских отелях вызывает противоречия. К примеру киевлянин Владимир, часто бывающий у нас, жалуется на сервис и на грубость персонала. «Жил в нескольких отелях, но всюду пока, увы, совок», — констатирует мужчина. С другой стороны, известная оперная дива Монтсеррат Кабалье, когда была у нас с концертом, высоко оценила достоинства отеля «Украина», в котором останавливалась.

АЭРОПОРТ

«Днепроавиа» уйдет с молотка

В начале апреля Фонд госимущества внес ОАО «Днепроавиа» в перечень объектов для приватизации на июнь. Это стало следствием мартовского решения СНБО и кулуарных договоренностей между Секретариатом Президента и группой «Приват», согласно которым государству отойдет взлетно-посадочная полоса, аэронавигационное обеспечение и земля, на которой они расположены, а Игорь Коломойский получит в собственность аэровокзал и летающий парк авиакомпании.  При акционировании госпредприятия «Днепроавиа» в 1996 г. на его балансе оказалась наземная инфраструктура, предназначенная для взлета и посадки самолетов. В Госавиаслужбе Украины говорят, что законодательство не регулирует принадлежность взлетно-посадочных полос и навигации. Но в случае с ОАО «Днепроавиа» это обстоятельство сыграло немаловажную роль. Когда в 2004 г. по иску ООО «Авиас», близкой владельцам Приватбанка, стартовало дело о банкротстве ОАО и был назначен арбитражный управляющий компании — сотрудник ООО «Славутич-Капитал» Игорь Самошост, он начал «рулить» и самолетами, и навигаторами. А годом позже Хозяйственный суд Днепропетровской области начал санацию предприятия, но ФГИУ запретил своим представителям подписывать ее план до того, как аэропортовую инфраструктуру не передадут с баланса «Днепроавиа» ГП «Украерорух».

В результате ситуация оказалась заморожена в пользу «Привата». Распорядитель имущества не спешил делиться управлением аэродромом, мотивируя свои действия законодательной неопределенностью. «Приват» спокойно наращивал долги авиакомпании, сдавая ей в лизинг купленные самолеты Boeing-737 и Embraer-145. Чиновники же оставались сторонними наблюдателями успехов «приватных» авиаторов, увеличивавших перевозки и успешно противостоявших вторжению на свою территорию иностранных конкурентов, таких как Luftganza или Wizz Air.  Но по мере приближения к Евро-2012 ситуация начала меняться. Чтобы Днепропетровск попал в число хозяев чемпионата, европейские инспекторы требовали реконструкции не только аэровокзала, но и аэродрома с обновлением покрытия взлетно-посадочной полосы, сигнализации и навигации. Игорь Коломойский, к тому времени построивший стадион «Днепр», рассчитывал выступить в роли главного принимающего лица Евро-2012 в Днепропетровске, но тратить собственные деньги на реконструкцию госимущества не хотел. Поэтому весь прошлый год и начало нынешнего между чиновниками и «приватовскими» бизнесменами шла перепалка, суть которой сводилась к стремлению ускорить приватизацию аэропорта. Апогея она достигла в марте, когда организаторы чемпионата потребовали четких гарантий, что инфраструктура аэропорта будет модернизирована и соорудят новый терминал. Когда в начале апреля в Днепропетровске побывали инспекторы УЕФА, им показали проект развития аэропорта стоимостью $250 млн (их вызвалась выделить группа «Приват»), предусматривающий строительство постоянного терминала пропускной способностью 1 тыс. чел./ч и временного — на 300 чел./ч на период чемпионата вместе с графиком самого строительства. Инспекторы остались довольны.  Как сообщил «ДС» начальник регионального отделения ФГИ в Днепропетровской области Александр Молчанов, в ближайшее время должна быть проведена инвентаризация имущества «Днепроавиа», в ходе которой с баланса ОАО на баланс ГП «Украерорух» или другого госпредприятия, которое создадут для обслуживания аэродрома, передадут взлетно-посадочную полосу и аэронавигационное обеспечение. В региональном отделении ФГИ надеются, что данные условия выполнят, поскольку именно об этом чиновники и бизнесмены вели переговоры в ходе подготовки решения СНБО о приватизации ОАО «Днепроавиа». После этого Фонд объявит о дате аукциона по продаже 100% акций авиакомпании (номинальная стоимость 29,595 млн грн.). Их продадут тому, кто больше предложит. Кроме того, победитель должен погасить кредиторскую задолженность предприятия (около 90 млн грн.), которую контролируют компании, близкие к «Привату». Поэтому в Днепропетровске мало кто сомневается, что предложение г-на Коломойского будет вне конкуренции.

ДОРОГИ

Деньги на капитальный ремонт дорог уже выделили, а вот исполнителя еще не нашли

Тендер на канительный ремонт дорог был объявлен еще в январе и вот, наконец − то он подходит к концу: в ближайшее время мы узнаем, чьими же руками будут ремонтироваться улицы города.  Всего, по словам Александра Плыга, начальника Управления по ремонту и эксплуатации дорог, в тендере приняло участи 6 предприятий, но победитель определится только в конце следующей недели. Как заявил Александр Плыг, предпочтения будут отдаваться тому предприятию, которое имеет хорошие технические характеристики, сможет гарантировать максимально сжатые сроки выполнения заказа и обязательно имеет собственный асфальтный завод.

Всего же в список капитального ремонта на данный момент включено 9 объектов: спуск Самарский, пр. Гагарина, ул. Гоголя, ул. Чернышевского, ул. Гусенко, ул. Писаржевского, ул. Новошкольная, ул. Феодосийская, ул. Краснозаводская и ул. Запорожское шоссе.

− Все эти улицы не ремонтировались толком уже более 10 лет − подчеркивает начальник Управления по ремонту и эксплуатации дорог, − был только так называемый «латочный» ремонт, но этого далеко не достаточно.

На капитальный ремонт дорог на этих улицах из бюджета города уже выделено 51 млн. 309 тыс. грн., только правда до Управления эти деньги пока не дошли. Самый  большой объем работ предусматривается на ул. Краснозаводской: здесь планируют заменить асфальтное покрытие, отремонтировать трамвайные пути, заменить ливневки и освещение. Самым же дорогим объектом станет ул. Запорожское шоссе − на ее ремонт планируют потратить 22 млн. 539 тыс. грн. В общем же по условиям тендера, все работы должны быть выполнены в наиболее сжатые сроки. Власти города рассчитывают, что на ремонт всех объектов уйдет 200 − 260 дней и до конца года работа будет полностью завершена.  

СТАДИОНЫ

В Днепропетровске перестроят стадион «Южмаша»

Стадион спортивного комплекса «Метеор» ГППО «Южный машиностроительный завод им. А.М. Макарова» будет реконструирован. Об этом договорилось руководство Днепропетровской области и города Днепропетровска на соответствующем совещании.

Отныне стадион спорткомплекса «Метеор» ГППО «Южный машиностроительный завод им А.М. Макарова» по итогам III отчетно-избирательной конференции областного отделения Национального олимпийского комитета Украины, должен поддерживаться за счет областного бюджета. Это − единственная в области спортивная арена, которая способна принимать легкоатлетические соревнования всеукраинского и международного уровней. По словам председателя Днепропетровской облгосадминистрации Виктора Бондаря, реконструкция стадиона важна как для проведения соревнований по легкой атлетике, так и в контексте подготовки Днепропетровска к финальной части чемпионаты Европы 2012 года по футболу. «Особое внимание необходимо уделить покрытию беговых дорожек, которое должно отвечать современным стандартам, и информативной системе (электронное табло, аудио система, фотофиниш)», − отметил Бондарь.

Для приобретения и обустройства современного легкоатлетического оборудования, легкоатлетической дорожки, создания необходимой инфраструктуры по предварительным данным требуется 10 млн. грн.

ФУТБОЛ

Чемпионат Европы по футболу среди школьников

Андрей Павелко рассказал о проведении Чемпионата Европы по футболу среди школьников Днепропетровска. «Мы начинаем интересный и оригинальный турнир «Чемпионат Европы среди днепропетровских школьников», который будет проходить в течение всего года. Он будет организован по принципу проведение Чемпионата Евро-2012 в Украине и Польше. Когда мы были в Швейцарии, то поделились этой идеей с представителями УЕФА, и они были в восторге. Участвовать в турнире будут ученики всех 146 школ Днепропетровска, а также 6 детских домов. Таким образом, дети и их родители поймут, что такое Чемпионат Европы, как он проводится, его масштабность и важность. Турнир будет разбит на три этапа: предварительный (участвуют 146 школ); отборочный (52 школы); финальный (16 школ). Все игры будут проводится на площадках с искусственным покрытием в ДЮФК «Олимпик». Кроме того, мы хотим, чтобы каждая школа, которая подает заявку на участие в турнире, внимательно изучила географию той страны, которую она хочет представлять. Предварительный этап самый сложный. Из 146 школ нужно отобрать всего 52. Именно столько в Европе стран. Предварительные соревнования будут проходить по территориальному принципу. В заявочный лист команды вносят свои фамилии и пишут имя своего футбольного кумира. Так мы узнаем, кто для них является образцом для подражания. На отборочном этапе остается 52 команды. Проводится жеребьевка, где команды разбиваются на 8 групп по 5 в каждой и 2 группы по 6 команд. При этом каждая школа согласно жребию представляет определенную страну, и во время жеребьевки им выдается флаг и задание − ознакомить учеников с особенностями этой страны. Игры будут проходить в течение сентября и определят 16 лучших коллективов, которые попадут в финальную часть. Финал состоится 10 сентября в день матча «Украина-Англия». Хочу отметить, что турнир будет проводится при поддержке городского совета, Федерации футбола Днепропетровской области и Президента турнира − Андрея Русола, любимого футболиста ребят», − сказал он. Светлана Баляй отметила, что Чемпионат Европы по футболу среди школьников поможет детям определиться с будущим. «Чемпионат Европы по футболу среди школьников Днепропетровска − аналог серьезного и взрослого турнира, дает возможность 14 тыс. учеников проявить себя. Среди них не только мальчики, но и девочки. Очень важно для детей информационное поле, апробация собственных сил. Именно поэтому знания, которые они получают во время учебно-воспитательного процесса, связанные с экономикой, географией, историей, дают возможность адаптироваться в обществе. Мы предложили детям представить свои команды на торжественном открытии 28 апреля в 14:00 на базе Дворца детей и юношества», − сказала она.

Андрей Павелко отметил, что самым главным козырем в подготовке Днепропетровска к ЕВРО-2012 является городской голова Иван Куличенко. «Проведение Евро-2012 в Днепропетровске даст возможность преобразить город и вывести его на другой уровень. После ЕВРО− 2012 у нас никто не заберет хорошие дороги, гостиницы, аэропорты. Мы сможем проводить другие интересные мероприятия, выставки, чемпионаты по легкой атлетике», − сказал он.

Андрей Русол отметил, что благодаря чемпионату Европы дети смогут ощутить массу положительных эмоций и раскрыть свои таланты. «Проведения такого турнира − отличная идея. Дети получат массу удовольствия, положительные эмоции, яркие впечатления. В моем детстве не было таких турниров. А ребятам уже в 10 лет дают возможность проявить себя, показать свои возможности и таланты. Перед матчами будет очень много тренировок, и ребята смогут определиться с планами на будущее. Уверен, что после завершения турнира дети все равно будут заниматься футболом более профессионально. Мы планируем провести финальный матч в день матча сборных «Украина-Англия». Будет вручения кубка победителя на стадионе в такой важный день», − сказал он.

 

5.       Донецьк

 

Евро-2009

В горисполкоме г. Мариуполя 10.04 прошла подготовка к командно-штабным учениям по плану «Бумеранг» при проведении молодежного чемпионата по футболу «Евро-2009». Для проведения учений были задействованы представители всех правоохранительных органов Мариуполя, сотрудники МЧС, пограничники, таможенники, коммунальные службы, управления и отделы горисполкома. Штаб командно-штабных учений возглавили заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Александр Третьяк, городской голова Мариуполя Юрий Хотлубей и начальник Главного отдела в Мариуполе управления СБУ в Донецкой области Виталий Гайдым. Целью учений явилось приобретение навыков сотрудников штаба при проведении антитеррористических операций во время проведения Евро-2009, совершенствование взаимодействия различных служб и их эффективные действия.

По планам организаторов учений, во время проведения в Мариуполе «Евро-2009» могли произойти различные акции террористов: захват VIP-персон на стадионе «Ильичевец» и в гостинице «Чайка», захват таможенно-пограничного терминала, минирование водонасосной станции. К противодействию всем этим террористическим актам и должны быть готовы правоохранители Донецкой области и все сопутствующие службы. Как отметил Юрий Хотлубей, у Мариуполя уже есть опыт проведения международных турниров, и взаимодействие всех служб в случае возникновения нештатной ситуации в городе отработано. Тем не менее, каждый возможный террористический акт на учениях был рассмотрен отдельно, и выработаны мероприятия по противодействию террористам.

15.04 учения состоялись в реальной обстановке на стадионе «Ильичевец» и в гостинице «Чайка». Сюжет об этом появился в выпусках новостей на «27 канале» (областное ТВ) и Первом муниципальном. В кадр попали операция по освобождению заложников из гостиницы, «усмирение» болельщиков на стадионе, а также краткое заявление начальника УСБУ в Донецкой области Александра Иванова, что все участники учений поставленную задачу выполнили.

В воскресенье, 12.04, у гостиницы «Атлас» состоялось открытие часов с обратным отсчетом времени, оставшимся до начала финальной части юношеского Евро-2009 по футболу. В этот день до открытия турнира оставалось ровно 100 дней.

Место расположения таймера выбрано не случайно, ведь именно в «Атласе» во время чемпионата будет располагаться штаб-квартира представительства УЕФА. Электронное табло смонтировано на фоне подмигивающих донбассиков − забавных человечков, которые являются официальными талисманами турнира. Бросаются в глаза яркие логотипы Евро-2009 и прочий антураж, но именно само табло смотрится как-то уж очень простовато. Вспоминаются подобные же часы в городах Германии, «ждущие» ЧМ-2006, или пекинский олимпийский хронометр − там отсчет времени шел вплоть до секунд. Наше же табло считает днями − скажем прямо, единица времени для такого дела великовата.

Впрочем, главное все же, что Донецк и Мариуполь к футбольному форуму практически готовы, о чем и сообщил «запускавший» таймер первый вице-президент областной Федерации футбола Иван Гайворонский. Он также напомнил, что первое официальное мероприятие Евро-2009 намечено на 12 июня − в этот день в отеле «Донбасс Палас» пройдет жеребьевка участников.

На пресс-конференции 14.04 Донецкий городской голова Александр Лукьянченко заявил, что на ближайшей сессии горсовета депутаты планируют принять решение о выпуске облигаций муниципального займа на сумму 60 миллионов гривен. Эти деньги, как ожидается, будут направлены на обновление инфраструктуры города к Евро-2012, в том числе на решение неотложных транспортных проблем: приведение дорог в надлежащее состояние и обновление парка муниципального транспорта.

В Федерации футбола г. Мариуполя считают, что с каждым годом улучшается спортивно-футбольная инфраструктура города. Только в прошлом, 2008, году ильичевцы построили искусственные футбольные поля в ПТУ № 99, общеобразовательных школах №№ 5, 15, 44. Начато строительство стадиона в ОШ № 27.

В ноябре прошлого года дети ЖМР «Курчатове» получили в подарок спортплощадку мини-футбола и баскетбольную площадку. Заимели свое маленькое футбольное поле и учащиеся интерната №1.

Сейчас в городе насчитывается 16 спортивных площадок для мини-футбола с искусственным ковром, в т.ч. 9 − ведомственных и 7 − по месту жительства.

Разумеется, они не в силах вместить всех желающих поиграть или потренироваться. Поэтому используются и другие, менее благоустроенные, но близкие к жилмассивам площадки. Таких в городе более тридцати. Состояние многих из них оставляет желать лучшего-ржавые металлические конструкции, раскуроченные баскетбольные щиты, выбоины и неровности, отсутствие элементарной разметки.

Тем не менее, у этих площадок часто собираются дети, организовывают разные спортивные игры.

В связи с приближением спортивного сезона Министерство Украины по делам семьи, молодежи и спорта проводит всеукраинский месячник по подготовке спортивных площадок к лету. Этим в основном будут заниматься райадминистрации, жилищные и коммунальные предприятия, отдельные частные структуры, за которыми закреплены площадки.

