Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Печатные СМИ − нейтральные оценки

Львов подведет арифметика

Максим Шпаченко

Экономические известия

14.04.09

Львовский горсовет не может подписать контракт на проект стадиона — из-за высокой стоимости проекта

В конце прошлой недели группа по мониторингу Евро-2012 (входит в межведомственную оперативную региональную группу по вопросам противодействия коррупции во Львовской области, состоит из общественных организаций, ГПУ, СБУ и МВД) на заседании в СБУ обнародовала информацию о подготовке стадиона во Львове. Стоимость проекта, который разработан австрийской компанией Alpine BAU GmbH, составляет почти 40 млн. грн. А сметная стоимость строительных работ, исполнителем которых Минэкономики определило компанию «Азовинтекс», составляет 609 млн. грн. (в том числе около 500 млн. грн. — стоимость строительно-монтажных работ). Согласно правилам определения стоимости проектно-поисковых работ для строительства (обязательны при привлечении бюджетных средств), стоимость проекта сооружения (стадиона) не может превышать 2,48% от стоимости строительно-монтажных работ. Значит, стоимость проекта стадиона не может быть выше 12,733 млн. грн., а мэр Львова Андрей Садовой не имеет права подписывать контракт на покупку проекта строительства стадиона выше указанной суммы.

Но «Азовинтекс» уже ведет работы по строительству стадиона. Процесс находится на стадии завершения фундамента — составлены акты на 12 млн. грн. Учитывая неопределенность ситуации, Alpine BAU GmbH в любой момент может подать в суд за нарушение авторских прав, поскольку стадион строится по их проекту, а деньги за него не уплачены. Выйти из этой ситуации теоретически можно двумя способами. Первый — договориться с австрийской компанией об уменьшении стоимости проекта до 12,7 млн. грн., а остальные деньги оплатить вне контракта. Похоже, что такие попытки уже начались: по информации «і», в прошлый четверг вице-премьер Иван Васюнык должен был прибыть в Alpine BAU GmbH для проведения переговоров.

Второй вариант, который озвучивался в конце 2008 г.,— компания «Азовинтекс» выкупит проект у местной власти, сама за него рассчитается, а уже Андрей Садовой будет рассчитываться с «Азовинтекс». Но ситуация осложняется тем, что «Азовинтекс» ведет все работы за собственные средства, а стабфонд, который предусматривает финансирование строительства стадиона во Львове, денег не выделяет. Также непонятно, кто захочет взять на себя оплату 27 млн. грн.

Группа сообщила и о других проблемах подготовки Львова к Евро-2012. В частности, взлетно-посадочная полоса аэропорта после реконструкции достигнет автодороги. В связи с этим необходимо снизить уровень дороги на 8 м или завести ее в тоннель, но на это деньги не предусмотрены.

Однако и это не все проблемы Львова. Компания Danapro, которая представляла интересы консорциума Implenia Global Solutions/Axon Projektentwicklungs Gmbh & Co. KG, подала претензию Андрею Садовому. Компания отмечает, что согласно условиям конкурса на застройщика стадиона, победитель (Alpine BAU GmbH) должен был составить договор и предоставить банковские гарантии, в противном случае организатор конкурса мог повторно рассмотреть заявки других участников. Но организатор так и не рассмотрел их снова, несмотря на отсутствие договора. Кроме того, именно по просьбе Андрея Садового помочь в поиске инвесторов 7 ноября 2007 г. был создан консорциум, который профинансировал создание эскизного проекта стадиона. Общая претензия была выставлена на сумму EUR3,5 млн. (EUR 500 тыс. затраты и EUR 3 млн.— неполученные доходы). По информации «і», Danapro готовится подать иск в суд.

Отметим, что завтра в Украину прибывает делегация УЕФА во главе с ее президентом Мишелем Платини. Это будет последний визит перед тем, как УЕФА объявит четыре украинских города, в которых будет проводиться финальная часть Евро-2012. Принимающими городами должны стать Киев, Донецк, Днепропетровск и Львов. Как отреагирует УЕФА на информацию рабочей группы — неизвестно.

+++

Платини приезжает в Киев выбирать города

Олег Сивак

Сегодня

14.04.09

Сегодня в Киев за отчетом, по итогам которого будут определены украинские города проведения матчей Евро-2012, приезжает президент УЕФА Мишель Платини. Делегация пробудет у нас два дня, совещание с украинской стороной пройдет завтра в Доме футбола.

«Это будет заключительное заседание, перед тем как УЕФА назовет четыре украинских города, которые примут матчи ЧЕ, — сказал Сегодня|Спорт глава Управления информполитики ФФУ Сергей Васильев. — Платини посетит лишь Киев, не инспектируя при этом никаких объектов. Информацию о подготовке, которую предоставили города, презентуют представитель правительства вице-премьер Иван Васюник и глава Координационного бюро Евро-2012 Илья Шевляк. Сейчас некорректно говорить о шансах — решение, в каких городах пройдет Евро, УЕФА будет принимать уже после визита, 8 мая, на исполкоме УЕФА. Можно лишь сказать, что у Варшавы и Киева особый статус. Не будут готовы столицы — не будет чемпионата в Польше и Украине».

Напомним, принимать матчи Евро в Украине готовятся Киев, Львов, Днепропетровск, Донецк, Харьков и Одесса.

Как и во время последнего визита в Киев, Платини поселится в отеле «Хаятт». По словам Васильева, французу будет подан лимузин к трапу самолета.

+++

В Киев едет Платини

Дело

14.04.09

Сегодня Украину посетит представительская делегация УЕФА во главе с президентом Союза европейских футбольных ассоциаций Мишелем Платини. Делегация посетит все города, претендующие на проведение Евро-2012, после чего будут выбраны те, которые будут принимать матчи чемпионата.

+++

Що покажуть Платіні в Україні

Любомира Коваль, Світлана Галаур, Тетяна Хомич, Микола Лісовенко, Оксана Мельник

Урядовий кур’єр

14.04.09

Сьогодні розпочинається дводенний робочий візит в Україну делегації Європейського футбольного союзу на чолі з президентом Мішелем Платіні. Як повідомили УНІАН у прес-службі Федерації футболу України, гості прибудуть до Києва ввечері, а наступного дня, 15 квітня, відбудеться розширена нарада за участі представників УЄФА та української сторони. Під час наради планується презентація результатів підготовки країни до проведення фінального турніру. Особливу увагу сторони приділять стану інфраструктури міст-претендентів на право прийняти Євро-2012 . Кореспонденти «Урядового кур'єра» поцікавилися, що вже зроблено в українських містах, які готуються прийняти європейський чемпіонат.

КИЇВ. Столична влада проводить активну підготовку інфраструктури міста до Євро-2012. Триває реконструкція центральної футбольної арени країни НСК «Олімпійський», а також підготовка семи тренувальних баз для збірних команд − учасниць чемпіонату. На сьогодні вже повністю готова приймати спортсменів тренувальна база ФК «Динамо» Київ» в Кончі-Заспі, яка вважається однією з найкращих у Європі. Про це повідомив начальник Головного управління з питань підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Євген Вілінський.

Завершена реконструкція злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), яка прийматиме літаки міжнародного сполучення, та оголошено тендер на будівництво нового терміналу. Проводяться роботи з модернізації транспортних розв'язок на Московській площі та біля станції метро «Дніпро», будівництво трьох нових станцій Київського метрополітену на Куренівсько-Червоноармійській лінії. Найближчим часом КМДА закупить нові тролейбуси і трамваї. Планується введення нових маршрутів громадського транспорту для зручності киян та гостей міста.

Особливу увагу місто приділятиме розміщенню гостей столиці. Найближчим часом за кошти інвесторів розпочнеться будівництво тридцяти готелів на 7,5 тисячі комфортабельних номерів. Для не надто заможних уболівальників чемпіонату, як от студентів і школярів, Київ готує кімнати у гуртожитках та місця для короткострокового проживання. Також у рамках підготовки Києва до Євро-2012 проводиться реконструкція та закуповується нове обладнання для п'яти клінічних лікарень столиці та станцій швидкої допомоги.

ХАРКІВ. На прохання «Урядового кур'єра» хід підготовчих робіт до проведення фінальної частини чемпіонату у Харкові коментує заступник міського голови, директор Департаменту підготовки до Євро-2012, фізкультури та спорту Віктор Христоєв.

− Ми впевнені, що зробимо все можливе, аби у рамках одного проекту на дві країни провести свято футболу Євро-2012, − зазначив він. − Зокрема у грудні 2009 року буде завершено реконструкцію стадіону «Металіст», у 2011-му після реконструкції почне діяти міжнародний аеропорт «Харків».

В. Христоєв поінформував, що під час проведення футбольних змагань Харків мають відвідати від 300 тисяч до 1 мільйона 100 тисяч уболівальників, і місто до цього має бути готовим. Крім стадіону й аеропорту, у Харкові будуються та реконструюються готелі, навчально-тренувальні бази, триває ремонт автошляхів тощо. Зокрема для розміщення учасників та гостей фінальних поєдинків Євро-2012 готуються 62 готелі, в яких згідно з вимогами УЄФА слід надати гостям турніру 2765 місць.

Віктор Христоєв підкреслив, що Харків оновить свій транспортний парк, завдяки якому з'являться нові автобуси, тролейбуси і трамваї. Буде проведено також реконструкцію трамвайних колій і тролейбусних ліній. А для того щоб створити атмосферу футбольного свята, у Харкові розіб'ють чотири фан-зони: на площі Свободи, в Парку культури і відпочинку імені Горького, парку Перемоги та біля Палацу спорту.

За словами В. Христоєва, бюджет міської цільової програми Євро-2012 на період до 2012 року передбачає фінансування у розмірі 10,6 млрд грн.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Ще минулого року в комплексі заходів з підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012 в Україні було здійснено ряд переконливих кроків щодо безумовної підтримки державою розвитку українських аеропортів як таких, що покликані стати гідною візитівкою нашої країни для учасників і гостей майбутнього футбольного чемпіонату. Торкнулись ці кроки і Дніпропетровського аеропорту.

