Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
«Буря у склянці» або кризові «80%» українського Євро-2012 (післямова)
Андрій Мороз
Unian.net
07.11.08
Останні два дні жовтня та перші дні листопада ознаменувалися не лише приходом справжньої осені з морозними ночами і туманними ранками. Вони запам’ятаються надзвичайним інтересом і зацікавленістю до теми проведення в Україні та Польщі чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
При цьому, тема ЧЄ-12 виявилася настільки актуальною, що зачепила серця громадян обох країн, починаючи від самих вищих державних мужів і до звичайних простих людей, які бачать цих «самих вищих державних» лише в телевізорі.
Але привід ніяк не був пов’язаний з успіхами чи революційними зрушеннями у підготовці чемпіонату. Навпаки, привід був неприємний. Однак відбулося все швидко, як під час бурі − різке загострення ситуації, грім, блискавки, гострі висловлювання, а потім таке саме різке зменшення пристрастей та перехід до штилю. Пропонує обернутися назад і ще раз все проаналізувати.
30 жовтня заступник глави Національного агентства України з Євро-2012 Євген Вілінський робить заяву про нібито призупинення робіт на 80% об’єктів Євро-2012 і відставання нашої країни від графіків підготовки турніру. Цього ж дня в Польщі обрали нового керівника Федерації футболу Гжегожа Лято, який на запитання стосовно заяви Вілінського відреагував досить оригінально − мовляв, Польща точно буде готова, а якщо її партнер ні, то вона проведе турнір з Німеччиною.
Реакції української влади довго чекати не довелося − наступного ж дня Міністерство у справах сім’ї, молоді і спорту направило офіційний запит польським колегам з проханням розтлумачити слова Лято.
Головні ньюзмейкери скандальних новин теж зрозуміли свої помилки, напевно, кинувши оком на Інтернет − вся «павутина» була забита їхніми словами в різних інтерпретаціях та коментарями до них. Тому уже вранці 31 жовтня Євген Семенович пояснював, що його не так зрозуміли і «вирвали з контексту», а Гжегож Лято спростував свої слова, зауваживши, що його спровокувала українська журналістка.
Але маховик було запущено і буря у склянці води закрутилася − голова Нацагентства з Євро-2012 Євген Червоненко, захищаючи свого заступника, також наголосив, що того не так зрозуміли і обурився словами Г.Лято. Президент ФФУ Григорій Суркіс в черговий раз назвав будь-які заяви про можливу заміну України або Польщі в якості країни-господаря Євро-2012 «інсинуаціями західних ЗМІ з метою дискредитувати обидві держави». А принагідно ФФУ ще й пройшлася по своїх «колегах» з підготовки до турніру, запідозривши чиновників Нацагентства у «зловживанні посадовим положенням, яке потягнуло за собою негативні для країни наслідки». Своє авторитетне слово сказали і віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник і, навіть, президент Польщі Лех КАЧИНСЬКИЙ.
3 листопада, з самого початку нового тижня, інформаційний простір був атакований другим ешелоном урядової команди − у понеділок заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Ростислав Карандєєв, щойно прибувши зі Львова, відразу ж поїхав на зустріч з журналістами. Враження від спілкування залишилися неоднозначні − майже півторагодинний монолог, лейтмотивом якого було наступне: « з Євро-2012 у нас все добре. Є питання, але вони вирішуються в робочому порядку». Потрібно зазначити, що це не далеко від істини − проблеми є, але не критичні (у кого їх зараз немає!). В цілому ми рухаємося за графіками, погодженими з УЄФА.
Наступного дня, у вівторок 4 листопада, інший високопосадовець, заступник міністра економіки Юрій Вітренко немилосердно засипав «гуманітаріїв» із мас-медіа цифрами − вартість проектів, завдань, робіт, видатки з різних джерел фінансування, відсотки і все в розбивці по роках та періодах підготовки. Ця зустріч також засвідчила, що фінансова криза поки що не впливає на підготовку до чемпіонату Європи 2012 року − держава стабільно фінансує визначені урядовою програмою проекти, а пік будівництва готелів запланований на 2011 рік. До того часу, мовляв, криза вщухне й інвестиційні кошти потечуть в нашу економіку.
