ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

1. Автономна Республіка Крим
Евро 2012
Касаемо Евро-2012, на минувшей неделе в крымских СМИ эта тема практически не звучала. Лишь в ряде изданий короткой строкой прошли информационные сообщения со ссылкой на УНИАН и «Укринформ». Так, «Вечерний город» поведал своим читателям, что лучше других к чемпионату Европы в Украине готовится резервный Харьков. «И власть области, и власть города, а также те, кто в силу обязанностей реализует программу подготовки в Харькове к Евро-2012, выглядят одной командой, заинтересованной в достижении нужного результата, и это очень заметно», − приводит еженедельник слова президента ФФУ Григория Суркиса. «Крымская газета» пишет, что к 2012 году в Украине будут построены (или реконструированы) четыре современных аэропорта, которые смогут принять участников и гостей чемпионата континента, − во Львове, Донецке, Днепропетровске, а также «Борисполь» или «Жуляны» в Киеве. Кроме того, планируется довести до европейских норм аэропорты в Харькове и Одессе. «Запланированные в этом году средства на реконструкцию аэропортов − 1 млрд. 8 млн. грн. − правительством выделены в полном объеме. Некоторую часть работ просто не успели выполнить подрядчики», − публикует издание комментарий национального координатора по подготовке аэропортов Украины к Евро-2012 Кирилла Полищука. «Крым.ru» сообщает, что наконец-то решен вопрос со строительством нового стадиона во Львове. «На минувшей неделе подписан договор с генподрядчиком строительства − компанией «Азовинтекс». Арену планируется открыть в 2010 году».
Футбол
Флагман футбола автономии − «Таврия» − последней из крымских команд отправился на зимние каникулы, которые продлятся для него до 8 января.
Почетный президент симферопольского клуба Сергей Куницын на минувшей неделе был гостем сразу двух прямых эфиров − в программах «Се Ля Ви» («Транс-М-Радио») и «На заданную тему» (ТРК «Неаполь»). Сергей Владимирович подвел итоги выступления команды в осенней части сезона, очертил приоритеты трансферной политики клуба в зимнее межсезонье, а также ответил на вопросы болельщиков.
Оценка выступления команды − неудовлетворительная. Главная причина: «Таврия» не рассчитала свои силы, заявившись в еврокубковый турнир (Кубок Интертото). «Мы все учимся на своих ошибках. «Таврия», считаю, урок из провальной осени 2008 года извлекла». На вопрос, не собирается ли он в связи с провальным выступлением команды уйти из футбола, Куницын ответил: «Не дождетесь! При моем президентстве команда обязательно выберется из ямы, и уже в скором времени вновь будет радовать нас своей игрой!»
Сергей Владимирович подчеркнул, что новый наставник «Таврии» Сергей Пучков доработает в клубе свой контракт до конца (до июня 2009 года). «Пока стоит, как вы понимаете, задача сохранить прописку в премьер-лиге. При этом подняться как можно выше в турнирной таблице и, наконец, своей игрой вернуть на трибуны РС «Локомотив» болельщиков. От этого, в частности, будет зависеть, останется ли Пучков в «Таврии» и на следующий сезон».
Куницын сообщил, что продлили свои контракты с «Таврией» лидеры коллектива Александр Ковпак, Андриус Йокшас и Слободан Маркович. Долгосрочные соглашения с клубом подписали молодые таланты Александр Артеменко, Кирилл Давыдов, Максим Хаблов и Дмитрий Семенов. Ведутся переговоры о продлении соглашения с плеймейкером Желько Любеновичем (у него контракт истекает через полгода). Покинули «Таврию» (по истечении сроков соглашений) сербский голкипер Саша Тодич, защитники − белорус Евгений Линев, серб Милош Живкович и украинец Виталий Розгон, последний год на правах аренды выступавший за российский «Машук». Скорее всего, не будет в новом сезоне в составе команды вратаря Андрея Диканя (у него предложение от российского «Терека») и полузащитника Ильи Галюзы (с ним не горит желанием работать Пучков). Возможно, по итогам первого сбора «Таврия» распрощается и с рядом других исполнителей. Не исключено, что зимой таврийцы потеряют и своего капитана Владимира Гоменюка. Как и полгода назад, им интересуются «Шахтер», Днепр» и ряд российских клубов. «Не буду скрывать: переговоры о продаже Гоменюка сейчас ведутся. Вариантов несколько: за нападающего нам предлагают и деньги, и игроков на проблемные для нас позиции. Если сойдемся с потенциальным покупателем в вопросах компенсации, а самого Гоменюка устроят условия контракта в новом клубе, − не исключаю, что сделка состоится. Если этого не произойдет − Гоменюк останется в «Таврии».
Куницын напомнил, что «Таврия» уже приобрела у ФК «ИгроСервис» лучшего бомбардира первой лиги Матвея Бобаля, который может заменить Гоменюка. Кроме того, почетный президент подчеркнул, что сейчас ведутся переговоры с рядом других футболистов − в основном, с украинцами (некоторые из них в свое время уже играли в Крыму − Антон Монахов, Евгений Песков и ряд других исполнителей). В свете финансово-экономического кризиса легионеров крымчане будут брать только тех, кто реально сможет усилить игру команды. Просмотрит «Таврия» и некоторых игроков ПФК «Севастополь», хорошо известных по совместной работе Сергею Пучкову, но «погоды» в селекции они делать не будут − это однозначно. Укрепить симферопольцам хотелось бы все линии, но особое внимание зимой будет уделено поиску опытных голкипера и защитников.
Высказал Сергей Куницын и свое отношение к премьер-лиге: «К сожалению, с образованием премьер-лиги порядка в нашем футбольном хозяйстве не прибавилось. Более того, помимо традиционных организационных и судейских проблем появились совершенно новые − в частности, связанные с организацией телетрансляций (вы знаете, что по этому поводу наш клуб вынужден был даже в свое время делать официальное заявление). Наша премьер-лига все больше напоминает мне украинский парламент: мы даже руководителя избрать никак не можем…»
«Крымские известия» опубликовали интервью с президентом «Крымтеплицы» Александром Васильевым. Александр Модестович подчеркнул, что хоть финансовый кризис и ударил очень больно по возглавляемому им предприятию, от футбольной команды отказываться он не намерен. В свою команду Васильев верит: «Мы признаем наши ошибки и, поверьте, сделаем все, чтобы подобный провал, как минувшей осенью, больше не повторился. Будет весна, будет удача, будут новые успехи!».
Раскритиковал Васильев слишком слабое, на его взгляд, освещение турнира первой лиги в прессе: «Если и есть большая пропасть между премьер-лигой и первой лигой, так только в информационном освещении. Посмотрите, какое пристальное внимание всех телеканалов к командам премьер-лиги − десятки телепрограмм, интернет-сайтов, газетных публикаций, а к первой лиге − отношение по остаточному принципу. Поверьте, если бы такое же было бы отношение к лучшим футболистам нашей лиги, как к бомбардирам премьер-лиги, и им было бы проще быть на виду, и нам, руководителям клубов. Посмотрите, каким интересным был наш кубковый поединок с «Днепром», а вспомните, какой бой «Шахтеру» в четвертьфинале дала «Александрия», как бился «Феникс-Ильичевец» с «Таврией». Игнорирование со стороны СМИ первой лиги не способствует развитию украинского футбола. Это порочный круг − о команде и футболистах говорят мало, а это не привлекает новых спонсоров, а рекламодателям не очень интересна первая лига, поскольку нет должного освещения в СМИ».
Кстати, на минувшей неделе на базе «Крымтеплицы» завершился розыгрыш традиционного для начала декабря Кубка мэра Симферополя. Обладателем трофея стал действующий чемпион Крыма − «Спартак» из Молодежного, в финальном матче взявший верх над студентами из КЭИ-КНЭУ со счетом 2:0.
2. Вінниця
Євро-2012
За звітний період тема Євро 2012 не висвітлювалась у місцевих ЗМІ та не обговорювалась у кулуарах. Офіційних заходів по підготовці області до Євро 2012, за участі преси, не проводилось. Реклами та використання логотипу Євро 2012 у місті не зафіксовано.
Місцевий футбол
Заходи
28 листопада у конференц-залі готелю «Поділля» відбулось засідання Виконавчого комітету ВСГО «Обласна федерація футболу». Окрім членів Виконкому у робот прийняли участь тренери збірних юнацьких та жіночих (дівочих) команд області та голови провідних комітетів ВСГО «ОФФ». Виконком затвердив результати першого кола Чемпіонату, першості області серед аматорів, ДЮФЛ та підвів підсумки першості області серед жіночих команд.
ЗМІ
ФК «Нива» 26 листопада перемогла ФК «Рось» м. Біла Церква з рахунком 2:1. В газеті «20 Хвилин» від 03.12.08 опублікована стаття під назвою: ««Нива» прыгнула выше головы.». В якій йдеться про перебіг матчу. Окрім того на прес-конференції після матчу тренери «Ниви», що для того щоб успішно завершити сезон і вийти в першу лігу команді потрібно ще 7-8 хороших гравців. Отож протягом зимового міжсезоння потрібно провести якісну селекцію гравців і залічити в команду ряд гравців рівня першої ліги. За словами лідера команди Андрія Веретинського команда вже «стрибнула вище голови.» Тренер Б. Блавацький налагодив дисципліну в команді, що і принесло результат. Також за словами Веретинського задачу про вихід до першої ліги можна буде ставити тільки після вирішення питання з фінансуванням команди на 2009 рік, з яким на даний момент нічого не відомо.
В газеті «20 Хвилин» від 03.12.08 опублікована стаття під назвою: «Фінансовий гол у ворота «Ниви». Існування вінницького футбольного клубу під загрозою». В якій йдеться про занепокоєння вболівальників за подальшу долю команди. Оскільки серед уболівальників поширилися чутки про розпуск команди, з цього приводу уболівальники звернулися до редакції газети, щоб ті звернулися до керівництва клубу за спростуванням даних чуток. З даного приводу роз’яснення дав президент ФК «Нива» Олег Караванський. За його словами розпуск команди лише чутки всіх футболістів відправили у відпустки, оскільки наступна гра запланована на друге квітня.
Однак за словами одного з футболістів розмови про розпуск команди ведеться не лише серед уболівальників. За його словами на останніх зборах футболістам порадили підшукати нові клуби. Вся проблема в грошах, їх не вистачає. Зарплату за жовтень футболісти отримали, а от зарплата за листопад під питанням, про преміальні з друге місце в групі мова взагалі не йде. Оголосити остаточне рішення щодо долі клубу керівництво пообіцяло спортсменам 15 січня. Якщо бюджет буде затверджений − команда продовжить боротьбу на футбольному полі. Швидше всього все стане відомо у 20-х числах грудня. Як би там не було потрібно сподіватися на краще.
Також з цього приводу опублікована стаття в газеті «Місто» від 05.12.08 року − «Президент спростовує чутки про кризу у «Ниві». В якій президент ФК «Нива» Олег Караванський спростовує чутки про розпуск команди. Просто можливе зменшення фінансування клубу з боку міської і обласної влади через кризу. Але мова про розпуск команди мова не йде. Гравцям з листопад виплачена зарплата в повному обсязі. Фінансування клубу буде і задачі про вихід в першу лігу перед командою ніхто не знімав.
3. Волинь
Євро 2012
По Євро 2012 затишшя. Нової інформації за звітний період не з’явилося. У ЗМІ тема Євро 2012 не висвітлювалась. Зовнішньої реклами Євро 2012 у місті не має. Офіційних заходів по підготовці області до Євро 2012, які б набули широкого розголосу в пресі та серед громадськості не проводилось.
Футбол
ФК „Волинь”
Поки футболісти у відпустках, до них приглядаються
Гравці луцької «Волині» у відпустках. Тим часом тренерський штаб команди сформував плани підготовки колективу до весняної частини першості.
Щоправда, майже всі молоді футболісти «Волині», котрі навчаються у вищих навчальних закладах, залишилися без відпочинку. Наразі усі вони перебувають у Луцьку і поряд з підготовкою до сесії проводять полегшені тренування та двосторонні зустрічі.
Основний етап підготовки команди розпочнеться вже після нового року. 13-го січня команда вирушає на двотижневий збір до Ялти. На початку лютого «Волинь» відбуде на другий етап підготовки в Туреччину. Щодо завершального збору, то визначеності у керівництва команди поки немає. Якщо погодні умови будуть сприятливими, то волиняни планують провести інтенсивну серію спарингів у Криму. Якщо ж ні, то команда знову тренуватиметься у тій же Туреччині.
Також попередньо запланований спаринг в Луцьку в перших числах березня напередодні першої гри чемпіонату. Одним із ймовірних суперників розглядається рівненський «Верес».
Про зміни поки що нічого не відомо. Хоча п'ятьма футболістами луцького клубу інтенсивно цікавляться клуби української Прем'єр-ліги.
„Волинь” зблизька: упущення і перспективи
Нестабільність. Так можна коротко охарактеризувати виступ „Волині” у першій частині поточного чемпіонату. Стосується це гри команди, її складу та результатів.
У літнє міжсезоння втрати лучан були дуже болючими щодо комплектації „основи”. Перед тренерами постало завдання знайти заміну кращому форварду двох останніх сезонів Майклу Алозі, досвідченому півоборонцю Роману Максимюку, а головне − вчергове ламати голову над формуванням лінії захисту. Майже кожні півроку найсуттєвіші пертурбації „Волині” стосуються саме захисників.
Коротка літня перерва між чемпіонатами дала змогу керівництву знайти гравців на потрібні позиції, але не надала можливості зігратися новачкам. Тому входили волиняни у нову першість „інфарктно”. У першому ж матчі вдома з „Кримтеплицею” команда продемонструвала настільки погану гру, що стало відверто страшно за її майбутнє. Але Кварцяний зробив з того належні висновки і вже у наступному поєдинку футболісти реабілітувалися, без питань здолавши у гостях „Дністер” 3:1, а вдома розібравшись з бурштинцями.
Однак наступні шість-сім турів „Волинь” все одно залишалася непередбачуваною щодо результату. Отож перша половина першого кола відповіді щодо можливостей команди не дала, а от запитань поставила достатньо. Та саме в цей час й проходив процес награвання складу. Так, дуже була помітна незіграність захисників, крім того, постійно перетасовувався склад команди...
Якщо говорити, про дозаявки, котрі відбувалися вже по ходу першості, то й тут ситуація була двозначною. Так, поява перспективної молоді − Жука, Карасюка та Приндети була логічною. Загалом добре влилися у колектив Биканов та Кудінов. А з іншого боку − досить багато гравців залишили команду по ходу чемпіонату, не зумівши виправдати сподівань тренерів. Так, „не дотягнули” до кінця Гурка, Гапон, Коваленко, Жадер, Майдан, Федорчук, в оренду до Тернополя відбув Рурич. Слабкі результати команди є логічно вмотивованими, з огляду на динаміку змін у колективі.
Суттєві позитивні зрушення у грі лучан розпочалися з матчу проти „Нафтовика-Укрнафти”. Вже у першому таймі гості отримали три „сухих” голи. „Волинь” таким чином продемонструвала, що й у захисті тепер діє куди надійніше, ніж раніше і здобула перемогу 3:2. З таким же рахунком було подолано й лідера − „Оболонь”. „Волинь” з цього поєдинку розпочала свою шестиматчеву безпрограшну серію. Прикро лише, що вдома вони більше не перемагали. Та якщо нічия з другою командою київського „Динамо” була логічною, то 1:1 з алчевцям виглядали як непорозуміння. Лучани повинні були перемагати, але віддали ініціативу й втратили два очка. Водночас „Волинь” досить солідно відіграла гостьові поєдинки − у Чернігові здобули перемогу за мінімуму зусиль, у Сімферополі проти „Ігросервіса” видали цікавий поєдинок − обидві команди діяли тільки на атаку і краще вона вдалася підопічним Кварцяного. Було здобуто й непросту нічию в Олександрії, де „Волинь” боролася до кінця і завдяки голам Кудінова та Карковського виборола 2:2.
Незважаючи на те, що цей відрізок турнірного шляху був для команди більш вдалим, їй досить часто не вистачало елементарного фарту як у грі, так і в згадуваній уже стабільності складу. Віталій Кварцяний неодноразово скаржився на постійне „вибуття” гравців основи. Справді, якщо не через травми, то через перебор карток „Волинь” постійно залишалася без провідних виконавців. Тренерам на кожен матч потрібно було закривати як мінімум дві „дірки” в основі. Якими були б результати, якби цих проблем у команді не було?
Отже, нестабільність складу була одним з головних винуватців очкових втрат „Волині”. А завершення року вийшло взагалі провальним. Ще більш-менш зрозумілою є поразка у Молодіжному − перед волинянами „Кримтеплиця” приймала олександрійців і арбітр не зарахував останнім аж чотири голи. Лучанам розраховувати на перемогу в таких умовах було просто нереально. Але програти вдома „Дністру”, якого „Волинь” обіграла за всіма показниками... Що ж, знову десь не вистачило фарту або й елементарної зібраності. Тобто, з чого почали, тим і закінчили.
Якщо вести мову про ігрову поставу команди, то, на відміну від попереднього сезону вона відчутно змінилася у бік зменшення видовищності. Багато настраждалися уболівальники „Волині” від того, що команда, володіючи ледве не тотальною перевагою, досить часто програвала суперникам, які ловили лучан на елементарних контратаках. Нині ж тренери вирішили поступитися видовищністю на користь результату і гра у три захисники у виконанні „Волині” зустрічалася все менше і все частіше вінгери відпрацьовували не на напад, а на стабілізацію флангів. Захисна ланка, починаючи з середини вересня, діяла вже досить надійно. Справжньою скелею став досвідчений Володимир Ковалюк, який підстраховував і уміло керував діями своїх партнерів, а також чимало разів рятував команду. Загалом ефективно відпрацьовував у розташуванні оборони й номінально атакуючий Чорномаз. Та з іншого боку − довелося пожертвувати певною гостротою атаки.
Півзахист „Волині” традиційно є її найсильнішою ланкою, рідко який суперник здатен переграти волинян у середині поля. Принаймні у Луцьку це спробували зробити лише севастопольці, але у відкритому футболі програли 0:3. Лісовий, Кінаш, Войтович, Лапко, Степанов та й Карковський, який завжди підключається до атаки, сформували вельми потужну середню лінію, яка, в принципі, здатна витримати конкуренцію з боку й деяких команд вітчизняної Прем’єр-ліги. Особливо варто відзначити Ярослава Кінаша, який стабільно додає у грі. У нього своєрідна м’яка техніка й точний пас. Проблеми у півзахисті волинян виникають хіба тоді, коли з ладу виходить двоє-троє гравців цієї ланки. Якби ще знайти таранного атакуючого півоборонця типу Круніча, тоді „Волинь” могла б задати перцю кому завгодно.
Про напад говорити доводиться обережно. Олександр Пищур знову в числі кращих бомбардирів. Але з десяти голів він три забив з дальніх штрафних, а ще три чи чотири − також з досить пристойної відстані. Таким чином, далекобійна артилерія „Волині” працювала досить добре, а от з ближньою підтримкою справи не ладились. Хромцов непогано виглядав у перших поєдинках, надалі його мовби не стало. Поява Кудінова наприкінці першого кола мала б цю проблему вирішити, але надто вже мало часу Юрій провів у складі волинян. Зрештою, два голи у чотирьох матчах − результат непоганий.
Молодь у вигляді Жука та Павлова працювала на підміні, але до голів справу ніяк не довела. Тому Олександр Пищур, кращий бомбардир за підсумком осені, став у „Волині” ще й кращим „піднощиком снарядів”, видавши партнерам п’ять гольових пасів. Узимку тренери шукатимуть передусім форвардів, адже Віталій Кварцяний пропагує атакуючий футбол.
Окремо варто сказати про молодь „Волині”. Головний тренер лучан Віталій Кварцяний часто повторює, що молоді довіряє. У нього дуже багато гравців віком до двадцяти років. А сімнадцятирічних? А п’ятнадцятирічний Приндета? І вся ця малолітня „банда” ледве не щоматчу виходить на поле. Тож перспектива у команди є. Скажімо, матчі проти „Динамо-2” або останнього з „Дністром” „Волинь” завершувала поєдинки, маючи у складі сім-вісім гравців з категорії U-20. Нині важко собі уявити основу лучан без Кінаша та Карковського. А вони лише торік прийшли з аматорських команд. А ще явні претенденти на „основу” вісімнадцятирічні Павлов і Чорномаз, котрі попередні сезони бігали за „Волинь” у першості ДЮФЛ.
Команда поки що не хапає зірок з неба, але жоден з першолігових опонентів не зможе похвалитися такою кількістю молодих гравців. А те, що молодь довіру виправдовує, підтверджують тренери юнацьких збірних України. Відразу четверо футболістів з заявки лучан − збірники: Павлов, Жук, Карасюк та Приндета. Після зимової перерви ми неодмінно побачимо на полі ще одного юного таланта − п’ятнадцятирічного Олександра Марковця, який вже три роки поспіль усі міжсезонні збори проходить з „основою” „Волині”. Хотілося б лише, аби нинішні молоді й перспективні орієнтувалися на рекорд Олега Федюкова по кількості матчів у складі луцької команди (нагадаємо: їх 563), а не марили чужими багатими хлібами, на яких згинуло безліч насправді талановитих гравців.
Загалом, аналізуючи успіхи та невдачі, мимоволі доходимо висновку, що нинішня „Волинь” здатна на більше. Питання лише в тому, чи зможе вона реалізувати свій потенціал? Адже якщо команда збирається наступного сезону боротися за вихід до Прем’єр-ліги (а чутки про це не безпідставні), то вже навесні тренерам потрібно формувати колектив, який буде спроможний з початку наступного чемпіонату взятися за справу без перетасовок і всіляких форс-мажорів.
Обіграти сусіда − завжди задоволення
У суботу 29 листопада «Волинь» U-13 у Підгайцях провела спаринг зі своїми однолітками з брестського «Динамо». Юні лучани під керівництвом колишнього капітана луцької команди Миколи Кльоца нині напружено готуються до дебюту в чемпіонаті Дитячо-юнацької футбольної ліги, котрий відбудеться наступного року. Тому досить доречним було перевірити свої сили у грі з представниками однієї з провідних дитячо-юнацьких шкіл сусідньої держави.
Матч з брестчанами пройшов за дещо нетрадиційною схемою − команди грали три тайми по 20 хвилин. Протягом майже усього поєдинку ігрова та територіальна перевага належала волинянам, які забили своїм опонентам по голу в кожному таймі. Гості шансів на позитивний для себе результат майже не мали. У підсумку − перемога лучан 3:0.
Два тижні тому з таким же результатом завершився поєдинок цих же суперників, тільки старших вікових категорій.
4. Дніпропетровськ
ЕВРО-2012
ПОДСЧЕТЫ
Для подготовки Днепропетровска к Евро-2012 необходимо 2,5 млрд. грн.
Кабинет Министров Украины переложил основную финансовую нагрузку при подготовке к Евро-2012 на местные бюджеты. Согласно этому нормативному документу, на подготовку к Евро-2012 из местного бюджета Днепропетровска должны быть выделены около 2,5 млрд. гривен.
