Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

ФФУ заперечує проти рішення Прем’єр-ліги

Ffu.org.ua

22.03.09

Генеральному директору

ОПФКУ «Прем’єр-ліга»

Бондареву М.В.

Шановний Максиме Валентиновичу!

20 березня 2009 року у Будинку футболу відбулося засідання Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Федерації футболу України під головуванням виконуючого обов’язки голови Комітету, першого віце-президента ФФУ Стороженка С.М. У роботі Комітету також взяли участь керівники Прем’єр-ліги з різних питань: Іванов П.П., Ковалєв О.В., Корбут Ю.В.

Членами Комітету було ухвалено деякі принципові рішення, зокрема:

1. Вважати неможливим проведення календарного матчу Прем’єр-ліги чемпіонату України з футболу 23 березня 2009 року на стадіоні «Іллічівець» м.Маріуполь між командами «Іллічівець» та «Металіст», враховуючи той факт, що 22 березня, за добу до початку зустрічі, на цьому ж стадіоні зустрічаються збірні команди Росії та Грузії з регбі.

2. Пропонувати ФК «Іллічівець» провести календарний матч 21-го туру між командами «Іллічівець» та «Металіст» на одному із сертифікованих стадіонів, який включений до реєстру стадіонів ФФУ. ФК «Іллічівець» повідомити керівництву Прем’єр-ліги до 16:00 20 березня 2009 року про місце проведення матчу між командами «Іллічівець» та «Металіст».

3.Відповідальність за проведення покласти на Прем’єр-лігу.

Доводжу до Вашого відома, що Витяг з Постанови №44 засідання Дирекції Прем’єр-ліги від 20.03.09, який було надіслано до ФФУ у відповідь на згадані рішення Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань, не відповідає ані за змістом, ані за логікою принципам, які впроваджуються світовою і європейською футбольними інституціями та Федерацією футболу України. Більше того, з незрозумілих причин це рішення прямо суперечить не лише згаданій Постанові Комітету ФФУ, але й свідомо прийняте всупереч регламентно-правовим нормам і вимогам.

Аргументи, викладені у цьому документі, не витримують елементарної критики і не можуть бути прийняті ФФУ в якості форс-мажорних обставин для прийняття позитивного рішення про перенесення календарного матчу між командами «Іллічівець» та «Металіст» на 20.05.09.

У цьому зв’язку пропоную Вам скасувати Постанову №44 у частині, що стосується питання про перенесення вказаного матчу на інший день, а також негайно вирішити проблему стадіону, в тому числі, користуючись Тимчасовим реєстром, затвердженим ФФУ для проведення гри між «Іллічівцем» та «Металістом» 23.03.09 згідно із ухваленим календарним графіком. Про це рішення повідомте Комітет арбітрів, Інспекторський Комітет ФФУ, а також клуби «Іллічівець» та «Металіст».

ФФУ застерігає керівництво Прем’єр-ліги від порушення Регламенту змагань та принципів Чесної гри і попереджає, що у випадку повторення таких порушень буде ініціювати питання про відкликання делегованих повноважень на організацію проведення чемпіонату країни з футболу серед професіональних клубів вищого дивізіону.

Щодо прийнятого рішення прошу інформувати мене 22 березня 2009 року не пізніше 16.00.

Президент ФФУ Григорій Суркіс

+++

Відповідь ПРЕМ'ЄР-ЛІГИ на лист ФФУ від 21.03.2009 р.

Fpl.ua

22.03.09

Президенту Федерації футболу України

Суркісу Г.М.

Шановний Григорію Михайловичу!

Дозвольте висловити Вам свою повагу та засвідчити, що ОПФКУ «Прем’єр-ліга» високо цінує партнерські стосунки, що склалися між нашими організаціями, та допомогу Федерації футболу України у питаннях розбудови Прем’єр-ліги. Запевняємо, що у своїй діяльності ми керуємося винятково інтересами українського футболу, чиїми щирими вболівальниками є.

I. Ми самі занепокоєні ситуацією, що склалася із матчем 21-го туру Чемпіонату України «Іллічівець» − «Металіст». Погоджуємося, переноси не прикрашають наш Чемпіонат. Але Дирекція ПЛ, переконаний, прийняла єдине вірне на той момент рішення.

Непередбачувані погодні умови завжди вносили свої корективи у підготовку полів для футбольних матчів. Особливо гостро ці питання постають навесні, коли поновлюється Чемпіонат. Прем’єр-ліга докладає максимальних зусиль для організації та проведення матчів Чемпіонату на найвищому рівні і високо цінує те, що Федерація футболу України надала нам відповідні повноваження.

Ми стоїмо на сторожі регламентно-правових норм і вимог ФФУ, ФІФА та УЄФА, засуджуємо порушення Регламенту змагань та контролюємо дотримання встановлених вимог усіма учасниками Прем’єр-ліги.

II. 20 березня 2009 р. у «Будинку футболу» відбулося засідання Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ, у роботі якого також взяли участь співробітники Прем’єр-ліги. Членами Комітету були ухвалені деякі принципові рішення, а саме:

1. Вважати неможливим проведення календарного матчу Прем’єр-ліги чемпіонату України з футболу 23 березня 2009 року на стадіоні «Іллічівець» м.Маріуполь між командами «Іллічівець» та «Металіст», враховуючи той факт, що 22 березня, за добу до початку зустрічі, на цьому ж стадіоні зустрічаються збірні команди Росії та Грузії з регбі.

2. Пропонувати ФК «Іллічівець» провести календарний матч 21-го туру між командами «Іллічівець» та «Металіст» на одному із сертифікованих стадіонів, який включений до реєстру стадіонів ФФУ. ФК «Іллічівець» повідомити керівництву Прем’єр-ліги до 16:00 20 березня 2009 року про місце проведення матчу між командами «Іллічівець» та «Металіст».

3. Відповідальність за проведення покласти на Прем’єр-лігу.

Відповідно до п. 1 Постанови Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ від 20.03.2009 р. проведення зазначеного матчу 23.03.2009 р. на стадіоні «Іллічівець» м. Маріуполь вважається неможливим; згідно п. 2 даної Постанови ФК «Іллічівець» тільки пропонується провести зазначений матч на одному із сертифікованих стадіонів, який включений до Тимчасового реєстру стадіонів ФФУ.

На виконання Постанови Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ від 20.03.2009 р. Прем’єр-ліга ознайомила із даним рішенням футбольні клуби «Іллічівець» Маріуполь та «Металіст» Харків.

Водночас ФК «Іллічівець» з об’єктивних причин не зміг знайти інший стадіон, включений до Тимчасового Реєстру ФФУ, у зв’язку з різким погіршенням погодних умов у регіоні (в тому числі значним пониженням температури навколишнього середовища та випаданням рясних опадів), а тому виступив із ініціативою перенести даний матч на іншу дату. ФК «Металіст», йдучи назустріч ФК «Іллічівець», підтримав цю пропозицію та погодився на перенесення дати проведення матчу, а саме на 20.05.2009 р.

Враховуючи перш за все рішення Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ, яким було фактично унеможливлено проведення матчу 23.03.2009 р., а також те, що вищевказані футбольні клуби погодили нову дату проведення матчу 21-го туру Чемпіонату України, Дирекція Прем’єр-ліги для збереження цілісності змагань, керуючись п. 13 ст. 12 Регламенту змагань ПЛ, перенесла зазначений матч на 20.05.2009 р. При цьому, приймаючи дане рішення, Дирекція ПЛ в жодному разі не посилалася на форс-мажор та не порушувала принципів Чесної гри.

ІІІ. У зв’язку з наведеним вище та на виконання рекомендацій ФФУ, викладених у листі №713 від 21.03.2009 р., Прем’єр-ліга звернулась до футбольних клубів «Іллічівець» та «Металіст» з інформацією щодо необхідності проведення матчу 21-го туру 23.03.2009 р.

Однак футбольні клуби «Іллічівець» та «Металіст» на підставі Постанови Дирекції ПЛ від 20.03.2009 р. надали основним та молодіжним складам команд додаткові короткострокові відпустки (зокрема, легіонери скористались можливістю поїхати до себе на батьківщину), на підтвердження чого Прем’єр-ліга отримала від ФК «Металіст» офіційний лист та наказ по клубу, а ФК «Іллічівець» в особі віце-президента Разумного П.К. під час усної бесіди у телефонному режимі повідомив ідентичну інформацію та гарантував надання відповідних документів 23.03.2009 р. Крім цього, футбольними клубами були відмінені всі заходи, пов’язані з організацією матчу. Зокрема, ФК «Металіст» анулював бронювання готелю та квитків для виїзду команди на матч.

Враховуючи ці обставини та на виконання рекомендацій ФФУ, викладених у листі №713 від 21.03.2009 р., а також з огляду на те, що УЄФА не рекомендує національним асоціаціям призначати матчі чемпіонатів на дату проведення фіналу розіграшу Кубка УЄФА та Ліги Чемпіонів, клубами було запропоновано провести даний матч 09.04.2009 р.

Відтак, Дирекція ПЛ постановила призначити датою проведення матчу 21-го туру Чемпіонату України «Іллічівець» − «Металіст» 09.04.2009 р. Час початку матчу буде визначено додатково. Щодо матчу 21-го туру першості молодіжних складів команд ПЛ «Іллічівець» − «Металіст», то він буде проведений 08.04.2009 р.

