Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Григорий Суркис: «Делегация УЕФА увидела в Украине то, чего не ожидала увидеть»
Игорь Чемерис
Sport.glavred.info
06.02.09
Многое в Украине «повергло» генсека УЕФА Дэвида Тейлора в изумление. Его реакция, в свою очередь, изумила украинскую сторону.
Завершился визит в Украину представительной делегации УЕФА во главе с генеральным секретарем этой организации Дэвидом Тейлором. Можно с уверенностью сказать, что он не «оправдал ожиданий» скептиков, которые заранее были готовы увидеть в лице высокого гостя разочарование и в словах − тактичную неопределенность. Посетив города, принимающие Евро-2012, Тейлор, неожиданно для многих, «рассыпался» в комплиментах.
На этот раз столь «мощные силы» УЕФА смогли «вживую» увидеть работу каждого из шести городов Украины, ведущих подготовку к чемпионату Европы 2012 года. А это уже не просто бумажные отчеты, а эмоциональные впечатления. По всей видимости, больше всего Дэвида Тейлора поразило, что на темпы подготовки не повлияли никакие «объективные факторы». Его устная оценка, похоже, была полной неожиданностью для хозяев: «Кажется, что мировой экономический кризис никак не повлиял на украинские города.»
«Каждый город показал, что прогресс в подготовке к Евро достигнут и немалый, − рассказывает вице-премьер Иван Васюник. − Везде к визиту представителей УЕФА отнеслись серьезно, продемонстрировали настоящее украинское гостеприимство.»
Уже теперь можно с уверенностью сказать, что Дэвида Тейлора вполне удовлетворили темпы строительства и реконструкции стадионов во всех принимающих городах. Немного сложнее с аэропортами, отелями и дорогами. Хотя и здесь гости своими глазами увидели, что «дело делается». Но больше всего генсек УЕФА изумился вокзалам. По этому поводу он сказал: «Если бы все объекты были настолько хороши, как вокзалы, то в инспекции вообще не было бы смысла.»
Своими впечатлениями от визита Дэвида Тейлора делится президент федерации футбола Украины Григорий Суркис:
− В очередной раз сочувствую тем, кто все это время подвергал сомнению подготовку и проведение Евро-2012 нашей страной. Тем, кто постоянно организовывал «информационные атаки», выплескивая в общественное сознание всяческий негатив.
Если честно, то я был не меньше Тейлора поражен той синхронностью, с которой в городах работают все ветви власти, оставив на заднем плане собственные конфликты и политические взгляды.
Что касается итогов визита к нам генерального секретаря, то о них мы узнаем как раз 8 мая, когда в УЕФА будут названы все принимающие Евро-2012 города. Но уже можно отметить ряд позитивных моментов. В частности, уже не звучат слова о «пропорциях» в распределении городов у нас и Польше. И у меня нет никаких сомнений, что четыре города, где пройдут матчи Евро − будут украинские города.
Тем не менее, не стоит впадать в эйфорию от комплиментов представителей УЕФА. Ведь у Дэвида Тейлора были и существенные замечания. И немало.
Есть ли вероятность того, что 8 мая в УЕФА вопрос о городах будет отложен?
Позвольте заверить, что исполком УЕФА на основании поездок в наши страны, по оценочным характеристикам экспертов примет решение. Думается, что 8 мая оно будет окончательным и останется без пересмотра.
Как скоро ФФУ откроет свою дочернюю компанию по Евро-2012? Если можно, подробнее об этой структуре…
Она начнет работу уже совсем скоро − с 1 марта. Это будет на сто процентов дочерняя компания федерации футбола Украины. В первый год там будут работать 23 сотрудника. Офис будет размещен на первом этаже Дома футбола. К слову, финансирование будет вестись из бюджета УЕФА. На втором этапе штат сотрудников увеличится до 200 человек. И тогда уже офис будет располагаться в другом месте − не в Доме футбола. Кстати, уже известен и руководитель этой структуры. Но имени его я пока называть не стану. Чуть позже.
Скажите, удовлетворенность гостей ходом подготовки наших городов сильно ощущалась?
Безусловно. Делегация УЕФА увидела то, чего, возможно, и не ожидала увидеть. Так что, позитив был очевиден.
Насколько привлекателен сегодня инвестиционный климат в Украине? Все-таки, кризис…
Скажу так… Количество потенциальных спонсоров сегодня не только не падает, но и увеличивается. Инвестиционный климат, несмотря ни на что, остается очень привлекательным.
