Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

За кілька днів завершиться демонтаж торгівельного центру «Троїцький», що на площі перед НСК «Олімпійський»

Kmv.gov.ua

13.10.08

Вже виконано близько 95% робіт.

До завершення демонтажу наземної частини торгівельно-розважального центру «Троїцький», що на площі перед НСК «Олімпійський» залишилося декілька днів.

Як повідомив заступник голови КМДА Віталій Журавський, вже виконано близько 95% робіт. Наразі залишився один зі складних етапів, адже через невелику відстань між недобудовою та шахтою станції метрополітену працівники мають бути вкрай обережними. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

«Роботи йдуть згідно з графіком, ми встигаємо до визначеного терміну завершити демонтаж. Над цим завданням працюють висококваліфіковані працівники ВАТ «Метробуд», тому ми впевнені, що робота буде виконана вчасно та якісно. Після повного демонтажу залишиться лише підземний паркінг, а територію перед НСК «Олімпійський» впорядкують», − додав Віталій Журавський.

Він нагадав, що на демонтаж торгівельно-розважального центру на площі перед НСК «Олімпійський» з міського бюджету було виділено  28 млн. грн. Роботи з демонтажу було відновлено 19 липня о 8:00. Саме тоді Міністерство юстиції відкликало позовну заяву до Господарського суду, якою оскаржувало угоду про демонтаж наземної частини торгівельно-розважального центру між компанією «Юджин», КМДА та Державним управлінням справами.

+++

В Днепропетровской области к Евро-2012 готовят придорожные забегаловки

Kpunews.com

13.10.08

Днепропетровских предпринимателей ждут новые ревизии — отныне под пристальное внимание чиновников попали бизнесмены, отхватившие лакомые кусочки вдоль трасс.

Как сообщает сегодня, 13 октября, корреспондент KpuNews, областные власти совместно с районными и поселковыми советами тестируют все придорожные места общепита на качество услуг и соблюдение лицензии. Нарушителей могут даже убрать с рынка. Проверки чиновников делаются в рамках подготовки к Евро-2012.

Перед визитом иностранных гостей под пристальное внимание попали торговые комплексы, рестораны, отели, АЗС и СТО, расположенные вдоль четырех направлений автотрасс. Это пути Знаменка—Луганск—Изварино в селе Юбилейное и Подгороднее, Днепропетровск—Николаев через Кривой рог и Борисполь—Днепропетровск—Запорожье.

Как заявила замглавы облгосадминистрации Маргарита Робертс, в рамках подготовки к проведению финальной части Чемпионата Европы 2012 по футболу в Днепропетровской области вопрос приведения объектов сферы торговли к надлежащему состоянию становится боле актуальным.

На сегодняшний день официально на территории автотрасс Днепропетровского района работают около 140 магазинов, более 90 павильонов и около 40 объектов ресторанного хозяйства.

+++

Финансовый кризис в Украине не отразился на подготовке к Евро-2012 − вице-премьер Васюник

Интерфакс-Украина

13.10.08

Финансовый кризис в Украине не отразился на подготовке к проведению финальных игр Чемпионата Европы по футболу 2012 года в стране, считает вице-премьер-министр Иван Васюник.

      

«Финансовый кризис на это время еще не успел стать риском подготовки Украины к Евро», − сказал он в ходе интернет-конференции в понедельник в Киеве.

      

Вместе с тем, И.Васюник отметил, что «несостоятельность или неготовность системы государственного управления определенные проблемы создала. В первую очередь потому, что украинская система государственного управления до этого времени не планировала и не реализовывала такие масштабные проекты».

      

Вице-премьер также сообщил о своем намерении в ближайшее время представить на рассмотрение президенту Украины Виктору Ющенко и правительству проект откорректированной системы управления.

      

По словам И.Васюника, проект «предусматривает усиление персональной ответственности вице-премьера за реализацию программы подготовки к Евро, а также создание в структуре секретариата правительства координационного департамента по вопросам подготовки к турниру во главе с заместителем министра Кабинета министров».

      

«В ближайшее время проект этих решений буде внесен на обсуждение», − отметил вице-премьер.

+++

В Кировоградской области открылся первый сельский футбольный стадион европейского уровня

Интерфакс-Украина

13.10.08

В селе Головковка Александрийского района Кировоградской области в воскресенье открылся первый сельский футбольный стадион европейского уровня.

      

Как отметил во время открытия генеральный директор ООО «Украгроком» Анатолий Кузьменко, стадион строился на протяжении 4 лет. В последние 1,5 года занимались выращиванием травяного покрытия.

      

Стадион рассчитан на 500 мест, рядом расположен спортивный комплекс и тренировочное поле.

      

Стадион строился на средства ООО «Украгроком».

