Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

УЕФА: «Внимательно следим за ходом реконструкции киевской арены»

Football.ua

11.12.08

В УЕФА особо тщательно следят за постройкой или реконструкцией стадионов в Украине и Польше.

Как мы уже сообщали, в УЕФА очень довольны тем, как в данный момент идет подготовка к Евро в обеих странах. Особое внимание уделено стадионам. Теперь представители УЕФА ждут января, когда состоится очередная встреча для обсуждения Евро-2012.

«Важнейшей часть подобного турнира являются главные стадионы в Киеве и Варшаве. К слову, ситуацию с киевской ареной мы отслеживаем особенно внимательно».

«Мы понимаем, что работы по реконструкции стадиона начались, а потому рассчитываем, так как это арена для финального матча, получить вместимость на 50,000 человек минимум. Это очень важный пункт в работе по подготовке» − отметил генеральный секретарь УЕФА Дэвид Тэйлор.

+++

 

Тернопільська та Запорізька області надалі разом готуватимуться до Євро−2012

  

Олег Снітовський

Укрінформ

11.12.08

Про це йдеться у підписаній угоді про співпрацю між двома областями, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  

У документі передбачено реалізацію спільних інвестиційних проектів, зокрема, створення та модернізацію підприємств у Запорізьській і Тернопільській областях. Йдеться і про будівництво об’єктів з переробки та утилізації промислових і побутових відходів. Запоріжці та тернопільці розглядають Єврo-2012 як унікальну можливість розвинути міжрегіональні стосунки під час підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. У цьому контексті передбачено укладання прямих договорів між підприємствами двох областей.

  

Запорізька обласна рада взялася до 2012 року обладнати освітленням усі вулиці населених пунктів області. Після відвідин ВАТ  “Ватра” у Тернополі голова Запорізької облради Олександр Нефьодов висловив сподівання, що продукція Тернопільського заводу освітлювальної техніки допоможе реалізувати задумане.

  

Тернопільська обласна рада позитивно сприйняла пропозицію свої колег щодо здійснення спільного проекту із виробництва ліфтів для західного регіону України за участю Тернопільського комбайнового заводу та підприємств Запоріжжя.

+++

У Донецькому аеропорту бетонування виконане на 90%

  

Олена Васина

Укрінформ

11.12.08

У Донецькому аеропорту укладено 3350 метрів верхнього шару злітно-посадочної смуги. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, бетонування виконане майже на 90%. На сьогодні − це погодний рубіж.

  

За словами начальника СУ №6 ТОВ «Дорожнє будівництво «Альтком» Романа Півторака, до цих пір погода сприяла. Будівники проробили величезну роботу: тільки на нижній шар ЗПС пішло 200 тисяч тонн бетону і близько 400 тисяч тонн − на верхній шар. Весь «пиріг» покриття − один метр товщиною. Щоб завершити роботу, потрібен ще тиждень теплої погоди: за морозів бетонування смуги робити не можна. Спорудження злітно-посадочної смуги − завдання вищої категорії складності. Бетон має специфічні характеристики, він дуже швидко набирає міцність, тому у робіт з укладання бетону є жорсткі тимчасові обмеження.

  

Коли покриття стане достатньо міцним, воно лопне по спеціально нарізаних швах. Таким чином, плити, сполучені між собою закладеними в масу бетону дюбелями, при температурних змінах зможуть рухатися.  

  

Наступний етап − установка освітлювального обладнання. Проводка для нього спеціально прокладалася під бетонним покриттям. Сигнальних вогнів на чотирьохкілометровій смузі буде близько двох тисяч. Договір на поставку освітлювального обладнання укладений з бельгійською компанією. Крім того, треба забетонувати рулівні доріжки, магістральну дорогу і перон, обладнати зливову каналізацію.

  

На цьому фоні, принаймні, необгрунтованими виглядають заяви деяких чиновників про нецільове використання бюджетних коштів у Донецькому аеропорту. Сьогодні будівники не відстають від графіка виконання робіт і тим більше не знижують якісних показників, незважаючи на відсутність обіцяного фінансування.

