Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

Євро-2009 у Донецькій області − це наш унікальний шанс відпрацювати схему Євро-2012, − голова облдержадміністрації Володимир Логвиненко

 

Сергій Абуков

Укрінформ

02.12.08

З метою об'єднання зусиль влади, бізнесу і спортивної громадськості для проведення на високому організаційному рівні чемпіонату Європи з футболу серед юнаків до 19 років у 2009 році сьогодні в Донецькій облраді відбулася презентація Програми EURO-2009 U-19.

 

Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, в цьому заході брав участь керівний склад обласного Оргкомітету з підготовки і проведення Євро-2009/2012 (голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк, голова облдержадміністрації Володимир Логвиненко, міські голови Донецька і Маріуполя, представники Федерації футболу України), представники великих компаній Донецької області і ЗМІ.

 

Під час презентації було представлено іміджеву концепцію цього проекту, обговорено ряд організаційних питань і програму PR-заходів, що передуватимуть турніру і супроводжуватимуть його проведення. Матеріали, представлені на презентації, пройшли узгодження в УЄФА і є керівництвом до подальших дій.

 

Як відзначили учасники засідання, успішна реалізація цього важливого для Донецького регіону і всієї країни іміджевого проекту стане великим прогресом на шляху до проведення чемпіонату Європи 2012 року. «Євро-2009 у Донецькій області − це наш унікальний шанс відпрацювати схему Євро-2012», − сказав голова облдержадміністрації Володимир Логвиненко.

+++

Держава не виділяє кошти на підготовку до Євро-2009 − мер Донецька

УНІАН

02.12.08

Мер Донецька Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО закликає «не ідеалізувати» підготовку до чемпіонату Європи з футболу серед юнаків 2009 року (Євро-2009), оскільки держава не надає проекту фінансової підтримки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні в Донецьку на презентації маркетингової програми чемпіонату, матчі якого пройдуть у Донецьку та Маріуполі.

«Я хотів би, щоб ми не ідеалізували підготовку до Євро-2009. Тому що коли цього року в Донецьку проходив турнір ім. Баннікова, і якби ми не привезли туди школярів, не привезли туди організовано людей, то були б порожні трибуни», − сказав О.ЛУК’ЯНЧЕНКО. При цьому він висловив побоювання, що подібна ситуація може скластися «й на молодіжному чемпіонаті».

«Я хотів би, щоб це було враховано й записано, за рахунок чого. На сьогоднішній день із держбюджету жодної копійки на цей чемпіонат не передбачено. За найскромнішими підрахунками, ми вже витратили на підготовку близько 10 млн. грн. І ще для того, щоб привести в порядок місця, де житимуть футболісти, футбольну базу, де проходитимуть змагання, підходи, під'їзди, транспорт тощо − це теж виллється в кругленьку суму», − підкреслив мер Донецька.

Він висловив пропозицію авторам маркетингової програми «закласти резерви з приводу участі школярів, молоді, вболівальників, які були б для масовки й так далі».

Крім того, на переконання мера, якщо ціна на квитки на матчі Євро-2009 становитиме від 20 до 80 грн., як закладено в маркетинговій програмі, «тоді необхідно кликати бізнес сюди й на партнерських відносинах вирішувати питання, щоб кожен, у кого до цього серце лежить, у кого душа лежить, викупив певний спонсорський пакет».

«Я хотів би, щоб ми всі разом підготували пропозиції й донесли конкретно і до УЄФА, і до Федерації футболу України, щоб не вийшло як на турнірі ім. Баннікова − все в борг, і лише через певну кількість часу розрахунок. Так не буває», − зазначив О.ЛУК’ЯНЧЕНКО.

+++

Лукьянченко не хочет повторить ошибок турнира им. Банникова

Ostro.org

02.12.08

Городской голова Донецка Александр Лукьянченко призвал не повторить ошибок, допущенных в организации футбольного турнира имени Виктора Бинникова в 2008 году в Донецке, и уже сейчас четко оговорить вопросы заполнения трибун школьниками и другие мероприятия Чемпионата Европы по футболу среди юношей до 19 лет в 2009 году в Донецке и Мариуполе.

Об этом градоначальник сказал сегодня в ходе презентации Программы EURO-2009.