Но и сами жильцы ближайших домов, родители и старшие братья не должны оставаться в стороне, а помочь, поучаствовать в субботниках и воскресниках. В Мариуполе с таким призывом намерены обратиться через СМИ.

«Приазовский рабочий» (10.04) сообщает, что на своей пресс-конференции начальник Мариупольского ГУ МВД Евгений Коняшко коснулся темы Евро-2009 в Мариуполе.

− У нас разработан план мероприятий по обеспечению безопасности на чемпионате. Непосредственно перед чемпионатом будет проведена отработка города, при которой будет уделено пристальное внимание лицам, негативно влияющим на криминальную обстановку, на имидж города. Ежесуточно на охрану порядка будут задействованы около 400 сотрудников, − сказал начальник милиции.

«Жизнь» (14.04) в статье, посвященной приезду в Киев Мишеля Платини, в частности, пишет: «И хотя подготовка к Евро-2012 идет постоянно, все же еще многое нужно сделать. Так, с одной стороны, Донецк может претендовать на проведение финального матча. Ведь все европейские инспектора отмечают прекрасные характеристики строящегося стадиона «Донбасс Арена». А вот железная дорога и автодороги пока не соответствуют европейским требованиям. Кроме того, остаются некоторые сложности с развитием гостиничной инфраструктуры. Так, в нашей области лишь 14 гостиниц соответствуют мировым требованиям и стандартам. Всего в настоящее время область располагает 75 предприятиями гостиничного типа».

«Жизнь» (16.04) в статье «Киев и Варшава с задачей справятся» отмечает: «Нужно отдать должное Мишелю Платини, ведь если бы не он, то, вполне возможно, Евро-2012 проводили бы все-таки не мы. Разговоры о том, что Евро заберут, начались после того, как европейские проверки одна за другой начали выявлять, что ни Польша, ни Украина не успевают построить стадионы и подготовить необходимую инфраструктуру. Вот тут нам и помог Платини, выдвинув перед странами-организаторами ультиматум: либо собраться и решить проблемы, либо отказаться от грандиозных планов. Украинские и польские власти за короткий срок сумели исправить недочеты и сегодня уже рапортуют об успехах. Дело осталось за малым − узнать, каким городам будет доверено проведение матчей Евро-2012».

«Жизнь» (17.04) в статье «Неоднозначное решение Мишеля Платини?» склоняется к выводу, что Президент УЕФА улетел в Варшаву, «но всех сомнений не развеял».

«Салон Дона и Баса» (17.04) в статье «Украина просит равенства» приводит мнение генсека УЕФА Дэвида Тейлора, который заявил: «Вполне возможно, что никакого равенства между Польшей и Украиной в вопросе стадионов не будет. Существует вероятность того, что у одной из стран стадионов будет больше, чем у другой».

 

6.       Житомир

 

Євро 2012

Тема Євро 2012 за звітний період не знайшла відображення ні в заходах та рішеннях місцевої влади, ні у місцевих ЗМІ.

Не обговорювалось питання підготовки до майбутнього ЧЄ і в кулуарах.

Реклама

Зовнішньої реклами Євро 2012 у Житомирі не спостерігалось.

Соціологія

Сприйняття більшістю населення проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне.

Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне. 

Футбол

Заходи

16 квітня на зібранні представників клубів: в складі федерації створено Лігу представників аматорських клубів Житомирщини з дуже широкими повноваженнями (приблизно такими, які має прем’єр-ліга українського чемпіонату). Голову Ліги вирішено не обирати (на кожне засідання буде обиратись новий головуючий зі складу Ліги), кожна команда, яка виступає в чемпіонаті або першості області, делегуватиме на засідання Ліги одного представника з правом голосу, організаційними питаннями роботи Ліги доручено займатися голові ЖОФФ Чернявському. Засідання Ліги скликатимуться не рідше одного разу в місяць, а за вимогою третини її складу і частіше. Засідання вважатимуться повноважними, якщо на них будуть присутніми більше половини складу Ліги, рішення прийматимуться загальною більшістю голосів від усього складу Ліги.

Організація проведення чемпіонату та першості області (суддівство, переноси матчів, складання календаря змагань, порядок сплати заявкових внесків, інші важливі питання) тепер вирішуватимуться виключно на засіданнях Ліги, і лише після прийняття по ним рішення мають бути затверджені виконкомом. Зокрема, рішенням Ліги той чи інший суддя може бути відсторонений від обслуговування матчів чемпіонаті або першості області на деякий термін або довічно. Одним із перших рішень Ліги було винести клопотання на конференцію ЖОФФ, яка має відбутись 19 травня, про відсторонення від посади голови суддівського комітету Соболевського і призначення на цю посаду Бабія. Також було прийнято рішення про сплату заявкових внесків в два етапи: за перше коло 1500 грн. має бути сплачено до 1 травня, друга половина внеску за друге коло має бути сплачена за період міжсезоння. Команди, які не сплатять заявковий внесок у встановлений термін до змагань не допускатимуться. Для боржників за минулий рік встановлено термін погашення заборгованості протягом І кола змагань. Якщо у встановлений термін заборгованість погашено не буде, команди-боржники не будуть допущені до ІІ кола змагань. Склад Ліги змінюватиметься щорічно, в залежності від тих клубів, які братимуть участь в чемпіонаті або першості області.

Турнір і чемпіонати

В суботу стартував турнір за Кубок Житомирської області з футболу на приз газети «Житомирщина». Минулого року в напруженій боротьбі цей почесний трофей здобула команда «Легіон» із Житомира.

Свій стартовий матч сезону минулорічний переможець чемпіонату області ФК «Металург» розпочав у суботу в смт. Довбиші Баранівського району з командою «Авангард». В цьому двобої визначався володар путівки в 1/4 фіналу Кубку області. Протягом матчу командам дошкуляли пориви вітру, які додавали невпевненості діям воротарів та не давали змогу перебити м’яч через середину поля. Сім із восьми голів були забиті у ворота, в бік яких дув вітер. В першому таймі малинчани забили три «сухі» м’ячі у ворота господарів. Після перерви статус-кво було відновлено. Три поспіль голи у ворота гостей додали впевненості гравцям «Авангарда». Далі гру було переведено в додатковий час, в якому гравці «Металурга» зуміли забити два м’ячі, тим самим встановивши остаточний рахунок 3:5 на свою користь.

Хорошою грою в матчі відзначився гравець «Металурга» Юрій Колесник, гравці «Авангарда» − нападник Катращук, півзахисник Жеребчук та капітан команди Юрій Чорний (як тренер та гравець), для яких винагородою за гарну гру були оплески чисельних глядачів.

Суперником «Металурга» в 1/4 фіналу Кубку області став скраглівський СФК «Арсенал» з Бердичівського району, який в 1/8 фіналу здолав на виїзді команду Черняхівського району «Темп» (Селянщина) з рахунком 1:0. На цій стадії матчі проходитимуть на полях обох команд. Перша гра пройде в Малині 22 квітня.

Преса

Минулих вихідних відновилися змагання і серед юних футболістів у Дитячо-юнацькій футбольній Лізі України. Про це пише Інтернет − портал «Рупор Житомира». Бердичів представлений у ДЮФЛ командами ДЮСШ 1992 року народження (тренер І.Л. Лисюк) та 1994 р.н. (тренер В.Б. Керносенко), що виступають у Першій Лізі. До того ж старші юнаки 1992 р.н. борються із хмельниччанами за перемогу у своїй групі, − повідомляє згадуване джерело. За повідомленням неофіційного сайту ФК «Бердичів«, в той же час, інший представник області у ДЮФЛ, «Полісся» (Житомир), що виступає у Вищій Лізі командами 1992 р.н., 1993 р.н., 1994 р.н., 1995 р.н. провів свої ігри згідно календаря проти київської ДЮСШ-15. Команда 1995 р.н. у Житомирі перемогла своїх однолітків 2:0. Решта житомирських команд зазнали поразок: 1993 р.н. у Житомирі 1:3, 1992 р.н. у Києві 0:1, 1994 р.н. у Києві 0:2. На жаль, лише команда 1993 р.н. «Полісся» посідала до звітного туру 6 місце серед 10 команд у своїй групі.

«Юрій Павленко хоче побудувати в кожному районі Житомирщини ФОК», − пише портал «Рупор Житомира».

Інформацію підготовлено за матеріалами «Української правди». Екс − голова Житомирської ОДА Павленко обіцяє, що «скоро розпочнеться антитютюнова пропаганда».  Цитую Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту:

− Важливим моментом тут є нова пропозиція українцям − як проводити вільний час без шкідливих звичок, − підкреслив міністр. Найкраща альтернатива − спорт, активний спосіб життя. Тому будівництво спортивних майданчиків, комплексів, фітнес-центрів, басейнів, парків − це також шлях до зменшення кількості людей, залежних від тютюну. Моя мрія − за 2-3 роки в кожному райцентрі побудувати новий фізкультурно-оздоровчий комплекс з басейном. Можливості держави і сучасні технології дозволяють це зробити. Це завдання є однією з головних в проектів програми «Здорова Нація», яку ініціював президент України, − констатує Павленко.

Журналісти порталу розмірковують, що «якщо міністр здійснить свою мрію, мешканці всіх районів Житомирщини зможуть відвідувати фізкультурно-оздоровчий комплекс та поплавати у басейні».

У цьому контексті слід навести кулуарну інформацію стосовно відношення екс − губернатора Житомирщини до мешканців регіону і до розвитку футболу на Житомирщині. За словами зацікавлених у розвиткові футболу та його перспектив на Черняхівщині, а саме − у смт. Головине, обіцянки Павленка дуже сильно розходяться з ділом. У свій час, коли відбулась чергова ротація в ОДА і Павленко повернувся на насиджене міністерське крісло, делегація від Черняхівщини звернулась до нього стосовно державної допомоги в сумі 40 тисяч грн. на спорудження майданчика зі штучним покриттям у смт. Головине. Павленко не лише цинічно відмовив «ходокам», а й докорив, що коли перебував на губернаторській посаді, до нього ставились не належним чином, не сприймали як керівника області. Слід зазначити, що це відповідає дійсності, інакше як «Кіндер − сюрпризом» на Житомирщині Павленка не називали. А щодо його заяв про здоровий спосіб життя, житомирському бомонду Павленко запам’ятався тим, що був «завсігдатаєм» місцевих нічних клубів, де не обмежував себе в дозах спиртних напоїв та «стріляв» цигарки у водіїв гаража Житомирської ОДА.  Тому, заяви екс − губернатора про здоровий спосіб життя сприймаються людьми поінформованими просто смішно.

ЖОФФ

У футболу є майбутнє?

Голова Житомирської обласної федерації футболу Олександр Чернявський про розвиток футболу в регіоні:

— Футболом в області займаються понад 20 тисяч людей різного віку. В обласній федерації представлені практично всі міста та райони, добровільно-спортивні товариства. Юридичний статус вже мають 15 місцевих федерацій. Ентузіасти виконують великий обсяг роботи, пропагуючи футбол. Отже, не дивно, що в Новограді-Волинському створено 19 футбольних команд, у Лугинському, Олевському районах — по 15, Ємільчинському − 12 тощо. Тут громадська організація відчуває підтримку і з боку місцевих органів влади. Скажу, що лише при дитячо-юнацьких спортивних школах області відкрито 30 відділень із футболу. Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву щороку випускає команду добрих футболістів. У Житомирі створено три приватні футбольні школи. Постійно опікуємося проведенням першості, чемпіонату, турніру за Кубок області, чемпіонату серед ветеранів. Допомагаємо ДСТ «Колос» у проведенні фестивалю з футболу «Даруємо радість дітям». Юні футболісти завжди чекають на чемпіонат «Шкіряний м'яч». Наша обласна дитяча юнацька футбольна ліга налічує 46 команд. Я вже не кажу про розвиток футболу в середніх і вищих навчальних закладах, на підприємствах. Останнім часом набирає обертів також розвиток міні-футболу. Лише в Житомирі створено 37 команд. Водночас кожен крок до відродження футболу в області дається важко, потребує великих зусиль, що не завжди знаходять підтримку, − зазначає очільник футбольної федерації.

Футбольна інфраструктура Житомира: занедбаність, аварійність, обіцянки влади…

 − Ми, як громадська організація, існуємо на членські внески. Тому розраховуємо на допомогу органів влади, спонсорів. На жаль, не завжди її отримуємо. Наприклад, в області нині є 37 стадіонів. Але всі вони знаходяться в різному стані. Нормам проведення змагань відповідає «Спартак», що в Коростені. Минулого року відремонтовано «Авангард» у Новограді-Волинському. В Бердичеві для стадіону «Олімпійський» придбали чотири тисячі пластикових стільців. У Малині непоганий стадіон. Підтримують стадіони в належному стані в Романові, Ємільчиному. А от у Житомирі немає жодного нормального стадіону. Шкільний «Спартак» знаходиться за три метри до приватного житлового сектора. Є стадіон у еменесівців. Але він у такому стані, що змагання обласного рівня там не проведеш. Наш Центральний стадіон не перший рік в авар­ійному стані, потребує ремонту. Але окрім обіцянок уболівальники та футболісти досі нічого не отримали. За майданчиками зі штучним покриттям також треба доглядати.

Фінансові питання вирішуємо самотужки. Не дивно, що наші молоді футболісти після закінчення навчання знаходять собі місця у футбольних колективах Донецька, Дніпропетровська, Львова, але не Житомира. Наприклад, у Вінницькій області на розвиток футболу з обласного бюджету виділили мільйон гривень. У нас пропонують працювати «в межах фінансування». А що робити, якщо його немає? Згадуючи старі часи, Чернявський − колишній гравець славного житомирського «Полісся» ностальгує:

 − Пам'ятаю, свого часу, коли грав у «Поліссі», обласне керівництво постійно зустрічалося з командою, підтримувало. Ми прагнули до перемоги, адже були переконані, що захищаємо честь Житомира, всієї області. Колись футбол і в нас для тисяч уболівальників був святом. Цього року виповнюється 50 років заснування футбольної команди майстрів «Полісся». Обов'язково будемо відзначати цю дату, аби нагадати всім про славне футбольне минуле поліського краю та необхідність відродження його футбольної слави. Це потрібно й для виховання молодих футболістів.

 

7.       Закарпаття

 

Євро-2012

ЗМІ

Ця тема стосовно Закарпатської області не висвітлювалася ні в друкованих ЗМІ, ні на жодній місцевій радіостанції.

Події загального плану подавали радіостанції «Версія» та «Тиса». Так, на останній можна було почути анонс приїзду до України Президента ФІФА М.Платіні, а також заплановану зустріч із Президентом ФФУ Г.Суркісом.

«Версія» подавала більше новин. Так, перша була про те, що делегація УЄФА на чолі з Мішелем Платіні відвідає цього тижня Україну. Напередодні візиту експерти федерації позитивно оцінили підготовку України до європейської футбольної першості. Комісія УЄФА вже оглянула 6 українських міст, які є кандидатами на проведення «Євро-2012», і заявила: будь-яке з них виконком УЄФА може відібрати у травні.

Друга стосувалася вже самого візиту Президента УЄФА Мішеля Платіні в Україну, під час якого, можливо, визначать 4 українських міста, де відбудуться матчі Чемпіонату Європи з футболу. 15-го квітня відбудеться розширена нарада за участі представників УЄФА й української сторони. Під час неї відбудеться презентація процесу підготовки країни до проведення Євро-2012 року, зокрема, інфраструктури міст.

У третій повідомлялося про те, що Президент України Віктор Ющенко і президент УЄФА Мішель Платіні відвідали Національний спортивний комплекс «Олімпійський», де вони ознайомилися з ходом реконструкції стадіону до фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Остання подавала інформацію про Міжнародні захисні організації. Вони, зокрема, будуть радити УЄФА не проводити у Києві Євро-2012. І все − через негуманне поводження столичної влади із вуличними тваринами. Крім того, чиновники хочуть повернутися до знищення собак-безхатченків. Через це активісти напишуть листа президенту УЄФА Мішелю Платіні. Додадуть і відеоплівки, які підтверджують факти знущань над тваринами. Водночас у столичній мерії заспокоюють: тварин знищувати не будуть, натомість − продовжать програму стерилізації.

Зовнішня реклама

Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.

Заходи

За звітний період не було зафіксовано жодних заходів пов’язаних з підготовкою області до Євро-2012.

Місцевий футбол

ЗМІ

У газеті «Ріо» за 11.04.09 у матеріалі «Шахтар» і «Динамо» встановлюють нові власні євро рекорди» коротко йдеться про матчі «Динамо» і ПСЖ, а також «Шахтаря» та «Марселя».

