ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ
1. Автономна Республіка Крим
Евро 2012
На минувшей неделе короткой строкой со ссылкой на различные информагентства крымские СМИ сообщили об окончательном утверждении в УЕФА формата Евро-2012: матчи чемпионата примут по четыре города от Украины и Польши. «Правда, не совсем ясно, что это будут за города, в частности, у нас, на Украине, − пишет «Крымское время». − Мы знаем, какие существуют проблемы с реконструкцией стадионов в Киеве и Львове. И даже в Днепропетровске, где новая арена уже открыта, по информации главы обладминистрации Виктора Бондаря, из-за экономического кризиса на полгода заморожено строительство гостиниц, развлекательных центров и других объектов инфраструктуры грядущего Евро». «Вечерний город» сообщил своим читателем, что УЕФА внимательно следит за ходом реконструкции НСК «Олимпийский» в Киеве, на котором запланировано провести финальный матч Евро-2012. Издание приводит слова генерального секретаря УЕФА Дэвида Тэйлора: «Важнейшей частью чемпионата являются главные стадионы в Киеве и Варшаве. Ситуацию с киевской ареной мы отслеживаем особенно внимательно. Хорошо, что работы по реконструкции стадиона начались, но сделать предстоит очень многое, главное, чтобы из-за экономического кризиса они не были свернуты, и план выполнялся в полном объеме».
Футбол
На минувшей неделе в Крыму, как и в большинстве регионов страны, отмечался Всемирный день футбола. На официальных сайтах своих клубов с праздником болельщиков поздравили Сергей Куницын («Таврия»), Александр Красильников (ПФК «Севастополь»), Александр Васильев («Крымтеплица»). Кроме того, «Таврия» совместно с газетой «Комсомольская правда в Украине» (крымское издание) провела конкурс для знатоков футбола. Вопросы были посвящены истории украинского футбола. В нем приняли участие около 200 человек из всех регионов полуострова. 10 декабря (в день празднования) победители были награждены подарками от СК «Таврия» (футбольная атрибутика).
В самой «Таврии» на минувшей неделе произошли изменения в руководящем составе. Валерий Петров, с июля 2006 года возглавлявший молодежный состав команды, назначен спортивным директором клуба. Валерий Павлович будет координировать работу всех спортивных структур «Таврии». Работу с молодежным составом продолжит Виктор Смигунов.
Практически решен вопрос о снятии с чемпионата в первой лиге (по финансовым причинам) «Феникса-Ильичевца». Не исключено, что та же участь может постигнуть и ФК «ИгроСервис» (команду из-за финансовых проблем уже покинули несколько ведущих игроков: Матвей Бобаль перешел в «Таврию», на просмотре в «Крымтеплице» находятся Владимир Симончук и Владимир Бондарчук). Под вопросом участие в соревнованиях 2-й лиги армянского «Титана», главный спонсор и владелец которого − одноименный завод − сворачивает мощности и уже отправил в отпуск 2 тысячи человек.
Грядут изменения (по подбору игроков − прежде всего) и в ПФК «Севастополь). Команду уже покинули Владимир Демиденко, Алексей Мазуренко (оба − по взаимной доворенности), а также Роман Довжик, у которого истек срок аренды (он вернулся в «Таврию»). Наставник «Таврии» Сергей Пучков намерен в межсезонье просмотреть в деле Дмитрия Волкова, Антона Извекова и Артема Култышева. По ряду игроков, у которых истекли сроки контрактов (Гололобов, Жабокрицкий и другие) − ведутся переговоры о продлении соглашений.
Сроки сдачи нового стадиона в Севастополе (в связи все с тем же финансовым кризисом) отодвинуты на лето 2009 года (ранее назывался март 2009 года). Кроме того, в настоящее время депутаты севастопольского горсовета рассматривают программу развития футбола в городе в 2009 − 2013 годах (предыдущая завершается в этом году).
Ну и еще одна любопытная футбольная информация.
В субботу, 13 декабря, в Симферополе состоялась свадьба бывшего капитана «Таврии», а ныне игрока харьковского «Металлиста» бразильца Эдмара (Де Ласерда Апаресида Эдмар). Избранница футболиста, Татьяна Галовская, − родом из села Кленовки Симферопольского района, по образованию − визажист. Молодые познакомились в Крыму более двух лет назад, когда Эдмар защищал цвета симферопольского клуба, и вот теперь решили узаконить свои отношения.
Регистрация брака прошла в Симферопольском Дворце бракосочетаний. Свидетелем у Эдмара был нынешний капитан «Таврии», игрок национальной сборной Украины Владимир Гоменюк. Чтобы не терять своих национальных корней, молодожены решили взять общую фамилию − Галовские Де Ласерда.
Церемонию бракосочетания снимали чуть ли не все центральные украинские телеканалы. После традиционного фотографирования молодые уделили внимание прессе − охотно отвечали на вопросы обступивших их журналистов. На вопрос по поводу перспектив выступления за сборную Украины Эдмар отшутился: «Процесс пошел. Фамилия у меня уже наполовину украинская…»
По украинской традиции, свадьбу молодожены справили в ресторане. На ней присутствовали почетный президент «Таврии» Сергей Куницын, заслуженный тренер Украины Анатолий Заяев, наставник «Феникса-Ильичевца» Александр Гайдаш, экс-партнеры Эдмара по «Таврии» Александр Ковпак, Андрей Корнев («Черноморец»), Сергей Сибиряков («Оболонь»), другие гости. Сергей Куницын, в частности, подарил молодым оригинальный трехметровый шарф, символизирующий, что именно «Таврия» помогла образоваться их семье. В центре шарфа − свадебные кольца и дата − 13 декабря 2008 года, с одной стороны (на фоне цветов бразильского флага) − надпись «Эдмар. Бразилия» и логотип «Таврии», с другой (на фоне цветов украинского флага) − надпись «Татьяна. Украина» и опять же логотип «Таврии».
В конце декабря Сан-Пауло пройдет вторая часть свадебной церемонии − уже по бразильским традициям.
2. Вінниця
Євро-2012
Протягом минулого тижня в області публічних заходів щодо Євро-2012 не проходило. Місцеві ЗМІ дану тему не висвітлювали. Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 у місті не зафіксовано.
Місцевий футбол
В газеті «Новини Вінниччини» від 10.12.08 опублікована стаття під назвою: «Олег Караванський розпускає «Ниву»?». В якій йдеться про спростування чуток серед уболівальників про розпуск команди «Нива», З даного приводу роз’яснення дав президент ФК «Нива» Олег Караванський. За його словами розпуск команди лише чутки всіх футболістів відправили у відпустки, оскільки наступна гра запланована на друге квітня. Окрім того гравцям виплачена зарплата в повному обсязі. Фінансування клубу буде і задачі про вихід в першу лігу перед командою ніхто не знімав.
В «Молодіжній газеті» від 10.12.08 опублікована стаття під назвою: «Благаємо: на розпускайте нашу «Ниву».» В якій опубліковано відкритий лист від вболівальників до власників і керівництва «Ниви» з прохання не розпускати улюблену команду.
05 − 07 грудня відбулась традиційна ХІІ Новорічна першість області з міні-футболу серед юнаків трьох вікових категорій та аматорів у смт.Гнівані, Тиврівського району. Всього у змаганнях приймали участь 16 команд. За підсумками змагань місця між командами розподілились таким чином: юнаки 1991 − 1992 р.н. − І − ДЮСШ «Будівельник» Гнівань ІІ − ДЮСШ «Темп» Вінниця ІІІ − ДЮСШ м.Липовець; юнаки 1993 − 1994 р.н. − І − ДЮСШ м.Липовець ІІ − ДЮСШ «Темп» Вінниця ІІІ − ДЮСШ «Будівельник» Гнівань; юнаки 1995 − 1996 р.н. − І − ДЮСШ «Темп» Вінниця ДЮСШ м.Липовець ІІ − ДЮСШ м.Липовець ІІІ − ДЮСШ «Будівельник» Гнівань; аматори − І − «Будівельник» Гнівань ІІ − «Факел» м.Липовець ІІІ − «Інтеграл» Вінниця
3. Волинь
Євро 2012
Проблеми з відведенням землі до „Євро-2012” залишаються
Депутатам Ковельської міської ради на позачерговій сесії не вдалося подолати вето, накладене міським головою Сергієм Кошаруком на рішення, яким на 30 гектарів було збільшено площу садівничого масиву «Урожай». Як зауважив Сергій Кошарук, ця земельна ділянка розташована біля автомагістралі на Варшаву. А земля в цьому районі, відповідно до проекту Генерального плану забудови, класифікується як така, що має стратегічне значення, зокрема для розвитку міста та розбудови інфраструктури Ковеля − як центру транспортних комунікацій Волині. За даними, які подала на сесії спеціальна комісія, ніяких дачників на відведеній землі немає. Однак присутня на сесії директор кооперативу «Урожай» Олександра Скалова запевнила, що земельні ресурси на масиві все-таки використовуються дачниками. Депутати прислухалися не до міського голови, а до дачниці. В підсумку вето не подолали. За ухвалу відповідного рішення проголосувало лише 9 депутатів із 33-х, присутніх на сесії.
Футбол
Гартується юнь на тренувальних майданчиках
У футболістів «Волині» нині відпустка, проте група молодих гравців разом з кращими вихованцями ДЮФШ «Волинь» продовжують проводити тренувальні заняття у полегшеному режимі. Зокрема, регулярно відбуваються цікаві двосторонки на штучному полі, у яких молоді протистоїть команда, складена з тренерів луцького клубу та юнацької футбольної школи (Кварцяний, Чабан, Федюков, Попко, Гонікман та інші). По ходу поєдинків старше покоління гравців намагається передати юнакам свій досвід футбольної майстерності.
У складі молодих виконавців з’явився півзахисник Роман Рурич, який повернувся до «Волині» після піврічної оренди у тернопільській «Ниві», а також Андрій Власко та Олександр Рубцов, котрі відновлюються після важких травм. Крім того, за молодшу команду грають: Павло Чорномаз, Сергій Подригуля, Віталій Приндета, а також кіпер Роман Братчик, захисник Іван Жуковський і нападник Олександр Марковець.
Ще одним учасником грудневих тренувань є новачок «Волині» ковельчанин Петро Петрук (1993 р.н.), котрий виступав у першій лізі чемпіонату ДЮФЛ за МФК «Ковель». Юний півзахисник, за відгуками тренерського штабу, справляє непогане враження і цілком ймовірно, що у січні відбуде на тренувальні збори з «основою» волинян.
Розпочинають відновлювальні заняття ще два молоді форварди команди. Так, Артура Гущина було прооперовано у Київській клініці спортивної та балетної травми інституту травматології та ортопедії Академії медичних наук України і йому належить пройти тривалий реабілітаційний період. А Євген Павлов уже проводить тренування за індивідуальною програмою. Нагадаємо, що йому у матчі проти «Динамо-2» зламав ногу київський оборонець Бутенін і залишився, до речі, не покараний ні арбітром Шандором зі Львова, ні дисциплінарними органами ПФЛ.
Талановитим до збірної дорога
В ФК «Волинь» надійшло повідомлення про черговий виклик до збірної України U-18 (футболісти 1991 р.н.) трьох гравців луцького клубу. Під синьо-жовті прапори закликано Василя Жука, Романа Карасюка та Євгена Павлова. З 21 по 27 грудня у Києві буде проводитися навчально-тренувальний збір української команди з метою відбору гравців для участі у традиційному міжнародному юнацькому турнірі пам'яті В.Гранаткіна, який відбудеться на початку січня у Санкт-Петербурзі. Суперниками нашої збірної на груповому етапі цього турніру будуть команди Туреччини, Бельгії та Латвії.
На жаль, під питанням залишається участь у зборах національної команди форварда Євгена Павлова, котрий лише нещодавно почав тренувальні заняття після важкої травми.
ПФЛ усе вирішує за рахунок клубів
З інтерв’ю головного тренера ФК „Волинь” Віталія Кварцяного волинській пресі.
− Віталію Володимировичу, 16 грудня відбудеться Конгрес ПФЛ, на якому буде обрано нового президента цієї організації. Що ви можете сказати з цього приводу?
− Усі кандидати на посаду президента ПФЛ люди знаючі і працюють у футболі немало. Вони нам симпатичні, тож виділяти когось я не хочу. Просто перед Конгресом збереться Рада клубу, і ми визначимося, за кого голосуватимемо.
Але ми вважаємо: клубам треба дружно виступити і дати оцінку роботи ПФЛ. Будуть введені, як завжди, бюрократичним методом норми і регламент виступу близько 5 хвилин. Я останній раз виступав 8 років тому на одній з конференцій, і лише почав підіймати глобальні питання, як мені швидко «закрили рота», посилаючись на регламент. Виникає питання: «Навіщо тоді туди їхати?». Після цього як віце-президент клубу я не виступав жодного разу, але накопичилося стільки питань і ми маємо стільки претензій, що все це вмістилося на 15 друкованих аркушах.
− Ви можете їх озвучити?
− Це ті проблеми, з якими ми зіткнулися, і ніхто їх не вирішував у ПФЛ. Я впевнений, що думка усіх клубів однозначна: ПФЛ жодною мірою не надавала допомогу і підтримку клубам, а, швидше за все, шкодила.
Потрібно подякувати президентам клубів першої і другої ліг за підтримку футболу в своїх областях. За те, що вони не опускають рук, фінансували і фінансують розвиток футболу.
− І все ж таки, які основні претензії клубів?
− Знаючи всі труднощі клубів, ПФЛ кожного сезону додавала і підвищувала внески за участь. Незважаючи на це, ми існували і намагалися грати в чемпіонаті. Але, дивлячись вперед, інтуїція підказує, що якщо ми працюватимемо в такому напрямку й надалі, то зміни на краще не відбудуться. Досі ми всі були, мов телята. Йшли і мовчали, і не могли нічого вдіяти та вплинути на укорінену систему відносин всередині ПФЛ. Якщо ПФЛ скаржиться, що їх не сприймає ФФУ, то нехай на собі відчують, як вони ставляться до клубів, яких самі не сприймають. Всі рішення ухвалювалися працівниками ПФЛ, і якими б вони не були, усі голосували «за” Хто голосував проти, йшов з ПФЛ. Те ж саме у них з ФФУ. Коли ПФЛ чекає позитивних дій і пропозицій від ФФУ, то з ними поступали так, як вони з клубами. Так ось, таким шляхом далі йти не можна.
Крім того. Ми випадково, як і всі, дізналися з преси, які заробітні плати у працівників ПФЛ, котрі вони собі затвердили за наші гроші. Їхні зарплати не повинні бути такими великими. До того ж кожен клуб повинен отримувати звіт, хто скільки отримує в ПФЛ, поіменно. І звіт повинен бути наданий за всі роки, а не просто суха річна цифра витрат. Саме клуби, і тільки вони повинні затверджувати бюджет ПФЛ і все вирішувати, а не знімати капелюх наперед і кланятися та вибачатися. Якби ПФЛ знайшла спонсорів ліги, створила телевізійний пул і запропонувала ці гроші використовувати на заробітну плату, на суддів і так далі, ось це вже інше питання. А так вирішили все за рахунок клубів: за участь, за збори суддів, штрафи, і за наші гроші роблять з нас дурнів. Гроші дають клуби, тож вони і повинні ними розпоряджатися.
− Як на ваш погляд ПФЛ регулює «суддівські» питання з клубами?
− Скільки листів ми не писали щодо суддівських призначень, але всі рішення ухвалювалися в кулуарах, ігноруючи прохання клубів. Є судді, які не вміють судити і заважають динамічності футболу. Існує думка, що суддя теж людина і він може помилятися. Ні! Суддя не має права на помилку! Він як сапер. Він повинен бути лояльним і не зупиняти гру в такій кількості, як зупиняють гру в нашому чемпіонаті. Суддя просто нахабно влазить в гру, бокові арбітри − теж, а четвертий суддя взагалі заважає тренерам працювати. Про це писав і Хіддінк, і Капелло, і Ліппі, що четвертий суддя заважає тренерам працювати і його потрібно ліквідовувати. Окрім цього, якість суддівства дуже низька. Ми просимо: не призначайте таких-то суддів нам на матчі, але до нас не прислухаються. Ось цими питаннями повинні займатися ПФЛ і ФФУ.
Необхідно проводити конференції з суддями та інспекторами. Шевченко і Дяченко повинні сказати своїм підлеглим, щоб одні «заховали» свистки і давали грати командам, а інші не стомлювали нас інструкціями, а якісно виконували свою роботу.
Клуби не повинні погоджуватися виділяти гроші на збори суддів, нехай проводять збори у Броварах, загартованіші будуть. Може, давайте їм ще зробимо збори в Бразилії, а не в Туреччині? Це не проблеми клубів. Вони хочуть судити − нехай готуються самі. Ми платимо гроші, і не малі, за їхні послуги в кожному матчі. Чому за їх підготовку теж повинні платити клуби?
− Зрозуміло. Це на ваш погляд і є головними питаннями в діяльності ПФЛ?
− Існує ще глобальніше питання, яке цікавить клуби. Вони не отримують дивідендів від участі в чемпіонаті. Вони повинні бути мотивованими і знати, який стимул отримають від вкладених грошей. Стимулювання клубів підвищить конкуренцію, поліпшить якість гри і поверне уболівальників на стадіони, для яких, до речі, і існує футбол. Прочитавши усі програми кандидатів, ми хочемо зробити конкретні пропозиції. З тих внесків, які клуби перераховують до ПФЛ, при корегуванні кошторису витрат проводити такі преміювання після закінчення чемпіонату:
1. Чемпіон України серед команд 1 ліги отримує 250 000 у.о. 2. Віце-чемпіон − 150 000 у.о. 3. Бронзовий призер − 50 000 у.о. 4. Переможці груп в 2 лізі отримують по 100 000 у.о. 5. Проводити Кубок Ліги і його володар отримує 120 000 у.о., а фіналіст − 60 000 у.о.
Тоді при досягненні результату президентам клубів не потрібно буде думати, як преміювати футболістів. Це зробить ПФЛ за кошти, зібрані з внесків.
Ось за що потрібно голосувати, і ці гроші необхідно відокремити. А далі знаходити спонсорів і працювати, а не жирувати за рахунок клубів. Створити стабілізаційний фонд для підтримки клубів, а то багато клубів зникають і всі несуть втрати. З клубів знімають очки, з футболістів − забиті м'ячі, клуби витратили гроші на виїзди, платили футболістам премії за ігри і так далі. ПФЛ повинна допомагати клубам, але, на жаль, ще жоден клуб не отримав від цієї організації навіть 1000 гривень.
Ось це глобальні суми, а решта нехай іде на апарат ПФЛ. Нехай вони економлять і вирішують, скільки чоловік повинно працювати і яку зарплату отримувати, а клуби їхнє рішення повинні затверджувати. Я думаю, що 10 чоловік для роботи з командами першої і другої ліг цілком достатньо.
