Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет - нейтральные оценки

 

«Львов сам может напороться на неприятности»

Антон Светличный

Football.sport.com.ua

09.10.08

Ситуация, которая происходит во Львове, никак не вписывалась в планы ФФУ по подготовке к Евро-2012.

Сегодняшняя новость о том, что Львовский городской совет отказался подписывать соглашение о строительстве стадиона с австрийской компанией Alpine Bau Gmbh, еще раз натолкнула на мысль о том, что в западной Украине Евро все-таки не увидят. Помимо этого областные депутаты предъявили обвинение австрийской компании в коррупционных схемах и обратились в Генпрокуратуру и СБУ с требованием проверить причастность компании к коррупции.

Напомним, что это не единичный случай. Не так давно прогремел скандал, связанный со строительством НСК «Олимпийский» китайской компанией Archasia Design group limited. Напомним, что правительство Украины аннулировало договоренности с компанией Archasia Group, выигравшей конкурс на реконструкцию НСК «Олимпийский», поскольку компания не представила всех необходимых разрешительных документов на осуществление строительной деятельности в Украине. В свою очередь, тайваньская компания подала в суд на Министерство молодежи, семьи и спорта с целью восстановить свои права на реконструкции стадиона.

Во Львовском городском совете комментариев пока избегают, но уже известно, что мэрия города уже начала переговоры с одной из строительных компаний, которая согласилась построить стадион на прежних условиях. Кроме этого, по версии того же Львовского городского совета, на строительство нового стадиона претендует еще 7 компаний.

Для разъяснения ситуации, при которой Львов рискует лишиться права на проведение Евро-2012, мы решили обратиться непосредственно в Федерацию футбола Украины. Руководитель Управления информационной политики ФФУ Сергей Васильев прокомментировал ситуацию следующим образом.

«Давайте будем отталкиваться от того, что после приезда Григория Суркиса из Бордо, где он, по сути, во второй раз отстоял победу в борьбе за право проведения Евро в Польше и Украине, президент ФФУ заявил, что с этого момента начинается новый отсчет времени для городов-участников Евро-2012. Все они, и Киев, и Донецк, и Днепропетровск, и Львов, и Харьков и Одесса уже не делятся на «запасные» и «основные». УЕФА аннулирует эту градацию и будет самостоятельно определять принимающие территории по мере их готовности к турниру».

«Если же наши города будут продолжать заполнять информационное пространство вокруг себя сплошными скандалами и демонстрировать свою нерешительность, то они автоматически потеряют эту уникальную возможность».

Комментируя сложившуюся ситуацию во Львове, Сергей Васильев заявил: «Львовяне - сами себе режиссеры в вопросе подготовки к турниру. Какую роль они изберут для себя, как сыграют ее, такой результат и получат на выходе. Григорий Суркис четко и однозначно предупредил всех о жесткой конкуренции между всеми городами претендентами. Перспектива проведения Евро-2012 в галицкой столице находится исключительно в руках самих ее жителей».

+++

Леко помог сборной Украины

Худшая Лучшая

Footy.com.ua

09.10.08

Ведран РуньеГолкипер «Ланса» Ведран Рунье не сможет сыграть за Хорватию в отборочном матче ЧМ-2010 против Украины.

На тренировке вратарь, которого Славен Билич планировал выставить в основном составе, сломал мизинец. Рунье отразил удар полузащитника «Монако» Йерко Леко, после чего ударился левой рукой об штангу. Об этом сообщает croatiansoccerreport.com

«Обследование показало, что мизинец на левой руке сломан. Ведран не сыграет в двух ближайших матчах за сборную», - сказал врач команды.

Сам Рунье был естественно разочарован случившимся. «Мой палец сломан в трех местах. Но я уже ухожу из больницы и возвращаюсь в гостиницу. Теперь нет смысла оставаться с командой и будет логично вернуться во Францию и восстанавливаться там. Что ж, такая судьба...»

Теперь, очевидно, место в воротах сборной Хорватии в субботу займет голкипер московского «Спартака» Стипе Плетикосе. Тренер хорватской команды Славен Билич, помимо Плетикосы, может задействовать в матче против Украины дебютанта Даниэля Субасича.

+++

Володимир Поліщук: «Рівненський футбол прогресує»

Ffu.org.ua

09.10.08

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Федерації футболу Рівненської області  Володимиром Поліщуком.

− Володимире Петровиче, вочевидь, уже давно віджила себе усталена думка, мовляв, для гри у футбол достатньо м’яча і бодай якоїсь поляни. Наскільки стадіони Рівненщини придатні для проведення на них матчів, з огляду на існуючі вимоги ФФУ?

− Однозначно відповісти складно. У нас наразі втілюється в життя обласна програма розвитку футболу на 2004-2008 рр., більшість пунктів з якої вже виконано. Так, в області паспортизовані всі 23 стадіони, на яких проводяться змагання як серед професіональних, так і аматорських колективів. Водночас у переліку завдань передбачалося звести стадіони в Демидівці, Зарічному та Оржеві. На жаль, заплановане вдалося реалізувати не в повному обсязі. Наприклад, в Оржеві збудували одне з найкращих футбольних полів в Україні, однак сам стадіон не відповідає вимогам для прийому команд професіонального рівня. Натомість у Зарічному, як не прикро, спортивну арену спіткала доля безнадійного довгобуду.

Ставилося завдання провести реконструкцію стадіонів у Дубно, Дубровиці, Смизі, Сарнах, Рокитному та рівненського «Хіміка». І що ж? У Дубровиці до роботи ще й не бралися, в Дубно вирішується питання про виділення землі для зведення стадіону, в Смизі, як кажуть, і кіт не валявся. А от у Сарнах побудували стадіон, який наближається до вимог, передбачених для професіональних клубів: одне з найкращих полів в області, на деяких трибунах змонтували пластикові сидіння, зробили дах над трибунами, тунель для виходу команд тощо. Непогану спортивну арену звели в Рокитному, де відремонтували трибуни, встановили пластикові сидіння, проте існують певні претензії до футбольного поля.

− Ви вели мову про нові спортивні арени. А в якому стані діючі?