«Например, Днепропетровский метрополитен находится в государственной собственности, а согласно данному постановлению, местный бюджет Днепропетровска должен профинансировать строительство метро в сумме 800 млн. гривен — это не согласуется ни с Бюджетным Кодексом, ни со здравым смыслом», — отметил Вадим Шебанов.
Изменены также принципы софинансирования развития городского транспорта — согласно новому постановлению, 93% средств на развитие городского транспорта должны выделяться из местных бюджетов городов принимающих Евро-2012 и только 7% будет направлено из госбюджета.
Финансовая нагрузка, предусмотренная 937-м постановлением, является непосильной для местных бюджетов, — считает Вадим Шибанов.
По его мнению, правительству необходимо пересмотреть свои подходы к данному вопросу и вернуть ситуацию «с головы на ноги».
«При разработке подобных постановлений, прежде всего, надо проводить встречи с представителями местных властей, а не как в данной ситуации: приняли постановление и предлагают нам постфактум приехать и его согласовать», — отметил Вадим Шебанов.
Доходная часть бюджета Днепропетровска за 9 месяцев 2008 года составила 1,516 млрд. гривен, расходная часть — 1,420 млрд. грн.
На Евро-2012 городу не хватает $ 13 миллиардов
Выпуск облигаций внутреннего займа, по мнению городских властей, может спасти проведение «Евро 2012» в Днепропетровске. Экономический кризис в первую очередь ударил по строительным компаниям города. Как итог − строительство необходимых для футбольного чемпионата объектов несколько затормозилось из-за страха зарубежных компаний вкладывать в них деньги. А время, отпущенное для реализации программы, неумолимо подходит к концу. В «списке губернатора», составленном в этом году, значится 42 приоритетных объекта строительства разного функционального назначения, которыми наш город должен обзавестись в течение двух двух с половиной лет. Многие проекты пока так и остались на бумаге, либо «застыли» на уровне фундамента. Но, как рассказал «Сегодня» Вадим Шабанов, начальник управления по вопросам подготовки Евро-2012 Днепропетровской облгосадминистрации, все проектные работы заканчиваются и активное строительство по планам должно начаться с 1 марта, если не одно «но» — деньги.
ЧТО НУЖНО
«Все фирмы уже готовы начать строительство, но говорят, что нет денег − зарубежные инвесторы ничего не перечисляют. В этой ситуации мы предложили новый источник финансирования − выпуск под обеспечение государства облигаций временного займа. Главное, чтобы было соблюдено одно условие − все деньги, вложенные людьми в эти облигации должны пойти исключительно на проведение «Евро». В Кабмине заинтересовались нашим предложением, и министерство финансов уже просчитывает его,» − говорит Вадим Шабанов.
Денег, к слову сказать, нужно будет немало. По плану в Днепропетровске должны быть построены 24 гостиницы и реконструированы уже существующие 8. Также планируется строительство двух спортивных баз. Кроме того реконструкции подлежит 41 дорога внутри города и еще 900 километров дорожного покрытия должны быть «подлатаны», а где и проложены новые, в области. Вадим Шабанов рассказал нам, что одним из основных вопросов является реконструкция аэропорта, стоимость которой оценивается в 1 миллиард 250 миллионов гривен. Остро стоит в преддверии приема множества иностранных гостей необходимость реконструкции системы водоснабжения, в частности Аульского водовода, который обеспечивает водой несколько городов области. Этот список можно продолжать очень долго. Вадим Шабанов и сам пока не берется подсчитать общую сумму, необходимую для реализации всего перечисленного и многого другого, что мы не стали перечислять. «На данный момент точно известно, сколько уйдет на строительство объектов из «списка губернатора». Предварительная смета составляет 13 миллиардов долларов. Остальное мы пока не брались подсчитать, но, думаю, что цифра выйдет внушительная», — говорит он.
ЧТО ЕСТЬ
Из задуманного сейчас удалось реализовать только реконструкцию стадиона «Металлург», который преобразился в «Арену-Днепр», что позволяет чиновникам называть Днепропетровск наиболее подготовленным украинским городом к проведению чемпионата. Также уже заканчивается реконструкция четырех районных больниц и гостиницы «Санрайз». По словам Вадима Шабанова, вскоре спортивная база «Гудзон» приступит к строительству стадиона, а база футбольного клуба «Днепр» уже реконструирована и готова быть базовым лагерем для команд.
ПРИБЫЛЬ ОТ «ЕВРО-2012»
Не смотря на тяжелую экономическую ситуацию, у нас еще есть шансы на то, чтобы принять матчи еврочемпионата. Мало того, по мнению специалистов, сама идея проведения Евро-12, поможет поднять наше производство с колен. Ведь строительство объектов, гостиниц, стадионов — это тысячи рабочих мест. Помимо этого, по словам Вадима Шабанова, каждый доллар, вложенный в подготовку проведения чемпионата, вернется в городскую казну с прибылью от 50 до 100 процентов.
МЕСТА ОТДЫХА
В 2009 году в Днепропетровске начнется строительство лапидариума.
Директор Днепропетровского исторического музея им. Дмитрия Яворницкого Надежда Капустина сообщила, что в 2009 году в Днепропетровске начнется строительство лапидариума (коллекции каменных изваяний), а в 2008 году планируется полностью закончить подготовку проектно-сметной документации.
«Идея создания лапидариума возникла в 2005 году. Ее поддержал Президент Украины Виктор Ющенко. В этом году мы планируем закончить сметно-строительной документации, а в следующем − приступить непосредственно к строительству. Городской голова Иван Куличенко очень серьезно относится к тому, чтобы строительство проходило в соответствии с намеченным графиком и было закончено к 2011 году. Дело в том, что строительство лапидариума — часть проекта реконструкции Октябрьской площади. Ориентировочно строительство лапидариума обойдется в 15 млн. грн. Эти деньги будут выделены из областного и городского бюджетов. Также мы планируем привлечь помощь меценатов», − сказала Надежда Капустина.
По мнению Надежды Капустиной, лапидариум станет важным туристическим объектом во время проведения Евро-2012.
«Уже сейчас в дни проведения футбольных матчей болельщики, приезжающие из других городов, с удовольствием посещают наш музей, мы узнаем их по футбольной атрибутике. В дни матчей посещаемость музея возрастает в 4-5 раз», − сказала Надежда Капустина.
ФУТБОЛ
«Динамо» − «Днепр» − 2:1
30 ноября. Киев. Стадион “Динамо” им.В.В.Лобановского. +4 градуса. 4800 зрителей.
Голы: 1:0 Диакате (79), 2:0 Чернат (90), 2:1 Русол (90+2).
Предупреждены: Вукоевич (21), Бангура (48), Бетао (69), Русол (77).
Самый неудачный в новом столетии год для “Днепра”, начинался и заканчивался матчами с киевским “Динамо”. Напоминать о том, что было в марте месяце на старом добром “Метеоре” − только бередить болельщикам нашей команды раны. Излишне также говорить и о том, какими сложились последующие месяцы для обеих команд. Если динамовцы за это время сделали несколько шагов вперед, то у днепрян провал следовал за провалом. Неудивительно, что практически во всех спортивных изданиях в прогнозах перед заключительным туром победа единодушно отдавалась киевскому клубу, причём в подавляющем большинстве случаев со счетом 2:0.
И надо сказать, что у отчетного поединка, как оказалось, были все шансы завершиться именно с таким результатом, но вместе с тем и днепропетровцы в принципе могли рассчитывать не то что на поражение с меньшим счетом, а даже и на то, чтобы увезти из Киева очки. Нет, они не ошеломили своим натиском с первых минут лидера чемпионата, но отдав сопернику инициативу, перекрыли почти все подступы к своим воротам. Первый свой голевой момент киевляне создали лишь по истечении четверти часа. После обрезки Денисова на половине поля “Динамо”, Гиоане отличной диагональю метров на 40 вывел в штрафную “Днепра” молодого Андрея Ярмоленко. Андрей буквально продрался по лицевой линии, но его пас в центр штрафной Бангуре перехватил тезка Русол. Не лучшим образом сыграл Ярмоленко и в двух эпизодах в середине тайма. Сначала он элементарно не попал по мячу из убойной позиции, а затем, войдя в штрафную, по месту левого инсайда, пробил чуть выше крестовины. Что касается “Днепра”, то у него впереди практически ничего не ладилось. В первом тайме можно упомянуть разве что его массированную атаку на исходе получаса игры, но сначала Алсидес неточно навесил на дальнюю штангу, а после повторного навеса, Бетао оказался сильнее в верховой борьбе сразу двоих днепрян. Через две минуты очень опасно обводящим ударом пробил штрафной Тибериу Гиоане, после чего мяч почти коснувшись перекладины, упал на верхнюю сетку ворот. Завершился же тайм еще одним опасным моментом у ворот “Днепра”, но Андрей Русол успел заблокировать удар из выгодной позиции Милевского, после чего Еременко “выстрелил” из-за пределов штрафной впритирку со стойкой.
Удивительное дело − при всех этих описанных моментах игра была несколько скучноватой. И в общем-то такой же она осталась и после перерыва. Киевляне естественно больше владели мячом, но ощутимым их преимущество стало лишь в середине тайма после появления на поле румына Флорина Черната. На 72-й минуте Еременко ворвался справа в штрафную, убрал мяч под себя и нацеленно пробил в дальний угол − мяч прошел в сантиметрах от стойки ворот. Через три минуты Чернат опасно бил из полукруга, но угодил мячом в своего партнера. И в конце концов натиск “Динамо” принес свои плоды. Андрей Русол сфолил метрах в 25-ти от ворот на Милевском, после чего Чернат со штрафного как рукой набросил мяч на голову почему-то оставшегося без опеки Диакате, и сенегалец вбил мяч под перекладину ворот. Изменить ход поединка “Днепру” не удалось. Более того, на его последней минуте после грубейшей ошибки защитников “Днепра” перед своей штрафной, блеснул индивидуальным мастерством Чернат. Войдя во владения Максима Старцева, он на замахе ушел от него и расстрелял пустые ворота. Ответный гол головой Андрея Русола после подачи Ротанем углового уже ничего не решал. Это поражение отбросило “Днепр” на 7-ю строчку в турнирной таблице, подниматься с которой вверх после зимнего перерыва можно будет лишь при кардинальном улучшении игры.
На зимний перерыв − в роли лидера
Чемпионат Украины. Вторая лига. Группа Б. 21 тур.
«Шахтер» (Свердловск) − «Сталь» (Днепродзержинск) − 0:3 (0:1)
Голы: Кальченко (6), Козлов (57), Полуницкий (75).
Игра заключительного в нынешнем году тура во второй лиге началась для лидера турнирной гонки днепродзержинской «Стали» очень стремительно и уже на 6 минуте «сталевары» сумели выйти вперед. Андрей Кальченко удачно сыграл на острие атаки. Не сильно летящий мяч, посланный Кальченко, попал в кочку и пролетел мимо Старцева, не ожидавшего подобного поведения круглого предмета. Гол!
Хозяева бросились вперед, дабы попытаться сравнять счет. Но надежно действовавшая защитная линия днепродзержинцев не позволила нападающим «Шахтера» сотворить хоть что-то похожее на опасность у ворот Кирилла Суслова. А вскоре «Сталь» могла снять все вопросы о победителе игры, но Дмитрий Козлов, оказавшись в выгодной позиции перед воротами Старцева, пробил крайне неудачно.
То что не удалось Козлову до перерыва, он воплотил в жизнь после оного. На 57 минуте Козлов удвоил преимущество «сталеваров», замкнув прострельную передачу с левого фланга Олега Шутова и в падении с нескольких метров отправил мяч в сетку.
После того, как счет стал 0:2, матч уже можно было заканчивать, поскольку, сложилось впечатление, хозяева уже были настолько деморализованы, что дальнейшая игра была бессмысленной.
Так и было на самом деле. Но правила есть правила. И в оставшееся время лидера чемпионата сумели еще раз отличиться в этой игре. На 75 минуте обладающий сильным ударом защитник Александр Полуницкий здорово пробил со штрафного по воротам Старцева. Мяч с отскоком от газона влетел в сетку.
3:0 − более чем уверенная победа «Стали», и команда уходит на зимний перерыв в ранге лидера, имея 4-х-очковый отрыв от ближайшего преследователя − ФК «Полтавы».
Сейчас игроки днепродзержинской «Стали» отправились в отпуск, который продлится до 19 декабря. В этот день команда соберется в полном составе на базе и начнет подготовку к весенней части сезона, который для «сталеваров» стартует домашним матчем с донецким «Олимпиком» 2 апреля 2009 г.
«Олимпик» (Донецк) − «Днепр-75» − 3:0
«Ильичевец-2» − «Горняк» (Кривой Рог) − 0:2
Голы: Дьяченко, 51; Бережной, 55.
Днепр смотрит игрока из Казахстана
Полузащитник Есиль-Богатыря Евгений Аверченко отправляется на просмотр в клуб высшего дивизиона Украины − Днепр.
Именитый клуб пригласил казахстанца на сборы, которые состоятся в январе. Просмотр Аверченко устроил бывший наставник «богатырей» Евгений Яровенко, проработавший не один сезон в Днепропетровске.
− Конечно, было бы здорово, если Аверченко удастся закрепиться в Днепре, − говорит главный тренер петропавловцев Болат Есмагамбетов. − Мы его уважаем и ценим. Но меня беспокоит то, что он уехал без предупреждения. Хотя бы поставить в известность руководство клуба он обязан. Аверченко − неплохой футболист, быстрый, техничный. И у него есть контракт с Есиль-Богатырем, который действует до конца следующего года. Поэтому его решение уехать, не предупредив нас, меня беспокоит.
− Если же все-таки он подойдет Днепру, то станете ли вы чинить препятствия его переходу?
− Думаю, что никаких препятствий быть не может. Мы живем в цивилизованном обществе. Днепру лишь придется выплатить компенсацию за Аверченко, и она не будет завышенной. Это нормальное явление в футболе.
Бессонов потерял «и. о.»
Владимир Бессонов с августа 2008 года был исполняющим обязанности наставника нашей команды, а в этот понедельник (1 декабря) он утвержден на посту главного тренера «Днепра». Напомним, что на этом посту Бессонов сменил Олега Протасова, которого 29 августа сняли с должности после того, как наша команда уступила швейцарской «Беллинцоне» в отборочном круге Кубка УЕФА. Тогда-то и пересел Владимир из кресла спортивного директора ФК «Днепр» в кресло «и. о. главного тренера».
Интересно, что это назначение Бессонова произошло аккурат после поражения в минувшие выходные днепрян киевлянам 1:2. Получается, руководство клуба такие «неприятности» не смущают, что говорит о серьезном кредите доверия Бессонову. Особенно если учесть еще и другие его не ахти какие достижения в ранге «и. о.». Так, при Владимире Бессонове «Днепр» провел в чемпионате 11 матчей, из которых 4 выиграл, 4 проиграл и 3 закончились вничью. Кроме того, днепряне провели 2 матча в Кубке Украины, в результате чего «вылетели» в 1/8 финала, уступив команде первой лиги − «Александрии» − 5:6 (по пенальти).
«Днепр» сразится с любимой командой Путина
Стали известны соперники наших футболистов в розыгрыше Кубка Первого канала.
В зимнее межсезонье в рамках подготовки к новому сезону наша команда примет участие в Кубке Первого канала по футболу в Израиле. По словам генерального директора ФК «Днепр» Андрея Стеценко, команда отправится в Израиль 23 января − после 2-недельного тренировочного сбора в Турции.
8 команд в соответствии с итоговыми местами в своих чемпионатах были разделены на 2 группы. «Днепру» досталась компания в таком составе: «Зенит» (Санкт-Петербург), «Динамо» (Москва), «Шахтер» (Донецк). Другую группу составили ЦСКА (Москва), «Крылья Советов» (Самара), «Динамо» (Киев) и «Металлист» (Харьков).
Представители клубов − участников Кубка Первого канала приняли решение оставить в силе привычную схему розыгрыша турнира и не переходить на систему с выбыванием. По итогам однокругового турнира будут определены победители групп, которые и разыграют в финале трофей.
Горсовет гоняет мяч лучше всех
Трус не играет в… футбол! Согласитесь, что настоящие мужчины могут увлекаться не только хоккеем, но и «неледовыми» играми. К примеру, мини-футболом. Подтвердить эту истину на минувшей неделе и решили депутаты городского, а также районных советов на турнире, посвященном Дню местного самоуправления.
На то он и депутатский чемпионат, что в финале встретились аж 3 команды − Амур-Нижнеднепровского и Ленинского районов, а также сборной горсовета. Нет-нет, играли не одновременно, а по круговой схеме, то есть каждый с каждым.
Футболисты из АНД сражались «до последнего», но противники были сильнее. Каждый пропущенный гол сопровождался не совсем цензурными, но вместе с тем громкими восклицаниями их фанов. В результате уступили и «ленинцам», и горсовету.
− Вот теперь начнется то, ради чего мы здесь собрались, − фраза депутата Игоря Кущина, пришедшего поддержать коллег из городского совета, ознаменовала начало решающего матча.
«Ленинскую» команду на площадку вывел сам председатель райсовета Анатолий Коваленко. Да и поддержка была просто отменной:
− Ле-нин-ка! Ле-нин-ка! − скандировали болельщики (видимо, жены игроков) после каждой удачной передачи.
Горсовет боролся за чемпионство без громкоголосых фанатов, зато под зорким наблюдением своего наставника − Александра Капустина. К слову, только у этой сборной имеется тренер, все остальные команды играют «для себя»: периодически собираются вместе, чтобы погонять пятнистый мячик.
В первом же тайме медицинская помощь понадобилась «горсоветчику» Юрию Мальцеву, который повредил колено. Но после сделанного укола боец вышел на площадку снова.
На перерыв расходились при равном счете 2:2. Именно поэтому вторая половина встречи сплошь и рядом состояла из опасных моментов: за мяч сражались отчаянно, используя даже «гимнастические» приемы. Да уж, такой депутатский «балет» по телевизору не увидишь! Потому-то была еще не одна травма на поле.
Футболисты Ленинского района во втором тайме, видимо, подустали. Да и вратарь горсовета не раз спасал свою команду от забитых голов.
Финальный свисток арбитра зафиксировал счет 5:2 в пользу сотрудников Днепропетровского городского совета.
На наше провокационное предложение в понедельник «залечить раны» дома, капитан команды-чемпиона Глеб Мойсов ответил:
− За два выходных мы реабилитируемся, чтобы трудовую неделю начать на рабочем месте!
Интервью
Андрей Стеценко: «С командой будет жесткий разговор»
Генеральный директор футбольного клуба «Днепр» Андрей Стеценко провел пресс-конференцию, на которой ответил на все актуальные вопросы о жизни команды.
− Андрей Викторович, подведите, пожалуйста, итоги первой части сезона.
− Эта часть сезона вышла для нас неудачной. Мы вылетели из Кубка УЕФА, Кубка Украины, а в чемпионате занимаем «почетное» 7-е место. Проиграли много матчей, в которых не должны были уступать. Больше всего меня огорчает, что мы не можем выиграть на новом стадионе. Сдали новую арену, все должно быть хорошо, но, как мне кажется, атмосфера на стадионе больше подстегивает соперников, чем нашу команду. За пять матчей, которые мы провели на «Днепр-Арене», потеряли очень много очков. Естественно, результаты команды никого не устраивают: ни руководство клуба, ни тренеров, ни, надеюсь, футболистов. С командой после отпуска будет жесткий разговор, и хочу надеяться, что за период зимних сборов мы наведем порядок, и в «Днепре» останутся только те игроки, которые хотят принести ему пользу и чего-то с ним добиться. По крайней мере, добро на это мы уже получили.
− Кто покинет команду зимой?
− На сегодняшний день решено расстаться с девятью футболистами: Шершуном, Шелаевым, Грицаем, Свидерским, Ещенко, Андриенко, Лоло, Мазилу, Гусевым. Не исключено, что за время сборов этот список расширится, потому что у нас есть вопросы еще к некоторым исполнителям, фамилии которых пока называть не буду. Если они не изменят свое отношение к происходящему, не поймут, где находятся, и какие задачи стоят перед клубом, будем прощаться и с ними.
− Кроме жесткого разговора и кадровой чистки, есть ли еще какой-то план выхода из кризиса?
− Если мы осуществим то, о чем я сказал, хочу верить, что в команде будет все в порядке.
− Кого из арендованных футболистов вы собираетесь возвращать в команду?
− Однозначно будут возвращены в «Днепр» Павел Пашаев и Вячеслав Сердюк. Есть еще несколько кандидатур, которые мы рассматриваем, и не исключено, что они вернутся в «Днепр». Но это еще требует согласования с главным тренером.
− Насколько сильно финансовый кризис скажется на положении «Днепра»?
− Надеюсь, не скажется вовсе.
− Не рассматривается ли вопрос, как в некоторых других клубах, сокращения зарплатной ведомости?
− Если удастся трудоустроить игроков, которых я перечислил ранее, это уже будет существенное облегчение платежной ведомости клуба.
− В связи с кризисом изменился трансферный рынок?
− Пока мы этого не ощущаем.
− На перечисленных футболистов есть какой-то спрос?
− Пока нет.
− Расскажите, пожалуйста, о планах подготовки ко второй части сезона…
− Команда возвращается из отпуска 5-го января, и после двухдневного медицинского тестирования уезжает на сбор в Турцию до 21 января. После возвращения в Днепропетровск команда будет распущена в краткосрочный отпуск, и 23-24 января мы уезжаем в Израиль. Кроме участия в Кубке Первого канала, там будет проведен полноценный двухнедельный сбор. Затем, опять же, вернемся на 2-3 дня в Днепропетровск, и последний сбор перед возобновлением сезона проведем в Турции.
− В связи с большим количеством игроков, выставленных на трансфер, есть ли футболисты, которых вы бы хотели видеть в «Днепре»?
− Да, такие футболисты есть, но фамилии я, естественно, не назову. В первую очередь, мы нуждаемся в нападающем.
− Насколько большой кредит доверия выдан Бессонову, и как долго вы готовы ждать от него результата?
− Пока контракт мы не подписывали, то есть срок его пребывания в «Днепре» не установлен. Если вы хотите комментариев по поводу назначения Бессонова главным тренером, то мы исходили из того, что «Днепр» − не та команда, в которой тренеры должны меняться каждые 2-3 месяца. Да, у Владимира Васильевича не все получилось, но он эту команду к сезону не готовил, игроков не подбирал. Мы решили дать ему возможность провести сборы, дать возможность поработать с командой, доукомплектоваться и выполнить задуманное. Хочу верить, что будет все в порядке. По крайней мере, до конца чемпионата Бессонов доработает.
− На ваш взгляд реально отыграть 9 очков у «Ворсклы» и донецкого «Металлурга»?
− В прошлом году, когда мы в это же время шли на 1-м месте, отрыв от «Динамо», если не ошибаюсь, составлял 4 очка, от «Металлиста» − 7, но вы прекрасно знаете, где мы оказались в конце чемпионата. Сегодня тот же «Шахтер» занимает 5-е место с солидным отставанием от «Динамо», но, думаю, он не теряет надежды стать чемпионом. Так что мы тоже не теряем надежд, а насколько это будет реально, посмотрим. Конечно, будет трудно.