У кінцевому результаті у таблиці коефіцієнтів «Динамо побило свій рекорд за кількістю набраних очок в одному євро кубковому сезоні, а «Шахтар» встановив нову планку для всіх українських клубів. 19 очок набрала команда Луческу в сезоні 2008/2009.

Інший матеріал «Київське очко дорого коштує» розповідає про першу лігу. Зокрема, про гру обласного ФК «Закарпаття» з київською «Оболонню», яка закінчилася нічиєю.

Також йдеться про прес-конференцію керівництва клубу, яка мала місце минулого тижня, де в.о. головного тренера М.Іваниця висловив задоволення і грою з киянами, і взагалі результатами роботи своїх підопічних. Крім того, він повідомив, що матчі відбуватимуться поки у Мукачеві, до тих пір, поки не вирішиться конфлікт міської влади і клубу.

«Спорт-тайм» за 14.04.09 у матеріалі «Ужгород, Ужгород!» на берегах Латориці» подає матч команд першої ліги ФК «Закарпаття» та ФК «Десна».

Автор відмічає високу підготовку поля на мукачівському стадіоні «Приладист», де проходила гра, а також відзначає, що в цілому події на полі були контрольовані гравцями «Закарпаття». Матч закінчився, звичайно, з рахунком 3:1 на користь ужгородців.

В іншому матеріалі «Коли футбол перетворюється на театр» видання «Спорт-тайм» підбиває підсумки перших чвертьфіналів найсильнішого клубного футбольного турніру.

Зокрема автор  детально описує матчі «МЮ» − «Порто», «Вільрреал» − «Арсенал», «Барселона» − «Баварія», «Ліверпуль» − «Челсі», робить прогнози цих команд на майбутні ігри.

Огляд матчів

Футбольну весну удома ужгородський «Закарпаття» вперше розпочав не в рідному Ужгороді, а за 40 кілометрів від обласного центру − на стадіоні «Приладист» у Мукачеві. На гру з ФК «Десна» (Чернігів), яка закінчилася з рахунком 3:1 на користь закарпатців,  прийшло 2500 глядачів. До цього гравців змусила міська рада, яка заборонила клубу тренуватися і грати на ужгородському «Авангарді» через невелику заборгованість. Тим не менш, мукачівський стадіон для «Закарпаття» став фартовим. Cлід відмітити, що цього разу тренерський штаб господарів поля випустив на поле в основному складі одразу 5 новачків.

Майже увесь перший тайм команди ніби придивлялися один до одного. По разу небезпечно били по воротах Давидов  та Невуче, однак їх пострілам забракло точності. Лише за хвилину до кінця першої половини гри відмінним ударом під дальню від кіпера чернігівчан штангу рахунок у матчі відкрив новобранець «Закарпаття» Валентин Платонов. 

Другий тайм був більш цікавішим, упродовж нього глядачі побачили три голи. 

По завершенню матчу гравці «Закарпаття» палко дякували своїм уболівальникам, які приїхали до Мукачева підтримати свою команду. Керівництво клубу завбачливо надало кілька автобусів, щоб доправити закарпатських фанатів до матч.

У свою чергу мукачівці пообіцяли, що добудують ще три тисячі сидячих місць і не проти, щоб ужгородський клуб залишився в них і на Прем’єр-лігу. Цікаво чи тоді не пожалкують ужгородські депутати на чолі з мером, що полишили обласний центр без великого футболу?... 

На післяматчевій прес-конференції тренер «Десни» Михайло Дунець зауважив, що команда готувалася упродовж короткого відрізку часу та й «Закарпаття» набагато сильніший суперник. 

Обласна ФФУ

Федерація футболу Закарпаття  планувала, що в цьому футбольному сезоні чемпіонат області проходитиме у двох лігах − першій та вищій. Однак не вийшло. На суботньому засіданні ФФЗ (11 квітня), яке пройшло у Мукачеві, два клуби відмовилися від участі у першій лізі − ФК «Метеор» (Пістрялово) та ФК «Середнє» (Середнє). Представники інших клубів, які начебто бажали грати у першій обласній лізі, взагалі не прийшли на засідання. Ті шестеро представників клубів, що залишилися, вирішили, що нема змісту створювати першу лігу з шести клубів, і розійшлися.

Цього четверга стали відомі фіналісти кубка області, який проходить під егідою ФФЗ.

Ясінянська «Говерла» удома обіграла берегівський ФК «Берегвідейк» 2:0, проте цього виявилося замало, щоб потрапити до фіналу кубка області, бо берегівчани вдома обіграли ясінянців з рахунком 3:0. Команда зі Свалявщини ФК «Поляна» без особливих проблем розібралася з великоберезнянським «Ай-Ві-спорт» 3:1. Попередній матч завершився з результатом 1:1. Тож у фіналі зустрічатимуться «Берегвідейк» та ФК «Поляна».

Фінал кубка пройде 9 травня на мукачівському «Приладисті».

 

8.       Запоріжжя

 

Євро-2012

Заходи

На Запоріжжі минулого тижня не було заходів, що присвячені Євро-2012.

ЗМІ

Тижневик «МИГ» від 16.04.09р. з посиланням на газету «2000» передрукував статтю Григорія Суркіса «Червоненко вредит проекту Евро-2012». Публікацію супроводжує фото Г.Суркіса та Є.Червоненка, які сидять поруч на якомусь заході. «МИГ» вмістив скорочений варіант статті, пославшись, що повний можна прочитати в газеті «2000» або на її сайті. Втім, навіть у скороченому вигляді публікація об’ємна − три чверті сторінки. «МИГ» − одна з двох наймасовіших газет регіону, з накладом понад 30 тисяч примірників. Отже, читачів у публікації було багато. 

Газета «Индустриальное Запорожье» від 17.04.09р. пише, що Євро-2012 може бути проведене у п’яти українських містах, в той час, як раніше мова йшла лише про чотири. Тепер розглядаються Київ, Донецьк, Львів, Дніпропетровськ і Харків. Начебто на це натякнув під час останнього візиту до України М.Платіні.

Тижневики «Іскра» і «МИГ» від 16.04.09р. коротко повідомляють про хід підготовки до юнацького Євро-2009, що пройде на стадіонах Донецька  та Маріуполя. Говориться, що досвід цих змагань буде використаний під час Євро-2012, є посилання на інформацію з виїзного засідання Донецького обласного оргкомітету Євро-2009/2012. 

Реклама

Зовнішньої реклами Євро-2012 у Запоріжжі немає. Але телеканал «Запоріжжя» місцевої ОДТРК регулярно транслює іміджеві ролики про те, що Євро-2012 для України − це шлях до Європи. 

Місцевий футбол

ФК «Металург»

Запорізький «Металург» минулого туру здобув очко на виїзді, оформивши нічию 1:1 з маріупольським «Іллічівцем» (очолюваним нині колишнім воротарем «Металурга» Іллєю Близнюком). Рахунок після забитого господарями гола зрівняв юний камерунець Адольф Тейку, підтвердивши, що амплуа захисника не протирічить його ефективним діям у нападі під час стандартів. До речі, і у захисті африканець діє надзвичайно корисно, як і інший легіонер-новобранець Калонас − в організації атаки. Торгівля за цих двох футболістів була дуже довгою. Але можна констатувати, що зрештою «Металург» у міжсезоння придбав двох дуже потрібних для команди гравців.

ЗМІ

Головною футбольною темою для запорізьких ЗМІ минулого тижня була гра «Металурга» з «Іллічівцем». Також чимало було написано про успіхи «Динамо» і «Шахтаря» у Кубку УЄФА.

Газета «Индустриальное Запорожье» від 17.04.09р. повідомила, що в українському футболі назріває скандал: 19 арбітрів прем’єр-ліги підписали відкритий лист до президента ФФУ Г.Суркіса і в.о. голови УФПЛ В.Данилова з вимогою скасувати переведення суддів до другої ліги у разі отримання ними незадовільних оцінок. Якщо буде не по-їхньому, арбітри обіцяють бойкот ігор 25 туру. 

Тижневик «Остров Свободи» від 15.04.09р. повідомив про тривалу благодійну допомогу, яку надає вболівальникам Віктор Межейко, нещодавно обраний головою федерації футболу області. Виявляється, практично на кожен виїзний матч Межейко замовляє автобуси для фан-клубу «Ураган», від допомоги якому відмовилось нинішнє керівництво «Металурга». За словами президента фан-клубу Р.Білого, Межейко підтримував таким чином «Ураган» і тоді, коли був президентом ФК «Металург», і потім, коли його «попросили» з клубу. Возить фанатів на виїзні ігри до сих пір.   

 

9.       Івано-Франківськ

 

Євро 2012

Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.

Відбулася виставка проектів майбутньої забудови Івано-Франківська. На ній експонується понад 10 нових розробок місцевих архітекторів. Вони на розгляд громадськості запропонували проектні пропозиції щодо спорудження підземних переходів та підземних паркінгів, а також проекти планування окремих мікрорайонів, зокрема, вулиць Деповська-Хриплинська; Промислова-Крайківського; Карпатська-Ленкавського. Пропонується також спорудження готельного комплексу та критої спортивної арени в межах вулиць Чорновола-Дорошенка. Нові архітектурні проекти будуть винесені на розгляд виконавчого комітету. Після цього кращі з них будуть включені до генерального плану міста. Згідно з ним, передбачається зонування територій, вдосконалення організації транспортного руху, інженерно-технічна підготовка територій та їхній благоустрій.

Продовжуються ремонти доріг у місті. Ямковий ремонт буде проведено на 83 вулицях. Деякі з них, визначені як першочергові. Відтак від початку місяця комунальні служби провели ремонт на 35 вулицях. З них на 22-х профілактичний ремонт повністю завершено. Наразі завершуються роботи на Довгій, Бельведерські, Тролейбусній, Хоткевича та Целевича. Комунальники вже закупили 600 тонн асфальтного суміші. На дорогах міста працюють колективи 5-ти дорожньо-експлуатаційних організацій.

Обласне ДАІ поширило заяву з занепокоєнням станом лежачих поліцейських та світлофорів. Їх термін експлуатації давно завершився. Хоча торік комунальники замінили 8 із 34 світлофорних об’єктів на нові — світлодіодні, кількість аварійних ситуацій на дорогах міста не зменшилася.

Цього року комунальники мають намір на дорогах міста встановлювати лежачі поліцейські з бетону. Вони — надійні та довготривалі. Проте, варто дочекатися завершення ямкового ремонту доріг.

До 19 квітня Івано-Франківська дирекція Львівської залізниці рекомендувала сільським головам низки населених пунктів Прикарпаття навести порядок на місцевих зупинках потягів. В іншому випадку на станціях Делятин, Тарновиця, Тисменичани Надвірнянського району, Братківці, Угринів Тисменицького районів та Микуличин Яремчанської міської ради зупинки потягів буде скасовано. Про це повідомили у Івано-франківській дирекції Львівської залізниці.

Своєю чергою Львівська залізниця закликала органи місцевого самоврядування Івано-Франківщини приєднатися до традиційно весняної толоки — розчистити від сміття прилеглі до залізничних колій території. Залізничники б’ють на сполох, оскільки стихійні сміттєзвалища «випростають» саме поблизу залізничного полотна та станцій.

Благоустрій залізничних станцій та прилеглих до них територій має велике значення для іміджу регіону. Особливо це актуально стане під час проведення Євро-2012.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус виступив з ініціативою особисто контролювати, хто наживається на коштах, виділених на ремонт доріг. При випадках недобросовісного розпорядження ресурсами мер погрожує звільненнями. Для того, щоб машини з асфальтом не їздили «наліво», Анушкевичус залучив до співпраці сектор державної служби боротьби з економічною злочинністю івано-франківського міського відділу міліції, який тепер контролюватиме використання бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг.

Під знаком бюджетних проблем Прикарпаття пройшла передвеликодня прес-конференція голови облдержадміністрації Миколи Палійчука й голови обласної ради Ігоря Олійника за підсумками роботи обох влад у першому кварталі. Такого бюджету Івано-Франківщина не мала вже років десять. В фінансовій системі області фактично запроваджено надзвичайний стан — облдержадміністрація жорстко контролює витрачання коштів, у т. ч. районами. За словами М. Палійчука, видатки понад 10 тисяч гривень керівники районів погоджують із головою ОДА, а область передусім допомагає коштами після перевірки ведення фінансів тим із районів, де в цій справі дотримуються найбільшого порядку.

Окремо М.Палійчук торкнувся теми ліквідації наслідків торішньої повені на Прикарпатті. Кабінет Міністрів із призначених на це торік понад 1 млрд. гривень спромігся виділити лише 470 млн., а область, покладаючись на обіцянки урядовців, виконала відновлювальних робіт у борг ще на понад 100 млн. грн. із відповідними наслідками для себе нині. цього року, як поінформував голова ОДА, жодної копійки з Києва на відновлювальні роботи ще не надійшло, що загрожує втратою вже вкладених коштів у відбудову, оскільки більшість об’єктів через брак коштів не докінчена, а тому легко піддана черговому руйнуванню стихією.

Така ситуація з обласним бюджетом негативно вплине як на ліквідацію наслідків минулорічної стихії, так і на підготовку до фінальної частини Євро-2012.

ЗМІ

За звітній період не вийшло публікацій, які стосуються підготовки та проведення Євро-2012 в Україні.

Зовнішня реклама

Інформація по темі Євро 2012 на рекламних носіях відсутня.

Місцевий футбол

ЗМІ

У ЗМІ області у звітній період найбільшого резонансу отримала гучна перемога івано-франківського «Прикарпаття» у домашньому матчі зі «Сталлю». Іванофранківці здолали суперника з рахунком 2:1.

 

10.      Кіровоград

 

Євро-2012

Заходи

На Запоріжжі минулого тижня не було заходів, що присвячені Євро-2012.

ЗМІ

Тижневик «МИГ» від 16.04.09р. з посиланням на газету «2000» передрукував статтю Григорія Суркіса «Червоненко вредит проекту Евро-2012». Публікацію супроводжує фото Г.Суркіса та Є.Червоненка, які сидять поруч на якомусь заході. «МИГ» вмістив скорочений варіант статті, пославшись, що повний можна прочитати в газеті «2000» або на її сайті. Втім, навіть у скороченому вигляді публікація об’ємна − три чверті сторінки. «МИГ» − одна з двох наймасовіших газет регіону, з накладом понад 30 тисяч примірників. Отже, читачів у публікації було багато. 

Газета «Индустриальное Запорожье» від 17.04.09р. пише, що Євро-2012 може бути проведене у п’яти українських містах, в той час, як раніше мова йшла лише про чотири. Тепер розглядаються Київ, Донецьк, Львів, Дніпропетровськ і Харків. Начебто на це натякнув під час останнього візиту до України М.Платіні.

Тижневики «Іскра» і «МИГ» від 16.04.09р. коротко повідомляють про хід підготовки до юнацького Євро-2009, що пройде на стадіонах Донецька  та Маріуполя. Говориться, що досвід цих змагань буде використаний під час Євро-2012, є посилання на інформацію з виїзного засідання Донецького обласного оргкомітету Євро-2009/2012. 

Реклама

Зовнішньої реклами Євро-2012 у Запоріжжі немає. Але телеканал «Запоріжжя» місцевої ОДТРК регулярно транслює іміджеві ролики про те, що Євро-2012 для України − це шлях до Європи. 

Місцевий футбол

ФК «Металург»

Запорізький «Металург» минулого туру здобув очко на виїзді, оформивши нічию 1:1 з маріупольським «Іллічівцем» (очолюваним нині колишнім воротарем «Металурга» Іллєю Близнюком). Рахунок після забитого господарями гола зрівняв юний камерунець Адольф Тейку, підтвердивши, що амплуа захисника не протирічить його ефективним діям у нападі під час стандартів. До речі, і у захисті африканець діє надзвичайно корисно, як і інший легіонер-новобранець Калонас − в організації атаки. Торгівля за цих двох футболістів була дуже довгою. Але можна констатувати, що зрештою «Металург» у міжсезоння придбав двох дуже потрібних для команди гравців.

ЗМІ

Головною футбольною темою для запорізьких ЗМІ минулого тижня була гра «Металурга» з «Іллічівцем». Також чимало було написано про успіхи «Динамо» і «Шахтаря» у Кубку УЄФА.