− Одним із пунктів програми передбачалося привести стадіони у відповідність до вимог регламенту. Однозначно можу запевнити, що на багатьох футбольних полів стали кращими. Наразі на дев’яти  з 12-ти стадіонів, на яких змагаються команди першої обласної ліги, цілком пристойні газони, чого раніше не було. Тривожить інше: в обласному центрі досі не створено комплексу футбольних полів, будівництво якого покладалося на Рівненський міськвиконком. На жаль, проблема і досі залишається відкритою. У Рівному не вистачає полів ні для діяльності спортивної школи «Верес», ні для самої команди майстрів. По суті, футболістам ФК «Верес», окрім ігрового поля на стадіоні «Авангард», ніде в місті займатися.

Зрештою, й сам «Авангард» потребує чималих фінансових вливань для приведення його у відповідність до вимог ПФЛ. Чого душею кривити, на реконструкцію цієї арени витрачено вже чимало коштів з міського бюджету, за які проведено ремонт центральних трибун і частково встановленні пластикові сидіння. Проте ще майже втричі більше треба, щоб довести до ладу підтрибунні приміщення, обладнати кімнати для команд, суддів, встановити табло тощо. Тобто, питання завершення капітального ремонту центрального стадіону, який колись був одним з найкращих в Україні, залишається відкритим.

− Оскільки ви вже згадали єдину в області професіональну команду − ФК “Верес», цікаво, які стосунки в обласної федерації з цим клубом?

− Спершу щодо «єдиної в області професіональної команди». Взагалі-то, ставилося завдання сприяти збільшенню кількості таких команд Рівненщини до чотирьох. Як ви знаєте, така спроба була, зокрема, кілька років тому в другу лігу заявилася млинівська «Іква». Однак через фінансові проблеми клуб, не догравши до кінця чемпіонату, знявся зі змагань. Зрештою, останнім часом навіть «Верес» перебував на грані занепаду. Матеріально-технічна база і фінансове забезпечення клубу не відповідали вимогам ПФЛ. Хоча, свого часу, щось не склалося в переговорах між керівництвом  «Вереса» і футбольним меценатом Юрієм Кіндзерським, який пропонував свої послуги в розвиту рівненського футболу. Шкода, бо пан Кіндзерський за цей час вже вивів у прем’єр-лігу ФК «Львів» і в першу − «Княжу».

Щодо стосунків обласної федерації з «Вересом», то скажу так: ми зазвичай намагалися підставити команді своє плече. Звичайно, не завжди були згідні з тими методами, котрими працював ФК «Верес» в останні роки. Було дуже мало професіоналізму, конкретної роботи, щоб клуб справді став одним з кращих в Україні. Ніхто не переймався тим, щоб обдаровані юні футболісти мріяли виступати за «Верес». Йдеться не тільки про технічну базу та умови тренувань, а й про матеріальну зацікавленість, які в багатьох аматорських командах області були кращими, ніж у команді майстрів. Ті зміни, що сталися у ФК „Верес» після об’єднання з ФК «Штурм», сподіваюся, дадуть можливість залучати більше талановитих футболістів з аматорських команд .

Досі обдаровані діти масово виїжджали в інші області (Львівський спортінтернат, донецький «Шахтар», Луцьк), де бачили перспективу кар’єрного росту. Є надія, що з приходом у команду в ролі віце-президента ФК «Верес» бізнесмена Ігоря Климишина, ситуація докорінно зміниться. Адже Климишин вже зараз виношує ідею створення спеціального фонду, котрий надавав би фінансову підтримку розвитку дитячого та юнацького футболу. Щоправда, необхідно згуртувати зусилля всіх зацікавлених сторін, щоб поставити професіональний клуб на ноги, щоб, як мінімум, він виступав у першій лізі. Тоді будемо пишатися, тоді вболівальник активніше піде на стадіон. Але для цього треба ще багато зробити. І про тих же глядачів попіклуватися. Вибачте за приклад, але нині на стадіоні навіть туалету немає.

− Володимире Петровичу, нині доволі часто доводиться чути нарікання на злиденні умови, в яких виховується нинішня талановита футбольна зміна. Яка ситуація з розвитком дитячого футболу на Рівненщині?

− Незважаючи на всі труднощі, в останні роки вдалося досягнути певного прогресу. Так, створили п’ять спеціалізованих класів у Рівненській ЗОШ № 26, у Костополі відкрито обласний ліцей спортивного профілю, де практикується і жіночий, і юнацький футбол. Розпочала свою діяльність футбольна школа у Володимирі, яка створила мережу філій по селах. Майже в кожній школі функціонує футбольна секція.

Загалом можна твердити, що в регіоні створена непогана база для розвитку юнацького футбол. Однак існують проблеми з тренувальними базами як у Костополі, так і в Рівному. По суті, немає де тренуватися вихованцям спецкласів. Добре, що директор школи надає для занять футболом спортивний зал та побудували майданчик зі штучним покриттям, але для такої кількості учнів − це надзвичайно мало. Аналогічна ситуація простежується й у футбольній школі «Верес», в розпорядженні якої лише одне футбольне поле. За найскромнішими розрахунками нині в обласному центрі необхідно спорудити щонайменше п’ять футбольних полів, що забезпечить кращий результат у підготовці юних футболістів.

− Ведучи мову про розвиток дитячо-юнацького футболу, принагідно, напевне, обмовитеся про внесок в цю справу обласної федерації футболу?

− Безумовно, не залишаємося осторонь. Варто зазначити, що тут неабияку допомогу нам надає Федерація футболу України як у питанні підтримки діяльності самої обласної федерації, так і розвитку дитячого футболу. Скажімо, торік отримали 50 тисяч гривень на виконання наших статутних цілей, водночас ФФУ безкоштовно передала нам 8-місний автомобіль, який використовуємо для відряджень у райони. Завдяки ФФУ проводимо акції безкоштовного забезпечення загальноосвітніх шкіл м’ячами, підручниками, спеціальними зошитами..

Водночас здійснюється і організаційна робота. Зокрема, проводимо змагання на призи Клубу «Шкіряний м’яч», щорічно відбувається першість області серед юніорів. Створена в 2002 році Дитячо-юнацька футбольна ліга проводить змагання по двох вікових категоріях, в яких виступає понад 10 команд.

Звичайно, всього цього недостатньо, щоб говорити про ідеальні умови для розвитку дитячо-юнацького футболу.

На мою думку, держава повинна більше піклуватися про наймасовіший вид спорту. Адже за 50 років, по суті, нічого не змінилося в умовах підготовки футболістів. Хоча часи вже інші, з’явилися різні секції, наркоманія, комп’ютерні ігри.... А от матеріально-технічна база дитячо-юнацького футболу тримається на підвалинах, закладених ще за радянських часів. Роботи непочатий край. Немає спортивних залів для занять футзалом, для відпрацювання техніки взимку. Трапляється, що на одну групу є лише один м’яч.