Зокрема можна назвати і розпорядження глави держави В. Ющенка про перетворення згаданого об'єкта у Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ». У жовтні минулого року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виділення 3,58 мільйона гривень, що були безпосередньо спрямовані на розробку проектної документації для реконструкції аеропортівського господарства, передусім − аеродрому.

Запланована повна реконструкція аеровокзалу, аеродрому, паркінгу, готелю, буде побудована магістрально-вирулювальна доріжка завдовжки 3100 метрів та завширшки 45 метрів. Під час проведення чемпіонату з футболу, коли очікується значне зростання авіапасажиропотоку, доріжка використовуватиметься як злітно-посадкова смуга. На цей же час передбачене створення додаткового тимчасового терміналу, який має підвищити пропускну спроможність аеропорту.

Нині, згідно із графіком, здійснюється і підготовка до приватизації аеропорту. Сьогодні для цього є потенційний інвестор, який підтверджує свої наміри щодо участі у приватизації та готовність інвестувати у розвиток та підготовку аеропорту до Євро-2012 потрібні кошти. Наразі йдеться про суму в один мільярд 250 мільйонів гривень. Водночас керівники міста та області запевняють, що всі вимоги, передбачені УЄФА, будуть внесені до угоди про приватизацію аеропорту.

Днями Дніпропетровськ відвідали члени робочої делегації УЄФА. «Прогрес очевидний», − констатували експерти.

ДОНЕЦЬК. Юнацькі Євро-2009, які мають відбутися у Донецьку на початку липня, стали потужним чинником підготовки до дорослих Євро-2012. Саме тому в шахтарській столиці прискореними темпами пішло спорудження найкращого в Європі стадіону «Донбас-Арена» вартістю понад 250 мільйонів доларів. Водночас швидше і краще стали будуватися готелі, транспортні розв'язки та інші об'єкти інфраструктури.

На регулярних засіданнях обласного Організаційного комітету з підготовки і проведення фінальної частини чемпіонатів Європи Євро-2009 і Євро-2012 постійно розглядаються і оперативно розв'язуються всі нагальні проблеми.

Коментуючи ситуацію, голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк зазначив, що дехто з чиновників не розуміє, що Євро-2009 − це не регіональний, а всеукраїнський проект і його вдале здійснення допоможе краще провести Євро-2012, крім того додасть Україні іміджу надійного партнера.

Він звернув особливу увагу на потребу реконструкції Донецького летовища, яке має бути спроможним приймати всі сучасні марки літаків, котрими прибуватимуть гості. Наразі в аеропорту тільки йде будівництво оновленої та подовженої до світових стандартів злітно-посадкової смуги. Підготовка до Євро-2012 стала до певної міри комплексною програмою дій для донецьких будівельників готелів, працівників транспортної сфери, системи громадського харчування, культури, охорони здоров'я, громадського порядку тощо.

ЛЬВІВ. На вулиці Стрийській, що на околиці міста, у розпалі будівельні роботи на головному об'єкті майбутнього футбольного турніру. Темпи робіт, що їх демонструють у ці дні на всіх напрямках з підготовки до спортивної події, свідчать, що дещо втрачений на старті час вдасться надолужити. На очевидному поступі щодо практичної реалізації проекту наголосив також під час перебування у Львові віце-прем'єр-міністр Іван Васюник. Йдеться, зокрема, про спорудження стадіону, де щодня на майданчику працює понад 150 будівельників. Тим часом у мерії працюють над проектом використання території навколо стадіону.

Черговим здобутком міської влади є початок будівельних робіт на іншому об'єкті − реконструкції злітної смуги аеропорту.

Поза сумнівом, лідером з підготовки до Євро-2012 у Львові є розвиток готельного ринку, який демонструє найбільшу динаміку і викликає зацікавлення престижних західних компаній. Днями про намір «прописатися» у Львові вже заявила представник відомої готельної мережі «Хітон», яка розпочала переговори з власниками земельних ділянок та готельних проектів. Прихід такого конкурента у мерії вважають добрим стимулом для вже діючих готельних комплексів подбати про підвищення рівня та якості послуг.

Утім, не лише спорудженням головної спортивної арени та об'єктів інфраструктури переймаються у місті: аби Львів виглядав справді європейським містом, дбають про ремонти вулиць, доріг. Розробляється, зокрема, стратегія міського транспортного руху, яка дасть змогу розвантажити вулиці від потоків автівок і бодай частково поліпшить екологічну ситуацію у центральній частині.

+++

Сегодня в Киев прилетает Платини

Александр Федченко 

Комсомольская правда в Украине

14.03.09

Работы на «Олимпийском» идут круглосуточно. В столице вовсю латают дороги и чертят разметку на трассе, ведущей в аэропорт Борисполь.

Еще бы, к нам приезжает главный инспектор Евро-2012. От его весомого слова будет зависеть, сколько же украинских городов примут Евро.

− Генсек УЕФА прилетает сегодня вечером, − говорят в пресс-службе ФФУ. − Турне по всей Украине пока не планируется. Все города, которые хотят принять Евро-2012, должны подготовить свою презентацию.

Работы на главном объекте Евро-2012 не прекращаются ни на минуту. Вчера на стадионе «Олимпийский» гремела техника, а дворники активно подметали территорию.

− Готовимся принимать Платини, − говорит Леся ТУИСИВА, начальник пресс-службы НСК «Олимпийский». − Визит на арену запланирован в среду утром. Правда, продлится он не более 10 минут. Но показать нам есть что. Ведь работы ведутся постоянно, и уже заметен огромный прогресс. Проблем с финансированием у нас нет. Потому идем точно в соответствии с отведенными сроками. Уже начались работы по отливке фундамента нижнего яруса трибун.

+++

До Євро-2012 треба звести 143 готелі

Олександр Гунько

Газета по-українськи

14.03.09

Сьогодні до Києва прибуває делегація Європейського футбольного союзу — УЄФА — на чолі з його президентом Мішелем Платіні. Гостям розкажуть, як Україна готується до проведення фінального турніру чемпіонату Європи 2012 року. Насамперед — щодо інфраструктури у містах, де мають відбутися матчі.

У березні виконком УЄФА на засіданні у Копенгагені позитивно оцінив підготовку України й Польщі до чемпіонату. Раніше у пресі багато писали, що замість України провести Євро-2012 можуть в іншій державі. Тепер це вже не обговорюють.

Згідно з початковим планом в Україні Євро-2012 проводитимуть у Києві, Львові, Дніпропетровську і Донецьку. Ще два міста обрані як запасні — Одеса та Харків.

Крім стадіонів, потрібно будувати та реконструювати дороги й аеропорти, звести 143 нові готелі, зокрема не менш як 12 п’ятизіркових. Будують 15. Також слід розробити спеціальну туристичну програму, яка могла б обслуговувати півмільйона очікуваних європейських уболівальників.

Найкраще готуються в Харкові, Донецьку і Дніпропетровську

Питання N1 — фінансування. Для залучення іноземних інвесторів слід розробити й ухвалити в парламенті відповідні закони, зазначає радник Комітету з громадського контролю Євро-2012 Андрій Капустін, 51 рік:

— Україна пройшла критичну точку підготовки до Євро. Про це свідчать висновки експертів УЄФА в останні місяці.

На думку Андрія Капустіна, найкраще до чемпіонату готуються в Харкові, Донецьку і Дніпропетровську. Трохи гірше, але в цілому позитивно — у Києві. А от у Одесі і Львові, всупереч оптимістичним звітам місцевих чиновників, ситуація значно гірша.

Остаточно міста, в яких проводитимуть матчі чемпіонату, визначать у травні в Бухаресті на засіданні виконкому УЄФА.

+++

Стабільність із запасом

Роман Малик

Урядовий кур’єр

14.04.09

Гігантські крани, грізні бульдозери, ями та гори будівельних матеріалів... Так нині виглядає головна футбольна арена України, яка радше скидається на знімальний павільйон фільму за постапокаліптичним сценарієм, ніж споруду, де в 2012 році відбудеться фінал чемпіонату Європи з футболу. Таким ми побачили НСК «Олімпійський» завдяки дню відкритих дверей, організованому генеральним підрядником робіт з реконструкції спортивного комплексу − Холдинговою компанією «Київміськбуд».

Але така страхітлива картина лише радує, оскільки наочно доводить: реконструкція триває на повну силу. Техніка постійно в русі, а сотні робітників, наче ті мурахи, зводять найбільший у країні футбольний «мурашник». За 115 днів, які київміськбудівці працюють на цьому об'єкті, завершено підготовчі роботи й розпочато основні. Повністю демонтовано нижні трибуни, на місці яких зводяться нові, відбувається часткова заміна верхніх секторів, під якими мають розташуватися VІP-ложі. На 60 відсотків перенесено інженерні мережі та на половину посилено підпірні стіни. За словами першого заступника керівника штабу реконструкції НСК Олександра Галицького, нині вирішено основні питання − і фінансові, й технічні, тож уже через місяць ми матимемо першу складку, на яку в подальшому будуть одягатися сидіння. «Перенесення мереж плануємо закінчити цього місяця, після завершення опалювального сезону, а зведення підпірних стін у травні. Наприкінці вересня, як це і передбачено графіком, роботи на нижньому ярусі буде остаточно завершено. Ми перейдемо до облаштування покрівлі, загальною вагою понад 10 тисяч тонн», − розповів О. Галицький. Він також повідомив, що днями генеральний проектувальник реконструкції німецьке бюро GMB привіз до України кінцевий варіант проекту, і вже в травні українці дізнаються, у скільки обійдеться державі головна арена Євро-2012.

ВДАЛИЙ ЗАСПІВ

Складність реконструкції «Олімпійського» полягає у необхідності провести весь комплекс робіт на місці старого стадіону в самому серці столиці, де безліч старих інфраструктурних мереж. Подібне завдання можна було доручити лише компанії, спроможній впоратися з такою роботою навіть у кризових умовах. Тож вибір УЄФА був невипадковий, адже «Київміськбуд» − флагман української будівельної індустрії.