Посетит ли Украину лично президент УЕФА Мишель Платини? И когда этот визит может состояться?
Платини обязательно посетит Украину. Это произойдет в апреле. Об этом говорил мне как он сам, так и Дэвид Тейлор. Перед решением, которое примет УЕФА 8 мая, президент должен воочию убедиться, в каких городах есть просто «патриотизм», а где идет настоящая работа.
+++
Євро-2012 у фокусі зарубіжних ЗМІ
Юрій Банахевич
Укрінформ
09.02.09
Протягом минулого тижня зарубіжні ЗМІ продовжували відстежувати процес підготовки України та Польщі до Євро-2012. Особливу увагу у публікаціях приділено результатам перевірки інспекцією УЄФА стану виконання робіт в Україні у рамках підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
Як відзначило російське інформагентство РІА «Новости», делегація УЄФА на чолі з генеральним секретарем Девідом Тейлором висловила позитивну оцінку підготовці України до Турніру. «Здається, що економічна криза, яка охопила світ, не вплинула на українські міста та їх намагання прийняти у себе футбольний чемпіонат», − цитує РІА «Новости» заяву Д.Тейлора після завершення української частини турне. За словами європейського чиновника, побачене додає оптимізму щодо успішної підготовки та проведення Євро-2012.
Крім того, Польська агенція преси (РАР) поінформувала про схвальну оцінку, яку європейські футбольні функціонери надали українським містам, що намагаються отримати право повести у себе поєдинки чемпіонату. Зокрема, з посиланням на президента ФФУ Григорія Суркіса РАР повідомила, що фінальну частину єврофоруму в Україні прийматимуть чотири міста. “Важливою різницею в оцінках УЄФА щодо підготовки України та Польщі є те, що вже не чуємо жодних заяв стосовно можливості непропорційного розподілу міст-господарів у кожній з цих країн. Немає жодних сумнівів, що в Україні Євро-2012 прийматимуть чотири міста”, − цитує РАР слова Г.Суркіса.
Польська агенція преси відзначила, що президент ФФУ задоволений результатами візиту інспекторів УЄФА в усіх українських містах. РАР також поінформувала своїх читачів: у квітні в Україну приїде президент УЄФА Мішель Платіні, а у травні буде остаточно визначено перелік міст, в яких проводитимуться матчі чемпіонату Європи 2012 року.
Польське місто Познань офіційно висунуло власну кандидатуру для організації церемонії розподілу по групах країн-фіналістів Євро-2012, інформує Познанський офіс Євро-2012. Організатори сподіваються, що успішне проведення грудневої конференції ООН з кліматичних проблем у Познані, в якій брали участь понад 12 тисяч осіб, схилить європейських футбольних чиновників до вибору їхнього міста. “Маємо прекрасну базу й досвід в організації такого роду подій. Тому ми вирішили позмагатися за організацію церемонії, але важко оцінити, які у нас шанси”, − висловив думку керівник офісу Євро-2012 у Познані Збігнєв Таларчик.
Інформаційний портал onet.рl пише, що польські залізничні комунікації (РКР) планують до Євро-2012 значно модернізувати центральний вокзал у Варшаві. Зокрема, керівники РКР витратять до 30 млн злотих (близько 8 млн доларів США) на нове освітлення, встановлення новітніх інформаційних покажчиків та моніторів, а також на вдосконалення інфраструктури, необхідної для пересування інвалідів.
“До Євро-2012 буде проведено незначний ремонт на вокзалі, який не змінить його зовнішнього вигляду. Він спрямовуватиметься на те, щоб зробити вокзал більш комфортним для пасажирів: з кращим освітленням усередині, з комфортними умовами для інвалідів та кращою інформаційною системою для пасажирів”, − відзначив речник РКР Міхал Вжосек. За його словами, новий центральний вокзал у Варшаві будуватиметься вже після Євро-2012.
Як повідомило польське телебачення (TVP), згідно з опитуванням Центру досліджень громадської думки (OBOP), 48% поляків вважають, що економічна криза не перешкоджатиме підготовці країни до Євро-2012. Водночас 42 відсотки респондентів схиляються до думки, що економічна ситуація все ж вплине на процес підготовки до турніру.
+++
Готелю «Вікторія» у Донецьку поки не вистачає земельної ділянки для будівництва нової будівлі
Олена Васина
Укрінформ
09.02.09
Будівництво другої черги готельного комплексу «Вікторія» утруднено через проблеми з виділенням земельної ділянки. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМУ, існуючої ділянки для будівництва недостатньо.