− Какова ситуация с Кернозенко?
− Мы на этого футболиста продолжаем рассчитывать. Конечно, хотелось бы, чтобы он избавился от травм. В последней игре с «Динамо» он уже был готов сыграть, но мы его решили поберечь, чтобы из отпуска он вышел полностью здоровым и готовился к сезону наравне со всеми. На сегодняшний день Кернозенко для нас − в воротах фигура №1.
Владимир Горилый: “Вызов молодежи в основу − аванс ей на будущее”
Как и все последние годы, резервисты “Днепра” в первой половине текущего сезона в большинстве матчей радовали своего зрителя интересной и содержательной игрой. О том, как сложилcя осенний отрезок чемпионата для молодых днепрян, идет речь в интервью их наставника Владимира Горилого.
− Владимир Иванович, на зимний перерыв ваши подопечные ушли на шестой позиции в турнирной таблице, при этом по окончании первого круга чемпионата находясь в тройке лидеров. Однако в последние месяцы как никогда много молодых игроков примерили форму основного состава, а это, наверное, главное в вашей работе.
− Прежде всего, конечно же, хотелось бы, чтобы все те ребята, которые дебютировали в основном составе, стали по-настоящему хорошими футболистами и принесли пользу “Днепру”. И самое главное, чтобы после первых игр за “основу”, у них, как я люблю говорить, “не поменялась походка”. Сегодня им необходимо адекватно воспринимать действительность и понимать, что пока им просто выдан большой аванс и необходимо над многими вещами постоянно работать. У них ведь нет еще каких-то наград, заслуг, имен в конце концов, − по большому счету они известны только специалистам и очень внимательно интересующимся футболом болельщикам. Всё это только предстоит завоевать. А для начала нужно хотя бы выйти на уровень тех же Максима Пашаева или Димы Лёпы, которые играют в основе не от случая к случаю, а постоянно. Но и Максиму с Димой нужно постоянно помнить, что в футболе мелочей нет и раствориться и потеряться в нем можно в одночасье.
− А были уже признаки того, что после привлечения в основу, у кого-то “походка менялась”?
− Если я говорю об этом, значит что-то такое было.
− Вообще что можете в целом сказать о выступлении команды в первой части сезона?
− Однозначно порадовало то, что и по количеству очков, и по качеству игры, мы неплохо сыграли с командами из верхней части таблицы. В то же время с середняками и аутсайдерами очков недобрали. Самый свежий пример на поверхности − последние домашние игры с “Кривбассом” и “Таврией”. С ними мы ни в коем случае не должны были играть вничью. Кроме того, были откровенно провальные игры на выезде − в Мариуполе и во Львове против “Карпат”. В этих матчах огорчило, прежде всего, содержание игры. Да, там не было наших лидеров, призванных в юношескую сборную, − Артура Карнозы, Виталия Каверина, но тем не менее.
По последней игре в Киеве с “Динамо” у меня нет особых претензий по качеству продемонстрированной игры, но обидно было то, что ребята на матч вышли неуверенными в себе. Можно сказать, попросту испугались тех же Алиева, Олега Гусева. В итоге мы и мячом владели неплохо, и имели какое-то территориальное преимущество, но было слишком много академизма в действиях и слишком мало игры вперед.
− Вы остановились на неудачных играх. А можете выделить какую-то одну, или несколько, когда ваши подопечные выполняли установку если не на сто процентов, то близко к этому?
− Хорошую игру мы сыграли с харьковским “Металлистом”. Причем харьковчане − одна из тех команд, где очень много ребят, которые являются, если можно так выразиться, старожилами дубля. То есть средний возраст их повыше, чем наш, и многим из них в следующем году исполнится уже 22 года.
− При том, что команде не ставится задача занять какое-то конкретное место, сами ребята стремятся оказаться в чемпионате повыше?
− Где бы ты ни играл, ты должен стремиться быть первым, и у тебя должен быть дух победителя. Если этого духа нет у ребят сейчас, приобрести его потом будет тяжело. Так что мы конечно настраиваем их и на победу в каждом матче и на то, чтобы быть в таблице как можно выше, и они и сами этого желают. Примером для многих в этом плане может быть играющий сейчас в Кривом Роге Паша Пашаев, который очень сильно хочет играть в футбол по-настоящему.
− Насколько может измениться состав команды в межсезонье?
− Поскольку человек пять будет на сборах с основным составом, то до весны мы решили ни от кого не отказываться. Что касается возможного пополнения, то есть пара-тройка интересных мальчишек в выпускном классе клубной школы 1992 года рождения, и хороший следующий год. Будем надеяться на этих ребят, и на то, что кого-то удастся зимой высмотреть на стороне. Пока, к сожалению, местных воспитанников у нас только процентов двадцать из всего состава.
− Планы подготовки на сезон уже определены?
− Предварительно, да. Мы также соберемся 5 января, как и основа. Первый сбор будет втягивающим и селекционным. Будем надеяться, что погодные условия позволят провести это сбор полноценно у себя дома. А затем, если будет достаточное количество людей, пару сборов проведем в местах с более теплым климатом.
5. Донецьк
Евро 2012
Болельщиков встретят Донбасики
В Донецке 2 декабря состоялась презентация маркетинговой Программы 8-го чемпионата Европы по футболу среди юношей до 19 лет, в которой приняли участие Сопредседатели областного Оргкомитета по подготовке и проведению Евро-2009/2012 в лице председателя Донецкого областного совета А.Близнюка, председателя Донецкой облгосадминистрации В.Логвиненко и Донецкого городского головы А.Лукьянченко. В презентации также приняли участие генеральный директор ЗАО «Украина футбол Интерненшнл», эксклюзивный партнер Федерации футбола Украины Олег Шкреба и представители Федерации футбола Украины.
По словам генерального директора ЗАО «Украина футбол интернешнл» Олега Шкребы, маркетинговая кампания будет ориентирована на молодежь, поэтому проходить под слоганом − «Команда нового поколения» и с привлечением молодых успешных футболистов национальной сборной Украины, которые в свое время принимали участие в EURO UNDER 19 составе юношеской сборной. Это Артем Милевский (ФК Динамо), Богдан Шуст (ФК Шахтер), Дмитрий Чигринский (ФК Шахтер). На образах этих и других футболистов будет строиться кампания Евро-2009. Придуманы персонажи Чемпионата − «донбасики», которые одеты в спортивную формы желтого, красного и синего цветов. Они символизируют шахтерские традиции Донбасса.
Поскольку Евро-2009 − молодежный чемпионат, то условием для спонсора является невозможность рекламы алкоголя, табака, спиртных напитков, тотализатора и азартных игр. А чтобы пробудить интерес молодежи к футбольным событиям, которые состоятся следующим летом, уже сейчас готовится ряд мероприятий. Так, по словам Натальи Шинкаренко, со второй половины декабря на бул. Пушкина г. Донецка будет демонстрироваться тематическая фотовыставка «Команда нового поколения», а в январе в Донецке будут установлены часы с обратным отсчетом времени до Евро 2009. Также с января в школах и вузах Донецка и Мариуполя стартует проект «Живи и играй без допинга» в поддержку здорового образа жизни, борьбы с расизмом. Будут проводиться тренинги и встречи с известными футболистами. В мае 2009 года пройдет праздник футбольной весны − тематичекий конкурс граффити.
Как сообщили организаторы, в июле произойдет жеребьевка турнира, а в августе − торжественная церемония закрытия Чемпионата с участием Мишеля Платини. Правда, спонсоров у Чемпионата пока нет, за исключением спонсоров УЕФА компаний «Адидас» и телеканала «Евроспорт».
Предполагается, что стоимость билетов на матчи будет находиться в диапазоне от 20 до 80 гривен. Планируется также ввести масштабные скидки на билеты. Например, категория «Семейный билет» предполагает, что отец, пришедший с двумя детьми до 16 лет, имеет право оплатить лишь половину стоимости билетов, а если с ним будет трое детей до 16 лет и вовсе бесплатно.
Впрочем, у школьников и студентов есть все шансы попасть на турнир бесплатно. По мнению мэра Донецка Александра Лукьянченко, организаторам следует как можно больше усилий направить на привлечение болельщиков на чемпионат. Он не стал скрывать, что опасается пустых трибун.
− Если бы город не привез школьников на турнир Банникова, трибуны были бы пустыми. Там были серьезные команды, но, к сожалению, где-то мы по маркетингу недоработали, − напомнил он, предложив учредить для молодых болельщиков льготы, бесплатное посещение матчей или какие-то поощрительные призы. Поскольку матчи будут транслироваться на всю Европу, полупустые трибуны могут изрядно испортить впечатление от праздника. Прислушавшись к мнению мэра Донецка, оргкомитет принял решение рассмотреть вопрос о включении в спонсорские пакеты требования об обязательном выкупе части билетов на матч.
Кроме того, донецкий градоначальник предложил учесть еще одну организаторскую ошибку, выявленную в ходе проведения турнира Банникова − отсутствие волонтеров. Поэтому в 2009 году необходимо привлечь студентов Донецкого института туристического бизнеса, где 2 тыс. учащихся владеют несколькими иностранными языками. Студенты-волонтеры смогут сделать пребывание гостей на чемпионате более комфортным.
Талисманом чемпионата Европы по футболу среди юношей до 19 лет в 2009 году станут «донбасики». «Донбасик» представляет собой человекоподобную фигурку с шахтерской каской.
− Талисман изобретен в Донецке. По нашему мнению и специалистов УЕФА, это очень оригинальное и новое решение в вопросах выбора талисмана. Название «донбасики» − прекрасное, солнечное. Сама форма и сама идея позволяет сейчас заявить, что это, наверное, будет очень востребованным и коммерчески успешным талисманом, который будет пользоваться популярность у зрителей,− сказал Олег Шкреба, добавив, что «донбасики» это придуманные персонажи, которые пропагандируют футбол, поддерживают здоровый образ жизни и символизируют шахтерские традиции Донбасса. Персонажи будут одеты в спортивную форму.
По мнению председателя Донецкой ОГА Владимира Логвиненко, даже бущующий экономический кризис не сможет помешать наполнить бюджет юношеского турнира Евро-2009. Он выразил уверенность в том, что проблем не будет ни с бюджетным, ни с частным финансированием.
− Для того, чтобы провести Евро-09, стояла очередь. И мы это право получили. Если соизмерить наши, региональные затраты на организацию и проведение турнира, то они мизерны по сравнению с объемами государственного бюджета, даже при всех наших «сиротских» делах, − отметил В.Логвиненко.
Кроме того, добавил губернатор, тот факт, что матчи юношеского Евро будут транслироваться на канале Eurosport в прямом эфире, позволяет надеяться, что с продажей рекламных плоскостей на стадионах также трудностей не возникнет.
Уверенность губернатора в успехе турнира разделяет и председатель облсовета Анатолий Близнюк. Отвечая на вопрос корреспондентов о выгоде для региона от проведения турнира, он отметил, что подсчитывать финансовые выгоды не имеет никакого смысла, поскольку это мероприятие носит не столько финансовый, сколько имиджевый характер.
− Мы пригласили в гости людей, уважаемых нами соседей. Они пришли, посидели, а мы потом думаем: подождите, а что мы на этом заработали? Вот и отвечайте себе на этот вопрос. Нам оказана честь провести этот чемпионат, чтобы весь мир увидел, что есть такой − Донбасс, и мы будем это организовывать, − заявил Анатолий Близнюк.
Он заметил также, что крупные международные соревнования также могут явиться «пусковым механизмом» расцвета туристического потенциала Донетчины.
− На Евро-2009 мы ожидаем прибытия около 10-20 тысяч туристов. Если мы надеемся, что в 2012 году у нас будет 80 тысяч туристов, а в 2013 году, к примеру, 120 тысяч, то Евро-2009 мы должны провести так, чтобы в мире увидели нас и сказали: «оказывается, они что-то могут и там есть интересное и хорошее» − и приехали бы на Евро-2012 и после. Юношеский чемпионат − это генеральная репетиция презентации региона: весь мир сможет увидеть, что мы есть, что мы умеем что-то делать. -…Ну и можно сказать − для диверсификации экономики.
Гости будут в безопасности
В Донецке состоялся семинар на тему «Евро2012 − Организация безопасности.
Мероприятие организовало Бюро Делегата немецкой экономики совместно с Федерацией футбола Украины при поддержке Федерального правительства Германии. Немецкие коллеги поделились своим опытом проведения Чемпионата мира по футболу в Германии в 2006 году и заявили о готовности предоставить Украине необходимую методологическую помощь в подготовке к Евро-2012.
Бесценный опыт
Вице-президент Федерации футбола Украины Борис Воскресенский поприветствовал гостей от имени президента Федерации футбола Украины Григория Суркиса и отметил, что, наконец, сбылась мечта украинских специалистов.
− Мы мечтали о том, чтобы войти в доверие, подружиться с немецкой стороной, чтобы перенять их систему безопасности и взять за основу, − заявил он, напомнив, что многие из присутствующих были в 2006 году в Германии на Чемпионате мира и видели уникальную систему, включающую правопорядок и безопасность.
− Ни одного замечания к Германии по проведению чемпионата не было. Поэтому мы рады, что с немецкой стороны поступили предложения и готовность передать свой опыт, − рассказал он.
Ничто не ново в этом мире
По словам руководителя проектного отдела Управления по вопросам внутренних дел и спорта Сената г. Берлин Томаса Эдлички, подготовка к проведению чемпионата мира практически ничем не отличается от проведения чемпионата Европы.
− На чемпионат Европы, может быть, не приедут болельщики из Мексики, Аргентины, Бразилии и других стран − только в этом отличие. А во всем остальном эти чемпионаты не отличаются друг от друга. Конечно, при европейских первенствах не будет таких вещей, когда происходят конфликты между представителями США и Ирака и так далее, − считает Эдличка.
В любом случае страны-участницы должны выработать единую концепцию безопасности.
− Когда речь идет об организации безопасности, то тут занято много сфер. Имеется в виду болельщики, стадионы, места для тренировок, тренировочные базы и, конечно, клубы, и все это нужно готовить в комплексе. Очень важно, чтобы была одна концепция для всех мест проведения Евро-2012. Она должна быть единой и все должно быть учтено, − подчеркнул немецкий гость.
Милиция получит помощников
Он также отметил, что для обеспечения безопасности необходимо сотрудничество между органами милиции и частными охранными структурами.
− Такое сотрудничество просто необходимо для проведения чемпионата, но должны быть разграничения в полномочиях и функциях, − считает он.
С мнением зарубежного гостя полностью согласен вице-президент ФФУ Борис Воскресенский, который считает, что на время проведения Евро-2012 Украине придется нанимать частные охранные фирмы для обслуживания матчей. Кроме того, в помощь профессионалам будут привлекаться волонтеры.
− Должно быть взаимодействие волонтеров с милицией. Сегодня идет вопрос о том, что на стадионах людей в погонах не должно быть. Должны быть волонтеры, но их нужно специально к этому готовить, − отметил Воскресенский, подчеркнув, что одних добровольных помощников будет недостаточно.
Вопрос оплаты услуг частных структур пока не оговаривался, но предполагается, что это будет зоной ответственности как Украины, так и УЕФА.
− За все нужно платить, никто бесплатно ничего будет делать, − уверен Воскресенский.
Дончане действуют по плану
По словам зам. мэра Донецка Геннадия Ткаченко, в областном центре уже давно ведется планомерная работа: местные власти совместно с городским управлением милиции разработали комплексную программу по обеспечению безопасности и охраны общественного порядка в ходе проведения Евро-2012.
− Согласно этой программе будет произведен комплексный расчет необходимых сил для обеспечения и охраны правопорядка, проведена работа с футбольными болельщиками, фан-группами. А также до 2012 года рассчитана программа по профилактике преступности «Безопасный город», − сообщил Ткаченко.
Кроме того, в городе проводится большая работа по подготовке транспортной инфраструктуры, гостиничного фонда, спортивной инфраструктуры, объектов медицинского обслуживания.
− Идет доработка концепции транспортного обслуживания гостей и участников чемпионата, сформирован план по гостиничной инфраструктуре с гарантийными письмами от инвесторов строящихся гостиниц. Заканчивается строительство стадиона «Донбасс Арена», где будут проходить финальные игры. Управлением здравоохранения разработана концепция медицинского обслуживания, − перечислил основные пункты программы Ткаченко.
«Мертвая зона» убьет всю рекламу
Согласно требованиям УЕФА по защите авторских прав, перед проведением матчей в рамках Евро-2012 города-участники должны разработать границы так называемой «мертвой зоны» − территории, свободной от рекламы.
По словам руководителя проектного отдела Управления по вопросам внутренних дел и спорта Сената г. Берлин Томаса Эдличка, то же самое происходило в 2006 году: на время проведения Чемпионата мира по футболу Берлин был освобожден от рекламы. Не проводились концерты и другие публичные мероприятия.
− Так называемая «мертвая зона» охранялась патрулями, сопровождалась охранными патрулями по защите правопорядка, − пояснил г-н Эдличка.
Геннадий Ткаченко сообщил, что во время проведения Евро-2012 в областном центре также будут выполняться эти правила.
− Но УЕФА не требует бегать за каждым кафе и с каждого телевизора, установленного там, брать плату за трансляцию футбольных матчей. В требованиях прописано, что плата за публичный просмотр матчей начинается с определенной длины диагонали телевизора и так далее, − пояснил он, акцентировав внимание на том, что этой ситуацией могут воспользоваться мошенники.
Необходимо помнить, что оплата за публичную демонстрацию матчей Евро-2012 должна осуществляться непосредственно через расчетные счета УЕФА.
− Не нужно беспокоиться, если некий представитель от ООО бегает по городу, по области, кричит: вот реквизиты, нужно досрочно заплатить и тогда у вас появится право включать музыку, концерт и показывать матч. Нет, должны платить не какому-то ООО г. Киев, а только через счета УЕФА, − предупредил Ткаченко, еще раз напомнив, что УЕФА будет жестко следить за соблюдением авторских прав − это их доход.
6. Житомир
Євро 2012
Реклама
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
ЗМІ
Інформація про ЄВРО-2012 в місцевих ЗМІ відсутня.
Будівництво об’єкту на бульварі Новому у Житомирі, що озвучувалось раніше як готель, тепер фігурує як офісний центр з рестораном. Власник цього об’єкту − О. Баранівський, колишній нардеп від СПУ та екс-міністр агропромислового комплексу.
Інфраструктура
Значна частина готельно-ресторанних комплексів, розташованих на трасі Київ − Чоп знаходяться на межі банкрутства. Заборгованість по зарплаті перед персоналом досягають 1,5-2 місяці. Зменшення кількості відвідувачів сягає разів. Така ситуація змушує потенціальних інвесторів у будівництво багатофункціональних сервісних комплексів вздовж траси переглядати свої плани.
Будівництво
Ціни на промисловий щебінь значно знижуються. Великі кар’єри оголошують про 15-20% зниження відпускних цін. Хоча, за неперевіреною інформацією, фактичні ціни домовленостей сягають і 30% знижки. Невеликі зіштовхнулись з різким підняттям попиту в приватному секторі. Таким чином фізичні особи реагують на знецінення гривні, створюючи товарні запаси на майбутні періоди будівництва.
Соціологія
Сприйняття більшістю населення проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Футбол
Певний резонанс у місцевих ЗМІ викликав матеріал про найближчий резерв команди Динамо Київ, опублікований на сайті football.ua. Це пов’язано зі згадуванням вихованця житомирського футболу Андрія Сахневича.
7. Закарпаття
Євро-2012.
ЗМІ.
Ця тема стосовно Закарпатської області не звучала на жодній місцевій радіостанції, не висвітлювалася в друкованих ЗМІ.
У загальному новини щодо даної теми можна було почути лише на «Версії». Усього повідомлень за тиждень була два. Перше стосувалося Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Зазначалося, що НСК та холдингова компанія «Київміськбуд» підписали угоду про проведення будівельно-монтажних робіт з реконструкції стадіону, на якому має відбутися фінальний матч чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Безпосередньо будівельні роботи розпочнуться 1 грудня, а їх завершення заплановано на грудень 2010 року. Приблизна вартість робіт складає 2 млрд. 114 млн. грн.
В іншій новині йшлося про дороги. Вони до 2012-го року стануть європейськими. Принаймні, відповідатимуть стандартам Об’єднаної Європи центральні автобани, що з’єднуватимуть міста, у яких проходитимуть матчі фінальної частини європершості з футболу. За словами керівника «Укравтодору» Вадима Гуржосу, основні об’єкти будівництва − магістраль Львів-Краківець та велика кільцева дорога навколо Києва. Тим часом «Укравтодор» вже нарікає, що з потрібних 16 млрд. бюджетних коштів виділено лише три. Іще 27 млрд. чекають від інвесторів.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодних заходів пов’язаних з підготовкою області до Євро-2012.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
У газеті “Спорт-тайм” за 02.12.08 у матеріалі «рекорди України і звичний виліт «Динамо» автор робить аналіз ігор «Арсеналу» і київського «Динамо», яка закінчилася програшем останніх з рахунком 1:0, та «Шахтаря» і «Базеля», в якій гірняки перемогли 5:0.
Зазначається, що тренер динамівців Ю.Сьомін вибрав звичну стратегію гри, але все-таки не вдалося вирвати перемогу. Тепер, на думку автора, варто спробувати себе у Кубку УЄФА.
Що ж до «Шахтаря», то він зумів своєю перемогою забронювати собі місце у Кубку УЄФА навесні.
Ще один матеріал цього видання «Криза металургії «Металіст» не цікавить» пише про матч «Галатасарай» − «Металіст» − 0:1.
Автор пише, що напередодні гри «Галатасарай» почувався уже однією ногою у 1/16 фіналу Кубка УЄФА, але Харків’яни все-таки знайшли слабкі сторони турків і перемогою збільшили собі шанси виходу до плей-офф.
“Ужгород” за 29.11.08 у матеріалі «Закарпаття» фінішувало» подає аналіз 19 туру першості України. За результатами, «Оболонь» знову на першому місці турнірної таблиці, а «Закарпаття» закріпилося на другій позиції.
Автор описує гру обласного клубу із охтирським «Нафтовиком», яка закінчилася на користь «Закарпаття» 3:1.
На після матчеву прес-конференцію, звісно, головні тренери пішли з різним настроєм. Наставник закарпатців М.Іваниця грою задоволений, хоча і виокремив декілька помилок, а в.о. головного тренера «Нафтовик-Укрнафта» Р.Ямліханов визнав, що ужгородці були сильніші.
Журналіст “Новин Закарпаття” у виданні за 29.11.08 у матеріалі «Шахтар» уже в Кубку УЄФА» коротко подає аналіз Єврокубка з футболу.
Так, зазначає він, «Динамо» (Київ) втратило шанси на продовження боротьби у Лізі чемпіонів, програвши «Арсеналу» 0:1, «Шахтар» з рахунком 5:0 переміг «Базеля», а «Металіст» переграв турецький «Галатасарай» − 0:1
Огляд матчів.