Цього ж дня завершив заспокоювати розбурхану громадськість Іван Куліченко, міський голова Дніпропетровська, після відвідання якого, власне, і здійнялося стільки шуму. Він теж проінформував, що всі роботи проходять за графіком без серйозних затримок. Лише поскаржився на те, що з Держбюджету не дали 50 млн грн на реконструкцію міських доріг. Але й цю проблему місто вирішило, тому що відкриття «Арени Дніпро» вимагало нових під’їзних доріг. Тому місто і залізло в борги, але новенький асфальт постелило.
Відповідаючи на все те ж запитання про «80%» Іван Куліченко зауважив, що не може говорити про всю Україну, бо не має таких даних, однак підкреслив, що «це точно не про Дніпропетровськ».
Все, за три робочі дні інцидент вичерпано, але неприємний осад, як кажуть, залишився. Точніше, залишилися запитання − а чи взагалі ця гучна історія мала хоч скільки серйозні підстави з’явитися? Невже світова фінансова криза так вплинула і у нас все так погано? І кому взагалі вигідно поширювати подібні скандальні повідомлення у всесвітній мережі без перевірки їх достовірності і встановлення подробиць?
Відповідаючи на перше запитання, однозначно можна сказати, що слова Євгена Вілінського були дійсно вирвані з контексту і його думку перевернули «з ніг на голову». В розмові з автором Євген Семенович підкреслив, що мова йшла саме про інфраструктуру розміщення, а оскільки всі готелі до ЧЄ-12 будуються за кошти інвесторів, у нинішній економічній ситуації більшість з них, цілком логічно, відчувають певні труднощі з фінансуванням. А щодо Дніпропетровська, то у заступника голови Нацагентства є зведена відомість по роботам на всіх об’єктах Євро-2012 регіону, в якій навпроти більшості готелів стоїть − «призупинено». Тож, цілком справедливо, що на конкретний момент перевірки роботи були дійсно призупинені.
Тепер про слова Гжегожа Лято. Ми не знаємо, в якій обстановці він зробив таку недолугу заяву щодо України. Але якщо зібрати до купи все, сказане з цього приводу в Україні, і додати власний досвід роботи у ЗМІ, то складається наступна картинка. Сповнений емоцій після обрання керівником польського футболу Гжегож Лято, напевне, перебуваючи у стані ейфорії, відповідав на всі поставлені йому питання, не особливо обдумуючи і зважуючи свої слова. Найімовірніше, це були роздуми в слух, що, в тім, не знімає з нього відповідальності. А якщо ще колега-журналіст, відчувши атмосферу піднесення, поставив «належним чином» запитання, а потім творчо «обробив» відповідь − то ми й отримали ще одну гучну заяву. У відповідь.
Наразі все скінчилося, стосунки з’ясували, єдність українсько-польської команди підтвердили. Можна спокійно працювати далі і свою енергію витрачати на пошук можливостей продовжувати роботи в нинішніх непростих економічних умовах.
Але з цієї вкрай неприємної історії потрібно зробити висновки всім причетним до Євро-2012 і в Україні, і в Польщі. По-перше, потрібно навчитися максимально виважено ставитися до будь-яких тез, що стосується ЧЄ-12, і особливо не дуже приємного змісту, перш ніж їх озвучити. Це стосується не лише чиновників, а й тих, хто тиражує їхні слова в інформаційному просторі. Адже не завжди спікер словами точно передає свою думку, тому, на мій погляд, перш ніж публікувати подібну «надзвичайно сенсаційну» новину не зайвим було б перевірити її або уточнити у того, хто її озвучив. Ні в якому разі не закликаю до якогось прояву цензури, але потрібно усвідомити, що скандал навколо Євро-2012 відрізняється від гучних політичних «викриттів» чи пліток навколо життя артистів.
По-друге, дякуючи інформаційному сплеску, і країна, і зацікавлені особи за її межами дізналися, що світова економічна криза не створила критично небезпечних перешкод для ЧЄ-12. Так, виникли додаткові труднощі, але вони не впливають радикально. І це радує.
