Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет − нейтральные оценки
Подрядчики работ по реконструкции НСК «Олимпийский» будут определены через 2-3 недели − «Киевгорстрой»
Interfax.com.ua
23.12.08
Подрядные организации, которые будут задействованы в выполнении работ по реконструкции Национального спортивного комплекса (НСК) «Олимпийский», будут отобраны через две-три недели, сообщил президент АО «Холдинговая компания «Киевгорстрой» (Киев), выступающего генподрядчиком реконструкции, Петр Шилюк.
«Будут выбраны недельки через две-три. Мы сейчас готовим списки. По договору мы обязаны как генподрядчик согласовать в письменной форме с заказчиком все организации, которые будут принимать участие в работе», − сказал он журналистам после заседания штаба по реконструкции стадиона в Киеве во вторник.
Кроме того, по словам П.Шилюка, в ближайшее время будут проведены тендеры на закупку строительных материалов, необходимых для выполнения реконструкции стадиона.
«Мы создали отдельное еще управление по работе по реконструкции НСК «Олимпийский», − добавил он.
Генеральный директор ООО «Солстрой» (Киев) Олег Живицкий, в свою очередь, сообщил, что на сегодняшний день «завершены демонтажные работы по всем разрешениям, которые нам дал заказчик».
По информации главного инженера «Киевгорстроя» Александра Галицкого, согласно предварительному графику работ по реконструкции стадиона, на январь 2009 года необходимо около 29 млн грн.
«Мы предварительно набрали объемы работ приблизительно на 29 млн грн при плане 26 млн грн. Я прошу разрешения еще доработать его на протяжении одних суток и подать его вам на утверждение», − сказал он.
По его словам, для выполнения работ по реконструкции стадиона в январе планируется привлечение 11 основных организаций и около 700 человек специалистов.
Как сообщалось, в конце ноября состоялось подписание соглашения о генеральном подряде на выполнение работ по реконструкции НСК «Олимпийский» с акционерным обществом «Холдинговая компания «Киевгорстрой» между исполняющим обязанности генерального директора госпредприятия «НСК «Олимпийский» Дмитрием Чернявским и президентом «Киевгорстроя» Петром Шилюком.
АО «ХК «Киевгорстрой» создано на базе имущества государственной коммунальной строительной корпорации «Киевгорстрой» в 1994 году путем объединения в его уставном капитале контрольных пакетов акций 28 предприятий и других активов. 80% акций холдинга принадлежат киевской территориальной общине.
«Киевгорстрой» в 2007 году увеличило чистую прибыль в 2,7 раза − до 44,054 млн грн, его чистый доход составил 982,862 млн грн, что в 2,4 раза больше по сравнению с 2006 годом.
Уставный капитал АО «ХК «Киевгорстрой» к концу 2007 года составил 16,535 млн грн.
+++
Західноукраїнську футбольну академію відкриває ФК «Карпати»
Zaxid.net
23.12.08
«За кілька днів на базі Львівського училища фізичної культури ФК «Карпати» офіційно відкриє Західноукраїнську футбольну академію. Це буде унікальний проект на теренах України, оскільки у ньому поєднуватиметься бюджетна організація з приватними коштами», − повідомив сьогодні, 23 грудня, на прес-конференції директор ЛУФК Степан Родак.
Незважаючи на те, що відділення футболу у ЛУФК існує з 1969 року і виховало чимало знаменитих футболістів (Баль, Рац, Лужний, Тищенко, Татарчук, Мущинка, Чигринський), училище для заняття футболом досі не мало належної спортивної бази. І лише з відновленням співпраці з ФК «Карпати», за інформацією Степана Родака, вдалося покращити стан справ у цьому плані. Уже збудовано поле зі штучним покриттям, а також зроблено капітальний ремонт гуртожитку, у якому проживатимуть учні з інших областей України.
Як повідомив почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський, в академії навчатимуться найздібніші юні футболісти з усієї Західної України. Проте якщо учні ставитимуться до навчання безвідповідально, то за це відповідатимуть усі − від самих учнів до тренерів. «Сьогодні заробити гроші на футболі в Україні неможливо, тому цей проект суто патріотичний», − зазначив Петро Димінський.
Раніше у відділенні футболу працювало 4 тренери, а після того, як цим проектом заопікувалися «Карпати», кількість тренерів збільшено до 13. На кожну вікову групу учнів буде по 2 тренери, тому відтепер буде кому не лише тренувати дітей, але й шукати з усієї Західної України найталановитіших юних футболістів.
+++
Олександр Савченко: «Безпеці на Євро-2012 − міжнародні стандарти»
Euro2012.ukrinform.ua
22.12.08
Відома істина: саме відсутність належного порядку на футбольних матчах безпосередньо впливає на їх відвідання вболівальниками. На жаль, звичною вже стала картина: напівпорожній стадіон, відкриті всім протягам незатишні трибуни, несамовите скандування двох-трьох сотень «ультрас», неадекватна поведінка яких − не така вже й рідкість. жбурляння палаючих фаєрів, а інколи й крісел… Усе це наводить на сумні роздуми. Вряди-годи в «фанатські» сектори в бадьорому темпі вриваються у повній амуніції «стражі порядку». Серед збуджених підлітків і молоді вони почуваються цілком впевнено − в будь-який момент емоційно заклопотану юрбу можна заспокоїти сучасними спецзасобами. Однак такі дії тих, хто повинен забезпечувати порядок на спортивних аренах, ефективними назвати не можна. Більше того, як свідчать події на стадіонах у Києві, Львові, Охтирці − цей список можна продовжувати − вони тільки провокують та загострюють ситуацію.
Проблеми взаємостосунків «фанатів» з органами міліції, які повинні забезпечувати нормальні умови проведення змагань і безпеку громадян, набувають особливої актуальності. Вони значною мірою формуватимуть атмосферу Євро-2012, до якого буде прикута увага чи не всього цивілізованого світу.
На думку заступника міністра внутрішніх справ Олександра Савченка, який до того ж є національним координатором з питань безпеки під час проведення Євро-2012, уся робота в цьому напрямку потребує якісного поліпшення. Щоб бути на висоті сучасних вимог, необхідно докорінно перебудувати не тільки її форми й методи, а й відпрацювати принципово нову концепцію, на основі якої взаємодіятимуть усі сторони, котрі відповідають за належну підготовку й проведення престижного європейського змагання. Фундамент її складатимуть нові підходи, відповідність міжнародним стандартам.
«Ми почали з того, − розповів посадовець, − що в департаменті державної безпеки, який забезпечує громадський порядок на території міст і сіл України, створили окремий відділ, який опікується проблемами Євро-2012. Очолює цей підрозділ перший заступник керівника департаменту. У кожному регіоні діятимуть відділи чи групи, відповідальні за цю роботу. Особливу увагу приділяємо містам, де безпосередньо проходитимуть змагання, а також регіонам, де очікується найбільше туристів. Водночас правоохоронці здійснюють як роботи з підготовки до Євро-2012, так і контроль за їх виконанням. Наприклад, підрозділи боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України постійно контролюватимуть хід будівництва на НСК “Олімпійський” і, зокрема, витрату бюджетних коштів».