Є певна проблема, пов’язана з рівнем підготовки тренерів дитячо-юнацьких футбольних секцій. Хоча щорічно проводимо семінари, на які запрошуємо спеціалістів з Технічного комітету ФФУ, та цього, вочевидь, замало. Не останнє місце тут відіграє й фактор мізерних зарплат наставників дитячих спортивних шкіл. Багато колишніх професіональних гравців, які закінчують виступати, не хочуть займатися з дітьми, і як правило, йдуть у бізнес, будь-куди, тільки не в футбол. І це не дивно, бо за умов дуже низького  рівня матеріального забезпечення важко досягти певного позитивного спортивного результату. Якщо створити умови підготовки та нормальні поля, певен, область розродиться футбольними талантами.

− Останнім часом побутує думка, що нині аматорський футбол набагато видовищніший, ніж професіональний. На вашу думу, справедливе таке твердження?

− Напевне, доля правди в цьому є, оскільки в поєдинках аматорських команд простежується більше азарту та завзяття. До слова, нині обласні змагань проводяться у двох лігах: у першій − по 12 команд (дорослі та юнаки), у другій − 15 колективів. І кількість команд поступово зростає. Так от, про рівень напруги в боротьбі свідчать бодай такі факти. У першій лізі, крім традиційних фаворитів − „ОДЕКа (Оржів), „Маяка» (Сарни), на чемпіонство однаково претендують „Славія» (Рівне), „Случ» (Березне), „Хімік „ (Рівне). А внизу турнірної таблиці аж шість команд боротимуться за виживання. Запекла боротьба спостерігається і в другій лізі, де команд сім змагаються за вихід у першу лігу. Не менш напружене суперництво спостерігається й в змаганнях 12 сільських команд, які проводить обласна рада „Колос».

− Отож, можна сміливо казати, що аматорський футбол в області перебуває на піднесенні?

− Судіть самі, з 20 міст і районів, у 12 проводяться першості і кубки районів. В окремих районах поки що такі змагання немає через відсутність необхідної матеріально-технічної бази. Останнім часом з’явилося багато аматорських клубів. У нас проводять змагання серед ветеранів у двох зонах, де виступає 10 команд. Організовані першості серед 10 жіночих команд, з жіночого міні-футболу, серед збірних районів з міні-футбол. У цьому році запланували вперше провести на Білому озері у Володимирецькому районі змагання з пляжного футболу.

Безумовно, маємо низку нагальних проблем, передусім, з суддівством. Нині відбувається зміна поколінь, багато молоді навчається у школі молодого арбітра. На жаль, вони прискаються численних помилок, і ми це визнаємо. Але потрібне терпіння. Іншого варіанту немає. Ми можемо розігнати суддів, але тоді ще важче буде, бо хто прийде на їх місце? Сьогодні з арбітрами в області доволі сутужно. Хвилює ще й інше. Нині на Рівненщині прокотилася хвиля насильства. Трапляються фізичні розправи з арбітрами після гри вболівальниками або футболістами. Ми змушені були переглянути регламент, ввести більш суворі санкції до тих стадіонів, де трапляються хуліганські вчинки.

− Звідки фінансується діяльність обласної федерації футболу? Адже на проведення всіх змагань потрібні чималі кошти.

− Фінансування здійснюється насамперед шляхом сплати внесків колективних членів, а також членських внесків команд, які беруть участь у чемпіонаті та першості області. Крім того, на виконання програми розвитку футболу в області вже в цьому році з обласного бюджету виділено 200 тисяч гривень. Використовуються вони згідно із затвердженим кошторисом. Більшість з цих коштів спрямована  на витрати, пов’язані з участю жіночої команда „Родина» у вищій жіночі лізі України (99 тисяч гривень) та на проведення змагань серед дітей і юнаків(52 тисячі гривень). До того ж, як я вже говорив, отримуємо певну допомогу від Федерації футболу України.

− Нерідко говоримо про славні традиції минулого рівненського футболу, а чим можемо гордитися сьогодні?

− Сміливо можемо пишатися Ігорем Косенком та Василем Ажнюком, які у складі збірної України стали чемпіонами Параолімпійських ігор, здобули золоті медалі європейської та світової першостей. Непогано виступає юнацька команда на всеукраїнських змаганнях, зокрема, Костопільський ліцей виборов право змагатися у двох вікових групах у вищій лізі ДЮФЛ України. Команда молодшого віку (1993 р.н., тренер Віталій Андрощук) стала чемпіоном України в першій лізі. У розіграші Кубку „Шкіряного м’яча» вихованці Юрія Кубишкіна (1996 р.н.) стали бронзовими призерами. Уже цього, гадаю, достатньо, щоб говорити про те, що й на Рівненщині ростуть футбольні таланти.

+++

Відбулося засідання №10 Дисциплінарного комітету ПЛ

Fpl.com.ua

09.10.08

Дисциплінарний комітет прем’єр-ліги за запалення піротехнічного засобу вболівальниками команд у матчах 9-го туру «ЕпіЦентр Чемпіонату України» вирішив зобов’язати:

1. ФК «Динамо» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 200 у.о. у гривневому еквіваленті.

2. ФК «Чорноморець» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 200 у.о. у гривневому еквіваленті.

За неодноразове запалення піротехнічних засобів вболівальниками команди зобов’язати ФК «Шахтар» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 500 у.о. у гривневому еквіваленті.

За неодноразове скандування нецензурних вигуків вболівальниками команди на адресу арбітра зобов’язати ФК «Металіст» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 500 у.о. у гривневому еквіваленті.

За порушення громадського порядку вболівальниками команд «Дніпро» та «Металург» (Запоріжжя) зобов’язати ФК «Дніпро» та ФК «Металург» (Запоріжжя) перерахувати обов’язкові грошові внески у сумі 1.500 у.о. у гривневому еквіваленті кожний.

За порушення вболівальниками команд громадського порядку у матчах 10-го туру «ЕпіЦентр Чемпіонату України» зобов’язати:

1. ФК «Дніпро» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 500 у.о. у гривневому еквіваленті.

2. ФК «Карпати» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 500 у.о. у гривневому еквіваленті.

3. ФК «Чорноморець» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 3.000 у.о. у гривневому еквіваленті (враховуючи повторність порушення).