Прем’єр-ліга підтверджує та гарантує повне і беззастережне дотримання і виконання встановлених регламентно-правових норм.

З повагою, Генеральний директор ПРЕМ'ЄР-ЛІГИ Максим Бондарев

+++

У 2009 році на розвиток Донецького аеропорту Державною програмою передбачено 296 мільйонів гривень

  

Олена Васіна

Укрінформ

21.03.09

У 2009 році на розвиток Донецького аеропорту Державною програмою підготовки до «УЄФА.Евро-2012» передбачено 296 млн грн. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, з них 41 мільйон − держбюджет, обласний бюджет − більш як 9 мільйонів, інші джерела − 245 мільйонів гривень.

  

За даними Донецької облдержадміністрації витрати державного бюджету, які передбачені в 2009 році в Державній цільовій програмі підготовки до Євро-2012 на розвиток Донецького аеропорту,  зокрема на продовження будівництва нової штучної злітно-посадкової смуги, необхідно збільшити на загальну суму 502,45 мільйона гривень, в зв'язку із збільшенням вартості будівництва.

  

У 2008 році на розвиток Донецького аеропорту з державного бюджету було виділено 697 мільйонів гривень (при запланованих 733 мільйонах гривень) і майже 11 мільйонів гривень (при запланованих 29 мільйонах гривень) з обласного бюджету. У Донецькому аеропорту укладено 3350 метрів верхнього шару злітно-посадкової смуги, змонтовано труби під освітлювальне обладнання, зроблено рулівні доріжки. Роботи веде ТОВ  «Шляхове будівництво  «Альтком», що входить до складу фінансово-промислової групи «Альтком».

  

Довідка.  «Фінансово-промислова група  «АЛЬТКОМ» є взаємопов'язаним ланцюгом підприємств, що включають в себе весь спектр робіт від видобутку, виготовлення і переробки сировини і матеріалів до закінчених етапів з досліджень, проектування, будівництва об'єктів енергетики, промисловості і цивільного будівництва, а також будівництва автошляхів будь-якої категорії складності. Група представлена в 12 областях України. Крім того, на сьогоднішній день ФПГ «Альтком» має в наявності найбільший і найвисокотехнологічніший парк автомобільної, будівельної і дорожньо-будівельної техніки в Україні.

+++

Львів визначив готелі для розміщення представників УЄФА та футбольних команд

City-adm.lviv.ua

23.03.09

Львів запропонував готелі, в яких зможе розміститися міні-штаб квартира УЄФА та футболісти національних збірних, що проживатимуть у місті під час проведення фінальної частини ЄВРО 2012. Загалом запропоновано 6 готелів, по два на кожну пропозицію, для того, щоб УЄФА мало можливість зробити вибір. Про це повідомив директор департаменту «ЄВРО 2012» Олег Засадний. Департамент ЄВРО 2012 отримав чіткі вимоги, яким повинен відповідати готель, щоб виконувати функції штабу для УЄФА або тимчасового помешкання для футбольної збірної. «Готель під міні-штаб-квартиру буде задіяний під час проведення ЄВРО 2012 та впродовж 5 днів після проведення останнього матчу у місті в рамках чемпіонату. Рекомендований готель повинен бути 5-ти зірковим, мати не менше 63 стандартних двомісних номерів, 15 номерів-люкс,  2 президентські люкс-апартаменти, конференц-зал, паркінг на 25 автомобілів, а також надавати певний перелік послуг. На даному етапі тільки «Леополіс» і «Дністер» зможуть забезпечити виконання цих вимог. Тому ми запропонували обидва ці готелі, а УЄФА повинно зробити вибір на користь одного з них», − розповів Олег Засадний.

Для розміщення команд-учасниць турніру Департамент ЄВРО 2012 спільно із головним управлінням містобудування та просторового розвитку ЛОДА пропонують готелі «Євроготель», «Древній Град», «Ріксос» та «Женева-Променада Готель».

Вибираючи готель для команди, ми насамперед, враховували його наближеність до стадіону та тренувального поля. Згідно вимог УЄФА, окрім 4-5 зіркових стандартів, готель повинен знаходитися у 100-кілометровій зоні від основного стадіону та в межах 20 хвилин  їзди від тренувального поля», — наголосив директор департаменту «ЄВРО 2012».

За його словами, лише з кращими із запропонованих готелів будуть підписані угоди. Інші готелі будуть запропоновані для поселення так званої сім’ї УЄФА, зокрема, VIP− гостей, рефері, служби допінг-контролю, представників та партнерів УЄФА. Окрім того, для поселення цих гостей буде запропоновано ще 49 готелів Львова та області 4-5 зіркового класу.

+++

У Тернополі в рамках підготовки до «УЄФА.Євро-2012» сподіваються отримати від інвесторів 200 млн грн для реконструкції аеропорту

  

Олег Снітовський

Укрінформ

22.03.09

У рамках підготовки до «УЄФА.Євро-2012» у Тернополі сподіваються отримати 200 млн грн для реконструкції аеропорту.

  

У розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу голова ОДА Юрій Чижмарь сказав, що  отримати такі інвестиції є всі шанси. Якщо серед аеропортів «УЄФА.Євро-2012» буде й тернопільський, йому присвоять статус міжнародного, що відкриє шляхи до  інвестування. Проектні інститути підрахували: аби збільшити злітно-посадкову смугу до стандартних меж і збудувати термінал міжнародного рівня, тут потрібно залучити саме 200 млн грн.

  

Потрібні кошти готові надати інвестори за умови включення аеропорту до переліку летовищ, що прийматимуть гостей «УЄФА.Євро-2012». Для Тернопільщини це добра нагода заявити про себе, залучити значні інвестиції, отримати позитивний імідж, максимально використати туристичний потенціал, сказав Юрій Чижмарь. На це місцева влада покладає особливі надії, адже тернопільський авіаоб'єкт є в ухваленому урядом попередньому переліку летовищ, що обслуговуватимуть учасників і вболівальників футбольних єврозмагань. Залишилося отримати відповідні дозволи у Міністерстві транспорту та зв'язку.

+++

Луганск тоже примет Евро-2012

Stakhanov.org.ua

22.03.09

На ближайшей сессии областного Совета будет рассмотрен вопрос о подписании соглашения с Министерством транспорта и связи Украины относительно совместных мероприятий, направленных на реконструкцию аэродромного комплекса ОКП «Международный аэропорт «Луганск» в рамках подготовки к чемпионату Европы по футболу в 2012 году.

− Предполагается, что на каждый футбольный матч в Донецк будут прибывать до четырех тысяч болельщиков, − говорит первый заместитель председателя облсовета Владимир Пристюк. − Это порядка 40 самолетов. Донецкий аэропорт не рассчитан на такие нагрузки, поэтому будем использовать наш аэропорт как резервный, способный одномоментно принять 12-15 самолетов с болельщиками, которые затем автобусами будут доставляться в Донецк.

Министерством транспорта и связи разработана программа по подготовке аэродромного комплекса к Евро-2012 с учетом европейских стандартов качества. Из госбюджета на эти цели планируется выделить порядка 3,5 миллиона гривень на разработку проектной документации и около 250-260 миллионов — на реконструкцию сооружений и коммуникаций аэродромного комплекса.

Кстати, по поводу доставки болельщиков в Донецк автобусным транспортом.

− Предполагается уже в этом году начать работы, чтобы к 2012-му трасса между Луганском и Донецком полностью соответствовала европейским нормам, — сообщил Владимир Пристюк.

+++

На «Металлисте» начинается демонтаж осветительных мачт

Vecherniy.kharkov.ua

21.03.09

Во вторник 24 марта начнется демонтаж одной из четырех осветительных вышек на харьковском стадионе «Металлист».

Об этом заявил вице-губернатор Харьковской области Сергей Стороженко.

Что касается поля харьковского стадиона, то по словам Стороженко, дренажная система работает без сбоев, что подтвердил, в частности, матч Шахтер-Динамо в финале Кубка, когда двое суток в Харькове был дождь, а поле было в идеальном состоянии.

Кроме того, газонный слой менялся неоднократно в районе штрафных площадок и площадей ворот. Летом 2007 года практически была заменена вся центральная часть «поляны» центральной спортивной арены Харькова.

При этом Сергей Стороженко, подчеркнул, что над полем нужно работать ежедневно. А летом газон поле вновь будет размечен с помощью строительных приборов (нивелиров) и вновь отремонтирован.

+++

WU-19: восьма позиція команди Масальського

Костянтин Паткевич

Ffu.org.ua

22.03.09

Україна (WU-19) − Болгарія − 2:2 (пен. − 2:3).

Голи: 1:0 Стець (31), 1:1 (38), 2:1 Басанська (54), 2:2 (75).

Україна: Шум (Сагайдачна, 72), Кучеренко, Гнидюк, Басанська, Філенко (Панцулая, 72), Гудимова, Романенко, Нестеренко, Свергун (Кошудько, 60),  Стець, Городецька.

Знову пенальті

У неділю, 22 березня, молодіжна жіноча збірна України зазнала поразки у матчі за 7-е місце на міжнародному турнірі «Кубанська весна», що завершується у Краснодарі. За обопільною домовленістю суперники зіграли між собою на день раніше, ніж було передбачено календарем. Як і у суботньому двобої з Білоруссю, доля цього поєдинку також вирішувалась у післяматчевій «лотереї», і знову Фортуна відвернулася від наших співвітчизниць. Тож підсумком виступу підопічних Олександра Масальського на змаганнях стало лише восьме місце.