Заступник міністра повідомив журналістів, що вже розроблено галузеві програми, які затвердив Кабінет Міністрів. Вони є частиною державної галузевої програми підготовки до Євро-2012, де передбачено виділення певних коштів, що будуть направлені на підготовку фахівців. Передусім, ідеться про вивчення іноземних мов у обсязі, необхідному для спілкування. Особливо це стосується працівників, які здійснюватимуть безпосередню роботу в приймаючих містах та туристичних центрах. Важлива складова підготовки − вивчення досвіду забезпечення порядку при проведенні аналогічних змагань. Співробітники МВС побували в Австрії і Швейцарії, Німеччині, а також у Китаї, де вивчали досвід підготовки до Олімпійських ігор. «Висновок: є чому вчитися і є над чим працювати за час, що залишається до Євро-2012. Зокрема, належить оснастити створені підрозділи сучасною технікою, переважно − відео. Це дасть можливість спостерігати і контролювати стан правопорядку в місцях перебування великої кількості людей».
Усього ж, як наголосив Олександр Савченко, Міністерству внутрішніх справ на підготовку до Євро-2012 заплановано виділити 333 млн. грн. «Якщо в нинішньому році, − сказав він, − ми освоюємо 40 млн. грн., які, на жаль, надійшли не в повному обсязі, і ми відшукали резерви із бюджету МВС, то в наступному році плануємо освоїти 45 мільйонів, в 2010 році − вже 63, а в 2011 році − 185 млн. гривень».
Важливий етап − затвердження постановою Кабінетом Міністрів підготовленої МВС концепції забезпечення безпеки під час проведення Євро-2012. Цей документ узгоджено з 20 міністерствами та відомствами, він є основоположним у всій нашій роботі. Такої концепції раніше не існувало, керувалися розрізненими нормативними актами підготовки спортивних споруд до змагань, забезпечення там порядку. Але діючі нині документи мають здебільшого локальний характер, їм бракує комплексного підходу, вони потребують оновлення з урахуванням сучасних реалій. Нова концепція визначає як сфери забезпечення життєдіяльності об’єктів, що будуть задіяні під потреби гостей, так і можливість узгоджувати на стадії проектувальних робіт, передбачаючи, наприклад, наявність службових приміщень, стоянок автотранспорту.
Крім того, внесено зміни до постанови Кабміну про порядок підготовки спортивних споруд. Уперше − згідно вимог УЄФА − робиться спроба розмежувати відповідальність організаторів, власників спортивних споруд, Федерації футболу й міліції при проведенні змагань. Мається на увазі, що за безпеку безпосередньо в ядрі стадіону при проведенні матчів відповідають їхні організатори і власники споруди за допомогою стюардів. Водночас заступник міністра зазначив, що «досі в українському правовому полі системи стюардів не існувало, і цей інститут лише починає створюватися. Міліція готова сприяти цьому процесу і надавати необхідну допомогу у навчанні стюардів», − зазначив О.Савченко. МВС, наприклад, докладе зусиль, щоб стюарди потрапили у класифікатор професій Мінпраці. «Вони повинні мати певні повноваження, закріплені у законі, тому невиконання вимог стюарда на спортивних спорудах каратиметься», − наголосив О.Савченко.
Все, що відбувається поза межами стадіону, забезпечує міліція та інші правоохоронні органи. Що це дає? Врешті, при проведенні змагань повсюдно в Європі головним критерієм служить не кількість міліціонерів, задіяної техніки, допоміжних засобів, а рівень стосунків з громадянами, наскільки він буде товариським. Термін «дружнє ставлення» − основний при оцінці роботи тих, хто відповідає за забезпечення порядку. Олександр Савченко повідомив, що на вироблення саме такого ставлення орієнтує документ про розмежування відповідальності між організаторами матчів, власниками споруд і міліцією. Хоча досягти цього буде нелегко з певних об’єктивних, так і відомих суб’єктивних причин.
Основною проблемою для охоронців правопорядку стануть так звані «фан-зони». Чим зайняти вболівальників? Раніше, наприклад, коли до Києва приїжджали фанати московського «Спартака», і загроза зіткнення з вболівальниками «Динамо» ставала невідворотною, гостей відвозили на Труханів острів, а перед початком матчу завозили на стадіон. Достеменно зрозуміло, що під час проведення Євро такі, з дозволу сказати б, заходи не спрацюють і виглядатимуть дивно. Згадана концепція передбачає, що організатори змагань повинні забезпечити за допомогою різноманітних заходів, у тому числі й розважального характеру, не тільки зайнятість вболівальників, але й високоякісне задоволення їхніх запитів і потреб.
Інша справа − бешкетництво та радикальні прояви небезпечної поведінки в громадських місцях, що являють безпосередню загрозу здоров’ю і життю людей. Як наголосив посадовець, проблема взаємодії з такими особами завжди актуальна. «Ми внесли до Верховної Ради проект закону, яким передбачається нова норма про порушення громадського порядку під час проведення спортивних заходів на спортивних спорудах. Під цю категорію підпадуть бешкетники, які брутально й неодноразово порушують порядок. В результаті матимемо можливість не тільки затримувати та карати їх відповідним чином, а й після скоєння повторних порушень − не допускати їх на спортивні заходи. Сучасні відеокамери дозволяють розпізнавати порушників у нетверезому стані, з забороненими предметами, виявляти їх безпосередньо в натовпі. Можна буде скласти своєрідну відеотеку, такі, до речі, існують в багатьох країнах, з котрими ми плануємо налагодити співробітництво по лінії Інтерполу.
Законопроект про внесення змін в Адміністративний кодекс знаходиться у Верховній Раді, після його ухвалення ми зможемо обмежувати доступ на стадіони тих «ультрас», які неодноразово допускали порушення. При цьому заступник міністра наголосив, що для вирішення проблеми треба буде звертатися до суду − іншого шляху не існує. Він також нагадав, що функціонує спільна українсько-польська комісія по забезпеченню безпеки при проведенні футбольних матчів, яку очолюють міністри внутрішніх справ країн, у яких пройде чемпіонат Європи 2012року.
… Олександр Савченко настроєний оптимістично. На його думку, досягнення поставленої мети − забезпечення міжнародного рівня при проведенні Євро-2012 з точки зору безпеки − цілком реальна річ.