І ще. ПФЛ, як всі структури ФФУ, повинна знаходитися у Будинку футболу. Чому клуби повинні розриватися між ПФЛ і ФФУ, реєструючи контракти футболістів, вирішуючи інші питання? У тій же Польщі, з якою ми проводимо Євро, все знаходитися разом. Це цивілізовано і так повинно бути в нас.
4. Дніпропетровськ
ЕВРО 2012
ПОДГОТОВКА
Днепропетровск остановил подготовку к Евро-2012 из-за кризиса
Днепропетровская область из-за экономического кризиса приостанавливает подготовку к чемпионату Европы по футболу 2012 года на 6-8 месяцев. Об этом заявил председатель Днепропетровской облгосадминистрации Виктор Бондарь. В частности, по его словам, минимум на полгода сворачивают строительство гостиниц, развлекательных центров и объектов инфраструктуры.
В.Бондарь отметил, что мировой экономический кризис повлиял на возможности бизнеса инвестировать средства в большие инфраструктурные проекты. «Бросаться в строительство, новое строительство, сегодня никто не хочет. Сейчас очень тяжело привлечь кредиты, тем более, тяжело делать проекты на кредитных деньгах, а собственных средства, к сожалению, у многих компаний нет», − отметил он.
По всей вероятности, по его прогнозам, достройка объектов местной инфраструктуры форсированными темпами будет в 2012 году, в последние перед финалом чемпионата месяцы.
Также Виктор Бондарь настаивает на пересмотре бюджетной политики относительно принимающих ЧЕ 2012 года городов.
«Ключевое требование — оставить здесь экологические сборы, оставить транспортные сборы, и оставить хотя бы часть налога на прибыль или те средства, которые являются «лишними» при перевыполнении бюджета, или оставлять часть «первой корзины» налогов. Мы внесли предложения на рассмотрение Кабмина и, надеюсь, они будут определены как приоритетные на 2009 год», − подчеркнул губернатор.
АЭРОПОРТ
Реконструкция аэропорта не начинается из-за запрета на его приватизацию
Министр Украины по делам семьи, молодежи и спорта Юрий Павленко поддерживает позицию Днепропетровской ОГА относительно необходимости проведение конкурса и определение инвестора по реконструкции городского аэропорта. Об этом Юрий Павленко заявил во время общего брифинга с главой Днепропетровской облгосадминистрации Виктором Бондарем и мэром Днепропетровска Иваном Куличенко.
«По итогам нашей сегодняшней встречи с Днепропетровскими властями мы обратимся к СНБОУ, к соответствующим правительственным органам относительно поддержки позиции Днепропетровской ОГА и перехода к активным действий в реконструкции аэропорта как одного из ключевых объектов [Евро-2012]», − сказал Юрий Павленко.
В свою очередь губернатор Днепропетровской области Виктор Бондарь отметил, что есть потенциальный инвестор, который готовый полностью профинансировать строительство нового терминала, реконструкцию взлетно-посадочных полос, аэродромных территорий, строительство гостиницы паркингов, и всего необходимого, для современного международного аэропорта.
«Инвестор готов к открытой процедуре аукциона, более того, готов даже вкладывать средства в государственную инфраструктуру вокруг территории аэропорта. Но, к сожалению, решение относительно запрещения приватизации не отменено, оно находится между тремя ведомствами: СНБОУ, Фондом госимущества и Кабмином, поэтому я еще раз обращаюсь через СМИ с просьбой пересмотреть этот вопрос и дать нам, как местной власти, возможность для проведения аукциона и передачи новому владельцу объекта для последующего переоборудования», − отметил Виктор Бондарь.
Эта информация тиражировалась всеми СМИ, даже на сайта облсовета была напечатана. Но уже к вечеру пресс-служба губернатора опровергла эту информацию. Видимо, испугались поднятия шумихи по этому поводу и дали обратный ход.
Как сообщает управление прессы и информации Днепропетровской ОГА, слова Виктора Бондаря о том, что экономический кризис может повлиять на темпы подготовки к чемпионату, были не правильно интерпретированы журналистами, из-за чего в прессе появилась ложная информация.
«Напротив, во время брифинга главы облгосадминистрации вместе с Министром Украины по делам семьи, молодежи и спорта Юрием Павленко и мэром Днепропетровска Иваном Куличенко был отмечен высокий уровень подготовки региона к чемпионату», − говорится в сообщении ОГА.
В связи с инцидентом, Управление прессы и информации обратилось с просьбой к журналистам быть более внимательными в освещении вопросов, касающихся перспектив развития Днепропетровщины. То есть, стрелки перевели снова на журналистов.
ФУТБОЛ
Мазилу может вернуться в Румынию
Нападающий Днепра, оказавшийся ненужным Владимиру Бессонову, вероятнее всего, продолжит карьеру в Румынии.
Наибольшую заинтересованность в Мазилу проявляет клуб Рэзвана Луческу «Брашов». За 11 месяцев в Днепропетровске румын сыграл всего девять матчей, забив лишь единожды.
«Я действительно хочу вернуться на родину. В Украине у меня нет никаких шансов играть. Рэзван Луческу, я думаю, мог бы предоставить мне шанс вновь доказать свою состоятельность», − говорит нападающий.
Речь идет об аренде с правом последующего выкупа, так как Брашов попросту не потянет трансфер Ионуца Мазилу сразу же.
ИНТЕРВЬЮ
Голкипер Днепра Максим Старцев: «Говорить о месте в Лиге Чемпионов сложно»
− Максим, специалисты и болельщики для оценки выступления Днепра в летне-осенней части чемпионата прибегают к помощи столь нерадушных терминов как неудача, провал…
− И они правы. Истина, наверное, находится где-то посередине данных определений. Действительно, позитивных моментов в первой части первенства было немного. Но все же шансы, по крайней мере, на завоевание места в зоне Кубка УЕФА, считаю, имеются. Главное, максимально собранно и успешно провести оставшиеся матчи.
− Ты говоришь о Кубке УЕФА, но ведь изначально задача на сезон была иная…
− Да, планировалось подняться на вторую строчку, завоевать место в Лиге чемпионов, но сейчас об этом говорить довольно сложно. Конечно, возможности подняться выше третьего места есть, но они небольшие. Думаю, даже выход в Кубок УЕФА может послужить нам определенной реабилитацией за плохо проведенные матчи в первой части чемпионата.
− Премьер-лига Премьер-лигой, но и в еврокубках успехов не было. Поражение от швейцарской Беллинзоны только добавило внутреннего напряжения?
− А разве могло быть иначе? Да, понять тот вылет до сих пор сложно. На протяжении всего полугодия мы никак не могли добиться стабильности, чередуя довольно неплохие матчи с неудачными. Вон в седьмом туре провели хорошую игру с Металлистом, выиграли 2:0, а потом проиграли Ворскле, запорожскому Металлургу. Далее опять победа над Арсеналом, и в таком ключе все время.
− Основные проблемы, наверное, все же были в атаке?
− Скорее всего, да. Забиваем мы мало, но умудряемся пропускать даже тогда, когда соперник не имеет нормальных голевых моментов. Особенно тяжело в завершающих стадиях атаки, нет последнего паса. Вот и в Кубке Украины та же проблема привела к фиаско.
− И это при том, что кадровые потенциал Днепра очень неплох.
− Согласен. Команда укомплектована хорошими футболистами, которым под силу решать самые серьезные задачи.
− А теперь о тренерской рокировке. Почему она не добавила мотивации, энергии? Обычно ведь команда преображается со сменой наставника…
− Конечно, зачастую так и бывает. В нашем случае, считаю, основную роль в неудачах уже при Бессонове сыграли пертурбации в основном составе. Владимир Васильевич сделал ставку на молодых исполнителей, у которых не так уж много опыта. Да и о банальной сыгранности забывать не стоит. Однако, думаю, после зимних сборов появится взаимопонимание, все станет на свои места, что повлечет за собой победы.
− Но добиваться их придется уже без опытных днепрян. Богдан Шершун, Олег Шелаев, Александр Грицай и другие выставлены на трансфер…
− Лично я считаю, что эти футболисты еще могли помочь команде, но решать тренеру. Если у него такое видение, то так и должно быть. Уверен, что упомянутые игроки найдут себе клубы и будут успешно защищать их цвета. Последнего слова они еще не сказали.
− По ходу сезона Днепр неоднократно организовывал встречи игроков с болельщиками. В основном рандеву получались не совсем приятными…
− Да уж, наши поклонники не раз выражали недовольство нашей игрой и их, понятное дело, можно понять. Они ведь ориентировались на поставленные задачи, думая о чемпионстве или хотя бы о втором месте. Болельщики ожидали чемпионской игры, а мы ее не демонстрировали, вот фаны и начали бунтовать. Конечно, неприятные разговоры получались, но такие встречи надо организовывать, это нормальная практика. Очень хочется после зимнего перерыва порадовать болельщиков, заставить их вновь гордиться командой. Надеюсь, так и будет.
− Отпуск уже спланировал?
− Вот сейчас набираюсь сил, восстанавливаюсь в Ялте. Приехал сюда с женой, ребенком. Где-то через недельку-другую поеду на родину, в Херсон, там и Новый год отпраздную.
− То есть, заграничные вояжи не планируются?
− Нет. Ребенок еще маленький − не думаю, что есть смысл вырываться за пределы Украины.
Вячеслав Кернозенко: «Бессонов − последователь Лобановского»
Голкипер днепропетровского «Днепра» Вячеслав Кернозенко прокомментировал итоги уходящего года для команды.
− Как вы думаете, из-за чего «Днепр» так опустился в нынешнем чемпионате?
− Почему... Такие встряски, которые у нас проходили на протяжении года, они бесследно не проходят…
− Как изменилась психологическая ситуация в клубе после смены тренера?
− Сложно говорить. Я не был в курсе происходящего из-за травмы. Мне кажется, что в команде нет понимание того, что нужно нести ответственность не только за себя, но и за других.
− Как вы оцениваете работу Владимира Бессонова?
− Мне сложно оценивать, потому что при Бессонове я в основном находился на больничном и восстанавливался. С другой стороны я знаком с принципами работы этого тренера еще со времен выступления в киевском ЦСКА.
Это человек − последователь Лобановского. Выводы делайте сами.
− Как оцениваешь деятельность Русола в роли капитана? Изменилось ли что-то в команде после отправления Шелаева в дубль?
− Я не считал и не считаю, что Шелаев был главной причиной наших бед. Заговоры? Группировки? Это все домыслы.
На сегодняшний день Андрей Русол − оптимальный вариант капитана «Днепра». Правда, иногда из-за своей прирожденной мягкости и интеллигентности ему не хватает жесткости. Хотя ситуация с Алсидесом мне понравилась.
− С кем больше всего дружите в «Днепре»? Кто в команде из украинцев дружит с Алсидесом?
− С Алсидесом... До инцидента с Русолом в плане общения с ним проблем не было. А я... Со всеми нормальные отношения. Немного ближе сошелся с теми, кто давно в команде − Русолом, Назаренко, Лисицким, Шелаевым... С Денисовым дружу.
− Уровень Ротаня и Воробья соответствует амбициям «Днепра»?
− На этот вопрос должны отвечать либо сами футболисты, либо руководство клуба. Я считаю, что да − у них есть потенциал.
− Скажите, как думаешь, игроки, которые выставлены на трансфер, действительно не соответствуют уровню «Днепра»?
− Не все. Это мое мнение. Есть из них и таковые, которые могли бы помочь команде в дальнейшем.
− Кто-нибудь когда-нибудь расскажет откровенно, что произошло перед ответным матчем с «Беллинцоной»? Команду уровня первой лиги Украины нужно ведь было проходить!
− Я не знаю, что имеют в виду болельщики, когда говорят о «сливе тренера». Никто никогда ни о каком целенаправленном проигрыше не говорил и говорить не будет. Эти версии могут уже кого угодно с ума свести... «Беллинцона» оказалась не такой слабой командой. «Днепр» на тот период был не в оптимальном состоянии. После первой игры можно было понять, что ни о каких шапкозакидательских настроениях говорить нельзя...
− Как оцениваете работу тренера «Днепра» по вратарям Йована Михайловича?
− За то время, которое он находится в команде, ко вратарям серьезных претензий не было. Это человек высокой квалификации, со своей программой, которой строго придерживается, но и постоянно учится новому. Хотя есть некоторые моменты, по которым я могу с ними поспорить. Впрочем, это нюансы, которые не влияют на общее представление о работе этого человека.
− Сколько лет еще планируешь играть в футбол на профессиональном уровне?
− Время покажет. Мотивации и желания хватает, главное чтобы было здоровье.
− Как проведешь отпуск?
− Буду продолжать восстанавливаться. Если получится, поеду куда-то в теплые края. У меня в этом плане нет особых требований. Главное чтобы было тепло и спокойно.
Олег Шелаев: «Мы с Бессоновым играем в «молчанку»
Бывший капитан «Днепра» рассказал о новых нравах в команде и своем будущем
− Олег, как вам сообщили, что вы выставлены на трансфер?
− Пока мне об этом никто не сказал. Хотя о том, что не буду играть в «Днепре», знал уже давно. Летом у меня заканчивается контракт с клубом, и в любом случае я бы ушел сам.
− Почему?
− Пришел новый тренер, который хочет построить новую команду. Я в его планы не вписываюсь.
− То есть Владимир Бессонов объяснил, что на вас не рассчитывает?
− Никто ничего не объяснял. Наверное, он не может разговаривать.
− Что вы имеете в виду?
− Просто человеку, видимо, тяжело общаться с игроками.
− А сами не пытались поговорить с наставником?
− Мне кажется, что инициатором каких-либо разговоров должен быть главный тренер, а не футболист. Но, судя по всему, он посчитал более правильным ничего никому не объяснять.
− И давно с Бессоновым играете в молчанку?
− С тех пор, как он пришел в «Днепр».
− Чем вы объясните эту ситуацию?
− Спросите об этом лучше у главного тренера.
− Выходит, с первых дней своей работы в Днепропетровске Владимир Васильевич без всяких на то причин отказался от услуг ряда игроков, в том числе и ваших?
− Именно так. Этот самый «ряд футболистов» не провел ни одной тренировки с основным составом с тех пор, как в команде появился Бессонов. Все это время мы работали только с дублем.
− Бессонов как-то сказал, что некоторые игроки не соответствуют требованиям современного футбола, и если у них есть желание, пусть доказывают обратное в других коллективах. Вы старались показать в составе резервистов, что тренер ошибается на ваш счет?
− Для чего я должен это делать, объясните?
− Чтобы продолжить карьеру в «Днепре»...
− Я не хочу продолжать свою карьеру под руководством этого тренера.
− Обсуждали сложившуюся ситуацию теперь уже с экс-одноклубниками, которые также остались без работы?
− Пока еще нет.
− Был разговор с руководством?
− Нет.
− У клуба есть перед вами финансовая задолженность?
− Нет.
− В чем, по-вашему, причины неудач «Днепра» в этом сезоне?
− Пусть причины ищет руководство. Я не хочу это обсуждать.
− Многие говорят, что все дело в нефартовой «Днепр-Арене», на которой хозяева потеряли много очков...
− Вы же сами понимаете, что такие объяснения звучат, по меньшей мере, нелепо...
− Варианты дальнейшего трудоустройства у вас есть?
− Я ухожу в «Кривбасс» к Олегу Тарану.
− Вам уже поступило конкретное предложение из Кривого Рога?
− Да, у нас состоялся предварительный разговор с Олегом Анатольевичем. Остались формальности. Я готов работать с этим тренером. Буду стараться принести максимум пользы своей новой команде.
− Ваш бывший наставник Олег Протасов не приглашал в «Клуж»?
− Пусть это останется моей тайной (смеется).
− Что хотите сказать напоследок своему бывшему клубу, в котором вы провели большую часть своей карьеры?
− У меня на самом деле есть, что сказать «Днепру». Обещаю, что обязательно выскажу все, что накипело, но чуть позже.
ТРАГИЧЕСКОЕ ИЗВЕСТИЕ
Максим Пашаев скончался.
20-летний защитник днепропетровского «Днепра» и молодежной сборной Украины Максим Пашаев умер 12 декабря в больнице. Напомним, накануне он попал в автокатастрофу неподалеку города Градижск Полтавской области. Пашаев не справился с управлением на тяжелом обледенелом участке трассы при выполнении обгона и вылетел в кювет. Футболист получил открытую черепно-мозговую травму и перелом шейного позвонка. Однако многочисленные операции не помогли спасти игрока.
Максим Пашаев только в этом сезоне завоевал место в основе своего клуба и был капитаном украинской молодежки.
5. Донецьк
Евро 2012
«Салон Дона и Баса» (25.11) сообщает, что Программой подготовки Донецка к Евро-2012 предусмотрено создание оптимальных условий для работы средств массовой информации и журналистов на основании внедрения наиболее современных информационно-телекоммуникационных технологий. Об этом сообщили в отделе городского совета по подготовке к Евро-2012. Международный телерадиоцентр будет предоставлять журналистам услуги в формате HD. Также будет создан пресс-центр для работы журналистов, проложены оптоволоконные линий связи, установлено оборудование от спортивных сооружений до радиорелейных магистралей и др. На реализацию мероприятий запланировано использование более 85,36 млн. грн., в том числе 59,11 млн. грн. из средств государственного бюджета.
Это же издание в номере от 5.12 пишет, что строительство в обход нового стадиона «Донбасс Арена» и близлежащего парка включено в программу подготовки к Евро-2009/2012.
− Здесь выполнен первый этап работ − это два километра дороги, предстоит еще три этапа, − сообщил начальник подрядной строительной организации Александр Валуйкин.
Эта дорога от проспекта Мира должна выйти на проспект Павла Поповича к «Ветке». Она поможет разгрузить транспортное движение в центре города. Также проектом предусмотрено строительство эстакад, мостов и двухуровневых развязок.
Массовый футбол
В поселке Володарском состоялась торжественная церемония подведения итогов открытого районного чемпионата по футболу. И провели ее на высшем уровне. А кульминацией церемонии стало поздравление команды-чемпиона Володарского района «Заря» из поселка Володарского, когда капитан и игроки прямо на сцене открыли шампанское − фонтаны напитка били из горлышек под всплески огней фейерверка у края сцены.
Чемпионат района проводится уже третий раз. Однако в этом году он был знаменателен тем, что в нем приняли участие еще и команды из Першотравневого района и из Розовки Запорожской области. Четырнадцать команд боролись за звание чемпиона Володарского района.
Конечно, не обошлось без шероховатостей. На одном из матчей даже произошла драка между футболистами из разных районов, окончившаяся поломанными носами и разбитыми лицами, а также нелицеприятными разборками после скандальной игры. Но в целом...
− Аналогов такому чемпионату в Донецкой области нет, − сказал на церемонии награждения заместитель директора ДП «Ильич-Агро» Донбасс» Виктор Шиян.