+++

Интернет-конференция Ивана Васюника, Вице-премьер-министра Украины

Liga.net

13.10.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Приветствую, Вас! Сейчас Вы курируете вопросы подготовки к чемпионату Европы по футболу. Потому, как правительство относится к этому событию − это не просто футбол и праздник для УКРАИНЦЕВ, а по моему мнение лакмусовая бумажка, по которой можно определить умение чиновников созидать. На данный момент кроме разрушения, вымывания денег из бюджета чиновники так и не научились по настоящему работать. Так, все-таки, что конкретно Вы сделали для проведения первенства? Пожалуйста, конкретно.

Александр

И.В.    Я, безперечно, задоволений і числом, і змістом запитань, що стосуються питань підготовки України до Євро. Я задоволений перш за все з того, що ваші читачі справді сприймають Євро не просто як футбольний турнір, а як великий шанс для України. Я пригадую, як відразу перед засіданням у Відні на «Інтері» у Савіка Шустера, тоді люди поділялися десь на 77% людей учасників цієї програми не були певні, що Євро залишиться в Україні. Я тоді сказав, що я не боюся своєї відставки з посади віце-прем’єр-міністра України, тому що я знаю, що Україна спроможна вийти з цієї кризи. Але, разом з тим, перед всіма нами, не тільки перед урядом, зараз є завдання змінити країну. Я хотів би, щоби ми всі були партнерами − і уряд, і громадяни України, і журналісти, і недержавні організації − в реалізації цього проекту. Україна повинна використати цей шанс не тільки для підготовки стадіонів, аеропортів і готелів, а повинна справді змінитися и стати кращим життя кожної української родини. Декілька прикладів: зараз Міністерство охорони здоров’я на основі вимог УЄФА до надання швидкої допомоги вболівальникам готує рішення по зміні всієї системи надання цієї допомоги всьому населенню України. Я певен, що Україна запровадить до Євро-2012 цілий ряд економічних програм, зокрема, одна з таких програм − це програма роздільного збирання побутових відходів. Ми практично змінимо всю туристичну структуру держави, а це десятки тисяч нових робочих місць. Нам треба український туристичний сервіс зробити багатомовним і програму вивчення іноземних мов треба запроваджувати вже в найближчий час. У кожній сфері суспільного життя Євро буде стимулювати зміни.

Я, перш за все, з однієї сторони, дякую за таке конкретне питання. Хоча я не розділяю цей скептицизм автора запитання. Я спробую його переконати в зворотньому. Я справді, починаючи з весни цього року віце-прем’єр-міністр в уряді, відповідальний за підготовку до Євро-2012. В цей час Україна, особливо після рішень засідання виконавчого комітету УЄФА у Відні була перед дуже серйозною проблемою. Питання було поставлено − справді бути або не бути Євро в Україні. Мотив УЄФА виходив з того, що за рік часу відтоді, коли навесні 2007 року було прийнято рішення про Україну і Польщу як переможця Євро-2012, Україна насправді не зробила прогресу у підготовці. Питання не в тому, що УЄФА очікувало за 2007 рік якогось чуда, питання в тому, що в 2007 році не було жодного позитивного досягнення, не була утворена структура, не було розпочато фізично жоден проект, крім тих стадіонів у Донецьку і Дніпропетровську, які почали будуватись ще до прийняття рішення у Кардіфі. У нас було декілька кризових ситуацій − НСК «Олімпійський», аеропорти і готелі. Я персонально очолив антикризовий штаб по реконструкції НСК «Олімпійський», і, як було відзначено вже у засіданні наглядової ради в Ліоні. А отім у Бордо, власне прогрес, який продемонструвала українська команда урядова і Федерації футболу по НСК, їх в основному і переконала у спроможності України не словами, а реально виконувати зобов’язання перед УЄФА. Наступний етап такої серйозності − це початок в кінці листопада на початку грудня фізичних робіт по реконструкції НСК. Я хочу з впевненістю сказати, що ці роботи будуть розпочаті, і вже в наступному році «Олімпійський» буде знято з червоної зони ризику. Те ж саме ми продемонстрували і в питанні підготовки аеропортів. Це для України взагалі було неоране поле, бо за 17 років жоден аеропорт крім Борисполя не зазнав розвитку, і тут Кабінет Міністрів за моєю пропозицією прийняв єдино правильне рішення, яке було єдино виправданим, − різко збільшити витрати держбюджету на підготовку аеропортів, а по суті − взяти на витрати держбюджету реконструкцію злітно-посадкових смуг у 6 аеропортах. Таким чином, УЄФА отримало гарантії, що до 2012 року 6 аеропортів зможуть приймати відповідні літаки. Останній штрих, який має важливе значення в частині убезпечення від наслідків фінансової кризи, є те, що у програмі підготовки до Євро, зміни до якої Кабмін прийняв декілька тижнів тому, ми загалом збільшили витрати з державного і місцевого бюджетів з 33 млрд. грн. до більш ніж 50 млрд.