+++
Телеміст «Київ − Львів»: «Є позитивні зрушення…»
Володимир Кулеба
Euro2012.ukrinform.ua
22.12.08
Інформаційний центр «Євро-2012 − Україна» провів перший телеміст, в ході якого було проаналізовано готовність одного з міст-претендентів − Львова до проведення фінальної частини престижного турніру. Так співпало, що саме в цей день − 19 грудня − тільки трохи раніше за часом, відбулося засідання Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні Євро-2012 під головуванням Президента України Віктора Ющенка. З основними тезами його виступу журналістів, які зібралися в прес-центрах Укрінформу в Києві та Львові, ознайомив керівник Виконавчої дирекції Євро-2012 Федерації футболу України Іван Федоренко. Він, зокрема, відзначив, що Президент України закликав доносити до суспільства позитивну інформацію щодо цього процесу, в цілому позитивно оцінив динаміку підготовки протягом нинішнього року, який став, по суті, організаційно-підготовчим. «Ми мали на меті, відзначив Президент, забезпечити підготовку програмно-планових документів, сформувати систему управління, визначити обсяги і джерела фінансування та провести початковий етап відповідних будівельних робіт».
Серед головних зрушень він, зокрема, назвав відкриття у вересні стадіону в Дніпропетровську, початок підготовки НСК «Олімпійський» − завершення демонтажу центру «Троїцький», підписання контрактів з генеральним проектувальником (GMP) і генеральним підрядником («Київміськбуд») та початок з 1 грудня будівельних робіт. Водночас Президент критично оцінив порожні розмови і скандали, які виникають навколо теми підготовки до ЄВРО-2012. У той час, коли кожний, причетний до підготовки ЄВРО-2012, має усвідомлювати важливість формування в суспільстві позитивних очікувань.
Говорячи про проблему підготовки інфраструктури, Президент відзначив «неприпустимо повільне» приведення аеропортів у відповідність до вимог УЄФА. Запропоновано до січневого засідання Координаційної ради провести власну оціночну місію підготовки аеропортів кожного з шести міст, що претендують на прийняття ЄВРО-2012, і визначитися − які два з них можна пропонувати лишити поза програмою через незадовільну роботу.
Пролунали зауваження щодо забезпечення готельної інфраструктури розміщення учасників та гостей чемпіонату. Президент нагадав, що, за інформацією уряду, для виконання вимог УЄФА Генплан підготовки цієї інфраструктури передбачає наявність у 2012 році 77 готелів категорії 5*, 121-го готелю категорії 4* − з них належить побудувати відповідно 70% від запланованої кількості та 55%.
«При цьому уряд запропонував місцевим органами виконавчої влади, органам місцевого самоврядування спростити дозвільні процедури, використати пільгові механізми, низку преференцій у роботі з інвесторами, які забезпечують розбудову інфраструктури розміщення», − нагадав В.Ющенко, також відзначивши недостатньо ефективну роботу місцевої влади в цьому напрямку.
Що стосується проблем підготовки інфраструктури, то на засіданні Координаційної ради було відзначено, що голови облдержадміністрацій, мери міст особисто відповідальні за кінцевий результат − а саме: чи використають їхні міста наданий їм шанс прийняти престижне змагання, до якого буде прикуто увагу всього цивілізованого світу. У цьому контексті Іван Федоренко зауважив, що часу залишилося небагато − експерти УЄФА визначать конкретні міста вже у травні 2009 року.
Чи потрапить до їх числа Львів? Природно, ці питання цікавили журналістів як у Києві, так і у Львові. Директор департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради Олег Заставний у своєму виступі розповів, що останнім часом роботи прискорилися, зокрема, по реконструкції аеропорту. Вдалося знайти вітчизняного підрядника на будівництво стадіону − маріупольську компанію «Азовінтекс», яка одразу і без розкачки взялася до роботи. Є надія, що відставання, допущене в попередні місяці, вдасться ліквідувати, і вийти на заплановані строки. Зараз практично завершено земляні роботи, в січні 2009 р. розпочнеться заливка фундамента, ведеться будівництво тимчасових доріг, будівельного містечка, фундаментів під монтажні крани. Всього до будівництва залучено більш як 100 чоловік, 70 одиниць техніки. А на завершальній стадії спорудження стадіону ці цифри збільшаться в рази. Львівською міськрадою, повідомив Олег Заставний, підписано угоду про співпрацю з консорціумом німецьких компаній стосовно розробки загальноміської транспортної стратегії Львова. Тепер упродовж п’яти місяців компанія розроблятиме для Львова проекти у сферах управління транспортною інфраструктурою на найближчі 20 років.
Проте, як зазначалося під час обговорення в ході телемосту, залишається ще чимало проблем, невирішених питань. Не досягнуто взаєморозуміння з голландськими партнерами стосовно програми «Львівська євроколія», не дійшли руки у організаторів до туристичних проблем, відсутні стратегічні підходи у створенні готельної інфраструктури. Найбільше «вузьких» місць в реконструкції аеропорту, нинішній стан якого викликає занепокоєння. Потребують значно більшої уваги організаторів питання медичного обслуговування та забезпечення належного рівня безпеки під час проведення змагань.
Підбиваючи підсумки обговорення, Іван Федоренко зазначив, що Львів має шанси з міста-претендента стати одним з господарів Євро-2012. Та для цього належить значно поліпшити якість усієї організаторської роботи, наповнити її конкретним змістом, підвищити вимогливість до тих, кому доручено забезпечити ту чи іншу ділянку. Якщо все це буде виконано, наголосив виконавчий директор проекту Євро-2012 ФФУ, Львів зможе претендувати на проведення змагань. «Ми все зробили, щоб Львів із зони високого ризику вийшов до низької зони. У кожного міста є проблеми. Без Києва і Варшави Євро не пройде, а на інші три місця претендують п'ять наших міст», − сказав він.
Вирішено, що такі телемости проводитимуться регулярно, наступний стане оглядом підготовки до Євро-2012 в Донецьку.
+++
Вчимося на чужих успіхах та помилках
Валентина Брязгунова
Euro2012.ukrinform.ua
22.12.08
Чемпіонат Європи з футболу і, зокрема, його фінал − це не лише видовищне змагання кращих з кращих, це, передусім, величне і красиве свято для мільйонів палких шанувальників цього популярного виду спорту. То ж аби не розчарувати прихильників, команди стараються продемонструвати на полі свою майстерність і талант, а організатори турніру створюють усі найкращі умови для такого незабутнього дійства. Вони заздалегідь продумують все до найменших дрібниць: від талісману, сувеніру на згадку до комфорту та безпеки на стадіоні, в готелі, у транспорті. Скажімо, вже зараз, за чотири роки до Євро-2012, інспектори та експерти УЄФА діляться з українцями й поляками досвідом проведення попередніх таких турнірів у Португалії, Австрії, Швейцарії, враховуючи усі їхні плюси та мінуси. Так, минулого тижня у Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція, де розглядали питання захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів під час проведення ЧЄ з футболу у 2012 році, а також випадки протизаконної комерційної діяльності, що завдає шкоди європейській футбольній федерації. У роботі конференції взяли участь Ілля Шевляк, голова Координаційного бюро з питань підготовки та проведення в Україні фіналу ЧЄ з футболу у 2012 році, Ростислав Карандєєв, заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, Іван Федоренко, директор Виконавчої дирекції Євро-2012 ФФУ, Микола Паладій, голова Держдепартаменту інтелектуальної власності, а також провідні фахівці УЄФА з даного питання − Келлі Ланс, голова юридичного супроводу змагань та Франсуа Жіндра, юридичний радник.