За запалення вболівальником команди піротехнічного засобу зобов’язати ФК «Динамо» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 200 у.о. у гривневому еквіваленті.

За нецензурну лайку на адресу арбітра відсторонити футболіста ФК «Харків» Роша Батіста від участі у змаганнях на три матчі (у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ).

+++

Садовий злякався відповідальності за «Євро» і дороги, − Кужелюк про заяву мера Львова

Zik.com.ua

09.10.08

«Якщо хочеш йти у відставку, то потрібно було просто написати заяву, а ми б сьогодні в режимі таємного голосування задовольнили її. Але коли повністю провалена підготовка до «Євро−2012», коли розриті дороги, тому й оголошуються такі заяви», − так прокоментував сьогодні заяву Андрія Садового про дострокові вибори мера Львова голова фракції УНП у Львівській міській раді Юрій Кужелюк.

«І взагалі міський голова мав би тримати удар і витримувати критику, бо жодної аргументації про його усунення нема і ніхто не збирався його усувати за 1,5 роки до виборів. Це взагалі нонсенс, тим паче під час такої напруженої ситуації в державі. Він просто злякався відповідальності», − прокоментував Ю. Кужелю.

Загалом депутат не вірить, що будуть дострокові вибори, бо юридичних підстав на це немає. «Верховна Рада взагалі вже недієздатна і невідомо, чим вона буде займатися, бо їй зараз не до Львова. Тому навряд чи вона піде на таке рішення», − сказав він і водночас порадив Садовому попити кави, побавитися з дітьми і заспокоїтися.

Довідка ЗІКу.

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що змушений звернутись до Президента і ВРУ з проханням призначити одночасно з виборами парламенту дострокові вибори мера міста та депутатів Львівської міської ради. Про це він повідомив сьогодні, 9 жовтня, під час сесії Львівської міської ради.

Зокрема, А. Садовий сказав: «Я не допущу, щоб доля управління містом вирішувалась підкилимними інтригами та грішми. Своє слово у цій ситуації має сказати громада Львова». Своє рішення Садовий пояснює тим, що за його інформацією група фінансових кланів у змові з деякими місцевими політичними угрупованнями приступила до реалізації плану тотальної дестабілізації у місті. План дій такий: за допомогою ряду депутатів Львівської обласної та міської рад змістити міського голову з посади, переобрати секретаря міської ради і в умовах хаосу розпочати глобальний грабунок міста, «дерибан» міської землі. «Гроші перемогли, і сценарій захоплення влади у місті розпочався», − додав Андрій Садовий.

+++

Актуальний коментар. Безпека футбольних матчів: польський досвід

  

Ярослав Довгопол

Укрінформ

09.10.08

Чемпіонат Європи з футболу 2012 року виявився неабияким випробуванням для його майбутніх господарів - України й Польщі. З одного боку, країнам пощастило витягти “щасливий квиток”, щоб заявити про себе світові, з іншого - це додало багато проблем, пов'язаних із реформами в багатьох галузях, зокрема, й у сфері громадської безпеки. Адже забезпечення порядку в період проведення футбольних змагань - одне з найголовніших питань для організаторів масових заходів, тим більше такого високого рангу.

  

Як вирішують цю проблему польські правоохоронці, які реформи чекають на поліцію РП перед Євро-2012 та що може перейняти «на озброєння» від своїх колег українська міліція, кореспондент УКРІНФОРМу дізнавався під час поїздки до сусідньої країни.

   

«Те, що відбувається на трибунах, записується на камеру та за необхідності може стати доказом у суді проти осіб, які розпочали сутичку або взяли в ній участь. Тож само по собі попередження про відеозапис є фактором стримування потенційних порушників громадського порядку, особливо якщо йдеться про масові заходи, такі як футбольні матчі”, - розпочав розмову про безпеку на стадіонах воєвода Малопольського воєводства Єжи Міллер.

  

На осіб, які мали “неприємні” контакти з поліцією, в Польщі чекає багато обмежень, особливо під час влаштування на роботу. “Колишні правопорушники не зможуть займати посади в державних структурах та органах самоврядування, не зможуть стати вчителями, суддями, поліцейськими, журналістами, є певні обмеження й на інші професії”, - зауважив воєвода. Натомість, статистика свідчить, що кількість правопорушень на стадіонах не така вже й висока та обмежується лише кількома десятками на рік у межах одного воєводства (області за українськими мірками). І це, незважаючи на зростання кількості членів спортивних фан-клубів. Отже, польська молодь, за словами керівника воєводства, перед тим, як вдатися до хуліганських дій, вже знає, що це може обернутися не на їхню користь.

  

Хто ж забезпечує безпеку на спортивних заходах у Польщі? Це питання «тримає на контролі», звичайно, поліція, та окрему відповідальність несе спортивний клуб, який є господарем матчу. Керівництво клубу має забезпечити, насамперед, щоб уболівальники команд-суперників перебували в різних секторах, які мають відокремлені входи.

  

При цьому клуб і поліція співпрацюють: визначаються так звані псевдовболівальники, яких сутички цікавлять більше за матч. Крім того, збираються дані про найбільш активних «розбишак», які під час наступних матчів вже не зможуть потрапити до трибун. «Мотивація клубу забезпечити порядок у період гри достатньо висока, - пояснює Єжи Міллер. - За порушення на нього накладаються великі штрафи, а якщо в результаті сутички виникла загроза чиємусь життю, може настати й кримінальна відповідальність організаторів».

  

Водночас, найбільший обсяг роботи щодо забезпечення громадської безпеки під час масових заходів традиційно виконують правоохоронці, причому цілий комплекс завдань одночасно. На початку проводиться аналіз ризику правопорушень на майбутніх матчах, де враховуються висновки спортивних клубів щодо минулих зустрічей. Вже безпосередньо перед грою поліція забезпечує переїзд фанатів та контроль уболівальників перед входом на стадіон. Під час спортивної зустрічі - запобігає агресії на стадіоні.

  

Докладніше про роботу польських правоохоронців розповів комісар штабу поліції в Жешуві (Східна Польща) Маріуш Дзюба: «Збір інформації для аналізу ризику проводиться так званими громадськими контактними пунктами на рівні воєводства та міста. Тобто, здійснюється обмін інформацією між поліцією та громадськими структурами, що заносяться потім до комп'ютерних баз даних». Якщо визначено високий ступінь ризику безпеки майбутнього матчу, на регіональному рівні створюються групи зі справ фанатів. Їх завдання - зібрати якомога більше інформації для попередження можливих проблем та визначити кримінальний потенціал псевдофанатів.