Ще одна, можна сказати, позитивна оцінка − спостерігаючи надактивність українських чиновників можна зробити висновок, що вони усвідомили роль Євро-2012 для держави і ставлять його вище особистих чи партійних інтересів. Мабуть, відчувають свою відповідальність. Тому й ринулися з усіх сторін заспокоювати. Але от щодо адекватності нашої реакції, то потрібно відзначити, що Євген Червоненко жодного слова не сказав своєму заступнику, по крайній мірі публічно, а обурився лише словами Лято. Чому − корпоративна етика, чи щось інше, невідомо. А от міністр спорту Юрій Павленко був більш принциповим − Гжегож Лято неправий, але й по своїм чиновникам зробимо висновки (не мав права Вілінський говорити так категорично!).
Щодо того, кому вигідно роздмухувати напруженість, однозначно відповісти важко. Та й пошук потенційних супротивників − справа невдячна. Краще сказати, кому не вигідно − нам з Польщею і УЄФА.
Тож, кинувши поглядом назад, давайте визнаємо − реального приводу для скандалу не було. Підготовка триває і в Україні, і в Польщі. І там, і там є проблеми, їх вирішують, над ними працюють. В кінці кінців, ніхто ж не обіцяв спокійного, безперешкодного процесу і ми знали, на що йшли, вступаючи у боротьбу за право стати господарями турніру 2012 року.
І ще одна теза − все, що стосується чемпіонату Європи, дуже серйозно сприймається керівництвом УЄФА. Можливо, ми, за останні чотири роки, звикли не сприймати дуже серйозно заяви вітчизняних політиків, це їхня провина, але з Платіні і командою жартувати не можна. Ціна − майбутнє держави. Вибачте за високопарність, але це так − ми маємо унікальну нагоду, один із тисячі шанс за чотири роки хоча б наполовину наблизити своє життя до сучасного європейського рівня. Головне тут не спорт, а інше − сучасні дороги, аеропорти, залізниці, рівень і культура обслуговування. Бо інакше, еволюційним шляхом, з нашими «трьома гетьманами на два українця» нам не вистачить і століття.
Крім того, потрібно пам’ятати, що УЄФА не розглядає кожну країну окремо. Рішення в Бордо − немає України, немає й Польщі, і навпаки. «Дві країни − один турнір», панове!
Тому пропоную згадати слова президента ФФУ Григорія Суркіса, який образно, але вдало сказав про Євро-2012 − «це дуже делікатна рослина, яка реагує на будь-які зміни клімату, де її збираються не тільки виростити, але й зібрати плоди за чотири з невеликим роки».
А від себе хочу додати − давайте проявляти більше патріотизму і пильності, не створювати проблеми на рівному місці, вони самі нас знайдуть. А Євро-2012 − це справа нашої країни, нашої честі і наше з вами майбутнє.
+++
Харківський Університет ЦЗ України готується до «Євро − 2012»
Jeynews.com.ua
07.11.08
Харків − один із лідерів виконання програми підготовки до Чемпіонату з футболу «Євро − 2012». А ректор розміщеного у місті Університету цивільного захисту України Володимир Садковий вважає, що у питаннях безпеки проведення «Євро-2012» підрозділи МНС «гратимуть першу скрипку», в складі яких будуть і випускники цього навчального закладу МНС. Наші фахівці неодноразово брали участь у розробці плану проведення відповідних тактичних навчань. Навички курсантів щодо надання першої медичної допомоги та безпосередня їхня участь у виїздах із бойовими обслугами МНС на надзвичайні події за екстреними викликами служби «112» будуть ураховані у плані занять та навчань.
У місті триває будівництво об’єктів до Чемпіонату. А міжнародні стандарти будівництва вимагають міжнародних норм безпеки людей, як основної із запорук успішного проведення цього заходу.
Лариса Кошеварова, Університет цивільного захисту України.
+++
Кризис кризисом, но Металлист будет строиться (решение)
Дмитрий Стриженко
Dozor.kharkov.ua
07.11.08
«Инспекторы УЕФА не будут спрашивать: кризис или не кризис. У них есть только два критерия: город готов к Евро-2012 или не готов», − подчеркнул Харьковский городской голова Михаил Добкин.