Чемпіонат з футболу − солідна торгова марка
Жодне спортивне, мистецьке дійство не обходяться без участі спонсорів. Комерційні структури подекуди навіть виборюють почесне право долучитися до такої події, рекламувати певні логотипи чи символи на своїй продукції. ЧЄ з футболу − це, свого роду, також торгова марка, власність, яка належить УЄФА. Тому використовувати її мають право лише ті , хто уклав з асоціацією відповідну угоду на таку співпрацю. В УЄФА відстежують, як сторони забезпечують захист прав інтелектуальної власності і задля цього створили комерційний департамент, який передбачає юридичну підтримку проведення тих чи інших спортивних заходів(окрім чемпіонатів з футболу ця структура опікується лігою чемпіонів, кубком Європи, молодіжними турнірами, пляжним та зальним футболом).
Під час проведення ЧЄ, зазвичай, УЄФА має кілька комерційних партнерів. Наприклад, на попередньому це було 6 партнерів із всесвітніми правами на 4 змагання, євроспонсори, тобто офіційні спонсори УЄФА, та 4 національні спонсори − солідні компанії зі світовим статусом. Усі вони мали ексклюзивне право використовувати символіку Євро-2008: продавати, рекламувати, поширювати цей продукт, отримавши попередньо для цього ліцензії. На жаль, у світі чимало спритників, котрі намагаються розбагатіти за рахунок чужої власності, у даному разі − інтелектуальної. Із такими не раз мали справу організатори футбольного Чемпіонату Європи. Тому УЄФА постійно відстежує на місці і дистанційно, як дотримуються прав інтелектуальної власності, а при потребі − допомагає захистити тих, хто постраждав від паразитичного маркетингу. Вона має своїх спостерігачів, співпрацює з компетентними органами, щоб унеможливити порушення у даній сфері.
Досвід європейської футбольної федерації, як позитивний, так і негативний, дуже знадобиться Україні під час підготовки та проведення Євро-2012: вчитися треба не лише на чужих успіхах, але й на чужих помилках. „Це перший системний семінар, який проводиться в рамках підготовки до проведення чемпіонату, − відзначив голова Координаційного бюро з підготовки та проведення в Україні Євро-2012 Ілля Шевляк. − Він якраз спрямований на виконання тих завдань, які визначені державною цільовою програмою, пунктом 11, яким безпосередньо ви разом з нами маєте опікуватися. Розуміючи важливість даного завдання і розробляючи структуру новоствореного Координаційного бюро, ми окремо передбачили цей напрямок у структурі Секретаріату Кабінету міністрів”. Ілля Шевляк детально зупинився на трьох блоках проблем, серед яких − і юридичний. Він наголосив, що йому, фаховому юристу, дуже приємно брати участь у семінарі, який стосується захисту прав інтелектуальної власності.
У даному питанні − непочатий край роботи. Подейкують, що вже з’явилася “підпільна” горілка „ Євро-2012”. Та це лишень перший сигнал, а попереду ж − чотири роки… Тому необхідно привести у відповідність закон про ЧЄ до закону про охорону прав на знаки для товарів та послуг.
До захисту прав інтелектуальної власності УЄФА має безпосереднє відношення й українська Федерація футболу, на чому наголосив Іван Федоренко, директор Виконавчої дирекції Євро-2012 ФФУ. Як наглядний приклад − стенди у холі приміщення, де проходила конференція, на яких чітко видно, що дозволяється рекламувати під час футбольних турнірів, себто, діючі логотипи, а що заборонено − заявки, за якими прийнято рішення про відмову реєстрації знаків та видачі патентів на промислові зразки. Стосовно останніх, то, по-перше, вони не вельми естетичні з художнього погляду, а, по-друге, − настільки неоковирні та безграмотні, що сором людям показувати. І нарешті − у нас ще немає власної української емблеми ( її має схвалити УЄФА), щоб використовувати “Євро-2012” на будь-якій етикетці. Це все поки що самодіяльність, подекуди низькопробна, яка не має права на існування та використання. Отже, з цим треба боротися. Яким чином? Притягати порушників до відповідальності згідно з чинними законами. „На жаль, логотипу до цього часу ще немає, − зауважив Іван Федоренко. − Нам пообіцяли, що максимум до 1 лютого ми його будемо мати. І тоді наша робота буде більш активна. Буде відповідний логотип, і ми вже зможемо ним користуватися. Тоді почнеться робота, пов’язана із сувенірами, з просуванням, з рекламою, з товарами, спонсорами і т.ін”.
УЄФА підійшло до спонсорів майбутнього чемпіонату дуже лояльно − дозволяє мати 8 спонсорів своїх, генеральних, по 4 − приймаючій асоціації і місту, де проходитимуть матчі. Усе повинно узгоджуватися із європейською футбольною федерацією, про що наголошував керівник її юридичного департаменту Кіллі Ланс.
Поки що у нас не було скандалів. Кожне місто-претендент готує свою емблему, чим можуть уже похвалитися у Львові, Дніпропетровську, Харкові, однак її треба обов’язково узгодити з УЄФА. У столиці, очевидно, очікують загальної емблеми турніру, щоб творчо поєднати її із українськими затвердженими символами. Місцеві емблеми не мають правового навантаження, це − не більш ніж естетичне супроводження турніру. „Питання логотипу турніру загалом, − прокоментував ситуацію на моє прохання Ростислав Карандєєв, − є виключно компетенцією УЄФА. І розробкою логотипу займаються безпосередньо УЄФА та фахівці, які перебувають у її штаб-квартирі в Ньоні”. Використання у місцевих емблемах логічного поєднання із загальною емблемою чемпіонату також потребує узгодження з УЄФА.
Євро-2012 однозначно відбудеться в Україні та Польщі
Ми вже починаємо звикати до всіляких „смажених” заяв, які спрямовані на те, щоб посіяти у світі сумніви стосовно спроможності України провести ЧЄ на належному рівні − підмочити репутацію нашої країни. Іван Федоренко засуджує будь-які спроби скомпроментувати Україну в очах європейської спільноти. „Євро-2012 в Україні та Польщі буде однозначно. Ми чітко домовилися зі своїми польськими колегами про партнерство. Якщо буде 8 міст, то буде 4 в Україні і 4 в Польщі, якщо 6 − то по три в Україні і в Польщі”. А ось де відбудеться відкриття і закриття турніру, це залежатиме від того, як ми проведемо реконструкцію НСК „Олімпійський”. Він, за словами Івана Никифоровича, буде одним з найкращих у світі. Близько 200 країн транслює фінал чемпіонату Європи з футболу, тому ми повинні показати Україну у найпривабливішому ракурсі її гостинності, культури, історії, краси.