Невиразна гра

«Звісно, я пригнічений результатом. Але ще більше мене вразило те, як невиразно виглядала наша збірна у Краснодарі, − зауважує український наставник. − Звісно, не обійшлося без втручання об’єктивних обставин. До старту змагань ми не провели жодного тренування, у другій частині турніру команда обходилася без шістьох виконавиць, які вибули через травми та хвороби, та ще й нам двічі не пощастило під час пробиття 11-метрових... Утім, я не шукаю виправдань − уся відповідальність за невдачу лежить на мені».

Корисний досвід

«Незважаючи на невтішні показники, вважаю, що шість нелегких спарингів, які команда провела в Росії, обов’язково стануть нам у пригоді за місяць − під час офіційних поєдинків. Спробуємо вирішити усі ті проблеми, що накопичилися», − резюмував Олександр Масальський. Нагадаємо, що з 23 по 28 квітня наша «молодіжка» братиме участь у елітному раунді відбору до Євро-2009 (WU-19). Українки змагатимуться у 2-й групі разом з діючим віце-чемпіоном континенту у цій віковій категорії Норвегією, Бельгією та господаркою турніру Австрією. До фінальної частини кваліфікуються переможці кожного з шести квартетів разом із найкращою другою командою. Вирішальні баталії з 13 по 25 липня прийматиме Білорусь.

+++

Термін Тимошенко закінчився. Ющенко чекає відповіді щодо Євро-2012

News.liga.net

23.03.09

Сьогодні закінчується 20-денний термін, в який уряд мав розробити і схвалити комплексний план заходів на 2009 рік із підготовки до проведення фінальних матчів чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Таке доручення уряду 2 березня дав Президент України Віктор Ющенко.

У лютому, перебуваючи з візитом в Україні, генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор неоднозначно відгукнувся про перебіг підготовки міст України до проведення Євро-2012.

Зокрема, він висловив задоволення прогресом, якого вдалося досягнути у реконструкції Національного спортивного комплексу «Олімпійський» у Києві.

Перебуваючи в Харкові, Д.Тейлор заявив, що вражений і самим Харковом, і тією підготовкою, яку сьогодні демонструють «як єдина згуртована команда» міська і обласна влада. За словами генсека УЄФА, він не сумнівається також в тому, що і Дніпропетровськ буде серед чотирьох українських міст, які прийматимуть Євро-2012. А ось в Одесі генеральний секретар УЄФА висловив невдоволення низькими темпами реконструкції стадіону «Чорноморець».

Підготовку Львова представники УЄФА оцінили стримано, відзначивши, що насамперед Львову треба побудувати стадіон, інакше матчів Євро-2012 в місті не побачать.

8 травня УЄФА назве вісім з дванадцяти міст, які зараз претендують на проведення європейського форуму. Від України це Київ, Львів, Дніпропетровськ, Одеса, Харків і Донецьк, від Польщі − Варшава, Гданськ, Познань, Вроцлав, Краків і Хожув.

+++

УЕФА обновит свой исполком

Radiomayak.ru

23.03.09

Обновление исполнительного комитета − главный пункт повестки дня открывающегося сегодня в датской столице 33-го конгресса УЕФА. 12 кандидатов претендуют на 9 остающихся вакантными мест в исполкоме, свой мандат завершает, в частности, россиянин Вячеслав Колосков.

На главном форуме европейского футбола будет также рассмотрен проект бюджета на 2009-2014 годы. Как ожидается, 25 марта на конгрессе выступит президент УЕФА Мишель Платини.

Вопросы, касающиеся предстоящего Евро-2012, который будет проходить на Украине и в Польше, не включены в повестку дня конгресса. Города-хозяева матчей будут названы на заседании исполкома в мае в Бухаресте.

+++

Мінтрансзв’язку інформує про стан підготовки до Євро-2012

Mintrans.gov.ua

20.03.09

За результатами нарад експертами УЕФА було відмічено належну підготовку та значний прогрес транспортної інфраструктури до проведення фінальної частини чемпіонату

Європи 2012 року з футболу

З 17 по 19 березня у Києві з плановим візитом перебувала група  експертів УЕФА та PL2012 з питань розвитку наземного транспорту.

Протягом тижня відбувся ряд нарад та презентації прогресу підготовки транспортної інфраструктури та міжміського автодорожнього й залізничного сполучення, включаючи обговорення планів мобільності таких міст як Київ, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Одеса та Львів.

В рамках візиту експертів 16 березня 2009 року пройшла нарада за участі Віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника, директора Координаційного бюро Іллі Шевляка, заступника Міністра транспорту та зв’язку Петра Кравчука та  директора Виконавчої дирекції «Євро-2012» ФФУ Івана Федоренка.

Як повідомив Іван Васюник, підготовка до чемпіонату інфраструктури наземного транспорту є одним з основних завдань Уряду. Незважаючи на світову фінансову кризу, Уряд вже виділив 34 мільйони євро на підготовку автодоріг комунальної власності у приймаючих містах.  

Представники міських рад, адміністрацій надали Укравтодору презентації та звіти про прогрес підготовки інфраструктури наземного транспорту приймальних міст, міжміського автомобільного та залізничного сполучення, а також проект Концепції транспортного обслуговування й управління дорожнім рухом під час ЄВРО− 2012 року.

Експертами УЕФА було відзначено належну підготовку Мінтрансзв’язку та впевнений прогрес розвитку транспортної інфраструктури  приймальних міст. Досягнуті домовленості щодо опрацювання звітів в частині уточнення фінансових показників проектів розвитку та Концепції, зокрема пропускної здатності аеропортів та потреб рухомого складу для забезпечення обслуговування вболівальників під час чемпіонату Європи 2012 року.

Триває виконання робіт по посиленню інфраструктури на напрямках впровадження швидкісного руху поїздів транспортного забезпечення Євро − 2012

Станом на 17 березня 2009 року зібрано 11,5 км колійної решітки на суму 11,3 млн. грн., відремонтовано 12.5 км старопридатної решітки на суму 4,8 млн. грн.

Всього по підготовці до літніх ремонтних робіт на напрямках Євро-2012 освоєно коштів на суму 16,6 млн. грн.

На дільниці Київ − Жмеринка розпочаті роботи з модернізації пристроїв енергетики.

Комплексна модернізація ділянки залізничного напрямку Полтава − Бурти − Користівка для розвантаження ділянок залізничних напрямів, якими рухатимуться пасажирські поїзди з уболівальниками на Євро − 2012

На ділянці електрифікації Полтава-Південна − мала Перещепинська протяжність 50,9 км розпочата робота з будівництва контактної мережі. Освоєння коштів складає 1,3 млн. грн.

Встановлено 124 анкери,  83 відтяжки, 76 траверс перехідних опор. Розкатано 5,5 км несучого тросу.

На ст. Кременчук встановлено 236 опор контактної мережі, 40 анкерів, 28 жорстких поперечок, 28 консолей, 2 траверси перехідних опор. Освоєно 4,3 млн. грн.

Реконструкція існуючого вокзалу станції Донецьк

Станом на 17.03.2009 р. Донецькою залізницею проведено визначення площ та меж земельних ділянок необхідних для відведення  під майбутнє будівництво і реконструкцію.

Будівництво залізнично-автомобільного переходу через р. Дніпро в м. Києві

В період з 12 по 17 березня 2009 року розпочали складання металоконструкцій фарватерної частини прогонових споруд низового автомобільного проїзду, для організації виїзду виконано бетонування ростверку на 2 опорах шляхопроводу по вул. Березняківська.

Фінансування поточного року склало 108,6 млн. грн., з них 100 млн. грн. з державного бюджету.

+++

КМДА: Для завершення будівництва у 2009 р. «Голосіївської», «Васильківської», «Деміївської» станцій метрополітену необхідно 785 млн грн.

Rbc.ua

20.03.09

Для завершення будівництва трьох станцій метрополітену «Голосіївської», «Васильківської», «Деміївської» у 2009 р. необхідно 785 млн грн. Про це повідомив сьогодні під час колегії КМДА начальник комунального підприємства «Київський метрополітен» Петро Мірошников, передає кореспондент РБК-України.

За його словами, у державному та столичному бюджетах для цього передбачено 428 млн грн. П.Мірошников сподівається, що ще близько 300 млн грн «Київський метрополітен» отримає за програмою підготовки до Євро-2012.

Він також підкреслив, що ступінь готовності станції «Деміївська» становить 80%, «Васильківської» і «Голосіївської» − 75%. КП «Київський метрополітен» запропонував Кабміну до Євро-2012 продовжити Куренівсько-Червоноармійську лінію метрополітену до Одеської площі. Орієнтовна вартість робіт складає 2,4 млрд грн.

За його словами, орієнтовна вартість будівництва метро на Троєщину − 8,8 мрлд грн. Він підкреслив, що проект вже розроблений і КП «Київський метрополітен» готовий розпочати будівництво. За його словами, для відкриття станції «Львівська брама» необхідно 230-270 млн грн. До Євро-2012 плануються побудувати другий перехід між станціями «Театральна» і «Золоті ворота», реконструювати перехід між станціями «Хрещатик» і «Майдан незалежності» та побудувати другий вихід на станцію «Республіканський стадіон».