Літньо-осінній сезон першої ліги для «Закарпаття» можна назвати з натяжкою вдалим. В першу чергу, радує місцезнаходження команди на верхніх щаблях турнірної таблиці. Це вдалося насамперед досягти через те, що зберігся, майже без змін основний склад команди. Враховуючи завдання, яке стояло перед командою − повернутися до Прем’єр-ліги, тверде друге місце у наступній частині чемпіонату залишає непогані перспективи ужгородському клубу у весняній частині першості.
Найбільший виграш ужгородський клуб святкував у виїзному поєдинку проти «Кримтеплиці». Тоді наші футболісти провели в ворота команди з Молодіжного чотири сухих м’ячі. Найбільша поразка, сталася у домашньому матчі 1/8 Кубку України, коли підопічні Іваниці з рахунком 4:1 поступилися донецькому «Шахтарю». У першості України найбільший програш ужгородців з однаковим результатом 3:1 був зафіксований у двох матчах − на виїзді у Севастополі, де місцевий ПФК переграв нашу команду та вдома, в останньому матчі, ужгородці поступилися «Нафтовику-Укрнарнафта» з Охтирки.
Три рази футболісти «Закарпаття» відмітилися дублем. Причому Руслан Ярош зробив це двічі − у кубковому матчі проти «Волині» та в домашній грі проти овідіопольського «Дністра». Ще один раз дубль записав на свій рахунок Ервіс Края. Албанський легіонер «Закарпаття» два голи забив удома харківському «Геліосу», причому другий м’яч Ервіса став вирішальний і приніс перемогу його клубу.
Щодо покарань, то 38 разів арбітри показували футболістам Срібної Землі гірчичники, у двох матчах підопічні Іваниці грали у меншості. Найбільшим порушником дисципліни на полі став закарпатський нігерієць, улюбленець ужгородських дівчат Едді Лорд Домбрайе − перед яким три рази виймали жовті картки, одного разу − червону. Ще раз підвів товаришів по команді Тарас Кіктєв, який зробив фол останньої надії у поєдинку проти сіферопольського «ІгроСервісу». Найбільшу кількість жовтих карток (7) назбирав оборонець Володимир Браіла, п’ять − у Микуляка, по 4 у Ковальчука, та як не дивно форварда Давидова, три − в Краї та Костюка.
Кулуарні розмови.
31 грудня цього року у півзахисника «Закарпаття» Владислава Микуляка закінчується діючий контракт з клубом. Ймовірніше за все, наступного сезону Владислав продовжить свої виступи вже у чемпіонаті Бельгії, де захищатиме кольори тамтешнього «Стандарту».
Як повідомив генеральний директор клубу Іван Шіц, ще на один рік з клубом продовжив контракт нігерійський нападник Чарлес Невуче. Албанський легіонер Ервіс Края до січня місяця має ще діючий контракт з «Закарпаттям», особисто він прагне й надалі захищати кольори ужгородського клубу, його подальшу кар’єру керівництво клубу визначать по завершені контракту. Достроково розірвав контракт з «Закарпаттям» хавбек Руслан Ярош, скоріш за все, достроково розірвуть угоду і з нападником Костянтином Бабичем. Керівництво «Закарпаття» покладає надії на подальшу співпрацю з двома орендованими футболістами з харківського «Металіста» − Костюком та Давидовим. У цих двох гравців ще діюча угода з «Закарпаттям» до кінця червня 2009 року.
Щодо ще одного орендованого футболіста «Металіста», в його послугах у наступній частині першості відмовляться.
Футбольний клуб «Закарпаття» вирішив змінити трав’яний покрив стадіону «Авангард», на якому проводить свої домашні матчі. Задля цього керівництво клубу запросило фахівців по полям з львівських «Карпат». Днями аналіз поля проводив один з кращих фахівців по футбольних полях у Західній Україні Юрій Костюк.
Вже з 2-го грудня почали закупку необхідного матеріалу задля початку роботи. Міняти трав’яний покрив окрім центрального поля будуть і на запасному полі. За попередньою інформацією, у цьому питанні клуб знайшов порозуміння з міською радою, з якою незабаром буде підписано договір про співпрацю. За словами п. Шіца, вартість всіх робіт, які проводитимуться на стадіоні «Авангард», будуть включені в орендну плату за користування полями. Між клубом та міською радою готується підписання відповідної угоди щодо оренди полів на стадіоні «Авангард».
ФК «Закарпаття» скоріше за все проводитиме усі свої навчально-тренувальні збори удома. За чутками, на більше клуб не може розраховувати через обмежені фінансові ресурси та економічну кризу, яка теж вплинула на життя ужгородського клубу.
8. Запоріжжя
Євро-2012
Заходи.
Минулого тижня у Запоріжжі не було подій, пов’язаних з Євро-2012. Були згадки у ЗМІ. Про них − нижче.
ЗМІ.
Тижневик «Индустриальное Запорожье − Панорама» від 04.12.08 р. надрукував замітку «Евгений Червоненко заменит Бориса Моисеева» із згадкою про колишню посаду Червоненка у Нацагенції. Мова йде про те, що після Нового року на «Інтері» Червоненко «буде судити ведучого цієї програми Б.Моісеєва − причому, свого друга». Про це він розповів телефоном редакції.
Тижневик «Субота+» від 04.12.08 р. з посиланням на «Урядовий портал» вмістив замітку «Идет отчаянная борьба за сохранение рабочих мест». Там згадується висловлювання міністра праці і соцполітики Л.Денисової про те, що тільки об’єкти до Євро-2012 дадуть роботу двадцяти сферам виробництва, і що за очікуваннями, у цій діяльності візьмуть участь майже 400 тисяч осіб.
Тижневик «МІГ» від 04.12.08 р. друкує інформацію «Червоненко был безработным 10 дней» із згадуванням його колишньої посади у Нацагенції. Газета повідомляє, що Червоненко тепер працює у Черновецького, де все одно займатиметься питаннями Євро-2012.
Поруч «МИГ» наводить «анекдот в тему»: «Кризис. Идет мужик по улице, бубнит под нос: «Так, Стельмах сказал − курс повысится. Кредит отдам потом. По телеку говорят: доллар лучше попридержать. А нефть подешевела...». Поднимает голову и видит биг-борд: «Евро − 2012». − «Вот черт, только вчера было 7,90»!
Реклама.
На відміну від попереднього анекдоту, зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі не з’являлася. Канал «Запоріжжя» Запорізької ОДТРК продовжує показ іміджевих роликів про те, що Євро-2012 для України − це шлях до Європи.
Місцевий футбол.
ФК «Металург»
Запорізький клуб завершив сезон перемогою: на виїзді у Сумах переміг ФК «Харків» − 0:2. Після серії з трьох невдач перемога стала дуже доречним мажорним акордом на фініші осінньої частини чемпіонату.
А ще на тижні, що минає, ФК «Металург» влаштував небачений, давно забутий пресою і фанами захід − «зустріч керівників і провідних гравців клубу зі ЗМІ і вболівальниками»! Попередні років п’ть клуб категорично відмовляв у проведенні подібних зустрічей. А до того вони проводилися щорічно.
Можливо, у клубі вирішили, що тепер, на відміну від минулих років, є привід для позитивних розмов. «Металург» − у шістці кращих, його трохи архаїчна гра від оборони нарешті систематизувалася і почала давати певні результати. До того ж у команді новий в.о.головного тренера: замість Чанцева − Олег Лутков.
Як прокоментували у спортивному огляді теленовин запорізької ОДТРК: «Керівництво вирішило піти перевіреним шляхом та не запрошувати свіжого фахівця. А обрати нового тренера шляхом звичної зміни назв посад в уже існуючому колективі спеціалістів». Лутков був тренером воротарів. Тепер має шанс стати головним. Відсторонені Чанцев і Вернидуб не йдуть з команди: вони займатимуться дублем, селекцією та іншими питаннями.
Андрій Курганський, який вже кілька років не може позбавитися приставки «в.о.» до титула президента ФК «Металург», пояснив: у команди є певна стратегія, Лутков − талановитий тренер, і тепер на зборах треба перевірити, чи відповідає він цій стратегії.
Сам Олег Лутков висловив незадоволення непоганими проміжними підсумками виступів команди у нинішньому чемпіонаті. Заявив про дефіцит у 6 очок, який треба ліквідувати наступного року. Оскільки перед командою стоїть завдання потрапити до зони УЄФА і поборотися «за один з комплектів медалей» (вірогідно, все-таки не за золото). Лутков зазначив: можливо, такі цілі здаються малореальними, але футболісти мають боротися за високі завдання.
Стосовно трансферної політики клубу Курганський і Лутков підтвердили орієнтацію на власних вихованців. Останній принагідно покритикував сусідів по турнірній таблиці: мовляв, чи варто купувати бразильців на мільйонні суми, аби йти на п’тій сходинці чемпіонату України. А Курганський так охарактеризував роботу дитячо-юнацького металургівського конвейера: « створюємо свій конкурентоздатний продукт, з яким можна вирішувати завдання».
На завершення зустрічі фани команди вручили свій власний приз кращому гравцю «Металурга» за підсумками першої половини чемпіонату. Приз дістався Олексію Годіну. Футболісти роз’халися у відпустки.
Кулуари.
Кулуарної інформації на тижні не зафіксовано.
ЗМІ.
ЗМІ на цьому тижні раділи з останньої у сезоні перемоги «Металурга» над ФК «Харків», оглядали події у Прем’єр-лізі, та єврокубках − зокрема, успішний виступ там «Металіста». Теленовини повідомили про зустріч «Металурга» з фанами та ЗМІ. Були публікації і про зарубіжний футбол.
9. Івано-Франківськ
Євро 2012.
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.
За звітній період з’явилося декілька повідомлень, що мають відношення до підготовки до Євро-2012.
Компанія «Слав-Інвест консалтинг і управління проектами», що входить до групи компаній «Слав-Інвест», підписала контракт на управління проектом будівництва готелю категорії «4 зірки плюс» на 244 номери під брендом Radisson SAS у складі туристичного комплексу «Буковель» (Івано-Франківська обл.).
Передбачається, що об’єкт буде зданий в експлуатацію взимку 2010-2011 року. Загальний обсяг інвестицій в реалізацію проекту складе близько 65 млн євро. Готель внесений до переліку об'єктів держпрограми з підготовки до чемпіонату з футболу Євро-2012.
В Івано-Франківській області до конкурсів на обслуговування пасажирських перевезень не допускатимуться автобуси, переобладнані з вантажних модифікацій. Водночас перевізники, які за результатами конкурсів вже обслуговують такими машинами міжміські автобусні маршрути, зможуть це робити до завершення терміну чинної угоди, але не пізніше, ніж до 1 січня 2010 року. Саме тоді вступить в дію урядова постанова, яка заборонятиме надання послуг з перевезення пасажирів автобусами, переобладнаними з вантажних транспортних засобів, на міжміських маршрутах, а з 1 січня 2012 року — й на всіх інших маршрутах.
Такий крок покращить якість міжміських пасажирських перевезень, які є важливими з точки зору туристичної галузі.
ЗМІ.
За звітній період вийшла одна публікація, яка стосується підготовки та проведення Євро-2012 в Україні.
У газеті «Галичина» вийшла велика стаття під назвою «Хтось будує, хтось руйнує...». Матеріал присвячений власне підготовці України та області до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Основна думка публікації — в Україні за рік у плані підготовки до Євромундіалю нічого не змінилося. «Як тоді, так і тепер над нами зависли хмари парламентських перевиборів, повний хаос у головах української еліти та у вищих ешелонах влади. А нині ще й підсилений світовою економічною кризою». Багато уваги автор приділив політичному аспекту підготовки. У цьому світлі згадується історія з ліквідацією Національного агентства з підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, яке очолював Євген Червоненко. Замість нього уряд створив Координаційне бюро в складі 50 нинішніх співробітників Кабміну. Тепер же, за словами автора, «Кабмін грозяться відправити у відставку, а новий, можливо, захоче щось нове придумати... Така шарпанина у вищих ешелонах влади, безперечно, відбивається на вирішенні важливих питань на місцях, у містах-претендентах на проведення матчів футбольного чемпіонату Європи».
Завершується стаття повідомленням про те, що «які міста стануть господарями чемпіонату з футболу, буде відомо лише в травні наступного року. Як сказав президент федерації футболу України Григорій Суркіс, оглядова рада УЄФА навесні остаточно визначиться щодо кількості міст з боку нашої країни та Польщі. Їх буде або шість, або вісім (на нинішній день від України претендують Київ, Донецьк, Дніпропетровськ і Львів). Водночас фінансова криза може зашкодити підготовці фінальної частини чемпіонату. За словами заступника директора Міжнародного фонду «Блейтера» Олега Устенка, більшість об’єктів, які планують будувати, можуть заморозити вже найближчим часом. Причина: в інвесторів брак коштів і вони їх сьогодні витрачають не так, як ще рік чи півроку тому...»
Зовнішня реклама.
Інформація по темі Євро 2012 на рекламних носіях міста відсутня.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
ЗМІ цього тижня дуже мало висвітлювали футбольну тематику. Можна тільки згадати про декілька повідомлень, присвячених матчу між футзальними «Ураганом» та «Будівелом-ВВ», який не відбувся через те, що друга команда знялася зі змагань.
У газеті «Західний кур’єр» побачив світ черговий випуск додатку «Кур’єр футболу». У ньому велику увагу приділено розповіді про сезон обласної першості з футболу, що нещодавно завершився.
Події.
29 листопада фінішував жіночий чемпіонат України 2008 року. Калуський «Нафтохімік», який ще в жовтні здав чемпіонські повноваження харківському «Житлобуду-1», завершив його на третій позиції.
10. Кіровоград
ЄВРО-2012.
Заходи.
За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ.
Розповідаючи про антикризові заходи уряду Тимошенко, «21-й канал» (04.12.08) зокрема повідомляє: «… Крім загального антикризового пакету уряд Тимошенко розробив план заходів щодо боротьби з безробіттям в умовах світової фінансової кризи. Ставку в цьому плані вирішено зробити на Євро-2012. «Лише об’єкти до чемпіонату допоможуть створити робочі місця у двадцятьох сферах виробництва й працевлаштувати майже 400 тисяч осіб», − зауважила міністр праці й соціальної політики Людмила Денисова… «
В свою чергу «Украина-Центр» (04.12.08) ознайомила своїх читачів з поглядом на стан підготовки країни до європейського чемпіонату колишнього голови нацагенства з Євро-2012 Євгена Червоненка: «… это просто верх цинизма, − то, что подрядчиком для «Олимпийского» становится «Киевгорстрой» с непонятным финансовым состоянием. Тут же на 700 млн. гривен увеличена смета реконструкции − и это в то время, когда цены на стройматериалы упали на 30-50 процентов. Это уже чистый дерибан, которым занимаются люди, которые понимают, что они не доживут во власти до Евро-2012, и потому спешат отдать деньги подрядчикам и получить с них все, что полагается. Разве не аморально, если новый стадион с сумасшедшим парком в Донецке стоит 1,2 млрд. гривен, а в Киеве упрощенная реконструкция будет стоить 2,2 млрд.? … Я неудобный, и наша политика правительству неудобна. Нацагентство очень сильно мешает тем, кто хочет вне конкурса внедрить своих подрядчиков. Нам не хочется делить ресурсы, но поймите, какой бред получается − в условиях политической нестабильности, в то время как правительства меняются по несколько раз в год, структуру, занимающуюся подготовкой к Евро-2012, ликвидируют. Евро-2012 − это менеджерский проект, который должен работать при любой политической силе… «
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ФК «Зірка».
Кіровоградська «Зірка» свій останні офіційний матч у 2008 році провела на виїзді проти донецького «Шахтаря-3». Гра для наших земляків була надзвичайно напруженою, протягом 90 хвилин жодна з команд не змогла забити гол, і лише після того, як було додано кілька хвилин до основного часу, за порушення проти гравця гостей головний арбітр матчу Віктор Романов призначив одинадцятиметровий у ворота гірників. Його чітко реалізував капітан команди Сергій Яковенко. І вже вкотре у нинішньому сезоні завдяки реалізованому пенальті кіровоградська «Зірка» здобуває мінімальну перемогу. Це дало змогу команді піднятися на третю позицію у групі «Б» другої ліги, йдучи на відпочинок з п’ятиочковим відставанням від лідера групи − дніпродзержинської «Сталі».
Турніри. Першості. Кубки.
У Кіровограді стартував перший чемпіонат міста з футзалу серед аматорів. На участь у змаганнях заявились 18 команд, які було розбито на три підгрупи. Турнір проходитиме по круговій системі.
Завершився ювілейний турнір з міні-футболу, присвячений пам’яті Василя Дихтяря, який ось уже п’ятий рік проводить спортивний клуб «Зірка» серед спортивних колективів ТОВ «Червона зірка». Команди-учасники змагалися між собою за круговою системою протягом листопада. Найстійкішими в цьому марафоні виявилися команди товариства «Профі Стан» та ливарного цеху. Саме вони в очному поєдинку розіграли головний приз. З мінімальним рахунком 1:0 перемогли «профістанівці».
28-29 листопада в приміщенні СДЮШОР-2 імені Верхоланцева відбулися змагання з міні-футболу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, присвячені відзначенню 35-річчя створення Кіровського району міста Кіровограда. У молодшій віковій групі (хлопчаки 1999-2000 років народження) кубок переможця виборола команда вулиці Пацаєва. У старшій віковій групі (1993-1994 роки народження та команда «Зірка» із гравцями 1995-1997років народження) тріумфувала збірна Кіровського району.
ЗМІ.
Обласні ЗМІ цього тижня проводжали на зимовий відпочинок вітчизняний футбол, а також слідкували за розвитком подій в групових раундах Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА, національних першостях з футболу європейських країн.
11. Луганськ
Евро 2012
На улицах города и в СМИ упоминания о «Евро-2012» нет. Местные власти строят своими силами объездную дорогу вокруг города, по которой можно будет проехать от пропускного пункта «Должанская» в Донецк. Но эта дорога была запланирована давно, вряд ли она имеет отношение к «Евро». На остальные объекты централизовано под соревнования средства не выделены.
Футбол
СМИ
В газетах «Ракурс» и «Вечерний Луганск» можно прочесть о последней игре «Зари», в которой дома проиграли полтавской «Ворскле». Это первый выигрыш полтавчан за всю историю встреч этих команд.
Вторая лига
Во второй лиге свердловский «Шахтер» в последнем матче сезона на своем поле уступил лидеру − днепродзержинский «Стали» 0:3. команда сейчас находится на одиннадцатом месте.
Мини-футбол
В первой лиге по мини-футболу «ЛТК-2» выиграл 2:1 у севастопольского «ПФС». И это несмотря на то, что севастопольцы идут в чемпионате на втором месте, а луганчане только на шестом. А старшая команда «ЛТК» осталась без одного из основных игроков Юрия Цвелых, которого руководство клуба выставило на трансфер.
В спортзале трубного завода, областной Центр физкультуры и спорта инвалидов провел финал соревнований по мини-футболу. Участвовали команды инвалидов с нарушением слуха и с последствиями ДЦП. Соревнование проводилось в рамках спартакиады, посвященной дню инвалидов, играли команды городов Луганска, Свердловска, Стаханова, Красного Луча и Алчевска. Областная федерация наградила победителей мячами. Была выражена благодарность начальникам отделов по физкультуре и спорту Алчевска, Красного Луча, Стаханова и Свердловска за активную поддержку инвалидов, играющих в футбол. Луганское руководство, почему-то в этот список не попало.
Кубок Луганска
Еще одна команда телефонистов − «Телеком» в розыгрыше кубка Луганска выбыла на стадии 1/8 финала. Это стало самой большой сенсацией, поскольку команда считалась одним из фаворитов соревнования. Но и проиграли телефонисты далеко не слабой команде − СК «Заря», которая уже к десятой минуте вела 2 : 0. Правда «Телеком» не сдавался и отыграл два мяча, все же итоговый счет 3:5.
Городские и районные турниры
В городе Ровеньки команда «Дзержинец» шахты им.Дзержинского в течение из четырех традиционных городских турниров выиграла три. Это чемпионат города, розыгрыш Кубка, посвященного дню Победы и суперкубок. Не удалось взять только кубок, разыгрываемый ко Дню шахтера. Тем не менее, недавно команда сумела добыть и четвертый титул − это Кубок «Золотая осень». В упорной борьбе фаворит «Дзержинец» уверенно одолел команду шахты им. Фрунзе «Шахтер» со счетом 3:1.
В городе Рубежное стартовал юбилейный, двадцатый традиционный Новогодний турнир. Раннее начало соревнований связано с увеличением количества команд, желающих побороться за трофей. Их набралось четырнадцать, они разбиты на две группы. Как и в прошлые года соревнования проходят по несколько измененным правилам − без аутов.
В Станично-Луганском районе продолжается чемпионат района, в котором на первом месте с отрывом в три очка идет «МТС» из поселка Валуйское.
Областная федерация
В областной федерации состоялось совещание с тренерами по итогам первого круга чемпионата области. На повестке дня стоял вопрос о плохом ведении документации некоторыми тренерами, что позволяет делать подставки и создавать возможности для других нарушений. Например, тренеры не считают количество желтых карточек, полученных футболистами, в результате в матче участвует игрок, не имеющий на это права. А судьям, особенно молодым, трудно разобраться в этом хаосе и они тоже пропускают некоторые нарушения. Обговаривали и сроки начала второго круга, проведение весной первенства области среди детей и юношей 1992-го и 1997-го г.р. 1992 год не участвовал в первенстве этого года, поскольку ребята выпускались из ДЮСШ, а 1997-й еще не проходил по возрасту.
Горисполком
В горисполкоме отмечались две памятные футбольные даты − столетие Луганского футбола и 85-летие команды «Заря». Но, если первая дата просто весьма условна, поскольку футбольной летописи никто не вел и установить точно появление первых команд невозможно, то с «Зарей» вообще непонятно. Команда с таким названием появилась только в середине 60-х годов, до этого она называлась «Трудовые резервы», перед этим носила еще какое-то наименование. В общем, что отмечали − неизвестно. Даже областная администрация и завод «Лугансктепловоз», на балансе которого много лет находилась «Заря» отказались участвовать в этом мероприятии. А по слухам его организовало само руководство ФК «Заря», и оплатило даже подарки от мэрии. Об истории команды не было сказано ни слова, отметили наградами только бывших и действующих игроков. Единственное что, любопытно было узнать, что старейшему игроку Луганска Петру Кузмичу Буянову исполнилось 90 лет, правда живет он в Израиле.
12. Львів
Євро-2012
Минулого тижня з дводенним візитом у Львові перебував віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. У перший день він офіційно зустрів у Львові президента Таджикістану Емомалі Рахмона. Також у цей день відбулася закрита нарада Оргкомітету з підготовки Львівщини до Євро-2012. За результатами цієї наради на прес-конференції Іван Васюник повідомив, що роботи з продовження злітної смуги львівського аеропорту можуть розпочатися ще цього року. А ось конкурс на будівництво львівського терміналу відбудеться уже навесні наступного року. Проектуватиме львівський термінал та ж компанія, що проектувала термінал у Борисполі. Що це за компанія, Іван Васюник не уточнив. Але уточнив заступник губернатора Львівщини Сергій Таратута. За його словами це буде компанія Тебодін-Україна, яка стала переможцем конкурсу. Проект коштуватиме 6 млн. 960 тис. грн. Ця ж компанія проектуватиме у Львові аеровокзал.