Учасникам конференції продемонстрували на екрані, як триває реконструкція найголовнішого спортивного об’єкту у столиці, про початок робіт на спорудженні спортивної арени у Львові. По периметру усіх футбольних арен відведуть чимало місця для реклами: по 4 метри від краю поля справа і зліва та по 7 метрів − за воротами. З кожного місця на стадіоні рекламу мають побачити глядачі і об’єктиви телекамер. Наразі у Києві працюють над цим питанням наші фахівці спільно з експертами УЄФА. По інших стадіонах це питання вирішено. НСК „Олімпійський”, таким чином, матиме не 72 тисячі місць, 67400, а так званих чистих, на які продаватимуть квитки, − 63500. У липні наступного року стане до ладу стадіон у Донецьку, у Харкові йде реконструкція повним ходом, в Одесі знесли всі трибуни й продовжують будівництво. Львів також активно розпочав роботу, але він водночас дублює готовий стадіон.
УЄФА має певні вимоги до чистих і прилеглих до стадіонів територій: у цій кілометровій зоні не повинні паралельно продавати продукцію, яка співпадає зі спонсорською, чи розміщувати таку ж рекламу.
Не оминув Іван Федоренко й питання гостинності, розміщення телекомунікацій, наземного транспорту. Що стосується придорожньої інфраструктури, то на сьогодні розроблена концепція облаштування транспортних рекламних коридорів. Найближчим часом її розглянуть в уряді. Аналогічним чином відпрацюють розміщення реклами на залізниці. Щоб забезпечити всі вимоги УЄФА у даному напрямку, Федерація футболу України тісно співпрацює із Міністерством освіти та науки, зокрема з Департаментом інтелектуальної власності.
„Позиція УЄФА така: ніщо не має бути збудоване, що не використовуватиметься у майбутньому”,− наголосив Іван Федоренко. З цією метою готуватимуть для стоянок літаків резервні аеродроми у сусідніх містах, скажімо, у Харкові скористаються полтавським летовищем. До того ж у Полтаві є чотири готелі, які погодилися підписати контракти з сусіднім містом, щоб допомогти облаштувати прибулих уболівальників.
Угоду з УЄФА підписуватиме кожне приймаюче місто, і, зрештою, воно нестиме відповідальність за резервні та додаткові готелі, аеродроми, за фан-зони а, отже, − і за рекламну продукцію у цих місцях. Невдовзі європейська футбольна асоціація визначить головного свого партнера-спонсора в Україні.
У Європі, зазвичай, кожен пивбар чи подібний заклад харчування повинен придбати ліцензію на право трансляції футбольних матчів, як того вимагають закон та УЄФА. Такий закон є й в Україні, та, на жаль, не діє. Як переконує Іван Федоренко, він обов’язково запрацює що ближче до самого чемпіонату.
За чотири наступні роки треба встигнути стільки всього зробити! Ми маємо збудувати дім, обставити його і влаштувати у ньому чудове свято − практично поміняти всю інфраструктуру і навіть ментальність українців. Це, звісно, коштуватиме чималих зусиль та коштів. Яку вигоду з того матимемо? Не варто вже зараз шукати калькулятор − візьмемо його до рук після. Однак нині маємо тішитися з того, що усе робимо не лише, щоб виконати суворі вимоги УЄФА, гостей подивувати, а, перш за все, для себе, для своїх дітей та онуків − для майбутнього України, яка у нас одна. Євро-2012 − це найкраща реклама для нашої країни та її народу.
+++
Правительство Украины намерено в 2009 году достичь макроэкономической стабилизации и возобновить экономический рост − проект программы
Interfax.com.ua
23.12.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Кабинет министров Украины считает своими первоочередными задачами до конца 2009 года достижение макроэкономической стабилизации и восстановление роста экономики при минимизации социальных последствий экономического кризиса.
Об этом говорится в проекте программы деятельности правительства, текст которой размещен на официальном сайте Верховной Рады.(…)
(…)Согласно проекту программы, правительство планирует возобновить экономический рост путем поддержки реального сектора экономики, в частности, диверсификации экспорта и частичной переориентация экспортеров на внутренний рынок, путем импортозамещения, строительства жилья, развития современной инфраструктуры, включая реализацию проектов , связанных с проведением финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу; погашения задолженности предприятий, включая аграрные предприятия, и возобновление достаточного уровня их оборотных средств.(…)
+++
Донецкая область определила коммерческого партнера к Евро-2009
Donetsk.proua.com
23.12.08
Коммерческим партнером проведения Евро-2009 в Донецкой области определена ООО «Рекламная издательская компания «Промо». Об этом сегодня на заседании оргкомитета по подготовке Евро-2009 сообщил вице-президент Федерации футбола Украины Александр Бандурко.
Александр Бандурко добавил, что с УЕФА согласовано финансирование проведения Евро-2009 по Донецку.
Планируется, что каждый игрок команды получит по 100 евро (8 команд по 26 человек), будет выделено по 100 евро на арбитра, полный пансион для участников Евро-2009.
Предполагается выделение 100 тыс. евро на организационные расходы, 2 бонуса по 30 тыс. евро за активность болельщиков.
Александр Бандурко добавил, что финансирование начнется авансом с 1 февраля.
+++
Успех арбитров Одесщины
Football.odessa.ua
22.12.08
Вчера футбольные арбитры Одесской области вернулись из Киева, где стали победителями традиционного турнира по мини-футболу памяти известного в прошлом украинского рефери Николая Балакина. В его финальной стадии принимало участие шесть команд, разделенных на две равных группы. В одной из них соперниками наших земляков стали судьи из Донецкой и Львовской областей, а в другой группе играли рефери из Киева, Днепропетровской и Ровенской областей.
В первом матче арбитры Одесщины встречались с представителями Донбасса и сумели уверенно победить со счетом 3:0. Голы забили Виталий Годулян, Виталий Лазеев и Андрей Лисаковский. Во втором поединке служители футбольной Фемиды нашего региона вновь праздновали успех, выиграв у коллег из Галичины − 1:0. В этой игре автором победного гола стал Годулян.
В финальном матче представители Одесской области столкнулись с упорным сопротивлением команды Киева. Основное время завершилось со счетом 0:0, а в серии послематчевых пенальти успех был на стороне гостей из юга − 4:3.
Двое игроков из команды Комитета арбитров Федерации футбола Одесской области были признаны лучшими в разных номинациях: Эдуард Курцеба не имел конкуренции среди вратарей, а Виталий Годулян получил приз лучшего снайпера соревнований.