  

Довідка. «Фінансово-промислова група «АЛЬТКОМ» є взаємопов'язаним ланцюгом підприємств, що включають в себе весь спектр робіт від видобутку, виготовлення і переробки сировини і матеріалів до закінчених етапів із дослідження, проектування, будівництва об'єктів енергетики, промисловості і цивільного будівництва, а також будівництва автошляхів будь-якої категорії складності. Група представлена в 12 областях України. Крім того, на сьогоднішній ФПГ «Альтком» має в наявності найбільший і високотехнологічний парк автомобільної, будівельної і дорожньо-будівельної техніки в Україні.

+++

В КГГА планируется создать главное управление по подготовке к Евро-2012

Интерфакс-Украина

11.12.08

 В составе Киевской горадминистрации планируется создать главное управление по подготовке и проведению в Киеве финальной части чемпионата Европы по футболу в 2012 году.

      

Проект решения Киевсовета о создании данного управления предлагал внести в повестку дня на заседание совета в четверг секретарь Олесь Довгий.

      

Он отметил, что создание такого управления не требует расширения штата Киевской горадминистрации.

      

При этом предполагается, что распоряжение Киевской горадминистрации о создании управления по подготовке к Евро-2012 года в составе главного управления по физкультуре и спорту теряет силу.

      

Проект решения не был предварительно рассмотрен на комиссии, поэтому данный вопрос перенесен на рассмотрение сессии Киевсовета 18 декабря.

      

Как сообщалось, в ноябре мэр Киева Леонид Черновецкий назначил первым заместителем главы Киевской горадминистрации Евгения Червоненко. Ранее Е.Червоненко занимал должность главы Национального агентства по подготовке к проведению Евро-2012, которое было ликвидировано.

+++

Остановит ли кризис подготовку к Евро?

Оксана Якушко, Влад Руденко

Kp.ua

12.11.08

Днепропетровский губернатор позавчера признал, что финансовый кризис может временно отразиться на темпах подготовки региона к ЧЕ-2012. «Комсомолка» выяснила, как обстоят дела в Харькове. Стройка аэропорта и стадиона опережает график.

Работа на стадионе «Металлист» − месте паломничества всех футбольных болельщиков − не прекращаются ни на минуту. Сейчас строители устанавливают опоры для новой крыши, полностью обновленный стадион харьковчане увидят в декабре 2009 года, на полгода раньше заявленных сроков. Кипит работа и в аэропорту Харькова. Огромный котлован, на месте которого через год вырастет новый терминал из стекла из бетона, преображается на глазах.

− Работы ведутся с опережением графика. Сейчас строители практически завершают фундамент. Хотя по плану мы должны были завершить этот этап только в марте следующего года, но никак не в декабре, − хвастается начальник отдела стратегического развития проекта Виталий Недашковский.

По его словам, на стройке сейчас ежедневно работают около 90 мастеров. Причем люди трудятся в две смены − и днем, и ночью. До захода солнца строят, в темное время готовят арматуру и решетки. Возводят новый терминал исключительно украинские, точнее — харьковские строители, никаких китайцев, которых в последнее время все охотнее приглашают отечественные застройщики, на площадке нет.

Терминал будет пропускать 1450 человек в час

Готовое, с внутренней отделкой, двухэтажное здание площадью 20 тысяч кв. м, в котором будут действовать два терминала (международный и внутренний), строители по графику должны сдать через 11 месяцев, в ноябре 2009 года. После того, как новый терминал заработает, строители примутся за реконструкцию старинного здания аэропорта, которое впоследствии будет только для VIP-персон. Однако во время чемпионата принимать болельщиков будут все терминалы без исключения, кроме того, к ним в подмогу планируют открыть еще один, временный. Этот пропускной пункт будет только для прилетающих болельщиков и сможет принять 800 человек в час.

Хотя в обычное время новый терминал сможет принимать 650 человек в час − из расчета по 2 минуты на пассажира, на время Евро-2012 систему пропуска прилетающих упростят − в дни матчей новый терминал сможет пропустить в час до 1450 человек.