Газета «Индустриальное Запорожье» від 17.04.09р. повідомила, що в українському футболі назріває скандал: 19 арбітрів прем’єр-ліги підписали відкритий лист до президента ФФУ Г.Суркіса і в.о. голови УФПЛ В.Данилова з вимогою скасувати переведення суддів до другої ліги у разі отримання ними незадовільних оцінок. Якщо буде не по-їхньому, арбітри обіцяють бойкот ігор 25 туру. 

Тижневик «Остров Свободи» від 15.04.09р. повідомив про тривалу благодійну допомогу, яку надає вболівальникам Віктор Межейко, нещодавно обраний головою федерації футболу області. Виявляється, практично на кожен виїзний матч Межейко замовляє автобуси для фан-клубу «Ураган», від допомоги якому відмовилось нинішнє керівництво «Металурга». За словами президента фан-клубу Р.Білого, Межейко підтримував таким чином «Ураган» і тоді, коли був президентом ФК «Металург», і потім, коли його «попросили» з клубу. Возить фанатів на виїзні ігри до сих пір.   

 

11.      Луганськ

 

Евро 2012

На улицах города и в СМИ упоминания о «Евро-2012» нет. Тема реконструкции Луганского аэропорта также больше не затрагивается. Что касается пограничных переходов, то увеличение их количества и переоснащение современным оборудованием идет по планам, не зависящим от проведения европейского чемпионата.

Футбол

Клубы

В матче очередного тура «Заря» сыграла вничью 1:1 во Львове с «Карпатами». Проведение игры было под сомнением, поскольку игроки заявили, что в случае невыплаты зарплаты и причитающихся премиальных они во Львов не полетят. Видимо, консенсус все же был найден. Команда сегодня занимает прежнее десятое место.

А вот алчевская «Сталь» получила свои три очка без игры, т.к. очередной матч должен был состояться со снявшейся с первенства «Княжей» − первой жертвой кризиса. Алчевцы занимают восьмую строчку в таблице.

В чемпионате по мини-футболу «ЛТК» тоже играл с львовской командой, правда дома, и выиграл 2:1. Выигрыш нужен был обеим командам −  луганчанам хотелось подняться выше в таблице, а львовянам попробовать войти в тройку сильнейших. Несмотря на игровое преимущество гостей, редкие контратаки луганчан оказались более успешными. Последние шесть минут(!) львовяне действовали шестью полевыми игроками, тем не менее, пробить оборону хозяев им не удалось.

Газеты «Ракурс» и «Вечерний Луганск» посвящают материалы выигрышу «Зари» у ФК «Харьков». «Ракурс» еще и приводит небольшое интервью с почетным президентов клуба Мариной Букаевой, которая призывает команду «затянуть пояса». Она объясняет такую ситуацию тем, что бюджет клуба на время придется уменьшить, есть предпосылки, что в ближайшее время он если не вернется к прежним цифрам, то будет близок к ним. Естественно, что клуб сам себя не окупит, поскольку продажа билетов и абонементов даже не всегда покрывает аренду стадиона, а о доходах от продажи атрибутики и сувениров вообще речи нет. Трансферы тоже не дают прибыли. Здесь же Букаева опровергает слухи о возможной продаже «Зари» «Индустриальному союзу Донбасса».

Команда-победительница «Кубка Алушты-2009» СДЮШОР 1998 г.р. после окончания турнира сыграла со сверстниками из киевского «Динамо» и победила 5:3. Это говорит о том, что футбольные таланты о Луганской области не перевелись, есть и тренеры, умеющие подготовить достойную смену. Вопрос в том, чтобы на ребят впоследствии обратили внимание команды области, в первую очередь «Заря».

Турниры

В Луганске состоялся турнир по мини-футболу памяти почетного президента ФК «Заря» Валерия Букаева. В полуфиналах из четырех команд три представляли редакции газет − «Городской курьер», «Футбольное обозрение» и «Бесплатка», которая и стала победителем. В областном центре проходит и открытое первенство города среди ветеранов, в группе «А» лидирует СК «Заря», в группе «Б» − ФК «Заря». Оба лидера оторвались от преследователей всего на одно очко, так что ситуация в турнирной таблице может измениться в любой момент.

В Стаханове прошел очередной турнир памяти футболиста Александра Белых, победила команда «Виктория-СЗФ».

В Станично-Луганском районе проходит розыгрыш Кубка района, который собрал всего семь команд.

В Брянке, Красном Луче и Славяносербском районе проходят розыгрыши Кубков ко Дню Победы. В Кировске проводится турнир памяти Н. Кашкарева. 

Луганская городская федерация

Новый председатель Луганской городской федерации Манолис Пилавов, обещает исправить положение с нехваткой полей, сложившееся в областном центре. Он также заверяет, что в школах будет введен урок футбола, будет развиваться детский и студенческий футбол. Не оставит без внимания футбол женский, инвалидов и пляжный. В перспективе планирует организовать летний чемпионат по мини-футболу на искусственном поле стадиона «Авангард» и розыгрыш Кубка чемпионов городов Луганска, Донецка Днепропетровска и Харькова, который должен стать традиционным и проводиться по очереди в каждом городе. Манолис Пилавов является первым заместителем мэра Луганска, поэтому есть шанс, что с помощью своей должности он сможет изменить ситуацию если не кардинально, то хотя бы наметить тенденцию к ее улучшению.

 

12.      Львів

 

Євро-2012

Інформаційна атака на Львів

Близиться 14 травня − день, коли УЄФА дасть остаточний вердикт стосовно тих міст, які прийматимуть у себе матчі Євро-2012. І чим ближче до цього дня, тим напруженішою стає боротьба за право приймати у себе матчі Євро-2012. На жаль, цивілізаційні процеси, які мали б із собою принести чесність та відкритість у такій боротьбі, до нашої країни ще не докотилися, тому маємо те, що маємо. Проти Львова, як міста, що бореться за право приймати Євро-2012 минулого тижня розпочалася брутальна та брудна інформаційна війна − така думка львівської преси, громадськості, місцевої влади та політикуму. І це стало головною темою на Львівщині протягом минулого тижня не лише в контексті підготовки до Євро-2012, а взагалі в інформаційному просторі.

Перший дзвіночок такого інформаційного тиску пролунав ще минулого тижня, коли депутат Львівської міськради Попович під час засідання сесії озвучив запит на ім’я мера Львова Садового з вимогою підтвердити або спростувати інформацію про те, що Індустріальний Союз Донбасу збанкрутував і це загрожує будівництву стадіону у Львові, яке провадить підприємство «Азовінтекс», що входить в структуру ІСД. Проте цього тижня, напередодні візиту до України шефа УЄФА Мішеля Платіні почалася вже навіть не атака, а справжній штурм. Спочатку група моніторингу по Євро-2012, яка як виявилася, входить в міжвідомчу групу по протидії корупції у Львівській області, і навіть підписала в свої ряди громадські організації МВС та СБУ оприлюднила лист, у якому йдеться про якісь махінації щодо контракту «Альпіни» начебто зі сторони Львівської міськради як замовника будівництва стадіону. І це при тому, що звинувачують міськраду у тому, що вона збирається (лише збирається, а не зробила!) обійти чинне законодавство в плані розрахунку за проект по стадіону. Звертаємо вашу увагу на те, що діяльність цієї т.зв. групи раніше не особливо помічалася, і лише напередодні візиту Платіні вона раптом постала ось у такій іпостасі. Далі було більше.

Народний депутат України від Партії регіонів Валерій Коновалюк, який небезпідставно являється одним з «облич своєї партії», оприлюднив відкритого листа, у якому просить Мішеля Платіні забрати у Львова Євро-2012, бо… на Львівщині збираються знести пам’ятник, побудований за часів панування тут тоталітарного комуністичного режиму. І, начебто, цього листа за підписами ще кількох народних депутатів передали в руки Платіні.

Такі дії представників міст-конкурентів не лише обурили громадськість міста, а взагалі поставили під сумнів будь-які чесні методи боротьби. У Львові більш, ніж переконані, ХТО є замовником таких методів «конкуренції». Це не Київ, в якому точно відбудеться Євро-2012, і не Одеса, яка, на думку багатьох, практично не має шансів на матчі чемпіонатів Європи. І це не Дніпропетровськ та Донецьк, які мають збудовані (або майже збудовані красені-стадіони), і в яких, майже ніхто не сумнівається, відбудуться матчі ЧЄ-2012.

Міська влада Львова не раз підкреслювала, що не бажає слугувати брудними методами у боротьбі за Євро-2012. «Наша відповідь − це будівництво об’єктів інфраструктури до Євро-2012». − не раз заявляв мер Львова.

Проте чи могла влада Львова діяти такими методами, якими діють міста-конкуренти? Могла, і це було б правильно, оскільки якщо «живеш серед вовків, то і сам завиєш по-вовчи». Конкуренти (або один-єдиний конкурент) не гребують ніякими методами, і це врешті може стати їхнім шляхом до успіху. Натомість у разі, якщо Львів таки не отримає право приймати Євро-2012, то міській владі доведеться посипати собі голову попелом, оскільки результат залишиться на роки, а якими методами він досягнутий − забудуть скоро. Проте ми не належимо до львівської влади, і не нам відповідати за кінцевий результат. Це їхній вибір, але не забуваймо, що власне ця влада головою відповідає за досягнення результату. Ось такі приблизні настрої мешканців, політиків та журналістів Львова напередодні визначення міст-господарів Євро-2012.

Отож, «вчинок» Коновалюка в останній тиждень православного посту викликав масу коментарів політиків та державних діячів у місцевих ЗМІ. Фактично усі львівські ЗМІ надрукували коментар нардепа-регіоналки Ганни Герман, в якому вона фактично вибачилася за свого колегу, і навіть передала з цього приводу позицію Рината Ахметова та Бориса Колеснікова, котрі не лише засудили вчинок Коновалюка, але й висловили сподівання, що Євро-2012 у Львові таки відбудеться. БЮТівець Андрій Шкіль вибачався за свого колегу по фракції Андрія Портнова, який також підписався під листом. За словами Шкіля, це позиція виключно Портнова, а не фракції БЮТ. Натомість «нашоукраїнець» Андрій Парубій у коментарях ЗМІ заявив, що заява-лист Коновалюка − це дешевий нікому не потрібний піар. Те саме думає й депутат-регіонал від Львівщини Петро Писарчук, який через свою прес-службу також вибачився перед львів’янами. Висловилися з цього приводу і львівські владоможці. Губернатор Львівщини Микола Кміть заявив, що ніякі листи не вплинуть на неупередженість Мішеля Платіні. А голова Львівської облради Мирослав Сеник попросив Коновалюка не змішувати футбол з політикою.

До речі, міська влада у своєму офіційному прес-релізі заявила, що подаватиме у суд на всіх, хто напередодні визначення міст-господарів Євро-2012 очорнятиме місто. Це в першу чергу стосується ось таких вище зазначених груп моніторингу Євро-2012. До речі, УСБУ у Львівській області повністю в офіційному листі спростувало так звані факти, викладені в заяві групи з моніторингу Євро-2012. А начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львівської міської ради Остап Процик у коментарях ЗМІ заявив, що у війні проти Львова беруть участь і деякі львів’яни. Це ж у своєму коментарі заявив і губернатор Львівщини Микола Кміть.

Візит Мішеля Платіні

Безперечно, усі без винятку місцеві ЗМІ передрукували з центральних ЗМІ інформації про візит до Києва Мішеля Платіні. Особливо розійшлася по електронним ЗМІ інформація про те, що Україна може прийняти Євро-2012 у п’яти містах. Цікавий коментар одному з місцевих електронних ЗМІ дав начальник управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Степан Лукашик. Він заявив, що 4 міста, що прийматимуть матчі Євро-2012 уже визначені, і лише 12-13 травня їх офіційно оголосять. Звідки у нього така інформація − він не повідомив.

Стадіон

Наступного тижня, найімовірніше, до Львова приїде прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. В ході свого візиту вона огляне об'єкти до Євро-2012, в тому числі аеропорт та стадіон.

Що стосується стадіону, то міський голова Львова Андрій Садовий під час сесії повідомив, що «Азвоінтекс» на будівництво стадіону у Львові візьме кредит у розмірі 25 млн. грн. У минулих матеріалах ми повідомляли, що навколо майбутнього стадіону збудують новий мікрорайон та інші об’єкти інфраструктури. Цього тижня прес-служба Львівської міськради повідомила, що біля стадіону збираються збудувати пожежне депо.

Місцевий футбол

Клуби

Минулого тижня обидві львівські команди провели свої поєдинки у чемпіонаті України. ФК «Львів» протягом цілого матчу виглядав краще за донецький «Металург», але пропустив гол уже на доданій арбітром хвилині матчу, і таким чином програв з рахунком 0:1. На післяматчевій прес-конференції наставник ФК «Львів» Сергій Ковалець заявив, що його підопічні не заслуговували на поразку.

Натомість «Карпати» у виїзному поєдинку зуміли вистояти у Харкові проти «Металіста». Той матч завершився внічию 1:1. «Зелено-білі» першими забили (відзначився Сергій Кузнєцов), проте через вилучення Олега Голодюка практично одразу залишилися в меншості. Незважаючи на всі потуги, «Металіст» зумів забити лише одного разу, тому виборов для себе лише нічию.

Місцеві ЗМІ після чудово проведених останніх матчів у складі «Карпат» активно почали сватати форварда команди Сергія Кузнєцова в донецький «Шахтар». Сам форвард це не підтвердив, але й не спростував.

Цікаву заяву минулого тижня дав голова Львівської ОДА Микола Кміть. Він повідомив, що якщо таки буде створена «Народна команда «Карпати», то він купить собі акції цього ТзОВ, аби дати приклад іншим львів’янам.

 

13.      Миколаїв

 

Євро 2012

Заходи в організаціях та обласних державних органах

На Миколаївщині не було зафіксовано жодних заходів пов’язаних з підготовкою до Євро-2012.

Зовнішня реклама

Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Євро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.

В ЗМІ області. Преса

Євро-2012

«Президент УЕФА Мишель Платини: Невозможно, чтобы Украина потеряла Евро-2012» − заголовок матеріалу про візит до України делегації УЄФА.

«Тем не менее, почивать на лаврах рано и Украине, и Польше. По словам Платини, есть определенные рекомендации исполкома УЕФА: если не будет стадиона в Киеве, не будет чемпионата в Украине, если не будет стадиона в Варшаве − не будет чемпионата в Польше» («Николаевские новости», 18.04.09).

Радіо. Телебачення

Про Євро-2012 згадав на телебрифінгу для журналістів місцевих і всеукраїнських видань голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Гаркуша.

Мова йшла про стан доріг на Миколаївщині.

На думку голови облдержадміністрації, місцеві комунальні дороги в області не гірше, ніж, у цілому, по Україні. А ось з державними трасами − «катастрофа», вони «розбиті на 90 відсотків в усіх напрямках». Губернатор відзначив, що прийшов час пропорційно розподіляти кошти на ремонт і будівництво доріг, і поскаржився, що нині розподіл цих грошей на рівні держави являє собою «междусобойчик».

За словами пана Гаркуші, «Мінтрансзв’язку грає у свої ігрища навіть у плані підготовки до Євро-2012. Наприклад, у міністерстві пообіцяли виділити на цей рік на ремонт і підготовку до Євро-2012 Миколаївському аеропорту 60 млн. грн., але за умови, що після ремонту аеропорт стає державною власністю». І ці умови знайшли відбиття в договорі, який Мінтрансзв’язку запропонував підписати голові Миколаївської облдержадміністрації.

«Я не мав повноважень підписувати цей договір. Аеропорт − обласна комунальна власність, і на таку угоду повинне бути рішення сесії обласної ради. Але я не думаю, що депутати прийняли б таке рішення. Так що така пропозиція − ніщо інше, як побажання керівника міністерства. З таким підходом до справи − люди довго у міністерстві не працюють», − сказав О.Гаркуша.

Журналісти поцікавилися у губернатора і долею розрекламованого Мінтрансом і Прем'єр-міністром України проекту реконструкції Миколаївського залізничного вокзалу. Роботи потрібно також завершити до початку чемпіонату Євро-2012.

Щось конкретне із цього приводу голова облдержадміністрації сказати не зміг, адже проект був у плані на 2009 рік, фінансування передбачалося зі Стабілізаційного фонду. «Стабфонд не затверджено, Держбюджет не переглянуто, так що навіть гадання на кавовій гущі не допоможе довідатися, коли ж миколаївці дочекаються обіцяної реконструкції вокзалу» («Телебрифінг», МОДТРК, 15.04.09).