В частности, в ходе презентации А. Лукьянченко рассказал, что если бы город во время турнира Банникова не привез на стадион организованно людей, среди которых были, в основном, школьники, то трибуны были бы пустые.

«Хотел бы, чтобы сразу заложили резервы по поводу участия школьников и молодежи, болельщиков, тех которые были для массовки мероприятия. Они должны пользоваться какими то льготами, возможно, бесплатно посещали игры», − сказал мэр, отметив, что также для болельщиков должны быть какие-то поощрительные призы.

Мэр поднял вопрос и об оформлении трибун. В этой части он предложил заранее решить вопрос с тем, какая атрибутика будет у школьников во время матчей − вымпела, флаги и так далее.

Кроме того, градоначальник рассказал, что на турнир Банникова не привлекали волонтеров, и уже в 2009 году, убежден А.Лукьянченко, необходимо привлечь студентов Донецкого института туристического бизнеса, где 2 тыс. учащихся владеют несколькими иностранными языками. Студенты-волонтеры могут сопровождать гостей, туристов из зарубежья, уверен мэр.

Он поднял также вопрос оплаты при проведении Евро-2009. «Я хотел бы, чтобы все это было учтено и за счет чего. Со своей стороны, готовясь к чемпионату, мы затратили уже около 10 млн. гривен  и для того, чтобы привести в порядок места для проживания футболистов и так далее, выльется в круглую сумму», − сказал мэр.

«Я хотел бы, чтобы мы все вместе этот вопрос оговорили, отработали и донесли до УЕФА и до руководства ФФУ, чтобы не получился как прошедший турнир Банникова», − сказал А.Лукьянченко. При этом он пояснил, что во время проведения турнира Банникова часть мероприятий делалась взаймы и через определенное время осуществлялась оплата − за транспорт, гостиницы и так далее… «Эти вопросы надо, чтобы ставились не накануне матчей», − призвал мэр.

+++

Талісманом Євро-2009 стануть три фігурки шахтарів, яким дали ім'я «донбасики»

УНІАН

02.12.08

Талісманом чемпіонату Європи з футболу серед юнаків (Євро-2009), матчі якого пройдуть у Донецьку та Маріуполі, стануть три фігурки шахтарів, яким дали ім'я «донбасики».

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні в Донецьку на презентації маркетингової програми Євро-2009 повідомив генеральний директор компанії «Україна футбол інтернешнл» Олег ШКРЕБА.

«Особливим у питаннях маркетингової програми є талісман Євро-2009 − «донбасики», який винайдено в Донецьку. На нашу думку й на думку фахівців УЄФА, це дуже оригінальне й нове рішення в питанні вибору талісмана», − сказав О.ШКРЕБА.

Зображення талісмана було продемонстровано учасникам презентації. Талісман являє собою три фігурки, стилізовані під шахтарів (із лампочками-»коногонками» на голові).

За словами О.ШКРЕБИ, назва в талісмана «прекрасна, сонячна».

«Сама форма й сама ідея дозволяють уже зараз заявити, що, напевно, це буде дуже затребуваний і дуже комерційно успішний талісман, який користуватиметься популярністю у глядачів», − зазначив він.

+++

Евро-2012: УЕФА «просеет» украинские аэропорты (Часть 2)

Антон Филатов

Ugmk.info

03.12.08

Ближе к маю 2009 г. УЕФА составит рейтинг готовности аэропортов Украины и Польши к Ево-2012. Бизнес-портал UGMK.INFO попытался оценить готовность и работы по реконструкции отечественных «воздушных ворот». В этой части представлены те города, которые имеют высокие шансы успеть с подготовкой аэропортов.

Киев

Реконструкция ГМА «Борисполь» продвигается намного успешнее, чем аэропортов других городов Украины. Несмотря то, что центральным вопросом в Киеве стали НСК «Олимпийский» и ТРЦ «Троицкий», транспортная инфраструктура не ушла на второй план, и «Борисполь» уже начал потихоньку расстраиваться.

Напомним, что в прошлом году независимая экспертиза весьма негативно оценила сервис аэропорта. Среди основных недостатков числились отсутствие достаточного количества парковочных мест и столпотворение пассажиров в терминалах. Действительно, пассажиропоток в самом крупном аэропорту Украины стабильно увеличивается с каждым годом, он работает почти на грани возможностей.