Все города пока на одном уровне

Строительство нового терминала в харьковском аэропорту останавливать, а тем более замораживать не будут, уверил корреспондента «КП» Недашковский.

− Финансирование стабильное, мы могли бы возводить терминал еще быстрее, если бы не строительные организации, на которых финансовый кризис отразился, − отмечает начальник стратегического развития.

Компания DCH, заказчик и спонсор главных Евро-строек в Харькове, собирается завершить все проекты, которые уже запланировали − стадион, аэропорт и отель, уверили «Комсомолку» пресс-службе. При этом временный отказ Днепропетровска от подготовки к Евро представители компании шансом обогнать конкурентов не считают.

− Решать, кто примет игры, будет в марте следующего года комиссия экспертов УЕФА. Сейчас все шесть украинских городов-претендентов примерно на одно уровне. Во Львове проблемы со стадионом, в Днепропетровске − с аэропортом, у нас пока слабое звено − гостиницы. Эксперты евро-комиссии хотят видеть реальную работу, они устали от обещаний и просто подписанных бумаг, за которыми ничего нет. Нам здесь не стыдно будет принять комиссию, мы действительно много уже сделали, − говорит Недашковский.

Из гостиниц, по мнению Виталия Недашковского, в первую очередь стоило бы заняться трех− и четырехзвездочными. Отели премиум-класса, конечно, нужны городу, но большинство болельщиков все-таки не раскошелятся на такую роскошь.

Сергей Стороженко: «У нас еще очень много работы»

Вице-губернатор и вице-президент Федерации футбола Украины Сергей Стороженко отмечает: философия отбора городов заметно поменялась после исполкома УЕФА в Бордо − там было сказано, что европейский чемпионат примут те, кто будут лучше к этому готовы. А сколько будет таких городов − три или пять − не важно, сейчас нужно не искать, у кого какие проблемы, а решать свои, отмечает чиновник.

− В Днепропетровске уже многое сделано. Конечно, у Харькова огромные шансы принять Евро-2012, но у нас еще очень много работы. Да, у нас во всю идет реконструкция «Металлиста», у него будет прекрасный дизайн, он сможет принимать любые соревнования, включая первенства Европы и мира до уровня полуфиналов. Но, кроме этого, сейчас городская власть должна приступить к строительству и реконструкции дорог, а также решить вопрос с гостиницами. Если вопрос с отелями уровня трех − четырех звезд решить проще, то с местами для размещения VIP-персон у нас проблема. Нужно построить еще минимум семь гостиниц уровня 5 звезд.

+++

Обласний комітет підготовки до Євро-2012 розмістять в діловому центрі «ІнтерСіті»

Portal.lviv.ua

12.12.08

Для підготовки до Євро-2012 Львівській обласній державній адміністрації подарують нове приміщення, повідомляє прес-служба ЛОДА. З цією ініціативою виступило львівське підприємство «Інтергал-Буд», що є забудовником торгово-офісного центру «ІнтерСіті»,  на Проспекті  Чорновола, 67-г.

У листі до голови Львівської обласної державної адміністрації п.Миколи Кмітя,  директор «Інтергал-Буд» Ярослав Грицина запропонував розмістити обласний комітет з підготовки до Євро-2012 у новозбудованому торгово-діловому центрі «ІнтерСіті» за символічну плату.  «Зважаючи на стратегічне значення проведення Євро-2012» у Львові  вважаємо за потрібне долучитися до справи організації чемпіонату у Львові», − зазначив пан Грицина.

Під комітет з підготовки до Євро-2012 в «ІнтерСіті» виділять чотири офісних приміщення загальною площею близько 100 кв.м. на 6 поверсі будівлі.

Загальна площа торгово-ділового центру  «ІнтерСіті» − 11 тисяч кв.м. Торговельний центр займатиме 5 поверхів, ділова частина − два поверхи, загальною площею понад 2 тисячі кв.м.

