Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Турецька компанія YEDITEPE не будуватиме у Львові стадіон до Євро-2012?
Zaxid.net
06.11.08
Висловлювання турецького високопосадовця про можливе перенесення Євро-2012 з України та Польщі до Туреччини може негативно позначитись на шансах турецьких будівельних фірм взяти участь у реалізації низки проектів до Євро-2012 в Україні. Про це ZAXID.NET повідомило джерело в Кабінеті Міністрів України.
За словами джерела, "позиції турків ослабнуть, якщо Туреччина буде нашим конкурентом. Мова йде про довіру. А турки дуже хочуть отримати контракти на ремонт деяких стратегічних українських доріг, аеропорту "Бориспіль" і стадіону у Львові".
Нагадаємо, вчора, 5 листопада, державний міністр у справах спорту цієї країни Мурат Башесгіоглу заявив, що у випадку, якщо Україна та Польща виявляться неспроможними провести чемпіонат Європи з футболу 2012 року, їх готова замінити Туреччина. "У нас є чудові стадіони в Стамбулі, Анкарі, Ізмірі, Анталії та Кайсері, а при необхідності ми в найкоротші терміни можемо звести ще декілька сучасних арен. Туреччина здатна організувати чемпіонат Європи", - сказав М.Башесгіоглу в інтерв'ю місцевому телеканалу NTVSPOR.
Одним із претендентів на будівництво стадіону у Львові до Євро-2012 вважають турецьку компанію YEDITEPE.
+++
Мінтрансзв’язку розробило проект постанови Кабінету Міністрів України з метою створення умов для своєчасної реконструкції аеродрому Львівського аеропорту до Євро-2012
Mintrans.gov.ua
05.11.08
Міністерство транспорту та зв’язку України розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про створення умов для своєчасної реконструкції аеродрому державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» у рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу».
Відповідно до цього проекту постанови, аеропорт «Львів» має право виокремити автономні розділи із загального проекту реконструкції аеродрому. До цих розділів належать зокрема будівництво гідротехнічних споруд та виконання земельних робіт з планування льотного поля. Також керівництво аеропорту зможе погодити зазначені розділи з органами місцевого самоврядування, одержати дозвіл на будівельні роботи та проводити їх паралельно з розробкою та затвердженням проекту в цілому.
Крім того, у випадку затвердження цього проекту, Міжнародний аеропорт «Львів» здійснюватиме закупівлю послуг з будівництва гідротехнічних споруд та виконання земельних робіт з планування льотного поля в одного учасника без погодження з Міністерством економіки, за умови, що підрядник має досвід роботи з будівництва злітно-посадкових смуг аеродромів.
Ці заходи сприятимуть оперативнішому проведенню робіт з реконструкції аеродрому Львівського аеропорту до Євро-2012.
Зараз проект постанови знаходиться на погодженні у Міністерстві економіки та Міністерстві фінансів.
+++
Днепропетровск готовится к матчу Украина-Англия
Dnepr.mycityua.com
06.11.08
В следующем году в Днепропетровске на стадионе «Арена-Днепр» состоится матч Украина-Англия. Об этом сегодня сообщил президент федерации футбола Днепропетровской области Андрей Павелко.
«Это мачт, о котором мечтает каждая страна, каждый город. Такую важную игру Днепропетровску отдали авансом. Поэтому очень важно, чтобы наш стадион и наши болельщики были любимы игроками национальной сборной и тренерами. Тогда мы сможем конкурировать через два года с новыми стадионами, когда откроется «Олимпийский» и «Донбасс-арена», - говорит Павелко.
Президент футбольной федерации Днепропетровской области, также отметил, что матч Украина-Норвегия, который состоится 19 ноября на днепропетровском стадионе, должен пройти на высшем уровне. «Полный стадион, теплый прием болельщиков. Все это мы должны показать в конце ноября, тогда к нам будут ездить играть», - добавил Павелко.
Билеты на матч Украина-Норвегия появятся уже в ближайшее время в кассах «Арена-Днепр», стоимость их, по словам главного футбольного функционера области, доступные. Футбольная федерация Украины пошла на встречу Днепропетровску, поэтому цена билета даже ниже, чем была на аналогичные матчи в других городах Украины.
+++
Юрій Кіндзерський - у гостях програми "Відверто про футбол"
Ua-football.com
05.11.08
- Вітаємо вас шановні друзі. В ефірі програма „Відверто про футбол”. Перше телевізійне ток-шоу про футбол представляє торгівельна марка „Оболонь”. В нинішньому сезоні в еліті вітчизняного чемпіонату вперше виступає абсолютний новачок ФК „Львів”, який стартував гучною перемогою над „Шахтарем”. Сьогодні ми запросили до нашої студії президента клубу ФК „Львів” пана Юрія Кіндзерського. Добрий вечір.
- Добрий вечір.
- Юрій Іванович, який настрій після останнього програшу команди?
- Чемпіонат це далеко не одна гра. Все ще попереду. Головне зробити правильні висновки після програшів.
- А сама гра вам сподобалася?
- Це була перша поразка Сергія Івановича Коваль ця. І не остання, це футбол. Треба реально дивитися на речі. Головне щоб був баланс і досягався результат, який поставлений перед командою. Після поразок я не завжди заходжу до роздягальні, але в цей раз я це зробив. Я залишився задоволений грою команди, яка впродовж матчу не зупинялася. І тоді, коли ми поступалися в рахунку і тоді, коли ми грали в меншості. У нас були шанси перемогти, але, нажаль, фортуна цього разу не була схильною до нас.