В целях расширения пропускной способности «Борисполя» началось строительство терминала D. Его возведением будет заниматься турецкая компания «Догуш Иншаат» на кредитные средства от Японского банка реконструкции и развития ($167 млн.) и собственные финансы аэропорта ($210 млн.). Предполагается, что за 26 месяцев новый четырехэтажный терминал будет готов. Он займет площадь 95 кв. м со стоянкой для 21 самолета и сможет пропускать до 10 млн. пассажиров в год. По сути, это будет еще один аэропорт.

На данный момент также ведется реконструкция терминала С, расширение парковки на 146 мест. Будут организовываться новые стояночные места, для чего придется пожертвовать зеленой зоной. Кроме того, в 2009-10 гг. предусматривается полная реконструкция центрального перрона и строительство дополнительных стоянок для самолетов, в 2010-12 гг. − реконструкция летной зоны №2 для обслуживания всех типов самолетов. Также запланировано возведение терминала Е площадью 60 тыс. кв. м.

Кроме того, концепция предусматривает развитие инфраструктуры самого Борисполя: строительство двух гостиниц на 3 и 4 звезды (2008-10), паркингов (2008-2010), офисного комплекса и ТРЦ «Аэропорт-Плаза» (2008-11). Их построят по обеим сторонам дороги, ведущей к аэропорту, а саму трассу расширят до 4 полос в каждом направлении.

В столице резервным аэропортом будет «Киев» («Жуляны»). В ноябре правительство утвердило проект его реконструкции общей стоимостью более 131 млн. грн. Согласно последней информации, в аэропорту уже полностью готов новый аэродромный комплекс, на завершающем этапе находится реконструкция взлетно-посадочной полосы. Министр транспорта и связи Иосиф Винский считает, что услугами обновленных «Жулян» можно будет воспользоваться уже на эти новогодние праздники.

Донецк

Ранее УЕФА занесла МА «Донецк» в «зону высокого риска» при подготовке Украины к Евро-2012. Тем более, аэропорт является коммунальным предприятием, из-за чего не может рассчитывать на полноценное финансировать из госбюджета (несмотря на это, на модернизацию ВПП «Донецка» должны выделить 733 млн. грн.). Поэтому депутаты Донецкого облсовета решили сдать аэропорт в аренду.

Согласно заявлению пресс-службы облсовета, аренда будет рассчитана на 49 лет, арендная ставка будет установлена в размере 5% от стоимости имущества комплекса. Также первые пять лет арендатор будет пользоваться льготами и заплатит только 7,5 млн. грн. В это время за счет этих поступлений будет происходить модернизация терминалов, а строительство новой взлетно-посадочной полосы возьмет на себя бюджет.

Предполагается, что аэропорт станет самоокупаемым к 2017 г. и будет обслуживать около 1 млн. пассажиров в год, что более чем в три раза превысит нынешнюю пропускную способность. Новая ВПП протяженностью 4000 м и шириной 60 м будет готова к приему самолетов в 2009 г. Также необходима реконструкция аэровокзального комплекса стоимостью 384 млн. грн. (к декабрю 2011 г.). После реконструкции МА «Донецк» сможет принимать 1500 тыс. пассажиров в час. Однако этого недостаточно, поэтому сегодня ведутся переговоры о сотрудничестве с Луганской областью. Будет также задействован аэропорт Мариуполя. Кроме того, не исключено создание временных терминалов.

Днепропетровск

Перепланирование инфраструктуры в Днепропетровске начинает постепенно набирать обороты. Вслед за проектами стадиона «Днепр», дорожной развязки, новых станций метро местные власти взялись и за аэропорт «Днепропетровск», планируя довести его до международных стандартов. Все эти планы днепропетровские чиновники обещают выполнить до октября 2011 г. Кроме того, в ходе чемпионата дополнительно будут использованы ближайшие аэропорты Кривого Рога и Запорожья, но их также необходимо «подтянуть» к европейским образцам.

Сейчас продолжается поиск инвесторов и авиакомпаний для реконструкции всех трех аэропортов, но, в первую очередь, решается судьба «Днепропетровска». В январе-феврале 2009 г. состоится конкурс по продаже всего имущественного комплекса. Только на реконструкцию взлетной полосы требуется 300 млн. грн., а на восстановление всего аэропорта − более 1,5 млрд. грн. Его пропускная способность увеличится от нынешних 400 до 2500 человек за час.