Загалом, торгово-діловий центр «ІнтерСіті» складається із двох комплексів.13 грудня, відкриють першу семиповерхову будівлю. Відкриття другого корпусу, у якому розташують басейн та фітнес-центр, відбудеться навесні.

У суботу, 13 грудня, під час офіційного відкриття торгово-ділового центру «ІнтерСіті», голові Львівської обласної державної адміністрації Миколі Кмітю буде передано сертифікат на оренду офісних приміщень під комітет з підготовки до Євро-2012.

+++

В Ужгороді провели турнір з міні-футболу серед дітей-інвалідів

Zakarpattya.net.ua

11.12.08

Ужгородський центр фізичного здоров'я «Спорт для всіх» провів турнір з міні-футболу серед дітей-інвалідів з вадами слуху та мови 1991—92 та 1993-94 pоків народження.

До участі в ньому долучилися й футбольні дружини мікрорайону Радванка, економічного ліцею та «Молодь за футбол», переможець міської першості серед дворових команд.

Таким чином, у спортивному залі МНС за перемогу змагалося 5 команд.

У підсумку кращими стали старші «Інваспортівці», на II місці — футболісти з Радванки, треті —; «Молодь за футбол». Переможці вже традиційно отримали кубки, медалі та грамоти, а також від Центру — м'ячі.

Були нагороди й від спонсора змагань — СК «Страхові традиції», — який відзначив кращих гравців.

+++

Вадим Галаган: «Украинскому телезрителю пока больше интересны сериалы, а не футбол»

Виктор Иванец

Bol-ik.com.ua

11.12.08

Восемнадцатый чемпионат Украины ушел в зимний отпуск, что повлекло за собой подведение пока предварительных итогов. Детальнее о командах и их достижениях немного погодя, а сейчас о том, благодаря чему текущее первенство уже стало историческим. Речь идет о телевизионных трансляциях поединков, которых в первой части чемпионата было непривычно много. В среднем каждый тур радовал украинских болельщиков футбола более пятью встречами, показ которых осуществлялся в прямом эфире на разных каналах. О данном аспекте популяризации спорта №1 в стране «Болельщик» поговорил с коммерческим директором Премьер-лиги Вадимом Галаганом, который поведал об основных проблемах и достижениях «телевизионного дела».

− Вадим, как ни крути, а самым животрепещущим моментом трансляций игр чемпионата Украины является качество «картинки», которое лишь с натяжкой можно определить как среднее…

− Признаться, я бы твердо говорил об упомянутом среднем уровне. Да, выше мы пока не поднялись, но на то есть объективные причины. Деньги для улучшение качества трансляций вкладывались и будут вкладываться, но и они далеко не все решают. Суть такого нонсенса стоит искать не только в нас − это проблема, в принципе, государства. Технический ресурс отечественных телеканалов находится на низком уровне. К примеру, даже количество имеющихся передвижных телевизионных станций (ПТС) не соответствует тому числу матчей, которые представляются на телевидении. Оборудование не блещет современностью, и это еще мягко сказано.

− То есть, улучшение технического арсенала отдельно взятых каналов повлечет и улучшение «картинки»?

− Конечно, но проблема заключается не только в этом. Помимо «железа», остро стоит вопрос, как принято говорить в футболе, с кадровым потенциалом. Профессионализм тех, кто «творит» трансляцию, также хромает если не на обе ноги, то на одну уж точно. Как решать эту дилемму? Наверное, придется прибегать к помощи иностранных специалистов, организовывать семинары для работников телевидения, в общем, обмениваться опытом, правда, только в одностороннем порядке.

− Кстати, недавно в Днепропетровске открылся новый стадион, на котором, наверное, и работать проще? Он ведь европейского уровня…

− На «Днепр-Арене» трудиться, понятное дело, легко, но на некоторых стадионах приходится довольствоваться чуть ли не «полевыми условиями». Это уже третий «кит», влияние которого на качество трансляции также сложно переоценить. Посему смело скажу, что эстетический момент «картинки» зависит не только от нас, но и от всеукраинского рынка телеиндустрии. Ах да, главное… Сама игра на футбольном поле должна быть на высоком уровне, тогда и изъяны телекамер будут меньше бросаться в глаза (смеется).