(…)

***

− Чи розумієте Ви це, пане Іване?...

Десятки мільярдів гривень витратить наша країна на організацію першості континенту. Але є небезпека, що сотні нових готелів так і можуть залишитися порожніми. Цілком ймовірно, що ФІФА скасує віковий ліміт гравців, збільшить квоти для європейських збірних і зробить футбольний турнір на Олімпіаді в Лондоні надзвичайно престижним. Родоначальники гри мільйонів у себе вдома захочуть обов’язково виграти футбол і виставити найсильнішу збірну. Тим більше, що вперше в історії буде грати не Англія, а Велика Британія. А останні успіхи цього Королівства на Олімпіаді і Паралімпіаді вражають. Звичайно, МОК піде назустріч господарям, які мають на це право як організатори. У такому випадку, в спорі двох змагань, які проходитимуть майже одночасно, континентальна першість перетвориться на таку собі прохідну і не зовсім популярну подію напередодні Олімпіади, як і у всіх інших видах спорту. Після того, як тенісисти вже поєднали Уїмблдон з Іграми, а боксери-професіонали вийдуть на лондонський ринг, футбол залишиться єдиним видом спорту де перемога на чемпіонаті світу, поки що престижніше за олімпійське «золото»...

Дмитро Нагорний

И.В.    Я розумію ваше хвилювання, і видно, що ви професійно цікавитесь цією проблемою. Але хотів би вас заспокоїти − нема підстав зараз вважати, що за 4 наступні роки Євро загрожує втрата третього світового спортивного заходу. Тим більше, що УЄФА робить багато змін, які на часі, і за всіма прогнозами, і число туристів, і число телеглядачів Чемпіонату Європи в Україні та Польщі, може зрости за мінімальними оцінками десь на 30%. А це мільйони туристів і мільярди телеглядачів. Щодо небезпеки, що сотні нових готелів можуть лишитись порожніми − це не відповідає філософії УЄФА, УЄФА ставить вимогу будівництва тих об’єктів інфраструктури і такого масштабу, який би експлуатувався після чемпіонату. Ми зараз зіткнулись з цією проблемою по м.Донецьку, де найбільший дефіцит 5-зіркових готелів. Я хочу нагадати, що жоден готель в 6 приймаючих містах не будується за державні кошти, це все кошти приватних інвесторів. І таких інвесторів в Донецьку на 5-зіркові готелі немає, тому що фактично після цього вони б пустували. Тому ми ведемо переговори з УЄФА про те, щоб рівень 5-зіркових готелів був знижений до 4-зіркових, і щоб об’єднати приймаючі потужності Дніпропетровська та Донецька.

***

− Господин Васюник, да конца текущего года ВР должна была принять ряд законов, направленных на подготовку к Евро-2012. Теперь ВР в Украине не будет минимум полгода. Вопрос... мы таки утратили возможность (долго подбирал эти два слова, чтобы не выразиться нецензурно) провести чемпионат? Горько как-то от всего этого...

Игорь, Киев. Футбольный болельщик и гражданин страны, за политиков которой стыдно.

И.В.    Не спішіть розчаровуватися, шановний Ігоре. Ми не втратили і не втратимо права проводити Євро.

***

− Шановний, Іване Васильовичу!

Наскільки відомо зі ЗМІ, від Уряду − ви персонально відповідаєте за підготовку до ЄВРО-2012, також останнім часом вас запрошує УЄФА на всі пов’язані з ЄВРО 2012 важливі зустрічі. Скажіть будь-ласка чи правда, що фінансова криза та неефективність системи управління − є головними негативними чинниками при підготовці до європейської першості? Чи буде створена єдина вертикаль з підготовки: Уряд-міністерства-регіони-міста. Чи так і залишиться окрема позиція КМУ, національного агентств та ФФУ?

Також буду вдячний, якщо ви поясните чому Польща створила структурний підрозділ «переманивши» спеціалістів з приватного бізнесу за великі гроші для ефективної підготовки. а Україна пропонує 2000-3000 грн. за роботу в центральних, місцевих органах виконавчої влади і говорить про відсутність корупції, коли ціни навколо нас ростуть?

Дуже дякую вам, за персональну зацікавленість в підготовці, що ми не побачили від попередніх віце-прем`єр міністрів за останні 3 роки.

Бажаю успіхів в вашій нелегкій роботі.