Готовый проект реконструкции аэропорта появится в мае следующего года после того, как завершится конкурс инвесторов. Вместо старого здания появится новое стеклянное, реконструируют ВПП, также построят 12 выходов к самолетам. Также здесь будет работать пять ресторанов и две гостиницы.

Еще летом руководитель Исполнительной дирекции Евро-2012 ФФУ Иван Федоренко заявил, что Днепропетровск может потерять право на проведение Евро-2012, если не решит вопрос о строительстве нового аэропорта. По словам мэра города Ивана Куличенко, «воздушные ворота» являются объектом, в подготовке которого к чемпионату наблюдается отставание, хотя и не кризисное. «Аэропорт является госсобственностью, но раньше были созданы условия для передачи его компании «Днеправиа». Уже 5 лет идут судебные процессы, а решения суда нет», − заявил И.Куличенко.

Напомним, что городской, областной властью и Минтранссвязи подписан меморандум с «Днеправиа» (принадлежит группе «Приват» Игоря Коломойского) под гарантии одного из крупных банков, что компания выкупит этот аэропорт у государства по рыночной цене и вложит в его реконструкцию 1,2 млрд. грн. Однако «Днеправиа» меморандум не выполняет, в результате чего модернизация «воздушных ворот» не велась.

+++

Депутатская среда: национальная безопасность, кризис и немного духовности

News.liga.net

03.12.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

В среду, 3 декабря, народные депутаты Украины намерены работать в комитетах Верховной Рады.(…)

(…)Комитет ВР по вопросам семьи, молодежной политики, спорта и туризма в ходе своего заседания рассмотрит возможности увеличения размера алиментов на детей, увеличения возраста детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, имеющих право на полное государственное содержание во время обучения, а также подумает о необходимости создания специальной контрольной Комиссии ВР по вопросам подготовки и проведения в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу. (…)

+++

Александр Гливинский: На телевидении нет оснований для существования спортивной журналистики

Ирина Шуст

Pik.org.ua

03.12.08

Спортивные программы все стремительнее исчезают из экранов украинского телевидения. Они не набирают высоких рейтингов, и соответственно, каналы не могут на них зарабатывать. Действительно ли украинцы стали меньше интересоваться спортом? Об этом и об отсутствии у руководства телеканалов желания развивать спортивную тематику мы беседовали со спортивным комментатором Александром Гливинским.

Саша, два месяца тому назад канал ICTV закрыл твою программу «О футболе». Почему это произошло? Проблема с рейтингами? Спонсорами? Конфликт с руководством? Тебя спрашивали об этом раньше, но ты отказывался об этом говорить.

Да, спрашивали, но я не очень то хотел рассказывать. Что касается причин, то спонсоров можно было найти, просто Богуцкий не захотел их искать. Можно ли это назвать конфликтом? Наверное, какой-то разновидностью конфликта. Потому что, я так и не понял Богуцкого. Сначала он торопил, чтобы мы начали футбольный проект в начале марта. Тогда люди, которые занимались на ICTV маркетингом и PR-м говорили, что это проект с вертикальным взлетом, и пытались запустить его как можно скорее. Сам Богуцкий говорил, что они хотят купить трансляции, так что проект полностью соответствовал их планам. Однако в результате они ничего не купили и Богуцкий в середине сентября сказал, что он пессимист по футбольной теме. В конце сентября закончился контракт со спонсором, и он просто не давал добро рекламной службе, чтобы она искала нового. Сказал, что эта тема для ICTV не интересна. Ну, в принципе таким образом, конечно, подвел меня, потому что мы договаривались, чтобы люди еще немного поработали. Мы готовили новый спортивный проект, который я ему предложил, но из его отношения я понял, что этот пилот спортивной программы не пройдет, потому что он их не интересует.

То есть у руководства канала просто изменились планы?