- Замість досвідченого тренера ви запросили до клубу людину, яка хоч і була класним футболістом, але головним тренером працювати не доводилось. Окрім того помічником Сергія Коваль ця став Юрій Беньо, який щойно завершив кар’єру гравця. Що вас спонукало зробити такий ризикований крок?
- Я ще раз хочу подякувати Степану Федоровичу Юрчишину за нашу співпрацю, за результати які з ним досягла команда. Після перемоги над „Шахтарем” в нас можливо завершився емоційний підйом. Ми провели дуже важке друге коло в першій лізі. Було дуже мало часу для підготовки до участі у Прем’єр-лізі. Так склалося, що не вистачило досвіду. Треба було щось робити. Після кожного програшу ми робили висновки. Після матчу з „Чорноморцем” відбулася відверта розмова всім колективом і Степан Федорович попросив відставку, яку я прийняв.
- Чому Ковалець?
- Відповім не стандартно. В кінці чемпіонату ви побачите як буде грати ФК „Львів” і на якому ми будемо місці. Тоді ви спитаєте, що я знав.
- Ми зараз хочемо знати.
- Ми сьогодні формуємо боєздатний колектив однодумців, які сповідують однакові принципи в футболі. Гадаю, що ми з Сергієм Івановичем зможемо це зробити.
- Ви нова людина в великому футболі. Ви були в Полтаві на зустрічі президентів клубів Прем’єр-ліги. Кажуть, що в українському футболі прозорі стосунки не завжди в пошані. Ви відчули якийсь негативний смак від українського футболу?
- В Полтаві я сидів відкривши рота і намагався набратися побільше досвіду. На мій погляд те як було знято питання про обрання президента Прем’єр-ліги прибрало ту гостроту та серйозність наших зборів. Тож ми перенесли нашу нараду на 31 жовтня.
- Зараз вже листопад.
- Було проведено так би мовити заочне опитування президентів, чи готові вони. На мій погляд пізно була обрана компанія, яка мала відібрати кандидатів на посаду президента Прем’єр-ліги.
- Як ставляться одне до одного президенти? Адже за статком всі різні.
- Всіх нас об’єднали не статки, а дуже велика любов до футболу. Я не відчув дискомфорту спілкуючись з нашими поважними президентами.
- Чи вдалося щось зробити з проблемою суддівства? Була також інформація, що проти одного з арбітрів проголосувало 9 президентів, але він все одно продовжує обслуговувати матчі Прем’єр-ліги.
- Я і багато людей у футболі цю тему дуже не люблять. Але це частина футболу. З приводу згаданого вами випадку, таке дійсно було. Це стосується Абросімова з Одеси. По регламенту він не повинен зараз судити матчі Прем’єр-ліги. Наразі я не можу сказати, що в мене є претензії до суддівства. Рішення по Абросімову могло бути прийняте 31 жовтня, але не було зустрічі президентів, тож немає і рішення. Чи змінилось суддівство? Я думаю, що футбол − це обличчя суспільства. І ми всі маємо до нього відношення. Особисто я голосував проти запрошення іноземних суддів. Адже це означає, що ми не довіряємо нашим суддям. Ще в першій лізі я ставив питання щодо підвищення заробітної платні суддів. Незважаючи на те, що вона і так доволі непогана. Ми маємо явище про яке всі говорять, але не можуть довести.
- А як це можна довести?
- Григорій Михайлович сказав, що якщо треба буде довести, то ми можемо залучити компетентні органи. Це, на мій погляд, єдиний шлях. Треба знайти докази, відкрити карну справу, передати її до суду. Після цього можна звинувачувати. Зараз всі говорять, що судді винні. Але якщо вони і винні, то завжди є друга сторона. Це ми − президенти. З цього треба починати, якщо ніхто не дає, то і судді брати не будуть.
- Коли ваша команда виходила до Прем’єр-ліги, були такі вислови, що ваші інтереси, які перетинаються з ФФУ, спричиняють лояльність по відношенню до ФК „Львів”.
- Страхова компанія „Княжа”, яку я очолюю, виграла конкурс серед страхових компаній і стала спонсором національної збірної. Контракт був підписаний на суму 12 мільйонів євро на п’ять років. Але ці ж гроші не пішли в чиюсь кишеню. Це гроші, які ідуть на розвиток дитячого футболу, національної збірної... Це не така дешева справа утримувати всі наші збірні. Чи це допомагає ФК „Львів”? Подивіться самі, ми вже другу гру поспіль закінчуємо в меншості. Це також про щось говорить.
- Мова тоді йшла про те, що ви стимулюєте суддів та суперників.
- В нас передача „Відверто про футбол”, тож я вам скажу правду. В регламенті ФІФА, УЄФА та чемпіонату України заборонено стимулювати суперників. Це йде всупереч правилам чесної гри. Коли в другому колі ми зрозуміли, що можемо реально боротися за вихід до Прем’єр-ліги, я можу відверто сказати, ми почали грати по правилам наших суперників. До цього ми грали в свою гру. Була жорстка конкуренція. „Іллічівець”, „Десна”, „Оболонь”... Ми почали грати за їх правилами. Хочу також нагадати, що ми програли лише „Десні”. „Оболонь” вдома обіграли 4:0, а „Іллічівець” − 2:0.
- Ви бізнесмен, чи можна перекласти закони бізнесу на футбольні рейки у нас?