Андрій

И.В.    Я Андрію по питанню кризи вже відповів. Фінансова криза на цей час ще не встигла стати ризиком підготовки України до Євро. А от неспроможність чи неготовність системи державного управління певні проблеми створила. В першу чергу тому, що українська система державного управління до цього часу не планувала і не реалізовувала такі масштабні проекти. Я обіцяв, що в найближчий час я представлю Президенту України і Кабміну проект відкоригованої системи управління. Завершується підготовка такого рішення, воно, перш за все, передбачає посилення персональної відповідальності віце-прем’єр-міністра за реалізацію програми підготовки до Євро, а також створення в структурі Секретаріату КМУ координаційного департаменту з питань підготовки до турніру на чолі із заступником міністра Кабінету Міністрів. У найближчий час проект цих рішень буде винесено на обговорення.

***

− Не являясь фанатом футбола, прошу ответить на мой вопрос. Что конкретно получит Сумщина от Евро-2012? 6-8 городов, безусловно − да! Проведут новые линии метро, проложат отличные дороги, построят гостиницы, отремонтируют сети водопровода и канализации, возведут новые стадионы. Все это за деньги бюджета, но что от этого тысячам других городов? Они окажутся отброшенными в своем развитии еще на

десятки лет назад. Престиж страны, потоки туристов. Раньше думай о Родине − потом о себе. Нас 70 лет кормили этими байками, может, стоит подумать о конкретном Человеке: накормлены ли его дети, тепло ли в его доме, может ли он оплатить крайне необходимую операцию, оплатить обучение в школе (я не говорю об институте), какие дороги (не только от п. А до п. Б, а и от его дома до работы), хорошо ли освещены улицы, вывезен ли вовремя мусор, заасфальтирован ли двор, может ли нормальный человек позволить себе хотя бы раз в месяц сходить в театр, купить лекарство... Показуха с этим Вашим ЕВРО. За красивыми витринами спрячете грязь городов, нищету народа, отсутствие элементарного порядка. Определитесь четко с тем местом, которое занимает Украина в Европе по уровню жизни, пенсиям... и соответственно думайте, своевременно ли проводить демонстрацию роскоши на фоне нищеты!?

Конкретизирую вопрос − что конкретно получат Сумы от проведения в стране Евро-2012? Какие бюджетные средства, и на какие цели? Приведите планы финансирования конкретно по областям.

Сумчанка

И.В.    Перш за все я хотів би сказати, що до Євро будуть готуватись не тільки 6 приймаючих міст. У загальнодержавну програму підготовки включається програма підготовки всіх областей України. По Сумах тільки одна цифра − до 2012 року планується завершити дорогу до російського кордону Кіпті-Глухів-Бачиськ, яка по території Сумської області буде 100 км. Це буде сучасна дорога, з держбюджету на неї виділяється 430 млн. грн. Крім того, будуть на належному рівні облаштовані митні переходи на кордоні з РФ.

***

− Іван Васильович. Наскільки реальним є дотримання термінів по зносу забудови «Троїцького» біля НСК «Олімпійський», оскільки останній термін спливає 15 жовтня?

Юля

И.В.    Проблеми забудови на площі Троїцькій біля НСК «Олімпійський» в Україні вже не існує. Роботи виконані на 93%, але вони вже ніяким чином не можуть негативно вплинути на процес реконструкції НСК «Олімпійський». День чи два запізнення ні нас, ні УЄФА не будуть тривожити. (…)

+++

Геннадій Прокопович: «Чернігівщині є чим пишатися»

Ffu.org.ua

13.10.08

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Чернігівської регіональної федерації футболу (ЧРФФ) Геннадієм Прокоповичем.

− Геннадію Володимировичу, півроку тому ви очолили обласну федерацію. Встигли за цей час сформувати уяву про те, яким наразі є футбольне господарство Чернігівщини?

− На тлі економічно міцних регіонів нам значно складніше. Раніше тут пріоритетними були сільськогосподарські напрямки − область недаремно називали «картопляним Донбасом», потужні підприємства міст працювали на військово-промисловий комплекс. За рахунок колгоспів і заводів утримувалося понад трьох сотень команд, мало не кожне село чи колгосп вважали за честь брати участь у різноманітних футбольних турнірах і змаганнях. Зрозуміло, що внаслідок економічних негараздів більшість аматорських футбольних колективів зникли, а в обласному центрі не залишилося жодного. Два роки тому у вищій лізі першості області змагалося лише шість команд, плюс одна − з Київщини. Команда майстрів чернігівської «Десни» перебувала у другій лізі й мала значну заборгованість гравцям по зарплаті.

Але ситуація змінюється на краще. На футбольній карті країни Чернігівщина представлена як на професіональному, так і на аматорському рівнях. Ми маємо три клуби у першій та другій лігах, чотири команди − у Всеукраїнських аматорських змаганнях. А Чернігівський міський голова Олександр Соколов став одним із найрезультативніших нападаючих на чемпіонаті Європи серед команд мерів, де збірна України здобула бронзові медалі.