  

Наступний елемент - переїзд уболівальників, за словами комісара поліції, з року в рік стає дедалі важчим. «Групи псевдофанатів стають мобільнішими. Збільшується кількість порушень до та після матчів. Власне, тому мусимо забезпечувати порядок і на трасах, якими проїжджають уболівальники, і під час їх ночівлі, прийому їжі», - пояснив правоохоронець.

  

При цьому, з одного боку, група поліцейських супроводжує вболівальників та намагається не допустити випадків хуліганства. З іншого - працюють оперативники, які в цивільному одязі контактують із фанатами, збирають інформацію та тримають ситуацію на контролі. Такі патрулі забезпечені необхідним обладнанням зв'язку, мають списки з особистими даними псевдофанатів і номерами їхніх телефонів, фото та відеотехніку. Туди, де під час переїзду може виникнути критична ситуація, скеровуються додаткові сили поліції. Вважається нормою співвідношення кількості поліцейських до кількості фанатів - не менше ніж 1:10, а якщо дозволяють сили, ця пропорція становить 1:7. Це, власне, забезпечує безпеку самим поліцейським. «Така модель, яка була запроваджена за зразком німецької поліції, вже виправдала себе. Найважливіше, що вона передбачає: групи псевдофанатів не можуть переміщуватися без нагляду поліції», - зауважив Маріуш Дзюба.

  

Тактика дій правоохоронців безпосередньо під час гри мало чим відрізняється від «української схеми». Тут так само залучаються поліцейські для охорони трибун, патрулювання території стадіону, резервні підрозділи та техніка для локалізації можливих сутичок. Однак при цьому здійснюється співпраця та постійний обмін інформацією між групами поліції, які супроводжували вболівальників з іншого регіону, та місцевими правоохоронцями, які «приймають матч».

  

Між тим, за словами польських правоохоронців, нинішнє законодавство РП не дозволяє повністю забезпечити роботу поліції у сфері громадської безпеки. Тому нині триває робота над змінами до закону про безпеку масових заходів, що цілковито пов'язано з підготовкою до Євро-2012. Новий документ набуде чинності навесні 2009 року. Однією з його відмінностей стане те, що футбольні матчі трактуватимуться зовсім в інший спосіб, ніж решта масових заходів.

  

Як підкреслили представники польської поліції, впродовж 2009-2010 рр. триватиме період, коли новий закон «буде коригуватися відповідно до сьогоднішніх реалій» та усуватимуться всі недосконалості, що можуть виявитися перед європейським футбольним форумом 2012 року.

+++

9 жовтня 2008 року

Mfa.gov.ua

09.10.08

8-9 жовтня ц.р. у м.Луцьк відбулося VII засідання українсько-польської Міжурядової координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва під співголовуванням заступника Міністра закордонних справ України К.Єлісєєва та заступника Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща П.Стаханьчика.

У засіданні Ради взяли участь представники міністерств і відомств, керівники облдержадміністрацій та воєводств України і Польщі.

У ході засідання Ради відбулось обговорення широкого кола питань міжрегіонального співробітництва, актуальних завдань у сфері подальшого поглиблення транскордонного співробітництва, питань удосконалення прикордонного руху та розвитку інфраструктури українсько-польського державного кордону, а також спільних заходів, пов’язаних з підготовкою двох країн до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, зміцнення співпраці у підготовці між приймаючими регіонами України та РП.

За результатами засідання Співголови Ради підписали Протокол, у якому, відповідно до порядку денного засідання, відображено напрямки та завдання двосторонньої взаємодії на міжрегіональному рівні, зафіксовано ряд домовленостей щодо подальшого розвитку співпраці у відповідних сферах.

Наступне засідання Ради буде проведено восени 2009 року на території Республіки Польща.

+++

Мэр Львова отчитается сегодня о подготовке к Евро-2012

Zaxid.net

09.10.08

Сегодня, 9 октября, сессия Львовского городского совета продолжила свою работу. После длительного обсуждения городской председатель Львова Андрей Садовый совместно с депутатским корпусом сформировали повестку дня. Они договорились о том, что сегодня будут рассмотрены, в первую очередь, шесть основных вопросов. Первое - обсуждение сегодняшнего заявления Андрея Садового.

Также депутаты заслушают отчет городского председателя о подготовке Львова к Евро-2012, где будет докладывать заместитель А.Садового по вопросам подготовки к Евро-2012 Александр Жариков, директор департамента «Евро-2012» Олег Засадный и начальник управления капитального строительства ЛГС Богдан Коваль.

Также будут рассматривать отчет о подготовке города к отопительному сезону, отчет о работе конкурсной комиссии по определению инвестора стадиона, по которому должен докладывать первый заместитель мэра Олег Сынютка, также вопрос об изменениях в бюджет Львова на 2008 год и план работы 11 сессии ЛГС.

Сегодня в порядке дневному сессии Львовского горсовета был 61 вопрос, однако депутаты рассмотрят только шесть упомянутых. Остальные вопросы депкорпус готов рассмотреть на внеочередной сессии на будущей неделе.

+++

Выборы в Польской Федерации Футбола

Петр Андрусечко

Komitet12.org.ua

09.10.08

После скандала в Польской Федерации Футбола (PZPN) наблюдатели ожидают результатов выборов председателя Федерации, которые должны пройти 30 октября. В общественном мнении сложилось впечатление (это также подтвердилось многочисленными арестами), что Польская Федерация Футбола − это структура, в которой правит коррупция и устаревшая система. Польское правительство объявило своеобразную войну ПФФ, которую оно проиграл под давлением со стороны международных футбольных организаций. FIFA и UEFA были солидарны в защите руководства ПФФ, а среди угроз в адрес Польши прозвучало даже лишение права на проведение Евро − 2012.

Польская Федерация Футбола начинает свою историю с 1919 года. Первые черные тучи сгустились над Федерацией в апреле 1998, когда Министр спорта Яцек Дембски (Jacek Dębski) отстранил от власти руководство ПФФ. Тогда же впервые в Федерацию ввели куратора, а UEFA пригрозила исключением польских команд из международных соревнований. Польша нагнулась, и куратора убрали из Федерации. Однако многие наблюдатели все с большим недоверием относились к ситуации в польском футболе, контролированном ПФФ.

