Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

Участь китайських компаній в підготовці України до ЄВРО-2012 стимулювало би співпрацю між двома країнами в інвестиційній сфері − Іван Васюник

  

Ольга Танасийчук

Укринформ

21.10.08

Одним із факторів активізації інвестиційного співробітництва між Україною й Китаєм могла б стати участь китайської сторони в підготовці України до ЄВРО-2012. Про це йшлося під час 10-го засідання змішаної українсько-китайської Міжурядової комісії з торгово-економічних питань, яке відбулося сьогодні в Пекіні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  

Співголова Комісії, віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник, відзначив, що Україна уважно вивчає позитивний досвід Китаю в підготовці та успішному проведенні літньої Олімпіади. Він наголосив, що для нашої держави цей досвід є надзвичайно корисним і важливим “з точки зору необхідності здійснення низки комплексних заходів для проведення фінальної частини європейського чемпіонату з Футболу в 2012 році”. ”Ми готові запропонувати ряд інвестиційних проектів з будівництва транспортної, туристичної, спортивної інфраструктури, соціальних об'єктів тощо”, − сказав український урядовець.

  

За словами Івана Васюника, Євро-2012 може стати гарною нагодою до активізації та розширення інвестиційного співробітництва між двома нашими країнами. Водночас він констатував, що на сьогодні рівень співпраці в цій сфері перебуває на “низькому рівні”. Так, обсяг інвестицій з України до Китаю становить лише 617,4 тис доларів США і не збільшується впродовж двох останніх років. На території Китаю діють три підприємства з українським капіталом. За даними Держкомстату, на кінець І півріччя 2008 року загальний обсяг інвестицій з КНР в Україну становив лише 13,77 млн доларів (лише 0,1% від загального обсягу іноземних інвестицій в Україну).

 

 При цьому приріст інвестицій з початку року становить 4,67 млн доларів, що є рекордним показником у розвитку двостороннього інвестиційного співробітництва. На території України створено 77 підприємств з китайським капіталом. Однак, це незначне збільшення обсягу китайських інвестицій спрямоване на оптову торгівлю.

  

“Ми готові до співробітництва на взаємній основі, але одночасно, підтверджуємо зацікавленість у залученні китайських інвестицій до економіки нашої держави. Українська сторона сподівається, що владні структури сприятимуть, щоб китайські партнери проявили відповідну політичну волю, ініціювавши рішення, спрямовані на більш активне просування китайського капіталу в Україну. Адже саме це ув'язується з реалізацією стратегії китайського Уряду щодо виходу китайських інвестицій за кордон”, − заявив Іван Васюник.

  

Віце-прем'єр-міністр України переконаний, що саме інвестиційне співробітництво має стати одним із головних напрямів співпраці з Китаєм. А підготовка до Євро надає “унікальної можливості зробити прорив у цій сфері”. Він підтвердив намір здійснювати спільні фінансові проекти під державні гарантії в разі, якщо фінансування здійснюватиметься через кредитні лінії китайського Ексімбанку або Банку розвитку Китаю. Він запропонував створити робочу групу, яка опікуватиметься цими питаннями.

  

Окреслюючи головні можливі напрямки інвестиційного співробітництва в контексті Євро-2012, представники української сторони назвали будівництво та розвиток транспортної інфраструктури України, спортивних об'єктів тощо. Так, голова Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор) Вадим Гуржос заявив про зацікавленість у залученні фінансових ресурсів Китаю до будівництва автодоріг. Йдеться про масштабний проект спорудження кільцевої автомагістралі навколо Києва. В.Гуржос зауважив, що очолювана ним структура має добрі робочі стосунки з багатьма міжнародними фінансовими інститутами й готова співпрацювати з китайськими банківськими структурами. Керівник Укравтодору також поінформував, що невикористаними залишаються виділені на 2008 рік гарантії уряду під 170 млн доларів США.