П.Мірошников наголосив, що «Київському метрополітену» необхідно найближчим часом закупити 100 нових вагонів, але в бюджеті передбачено тільки 113 млн грн (це 12-13 вагонів). «Відкриваючи три станції у цьому році і не додаючи туди жодного вагона, ми по суті не покращимо, а погіршимо якість роботи Київського метрополітену», − сказав він.

У свою чергу гендиректор «Київметробуду» Володимир Петренко сподівається, що три станції метро будуть відкриті до Дня незалежності. За його словами, заборгованість «Київського метрополітену» перед «Київметробудом» за виконані роботи складає 250 млн грн.

Перший заступник КМДА Анатолій Голубченко дав доручення Головному управлінню економіки КМДА розглянути перенаправлення 19,5 млн грн, які планувалися для будівництва метро на Троєщині, на проведення проектувальних робіт продовження Куренівсько-Червоноармійської лінії до Одеської площі. Також він доручив при коригуванні бюджету столиці розглянути джерела фінансування для перспективного проектування метрополітену.

+++

Капелло назвал состав сборной Англии

Dynamomania.com

23.03.09

Главный тренер сборной Англии Фабио Капелло обнародовал состав команды на товарищеский матч против Словакии и на игру отборочного турнира чемпионата мира-2010 с Украиной, сообщает официальный сайт английской футбольной ассоциации.

Вратари: Фостер («Манчестер Юнайтед»), Грин («Вест Хэм»), Джеймс («Портсмут»).

Защитники: Бэйнс («Эвертон»), Э. Коул («Челси»), Фердинанд («МЮ»), Ягелка («Эвертон»), Джонсон («Портсмут»), Кинг («Тоттенхэм»), Лескотт («Эвертон»), Апсон («Вест Хэм»).

Полузащитники: Барри («Астон Вилла»), Бекхэм («Милан»), Каррик («МЮ»), Даунинг («Миддлсбро»), Джеррард («Ливерпуль»), Лэмпард («Челси»); Леннон («Тоттенхэм»), Райт-Филлипс («Манчестер Сити»).

Нападающие: К. Коул («Вест Хэм»), Крауч («Портсмут»), Хески («Астон Вилла»), Руни («МЮ»).

+++

Мирча Луческу: «Я подарков не делаю»

Shakhtar.com

22.03.09

Главный тренер «Шахтера» на послематчевой пресс-конференции сперва дал оценку завершившемуся поединку, а после этого ответил на вопросы журналистов.

— Эту игру можно поставить в один ряд с поединками против «Ильичевца» и «Днепра» — битва за три очка. Мы сегодня играли с боевитой, очень хорошо организованной командой. Если не брать во внимание те четыре мяча, что они пропустили от «Динамо», то они в чемпионате пропустили меньше всех. Знали, что игра будет очень сложной. «Ворскла» — команда амбициозная, агрессивная, которая знает, что нужно делать на футбольном поле. Сложно было вскрыть их оборону, притом что наши нападающие в первом тайме играли совсем не так, как мы просили. Они пытались просто играть в какой-то силовой футбол, а Даллку и Бойко оказались мощнее наших форвардов. Им легче было прерывать наши атаки, чем нашим нападающим принимать мяч. Во втором тайме стали двигаться получше, особенно впереди. Могли еще забить несколько голов. Притом что «Ворскла» практически ничего не создала за всю игру. Поэтому приобретением трех очков я доволен. Это значит, что у команды будет хороший морально-волевой дух и энтузиазм на следующие игры. Еще доволен тем, что после игры с ЦСКА, поменяв девять игроков, дал возможность поиграть тем, кто в последнее время задействован меньше. Плюс футболисты, игравшие с ЦСКА, естественно были уставшие — и физически, и морально, поэтому я решил сделать такую ротацию.

— Мистер, сегодня вы впервые выпустили Кастильо. Не говорит ли это о том, что и в дальнейшем будете его подпускать минут на 15-20?

— Он завтра утром улетает в сборную. Нери до конца еще не готов, в особенности для таких условий, которые сейчас — весной: поля, ветер. Да, конечно, если он будет заслуживать, то будет играть. Я подарков не делаю.

— Сегодня вы дали отдохнуть почти всем. Дарио, понятное дело, двужильный. А Пятов — что, с ЦСКА не доработал?

— Пятов с ЦСКА почти никакой работы не имел, поэтому ему нужно играть, быть в тонусе. А Дарио сам изъявил желание сегодня сыграть. Он сказал, что хорошо себя чувствует, полностью восстановился — и оказался прав. 

Николай Павлов: «У нас нет хорошей жизни»

Наставник «Ворсклы» Николай Павлов свое общение с журналистами начал с того, что охарактеризовал прошедший матч. И уже после этого ответил на вопросы массмедиа.

— С начала я хотел бы поздравить «Шахтер» и всех, кто имеет к нему отношение, с удачным выступлением в Кубке УЕФА. А в отношении «Ворсклы» скажу: у нас нет хорошей жизни. Надеялись, что у «Шахтера» после игры с ЦСКА будут эмоции, которые иногда вредят. Но у господина Луческу в запасе есть достаточное количество футболистов, которые могут заменить тех, кто постоянно играет. И все-таки сегодня «Шахтер» заслуженно победил. У нас, повторяю, нет хорошей жизни. Если заметили, по сравнению с последней игрой у нас произошла маленькая ротация — пять игроков мы потеряли. Не имел право играть Ярошенко, Маркоски получил карточку… Дальнейшие замены были связаны с тем, что мы неудачно сыграли дома и хотели дать возможность другим игрокам проявить себя. Особенно это важно в такой игре и с такой командой, как «Шахтер». По отношению, по самоотдаче, по физическому состоянию у меня к ребятам претензий нет. Но все-таки класс «Шахтера» сказался. То удачное исполнение стандарта на первых минутах второго тайма, конечно, поставило задачу, которую мы в плане созидания, реализации хоть и немногочисленных, но моментов, решить не смогли. Итог закономерен, но мне понравилось, как наши ребята сегодня играли.

— Ваш вратарь «проспал» или Дарио Срна мастерски выполнил штрафной?

— Я доверяю моим помощникам: Ивану Дмитриевичу Балану и Андрею Тарахтию, они оба в прошлом вратари. Поэтому завтра мы спросим у них, чья это была ошибка. Я все-таки склоняюсь к тому, что дело в Срне. Если бы он в первый раз забил такой гол… А так — он забивает их часто. Ввел в заблуждение нашу оборону и вратаря. Считаю, что силен был Срна, а не плох наш вратарь.

— Николай Петрович, Даллку и Цурри сегодня сыграли не в свою игру, вы согласны с этим?

— Цурри, если вы заметили, первые игры пропускал, он был травмирован, поэтому сейчас далек от своих лучших кондиций. Но по сравнению с предыдущей игрой он выступил немного лучше. А Даллку получил небольшую травму, играл с поврежденной ногой, а потом еще и добавил руку. Поэтому выступил не так, как хотелось бы. Претензий я им предъявить не могу. Я доволен тем, как они играли.

— «Ворскла» всерьез намерена бороться за зону УЕФА?

— Знаете, о зоне УЕФА ставят задачу руководители, а мы как исполнители должны их выполнять. Сейчас много пишут, что «Металлист» не имеет длинной скамейки запасных, поэтому им тяжело на два-три фронта бороться. Что же тогда говорить о нас? Думаю, из тех десяти причин, объясняющих, почему у «Металлиста» что-то не получилось (опубликованных в «Спорт-экспрессе» если не ошибаюсь, господином Спиваковским), шесть-семь полностью подходят для нашей команды. Я очень внимательно прочитал, поэтому подпишусь под пятью-шестью пунктами — там, где нам еще рано бороться за Кубок УЕФА.

— Одно издание задало вам вопрос, кого вы видите победителями в парах «Динамо» — «Металлист» и «Шахтер» — ЦСКА. Вы ответили: «Динамо» и «Шахтер»…

— Я такого не говорил. О «Шахтере», может быть, и говорил. Знаете, я никогда не делаю прогнозы. Один раз помню, когда-то киевское «Динамо» и «Ильичевец», который я возглавлял, играли в еврокубках. «Динамо» дома проиграло туркам, а мы с «Аустрией» сыграли вничью. Мне задали вопрос: «У кого больше шансов — у вас или у «Динамо»? Я подумал: «Ведь мы сыграли вничью, наверное, шансов у нас больше». Потом Игорь Михайлович на всю страну сказал, что я не имел права так говорить. Думаю, ему это подсказал Йожеф Йожефович Сабо. Он, видимо, что-то вспомнил.

+++

«Заря» — «Черноморец»: пресс-конференция

      

Chernomorets.odessa.ua

21.03.09

Виктор ГРИШКО (главный тренер «Черноморца»):

— Я не знаю, как комментировать этот матч. Вы сами все прекрасно видели, какой была игра и что было в этом матче. Больше мне сказать нечего.

− Судя по вашей эмоциональной реакции, вы не совсем согласны с решениями арбитра…

— Я со всем согласен. Видимо, надо что-то еще придумать для «Черноморца», одно, второе − все на нас.

− Почему «Черноморец» играет нестабильно: то хорошо, то плохо?

— Я не считаю, что сегодня «Черноморец» играл плохо. Ребята играли хорошо.

− Почему такой бомбардир, как Косырин, выходит на замену лишь во втором тайме?

— У Косырина была серьезная травма и это его первая игра в 2009 году.

− Довольны ли вы сегодняшней игрой Руслана Левиги?

— Отчасти.