Початок співпраці з холдингом видався вдалим, переконують українські чиновники. Так, заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Сергій Драч, відвідавши стадіон, оцінив роботу будівельників найвищим балом. Він зазначив: завдяки нестандартним підходам в управлінні та неординарним технологічним і проектним рішенням вдалося за короткий період почати роботи з реконструкції, задіявши майже тисячу працівників.

Погоджується зі своїм підопічним і очільник Мінмолодьспорту Юрій Павленко. «Ми хочемо подякувати «Київміськбуду» і підтвердити високий рівень проведених робіт. Ми стверджуємо: всі дії Кабінету Міністрів з реконструкції НСК максимально прозорі, відкриті й доступні для суспільства. Ми не ховаємо ні бюджетів, ні підрядників, ні систем закупівель. Упевнений, що завдяки цьому ми зможемо вчасно завершити реконструкцію головної арени країни і в червні 2011-го проведемо перший матч. «Олімпійський» − індикатор спроможності української влади підготуватися до Євро-2012. Сьогодні цей індикатор позитивний, оскільки всі дії проходять згідно із затвердженим графіком, погодженим з УЄФА», − переконаний міністр.

ЗАПАС МІЦНОСТІ

Скептики із самого початку співпраці з «Київміськбудом» говорили про неспроможність будь-якої української структури виконати такий обсяг робіт. Та в найбільшій будівельній компанії країни у відповідь на скептицизм лише посміхаються і нагадують: компанія працює зі значним запасом. Бо паралельно реконструкції на Олімпійському неперервно продовжує зводити житлові будинки.

Нещодавно київміськбудівці вручили ключі власникам нових квартир на Татарці − одному з найстаріших районів Києва. Очікує заселення вже готовий будинок на Осокорках. Поряд зводиться ще один залізобетонний велет, який будівельники планують завершити у третьому кварталі цього року.

Крім того, три будинки на житловому масиві Позняки, на 411 квартир кожен, готові більш ніж на 70 відсотків, тож будівельники збираються заселити їх цього року. Сподіваються й на реалізацію обіцяної владою програми допомоги будівельникам.

Ще один багатоповерховий красень будується поряд із метро Позняки. «Незважаючи на кризу, ми зводимо півтора поверхи за місяць, тож очікуємо завершення будівництва наприкінці цього року або на самому початку наступного», − зазначив Віталій Дорошенко, голова ВАТ ДБК-3, яке зводить цей будинок.

Три будинки заплановано здати цьогоріч у найбільшому спальному районі столиці − Троєщині. Вони доповнять комплекс із чотирьох новобудов, який зодчі «Київміськбуду» звели минулого року. Завершується зведення єдиного на цей момент цегляного будинку на Харківському масиві. Тож, поки що вибір для інвестування громадянами сучасного житла є. Надійно. До того ж, сьогодні дешевше, ніж завтра.

Ці та інші здобутки свідчать про надійність генерального підрядника з реконструкції НСК «Олімпійський» і вселяють у душі мільйонів вітчизняних фанів надію, що фінал Євро-2012 відбудеться у нашій столиці на новому стадіоні класу «еліт». А їхні співвітчизники матимуть сучасне й надійне житло. Бо й після «Євро» життя українців не зупиниться!

+++

Буде аеропорт на рівні європейських стандартів

Ірина Єгорова

Голос України

14.04.09 

Ще рік тому Львівський аеропорт являв собою невеличкий термінал, плюс кабінет директора. Фактично — ні майна, ні землі... Аеродромний комплекс був у власності військових, а справи більшості об’єктів перебували у судовому процесі. Крім того, для продовження злітно-посадкової смуги львівського аеропорту необхідно було вирішити долю земельних ділянок, що належали кільком власникам.

Нині всі ці перепони подолано. І аеропорт отримав документи на право власності на будівлі та споруди. В його розпорядження передано і земельну ділянку площею близько 12 гектарів — землі запасу Сокільницької сільської ради Пустомитівського району. Виявили розуміння і мешканці села Сокільники, які передали нотаріально засвідчені паї в зону реконструкції аеропорту. Сумарно більше 300 гектарів землі — це достатня територія для реконструкції і розвитку аеропорту як єдиного організму.

Тому можна стверджувати — реконструкція аеропорту стартувала на доброму грунті. Вона розпочалася з урочистого закладання капсули.

Загалом орієнтовна сума, передбачена для реконструкції злітної смуги, довжину якої збільшать на 800 метрів, побудови нового терміналу і ще кількох супутніх проектів, становить два мільярди гривень. Якщо раніше пропускна спроможність аеропорту була лише 200 людей за годину, то після завершення робіт можна буде пропускати 1000 осіб, а в разі потреби — й дві тисячі. Заплановано також пустити рейковий автобус між аеропортом і вокзалом. Це буде перший в Україні проект прямого сполучення аеропорту та вокзалу.

Для довідки. 2008 року із державного бюджету профінансовано заходи на розвиток аеропорту в сумі 5087,8 тисячі гривень, що становить 39,7 відсотка від запланованого обсягу. На цей рік, відповідно до державної цільової програми підготовки «Євро-2012», передбачено виділити з держбюджету 186,89 мільйона. Іде пошук інвестора, який долучився б до проведення кількох запланованих робіт.

+++

Юрий Семин: «От нас всегда ждут побед»

Дмитрий Ильченко

Спорт-Экспресс в Украине

14.04.09

О подготовке команды к ответному матчу корреспонденту «СЭ» рассказал главный тренер киевлян

 

−  В  чемпионате  Украины «Динамо» лидирует, опережая своего ближайшего конкурента − «Шахтер» − уже на 15 очков. Можно ли говорить, что команда досрочно обеспечила себе золотые медали и может сосредоточиться  на  матчах Кубка УЕФА?

− Я бы с подобными заявлениями  не  спешил.   Чтобы официально стать чемпионами,  нам  надо  набрать  еще семь очков.

− Не слишком ли вы в таком случае рисковали, выставляя на матч с «Черноморцем» экспериментальный состав?

− Никакого риска я в этом не видел. Хотя бы потому, что не разделяю своих игроков на основу  и  дубль.   Существует обойма из 22 футболистов высокой квалификации, которые способны решать стоящие перед командой задачи. А то, с какой регулярностью ребята выходят на поле, зависит от степени их готовности перед каждым конкретным матчем.

−  Постоянно забивающий за дублеров Роман Зозуля в эту обойму входит?

− И он, и Максим Шацких, и Николай Морозюк... Талантливых ребят у нас много, но не могу же я одновременно выпустить на поле двенадцать или тринадцать игроков.

−  Верно ли, что выход Александра Алиева и Артема Милевского во встрече с одесситами изначально не планировался?

−  Он был продиктован ходом матча и необходимостью усиления игры.  Болельщики  ждали от нас победы, да, впрочем, и нам самим хорошее настроение перед ответным поединком с «ПСЖ» не помешало бы. Поэтому я и бросил в бой эту связку.

−  Не настораживает ли вас то,   что  плеймейкер  Алиев, главная задача которого − поддержка  партнеров  по  атаке, своей главной целью в чемпионате считает роль лучшего бомбардира?

−  Напротив, я его в этом стремлении только поддерживаю. Алиев − парень ответственный, и я не припомню ни одного  эпизода,  в  котором, имея возможность отдать хороший пас, он явно передержал мяч. Саша справляется с непосредственной    задачей снабжать партнеров последними передачами, но в то же время великолепно забивает со штрафных. Ну, а когда возникает необходимость вернуться со всей командой в оборону, он добросовестно делает и это.

−  Но показалось, что в парижском матче с «ПСЖ» и киевской встрече с «Черноморцем» на поле находились два разных Алиева...

−  Это субъективное впечатление: у каждого игрока, на мой  взгляд,  случаются  как удачные, так и посредственные матчи. При этом на эффективность футболиста способен влиять ряд объективных и субъективных  факторов.   В конце  концов,  может  быть просто не его день.

− В чемпионате вы во второй домашней игре кряду даете отдохнуть  Станиславу  Богушу. Нынешняя форма Александра Шовковского сомнений не вызывает?

−  Во всяком случае, в этом году его готовность лучше, чем в прошлом.

−  Речь, видимо, не столько о физическом, сколько о психологическом состоянии?

− Скажем иначе: его игра и работа на тренировках удовлетворяют меня в значительно большей степени, чем прежде.

−  На рубеже веков интерес к Шовковскому проявляли ведущие европейские клубы,  теперь же «Динамо» не располагает ни одним предложением по этому вратарю. Если бы возник вариант, устроивший и его, и клуб, вы бы согласились отпустить своего, капитана?

− Нет смысла обсуждать абсолютно гипотетические варианты. Вот когда проявят к Саше реальный интерес, тогда и поговорим.

−  Продолжим тему субъективных  впечатлений.  Показалось, что в игре с «Черноморцем» Малхаз Асатиани выглядел не слишком убедительно, не отличаясь точностью передач.

− А я, напротив, считаю, что он сыграл блестяще, не допустив на своей позиции ни одной ошибки. С передачами в центральную зону у него действительно не сложилось, тогда как по фланговым претензий к нему нет. Асатиани уверенно перекрывал подступы к воротам, не проиграл ни одного единоборства.

− Нет сожаления, что грузинский защитник может играть лишь в чемпионате Украины?

−  Конечно же, есть: успей мы весной заявить Малхаза на Кубок УЕФА, он после травмы Тараса Михалика наверняка играл бы в составе не только на внутренней арене.

− Вам уже известно, на какой срок выбыл из строя повредивший мениск Михалик?

− Точный ответ врачи смогут дать во вторник − после детального обследования.

−  Не слишком ли тяжело дается возвращение в строй после травмы Олегу Гусеву?