За даними Донецької облдержадміністрації вже отриманий дозвіл на проведення проектних робіт для будівництва будівлі готелю. Ведеться розробка проектно-кошторисної документації, за якою буде створено додатково 139 номерів. На чергову сесію міської ради винесене питання з відведення земельної ділянки під будівництво. Сума фінансування в 2008 році становила 60 мільйонів гривень.
Сьогодні готель має 38 затишних і просторих номерів з вишуканим інтер'єром і всіма зручностями. Крім того, в готельний комплекс входять ресторан, бари, фітнес-центр,
Spa, салон краси, тенісний корт. У 2009 році в готелі буде розташовуватися штаб-квартира юнацького Євро-2009.
+++
Лошадиные бега прошли под песни Черновецкого
Kp.ua
09.02.09
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
(…)Семья мэра ФК «Арсенал» не покупала
Пока на ипподроме шли соревнования, жена Черновецкого Алина Айвазова сделала сенсационное заявление, касающееся ФК «Арсенал» (Киев).
− Нет, не владеем, − ответила Алина Степановна на вопрос журналиста, владеет ли Черновецкий футбольным клубом «Арсенал». − И даже не пытались его купить.
Напомним, на одной из пресс-конференций мэр рассказывал о том, что желает купить «канониров» за 1 гривну. И передать этот клуб в управление своему сыну Степану.
− Да, он (Черновецкий. − Авт.) сказал, − согласилась с нашими доводами супруга мэра. − И он отвечает за свои слова. А я отвечаю за свои слова. Я вам говорю, что мы ничего не покупали и не собираемся покупать.
Мы попросили прокомментировать ситуацию Вадима Рабиновича, который до недавнего времени являлся президентом ФК «Арсенал»:
− Там очень непростая ситуация по бухгалтерии. Поэтому я завтра уточню, кому принадлежит клуб, и вам отвечу.
+++
Кабінет Міністрів України затвердив проект та титул будови реконструкції аеродрому аеропорту «Львів»
Mintrans.gov.ua
09.02.09
Кабінет Міністрів України своїм Розпорядження від 28 січня 2009 р. № 103-р затвердив проект та титул будови реконструкції аеродрому державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів».
Проект реконструкції було розроблено Українським державним проектно-технологічним науково-дослідним інститутом цивільної авіації “Украеропроект” та рекомендований до затвердження Центральною службою Укрдержбудекспертизи Мінрегіонбуду.
Загальна площа штучного покриття, що підлягає реконструкції становить 376 763 кв. м, у тому числі − 180 154 кв. м штучної злітно-посадкової смуги, 59 610 кв. м руліжних доріжок та 136 999 кв. м перонів.
Загалом на будівництво, відповідно до розпорядження, планується витратити 978, 58 млн. грн., у тому числі − 647, 358 млн. грн. на будівельно-монтажні роботи та 94, 545 млн. грн. на устаткування, меблі та інвентар.
Орієнтовний строк будівництва: 24 місяці.
+++
Юрій Гудима: «Чи потрібне Євро-2012 у Львові, якщо це буде «свято перемоги» для декількох олігархів?»
Іванка Тростянець
Wz.lviv.ua
09.02.09
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
З минулих років львів’янам запам’яталася боротьба “бютівців” за зниження вартості комунальних послуг, скасування двоставкового тарифу на оплату теплової енергії. Про своє бачення нагальної ситуації, плани і перспективи подальшої роботи голова фракції Юрій Гудима (на фото) розповів у розмові з кореспондентом “ВЗ”.
− Пане Юрію, чи задовольняє вас те, як працює міськрада і як складаються відносини між депутатами та виконавчою владою міста?
− Досвід понад двох років депутатства переконує, що робота депутатського корпусу може і повинна бути підсилена. Перш за все, у напрямі контролю за роботою виконавчих структур міської влади та міського голови Львова. Для цього не потрібно надзусиль, не потрібно чекати реформи місцевого самоврядування. Необхідно примусити виконавчу владу дотримуватися чинного законодавства та регламенту міськради, в першу чергу, чітко виконувати рішення, які приймають депутати. Відносинам між депутатським корпусом та виконавчою владою міста бракує прозорості та довіри.
− Які конкретно претензії має БЮТ до виконавчої влади і що необхідно зробити, щоб виправити ситуацію?