Мы разговаривали с Богуцким как глухой с немым. Он говорил, что я его не слышу, я считаю, что он меня не слышал. Не слышал того, что я ему предлагал, в том числе по раскрутке канала. У него все сводилось к тому, что хронометраж должен быть короче, хотя о продолжительности программы мы договаривались с самого начала. Ну, и подход к рейтингу меня тоже удивил. У нас первая программа, которая даже не была анонсирована, вышла в 1.37 ночи, хотя в программе было указано в 1.20. Понятно, что при таких обстоятельствах говорить о высоком рейтинге − бессмысленно. Но уже на следующий день после выхода все ходили и говорили: как же так, почему такой низкий рейтинг? Удивляет, почему люди серьезно оценивают рейтинг неанонсированной программы. Ну, и потом, честно говоря, не хочу разбрасываться словами, но у меня были основания говорить о нехватке профессионализма у некоторых людей. Я открыто об этом сказал Богуцкому. В результате он воспринял все наоборот, будто я только себя считаю профессионалом, а все остальные не профессионалы. Хоть я не говорил обо всех, я говорил о конкретных звеньях. Хотел сделать полезное дело для канала, а сделал полезное дело себе, ушел из канала ICTV.

Саша, чем объяснить низкие рейтинги спортивных программ?

Ну, лично о своих программах я могу сказать, что, например, у «Гола» были хорошие рейтинги. Большая проблема наших футбольных программ, за исключением ТРК «Украина», в том, что у них нет постоянного времени выхода в эфир. Это касается всех спортивных программ, на всех каналах. Они выходят в эфир после фильмов по окончательному принципу. То есть существует точка отсчета − это фильм и, соответственно, время выхода в эфир спортивных программ может колебаться в пределах 30-40 минут, иногда даже часы. Все это не способствует рейтингу. А о каком рейтинге можно говорить на ICTV в последние два месяца, когда программа выходила в час ночи? Ну, доля была высокой, а рейтинг, ясно что нет.

То есть мы говорим на данный момент о непрофессионализме программной службы?

Да, на ICTV меня сначала отправляли в программную службу. Хотя, по-видимому, это можно назвать недостаточной компетентностью руководства, потому что получается − добро дали, а потом делайте, что хотите. И как здесь показать высокий рейтинг, если программу штормит и бросает туда-сюда. Ну, в принципе, в наших программ рейтинг был не плохой, но удивить взрывным рейтингом, вроде «Окон» с Нагиевым, футбольная программа не может.

Давай поговорим об аудитории спортивных программ. Понятно, что от общего количества зрителей, интересующиеся спортом составляют незначительный процент. Существует спрос на спортивные программы?

Конечно, спрос есть. Даже учитывая то, что никто не заказывал таких исследований, то есть исследований спортивной аудитории, это чувствуется. Чувствуется, когда заходишь на любой футбольный форум. О том, что «Гол» знают, я чувствовал в течение всего его существования. У меня нет сомнения, что спортивные программы любят и хотят видеть. Вот на примере «Гола» можно проследить настроения болельщиков. Я могу ошибаться во времени, но года три тому, когда мы выходили в удобное время, мы получали только комплименты, где бы мы не появлялись. А последние два года возникал только один вопрос: «Почему вы так поздно выходите? Мы бы вас хотели смотреть, почему вы так поздно выходите?». Кстати, если вспомнить 2002 год, когда мы начинали, 23.00 считалось довольно поздним временем, и нам его спокойно отдавали, а теперь прайм подвинулся к 24.00, и это стало то время, в которое нас начали ставить. Понятно, что на рекламе, которая транслируется во время кино, каналы зарабатывают больше, нежели на демонстрировавшейся во время спортивной программы. То, на чем зарабатывают деньги, вытесняет то, что полезно обществу. А я убежден, что спортивные программы более полезны для общества, нежели просто фильмы. У нас общество вообще много не думает, поэтому и телевидение, какое-то хаотичное, вкусы зрителей сложились в результате хаоса, то есть хаотичного прихода новых продуктов. И все это выработало какую-то систему ценностей у зрителя. Вот, есть какое-то мясо, которое нужно бросить стервятникам, чтобы они съели, кальмаров они есть не будут, а вот эта тухлая свинья − подойдет. И вот эту тухлую свинью нужно ставить в эфир.

Я знаю, что ты в настоящий момент ведешь переговоры с каналом ТЕТ по поводу новой программы. Почему именно ТЕТ, а не, например, Мегаспорт, аудитория которого фактически является твоей аудиторией?

Я привык работать на каналах, которые смотрят люди. Если канал не смотрят, или он локален, мне не очень интересно.

Почему тогда ТЕТ, а не «Украина»?