Об этом он заявил в ходе обсуждения вопроса о внесении изменений в бюджет на 2008 год.
М. Добкин отметил, что несмотря на кризис, Харьков не имеет права свернуть работы по подготовке к Евро-2012. Субвенция в размере 15 млн. грн. будет направлена в областной совет.
Решение поддержали 80 депутатов.
М. Добкин также подчеркнул, что в Харькове на всех объектах Евро-2012, кроме гостиниц, строительство не останавливается, несмотря на кризис.
+++
6-го листопада відбулося засідання Дисциплінарного Комітету ПФЛ України
Pfl.com.ua
07.11.08
6-го листопада відбулося засідання Дисциплінарного Комітету ПФЛ України
Рішенням ДК ПФЛ футболіста Кармаліту Є. («Оболонь» Київ), вилученого з поля 28.10.2008 р. у матчі 1/8 фіналу розіграшу Датагруп Кубка України «Оболонь» Київ − «Ворскла» Полтава за удар суперника ногою в боротьбі за м’яч, відсторонено від участі у змаганнях на один матч.
Докладніше про рішення ДК ПФЛ ви можете подивитись у розділі ПОСТАНОВИ.
При використанні інформації сайту посилання на Прес-службу ПФЛ України обов’язкове.
+++
«Семин выходит из тени Лобановского, чтобы возродить Киев»
Fcdynamo.kiev.ua
07.11.08
Авторитетная британская газета The Guardian в свете успешных выступлений «Динамо» в Лиге чемпионов и предстоящего матча в Лондоне с «Арсеналом», опубликовала материал журналиста Джонатана Вилсона (Jonathan Wilson) «Семин выходит из тени Лобановского, чтобы возродить Киев». Предлагаем его вашему вниманию.
«Арсенал» остерегается: после смерти лучшего за всю историю тренера команды, нынешний наставник вдохнул в «Динамо» новую жизнь.
Говорят, прошлые выступления не гарантируют успеха в будущем. Болельщики «Арсенала», помнят, как «Манчестер Юнайтед» «вынес» «Динамо» в прошлом сезоне, разгромив их в Украине со счетом 4:2 и 4:0 на «Олд Траффорд», и это может их подбодрить накануне сегодняшнего матча Лиги чемпионов против украинцев, но в этом сезоне наши соперники совершенно в другом состоянии.
В прошлом году процесс, который начался после того, как Валерий Лобановский скончался в Запорожье в 2002-м году, достиг своей кульминации. Его гениальность заключалась в способности выявить и развить то, что он видел, таким образом, что это нашло свое воплощение в трех великих достижениях команды в разное время − победах в Кубке обладателей Кубков в 1975 и 1986 годах и игре полуфинале Лиги чемпионов в 1999-м. Никто из тех, кто напрямую отвечал за изменения хода событий, не мог добиться такого продолжительного успеха.
После его смерти все последующие тренеры «Динамо» − Алексей Михайличенко, Йожеф Сабо, Леонид Буряк, Анатолий Демьяненко и Олег Лужный − бывшие игроки Лобановского, − казалось, боялись отклониться от его модели, так как всегда себя спрашивали: «А что бы сделал Валерий Васильевич?». В этом однажды признался Сабо.
Застой в футболе почти всегда приводит к гниению и разрушению, но модель, которую они воспроизводили − аналогична той, которую утвердила лаборатория Лобановского для сопоставления статистической информации с разработкой тренировочных программ, − до сих пор оставалась в действии, но теперь, кажется, от нее постепенно отказываются. По словам вице-президента «Динамо» Сергея Полховского, который долгое время сотрудничал с Лобановским, великий тренер боролся до конца своей жизни за то, чтобы примириться не столько с условиями современной игры, сколько с особенностями современного общества.
Ранее он мог властвовать над игроками, но в последнее время, особенно с наплывом иностранных футболистов в Украину, тенденция заключалась в том, что они могли угрожать уходом из команды, если их попросят выполнять роль, в которой они не чувствовали себя комфортно. Расцвет футболистов, которые играли в 1999 году, основан на том, что они были выращены в академиях, которые финансировались государством и были последним криком «Ура!» отжившей свое эры.