− Вот тут я с вами вполне согласен. И в этой ситуации парню важно победить не столько последствия травмы и внешние факторы, сколько самого себя. Скажу вам больше: пауза в игре повлияла на его форму не столько физически, сколько психологически. С «физикой» у Гусева все в порядке, на тренировках Олег работает с полной выкладкой.  Остается  лишь возвратить моральное состояние к тому уровню, что был в его лучших сезонах.

−  Насколько серьезной оказалась травма  Карлоса Корреа?

− В понедельник он уже приступил к тренировкам в основной группе и к киевской встрече с «ПСЖ», по всей вероятности, подойдет в оптимальной готовности.

− А есть ли шанс, что Артем Кравец примет участие в этом матче?

− Шанс есть. Но определенно ответить на ваш вопрос смогу, вероятно, лишь в день игры.

−  После поединка с «Черноморцем» вы признались, что собирались выпустить Гильерме во втором тайме, но необходимость тактических замен не позволила этого сделать. Можно ли сказать, что бразильский  новичок,  ставший этой зимой самым дорогим   приобретением   клуба, уже готов играть?

− Думаю, в ближайшее время Гильерме войдет в обойму, о которой мы говорили в начале нашей беседы.

− В тренировочном процессе к бразильцу замечаний нет?

− Нет. Но следует понимать, что проблема не в его нежелании набирать форму. Гильерме приехал к нам после тяжелейшей травмы − разрыв передней поверхности бедра достигал семи сантиметров. Не так-то просто после этого восстановить былые кондиции, скорость, резкость...

− Кто-то из ваших помощников был на матче «ПСЖ» с «Лиллем»?

−  Нет, но ближе к четвергу мы всей командой просмотрим видеозапись.  Знаю, что парижане играли практически тем же составом, что и против нас − за исключением появившихся  в  воскресной встрече Макелеле и Жюли.

−  В полуфинале вы предпочли бы сыграть с «Шахтером» или с «Марселем»?

−  Поговорим об этом после 16 апреля. Если будет повод...

+++

Сборная Украины сыграет с англичанами на «Днепр-Арене»

Экономические известия

14.04.09

Прояснилась ситуация с местом проведения двух домашних отборочных матчей ЧМ-2010 национальной сборной Украины.

Команду Казахстана украинцы примут 10 июня в Киеве. Встреча состоится на стадионе «Динамо» имени Валерия Лобановского. Также известно, что матч Украина — Англия будет проведен 10 октября на новом днепропетровском стадионе «Днепр Арена».

А вот в каком городе пройдет матч Украина — Андорра (5 сентября) еще неизвестно. Идентична ситуация и с товарищеской игрой со сборной Турции, предварительно намеченной на начало августа.

+++

18-летний вратарь из Боярки погиб на футбольном поле

Маргарита Чимирис, Ксения Гончарова, Юлия Мамойленко 

Комсомольская правда в Украине

14.04.09

Денис Новиков был самым способным голкипером в Киевской области

ВИНОЙ ВСЕМУ − СИЛА УДАРА

Поединок между клубами «Зенит» (Боярка) и «Вишневое» проходил в рамках чемпионата Киевской области по футболу 11 апреля: непритязательный стадион в селе Тарасовка, минимум болельщиков, но максимум азарта и желания выиграть у самих футболистов. Матчи местного уровня так проходят всегда.

− В самый разгар игры один из нападающих «Вишневого» прорвался к воротам «Зенита», − рассказывает  первый зам­главы Федерации футбола Киевской области Валерий ВАЛЕРКО. − Их защищал 18-летний Денис Новиков. Его противник попытался перепрыгнуть через голкипера и затолкнуть мяч в ворота, но вместо этого случайно ударил Новикова в висок. Тот  упал навзничь.

Денису вызвали две бригады «скорой». Но когда медики приехали на место, парень уже не дышал. Врачи тут же сделали вывод: футболист был абсолютно здоров, а причина смерти − сила удара.

ОН МОГ ИГРАТЬ В ВЫСШЕЙ ЛИГЕ

Вчера  Дениса похоронили на кладбище в Фастове. Прощались с футболистом родные, одноклубники, тренера, друзья.

− Он был душой команды и самым лучшим ее игроком, − говорит сотрудник стадиона Иван, который близко знал погибшего парня. − Занимался футболом с 10 лет. В прошлом году закончил школу, мечтал сделать футбольную карьеру. 13 апреля его пригласили на просмотр в столичную любительскую команду.

О больших перспективах парня говорят и в Федерации футбола Киевской области.

− Денис играл за юношескую сборную региона, − рассказывает Валерий Валерко. − В составе своей команды выигрывал турнир «Кожаный мяч», международные соревнования. Его учил детский тренер Василий Наумчук, из-под крыла которого вышли несколько игроков харьковского «Металлиста» и донецкого «Металлурга». Так же успешно могла сложиться и карьера Дениса.

Хотя смерть парня уже назвали несчастным случаем, а инспектор матча сообщил, что поединок был организован по всем правилам, у милиции есть вопросы к организаторам.

− Во-первых, на матче не было ни милиции, ни дежурного врача, − говорит начальник ЦОС УМВД Киевской области Николай ЖУКОВИЧ. − Во-вторых, нужны точные выводы судмедэкспертизы, которая определила  бы  заболевания погибшего и показала, мог ли он выходить в тот день на поле вообще. Об уголовной ответственности речь не идет, но организаторам поединка, не исключено, придется понести административное наказание.

ЗВОНОК ВРАЧУ

Василий Петренко, доктор медицинских наук:

− Кость в височной области гораздо мягче, чем в другой части головы. Поэтому любой удар в эту зону всегда опасен. А если попадание было с большой силой − то летальный исход вполне объясним. Не зря ведь в боксе противникам категорически запрещено бить друг друга в висок.

СПРАВКА »КП»

В украинском футболе самый громкий случай трагической гибели вратаря из-за травмы, полученной во время матча, связывают с именем Сергея Перхуна. В августе 2001 года украинский голкипер, выступавший в то время за российский ЦСКА, получил тяжелейшую травму головы при  столкновении с нападающим. Сначала повреждение казалось незначительным, и голкипер до конца матча оставался в сознании. Но позже впал в кому, которая повлекла за собой клиническую смерть.  Несмотря на усилия медиков, Перхун скончался в больнице. Диагноз − тотальный отек головного мозга. Ему было всего 23 года.

К счастью, не всегда травмы вратарей имеют такие трагические последствия. Можно вспомнить, как вратарю лондонского «Челси» Петеру Чеху удалось оправиться после повреждения и вновь вернуться в футбол. Правда, по мнению медиков, выздоровление голкипера в этом случае − огромная удача: травма вполне могла стоить Чеху жизни. После столкновения с соперником, который врезался во вратаря коленом на высокой скорости, Чеху понадобилась срочная операция: врачи диагностировали у него вдавленный перелом черепа.

+++

ГРАЮТЬ, ЯК В ЄВРОПІ, ПОКАЗУЮТЬ, ЯК У...

Володимир Баняс

Український футбол

14.04.09

ХАРКІВ

МЕТАЛІСТ — КАРПАТИ —1:1 (0:1).

12 квітня. 16.00. Стадіон ОСК «Металіст». 16 000 глядачів.

Судді: В.СІренко (Симферополь), О.Войтюк (Бердянськ), В.Валуев (Запоріжжя).

Делегат ФФУ: А. Гаваші (Ужгород).

Харків: Бажан, Ганцарчик (Асеведо, 28), Обрадович, Папа Гуйе, Майдана, Валяев, Слюсар (Олійник, 46; Зезе, 81), Едмар, Семочко, Девич, Коельо. Запасні: Горяїнов, Конюшенко, Березовчук, Вальтер, Бордіян. Тренер: Мирон МАРКЕВИЧ.

Львів: Романенко, Ощипко, Милошевич, Голодюк, Тубич, Кожанов (Петрівський, 67), Кобин, Кополовець (Тарасенко, 46), Гурулі (Зеньов, 56), Кузнецов, Худоб'як. Запасні: Новак, Луцик, Бідловський, Фурта. Тренер: Олег КОНОНОВ.

Голи: Девич (50) — Кузнецов (7).

Попередження: Девич (55), Едмар (89) — Голодюк (23), Кополовець (ЗО), Тубич (86).

Вилучення: Голодюк (42).

Пам'ятаєте, як в перші роки після розпаду Радянського Союзу вельми популярною в нас була завезена з Росії реклама, де на горілчаній пляшці етикетка у вигляді «славнозвісного» Г.Распутіна ділилася з телеглядачами своєю печаллю? Щось подібне відчув ваш покірний слуга, спостерігаючи за центральним матчем 23-го туру між харківським «Металістом» і львівськими «Карпатами». З одного боку, власне, рівень показаної обома командами гри був просто чудовим, але, з іншого, те, як це все подається національним телебаченням — оці химерні повтори, зйомки з мінімумом камер, слабеньке комп'ютерне оформлення «картинки» — воістину відбиває охоту дивитися національну першість. Скільки вже про це говорилося, монографію можна писати, проте до наших посадовців ніяк не доходить. Говорили, що вся причина в постаті Р.Сафіулліна, — той узагалі нічого не робив, та ось вона, прем'єр-ліга, а стан показу ігор у нас і нині нижче плінтуса...

Звітний поєдинок повинен слугувати зразковим моментом щодо рівня вітчизняного футболу, чи, точніше, того стрибка, здійсненого ним за останні кілька років. І рівень цей, як на мене, є більш ніж пристойним: гра у виконанні двох команд, яку ми побачили в неділю, відповідає найвищим стандартам чемпіонської ліги. Ми мали можливість спостерігати, як класні гравці під керівництвом класних наставників грали кожна у своїй манері, не пристосовуючись до супротивника. Вже з найперших хвилин зустрічі команди понеслися атакувати, більш успішними тут виявилися західноукраїнські гості — їхній змагун Кузнецов укотре підтвердив, що форвардів такого рівня в нашій прем'єр-лізі небагато: вмілий удар лівою — і «синьо-жовтим» треба відіграватися. Майже одразу карпатівці могли подвоїти рахунок, красиво комбінуючи, — в даному аспекті лише вони можуть позмагатися з колективом М.Маркевича — та після цього до кінця тайму гра перебувала під цілковитим контролем харків'ян, а Девич і Коельо повинні були зрівнювати рахунок іще до перерви.