  

Співголова китайської частини Комісії, заступник міністра комерції Юй Гуанчжоу зі свого боку запевнив, що його держава готова співпрацювати з Україною щодо підготовки фіналу ЧЄ з футболу 2012 року. “Для налагодження тісного співробітництва ми маємо потужний фінансовий потенціал, хороших архітекторів та будівельників, і гарний досвід”, − сказав він. Китайський урядовець запевнив, що “підприємства КНР впораються із завданням та нададуть високоякісних послуг з будівництва за оптимальну ціну”.

  

Втіленню спільних проектів сприятиме підписання Міжурядової Угоди про зміцнення співробітництва в галузі будівництва інфраструктури, вважають китайські фахівці, сподіваючись, що проект документа якнайшвидше пройде узгодження в українських відомствах.

+++

Павлюк: Робоча група міськради Львова має 8 кандидатів, які хочуть будувати стадіон до Євро-2012, а Садовий їх вперто ігнорує

Galinfo.com.ua

21.10.08

Мер Львова Андрій Садовий навіть після відповідних звернень сесії Львівської міської ради не поспішає виправляти ситуацію навколо будівництва стадіону до Євро-2012. Таку думку в коментарі „Гал-info” висловив голова фракції ВО „Свобода” в ЛМР Василь Павлюк.

„Відбулося засідання робочої групи з питань підготовки Євро-2012, на якому з цього приводу було прийнято відповідне рішення”, − каже Павлюк, зазначаючи, що офіційне оприлюднення рішення відбудеться пізніше.

Натомість, за словами Павлюка, робоча група має 8 фірм-кандидатів з числа іноземних і вітчизняних компаній, які готові взяти участь у будівництві стадіону до Євро-2012 у Львові. Поки що депутати очікують результатів проведення інвестиційного конкурсу 29 жовтня, оскільки мер Львова „вперто ігнорує” запропоновані робочою групою фірми.

+++

У Донецьку відбудеться форум Україна-Польща

Glavred.info

21.10.08

28-29 жовтня у Донецьку відбудеться 9-й форум Україна-Польща. Як передає УНІАН, про це повідомив на брифінгу керівник прес-служби МЗС Василь Кирилич.

За його словами, головною метою форуму є обговорення та реалізація проектів з підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Очікується, що у форумі візьмуть участь близько 400 представників бізнес-кіл та державних установ.

Учасниками форуму, мають стати керівники двох держав.

+++


Интернет − негативные оценки

Євро-2012: резонанс

Костянтин Ніколаєв

Uamedia.visti.net (Народна армія)

18.10.08

Фундаментальні принципи автономії

У Києві знову з'явилися партнамети. Дурний знак... Взагалі, і для Євро-2012 −  зокрема. Не миттям, так коченням, але чемпіонат ми цілком можемо  «продемократити». Але про Україну іншим разом. У Польщі події минулого тижня  були набагато цікавіші. 

Керівництво УЄФА повідомило про можливість відкликання права цієї країни на  проведення чемпіонату. Причина − за обвинуваченням у корупції і за рішенням  Арбітражного суду НОК керівництво Футбольної федерації Польщі (ФФП) було  відсторонено від виконання своїх обов'язків. УЄФА негайно нагадала, що надала  право на Євро-2012 не уряду Польщі, а ФФП. Тому якщо її діяльність згорнули або припинили, проведення чемпіонату неможливе. Дивна позиція, ви не вважаєте? Адже гроші під чемпіонат дають або уряд, або приватні інвестори під гарантії того самого уряду, а не федерації... А «громадська» вона організація  чи ще яка, у контексті підготовки до цього масштабного заходу особливого  значення немає. Крім скасування чемпіонату, полякам могли зарахувати  автоматичну поразку у відбірних матчах ЧС-2010 проти чехів і словаків. А  футболісти тут до чого? Не кажучи вже про вболівальників. Можливі й інші  санкції. 

Суть справи: ФІФА й УЄФА не визнають нового керівника ФФП Роберта  Завлоцького, якого призначено главою ФФП 29 вересня після того, як уже  згаданим рішенням з посади президента був зміщений Міхал Лісткевич.