Успех арбитров Одесщины на турнире памяти Николая Балакина стал уже вторым по счету. Первый раз звание победителей было завоевано в 2001-м году.
+++
Євро-2012 без Львова?
Аскольд Єрьомін
Wz.lviv.ua
23.12.08
Для УЄФА не буде трагедією, якщо Україна підготує до чемпіонату Європи з футболу 2012 року не чотири, як заплановано, а лише два міста, заявив президент Федерації футболу України Григорій Суркіс.
Євро-2012 без Львова?
«Це, звичайно ж, буде Київ, а також ще одне місто, яке до цього часу буде готове краще за решту», − повідомив Суркіс. І водночас заспокоїв: мовляв, у травні 2009 року, коли виконком УЄФА прийматиме остаточне рішення щодо проведення Євро, приймуть, найімовірніше, формулу “4 на 4”, − тобто все-таки будуть визначені чотири українські і чотири польські міста. А може, припустив пан Суркіс, навіть шість українських і два польські…
Кілька днів тому щось подібне говорив і Президент України. Вже у січні, заявив Віктор Ющенко на засіданні Координаційної ради з питань підготовки до Євро-2012, кількість українських міст, що прийматимуть футбольний чемпіонат континенту, може скоротитися з шести (чотири основні і два запасні) до трьох-чотирьох. Глава держави зауважив, що в деяких містах є суттєві недоліки в підготовці до Євро-2012. Зокрема, одеська міська влада відмовилася передати аеропорт у державну власність, а у Львові досі не вирішено питання передачі землі для потреб Євро-2012 − від однієї із сільських рад та від Міністерства оборони... Загалом, наголосив Ющенко, для проведення Євро вистачить і двох міст.
Можливо, Ющенко й Суркіс перестраховуються. Про всяк випадок. А може, щось знають? Принаймні президент ФФУ дуже добре обізнаний з тим, що насправді думають у керівних органах УЄФА. І якщо вже Суркіс говорить, що, можливо, Євро-2012 відбудеться тільки в двох українських містах, то, напевно, такий варіант є реальним. Диму без вогню не буває...
А тепер догадаймося з трьох разів, яке з основних міст буде зайвим... Точно не Київ − бо це столиця. І не Донецьк, де вже завершують будувати стадіон-красень. І не Дніпропетровськ, мабуть, де стадіон уже збудували... Першим у черзі “під роздачу” стоїть саме наш Львів. На мій погляд, навіть у запасного Харкова зараз значно кращі шанси. Там і реконструкцію стадіону майже завершено, і потужне лобі у ФФУ існує. Зрештою, за Харків “гратиме” й “Металіст”, блискучі виступи якого в Європі спричинилися до футбольного буму в колишній столиці України.
«Я закликаю усіх працювати згідно з графіком, щоб ті об’єкти, які є у червоній, найвищій зоні ризику, перейшли до зеленої”, − заявив днями керівник виконавчої дирекції Євро-2012 Іван Федоренко. У червоній зоні у нас аеропорт. Роботи з його підготовки мають завершитися до грудня 2011 року, і цей графік під загрозою зриву. Жителі села Сокільники продовження злітної смуги не хочуть... Подейкують, коли проект Євро-2012 тільки починався, Львів був серед запасних міст. Але дуже вступилися за місто Лева поляки, мовляв, “підпишемося”, тільки якщо матчі будуть у Львові, − і нас “рокірнули” з Одесою... Правда це чи ні, не знаю. Як і не знаю, чи хтось знову вступиться за Львів, якщо його викреслять зі списку...
+++
Наставник «Ворскли» Микола Павлов: «Не раз виховував Шеву»
Євген Швець
Pik.org.ua
23.120.8
Микола Павлов всього за один рік роботи з «Ворсклою» підняв команду з дна турнірної таблиці в зону єврокубків. Павлов у розмові з «ПіК України» пригадав, як за радянських часів «крутилися» футболісти, розкрив нюанси свого переходу в «Динамо», поділився поглядами на футбол і поміркував про свою дискваліфікацію.
Весною 1991-го ви повернулися до «Дніпра» допомагати Кучеревському. Це була його ініціатива?
Я так зрозумів, що Мефодійовичу порекомендували мене взяти − дисципліна в команді була вже не та. Він ще взимку зателефонував і говорить: «Миколо Петровичу, там хлопці хочуть голосувати за тренера». Я відповідаю: «Мефодійович, не треба мене на аукціон виставляти». Потім він вже особисто покликав, а після його відходу я став головним тренером.
І спочатку привели команду до «бронзи», а потім ледь не забрали у «Динамо» чемпіонство. Але взимку 1994 р. ви пішли з «Дніпра» в «Динамо», а разом з вами − і група провідних гравців.
Наприкінці 1993 р. всі, хто фінансував клуб, зокрема, «Південмаш», «Приватбанк», відмовилися від своїх зобов'язань. У цій ситуації у Максимова, Коновалова, Похлебаєва, Михайленка і Беженара з'явилися пропозиції з Росії, а Максимов навіть підписав попередній контракт з московським «Динамо». Щоб зберегти цих футболістів для України, президент київського «Динамо» Григорій Суркіс запропонував разом з хлопцями переїхати в столицю. Але була одна умова з мого боку: я їду не головним тренером, а допомагати Сабо, і на посаду начальника команди. Не хотілося, щоб думали, ніби я забрав лідерів «Дніпра», щоб очолити «Динамо».
І, проте, ви таки стали на чолі киян і навіть привели до чемпіонства.
У грудні 1994 р. «Динамо» програло в Лізі чемпіонів «Баварії», і Сабо пішов у відставку. Вирішили, що головним тренером стане Онищенко. Але коли навесні у «Динамо» почалися проблеми в чемпіонаті, керівництво сказало, що я повинен довести команду до кінця сезону. Ми стали першими, і я запропонував повернути Сабо. А сам знову став начальником команди. Але коли Сабо після поразки від «Ворскли» 3:4 в черговий раз спробував призначити замість себе Толю Дем’яненка, я сказав, що не бачу своєї посади в клубі і пішов.
Ще раз вам довелося піти восени 2004 р., коли ви погодилися з уболівальниками, що назвали арбітра матчу «Металіст», − «Ілічівець» Андрія Шандора одним негарним словом.
І жодного разу про це не пошкодував. До речі, річної дискваліфікації щодо мене могло і не бути. Коли ПФЛ покликала на спеціальне засідання, я відповів: «Якщо приїду, привселюдно повторю ті ж слова. Отже краще я приїжджати не буду». Якби я це зробив, через 3-5 ігор був би вже на тренерській лаві.
Отже, ви свідомо підставилися?