Це їм вдалося вже в другому таймі, однією з передумов цього стало вилучення в «Карпат» Голодюка: не минуло й п'яти хвилин опісля поновлення матчу, як український серб Девич дозволив нам сподіватися, що він виходить на свій минулорічний рівень форми, а запрошення його під знамена нашої національної команди не було помилкою. Від забитого м'яча і аж до закінчення гри «Металіст» активно «розминав» оборонні редути гостей, маючи не один момент для того, щоби вирвати таку бажану перемогу, проте не судилося. Натомість не можна сказати, що львів'яни концентрувались переважно біля свого штрафного майданчика: вони досить гостро контратакували, не дозволяючи господарям забувати про захист. Тим не менше, нічия, помітно засмутила слобожан — вони позбулися другого місця. Одначе наявне відчуття, що очкових утрат ми ще дочекаємося від обох претендентів на путівку до Ліги чемпіонів...

Мирон МАРКЕВИЧ, головний тренер «Металіста»:

— Звісно, поєдинок в Маріуполі забрав у нас багато сил. Але все одно в такій грі, маючи перевагу, й ігрову, і чисельну, потрібно  було  перемагати.  Нам важко грати з командою, яка будує гру від оборони. Ми втратили очки, з ФК «Харків», ФК «Львів», тому що не змогли зламати насичену оборону.  Я  вважаю,  нам украй необхідно придбати хорошого форварда таранного типу. До хлопців претензій немає, зробили, що могли, старалися.

—  Сьогодні Обрадович частіше грав на краю, ніж в центрі. Чим це викликано?

—  Нам багато неприємностей завдавав швидкий Кополовець. Я доручив наглядати за ним Обрадовичу, тому що він швидше Майдани.

— З якої причини не було сьогодні в основному складі Бордіяна?

—  Я  вважаю,  що  Майдана кращий на цій позиції.

Олег КОНОНОВ, головний тренер «Карпат»:

—  Звичайно, ми серйозно готувалися до цього матчу, враховуючи  силу нашого сьогоднішнього суперника.  Нам  вдалося повести в рахунку, але, на жаль, вилучення  Голодюка  порушило всі наші плани. Та все одно я вдячний  команді.  Хлопці  грали самовіддано й досягли прийнятного результату. Тільки хотів би відзначити один факт. Мені подобається працювати в чемпіонаті України, я вважаю, що його рівень достатньо високий. Але нам надали для тренування поле в якомусь селі. Я вважаю, що потрібно  шанобливо  ставитися до суперника.

— Чому сьогодні не було в заявці Ткачука й Пшеничних?

— У Ткачука — ангіна, а Пшеничних травмований.

+++

ФЕЄРІЯ КРАСИВИХ ГОЛІВ

Михайло Рєзнік

Український футбол

14.04.09

Київ

ДИНАМО — ЧОРНОМОРЕЦЬ — 3:1 (1:0).

12 квітня. 18:00. Стадіон «Динамо» ім.В.Лобановського. 4800 глядачів.

Суддя: О.Зубарев (Слов'янськ) — з 89-ї хвилини І.Покидько (Полтава), С.Букреев, О.Плужник (обидва — Харків).

Делегат ФФУ: В.Поліщук (Рівне).

Динамо: Шовковський, Мандзюк, Асатіані, Айїла Юссуф, Несмачний, Гусев (Милевський, 65), Гіоане, Кравченко, Нінкович (Вукоевич, 46), Бангура, Ярмоленко (Аліев, 65). Запасні: Богуш, Бетао, Єременко, Гільерме. Тренер: Юрій Сьомій.

Чорноморець: Ширяев, Д.Гришко, Яценко, Шандрук, Белецький, Бондаренко, Мельник (Васін, 86), Левіга, Нудний, Політило (Луценко, 46), Косирін. Запасні: Приходько, Діденко, Трішович, Ващук, Бабич. Тренер: Віктор Гришко.

Голи: Несмачний (3), Кравченко (72), Аліев (84) — Бондаренко (58).

Попередження: Ярмоленко (39) — Гришко (80).

Після виїзного матчу в Парижі було зрозуміло, що на гру чемпіонату проти «Чорноморця» Юрій Сьомій випустить так званий другий склад. Солідний гандикап над переслідувачами це дозволяв, адже треба було дати відпочити основним гравцям перед грою-відповіддю з ПСЖ. От і змогли в киян зіграти футболісти, які цього року майже не з'являлися на полі. Лише Нінкович та Айїла Юссуф, які грали в Парижі, розбавили резервний склад. Незрозумілим залишилося одне: чому не грав Чернат? Невже його теж бережуть під ПСЖ? А також дуже вже хотілося подивитися на Гільерме, однак він так і просидів увесь матч на лаві запасних.

Щодо першого тайму, то так звані резервісти (погодьтеся, незвично називати так декого, враховуючи їхній послужний список), що вийшли на поле, мабуть, самі того не бажаючи, виправдали свій недільний статус. Хоча починалося все, за традицією, добре. Рахунок господарі відкрили вже на третій хвилині, коли Андрій Несмачний метрів з 25-ти по дузі запустив м'яч за комір голкіперові одеситів Євгену Ширяеву. Подвоїти перевагу через п'ять хвилин міг Гіоане, але, стрімко увірвавшись до штрафної, бив низом неточно: м'яч пройшов поряд з дальньою стійкою. І, мабуть, все. Повна тиша в першій половині.

Другий тайм розпочався з того ж стану «летаргійного сну». Зовсім був непомітним Бангура, який, здавалося, добряче носився по полю, але в створенні небезпечних моментів його ніхто не помітив. А футболісти «Чорноморця» один зі своїх рідкісних контрвипадів використали на 100 відсотків. Після передачі з глибини, Бондаренко в один дотик завдав філігранного удару з правого кута штрафної.

Відразу ж після того, як на табло засвітилися одиниці, «моряки» могли ще раз засмутити Шовковського. Але Косиріну в штрафній після подачі не вистачило мобільності, щоб пробити з лінії воротарського.

Контрзаходи Юрія Сьоміна не забарилися. До Вукоевича, який вийшов ще в перерві, приєдналася головна ударна сила команди — солодка парочка Аліев — Милевський. Олександр та Артем внесли спокій до гри, з'явився контроль м'яча, покращилась комбінаційна гра, до того ж поталанило. Спершу свій перший м'яч за «Динамо» забив Кравченко. Старанний півзахисник на замаху пішов від опікуна і завдав відмінного удару з 30-ти метрів. Воротар Ширяев лише поглядом провів запущений прямо в «дев'ятку» м'яч. Через кілька хвилин аналогічну процедуру виконав Аліев. Олександр із штрафного не залишив шансів кіперу, якому явно не щастило цього дня. До кінця матчу одним з най примітніших моментів була тільки заміна в складі суддів. На поле замість травмованого головного рефері Зубарева вийшов резервний суддя Покидько.

Віктор ГРИШКО, головний тренер «Чорноморця»:

—  Я думаю,  гра була хорошою,  з  інтригою.  Щодо  моєї команди скажу,  що хлопці зіграли добротно, але, на жаль, в «Динамо» е виконавці, які вичавлюють максимум із моментів, три удари − три голи.

—  Що ви сказали в перерві гравцям? Y другому таймі ми побачили абсолютно іншу команду на полі.

—  Те,  що  я  сказав,  залишиться  в секреті  (посміхається). Я  вдячний хлопцям, тому що вони дійсно вийшли і грали до кінця, боролися за результат. Через матч із «Динамо» ми готуватимемося до майбутніх поєдинків у чемпіонаті. Зараз у нас практично нова команда − з тих футболістів, які виступали в минулому сезоні за «Чорноморець», залишилися буквально два гравці. Можливо, від цього й проблеми, перш за все, в психологічному плані. Але, думаю, незабаром все налагодиться.

—  Які перспективи у Ващука?

—  Він нам ще допоможе.

Юрій СЬОМІЙ, головний тренер «Динамо»:

—  Гру, напевно, можна розділити на два тайми. Якщо в першому таймі не було багато моментів, оскільки ми не дуже досягли успіху в атаці, то в другому таймі,  особливо  в  його другій  половині,  ми  показали достатньо  хороший   футбол.

Створювали  моменти,  взяли під контроль м'яч, та й усю гру.

—  Вийшов би на поле Гільерме, якщо матч складався б по-іншому?

—  Так,  ми  планували  вихід Гильерме на поле. Але всі три заміни були спрямовані на підсилення гри, оскільки тривалий час результат матчу був під питанням. Для бразильця просто не вистачило місця на полі.

—  Чи  встигне  відновитися Кравець до матчу з ПСЖ?

—  Є невеликі шанси, але зараз складно говорити про це.

— Як ви оцінюєте гру Сергія Кравченка, який не часто виходить  на  поле  в  футболці «Динамо»?

—  У середній лінії «Динамо» чимала  конкуренція.  Сергію треба багато працювати, щоб витримувати її. Сьогодні він зіграв весь матч, забив прекрасний гол, але в певних відрізках до нього були питання.

+++

А ДІВЧИНКИ ВИЗРІЛА?

Олександр Озірний

Український футбол

14.04.09

ДОНЕЦЬК

ШАХТАР — МАРСЕЛЬ — 2:0 (1:0).

9 квітня. 19.30. РСК «Олімпійський». 24 7000 глядачів.

Суддя: Фелікс Брих (Німеччина).

Донецьк: П'ятов, Хюбшман, Жадсон, Гай, Рац, Чигринський, Іщенко, Срна, Фернандиньо (Левандовський, 80), Адріано (Гладкий, 89), Ілсиньо (Вілліан, 63)

Марсель: Манданда, Чівеллі, Тайво, Хілтон, Шейру, Мірс, Ньянг, Коне, Зенден (Самасса, 76), Мбамі (Вальбуена, 68), Цана.