Анатолий ВОЛОБУЕВ (главный тренер «Зари»):

— Я благодарен ребятам, всем, кто за нас искренне болеет, кто нас поддерживает. В очень непростое время на очень тяжелом поле наши футболисты проявили характер.

— Ваше мнение о судействе?

— По судейству, мне кажется, сегодня никаких вопросов быть не может. Я не видел, чтобы нам в чем-то помогали. А по пенальти надо смотреть видеозапись. Мы, тренеры, после игры всегда эмоциональны. Часика два-три пройдет, и все может выглядеть иначе.

− Довольны ли вы игрой голкипера «Зари» сегодня?

— Первый удар по нашим воротам − всегда приводит к голу. Сегодня исполняется год, как я пришел в «Зарю». Получился тяжелый период. Комарицкий − воспитанник луганского футбола. Как можно ставить в ворота Тлумака после полученного им психологического удара в игре с «Арсеналом»? Если бы сегодня Тлумак вышел на поле и пропустил, то ему вообще пришлось бы заканчивать с футболом. Поэтому решили выпустить Комарицкого, хотя и не довольны его действиями в матче с донецким «Металлургом».

− Чем вызвана замена Дурая?

— Он получил травму в первом тайме. Тарас, в принципе, центральный защитник, но поскольку Цимакуридзе проболел неделю, мы выпустили Георгия лишь на один тайм.

− «Заря» начинала с двумя нападающими, но в первые минуты «села». Почему?

— В принципе, мы не должны были «садиться». Не знаю почему это произошло. Играли с тремя полузащитниками в середине − Болохан, Райчевич, Жуниор. Четвертым хавбеком фактически был Каменюка. А Джихани занимал позицию правее, как бы выдвинутого нападающего. А то, что «сели»… Может быть, это вызвано психологией: мы постоянно пропускаем на первых минутах.

− Вы наигрывали подключения в атаку Курилова?

— Он всегда ходит на «стандарты». Так же действовал и в «Металлисте». Высокорослый футболист. Так же и у Омоко был сегодня хороший момент. При таком тяжелом поле «стандарты» имеют очень важное значение.

− Понравилась ли вам игра бывшего футболиста «Зари» Анатолия Диденко?

— Он забил гол, неплохо цеплялся за мяч. Следовательно − хороший футболист. «Черноморец» играл с одним выдвинутым нападающим, Толя выигрывает «воздух», действует полезно. А в Луганске его как-то странно воспринимали. Кричали: «Диденко − с поля!».

− Получила ли «Заря» взбучку после игры в Донецке?

— Там было какое-то безволие, видимо, связанное с нашими неурядицами. Сегодня перед игрой в нашу раздевалку зашли Букаева и Егоров, которые пообещали ребятам выплатить все долги. Попросили потерпеть. Может быть, это тоже сыграло свою роль в положительном результате. А в Донецке играли фактически до гола. Ни в чем не уступали и моментами выглядели даже интереснее. Пропустили второй мяч и сникли. Хотя технико-тактических действий выполнили 761 при браке 30 процентов. Другое дело, что голы сами себе забили. Мастеровитые, более квалифицированные игроки «Металлурга» нас наказали.

− Заслуживает ли Комарицкий добрых слов за то, что выручил сегодня в моменте на последних минутах матча?

— Конечно, но это обязанность вратаря − выручать.

− Согласны ли вы с тем мнением, что «Заря» без Скобы уже не та, что была летом, и когда он появится на поле?

— Он уже на подходе. Сегодня Жуниор добавил хорошие краски в игру. И хоть это не его грунт и не его погода, но все равно он помог команде. А относительно Скобы, я считаю, что нам его не хватает. Возможно, в каких-то моментах он играет медленно, но если бы Игорь играл быстро, его бы в «Заре» не было. Скоба — это квалифицированный игрок, который быстро принимает решения.

− Вы еще рассчитываете на такого игрока, как Храмцов?

— Он добросовестный, хороший футболист. А годы никого не щадят — ни меня, ни вас, ни ребят. Но даже когда Храмцов находится рядом с запасной лавкой, это придает сил и уверенности. Он настоящий профессионал, хороший человек. Будем и его задействовать. Вы видите, что может сразу три-четыре футболиста выпасть из игры — у Курилова была температура, у Колесниченко и Цимакуридзе по две желтые карточки, Гаврюшов болеет.

− Коллинза мы увидим в этом сезоне?

— Ему сделали еще одну операцию. Сейчас он чувствует себя нормально. Я надеюсь, что он будет играть. Очень хотелось бы видеть его в команде.

+++

После матча. «Харьков» − «Кривбасс». Пресс-конференция

Fckharkov.com.ua

22.03.09

Михаил Стельмах (главный тренер «Харькова»): Честно говоря, мне очень стыдно за игру, которую продемонстрировала наша команда, наши молодые футболисты. Мы хорошо понимали важность этого матча. После него нам предстоит провести сразу два очень серьезных поединка на выезде. Так что, к этому матчу мы готовились самым серьезным образом. Однако, как оказалось, не все наши футболисты понимают, где мы находимся и на каком месте в турнирной таблице располагаемся. Как надо бороться, как надо играть показали ветераны «Кривбасса». Людям за 30 лет, а они выходят и стелятся. А выходят наши молодые футболисты, и они стоят на поле. Так о чем можно говорить. Хочу извиниться перед болельщиками, которые пришли на футбол, за такую игру. Будем делать выводы.

Олег Таран (главный тренер «Кривбасса»): Учитывая наше тяжелое турнирное положение и футбольного клуба «Харьков», мы очень благодарны сопернику за то, что вчера он предоставил нам поле потренироваться.  Всегда у нас профессиональные отношения с тренерским составом, мы с уважением относимся к такой команде. «Харькова» всегда отличался бойцовским характером. В харьковской команде собраны квалифицированные футболисты. Поэтому нас сегодня ожидала тяжелая позиционная борьба на

каждом участке поля. Я считаю, что нам чуть-чуть повезло.

+++

ФК «ЛЬВОВ» − «МЕТАЛЛУРГ» (Запорожье). Послематчевая пресс-конференция.

Fcmetalurg.com

22.03.09

Сергей Ковалец, главный тренер ФК Львов:

-Жизнь продолжается и сейчас президент и тренеры согласились, что все зависит от нас. Ничего не потеряно и надо двигаться дальше. Команда старалась. Получалось или не получалось, но желание было. Мы сейчас набираемось опыта, набиваем шишки, еще впереди много матчей. Мы будем исправлять игру, чтобы был положительный результат.

− Почему заменили Зозулю?

-Он болел перед матчем, не тренировался. Думаю, что Павел Худзик усилил игру.

-Счет закономерен?

-Ничейный результат был бы закономерным.

-Судейством довольны?

-Да. Я только говорил судье, что после свистка нельзя позволять трогать мяч. Но это эмоции.

-За счет чего можно усилить игру?

-Только за счет работы.

− Не думаете, что Козака выпустили рано?

-Думаю, как раз нормально. Он вышел, сыграл в стенку и Романюк вышел на ударную позицию. Мы молодая команда и одного-двух человек не хватает.

-Как сыграл Розгон?

-У нас травмы. Гальчук травмирован, Григорий Баранец, у Леонидова после Полтавы нога в гипсе. А Розгон сыграл нормально.

-Можно ожидать, что он будет выходить в основе?

-Конечно.

-Как вам играть в Луцке?

-Конечно, в Добромыле нам играть лучше. 3000 болельщиков нас поддержали в игре против Металлиста. Был бы у нас свой стадион ... Если президенту позволят его построить, то своих 10 000 болельщиков во Львове будет у нас на стадионе. Условия для матча были хорошие, но мы следующий матч будем играть в Добромыле.

− Что делают для этого в Добромыле?

-Делают все, чтобы соответствовать требованиям и чтобы мы проводили свои матчи именно там.

Олег Лутков, главный тренер Металлурга З:

− Мы ожидали, что будет много борьбы. Я знаю достаточно хорошо Сергея Ковальца. То, как он может настроить команду, создать ее. Хорошо знаю этих ребят (игроков Львова − авт.) и их возможности, а потому пытались ограничить себя от неуверенных действий. Может на нашей игре сказывалось то, что не успели восстановиться после мата с Динамо. Проводили незапланированные замены. Виталий Вернидуб на ровном месте травмировался. Но ребята догралы до конца и использовали стандарт. Сейчас пауза в чемпионате, дадим ребятам и отдохнуть, и подлечиться. Игрой мы довольны.

− В забитом голе виноват вратарь?

− У нас молодой вратарь и поэтому, думаю, винить его не стоит. Он еще таких голов с десяток пропустит пока станет классным вратарем. У нас появилась команда. Руки не опустили, как с Динамо после пропущенного мяча, хотя и уровень соперника другой. Сегодня пропустил вратарь, а завтра он выручит. Это футбол!

− Почему не дали сыграть Алозие с первых минут? Он мог здесь заиграть по-другому, ведь это его бывший стадион.

-Была определенная тактика, которая приносит результат. Калонас больше действует из глубины. Или зацепиться за мяч или, или отдать острую передачу и Силюк также активно двигался, хотя это не лучшая его игра. Майкла планировали на замену, но сыграли роль непредсказуемые замены.

-Майклом в Запорожье довольны?

У него сейчас пошли некоторые повреждения, но игрой и отношением к делу довольны.