До речі, усі аеропорти, за словами Васюника у будь-кому випадку залишаться у державній власності. Нагадаємо, що Львів донедавна боровся за те, аби передати аеропорт у комунальну власність, і в цьому місто підтримав Президент України Віктор Ющенко, який на засіданні Оргкомітету з підготовки Львівщини до Євро-2012 навіть з цього приводу дав доручення міністру транспорту і зв’язку України Йосипу Вінському, проте тоді Кабмін зарубав це питання.
Що стосується стадіону, то Іван Васюник висловив задоволення, що у Львові нарешті розпочалася робота з підготовки до будівництва арени. Це дозволило УЄФА викреслити цей об’єкт з чорної зони ризику. Іван Васюник мав у четвер, 4 грудня, зустріч із депутатами Львівської міськради, на якій депутати заявили, що конкурс відбувся не прозоро, а місто не має реально грошей на будівництво стадіону. На це Іван Васюник відповів, що місто виступило з гарантією у 80 млн. грн. на початок робіт, а фірма «Азовінтекс» при заключні угоди взяла зобов’язання протягом декількох місяців самостійно фінансувати ці роботи.
До речі, прес-служба Львівської міськради серед іншого цього тижня повідомила про те, що у будівництві стадіону у Львові допомагатимуть консультанти, які допомагали будувати «Донбас-Арену» в Донецьку. Зазначимо, що це не перше місто, яке погодилося допомогти будувати стадіон у Львові. Майже рік тому тодішній губернатор Львівщини Петро Олійник повідомив, що у нього відбулася розмова з власником дніпропетровського «Дніпра» Ігорем Коломойським, який погодився безкоштовно віддати проект «Дніпро-Арени», аби такий же стадіон побудували у Львові. Планувалося, що таким чином це зекономить для Львова і час і кошти, але передачі проекту так і не відбулося.
Уже на місці будівництва майбутнього стадіону здійснюється розвідка будівельного майданчика щодо наявності боєприпасів. Загалом обстежено 3,43 га території та вилучено 10 снарядів, 3 міни і підривач.
Багато новин цього тижня було й по будівництву готелів. Зокрема, Іван Васюник пообіцяв, що процедурні питання у випадку будівництва у Львові готелів до Євро-2012 значно полегшаться. Зокрема, буде скорочено дозвільний процес, який при будівництві та здачі готелю в експлуатацію займав до цього 3-5 місяців. Також під готелі будуть вільно надаватися банківські кредити. Так, принаймні, пообіцяв Іван Васюник. До речі, Іван Васюник зазначив, що на площі Вічевій у Львові, де зараз розташований ринок «Вернісаж», можна було б побудувати готель. Але це станеться лише у разі перенесення ринку, проти чого протестують працівники «Вернісажу». Також проти цього ряд депутатів Львівської міськради. В депутатів інша причина бути проти, ніж у торговців на площі: вони хочуть, аби на цьому місті стояв пам’ятник відомій акторці Марії Заньковецькій. Зазначимо, що у готельному питанні Львів наразі готовий найкраще серед усіх міст України, які прийматимуть матчі Євро-2012. Проблеми існують лише з 5-зірковими готелями
Австрійська компанія Райффайзен Інвестментс готова залучати інвесторів у проект «Євроколія». Це стало відомо за результатами зустрічі у Відні начальника управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергія Кіраля і директора напрямку корпоративного фінансування Райффайзен Інвестментс Паула Треммела. Суть проекту − це будівництво євроколії від польського кордону до Львова. Загальна протяжність цієї колії має бути 78 кілометрів. Цей проект в першу чергу розглядається в контексті підготовки до Євро-2012, оскільки це значно полегшить пересування польських фанатів (а також фанатів з Євросоюзу) до Львова на матчі чемпіонату Європи. Кошторис проекту не зазначається. Минулого тижня стало відомо, що вкласти гроші у цей проект має намір німецька національна залізнична компанія Deutsche Bahn («Дойче бан»).
У Львові визначилися переможці конкурсу на емблему міста до Євро-2012. Конкурс проводився на одному з львівських сайтів. Участь у голосуванні взяли майже 1,5 тисяч осіб. З 12-ти емблем майже третина проголосувала за емблему магістрантки Української академії друкарства Наталії Явровської, яка й перемогла у конкурсі.
Минулого тижня Андрій Садовий назвав кандидата на посаду свого заступника з питань Євро-2012. Ним може стати теперішній начальник головного управління архітектури, містобудування та просторового розвитку Львівської ОДА Степан Лукашик. Нагадаємо, що попередній заступник Олександр Жаріков весь час проводив у Києві. Тепер, на думку Андрія Садового, настав час, аби заступник більше працював у Львові. А для цього потрібна людина, котра має досвід роботи у цьому місті. Відбулося минулого тижня ще одне призначення: дирекцію з будівництва стадіону у Львові до Євро-2012 очолив Віталій Сулима.
Реклама
Цього тижня Львовом знову курсували трамваї з малюнками на тему Євро-2012.
Місцевий футбол
Клуби
Минулого вікенду дві львівські команди завершили виступ в осінній частині розіграшу прем’єр-ліги. Львівські «Карпати» на виїзді поступилися донецькому «Шахтарю» з рахунком 0:2. Перший тайм львів'яни провели досить добре, і намагалися відповідати на атаки гірників своїми. А ось другу половину гри підопічні Олега Кононова провалили, пропустивши два голи і ще кілька разів форварди «Шахтаря» просто пробачили захист «Карпат». Причину поразки Олег Кононов на післяматчевій прес-конференції окреслив як абсолютну відсутність гри в атаці після перерви. У «Карпат» залишилося 19 очок і команда на зимову перерву пішла на 10-й сходинці у турнірній таблиці.
Натомість ФК «Львів» здобув перемогу у матчі зі своїм прямим конкурентом у боротьбі за виживання маріупольським «Іллічівцем». При рахунку 1:1 (за «горожан» гол забив Борис Баранець) на 95-й хвилині Владислав Ващук сам заробив і сам же реалізував пенальті. Сергій Ковалець на післяматчевій прес-конференції заявив, що головне завдання − а це 3 очки при хорошій грі − його підопічні виконали. На зимову перерву, щоправда, «городяни» пішли з 12 очками на передостанній сходинці у турнірній таблиці.
Інші футбольні новини
Минулого тижня офіційний сайт львівських «Карпат» оприлюднив список з п’яти футболістів, яких клуб виставив на трансфер. Це Самсон Годвін, Юрій Мартищук, Максим Фещук, Ярослав Сворак та Антон Луцик. Як повідомляється в офіційній заяві, виставлення на трансфер відбулося за обопільною згодою гравців і клубу. Досить дивними у цьому списку виглядають Самсон Годвін, який на даний час має найбільшу кількість матчів у «зелено-білій» футболці серед усіх діючих гравців «Карпат», дуже перспективний голкіпер Юрій Мартищук та молодий форвард Максим Фещук. Подейкують, що у керівництва клубу зіпсувалися відносини з Мартищуком ще у літнє міжсезоння, після чого гравця відправили у «Карпати-2». Поки що відомостей про нові придбання клубу немає.
ФК «Львів» будуватиме стадіон на 10-15 тисяч місць уже з січня наступного року. Про це на прес-конференції повідомив генеральний директор ФК «Львів» Роман Лаба. Якщо бути точнішим, то на місці теперішнього стадіону «Сокіл» і збудують нову арену. Строки будівництва не повідомляються, проте обіцяють, що це буде дуже швидко.
На цій же прес-конференції Роман Лаба повідомив, що одразу після матчу ФК «Львів» − «Іллічівець» 30 фанатів львівських «Карпат» напали на 8-х вболівальників ФК «Львів» і скоїли побиття. В результаті один вболівальник ФК «Львів» потрапив до лікарні. Роман Лаба пообіцяв, що клуб про цей інцидент скаржитиметься у вітчизняний футбольний контрольно-дисциплінарний комітет.
Головний тренер ФК «Львів» Сергій Ковалець повідомив на прес-конференції, що у зимове міжсезоння до команди приходитимуть переважно молоді українські гравці, хоча якщо будуть якісні легіонери, то їх також проглядатимуть. Уже точно до стану ФК «Львів» приїдуть гравці клубу другої ліги «Княжа» Мандзюк, Корневич та Зозуля. Натомість на трансфер будуть виставлені Полтавець, Шевелюхін, а орендований Котенко повернеться у «Дніпро».
30 листопада у Львові відзначили 60-річчя заслуженого тренера України, головного тренера міжобласного регіонального центру розвитку дитячо-юнацького футболу Федерації футболу Львівської області Лева Броварського. Під час урочистих привітань перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак від імені Президента України Віктора Ющенка зачитав Указ та вручив Броварському орден «За заслуги» III ступеня − за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного футболу, підготовку спортсменів міжнародного класу, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 60-річчя від дня народження. Був на урочистому заході присутній і віце-президент ФФУ Олександр Діденко. До речі на цих же урочистостях керівництво львівських «Карпат» назавжди закріпили за Левом Броварським футболку під номером «шість».
13. Миколаїв
Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
На Миколаївщині заходів пов’язаних з підготовкою до Євро-2012 в організаціях та обласних державних органах не проводилося.
Зовнішня реклама.
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Євро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Євро 2012
На сторінках регіональних друкованих ЗМІ про Євро-2012 згадували у зв’язку з програмою українського уряду щодо подоланню економічної кризи.
«Кроме общего антикризисного пакета, правительство Тимошенко разработало план мер по борьбе с безработицей в условиях мирового финансового кризиса. Ставку в этом плане решено сделать на Евро-2012. Только объекты к чемпионату помогут создать рабочие места в двадцати сферах производства и трудоустроить почти 400 тысяч человек» («Николаевские новости», 03.12.08).
У цьому ж номері надруковано матеріал спеціального кореспондента газети, який побував у Варшаві разом з групою українських журналістів. Газетярам дали можливість побачити наскільки глибоко вкоренилися в Польщі нові європейські цінності , і чи має шанс Україна бути серед країн Європейського Союзу?
На погляд автора публікації, злітною смугою, щоб приєднатися до країн ЄС, є проведення в нашій державі Євро-2012, але «Украина и Польша сейчас скованы одной цепью − футболом. Евро-2012 и у них, и у нас ждут как манну небесную. Вдруг появятся дополнительные рабочие места, станут шире автострады, мощнее заработает экономика. Возможно, в Польше так оно и будет. А вот николаевский губернатор Алексей Гаркуша предполагает, что от чемпионата Европы по футболу может пострадать наш регион, рухнут планы строительства дорог. Поскольку Киев перенаправит финансовые потоки в города, где пройдут матчи. А у нас к Евро-2012 имеет отношение лишь николаевский аэропорт − запасная взлетная полоса для запасной «еврофутбольной» Одессы. Ну, и еще грезы по поводу того, что в составе сборной Украины сыграет кто-то из воспитанников николаевского футбола» («Николаевские новости», 03.12.08).
На думку місцевих журналістів, минулий тиждень приніс кілька цікавих новин, сповнених парадоксів: «Вот правдоруб и правдолюб Евгений Червоненко, видимо, крепко обидевшись на правительство, которое ликвидировало комитет по проведению Евро-2012, возглавляемый Евгением Альфредовичем, возник в качестве первого заместителя Киевского городского головы. Очень интересный штрих, правда? И тут же принялся поносить, на чем свет стоит, Кабинет министров. Мэтр Черновецкий приобрел себе достойного союзника, смею вас заверить. Во всяком случае, теперь уже точно не возникает никаких сомнений, кто именно поддерживает Черновецкого во всех его безумных начинаниях» (газета «Партнер», 03.12.08).
Радіо. Телебачення.
Тема Євро − 2012 на обласному радіо і телеканалах не висвітлювалася.
Подавалися лише матеріали про матч МФК «Миколаїв» в останньому турі першості України серед команд другої ліги напередодні зимової перерви, інтерв’ю головного тренера команди, який підбив підсумки роботи. (передача «Спортарена», обласне радіо, 29.11.08, випуск новин «ТНМ», обласне телебачення , 29.11.08).
Підбиваючи підсумки виступів МФК «Миколаїв» у першому колі, журналісти програми «Муніципальна Служба Новин» телекомпанії «Март», розповіли, що «багато натерпівшись, у зв’язку з зняттям з чемпіонату України серед команд першої ліги, МФК «Миколаїв» почав виступати у другій лізі. Миколаївському футболу шанс на продовження своїх славних традицій дали брати Суркіси, які зняли з чемпіонату команду «Динамо-3»« («Муніципальна Служба Новин. Підсумки», ТК «Март», 30.11.08).
Події
29 листопада на Центральному міському стадіоні відбулося відкриття футбольного поля зі штучним покриттям.
Голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Гаркуша та мер Миколаєва Володимир Чайка в своїх виступах відзначили ініціаторів проекту − Анатолія Валеєва і Сергія Кібзуна, завдяки яким новий сучасний футбольний газон став реальністю.
Голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша сказав: «Попри кризу добрі справи робляться. Сьогодні − це футбольне поле. Ніхто не буде рахувати затрачені сили, адже все робиться для дітей. Вже найближчім часом планується розпочати нові роботи у Миколаєві, на вулиці Садовій по реконструкції стадіону «Піонер».
Миколаївський міський голова Володимир Чайка зазначив: «Ми в черговий раз переконалися, що існує глибоке розуміння між міською владою й підприємцями. На цьому полі будуть грати й наші юні таланти − вихованці миколаївської СДЮШОР − це 300 дітей».
Мер міста також завірив присутніх, що реконструкція міського стадіону завершиться в 2010 році, незважаючи ні на яку світову фінансову кризу, при цьому тільки в 2009-м буде освоєно 7 млн. гривень капіталовкладень.
Ні мер особисто, ні депутатський корпус не залишать без уваги надії й сподівання миколаївського футболу, який у жовтні відзначив своє 100-річчя.
Втім, і нове поле відкривалося у рамках цієї знаменної для Миколаївщини події.
Вартість прекрасного штучного газону «5-го покоління» складає 75 тисяч євро. На цьому покритті − виробництва Голландії − цілком можливе проведення календарних матчів чемпіонату України у Першій і Другій лігах.
Його габарити відповідають вимогами УЄФА. Наступного року тут мають побудувати роздягальні, фітобар, розширять трибуни, які сьогодні нараховують 300 пластикових місць.
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Українська прем’єр-ліга
Місцеві ЗМІ повідомляли про результати 17 туру прем’єр-ліги, про успішний виступ харківського «Металіста» у відбірному раунді кубка УЄФА, а також переймалися тим, що «владелец «Черноморца» Леонид Климов планирует более разумно и сбалансировано решать вопросы финансирования команды. Он опроверг «утку» о том, что зарплаты футболистов будут сокращены на пятьдесят процентов.
Намерен впредь дифференцированно подходить к расходам на содержание команды и зарплату игрокам президент «Арсенала» Вадим Рабинович. На прошлой неделе, однако, три украинских клуба уже уведомили своих футболистов о планируемом сокращении зарплатной ведомости. «Ильичевец» (Мариуполь), «Нефтяник» (Ахтырка) и «Закарпатье» (Ужгород) намерены вдвое сократить зарплаты своим игрокам.
В случае, если футболисты откажутся пойти навстречу, руководители клубов готовы расформировать команды и снять их с соревнований. Причиной стал финансовый кризис, ударивший по компаниям, спонсирующим деятельность футбольных команд» («Николаевские новости», 02.12.08).
Друга ліга. МФК «Миколаїв»
Майже всі регіональні друковані ЗМІ дали звіт про останній матч МФК «Миколаїв» з командою «Княжа-2» Щасливе, де зафіксовано нічию 1:1.
Газети активно коментують прес-конференцію головного тренера миколаївської команди В’ячеслав Мазараті, який наголосив, що МФК «Миколаїв», як мінімум, повинен повернутися на позиції, які займав у першій лізі.
Таким чином, МФК «Миколаїв» пішов на тривале зимове міжсезоння, перебуваючи на одинадцятому місці турнірної таблиці. Тепер шанувальники футболу міста корабелів побачать гру команди в матчах другої ліги тільки майбутньою весною. До цього, команда проводитиме учбово-тренувальні збори, за підсумками яких у клубі можуть з'явитися нові футболісти. Нинішній же склад вже перебуває у відпустці.
Місцевий футбол.
Зрозуміло, що головною місцевою футбольною новиною стало відкриття поля зі штучним покриттям.
Регіональні ЗМІ активно відгукнулися на цю подію, повідомивши, що «Гаревое поле зазеленело на пороге зимы» («Новая Николаевская газета», 03.12.08), «Центральный стадион получил поле с искусственным покрытием» (миколаївська Інтернет − газета «Mukola. net», 01.12.08 «Скиф», 03.12.08).
Журналісти раділи, що «Искусственный газон украсил стадион» («Вечерний Николаев»,02.12.08), а також, що це «Поле футбольных надежд» («Николаевский бизнес», 02.04.08) і те, що «На искусственном газоне можно проводить матчи чемпионата страны» («Николаевские новости», 02.12.08).
Розповідаючи про спорудження футбольного поля одна із газет зазначила, що «затраты на устройство поля понесли также, Федерация футбола Украины − 205 тыс. грн. и Николаевский горисполком − 108 тыс. грн.
Кроме того, после зимних каникул депутаты планируют вынести вопрос о развитии футбола в Николаеве на рассмотрение сессии городского совета» («Новая Николаевская газета», 03.12.08).
14. Одеса
ЕВРО-2012
Департамент по подготовке в Одессе Евро-2012 получил нового руководителя.
Назначен заместитель директора департамента по подготовке и проведению в Одессе финального турнира чемпионата Европы 2012 года по футболу.
Распоряжением Одесского городского головы №1609/К-01 р от 27.11.2008 Якупов Марат Назимович назначен на должность заместителя директора департамента по подготовке и проведению в городе Одессе финального турнира чемпионата Европы 2012 года по футболу Одесского городского совета с 1 декабря 2008 года.
Одесса прекратила готовиться к Евро-2012 − до весны
Работы по реконструкции дорог и стадиона в рамках программы подготовки к проведению Евро-2012 в Одессе в ближайшее время будут приостановлены до весны в связи с погодными условиями.
Об этом сообщил исполняющий обязанности директора департамента по подготовке к проведению Чемпионата Евро-2012 Сергей Ярмошкин.
По его словам, основная фаза строительства стадиона «Черноморец» также начнется весной.
«Уже забиты сваи, начинают выставлять колонны, но это только подготовка к строительству, а сам процесс начнется весной», − отметил и.о. директора департамента Евро-2012.
Также он сообщил, что КП «Городское капитальное строительство» уже начало разработку 5 проектов строительства медицинских учреждений к Евро-2012.
«У нас все идет хорошо в подготовке к чемпионату», − заявил Сергей Ярмошкин.
Строительство стадиона «Лузановка» в Одессе − под вопросом
Разработка проекта одесского стадиона «Лузановка» приостановлена в связи с несоответствием городской программы подготовки к Евро-2012 с государственной.
Об этом сообщил исполняющий обязанности директора департамента по подготовке к проведению Чемпионата Евро-2012 Сергей Ярмошкин.
«Стадион «Лузановка» был включен только в городскую программу, но в государственной программе не фиксировался, поэтому пока там ничего не строится», − заявил Сергей Ярмошкин.
По его словам, строительство стадиона требует больших расходов; на проектирование уже выделялось 350 млн. грн. «Но надо не забывать, что это программа годичной давности, − тогда курс доллара был другой и экономическая ситуация в стране также отличалась от сложившейся в эти месяцы», − подчеркнул и.о. директора департамента.
Будет ли реализован проект стадиона, Сергей Ярмошкин затруднился ответить.
ФУТБОЛ
Высшая лига
Виктор ГРИШКО: «Будем бороться за выполнение поставленных целей»
06.12.2008 г. 17:35
5 декабря главный тренер «Черноморца» Виктор ГРИШКО побывал в «Спортивной гостиной» радио «ГЛАС» и ответил на вопросы болельщиков и ведущих программы. Предлагаем вашему вниманию фрагменты беседы:
− Виктор Васильевич, как вы себя чувствуете в новом качестве − главного тренера «Черноморца»?
− Поменял работу и сейчас надо очень серьезно подойти к вопросу комплектации команды, организации вопросов, связанных с тренировочным процессом, со сборами. Этим сейчас, когда футболисты отдыхают, и занимаемся.
− Самый главный, наверное, кадровый вопрос?
− Все − главные, и мы их решаем по мере поступления. В футболе мелочей не бывает.
− Уже известны фамилии игроков, которые покидают «Черноморец». В списке фигурируют Гилазев и Мжаванадзе. Кто принимал решение по этим исполнителям?
− Естественно, вопрос решался и руководством клуба, и тренерским составом. Я наблюдал за футболистами в последний месяц. Исходя из работы на тренировках и состояния игроков мы посчитали, что этим квалифицированным исполнителям лучше поменять команду. Может быть, в другом коллективе они добьются лучших результатов и смогут выступать в основном составе.
− Поделитесь еще какими-то трансферными новостями?
− Ведутся переговоры с футболистами, изъявившими желание выступать в нашем клубе. Пока называть фамилии преждевременно.
− Какие линии команды нуждаются в укреплении?
− Прежде всего, я хотел бы видеть игроков, которые придут в «Черноморец» с желанием защищать честь нашего города и клуба. Новые футболисты высокого уровня в каждую линию нам только помогут, поскольку сезон большой: случаются травмы, дисквалификации, и нужно иметь в обойме не менее 20 полноценных исполнителей.
− Откажетесь ли вы от ставки на легионеров в пользу воспитанников школы «Черноморца»?
− У нас в составе есть достаточно сильные футболисты. Главное дать им возможность почувствовать, что они нужны. Тогда, при правильном отношении к делу, они будут расти. При этом неважно − украинский игрок или иностранец. Важно другое − как футболист отстаивает честь «Черноморца» и Одессы. Шансы мы предоставим всем, в том числе и ребятам из молодежного состава. Есть группа игроков дубля, которых мы планируем взять на сборы. Это наше будущее.
− Под силу ли нынешнему коллективу добиться выполнения поставленной задачи − попасть в «зону УЕФА»?
− Есть не ставить перед командой серьезных заданий, то и работать не надо. Мы будем бороться за выполнение поставленных целей…
Белецкий побывал на консультации в Германии
В конце осенней части нынешнего сезона у полузащитника одесского «Черноморца» Максима Белецкого вызвало беспокойство состояние здоровья.
− У меня болело колено, в связи с чем я съездил в Германию на обследование, − сообщил 28-летний футболист. − Однако тамошние врачи никаких серьезных проблем не выявили. С тем и вернулся домой в Москву, где и отдыхаю во время отпуска.