Ініціатором розгляду став нинішній міністр спорту Польщі Мирослав  Држевіеский. Відразу після свого призначення Завлоцький направив лист на ім'я  президента УЄФА Мішеля Платіні, у якому вказав, що всі зобов'язання польської  сторони з організації Євро-2012 залишаються чинними. У відповідь: «ФІФА й  УЄФА не визнають рішень Арбітражного суду НОК Польщі, і легітимним  представником Польщі на міжнародному рівні вважають виключно Лісткевича». Всі  офіційні документи, які будуть надходити в міжнародні футбольні організації  за підписом Завлоцького, будуть ігноруватися. «ФІФА й УЄФА зв'яжуться з МОК  для обговорення ситуації з рішенням НОК Польщі й порушенням фундаментального  принципу автономії спортивних федерацій», − говориться в листі, яке спільно  підписали Платіні і президент ФІФА Блаттер. 

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, зі свого боку, заявив про свою цілковиту  підтримку Држевіеского й Завлоцького. «Іноді необхідно зайняти тверду позицію  і відстоювати її за будь-яку ціну, − наводить слова глави польського уряду  Reuters. − Я сподіваюся, що міністр спорту не звільнить Завлоцького. Навіщо  нам потрібні ці відбірні матчі, якщо після цього звільнення польський футбол,  у будь-якому випадку, програє?» А дійсно, навіщо?.. Корупції у ньому менше не  стане. Офіційна позиція української сторони з цього приводу така.

 

«Я щиро шкодую, що репутація польського футболу в очах світової громадськості  знову висить на волоску і що торішній демарш колишнього міністра спорту  Томаша Липеця, який дозволив собі публічні образливі висловлювання на адресу  керівництва ФІФА, так нічого і не навчив наших сусідів... Мені відверто  боляче дивитися на всю цю мишачу метушню. Адже нам повірили не для того, щоб  ми створили новий привід УЄФА засумніватися в правильності свого рішення і  виставити на посміховище непомірні амбіції двох «непередбачених країн». Як не  сумно, але саме в такому контексті вже згадують про нас авторитетні ЗМІ,  тиражуючи по усьому світі докази нашої неадекватності. Я сподіваюся, що пан  Туск усвідомлює всю глибину відповідальності за цю ситуацію і не допустить її  розвитку за сценарієм, який ретельно виписаний режисерами інформаційних війн  проти українсько-польського тандема, проти нашого з вами Євро-2012», − заявив  президент ФФУ Григорій Суркіс. 

Бачте, що виходить: це не ми з поляками не можемо впоратися зі своєю  метушнею, а в цьому нам заважають «інформвійни»... Зрозуміло, що коли не  можеш знайти джерело проблем у собі, велика спокуса знайти його ззовні.

Приводів, скажу я вам, не потрібно створювати для цих «війн» . А в Польщі  вони, зважаючи на все, є. У всякому разі, про те, що корупції у тамтешньому  футболі, м'яко кажучи, вистачає, відомо. Відзначу, що поляки грамотно  влаштували цю «метушню» відразу ж після засідання виконкому УЄФА в Бордо, а  не до нього. Якби навпаки − не бачити їм (і нам за компанію?) Євро-2012, як  власних вух... 

Але в підсумку компроміс у цьому конфлікті був знайдений. Чи надовго? Однак  мені з цього приводу інший аспект цікавий. А вам не здається, що УЄФА і ФІФА,  м'яко кажучи, «оборзели»? Виходить, що без їх відома законно обраному уряду  суверенної країни не можна прийняти жодного кадрового рішення, що стосується  нехай і великого, але звичайного чиновника? Безвідносно до Лісткевича позиція  УЄФА і ФІФА у цьому зв'язку нагадує мені легендарну тезу «про нашого сукиного  сина». 

Зрозумійте мене правильно. Я абсолютно не проти «фундаментальних принципів  автономії». Але коли вони йдуть врозріз зі здоровим глуздом і, по суті, є  відвертим втручанням у внутрішні справи суверенної країни − це вже виглядає  щонайменше дивно. А якщо незабаром структурні підрозділи держуправління всіх  країн створять власні «УЄФА» і «ФІФА», і реально керувати ними будуть платіні  й блаттери, то навіщо потрібні будуть туски?..

Підписатися на новини