− Візьмемо, до прикладу, ситуацію з будівництвом стадіону до Євро-2012. Мені боляче, що цей грандіозний проект, з яким громада Львова ще не так давно пов’язувала сподівання на бурхливий розвиток всієї інфраструктури міста, перетворився на кулуарну справу декількох чиновників та бізнесменів.
Будемо чесними перед собою та львів’янами: великою мірою з вини керівництва Львова складається реальна загроза тому, що громаду Львова просто буде усунуто від впливів на реалізацію цього проекту. Чи потрібні стадіон і саме Євро-2012 у Львові, якщо це буде “свято перемоги” для декількох олігархів, які зароблять на цьому чималі гроші, а громаду Львова залишать потім наодинці з питанням, що далі робити з цим стадіоном і як його утримувати? Ситуацію ще не пізно виправити, от тільки ми, депутати, не відчуваємо бажання міського голови та чиновників повернутися до діалогу і співпраці з депутатським корпусом.
− Що конкретно повинна зробити виконавча влада для відновлення конструктивної співпраці із депутатами з цього питання?
− Затвердити Програму реалізації Євро-2012 у Львові. Цей документ навіть не прийнято за основу. Забезпечити громадськості доступ до всіх документів, пов’язаних з будівництвом стадіону, яке, до слова, ведеться коштом громади.
Минулого року міськрада виділила 80 млн. грн. на будівництво стадіону. Виконавча влада прозвітувала за те, що роботи ведуться, і навіть взимку вже розпочали будувати котлован під майбутній стадіон. Однак кошторису будівництва стадіону до цього часу не затверджено, а за вже використані кошти ніхто не прозвітував.
Відсутня ясність у питанні проекту, за яким будується стадіон. Ми, депутати, не маємо достовірної інформації про те, на яких умовах австрійська фірма “Альпіна” погодилася передати Львову і чи остаточно передала розроблений нею проект будівництва стадіону. Ніхто офіційно не озвучив остаточної суми, яку заплатило місто за право власності на цей проект.
Щодо бажання виконавчої влади взяти кредити для подальшої реалізації проектів, пов’язаних з Євро-2012, ми не заперечуємо тези про те, що в умовах фінансової кризи, а також за умов, коли землю та майно вкрай невигідно продавати, кредити стають вигідними, і якщо місто має можливість їх отримати, то це добре. Але депутатів насторожує те, що виконавча влада не готова прозоро управляти та розпоряджатися цими кредитами, в тому числі подати плани їх використання та звітувати за ці позичені гроші перед міськрадою. Тому це питання буде одним із найгостріших у формуванні бюджету розвитку міста.(…)
+++
Кириленко: Місцева влада повинна мати захищені і наповнені бюджети
Nuns.com.ua
09.02.09
“Ми вносимо цілу низку документів, які покликані стабілізувати надходження до місцевих бюджетів. Ми продовжуємо наполягати, що єдина реальна влада в країні − це міські, сільські і селищні голови. Ці люди сам на сам з інтересами громади воюють проти бюрократів усіх партійних кольорів і всіх рівнів посад”. Про це під час прес-конференції заявив голова депутатської групи “За Україну!” В’ячеслав Кириленко.
“Ми підготували і вносимо зміни до Бюджетного кодексу, які дозволяють стабілізувати частку тих надходжень, які залишаються в місцевих бюджетах і залишаються в розпорядженні місцевої громади”, − зазначив Кириленко, додавши, що “зараз такої можливості місцеві громади не мають”.
“Ми вважаємо, що земельний податок повинен залишатися в розпорядженні місцевих громад”, − заявив голова депутатської групи “За Україну!”. Кириленко також поінформував, що запропоновані зміни стосуватимуться скасування тих місцевих податків і зборів, які потребують більше коштів на їх адміністрування, ніж вони наповнюють бюджет.
“Крім того, потрібно вилучити ті податки, які перешкоджають підприємництву”, − наголосив політик. Зокрема, на думку Кириленка, скасування потребує готельний збір, особливо в контексті розвитку туристичної інфраструктури у зв’язку з підготовкою до Євро-2012.
“Депутатська група “За Україну!” буде наполягати, щоби відповідні профільні комітети в парламенті розглянули наші пропозиції і ми дали можливість людям, які працюють в містах, селах, селищах, мати захищені і бодай мінімально наповнені місцеві бюджети”. − резюмував політик.