О значимости спортивного события можно было судить по именам гостей, приехавших поздравить победителей. А это председатель федерации футбола Мариуполя Александр Тохтарь, исполнительный директор федерации футбола Донецкой Области Виктор Гайворонский, председатель коллегии судей Мариуполя Борис Данцкер. Естественно, что поздравляли футболистов и первые лица Володарского района − председатель Володарской райгосадминистрации, он же председатель районной федерации футбола Петр Троян, председатель Володарского райсовета Павел Азаров. Теплые слова в адрес организаторов, спонсоров и игроков чемпионата приехали сказать и руководители райгосадминистраций Першотравневого и Розовского районов.
Интересной была статистика чемпионата, которую в своей поздравительной речи озвучил председатель Володарской районной федерации футбола Петр Троян:
− Было сыграно 105 игр. За весь чемпионат забито 462 гола, по 4,4 гола − за матч. Наибольшее количество забитых голов у чемпиона − команды «Заря», − игроки которой забили 43 мяча. Наибольшее количество голов за одну игру − 6 забил футболист из поселка Ялта Першотравневого района Федор Джелали. Наибольшее количество пропущенных голов у команды «Легион» − 96. А наибольший счет чемпионата в игре «Азовец» − «Легион» 9:0».
Володарский район можно по праву считать одним из самых спортивных в нашем регионе. Ведь наряду со взрослыми командами играли и дети. Параллельно шел чемпионат среди десяти юношеских команд. В нем бронзовыми медалями были награждены игроки команды «Розовка» из Розовского района Запорожской области за занятое третье место, серебро за второе место получила команда «Олимпик» из села Тополиного Володарского района и золотыми медалями наградили чемпионов среди юношеских команд − «Спартак» из села Республика Володарского района.
А среди взрослых команд места и медали распределились следующим образом: третье место и бронзовые медали завоевала команда «Азовец» из села Мангуш Першотравневого района, второе место и серебряные медали -команда «Нива» из села Новокрасновка Володарского района, звание чемпиона Володарского района, золотые медали и кубок завоевала команда «Заря».
И еще один нюанс: председатель Володарской райгосадминистрации, председатель районной федерации футбола Петр Троян заявил, что футбол стал популярен и среди женщин, есть уже женские команды, и сейчас в районе уже задумываются о проведении серьезного турнира между футболистками.
6. Житомир
Євро 2012
Щодо питання підготовки до Євро − 2012 на Житомирщині пора затишшя. У обласній пресі впродовж минулого тижня тема Євро 2012 не знайшла відображення. Зовнішньої реклами Євро 2012 в регіоні немає. Офіційних заходів з підготовки області до Євро 2012, які б набули широкого розголосу в пресі та серед громадськості не спостерігалось. За словами голови Житомирської обласної футбольної федерації Олександра Чернявського, щодо реконструкції центрального стадіону в рамках підготовки до чемпіонату в обласному центрі так реальних кроків владою поки що і не зроблено: у стадії доопрацювання проектно−кошторисна документація”.
Соціологія
Сприйняття більшістю населення проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Інвестиції
Одне з підприємств дорожньої галузі Житомира змінила власника на попереднього. Рішенням апеляційного суду було визнано недійсним договір купівлі-продажу контрольного пакету акцій одного з підприємств Житомира. Акції повернуті колишньому власнику та директору підприємства. Насправді за цим стоїть бажання інвестора повернути заплачені за акції кошти (оборутка відбувалася на піку цін). Така ситуація свідчить про стрімке зниження інтересу інвесторів до дорожньої галузі в період кризи в області.
Футбол
Заходи
У спорткомплексі «Динамо» пройшли чергові поєдинки учасників відкритого чемпіонату Житомира з фут-залу.
Житомирський «Контингент» у суботу у рамках чергового туру Чемпіонату України з фут-залу на Донеччини зіграв з місцевою командою «Єнакієвець».
У вівторок 16 грудня відбудеться засідання виконкому федерації футболу Житомирської області. Серед запланованих питань − обрання найкращих гравців області в своїх амплуа. Але справжні питання, що будуть розглядатися − участь (неучасть) команд у чемпіонаті області з футболу. Є інформація що кілька клубів міст області не зможуть функціонувати в наступному сезоні з причин фінансової та економічної криз.
Преса
„Звягель-750” став чемпіоном Житомирської області, правда, лише другого кола, − читаємо в тамтешньому виданні „Звягель − ін форм”. „Це говорить про те, що за умови збереження існуючого складу, команда з Новоград-Волинського в наступному сезоні реально буде боротися за пальму першості. Натомість „Металург” за підсумками другої половини турнірного шляху опинився аж на четвертому місці. Проте малинчани є кращими, як і подобає чемпіону, за результатами першого кола, домашніх та гостьових зустрічей”.
7. Закарпаття
Євро-2012.
ЗМІ.
Ця тема стосовно Закарпатської області не звучала на жодній місцевій радіостанції, не висвітлювалася в друкованих ЗМІ.
У загальному новини щодо даної теми можна було почути лише на «Версії». Усього за тиждень було три повідомлення.
По-перше, повідомлялося, що до футбольного чемпіонату ЄВРО-2012 в Україні реконструюють всього чотири аеропорти: у Києві («Жуляни»), Львові, Донецьку і Дніпропетровську. Найбільшу стурбованість викликає ситуація у Дніпропетровську. Аеропорт закладено за борги приватній компанії, проте ремонт перону вже зроблено. У Львові злітна смуга буде подовжена на 700 м. У цьому випадку вона зможе приймати далекомагістральні літаки, а також планується будівництво нового терміналу, здатного приймати тисячу пасажирів на годину. Харківський та одеський аеропорти розглядатимуться як резервні, і реконструкція там проводитися не буде.
Говорилося й про спільний звіт Польщі й України для УЄФА, який вони обговорили. Критичні точки у підготовці до проведення Євро-2012 пройдено: НСК «Олімпійський» у Києві вже почали реконструювати. У Кабміні готуються зацікавлювати інвесторів для будівництва готелів.
Щодо Дніпропетровщини, то, за повідомленням, вона через економічну кризу призупиняє підготовку до Євро-2012 на 6-8 місяців. Про це заявив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар. Зокрема, за його словами, щонайменше на півроку згортають спорудження готелів, розважальних центрів та об’єктів інфраструктури. Найгостріша проблема − реконструкція міжнародного аеропорту, який перебуває на межі банкрутства. Не повністю відповідає вимогам УЄФА і нещодавно збудований стадіон: на ньому не вистачає місць для вболівальників. У рамках проведення Євро-2012 Дніпропетровськ планує провести три матчі фіналу й прийняти 100 тисяч уболівальників.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодних заходів пов’язаних з підготовкою області до Євро-2012.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
У газеті “Спорт-тайм” за 09.12.08 у матеріалі «Харків сильніший за «Олімпіакос» мова йде про гру Ліги чемпіонів, зокрема «Металіста» з греками − 1:0.
Головний тренер харьківчан Маркевич зробив у матчі ставку на швидкі переходи центру поля через один-два паси з наступним підключенням флангів.
Як пише автор, «перемога харьківчан, без сумніву, стала історичною подією в нашому футболі. Вперше Україна навесні у євро кубках може бути представлена 3 командами. «Шахтар» і «Металіст» уже забезпечили собі «футбольну весну», черга за «Динамо»…
“Ужгород” за 29.11.08 у матеріалі «Закарпаття» фінішувало» подає аналіз 19 туру першості України. За результатами, «Оболонь» знову на першому місці турнірної таблиці, а «Закарпаття» закріпилося на другій позиції.
Автор описує гру обласного клубу із охтирським «Нафтовиком», яка закінчилася на користь «Закарпаття» 3:1.
На після матчеву прес-конференцію, звісно, головні тренери пішли з різним настроєм. Наставник закарпатців М.Іваниця грою задоволений, хоча і виокремив декілька помилок, а в.о. головного тренера «Нафтовик-Укрнафта» Р.Ямліханов визнав, що ужгородці були сильніші.
Кулуарні розмови.
Ходять чутки, начебто ужгородський клуб ФК «Закарпаття» розпадається через фінансову кризу. Крім оттого, така доля чекає й на «Княжу» та «Нафтовик». Поки що жодного підтвердження цього немає і жодних офіційних заяв не надходило. Навпаки в одному з своїх висловлювань у пресі генеральний директор клубу Іван Шіц запевнив, що з фінансуванням у клубі все гаразд і різні чутки − це не що інше як нісенітниця.
Ужгородський ФК «Закарпаття» у зимне міжсезоння планує провести тренувальні збори у три цикли. Перший збір розпочнеться з 12 січня і триватиме до кінця місяця в Ужгороді. Другі навчально-тренувальні збори, за традицією, ужгородці проведуть у сусідній Угорщині на базі ФК «Дебрецен». Другі збори триватимуть з 31 січня по 13 лютого. Наразі узгоджується графік проведення третіх зборів, а це, як поінформував гендиректор клубу Іван Шіц, залежить від конгресу ПФЛ.
8. Запоріжжя
Євро-2012
Заходи.
Подія, що пов’язана з Євро-2012, у Запоріжжі минулого тижня була єдина: це обнародування інформації про те, що Запорізький аеропорт викреслили з числа резервних до Євро. Про це та інші згадки у ЗМІ − нижче.
ЗМІ.
Тижневик «Наше время+» від 11.12.08р. повідомив, що запорізький аеровокзал викреслили з списків на реконструкцію до Євро-2012. Про це заявили у оргкомітеті з підготовки до футбольної першості. Фінансування отримають летовища тільки тих міст, де пройдуть ігри Євро. Разом із Запоріжжям викреслені аеропорти Луганська, Харкова, Одеси та Сімферополя. Раніше центральна влада неодноразово заявляла про плани реконструкції запорізького аеровокзалу. Сума на неї мала скласти 2 мільйони гривень.
Тижневик «Субота+» від 11.12.08р. також вмістив схожу публікацію. Втім, журналісти зв’язалися з одним з керівників аеропорту і доповнили замітку важливою інформацією. А саме: кошти у сумі маже 1,2 млн.грн. вже виділені з держбюджету і освоєні на проектну документацію реконструкції. Ще 900 тисяч «на підході». Документацію готує київський інститут «Аеропроект», до 1 січня вона буде готова. На реконструкцію аеропорту потрібно 100 мільйонів гривень, але коли і як їх виділятимуть, наразі невідомо. Тобто, схоже, що викреслення запорізького летовища з планів Євро-2012 не означає, що його реконструкцію держава також перекреслить.
Газета «Индустриальное Запорожье» від 12.12.08р. повідомила, що Мішель Платіні висловив впевненість стосовно успішного проведення Євро в Україні і Польщі, прослухавши доповіді Г.Суркіса і Г.Лято. Повідомляється також, що стадіон до Євро у Дніпропетровську вже готовий, наступного року здадуть стадіон у Донецьку, у Києві реконструюють НСК «Олімпійський», а у Львові будівництво вже починається.
Ця ж газета від 13.12.08р. коротко повідомила, що у Львові на вулиці Стрийській, де буде збудований новий стадіон до Євро-2012, знайдено більше сотні боєприпасів часів війни.
По сторінках газет пішов гуляти «кризовий» анекдот, що згадувався у минулому звіті: його герої плутають напис «Євро-2012» із все зростаючим курсом європейської валюти євро.
Реклама.
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі не з’явилася. Канал «Запоріжжя» Запорізької ОДТРК продовжує транслювати іміджеві ролики про те, що Євро-2012 для України − це шлях до Європи.
Місцевий футбол.
ФК «Металург»
Запорізький «Металург» роз’їхався на канікули. 22 грудня відпустка завершиться, на своїй базі команда розпочне так званий «втягувальний» збір. На Новий Рік футболісти ще трохи відпочинуть. А 4 січня команда вилітає на збір до Австрії. Керівництво каже, що там «Металург» має позайматися в умовах високогір’я та середньогір’я для здобуття кращих фізичних кондицій. Жодних спарингів у Австрії не буде. А потім команда відправиться на два збори до Іспанії, де проведе ряд контрольних зустрічей. Є домовленості про них із російськими «Локомотивом» і «Рубіном», данським «Брондбю» та румунським «Клужем». У спарингах «Металург» перевірить результат підготовки на зборах і 28 лютого стартує у весняній частині чемпіонату України.
ЗМІ.
ЗМІ розповідали про зустріч гравців та керівників «Металурга» з журналістами і вболівальниками, про ігри єврокубків.
У розділі спортивних новин інформаційної програми ОДТРК «Телекур’єр» 09.12.08р. повідомлялося про початок реконструкції стадіону «Торпедо» − найбільшої спортивної споруди курортного Бердянська. Занедбаний нині спорткомплекс після реконструкції має отримати 2 штучні футбольні поля, гандбольний та баскетбольний майданчики, легкоатлетичні доріжки. У підтрибунних приміщеннях мають розміститися 3 спортивних зали та інша інфраструктура. Замінять усі комунікації стадіону. Штучне покриття кластимуть «п’ятого покоління». Збудований у шістдесяті роки стадіон востаннє оновлювали 1978 року, до 150-річчя Бердянська. Зовнішній вигляд спортивної арени, за словами проектантів, зміниться повністю. На реконструкцію піде приблизно 25 мільйонів гривень.
9. Івано-Франківськ
Євро 2012.
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.
За звітній період не з’являлося повідомлень, що мають відношення до підготовки до Євро-2012.
ЗМІ.
За звітній період вийшла одна публікація, яка стосується підготовки та проведення Євро-2012 в Україні.
На місцевому інтернет-ресурсі «Малакава» з посиланням на «УНІАН» було опубліковано замітку під назвою «Євро-2012 може оминути Україну». У статті йдеться про заяву Мішеля Платіні про те, що Польща зможе самостійно провести матчі Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
«Правда, Україна має ще один шанс, щоб врятувати своє становище. Але для цього перш за все треба забути свої політичні амбіції, перестати вести війну за портфелі і хоч на мить задуматися про долю своєї країни.
Щоб Євро-2012 не оминуло Україну треба, аби в Києві вчасно реконструювали НСК «Олімпійський», — заявив Мішель Платіні, — йдеться у статті.
Зовнішня реклама.
Інформація по темі Євро 2012 на рекламних носіях міста відсутня.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
ЗМІ цього тижня дуже мало висвітлювали футбольну тематику. Декілька повідомлень були присвячені перебігу матчів Ліги Чемпіонів та участі українських клубів у них.
У газеті «Репортер» побачила світ стаття під назвою «Ураган» робить шоу». У матеріалі йдеться про те, що івано-франківський футбольний клуб «Ураган» створює свою власну групу підтримки. Перші виступи цих дівчат пройдуть вже у січневих домашніх матчах клубу.
Така ініціатива «Урагану» є дуже позитивним кроком. Поява своєї власної групи підтримки додасть кожному матчу цієї команди видовищності, а також посприяє популяризації спорту і зокрема футболу в Івано-Франківську та області.
У газеті «Галичина» опубліковано замітку під назвою «Футбольна статистика». У матеріалі йдеться про те, що більшість українських футбольних клубів покращили свої позиції у листі-рейтингу найкращих клубів світу за версією Міжнародної федерації історії та статистики.
Матеріал дуже добре показує, що футбол України успішно розвивається на європейській арені.
На інтернет-ресурсі місцевої ТРК «Вежа» з посиланням на сайт Федерації футболу України опубліковано матеріал під назвою «Яремчанські «Карпати» — чемпіон Івано-Франківщини-2008».
10. Кіровоград
ЄВРО-2012.
Заходи.
За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ.
Протягом звітного тижня тема Євро-2012 обласні ЗМІ не цікавила.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ФК «Зірка».
Після закінчення першого кола чемпіонату України з футболу відбулася зустріч керівництва кіровоградської «Зірки» з уболівальниками. Привід більш, ніж вагомий − за результатами першої половини чемпіонату команда займає третє місце і зберігає шанси на підвищення в класі.
Тренер «Зірки» Ігор Жабченко результатом задоволений, хоча команду довелося створювати в рекордно короткий час з орендованих молодих футболістів. Звідси нестабільність, яка призвела до втрати очок на власному стадіоні, зате зігравшись, команда почала демонструвати непогану гру на виїзді. За результатами сезону стало зрозуміло, що команда потребує серйозного посилення всіх ланок, окрім воротарів. Цікаво, що в другій лізі не змогли проявити себе навіть гравці, які пройшли школу вищої і першої ліг, оскільки на цьому рівні точиться запекліша боротьба.
Зараз «Зірка» перебуває у фазі активного становлення, продовжується створення інфраструктури стадіону. Після відпочинку команда проведе тренувальний збір спочатку в області, працюючи над фізичною підготовкою, а потім проведе три тренувальних збори в Нікополі.
Турніри. Першості. Кубки.
Зимовий футзальний сезон в Кіровоградській області викликає значний інтерес у численних вболівальників. Адже кожен із серії турнірів проходить у цікавій боротьбі, де фаворити не завжди виявляються сильнішими. За традицією першими у футбольний бій вступили ветерани, які визначали найсильнішого в спорткомплексі Кіровоградського інституту регіонального управління і економіки. З об’єктивних причин не всі бажаючі змогли взяти участь в змаганнях. Проте на пропозицію обласної федерації футболу відгукнулись чотири дружини, що зібрали в своїх лавах виконавців, чий вік перевищує 35 років, але завзяття, самовідданість і емоції були такі, немов на майданчику змагались зовсім юні хлопчаки.
За регламентом змагання проводились за круговою схемою, і сталося так, що вже в першому турі в очному протистоянні зійшлися головні претенденти на перемогу: кіровоградські команди «Хлібодар» та «СССР». «Хлібодар» цей матч, як і всі наступні, виграв і цілком заслужено зайняв перше місце. Другими стали футболісти з «СССР», хоча конкуренцію їм намагався скласти голованівський «Кооператор», але фортуна була не на його боці. А четверте місце зайняли футболісти Кіровоградської «Сєрни», які, хоча і дебютували у змаганнях такого рівня, хлопчиками для биття зовсім не виглядали і у боротьбі з більш досвідченими суперниками проявили бійцівський характер.
ЗМІ.
Обласні ЗМІ цього тижня традиційно цікавилися станом справ в національних футбольних першостях європейських країн, не забули про групові раунди Кубка УЄФА і Ліги чемпіонів: «Спортревю» (11.12.08): «… Не показав, по большому счету, ни классной игры, ни выдающихся результатов, подопечные Мирона Маркевича уверенно проложили себе дорогу в весеннюю часть еврокубков. К вожделенной цели харьковский «Металлист» подошел слишком близко после неожиданной победы над «Галатасараем». Оставалось одержать победу над «Олимпиакосом», и нынешнее поколение «Металлиста» ее добилось, составив компанию в следующей стадии Кубка УЕФА донецкому «Шахтеру»…»
11. Луганськ
Евро 2012
Упоминания о «Евро-2012» на улицах и в СМИ нет. Официальных мероприятий, по подготовке области к Евро 2012, с участием прессы не проводилось.