Радіоканал «Миколаїв» повідомив про дводенний робочий візит до України президента Європейського футбольного союзу Мішеля Платіні і про те, що «15 квітня, в Будинку футболу відбудеться розширена нарада за участі представників УЄФА та української сторони, зокрема − президента ФФУ Григорія Суркіса. Під час наради планується презентація результатів підготовки країни до проведення Євро-2012. Особливу увагу сторони приділять стану інфраструктури міст-претендентів на право прийняти Євро-2012» (радіоканал «Миколаїв». МОДТРК, 15.04.09).

Традиційно, у неділю, в ефірі Миколаївської обласної телерадіокомпанії про останні події, пов’язанні з підготовкою до Євро-2012 розповідав Валентин Щербачов в щотижневій програмі УТР − «Євро-2012» (телеканал «Миколаїв», МОДТРК, 19.04.09).

Футбол

ЗМІ про футбол

Про президента ФФУ

Згадали президента ФФУ у зв’язку з такою ситуацією.

16 квітня у «Телевізійних новинах Миколаївщини» МОДТРК було показано сюжет про черговий особистий прийом громадян головою облдержадміністрації Олексієм Гаркушею. Одне звернення викликало у нього бурхливу реакцію. Інвалід Великої Вітчизняної війни Олександр Пєтухов поскаржився на дії працівників ВАТ ЕК «Миколаївобленерго», які відключили його квартиру від електропостачання та ще й виставили йому штрафні санкції (які причини послужили до таких дій працівників обленерго − в сюжеті не пояснювали). «Ми не дозволимо знущатися над ветеранами!» − рішуче заявив голова облдержадміністрації і поставив вимогу: «Щоб сьогодні ж після обіду електропостачання в цій квартирі було поновлено».

Наступного дня на сайті місцевої інтернет − газети з’явився матеріал «А. Гаркуша пообещал показать «Николаевоблэнерго», где нужно «отрываться» и «куда девается электроэнергия»«.

Автор цього матеріалу, згадуючи перипетії телевізійного сюжету, зазначає, що у нього є сумнів в тому, що голова ОДА захоче надати публічності фактам зловживань і тіньових схем, якими не гребують користуватися всі монополісти − облгази, водоканали й теплокомуненерго. Далі автор матеріалу розмірковує: «За каждым «пулом» отечественных облэнерго стоят серьезные лоббисты: в частности, в ОАО «Николаевоблэнерго» НАК «ЭКУ» принадлежит только 70%, а остальные уже много лет принадлежат структурам, которые эксперты связывали в свое время с бизнес-интересами СДПУ (о), в частности г-на Суркиса.

Правда, единственным аргументом относительно сохранения этого влияния сегодня может служить назначение заместителем председателем правления Николаевоблэнерго г-на Антощенко, который является(?) руководителем николаевской горпарторганизации объединенных эсдеков.

Кстати, нужно признать, что с его приходом в компанию николаевское облэнерго перестало быть убыточным и в последние два года демонстрирует не только растущие прибыльность и отчисления в бюджет, но и системную модернизацию как инфраструктуры, так и организации производства» (Миколаївська інформаційно-аналітична інтернет-газета Mk.Mk.ua, 17.04.09).

Прем'єр-ліга

Було зроблено огляд 23 туру чемпіонату України.

Серед подій туру «есть повод порадоваться всем николаевским болельщикам! За «Ильичевец» гол на 23-й минуте забил николаевец Игорь Мельник. Это первый гол форварда в премьер − лиге, а до этого он уже вдоволь забивал за команды первой и второй лиг» («Николаевские новости», 14.04.09).

Активно писали регіональні ЗМІ про очікувані повторні матчі київського «Динамо» і донецького «Шахтаря».

«Как мы и надеялись, оба украинских клуба успешно провели ответные четвертьфинальные поединки. Не обошлось и без улыбки Фортуны в матчах наших команд. «Динамо», безусловно, может премировать не только гвинейского форварда Бангуру за «быстрый» гол, но и голкипера ПСЖ, потерявшего координацию у своих ворот, что привело ко второму пропущенному мячу» ( «Николаевские новости», 18.04.09).

Газети також відзначили, що за результатами сезону 2008/09, Україна, вперше в історії, гарантовано фінішує першою в таблиці коефіцієнтів.

Друга ліга. МФК «Миколаїв»

Про домашній матч з командою «Нафком» (Бровари), який завершися з рахунком 1:1, відгукнулися лише деякі регіональні видання, зазначивши, що це було перше побачення з глядачами, які побачили зовсім нову команду майстрів («Николаевские новости», 14.04.09). Забивши на початку гри, миколаївці не зуміли зберегти переможний рахунок, їм не вистачало чотирьох хвилин до перемоги («Николаевский бизнес», 15.04.09), отже, футболістам МФК «Миколаїв» треба завжди пам’ятати, що початок − це лише пів-справи («Южная правда», 14.04.09).

Після цього двобою з 28-ми очками миколаївці посідають 10 − позицію в турнірній таблиці («Вечерний Николаев», 14.04.09).

Про суддів

МФК «Миколаїв» після нічиєї 0:0 в Рівному залишився також на 10-м місці.

Матч відбувся 17 квітня. Після гри своїми враженнями з журналістами поділився головний тренер МФК «Миколаїв» Михайло Калита, який відзначив, що нічия на виїзді завжди розцінюється як прийнятний результат. Але на думку головного тренера миколаївців, команда скоріше втратила два очки, чим придбала одне. Він розповів про ситуацію з не зарахованим голом, який забив миколаївець Кандауров.

«Ассистент поднял флажок, сигнализирующий о выходе мяча за линию ворот. Мы внимательно изучим видеозапись, чтобы убедиться − справедливо ли арбитр (прим. − арбітри: Л. Харко (Луцьк), М. Маланчук, П. Павленко (обидва − Чернівці), А. Приймачук (Рівне) не засчитал гол. Возле наших ворот опасных моментов практически не было. По горячим следам признаюсь, что осталось чувство сожаления: этот матч мы вполне могли завершить победой» («Николаевские новости», 18.04.09).

12-й чемпіонат України з фут − залу серед ветеранів

У чемпіонаті взяли участь 12 команд з шести областей. Миколаївщину представляли два південноукраїнських колективи.

«Енергія» (тренер Володимир Кислицин) в 1/4 фіналу поступилася майбутньому чемпіонові − «Аква-Фонтана», а «Тепловик» (тренер Володимир Петрина) не зумів вийти з групи. «Президент Ассоциации мини-футбола (футзала) Украины Геннадий Лисенчук отметил высокий уровень организации чемпионата в Южноукраинске» («Николаевские новости», 14.04.09).

Кубок і чемпіонат Миколаївської області 

У матчах 1/8 фіналу Кубка області несподіванок не відбулося − виграли більш сильніші клуби, які зіграють між собою у чвертьфіналі: ФК «Казанка» − ФК «Воронівка», ФК «Первомайськ» − ФК «Калинівка», ФК «Варварівка» − «Торпедо» (Миколаїв), МГК (Вознесенськ) − «Тепловик» (Південноукраїнськ). Чвертьфінальні ігри відбудуться влітку, по закінченню першого кола чемпіонату області.

18 квітня стартував чемпіонат області з футболу 2009 року серед команд першої групи. А ось у команд другої групи ще є час підготуватися − турнір в двох групах почнеться трохи пізніше. Цьогорічні змагання, як і минулого року, присвячено Євро-2012. Команди виходитимуть на зелені поля під звуки футбольних маршів, а над стадіонами під час матчів майорітимуть стяги Федерації футболу України.

Звітно-виборча конференції ФФ міста Миколаєва

15 квітня відбулася звітно-виборча конференції федерації футболу міста Миколаєва.

Новим керівником організації обрано Олександра Пасічного.

Роботи новому складу федерації вистачить, адже наболілих питань в міському футболі чимало. Серед завдань − вивести на якісно новий рівень чемпіонат і розиграш кубка міста, організувати міську дитячу лігу, змагання шкільних команд і команд учбових закладів, ветеранські і жіночі турніри. Належить створити міську асоціацію міні-футболу (фут − залу). Нарешті, самій федерації чимало треба зробити для удосконалення власної структури.

Коментар голови ФФ Миколаївської області Миколи Єропунова: «Рад, что, наконец, состоялась абсолютно легитимная конференция городского футбола, она была хорошо подготовлена и проведена на высоком уровне. Избран достойный человек, который зарекомендовал себя в футбольной жизни. Надеюсь, что при поддержке областной федерации футбола и городской футбол Николаева будет процветать» ( «Николаевские новости», 18.04.09).

Інші теми

Серед інших тем варто відзначити матеріали, присвячені ювілеям двох гравців команди «Суднобудівник», які чимало зробили для футболу Миколаївщини.

70 років виповнилося Григорію Мазараті. «Дебют в Николаеве состоялся 18 апреля 1962 года в игре с никопольским «Трубником». Мазарати занял место на фланге обороны и выступал около шести лет. За это время в чемпионатах провел 200 игр и забил 4 мяча. Есть на его счету и гол в кубке Советского Союза во встрече с черкасским «Колхозником»« («Николаевские новости», 14.04.09).

Особливе місце в історії миколаївського футболу посідає кумир миколаївських вболівальників 70-х років, форвард «Суднобудівника» Євген Деревяга. Євгену Васильовичу виповнилося 60 років.

«Он первым в Украине во второй лиге покорил рубеж в сто забитых  мячей. Случилось это 26 сентября 1979 года в матче с киевским СКА. Поэтому символический клуб, в который входят футболисты украинских команд второй лиги, забившие сто и более голов, назван именем Деревяги» («Николаевские новости», 18.04.09).

 

14.      Одеса

 

ЕВРО-2012

Минувшая неделя стала своего рода последним этапом перед окончательным вердиктом УЕФА, относительно городов-кандидатов Украины и Польши. Президента УЕФА Мишеля Платини в последний раз ознакомили с текущим состоянием дел во всех шести городах Украины. Чтобы представители городов не имели возможность оказывать давление на инспекторов и самого Платини, презентацию проводили чиновники ФФУ и Правительства. По словам и.о. директора Департамента городского совета по подготовке и проведению в Одессе ЕВРО-2012 города подали свои отчеты, документацию и видео-презентации. Основное внимание эксперты уделяли стадионам, аэропортам и гостиницам. Важно отметить, что никаких выводов и комментариев относительно какого-либо города никто из ответственных лиц УЕФА не делал.

До заседания исполкома УЕФА13 мая в Бухаресте больше никаких официальных визитов от УЕФА в Украину не планируется.

Тем временем одесские застройщики придумали еще один вариант увеличения количества гостиниц в городе. На ряду с тем, что порт готов принять круизные лайнеры высшей категории, и представители компаний-судовладельцев уже лично убедились в технической возможности этого на базе ОМТП, владельцы недостроенных высоток на побережье предложили городскому совету внести их объекты в городскую программу подготовки к ЕВРО-2012. Такой вариант выгоден для всех сторон. Владелец объекта, перепрофилируя здание под гостиницу, сможет вернуть свои вложения. По словам директора департамента рекреационного комплекса и туризма Одесского городского совета Виктора Аксанюка сегодня уже можно подумать о том, чтобы провести мониторинг − какие дома, из тех, что сейчас находятся в состоянии стройки, останутся в дальнейшем жилыми, а какие станут гостиницами для Евро.

ФУТБОЛ

Первая лига

«Днестр» разошелся миром с «Гелиосом»

«Днестр» − «Гелиос» (Харьков) − 1:1 (1:1)

17 апреля. Овидиополь. Стадион «Днестр» им. В.И.Дукова. +15.

Арбитры: С.Березка (Киев), В.Володин, М.Чертопляс (оба Херсон).

Резервный арбитр: Э.Курцеба (Одесса).

Делегат ФФУ: А.Кескюла (Павлоград).

«Днестр»: Красовский, Смишко, Хромых, Гаврилюк, Буряк, ПОЛТАВЕЦ (Каблаш, 85), Лещук (Пицык, 56), Д.Пархоменко, Залевский (Продан, 62), Штурко (Батальский, 58), Качур (Старовик, 72).

Запасные: Пацюк, Пидлетейчук.

Тренер: Андрей Пархоменко.

«Гелиос»: Качоренко, Киктев, Лебединец, Тарасенко, ВОЛОШИН, Костюк, Рамазанов, Рудь (Даудов, 46, Леонов, 89), Радионов, Грибанов, Коваль (Симинин, 90).

Запасные: Пилипенко, Чередниченко, Лещенко, Лавринюк.

И.о. главного тренера: Владимир Шеховцов.

Предупреждения: Залевский, 61, Качур, 68, Леонов, 90.

Голы: 1:0 Буряк, 14, 1:1 Грибанов, 38.

В пятницу, 17 апреля Овидиопольский «Днестр» во втором весеннем домашнем поединке встречался с харьковским «Гелиосом».

В первом тайме футболисты «Днестра», на правах хозяев, выглядели активнее своих соперников, и воплотили свое преимущество в гол. Результативным стал удар Буряка из пределов штрафной − он оказался свободным от опеки и смог точно пробить после подачи штрафного Полтавцем. «Гелиос» сразу же дал понять, что не согласен с таким результатом. Одна из атак гостей незадолго до перерыва стала голевой. Коваль получил мяч на одной линии с последним защитником «Днестра» и нанес удар сходу. Красовский справился с этим мячом , но на добивании Грибанов опередил оппонентов.

«Днестр» сумел создать несколько голевых моментов у ворот «Гелиоса» и во втором тайме. Практически со старта хороший шанс вывести «Днестр» вперед имел Смишко, но его удар головой после подачи углового не без труда парировал Качоренко. А на 66-ой минуте ворота гостей после удара головой Качура спасла перекладина. Имели острые моменты Батальский, Продан и Пицык, однако и их старания оказались тщетными. Свое игровое преимущество «Днестр» так и не смог трансформировать ещ хоть в один результативный удар. В итоге третья ничья овидиопольцев в весенней части первенства.

15.      Полтава

 

Євро 2012

Реклама

Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.

Заходи

За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.

ЗМІ

У програмі «Спортарена» на радіо «Ваша хвиля» у рубриці «Готуємось до Євро 2012», розповідалося про такі події: Держкомтелерадіо отримав 15 мільйонів гривень на забезпечення інформаційної підтримки підготовки України до Євро 2012 у засобах масової інформації; Спорудження спортивної арени у польському Гданську до ЧЄ-2012 має завершитися до кінця 2010 року; В Одесі повністю демонтований центральний стадіон «Чорноморець», на місці якого буде побудована нова футбольна арена до ЄВРО-2012; У вівторок, 14 квітня, розпочнеться дводенний робочий візит до України президента Європейського футбольного союзу Мішеля Платіні.

Місцевий футбол

ФК «Ворскла»

«Дніпро» Дніпропетровськ − ФК «Ворскла» − 2:1

До поразки «Ворскли» у Дніпропетровську полтавська преса віднеслася спокійно. Порадували нас трішки і хватить, все повертається на свої місця. Хоча, якщо б не вилучення Ярмаша в другому таймі, можливо б наші земляки вивезли одне очко з «Дніпро-Арени». Дніпряни не показали нічого особливого, але отримали важливу для себе перемогу. Полтавці хоча й старалися, але грали без вогника в очах та справжніх емоцій. Команда виглядає спустошеною і думати про зону Єврокубків не варто, полтавцям нічого там робити. Якщо тверезо мислити, то з команд, що посідають місця нижче четвертого, єврокубків достойні той же «Дніпро» чи «Карпати».

Час від часу не легше, на «Ворсклу» чекають два поєдинки проти «Металіста». Спочатку в рамках 24 туру, а потім в півфіналі Кубка України.

Першість України. Друга ліга. Група Б

Весняна частина першості України з футболу серед команд другої ліги у групі «Б» завітала в Полтаву. На стадіоні «Локомотив» відбувся матч 23-го туру між командами ФК «Полтава» та «Гірник-Спорт» Комсомольськ. Матч за підтримки міської ради активно анонсувався в пресі, говорили навіть прийде мер. Прийшов лише його заступник і ще парочка посадовців, ніяких особливих урочистостей не було. На поле в основному складі господарів вийшло п’ять нових гравців, а команду гостей відтепер тренує новий наставник Юрій Малигін. Полтавці впевнено здобули перемогу з рахунком 2:0, у першому таймі з інтервалом у дві хвилини відзначились Сергій Борзенько та Роман Полтавець.