У свою чергу ЧРФФ, проводить регулярні змагання на обласному рівні − у вищій та першій лігах, розіграші Кубку та Суперкубку Чернігівщини, юнацькі першості. Взимку проводиться першість області з міні-футболу, традиційним став міжнародний турнір пам’яті президента обласної федерації Вадима Третякова, кубок серед ветеранів та змагання на призи «Шкіряного м’яча».

У цьому сезоні, за значної допомоги президента ПФК «Десна-партнер» Олексія Савченка, який виділив командам 100 тисяч гривень, розширено коло учасників вищої ліги області, а у другій лізі чемпіонату України змагається «Десна-2», яка є своєрідним дублем для головної команди.

− Тобто позитивна динаміка є. Скільки приблизно людей сьогодні активно займається футболом?

− Згідно статистичних даних, постійно займається футболом майже десять тисяч осіб різного віку та професій. В області діють п’ять СДЮШОР з футболу, функціонує 29 стадіонів, збільшується кількість футбольних майданчиків зі штучним покриттям (їх уже 18). Але проблем із футбольними спорудами вистачає. Потребує значних капіталовкладень головна спортивна арена області − Чернігівський стадіон імені Гагаріна, де лише на західній трибуні встановлені пластикові сидіння, футбольне поле вимагає омолодження. Потрібно футбол розвивати на державному рівні і в цьому, я думаю, допоможе підготовка і проведення Євро-2012.

Зважаючи на географічні та інші особливості, Чернігівщина має якнайактивніше долучитися до підготовки цього футбольного форуму. Якщо окремі об’єкти в області й не стануть тренувальною базою учасників фіналу, то найважливіші під’їзні шляхи для гостей із країн Балтії, Білорусі та Росії пройдуть саме через територію нашої області.

Край наш, крім того, багатий непересічними історико-культурними пам’ятками, багато з яких − ще домонгольського періоду. Природно, в обслуговуючому комплексі «Євро-2012» туристична складова буде присутня обов’язково. Цим і повинні ми скористатися повною мірою. Нам справді є що показати гостям.

 − Повернемося до нинішніх справ обласної федерації. За рахунок чого забезпечується її діяльність?

− Національна футбольна федерація та  відділ із питань фізкультури і спорту облдержадміністрації надають нам фінансову допомогу. Разом із внесками спонсорів та клубів ці кошти йдуть на підтримання футбольного господарства Чернігівщини. Приємно, що в цьому році обласна федерація вперше справила новосілля: на стадіоні імені Гагаріна у нас є власне приміщення, в якому створені всі умови для повноцінної роботи. Є комп’ютерна техніка, зв'язок, Інтернет, авто, надане ФФУ…

− Це додає оптимізму і, мабуть, зменшує кількість проблем?

− Якби ж так! На жаль, їх не меншає. У районних центрах бракує арбітрів регіонального рівня, лише у половині районів створені і юридично зареєстровані відповідні осередки федерації футболу, а найактуальнішою проблемою для нас є недостатня кількість добротних стадіонів, полів для гри дитячо-юнацьких команд, а також їхнього фінансування.

− Чи існує програма розвитку футболу в області?

− Свого часу керівництво федерації розробило комплексну програму розвитку футболу на Чернігівщині. Її було схвалено у головному спортивному відомстві і три роки тому передано для затвердження до облдержадміністрації. На цьому вся програма і вичерпалася. Таке ставлення влади на місцях аж ніяк не сприяє подальшому розвитку футболу.

− А наскільки великий інтерес до народної гри на Чернігівщині?

− Інтерес вболівальників багато в чому залежить від якості гри та результатів команд. У минулому чемпіонаті матчі чернігівської «Десни» в першій лізі збирали до 10 тисяч вболівальників − арена імені Гагаріна збирала одну з наймасовіших аудиторій в Україні. Чернігівського глядача відзначили міжнародні експерти після матчу національних жіночих збірних України й Данії. На стадіоні під час матчів озвучується найрізноманітніша футбольна інформація, від новин зі змагань аматорських і студентських команд − до збірних України.

Але у футбольній пропаганді є ряд аспектів, які кардинально відрізняються один від одного. Якщо в ЗМІ про чернігівську «Десну» пишуть  багато і різноманітно, то про жіночу «Легенду» − дуже мало. Хоча футбольній тематиці в обласних та районних ЗМІ приділяється більше місця та уваги, ніж іншим видам спорту.