З розпаду Союзу у мене не було ні місяця відпочинку. Навіть коли пішов з «Динамо», то очолив «Таврію». А потім, коли на 2-3 дні виявився усунутим від футболу, зрозумів, що дуже стомився. Зустрівся з керівництвом «Ілічівця» і сказав: «Я тут працював 7,5 років. І якщо ви вважатимете за потрібне мені віддячити, я б, напевно, і відпочив». Керівництво клубу виплатило все до копієчки на два роки вперед. І весь цей час я не прагнув працевлаштуватися, а ті пропозиції, які надійшли, мені були нецікаві. Правда, в травні 2006 р. я прийняв алчевську «Сталь». Але, попрацювавши місяць, зрозумів: або я не відпочив, або потрапив до таких керівників, з якими довго не витримаю.
Поза футболом ви мали можливість переосмислити багато речей. Які відкриття зробили?
Я живу в Києві на Осокорках, а народився неподалік, на Червоному Хуторі. Зустрічаючись з багатьма друзями дитинства, зрозумів, що живу дуже і дуже добре. А після народження внука зрозумів, що потрібно знову йти на роботу. Він зараз дивиться телевізор і кричить «Діду, гол!». І я розумію, що чимало зробив.
Те що Червоний Хутір при Союзі був бандитським районом − міф чи правда?
Говорять, що моє дитяче прізвисько Кєша − на честь ватажка місцевої банди. Багатьом з тих хлопців я потім в міру можливостей допомагав. Вважається, що з Червоного Хутора я більше інших добився як футболіст і тренер. Але мене там знають і як людину, яка до 17 років тримала голубів. У дитинстві всі ми були трішки бандитами, трішки футболістами, і всі тримали голубів і кролів. Правда, я досі не завжди можу відрізнити голуба від голубки.
Ви були поза футболом три роки. Які зміни відзначили після повернення?
Зараз немає того суддівського беззаконня, що раніше.
«Ворскла» пішла на зимову перерву четвертою. Вас тепер у Полтаві на руках носять?
Знаєте, навіть на домашньому стадіоні завжди є люди, які вболівають проти тебе. Андрій Шевченко не так давно сказав: «Зараз людей, які заздрять твоїм успіхам більше, ніж тих, які щиро переживають за тебе».
Адже ви Андрія знаєте від тоді, коли він тільки починав своє сходження.
І не раз указував йому на різні нехороші речі, що проривалися з нього назовні. Він все визнавав і червонів, а той же Вітя Леоненко, впевнений, пропустив би зауваження повз вуха.
Ви працювали і з іншим легендарним гравцем − Олександром Рикуном.
Сашу в 18 років вважали безперспективним. «Ілічівець» купив його за $50 тис. На мене дивилися як на божевільного, а я бачив у ньому потенціал.
У нього і тоді були проблеми з режимом?
Вистачало. Методи перевиховання були непопулярними, але п'ять років проблем не було. У результаті він потрапив в збірну, а до «Дніпра» ми його на руках внесли.
Одне з ваших прізвиськ − Маленький Сталін? Ви і насправді такий суворий?
Я не пам'ятаю, щоб хтось з гравців пішов проти мене. Я всього добився за рахунок характеру і дисципліни. І якщо у когось з цим проблеми, відразу повідомляю. Насамперед пояснюю гравцям, як я розумію життя, а вже потім − футбол. У мене є система штрафів, яку я склав, тому що деякі речі заважали мені як футболістові. Є близько 30 пунктів, що гравцям не дозволено.
Собі багато чого забороняєте?
Не п'ю, не палю. До речі, коли йшов у відпустку, сказав гравцям: «Я зараз важу 75,5 кг, і якщо у мене 4-го січня буде хоч на 100 гр. більше, вношу штраф − сто доларів за кожен день, поки не прийду в норму. А якщо у вас буде більше кілограма, то ви платите по сто». Але я впевнений, що всі прийдуть без зайвої ваги.
Я з 1976 р, коли потрапив у Вищу лігу в «Крилья Совєтов», і до закінчення кар'єри в 1985-у вів щорічники: як готувався, як порушував, як не порушував, що пив, що їв. І потяг до записування у мене на все життя залишився. Розповім кумедний випадок. У Москві на курсах Вищої школи тренерів, футболісти навчалися разом з хокеїстами − Петровим, Мальцевим, Якушевим. І одного разу легендарний хокейний тренер Анатолій Тарасов проводив спільне заняття. З футболістів тільки я був із записником, а хокеїсти − всі як один. Тарасов побачив це і питає: «Ваше прізвище?» − «Павлов». − «Дніпро»? Капітан команди? З Феллером травму отримав? У вас хороше майбутнє!» А там сидять хокеїсти − олімпійські чемпіони, тричі чемпіони світу. Я почервонів весь.
Існує думка, що футболісти швидко підхоплюють зоряну хворобу? Ви з цим як боретеся?
Головне − вчасно поставити діагноз. Якщо людина з гнилинкою, від неї йдуть метастази: одного втягнув, іншого, третього. І якщо ти запізнився, потрібно її вирізати і всі решту. Я про футболістів майже ніколи не говорю, хіба що хороше. Але в себе я з ними розбираюся.
Не вважаєте, що зарплати гравців дуже високі?
За радянських часів найважчою професією вважалася робота шахтаря. Колишній футболіст донецького «Шахтаря» Віктор Звягінцев після закінчення кар'єри пішов працювати в шахту. І ось у нього питають, де легше? А він говорить: та в шахті в порівнянні з футболом − курорт. А шахтарі тоді отримували більше футболістів: у нас 250 рублів максимальна ставка, а у них 500-600 рублів. У шахті, якщо спекотно, можна випити води, облитися з відра. І пульс у шахтаря 130-140. А футболісти грають на пульсі 180, 190 і за 200. І яке пекло не стояло б, води нам не дадуть − тоді це заборонялося, а в перерві − тільки чай. Є й інший нюанс. Простий смертний п'є, палить, гуляє, а футболіст свої молоді роки віддає грі. І після 30 років він починає нове життя. Його ровесники при посадах, а він − з нуля. Отже в усьому є своя логіка.
Ви сказали про зарплату радянських футболістів, але ж була і можливість додаткового заробітку.
Всі команди Вищої ліги отоварювалися в облспоживспілках. Дублянку купували за 200 рублів, продавали за 1200. «Жигулі» коштували 6-9 тис., а продавалися за 15. Я сам дві «Волги» купив за 15 тис., а продав за 35. А ось у випадку з додатком до журналу «Огоньок» доводилося тягти жереб − така черга стояла! Один вибирав додаток або підписку, а інший − меблі поза чергою, щоб потім її перепродати.
На тренерському містку «Ворскли» ви поводитеся дуже емоційно. Раніше ви таким не були.
Так це все керівники − вони хочуть вигравати! Я ж не спеціально бігаю біля брівки. Мені потім так соромно стає: шостий десяток, а стрибаю як хлопчик. А в Маріуполі, окрім тренерів і гравців, перемоги були нікому не потрібні. Коли ми грали в Кубку УЄФА, перемогли «Бананц» і вишли на «Аустрію». Я говорю керівництву: давайте вдвічі збільшимо преміальні за перемогу. Але ні. Та ми, навіть, якщо б узяли палиці і лопати, все одно б їх не обіграли, але пообіцяти ж можна було.