- Це давно треба робити. Створення Прем’єр-ліги був першим кроком. Але не треба забувати, що бізнес має соціальну сторону. В футболі це 80%, треба зайняти людей, показати гарну гру, принести задоволення вболівальників. Ми граємо для людей.
- Ви думаєте про, що це не тільки гроші. Це також доля людей, доля футболістів. Головне завдання клубу Прем’єр-ліги виховувати футболістів для національної збірної. Чи є у вас така ідея? І чи є вона у інших власників клубів?
- Думаю, що багато президентів цього не розуміють. Я зараз не говорю про Прем’єр-лігу. Наша страхова компанія наразі фінансує два футбольних клуби. В першій лізі такого розуміння немає. Щодо ФК „Львів”, то зараз в нас вже є два гравці молодіжної збірної.
- Ви тішитися з цього, чи думаєте як їх продати?
- Я з цього тішуся, ми їм пояснюємо, що треба працювати, ставати справжніми професіоналами. А коли вже переростеш клуб, то можна думати про те, як не зупинитися в рості та перейти в інший клуб, а може і чемпіонат. Але, нажаль, головна задача в нашому чемпіонаті в тому, що коли футболіст починає добре грати, біля нього з’являються агенти, які мають негативний вплив на гравців. Мені часто кажуть, що я недолюблюю агентів. Я їх дуже люблю, особливо тих, хто нам приводить гарних гравців.
- Назвіть прізвища.
- Олександр Кулішевич. Це агент ФІФА. Він привів до нас братів Баранців.
- Як ви потрапили у футбол і як виникла ідея створення практично нової команди?
- Потратив я дуже просто у футбол. Почав ходити, побачив м’яч, почав грати... Це стосується дитинства. З м’ячем я буквально спав, за що мене постійно батьки сварили. М’яч був завжди брудним, в болоті... Потім через травму я на деякий час забув про футбол, але залишився вболівальником. Що стосується професійного футболу, то тут я хочу подякувати майстру спорту міжнародного класу Віктору Івановичу Хлусу за те, що він мене переконав, вже більше як три роки тому, що якщо є гроші, то їх можна вкладати в український футбол. На той момент йшла мова про клуб другої ліги з бюджетом близько мільйона гривен. Я прийняв рішення, що наша компанія зможе самостійно створити клуб. Ну а далі це почало затягувати. Ми почали робити дуже правильно на мій погляд. Ми змогли почали фінансувати школу в Щасливому, створили клуб, отримали землю в оренду, збудували базу. Нажаль землю ми отримали в оренду на дуже короткий термін. Її можуть забрати в будь-який момент. Коштує вона 100 тисяч гривен за сотку. А футбольне поле − це 70 соток. Зараз в нас зараз є чудова школа, є чотири команди у вищій юнацькій лізі. Також є дві професійні команди. По регламенти два клуби не можуть мати одного власника, тож я був вимушений передати справи. Хоча цікавлюся успіхами команди. В нас сьогодні є все, але немає вболівальника. Для мене це загадка. В Щасливому на матчі другої команди приходить більше людей, ніж в Борисполі. В мене прохання до жителів міста приходити на футбол та отримувати задоволення від гри.
- Чи під силу в перспективі ФК „Львів” боротися за місця у верхній частині турнірної таблиці?
- Всі в команді мріють про те, щоб грати в єврокубках. Гадаю, згодом так і буде. Якщо б ми про це не мріяли, то навіщо тоді займатися футболом? Якщо я скажу, що це буде за два-три роки, то це прозвучить надто амбіційно. Але ми спробуємо досягти цієї мети, проведемо селекційну роботу, підготувати колектив, через два тижні буде рішення львівської ради про виділення нам стадіону „Сокіл” і десь за півроку ми будемо мати шикарну базу. Це дасть нам можливість тренувати дітей, першу команду та дубль.
- Які у вас стосунки з „Карпатами”?
- Це команда з чудовою історією, я народився на Львівщині і завжди вболівав за „Карпати”. В нас немає проблем з порозумінням. Ми граємо на одному стадіоні і чудово ладнаємо.
- Ви будете додатково мотивувати своїх гравців перед матчами з „Карпати”.
- Я сумніваюся, що можна мотивувати чимось додатково. Це ж дербі.
- Окрім цього багато гравців ФК „Львів” починали в „Карпатах” і вони будуть прагнути довести колишньому клубу, що вони сильні футболісти. Юрій Іванович, в Коваль це карт-бланш?
- На сьогодні це не карт-бланш в прямому розумінні цього слова. В нас є домовленість і контракт на три роки. Вимагати сьогодні результату я не буду. Мені подобається підхід як Мирона Маркевича так і Сергія Ковальця. Ми повинні налагодити гру. Ми повинні вселити в футболістів віру у те, що вони можуть створити на полі справжнє диво, яким є і гол і прекрасна гра.
- Зараз можна говорити, що ви вгадали с тренером?
- Першими кроками особисто я дуже задоволений. Футболісти та працівники клубу також. Я бачу, що Сергій Іванович знає, що робити.
- Ви і надалі будете запрошувати в команди лише українців?
- Нами була прийнята така політика. Найближчим часом ми не будемо запрошувати легіонерів, а будемо виховувати своїх власних футболістів.
- Але з часом все може змінитися?
- Я відвідую дитячі матчі та бачу, що росте чудове покоління, яке зможе в майбутньому грати на високому рівні. Я б не хотів, щоб настали такі часи, що можливості грати лише українським складом не буде.