Голи: Хюбшман (39), Жадсон (65).

Попередження: Іщенко (82) — Мбамі (27).

Ну що ж, «гірники» досягли результату, завдяки якому можна потихеньку думати, кого ж доля підкине в півфіналі. Цьогорічні еврокубкові поєдинки, особливо це стосується весняної частини Кубка УЄФА, демонструють, що пан Луческу таки навчив свої хлопців грати прагматично (навіть незважаючи на велику кількість бразильців у команді). Якщо раніше напівгеніальна гра української команди призводила до поразок на останніх секундах (або й великих поразок, як це було в матчі з «Міланом»), то зараз за непоганої гри супротивника «Шахтар» досягає потрібного результату. Згадайте лише матч на виїзді проти «Тоттенхема». Цього разу сталася та ж сама історія. По-справжньому гарну гру підопічні Луческу показали лише в першому таймі, а в другому марсельці возили нас настільки сильно, що, здавалося, ось-ось прийде маленьке пухнасте звіренятко під лагідною назвою песець і єврокубкові амбіції доведеться відкладати до наступного сезону. Але тепер можна констатувати, що «Шахтар» нарешті досяг не тільки європейського рівня гри, а й європейського рівня фарту. Пригадується, в цьому контексті, відома пісня Земфіри про дівчинку, яка «нарешті дозріла». Здається, донеччани вже цілком визріли до перемоги принаймні в другорядному кубку УЄФА. Коли хвиля атак «Марселя» почала накривати «гірників» з головою, фактично віч-на-віч з П'ятовим вискочив грізний Мамаду Ньянг. Удар — гол? Ні, товариші, найсправжнісінька стійка! Втім, це було в середині першого тайму після шаленого стартового натиску донеччан, протягом якого з правого флангу йшло кілька небезпечних прострільних предач, які так ніхто й не замкнув. А найреальнішим моментом того часового відрізку став пас Ілсиньо в центр на Луїса Адріано. Вийшло фактично віч-на-віч, але бразилець зіграв так, що виникло питання щодо його психічної адекватності — він просто віддав пас воротарю гостей.

Гол прийшов з того ж таки правого флангу і стався одразу після нереалізованого моменту Ньянга. Перевід м'яча з лівого кута штрафного майданчика на правий фланг, простріл Даріо Срни в один дотик вздовж воріт. Всі захисники пролітають, Хюбшман б'є, воротар, добивання — гол!

Потім були важкі двадцять хвилин другого тайму, протягом яких міг забити Бакарі Коне — не забив. А «Шахтар» вдруге за матч продемонстрував, як діє прислів'я «не забиваєш ти — забивають тобі». Жадсон після паса Адріано поклав м'яч у кут воріт.

До Франції «Шахтар» їде сповненим оптимізмом. Головне — не забути, що буває з тими, хто зазнається.

Мирна ЛУЧЕСКУ, головний тренер «Шахтаря»:

— Ми зустрілися з командою дуже міцною, яка грала до останньої хвилини. Думаю, ми провели дуже хороший матч. Категорично можу сказати, що «Шахтар» домінував на полі в першій половині зустрічі. У другому таймі нам дійсно довелося несолодко. Я відзначив, що марсельська команда добре підготовлена фізично. Рахунок міг би бути набагато більшим, але Луїс Адріано не реалізував три або чотири виходи віч-на-віч — бездоганно в цих епізодах зіграв Манданда. Воротар французів дійсно висококласний, він врятував свою команду від реальних, стовідсоткових голевих моментів. У будь-якому випадку, поздоровляю своїх гравців, вони повністю виклалися на футбольному полі.

— Містере, бездоганне вбивство часу в компенсований час — це результат ваших загальних зусиль? Y «Шахтаря» не завжди це виходило добре.

— Не забувайте, гравці — розумні люди. Будь-який аналіз направлений на те, щоб він давав певні результати. Після розбору, були зроблені  висновки,  які  на  полі сьогодні мали позитивні наслідки. Ми програвали матчі через брак концентрації, через молодість моєї команди. Цього разу команда була значно дорослішою.

Ерик ГЕРЕТС, головний тренер «Марселя»:

— Важкуватий початок для вашої команди. Що скажете з цього приводу?

—  Супротивник  швидко  увійшов у гру. В перші п'ять хвилин у нього з'явилося дуже багато можливостей. Після важкого початку зустрічі  команда оговталася.

Добре відіграла першу половину поєдинку, потім другий тайм почався досить жваво. Ми обмінювалися небезпечними моментами, але «Шахтар» забив перший гол, потім другий. У тактичному плані наша команда розгубилася, втратила концентрацію. Потрібно було забивати. У деяких моментах гравці не знали, що робити.

— Ви чекали такої гри від «Шахтаря»?

—  Вони вибили з розиграшу сильні клуби. Звичайно, нам був відомий клас суперника, ми розуміли, з якою командою граємо.

— Матч у відповідь для вашої команди буде важким?

— Звичайно. Хоча немає нічого неможливого. Ситуація ускладнюється тим, що ми не забили в Донецьку гола і, враховуючи техніку бразильських футболістів «Шахтаря»,  пройти  в  наступний  раунд нам буде важко.

+++

ПОЧУВАЙТЕ СЕБЕ ЯК ВДОМА, ТА НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО В ГОСТЯХ!

Гліб Корнієнко

Український футбол

14.04.09

ЛЬВІВ

ЛЬВІВ — МЕТАЛУРГА — 0:1 (0:0).

11 квітня. 16:00. Стадіон ім. Банникова. 600 глядачів.

Судді: С.Задирай (Дніпропетровськ), В.Давидов (Кременчуг), О.Матяш (Полтава)

Делегат ФФУ: А. Віденко (Київ).

Львів: Марущак, Жданов, Ільків, Розгон, Романюк, Баранець, Лупашко, Федорчук, Панас, Худзик, Мандзюк (Ліщук, 82). Запасні: Ви-соцький, Зозуля, Мостовий, Козак, Даньків, Куцута. Тренер: Сергій КОВАЛЕЦЬ.

Донецьк: Воробйов, Воловик, Шина, Маріо Сержіо, Чечер, Лазич (Шищенко, 58), Аракелян, Димитров, Макридіс, Ситник (Фернандеш, 76), Танаса (Кінгслі, 56). Запасні: Одольський, Білозор, Коритько, Даниловський. Тренер: Нікола КОСТОВ

Гол: Димитров (90).

Уже другий матч поспіль «Львів» проводить на стадіоні імені Банникова, але якщо перший матч проти «Арсеналу» був гостьовий, то другий, проти «Металурга» з Донецька, — вже домашній. Фантастика? Ні, реальність від ФК «Львів» та прем'єр-ліги. У «Металурга» перед грою теж не все було добре — відбував дискваліфікацію основний голкіпер, гравець збірної Сербії Владимір Дишленкович.

Гарна погода, яка була в день матчу в Києві, не змусила прийти пересічного вболівальника на гру. Що й казати, якщо зовсім маленький стадіон був майже порожній, шанувальників футболу зібралося не більше 500.

Болгарський тренер «Металурга» зробив висновки з програшу «Динамо» тиждень тому і залишив у запасі, мабуть, головну зірку номінальних гостей Рікардо Фернандеша. Зате в півзахисті зіграли кіпріот Макридіс, який вже залікував травму, та вірменин Арарат Аракелян. У «Львова» зі складом все по-старому. Тактика не змінюється від гри до гри. Знову завдання команди на гру з більш майстерним суперником було незмінне — відстояти свої ворота, вдало вибити на Федорчука чи Баранця, щоб ті на швидку руку що-небудь вигадали.

Матч розпочався з атак «господарів», але назвати це організованим наступом важко — все зводилося до довгих передач, де всіх перестрибував Чечер, і «Львів» у кращому випадку отримував кутовий. Футболісти бігали від чужих до своїх воріт, і навпаки, але користі від цих переміщень було зовсім мало. Ближче до середини першого тайму футболісти «Львова» зуміли героїчно продертися до штрафної зони «Металурга». Більше того, Борис Баранець опинився віч-на-віч із Воробйовим, але, вже майже обійшовши того, не придумав нічого кращого, ніж упасти. Свисток Зубарєва мовчав, тобто пенальті не було, хоча момент спірний. Далі команди обмінялися ударами зі штрафних, але гол такими пострілами вони могли забити хіба що у регбійні ворота. На тому перший тайм закінчився — жодного удару в площину воріт.

У перерві краще зрозуміли слова тренера футболісти «Львова», тож ініціатива певний час була саме у них. Але результату традиційно не було. Пару дальніх ударів — жодних проблем для голкіпера «Металурга». І ось, нарешті, коли годинникова стрілка вже перевалила за 60 хвилин, команди обмінялися відмінними моментами. Спочатку Чечер прицільно пробив зі штрафного, але Марущак, витягнувшись, врятував команду. А потім був взагалі стовідсотковий шанс у господарів. Під час метушні біля воріт «Металурга» форвард «Львова» Мандзюк розстрілював Воробйова, але той якимось дивом зумів удар парирувати. За попередньою інформацією, «диво» залишилося неушкодженим. Свій перший і останній шанс команда Ковальця не реалізувала.

Після цього команди вирішили, що й так вже багато створили і, здається, вже погодились на безголеву нічию, традиційну для львів'ян. «Металург» нібито й прагнув забити, але якось неактивно, не допоміг команді й вихід на поле дуету атакувальних гравців Кінгслі та Фернандеша. Принесло перемогу «Металургу» диво. Але інше. На 93-й хвилині гравець «Львова» Лупашко після подачі необачно вибив м'яч прямо на ногу Велізару Димитрову, який завдав просто відмінного удару з кута штрафної зони — м'яч, оминувши всіх, від стійки потрапив у ворота.