В прошлом сезоне, когда в «Динамо» сменилось три тренера, команда проиграла все шесть матчей в групповом этапе Лиги чемпионов при разнице забитых и пропущенных мячей −15, и безнадежно шла ко дну, что очевидно свидетельствовало о необходимости радикальных изменений.
Восемь месяцев назад было принято неоднозначное решение назначить главным тренером команды российского специалиста Юрия Семина, который начал с немедленной «чистки» состава команды и внедрения своего видения игры. В основном, это простое возвращение дисциплины, на которой основывался успех Лобановского, и ничего больше. «Мы повесили список штрафов над кроватью каждого футболиста», − объяснил президент клуба Игорь Суркис. − «Если придешь поздно, − ты должен заплатить. Если от тебя пахнет алкоголем − также плати. После этого все проблемы отпали сами собой. Никаких исключений или апелляций. Раньше вокруг этого разворачивалась настоящая драма, но сейчас все просто».
Командный дух и самодисциплина − это ключевые слова. «После матча ребята собираются на третьем этаже стадиона и делятся своими впечатлениями от игры, − продолжил Суркис. − Если очень хочется, они могут выпить бокал пива прямо в присутствии тренера. И никто не тянется за вторым, так же, как не идет в бар или ночной клуб, как было раньше. Я верю, что управление командой должно обязывать игроков придерживаться строгого режима, так как это было при Лобановском. Однако, сейчас мы живем в другой стране. Сейчас мы не можем постучать в дверь футболисту после 23.00 и спросить, чем он занимается. Но у самих ребят должна быть ответственность за свои действия. Это то, чего сейчас хочет добиться Юрий Семин».
Семин также привнес значительные изменения в состав. С тех пор, как бразильский центральный защитник Бетао перебрался из «Коринтианса» в «Динамо», он не может не впечатлять, точно так же, как и хорватский полузащитник Огнен Вукоевич, который пришел из «Динамо» Загреб. Но больше всего говорят о тех, с кем простился тренер. «Мистер Семин отправил Ринкона, Родриго и Клебера в Бразилию, а когда-то они были нашими ведущими игроками, − сказал Суркис. − Но команда движется вперед и продолжает добиваться одного успеха за другим. Спортивный директор из «Лиона», который сам является бразильцем, однажды сказал мне, что два бразильца в команде − это очень хорошо, три − катастрофа, а четыре − трагедия. Это была как раз наша ситуация».
Бетао − единственный бразилец, который остался в «Динамо»; «Шахтер» Донецк, который битком набит бразильцами, в этом году показывает плохие результаты. Так что, в этой теории, возможно, есть что-то рациональное. Во всяком случае, в Европейской среде. Но так же, как и все остальное, стратегия имеет много общего с широко распространенной негативной реакцией на стремление к существующей экзотичности, которая доминировала в мышлении больших клубов в бывшем СССР на протяжении последнего десятилетия.
Успех Семина едва ли может быть оспорим. В прошлом сезоне игра «Динамо» в достаточной мере улучшилась. Этого хватило чтобы занять второе место в украинском чемпионате и пройти квалификацию к Лиге чемпионов. Сейчас «Динамо» снова идет вторым, выиграв пять из семи матчей в этом сезоне. Для большей убедительности отметим, что они также разгромили «Спартак» из Москвы со счетом 4:1 дома и на выезде в третьем квалификационном раунде, а Исмаэль Бангура, гвинейский нападающий, и молодой украинец Артем Милевский продемонстрировали колоссальное взаимопонимание.
«Арсенал» проиграл в Киеве только в двух выездных матчах, но в этот раз ему не придется встретиться с бешеными клаксонами «Олимпийского». Национальный стадион закрыт на реконструкцию перед Евро-2012, так что «Динамо» будет играть на своем стадионе имени Валерия Лобановского. Он намного меньше и не такой глубокий (более плоский), чем «Олимпийский», но вполне возможно, что «Динамо» чувствует себя на нем гораздо комфортнее. Так же ранее поступил и сам «Арсенал», когда вернулся на «Хайбери» после эксперимента с проведением матчей Лиги чемпионов на «Уэмбли». Конечно, с памятником Лобановскому и мемориалом четырем игрокам, убитым после Матча Смерти в 1943 году, когда «Динамо» обыграло «Люфтваффе», на нем присутствует более страстный и фанатичный дух.