- Нагадаємо нашим глядачам, що на інтернет порталі UA-Футбол ви можете поставити запитання до гостя нашої програми. Сьогодні ми обрали таке запитання: „Чи будете ви додатково стимулювати вболівальницьку аудиторію акціями та заходами до, або після матчів, аби здобути ще більшу армію вболівальників? І чи вдасться все ж таки в одному місті вжитися двом ведмедям? Тобто якщо ви хочете зростати та мати вболівальників, багато вболівальників. Адже є ще „Карпати”.
- Я б сказав „Чи вдасться вжитися двом левам в місті Лева?”. Так як великий лев „Карпати” ще не помічає левенятко ФК „Львів”, яке набирається досвіду і росте. Впевнений, так буде і надалі. Що стосується додаткової стимуляції, то їх проводить страхова компанія „Княжа”, яка хоче залучити нових клієнтів. Я впевнений, що ми можемо привернути увагу вболівальника тільки гарною грою. Можливо не завжди результатом, але боротьбою до кінця, до останньої секунди.
- А як же розіграш холодильників, телевізорів?..
- Не думаю, що прийде хоча б на сто людей більше, щоб отримати холодильник. Особливо коли йде дощ, тоді приходять люди, які люблять футбол. Якщо вони випадково виграють холодильник, то, думаю, вони його застрахують.
- Юрій Іванович, бажаємо грати в футбол тоді. Бажаємо грати в футбол вашій команді, вашим футболістам. Бажаємо вам більше емоційних спалахів від гри ваших футболістів. Дякуємо вам за ту відверту розмову, яку ми сьогодні провели. До побачення.
- До побачення.
Від редакції. Як і було анонсовано до ефіру, читач, чиє питання прозвучало під час програми “Відверто про футбол”, отримує призи від компанії “Оболонь”. Тому, із задоволенням вітаємо київських читачів, що спілкуються на сторінках UA-Футбол під логінами AndreSem та FootballFan, бо саме їх питання було відібране ведучими програми та адресовано Юрію Кіндзерському.
Просимо читачів AndreSem та FootballFan у найближчий час зв’язатися електронною поштою з редакцією UA-Футбол та отримати свої призи.
+++
5-го листопада відбулося засідання Дисциплінарного Комітету ПФЛ України
Pfl.com.ua
06.11.08
За неявку без поважної причини команди «Прикарпаття» Івано-Франківськ 02.11.2008 р на матч 16-го туру першості команд першої ліги «Нафтовик-Укрнафта» Охтирка − «Прикарпаття» Івано-Франківськ та враховуючи те, що клуб господар поля «Нафтовик-Укрнафта» Охтирка не має матеріальних претензій до ФК «Прикарпаття» Івано-Франківськ щодо відшкодування витрат, пов’язаних з організацією матчу, ДК ПФЛ постановив зараховувати команді «Прикарпаття» Івано-Франківськ технічну поразку (0:3), команді-суперниці − «Нафтовик-Укрнафта» - технічну перемогу (3:0) (відповідно до п. 1 ст. 17 Регламенту змагань). ФК «Прикарпаття» Івано-Франківськ зобов'язаний перерахувати на р/р ПФЛ України обов'язковий грошовий внесок у сумі 1500 у.о. у гривневому еквіваленті (відповідно до п. 1 ст. 17 Регламенту змагань, п. 1.3 ст.14, п.1.2 ст. 21 Дисциплінарних правил ФФУ).
Футболіста Буряка І. («Дністер» Овідіополь), вилученого з поля 02.11.2008 р. у матчі 16-го туру першості команд першої ліги «ІгроСервіс» Сімферополь − «Дністер» Овідіополь за небезпечний напад на суперника, який володів м’ячем, з вірогідністю нанесення травми, відсторонено від участі у змаганнях на два матчі.
Рішенням ДК ПФЛ футболістів «Гірника» Кривий Ріг Семеренка О. та Сулименка Ю., вилучених з поля 24.10.2008 р. в матчі 16-го туру першості команд другої ліги «Шахтар» Свердловськ − «Гірник» Кривий Ріг за застосування фізичної сили до офіційних осіб (на 90+1 хвилині матчу Семеренко О. ударив арбітра в груди під час зупинки гри, а Сулименко Ю. ударив асистента арбітра ногою), відсторонено від участі у змаганнях на вісім матчів кожного (відповідно до п. 1.7 ст. 15 Дисциплінарних правил ФФУ).
За неетичну поведінку головного тренера команди «Гірник» Кривий Ріг Микули С. під час матчу 16-го туру першості команд другої ліги «Шахтар» Свердловськ − «Гірник» Кривий Ріг (на 32, 72 хвилинах матчу головний тренер команди «Гірник» Кривий Ріг Микула С. в некоректній формі висловлював свою незгоду з рішенням бригади арбітрів, тим самим провокував футболістів своєї команди; на 72 хвилині матчу арбітр Кривоносов М. зробив зауваження головному тренеру команди «Гірник» з приводу неодноразових апеляцій на адресу арбітра) рішенням ДК ПФЛ заборонено головному тренеру команди «Гірник» Кривий Ріг Микулі С. знаходитись у роздягальні, тунелі або технічному майданчику та контактувати зі своєю командою до та під час двох найближчих календарних матчів першості другої ліги (відповідно до п. 2.5 ст. 14 Дисциплінарних правил ФФУ). ФК «Гірник» Кривий Ріг зобов'язаний перерахувати на р/р ПФЛ України обов'язковий грошовий внесок у сумі 300 у.о. у гривневому еквіваленті (відповідно до п. 1.3 ст.14 Дисциплінарних правил ФФУ).