В январе 2007 года в связи с коррупционным скандалом в польском футболе министр спорта Томаш Липец (Tomasz Lipiec) отстранил руководство ПФФ, и в очередной раз ввел куратора. И в очередной раз FIFA пригрозила Польше санкциями. В этот раз могли отстранить не только польские клубы, но также польскую сборную. Куратора опять убрали.

Одновременно скандал в Польской Федерации Футбола набирал новых оборотов. Только в апреле этого года в прокуратуру попали документы, компрометирующие 17 польских клубов. Согласно с документами, указанные клубы после 2003 г. или играли договорные матчи, или пытались это сделать. Коррупцией в польском футболе занялся Центральный Антикоррупционный Комитет. Михала Листкевича (Michał Listkiewicz), который много лет возглавлял ПФФ, хотели отправить в отставку. Сам он высказывался неоднозначно касательно своего будущего в Федерации. Реакция ПФФ на коррупционный скандал не удовлетворила ее критиков, поскольку по их мнению к клубам, подозреваемым в коррупции, отнеслись относительно нестрого.

Недовольство польских властей возросло после решения перенести дату выборов в ПФФ с сентября на конец октября. В конце сентября текущего года по предложению министра спорта Мирослава Джевецкого (Mirosław Drzewiecki) в третий раз назначили куратора в ПФФ. Таким образом, началась очередной этап войны между ПФФ и его противниками с правительством во главе. EUFA и FIFA последовательно, как и в предыдущий раз, не признали куратора Федерации. В официально изданном заявлении сказано, что единственным законным шефом ПФФ считают Михала Листкевича и только у него есть право представлять польский футбол заграницей. FIFA в очередной раз пригрозила приостановить выступления польских клубов в международных соревнованиях, а UEFA даже воспользовалась «окончательным» аргументом - лишением Польши права на проведение Евро - 2012. В итоге, по мнению некоторых из критиков прежней деятельности ПФФ, введение кураторского правления в Федерации произошло в неудачное время, и лучше было бы подождать с решением ситуации до выборов, назначенных на 30 октября.

6 октября поражение польского правительства закончилось самой короткой войной футбольной современной Европы, как назвали ее журналисты. Среди других названий в польской прессе можно было прочитать: «Нокаут для Польши», «Польское правительство капитулировало». Не смотря на это, есть шанс, что ситуация в Федерации изменится. На 30 октября запланированы выборы нового председателя. Среди четырех кандидатур представлены двое бывших известных польских футболистов, - Збигнев Бонек (Zbigniew Boniek) и Ян Томашевский (Jan Tomaszewski). В выборах не примет участие теперешний председатель Листкевич, который даже пообещал, что на время выборов он надолго летит в Новую Зеландию, куда его выслала FIFA как представителя по вопросам тренинга судей. После возвращения Листвекича в страну его ожидает должность в ПФФ шефа департамента по вопросам Евро - 2012, что является для председателя ключевым вопросом.

Сама Федерация стоит перед важными изменениями, поскольку только таким образом можно оздоровить ситуацию в польском футболе. Речь идет о процедурных вопросах, таких как погрешности в деятельности, и даже отсутствие некоторых уставных органов ПФФ. В добавок возникает борьба с коррупцией. Несколько дней назад обвинения в коррупции предъявили очередным лицам, связанным с польским футболом. Изменения в польском футболе, безусловно, нужны, однако их нужно проводить разумно, с учетом подготовки к Евро - 2012.

+++

Одесса примет Евро

Ростислав Баклаженко

Segodnya.ua

09.10.08

Власти и футбольные функционеры объединились, чтобы отстоять за Одессой матчи Евро-2012.

Шансы Одессы стать городом, который примет матчи Евро-2012, продолжают расти. После решения УЕФА предоставить равные возможности городам Украины, которые борются за право проведения Еврокубка, руководство одесского «Черноморца» решило ускорить темпы строительства нового стадиона. Для этого уже в ноябре бывшая арена ЧМП будет закрыта.

Датой закрытия стадиона, вероятно, станет 8 ноября. Именно в этот день футболисты «Черноморца» проведут поединок против полтавской «Ворсклы». «После 8 ноября, согласно календарю, у нас есть еще несколько матчей, но мы обратимся в Премьер-лигу с тем, чтобы нам последний матч чемпионата в этому году перенесли на весну», — говорит вице-президент клуба Олег Марус. По его словам, строители настоятельно рекомендуют скорее закрыть стадион, чтобы ускорить строительство. «Мы уже получили поле, крышу и многое другое, необходимо, чтобы тяжелая техника зашла прямо на поле. После того, как мы закончим забивать сваи, начнем монтаж железобетонных конструкций, — рассказывает Олег Марус. — С нынешним графиком работать очень тяжело, когда с понедельника по четверг идет строительство, в пятницу технику, которая все-таки заходит на территорию стадиона, выводят, начинают готовить поле, а в субботу или воскресенье — игра».

Напомним, что согласно требованиям УЕФА, город, принимающий матчи Евро-2012, должен иметь не только стадион, но и развитую структуру гостиниц, отелей, общежитий, а также мощную сеть дорожных коммуникаций. На сегодняшний день в Одессе насчитывается 64 гостиницы, которые способны принять около шести тысяч человек. Из них требованиям УЕФА соответствуют только 18 отелей, а это 1,6 тысячи мест. В планах одесских городских властей, а также инвесторов — строительство трассы Север — Юг, а также автомагистрали Одесса — Рени. Кроме того, планируется возвести 17 новых гостиниц, в том числе две пятизвездочные, четыре четырехзвездочных, столько же трехзвездочных и еще семь двухзвездочных.

+++

Билича в Харькове устроит ничья

Gpu-ua.info

09.10.08

Славен Билич говорит, что после поражения от Англии права на еще одну осечку его команда не имеет. В свободное от работы время хорватский тренер играет на гитаре в группе ”Раубау”

        

Хорватская пресса считает, что в поединке против Украины их национальная команда сыграет по схеме 4-2-3-1: Плетикоса — Черлука, Шимунич, Крижанац (заменит дисквалифицированного Роберта Ковача), Праньич — Вукоевич, Н. Ковач — Срна, Модрич, Ракитич — Олич.

Главный тренер Хорватии Славен Билич, 40 лет, объяснил некоторые свои решения на пресс-конференции.

В последнее время основной голкипер сборной Стипе Плетикоса много пропускает. Доверите ли ему место в харьковском поединке?