Ввиду того, что на ТЕТ в настоящий момент идут футбольные трансляции, он доступен для футбольной аудитории, его уважают. Этот канал есть точно во всех областных центрах. А что касается «Украины», ведь все не могут идти на «Украину». Я не привык искать легких путей, если все идут на «Украину», я считаю, что должен же кто-то защитить честь Киева. Там и так уже работает достаточно людей. Я сделаю новую команду. И в конечном итоге, кем я там буду? Мне мало быть журналистом, или комментатором. Мне хочется что-то создавать. Жаль только, что сегодня «Украине» никто не создает конкуренцию.

Какое, на твой взгляд, будущее спортивной журналистики?

Я думаю, что ситуация циклична: после падения идет подъем. В настоящий момент − падение, на телевидении вообще нет оснований для ее существования, потому что новости сведены до минимума. Фактически, коментаторство является частью журналистики, а на сегодняшний день у нас нет профессионального подхода к этому направлению. У нас много вещей не развиваются. Я считаю, что телевидение у нас проходит эволюцию, и точно так же, как и общество, должно осознать, что кроме тупого зарабатывания денег есть еще духовные ценности.

+++

Соколов готовий прийняти «дарунок» Савченка

Віктор Кошмал

Val.ua

02.12.08

Чернігівський міський голова Олександр Соколов готовий розглянути пропозиції щодо передачі футбольного клубу «Десна» місту.

Про це «Високому Валу» повідомила Ірина Синельник, радник міського голови.

«Однак жодних офіційних звернень до міськради з приводу передачі футбольного клубу «Десна» не надходило», − заявив він.

Водночас, О.Соколов вважає, що слід виважено ставитися до заяв пана Савченка.

«Дуже складно оцінювати те, чого немає. На сьогодні маємо лише одну заяву власника футбольної команди. Наскільки вона відповідає реальності і не є емоціями пана Савченка, мені судити важко», − сказав О.Соколов.

Він також підкреслив, що власник ФК «Десна» останнім часом зробив чимало заяв, окремі з яких потім були скасовані.

«Багато питань − вірити, чи не вірити заяві? Як можна подарувати те, що частково продано?», − зазначив міський голова.

О.Соколов наголосив, що на сьогодні ФК «Десна» є приватним футбольним клубом і міська влада не може втручатися у його діяльність.

«Якщо будуть ж будуть конкретні пропозиції щодо передачі його місту (хочу наголосити − не міському голові і депутатам міськради), все має відбуватися у правовому полі», − зауважив Чернігівський міський голова.

До речі, він переконаний, що обласний центр Чернігівщини і надалі матиме футбольну команду і футбол у Чернігові розвиватиметься.

+++

Футбол і «Десна» в Чернігові, були, є і будуть

Анастасія Мельничук

Ua-football.com

02.12.08

Саме такими словами почав позачергове засідання федерації футболу Чернігова Станіслав Віхров, який ще є й заступником міського голови.

У вівторок 2 грудня чернігівські футбольні функціонери зібралися, щоб обговорити ситуацію, яка склалася навколо ПФК «Десна-Партнер» після заяви президента клубу про те, що він дарує футбольний клуб місту.

Обіцянка-цяцянка?

Станом на 12 годину 2 грудня в міську раду не надходило жодного офіційного документу чи листа від керівництва футбольного клубу. Тобто поки що розмови про «подарунок» залишаються лише розмовами. Більше того, передати приватну структуру, якою сьогодні є футбольний клуб «Десна-Партнер», державі неможливо. Відразу ж виникнуть питання щодо корупційних дій. Треба буде шукати юридично грамотний вихід. Отже, про всі майбутні зміни можна говорити лише в умовному способі: що буде, якщо пан Савченко виконає свою обіцянку.

Гроші будуть. Але скільки?

Якщо все ж перехід клубу у власність міської громади відбудеться (або повернення на старі позиції існування клубу, як громадської організації), то місто не дозволить Чернігові і «Десні» зникнути з футбольної мапи України. За словами пана Віхрова, формування бюджету міста на 2009 рік в стадії завершення, і знайти додаткові кошти на утримання клубу вкрай важко. Але заступник мера запевнив, що напризволяще клуб міська влада не залишить. Звісно, що озвучені Савченком витрати в розмірі 14 мільйонів гривень на рік, місто не потягне. Але, гроші будуть знайдені.