Первая лига
Андрей Пархоменко − новый рулевой «Днестра»
4 декабря футболисты овидиопольского «Днестра» вынуждены были прервать отпуск. Причина, по которой они оказались отозваны из отдыха, касалась нового главного тренера. Ближе к вечеру на собрании команды, состоявшемся в конференц-зале «СоцКомБанка», в этом качестве им был представлен Андрей Пархоменко. 36-летний специалист, являющийся воспитанником одесского футбола, до недавнего времени в течение почти четырех лет работал в России. Он стоял у руля ФК «Сахалин», с которым прошел путь от любительской команды до уровня второй лиги.
По завершении сезона-2008 Андрей Пархоменко приехал в отпуск в родную Одессу, где ему и поступило приглашение от «Днестра».
Одесским любителям футбола Пархоменко известен по выступлениям за СК «Одесса», «Черноморец», «СКА-Лотто» и «Пальмиру».
Чемпионат города
Награждение призеров чемпионата Одессы
В среду, 3-го декабря в конференц-зале АКБ «ИМЭКСБАНК» прошло награждение призеров первенства Одессы по футболу. Чемпионом города 2008 года стал «Черноморец-2» под руководством Игоря Соколовского и Константина Фролова. Призы вручали председатель Федерации футбола Одессы и главный тренер «Черноморца» Виктор Гришко и его заместитель Александр Дегтярев.
По итогам первенства первой лиги бронзовые медали получила команда «Черноморец»-91 (выпускники СДЮШОР 1991 года рождения) под руководством Георгия Бурсакова и Василия Ищака, «серебро» завоевал «Альфа-Пак», а «золото» − «Соборка». Лучшими игроками были признаны: вратарь Игорь Гомула («Альфа-Пак»), защитник Денис Павлов («Соборка»), полузащитник Андрей Гречушенко («Соборка») и нападающий Андрей Благодар («Альфа-Пак»). Лучшим бомбардиром турнира стал Юрий Переверзев из команды «Оранта».
В высшей лиге «бронза» досталась ФК «Диджитал», «серебро» − «Солнечной долине», а «золото» выиграл «Черноморец-2». В число лучших попали: вратарь Евгений Немодрук («Солнечная долина»), защитник Александр Бондаренко («Солнечная долина»), полузащитник Дмитрий Горбатенко («Солнечная долина»), нападающий Александр Якименко («Черноморец-2»). Больше всего мячей в чемпионате Одессы забил Вячеслав Терещенко (ФК «Диджитал»), которому был вручен приз лучшего бомбардира, учрежденный ФК «Черноморец» в память об известном форварде 80-х годов Владимире Финке.
Мни-футбол
Бизнес лига. Премьер лига
В воскресенье, 7 августа состоялись матчи очередного, 11 тура Премьер лиги. Последний игровой день первого круга первенства внес изменения в верхней части турнирной таблицы.
Лидер турнира «Промрынок 7-й км» в напряженной борьбе вырвал три пункта в матче с «Победой», а его преследователь «Элефант» в противостоянии с «Невадой» сыграл лишь в ничью. Это позволило ТГО перебраться на вторую позицию − «тепловики» оставили «не у дел» «Пивденный».
«Ника» − «Глобус» − 1:5
Голы: 0:1 Колейчук, 7, 0:2 Колейчук, 15, 0:3 Колейчук, 29, 0:4 Кондрашов, 39, 1:4 Иванов, 49, 1:5 Колйчук, 50.
«Элефант» − «Невада» − 1:1
Голы: 0:1 В.Пюро, 4, 1:1 Пачев, 41.
«Пивденный» − ТГО − 1:6
Голы: 1:0 Демченко, 18, 1:1 Гапонов (пен), 18, 1:2 Тонков, 24, 1:3 Войников, 32, 1:4 Тонков, 41, 1:5 Гапонов, 44, 1:6 Войников, 47.
«Промрынок 7-й км» − «Победа» − 5:3
Голы: 0:1 Марталога, 14, 1:1 Побережный, 24, 2:1 Побережный, 26, 3:1 Побережный, 36, 3:2 Марталога, 44, 4:2 Юкель, 46, 4:3 Беляев (автогол), 48, 5:3 Юкель, 50.
«Элефант-Константа» − «Союз» − 2:2
Голы: 1:0 Маскименюк, 4, 2:0 Урсуленко, 11, 2:1 Николайчук, 22, 2:2 Куценко, 43.
«Капитал» − «Мирс-Либхерр» − 2:1
Голы: 0:1 Коломийчук, 16, 1:1 Алехнович, 25, 2:1 Пониматченко, 30.
15. Полтава
Євро 2012.
Реклама.
На телеканалі «Лтава» крутиться соціальний ролик про «Євро-2012». Зміст його такий, що Португалія проводила Євро і там покращився рівень життя, збільшилася кількість робочих місць і таке інше. Звідси девіз в кінці ролика «Євро 2012 − крок уперед».
Заходи.
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.
ЗМІ.
З усіх місцевих ЗМІ жодна газета не згадала про Євро 2012.
Місцевий футбол.
ФК «Ворскла»
«Зоря» Луганськ − «Ворскла» Полтава − 0:2
Так трапилося, що «Ворскла» жодного разу не перемагала в Луганську. Ні за часів СРСР, ні в чемпіонаті України. І ось ця неприємна традиція зламалася в передостанній день осені 2008-го. «Ворскла» йде на зимову перерву з гарним настроєм і буде ділити третю сходинку з донецьким «Металургом». В першому таймі відзначився Маркоскі, а в другому Кравченко. Сергій сяяв від щастя і в емоційному пориві поцілував футболку з емблемою свого клубу. Прекрасне, ефектне прощання з «Ворсклою» та її вболівальниками.
Турнір серед молодіжних команд полтавська «Ворскла» в цьому році завершила на четвертому місці. Незважаючи на досить успішну гру наших дублерів керівництво клубу, з невідомих причин, звільнило Сергія Дієва та Юрія Рєзніка з тренерських посад.
Футбол. Першість України. Друга ліга група «Б»
ФК «Полтава» − ФК «Суми» − 4:0
Відбулися матчі 21-го туру першості України з футболу серед команд другої ліги. ФК «Полтава» у домашньому поєдинку розгромив аутсайдера ФК «Суми» з рахунком 4:0. Незважаючи на багнюку наші земляки наголову переграли суперника і реабілітувалися перед своїми вболівальниками за осічку в попередньому турі в Донецьку. У складі полтавців відзначилися Максим Лубенець, Максим Кундель, В’ячеслав Горбаненко та В’ячеслав Озюм. Після цієї перемоги наша команда пішла на зимову перерву повернувши собі друге місце у турнірній таблиці. Інші представники Полтавщини «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) та «Кремінь» (Кременчук) розташувалися на тринадцятій та чотирнадцятій сходинках відповідно.
Міні-поле
У четвертій відкритій першості ПЗМС (Полтавського заводу медичного скла) з міні-футболу зіграно два тури. Без очкових втрат, поки що, крокують семеро − «Зефір-Пластиком», «Зеніт», «Розсошенці», «Імпульс», «Рубін», «Газовик» та «ПЗМС». Ще місяць-півтора за різні команди гратимуть професіональні футболісти, які зараз перебувають у відпустці. Зокрема гравці дніпродзержинської «Сталі», яка лідирує в другій лізі групі «Б», підсилили «Імпульс» та «Полтавагаз». У заявочному списку останніх навіть значиться воротар донецького «Шахтаря» Андрій Пятов. Рівень турніру доволі серйозний, проте як показують перші тури, між деякими командами − прірва. Так в одному з матчів був зафіксований рахунок 18:0, а «Зеніт» в обох матчах забив по 11 м’ячів.
16. Рівне
Євро 2012
Минулого вівторка в Рівному проїздом на Волинь побував Президент України Віктор Ющенко. Незважаючи на короткочасність візиту, глава держави обговорив з головою обласної державної адміністрації найболючіші для Рівненщини проблеми. Поміж побачених негараздів, як розповів голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук, невдоволення Президента Ющенка викликала та частина Луцької траси, яка пролягає саме через Рівненську область. Ця дорога, як відомо, включена до переліку об’єктів пов’язаних із проведенням Євро-2012. Проте вини рівнян тут немає, переконаний губернатор. Він запевнив, що ремонтні роботи, які повинні були виконати тут у 2008 році, не здійснили через відсутність грошей, які так і не надійшли з Держбюджету. Можливо, втручання Президента допоможе нарешті відремонтувати 25 кілометрів автостради всеукраїнського значення, на котрій щороку через понівечене дорожнє покриття трапляється левова частка всіх зафіксованих на Рівненщині дорожньо-транспортних пригод.
Футбол
ФК “Верес”
В останньому матчі нинішнього сезону футболісти рівненського “Вереса” поступились білоцерківському “Арсеналу” з сухим рахунком 0:3.
Перед зимовими канікулами рівняни гостювали в Обухові на Київщині, де грали з білоцерківським “Арсеналом”. Із 24-ї по 30-ту хвилину пропустили від суперників три м’ячі. Хоча до фінального свистка залишалося 60 хвилин (а “Верес” мав, до того ж, чисельну перевагу в одного гравця), однак результат зустрічі вже не змінився. Рівненська команда завершила 2008 рік, маючи в активі 24 очки та посідаючи десяте місце.
Так лаконічно висвітлили на минулому тижні футбольну тему практично всі місцеві засоби масової інформації. Зрештою, інших інформаційних приводів і не знайшлося. Більше того, зі слів екс-президента ФК «Верес» Святослава Власюка, з огляду на фінансову кризу, нині постає резонне запитання: скільки команд другої ліги продовжать боротьбу у весняному сезоні. Наразі так і не створено довгоочікуваний Фонд, який мав би опікуватися розвитком місцевого футболу. А загострення економічної нестабільності ставить його заснування під великий сумнів. Щоправда, керуючий справами Рівненського міськвиконкому Святослав Власюк запевняє, що має намір зустрітися з новообраним міським головою Рівного Володимиром Хомком і переконати його в необхідності виділити в наступному році на ФК «Верес» бодай 400 тисяч гривень. Хоча б 300 тисяч, як сподівається Святослав Власюк, передбачить на клуб у своєму бюджеті обласна влада. В іншому випадку, на рівненському футболі доведеться поставити крапку.
Лідерам наступають на п’яти
Інтрига, що тривала впродовж усього футбольного чемпіонату області, зберігала напругу боротьби до останнього туру. Причому, у ньому визначалися не тільки призери, а й невдахи цьогорічних змагань. Наскільки прогнозованими виявилися підсумки чемпіонату, своїми думками поділився голова обласної федерації футболу Володимир Поліщук.
− Ми прогнозували загострення суперництва як у верхній частині турнірної таблиці, так і в нижній − за право зберегти прописку в першій лізі. Відрадно, що в нас з’являється дедалі більше конкурентноспроможних команд, які здатні боротися за чемпіонський титул. На п’яти багаторічним лідерам − оржівському ОДЕКу та сарненському „Маяку” − наступають рівненська „Славія” та березнівський „Случ-Класік”. Зрештою, практично будь-яка команда може відібрати очки у традиційних лідерів.
− Отож чемпіонством ОДЕК має завдячувати прихильності Фортуни?
− Як на мене, звання чемпіона ОДЕК здобув заслужено і закономірно. Адже за всіма основними компонентами (селекція, організація, футбольне поле) оржівський клуб переважає інших. Хоча нинішня перемога далася йому нелегко. Вирішальними стали матчі у другому колі, зокрема в Сарнах, де ОДЕК зіграв унічию з „Маяком”, чим підвищив свої і знизив шанси сарненчан. А ось якби „Случ-Класік” обіграв оржівців, то могло би бути, що одразу чотири команди фінішували з однаковою кількістю очок. Однак у вирішальних поєдинках ОДЕК проявив чемпіонський характер.
− А як Ви розцінюєте виступи найближчих конкурентів оржівців?
− Передусім хотілося би відзначити стабільний виступ „Маяка”, який до завойованого Кубка області додав „срібні” нагороди чемпіонату. При цьому, клуб „делегував” свого гравця Артема Українця у „Верес”. А якщо клуб може готувати футболістів для професійної команди, то це свідчить про його високий рівень. Приємною несподіванкою стало третє місце „Случа-Класіка”. Хороша комплектація команди та підтримка районної влади та спонсорів дозволили їй у другому колі провести серію перемог і навіть позмагатися за чемпіонський титул. На добрі слова заслуговують також рівненські „Славія” і „Хімік”, кузнецовський „Ізотоп-РАЕС”, хоча вони і не потрапили до призерів. У другому колі помітно додав здолбунівський „Волинь-Цемент”. Ця команда має найрезультативнішу в чемпіонаті пару нападаючих (Бондаренко − Гриценко). Потужно розпочав сезон ФК „Вельбівне”, але нестабільний склад та найгірше поле в області, на якому вони грають, завадили їм боротися за вище місце. Претендентом на нагороди вважався „Штурм-МЕГУ”, проте його об’єднання з „Вересом” викреслило клуб з числа лідерів.
− Що, на Вашу думку, спричинило невдалі виступи аутсайдерів?
− На дні турнірної таблиці з різних причин опинилися радивилівський «Сокіл», рівненський „Водник” і рокитнівське «Полісся». Що стосується студентів, то вони багато матчів програли з мінімальною різницею, причому пропускали вирішальні голи на останніх хвилинах чи в доданий час. Швидше за все, їм просто не вистачає досвіду. У рокитнівчан єдина проблема − вкрай низька реалізація моментів, адже вони забили найменшу кількість м’ячів. «Сокіл» зачепився за дев’яте місце і зберіг прописку в перші лізі завдяки перемогам над найближчими своїми переслідувачами.
− Наскільки цікавою була боротьба в другій лізі?
− На першість області заявилося 15 команд, але невдовзі зі змагань знялися «Верес-2» та «Штурм-2». Принаймні вісім рівних за потенціалом команд змагалися за дві путівки до першої ліги, тому й результати поєдинків були непередбачені. Навіть майбутній переможець першості ФК «АМАКО-Гоща» в середині сезону програв декілька матчів поспіль. Важко було прогнозувати, хто і які місця посяде. Тому закономірно, що призери першості визначилися тільки в останньому турі.
− Які повчальні уроки винесли з цьогорічного чемпіонату?
− Насамперед зробили певні висновки з негативних моментів. Це стосується, передусім, непристойної поведінки вболівальників. Ми боролися і надалі будемо боротися разом з правоохоронними органами з цією проблемою. Не обійшлося, на жаль, і без помилок у суддівстві. Це природно, адже тут присутній людський фактор. У нашому суддівському корпусі відбувається зміна поколінь − іде молода хвиля, тому досвіду їм поки що не вистачає. Однак не можу сказати, що були якісь серйозні недоліки. На майбутнє хочемо внести певні зміни в регламент. Зокрема, плануємо запровадити обов’язкову відеозйомку матчів, що набагато полегшить аналіз і матчу, і суддівства.
Кращі серед аматорів
Традиційно після закінчення футбольного сезону обласна федерація футболу назвала кращих за номінаціями. Найбільше відзнак у команд, що посіли чільні місця у турнірній таблиці.
Чемпіон області − ОДЕК здобув першість у чотирьох номінаціях: перемога у клубному заліку (доробок основного і юнацького складу − 92 очки), кращий нападник − Андрій Давидюк, кращий дитячий тренер − Микола Скляр і краще футбольне поле.
Дві відзнаки у „срібного” призера − „Маяка”. Кращими стали Костянтин Ткаченко − як тренер чемпіонату, і Юрій Поліщук − кращий воротар.
„Случ-Класік” до „бронзових” медалей чемпіонату додав і приз кращому захиснику, яким одноголосно було визнано Сергія Вознюка.
В активі „Волинь-Цемента” нагороди кращого бомбардира чемпіонату (Олександр Бондаренко − 16 голів) і кращого півзахисника (Олександр Довгалець-молодший).
Кращим президентом чемпіонату був визнаний Горислав Литвинчук зі „Славії”.
Без нагороди не залишився і “Водник”, який залишає першу лігу − студентам (як і минулого року) дістався “Приз справедливої гри”.
Віталій Брикса з володимирецької „Енергії” став кращим бомбардиром другої ліги − у ворота суперників він забив 34 голи.
17. Суми
Євро-2012
Події
В рамках підготовки до Євро-2012 очільник Сумської ОДА Микола Лаврик ініціював реконструкцію автодороги Київ-Суми-Юнаківка.
Відповідний лист до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко було підписано керівниками Сумської, Київської та Чернігівської областей. Вони звернулися до Глави Уряду з проханням сприяти вирішенню питання про виділення у 2009 році цільових коштів з державного бюджету для капітального ремонту та реконструкції зазначеної автомобільної дороги.
Микола Лаврик переконаний: стан шляхової мережі є стимулюючим чинником для залучення інвестицій, створення нових виробничих потужностей, вирішення соціальних проблем, які накопичилися роками. Крім того, говорить він, незадовільний стан доріг не дозволяє в повній мірі задіяти туристичний потенціал усіх трьох областей.
Автомагістраль Київ-Суми-Юнаківка капітально не ремонтувалась протягом 30 років. Внаслідок цього проїзна частина пошкоджена транзитним транспортом і не відповідає вимогам стандарту, а окремі її ділянки − навіть елементарним правилам безпеки руху. На території ж Російської Федерації після перетину державного кордону України дорога відповідає європейським вимогам.
Державна національна дорога міжнародного значення Н-07 Київ−Суми−Юнаківка, протяжністю 379,3 кілометра, перетинає Сумщину, Київщину та Чернігівщину і з’єднує Київ з великими містами Російської Федерації. Вантажопотік по трасі складає близько 3 млрд. тонн за рік. Крім того, при проведенні в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році очікується суттєве збільшення пасажиропотоку у цьому напрямку.
ЗМІ
Матеріалів на тему Євро-2012 у місцевих ЗМІ не виявлено.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня, використання логотипу європейської першості не зафіксовано.
Місцевий футбол
1 грудня у Сумах відбувся турнір з міні-футболу серед ВІЛ-інфікованих. У такий спосіб організатори акції намагалися привернути увагу молоді до проблем СНІДу. Адже на даний момент в Україні з таким діагнозом живе кожна вісімдесята людина. На участь в турнірі зголосилися три команди: „Олімпік”, „Троїцький” та „Ковчег”, до яких увійшли члени громадських організацій, що допомагають ВІЛ-інфікованим, а також самі хворі. Переможцем стала команда „Ковчег”. На другому місці − представники „Олімпіку”, третє дісталося футболістам реабілітаційного центру „Троїцький”. Організатори сподіваються, що турнір стане традиційним і залучатиме до здоров’я та спортивного життя все більше людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом.
1грудня в Сумській ОДА відбулося вшанування збірної України з футзалу, яка у Буенос-Айресі стала переможцем чемпіонату світу серед спортсменів з вадами зору. Вона була сформована на базі сумського обласного центру «Інваспорт», який делегував до збірної відразу 6 футболістів. Ще 4 спортсмени представляли Донецьк, Чернігів та Харків.
Як розповів під час зустрічі із заступником голови Сумської ОДА Олегом Медуницею один з тренерів збірної Ігор Кравченко, футболісти посилено готувалися до виступу, провівши в сумах навчально-тренувальні збори і кілька контрольних матчів. Також Ігор Кравченко відзначив ту допомогу, яку команді надав президент Національного комітету спортсменів-інвалідів, народний депутат України Валерій Сушкевич.
У Сумах створено міський комунальний заклад «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву Михайла Форменка з футболу». Відповідне рішення щодо цього було прийняте на черговій сесії Сумської міськради. Цим документом депутати затвердили штатний розпис школи у кількості 33,5 одиниці.
ЗМІ
Газети «Сумщина», «Ваш шанс», «Панорама» за 3 грудня розповіли про успішний виступ сформованої на базі сумського обласного центру «Інваспорт» збірної України з фут-залу на чемпіонаті світу серед спортсменів з вадами зору. Зокрема, відзначаючи видатний результат, досягнутий українськими спортсменами, «Панорама» висловила сподівання, що «у Сумах перемога наших футболістів непоміченою не залишиться».
Газета «Данкор» (3 грудня) вмістила матеріал «Спартак» проти ФФУ», у якому розповідається про те, що сумчанин Єгор Лугачьов, який виступає за московський «Спартак», став причиною протистояння між клубом і Федерацією футболу України.
Біля витоку конфлікту, пише видання, стоїть не поява Єгора у таборі молодіжної збірної України, у складі якої він мав вийти на поле у товариській грі проти молодіжної збірної Польщі.
Газета посилається на агента футболіста Шандора Варгу, за словами якого, півзахисник написав відмову грати за українську збірну начебто під тиском з боку керівництва ФК «Спартак». В свою чергу генеральний директор «Спартака» Ігор Карпін заявив наступне: «Лугачьов − громадянин Росії, грати за збірну України він не може. У нього російський паспорт, а. значить, він буде виступати за російську збірну. Якщо отримає виклик. Стосовно цього повинні прийти роз’яснення ФІФА». В той же час, зазначається у матеріалі, ФФУ отримала від ФІФА офіційного листа, в якому написано, що Єгор не має права виступати за інші збірні, крім української.
Зазначаючи, що ця історія є доволі заплутаною, «Данкор» констатує: у протистоянні «Спартака» і ФФУ може постраждати перспективний футболіст.
Також «Данкор» помістив звіт про черговий матч ФК «Харків» у Прем’єр-лізі. Видання наводить слова головного тренера харків’ян Михайла Стельмаха, який на післяматчевій прес-конференції на запитання, чи буде команда продовжувати й далі грати в Сумах, відповів наступне: «Це вирішуватиме наше керівництво. В залежності від того, як швидко буде готовий стадіон «Динамо» в Харкові. Якщо «Динамо» приймуть в експлуатацію, підготовлять поле, то, швидше за все, будемо грати в Харкові. Якщо ні, то, можливо, в Сумах і залишимось. Час покаже».
Усі місцеві видання вмістили гарні відгуки про гру у чемпіонаті України з фут-залу сумської команди «СумДУ». Залишившись без спонсора, вона у черговому турі змогла впевнено обіграти одного з лідерів першості − «Єнакієвець», що, на думку ЗМІ, навіть за скрутних фінансових умов вселяє надію на успішний виступ команди у першості.
18. Тернопіль
Євро 2012
Заходи
Офіційних заходів по підготовці області до Євро 2012 протягом звітного періоду не було.
Реклама.
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.
ЗМІ.
Повідомлень по темі Євро 2012 у місцевій пресі протягом звітного періоду не було.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Місцевий футбол.
Урочисте підбиття підсумків чемпіонату Тернопільської області з футболу-2008 відбулося у бар-клубі “Максим”. Святкова підсумкова конференція була поділена на дві частини. У першій, офіційній, учасники проголосували за вступ до обласної федерації 16-ти районних організацій, таким чином завершивши процес легалізації федерації.
“Поза законом” залишився тільки Шумський район, представники якого так і не зуміли оформити документи для вступу. Тож, як зауважив голова ТОФФ Володимир Мариновський: “Раніше ми їх просили вступати до наших лав, а тепер мине час, і вони вже будуть бігати за нами, аби провести будь-які районні змагання”.
Наступним питанням конференції було безпосереднє підбиття підсумків. Доповідачем також виступив Володимир Мариновський. Він розповів, що у чемпіонаті області-2008 виступили 20 команд (11 − у першій групі та 9 − у другій). Чемпіоном став “Галич” (м.Збараж), друге місце посіли футболісти “Товтр” із смт.Козлова Козівського району, третє − ФК “Ланівці”.
