Євро-2012: приклад досконалості з Німеччини

У середу, 29 жовтня, Будинок футболу вітав учасників міжнародного семінару «Євро-2012. Організація безпеки», котрий спільно проводили Федерація футболу України та Бюро делегата німецької економіки в Україні. У роботі засідання взяли участь президент ФФУ Григорій Суркіс, надзвичайний та повноважний посол ФРН в Україні Ганс Юрген Гаймзьот, делегат німецької економіки в Україні Карін Pay, представники силових відомств Німеччини, українських регіональних оргкомітетів Євро-2012, Національного агентства, фахівці MBC, СБУ, МЗС, Mінекономіки та Mіністерства з питань сім'ї, молоді та спорту. Як і очікувалося, обмін думками виявився надзвичайно інформативним та корисним.
Ключова тема
«Сьогоднішній семінар присвячений питанням безпеки та правопорядку під час проведення Євро-2012, тобто ключовій темі серед низки пріоритетних завдань підготовки до турніру, − відзначив глава національної асоціації Григорій Суркіс. − Ми з великою вдячністю користуємося нагодою, аби перейняти дорогоцінний досвід для удосконалення наших знань у цій сфері. Адже було б нерозумно і небезпечно вчитися лише на власних помилках, ігноруючи вже набуту попередниками практику».
Тісне коло фахівців
Президент ФФУ висловив вдячність послу Німеччини в Україні Гансу Юргену Гаймзьоту та делегату німецької економіки Карін Рау за надану можливість поспілкуватися у тісному колі німецьких фахівців, які брали участь у створенні комплексної системи безпеки та правопорядку на чемпіонаті світу 2006 року. «Рівень досконалості цієї праці засвідчило саме життя. Це, до речі, стовідсотково відповідає давно сформованій у світі стійкій репутації німців як найнадійніших та системних профі у сфері гарантування безпеки», − наголосив Григорій Суркіс.
Інформація з перших вуст
«В Україні на сьогодні існують певні розбіжності в розумінні окремими відомствами своєї ролі в організації заходів безпеки та забезпеченні правопорядку під час футбольних змагань, у тому числі міжнародних. Тому для наших профільних фахівців надзвичайно цікаво і корисно отримати з перших вуст інформацію про те, на яких засадах співпрацювали центральні, місцеві органи влади та організатори футбольних матчів під час останнього чемпіонату світу», − додав глава ФФУ.
Координація дій
Ганс Юрген Гаймзьот у свою чергу запевнив, що його країна готова усіляко допомагати Україні в такому почесному та новому для неї завданні. «Упевнений, що позитивний приклад Німеччини, яка майже без недоліків провела фінал чемпіонату світу-2006, стане у пригоді вашій державі. Україна та Польща здобули шанс не лише підвищити свій авторитет у світі, завдяки Євро-2012 обидві країни можуть змінити своє обличчя. Однак впоратися із цим завданням можливо лише за умови відмінної координації дій всіх структур, що задіяні в процесі підготовки до турніру».
Активний обмін досвідом
Делегат німецької економіки в Україні Карін Pay, за ініціативи котрої, власне, і відбулося проведення цього форуму, висловила сподівання, що зустріч у Будинку футболу ФФУ стане першою з численних подальших українсько-німецьких семінарів. «Гадаю, це лише початок активного обміну досвідом між нашими спеціалістами. Ми вже плануємо організацію низки подібних навчально-практичних конференцій для ваших фахівців, у тому числі − в Німеччині».
Практична користь
Основу практичної програми семінару склали виступи керівника відділу профілактики правопорушень та безпеки, генерального уповноваженого ФІФА на ЧС-2006 Гельмута Шпана, радника поліції Кельна Андреаса Морбаха, керівника відділу безпеки Сенату внутрішніх справ та спорту Берліна Йорга Рока. Відповіли вони й на численні запитання українських колег, детально ознайомивши присутніх із концепцією безпеки та правопорядку ЧС-2006, принципами координації роботи правоохоронних органів на регіональному та федеральному рівнях.
Міжвідомча співпраця
Окремо розглядалась система взаємодії господарів чемпіонату з правоохоронними органами інших держав, а також шляхи залучення фан-клубів та інших громадських організацій до підтримки правопорядку під час турніру. Окрім того, експерти обговорили заходи безпеки при роботі з представниками ЗМІ, не обійшли увагою й необхідність забезпечення прав інтелектуальної власності.
Виконане завдання
Як визнали всі учасники, семінар виконав своє завдання, що ним було сприяння налагодженню фахового діалогу між українськими та німецькими спеціалістами стосовно організації на базі досвіду ЧС-2006 безпеки під час проведення заходів Євро-2012. Більш того, Україна може і надалі розраховувати на всебічну методологічно-організаційну допомогу в підготовці до континентального форуму.