Для довідки − в бюджеті на 2007-й рік «Десні» (тоді ще без Савченка) було виділено 1 мільйон 198 тисяч гривень.

Камінь в город

Не втримався голова міської футбольної ї федерації і від коментарів діяльності Олексія Савченка на посаді президента клубу. Він оцінив його діяльність як футбольного менеджера безсистемною і вкрай невдалою − за менш ніж півтора року в команді змінилося три керівника клубу, два тренери, а при підборі футболістів акцент робився на іногородніх.

− Скорее всего, футбол нужен был ему (Олексію Савченку, − прим.авт.) для раскрутки своего имени в политической жизни города… В футболе он ничего не достиг. Команда, занимавшая передовые позиции в первой лиге (сумнівна характеристика, − прим.авт.) сегодня занимает не то место, на котором она находится. «Десна» должна занимать намного более высокие места (з мільйоном гривень на рік?! − прим.авт.)…

В такое экономически проблемное время президент просто бросает команду Это не мужской поступок. Можно сказать, что нас подставили…

Також було оголошено і про те, що разом з клубом в такому випадку місту будуть подаровані і існуючі борги з заробітної плати, з оренди і т.д.

Вперед в минуле?

Після офіційного підтвердження «подарунку» буде створено робочу групу, яка визначить подальші засади існування «Десни». Не було спростоване й припущення, що до керівництва клубу в такому разі повернеться колишній президент Іван Чаус, який зараз президентствує в «Поліссі» (Добрянка), що виступає в Чемпіонаті області і навесні готується стартувати в аматорському Чемпіонаті України. В такому випадку логічно буде вести мову і про повернення колишніх футболістів − Валентина Круковця, Олександра Кожем’яченка та інших, від послуг яких свого часу відмовилися в «Десні-Партнер».

Формування команди буде відбуватися за старим принципом − перевага буде надана вихованцям чернігівського футболу, які грають в інших клубах (кілька сезонів до приходу Олексія Савченка в клуб на поле у складі «Десни» виходило по 8-9 місцевих футболістів, − прим.авт.).

І знову пан Віхров не забув закинути нинішньому керівництву кадрову політику, яка не дозволяє місцевим талантам пробиватися в команду.

− У нас много спортивных школ. Неужели там нельзя было найти талантливых ребят, которые бы играли в футбол? А платить такие деньги чужим… Я отношусь нормально к людям любого цвета кожи, но наш интересный футболист, с иностранной фамилией, на поле практически не выходил (а оце вже неправда, або неволодіння інформацією, Мамаді Сангаре, на якого натякає президент міської федерації футбол, є основним захисником команди, − прим.авт.).

Залишилося почекати. Але якщо Олексій Савченко виконає свою обіцянку (погрозу?), то справою честі для нинішньої влади буде не допустити розвалу чи падіння вниз у турнірній таблиці футбольної команди «Десна». На майбутніх виборах мера це обов’язково буде пригадано.

+++

Готель «Вікторія» (Харків) отримав сертифікат відповідності класу «чотири зірки»

 

Володимир Фоменко

Укрінформ

02.12.08

Готель «Вікторія», що входить до групи «Будівельний альянс «Моноліт», пройшов сертифікацію на відповідність рівню «чотири зірки», − передає кореспондент УКРІНФОРМу. «Вікторія» − перший у Харкові готель, який відкрився після того, як стало відомо про проведення в Україні Євро-2012.

 

Сертифікацію проведено державним підприємством Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів («Укрметртестстандарт»). Дане підприємство досліджувало на відповідність заявленому рівню класності повний спектр послуг, що надаються,  зокрема, з точки зору виконання вимог безпеки життя та здоров'я гостей, збереження їхнього майна, достатньої кваліфікації, досвіду та знань у обслуговуючого персоналу, організації контролю якості, стану роботи із замовниками. Представники сертифікаційної комісії здійснили вибіркову перевірку послуг, що надаються.  Крім того, «Укрметртестстандарт» підтвердив, що ресторан у готелі «Вікторія» відповідає класу «вищий», про що також видано відповідний сертифікат. Найближчих три роки представники «Укрметртестстандарту» будуть здійснювати технічний нагляд за сертифікованими готельними послугами.