Результативною грою порадував також кременчуцький «Кремінь», який вдома переграв аутсайдера «Дніпро 75» з Дніпропетровська з рахунком 3:0. Незважаючи на поразку у попередньому турі улюблену команду прийшли підтримати 2 тисячі глядачів. Стан поля та відсутність на матчі президента клубу та високих посадовців наводить на думку, що команда потрібна лише її вірним вболівальникам.

Центральний матч 23-го туру відбувся у Донецьку, де місцевий «Шахтар-3» переграв лідера першості «Сталь» з рахунком 2:1. Тепер ФК «Полтава» відстає від команди з Дніпродзержинська лише на одне очко. Ще одна важлива гра відбулася в Мелітополі. Місцевий «Олком» поступився 0:2 нашому переслідувачу «Зірці» з Кіровограду.

В наступному турі 17 квітня ФК «Полтава» поїде до Запоріжжя на побачення з місцевим «Металургом-2», а кременчуцький «Кремінь» у Дніпродзержинську проведе нелегкий поєдинок з дніпродзержинською «Сталлю»

Cтановище лідерів:

1.Сталь (Дніпродзержинськ) 49

2.ФК Полтава 48

3.Зірка (Кіровоград) 47

4.Шахтар-3(Донецьк) 43

5.Гірник (Кривий Ріг) 42

Чемпіонат Полтавщини з футболу. Перша ліга

Стартував чемпіонат Полтавщини з футболу серед команд першої ліги. Матч-відкриття першого туру відбувся у Кобеляках , де місцевий «Колос» на оновленому стадіоні поступився «Локомотиву» з Гребінки з рахунком 0:1. У гостей на 47 хвилині відзначився Юрій Кривенко. Центральний матч туру між ФК «Велика Багачка» та ФК «Жоржівка» відбувся у Красногорівці. Це 13 км від Великої Багачки. Гості повели в рахунку на 17 хвилині, гол на рахунку Супруненка. Та все ж чемпіони області знайшли в собі сили врятувати гру. Спочатку на 82 хвилині  Зав’ялов зрівнює рахунок, а в доданий арбітром час пенальті чітко реалізував Міславський. Таким чином ФК «Велика Багачка» перемагає одного з претендентів на нагороди чемпіонату ФК «Жоржівка» з рахунком 2:1. В інших матчах першого туру зафіксовані такі результати: ФК «Миргород» − «Колос» Дмитрівка − 1:1, «Колос» Зіньків − ФК «Пирятин» − 1:2.

Міні футбол

Завершився зимовий відкритий чемпіонат міста Лубен з міні-футболу, який тривав більше трьох місяців. Переможцями змагань стала команда «Охорона», якою опікується начальник Лубенського міжрайонного відділу державної служби охорони Сергій Порада. Чемпіони та призери отримали нагороди від міської федерації футболу, яку очолює Анатолій Гришанович.

 

16.      Рівне

 

Євро 2012

Передвеликодневий тиждень у футбольному житті Рівненщини надто спокійний. Область жила активною підготовкою до свята, тому тема ЄВРО-2012 загубилася в метушні передпасхальних приготувань.

Футбол

Доволі скупо футбольну тему висвітлили місцевім засоби масової інформації. Зокрема, поінформували про минуло тижневий поєдинок ФК «Верес» у чемпіонаті України, виступ міні футбольного клубу «Рівне» та бізнес-турнір газети «ОГО».

На рівних з лідером

Після фальстарту у грі з «Коростенем» футболісти рівненського «Вереса» таки розпочали весняну стадію чемпіонату у другій лізі. Причому одразу на рівнян очікувало серйозне випробування у вигляді поїздки у гості до лідера групи А вінницької «Ниви». Незважаючи на різне турнірне розташування команд, «Верес», як повідомляє сайт «Ниви», виглядав досить пристойно. Наша команда, підтримувана чотирма десятками активних рівненських вболівальників, мала гостріші моменти, втім, не реалізувала їх, хоча й супернику цього зробити теж не дозволила. Отож — 0:0, результат, який задовольнив обох тренерів.

Микола Філін, головний тренер «Вереса»:

— Про гру скажу так. Весна, початок сезону, ми практично без зборів. Готувалися в Рівному. Ігрової практики малувато, звідси й нереалізовані моменти. З іншого боку, суперник у нас досить серйозний, і поважаючи його, ми задоволені тим, що є. Будемо у наступних матчах намагатися піднятися якомога вище у турнірній таблиці.

Юрій Солов’єнко, головний тренер «Ниви»:

— Хочу зробити комплімент нашому супернику. Мені дуже сподобався «Верес» своєю організацією, тактично грамотною грою, чудовими пересуванням по полю. Це одразу впадало в очі. І усі ці організовані дії звели нанівець наші спроби щось створити біля чужих воріт. Також погоджусь зі своїм колегою: це перші ігри після довгої перерви, і стан гравців різний, і зіграності немає, зі зборами у нас була така ж ситуація, як і у «Вереса», тому буде перебільшенням, якщо скажу, що ми у цій грі втратили очки. Як на мене, результат закономірний.

МФК «Рівне» дофолився до поразки

Домашній матч чемпіонату України з фут-залу у вищій лізі для МФК «Рівне» закінчився черговою поразкою, тепер від харківського «Моноліту», з рахунком 3:5.

На початку другої хвилини матчу рівнянин Олександр Басіч, який отримав флангову передачу від Вадима Жака, в один дотик переправив м’яч у ближній кут воріт харків’ян. Гол активізував гравців «Моноліту», які все частіше почали загрожувати воротам Павла Чемериса. Добре, що Юрію Крамаренку, Костянтину Сколотію, Віктору Турчаку та їхнім партнерам не вистачало влучності.

На 16-й хвилині гості заробили п’ятий фол, однак передчуття шостого не змусило їх діяти обачніше, і на 17-й хвилині черговий удар Максима Вороніна приніс «Моноліту» успіх — м’яч, посланий з-за меж штрафного майданчика, оминув і ноги рівненських захисників, і руки голкіпера.

До перерви господарі майданчика мали гарну нагоду відзначитися — гості нечемно повелися з Жаком і отримали шостий фол, який карається десятиметровим штрафним ударом. До м’яча підійшов капітан рівнян Роман Волох, але його удар виявився неточним — 1:1.

Другий тайм розпочався так, як закінчувався перший — команди діяли наскільки швидко, наскільки ж і неточно. До того ж, гравці не гребували частими порушеннями, тому дуже швидко мали вже по три фоли. А на 28-й хвилині харків’янин Олексій Трунов метрів з десяти влучив у кут воріт. Та перевага гостей була нетривалою — Володимир Сондак скористався помилкою суперників і переправив м’яча практично у порожні ворота, які необачно залишив голкіпер Дєнюжкін.

Грати залишалося майже десять хвилин, але ці 600 секунд вмістили у себе дуже багато ігрових подій. На 33-й хвилині рівняни отримали право на штрафний удар метрів з 15 від воріт суперника, і після потужного «пострілу» Дмитра Жовтуна м’яч зрикошетив від захисника «Моноліту» — 3:2. Але рівняни не змогли втримати переваги — вже за хвилину у нашої команди був перебір фолів і капітан «монолітівців» Сергій Таранчук зі штрафного холоднокровно переграв Павла Чемериса. Ще через хвилину господарі знову пробивали десятиметровий штрафний удар, але знову мимо — цього разу «відзначився» Жовтун. Згодом Володимир Сондак на половині майданчика суперників порушив правила і той же Таранчук знову бездоганно покарав рівнян зі штрафного — 4:3. Господарі, намагаючись хоча б врятувати очко, замінили воротаря п’ятим польовим гравцем, але гості перехопили м’яч і Костянтин Сколотій від своїх воріт вразив порожні рівненські. Отож, 3:5 — чергова поразка МФК «Рівне».

Визначилися фаворити «Бізнес-ліги»

Минулими вихідними відбулись матчі другого та третього турів Перехідного Кубка «Бізнес-ліги «ОГО» з міні-футболу, після яких команди «Вікна Експрес» та «Рівне-112» очолили свої групи з однаковою кількістю набраних очок.

Результати матчів другого туру:    

Група «А». «ПриватБанк» — «Імпульс» — 5:3, «Вікна Експрес» — «Спорт-лайф» — 5:3, «Лукас» — «ОГО» — 2:2, «Славутич» — «Вікнодар» — 7:2.

Група «Б». «Тодіні» — «Рівне-112» — 1:7, «Феміда» — «Westmetallgroup» — 3:0, «Карат» — «Реноме» — 4:1.

У першому матчі третього туру в групі «А» чемпіон Перехідного Кубка 2007 року «Імпульс» розгромив новачка «Вікнодар» з рахунком 9:0. «Спорт-Лайф», програючи «ПриватБанку» в першому таймі 0:1, зумів його перемогти — 3:2. Команда «ОГО» пропустила поки що найшвидший в турнірі гол від «Славутича» уже на десятій секунді та програла матч із рахунком 1:5.

Зате зустріч між «Вікна Експресом» та «Лукасом» виявилась найдраматичнішою в групі. Ще в першому таймі було забито шість голів — 4:2 на користь «віконників». Потім ініціатива перейшла до «Лукаса», який до середини другого тайму забив три м’ячі та повів у рахунку — 5:4. Але «Вікна Експрес» не хотіли здаватись, тож вирвали перевагу у два голи — 6:4.

А в першому матчі третього туру в групі «Б» сталась невелика сенсація. Переможець осіннього чемпіонату «Бізнес-ліги «ОГО» 2008 року команда «Рівне-112» ледве здолала «Реноме»! Матч розпочався з того, що «рятівники» ніяк не могли підібрати ключика до воріт «реномівців», які вдало вибудували оборону, нейтралізуючи атакуючі пориви суперника ще на середині майданчика. На 13-й хвилині «Рівне-112» після удару Михайла Леончука першим пропускає м’яч у свої ворота, а рівновагу відновлює під кінець першого тайму — це зробив Сергій Вознюк.

У другому таймі домінували «сині» — відзначились Вадим Кожарко, Василь Рудой — 3:2 — та «рятівник» Володимир Повар. А «чорні» не могли втримати контроль над м’ячем, який у деякі моменти вперто не потрапляв у ворота суперника з близької віддалі: польові гравці «Реноме» просто закривали їх своїми тілами. На останніх двох хвилинах матчу чемпіон «Бізнес-ліги» провів кілька гострих атак, які завершились голами Сергія Москалика і Валерія Шипукова, та вирвав перемогу — 4:3.

Новачок Перехідного Кубка команда «Тодіні» в матчі з досвідченим «Роял-клубом» частіше порушував правила гри, що призвело до результативних штрафних в його ворота. Однак «шляховики» зуміли сквитати одного м’яча з гри — 1:2. Зате в другому таймі «роялівці» показали свою перевагу, довівши матч до розгрому суперника — 5:1.

Дії своїх товаришів по командах «Westmetallgroup» та «Карат» їхні капітани Юрій Кумейко та Сергій Коротенко координували з-за меж майданчика, оскільки були вилучені за грубу гру в першому таймі, який завершився мінімальною перевагою «металістів» — 3:2. У другій половині зустрічі суперники заграли швидше та гостріше, а перевага «Westmetallgroup» збільшилась до двох голів — 6:4.

Після трьох турів команда «Вікна Експрес» очолює групу «А», а «Рівне-112» — групу «Б». В обох лідерів по дев’ять очок. На вершині рейтингу бомбардирів з 11-ма забитими голами Андрій Ткачук з «Імпульса». По шість забили Петро Андрійчук («Лукас») та Сергій Москалик («Рівне-112»), по п’ять — Сергій Ніколайчук («Вікна Експрес») та Сергій Кресанов («Приват Банк»).

 

17.      Суми

 

Євро-2012

Заходи

15 квітня у Сумах відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку туристичної діяльності в області, на якому було підбито підсумки роботи туристичної галузі у 2008 році та окреслено коло питань при підготовці до літнього туристичного сезону, що незабаром розпочнеться.

За словами заступника голови облдержадміністрації Олександра Лаврика, у 2008 році туристичні агентства області надали послуги 23 тисячам осіб, що на 12% більше проти минулого року. Але, на жаль, на обласних маршрутах зафіксовано лише 14,4 тисяч туристів (на 8,4% більше ніж 2007 року). В області працюють 97 туроператорів, проте лише 5 із них − на внутрішніх маршрутах. Тому посадовець акцентував увагу присутніх на перспективі розвитку внутрішнього туризму. Зокрема було надано інформацію про підготовку до відзначення 350-річчя Конотопської битви, заплановані Всеукраїнський сплав «Путивль − Батурин», прес-тури щодо розвитку сільського туризму та козацькими стежинами, розроблені туристичні маршрути «Золоте намисто Сумщини», «Михайлівська цілина», «90-річчя О.Олеся», «350-річчя Конотопської битви», підготовлений до друку буклет «Музеї Сумщини».

Як відзначив Олександр Лаврик, роботу по розвитку внутрішнього туризму слід розглядати в тому числі і через призму підготовки до проведення в Україні Євро-2012. За його словами, деякі із названих вище  маршрутів могли б цілком увійти до переліку об’єктів туристичної галузі, які б з успіхом використовувалися через три роки. Однак для цього, зазначалось на нараді, необхідно приділити значну увагу створенню відповідної інфраструктури, активізації просвітницької роботи серед студентської та учнівської молоді, виданню та розповсюдженню краєзнавчої, картографічної та презентаційної продукції.

ЗМІ

Матеріалів на тему Євро-2012 у місцевих ЗМІ за звітний період не виявлено

Реклама

Зовнішньої реклами Євро-2012 у Сумах за звітний період не додалося.

Місцевий футбол

Заходи

У Сумах пройшов Кубок міста з фут-залу, у якому зустрілися минулорічний чемпіон цих змагань команда «Автолюкс» та переможець першості 2009 року команда «ВікАр».З рахунком 3:2 у цьому матчі переміг «Вікар».

У перерві поєдинку відбулося нагородження призерів цьогорічного чемпіонату міста з міні-футболу, яке проходило у трьох лігах і зібрало загалом 35 команд

У Сумах завершилася першість міста серед команд студентської ліги з міні-футболу, яка була представлена спортивними колективами місцевих вищих навчальних закладів. За перемогу в чемпіонаті змагалося 11 команд, найкращою серед яких виявилася команда Сумського державного університету.

Подібні змагання в обласному центрі проходять вже вдруге, і за словами керівництва студентської ліги, яка на початку квітня стала колективним членом Федерації футболу Сумщини, стануть традиційними.

ЗМІ

Газета «Ваш шанс» за 15 квітня розповіла про перебіг регіонального етапу Всеукраїнського шкільного чемпіонату з футболу «DJUICE ГОЛ», якому Суми на змаганнях у Харкові представляла команда ЗОШ № 18, а групу підтримки − дівчата з Александрівської гімназії. Стати переможцями етапу, зазначає видання, ні тим, ні іншим не судилося, однак, як пише кореспондент «Вашого шансу» Олексій Дорошенко, за великим рахунком, переможених в цих змаганнях не було, і мрія виграти чемпіонат продовжує залишатися зі школярами, які тепер намагатимуться втілити її в життя наступного року.

Місцеві видання повідомили про те, що ФК «Харків» більше не гратиме на стадіоні «Ювілейний» у Сумах, а свої домашні поєдинки проводитиме у рідному місті на стадіоні «Динамо». Коментуючи цю новину, сайт газети «Панорама» за 18 квітня зазначає, що зазначений стадіон не увійшов до списку стадіонів, на яких дозволено проводити матчі чемпіонату України з футболу. Він не відповідає навіть мінімальним вимогам, які висуває Прем’єр-ліга до арен, на яких повинні проводитися матчі такого рівня. На «Динамо» відсутній підігрів поля, освітлення, не відремонтовані роздягальні, а пластиковими сидіннями обладнання лише одна трибуна. Після того, повідомляє сайт, як ФК «Харків» майже рік тому взяв цей стадіон в оренду, «вигнавши» з нього виступаючий у першій лізі місцевий «Геліос», на ньому не було зроблено ніяких покращень. З цього приводу сайт звертає увагу на той факт, що президент ФК «Харків» Віталій Данилов нині виконує обов’язки і президент Прем’єр-ліги.

Також сумські ЗМІ розповіли про те, як зіграли свої чергові поєдинки у першості України охтирський «Нафтовик-Укрнафта» та ФК «Суми».

 

18.      Тернопіль

 

Євро 2012

Заходи

За звітний період офіційних заходів по підготовці області до Євро 2012 не проводилось.

Реклама

У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.