Насколько этот фактор окажется решающим, сказать невозможно. Но Лужный, который сейчас работает ассистентом Семина, твердо уверен, что «Динамо» может победить. Наверняка известно лишь то, что они не будут услужливыми простаками (козлами отпущения), как в прошлом году. Как предположил Арсен Венгер, ничья была бы очень хорошим результатом для «Арсенала».
+++
Кинах: антикризисный закон должен быть усилен
Newsukraine.com.ua
07.11.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
В ходе круглого стола «Пути выхода из экономического кризиса» в Украинском союзе промышленников и предпринимателей представители реального сектора экономики и деловых кругов, ученые, аналитики, лидеры общественных организаций отметили, что антикризисный закон необходимо дополнить.
В частности, президент Украинского союза промышленников и предпринимателей, народный депутат Украины от Партии регионов Анатолий Кинах, отрывая заседание круглого стола, заявил, что предложения объединений промышленников, предпринимателей и работодателей о необходимости консолидации усилий власти и деловой общественности в поиске путей выхода из экономического кризиса «будут направлены в структуры власти и станут основой дальнейших консолидированных действий».
Кинах в очередной раз подчеркнул, что украинская экономика экспортно ориентирована и поэтому очень чувствительна. По его словам, «снижение экспорта привело к очень серьезной ситуации в металлургии».
Также депутат от ПР отметил ,что «антикризисный закон − это небольшая верхушка айсберга… Он должен быть усилен… чтобы не допустить дальнейшего охлаждения экономики Украины». Кинах подчеркнул, что нарабатывать законопроекты, усиливающие антикризисный закон, необходимо не только представителям власти, но и представителям бизнеса. В частности, по его словам, объединения промышленников, предпринимателей и работодателей считают, что антикризисный пакет необходимо дополнить следующими мерами: предусмотреть стимулы для реального сектора экономики с целью усиления инновационно-инвестиционной составляющей; предусмотреть меры для реального доступа предпринимателей к кредитным ресурсам; создать условия для ускорения амортизации, модернизации основных фондов, рефинансирования прибыли в развитие предприятий; предпринять максимум усилий для развития внутреннего рынка для того, чтобы направить туда продукцию металлургической, химической, строительной, машиностроительной отраслей, агропромышленного комплекса и пищевой промышленности; ускорить реализацию проектов Евро-2012 в комплексе всех инфраструктурных работ, в частности строительство спортивных объектов, отелей, аэропортов, дорог и т.д.; прекратить беспрецедентной проникновение на внутренний рынок импортных товаров, в первую очередь тех, аналоги которых производятся в Украине; принять стимулирующие меры для поддержки украинского экспорта; предоставить реальную поддержку малому и среднему бизнесу; принять специальную программу по преодолению негативных тенденций в сфере занятости, которая будет содержать государственнический протекционизм отраслей, оказавшихся в зоне риска; на базе предпринятых мер принять дополнения к бюджету-2008, разработать и принять государственный бюджет-2009. (…)
+++
За членство в неофициальных фан-клубах украинских любителей футбола будут приговаривать к семи годам лишения свободы
М.Трехизбенский
Cxid.info
07.11.08
Билеты на футбольные матчи будут продаваться только по предъявлению документа удостоверяющего личность, а за членство в неофициальных фан-клубах будут приговаривать к семи годам лишения свободы. Такие нормы содержит в себе новый закон Украины «Про заходи безпеки під час проведення змагань серед професіональних футбольних клубів» зарегистрированный в среду народным депутатом от НУНС Александром Донием.
Законотворец Доний, вероятно, не разу не бывавший на стадионе во время футбольного матча и слабо разбирающийся в тонкостях «футбольной жизни», решил все проблемы связанные с так называемыми «футбольными фанатами» покончить раз и до 2012 года. Решение простое, как все гениальное − запретить!
Народный депутат, входящий в «Демократическую коалицию» действует в лучших традициях сталинского тоталитаризма. Теперь чтобы посетить выездной матч своей команды, использовать атрибутику профессионального футбольного клуба, необходимо быть членом официального фан-клуба, а создание и деятельность по поддержке любимой команды, как то по-другому, запрещена.