    

Як раніше повідомляв УКРІНФОРМ, у травні поточного року в Харкові  відкрився бізнес-готель «Вікторія», побудований компанією «Моноліт» будівельний альянс». Сьогодні готель знаходиться в управлінні одного з підприємств групи − компанії «Нестсервіс».

    

«Моноліт» будівельний альянс» інвестував у будівництво готелю загальною площею 2,8 тис. кв. м близько 30 млн грн. Президент компанії Анатолій Перадзе відзначив: «Для «Моноліту» принципово важливо зробити свій внесок у підготовку чемпіонату Європи та показати, що в Харкові здатні забезпечити приїжджих найкращими умовами проживання. Крім того, «Вікторія» − перший наш досвід з розвитку готельного бізнесу, і від його успішності багато в чому буде залежати доля цього напрямку діяльності компанії».

    

У готелі 28 номерів, обладнаних відповідно до сучасних технологій, зокрема,  охоплених безкоштовним провідним Інтернетом та  Wi-Fi.  Тут нараховується 4 номери рівня «стандарт», 18 − рівня «суперіор», 5 напівлюксів та одні апартаменти. У готелі також є обладнаний конференц-зал, SPA-центр, ресторан європейської кухні, розташована у внутрішньому дворі безкоштовна парковка, що охороняється.  Вартість добового проживання складає від 400 грн у «стандарті» до 1900 грн у апартаментах.

   

ТОВ «Моноліт» будівельний альянс» − одна з найбільших будівельних компаній Харкова. Заснована в 2003 році. Компанія є головним підприємством групи компаній «Будівельний альянс «Моноліт», в яку входять понад 15 фірм, що виконують широкий спектр робіт та послуг у сфері будівництва.

+++


Интернет − негативные оценки

Алексей Савченко: « Я ставлю многоточие ... «

Football-cn.at.ua

02.12.08

Відтепер позиція власника футбольного клубу «Десна» вільна. Олексій Савченко покидає чернігівську команду через рішення ФФУ про його відсторонення від футболу за відверті правдиві слова про корупцію в українському футболі. На останній зустрічі з футболістами вже колишній президент зазначив, що вони повинні знати − крапку у розвитку футболу на Чернігівщині він не ставить, а ставить три крапки.

Олексій Савченко покидає посаду президента футбольного клубу «Десна». Клуб він очолював півтора роки. Це вимушений крок.

Тиждень тому, Федерація футболу України прийняла рішення відсторонити пана Савченка від футбольної діяльності за його різкі висловлення про корупцію в українському футболі.

30 листопада у головній футбольній програмі країни «Футбольний уїк-енд» пан Савченко повторив, що «Десна» − єдиний клуб першої ліги, який не платить суддям.

− Я повернусь у футбол, коли будуть зрозумілі правила гри, − звернувся Олексій Савченко до гравців «Десни».  А наостанок додав. − Головне, що я не ставлю крапку, а ставлю три крапки. Це ви всі повинні знати.

Футболісти розповідають, що з появою Олексія Савченка «Десна» стала схожа на клуб європейського рівня.

Для спортсменів почали створювати хороші умови проживання та розвивати матеріально-технічну базу для тренувань.

− З приходом Олексія Юрійовича почалися миттєві зміні на краще, − зазначає Юрій Козаченко, адміністратор ПФК «Десна-Партнер». − Наприклад, багато разів на виїзди команда добиралася літаком, зникли будь-які проблеми з формою та іншим знаряддям для тренувань. Багато футболістів отримали автомобілі.

Футболісти розповідають, що тепер вже колишній президент більш подобається їм як людина. Крім того, Олексій Савченко − хазяїн свого слова, він їх ніколи не підводив.

− На початку, коли ми вийшли в першу лігу та відіграли декілька матчів стабільності не було, особливі проблеми були з платнею, яку нам постійно затримували, − згадує Андрій Панчук, гравець «Десни». − Коли прийшов Олексій Юрійович, він одразу ж з нами розрахувався, погасив усі заборгованості попередніх власників. Взагалі ніяких проблем під час його президентства ми не відчували, все, що він обіцяв − своєчасно виконував.

Тепер позиції інвестора клубу вакантна. Кожен може продемонструвати свою підтримку чернігівському футболу.

Підписатися на новини