Команда Костова, незважаючи на перемогу, особисто мене розчарувала. Куди поділась та легка і красива гра, якою радував усіх нас «Металург» у першому колі?

Нікола Костов, головний тренер «Металурга»:

— Сьогодні в мене одне задоволення — перемога «Металурга», а все інше важко коментувати. На дуже поганому полі грали дві команди, було багато порушень. Ми тренуємося на одних полях, а граємо на інших. Поздоровляю своїх гравців, вони намагалися пресингували на цьому полі. Сьогодні був важливий матч для нас, бажаю молодим гравцям ФК «Львів» і їх тренерові вдачі.

Сергій Ковалець, головний тренер ФК «Львів»:

— На жаль, ми програли. Напевно, не по грі. Матч, я думаю, сподобався уболівальникам, ініціатива була в нас, але є проблеми росту гравців, немає досвіду й концентрації до останніх хвилин. Компанія «Княжа» є одним зі спонсорів збірної України, тому ми зіграли сьогодні тут, у Києві. Надалі ми хочемо грати в Добромилі. Ми хочемо популяризувати західноукраїнський футбол, однак поки граємо як «летючі голландці», а точніше, як «летючі львів'яни». Мої футболісти хочуть грати, але в них немає майстерності й досвіду.

+++

ТРЕТЯ СОТНЯ НЕСМАЧНОГО

Володимир Баняс

Український футбол

14.04.09

 У  київському матчі останнього на часі туру національного чемпіонату, де місцеве «Динамо» приймало гостей із Одеси, особливою активністю відзначався лівий оборонець «блакитно-білих» Андрій Несмачний, якому навіть вдалося провести розкішний гол. Знаменним є те, що зазначена гра була для нього трьохсотою офіційною за «Динамо» — таким чином Несмачний став 19-м гравцем у літопису столичного клубу, хто зумів підкорити дану вершину. Для здійснення цього Андрієві знадобилося майже одинадцять років: свій перший поєдинок у футболці з прописною літерою «Д» — також у першості України — він провів вісімнадцятого червня 1998-го проти донецького «Металурга».

Крім того, варто відзначити черговий вихід на поле голкіпера Олександра Шовковського, який ще упевненіше закріпився на другій позиції в історичному реєстрі гвардійців киян.

+++

Джокеры «Динамо»  

Константин Геращенко

Блик

14.03.09

В воскресном поединке против одесского «Черноморца» главный тренер киевлян Юрий Семин, усадив нескольких игроков «основы», выпустил на поле ближайших резервистов. Явно с прицелом на очередной матч в Кубке УЕФА с ПСЖ.

Примечательно, что полузащитник Сергей Кравченко впервые вышел в старте и отыграл все 90 минут. До этого он появлялся только на замену. И не только вышел, но и забил переломный гол в матче. Первый за киевскую карьеру. Считаю, что его на данный момент можно назвать одним из основных «джокеров» киевского «Динамо». Да, он не попадает в основу, но его появление на поле может усилить атакующий потенциал команды. Тут главное, чтобы при стандартах они с Алиевым не затеяли спор, кому же все-таки пробивать штрафной. Но, судя по тому, что каждый из них забил в последней игре по мячу издали, этой дилеммы нет.

Артем Кравец. Он пока числится среди травмированых. Но по последней информации, есть вероятность, что этот нападающий выйдет на поле. Впрочем, вряд ли Семин задействует его с первых минут матча. Игровой «простой» бесследно не проходит. А на кону ведь путевка в полуфинал. Еще менее вероятным видится появление в составе Исмаэля Бангуры. В последнее время гвинеец растерял свои голеадорские качества. В чем причина, сказать трудно. Вероятнее всего она кроется в психологии футболиста. И ЮрПалыч это тонко чувствует.

Что касается Олега Гусева и Флорина Черната, то они прочно осели в резерве. Шансы пробиться в стартовый протокол у них минимальные. На данный момент ребята являются прочными запасными, удел которых поддержать игровой тонус команды в нужное время.

Гусев взял 150 

Динамовский полузащитник Олег Гусев в воскресенье с «Черноморцем» провел 150-й матч в чемпионатах Украины. 23 поединка он отыграл в составе «Арсенала», а еще 127 в форме киевского «Динамо». 

Вероятность появления в составе

Сергей Кравченко   70 %

Артем Кравец   60 %

Флорин Чернат   50 %

Олег Гусев   40 %

Исмаэль Бангура   30 %

+++

«Шахтеру» хватит двух голов  

Андрей Трощилов

Блик

14.03.09

Статистика свидетельствует, что если «Шахтер» в первом домашнем матче еврокубков побеждал в два и более мячей, то этого запаса всегда хватало на ответный матч. В этом сезоне «Шахтер» в отборе на Лигу чемпионов со счетом 2:0 обыграл в Донецке загребское «Динамо», а в ответной игре также победили «горняки» − 3:1. С «Марселем» дончане второй раз в истории начали игры на вылет с этого полюбившегося в последнее время результата. До этого судьба сводила «Шахтер» с французскими клубами четырежды − «Монако», «Ренном», «Лиллем» и «Нанси».

В выездных матчах с французами «горняки» дважды праздновали успех и столько же раз проиграли. Самое большое поражение от «Монако» − 0:2, после чего «Шахтер» вылетел из Кубка УЕФА. Это было 30 лет назад, когда в первом матче в Донецке хозяева вели 2:0, но пропустили от монегасков обидный гол, который и стал в итоге решающим.

Что касается статистики «Марселя» в еврокубках, то поражения провансальцев в первом выездном матче в два и более мячей означает всегда одно − вылет. Проигрыши со счетом 0:2 в первой игре у марсельцев случались до «Шахтера» трижды и все − в Кубке УЕФА. Поразительно, но каждый раз французы ликвидируют разницу или повторяют счет!

В сезоне 1968/69 французы дома с «Гецтепе» (Измир) побеждают с тем же счетом (2:0), но в следующем круге все равно оказались турки. Через два года марсельцы таким же образом отыгрались против чехословацкого «Спартака» (Трнава), но в серии пенальти гости были удачливее. И, наконец, в сезоне 1994/95 «Марселю» снова не хватило одного гола в ответной игре, теперь уже со швейцарским

«Сьоном» − 3:1, и дальше пошли гости за счет выездного гола.

Получается, история еврокубков против «Марселя» и, наоборот, на стороне «Шахтера». Но «горнякам», конечно, не стоит обращать внимание на статистические выкладки, и, естественно, не доводить дело до дополнительного времени или серии пенальти. По этой части марсельцы в этом сезоне удачливы, переиграв на двух предыдущих стадиях Кубка УЕФА «Твенте» и «Аякс».

Нападающий «горняков» Луис Адриано старался в Донецке. Но не забил. Надеемся, что в Марселе его «прорвет»

С видом на тюрьму

Сегодня в 15.00 по местному времени «Шахтер» вылетает на ответный матч в Марсель. Перелет займет не менее 3,5 часов. Команда разместится в 4-звездочном отеле «Villa Massalia», находящемся в живописном уголке на краю парка Борели с видом на побережье. Из окон отеля хорошо виден знаменитый замок Иф, который в бессмертном произведении Дюма служил тюрьмой для графа Монте-Кристо. Но вряд ли местные достопримечательности важны для футболистов. Гораздо важнее, что от отеля рукой подать до стадиона «Велодром» − всего 2 км.

Все домашние победы «Марселя» в чемпионате, сезон 2008/09

«Осер»   4:0

«Сошо»   2:1

«Каен»   2:1

«Сент-Этьен»   3:1

«Ницца»   2:1

«Гавр»   2:0

«Бордо»   1:0

«Нант»   2:0

«Гренобль»   4:1

Все домашние победы «Марселя» в еврокубках за последние 10 сезонов (минимум 2:0)

Сезон   Турнир   Соперник   Счет

2008/09   ЛЧ   «Эйндховен»   3:0

2007/08   ЛЧ   «Бешикташ»   2:0

          КУ   «Спартак» М   3:0

2005/06   КИ   «Лацио»   3:0

2003/04   ЛЧ   «Партизан»   3:0

          КУ   «Ньюкасл»   2:0

1999/00   ЛЧ   «Штурм»   2:0 

1998/99   КУ   «Сигма»   4:0

+++

«Заря»: нам денег не надо, работу давай!

Руслан Меженский 

Комсомольская правда в Украине

14.04.09

 «Комсомолка» представляет хит-парад событий 23-го тура в чемпионате Премьер-лиги Украины по футболу

«БОМЖИ» ТУРА

Команда ФК «Львов» свой очередной матч чемпионата УПЛ сыграла... в Киеве. На стадионе НТК имени Банникова номинальные львовяне принимали донецкий «Металлург». Кто от этого выиграл и зачем вообще был нужен этот матч − непонятно. На трибунах собралось от силы полтысячи зрителей, которые и стали свидетелями «инфарктной» победы «гостей» (хотя кто из двух команд может считаться гостями − тот еще вопрос). Если следовать извечному лозунгу, гласящему, что, мол, «Футбол − для зрителей!», то любопытно было бы узнать: для кого ТАКОЙ футбол?!

«ДАЛЬНОБОЙЩИКИ» ТУРА

Киевское «Динамо» легко оформило очередную победу. На этот раз над «Черноморцем». Все три мяча были забиты настолько по-эстетски, что каждый их них вправе претендовать на лучший гол сезона! Все три раза киевляне пробивали с дальней дистанции (25 метров минимум), после чего мяч по неимоверной траектории влетал точно в «девятку» ворот. Признал это после игры даже тренер проигравших.

− Все три удара были просто невероятными: «падающий» мяч под перекладину. Надо признать: удары по своему исполнению были просто шикарными, − сказал после матча наставник «Черноморца» Виктор ГРИШКО.