За самовільне залишення поля футболістами команди «Гірник» Кривий Ріг 24.10.2008 р. під час матчу 16-го туру першості команд другої ліги «Шахтар» Свердловськ − «Гірник» Кривий Ріг (на 90+1 хвилині матчу після того, як арбітром матчу було вилучено двох футболістів команди «Гірник» Кривий Ріг, футболісти команди самовільно залишили футбольне поле та відмовилися від подальшого проведення матчу), команді «Гірник» Кривий Ріг зараховано технічну поразку (0:3), а команді «Шахтар» Свердловськ − технічну перемогу (3:0). ФК «Гірник» Кривий Ріг зобов'язаний перерахувати на р/р ПФЛ України обов'язковий грошовий внесок у сумі 1000 у.о. у гривневому еквіваленті (відповідно до п. 1.3 ст. 14 та п. 1.4 ст.21 Дисциплінарних правил ФФУ).
За порушення громадського порядку вболівальниками команди «Шахтар» Свердловськ 24.10.2008 р. під час матчу 16-го туру першості команд другої ліги «Шахтар» Свердловськ − «Гірник» Кривий Ріг, ФК «Шахтар» Свердловськ зобов'язаний перерахувати на р/р ПФЛ України обов'язковий грошовий внесок у сумі 300 у.о. у гривневому еквіваленті.
Футболіста Ямполя Я. («Шахтар-3» Донецьк), вилученого з поля 31.10.2008 р. в матчі 17-го туру першості команд другої ліги «ФК Суми» Суми − «Шахтар-3» Донецьк за небезпечний напад на суперника, який володів м’ячем, з вірогідністю нанесення травми, відсторонено від участі у змаганнях на два матчі.
Футболіста Бардаченка М. (ЦСКА Київ), вилученого з поля 31.10.2008 р. в матчі 17-го туру першості команд другої ліги «Бастіон» Іллічівськ − ЦСКА Київ за грубий поштовх суперника руками після зупинки гри, відсторонено від участі у змаганнях на два матчі.
+++
Развитию детского футбола в Днепропетровске мешает плохое состояние спортивной инфраструктуры
Татьяна Шутина
New-most.info
05.11.08
5 ноября в пресс-центре ИА «НОВЫЙ МОСТ» состоялась пресс-конференция. «Развитие детского футбола в Днепропетровске». Организатор пресс-конференции − Федерация футбола Днепропетровской области. В пресс-конференции приняли участие: председатель федерации футбола Днепропетровской области Андрей Павелко; директор Академии футбола, тренер Юрий Богдан; старший тренер Академии футбола Игорь Ветрогонов; тренер детской футбольной школы «Днепр» Петр Кутузов.
Андрей Павелко отметил, что сегодня детский и юношеский футбол в Днепропетровске развивается достаточно активно. «В городе создана первая в Днепропетровской области Академия футбола. Не могут не радовать и отличные результаты учеников и выпускников футбольной школы «Днепр», которые каждый год дарят нам яркие победы. И в Академии, и в школе работают лучшие специалисты и тренеры. Уже сегодня нам есть чем гордиться. У нас есть спортивные поля, где дети могут тренироваться круглый год, оттачивая свое мастерство. Натуральные (газонные) футбольные поля из-за климатических условий не выдерживают постоянных тренировок, поэтому мы установили одно искусственное поле. Запорожская область приняла областную программу по введению в каждом районе области по одному стандартному искусственному футбольному полю за счет местного бюджета. Мы ничем не хуже и тоже сможем убедить депутатов областного совета и руководство области, что Днепропетровщине необходима подобная программа», - сказал он.
Основной проблемой, мешающей развитию детского футбола в Днепропетровске, Андрей Павелко считает плохое состояние спортивной инфраструктуры. «4 года в регионе функционировала программа «Наше майбутнє», в рамках которой устанавливались поля для мини-футбола. Всего было создано 48 таких площадок, но сегодня программа приостановлена. Это искусственные футбольные поля отличного качества, они не травмоопасны, но за ними необходим определенный уход. Из-за его отсутствия некоторые площадки сегодня пришли в ужасное состояние. Не в лучшем состоянии находятся и стадионы. Например, на стадионе ВРЗ им. Кирова нет электричества и отключена вода, соответственно, нет никакой возможности тренироваться. Для нашего города эти проблемы особенно актуальны в преддверии Евро-2012, с ними обязательно нужно разобраться. Ведь если не будет стадионов, дети не смогут тренироваться. Спортивными площадками нужно заниматься, а не перепрофилирировать их под коммерческие цели. Мы никогда не получим футболистов уровня Олега Протасова или Геннадия Литовченко, если не будет нормальных условий для тренировок. В 2009 году в Днепропетровске состоится матч Украина-Англия. Это большое достижение, настоящий подарок, о котором мечтает каждый город. Кроме того, это хороший повод, чтобы заинтересовать и детей, и их родителей футболом», - сказал он.
По словам Юрий Богдана, футбольная школа «Днепр» и Академия футбола созданы с целью привить любовь молодежи к спорту и здоровому образу жизни. «Мы хотим дать футбольные азы всем желающим заниматься этим интересным, ответственным и сложным видом спорта. Мы тренируем юных спортсменов, учим их футбольной игре, чтобы потом передать лучших в футбольную школу «Днепр». В основном мы открываем школы на окраинах города, поскольку там зачастую отсутствуют спортивные секции. Дети занимаются с огромным удовольствием, стараются на тренировках и показывают блестящие результаты. Уже некоторых наших ребят тренеры футбольных команд пригласили к себе. Четверо ребят из футбольной школы и двое из Академии футбола 1996 г.р. занимаются в команде «Днепр». Кроме того, у нас работает школа для самых маленьких детей, начиная от 5-6 лет. Хочу отметить, что Академия футбола создана благодаря председателю федерации футбола Днепропетровской области Андрею Павелко. Каждый ее филиал обеспечен спортивными принадлежностями, оказывается медицинская помощь», - сказал он.