+++

Олег Кононов: «Подякував футболітам за гру і сказав, що пишаюсь ними»

Fckarpaty.lviv.ua

22.03.09

Олег КОНОНОВ (главный тренер «Карпат»):

− Я поздравляю команду «Днепр» с победой. Конечно, она далась нелегко, но думаю, она для вас долгожданная и приятная. Для нас же такой результат неприятный, поскольку пропустили гол в конце игры. Думаю, мы играли достойно, хотели показать атакующий зрелищный футбол. Будем еще этот матч смотреть, анализировать, но думаю, что игра удалась. С обеих сторон были голевые моменты, борьба, неплохие комбинации. Жаль, конечно, что на таком прекрасном стадионе неважное качество газона, которое мешает полноценно раскрыться и игрокам, и командам в целом.

− Вы очень активно начинали оба тайма. Рассчитывали на быстрый гол?

− Мы работаем над определенными моментами игры. Пусть будет так.

− Как вы оцените игру Кузнецова?

− Если нападающий не забил − конечно, неважно. Но опять же, он парень высокий, мощный, и по такому газону ему тяжеловато было работать.

− А не заслуга ли в этом днепропетровских защитников?

− Думаю, заслуга тоже, конечно.

− Вы очень расстроились тем, что не смогли продолжить победную серию?

− Обидно, думаю, каждому игроку, болельщику и, конечно, мне как тренеру. Но это футбол, и здесь всегда есть радости и горести. Нужно быть мужественными, и я это сказал игрокам. Поблагодарил их за игру и сказал, что горжусь ими.

− У вас в понедельник день рождения. Как будете его отмечать?

− (смеясь) Мы все люди. В кругу семьи.

+++

Володимир Бессонов: «На такому полі приборкати м’яча дуже складно»

Fckarpaty.lviv.ua

22.03.09

Владимир БЕССОНОВ (главный тренер «Днепра»):

− Думаю, игра всем понравилась своей скоростью, агрессивностью, острыми моментами. Поначалу, думаю, игра была обоюдоострая, а потом преимущество было на нашей стороне. Но реализация моментов страдает. Причина этому понятна, и все это видят: на таком поле укротить мяч очень сложно.

− Сегодня команда заиграла наконец-то в комбинационный футбол. Это связано с тем, что «Карпаты» не стояли в глухой обороне, или «Днепр» выходит на какой-то уровень?

− Наверное, мы нашли взаимопонимание. Требования, которые я предъявляю, и положение в турнирной таблице, заставило команду проявлять себя. Если вспомнить игру с Мариуполем, я видел 6 верных моментов, которые не реализовали. Жаль, что мы потеряли те очки. Будем бороться.

− А Белик знает вообще правило офсайда?

− Этот вопрос вы ему задайте.

− Почему на протяжении всех игр все стандарты выполняются стандартно?

− Могу вам сказать честно и откровенно: вчера мы на тренировке работали над стандартными положениями и очень много их заготовили. На идеальном поле. Но на сегодняшнем поле это показать невозможно.

− Что с Коноплянкой?

− Коноплянка вчера на разминке получил травму спины. Хотя готовился играть.

− Почему в прошлый раз, когда поле было похоже на болото, вы отдали предпочтение техничному Гоциридзе, а сегодня решили выпустить Белика?

− Мы смотрим на готовность футболистов и учитываем выбираемую тактику. Под Белика и были построены наши сегодняшние действия.

− Мы забили гол в компенсированное время. Вам тренерская интуиция подсказывала, что мы все-таки выиграем?

− Да. (смех в зале).

− Как вы оцениваете игру Алсидеса? Он получил шанс на будущее?

− Он очень много работал индивидуально. Около 20-ти дней он работал по два раза, и я это видел. После этого у нас состоялся разговор один на один, и он сказал, что будет выполнять мои требования. Игровой практики у него не было, и за неделю работы в общей группе он не сумел ее полностью компенсировать. Считаю, он может больше: и надежней в обороне сыграть, и эффективней в атаке.

+++


Интернет − негативные оценки

 

 

«Таврия» − «Металлург» (Донецк) 4:1 (2:1)

Sctavriya.com

20.03.09

«Не будите спящую собаку» − именно эта известная фраза напрашивается в заголовок комментария. В своем крупном поражении главный тренер гостей Николай Костов единственной причиной назвал неадекватное судейство, а надо было быть готовым к тому, что за все мытарства «Таврии» в связи с несостоявшимся матчем с «Арсеналом» отвечать будет попавшийся под руку крымчанам донецкий клуб. Такого азарта и горящих глаз игроков «Таврии» в этом сезоне «Локомотив» еще не видел. О высокой степени готовности хозяев к поединку свидетельствует и то, с каким спокойствием и хладнокровием крымчане восприняли неожиданно ранний гол в свои ворота.

Даниловский с Корытько разыграли нехитрую комбинацию и с правой «девятки» ворот Старцева была снята паутина. Дончане в эти минуты смотрелись весьма солидно, умело контролировали середину поля, отметились первым корнером. И вдруг, словно по команде «Стоп машина!», подопечные Николая Костова взяли тайм − аут. Как в калейдоскопе, одна атака таврийцев следовала за другой, и вскоре состоялся гол − красавец. Какой тонкий пас выдал Галюза Любеновичу! А Желько не оставил шансов своему земляку Дишленковичу, эффектно забросив ему мяч за шиворот.

В течение следующих 8 минут таврийцы подали 5 угловых, один опасней другого. Идахор с Ковпаком буквально терзали оборону гостей, да и челночные рейды Голайдо по левой бровке таили большую опасность. Дончане огрызнулись лишь однажды, когда Корытько не смог воспользоваться хорошим пасом Кингсли. Шестой по счету угловой у ворот «Металлурга» завершился вторым голом, и вновь соавтором его был Галюза, подававший корнер. Да еще Джуричич вовремя подсек мяч головой и предоставил великолепный шанс своему капитану, Ковпак им воспользовался на все 100.

После перерыва хозяева выглядели по− прежнему убедительно, не прижались к воротам, а продолжили играть в свое удовольствие. Не покладая рук трудился Дишленкович, а на 56 минуте на помощь ему пришел Билозор, но его игра по-вратарски была оценена 11 − метровым. Легко и непринужденно Ковпак перехитрил голкипера гостей. И, что удивительно, таврийцы продолжили играть в красивый футбол, без пауз (в одном из эпизодов Корнев так стремительно пытался ввести мяч со штрафного, что Годуляну пришлось даже его притормозить). А вот удержать Ковпака в этот вечер так никто и не смог. Очередное рандеву Александра с Дишленковичем завершилось хет − триком капитана.

А что же гости? Кроме агрессивных выпадов Николая Костова и компании со скамейки запасных, да еще нервозности Дишленковича в оставшееся время они так и не смогли предъявить. А хозяева поймали кураж. Выходы двух игроков «Таврии» на одинокого защитника «Металлурга» стали обычным явлением. Но ни Идахору, ни Бобалю не суждено было довести счет этого матча до разгромного. На фоне непрекращающихся атак «Таврии» полумоменты у ворот Старцева с участием Димитрова и Кингсли выглядели неубедительно. Да и Максим действовал предельно собранно и надежно.

Послематчевая пресс-конференция:

Монолог Николая Костова приводим без купюр, поскольку его высказывания о судьях и судействе наверняка станут предметом дисциплинарных санкций.

− Наша команда сегодня хорошо была настроена против 11 игроков «Таврии» и хорошо начала игру. Забили первый гол, и тогда против нашей команды появились другие противники, которых мы не предвидели. Я не хочу комментировать эту игру. Очень жалко, что такое судейство повлияло на эту игру сегодня и на результат, которого мы не ожидали. А игроки хорошо чувствуют, когда один судья или трое, используют хорошие моменты и помогают одной команде. Игроки чувствуют это и не могут полностью отдаваться игре. После первого гола карточки и нарушения были только в нашу сторону и стало ясно, что сегодня не будет корректной игры. Но при этом мне понравилась «Таврия», они заслуженно выиграли.

− Так Вы довольны игрой своих подопечных? Они выполнили вашу установку?

− Они выполнили мою установку и начинали матч так, как я хотел. А о причине разгромного результата сегодня я уже сказал.

− Не кажется ли Вам, что при счете 1:4 следует искать причину поражения не только в судействе?

− Это Ваше мнение, а я говорю о своем. Один хороший и умный судья знает точно в какой момент может оказать влияние. Очень слабое было судейство. А этот, «рыженький» (Александр Шамич? − Б.Л.), на его лице написано даже из какой он группировки (?) .

Сергей Пучков, главный тренер «Таврии»:

− Поздравляю всех с крупной победой. Давно не забивала «Таврия» столько мячей, правда маленький шоковый удар был на 7 минуте, когда пропустили нелепый мяч, но, молодцы ребята, собрались. Завоевали первое очко «за волю к победе». После большого перерыва ребятам хотелось играть, доставить удовольствие красивой игрой. Победили достойно, ребята молодцы.

− Наставник гостей обвинил в поражении судей.

− Я не вмешиваюсь в эту ситуацию, пусть они сами разбираются, если бы была конкретная помощь, счет был бы 2:1 или 1:0, а когда команда обыгрывает 4:1, да еще создает массу моментов, в первую очередь винить судью? Зачем? Надо сначала в себе разобраться.

− Сегодня «Таврия» так прибавила в игре или донецкая команда оказалась слабее?