− Многих интересует финансовый вопрос. Сколько платят каналы за украинский футбол?

− С каждым каналом у нас разные контракты, ведь количество матчей на том или ином ретрансляторе существенно отличается. Увы, о суммах умолчу − это коммерческая тайна, и разглашать ее я не вправе. Скажу лишь, что о больших деньгах речь не идет (на старте чемпионата, по словам генерального директора Media Sport Promotion Сергея Харченко, речь шла о приблизительно 10-ти процентах от общих поступлений в Премьер-лигу − это деньги, полученные за право на трансляции. Остальные же − спонсорские средства. − Авт.).

− Продолжая тему каналов, хотелось бы узнать, вклинится ли кто-то во второй части чемпионата в уже имеющийся ряд, в который входят «Первый национальный», «Мегаспорт», ТЕТ и ТРК «Украина»?

− На данный момент сложно говорить о конкретике. До возобновления первенства время еще есть − будем смотреть, анализировать и делать выбор. Пока могу сказать, что наибольшую заинтересованность в трансляции Премьер-лиги проявляет ТРК «Футбол», который нынче работает в тестовом режиме. Проблемы могут быть с «Мегаспортом» − он недавно перекочевал на кабельное телевидение, в связи с чем довелось услышать много недовольных возгласов.

− Так ведь и «Футбол» не общедоступный…

− Да, но что же делать?.. Нам приходится ориентироваться и на зрителя, и на финансовую выгоду. Мы могли бы все матчи бросить на платные каналы, как это делается за рубежом, но в Украине, к сожалению, болельщик еще и психологически, и материально не может позволить себе платить за трансляцию футбола.

− Неужели на ведущих каналах рейтинг рядовых программ выше, чем футбольных трансляций?

− Не знаю, насколько сие невероятно, но это факт. Сериалы и политические ток-шоу в нашей стране пока пользуются большим спросом, нежели футбол. Надеюсь, вскоре украинские телевизионные приоритеты претерпят изменения… Мы же будем работать по намеченному графику, пытаться максимально удовлетворить потребительские интересы болельщиков, конечно, обращая пристальное внимание и на финансовые аспекты деятельности.

− Напоследок о телевизионном пуле, в который должны входить все клубы Премьер-лиги. На старте первенства еще не было соглашений с «Днепром», «Кривбассом», «Карпатами», «Ильичевцем», ФК «Львов» и донецким «Металлургом». Как сейчас обстоят дела в этом вопросе?

− Определенные нестыковки еще имеют место. Отдельные коллективы пытаются самостоятельно продать права на трансляции своих матчей, пытаясь больше заработать. Благо, это единичные случаи. Как показал текущий чемпионат, эта идея себя не оправдала. Думаю, зимой мы все же найдем общий язык со всеми клубами.

+++

В Одессе создадут антикризисный штаб

Инна Кац

Odessa-daily.com.ua

11.12.08

В Одессе будет создан антикризисный штаб. Соответствующее распоряжение намерен издать городской голова Одессы Эдуард Гурвиц.

Об этом он заявил на сегодняшнем заседании исполкома горсовета.

По словам мэра, сложность в подготовке этого документа в том, что в штаб необходимо включить представителей как можно более широких слоев населения.

Также Э. Гурвиц сообщил, что город не намерен сворачивать социальные программы, уменьшать финансирование образования и здравоохранения.

Будут сокращены масштабные строительные работы и закупка техники.

Также город не прекратит подготовку к проведению в Одессе «Евро-2012», хотя из Госбюджета обещанные на это средства так и не поступили. Все работы ведутся за счет городского бюджета и инвесторов.

Но, по мнению городского головы, проведение матчей чемпионата городу будет выгодно.