Игорь Ветроногов поделился своим мнением по поводу развития детского футбола в Днепропетровске. «В сентябре текущего года был открыт стадион «Арена-Днепр» - первый объект, готовый к Евро-2012, который отвечает всем требованиям УЕФА. Эта футбольная площадка построена специально для ФК «Днепр», игроки которого, к сожалению, пока показывают на ней далеко не лучшие результаты. На одной из недавних игр некоторые болельщики даже повернулись к футболистам спиной, выражая так разочарование их плохой игрой. Мне бы очень хотелось, чтобы такого больше не было. Цель нашей школы и моя лично, как старшего тренера Академии футбола, - сделать все возможное, чтобы ребята в команде «Днепр» были профессионалами, отличными футболистами, настоящими патриотами своего города. Чтобы их блестящей игрой могли гордится болельщики и восхищаться соперники. Я думаю, что уже через несколько лет наши ребята покажут отличные результаты, так как у них есть потенциал, желание и все возможности для этого», - сказал он.
Петр Кутузов отметил, что футбольная школа «Днепр» воспитывает юных спортсменов уже 4 года. «За столь короткое время у нас есть кем гордится и кого ставить в пример. Мы воспитываем отличных футболистов и передаем их в футбольные команды. Это говорит о том, что наша тренерская работа оценивается достойно», - сказал он.
+++
Йосип Вінський. Програму-максимум по Євро-2012 не дала виконати Верховна Рада
Ubr.ua
05.11.08
«Ми чітко йдемо за генеральним планом підготовки до Євро-2012, і на сьогоднішній момент працюємо за планом і зриву за ним немає… У нас була програма-мінімум і програма-максимум.
Програму-мінімум, яка залежала від нас, ми виконали. Програму-максимум, яка залежала від Верховної Ради, не виконали, бо ВР не ухвалила цілої низки суттєвих для нас законів, які давали можливості робити прориви в цілих галузях: Повітряний кодекс в авіації, Закон про морські порти в морській галузі тощо». Йосип Вінський. Міністр транспорту та зв’язку України.
+++
«Олимпийский»: от НСК до ТРЦ
Владимир Каминский
Novaya.com.ua
05.11.08
Было время, когда спортивная чаша у Черепановой горы превращалась в настоящий котел страстей. Кто постарше, помнит, как гул ста тысяч глоток разносился по центру Киева, когда любимая команда вколачивала очередной мяч в ворота соперника. Здесь были повержены европейские футбольные гранды: «Бавария», «Барселона», «Арсенал»… Со временем былая слава арены сошла на нет — игра поскучнела, зритель обмельчал, рядом появился базар, потом настал черед неспортивных строек.
Ныне столица активно готовится к «Евро-2012». Правда, больше на словах, но кое-какие подвижки наметились. Чиновники обещают отремонтировать десятки дорог, гостиниц, больниц. Но наиболее серьезная работа ведется вокруг НСК «Олимпийский», которому выпала честь принять финал европейского футбольного первенства. У города нет программы комплексного развития территории стадиона. Впрочем, немецкие проектировщики представили свой, претендующий на «бомбу» проект реконструкции, но его перспективы не совсем радужные — в кратчайшие сроки требуется доработка эскизов проекта. В частности, нужно разделить потоки болельщиков разных команд. Незначительные придирки имеются и к технической части, скажем, к переносу коммуникаций, а это может затянуться на полтора года.
Глядя на несистемные потуги правительства и города подготовиться к чемпионату Европы, закрадывается мысль, что Украина в итоге может опозориться на весь мир. Чего только стоят перипетии с НСК «Олимпийский», который уже давно ждет перестройки. То проекта не было, то ТРЦ «Троицкий» мешал. Сейчас вроде бы с этими проблемами разобрались, и работа закипела.
— Договор с немецкой организацией на проектирование НСК подписан в начале августа, после чего начата подготовка сметно-финансовой документации, — рассказал Юрий Серегин, архитектор проекта. — Мы знаем о затесненной территории и о том, что недостаток стадиона — его эвакуационные возможности, поэтому вместимость арены уменьшили. Она составит порядка 72 тысяч человек. Чистая вместимость — от общей отнимаются места неполной комфортности, для почетных гостей и прессы — 52 тысячи.
Главная проблема — безопасность. Стадион должен быть построен так, чтобы в считанные минуты все зрители могли выйти без давки. Раньше после матча приходилось покидать второй ярус до получаса — долго выходили сидящие ниже. Проектанты придумали соорудить вокруг арены отдельную аллею в виде железобетонной эстакады, приподнятую на 5 м над стадионом. С ней появится возможность выхода не только к Троицкой площади и Бессарабским воротам, но и на склоны Черепановой горы. Может, это и плюс в плане безопасности, но большинству киевлян нужно будет идти к метро, поэтому вряд ли они сэкономят время. В общей сложности появятся 6 направлений выходов, где смогут пройти от 3 до 30 тыс человек.
Одно из главных требований украинцев к исполнителям — сохранить второй ярус стадиона, являющийся памятником архитектуры. И это учтено в проекте.