Цитата:
«Члени офіційного фан-клубу мають право на :
− отримання карти учасника офіційного фан-клубу, яка дозволяє відвідувати всі домашні офіційні ігри професіонального футбольного клубу;
− відвідування виїзних офіційних ігор професіонального футбольного клубу;
− відвідування відкритих тренувань професіонального футбольного клубу, зустрічей з гравцями і тренерами команди, організаторами яких виступає професіональний футбольний клуб або Офіційний фан-клуб;
− отримання атрибутики професіонального футбольного клубу;
− можливість отримання роботи в структурі Офіційного фан-клубу.
Діяльність фан-клубів не під егідою професіонального футбольного клубу забороняється».
Дальше − больше, оказывается деятельность организаций самодеятельных болельщиков, даже ранее зарегистрировавшихся как общественные организации, не только запрещается, но и уголовно преследуется.
Цитата:
«Створення неофіційного фан-клубу професіонального футбольного клубу, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників таких організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення діяльності чи координації дій об`єднань таких організацій або організованих груп − караються позбавленням волі на строк від двох до семи років».
Кстати, тут у авторов Закона недоработка. Они никак не определили ответственность участников фан-клубов команд Украины, находящиеся за рубежом. У многих команд такие неофициальные существуют в нескольких десятках стран мира. Вероятно, тут надо бы Интерпол подключать.
Короче, больше трех не собираться. А если и собираться, например, на стадионе, то исключительно под жестким контролем. Не так давно украинцы покупали железнодорожные билеты только по предъявлении паспорта, потом эту норму отменили, вроде как недемократично, все − таки в Европу стремимся. Пан Доний стремится к Евро-2012, и как настоящий демократ предлагает покупать билеты на футбольный матч только при удостоверении личности.
Цитата:
«Продаж квитків та сезонних абонементів на офіційні ігри здійснюється через електронну систему по пред’явленню документа, який засвідчує особу.
Дані про осіб, які придбали квитки та сезонні абонементи передаються адміністрацією стадіону Уповноваженому державному органу та Службі безпеки професіонального футбольного клубу».
Ну, если про демократию демократ Доний знает все, и как сделать законным незаконный сбор информации про граждан своей страны он тоже в курсе, то о том, что электронную систему для продажи билетов имеют в Украине всего три клуба высшей лиги, по причине ее просто сумасшедшей стоимости, помощники депутата, вероятно, ему не доложили. Хотя, возникают сразу нехорошие подозрения, а может наоборот знает, и у него собственный заводик по изготовлению электронных систем продаж футбольных билетов, зарегистрированный на тетку из Фастова?
По мнению футбольных функционеров, данный Закон взваливает всю ответственность за безопасность и поведение болельщиков на футбольные клубы, которые на сегодняшний день в большинстве своем, просто физически не в состоянии обеспечить обозначенные нормы. Необходимость содержать стюардов, и оплачивать услуги охранных агентств может финансово подорвать и так не большие бюджеты украинских команд Премьер-лиги, не говоря уже об остальных.
Данный закон полон настолько жесткими и недемократическими нормами, что пожалуй правила поведения на стадионе в Сантьяго во время захвата Хунтой власти в Чили были более лояльны. Кроме того, даже поверхностная юридическая экспертиза показывает, что закон написан людьми слабо знающими законы Украины.
Как отметил один из наших экспертов: «Мало, что законопроект написан полуграмотными людьми, т.к. у нас нет «Административного кодекса», неправильно внесены изменения в Уголовный кодекс, так он еще и грубо нарушает права человека. Надеюсь, этот Закон не будет принят».
Конечно, от нашей Верховной Рады можно ожидать всего, чего угодно, даже принятия закона, нарушающего права граждан Украины, но хотелось бы, чтобы подобные проекты обсуждались с профессионалами (в данном случае работниками профессиональных футбольных клубов) и общественностью (представителями фан-движений − официальных и неофициальных). Если у депутатов НУНС с этим не сложилось, то может в других фракциях есть разумные люди, которые понимают что такое демократия и которые любят футбол.