+++

Відкритий лист міському голові Чернігова О.В. Соколову

Fcdesna.com

11.12.08

Чернігівському міському голові О.В. Соколову

Шановний міський голово, 11 грудня відбулося засідання робочої групи щодо передачі футбольного клубу «Десна». Як і на попередньому засіданні відповідальні представники мерії не підготувалися та запропонували представникам ТОВ ПФК «Десна-Партнер» розробити процедуру передачі клубу «Десна» мерії. Призначена Вами керівник групи Оксана Тунік-Фриз проявила некомпетентність та не розібралася в суті питання. 

Учасниками засідання з боку представників міської влади свідомо або через власну некомпетентність поширювалися відомості, які не відповідають дійсності.

Нагадаємо, що представники мерії не робили запитів на жоден з документів, після отримання листів про передачу клубу, не здійснили офіційних заходів по жодному з документів і не могли робити висновків про їх відсутність.

Ці неправдиві відомості були поширені відділом зв’язків з громадськість міської ради у вигляді прес-релізу та розміщенні інформації на офіційному інтернет-сайті Чернігівської міської ради. Таким чином, до сьогоднішнього дня, представниками міської ради не зроблено жодних реальних кроків, по забезпеченню участі клубу «Десна» в чемпіонаті України. Нагадаємо, в січні клуб має пройти атестацію. В той же час, представниками міської влади проводиться свідома інформаційна кампанія, щодо введення громадськості в оману стосовно реальної ситуації з клубом «Десна». Нагадаємо, ТОВ ПФК «Десна-Партнер» готова передати право участі у чемпіонаті першої ліги України з футболу міській владі або уповноваженій Вами структурі. Також додамо, що всі деталі передачі футбольного клубу «Десна» мають бути узгоджені у договорі, тому будь-які висновки стосовно того, що саме міська влада готова отримати, а від чого відмовляється, мають бути зафіксовані у цьому спільному документі.

Зі сторони ТОВ ПФК «Десна-Партнер» проведена підготовча робота та визначені уповноважені, а саме: Володимир Сулім та В’ячеслав Пода. У той же час, зі сторони мерії ми не отримали конкретного переліку уповноважених осіб та запитань.

Враховуючи, Ваше особливе ставлення до футбольного клубу «Десна» та високу компетенцію просимо Вас особисто очолити робочу групу та не допустити затягування процесу, що спостерігається зі сторони міськвиконкому.

Заступник директора клубу з юридичних питань   В’ячеслав Пода

+++

 


 

Интернет − негативные оценки

 

Платини впервые заявил, что Евро-2012 у Украины могут отобрать

Unian.net

12.12.08

Польша может самостоятельно провести матчи Чемпионата Европы по футболу 2012 года, если в Киеве не будет своевременно реконструирован НСК «Олимпийский», заявил президент Европейской футбольной ассоциации UEFA Мишель ПЛАТИНИ польской газете «Dziennik».

«Другое дело − Киев. Если этот город не успеет со своим стадионом, то существует такая возможность, что Евро состоится только в Польше», − сказал М.ПЛАТИНИ.

«Dziennik» отмечает, что М.ПЛАТИНИ впервые открыто заявил о возможности проведение Евро-2012 только в Польше.

В интервью газете, опубликованном сегодня, 12 декабря, он также отверг возможность проведения чемпионата Польши вместе с Германией.

«Немцы? Только тогда, когда на месте Национального стадиона в Варшаве в июне 2012 года будут бульдозеры. А это, скорее всего, невозможно», − сказал М.ПЛАТИНИ.

Он также подчеркнул важность Евро-2012 для развития футбола на востоке. «Евро-2012 может стать лучшим чемпионатом за последние годы и большим шансом для вас. Футбол на востоке может развиться до уровня, о котором вы даже не мечтали», − сказал М.ПЛАТИНИ.

Как известно, Польша и Украина в апреле 2007 года выиграли право совместного проведения Чемпионата Европы по футболу 2012 года.