«Летающая тарелка»
А вот что действительно необычно для украинских болельщиков, так это крыша над головой. Проектанты затянут стадион специальной тканью, защитив зрителей от дождя и снега. Поскольку арена не рассчитана на дополнительные нагрузки и навесить крышу сложно, решено возвести вокруг стадиона остекленные конструкции. НСК станет похож на огромную летающую тарелку. Впрочем, если смотреть на вариант с ночной подсветкой, то издалека он смахивает на хрустальный гроб.
— Над трибунами появится специальная механическая кровля, по которой будет выезжать накрытие на тросах, — пояснил Юрий Серегин. — По конструкциям растянут пожароустойчивую и долговечную синтетическую ткань. Она полупрозрачная, благодаря чему газонное покрытие будет развиваться нормально. Такие кровли есть в Стамбуле и Германии. В наших условиях, когда выпадает много снега, предусматривается электростаивание и быстрый отвод в ливневую канализацию. Также под кровлей установят освещение арены, динамики и табло.
Рестораны-магазины
После реконструкции стадион превратится в подобие торгово-развлекательного центра со всеми удобствами для рядовых зрителей и бизнес-категорий посетителей. По всей территории под трибунами разместят киоски «быстрого питания» (на 1 тыс зрителей 7 погонных метров киосков). Само собой, запланировано необходимое количество туалетов, чтобы зрители за 15 минут перерыва могли удовлетворить свои потребности. К слову, раньше это не удавалось, отхожих мест не хватало — народ брал их чуть ли не штурмом.
Предусмотрено зонирование трибун на четыре основных сектора. Северный, восточный и южный будут ограждены, что сделает невозможным переход фанов из сектора в сектор. Там же размесят дополнительно пункты милиции и скорой помощи. На западный сектор возложена представительская функция. На нижнем уровне будут раздевалки для спортсменов и судей, места же отведены для почетных гостей. В фойе найдется место для ресторанов, где гости смогут перед матчем обсудить шансы на победу своей команды. Эта практика распространена в Европе.
Стадион сможет жить и вне спортивных состязаний. Вдобавок к общепиту, обустроят магазины с сувенирами, работающими постоянно. Будут организованы отдельные входы и трибуны для почетных гостей и прессы. Предусмотрены пункт управления стадионом и камеры предварительного задержания буйных болельщиков. На одном из верхних уровней стадиона разместят помещения для ведения репортажей, а также пункты наблюдения: пожарный, милиции, диспетчерская.
Не забыто и инженерное обеспечение — на стадионе разместят несколько мощных трансформаторных подстанций и дизель-генератор, который обеспечит проведение матча, даже если город отключат от электроснабжения. А вот теплоснабжение будет городским, правда, предусмотрена резервная котельная для бесперебойной подачи тепла на поле.
Вокруг стадиона будет 1,5-километровая зона парковки. Фанов разных команд во избежание стычек разведут. При входе на территорию стадиона обязателен контроль безопасности — проверка на наличие оружия, бутылок, билетов. А вот на входе в секторы пропускать будет автоматика. В общем, современный стадион влетит государству в копеечку — на его строительство выделено $303 млн.
Спорт и медицина
Одного стадиона для «Евро-2012» Киеву недостаточно. По требованиям УЕФА, должны быть тренировочные базы для футбольных команд. Их городские власти обещают сделать вовремя.
— Только в этом году ряд объектов профинансировали на 700 миллионов гривен, в первую очередь, спортивные базы. У нас есть уже практически два готовых объекта — тренировочная база ФК «Динамо» и база имени Банникова, — рассказал «Новой» Василий Присяжнюк, главный архитектор Киева. — Идет реконструкция еще нескольких.
Благодаря чемпионату городские власти возьмутся за медучреждения. Ведется реконструкция киевской больницы №6 и строительство ее нового корпуса с площадкой для вертолета. Заведение перепрофилируют в больницу скорой помощи. Обновляются больницы №14 и №18. Предусмотрены два медучреждения для VIP-персон.
P.S. В Минсемьи, молодежи и спорта заверили, что сдадут отремонтированный НСК «Олимпийский» к 2011 г. Проект уже практически прошел госэкспертизу и 12 ноября, скорее всего, будет утвержден на заседании Кабмина.
Мнение автора
Мы привыкли к тому, что чиновники умеют «сладко» говорить, но закатывать рукава они, как правило, не спешат. Сомнительно, что проект воплотят быстро и в полном объеме. Скорее всего, Кабмин и город перегрызутся, деля такой завидный «коровай» в центре Киева. Перед стадионом осталась «ничейная» Троицкая площадь. У инвесторов ее отбили, а что делать с ней дальше, говорят, еще не придумали. Пока что, положат там новый асфальт и сделают временную парковку. И никто не гарантирует, что после «Евро-2012» на площади не возведут очередного высотного «урода».
+++
Фірма "Зеленбуд" програла позов до Львівської міськради щодо землі під стадіон до Євро-2012
Zaxid.net
05.11.08
Справа, порушена за позовом ВАТ "Зеленбуд", який висловлював свої претензії на користування ділянкою на вулиці Стрийська-Кільцева площею 25 гектарів, знову повернулася в суд першої інстанції - Господарський суд Львівської області. Підставою для цього слугувало введення нових правил судочинства, які були прийняті під час проходження справи кабінетами суддів, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.
Відтак, ухвала сесії Львівської міської ради №1150 "Про затвердження управлінню капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Стрийській-Кільцевій у м. Львові" залишається чинною.