Прикро констатувати, але чернігівських журналістів, які пишуть на спортивно-футбольну тематику, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Документально в області засновано регіональний осередок спортивних журналістів України, обрано голову, але в житті та пресі діяльність цієї громадської структури − відсутня. У районах Чернігівщини футбольна тематика і проблематика висвітлюється вкрай мало і не систематично.

В обласній державній телерадіокомпанії «Сівер-центр» немає ані теле-, ані радіо-футбольних програм. На телебаченні лише зрідка звучать інформації та репортажі з футбольних полів.

Міська ТРК «Новий Чернігів» щотижня готує до ефіру програму «Стадіон». А кабельна приватна ТРК «Дитинець» з початку футбольного сезону інформує про футбольні події у першій вітчизняній лізі та зрідка − про першість області й змагання жіночих команд.  А ось тема дитячого і юнацького футболу протягом багатьох сезонів практично відсутня в ЗМІ області. Тут варто здійснити кардинальні зміни.

У найбільш тиражній обласній молодіжній газеті «Гарт» футбольній тематиці відводиться мінімальна газетна площа, а у популярному тижневику «Вісник Ч» тема футболу взагалі відсутня, бо редактору потрібні сенсації, скандали.

Раніше найповніше висвітлювала футбольну тематику газета «Гол», яка взимку виходила щомісяця, а з початком футбольного сезону − двічі на місяць. Але коли змінився засновник і видавець газети, а саме − ТОВ «ПФК «Десна-Партнер», газета «Гол» із політичних міркувань припинила існування. І тепер керівництво клубу випускає безкоштовну газету «За Чернігів», де з восьми сторінок футболу виділяється одна.

− Але попри всі проблеми, вам є чим пишатися. Скажімо, чернігівський жіночий футбол − один з наймасовіших в Україні.

− Дійсно, за досить обмеженого фінансування чернігівська «Легенда» є багаторазовим чемпіоном і призером, володарем Кубка України. Чимало чернігівчанок з успіхом захищають кольори провідних клубів за кордоном. Основу нашої збірної, яка пробилася до плів-офф Євро-2009, складають колишні й нинішні гравці «Легенди». Останнім часом з’явився ще кілька приводів для радощів. По-перше, вихованець чернігівського футболу Сергій Вакуленко у складі футбольної збірної України став чемпіоном Паралімпійських ігор у Пекіні та бронзові. По-друге, команда «Єдність-2» з невеличкого села Плиски Борзнянського району завоювала «бронзу» аматорської першості і продовжують боротьбу за аматорський Кубок України.

+++

Превентивні удари 

Ірина Гищук, Мирослава Іваник 

Lvivpost.net

12.10.08 

Депутати хотіли оголосити Андрію Садовому «імпічмент»,  міський голова вирішив випередити їх  і...  розігнати раду

Сенсаційну заяву оголосив міський голова Андрій Садовий під час засідання сесії у четвер. Він звернувся до Президента України та Голови Верховної Ради з проханням призначити одночасно з виборами парламенту дострокові вибори міського голови та депутатів Львова. На радикальний крок, згідно з текстом заяви, Андрія Івановича штовхнув «початок реалізації плану тотальної дестабілізації у місті». «План дій простий, − йдеться у заяві, − за допомогою ряду депутатів Львівської обласної та міської рад змістити міського голову з посади, переобрати секретаря міської ради і в умовах хаосу та безвладдя розпочати глобальний грабунок міста, масштабний «дерибан» міської землі та комунального майна».

Для депутатів міської ради заява міського очільника стала справжнім сюрпризом. Адже напередодні, у середу ввечері, міський голова побував на за­сіданні двох найбільших фрак­цій міськради − «Нашої України» та БЮТ. За свідченнями міських обранців, він шукав порозуміння, активно переконував у тому, що вони − одна команда, і намагався, так би мовити, «прощупати ґрунт», тобто довідатися, наскільки міцним є його авторитет серед депутатів та чи може він розраховувати на їхню підтримку.... На запитання ж депутатів, що змінило його позицію за одну ніч, міський голова загадково відповів: «Інформація, яку я отримав із тих чи інших, офіційних чи неофіційних джерел»...

Депутати називають заяву «емоційним зривом міського голови». Андрій Садовий просто не дав раду своїм емоціям, − переконують більшість із них. Та, видається, що для такого «емоційного зриву» мала бути непересічна підстава. Головна інтрига: чи справді міський голова хотів виборів, чи така гучна заява була лише PR-ходом, який мав налякати депутатів? Але для чого?