Не обсуждается эта тема и в кулуарах.
Футбол
СМИ
О футболе написала только газета «Ракурс», поместив пару строчек о выигрыше в чемпионате Украины по мини-футболу у севастопольцев.
Областная федерации
В областной федерации прошло совещание по итогам первого круга юношеского чемпионата. Кроме традиционных «разборок», на повестке дня стоял вопрос о плохом учете тренерами красных и желтых карточек, тренеры уделяют этому вопросу недостаточно внимания. Более того, в команде Кировска в матчах участвовал футболист, игравши йза две команды. Кировчане оказались самыми пострадавшими, с них сняли наибольшее количество очков, в результате итоговая таблица несколько изменилась. Оживленную дискуссию вызвал вопрос о количестве возрастных групп, участвующих в чемпионате 2009-2010 годов. По поводу двух или трех групп, мнения разделились до такой степени, что единого решения так и не выработали, хотя небольшой перевес был у тех тренеров, которые отстаивали проведение чемпионата по трем группам.
ФК «Заря»
По слухам, полузащитник «Днепра», воспитанник Луганского футбола Олег Шелаев собирается уйти из команды. А главный тренер «Зари» Анатолий Волобуев собрался делать ставку на покинувших Луганск футболистов. Поэтому он собираетсе вести переговоры по поводу возвращения в команду не только Шелаева, но также Козюберды и Галюзы.
Мини-футбол
Соревнования на Кубок Луганска по мини-футболу ознаменовались скандалом. Выбившая сильную команду «Телеком» «Заря-1» встречалась с «Телекомом-2». К игре команда подошла в ослабленном составе из-за серьезных травм ключевых игроков. Тем не менее, поначалу все складывалось в пользу «Зари» но удаление (по мнению тренера необоснованное), позволило сопернику выйти вперед. А когда грубо сыграли против игрока «Зари», тренер взял тайм-аут, после которого объявил об отказе продолжать игру. Он подал протест и просил назначить переигровку. Протест был отклонен и «Заре-1» засчитали поражение со счетом 0:3, соответственно, в финал вышел «Телеком-2».
В чемпионате по мини-футболу Станично-Луганского района первое место заняла команда «МТС» из поселка Валуйское. В предпоследнем туре во встрече с лидером последних пяти лет − «Станичником», игра закончилась катастрофическим разгромом последнего − 9:0, что и вывело «МТС» на первое место.
Турниры, кубки, матчи
В Алчевске прошел открытый кубок города по футболу, которые организовали и провели городские и областные компьютерные провайдеры. В нем принимали участие 12 команд, поделенных на две группы. В финале встретились «Алчевск.Net» и «МЗх» «Алчевск.Net», на протяжении всего матча владел инициативой, но футболисты чаще попадали в стойки и вратаря, не помогали даже выходы один на один. А «МЗх», играя исключительно на контратаках, сумел провести три мяча, за что и получил кубок. Всем призерам вручили почетные грамоты, мячи и футбольную экипировку. Призами отметили также лучшего бомбардира и лучшего вратаря.
В Рубежном продолжается Новогодний турнир, который проводится двадцатый раз подряд. Некоторые футболисты − это Андрей Стебловский из «Свитязя» и Сергей Зезюлин из ФК «Северодонецк» не пропустили ни одного! Также на протяжении 20 лет обслуживает это соревноване судья из Рубежного Владимир Коломбет.
Впервые за годы независимости Украины проведена коллегия обладминистрации на тему «О состоянии физической культуры и спорта в Луганской области и задачи органов исполнительной власти и местного самоуправления по усовершенствованию отрасли». Отмечена разруха спортивной инфраструктуры и плохое материально-техническое обеспечение. В частности, впервые прозвучало, что из 60-ти имеющихся стадионов 18 не соответствуют нормам эксплуатации. К сожалению, не указывалось, сколько спортивных сооружений за эти годы вообще исчезли.
Новый комитет квартала им.Героев Сталинграда только в этом году провел дважды турнир по дворовому футболу. Причем, если весной играли команды только квартала, то теперь к ним приехали гости из Краснодона, Красного Луча и Северодонецка. Возраст игроков не ограничен − играют и ребята, и те, кому за сорок. Ну а спортивные площадки пришлось готовить собственными силами.
По мнению как болельщиков, так и специалистов, с появлением премьер-лиги увеличилось количество договорных матчей. Это заметно и со стадиона, и при просмотре видеозаписей.
12. Львів
Євро-2012
Минулого тижня з приводу підготовки до Євро-2012 відбулася лише одна подія − це засідання Оргкомітету з питань підготовки Львівщини до проведення чемпіонату Європи. В основному на засіданні Оргкомітету йшлося про питання аеропорту. Проект нового терміналу, який розробляє українське підприємство «Тебодін-Україна» (те саме, що розробляло проект терміналу і в Борисполі) буде готовий за два з половиною місяці, тобто до початку весни. Так, принаймні, пообіцяв представник проектанта. І вже після завершення проекту можна буде оголошувати конкурс на інвестора. Це, за прогнозами членів Оргкомітету, повинно відбутися не пізніше початку квітня наступного року. Як зазначив на засіданні голова Львівської ОДА Микола Кміть, до фінансової кризи було 5 претендентів на інвестування у реконструкцію терміналу, а зараз немає жодного. Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що вартість будівництва нового терміналу коливатиметься в межах 65-70 млн. євро.
В проекті повної реконструкції аеропорту є й проблеми. Одна з найголовніших − це продовження злітної смуги за рахунок приватних земель мешканців села Сокільники, що знаходиться поруч. Заступник начальника головного управління земельних ресурсів у Львівській області Ігор Падляк під час засідання заявив, що держава повинна виділити додатково близько 35 млн. грн. на компенсацію за землі мешканцям. Це з розрахунку 3 тисячі гривень за одну сотку. В той час мешканці Сокільник хочуть близько 3 тис. дол. за одну сотку. Ціна дивна, оскільки ця земля непридатна для будівництва і малопридатна для сільськогосподарських потреб. Зараз тривають переговори з цими мешканцями.
В одному зі своїх попередніх звітів я писав про те, що перебуваючи з робочим візитом у Львові, віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник зазначив, що непогано було б, аби на місці теперішнього ринку «Вернісаж», що знаходиться у самому центрі міста, побудували готель до Євро-2012. Це було раніше і в планах виконавчих органів Львівської міськради. Минулого ж тижня працівники ринку «Вернісаж» вийшли під стіни Львівської міськради з масовим пікетом (пікетувало близько 300-400 працівників ринку). Головним гаслом пікетувальників було «Центр міста − не лише для багатих!» Керівництво міськради пообіцяло зустрітися для переговорів з працівниками ринку на початку наступного тижня.
Питання стадіону минулого тижня висвітлювалося мало. На місці майбутнього будівництва арени продовжують працювати сапери, котрі на даний момент обстежили лише близько четвертини ділянки майбутнього стадіону. Так ось, на цьому місці уже виявлено 51 одиницю боєприпасів часів Другої світової війни (дані − середина минулого тижня). З цього приводу навіть вийшов матеріал на сайті «Чемпіон» під назвою «Стадіон на бомбах» (дуже велика підозра, що замовний), де розкритиковано вибір місця ділянки. Проте проблем особливих, мабуть, немає: сапери попрацюють, і боєприпаси будуть виявлені і знешкодженні. До речі, що стосується будівництва самого стадіону, то директор львівської філії «Азовінтексу» Ігор Семенов запевнив, що уже на початку лютого наступного року відбудеться закладання фундаменту арени. Зараз же ведуться земляні роботи. На будівництво стадіону, до речі, досі немає дозволу Держархбудконтролю. Проте генпідрядник, схоже, на це не зважає.
Минулого тижня у Львові відкрито новий сучасний офісний центр на проспекті Чорновола «ІнтерСіті». Власники цього центру добровільно виділили близько 100 метрів квадратних приміщення Львівській ОДА для розміщення там комітету з питань підготовки до Євро-2012.
Реклама
Жодних елементів зовнішньої реклами (роздача листівок, біг-борди тощо) щодо підготовки Львівщини до Євро-2012 минулого тижня помічено не було.
Футбол
Інші футбольні новини
13-го грудня у Львові відбувся турнір з міні-футболу учнів дитячої школи ФК «Львів» 1997-98 та 1999-2000 років народження. Це вже другий подібний турнір, організований ФК «Львів». До речі, одразу після виходу з відпустки у кінці грудня футболісти основи ФК «Львів» візьмуть участь у турнірі з міні-футболу, у якому також буде представлена команда журналістів.
Минулого тижня у Львові відкрився перший фірмовий магазин клубної атрибутики ФК «Карпати». Для власників абонементів на домашні матчі команди передбачена система знижок.
З’явилися коментарі у справі скандального минулорічного переходу екс-гравця «Карпат» Лєаніда Ковєля у російський «Сатурн». Відомий футбольний агент Шандор Варга, котрий рік тому заявляв, що впевнений у тому, що його підопічний не підписував контракт з «Карпатами», уже засумнівався у цьому. Так, зокрема, в інтерв’ю Інформаційному центру ФК «Карпати» Варга заявив, що якщо Ковєль все ж за його спиною підписав контракт, то футболіст повинен бути покараний. Натомість у своєму коментарі почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський заявив, що Ковєля, якби ця справа не вирішилася у ФІФА, у складі його команди не буде. Натомість футболіст повинен вибачитися перед вболівальниками та командою. Нагадаю, що близько місяця тому Палата по вирішенню суперечок ФІФА прийняла рішення, згідно якого перехід Ковєля до «Сатурну» виявився незаконним.
13. Миколаїв
Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
На Миколаївщині заходів пов’язаних з підготовкою до Євро-2012 в організаціях та обласних державних органах не проводилося.
Щодо підготовки до проведення в Україні і Польщі фінального турніру Євро 2012, то на думку місцевих футбольних функціонерів, а спираються вони на останні повідомлення ЗМІ, є сумнів чи відбудеться чемпіонат в Україні.
Якщо він і відбудеться, для нашої області це нічого не змінить. В чемпіонаті Євро 2012 Миколаївщина прямо не задіяна. Аеропорт і дороги − це добре, але на розвиток футболу в області вони не вплинуть.
Голова Миколаївської обласної ФФУ Микола Єропунов навпаки ж зазначив, що хоча з Державного бюджету не виділяються кошти для підготовки області, обласного центру до Євро-2012, все вирішується на місцевому рівні. За останні три місяці 2008 року для розвитку футболу зроблено чимало, споруджено декілька нових футбольних полів, з якісним штучним покриттям. Активно реконструюється міський Центральний стадіон.
Підтвердженням цього є й цитата з місцевої газети: «Николаевский мэр Владимир Чайка пообещал, что реконструкция Центрального городского стадиона в 2009 году станет одним из приоритетных направлений в деятельности городских властей. Поэтому строители планируют только наращивать темпы, и если удастся завершить весь объем работ к началу чемпионата Европы 2012 года, то, уверен, это станет отличным подарком всем любителям футбола» («Николаевские новости», 16.09.08).
Зовнішня реклама.
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Євро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Євро 2012
Впродовж минулого тижня про Євро-2012 згадали на сторінках газети − «Николаевские новости» і на миколаївському веб − сайті «Новости N».
Газета запитала: чи правда, що Євро-2012 хочуть провести за рахунок автомобілістів, збільшуючи транспортний збір втричі?
Адже, як стало відомо, «в связи с необходимостью обеспечения надлежащего финансирования строительства автомобильных дорог в рамках подготовки к проведению в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу, а также с целью создания условий для поддержки отраслей, наиболее страдающих от мирового финансового кризиса», правительство предложило втрое повысить транспортный сбор. Нужно полагать, тоже временно, поскольку если данный чемпионат и состоится в Украине, то в любом случае он вряд ли затянется после 2012 года. Да и кризис, который в Украине многие эксперты связывают с грядущими выборами, к тому времени должен завершиться.
Впрочем, немаловажным является и то, что увеличение транспортного сбора будет способствовать дальнейшему интегрированию Украины в мировое сообщество. Во всяком случае, именно такое мнение г-на Пинзеника изложено в пояснительной записке к законопроекту» («Николаевские новости», 10.12.08).
Відвідувачі миколаївської Інтернет − газети «Новости N» також дізналися, що губернатор Дніпропетровської області Віктор Бондар 10 грудня оголосив, що через фінансові труднощі, викликаних кризою, його регіон припиняє підготовку до чемпіонату Європи по футболу 2012 року.
«По его словам, работы на объектах будут заморожены на шесть-восемь месяцев.
«Бросаться в новое строительство сегодня никто не хочет. Тем более, что очень трудно привлечь кредиты, очень трудно делать проекты на кредитных деньгах, а собственных средств, к сожалению, сегодня не много компаний имеет», − пояснил региональный руководитель.
Бондарь рассказал, что наибольшее беспокойство у него вызывает реконструкция местного аэропорта, который, посетовал чиновник, находится на грани банкротства.
Как сообщалось ранее, в Днепропетровске должны пройти три матча финальной части чемпионата. Город готовится принять до 100 тысяч болельщиков. Украина намерена провести чемпионат совместно с Польшей (миколаївська Інтернет − газета «Новости N», 10.12.08).
Радіо. Телебачення.
Матеріалів, у яких би розповідалося про підготовку до європейської футбольної першості 2012 року, на обласному радіо і телебаченні не було.
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Про ФФУ
Федерацію футболу України і президента Григорія Суркіса на сторінках місцевих ЗМІ згадували у зв’язку з традиційним конкурсом «Підсумки спортивного року», який проводить Асоціація спортивних журналістів України (АСЖУ).
Журналісти визначили лауреатів 2008 року, назвали «Топ-десятку» кращих спортсменів країни, кращого тренера і кращу команду року.
У номінації «За підтримку Асоціації спортивних журналістів України» лауреатом стала ФФУ (президент Григорій Суркіс).
Варто також відзначити, що у номінації «Краща обласна спортивна асоціація» − переможницею стала Миколаївська обласна асоціація спортивних журналістів, а у номінації «Кращий проект року» − книга «Футбольный Николаев», присвячена 100-річчю футболу у місті корабелів.
ФФУ згадано і матеріалі, де розповідається, що миколаївські команди «Телець -ВАК» і «Бастіон» завершили сезон товариським матчем на новому футбольному полі зі штучним покриттям.
«После финального свистка соперники, как и полагается, пожали друг другу руки. А затем президент клуба «Бастион» Анзор Ишхнели выполнил приятную миссию − вручил главному тренеру «Бастиона» Виктору Писакову почетную грамоту ФФУ в честь 100-летия николаевского футбола» («Николаевские новости», 09.12.08).
Українська прем’єр-ліга
«Киевское «Динамо» так много не пропускало» − це матеріал про гольову феєрію в Маріуполі, де кияни виграли 4:3 у «Іллічівця». Поєдинок, на думку оглядача газети «Николаевские новости», став справжнім святом для вболівальників.
Це видання також повідомило, що вихованець миколаївського футболу Андрій Березовчук повернувся до команди «Металіст».
«Этот переход можно считать возвращением, ведь Березовчук уже выступал в составе «Металлиста» в 2002-2005 годах. Удалось выяснить, что Андрей выбрал четвертый номер. Пресс-атташе «Металлиста» Сергей Родионов также сообщил, что Березовчук может сыграть в футболке «Металлиста» уже в матчах кубка Первого канала в Израиле и, естественно, весной в играх 1/16 кубка УЕФА» («Николаевские новости», 09.12.08).
Повідомила газета і про те, що «Украина поднялась на 10-е место в рейтинг − таблице коэффициентов УЕФА, по результатам которой будет определятся количество команд, участвующих в еврокубках на будущий сезон» («Николаевские новости», 09.12.08).
Друга ліга. МФК «Миколаїв» і знову про ФФУ
«Что будет с МФК «Николаев»«? − матеріал під таким заголовком з’явився на сторінках місцевих ЗМІ, його також розміщено на сайтах деяких всеукраїнських видань.
У публікації йдеться про те, що 10 грудня минає строк подачі документів на атестацію професійних клубів України, а у МФК «Миколаїв» до цього часу так і не вирішено ряд життєво важливих питань, розв’язання яких би сприяло подальшому існуванню команди. Атестацію проводить ФФУ.
«И дилетанту понятно, что клуб, не пройдя аттестацию, больше не сможет играть во второй лиге и Николаев может распрощаться с большим футболом надолго. Хочется верить, что хотя бы в эти «критические дни», когда работники местного самоуправления отмечают свой профессиональный праздник, мэр не оставит проблему решаться «саму собой»« («Николаевские новости», 09.12.08).
Мер міста Миколаєва не залишив команду − «документы на аттестацию профессиональных футбольных клубов были отправлены в понедельник, 8 декабря. Об этом нашему изданию сообщил глава комитета по делам физкультуры и спорта горисполкома Николай Роздобудько.
Как ранее уже сообщалось, спонсора, который бы дал клубу финансовую гарантию, у МФК «Николаев» до сих пор нет. Так же и нет президента клуба. На сайте клуба сейчас проходит голосование «Как Вы относитесь к кандидатуре Анатолия Валеева на должность президента МФК «Николаев»?». Большинство проголосовавших высказывается за эту кандидатуру» (миколаївська Інтернет − газета pravda.mk.ua, 10.12.08).
Місцевий футбол.
Регіональні ЗМІ повідомили, що 20 грудня стартує IV Всеукраїнський чемпіонат по футболу серед школярів «DJUICE ГОЛ 2009». Всі видання зазначили, що чемпіонат внесено до спортивних заходів, які проводяться за підтримкою Міністерства освіти і науки України. Паралельно зі змаганнями юних футболістів пройде II Всеукраїнський чемпіонат груп підтримки «DJUICE ФАН 2009».
Газети також повідомили про старт чергового чемпіонату міста з фут-залу. Турнір проводитиметься в одне коло. У ньому беруть участь двадцять команд, які зіграють між собою. А вже в наступному сезоні групи будуть сформовані за результатами нинішніх змагань. Чверть учасників цьогорічного турніру − нові колективи.
Читачі краю дізналися, що у миколаївських футбольних сім’ях найпопулярніше ім’я, яке дають новонародженим дівчаткам − Софія.
«21 ноября Алена, жена николаевского полузащитника команды «Телец − ВАК» Максима Стефанишина, родила девочку, которую назвали Софией.
А 3 декабря папой стал Сергей Возняк, председатель комитета арбитров Николаевской области, представитель николаевской футбольной Фемиды в украинской премьер − лиге. Жена Алена родила девочку. А назвали малышку Софийкой» («Николаевские новости», 09.12.08).