Пан Довний, автор данного «Закона», по совместительству еще и автор книги: «Покоління оксамитової революції. (Як нам дожити до 2009 року?)», поставил не простой вопрос перед украинскими любителями футбола: «Как им выжить до 2012 года?» . Кто сможет дать достойный ответ?
+++
Переможець конкурсу емблеми «Львів-2012» отримає 10 тисяч гривен
Portal.lviv.ua
07.11.08
Фінансово-промислова група «Росан» долучилася до організації міського відкритого конкурсу з розробки емблеми «Львів-2012» та нагородить переможця конкурсу. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Перший етап конкурсу, оголошеного міським департаментом «Євро-2012», тривав від 3 вересня до 6 жовтня цього року. Впродовж цього часу всі охочі мали змогу запропонувати власну ідею емблеми «Львів-2012», яка би була пройнята духом Львова і водночас сприяла б розвитку місцевого патріотизму, соціальній інтеграції та згуртуванню мешканців міста. Загалом, на конкурс було подано понад 200 робіт 186 учасників, серед яких були студенти вищих навчальних закладів та відомі дизайнерські колективи.
10 жовтня на засіданні журі, яке утворили відомі митці Львова, дизайнери, депутати та посадовці ЛМР, за підсумками рейтингового голосування відібрали дванадцять найкращих робіт, які вийшли у другий етап конкурсу. Роботи півфіналістів опубліковано на Інтернет-сторінках ЛМР, а також представлено в Музеї модерного мистецтва (вул. Валова 18а).
Віддати свій голос за потенційну емблему всі охочі зможуть на сайтах www.lviv.ua та www.city-adm.lviv.ua у рубриці «Євро-2012». Робота, яка набере найбільшу кількість голосів за підсумками голосування, отримає три додаткових бали до конкурсної оцінки журі у фінальному голосуванні. Зокрема, вже на сьогодні за кращу емблему проголосувало близько 650 осіб. Після цього члени журі підіб’ють підсумки та визначать остаточного переможця конкурсу з розробки емблеми «Львів-2012». Переможець конкурсу отримає 10 тисяч гривень, які й надасть ФПГ «Росан» з метою підтримки творчості мешканців міста, їх залучення до важливих подій, що відбуваються у Львові, а також з метою промоції стрімкого розвитку міста, його інфраструктури, пожвавлення життя міста у всіх сферах до 2012 року.
Спільна акція нагородження переможців конкурсу та відзначення дванадцяти кращих робіт запланована на останній тиждень листопада. Також співорганізатори конкурсу, департамент «Євро-2012» Львівської міської ради та ФПГ «Росан» запланували видання тематичного календаря.
+++
По мнению первого вице-президента Ассоциации малых гостиниц и апартаментов Украины Аллы Гергуль украинским гостиницам, с точки зрения корпоративной культуры, еще очень далеко до Европы.
Rynok.biz
07.11.08
«По уровню подготовки персонала − мы очень плохо подготовлены. На сегодняшний день, кроме тех отелей, которые имеют категории 5 звезд и 4 звезды, и где имеются соответствующие требования к персоналу и корпоративные курсы по его подготовке, никто практически не готов к Евро-2012», − сказала она в ходе конференции Клуба отельеров в рамках проекта Бизнес-Энциклопедии.
По ее словам, исправить ситуацию вполне реально. Но этому мешает фактор чисто психологический − руководители просто не хотят этого делать.
+++
Интернет − негативные оценки
Турция хочет отобрать в Украины Евро-2012
Kreschatic.kiev.ua
07.11.08
Турция готова принимать Евро-2012 вместе с Польшей и Украиной в связи с кризисом.
Об этом заявил министр спорта Турции Мурат Башесгиоглу, сообщает американское агентство Bloomberg с ссылкой на Турецкое издание Hurriyet.
Украина, которая планировала инвестировать $25 млрд., может иметь трудности с подготовкой к этому событию в связи с экономическим спадом, отмечает издание.
Турции нужно будет построить восемь стадионов в семи городах и ее экономика получит около 700 миллионов евро, если она будет принимать чемпионат, добавляет газета.