Непевне Євро

Депутати називають головною причиною мерової заяви страх Садового нарешті прозвітувати за підготовку міста до Євро-2012. Адже тоді доведеться сказати, що місто сьогодні не має ні свого ексклюзивного проекту стадіону, ні інвестора, ні генерального підрядника. Фірма «Альпіна», яку досі називали потенційним інвестором і вже точно генеральним підрядником будівництва львівського стадіону, відмовилася будувати за попередньо узгоджену ціну у 85 млн євро. Свою роботу австрійська фірма оцінила у 120 − 135 млн євро. У розмові з кореспондентом «Пошти» речник підприємства Карін Кеглєвіч пояснила, що спочатку йшлося про бюджет проекту − 120 млн, а згодом − щонайменше 85 млн (без ПДВ). «Якщо ж місто хоче реалізувати цей проект за 80 млн з ПДВ − ідея видається дуже гарною, але не для нас», − говорить пані Кеглєвіч. Водночас вона не припускає, що ця відмова може негативно вплинути на імідж «Альпіни», яка щойно почала утверджуватися на ринку України.

У Ратуші подейкують, що вже мають гідну заміну «Альпіні». Як вдалося дізнатися «Пошті», йдеться про компанію «Хохтіф», яка будувала стадіон у Дніпропетровську і ще минулого року висловлювала своє зацікавлення у будівництві львівського. Щоправда, навіть, якщо з «Хохтіф» вдасться домовитися, зважаючи на складність процесу та політичну ситуацію в країні, вчасно почати будівництво Львів все одно не зможе. На думку депутатів, заява пана Садового мала відвернути погляд від цієї проблеми і зосередити увагу всіх на іншому. А отже, йшлося не про реальні перевибори, а про перекладання проблем з хворої голови на здорову.

Друга причина демаршу міського голови, про яку дещо тихше говорять депутати, − продаж права на проведення Євро іншому місту. Про домовленості Андрія Садового чи то з Харковом, чи то Одесою говорили давно і навіть пробували називати конкретну вартість права на проведення Євро. Тепер, за словами депутатів, керманич міста перелякався, що депутати таки знайдуть реальних інвесторів, і вирішив дестабілізувати ситуацію. Щоправда, такий сценарій дещо сумнівний з огляду на останній звіт УЄФА, яким асоціація залишила за собою право нерівномірно розподілити кількість міст-господарів між обома державами. Тобто, навіть відкупивши у Львова Євро, Харків чи Одеса не отримають гарантій, що матчі чемпіонату в них таки відбудуться.

Водночас, дострокові вибори наразі є для міського голови доволі вигідними. Якби вони відбулися через два місяці, Андрій Садовий був би найреальнішим кандидатом, а отже, зміг би очолити місто ще на п'ять років. Якщо ж доведеться йти на вибори через два роки, то його шанси можуть суттєво зменшитися пропорційно до кількості розритих ям на вулицях. За умови, коли Садовий зрозуміє, що Євро точно провалене, а виправдатися якось треба. У цьому випадку перевибори стають реальним козирем та можливістю скласти з себе всю відповідальність за підготовку до чемпіонату. Мовляв, попри намагання працювати на благо міста, із таким депутатським корпусом «дєрібанщиків» робити це неможливо... Міський голова уникне відповідальності і отримає ще один термін головування. Тому цілком імовірним є варіант, за якого Андрій Садовий готовий йти на вибори і хоче затягнути туди ж і депутатів. Проте такий хід мав бути добре підготовленим... Заява ж у такій формі, як її подано, не обійшлася без каталізатора... Більше того, виглядає на те, що заява Андрія Садового розпустити раду і піти на вибори була спровокована абсолютною безвихіддю. Адже саме недолугість та примітивізм тексту заяви міського голови позбавляє її будь-якої сили... Аргументована заява, скерована до Верховної Ради, могла б реально закінчитися виборами. Хоча, з огляду на політичний безлад у державі, це питання могло б затягнутися надовго...

Розіграти ж карту виборів для залякування депутатів, якщо такою, звісно, була мета, не вдалося. Після перерви депутати наполягли на продовженні роботи ради і таки ухвалили, що заслухають звіт мера про Євро і не лише про нього наступного тижня. Більше того, сесія після перерви зробила з міського голови хлопчика для побиття, змушеного мовчки вислухати все з уст міських депутатів: і про Євро, і про розриті дороги, і про боргову яму, в яку кидає місто недолуга економічна політика, і про розруху у міській господарці. Депутати сотню разів буквально по букві розібрали заяву Садового. Зрештою, вона й справді − один із небагатьох випадків, коли піарники міського голови дали відвертого маху. Адже навіть неозброєним оком видно, що текст написано за кілька хвилин до озвучення, так би мовити, на коліні. І єдиним виправданням доволі непоганих фахівців із маніпулювання громадською думкою може бути лише цейтнот.