14. Одеса
ЕВРО-2012
Скорая помощь Одесской обл. готовится к Евро-2012
Как постановил Кабинет Министров Украины и Министерство охраны здоровья, скорые помощи городов, в которых будут проходить матчи финала европейского футбольного первенства Евро-2012, должны отвечать всем европейским стандартам. По государственной программе Одесская область также должна создать все условия для повышения качества скорой помощи. Василий Лапай, начальник областного управления охраны здоровья и медицины катастроф, рассказал 8 декабря на аппаратном совещании областной государственной администрации в каком состоянии находятся кареты скорой помощи в области.
В. Лапай: по нормативам, в радиусе 20-25 километров должна быть одна бригада скорой помощи. Но не все районы области соответствуют этим требованиям. Хуже всего обстоят дела в Болградском, Татарбунарском, Саратском и Ширявском районах, там скорая помощь просто не успевает доезжать к пациенту, так как приходиться ехать на расстояния 70-75 километров. Иногда бригаду приходится ждать больше часа. Из-за этого и смертность в этих районах намного выше.
Европейским стандартам скорые помощи области пока не соответствуют. Хоть за последний год и было увеличено количество бригад скорой помощи, все они оснащены врачами только на 75%. На 10 тысяч населения приходится 0,4 врача. Как отметил Василий Лапай, в среднем по области стоимость одного вызова скорой помощи составляет 2 гривны 95 копеек. В Роздельнянском районе она самая высокая − 7 гривен, но от этого помощь не становится «скорой».
Власти Одессы продолжают поиск инвестора для аэропорта
Конкурс по определению инвестора для реконструкции аэропорта Одессы продлен до 20 января 2009 года. При этом комиссия по подготовке конкурса по реконструкции и модернизации «Международного аэропорта «Одесса» была создана исполкомом Одесского горсовета еще в июне. Как сообщает управление информации Одесского горсовета срок конкурса по реконструкции аэропорта Одессы решили продлить «в связи с изменением кредитной политики коммерческих банков, которое привело к существенному изменению в финансировании инвестиционных проектов».
Территория одесского аэропорта занимает площадь 570,8 га. В настоящее время здесь работают порядка тысячи сотрудников.Планируется, что посредством строительства нового терминала пропускная способность аэропорта увеличится вдвое, до 2 725 пассажиров в час. Также планируется удлинить взлетно-посадочную полосу.
Одесса потратит к ЧЕ на 1 млрд. грн. больше,чем предполагалось
На миллиард гривен больше, чем планировалось ранее, должна будет потратить Одесса на подготовку и проведение матчей финальной части Чемпионата Европы по футболу 2012 года.
Об этом 10 декабря в ходе заседания коллегии Главного управления экономики облгосадминистрации сообщил заместитель начальника управления по вопросам подготовки к чемпионату Олег Перекрестов.
По его словам, такая сумма заложена в проект новой редакции областной целевой программы подготовки и проведения матчей Евро-2012, которая будет вынесена на будущую сессию регионального совета. Программа скорректирована в соответствии с аналогичным государственным документом, утвержденным в октябре Постановлением Кабинета Министров.
Кабинет министров Украины отказался финансировать ряд объектов в Одессе, в частности, реконструкцию и строительство коммунальных дорог. Эта задача полностью ложится на плечи муниципальной власти − на ее решение Киев предлагает потратить 1,3 миллиарда гривен, в том числе 509 млн. в будущем году.
Соответственно, сократится финансирование из государственного (на 2 млрд, до 437 млн.) и областного (на 7,4 млн. − до 95,6 млн. грн.) бюджетов.
За счет инвесторов, как и ранее, планируется реконструировать стадион «Черноморец» и международный аэропорт «Одесса».
Одесса не откажется от подготовки к Евро-2012 из-за кризиса
Муниципалитет не прекратит подготовку к ЕВРО-2012 из-за финансового кризиса. Об этом 11 декабря в ходе общения с журналистами заявил Одесский городской голова Эдуард Гурвиц. Пол его словам, Одесса не имеет права сворачивать программы, как это сделал Днепропетровск. В то же время он подчеркнул, что проведение работ тормозится из-за отсутствия финансирования из госбюджета.
«Это совершенно неверно, Польша помогает своим городам и хорошо помогает, а нам пока приходится ориентироваться на свои силы», − сказал мэр. Он добавил, что Одесса будет рассчитывать на помощь государства, но, в тоже время, будет решать вопросы за счет бюджета и инвесторов.
ФУТБОЛ
Премьер лига
«Черноморец» дважды побывает в Турции
«Черноморец» начнет подготовку к весенней части сезона ровно через месяц − 9 января. Команда соберется на клубной базе в Совиньоне, где пройдет первая после отпуска тренировка. Спустя шесть дней «моряки» отправятся на первый учебно-тренировочный сбор в Турцию, который пройдет в период с 15-го по 28-е января поблизости Антальи. Затем команда вернется домой, где проведет неделю. В дальнейших планах команды Виктора Гришко очередной вояж на турецкую землю. Однако не исключено, что местом дислокации «Черноморца» станет уже другой отель. Сроки проведения второго сбора − с 7-го по 21-е февраля. После этого «моряки» возвращаются в Одессу, где начнут непосредственную подготовку к стартующему через неделю весеннему этапу чемпионата.
Де Ла Аса И Мельо остаются в «Черноморце»?
Двое южноамериканских легионеров одесского «Черноморца» − перуанский полузащитник Паоло Де Ла Аса и уругвайский нападающий Альваро Мельо отправятся вместе с командой на первый учебно-тренировочный сбор в Турцию. Об этом заявил 11 декабря главный тренер «моряков» Виктор Гришко.
Значит ли это, что оба футболиста остаются в «Черноморце» или их вояж на турецкий сбор − всего лишь попытка помочь им в трудоустройстве в другом клубе, пока не известно. Ответ на этот вопрос вряд ли станет известен раньше второй половины января.
Судьба Корытько пока не ясна
Судьба 29-летнего полузащитника Владимира Корытько, у которого в конце декабря истекает срок действия контракта с одесским «Черноморцем», пока не ясна. Футболист по-прежнему находится в родной Белоруссии, где проводит отпуск в кругу семьи.
Вот что сказал о белорусском легионере главный тренер «моряков» Виктор Гришко.
− С Корытько ведутся переговоры. Клуб заинтересован продлить соглашение с этим футболистом. Решение по финансовым вопросам будет принимать руководство.
Первая лига
«Днестр» проведет сборы в Турции
Как сообщил 12 декабря вице-президент овидиопольского «Днестра» Олег Самсонов, наступила ясность относительно зарубежных учебно-тренировочных сборов в период зимнего антракта. Таких сборов у команды будет два, и оба пройдут на турецкой земле. Местом дислокации «Днестра» станет пятизвездочный отель «Титаник», расположенный в 12 км от центра и в 10 км от аэропорта Анталии. Свой первый сбор в Турции овидиопольская команда проведет в период с 24 января по 7 февраля, а второй − с 14 по 28 февраля. На каждом из них «Днестр» сыграет как минимум по четыре контрольных матча. В числе вероятных соперников команды Андрея Пархоменко значатся клубы высших и первых лиг стран СНГ, а также дальнего зарубежья.
Дмитрий Пархоменко стал первым новичком «Днестра»
Первым новичком овидиопольского «Днестра» в период зимнего антракта стал воспитанник одесского футбола Дмитрий Пархоменко. 30-летний футболист, в последнее время выступавший в армянском «Бананце», приглашен в команду ее новым главным тренером и старшим братом Андреем Пархоменко. 12 декабря во второй половине дня с ним был подписан контракт на один год.
До «Бананца» Пархоменко-младший защищал цвета луганского «Коммунальника», который вынужден был покинуть на старте сезона-2008/09.
За период своей профессиональной карьеры Дмитрий Пархоменко успел поиграть на разных позициях. Он одинаково успешно может действовать как в обороне, так и в средней линии. В «Днестре» его намерены использовать в центре защиты.
МИНИ-ФУТБОЛ.
Высшая лига
В Кубке «Марриону» достался «Кардинал»
Во вторник, 9 декабря состоялась жеребьевка 1/8 Кубка Украины по футзалу. Ввиду того, что днепропетровский «Будивел» снялся с соревнований, на этом этапе осталось 15 команд. Счастливчиком, которому выпало миновать эту стадию и напрямую оказаться в четвертьфинале, стала киевская «Планета-Мост».
Соперником «Марриона» на этом этапе стал аутсайдер регулярного чемпионата львовский «Кардинал». Матчи 1/8 Кубка Украины запланированы на 28 января и 11 февраля 2009
Остальные пары выглядят таким образом:
«ЛТК» (Луганск) − «Водник» (Алушта)
«Контингент» (Житомир) − «Сапар» (Донецк)
«Энергия» (Львов) − «Шахтер» (Донецк)
«Тайм» (Львов) − МФК «Ровно» (Ровно)
«Монолит» (Харьков) − «ТВД» (Львов)
«Ураган» (Ивано-Франковск) − «Локомотив» (Харьков)
15. Полтава
Євро 2012.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.
Заходи.
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.
ЗМІ.
З усіх місцевих ЗМІ жодна газета не згадала про Євро 2012.
Місцевий футбол.
ФК «Ворскла»
Тільки настає зимове міжсезоння, як для скаутів і тренерів відразу настає пора трансферів, переговорів, покупок та продажів. Полтавська «Ворскла» та її гравці через успішні виступи вочевидь будуть користуватися попитом. Свідоцтвом якості полтавського товару є гра Пятова та Чижова в «Шахтарі», а також перехід лідера команди Сергія Кравченка в київське «Динамо». Найбільш ймовірними гравцями, які наступними можуть залишити команду, є два албанські легіонери Цуррі та Даллку, а також збірник України Ярмаш. За інформацією прес-служби «Ворскли» ніяких офіційних звернень щодо гравців до клубу, поки що не надходило.
Виконуючий обов’язки УПФЛ Микола Данілов має намір організувати зустріч представників усіх клубів, щоб обговорити фінансову кризу, в умовах якої деяким командам загрожує не лише зміна бюджетів, а і повне зникнення. «Спорт Експресс в Украине» запропонував керівникам клубів відповісти на п’ять питань, пов’язаних з кризою. Президент ФК «Ворскла» Олег Бабаєв загалом зазначив, що зменшувати бюджет на 2009-й рік не збирається, у планах придбання необхідних виконавців на певні позиції, поки що скорочувати зарплати гравцям не буде.
Міні-поле
У четвертій відкритій першості ПЗМС (Полтавського заводу медичного скла) з міні-футболу зіграно чотири тури. Поступово почали визначатися лідери «Зефір-Пластиком» та «Розсошенці» мають по 12 очок, «Зеніт» та «ПЗМС» − по 9.
16. Рівне
Євро 2012
На жаль, тема Євро-2012 на минулому тижні в Рівному не «засвітилася». Всі розмови точать з приводу очікуваних перемін після виборів міського голови Рівного. Символіки Євро-2012 в місті не помічено. Місцеві засоби масової інформації на минулому тижні тему Євро 2012 не висвітлювали.
Футбол
Майбутнє «Вереса» в тумані
Ще задовго до об’єднання ФК «Верес» і ФК «Штурм» чимало футбольних фахівців і вболівальників відверто говорили про авантюризм цього задуму. Дехто навіть пророчив песимістичне майбутнє клубу: спершу розгонять склад «вересівців», далі попруть президента Святослава Власюка, а закінчиться тим, що прихоплять стадіон і поставлять крапку на рівненському футболі. Заради справедливості, треба сказати, що висловлені свого часу побоювання мали під собою реальне підґрунтя. В усякому разі, сьогодні доводиться спостерігати розвиток подій, який ще на весні спрогнозували противники ідеї реорганізації «Вереса».
Прогнози справджуються
Власне кажучи, злиття двох клубів було продиктоване не стільки якимись далекоглядними планам, як критичними обставинами. Втративши підтримку в особі колишнього міського голови Рівного Віктора Чайки (життя якого після тривалої хвороби обірвалося в лютому ц.р.), тепер уже екс-президентові ФК «Верес» Святославу Власюку стало вкрай важко вирішувати питання фінансування клубу з міського бюджету. Отож, аби зберегти «Верес», пішов на запропоновану співпрацю. Однак, як згодом виявилося, за благими намірами згуртування зусиль довкола однієї боєздатної команди майстрів Рівненщини чітко простежувалися меркантильні інтереси окремих ділків від футболу. Спершу настирливо доводили: якщо відбудеться злиття клубів, обласна влада гарантує суттєву фінансову підтримку команди. Проте ніхто не пояснював, чому ФК «Верес» може розраховувати на вагомі дотації від обласної ради тільки після об’єднання з аматорською командою, котра виступала в першості області та студентській лізі? А тому що обіцяна підтримка виявилася звичайним блефом. Адже, окрім закладених ще торік в обласному бюджеті 200 тисяч гривень, команда більше не отримала жодної копійки. Щоправда, невдовзі у футбольних колах почали нав’язувати думку, мовляв, є чимало спонсорів, готових підтримати ФК «Верес», однак за однієї умови − якщо приберуть Святослава Власюка. Останній на звітно-виборчій конференції подав у відставку, а ФК «Верес» очолив президент ФК «Штурм» і футбольний меценат Ігор Климишин. Однак зміна керівництва клубу аж ніяк не поліпшила фінансову ситуацію клубу. Більше того, ФК «Верес» боргує перед футболістами з початку цьогорічного чемпіонату.
З хворої голови на здорову
Лише через майже три тижні після завершення осіннього сезону керівництво ФК «Верес» зібрало прес-конференцію, на якій підбило підсумки виступу команди. Забігаючи наперед, слід зауважити, що наставник команди Микола Філін, лукавлячи, все перекинув «з хворої голови на здорову». Аби не бути голослівним, процитуємо його виступ з відповідними коментарями.
− Для мене, та більшості гравців, що нині виступають за „Верес” це був дебют у професіональному футболі. Наприкінці минулого сезону було прийняте спонтанне рішення, що чемпіонат у другій лізі дограють у своїй більшості гравці, що виступали раніше за „Штурм-МЕГУ”. (Твердження головного тренера дещо різниться від реальної ситуації. Адже, за домовленістю Святослава Власюка та Ігоря Климишина, чемпіонат повинне був догравати основний склад «Вереса», який планували підсилити 3-4 гравцями «Штурму». Однак, а наполяганнями Миколи Філіна, у «Верес» дозаявили відразу 15 «штурмівців». В останніх чотирьох матчах новопризначений наставник команди випускає відразу по 8-9 колишніх гравців «Штурму», мотивуючи це тим, що результати поєдинків суттєво не вплинуть на турнірне становище «Вереса», зате він побачить своїх вихованців у ділі. Виступ молодих футболістів красномовно засвідчив, що вони ще не готові до виступів у команді майстрів. Отож, Ми кола Філін заявляє перед журналістами, що в наступному чемпіонаті доведеться ставку робити на досвідчених «вересівців» і награвати найперспективніших «штурмівців». Однак слова розійшлися з ділом).
− Перед початком нового сезону, − веде далі Микола Філін, − ми провели тестування і побачили сумну картину, 80% гравців були фізично неготові. (Якщо перегортати місцеві газети за липень цього року, то виявиться, що на той час наставник команди змальовував зовсім іншу картину. Зокрема, висловлював захоплення фізичними кондиціями окремих гравців, насамперед «вересівців», які продемонстрували результати кращі, ніж футболісти дніпропетровського «Дніпра». Проте Микола Філін на збори бере не досвідчених і краще фізично підготовлених футболістів «Вереса», а своїх в основному своїх вихованців.
− За рахунок десятиденного збору ситуацію вдалося дещо виправити, − запевняє Микола Філін, хоча контрольні поєдинки переконливо свідчили, що без «вересівців» (на збори взяли тільки вісім футболістів, та й тих здебільшого протримали на лаві) новобранці виглядають вкрай «сиро». Щоправда, Микола Філін в цьому випадку має свої аргументи. − Але це не той строк, за який можна підготувати боєздатний колектив. Майже усі молоді гравці були без досвіду матчів такого рівня, лише п’ять футболістів грали у ПФЛ. Розпочали нібито непогано, застосовуючи те, що заклали на зборах. Але потім хлопці втратили впевненість, почали поспішати, грати не за схемою, з’явилися стихійні дії, зникла концентрація у захисті. Чесно кажучи, сподівався на результат вищий, ніж десяте місце. У 70% програних матчів результат мав бути інший. ( Зі слів самих футболістів, «Верес» у перших матчах не стільки сильно зіграв, як йому на диво фортунило. Але рано чи пізно все стає на свої місця. Проте і тут наставник «Вереса» знайшов винних:
− Не можу не згадати і про суддівство. Забігаючи наперед хочу зазначити, що у першій половині сезону судді призначали аж 8 пенальті у ворота „Вереса”, і далеко не завжди у цих епізодах арбітри діяли правильно. Окремі з одинадцятиметрових були просто вигаданими. У наступній грі хлопці обіграли „Оболонь-2” на власному полі. Рівняни продемонстрували непогану гру, проглядався ігровий малюнок. Усе йшло по сценарію. Непоганим виявилося і продовження. На жаль, рівно провести увесь відрізок першої половини чемпіонату нам не вдалося. Суперники іноді траплялися дуже сильні, хлопці дещо знітилися, поспішали, відходили від схем гри, які я їм пропонував. Концентрація у захисті не завжди була на належному рівні. Особливо помітним це стало напередодні зимової перерви. По ходу чемпіонату працювали над набором тактик, атлетизмом, вчилися діяти по усій ширині поля. Але є ще психологія, і тут важливо говорити з гравцями мовою зарплати. На жаль, доводиться констатувати, що у цьому плані ми найгірший клуб ліги. Це ненормально, коли гравцям немає за що приїхати на тренування. Не всіх вдається переконати, що для них нині головне — себе проявити, адже на наших футболістів приїздять дивитися тренери з інших команд, і навіть збірної України. З іншого боку, в нас чи не найвищий у лізі потенціал, на «Верес» нині працюють СДЮШОР та Костопільський обласний ліцей-інтернат спортивного профілю. А тому хочу звернутися до влади Рівного та області з проханням, щоб більше уваги приділяли дитячо-юнацькому футболу.
Результат по грі
− Напередодні чемпіонату перед командою ставилося завдання бути у десятці. Якраз на десятому місці команда і перебуває. Чи задоволені таким результатом?
− Відверто кажучи, налаштовувалися на вищий результат. Та й на десяте місце ми опустилися лише після серії невдало проведених останніх матчів. Футбол складається не лише із тренувань, але й з розуміння гравцями вимог тренера. А у цьому плані ще вистачає моментів, над якими слід працювати. Хоча мене радує те, що гра у команди є. Навіть у заключному матчі проти „Арсенала”, у якому „Верес” програв з розгромним рахунком, територіально мої підопічні нічим не поступалися суперникам. А усі м’ячі „Верес” пропустив після стандартів біля наших воріт, вигаданих арбітром.