У Полтаві обіцяють більше?
І не тільки обіцяють. Якщо я обґрунтовую щось, ще жодного разу не чув відмови. Є і інший аспект − ставлення до гравців. Ми на зборах грали з азербайджанською командою, і ось одного нашого футболіста збили, а з лав кричать щось подібне до «добий його». А президент нашого клубу Олег Бабаєв розуміє по-азербайджа́нськи. Так він не витримав і побіг розбиратися з лавою запасних. І як з таким не вигравати?!
Ви прихильник гучних трансферів?
Ні. Якщо у когось велика зарплата − колектив руйнується. Крім того, я теж ставлю себе на місце керівника і рахую кожну копійку. А багато тренерів думають: мені треба і все. Я дуже багато чому навчився у Григорія Суркіса. Тому я тренер-менеджер, як на Заході. Ось керівництво не хотіло відпускати Чижова в «Шахтар», а я переконав, що це треба зробити. У результаті і клуб заробив, і команда гірше грати не стала.
У вас є тренерська ідея-фікс вивести команду на матч Ліги чемпіонів?
Боже збав. Якби я до цього не працював в Києві, напевно, намагався б влаштуватися в такий клуб як «Динамо» або «Шахтар». Але я хочу працювати там, де принесу максимальну користь. У Києві або Донецьку треба вмудритися, щоб зайняти третє місце, а в таких командах, як «Ворскла», все потрібно доводити тільки роботою. І коли я бачу її результати, отримую величезне задоволення. А прагнення бути попереду повинне мати міру. У мене є своя шкала і нижче за неї я не опускаюся.
+++
В аеропорту «Київ» перевірили нове світлосигнальне обладнання ЗПС
Euro-2012.unian.net
23.12.08
У Міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) 20 грудня успішно відбувся пробний запуск світлосигнального обладнання реконструйованої злітно-посадкової смуги − роботу обладнання ретельно перевірили та упевнилися у його повній справності. Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства транспорту та зв`язку, тепер розпочнуть безпосередню укладку кабелю світлосигнального обладнання.
В Мінтрансзв’язку наголошують, що всі роботи в аеропорту «Київ» (Жуляни) ведуться у відповідності з термінами, передбаченими генеральним планом підготовки України до Євро-2012.
Довідка УНІАН. Довжина реконструйованої злітно-посадкової смуги − 2310 м. Після реконструкції аеродрому аеропорт зможе приймати літаки типу Боїнг-737 та нижчі за класом.
До проведення реконструкції аеродром у «Міжнародному аеропорту Київ» (Жуляни) був придатний до експлуатації повітряних суден типу Як-42 з обмеженнями по масі та інтенсивності польотів та типів Ан-24, Як-40. Аеровокзал пропускною спроможністю 300 пас/год.
+++
Юрій Павленко: «Роботи в Україні з підготовки до Євро-2012 можна розглядати як один з антикризових заходів»
Kmu.gov.ua
22.12.08
Роботи в Україні з підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу можна розглядати як один з антикризових заходів, направлених на стабілізацію економічної ситуації в країні.
Про це повідомив Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко під час прес-конференції 22 грудня, на якій було підбито підсумки діяльності відомства за 2008 рік.
В першу чергу Міністр акцентував увагу на заходах із розвитку інфраструктури, зі створення робочих місць та розширення внутрішнього ринку.
«Я підтримую позицію Президента України Віктора Ющенка, яка полягає в тому, що державна програма з підготовки до Євро 2012 має бути захищена статтями бюджету. Адже це − національний і надзвичайно важливий для країни проект», − пояснив Міністр.
«Я впевнений що це буде найкращий чемпіонат Європи з усіх, проведених раніше», − додав Юрій Павленко.
Міністр висловив впевненість, що всі стадіони та тренувальні бази, необхідні для проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу, будуть готові вчасно.
«Усі роботи з реконструкції НСК «Олімпійський» ведуться згідно з графіками, узгодженими з УЄФА. Станом на сьогоднішній день компанія «Київміськбуд», як генпідрядник, приступила до виконання будівельно-монтажних робіт. А в березні, як ми очікуємо, буде представлений проект реконструкції НСК «Олімпійський», що дозволить перейти до повномасштабних робіт з будівництва стадіону», − додав Юрій Павленко.
+++
Черновецький запропонував підприємцям викупити за пільговими цінами землю
Glavred.info
23.12.08
Київським підприємцям пропонують за пільговими цінами викупити землю, яку вони орендують. З такою пропозицією до підприємців звернувся сьогодні київський міський голова Леонід Черновецький, передає кореспондент «Главреда» .
«Нам потрібні гроші, тому ми просимо викупити в розстрочку за пільговими цінами землю, яка нині перебуває в оренді. Скористайтеся випадком. Іншого такого не буде − криза пройде», − сказав Черновецький.
«Запевняю вас, за 5 хвилин без хабарів, без нічого ви станете навіки власником своєї землі. А це означає, що ви зможете під заставу землі брати кредити, розвивати виробництво і збільшувати кількість робочих місць», − додав мер.
Також він повідомив, що 22 грудня підписав розпорядження «Про невідкладні заходи по підтримці підприємницького сектора економіки м. Києва в умовах економічної кризи», що стосується питань землі, майна і дозвільної системи. Згідно з цим розпорядженням, для суб'єктів господарської діяльності, які нададуть до 1.07.2009 року заяви про укладення договорів оренди з необхідним пакетом документів, буде встановлено плату за оренду земділянок у розмірі 1% замість 3% від їх оцінної вартості.
Плата встановлюється на 1 рік з моменту укладення договору угоди. Окрім цього, орендарі, з якими підписані договори оренди земділянок і комунального майна, за умови викупу ділянки комунального майна, що орендується, матимуть право розстрочки платежу на 2 роки з щомісячною виплатою в рівних частинах. Перший внесок складе 20% від оцінної вартості землі.
Розмір плати за оренду комунального майна і устаткування за І квартал 2009 року згідно з розпорядженням буде зменшено на 30% з можливістю пролонгації залежно від економічної ситуації, яка складеться на 1.04.2009 року (окрім угод, де передбачена суборенда).
КМДА зобов'язується впровадити надання гарантій під час отримання кредитів суб'єктами господарської діяльності на виконання робіт (послуг) і виготовлення продукції для підготовки і проведення в Києві Євро-2012.
Також розпорядження передбачає впровадження принципу заявок на отримання дозволів на переведення придатних для проживання житлових будинків і приміщень в нежилі в столиці за принципом організаційної єдності строком до 1 січня 2010 року. Плата при такому переведенні складе 2 мінімальні заробітні плати за 1 кв. м загальної площі приміщення.