— Я спокоен относительно позиции вратаря. Имеем трех равноценных голкиперов. Двое — наивысшего уровня (Плетикоса и Рунье) и один перспективный (Субашич). Окончательно мы определимся с этой позицией накануне матча в Харькове. К сожалению, на одной из последних тренировок Плетикоса повредил палец.

Вы сыграете с одним или двумя форвардами? Олич в основном занимался в тренажерном зале и бассейне. Он готов к матчу?

— С Оличем все в порядке. Относительно схемы. У нас есть два-три варианта состава. Это привычная практика для сборных или клубов. Например, на Евро-2008 мы действовали с двумя форвардами и полузащитником Нико Кранчаром под ними. Но для меня важнее количество игроков, способных завершить атаку.

Что еще вы готовите сопернику?

— Думаю, попробуем сыграть с двумя опорными полузащитниками. У нас образовался новый тандем в середине поля: Нико Ковач−Огнен Вукоевич. С двумя опорными мы уже несколько раз действовали. Раньше их формировали Ковач−Враньеш, Ковач−Леко. Выходило неплохо.

Ничья в Харькове вас устроит?

— Хорватия всегда выходит на поле, чтобы доминировать. Хотя это не значат, что очко из Украины станет плохим результатом. Покажите мне в Европе команду, которая не согласилась бы на ничью с украинцами на их поле? Конечно, если это не решающий матч в группе, где тебе нужно только побеждать.

В 1997 году Украина и Хорватия с вами в составе играли в плей-офф за выход на чемпионат мира.

Можете сравнить сборную Хорватии тех времен и нынешнюю?

— Ничего не буду сравнивать. Тогда я был игроком и даже забил сопернику в Загребе, а в настоящее время — тренер. Это разные вещи, вот и все.

Месяц тому назад вы проиграли дома англичанам с большим счетом (1:4). На вас не давит дополнительная ответственность за результат?

— Нет. Но я понимаю, что права на еще одну осечку мы не имеем.

Президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис — авторитетный человек в Европе. Благодаря его усилиям Украина получила право на Евро-2012. Не боитесь, что в Харькове судьи будут помогать хозяевам?

— Я никогда не понимал закулисных игр. Не верю, что такие вещи, как предвзятый арбитраж, есть на таком высоком уровне. Хорватию этим не испугаешь. Но на всякий случай скажу футболистам, чтобы были максимально осторожными.

+++

В Керчи пройдет Всеукраинская конференция инвалидов

      

Kerch.com.ua

09.10.08

Профсоюз работоспособных инвалидов организует конференцию под патронатом ВР АРК и при поддержке местных властей. Мероприятие будет посвящено инвалидному туризму, как средству реабилитации.

Многочисленная конференция планирует собрать представителей министерств транспорта, архитектуры, охраны здоровья, образования Украины и Крыма, городских и районных советов АРК, подразделений ВППИ из 16-ти регионов страны, предприятий туристической и санаторно-курортной сферы, общественных организаций, различных организаций инвалидов (слепые юристы, УТОС, «Даун-синдром», «От сердца к сердцу» и другие), культуры и искусства, научных и высших учебных заведений Украины.

Как рассказала сайту KERCH.COM.UA руководитель республиканской профсоюзной организации Всеукраинского профсоюза работоспособных инвалидов Анна Грабко, 17-18 октября участники конференции обсудят роль и место активного отдыха в жизнедеятельности инвалидов, инвалидный туризм в качестве действенного способа реализации инвалидов, поговорят о потенциальных возможностях и перспективах турдоустройства инвалидов, значении инвалидного туризма для физической, духовной и трудовой реабилитации инвалидов, а также о международных перспективах инвалидного туризма, в том числе в контексте параолимпийского и волонтерского движения Евро-2012 и интеграции Украины мировое сообщество.

Кроме работы по секциям и пленарных заседаний, участников конференции, в том числе инвалидов-колясочников, ожидают экскурсии по городу. Такое мероприятие в Крыму будет проведено впервые.

+++

Харьков готовится к матчу повышенного риска Украина-Хорватия

Mediaport.info

09.10.08

Готовность номер один. В пятницу в Харьков приедут две национальные сборные команды по футболу: Украины и Хорватии. В субботу они встретятся на стадионе «Металлист» в рамках отборочного раунда Чемпионата мира по футболу. Национальная сборная Украины впервые сыграет на харьковском поле.

Матчем повышенного риска называют это событие в Федерации футбола Украины. Хорватские болельщики «известны» агрессивным поведением и на трибунах, и за пределами стадиона. Федерацию футбола Хорватии не один раз штрафовали за ее фанов. Харьковские правоохранители обещают следить чуть ли не за каждым иностранцем, который приедет поболеть за свою команду.

Борис Воскресенский, вице-президент Федерации футбола Украины: «Чтобы мы потом не охали и не ахали. Во-первых, мы знаем хорватов. И Сергей Михайлович мягко сказал: они ведут себя более революционно, чем толерантно. Поэтому в ними должно быть полное сопровождение. Так, как у нас сейчас это было, когда мы были в Турции, практически за каждым. Буквально за каждым гостем − повышенное наблюдение, вплоть до туалета, прошу прощения».

В Харьков приедет не более 500 хорватских фанов. Это данные областной администрации. Из Загреба ожидают только один самолет с болельщиками. Для хорватских фанов на стадионе готовят отдельный вход, сектор на трибунах и несколько рядов охраны.

Сергей Стороженко, первый вице-президент ФФУ: «Это не та категория, которая будет нам, грубо говоря, давать возможность опасаться, что нам будут жечь стадион, ломать сиденья и вступать в конфликт с харьковчанами. Это организованные люди, это представители федераций, клубов, специалисты футбола, бизнесмены, спонсоры».

Каждому фану − отдельный шарф и флажок в подарок. Стадион «Металлист» встретит болельщиков сувенирами. Сергей Стороженко обещает образцово-показательный матч, своеобразную репетицию Евро-2012. Говорит: президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис − он будет наблюдать за игрой в вип-ложе − должен увидеть, что не зря доверил Харькову принимать игру.

Если футбол получится удачным, Сергей Стороженко намерен пригласить на харьковский стадион еще одну именитую cборную из Великобритании. Матч в рамках Чемпионата мира-2010 Украина и Англия должны сыграть через год − в октябре 2009 года.

+++

Кабмин выделил Госкомтелерадио 19,9 млн. грн. на освещение ЧЕ-2012 

Ukranews.com

09.10.08

Кабинет Министров выделил 19,851 млн. гривен Государственному комитету по телевидению и радиовещанию на создание программ по освещению подготовки и проведения Чемпионата Европы по футболу 2012 года.