ЗМІ

«Місто»: «Єврогодинник відраховує… дні» оригінальний годинник запустили в Донецьку. Він відраховує дні до юнацького Євро-2009, яке пройде на Донеччині. Футбольний хронометр розмістили на фасаді готелю «Атлас», який найближчим часом прийматиме штаб-квартиру УЄФА. Як відзначив керівник обласної федерації футболу Олександр Звягінцев, Донецьк живе підготовкою до Євро-2009 та Євро-2012. На сьогодні усі футбольні арени і поля для тренувань готові прийняти команди, які приїдуть до Донецька та Маріуполя.

Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.

Місцевий футбол

Федерація футболу

Федерація футболу бере участь у проведенні практично усіх футбольних заходах регіону.

У місті Острозі Рівненської області відбувся міні-футбольний турнір серед спортсменів 1994-98 років народження з вадами слуху.

Вихованці заслуженого тренера України Ярослава бойка з Тернопільської спецшколи-інтернату (директор Іван Смачило) впевнено стали переможцем змагань.

У Львові у змаганні з 16 командами Західної України учні рівненського колегіуму стали кращими на регіональному етапі шкільного чемпіонату з футболу «DJUICE ГОЛ 2009». Натомість тернополяни − минулорічні чемпіони України серед школярів − склали свої повноваження.

У змаганнях брали участь дві команди з Тернопільщини − учні ЗОШ №26 (м. Тернопіль) та ЗОШ №7 (м. Чортків). Тернопільським командам довелося вирішувати свою долю у 1/8 фіналу лише за підсумками пенальті. Якщо тернополяни розчарували, програвши одноліткам зі Сторожинця Чернівецької області (1:1, а по пенальті 2:4), то чортківські хлопці показали зрілу гру. У надважкому поєдинкові вони спершу перемогли команду з Ужгорода (4:4, по пенальті 5:4), а у чвертьфіналі зуміли, програючи після першого тайму 0:1 суперникам зі Сторожинця, докласти всіх зусиль, вміння, майстерності і в результаті святкували перемогу. Голи на свій рахунок записали Олександр Дзиндра та Ігор Фойдюк.

У «малому» фіналі команд, які грали у спортзалі університету, чортківчани вийшли на місцевих школярів із Сихівської гімназії. Тріумфували б вони і в цьому матчі, якби їм вистачило фізичних кондицій. Однак волею жеребу їм довелося грати два матчі поспіль без перепочинку, тоді як львів'яни мали майже 45 хвилин на відновлення. Це далося взнаки вже в першій половині гри (3:0, на користь львів'ян). Натомість у другій 15-хвилинці школярі з Чорткова зуміли переламати хід гри, пішли ва-банк, навіть двічі скорочували рахунок (3:1 та 4:2), однак, на жаль, для них і, на щастя, для футболістів-гімназистів перемогу святкували останні (5:2).

Як розповів після завершення змагань тренер чортківської команди Олег Грипа, у кінцевому підсумку на виступі його хлопців позначилася відсутність ігрової практики у таких чудових залах.

У Чорткові хлопчаки грають у залі розміром 20x10 м. Тому у них просто очі розбігалися від великого простору на майданчику. Водночас команда з кожним матчем додавала у грі. Тренер сподівається, що у хлопців − велике футбольне майбутнє.

255 любителів спорту різного віку випробовували свої сили у вуличному баскетболі та футболі, роликових ковзанах, літньому хокеї і конкурсі малюнку на асфальті у рамках заходу «Рух − заради здоров’я», який відбувся у Тернополі.

У вуличному футболі (ЮКА) перемогу здобула команда «Збруч» (ЗОШ №3), слідом − «Манчестер Юнайтед» (ЗОШ №3), на третьому місці − «Челсі» (ЗОШ №17).

ФК «Нива» 

Перший цього року офіційний поєдинок тернопільська «Нива» провела у Хмельницькому, де у рамках 23 туру помірялася силами з місцевим «Динамо». Суперник, який у минулому чемпіонаті входив до числа претендентів на перемогу у групі, нині переживає не кращі часи. Позаду нього у турнірній таблиці лише два фарм-клуби, які від участі у турнірі  вже відмовилися.

Ця обставина, втім, аж ніяк не означала, що одному з лідерів групи «А» наперед гарантовані чергові три очки. Тернопільську команду криза теж не оминула. Тим з уболівальників, хто не стежив за новинами з її стану під час зимової перерви, прізвища половини гравців стартового складу навряд чи могли про щось сказати: Вірковський, Тарновський, Швіцький, Годований, Путраш, Ворона, Нікитський, Теплий, Винник, Чорний, Розман.

Хоча президент футбольного клубу Степан Рубай перед відновленням змагань і заявив, що фінансуватиме команду до завершення першості, а опісля, коли місцева влада й надалі залишатиметься осторонь, навряд чи це робитиме, завдання перед гравцями і тренерами не скорегував. «Нива», за словами асистента головного тренера Ігоря Біскупа, і далі боротиметься за путівку до першої ліги. У Хмельницькому підопічні Віктора Ряшка постаралися зіграти з максимальною самовіддачею. І саме завдяки цьому домоглися максимального  результату.

Хоча зробити це було не просто. Незадовго перед свистком на перерву господарі відкрили рахунок. Після того, як Євген Нікітін пройшов лівим флангом атаки своєї команди і в очному протиборстві зумів переграти Миколу Вірковського. Невдача змусила тернополян ще більше мобілізуватися. Після відпочинку вони не пише відігралися, а й у компенсований арбітром час вирвали таку необхідну перемогу. При цьому в обох випадках продемонстрували вміння продуктивно використовувати стандартні положення. На 72 хвилині вихованець луганського футболу Максим Нікитський замкнув ударом головою передачу зі штрафного Анатолія Ворони. А коли суддя вже поглядав на секундомір, на подачу Ігоря Семенини, який у другому таймі замінив Степана Винника, відгукнувся Віталій Тарновський − 2:1.

17 квітня тернопільська «Нива» провела перший у цьому році матч на своєму полі. Зустріч із чернівецькою «Буковиною» відбулася на Тернопільському міському стадіоні. Вона звершилася результатом 1:0 − на користь «Ниви». Таким чином, «Нива» має у своєму активі 49 очок і після цього матчу посіла перше місце у турнірній таблиці.

Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.

ФК «Нива»

«Місто»: «Нива» розпочала з перемоги»   тернопільський ФК «Нива» матчем із Хмельницьким «Динамо» розпочав весняну частину чемпіонату України серед команд Другої ліги. У стартовому складі на цей поєдинок вийшло одразу п'ятеро новачків, проте це не завадило «зелено-жовтим» відсвяткувати перемогу.

«Вільне життя»: «Велике діло − стандарти» − про матч ФК «Нива» з хмельницьким «Динамо». Стаття похвальна на адресу тернопільських футболістів, особливо новачків.

«Нова Тернопільська газета» − «Інфарктний» гол на другій доданій» − старту «Ниви» у другій частині першості України уболівальники чекали з хвилюванням. З одного боку, команда на 70 відсотків вимушено оновила склад. З іншого − у Хмельницькому тернополянам протистояло не «Поділля», а... «Динамо». Взимку сусіди змінили назву, власників, скоригували склад і тепер зовсім не нагадують осінніх аутсайдерів, а у першому матчі перед рідними вболівальниками дуже хотіли не зганьбитися. Отож «Ниві» особливо у першому таймі справді довелося непереливки. У другому тернополяни наче згадали, хто тут лідер і кому потрібні очки. Гра перемістилася до воріт «Динамо», але м'яч у відповідь влетів аж на 71-ій хвилині. Нічия була гідним підсумком цього поєдинку, проте футболісти «Ниви» прагнули більшого. І коли завершувалася друга з трьох доданих арбітром хвилин, тернополяни знову отримали право на штрафний і отримали результат. Таким чином, два голи новачків принесли «Ниві» першу перемогу.

«Свобода»: «Нива» стартує з виграшу» − незважаючи на те, що в команді багато новобранців, тернополяни зуміли отримати перемогу. Стаття похвальна на адресу гравців «Ниви».   

«Номер один»: «Нива» виходить у тіньові лідери чемпіонату» − про перший офіційний поєдинок 2009 року, який тернопільська «Нива» провела у Хмельницькому, де здобула важку перемогу над місцевим «Динамо». Ця перемога дозволила «Ниві» стати тіньовим лідером першості серед команд другої ліги.

Український футбол

«20 хвилин»: «Шахтар» обіграв «Марсель» − 2:0» − перший чвертьфінальний матч Кубка УЄФА з французьким «Марселем» донецький «Шахтар» виграв − 2:0. Рахунок, здавалося, переконливий, але ще більше команда Мірчі Луческу могла пропустити і втричі більше забити.

«Суха нічия в Парижі» − київському «Динамо» вдалося не пропустити на «Парк Де Пренс» у першому матчі ¼ фіналу. Кожна з команд могла забити у цій зустрічі, але вони обмежилися «нулями» на табло.   

«RIA-плюс»: «Динамо» впоралося з «Чорноморцем»  − завдяки трьом голоам київському «Динамо» вдалося зупинити опір «моряків» й додати до скарбнички чергові три очки. Натомість позиція одеситів у турнірній таблиці є яскравим свідченням того, що у «Чорноморця» тепер − не найкращі часи.

«Вільне життя»: «Часи змінюються: вже й нічиєю не задоволені» успішний виступ українських клубів на єврокубковій арені вплинув на настрої вітчизняних прихильників футболу. І суха виїзна нічия київських динамівців з французьким «Парі Сен-Жермен», як це було ще рік-два, вже не була сприйнята вболівальниками за однозначно позитивний результат.    

«Нова Тернопільська газета»: «23 тур: Підсумки» − видання подає підсумки матчів 23 туру Прем’єр-ліги та Другої ліги.

«Даріо Срна: «У «Шахтаря» є достатньо сил і майстерності, щоб виграти Кубок УЄФА» − видання подає передрук інтерв’ю з капітаном та лідером донецького «Шахтаря» Даріо Срна.

«Свобода»: «Нічия на користь «Шахтаря» − харківський «Металіст», здобувши у перенесеному матчі перемогу на «Іллічівцем», піднявся на друге місце у турнірній таблиці. Та ненадовго. Бо невдовзі команда Мирона Маркевича не зуміла вдома здолати відчайдушний опір «Карпат». Львівські футболісти навіть у меншості в гостях добилися нічийного результату 1:1. І тим самим допомогли «Шахтареві» витіснити харків’ян з другої позиції.

«Єврокубковий шанс українців» − про перший етап ¼ фіналу Кубка УЄФА, де українські футбольні клуби «Шахтар і «Динамо» протистояли французьким командам «Марсель» і «Парі Сен-Жермен». Українці показали хороший клас, а французи натомість були дещо розчаровані.

Тернопільський футбол

«Номер один»: «ФК «Тернопіль» за крок від перемоги» − Вигравши у кременецького «Буревісника», тернопільська студентська команда ФК «Тернопіль-ТНПУ» ще на кілька кроків наблизилася до фіналу чотирьох студентської ліги. Чергова перемога ФК «Тернопіль» та нічия в матчі між основними конкурентами івано-франківським «Факелом» і чернівецьким «Університетом» − 1:1 дозволила тернополянам на чотири очки випередити найближчого переслідувача − «Факел».

«Рівненські школярі налаштовані виграти «DJUICE ГОЛ 2009» − про участь двох команд з Тернопільщини, які взяли участь у змаганні серед 16 команд Західної України у регіональному етапі шкільного чемпіонату з футболу «DJUICE ГОЛ 2009».  

«Вільне життя»: «Повернулися з перемогою» − про змагання з міні-футболу серед спортсменів 1994-98 років народження з вадами слуху, які відбулися на рівненщині, і переможцями яких стали юні тернопільські спортсмени.

Тернопільське державне телебачення, телеканал «TV-4», «Smile TV», ФМ-станції «Українська хвиля», «Радіо 4U», «Радіо ТОН» та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.

ЗМІ повідомляли про перший цьогорічний офіційний поєдинок «Ниви» у Хмельницькому, де у рамках 23 туру тернополяни зустрілися з місцевим «Динамо». У першому матчі хмельничани перед рідними вболівальниками дуже хотіли не зганьбитися. Власне, матч розпочався із розмашистих атак «динамівців». Проте тернополяни, не зважаючи на чималу кількість новачків у команді, зуміли привезти додому перемогу. 

Чимало уваги спортивні оглядачі приділили єврокубковим поєдинкам. Головна футбольна подія України − «Шахтар» і «Динамо» вийшли в ½ фіналу Кубка УЄФА.   

 

19.      Харків

 

Евро 2012

На прошедшей неделе для киевских журналистов состоялась евроэкскурсия по культурному и спортивному Харькову на автобусе ФК «Металлист», цель которой − продемонстрировать, как готовят объекты к Евро-2012 и пообщаться с главным инвестором Харькова − Александром Ярославским.

На стадионе, в аэропорту − экскурсовод − Александр Ярославский − не скрывал: все это − благодаря ему: «Я думаю, что сегодня перекос в мою сторону, я надеюсь, что будет порядка 50 на 50».

В Харькове журналисты  выразили восторг.  Впечатления − о том, как Харьков готовится принимать европейский футбол − они сложили по трем объектам: аэропорт, стадион и тренировочная база «Металлист».

15 апреля в горисполкоме прошло  заседание, на повестке дня которого стоял  вопрос о ходе выполнения Генплана подготовки города к Евро-2012. Во время отчета нач. управления по организации Евро-2012 Владимир Громов отчитался о ходе выполнения основных 7 заданий (стадион, учебно-тренировочные базы, аэропорт, гортранспорт, гостиницы, медучреждения, общественный порядок и безопасность). По данням Громова, выполнено и профинансировано работ на сумму 432 млн. грн., что составляет 41,6% от общего запланированного объема финансирования (1,038 млрд. грн.).

Мэр Михаил Добкин прокомментировал  подготовку города к Евро-2012: «Сейчас полностью выполняются ранее рассчитанные программы подготовки города к Евро-2012. Если же говорить о стадионе, то мы его сдаем на полгода раньше, чем планировалось. Могу вам сказать одно: первым лицам государства, которые сегодня будут презентовать Харьков, перед Платини не будет стыдно, когда они будут говорить именно о Харькове. Помешать Харькову стать основным принимающим городом может только политика. Если силовым решением это право будет отдано Львову, который сегодня не имеет ни стадиона, ни строящегося аэропорта, ни многого из того, что должно быть, то это будет политическое решение…  Это может быть проведено за счет людей из правительства, которые отвечают за Евро-2012, а этим вопросом занимается господин Васюник. Смотрите, какая тут ситуация: в телеграмме, которая пришла от УЕФА с просьбой организовать встречу Мишеля Платини с должностными лицами, от Украины отвечающими за чемпионат, было написано, что они встречаются с представителями УЕФА и лицами, в правительстве отвечающими за подготовку страны в целом к Евро. Здесь УЕФА просит, чтобы и федерация футбола в Украине и Кабмин назвали свои четыре города, которые должны принять Евро. Кого они назовут, нам неизвестно, но, по крайней мере, мы сделали все, чтобы быть среди этих четырех городов».    

По информации Департамента по вопросам подготовки Евро-2012 Харьковского горсовета, на 14 апреля из 51 гостиницы Харькова и Полтавы, которые вошли в городскую целевую программу, подписали контракты с официальным туроператором компанией «TUI Travel PLC» 24 гостиницы: в т.ч., по категориям: «4*+» − 12 гостиниц с номерным фондом 526 номеров, «4*» − 6 гостиниц с номерным фондом 260 номеров, «3*» − 6 гостиниц на 307 номеров, из которых 5 гостиниц г. Полтавы и 3 гостиницы Харьковской области.

Ученики «Авторской школы Бойко» передали Харьковскому городскому голове Михаилу Добкину приветственное послание и мяч от президента УЕФА Мишеля Платини.

В свою очередь М. Добкин известил детей о том, как Харьков готовится к проведению Евро-2012.

16 апреля председатель облсовета Сергей Чернов с рабочим визитом побывал на стадионе «Металлист», где с гендиректором ООО «Стальконструкция» Сергеем Евелем и главным инженером стадиона Владимиром Дермилевым обсудил ход реконструкции стадиона, выполнение графика строительных работ и потребности в средствах на их финансирование: «Сегодня необходимо вынести на рассмотрение депутатов областного совета вопрос об увеличении бюджета развития до 100 млн. грн. с тем, чтобы выполнить взятые на себя областным советом обязательства по завершению строительства стадиона «Металлист» к концу 2009 года», − заявил Чернов.