У другій групі перемогли футболісти ФК “Агро-Збруч” (м.Підволочиськ), другим став “Марспирт” із Марилівки, а на третьому місці − “Козова-Агро”.
На жаль, темною плямою стало зняття з чемпіонату через фінансові проблеми та відсутність нормального стадіону двох команд з м.Бережан − “Сокола” та “Скляра”.
Завершилася офіційна частина церемонією нагородження. Окрім командних призів були визначені і володарі індивідуальних відзнак.
Кращим гравцем області став екс-гравець тернопільської “Ниви”, а нині півзахисник збаразького “Галича” Автанділ Гвіанідзе, кращим воротарем − Сергій Сулима (“Товтри”), який за сезон пропустив лише 7 м’ячів, кращим захисником − Сергій Лук’янов {ФК “Ланівці”), кращим півзахисником − Віталій Кіцак (“Галич”), кращим нападником − Василь Чорний (ФК “Тернопіль-Педуніверситет”), кращим бомбардиром − Олександр Ждаха (“Товтри”), який забив 9 голів.
Найкращим тренером визнано Романа Колодійчука (“Галич”), а найкращим арбітром − Богдана Трача.
Якщо врахувати спеціальну відзнаку, яку вручили президенту ФК “Галич” Руслану Адамовичу, то збаразька команда цьогоріч зібрала п’ять обласних футбольних “Оскарів”. Блискуче завершення гідного сезону, в якому “Галич” ще й встиг вийти у фінал кубка області (там лише у серії післяматчевих пенальті збаражчани поступилися теребовлянському “Бровару”) та дійшов до півфінальної стадії розіграшу Кубка України серед аматорів.
Стартував чемпіонат України з фут-залу серед команд другої ліги. Серед його учасників і тернопільський “Банкір” − срібний призер минулого чемпіонату.
Цьогоріч шість команд боротимуться за право грати у першій лізі національного чемпіонату. Окрім “Банкіра”, це “Освіта” (Городенка), “Ураган-2” (Івано-Франківськ), МФК “Коломия”, “Львів-Холод” (Львів) та “Альпійське вікно” (Новодністровськ).
У першому турі “Банкір” гостював на Буковині − в місті Новодністровську. Як розповів головний тренер тернопільської команди Володимир Левчук, старт чемпіонату вийшов не дуже вдалим. “Банкір” нічим не поступався господарям, однак відчувався брак ігрової практики. Тернопільські футболісти не реалізували безліч гольових моментів і в підсумку поступилися з рахунком 3:4.
У наступному турі 7 грудня “Банкір” прийматиме вдома другу команду вищолігового івано-франківського “Урагану”.
У Тернополі, на кортах тенісного клубу “Лемківський двір”, що у парку Національного відродження, невдовзі завирують міні-футбольні баталії. Як розповів організатор ювілейного, десятого “Кубка Святого Миколая” Ярослав Кінь, турнір відбудеться 13-14, 20-21 і 27-28 грудня.
Завдяки його старанням і старанням партнерів по бізнесу вже вдалося забезпечити призовий фонд у розмірі 7 тисяч гривень. Це при тому, що вступні внески для кожної з команд, яка виявить бажання взяти участь у турнірі, залишилися символічними − 200 гривень.
Ювілейний турнір пройде за дещо зміненою формулою. Вперше окремі змагання будуть організовані для всіх бажаючих (без обмеження віку), а також для ветеранів − тих, кому 33 роки і більше.
У першому турнірі призові гарантовані для вісьмох кращих колективів, у другому − для трьох. Відбудеться також суперфінал між переможцями обох турнірів.
Жеребкування відбудеться 11 грудня.
У фізкультурно-оздоровчому комплексі ДЮСШ-3 у Тернополі відбулися фінальні ігри з фут-залу серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів області. У змаганнях взяли участь переможці зональних змагань, які напередодні відбулися у Шумську, Підволочиську, Хоросткові та Тернополі.
Переможцем області серед професійно-технічних навчальних закладів стала команда юнаків факультету професійної підготовки технічного коледжу Тернопільського державного технічного університету ім.Івана Пулюя (тренер Богдана Коханівський), срібні медалі здобули учні Тернопільського ВПУ-4 ім.Михайла Паращука (Дмитро Скочинський), третє місце виборола команда Чортківського ВПУ (Олег Війтишин).
Переможці та призери змагань нагороджені кубками, медалями й грамотами управління з фізичного виховання та спорту облдержадміністрації.
ФК «Нива».
Команда пішла на зимові канікули до 15 січня.
А наступні матчі у першості України в другій лізі відбудуться навесні − 2 квітня тернополяни грають на виїзді з “Княжою-2”. На старт другої, коротшої частини чемпіонату, команди вийдуть значно видозмінені. Тернопільській “Ниві” варто подбати про придбання креативного центрального півзахисника, але найперше − слід докласти чималих зусиль, аби втримати кістяк нинішньої команди, адже склад у тернополян дуже перспективний і здатний виконувати високі завдання.
Що ж до другої частини чемпіонату, то найважчий матч на “Ниву” очікує у 29-му турі, коли тернопільських футболістів прийматимуть вінницькі одноклубники.
Ще один поєдинок, який може значно вплинути на розподіл місць у групі, відбудеться у 27-му турі, коли 1 травня вінницька “Нива” прийме черкаський “Дніпро”.
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива”
“Нова Тернопільська газета”, “20 хвилин”, “Свобода”, “Тернопіль вечірній”, “Місто”, “Нова ера”, “RIA-плюс”, “Вільне життя” та “Номер один” подали інформацію про матч “Нива” − ЦСКА (Київ) − 1:0.
ЗМІ зазначили: “Нива” на канікули пішла з переможним настроєм. Тернопільська футбольна команда в останньому перед чотиримісячною перервою матчі 2008 року “відчепила” одного з конкурентів у боротьбі за єдину путівку до першої ліги, перемігши на власному полі київський ЦСКА.
Важке та слизьке від снігу футбольне поле, на якому щоразу футболісти обох команд опинялися на газоні, далося взнаки на перебігу подій у матчі тернопільської та київської команди.
Хтозна, як би склалася доля матчу, якби у першому таймі арбітр не вилучив з поля киянина Володимира Чернікова (друга жовта картка). Вже на старті другого тайму гравці “Ниви” скористалися чисельною перевагою.
Перемога тернополян не змінила розкладу сил у турнірній таблиці. В унісон з “Нивою” перемоги здобули вінницька “Нива” та черкаський “Дніпро”. Тому тернополяни продовжують перебувати на третій позиції, відстаючи від черкащан на 5 очок, від вінничан − на 4 очки, маючи при цьому на один матч менше.
Український футбол
“20 хвилин”: “Кияни переграли “Дніпро” − завдяки феноменальній грі Черната 30 листопада “динамівці” мінімально, але все ж переграли “Дніпру”. У результаті на зимову перерву київське “Динамо” йде у ранзі чемпіона.
“Гришко − головний” − Віктор Гришко став головним тренером “Чорноморця” без приставки “в.о”. Потрапляння в “зону УЄФА” залишається пріоритетним завданням для клубу.
“Фінансова криза у футбольному житті” − світова фінансова криза не могла не зачепити український футбол. Особливо це стосується другої ліги. Нестабільне фінансове становище у другої “Княжої”, в ФК “Коростень”, ФК “Нафком” (Бровари). Проблеми мають вінницька “Нива” та черкаське “Дніпро”. Чи благополучно “перезимують” ці та інші команди? У даний час сказати важко. Прикро, що фінансова криза може стерти з футбольної карти України не одне ім’я зі славною історією, якщо не знайдуться меценати та спонсори, які врятують честь вітчизняного футболу.
“Ахметов залишає Луческу” − Ринат Ахметов прийняв рішення не прощатися з головним тренером “Шахтаря” Мірчою Луческу.
“Історична перемога Металіста” − перемога над “Олімпіакосом” гарантувала “Металісту” 1/16 Кубка УЄФА. Харків’яни отримали тріумф над грецьким грандом, перемігши його наприкінці зустрічі.
“Талісман − “донбасики” − талісманом чемпіонату Європи з футболу серед юнаків (Євро-2009), матчі якого пройдуть у Донецьку та Маріуполі, стануть три фігурки шахтарів, яким дали і’мя “донбасики”.
“Тернопіль вечірній”: “Останній тур перед антрактом” − про підсумки 17-го туру чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі (завершальна осіння частина сезону). Особливий акцент − на гру київського “Динамо”.
“З Ліги чемпіонів − в Кубок УЄФА” − 5 тур групового турніру Ліги чемпіонів для українських клубів був визначальний. Донецький “Шахтар” успішно обіграв швейцарський “Базель” і тепер чекає своїх суперників в 1/16 фіналу Кубка УЄФА. А київське “Динамо” за вихід до Кубка УЄФА має посперечатися з турецьким “Фенербахче”.
“Перша перемога “Металіста” − про матч харків’ян із стамбульським “Галатасераєм”. Це була перша гостьова перемога “Металіста” у єврокубках. І це дозволило уКраїні обійти Туреччину в таблиці коефіцієнтів УЄФА.
“Нова Тернопільська газета”: “Прем’єр-ліга: “Динамо” переграло “Дніпро” − подано підсумки матчів.
“Номер один”: “DJUICE ГОЛ-2009” виходить на старт” − стартував IV Всеукраїнський чемпіонат з футболу серед школярів “DJUICE ГОЛ-2009”, який проводить молодіжний мобільний бренд “DJUICE” за підтримки Міністерства освіти та науки. Паралельно зі змаганнями футболістів пройде II Всеукраїнський чемпіонат груп підтримки “DJUICE ФАН 2009”. Цей шкільний футбольний чемпіонат за свою трирічну історію перетворився на важливу подію навчального року і справжнє свято для школярів, адже він об’єднав понад 38000 учнів із різних куточків України. Головний приз “DJUICE ГОЛ-2009” − поїздка на матч європейських футбольних грандів до Німеччини.
“Вільне життя”: “Єврокубки: І “Динамо” черги дочекалося. А ось “Шахтар” уже святкує” − за цьогорічну лігочемпіонську кампанію віце-чемпіонів України варто похвалити. Але “динамівці” ще повинні звести домашній поєдинок завершального, шостого туру з Фенербахче” хоча б до нічиєї. В іншому випадку − результат буде тотожним минулорічному. А, відповідно, це й суттєво може підмочити репутацію Юрія Сьоміна.
“Свобода”: “Ліга чемпіонів: “Динамівці” знову пролетіли” − майже десять років київські “динамівці” не можуть здолати груповий етап найпрестижнішого євротурніру. Цього разу завадило те, що команда у трьох матчах відверто безвідповідально проводила завершальні хвилини двобоїв. Кияни втратили усі шанси зайняти одну з двох путівок у наступний етап боротьби за престижний трофей.
“Запізніла активність донеччан” − донецький “Шахтар” продовжить євросезон у Кубку УЄФА. Допомогла перемога над швейцарським “Базелем”. Однак цей розгромний (5:0) виграш “Шахтаря” дозволив команді лише гарантувати собі місце в Кубку УЄФА. Якби команда Рината Ахметова так активно діяла у двобоях з португальцями та каталонцями, то вона продовжила б боротьбу і в наступному етапі Ліги чемпіонів.
“Кубок УЄФА: Фартовий Мирон Маркевич” − мало хто міг припустити, що харківський “Металіст” зумає добитися максимального результату у поєдинку з турецьким “Галатасараєм”. Однак вже не вперше колектив львівського фахівця днмонструє неабияку волю до перемоги і тим самим забезпечує необхідний турнірний прогрес. У матчі з “Галатасараєм”, крім іншого, Мирон Маркевич вгадав із заміною.
“Прем’єр-ліга” До зустрічі − навесні!” − команди елітної ліги провели завершальні матчі цьогорічного футбольного сезону. Київські “динамівці” вибороли статус лідера.
Тернопільський футбол
“Тернопіль вечірній”: “Банкір” починає на Буковині” − про старт чемпіонату з футзалу серед команд другої ліги. Честь Тернопільщини захищає срібний призер минулого чемпіонату “Банкір”.
“Нова Тернопільська газета”: “Збаразький “Галич” отримав 5 обласних “Оскарів”!” − про підбиття підсумків чемпіонату області з футболу-2008.
“Номер один”: “Футбольна область підбила підсумки” − про підсумки футбольного сезону 2008 року. Голова обласної федерації футболу Володимир Мариновський, зокрема, зазначив: “Прикро, що не всі райони були представлені в обласній футбольній першості. Вважаю, що це має залишитися на совісті районних керівників, адже спорт, а зокрема футбол, − це одне з небагатьох видовищ, яке доступне вболівальникам у районах. Там, де перші особи цікавляться футболом, приділяють належну увагу інфраструктурі, і з’являються здібні футболісти та добре укомплектовані команди... Було у сезоні-2008 багато нарікань на роботу суддівського корпусу. Тому Андрію Яблонському і Ярославу Королюку, які очолюють суддівський та інспекторський комітети, є над чим працювати. І якщо тренери та президенти клубів не стимулюватимуть суддів, то у них відпаде бажання упереджено судити, й тоді зникнуть звинувачення на адресу один одного та обласної федерації”.
“Вільне життя”: “Нагороди вручили в “Максимі” − про підбиття підсумків чемпіонату Тернопільщини серед аматорських колективів обласною федерацією футболу. Що стосується звіту про роботу обласної федерації та підсумків цьогорічного чемпіонату, то президент ТООФ Володимир Мариновський старався бути максимально об’єктивним. Адже пальців однієї руки вистачить, аби перерахувати райони, де найпопулярнішу у народі гру хоча якось підтримує місцева влада. Стаття критична на адресу місцевої влади. І водночас, позитивна, щодо діяльності обласної федерації футболу, яка “докладала максимум зусиль, аби Тернопільщина не пасла задніх у футбольних баталіях”.
“За висотою − висота” − розповідь про срібних призерів чемпіонату Тернопільщини серед команд першої групи − футболістів “Товтрів” (смт. Козлів Козівського району).
“До Миколая вже недалеко” − про перспективні матчі з міні-футболу, присвячені Дню святого Миколая. Це − надзвичайно популярна у Тернополі футбольна гра узимку.
“Свобода”: “Освітянський спорт: Чемпіони з фут-залу” − про фінальні ігри з футзалу серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Тернопільщини.
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо Тернопіль”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Спортивні оглядачі провели на зимові канікули “Ниву” з побажанням перемог у наступному сезоні. І зазначили: у другому колі “Нива” лише перемагала. Варто зберегти цей темп. Матчі чемпіонату поновляться на початку квітня. Уже відомо, що у матчі з “Княжою-2” через дискваліфікацію не зіграють Тарас Дурай та Віталій Первак (у Первака перебір жовтих карток). Хто ж за таких обставин вийде у центрі оборони “Ниви” − залишається загадкою.
Стартував чемпіонат України з фут-залу серед команд другої ліги. Серед його учасників і тернопільський “Банкір” − срібний призер минулого чемпіонату.
ЗМІ поінформували про старт чемпіонату України з фут-залу серед команд другої ліги. Місцеві ЗМІ традиційно вболівають за результати срібного призера минулорічного чемпіонату − тернопільського “Банкіра”, незважаючи на те, що старт виявився не дуже вдалим. З Буковини тернополяни повернулися переможеними. Але це − лише перша гра. На думку спортивних журналістів, футболісти “Банкіра” врахують помилки, щоб надалі їх не повторяти.
ЗМІ подають інформацію про майбутні змагання з міні-футболу “Кубок Святого Миколая”, враховуючи той факт, що минулого року турнір зібрав чимало команд і значну глядацьку аудиторію.
Усі спортивні оглядачі розповіли про підбиття підсумків чемпіонату з футболу серед аматорських колективів Тернопільщини. На адресу обласної федерації футболу та її президента Володимира Мариновського було сказано чимало хороших слів. Журналісти зазначали: “Представники влади не доклали стільки зусиль до футбольної справи, як обласна федерація, та її керівництво. Фактично, зусилля з боку влади − мінімальні...”. Щодо організації змагань, то в першості команд другої групи не було зірвано жодного поєдинку, а в чемпіонаті першої групи непорозумінь вистачало. Вже після першого кола знялися з турніру дві бережанські команди. Не виїжджати на матчі до суперників взяли за правило ФК “Борщів”, “Біла”, “Нива-Гаї” і бучацький “Колос”. Володимир Мприновський у коментарі з цього приводу зазначив: “На звітно-виборній конференції, яка запланована на лютий наступного року, повинна відбутися серйозна розмова, аби дати новий імпульс розвитку аматорського футболу на Тернопільщині. Є чудові команди, чудові гравці, чудові можливості. Шансу втрачати не можна. Бо якщо забрати у глядачів футбол, то мешканці області не будуть мати іншої такої масової та видовищної гри...”.
Овації для “Металіста”! Саме таким чином можна охарактеризувати коментарі спортивних оглядачів перемогу харків’ян над “Олімпіакосом”. Забитий м’яч став результатом постійного пресингу та напористості харківських футболістів. Греки приїхали за нічиєю до Харкова, а поїхали з нулем.
19. Харків
Евро 2012.
На прошедшей сессии 3 декабря облсовет проголосовал за изменения в бюджет области: на реконструкцию стадиона «Металлист» и на выполнение Целевой программы подготовки и проведения матчей Евро-2012 выделено 8,5 млн. грн.
Общей тенденцией всей прошедшей недели стали заявления руководителей всех уровней и различных представителей общественности о том, что одним из основных способов минимизации негативных последствий кризиса в регионе должно стать развитие программ по Евро-2012 (особенно − обеспечение рабочих мест на строительстве объектов, связанных с ЧЕ в Харькове и области).
Реклама.
Информации о появлении новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось. Добавилось несколько указателей в метро на иностранном языке с символикой Евро-2012, но то, что эти указатели делаются, по всей видимости, из некачественного материала, приводит уже к тому, что ранее повешенные указатели начинают заламываться, обрываться и т.д. (а прошло всего 2-3 месяца их эксплуатации).
СМИ.
29.11.08 газета «Харьковские известия» опубликовала интервью с председателем постоянной депутатской комиссии по международному сотрудничеству, инвестициям и содействию подготовке и проведению в Харькове Евро2012 по футболу Константином Токаревым. Токарев рассказал, как проходит подготовка к ЧЕ в Харькове, отметив, что «сегодня и без того непростую ситуацию крайне осложняет финансовый кризис: если раньше вопросам подготовки к Евро уделялось внимание несколько раз в год, то теперь ситуация требует ежемесячного контроля и корректировки. Вместе с тем он выразил уверенность в том, что, несмотря на все сложности, у города хватит сил и возможностей качественно и в срок завершить подготовку всех объектов к Евро2012», выделив при этом роль Александра Ярославского, как основного инвестора всех проектов.
02.12.08 газета «Харьковские известия» опубликовала интервью с директором Департамента по подготовке и проведению финального турнира ЧЕ по футболу 2012 г. Виктором Христоевым: «Разговоры кончились. Начались конкретные дела». В интервью, в основном, освещается рабочая поездка в город-побратим Нюрнберг с целью обмена опытом подготовки международных чемпионатов и комментируется ликвидация Нацагенства: «Если Кабмин посчитал, что Национальное агентство по Евро2012 не выполняло возложенные на него функции, не смогло координировать все процессы, то будем надеяться, что новая структура справится лучше…в Нюрнберге нам было интересно узнать, что из 56 млн. евро, выделенных на местный стадион, 50 % перечислил бюджет Земли Бавария. Почему бы сегодня нашим руководителям не понять, что подготовка к Евро — это не только реконструкция киевского СК «Олимпийский»? Конечно, столица — это столица. Но есть стадионы и в других городах. Почему бы не заложить в бюджет ассигнования на муниципальные стадионы и не двигаться навстречу друг другу?»
03.12.08 «Харьковские известия» (7-й канал) показали развернутый репортаж по поездке в Нюрнберг, подробно показали стадион, рассказали о системе обеспечения безопасности в контексте подготовки Харькова к ЧЕ.
04-05.12.08 очень многие региональные Интерент-издания (со ссылкой на УНИАН) растиражировали комментарий Григория Суркиса относительно его оценки Харькова в контексте «Суркис доволен Харьковом»: «Президент ФФУ Григорий Суркис доволен ходом подготовки в Харькове к проведению финальной части футбольного Чемпионата Европы 2012 года: «процесс подготовки к Евро-2012 в Харькове идет прекрасно»; « и реконструкция аэропорта, и стадиона «Металлист» проходят успешно и оставляют приятное впечатление от уже сделанного»; «и власть области, и власть города, а также те, кто в силу обязанностей реализует программу подготовки в Харькове к Евро, выглядят одной командой, заинтересованной в достижении нужного результата, и это очень заметно»; «если так будет и в дальнейшем, можно не сомневаться в успехе, хотя то, примет ли Харьков Евро-20112, зависит не только от этого города».
Футбольные события
4 декабря в Харьковской областной федерации футбола состоялось расширенное заседание исполкома. На нем присутствовали руководители районных и городских федераций футбола, представители футбольных команд, участвовавших в областных соревнованиях. Мероприятие посвящалось награждениям по итогам мероприятий 2008 года − года 100-летия харьковского футбола, возможно поэтому на заседании практически не было прессы и оно пока никак не прошло в СМИ (прим.: пресс-релиз и фото к нему прилагаются).
Главное событие недели − матч «Металлист» − «Олимпиакос». В последний день билеты на матч улетали по пять штук в минуту. Матч стал очередным праздником для Харькова (город до сих пор обсуждает и ликует), что отметил и присутствовавший на матче Григорий Суркис. Все прошло на хорошем организационном уровне, в т.ч. и в обеспечении мер безопасности. Чтобы все болельщики могли без препятствий разъехаться по домам, три станции метро были открыты до 00:45. Перед матчем три улицы, которые ведут к стадиону, стали пешеходными. Во время игры на стадионе дежурили две с половиной тысячи правоохранителей. Специальный «кордон» правоохранителей отделял местных фанов от болельщиков греческой команды, которых должно было быть около пятисот. Но, как утверждают в фан-клубе «Металлиста», четыреста билетов представители греческой стороны вернули (не прилетели из-за погодных условий).
Что касается самого стадиона, то, он, помимо текущих интенсивных строительных работ, все более начинает соответствовать международным стандартам. 4 декабря председатель общественной организации «Креавита» Елена Шингарева рассказала журналистам, что в последнее время, благодаря поддержке городской власти и Александра Ярославского, стало возможным для инвалидов-колясочников посещение футбольных матчей на стадионе «Металлист». На одной из трибун есть специальные места и уже оборудован пандус для въезда на стадион. На матче «Металлист» -»Олимпиакос» поболеть за харьковский «Металлист» смогли уже 30 человек, среди которых было и 3 ребенка. Проблематичной остается только транспортировка инвалидов-колясочников к самому стадиону, не раз возникали проблемы с органами ГАИ, которые решались только благодаря личному вмешательству заместителя городского головы Игоря Шурмы.