− Конечно, − «Таврия» сильнее, вы сами это увидели, по просьбе журналистов выпустили Бобаля, он молодец, были и голевые моменты у него, но мало времени было у него, чтобы войт в игру. и он, и Гигиадзе, и Фещук не испортили игру, а голевые моменты оставили на следующие игры. В течение 3 дней команда будет отдыхать, а с 24 марта начнутся тренировки. Во время паузы в чемпионате запланированы 2 спарринга.

«Таврия» − «Металлург» Донецк 4:1 (2:1), 20 марта 2009 года, стадион «Локомотив», г. Симферополь, 5200 зрителей, +4 градусов

«Таврия»: Старцев, Корнев (Гигиадзе, 83), Хайдучек, Ковпак (Бобаль,74), Идахор (Фещук, 88), Монахов, Джуричич, Маркович, Галюза, Любенович, Голайдо.

НЗ: Бандура, Донец, Казанюк, Йокшас.

Главный тренер: Сергей Пучков

«Металлург» Донецк: Дишленкович, Сержио, Чечер, Билозор, Шина, Фернандеш (Аракелян, 46), Даниловский (Ткаченко, 58), Димитров, Корытько, Шищенко (Сытник, 70), Кингсли.

НЗ: Воробьев, Зотов, Данилов, Лазич.

Главный тренер: Николай Костов

Голы: Любенович (19), Ковпак (39, 56 − с пенальти, 66) − Корытько (7)

Предупреждены: Монахов (53), Джуричич (78), Любенович (82) − Сержио Марио (33), Фернандеш (40), Дишленкович (52), Кингсли (70).

Арбитр: Виталий Годулян (Одесса).

+++

Сергій Кузнецов: «Нам ще бракує запасу міцності, аби вигравати такі матчі»

Іван Дупнак

Fckarpaty.lviv.ua

22.03.09

По завершенні матчу в Дніпропетровську додзвонитися до когось з карпатівців, аби по гарячих слідах задати кілька запитань, довгий час видавалося марною справою. На кожну спробу, а їх упродовж доброї години часу було зроблено більше десятка, кореспондент клубного Інформаційного центру чув одну й ту ж відповідь: «Абонент знаходиться поза зоною досяжності». І все ж зусилля виявилися не марними: на зв’язок вийшов Сергій Кузнецов.

− Сергію, я так зрозумів, твої партнери настільки розчаровані, що всі відключили свої мобільники, аби їх ніхто не діставав.

− Ні, справа зовсім в іншому. Зараз все поясню. Головний тренер Олег Кононов дав команді три вихідних. Збираємося на клубній базі в Брюховичах 25-го березня. Тому я не полетів з партнерами до Львова, а вирушаю до своєї сім’ї в Одесу. Зараз якраз перебуваю на дніпропетровському вокзалі, очікую потяг на Одесу, а хлопці в ці хвилини транзитом через Київ летять у Львів. Але те, що ми дуже розчаровані, це ще м’яко сказано. Ми просто вбиті тим, що сталося. Бо в цій грі все могло повернутися зовсім по іншому.

− Маєш на увазі гол Мілошевіча, який не зарахував арбітр?

− Ми так і не зрозуміли, де він там побачив порушення правил? Я його особисто питав кілька разів, але він толком нічого не зміг пояснити − відмінив взяття воріт і все. Я взагалі то не любитель коментувати суддівство, це не моя справа, але з «Дніпром» нас судили в багатьох епізодах не об’єктивно. Упродовж всієї зустрічі відчувалося упереджене ставлення до нас.

− То ти вважаєш, що головним винуватцем в поразці «Карпат» є арбітр?

− Звичайно, що ні. Головна проблема в тому, що нам наразі ще бракує запасу міцності, аби вигравати такі матчі. У нас дуже молода команда, хлопцям не вистачає досвіду всі 90 хвилин правильно все робити. Візьміть навіть той епізод, коли нам забили. Ми ж втратили м’яч на рівному місці, а потрібно було зіграти простіше і все тоді було б нормально! Заробили б своє одне трудове очко. А ще скажу, що багатьом хлопцям бракує фізичних сил грати у високому темпі весь матч на такому важкому полі. З середини другого тайму у декого судоми зводили ноги.

− Настільки важке було поле?

− Коли ми приїхали в Дніпропетровськ, тут падав дощ зі снігом. Я розумію, що працівники стадіону робили все від них залежне, аби підготувати газон до матчу якомога краще. Але в них це не дуже добре вийшло. Поляна «Дніпро-Арена» значно гірша, ніж на «Україні». Ноги весь час роз’їжджалися, втриматися на них дуже важко. А це також вимагає додаткових витрат енергії.

− Якщо можна, що сказав команді після матчу головний тренер?

− Слів було дуже мало. Подякував гравцям за гру, сказав, що ми віддали всі сили, але, на жаль, не змогли досягнути позитивного результату. А ще побажав всім за ці вихідні гарно відпочити, аби, зробивши правильні висновки, з середи почати готуватися до наступних матчів.

− Поділися своїми враженнями від матчу.

− Я, як і всі мої партнери, шокований. Просто немає слів. Ви собі навіть не уявляєте, наскільки це прикро програвати на останніх секундах матчу! Ми всі страшенно пригнічені. Це ж треба, витискали з себе все, що могли по максимуму всі 90 хвилин і в самому кінці виявилося, що всі наші старання нічого не варті.

− Але погодься, «Дніпро» виглядав краще за «Карпати» і заслужив цю перемогу.

− Згоден, вони були кращими. Так, ми зіграли далеко свій не найкращий поєдинок. На відміну від суперника, який, як на мене, вже давно не показував такої гри, як сьогодні з нами. Але все одно, вони нічого не могли зробити, хоча й мали моментів більше ніж ми. Тому вважаю, що за самовіддачу та старанність нічию ми все ж заслужили.

− «Карпати» майже нічого не створили в атаці. Чому?

− У футболі багато що залежить від дій півзахисту. Хто виграє центр, той і диктує супернику свою гру. Сьогодні в середині «Дніпро» був значно сильніший. Тому у нас в атаці мало що й виходило.

− Але й нападники «Карпат» не виділялися особливою активністю. Зокрема, і ти в багатьох епізодах не догравав до кінця.

− Можливо, мені важко оцінювати свої дії. Вам зі сторони краще видно. Але не думаю, що хтось може мене чи моїх партнерів звинуватити в небажанні боротися. Просто сьогодні був не наш день. І той гол на останній хвилині є тому найкращим свідченням.

− А може дніпряни просто хотіли більше виграти, а карпатівці після трьох успішних матчів поспіль десь вже вгамували свій переможний голод?

− Я б не сказав, що ми поступалися їм у бажанні. А от злості в них, маю на увазі спортивної, насправді було дуже багато. Видно, вболівальники і преса їх добряче дістали через затяжну безвиграшну серію. Вони грали так, немов це був їхній останній матч у житті. Десь у цьому плані нам трохи не пощастило, що ми попали саме під такий «Дніпро».

− Що скажеш про підтримку карпатівських фанів, які приїхали в Дніпропетровськ?

− Ще раз переконався, що вболівальники «Карпат» неперевершені. Щоправда, їм було дуже нелегко перекричати фанів «Дніпра». На «Дніпро-Арені» така акустика, що одній сотні проти дев’яти тисяч зробити це неможливо. Тому, хоча багато хто з хлопців позривав голос (я в цьому особисто переконався, бо спілкувався з ними щойно на вокзалі), ми їх на полі майже не чули. А от їхню піротехніку і ми помітили. Ми дуже вдячні їм за таку підтримку. І те, що ми не змогли їм віддячитися позитивним результатом, це ще одна причина, чому ми шоковані сьогоднішньою поразкою…

+++

«Дніпро» − «Карпати» − 1:0 (0:0)

Іван Дупнак

Fckarpaty.lviv.ua

21.03.09

«Дніпро» − «Карпати» − 1:0 (0:0)

21.03.2009, 18:00. 21 тур. Дніпропетровськ. «Дніпро-Арена». Судді: Зубарєв (Слов`янськ), Муравйов (Маріуполь), Литвинов (Луганськ)

Делегат ФФУ: Біденко (Київ)

Гол: Калиниченко, 90+1

«Дніпро: Боровик, Алсідеш, Русол, Лисицький, Дєнісов, Ротань, Холєк, Назаренко, Калиниченко, Бєлік (Гоцирідзе, 84), Гоменюк.

Запасні: Кернозенко, Клімавічюс, Сердюк, Шахов, Карноза, Каверін.

Головний тренер: Володимир Бессонов

«Карпати»: Романенко, Кобін, Мілошевіч, Тубіч, Ощипко, Ткачук (Пшеничних, 66), Гурулі (Голодюк, 27), Худоб`як, Кожанов (Кополовець, 75), Кузнецов, Зеньов

Запасні: Новак, Петрівський, Є. Тарасенко, Фурта.

Головний тренер: Олег Кононов

Попередження: Назаренко 56, Калиниченко 72 − Мілошевіч 22

Вилучення: Калиниченко 90+1

Поєдинок «Дніпро» − «Карпати» з нетерпінням очікували як в Дніпропетровську, так і у Львові. Але причини такого інтересу у вболівальників-побратимів були різні. Фанів дніпрян цікавило перш за все, коли ж їхня зіркова за іменами гравців команда нарешті почне демонструвати той футбол, який від неї очікують вже стільки часу. Натомість на Галичині всі сподівалися на продовження переможної серії «зелено-білих».