17 апреля в ФК»Металлист» на стадионе состоялся круглый стол по вопросам подготовки города  к проведению ЕВРО-2012 при участии представителя Муниципалитета города Нюрнберга Карлхайнца Кубанека (ответственный за подготовку стадиона г. Нюрнберга к Чемпионату мира по футболу 2006 года).

Круглый стол организован в рамках реализации подписанной 28 ноября 2008 года Декларации об обмене опытом между городами-организаторами Чемпионата мира по футболу ФИФА 2006 года Нюрнбергом (ФРГ) и Ганновером (ФРГ) и их городами побратимами Харьковом (Украина) и Познанью (республика Польша) для подготовки и проведения финального турнира ЧЕ-2012.

В данном мероприятии приняли участие представители профильных департаментов горсовета, облгосадминистрации, Главных управлений Министерства внутренних дел и МЧС в Харьковской области, руководство стадиона и футбольного клуба «Металлист».

Выступал Виктор Христоев: « В период финансового кризиса ни на одном объекте работы не приостановлены, а наоборот, город рассматривает реализацию объектов к Евро-2012 как возможность остановить развитие финансового кризиса, ведь это рабочие места для харьковчан».

Карлхайнц Кубанек, представитель Муниципалитета города Нюрнберга: «Харьков уже опережает многие города, которые хотят принимать у себя Евроматчи». Гость привез фильм о ЧМ-2006 года, делился опытом. Особый акцент был сделан на безопасности стадиона. Критиковалось то, что матчи охраняют по 2000 тыс. правоохранителей, ведь по нормам УЕФА милиция может действовать только вне чаши стадиона. К. Кубанек рассказал, как в Нюрнберге был организован единый центр наблюдения за полем и за зрителями − с 18 экранов можно увидеть все, что происходит на трибунах. Кроме этого, прямо на стадионе было организовано две камеры временного содержания хулиганов. Харьков от зарубежных коллег тоже не отстает − инновации будут и на «Металлисте».

17 апреля в Харькове стартовала выставка-презентация «Партнерство в туризме» − на протяжении трех дней гости из десяти стран мира (Франция, Германия, Австрия, Россия и Польша − владельцы фирм, предоставляющих услуги туристам, прибыли из десяти стран и одиннадцати городов) будут знакомиться с новинками туристической инфраструктуры Харькова в рамках подготовки к Евро-2012.

Реклама

Информации о появлении новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось.

СМИ

13.04.09 «Объектив-новости» (ТРК «Симон»), «Харьковские известия» (7-й канал)  К Евро-2012 в Харьковском аэропорту появится временный терминал, а на стадионе «Металлист» установят турникеты − Александр Ярославский отчитался перед журналистами о готовности объектов к ЧЕ-2012 . Аэропорт: «К осени следующего года мы будем беседовать уже внутри этого терминала»,− уверяет Ярославский. Реконструкция стадиона «Металлист» почти закончена − через полтора месяца все будет готово. Установят на стадионе еще пару дополнительных табло, итальянскую беговую дорожку и почти 50 тысяч сидений − австрийских, «антивандальных» (аналогов в Украине нет, в Европе только на двух стадионах).

13.04.09 «Новости-АТН» (7-й канал)  «Металлист» сдает в эксплуатацию футбольную академию стоимостью $10 млн. − она состоит из четырехэтажного здания площадью 2 тыс. кв. м и рассчитана на постоянное пребывание ста воспитанников академии, в период Евро-2012 ее планируют использовать  в качестве отеля для размещения технического персонала; также в состав комплекса входят девять футбольных полей площадью 15 тыс. кв. м с искусственным покрытием.

17.04.09 «Объектив-новости» (ТРК «Симон») репортаж о круглом столе на стадионе «Металлист»: Нюрнберг поделился опытом с Харьковом.

17.04.09 Интернет-издание «Городской Дозор» опубликовало материал: «ФФУ показала «годулянам» горчичник», автор Яша Томский.  В нем речь идет о письме, которое 14 апреля от имени группы арбитров поступило поступило в ФФУ. В статье приводится текст решения ФФУ и соответствующий комментарий: «…А ведь справедливо болельщики наделяют судеек всем известными эпитетами, самый мягкий из которых − «годулян». Теперь уж совершенно очевидно, что текст письма появился накануне визита президента УЕФА Мишеля Платини не случайно. Практически параллельно некая «группа товарищей» из депутатского корпуса всучила Мишелю открытое письмо с требованием исключить Львов из списка городов − претендентов на Евро-2012. Судейский ультиматум − попытка дискредитации украинского футбола перед первым лицом европейского футбола еще и со стороны судейского корпуса…  когда в стране, да и во всем мире, тысячи людей сокращаются и остаются без работы, украинские футбольные фемидчики ставят вопрос о повышении заработной платы? Разве судейкам недостаточно суммы в 2 (две тысячи!) гривен на транспортные расходы на одну игру? Это помимо зарплаты и гонораров…Подтекст судейского ультиматума понятен: не трогайте нас, заткните рты журналюгам (как заткнули тренерам, не рискующим обсуждать судейство), закройте глаза на «работу с судьями»… И вообще, дайте жить красиво в своем неприкасаемом мирке − и все будет в шоколаде».

Автор считает, что реакция  ФФУ могла быть более решительной и жесткой −» сразу красную карточку, пусть и в нарушение правил».

Футбольные события

ФК «Металлист»  25 мая 2009 года планирует  сдать в эксплуатацию футбольную академию стоимостью 10 млн. долл. − об этом журналистам сообщил гендректор ФК «Металлист» Сергей Волик.

 

20.      Херсон

 

Євро 2012

ЗМІ про Євро

У програмі «Єврофутбол» на обласному радіо «Таврія» прозвучала інформація стосовно останнього візиту до Києва президента УЄФА Мішеля Платіні, де повідомлялося, зокрема:

«Керівник найвищої європейської футбольної інстанції поспілкувався з українськими журналістами у середу, 15 квітня під час брифінгу у Києві. Президент УЄФА відмовився назвати пріоритетні міста, які можуть прийняти в Україні Євро-2012, розказав про відчуття гарантії уряду стосовно того, що стадіон в столиці України буде збудований до визначеної дати у 2011 році. Також в чергове прозвучала позиція Платіні: не буде стадіону в Києві − не буде Євро в Україні».

Свої переживання стосовно економічної кризи, котра вдарила по можливостям держави вчасно підготуватися до чемпіонату Європи 2012 року висловив в інтерв’ю телепрограмі «Спортивна панорама Херсонщини» ТРК «Скіфія» президент Херсонської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги Сергій Шкарупа: «…Я сподіваюсь, що, не зважаючи на кризу в країні, наша влада зробить усе можливе для того, щоб вкластися у строки щодо зведення відповідної інфраструктури…»

Футбол

Жіночий футбол

В Антонівці на стадіонах «Майстер-С» та «Дніпро» відбулися змагання з футболу V літніх ігор Херсонщини 2009 року серед збірних команд дівчат 1992-1994 років народження. У турнірі взяли участь 8 збірних команд з Нової Каховки та Херсона, а також з Генічеського, Каховського, Нижньосірогозського, Нововоронцовського, Цюрюпинського та Чаплинського районів. На думку головного судді змагань В’ячеслава Роля, ці змагання показали ряд недоліків у жіночому футболі: «По-перше, це низький рівень фізичної підготовки усіх без виключення учасниць. Не останню роль у цьому відіграє і боязкість тренерів, котрі не хочуть навантажувати своїх підопічних, пам’ятаючи трагічні випадки на уроках фізкультури в Україні у минулому та позаминулому роках. Окрім того, у цьому році припинив фінансуватися з міського бюджету жіночий футбольний клуб «Южанка-Майстер-С». Як результат − ця команда скоріш за все не буде брати участь у чемпіонаті України, а більшість кваліфікованих футболісток роз’їдуться по іншим містам…»

 

21.      Хмельницький

 

Євро 2012

Події

Подій, пов’язаних із наближенням чемпіонату Європи з футболу та підготовкою «Євро-2012», за звітний період не сталося.

Реклама

Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на території області за звітний період не зафіксовано.

ЗМІ

Хмельницька міська газета „Проскурів» опублікувала замітку про семінар про послуги ресторанного господарства під назвою „Як готуються ресторани до „Євро-2012». Ініціаторами семінару виступили управління торгівлі міської ради, ДП „Хмельницькстандартметрологія», управління захисту прав споживачів і товариство споживачів.

Із сорока запрошених керівників ресторанів семінар відвідало лише четверо. Тим часом на ньому обговорювалися питання вдосконалення послуг і доведення їх до стандартів, які би привабили не тільки вітчизняних відвідувачів, а й гостей з-за кордону, наплив яких передбачається із проведенням матчів фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу. 

Місцевий футбол

Федерація футболу

Видимих подій за звітний період не сталося. Розпочинаються ігри на кубок області, але до підбиття підсумків у федерації не наважуються говорити нічого. Відчувається побоювання за реакцію обласного управління у справах молоді та спорту, з яким конфлікт щодо задіювання в матчах лише місцевих футболістів так і не пригас.

Команда майстрів

Програвши свою першу гру в чемпіонаті України, яка відбулася на виїзді із київським „ЦСКА» (рахунок 3:0) правонаступник хмельницької професійної команди „Динамо» поступилося й у першому домашньому матчі − тернопільській „Ниві» (рахунок 1:2). При чому гості забили переможний гол у додані арбітром хвилини в другому таймі, і перемога виявилася несподіваною для гостей, команда яких перед другим колом також оновилася на 70 відсотків.

− За великим рахунком самовіддача була у футболістів достатня, але не вистачало майстерності при контролюванні м’яча, − поділився враженнями від матчу головний тренер хмельничан Володимир Рева.

Спортивні оглядачі, які встигли опублікувати свої звіти про перші ігри нової-старої команди (наприклад, «Подільський кур’єр»), пишуть про її поразки як про закономірність − їх суперники виглядають краще.

Отже, враховуючи спадок команди «Поділля-Хмельницький», хмельницькі уболівальники вже п’ять матчів підряд не святкують перемог, а хилять голови від поразок їх команди.

Турніри

Хмельницькі депутати 25 квітня на стадіоні «Поділля» змагатимуться у товариському матчі проти збірної зірок українського шоу-бізнесу. Список зіркових футболістів вже відомий. За збірну зірок гратимуть танцюрист Влад Яма, Фоззі (гурт «ТНМК»), співак Віктор Павлік, Олександр Положинський (гурт «Тартак») та інші відомі особистості. Перелік прізвищ хмельницьких політиків складається з потугами.

«Такі товариські зустрічі будуть проходити і в Кам'янці-Подільському. Також, наскільки відомо, й по інших містах в Україні», − розповів заступник голови комітету з фізичної культури та спорту Сергій Ремез.

 

22.      Чернівці

 

Євро 2012

Реклама

Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.

Події

Чернівецький аеропорт звільнено від податку на землю

Сесія облради звільнила на 2009 рік від сплати податку на землю у частині, що зараховується до обласного бюджету, «Міжнародний аеропорт «Чернівці».

Депутати Чернівецької міської ради вже звільнили аеропорт від сплати земельного податку в частині, яка зараховується до міського бюджету. «Міжнародний аеропорт «Чернівці» щомісяця сплачував до обласного бюджету 75 тисяч гривень земельного податку і 225 тисяч гривень − до міського бюджету. Тепер ці кошти підприємство зможе вкласти у розвиток інфраструктури.

Місцевий футбол

На сесії Чернівецької обласної ради депутат Василь Ватаманюк, відомий в краї підприємець, чия заводська баскетбольна команда нещодавно виборола право боротись за вищу національну лігу, виступив з пропозицією підтримати матеріально ФК „Буковина».

За його словами, область, маючи власні футбольні традиції, добротний стадіон, не має права ігнорувати можливістю розвивати популярний вид спорту.

В. Ватаманюк наголосив, що команду міг би підтримати буковинський бізнес. Це посприяло б тому, що молодь отримала б можливість зайнятись спортом, наповнила б корисним змістом дозвілля.

Місцеві ЗМІ інформують про чергову поразку ФЛ „Буковина» від Тернопільської „Ниви» 1:0.

При цьому зазначається, що команда грала з одним з лідерів чемпіонату.

Футбольна команда ЗОШ №27 представила Чернівці на регіональному змаганні у Львові

У регіональному етапі за результатами міських змагань, які відбулися наприкінці березня, брали участь 64 футбольні команди та 62 групи підтримки. Міста-учасники було поділено на чотири географічні регіони: північний, південний, західний і східний. Ігри регіонального етапу проходили в центральних містах цих регіонів: Києві (північ), Одесі (південь), Львові (захід) та Харкові (Схід). Крім переможців, у кожному регіоні було визначено найкращого бомбардира й воротаря.

ЗОШ №27 з Чернівців у запеклій боротьбі поступилася в 1/8 регіонального етапу команді з міста Кам’янець − Подільський з рахунком 0:4. Команда під керівництвом тренера Павла Буняка сподівається на перемогу у наступному році.

 

23.      Чернігів

 

Євро 2012

Тема Євро 2012 за звітний період не висвітлювалася місцевими ЗМІ, не підіймалась на місцевих заходах за участі журналістів та не обговорювалась в кулуарах.

Футбол

ФК «ДЕСНА»

Центральною подією тижня стала блискуча перемога чернігівської «Десни» над лідером І ліги першості України − київською «Оболонню». Перед матчем чимало вболівальників, а їх зібралося на трибунах майже 5 тисяч, кращим підсумком для господарів вважали нічию. І перший тайм став підтвердженням їхніх сумнівів. Кияни матч розпочали потужно, комбінаційно і забили гол. Мали ще не одну нагоду відзначитися, але не реалізували гольові моменти. І початок другого тайму не віщував для «Оболоні» нічого загрозливого. Але тим і люблять футбол за його не прогнозованість та непередбачуваність. «Десна» забила досить не логічний гол і гра стала зовсім іншою. Господарі, які об’єктивно поступаються лідеру, зуміли вирвати перемогу з рахунком 3:2.

Радості вболівальникам не було меж. На поле стадіону вискочило сотні фанатів, які бурхливо вітали футболістів, а на трибунах лунало «Молодці!» та запалали різні піротехнічні засоби. Не обійшлося і без бійки між фанатами команд, яку припинила міліція. Далі переможні настрої вихлюпнулися на вулиці міста та магазини, де закуповувалося пиво та інші напої, щоб відзначити таку яскраву перемогу.

На гостьовій трибуні було присутнє керівництво міста на чолі з мером Олександром Соколовим, яке щиро раділо такій несподіваній перемозі. Варто зазначити, що стадіон з комунальної власності передано у державну, а проблем не поменшало. Зокрема, на стадіоні досить слабенька аудіосистема, гучномовці не відповідають сучасним параметрам, освітлення прожекторів не достатнє.

Під час прес-конференції тренери команд не критикували дії арбітрів, зазначивши, що суддівство було об’єктивним.

ПРИМАРНІ ПОДАРУНКИ О. САВЧЕНКА

Багато нині розмов про заяву у пресі О.Савченка про дарування ФК «Десна». Це насправді не більше, ніж хворобливий піарчик одного з можливих претендентів у боротьбі за посаду Чернігівського голови. Бо не можна подарувати те, чого просто не маєш. Ні сам мер Соколов, ні керівництво ФК «Десна» коментувати ці скандальні заяви відмовилися.

Жіночий футбол

«ЛЕГЕНДА» ГОТУЄТЬСЯ

На цьому тижні розпочався чемпіонат України серед жіночих команд. Щоправда в пресі та Інтернеті про цю подію мало повідомляється. Перший тур вийшов неповним, адже відмовилася від участі одеська «Чорноморочка», а київський клуб «АТЕКС» бере участь в Універсіаді. Тож відбулося два матчі. Чемпіонки України харківський «Житлобуд» розгромив «Ятрань» Умань з рахунком 8:0, а «Родина» з Костополя зіграла унічию 0:0 з маріупольською «Іллічівкою».

КУБОК ОБЛАСТІ

Перед початком чемпіонату серед аматорів на Чернігівщині стартує розіграш кубка області. Цього року на старт вийшло усього 16 команд. Для порівняння у чемпіонаті області з міні-футболу змагалося 31 команда. Минулої суботи були зіграні матчі 1/8 фіналу. Несподіванок не сталося, лідери легко обіграли новачків.

Підписатися на новини