Нагадаємо, що Господарський суд Львівської області відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог своїм рішенням від 28.02.2008 року. Це ж рішення було залишено в силі після апеляції у Львівському господарському апеляційному суді.
+++
Игорь Суркис: "Надо было дергать за футболку..."
Сергей Сытник
Ua-football.com
06.11.08
- Ссылаться на невезение я не хочу. Это футбол. Мы не забили - забили нам. Как мне кажется, единственное, чего не хватило команде, так это должной концентрации на последних минутах матча. При счете 1:1 не обязательно было всей командой идти вперед и выигрывать. Впрочем, даже после поражения мы сохраняем неплохие шансы на выход из группы, но теперь задача усложняется.
Я только что разговаривал с врачами, они сказали, что уже тренируется Юссуф, вполне возможно, мы сможем рассчитывать и на Гусева. Это явное усиление. Надеюсь, что и Корреа уже будет в боевой готовности. Играть 11-тью футболистами в Лиге чемпионов очень сложно! Сегодня практически не было кем усилить игру. Как вариант, можно было выпустить Черната, но, учитывая данные игроков «Порту», в первую очередь нам нужно было думать о сохранности своих ворот.
Надо все переосмыслить. Естественно очень обидно проигрывать на последних минутах матча. Мы не должны были проиграть эту игру. Рад, что на поле была команда, и все это оценили. «Динамо» билось с первой и до последней минуты, но, к сожалению, проиграло. Это футбол. Ребятам нужно стойко перенести поражение. Главное, не поплыть, а бороться дальше.
- Показалось, что именно вынужденная замена Гиоане сломала весь рисунок игры.
- Гиоане закрывал левую зону и в первом тайме кроме попадания в штангу «Порту» по сути больше ничего и не создало. Что касается «стандартов»... Мы опять наступаем на старые грабли. Опять же, повторюсь, не стоит падать духом, а нужно все осмыслить. Во всяком случае, мне, как президенту клуба, за сегодняшнее поражение не стыдно. Я видел команду, которая боролась, которая, уверен, будет биться и в матчах с «Арсеналом» и «Фенербахче».
- Но вы ведь рассчитывали на другой результат?
- На другой результат рассчитывал не только я, но и команда, ведь сегодня мы могли процентов на 90 оформить путевку в следующий раунд Лиги чемпионов. Очень жаль, что нам не удалось сыграть хотя бы вничью.
- Вы не удивились, что именно Алиев сместился влево на место ушедшего Гиоане?
- Я бы не удивился, даже если бы Алиев играл центрального защитника. Я ведь не тренер, а тренер - Юрий Палыч. Наверное, Алиев получил такое задание и выполнял его.
Агрессию, которую команда проявила после ответного гола «Порту», на мой взгляд, следовало проявить чуть раньше. В начале второго тайма был момент, когда мы могли добить «Порту». Помните, Милевский все сделал для Алиева, но тот не забил. Саше нужно было положить корпус в одну сторону и пробить в дальний угол, он сам сказал об этом в раздевалке.
- Наверное, агрессию нужно было проявлять и тогда, когда на последних минутах матча игрок «Порту» бежал с мячом метров 40...
- Да, надо было дернуть его за футболку и все было бы нормально. Это футбольные хитрости, которые надо использовать. Игроки «Порту» не стеснялись это делать, поэтому и получили больше карточек, чем мы. Ну, дернул бы за футболку, возможно, заработал удаление, но гола бы точно не было!
- Игорь Михайлович, последние минуты матча стали бичом для «Шахтера». Теперь этим заразилось и «Динамо»?
- Я не буду комментировать «Шахтер». Сегодня на поле была команда киевское «Динамо», которая боролась с первой и до последней минуты матча и хотела подарить болельщикам хорошую игру. Вот только хорошая игра запоминается хорошим результатом. Можно плохо играть, но выиграть и болельщики простят все. Самое главное, что сегодня была игра и была команда. А то, что мы проиграли, так ведь без поражений не обходится ни одна команда. «Реал» сегодня тоже проиграл.
- Что делать, чтобы не пропускать мячи на последних минутах матча?
- Не знаю, я не тренер. Думаю, Юрий Павлович опытный наставник и сумеет быстро привести команду в нужное чувство. Во всяком случае, к 25-му числу она будет в боевой готовности, обещаю.
- Спрогнозируйте, «Динамо» выйдет из группы?
- Я бы очень этого хотел, но прогнозов не даю.
+++
Генеральною реконструкцією стадіону в Тернополі до 2012 року передбачено використати 30 мільйонів гривень
Олег Снітовський
Укрінформ
06.11.08
За словами директора стадіону Ярослава Колісника, на спортивній споруді встановлять пластикові крісла, накриють трибуни та побудують поруч криті спортмайданчики з підземними парковками. Окрім суто соціальних приміщень передбачається будівництво закладів, які б зацікавили інвесторів, - готель, ресторан, торгові приміщення, офіси.
Згідно задуманого проекту площа споруди збільшиться на 6 000 кв/м. До Євро-2012 в місті хочуть підготувати стадіон таким чином, щоб він міг бути резервним у Львові. На реалізацію проекту міська влада вже виділила 200 тисяч гривень. Нині проходять підготовчі роботи до проведення генеральної реконструкції стадіону.
Передбачається, що завершувальні роботи закінчаться за рік до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Частину коштів на це виділять з міського бюджету. Решту фінансуватимуть інвестори, підприємці, які згодом отримають певну частину стадіону в довгострокову безоплатну оренду.