+++

Віталій Кварцяний: „Майбутнє ПФЛ залежить від принциповості та самоповаги клубів”

      

Fc.volyn.net

11.12.08

Віталій Кварцяний: „Майбутнє ПФЛ залежить від принциповості та самоповаги клубів” − Віталій Володимирович, 16 грудня відбудеться Конгрес ПФЛ, на якому буде обрано нового президента цієї організації. Що Ви можете сказати з цього приводу?

− Усі кандидати на посаду президента ПФЛ, люди знаючі і працюють у футболі немало. Вони нам симпатичні, і виділяти кого-небудь я не хочу. Просто перед Конгресом збереться Рада клубу, і ми визначимося, за кого голосуватимемо.

Але ми вважаємо, що на Конгресі не буде надано можливості усім клубам повністю виступити і дати оцінку роботи ПФЛ. Будуть введені, як завжди, бюрократичним методом норми і регламент виступу близько 5 хвилин. Я останній раз виступав 8 років тому на одній з конференцій, і лише почав підіймати глобальні питання як швидко мені «закрили рота», посилаючись на регламент. Виникає питання: «Навіщо тоді туди їхати?». Після цього як віце-президент клубу я не виступав жодного разу, але накопичилося стільки питань і ми маємо стільки претензій, що все це вмістилося на 15 листах.

− Ви можете їх озвучити?

− Це ті проблеми, з якими ми зіткнулися, і ніхто їх не вирішував в ПФЛ. Я впевнений, що думка усіх клубів однозначна − ПФЛ жодною мірою не надавала допомогу і підтримку клубам, а, швидше за все, шкодила.

Потрібно подякувати президентам клубів першої і другої ліг за підтримку футболу в своїх областях. За те, що вони не опускають руки, а фінансували і фінансують розвиток футболу. Висловити усі конкретні факти невдоволеності діями ПФЛ займе багато часу, охарактеризувати усю роботу за пунктами − також.

− І все ж таки, Віталій Володимирович, які основні претензії клубів?

− Добре, приведу декілька. Знаючи і враховуючи усі труднощі клубів, ПФЛ кожного сезону додавала і підвищувала внески за участь. Незважаючи на це, ми існували і намагалися грати в чемпіонаті. Але, дивлячись вперед, інтуїція підказує, що якщо ми працюватимемо в такому напрямку й надалі, то зміни в кращу сторону не відбудуться. До цих пір ми всі були мов телята. Йшли і мовчали, і не могли нічого вдіяти та впливати на укорінену систему відносин всередині ПФЛ. Якщо ПФЛ скаржиться, що їх не сприймає ФФУ, то нехай на собі відчують, як вони відносяться до клубів, яких самі не сприймають. Всі рішення ухвалювалися працівниками ПФЛ, і якими б вони не були, усі голосували «за». Хто голосував проти, йшов з ПФЛ, того не тримали. Те ж саме у них з ФФУ. Коли ПФЛ чекає позитивних дій і пропозицій від ФФУ, то з ними поступали так, як вони з клубами. Так ось, таким шляхом далі йти не можна. Це потрібно знати.

Крім того. Ми випадково дізнаємося, які заробітні плати у працівників ПФЛ, котрі вони собі затвердили за наші гроші. Заробітні плати співробітників не повинні бути такими великими, про які всі дізналися з преси, а кожен клуб повинен отримувати звіт хто, скільки отримує, поіменно. І звіт повинен бути наданий за всі роки, а не просто суха річна цифра витрат. Тільки клуби повинні затверджувати бюджет ПФЛ і все вирішувати, а не знімати капелюх наперед і кланятися, вибачатися і вклонятися. Якби ПФЛ знайшло спонсорів ліги, створило телевізійний пул і запропонувало ці гроші використовувати на заробітну плату, на суддів і так далі, ось це вже інше питання. А так, вирішили все за рахунок клубів: за участь, за збори суддів, штрафи і за наші гроші роблять з нас дурнів. Так от, гроші дають клуби, тож вони і повинні ними розпоряджатися.

− Як на ваш погляд ПФЛ регулює «суддівські» питання з клубами?