− У „Вересі” зараз складана фінансова ситуація. Гравці протягом довгого часу не отримують заробітну платню...
− Це правда. Рівненська команда зараз є найгіршою у другій лізі за фінансовим забезпеченням. Але я сказав хлопцям, що гроші вирішують не усе. Потрібно гідно проявити себе, щоб на вас звернули увагу представники клубів вищих ліг. Працюйте, і коли вас помітять представники більш сильних команд і запросять до себе, то усі ваші фінансові проблеми будуть вирішені. А те, що гравцями „Вереса” дійсно цікавляться − факт. На матчі за нашою участю приїжджають селекціонери з різних регіонів України. Відвідував поєдинки „Вереса” також і тренер молодіжної збірної України Павло Яковенко.
− Кого з гравців вашої команди по амплуа можете відзначити?
− Ми не робимо серйозного розподілу гравців на захист, півзахист та напад. У нас є група футболістів атакуючого і захисного плану. Але я вимагаю і від нападників вміння відпрацьовувати у захисті, і навпаки. Можу виокремити основного голкіпера команди Василя Козіброду. Він грав на пристойному рівні до того часу, поки серйозно не захворів. Непогано, особливо на початку чемпіонату, виглядав захист „Вереса”. Максим Бєлобровський, Олександр Гергелюк, Тарас Мельничук та Олександр Дмитрук діяли, за винятком останніх матчів року, дуже стабільно. У півзахист довелося вносити постійні зміни. Кілька необов’язкових карток отримав Дмитро Кінах, але рівень його майстерності за останній час значно зріс. Що ж стосується нападу, то тут я намагався пояснити хлопцям, що повинні бути гравці атакуючої групи із півзахисту, які мають допомагати нападникам. На жаль, не усі розуміли таку тактику. Хвилин 15 гравці працювали так, як потрібно, а далі знову переходили до того футболу, який кожен з них самостійно собі придумав.
− Коли команда знову збереться, і як плануєте готуватися до весняної частини чемпіонату?
− Зберемо гравців у останні дні грудня. Футболісти пройдуть медичне обстеження. А уже після новорічних свят команда працюватиме у гімнастичних залах. Тоді й стане відомий план підготовки команди у міжсезоння.
− Чи відбудуться взимку якісь кадрові зміни у „Вересі”?
− Знаю, що багатьох гравців хочуть придбати інші колективи, але прізвища називати поки-що не буду. Нехай спочатку нам надішлють конкретні пропозиції, після чого будемо їх розглядати. Поповняти склад, як і раніше, плануємо лише молодими місцевими футболістами − гравцями дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.
− Хто з ваших суперників по другій лізі сподобався найбільше?
− У нашій групі багато сильних команд. Хочеться відзначити іллічівський „Бастіон” − команду дуже організовану, грати з якою було нелегко. А ще, звичайно − „Дніпро” (Черкаси), вінницьку та тернопільську „Ниви”. Усі ці клуби мають великі амбіції, і саме хтось із них, гадаю, здобуде путівку до першої ліги.
Власюка «пішли», що далі?
На прес-конференції президент ФК «Верес» Ігор Климишин був небагатослівним. Зрештою, й не дивно, бо перспектива клубу наразі виглядає доволі туманно.
— Друга ліга ПФЛ — це рівень значно вищий, ніж ми раніше виступали, − зауважив він. − Вищий в усіх відношеннях і, зокрема, фінансовому. Втім, ми прийшли не просто витрачати гроші, а потім просити їх у міста та області. У нас є програма розвитку футболу в Рівному та області. Але вона нині не діє, адже потребує затвердження у керівників міста. Поки не було міського голови, не було з ким говорити, тепер же можна щось вирішувати.
— Тренер команди назвав «Верес» найбіднішим клубом. Що робите ви, як президент, щоб змінити таке становище?
— За підсумками першого кола ми покрили усі статті витрат за винятком зарплати. Думаю, і її незабаром виплатимо. Усе залежить від того, як швидко ми організуємо раду клубу. Питання важливе, і поспішати не варто.
— На початку сезону ви говорили про перспективи співпраці з Торгово-промисловою палатою, яка нині ситуація?
— Знов-таки співпраця з Торгово-промисловою палатою зав’язана на міському голові. Сподіваюся, у найближчі дні ми, представники палати та новообраний міський голова зустрінемось і затвердимо програму.
— Чимало клубів нині скаржаться на кризу, чи торкнеться вона «Вереса»?
— Думаю, ні. У нас є багато людей, здатних фінансувати футбол. Але вони віддадуть свої кошти, якщо побачать, що гроші використовуються правильно і є результат. Ми хочемо виробити таку програму, при якій гроші будуть працювати.
— Чи розраховує «Верес» при цьому на бюджетні кошти?
— Так, сподіваємося, що місто, як і раніше, виділить 400 тисяч гривень, а область понад 300. Втім, клубу треба значно більше, а тому будемо втілювати нашу програму.
— Чи можете про цю програму розповісти детальніше?
— Про деталі поговоримо, коли програму буде затверджено, адже у нас поки що лише проект. Але обіцяю, як тільки програму затвердять, ви про неї дізнаєтесь першими.
Незважаючи на всі оптимістичні сподівання керівництва клубу, ситуація у «Вересі» надзвичайно критична. Як стало відомо з поінформованих джерел, президент Ігор Климишин очікує на фінансову допомогу від обласної ради в розмірі близько 100 тисяч гривень. Однак за нинішньої кризової ситуації, швидше за все, обласні депутати знехтують проханнями футбольного клубу. Щоправда, залишилася надія, що міська і обласна ради закладуть дотацію ФК «Верес» у бюджетах наступного року. Проте навіть за сприятливого розвитку подій, клуб ці гроші одержить, як завжди, десь у березні та не всі відразу. А що робити клубові, який боргує, як твердять самі футболісти, гравцям уже п’ять місяців? Єдиний козир у руках керівництва клубу, яким вони вже не аз вгамовували невдоволення футболістів: «Ми вам організували безплатне навчання. Підете з команди, розпрощаєтесь з інститутом». Однак такими погрозами можна втримати лише студентів. А чим лякати тих гравців, за плечима яких голодні сім’ї?
17. Суми
Євро-2012
ЗМІ
Газета «Панорама» за 10 грудня вмістила статтю «Шлях для футбольних фанів». У ній йдеться про те, що до Євро-2012 керівництво Сумської ОДА хоче відремонтувати в регіоні три магістральні дороги. З цього приводу видання пише наступне: «Очільник Сумської ОДА Микола Лаврик направив до Кабміну два звернення з приводу ремонту трьох магістральних доріг, які пролягають територією області: Київ-Суми-Юнаківка, Суми-Полтава і Охтирка-Харків. Губернатор вважає, що при проведенні фінальної частини Євро-2012 ці дороги будуть затребувані туристами.
На ремонт доріг державного значення Суми-Полтава і Охтирка-Харків Микола Лаврик просить передбачити фінансування в державному бюджеті наступного року у розмірі 450 млн. грн. З цього питання губернатор вже був у першого віце-прем’єра Олександра Турчинова і заручився його підтримкою».
Також «Панорама» за це число під рубрикою «Думка» опублікувала матеріал спортивного оглядача газети Олександра Грінки «Строим-строим − не построим», присвячений темі Євро-2012. Говорячи про те, що в Україні ніяк не вгамуються з приводу можливого позбавлення права на проведення Євро-2012, журналіст зазначає, що наразі наших ревізорів із УЕФА більше цікавить не стільки сам процес зведення чи не зведення стратегічних об’єктів, скільки ті закулісні ігри, які ведуться у нашому футбольно-урядовому господарстві. «То мы ликвидируем национальное бюро по проведению европейского чемпионата, то никак не можем определиться, кто будет реконструировать стадион в Киеве. Нас уже не устраивают ведущие европейские и азиатские фирмы. Правительство нашло нового спасителя − холдинг «Київміськбуд». Оказалось, что он не только может строить жилье, но и возводить суперсовременные футбольные арены. Наверное, на домах научился… Да и действительно, зачем кого-то выискивать за границей − со своими легче договориться и о сумме «премиальных» за досрочно сданный объект, и о сумме «отмыва» между нужными людьми.
Польские коллеги от нас тоже стараются не отставать − у них меняют президентов национальной федерации футбола. А те потом, в свою очередь, извиняются, что у нас в Украине их не так понимают по поводу высказываний о стратегическом сотрудничестве. Даже официально извиняются на пресс-конференциях. Вот цирк! И этот цирк, наверное, далеко не безынтересен команде Платини».
Газета «Сумщина (10 грудня) надрукувала інформацію «Олімпійський готують до Євро-2012». У ній повідомляється про те, що нині в розпалі будівельно-монтажні роботи з реконструкції НСК «Олімпійський», який прийматиме фінал Євро-2012. Видання сповіщає, що у роботах з монтажу залізобетонних конструкцій, які виконує АТ «Холдингова компанія Київміськбуд», беруть участь понад 500 робітників та 61 одиниця будівельної техніки. Зі збільшенням обсягів робіт кількість працівників і техніки буде зростати, і в періоди найбільшого навантаження на об’єкті працюватиме до 10 тисяч будівельників.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня. Використання логотипу європейської першості не зафіксовано.
Місцевий футбол
7 грудня у спорткомплексі Сумського держуніверситету пройшов футбольний турнір, присвячений Дню місцевого самоврядування. Його учасниками стали чотири команди: збірна Сумської міськради, збірна Сумського міськвиконкому, збірна сумських ЗМІ та команда «Комунальник», представлена працівниками підприємств житлово-комунального господарства міста.
У фіналі цих змагань зустрілись журналісти та збірна міськради. З рахунком 7:1 перемогу у цій зустрічі святкували журналісти.
ЗМІ
Газета «В двух словах» за 10 грудня розповіла про інцидент, який стався у Шостці під час проведення матчу чемпіонату України з фут-залу серед команд першої ліги між місцевим «Імпульсом» та київським клубом «Планета-Мост-2». Як повідомляє часопис, ця зустріч розпочалася з 15-хвилинною затримкою, спричиненою вивченням арбітром та комісаром поєдинку документів, поданих киянами. З’ясувалося, що замість оригіналу заявки з відповідними «мокрими» печатками їм була подана її ксерокопія, в яку від руки були дописані прізвища 4 футболістів з дуже суперечливим медичним допуском. Як стало відомо пізніше, троє з цього квартету були гравцями «материнської» команди, яка виступає у вищій лізі. За регламентом же підсилювати «дочірню» команду клуб вищої ліги може тільки одним гравцем.
Видання пише, що представник «Планети-Мост-2» намагався тиснути на арбітрів, заявляючи, що все у порядку. Комісар же зустрічі, зробивши кілька телефонних дзвінків і порадившись з керівництвом асоціації міні-футболу України, вирішив матч почати, записавши в протокол про виявлені порушення.
«В двух словах» цитує керівника спортивного клубу «Імпульс» Василя Єсина, який з приводу даної ситуації заявив наступне: «Навряд чи варто миритися з таким ставленням столичних клубів до провінційних команд. Адже якби не було фальсифікації і підробки − невідомо, як би закінчився цей матч (шосткинці програли його з рахунком 4:6). Мене дивує ставлення суддівської бригади, яка побачила кричущі порушення і не прийняла відповідного рішення про покарання команди гостей технічною поразкою. Зі свого боку ми направимо протест в АМФУ, і задовольнити його на нашу користь буде справою честі для футзальних функціонерів».
Газета «Ваш шанс» за 10 грудня вмістила матеріал «Пришел, увидел, поиграл − и победил…» про проведення у Сумах шостого за ліком відкритого турніру з міні-футболу серед інвалідів, присвяченого Міжнародному дню інвалідів. У цих змаганнях брали учать 4 команди, в числі яких були футболісти чернігівського обласного центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Автор статті Олексій Дорошенко відзначає роботу, проведену для належного проведення турніру сумською міською благодійною організацією інвалідів «Доброта». Він повідомляє, що невдовзі ця організація буде проводити черговий Хрещенський турнір з фут-залу серед інвалідів.
Газета «Сумщина» за 10 грудня опублікувала матеріал «Від масововості до майстерності» про проведені у Сумах громадські слухання, присвячені питанням розвитку в області фізкультури, дитячого спорту та спорту вищих досягнень.
Серед тих, хто виступив на них і кого цитує видання − голова федерації футболу Сумщини Микола Желеєзний. З приводу порушеної проблеми він сказав ось що: «Як на мене, доцільно утворити на регіональному рівні самостійні управління, відділи з питань фізкультури і спорту, як це було раніше. Впевнений: робота пожвавиться, буде легше вирішувати чимало проблем. Таку реорганізацію вже провели в кількох областях».
18. Тернопіль
Євро 2012
Заходи
Офіційних заходів по темі Євро 2012 протягом звітного періоду не було.
Реклама.
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.
ЗМІ.
Повідомлень по темі Євро 2012 протягом звітного періоду не було.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Місцевий футбол.
У райцентрі Бучачі на Тернопільщині, на спортивному майданчику із синтетичним покриттям, відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації спільно із федерацією футболу Бучацького району та Бучацько-Монастириським об єднаним військовим комісаріатом провели турнір з міні-футболу серед колективів фізичної культури, присвячений Дню і Збройних Сил України.
У турнірі взяли участь 4 бучацькі команди та футболісти із Тернопільського району (“Хлібодар-Вікторія”), які у підсумку вибороли перше місце. Друге місце у команди “Аматор-Колос”, третє − посіла Бучацька міжрайонна державна подвткова інспекція.
Переможців змагань відзначено медалями, грамотами та подарунками відділу у справах молоді та спорту Бучацької райдержадміністрації.
Як і торік, шість команд посперечаються за підвищення у класі у чемпіонаті України з фут-залу серед команд другої ліги. Тернопільщину представляє команда “Банкір” − срібний призер минулого чемпіонату.
У другому матчі тернопільські футболісти приймали дублерів вищолігового івано-франківського “Урагана”. Торік “Банкір” двічі здолав молодих прикарпатців. Проте цього разу вони були не такими поступливими. Гості повели у рахунку − 2:0. Тернополяни згодом не тільки вирівняли становище, але й вийшли вперед − 4:2. Здавалося, “Банкір” доведе матч до перемоги, однак футболісти “Урагана-2” під завісу поєдинку забили п’ять (!) “сухих” м’ячів і здобули перемогу з рахунком 7:4.
У наступному турі 14 грудня “Банкір” зіграє у Львові з командою “Львів-Холод”.
ФК «Нива».
“Нива” на зимових канікулах.
Збереться команда у середині січня 2009 року. Наразі напрацьовуються місця проведення навчально-тренувальних зборів. Керівництво “Ниви” каже, що навчально-тренувальні збори мають бути не дорогими, але важливо, щоб на них команда могла якісно готуватися до нових випробувань.
Перший збір, найімовірніше, пройде у Тернополі. У планах також поїздка у Мукачеве на Закарпаття.
А щодо кадрових змін, то, стверджують керівники “Ниви”, вони будуть мінімальні. У команді не багато гравців, у яких завершуються контракти.
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива”
“Номер один”: “Віктор Ряшко: “Позиція “Ниви” дозволяє з оптимізмом дивитися у весніну частину сезону” − інтерв’ю головного тренера тернопільської “Ниви” Віктора Ряшка. Тренер зізнався, що не повністю задоволений першим відрізком сезону. “Однак враховуючи те, що перед чемпіонатом склад команди оновився десь на 60%, то можна говорити, що ми на правильному шляху. Не може оновлена команда показувати одразу хороший рівень гри. Відповідно результат так швидко не приходить. А ось кінцівка футбольного року показала, що і малюнок у команді з’явився, і гра стала подобатися вболівальникам, відповідно, результат прийшов... Нинішня третя позиція “Ниви” дозволяє з оптимізмом дивитися у весняну частину сезону і вирішувати завдання здобуття першого місця. Зараз “Нива” не має жодної поразки на власному полі. Щоправда, у нас є багато необов’язкових нічиїх, зокрема з “Княжою-2” та “Россю”, команди, які нам “по зубах”...
Український футбол
“20 хвилин”: “У “Дніпрі” − серйозні зміни” − 9 провідних футболістів, які свого часу “робили погоду” у дніпропетровському “Дніпрі”, керівництво клубу виставило на трансфер. Це − своєрідна “кадрова чистка”. Команда програла багато матчів, вилетіла з Кубка УЄФА, Кубка України тощо.
“На зимову перерву − у статусі лідера” − київське “Динамо”, перемігши “Іллічівець”, на зимову перерву іде лідером. Однак стаття критична на адресу “динамівців”: “такої розхлябаності у грі киян не було у жодному матчі підопічних Сьоміна. А “Іллічівець” показав не лише бажання, але подекуди і вміння карати необачних грандів у рідних стінах”.
“У “Динамо” − бразилець”? − кияни мають намір зробити спробу купити нападника бразильського клубу “Крузейру” Гільєрме, трансферна вартість якого становить близько 15 млн. доларів.
“Помста “Шахтаря” − у заключному матчі групового турніру Ліги чемпіонів донецький “Шахтар” здолав на виїзді гранда європейського футболу каталонську “Барселону” з рахунком 3:2. Хоча, ні для кого не було новиною, що матч для обох команд жодного значення не мав. І це був не найсильніший склад “Барси”. Однак приємно, що виграш дістався українцям. Прикро лише, що “Шахтар”, як завжди, з непоганими шансами знову втратив можливість вийти до плей-оф Ліги чемпіонів.
“Динамо” б’є “Фенербахче” і чекає весни” − віце-чемпіон України київське “Динамо” перемогло у матчі Ліги чемпіонів у рідних стінах турецький “Фенербахче” і навесні продовжить свої виступи у Кубку УЄФА.
“Тернопіль вечірній”: “Металіст” крокує у весну” − про перемогу харківського “Металіста” над грецьким “Олімпіакосом” у третьому турі групового турніру Кубка УЄФА.
“Злива голів у Іллічівську” − про перенесений матч 16 туру − останній перед зимовою перервою у Прем’єр-лізі. Київське “Динамо” обіграло маріупольський “Іллічівець” − 4:3.
“Нова ера”: “Українських спортсменів посадять на хліб і воду” − світова фінансова криза торкнулася й спорту. Уже сьогодні гравцям кілької українських команд серйозно зменшують гроші винагороди. Деякі українські футбольні клуби скорочують зарплату своїм гравцям. Удвічі заробіток футболістам урізав одеський “Чорноморець”. Наразі можуть не хвилюватися лише гравці київського “Динамо” і донецького “Шахтаря”. Значні проблеми можуть бути у маріупольського “Іллічівця”, донецького “Металурга”.
“Динамо” шукає нового нападаючого” − киян зацікавив нападаючий бразилець “Крузейру” Гільєрме. “Динамо” вже мало намір придбати цього футболіста, але він у минуле трансферне міжсезоння відповів відмовою.