Тихий переворот

Про причини ж квапливості можна лише здогадуватися. Як розповів «Пошті» Володимир Квурт, секретар міської ради, депутати з НУНС та БЮТ «вели розмови» з ним про перспективу усунення його з посади, мовляв друга особа в Ратуші заважає їм вирішувати особисті питання. Вочевидь, саме на це натякав Андрій Садовий, згадуючи у тексті заяви секретаря міської ради. Водночас, як стало відомо «Пошті», апетити депутатів зайшли навіть далі: під час сесії вони планували поставити питання про висловлення недовіри міському голові. Саме ця інформація, вочевидь, й змусила міського голову до таких радикальних кроків. Адже відомо, що найкращий захист − це напад. Водночас, бажання відставки Андрія Садового з боку НУНС та БЮТ викликає чимало запитань. Адже вони не мають кого запропонувати на посаду міського голови.

Натомість, містом вже давно ширяться чутки про мерські амбіції «непомітного», але доволі впливового Володимира Квурта. До слова, на засіданні сесії його не було з поважної причини. Однак те, що пан секретар завжди тримається у тіні бізнесових інтересів НУНС та БЮТ, презентуючи «молоду та перспективну» партію ПОРА, також правда. Усунувши руками НУНС-БЮТ свого кума Андрія Садового, Володимир Квурт став би не лише виконувачем обов'язків міського голови, а й опанував би зручним стартовим майданчиком для виборів, якого йому наразі бракує серед широкого загалу львів'ян.

Дивним, на перший погляд, може видатися те, що міський голова активно захищав свого секретаря. Та, з іншого боку, визнавши пана Квурта своєю офіційною опозицією, Садовий зробив би йому найбільший тактичний передвиборний подарунок. Тож наразі куми зберігають спокій та демонструють взаємопідтримку. Імідж особи, яка гострить ножа у кумову спину, пану Квурту також ні до чого...

Ситуація з'ясується, мабуть, наступного тижня, коли Андрій Садовий знову прийде на килим до депутатів. Якщо, звісно, мер наважиться прийти і прозвітувати. Однак виглядає, що прорахунків не бракує обом таборам, тож імовірним виходом може стати й тимчасовий пакт про ненапад між депутатами та міським головою. Аби тільки його текст не скопіювали з практики українського парламенту.

Суб'єктивний погляд

Cергій Васильєв, керівник управління інформаційної політики ФФУ:

Львів'яни самі собі режисери у питанні підготовки до чемпіонату. Яку роль вони виберуть для себе і як її зіграють, таким і буде результат. Григорій Суркіс чітко і однозначно попередив всіх про жорстку конкуренцію між всіма містами-претендентами. Перспектива проведення Євро-2012 в галицькій столиці залежить лише від її мешканців.

Володимир Пилипенко, народний депутат України:

Мені, колишньому львів'янину, шкода, що мер міста не знає ні Конституції, ні законів і дозволяє собі робити такі заяви. Адже ні Президент, ні голова Верховної Ради не вирішують цього питання. А Верховна Рада, яка має такі повноваження, достроково розпущена Президентом. Такий крок Андрія Садового можна розглядати, як дешевий трюк з метою здобути додаткові дивіденди. Правильніше для нього було б піти у відставку. Тоді в місті були би дострокові вибори мера.

+++

У Украины отнимают Евро-2012

Life.ru

13.10.08

Досрочные выборы Верховной рады Украины могут сорвать подготовку к Чемпионату Европы − 2012, который совместно должны были бы принимать Украина и Польша.

В стране практически нет свободных средств. Даже для проведения досрочного проведения выборов правительству придется залезть в стабилизационный фонд страны. Председатель национального агентства по вопросам проведения Евро-2012 на Украине Евгений Червоненко заявил, что Агентство уже разработало и подало на рассмотрение Кабинету министров законопроекты по упрощению разрешительных процедур при строительстве объектов Евро-2012 и введению на Украине принципов «единого окна». Однако правительство до сих пор не подало эти законопроекты в Верховную раду. Киев всеми силами старается уменьшить количество денег, которое пойдет на реконструкцию спортивных объектов.

Даже при упрощенном плане основную статью средств составят деньги, которые планируется получить от иностранных инвесторов. Но самих денег, как и инвесторов, у Украины пока нет. В ближайшее время Червоненко собирается отправиться на Запад для привлечения новых средств. Впрочем, Европа, взбудораженная надвигающимся финансовым кризисом, вряд ли согласится спонсировать такой сомнительный проект, как Евро-2012 на Украине.

Напомним, что Украину уже несколько раз предупреждали, что если подготовка к чемпионату Европы не будет идти по заранее запланированному и представленному в УЕФА графику, то Киев рискует лишиться права на проведение континентального первенства в 2012 году. Мишель Платини лично посещал Украину. Все это говорит о важности момента. Украине дали последний шанс, которым она рискует не воспользоваться из-за очередного роспуска Верховной рады.

Підписатися на новини