− Скільки листів ми не писали щодо суддівських призначень, але всі рішення ухвалювалися в кулуарах, ігноруючи прохання клубів. Є судді, які не вміють судити і заважають динамічності футболу. Існує думка, що суддя теж людина, і він може помилятися. Ні! Суддя не має права на помилку! Він як сапер. Він повинен бути лояльним і не повинен зупиняти гру в такій кількості, як зупиняють гру в нашому чемпіонаті. Він просто нахабно влазить в гру, бокові арбітри − теж, а четвертий суддя взагалі заважає тренерам працювати. Про це писав і Хіддінк, і Капелло, і Ліппі, що четвертий суддя заважає тренерам працювати і його потрібно ліквідовувати. Окрім цього, якість суддівства дуже низька. Ми просимо, не призначайте таких-то суддів нам на матчі, але до нас не прислухаються. Ось цими питаннями повинні займатися ПФЛ і ФФУ. Тому ми повинні відстоювати свої інтереси.

Необхідно проводити конференції з суддями та інспекторами. Шевченко і Дяченко повинні сказати своїм підлеглим, щоб одні «заховали» свистки і давали грати командам, а інші не стомлювали нас інструкціями, а якісно виконували свою роботу.

Клуби повинні не погоджуватися виділяти гроші на збори суддів, нехай проводять збори у Броварах, загартованіші будуть. Може, давайте їм зробимо збори в Бразилії, а не в Туреччині? Це не проблеми клубів. Вони хочуть судити і нехай готуються самі. Ми платимо гроші і не малі за їх послуги в кожному матчі. Чому за їх підготовку теж повинні платити клуби?

− Зрозуміло. Це на ваш погляд і є головними питаннями в діяльності ПФЛ?

− Існує ще найглобальніше питання, яке цікавить клуби. Адже вони не отримують дивідендів від участі в чемпіонаті. Вони повинні бути мотивованими і знати, який стимул отримають від вкладених грошей. Стимулювання клубів підвищить конкуренцію, поліпшить якість гри і поверне уболівальників на стадіони, для яких, до речі, і існує футбол. Прочитавши усі програми кандидатів, ми хочемо зробити конкретні пропозиції.

З тих внесків, які клуби перераховують до ПФЛ, при корегуванні кошторису витрат, проводити наступні преміювання після закінченні чемпіонату:

1. Чемпіон України серед команд 1 ліги отримує 250 000 у.о.

2. Віце − чемпіон − 150 000 у.о.

3. Бронзовий призер − 50 000 у.о.

4. Переможці груп в 2 лізі отримують по 100 000 у.о.

5. Проводити Кубок Ліги і його володар отримує 120 000 у.о., а фіналіст − 60 000 у.о.

Тоді при досягненні результату президентам клубів не потрібно буде думати як преміювати футболістів, це зробить ПФЛ, за кошти зібрані з внесків.

Ось за що потрібно голосувати і ці гроші необхідно відокремити. А далі знаходити спонсорів і працювати, а не жирувати за рахунок клубів. Створити стабілізаційний фонд для підтримки клубів, а то багато клубів зникають і всі несуть втрати. З клубів знімають очки, з футболістів забиті м'ячі, клуби витратили гроші на виїзди, платили футболістам премії за ігри і так далі. ПФЛ повинна допомагати клубам, але на жаль ще жоден клуб не отримав від цієї організації навіть 1000 гривень.

Ось це глобальні суми, а решта нехай йде на апарат ПФЛ. Нехай тоді вони економлять і вирішують, скільки чоловік повинно працювати і яку зарплату отримувати, а клуби їх рішення повинні затверджувати. Я думаю, що 10 чоловік для роботи з командами 1 і 2 ліг цілком достатньо.

І ще. ПФЛ, як і усі структури ФФУ, повинна знаходитися у Будинку футболу. Чому клуби повинні розриватися між ПФЛ і ФФУ, реєструючи контракти футболістів, вирішуючи інші питання? У тій же Польщі, з якою ми проводимо Євро, все знаходитися разом. Це цивілізовано і так повинно бути в нас.

Підписатися на новини