“Вільне життя”: “Фенербахче” поїхало з нулем” − Турецькі футболісти приїхали за перемогою, щоб продовжити боротьбу у Кубку УЄФА навесні. Однак київське “Динамо” залишило їх ні з чим. Таким чином, кияни в очікуванні весни і виступів у Кубку УЄФА. с
“Свобода”: “Кубок УЄФА: Черговий тріумф Мирона Маркевича” − відколи харківський “Металіст” очолив відомий львівський фахівець з футболу Мирон Маркевич, команда прогресує з кожним роком. У минулому сезоні колектив став бронзовим призером чемпіонату України, а цього року упевнено утримує другу позицію у Прем’єр-лізі, продовжує боротьбу і за головний кубковий трофей. Вагомих успіхів добився “Металіст” і на євроарені. Подано розповідь про матч з грецьким “Олімпіакосом”.
“Заключний акорд “Динамо” − у Маріуполі “динамівці” виграли у “Іллічівця”, але пропустили у свої ворота рекордну із старту змагань кількість м’ячів.
“Нова Тернопільська газета”: “Металіст” посміявся з “групи смерті” − вересневе жеребкування відправило харківський “Металіст” у “групу смерті”. Але харків’яни вижили і перемогли.
Тернопільський футбол
“Тернопіль вечірній”: “Поступилися у рівній боротьбі” − про другий тур чемпіонату України з фут-залу серед команд другої ліги. Тернопільський “Банкір” приймав удома “Ураган” з Івано-Франківська. Результат 7:4 − на користь франківчан.
“Вільне життя”: “Банкір” відіграється? Хочеться сподіватися...” − команда тернопільських футзалістів “Банкір” зазнала невдач у двох стартових турах. Але тернополяни ще мають шанс відігратися. Команда має можливості. Потрібний лише фарт.
“Свобода”: “Невдалий старт “Банкіра” − тернопільські футзалісти програли Івано-Франківському “Урагану”. Минулого сезону тернополяни показували кращі результати.
“Нова Тернопільська газета”: “Володимир Мариновський: “Футбол буде! Наперекір кризі і байдужості влади...” − інтерв’ю голови Тернопільської обласної федерації футболу Володимира Мариновського. Він, зокрема зазначив, що “у діяльності керівництва Тернополя стосовно футболу є позитивні моменти. У Пронятині (приміське село) наступного року планують створити футбольний інтернат, куди зберуть таланти з усіх куточків Тернопільської області. Це дасть змогу готувати надійну футбольну зміну. У 2009 році планують також розпочати реконструкцію Тернорпільського центрального стадіону... На жаль, проблем у місцевому футболі чимало. Але й оптимізму є також досить. Нещодавно я був на вшануванні ФК “Ланівці” і там почув від одного з функціонерів клубу чудову думку. Уболівальники запитали його, яким чином вплине криза на підтримку місцевої футбольної команди, на що він сказав: “Ми з 1991-го року постійно в реанімації. Іноді приходимо до тями, але ненадовго. Та у футбол ми грали, граємо і будемо грати, незважаючи на жодні кризи!”. Володимир Мариновський розповів про проблеми та перспективи тернопільського футболу. “Треба виходити з того, що Україна готується до Євро-2012, − наголосив Володимир Мариновський. − І хоча Тернопіль не прийматиме матчів чемпіонату Європи, ми не будемо стояти осторонь цього процесу. Нам також треба зміцнювати матеріальну базу для футболу у районах, проводити сильний обласний чемпіонат серед аматорів і не забувати про розвиток дитячо-юнацького футболу. Щодо останнього, то районним центрам слід активніше долучатися до чемпіонату України серед ДЮСШ...”.
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо Тернопіль”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Спортивні оглядачі розчаровані стартовими матчами тернопільських футзалістів. “Банкір” поступився у другому турі чемпіонату України з фут-залу серед команд другої ліги Івано-Франківському “Урагану”. Проте ще є час і можливості наверстати упущене, переконані журналісти. Минулого року “Банкір” виборов срібло. Уболівальники продовжують підтримувати улюблену команду і хвилюватися за неї. Але варто зазначити такий факт: Тернопільщина − єдина область в Україні, де немає залу для гри у фут-зал. Хоча “Банкір” виступає у чемпіонаті України, команда змушена грати на майданчику нестандартних розмірів. Тут слово повинні сказати місцева влада. На жаль, вона мовчить.
Позитивні коментарі і вітання отримало від спортивних оглядачів електронних ЗМІ київське “Динамо” за результатом гри з турецьким “Фенербахче”. Туркам потрібна була перемога. А киян влаштувала б і нічия. Проте “динамівці” зуміли довести свою перевагу і виграли путівку до Кубка УЄФА.
19. Харків
Евро 2012.
8 декабря во время визита в Харьков, министр по делам семьи, молодежи и спорта Юрий Павленко провел пресс-конференцию, на которой высказал полное удовлетворение темпами работ по подготовке Харькова к проведению ЧЕ: «Ці темпи дають Харкову дуже високі шанси для перемоги в конкурентній боротьбі за право стати приймаючим містом».
На прошедшей неделе 10 декабря в горисполкоме состоялось расширенное заседание с руководителями городских служб, обеспечивающих решение проблем безопасности, траспортного и дорожного хозяйства в соответствии с соглашением УЕФА с принимающим городом. Совещание провел секретарь горсовета Геннадий Кернес. Обсуждалось развитие инфраструктуры территории в р-не стадиона «Металлист» (организация маршрутов движения болельщиков по 11 главным улицам; парковка транспорта для «семьи» УЕФА с размещением всех функциональных зон и помещений; сеть муниципальных парковок и маршрутов подъезда болельщиков в радиусе 20 минутной пешей зоны от стадиона; подвоз болельщиков общественным транспортом от аэропорта, ж/д вокзала, автобусных вокзалов и центра города). Основной итог совещания: все, что необходимо, будет реализовано в намеченные сроки.
Мероприятия
12 декабря в городе проходил инвестиционный форум «Динамизм. Актуальность. Перспективы». Выступая на утреннем пленарном заседании зам.мэра и директор Департамента по вопросам подготовки к Евро-2012 Виктор Христоев особо отметил ожидания города, связанные с программой размещения гостей и участников Евро-2012: «На сегодняшний день мы практически вышли из «красной» зоны УЕФА, имея маленький дефицит в 168 гостиничных номеров… В запасе у Харькова есть 5 земельных участков, которые Харьковский городской совет готов выставить на аукцион, и ожидает изменения в нормативно-правовой базе по проведению аукционов, − рассказал Виктор Христоев об ожидаемой помощи от государства. − Также мы рассчитываем на помощь государства в разработке нормативно-правовой базы, необходимой для создания единого инвестиционного окна. В Харькове уже создано такое инвестиционное окно, которое дает возможность до минимума сократить организационные моменты, чтобы инвестор мог получить все технические задания и технические условия для разработки заинтересовавшего его объекта».
Реклама.
Информации о появлении новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось.
СМИ.
08.12.08 «Новости-АТН» (7-й канал) дали репортаж по старту детских областных соревнований по футболу − «Турнира тысячи команд».
09.12.08 «Новости-АТН» (7-й канал) дали репортаж о том, как коснулся кризис темы футбола. И.о.президента Премьер-лиги Виталий Данилов недавно выступил с инициативой − до конца года провести антикризисное заседание с участием владельцев всех клубов украинской Премьер-лиги. Топ-менеджеры команд Премьер-лиги также признаются, что есть проблемы.
В контексте этого дается комментарий Александра Ярославского: «Мы к нему (кризису) готовились, поэтому он нас не коснулся. Всей политикой клуба ведает Мирон Богданович, как он скажет, так мы и будем помогать». В репортаже отмечается, что работы идут в три смены. Возводят новую крышу, которая накроет все зрительские места. Почти завершено здание Детской футбольной академии. Минимум год футбол будет обеспечивать работой строителей. Если же Харькову доверят проведение нескольких матчей Евро-2012, рабочие руки пригодятся и потом.
11.12.08 газета «Вечерний Харьков» (со ссылкой на «Deutsche Welle», «Przegląd sportowy»)опубликовала информацию о том, что Платини похвалил Украину за успехи в подготовке к Евро-2012. После заседания Наблюдательного комитета УЕФА в Ньоне, Платини заявил: «Все идет хорошо для вас. Только катастрофа может отнять у Польши и Украины право принять Евро-2012». И в Польше, и в Киеве есть свои проблемы, отмечается в материале, но президент ФФУ Григорий Суркис настроен с оптимизмом: « Работаем без выходных, у нас наблюдается хороший прогресс, что подтверждают активисты УЕФА. Наше правительство не намерено снижать дотации».
12.12.08 газета «Вечерний Харьков», «Новости-АТН» (7-й канал) (со ссылкой на «Dziennik»), «Объектив-новости» (ТРК «Симон»), «МедиаПорт-Новости» (ТК «S-Tet») (со ссылкой на УНИАН), сообщили, что Польша может самостоятельно провести матчи чемпионата Европы по футболу 2012 года, если в Киеве не будет своевременно реконструирован НСК «Олимпийский», − об этом заявил президент Европейского футбольного союза (УЕФА) Мишель Платини:»Если Киев не успеет со своим стадионом, то существует такая возможность, что Евро состоится только в Польше».
08 газета «Харьковские известия» 03.12.08 «Харьковские известия» (7-й канал) показали развернутый репортаж по поездке в Нюрнберг, подробно показали стадион, рассказали о системе обеспечения безопасности в контексте подготовки Харькова к ЧЕ.
Футбольные события
7 декабря стартовал «Турнир тысячи команд». В этом сезоне в соревнованиях традиционно примут участие все общеобразовательные школы Харьковщины, всего около 80 тысяч школьников. Организаторы (нардеп Александр Фельдман и его благотворительный фонд) заявили, что «Турнир тысячи команд» еще раз продемонстрирует лидерство Харьковщины в развитии детского футбола и увеличит шансы на проведение в Харькове «Евро -2012».
8 декабря в облгосадминистрации состоялось торжественное награждение чемпионов и хозяев кубка Украины 2008 года среди женских команд − команды «Жилстрой-1». Награждение провел Сергей Стороженко.
20. Херсон
Євро 2012
Заходи
За звітний період не було заходів пов’язаних з підготовкою області до Євро 2012.
Реклама
Зовнішньої реклами Євро 2012 у місті Херсоні не помічено.
ЗМІ
Новини в рамках рубрики «Інформаційний компас» і «Овертайм» на «Авторадіо»:
− матчі Ліги чемпіонів
− Кубок УЄФА
В швейцарском Ньоне делегации Украины и Польши представят 10 декабря совместный отчет о ходе подготовки к чемпионату Европы по футболу 2012 года перед наблюдательным советом УЕФА. Об этом заявил Вице-премьер-министр Украины Иван Васюник. «Мы будем информировать УЕФА о ликвидации кризисных ситуаций в управлении по подготовке к Евро-2012», − сказал И.Васюник. Вице-премьер отметил, что польская сторона была проинформирована относительно реконструкции НСК «Олимпийский» в Киеве и строительства стадиона во Львове. И.Васюник также сообщил, что Украина, со своей стороны, при подготовке к Евро-2012 соблюдает формулу «четыре на четыре» (по четыре украинских и польских принимающих города − ред.).
В свою очередь, Министр спорта и туризма Республики Польша Мирослав Джевецки заявил: «Все, что выполняется в Польше в связи с подготовкой к Евро-2012, выполняется вовремя».
Министр также отметил позитивную оценку польской стороной реорганизации управления в Украине подготовкой к Евро-2012 и, в частности, создания Координационного бюро при Кабинете Министров, работа которого построена на непосредственном сотрудничестве правительства и Федерации футбола Украины. Он также отметил, что подобность управленческих структур Украины и Польши будет способствовать эффективной подготовке Евро-2012.
В Херсоне готовят понтоны для доставки подводной лодки СС-310 в Киев, где она станет главным экспонатом музея подводников на Рыбальском острове. 30-летняя лодка, которая когда-то входила в состав Черноморского флота и в 1999 году по инициативе украинских ветеранов была передана Украине российским правительством для музея. «Украинские специалисты проектируют ее транспортировку на специальных понтонах, а потом по шлюзам мы должны будем довезти лодку в Киев», − рассказал председатель Всеукраинской ассоциации ветеранов-подводников Александр Кузьмин. Самое сложное в проекте − это как раз доставка в столицу разоруженной громадины, которая уже как лет 10 не на ходу, говорит Кузьмин. Окончательно изменить место прописки лодка должна к 2012 году. Именно к этому времени ее транспортируют в Киев. В том же году, как раз к чемпионату Европы по футболу, откроют и сам музей.
Футбол
Дитячий футбол
У Новій Каховці відбувся турнір 6 команд футболістів 1997-98г.р. Поля стадіону «Сигма-Таврія» стало щасливим для хлопчиків «Майстер С». Організатори постаралися: із слів голови батьківського комітету С.Карло, всім вручили м'ячі, а призерів нагородили медалями і кубками. Є матеріали в газетах «Вгору», «Гривна», «Горожанин і Горожанка», Авторадіо 105,6 ФМ.
ЗМІ
Жваву дискусію викликала стаття в газеті «ХерсонМаркет», де йшла мова про ситуацію із звільненням з дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки №5 одного з кращих тренерів України з жіночого футболу Володимира Борщенка. У редакцію зверталися люди з різними думками і міркуваннями із цього приводу. Кореспондент газети вирішив детально ознайомитися з роботою ДЮКФП№5, де базувалася «Южанка», і з'ясувати, чому все-таки Володимир Миколайович там вже не працює…Трохи більше три місяці тому новим директором ДЮКФП №5 став місцевий підприємець Олексій Левченко. Школу чекали великі зміни. Були відремонтовані роздягальні, душові, реконструйована система опалювання, приведений в порядок спортивний зал з хорошим освітленням. «За три місяці ми укріпили нашу матеріально-технічну базу, − говорить Олексій Левченко. − Відкрили велику кількість нових гуртків. Надали хлопцям можливість абсолютно безкоштовно займатися різними видами спорту в теплому залі, переодягатися в сучасних роздягальнях, а не в клітках, які були раніше, забезпечили безперебійну подачу гарячої води в період тренувального процесу, повністю замінили систему опалювання від вузла ТЕЦ до самої школи. Звичайно, без допомоги певних осіб цього було добитися важко. Зокрема, я дякую начальникові управління освіти Херсонського міськвиконкому Юрію Ніконову за те, що він знайшов кошти для ремонту даху». Будь-які зміни − в кращу чи то в гіршу сторону люди сприймають достатньо вороже. Масла у вогонь підливав і той факт, що Олексію Юрійовичу небачено легко удавалося «вибити» гроші для школи з міського бюджету. Якось в управління сім'ї, молоді і спорту Херсонської облдержадміністрації зайшов старший брат Володимира Олексій Борщенко і попросив заступника начальника Юрія Семченка поговорити з директором ДЮКФП №5 і попросити його лояльно підійти до рішення питання про розподіл часу тренувань на користь жіночого футболу. «Звичайно, знаючи і поважаючи Володимира Борщенка як хорошу людину і великого тренера, я відразу ж вирішив подзвонити директорові дитячо-юнацького спортивного клубу з проханням не образити жіночий футбол, − говорить Юрій Семченко. − Олексій Юрійович запевнив мене, що питання вирішиться виключно позитивно. Як же я здивувався, коли наступного дня дізнався, що Борщенко написав заяву про звільнення...». Що ж трапилося, невже Левченко не виконав своєї обіцянки? − з таким питанням кореспондент газети звернувся до Володимира Борщенка: «Ось вже який рік я приношу результат Херсону в жіночому футболі, мої вихованки грають в молодіжних і національних збірних. Весь цей час бігав, просив, чекав і чекаю від керівництва міста допомоги створити необхідні умови для робочого процесу, але так і нічого і не добився. Я втомився один займатися жіночим футболом, колупаючись і добиваючись результату, не бачачи ніякої віддачі. Не можу більше дивитися як мої діти, запихаючись мівіною, йдуть тренуватися «на каміннях». І ось… чую від директора слова «тебе і жіночого футболу тут не буде». Це було останньою краплею терпіння, і я написав заяву про звільнення».
Директор ДЮКФП №5 О.Левченко категорично заперечує те, що він насправді вимовляв подібні слова. Навпаки, він тільки «за» розвитку як можна більшої кількості видів спорту в школі: «У мене такого ніколи і в думках не було. У нас працює у відділенні футболу 11 кружків, крім того, в школі культивуються такі види спорту, як гандбол, баскетбол, художня гімнастика, пауерліфтинг, дзюдо, самбо. Ми зацікавлені в розширенні географії видів спорту в ДЮКФП №5. І як я міг заявити, що мені не потрібний жіночий футбол. Це неправда». На питання чи було задоволено прохання заступника начальника управління сім'ї, молоді і спорту облдержадміністрації Юрія Семченка дати можливість Володимиру Миколайовичу займатися у той час, який йому необхідний, Олексій Юрійович відповів: «У школі з дітьми займаються 26 тренерів в 53 гуртках, я ж не можу весь робочий час віддати Володимиру Борщенко». Всі, хто пов'язаний з жіночим футболом і частково з великим чоловічим футболом після цього інциденту в один голос почали заявляти, що новий директор школи разом з депутатами мають на меті дещо інші цілі, аніж розвивати спортсекції. Олександр Салтиков-депутат міської ради 5-го скликання: «Повірте, я маю уявлення, що таке спорт − раніше займався в херсонському спортивному інтернаті на відділенні вольної боротьби. Крім того, давно граю у футбол, і реально можу оцінити, якою була школа раніше, і якою вона стала за три останні місяці при новому директорові. Мені не зрозуміла позиція: чому, коли щось в місті відбувається не так − винні депутати, а коли ж допомагаємо, теж знаходяться люди, які чимось незадоволені. Хіба це погано, що школа почала набувати набагато кращого вигляду? А що стосується ситуації з Борщенко, то чому ніхто навіть не подумав, що ця людина захотіла прийняти одну з пропозицій інших клубів України, Росії, Польщі, і, щоб не виглядати в очах своїх дітей зрадником, вирішив придумати конфлікт». Річ у тому, що в завдання дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки не входить спорт вищих досягнень. Мета цього клубу, як позашкільної установи, − це дійсно залучити дітей до спорту, дати їм елементарні навики. Звичайно, Володимир Борщенко досяг вершин тренерської діяльності, він здатний привести команду до чемпіонського титулу, виховати гравців національної збірної. «Я неодноразово говорив своєму братові, − розповідає Олексій Борщенко. − Ну немає у Херсона можливостей створити необхідні умови для професійної команди. Тобі доведеться вибирати: працювати, як і раніше або прийняти одне із запрошень з інших міст». Дійсно, щоб нормально утримувати команду вищої ліги і талановитого тренера, який цілеспрямовано працює, один спортивний клубу з декількома годинами тренувань мало. Влада міста, якщо вона звичайно хоче зберегти в Херсоні жіночий футбол, повинна допомогти Володимиру Миколайовичу, може навіть за рахунок утиску якихось інших видів спорту, які не приносять результат. Наприклад, якщо чоловічий футбольний клуб «Кристал», маючи в своєму складі всього одного-двох херсонців, і при цьому грає «не в тин, не у ворота» в обласному чемпіонаті(!), то, напевно, потрібно задуматися чи варто підтримувати таку команду. Будь-яке рішення, яке прийме Володимир Борщенко, а це або далі працювати в Херсоні (за словами Олексія Левченка він з радістю прийме на роботу Володимира Миколайовича), або виїхати за межу, − засуджувати ніхто не буде. А, чесно кажучи, людина, яка думає про своє майбутнє, при цьому не маючи ніяких умов для роботи у себе удома, обираючи другий варіант, поступить правильно.