И еще одно футбольное событие города − футбольная площадка с искусственным покрытием открыта в школе №136. В церемонии открытия приняли участие мэр Михаил Добкин, первый вице-президент НОК Виктор Корж, зам.мэра − директор Департамента по подготовке и проведению финального турнира Чемпионата Европы по футболу 2012 г. Виктор Христоев. Как отметил Добкин, площадка была построена на внебюджетные стредства.
Также планируется реконструировать стадион Харьковского релейного завода, который был передан в коммунальную собственность города, на котором будет открыть спортивная школа, где будет культивироваться несколько видов спорта.
На 7 декабря планируется открытие восьмого ежегодного «Турнира тысячи команд», который проводит Харьковский городской благотворительный фонд «АВЭК» и народный депутат Александр Фельдман (закрытие 25 января). В этом году в турнире примут участие мальчики и девочки 1996-1998 г.р.
20. Херсон
Євро 2012
Заходи
Офіційних заходів по підготовці області до Євро 2012 протягом звітного періоду не було.
Реклама.
У Херсоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.
ЗМІ.
Повідомлень по темі Євро 2012 у місцевій пресі протягом звітного періоду не було.
Футбол
Місцевий футбол
Дуже цікавим виявився фінальний матч в рамках розіграшу кубка Херсона з футболу. На стадіоні «Кристал» зустрічалися «Гілея-Інвест» та «Корабел». Інтрига зберігалася до фінального свистка. Першими відзначилися гравці «Корабелу», на 17-ій хвилині результативну атаку провів Ігор Ніченко (відомий у Херсоні виступом за угорський клуб «Ференцварош», а нині як тренер чемпіона області ФК»Сигма»). Уже за три хвилини Євген Кривошейкін потужним ударом здалеку рахунок зрівняв. 1:1 − так закінчився перший тайм. У другому − на 63 хвилині Ігор Ніченко знову виводить свою команду вперед, однак не встигли Ніченко з товаришами відсвяткувати гол, як вже у наступній атаці суперника рахунок було зрівняно − це Євген Фальковський, скориставшись помилкою голкіпера на виході, розписався у воротах «Гілеї-Інвест» − 2:2. Але і цей рахунок довго не тримався, на 69 −ій хвилині гравець «Корабелу» Костянтин Бешенець, який вийшов на заміну, наважився на удар метрів з 25-ти і не помилився -3:2. Обидві команди намагалися забити ще, але голів глядачі більше не побачили. Отже, «Гілея-Інвест» (тренер Володимир Лебідь) здобула свій перший кубковий трофей, а «Корабел», продемонструвавши видовищну гру, задовольнився званням «фіналіст кубка». До речі, вперше фінальний матч кубка міста в якості головного арбітра матчу провів Заур Курбанов, йому асистували Сергій Чорноусов та Олександр Кириченко. На матчі було близько 100 глядачів, спеціальних афіш не було, інформація розповсюджується через федерацію футболу міста − якщо туди подзвонити та запитати.
Влада та розвиток жіночого футболу
Як ми вже повідомляли в попередніх оглядах, загострилася ситуація навколо звільнення з ДЮКФП №5, де базується команда жіночої вищої ліги херсонська «Южанка», одного з кращих тренерів з жіночого футболу в Україні Володимира Борщенка. Ось останній коментар від Володимира Миколайовича: ««Вот уже который год я приношу результат Херсону в женском футболе, мои воспитанницы играют в молодёжных и национальной сборной. Всё это время бегал, просил, ждал и жду от руководства города помощи создать необходимые условия для рабочего процесса, но так и ничего и не добился. Я устал один заниматься женским футболом, ковыряясь и добиваясь результата, не видя никакой отдачи. Не могу больше видеть как мои дети, запихиваясь мивиной, идут тренироваться «на камнях». И вот… слышу от директора слова «тебя и женского футбола здесь не будет». Это было последней каплей терпения и я написал заявление об увольнении».
Директор ДЮКФП №5 О.Ю.Левченко категорично заперечує те, що насправді вимовляв подібні слова. Навпаки він тільки «за» розвитку як можна більшої кількості видів спорту в школі: «У меня такого никогда и в мыслях не было. У нас работает в отделении футбола 11 кружков, кроме того в школе культивируются такие виды спорта, как гандбол, баскетбол, художественная гимнастика, пауерлифтинг, дзюдо, самбо. Мы заинтересованы в расширении географии видов спорта в ДЮКФП №5. И как я мог заявить, что мне не нужен женский футбол? Это неправда. Возможно, Владимир Николаевич захотел принять одно из приглашений, которые ему регулярно приходят с разных клубов Украины, России, Польши. И ему нужно было уйти от херсонского футбола под каким-то предлогом…».
Багато питань було і щодо причетності депутатів міської ради до ДЮКФП №5, які мають спільні інтереси с директором цієї школи, з метою отримання прибутку, але подібні чи-то чутки, чи-то реальні звинувачення пан Левченко відкидає. А ось коментар з цього приводу депутата міської ради 5-го скликання Олександра Салтикова: «Поверьте, я имею представление, что такое спорт − раньше занимался в херсонском спортивном интернате на отделении вольной борьбы. Кроме того, давно играю в футбол, и реально могу оценить какой была школа раньше, и какой она стала за три последних месяца при новом директоре. Мне не ясна позиция: почему, когда что-то в городе происходит не так − виноваты депутаты, а когда же помогаем, тоже находятся люди, которые чем-то недовольны. Разве это плохо, что школа начала приобретать гораздо лучший вид?».
ЗМІ
Новини в рамках рубрики «Інформаційний компас» і «Овертайм» на «Авторадіо»:
− матчі чемпіонату країни
− Кубок УЄФА
− Жіноча футбольна збірна України, за яку грають і дві херсонки, потрапила в групу «А» фінальної стадії Чемпіонату Європи − 2009. Такий результат жеребкування, яке відбулося у Фінляндії, де і проходитиме континентальну першість.
21. Хмельницький
Євро 2012
Події.
Помітних подій, пов’язаних із підготовкою та наближенням до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, не сталося.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на теренах області за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ.
Публікацій, пов’язаних із наближенням чемпіонату Європи з футболу в газетах Хмельницького не виявлено.
Місцевий футбол.
Федерація футболу.
Хоч між фахівцями обласної федерації футболу та інститутом післядипломної підготовки вчителів обласного управління освіти і науки вимальовується непогана перспектива співпраці у запровадженні урооків футболу, на практиці видно протилежне.
Зокрема, у кам’янці-Подільському директор ДЮСШ-2, що культивує футбол, Володимир Пташник розповів про невдалий досвід запровадження такого уроку в школах міста.
− Зі своєї ініціативи я провів опитування між керівниками шкіл, аби дізнатися про готовність загальноосвітніх закладів приймати участь у місцевій програмі проведення футбольної освіти, − сказав Володимир Петрович. − Коли запитали про фінансування, я сказав, що проводитиму уроки футболу безкоштовно, але й після того директори шкіл не погодилися на такі уроки.
Як не дивно, опозицію до благодійництва тренера-ентузіаста і до виявлення ним найбільш здібних і перспективних футбольних талантів, за словами Володимира Пташника, організовано з боку міських управління освіти і науки та відділу спорту.
Загалом розвиток футбольної інфраструктури у Кам’янці-Подільському викликає неабияку тривогу. Міський стадіон на 10 тисяч місць з міркувань розвитку туристично-розважальної індустрії заплановано трохи потіснити перед спорудженням комплексу «Льодовий палац». Але площа самої ковзанки, за уточненими проектами спорудження, скоротилася від 600 квадратних метрів до 450 − тобто буде кліточка 20 Х 22,5 метра.
І хоч по місту в дворах відкрито уже півдесятка міні-футбольних майданчиків зі штучним покриттям, хоч одного такого бракує на стадіоні. До того ж, керівництво стадіону та міська влада не підтримують місцевих команд, які виступають в аматорських першостях, вимагаючи від них великої орендної плати.
Команда майстрів.
Почалися канікули. За презультатами першого кола команда ФК «Поділля» посідає 15 місце у групі А другої ліги національного чемпіонату з футболу.
Турніри.
У Хмельницькому стартує ІV Всеукраїнський чемпіонат з футболу серед школярів. Паралельно зі змаганнями юних футболістів пройдуть ІІ Всеукраїнський чемпіонат груп підтримки та он-лайн-конкурс футбольних прапорів для вболівальників. Реєстрація команд відкрита до 19 грудня.
Один із мобільних операторів проводить чемпіонат за підтримки Міністерства освіти та науки України. В змаганнях братимуть участь 12 − 15-річні школярі з 64-х міст України.
«Міністерство освіти і науки України заохочує всі ініціативи, спрямовані на розвиток фізичного виховання і спорту серед молоді. Тому міністерство вже не перший рік активно підтримує цей Всеукраїнський шкільний чемпіонат з футболу”, − сказав заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ільченко.
Головні переможці чемпіонату отримають у приз поїздку до Німеччини на футбольний матч чільних європейських клубів, найкращі танцівниці з груп підтримки − майстер-клас із одним з відомих українських хореографів.
22. Черкаси
Євро 2012
Реклама.
Зовнішня реклама «Євро-2012» − відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодного заходу, присвяченого Євро 2012.
Преса.
У пресі згадок про «Євро-2012» не було.
Місцевий футбол.
ФК «Дніпро»
Команда пішла у тритижневу відпустку.
Інтерв’ю з головним тренером ФК «Дніпро» Анатолієм Безсмертним
Анатолій Безсмертний: «Тренерський штаб витиснув все, що міг»
— Анатолію Петровичу, на початку нашої розмови повернімося до липня, коли Ви стали біля керма черкаського «Дніпра».
— Я прийняв команду у скрутний час. Спочатку дійсно було важко, адже колектив залишила велика група кваліфікованих футболістів. З основного складу зразка сезону 2007/08 років залишилося чотири гравці та молодь. На перший і єдиний збір у Гребінці, що на Полтавщині, поїхало 12-13 футболістів.
Ми провели селекцію: підійшла добра група футболістів, які, як я вважаю, можуть грати і в першій лізі, але в силу різних обставин залишились не при справі, а тому потрапили до нашого колективу. З тих футболістів, з якими були підписані контракти, ми практично ні в кому не помилились.
— Не секрет, що перед стартом нової першості у футбольному клубі «Дніпро» відбулась ділова чоловіча розмова.
— Так, дійсно була серйозна розмова. Хлопці з розумінням сприйняли пониження оплати умов своєї праці. Футболістів ніхто не тримав, всі бажаючі могли спробувати себе в більш заможних колективах. Проте незгоди та негаразди не вплинули на ставлення футболістів до гри. Хлопці мужньо терпіли, не жаліючись на примхи долі, і гідно виконували свою справу.
У цілому, я вважаю, команда гідно провела літньо-осінній сезон, підопічні повністю віддавались у кожному матчі.
— Анатолію Петровичу, охарактеризуйте саму турнірну дистанцію команди.
— Турнірну дистанцію ми, в принципі, пройшли добре. Звичайно, незаплановані поразки залишили неприємний осад. Прикро, що ми програли тим суперникам, яким не повинні були програвати. Та так склались обставини. Це футбол. Але хочу відзначити, що в жодному із програних матчів суперник нас не переграв.
— Можливо, хочете відзначити когось із гравців своєї команди?
— Звичайно, всім хлопцям велика подяка. Кожен футболіст зробив внесок у скарбничку команди, віддав всі свої сили.
Кого відзначити? Хочу відзначити всіх без винятку. В першу чергу ветеранів − Юрія Грицину (вдале придбання у міжсезоння), двох Сергіїв − Селезньова і Козиря та Романа Поліщука. Це футболісти, навколо яких будувалась команда, і які були опорою для мене на ігровому полі. Молодь мене відверто порадувала (не хочеться поки що когось персонально виділяти).
Тренерський штаб витиснув все, що міг, з ситуації, що склалась. У своїх помічниках я відчуваю постійну підтримку у роботі. Хочу також відзначити і всіх працівників клубу: від президента − до водіїв клубного автобуса. Всі працювали на спільний результат.
— Ну і, звичайно, традиційне побажання палким прихильникам команди?
— Велика подяка вболівальникам, які завжди були з нами, підтримували нас і в негоду, і після невдалих матчів. Що побажати? Звичайно, здоров’я, добра, благополуччя, всього найкращого. Щоб завжди були з нами і отримували побільше радісних емоцій від гри своєї улюбленої команди.
Основне наше завдання на сьогоднішній день − зберегти команду і клуб. Ходять там різні розмови, але ми залишаємось оптимістами. Хотілося б, щоб місцева та обласна влада все ж тами звернула свою увагу на єдиний професійний клуб Черкащини, який наразі перебуває на межі знищення.
Преса.
«Прес-центр», «Вечірні Черкаси» написали про останній матч літньо-осіннього сезону, в якому футболісти ФК «Дніпра» обіграли «Поділля-Хмельницький» із рахунком 0:2.
«Антенна» повідомляє, що після двадцятого туру першості України 17 команд ІІ ліги пішли на тривалу зимову перерву. «Дніпро» відпочиватиме та готуватиметься до весняної частини змагань як одноосібний лідер. «Дніпряни» лідирують і за кількістю забитих та пропущених м’ячів — плюс 23 (відповідно 32 на 9). У міжсезоння тренери на певні позиції шукатимуть нових виконавців, які б підсилили команду.
На цю ж тему вийшла стаття в «Молоді Черкащини». В газеті наголошується, що, незважаючи на лідерство, команда знаходиться в скрутному фінансовому становищі. На думку головного тренера Анатолія Безсмертного, без допомоги влади ФК «Дніпро» може припинити своє існування.
23. Чернівці
Євро 2012
Реклама.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.
Події.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка 4 грудня взяла участь в урочистостях з нагоди монтажу першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС в Чернівецькій області заявила, що відчуває гордість за свою країну: «Цей об'єкт, рівного якому немає ні в СНД, ні в Європі − за потужністю, за технологіями, за масштабністю». Юлія Тимошенко зауважила, що Дністровська ГАЕС дозволить Україні отримати частину енергетичної незалежності і є відновлювальним джерелом енергії, завдяки чому ми зможемо економити значні обсяги природного газу. «Цей об'єкт − перший крок до єднання української енергосистеми з європейською енергосистемою, що передбачено в урядовій стратегії розвитку паливно-енергетичного комплексу до 2030 року”, − зауважила вона.
Глава уряду заявила, що в паливно-енергетичному комплексі України є 16 потужних об'єктів, реалізація яких дозволить покращити енергетичну незалежність − це добудова атомних електростанцій та магістральних ліній електропередач.
Деякі місцеві ЗМІ визначили головною подією тижня перспективу підвищення податку на транспортні засоби з нового року.
При цьому наголошується, що збільшення податку фактично втричі пов’язане з необхідністю забезпечення фінансування будівництва автомобільних доріг до фіналу чемпіонату Європи з футболу 2012 р.
Кошти, отримані від зборів, спрямовуватимуть на будівництво і ремонт автомобільних доріг, які перебувають у комунальній власності органів місцевої влади.
Зокрема, про це пише найбільша в області за тиражем в газета «Свобода слова (04.12.08). При цьому зазначається, що згідно з чинною нормою Закону України «Про систему оподаткування» подібні зміни до законів про оподаткування виносяться не пізніше, ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року. Тому у разі схвалення законопроекту в парламенті, зазначає газета, «судам додасться роботи»…
Місцевий футбол.
Телеканал ТВА (03.12) у репортажі С.Батюка розповідає про турнір з міні-футболу, організований До Дня інваліда.
Він відбувся в спорткомплексі «Олімпія». Участь у змаганнях взяли футболісти з обмеженими фізичними можливостями.
Звітні змагання проводяться щороку. А організовує їх Чернівецька асоціація «Інваспорт», яка опікується спортсменами-інвалідами. Якщо раніше у змаганнях брали участь лише буковинські команди, то цьогоріч до них долучилися і представники Тернополя.
Присутність на майданчику висококласних футболістів-інвалідів забезпечило змаганням видовищність і високу напругу боротьби. Адже в складі чернівчан виступали ще більш титуловані спортсмени. До речі, чернівецька футбольна команда доволі успішно виступає у Всеукраїнських змаганнях серед інвалідів. Тож недаремно кращі її гравці постійно запрошуються до складу національної збірної. Зокрема, В. Нємецький грав на 3 чемпіонатах світу та одному − Європи. Саме команда Українського товариства сліпих, лідером якої є Нємецький, стала переможцем звітного турніру. Друге місце посіла ще одна чернівецька команда − Українського товариства глухих. Третіми фінішували УТОГівці з Тернополя.
Радіо Буковина та інформаційна програма ЧДТРК розповіли про участь чернівчан в Юнацькому турнірі пам’яті тренера футбольної команди «НИВА» Олександра Сівака, який проходив на його батьківщині в місті Вінниці.
Область тут успішно представили вихованці дитячо-юнацької спортивної школи «БУКОВИНА» під керівництвом тренера Володимира Воронюка. У фіналі вони подолали своїх подільських ровесників і повернулися додому з головним трофеєм турніру − Кубком. За нього боролися вісім команд з різних областей України.
У Чернівцях стартував ІV всеукраїнський чемпіонат з футболу серед школярів.
Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Всеукраїнські змагання проводяться за підтримки Міністерства освіти та науки України. Реєстрація команд відкрита до 19 грудня. Паралельно зі змаганнями юних футболістів пройдуть ІІ Всеукраїнський чемпіонат груп підтримки та он-лайн конкурс футбольних прапорів для вболівальників. Яскраві футбольні змагання об’єднають школярів 12-15 років із 64 міст України. На переможців чекають призи: чемпіони отримають поїздку до Німеччини на футбольний матч чільних європейських клубів, найкращі танцівниці − майстер-клас із відомим українським хореографом, автори найкращого прапора − символу команди теж отримають винагороду. Мета чемпіонату зробити ідею здорового та активного способу життя модною серед молоді.
Інформаційне агентство «Букінфо» наводить цитату заступника голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолія Ільченка:
«Міністерство освіти і науки України заохочує всі ініціативи, спрямовані на розвиток фізичного виховання і спорту серед молоді. Тому міністерство вже не перший рік активно підтримує Всеукраїнський шкільний чемпіонат з футболу. Тому Чемпіонат вже внесений до календаря спортивних заходів Міністерством освіти та науки України».
Чемпіонат традиційно складатиметься з чотирьох етапів — кваліфікаційного, міського, регіонального та національного.
Фінальна гра відбудеться 16 травня на одній із центральних площ Києва. У ній візьмуть участь чотири команди − переможці регіональних ігор.
24. Чернігів
Євро 2012
Заходи
Офіційних заходів по підготовці області до Євро2012, за участі журналістів, протягом звітного періоду не було.
Реклама.
У Чернігові та області зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.
ЗМІ.
Повідомлень по темі Євро 2012 у місцевій пресі протягом звітного періоду не було.
Футбол
ФК „Десна”
Останнім часом чернігівська «Десна» являє собою вулкан, що замість лави фонтанує скандалами. Не встигли вболівальники переварити інформацію про «амбіції» та «бабки», як знову клуб «засвітився» на всіх сайтах спортивних новин.
Як відомо, Федерація футболу України та Комісія чесної гри провели розслідування інформації, озвученої на пресконференції керівництвом клубу щодо «стимулювання» окремих суддів у матчах за участю «Десни». Хоча остаточні факти встановити не вдалося — висновком ФФУ стало рішення про тимчасове відсторонення від футболу всіх фігурантів справи. До встановлення істини. Гравці клубу пішли на зимову перерву, займаючи сьому позицію у турнірній таблиці, й два тижні тому з’явився новий співвласник клубу.
Аж тут, як грім серед зими, — прямий ефір на каналі ТРК «Україна» і виступ президента «Десни» Олексія Савченка (який найняв спеціально чартер до Донецька, щоб потрапити у студію). І головна заява: «Дарю «Десну» мэру города Чернигова и городским депутатам». Заява, що не просто стала незрозумілою простим вболівальникам, але й одразу викликала цілий шквал емоцій. Більше цитувати висловлювання, вважаю, немає сенсу. Всі, хто хотів, вже чули і бачили все дослівно.
Одразу виникає безліч питань… Коли, у кого і за яку суму була придбана «Десна» (і не півтора роки тому, а менше)? Як можна подарувати те, чого ніколи не купував? Чи, можливо, ми чогось не знаємо? Хочу нагадати тим, хто підзабув, що на момент 23 серпня 2007 року, коли з’явився новий президент клубу, «Десна» вже рік грала у першій лізі. Де за підсумками року зайняла 14е місце з 20, що для дебютанта зовсім непогано. До речі, у списку кращих бомбардирів ліги ми бачили прізвища Круковця, Кожем’яченка, Колодіна. Так, грали важко, але новий тренер з новими гравцями прийшов у «Десну» за попереднього керівництва. І розпочали гру в новому колі досить непогано — з циклу перемог, і йшли на першому місті. До речі, коли нове керівництво самопрезентувалося, були оголошені плани на майбутнє. Нагадаю цитатами (від серпня 2007 року): «З’явиться нова чітка структура клубу, введені посади менеджерів, створюється служба по брендуванню марки ФК «Десна». Йде процедура реєстрації ряду підприємств під маркою клубу — вже на стадії юридичного (тобто приміщення було? — прим. авт.) оформлення фірмовий магазин… Вирішується питання про придбання іще автобусів — для різних потреб клубу, розглядаються пропозиції різних фірм про створення нової фірмової форми для гравців — в єдиному стилі...»
Так, борги погасили. Але скільки і перед ким? До речі, вже тоді обіцяли на сайті клубу відкрито оприлюднювати фінансову діяльність. З обіцянок виконано: форма, один автобус (але чия він власність?), декілька поїздок на ігри до інших міст. А чи справилися найняті менеджери клубу? І що ж конкретно являє зараз собою «нормальная материальнотехническая база», яку «дарують» місту? Ми почули лише про якісь пральні машини. І чому при високому рівні розкрутки та власному медіаресурсі просто забули розповідати про поповнення бази?
Ніхто і не сперечається, що корисний і вагомий внесок у клуб є. Тільки не можна одразу займатися всім на світі. Якщо керівник наймає менеджерів, а вони просто смітять грошима більше року — це вина лише менеджерів? Якщо постійно поповнюється ігровий склад, а забивати нікому — чия вина? Якщо ще півтора роки тому середня відвідуваність стадіону (за гроші!) — 3250 у середньому на матч (при мінімальній кількості 2000 глядачів на матч з київською «Оболонню»), то восени 2008 — утричі менша, навіть при безкоштовному вході.
Недільний вечір поставив іще більше запитань, ніж було до цього. Тільки хто на них відповість? Єдине, що не піддається сумніву — «Десна», клуб з 50річною історією, у місті все ж буде! І ми іще не раз прийдемо на трибуни, щоб оплесками подякувати чернігівським футболістам за гру!
В свою чергу, чернігівський мер О.Соколов на обласному радіо заявив, що місто готове підставити плече і взяти під опіку команду, але офіційних документів на адресу міської влади від ФК «Десна» поки-що не надходило.
На цьому тижні О.Савченко провів збори працівників ФК «Десна», на яких заявив, що профінансує клуб і гравців до нового року, а далі кожен повинен вирішувати долю самостійно.