БЕСКОРЫСТНОСТЬ ТУРА

Перед матчем против ФК «Харьков» футболисты луганской «Зари» объявили ультиматум собственному руководству, которое имело неосторожность заявить, что снижает зарплату игрокам в пять раз. Причем задним числом, с января. Луганские футболисты с таким предложением категорически не согласились и заявили, что в ближайших матчах просто не выйдут на поле, если не получат положенных им денег. А напоследок решили продемонстрировать, что при всей своей меркантильности честь клуба для них − не пустой звук. Вышли на поле против ФК «Харьков». И обыграли соперника. Бесплатно!

ПРОЛЕТ ТУРА

Харьковский «Металлист» потерял очки там, где никто от него этого не ждал. Команда Мирона Маркевича не смогла обыграть на своем поле бывшую команду Мирона Маркевича − львовские «Карпаты». Между двумя этими клубами с недавних пор (два года назад в «Карпатах» свирепствовала эпидемия гриппа, львовяне просили перенести игру, однако харьковчане настояли на проведении поединка) наблюдаются напряженные отношения. Вот и в этот раз «Карпаты» уперлись рогом и не позволили фавориту поединка добыть, казалось бы, «дежурные» три очка. 1:1 − и «Металлист» скатывается на 3-е место в турнирной таблице.

+++

Йерко Леко: «Шахтер» и «Динамо» дойдут до пенальти»

Олег Люлька

Сегодня

14.04.09

Бывший полузащитник киевского «Динамо», три года выступающий в «Монако», рассказал нам, на какие результаты в матчах украинских клубов с французами поставит деньги

— Когда я у твоего динамовского друга Нинковича поинтересовался, как там дела у Леко, он ответил: «В порядке. Стабильно карточку за матч получает».

— Это да, есть такое.

— Но в воскресном матче с «Лионом» (2:2) ты не только «горчичник» заработал, но и забил.

— Мой первый гол в сезоне. Приятно, что всунули палку в колеса повозке «Лиона», идущей к чемпионству Франции. Но, думаю, они, и несмотря на наши помехи, выиграют национальное первенство. Если уж не «Лион», то «Бордо». «Марсель» не выдержит гонку. Где-то да потеряет очки.

«Марсель», если посмотреть в отдельности на игроков, ни в чем не уступает своим соперникам. Но то и дело у них происходят какие-то провалы. Играют-играют нормально, а потом вдруг уступают дома аутсайдеру. Хотя, думаю, если у них спросить, что им важнее — выиграть чемпионат Франции или Кубок УЕФА, они скажут, что чемпионат. И это в пользу «Шахтера».

— Знаю, ты планировал побывать на матче «ПСЖ» — «Динамо» в Париже...

— Да. Но в тот четверг был мой день рождения, а на утро пятницы нам поставили тренировку. Я бы просто не успел вернуться из Парижа. Но я пойду на матч «Марсель» — «Шахтер». Мы уже договорились с Срной, он снабдит меня билетами.

— Будешь на трибунах в фан-секторе «Шахтера»?

— Нет, если это билеты туда, я их не возьму. Это ведь не фан-сектор «Динамо». Я рассчитываю, что это билеты в VIP-зоне. Я-то мог попросить их и через свой клуб «Монако», но Дарио, услышав о моем желании побывать на игре, пообещал помочь.

— Как день рождения отметил?

— Спокойно, поужинали. Через два дня у нас была игра. Вот на этой неделе будет больше возможностей праздновать. Ведь у «Лиона» очки отобрали. Кроме того, сейчас в Монако проходит теннисный турнир. Я вот обедаю, а потом еду болеть за земляков — Любичича, Чилича. Обязательно сходим вместе в ресторан.

— За кого ж будет болеть экс-динамовец в матче «Марсель» — «Шахтер»?

— За «Шахтер», потому что там мой друг Срна выступает. И хотелось бы украинское дерби в полуфинале Кубка УЕФА увидеть. (после паузы) Хотя, если честно, я за то, чтобы клуб из Марселя прошел дальше. Это близко к Монако. Я бы смог прийти на матч «Марсель» — «Динамо»... Но из-за Срны я буду болеть за горняков.

— Как насчет «Динамо»?

— Я тут в Монако виделся с президентом «Динамо» Игорем Суркисом и поздравил его с успехом команды. Договорились, что когда он в следующий раз будет в Монте-Карло, мы пойдем поужинать. Приятно, что те люди, с которыми я раньше играл, добились такого результата. Я общаюсь с Каддури, Нинковичем, Сабличем.

— Можно сказать, что нулевой ничьей в Париже «Динамо» поздравило тебя с днем рождения?

— Да, это был хороший «подарок». Хотя из-за все того же дня рождения я видел только первые полчаса той игры. По тому, что видел, были на равных с «ПСЖ». В Киеве главное осторожно сыграть в обороне, не пропустить. А свой гол динамовцы забьют. А там будет и второй. Я не сомневаюсь в домашней победе «Динамо» над парижанами, хотя у последних, думаю, мотивация будет посильнее, чем у «Марселя». Они-то шансы на чемпионство Франции практически уже потеряли, поэтому с большим желанием подойдут к победе в Кубке УЕФА.

— Ты, кстати, не ставил деньги на первые матчи 1/4 финала?

— Ставил, что «Динамо» сыграет в Париже вничью, а «Шахтер» дома не проиграет. Но суммы своих ставок я вам не раскрою. Отмечу лишь, что был бы очень рад и тому, чтобы «Динамо» в Париже выиграло, пусть даже моя ставка проиграла бы.

— В ответных матчах на что поставишь?

— Точно на победу «Динамо». По «Шахтеру» трудно говорить. Может, «Марсель» и выиграет, но горняки пройдут дальше. Мой совет дончанам — играть так же, как и дома, где они выиграли 2:0. «Марсель» очень любит играть против соперника, который закрывается у своих ворот. Он тогда особенно злой. Хочу предостеречь «Шахтер» от этой ошибки.

— Как во Франции восприняли результаты первых матчей «ПСЖ» и «Марселя»?

— Здесь знают силу «Шахтера» и «Динамо», которые годами играют в ЛЧ. Тем не менее тут думали, что местные клубы пройдут. Но я знал, что так не будет.

— В чем разница между тем «Динамо», в котором играл ты, и нынешним?

— Выросли очень хорошие игроки — Михалик, Алиев, Милевский. Школа «Динамо» работает очень хорошо. В этих ребятах и раньше был виден потенциал, наконец они стали лидерами команды. Рад за Нинковича, Вукоевича и Саблича. Чувствуется рука Семина, дисциплина, наличие коллектива.

— Почему Милевский и Алиев не раскрылись раньше? Или им не дали?

— Может, было желание погулять. Сейчас видно, что это уже зрелые игроки, держат себя в рамках.

— Из твоего чемпионата Франции в «Динамо» выступают Бангура и Диакате. У последнего травма на травме, в чем может быть причина?

— Может, конституция тела у него такая. Может, тренировочный процесс слишком тяжелый.

— Если попрошу тебя спрогнозировать конкретные «ответок» «Динамо» и «Шахтера»...

— «Динамо» выиграет — 2:1, забьют Алиев и Нинкович. А «Шахтер» с тем же счетом безболезненно для себя проиграет. Думаю, Кубок УЕФА выиграет украинский клуб. Хочу, чтобы это было «Динамо». Но больно хорошо «Шахтер» выглядит в Европе. Рискну предположить, что в украинском полуфинале будет две ничьи, а победитель определится в серии пенальти. Но давайте подождем...

ХОЧЕТ ЗАБРАТЬ КАДДУРИ

Имя: Йерко Леко

Родился: 9 апреля 1980 года в Загребе (Хорватия)

      

Леко не отказался порассуждать на тему, кого из игроков «Динамо» «Монако» могло бы прикупить ему в партнеры: «Из такой команды, как «Динамо», немало игроков могло бы усилить «Монако» и другие клубы Франции. Вот у нас проблемы с левым флангом. Каддури как раз хороший игрок на это место. У нас-то слева играют правоногие. Бадр любит французский футбол, знает язык. Может, из этого что-то и получится. Если у «Монако» его не выхватят из-под носа».

+++

 

У Воронина сдали нервы

Святослав Васылык

Газета по-киевски

14.03.09

Украинский нападающий «Герты» получил первую красную карточку в карьере

Неудачи преследуют в чемпионате Германии команду Андрея Воронина. Еще недавно «Герта» лидировала и считалась едва ли не главным претендентом на титул. Но, проиграв в Бундеслиге третий матч кряду, берлинцы покинули в турнирной таблице даже зону Лиги чемпионов.

В 27-м туре «Герта» встречалась на выезде с «Ганновером». Воронин, как обычно, выделялся активными действиями больше, чем любой из его партнеров. Сначала Андрей скинул грудью мяч под удар Раффаэлю − бразилец угодил в перекладину. Затем, уже при счете 0:1, украинец сам упустил два верных шанса отличиться. В первом случае его удар заблокировал защитник, а во втором − Андрей не попал в ворота.

После перерыва берлинцы пропустили второй мяч, а их гол арбитры отменили из-за сомнительного офсайда. Похоже, Воронина это разозлило больше остальных, и на 89-й минуте он сорвался. Проиграв жесткую борьбу за мяч Андреасену, наш форвард ударил датчанина сзади по ногам, а потом еще и пнул в него мячом! И все это на глазах судьи, который находился совсем рядом. Рефери не медлил, сходу удалив Андрея. Интересно, что за 11 лет профессиональной карьеры Воронин ни разу не получал красную без предупреждений! А две желтые карточки за матч Андрей «зарабатывал» лишь однажды − в поединке против «Динамо», кстати (Лига чемпионов-2004/2005).

Видео: Удаление Воронина

Интересно, что удаление Воронина стало тысячным в истории немецкой Бундеслиги. Впрочем, украинцу сейчас не до «юбилеев». Теперь он пропустиь сразу три очень важных матча для «Герты» − против «Вердера», «Хоффенхайма» и «Гамбурга».

На официальном клубном сайте Андрей уже успел назвать свой поступок большой глупостью и попросил прощения у болельщиков «Герты».

Підписатися на новини