21. Хмельницький
Євро 2012
Події.
В інформаційно-аналітичному відділі редакції радіомовлення Хмельницької облдержтелерадіокомпані «Поділля-Центр» розповіли, що Держкомітет з питань телебачення і радіомовлення, який є засновником ОДТРК, розпочав моніторинг висвітлення у регіонах питань і подій, пов’язаних із підготовкою до футбольного «Євро-2012». Листом із Держкомітету вимагається періодичне звітування про вихід в ефір передач, у яких порушуються питання підготовки до фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на теренах області за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ.
Публікацій, пов’язаних із наближенням чемпіонату Європи з футболу в газетах Хмельницького не виявлено.
Місцевий футбол.
Федерація футболу.
В обласній федерації футболу довелося вперше почути про можливе скорочення фінансування громадської організації у зв’язку з тотальною фінансово-економічною кризою. Це може позначитися на умовах роботи фахівців федерації. Наразі вона займає п’ять кімнат, а якщо нічим буде платити за їх оренду, то, за словами заслуженого тренера України Юрія Ованесова, доведеться тіснитися у трьох, а то й у двох кімнатах.
Команда майстрів.
Тривають канікули. Перше коло чемпіонату України в групі А другої футбольної ліги хмельницька команда майстрів закінчила як комунальний футбольний клуб «Поділля». Наразі йде процес її перепідпорядкування ДСТ «Динамо» й відповідне переоформлення засновництва. За попередніми домовленостями у друге коло чемпіонату команду виведуть засновники − товариство «Динамо», міська влада та обласна влада з мобілізованими спонсорами.
Питання участі міста у засновництві й фінансуванні команди гостро дискутується у постійних депутатських комісіях напередодні чергової сесії Хмельницької міської ради.
Турніри.
Підбито підсумки чемпіонату області серед аматорських команд. Двадцять районів та шість міст обласного ідпорядкування змогли мобілізувати у вищу групу аматорського футболу області лише десять команд. Хоча, за словами експертів з обласної федерації футболу, в цій групі повинно було б виступати принаймні чотирнадцять команд.
Через фінансові труднощі на першість у вищій групі чемпіонату не заявилася теофіпольська команда «Іскра», що торік стала чемпіоном. Але натомість у чемпіонаті дебютувала команда «Феміда-ХУУП», яка виступала за Хмельницький університет управління та права і за підсумками змагань посіла передостаннє місце в турнірній таблиці, відставши від іще однієї університетської команди − «Олімп-Університет» із Кам’янця-Подільського − на 13 очок.
Угорі таблиці від чемпіона − волочиської «Збруч-Астарти» − на 12 очок відстав Дунаєвецький ФК «ІНАПіКо», яким керують Микола Кулик і Адальберт Руснак. Це спричинено й нефутбольною поведінкою, коли команді зарахували технічну поразку, коли її не випустили на принциповий матч зі «Збруч-Астартою», а потім програла не дуже потужним командам зі Старокостянтинова та Плонного.
Нетішинський «Енергетик» половину із зустрічей переміг із великим рахунком. Чимало цим завдячують яскравому бомбардирові Віктору Каращенку (21 гол). ФК «Славута», хоч і програв п’ять матчів із великим рахунком, єдина із команд, що змогла перемогти «Збруч-Астарту», котра стала чемпіоном. «Полонь» виправилася, додала у техніці під час другого кола − завдяки підтримці міської та районної влади у Полонному. Старожил чемпіонату футбольних команд-аматорів «Случ» (Старокостянтинів) (всього забили 36 голів) цього року запам’яталася рекордно розгромним рахунком 11:1 у зустрічі з аутсайдером «Горинь» (Ізяслав) (пропущено всього 57 голів).
Хмельницьке «Поділля-2» у футбол не грало, а гралося, проглядаючи резерв для команди-флагмана, що виступає у ПФЛ. Попри футбольний бум у Кам’янці-Подільському на великий футбол не знаходиться грошей, і «Олімп-Університет» не зміг виїхати на деякі зустрічі, отримавши технічні поразки.
22. Черкаси
Євро 2012
Реклама.
Зовнішня реклама «Євро-2012» − відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодного заходу, присвяченого Євро 2012.
ЗМІ.
У Білозір’ї під Черкасами розпочалося будівництво сучасного стадіону, − інформує «Прес-центр». За кілька років він повинен стати частиною спортивної інфраструктури села, а в 2012 році, згідно зі сміливими планами місцевого керівництва, навіть забезпечити тренування когось із учасників чемпіонату Європи з футболу. Як розповів заступник сільського голови, президент місцевого ФК «Зоря» Олександр Ткаченко, стадіон будується за євростандартами − розмірами 105 на 68 метрів, зі штучним газоном, освітленням і сучасним табло. На критих трибунах стадіон одночасно зможе розмістити тисячу глядачів. На спорудження стадіону 2 млн. грн. не пошкодував земляк білозірців − віце-президент ФФУ Володимир Лашкул.
Місцевий футбол.
Преса.
Газета «Молодь Черкащини» опублікувала інтерв’ю з головним тренером ФК «Дніпро» (Черкаси) Анатолієм Безсмертним, в якому він підбив підсумки виступу своїх підопічних у першій половині сезону 2008/2009. Загалом тренер вважає, що команда гідно провела літньо-осінню частину першості і викладалася у кожному матчі. Анатолій Безсмертний висловлює сподівання, що місцева і обласна влада знайдуть можливість підтримати команду фінансово, адже нині вона знаходиться на межі банкрутства.
Це ж видання пише про чемпіонат України з фут-залу серед чоловічих команд. Зазначається, що у другій лізі область представляє команда «Рятівник» Черкаської академії пожежної безпеки.
23. Чернівці
Євро 2012
Реклама.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.
Події по облаштуванню інфраструктури.
Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області розповсюдила інформацію про відкриття другого тимчасового моста через Черемош з переходом на Івано-Франківську сторону в селі Розтоки Путильського району.
Це повідомлення вселяє надію на перспективи відновлення після липневої стихії інфраструктури рекреаційної перлини Буковини — Путильщини, яку іноді іменують «Українською Швейцарією».
Керівництво області і району чимало надій покладають на те, що в проведення «Євро-2012» активізує інтерес гостей чемпіонату до природних цінностей краю, не забезпечених поки що достатньо розвинутою інфраструктурою.
Ділянка дороги в Розтоках, зруйнована повінню, була ключовою в сполученні Чернівців з Путилою. Два металеві мости типу САРМ покликані відновити транспортне сполучення сіл Путильського району, поки будуються повноцінні постійні мости. Мости стоять на залізобетонних опорах. Наразі під'їзди вже завершені і міст готовий до експлуатації. Тепер як автомобілістам, так і пішоходам не доведеться обходити дану ділянку сусідньою областю.
Для довідки.
На засіданні технічної ради Укравтодору було прийнято рішення не відбудовувати зруйновану ділянку дороги, котра вистояла понад півстоліття. Капітальне будівництво такого відрізку вартувало б не менше 500 млн. грн. Тому було прийнято технічне рішення побудувати два мости через річку Черемош, котрі замінили б цю дорогу. Наразі тимчасові мости забезпечують рух транспорту, а постійні будуть здані в експлуатацію у наступному 2009 році.
Представники ООН в Україні провели на Буковині консультації щодо визначення потреб для подальшого відновлення постраждалих від повені територій області.
Про це повідомили в управлінні зовнішніх зносин та зовнішньоекномічної діяльності облдержадміністрації.
На зустрічі заступника голови облдержадміністрації Олександра Грушка із Старшим радником з питань відновлення потерпілих районів та подолання наслідків стихійних лих Програми розвитку ООН в Україні пані Джейн Моселін обговорювалися основні пріоритетні напрямки співпраці, а саме: використання космічних технологій, система раннього сповіщення (своєчасне повідомлення про повінь віддаленим населеним пунктам регіону), забезпечення певним обладнанням рятувальників у зонах ризику, налагодження телескопічного зв'язку, підвищення можливості діяльності обласної метеорологічної служби, створення дружин-рятувальників в населених пунктах регіону, система їх навчання та матеріально-технічне забезпечення.
Пані Джейн Моселін відвідала Сторожинецький, Путильський та Вижницький райони з метою проведення робочих нарад із головами районних державних адміністрацій, районних рад та сільськими громадами цих районів. Про це інформують регіональні офіційні джерела.
Місцевий футбол.
Місцеві ЗМІ інформують про старт ІV Всеукраїнського чемпіонату з футболу серед школярів.
Всеукраїнські змагання проводяться за підтримки Міністерства освіти та науки України. До 19 грудня триває прийом заявок на участь в чемпіонаті.
Чернівецька «Буковина» завершила перше коло чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги на сьомому місці.
В коментарях місцевих спортивних аналітиків висловлюється сумнів стосовно того, чи зіграє команда у другому колі національного чемпіонату. Причина сумнівів у відсутності належного фінансування. «Головна футбольна команда краю «Буковина» минулого сезону посіла не досить втішну четверту позицію,— пише О.Ящук в спортивному огляді на сайті «Букінфо»(08.12.08).— Наразі, після першого кола, ситуація не краща, адже чернівчани лише на сьомій сходинці і поступаються шістнадцятьма очками черкаському «Дніпру».
В матеріалі зазначається, що «економічна криза вдарила по кишенях як команд Другої Ліги, Першої, так і Прем’єр-Ліги. Під час цьогорічного міжсезоння у рядах клубів гучних придбань не буде.
Під питанням і подальші виступи кількох команд. Один з провідних гравців чернівецької «Буковини» Олександр Маковійчук має запрошення до колективу Першої ліги ПФК «Севастополь». Утім, Олександр сподівається, що все ж таки залишиться вдома і питання стосовно фінансування вирішиться, з’являться спонсори.»
Додамо, що днями незначні кошти гравцям «Буковини» почали виплачувати. Але, як стверджують фахівці, це насамперед завдяки трансферу юного форварда Максима Ілюка, який підписав трирічний контракт з донецьким «Шахтарем».
Радіо «Буковина» (09.12.08) повідомило про традиційний Міжнародний молодіжний турнір з міні-футболу на честь першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка.
Уже вдванадцяте турнір відбувся у Хотині. Перед тим як тринадцять команд з Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької областей, а також з міст Очниця та Радеуць (Молдова і Румунія) розпочали свої матчі за іменні Кубки та медалі, перший удар по м’ячу зробив почесний гість турніру Леонід Каденюк.
Для довідки.
Володарями головного трофею турніру − Великого Кубка − стали вихованці дитячо-юнацької спортивної школи «КОЛОС» з села Великий Кучурів Сторожинецького району (тренер Іван Настасійчук). Друге-третє місця розділили юні футболісти з міст Камянця-Подільського Хмельницької області та Радеуць − Румунії. Всі команди-учасниці отримали вимпели Леоніда Каденюка, нові футбольні м’ячі, спільні світлини та автографи космонавта на пам'ять. Він високо оцінив організацію змагань, майстерність гравців та їх тренерів і пообіцяв наступного року приїхати на турнір знову.
Телеканал ТВА (09.12.08) в сюжеті «Найкращий відпочинок − на спортивному майданчику!» розповів про товариський матч між обласною владою та ветеранами спорту Кіцманщини.
Матч відбувся на майданчику зі штучним покриттям в студентському містечку Чернівців. Автори сюжету нагадують,що кіцманські ветерани є найбільш активними партнерами обласної влади у справі подібної пропаганди здорового способу життя.
За останні 2 місяці ці друзі-суперники вдруге зустрічаються на футбольному полі. Кіцманчани запрошують керівників-футболістів та інших охочих приєднатися до новорічного аматорського турніру на призи Діда Мороза, фінальний матч якого відбудеться... в ніч з 31 грудня на 1 січня.
Газета «Свобода слова» (11.12.08) повідомляє про товариський міні-футбольний матч в Івано-Фраківську в Івано-Франківську. Місцевий «Ураган» (виступає у вищій лізі) приймав чернівецький «Меркурій», який грає у першій лізі. За словами начальника чернівецького клубу Анатолія Москальова, гра вийшла цікавою, хоча клас господарів вище. Чернівецька команда виступала експериментальним складом. На перерву команди пішли з рахунком 4:0 на користь «Урагану». Чернівчани тричі виходили один на один з голкіпером івано-франківців, але так і не змогли вразити ворота. У другому таймі гра вирівнялася. Ворота «Урагану» вийшов захищати вихованець буковинського футболу Олег Їжаковський. Команди обмінялися голами.
Помер колишній футболіст «Буковини» Григорій Батрич.
Про це повідомляє інформаційне агентство «Букінфо». Життя футболіста обірвалось на 51 − му році.
Для довідки.
У 1977 році Григорій став чемпіоном світу серед юніорів. Тривалий час Батич захищав кольори львівських «Карпат». За цю команду нападник зіграв 134 матчі (29 голів). Також львів'янин блискуче виступав у кишинівському «Ністру». У 1982 році Григорій став кращим бомбардиром «Ністру» − 25 голів. За підсумками сезону − 82 кишинівська команда здобула путівку у вищу лігу. Свого часу Григорієм Батичем цікавилося багато клубів вищої ліги. Талановитий футболіст мав запрошення навіть від тбіліського «Динамо». У сезоні − 86 Григорій Батич виступав у чернівецькій «Буковині», яку тоді тренував львівський фахівець Борис Розсихін. За підсумками чемпіонату «Буковина» посіла у другій союзній лізі лише 15 сходинку. Натомість Батич став кращим бомбардиром чернівецької команди − 9 м'ячів. Після чемпіонату − 86 досвідчений гравець перейшов у колектив «Закарпаття» (Ужгород).
Телеканал ТВА в матеріалі С.Батюка інформує про ганебний вандалізм в Чернівцях — підпал спорткомплексу «Олімпія».
Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія»— один з найсучасніших спортивних об’єктів на Буковині. Проте, відтепер його працівникам доведеться докласти чимало зусиль, аби очистити від бруду і кіптяви, які суцільним шаром покрили всю територію і особливо футбольні майданчики. Підпалене кимсь сміття, суха трава і дерева поблизу огорожі спорткомплексу горіли кілька годин. Вітром на його територію занесло весь попіл, що піднімався в повітря. Зелені футбольні поля, де в цей час юні футболісти проводили матчі чергового турніру, стали чорними.
«Олімпія» − досить завантажений спортивний об’єкт.— йдеться в сюжеті.— На його майданчиках і тренажерах зранку до вечора займаються фізкультурою та спортом як дорослі, так і діти. Тому ганебний вчинок тих, хто не замислювався над наслідками, звичайно вкрай обурив тренерів і педагогів, які працюють з дітьми.
24. Чернігів
Євро 2012
За звітний період тема Євро 2012 не підіймалась місцевими ЗМІ і не обговорювалась у футбольних кулуарах. Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 у місті Чернігові не зафіксовано.
Футбол
Минулий тиждень приніс новий розвиток протистояння в кількох вже «бородатих» чернігівських конфліктах. Фігуранти відомі.
Це банкір Савченко та мер Соколов.
Заява президента «Десни» Олексія Савченко про те, що він йде з футболу стала подарунком для міського голови Чернігова Олександра Соколова.
Тепер, коли за рішенням Федерації футболу, Олексія Савченко за його заяву про корупцію у футболі відсторонили від футбольної діяльності, лаври опікуна «Десни» повернуться до мера.
Нагадаємо, що півтори роки тому Олександр Соколов подавав прихід пана Савченко в місто, як власне досягнення. За його словами, саме він запросив у місто інвестора, що взявся підняти «Десну», яка знаходилася у важкому фінансовому становищі.
У «Десни» з'являлися нові автобуси, пральні машини, легіонери (у тому числі африканські), пан Соколов вболівав за улюблену команду на vip-трибуні разом з Савченко. Президент «Десни» преміював футболістів, збирався реконструювати стадіон.
Та десь у березні ситуація почала змінюватися. Олексій Савченко почав говорити про невиконані обіцянки мера, потім розповів про борги «Десни» і те, що команду він купив за гроші і т.д. Потім Олександр Соколов, який до того не пропускав ні одного матчу, перестав ходити на футбол.
Пізніше «Десні» відмовили в оренді стадіону, а Савченко пообіцяв привести свою команду у міську раду.
У червні-липні, історія з тим, що головним футболістом міста є саме пан Соколов призабулася, а всі лаври «Десни» почав носити Савченко. Але не тільки лаври: комусь не подобалися салюти після матчів, комусь колір форми, комусь гра, комусь тренер, а комусь і сам Савченко.
У міській владі почали більше присвячувати увагу жіночій «Легенді», а колишній президент «Десни» Іван Чаус створив команду «Полісся» на базі у «Добрянці», в свій час збудованої «Десни».
Історія з Савченко, який багатьох не влаштовував, вирішилася сама собою. Після заяви про корупцію у футболі, Федерація футболу України вирішила відсторонити від футбольної діяльності не тільки 5 суддів, що підозрюються у заангажованості, екс-директора і екс-тренера «Десни», що за словами Савченка мали відношення до стимулювання судів, але й самого президента «Десни», що став причиною скандалу.
У відповідь екстравагантний Президент «Десни» заявив, що іде з футболу до того часу, поки всі не стануть такими ж чесними як він, а клуб залишає тим, у кого купив − тобто меру Соколову. Так що з «Десною» все в порядку, вона йде далі, але вже без Савченка.
Варто відзначити, що для власника «Партнер-банку» півтора роки на чолі клубу грошей не принесли (на квитках багато не заробиш, а жодних преференцій, які мали попередні інвестори клубу, він не отримав).
Але з коштами, скоріше за все, проблеми не буде. Пан Соколов завжди може попросити бізнес дати на футбол, як робив це раніше, а останнім часом збирав на фонтан під мерією. Так що чекаємо закінчення міжсезоння − у березні «Десну» поведе до перемог новий-старий командир.