У порівнянні з трьома попередніми поєдинками, головний тренер «Карпат» Олег Кононов у стартовому складі зробив лише одну заміну: на лівому фланзі атаки замість Кополовця з’явився Зеньов, який в зустрічі з «Кривбасом» напрочуд вдало увійшов у гру і зробив вагомий внесок в перемогу своєї команди. На відміну від свого колеги, керманич «Дніпра» Володимир Бессонов, хоч і казав після матчу з «Іллічівцем», що у нього немає особливих претензій до своїх підопічних, проти карпатівців оновив «основу» рівно на половину.

По першим хвилинам зустрічі складалося враження, що перестановки в складі дніпрян навряд чи суттєво їм допоможуть. Карпатівці одразу пішли вперед, давши тим самим супернику зрозуміти, що не мають жодного наміру відсиджуватися в обороні, терпляче очікуючи на свій шанс в атаці, а навпаки, своє щастя шукатимуть виключно біля воріт суперника. Така манера гри в останніх гостьових поєдинках «Карпат» вже стала звичною. І це не може не тішити.

Єдине, що кинулося у вічі, це певний академізм у діях нашої команди. Хлопці ніби то все робили правильно, але в кожній атаці чогось бракувало. То гравець, який володів м’ячем, не помітить гострішого продовження атаки, або забариться з передачею партнеру; то забракне рішучості завдати удару по воротах чи спробувати обіграти суперника один-в-один; а то й просто підведе технічна помилка в роботі з м’ячем.

І все ж, незважаючи на недоліки у грі, «Карпати» вже на 6-ій хвилині забили м’яч у ворота «Дніпра». Після подачі кутового в епіцентрі подій у карному майданчику господарів опинилися сербські центральні захисники гостей Тубіч та Мілошевіч, і останній, виявившись найспритнішим, метрів з семи низом переправив бальон у сітку. Кіпер дніпрян виявився безсилим допомогти своїй команді. Але те, що не вдалося Боровику, зробив арбітр матчу Зубарєв, який не зарахував гол, зафіксувавши порушення правил зі сторони чи то Тубіча, чи то Мілошевіча. Кілька відеоповторів, причому з різних ракурсів, так і не підтвердили правоту більш ніж сумнівного рішення представника Феміди.

В подальшому у першій 45-хвилинці на полі точилася цікава боротьба. Щоправда, трохи забагато було сумбуру, але при цьому слід віддати належне обом командам: і господарі, і гості прагнули грати в атакувальний футбол, який так подобається глядачам. Але надмірне бажання і не надто якісний газон не дозволяли гравцям втілювати в життя свої задуми. Однак напруга та швидкості у грі були насправді на належному рівні. Тому, незважаючи на незначну кількість гольових моментів, перший тайм промайнув доволі швидко.

Коли почалася друга половина зустрічі, одразу пригадався попередній поєдинок «Карпат» проти «Кривбасу». Як і тиждень тому, підопічні Олега Кононова другий тайм розпочали просто таки на реактивних швидкостях і одразу ж провели низку небезпечних атак. Спочатку Зеньов віддав на Кузнецова, але удар нашого голеадора заблокували захисники. Буквально за кілька секунд тезки ще раз змусили добряче понервувати дніпрян: естонець знову зробив передачу на Кузю, цього разу верхом, але центрфорвард «Карпат» головою пробив поряд зі стійкою. І нарешті Кобін вистрілив здалеку, але прямо у руки воротарю.

І все… Так і залишилося загадкою: чи то карпатівці після штурму воріт суперника на початку другого тайму заспокоїлися, чи то дніпряни отямилися і перехопили ініціативу. Та як би там не було, але поступово підопічні Володимира Бессонова почали діяти значно активніше за гравців команди Кононова і в подальшому практично всі головні події розвивалися на нашій половині поля. Це стало можливим внаслідок того, що півзахист «зелено-білих», який в цій зустрічі виявився найслабшою ланкою команди, повністю почав програвати середину поля.

Захист та воротар «Карпат» Романенко діяли з повним навантаженням до самого фінального свистка. Довший час наша оборона і кіпер, хоч і не без труднощів, але давала собі ради. А коли здавалося, що карпатівців вже ніхто і ніщо не врятує, на допомогу приходили… гравці «Дніпра», яким бракувало влучності у завершальній фазі атаки. Причому по більшості в складі господарів особливо невдало діяли Ротань, Назаренко, Калиниченко і Гоменюк. А тому по ходу зустрічі не раз виникало питання: що в цих гравцях такого особливого нині бачить головний тренер національної збірної України Олексій Михайличенко, який весь цей квартет разом з капітаном «Дніпра» Русолом запросив до своєї команди на поєдинок проти Англії? Хоча по завершенні матчу, можливо, хтось і знайшов для себе відповідь на це запитання..

..Йшов уже компенсований арбітром час, коли карпатівці обрізалися на своєму лівому фланзі оборони і Ротань, якого, намагаючись підстрахувати партнерів, не встиг перехопити Мілошевіч, стрімко пройшов вперед метрів 20 і майстерно вирізав м’яч на дальню штангу, а Калиниченко в красивому затяжному польоті ударом головою приніс перемогу своїй команді − 1:0.

Програвати в компенсований час завжди прикро. До речі, з «Карпатами» в нинішньому сезоні подібне вже траплялося. За аналогічних обставин наша команда програла у гостях в стартовому матчі чемпіонату донецькому «Металургу». Але, поклавши руку на серце, потрібно визнати − якщо в столиці Донбасу ми жодним чином не заслуговували на поразку, то на красені «Дніпро-Арені» господарі, принаймні у другому таймі, виглядали краще за гостей.

Однак, незважаючи на поразку, в жодному разі не потрібно з неї робити трагедії і тим паче принижувати значення трьох попередніх перемог із сумарним рахунком 11:1. Мовляв, «Карпати» в них перемагали посередніх суперників. Ні, опоненти у «зелено-білих» були достатньо кваліфіковані. Але підопічні Олега Кононова зіграли в тих матчах майже ідеально! Непогано вони діяли і в Дніпропетровську. Чому ж тоді програли?.. Все просто: поразка − це наслідок власних помилок та сили суперника, який зумів ними скористатися. Тому необхідно зробити правильні висновки і йти далі. Життя триває…

+++

Александр Яценко: «Соскучился за большим футболом»

Chernomorets.odessa.ua

22.03.09

      

Своими впечатлениями от игры с луганской «Зарей» поделился защитник нашей команды Александр ЯЦЕНКО:

— Обидно, что проиграли, ведь по ходу матча, мне кажется, ни в чем не уступали сопернику, а в каких-то моментах смотрелись предпочтительнее. Но это футбол, они забили на один гол больше и победили.

— Что случилось в эпизоде с пенальти, было ли нарушение?

— Мое личное мнение, что там пенальти не было, но если судья поставил «точку» − значит, 11-метровый был. Арбитр решил так. Непонятно другое, когда Ширяев отбил мяч, главный судья показал на угловой, а боковой дал отмашку, и почему-то арбитр пошел у него на поводу. Как они объяснили − Ширяев не стоял на линии. Они аргументировали это решение так. Непонятный момент, один их многих в нашем украинском футболе.

— Насколько подействовало морально решение арбитра перебить пенальти?

— Морально было, конечно, тяжело. Понимаешь, что и так игра сложная, непростые погодные условия, тяжелое поле, а тут еще судья ведет себя как-то непонятно, особенно в этом случае с пенальти. Это тяжело объяснить, но психологически, безусловно, дает о себе знать, плюс счет сравнялся, когда мы уже фактически шли на перерыв, значит, все нужно было начинать с нуля. Но с другой стороны 1:1 — это еще не поражение, проиграли мы во втором тайме.

— Что скажете о полях, этой весной много скандалов, переносов матчей… Есть какой-то кризис полей или это так кажется, и газоны такие же, как и обычно в марте?

— Всегда весной были сложности, нельзя сказать, что только в этом году все так произошло. Плохие поля в это время почти каждый год, просто какая-то весна спокойная, а порой сложнее — много снега, дождя. В какой-то степени устарели газоны, нужно многое менять. Стадионы еще советских времен, наверное, если бы была возможность − поменяли бы, но еще и экономический кризис. Всегда есть причины объективные и субъективные. Впрочем, наше дело − играть в футбол.

— Но на «огородах» он немного другой?

— Да, на таких полях на первый план выходит борьба. Красивый футбол никому не нужен, и все понимают, что очки можно добыть только за счет нереальной самоотдачи и выигранных единоборств. Чем больше, тем больше шансов на победу. Таков весенний футбол, и каждый год, в принципе, одно и то же.

— В новом году у вас регулярная игровая практика, которой не хватало в прошлом году. Возвращается ли к вам былая форма, уверенность в себе?

— Я особо, мне кажется, не терял формы, просто не играл, а сейчас чувствую поддержку тренера и ребят, это вдвойне прибавляет сил. Плюс влияет та ситуация, которая сложилась после отбора у нас шести оков. Каждый матч, как последний, и мы играем только на победу, на выезде или дома, неважно. Потому все эти моменты мне лично придают двойную мотивацию. Последние полгода я, как бы, пропустил, не играл, соскучился за большим футболом и всеми сопутствующими моментами, накалом страстей, который есть в официальных матчах. Потихоньку возвращаюсь.

Підписатися на новини