Об этом сказано в сообщении управления по связям со СМИ Секретариата Кабмина.

Соответствующее распоряжение также предусматривает выделение 2,5 млн. гривен для работы информационного центра «Евро-2012-Украина».

В информцентре «Евро-2012-Украина» будет работать 16 человек (журналисты, переводчики, компьютерщики).

Созданные теле- и радиопрограммы будут транслироваться государственными телерадиоорганизациями, в частности Национальной телекомпанией Украины, Национальной радиокомпанией Украины, Государственной телерадиокомпанией «Всемирная служба «Украинское телевидение и радиовещание», каналом «Культура» и областными телеканалами.

Ход подготовки к чемпионату также будет освещать сайт «Информационный центр «Евро-2012-Украина».

Средства будут выделены Госкомтелерадио из резервного фонда государственного бюджета.

Как сообщало агентство, 25 июня Кабинет Министров решил создать информационные центры для освещения подготовки и проведения финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу.

+++

В Полтаве отремонтируют аэродром

Telegraf.in.ua

09.10.08

Это связано с подготовкой к «Евро-2012», сообщает пресс-служба Полтавского горсовета. В ремонт аэродрома, находящегося в плачевном состоянии, инвестор готов вложить почти полмиллиона гривен

Аэродром «Полтава» будет играть первоочередную роль в подготовке к футбольному чемпионату. Это, в частности, обусловлено соглашением между органами местного самоуправления Полтавы и Харькова. Использование аэродрома недавно обсуждалось в Кабмине.

Речь идет об инвестициях на развитие аэродрома. Как сообщает пресс-служба Полтавського горсовета, тендер на проведение работ выиграла фирма «Промбудтехкомплекс». Сумма инвестиций − почти полмиллиона гривен. Планируется отремонтировать помещение аэродрома, швы взлетно-посадочной полосы, средства контроля посадки, а также приобрести пожарное оборудование.

+++


Интернет - негативные оценки

Бердичівська битва   

Kopychyntsi.com.ua

08.10.08

У неділю, 5 жовтня відбувся п`ятий тур турніру серед ДЮФЛУ. На цей раз команда з Копичинець відвідала Бердичів. Хлопці з 1992 року народження прибули на день швидше, щоб відпочити від дороги і бути максимально готовими до гри. Місто досить велике, але, як на мене, не дуже красиве. Яскраво виражена совдепія. На центральній площі височить пам`ятник Леніну. Багато одноманітних та типових радянських будинків.

Наша команда поселилась у гуртожитку. Ще в суботу була можливість ознайомитися із полем, яке не в найкращому стані. Центральний газон міста, населення якого 80 тисяч мешканців виглядав трішки кращим, аніж наша запасна поляна. В таких умовах м`яч не котиться, а підстрибує за рахунок горбиків. Розмітка із деревної стружки.

Ввечері засвоювали тренерські настанови щодо майбутнього матчу. Також веселилися, розповідали і слухали анекдоти та веселі історії. Подумки готувалися до однієї з найважливіших ігор.

Зранку підйом о 7:50. Потім сніданок і виїзд на стадіон. Гра на 12 годину. Команда противників дуже сильна. Хлопці живуть разом та вчаться у спец класі уже сім років. Ми обрали тактику, яка б не давала суперникам грати у пас. В принципі задум тренера виконувався добре, «ДЮСШ Бердичів» протягом першого тайму не зміг результативно розгорнути свої атаки. У нас було кілька хороших моментів. Нічия у цьому поєдинку влаштовувала, хоча хотілося б привезти перемогу додому. Ще у першій частині зустрічі Коваль Василь забив гол головою, на який не зреагував воротар, однак боковий суддя підняв прапорець, вважаючи, що наш гравець під номером «8» знаходився в положенні поза грою. Багато, хто не згідний з такою думкою арбітрів, котрі дуже виразно вболівали за господарів. Якщо чесно, то я ще такого суддівства ніколи не бачив! На початку другого тайму наші хлопці прибавили у швидкості та темпі гри. Як кажуть: дія викликає протидію. Але опір нам створювали не гравці досить таки сильної команди, а арбітри матчу. Відбір у противника м`яча − штрафний удар, підкат − жовта картка, відрив від суперника по швидкості − офсайд, гравець із Бердичева під пресингом вибиває м`яч на аут − знову ж таки штрафний удар. Ці рішення були просто смішними і неприйнятними у футболі. Суддя закривав очі на грубу гру футболістів у червоних футболках. Все це дуже дратувало . Приблизно на 60-й хвилині відбувся переломний момент. Противник здалеку пробив по воротах потужним ударом. М`яч пролетів кілька метрів від стійки. Дядько із свистком (а як його ще можна за це називати?!) призначає кутовий удар, котрий реалізовується форвардом із Бердичева. Він ліктем вдарив нашого воротаря в голову і забив гол! Рахунок відкрито. Копичинці ще більше прибавили у грі. Потім подібним чином пропустили вдруге.

Суддя дуже несправедливий (м`яко сказано!). На будь-які запитання з усмішкою відповідав жовтою карткою. Почалася «заруба». Суперники були дуже агресивними. Ми їм відверто пояснили, що весною проведемо екскурсію рідними Копитами. Як тільки прозвучав фінальний свисток, бердичівці набігли на нас. Почалося «м`ясо». Не хочу хвалитись, але факт є фактом: бійка зупинилась тоді, коли більшість із «червоних дияволів» лежали на ґрунті. З`явились також уболівальники, яких на щастя не багато. Помічник рефері теж отримав від когось із них, однак скаргу відмовлявся писати! У наших гравців великих травм не було. Тільки Володі Сопівнику розбили ніс, а Василь Щур пошкодив руку (об когось). Президент ФК «Надія» та тренери з Копичинець взялися писати скаргу до ФФУ. Причин є дуже багато: неправильне суддівство, не було незалежного контролера, міліції. Поле у страшному стані. Здається неймовірним, але Михайло Конечний зламав пополам шип на бутсах. Можливо матч буде переграний.

Попри уві негативні фактори, команда з 1994 року народження привезла перемогу додому. Два голи суддя не зарахував. Однак Глух Тарас зумів потужно вдарити по воротах майже із середини поля, принісши результат. Такий гол уже ніяк не змахінуєш.

Отже, Копичинці − Бердичів

1992р.н. 0:2

1994р.н. 1:0.

Підписатися на новини