Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
У Львові краще знають повноваження УЄФА та ФФУ
Андрій Петренко
Sportanalytic.com
08.10.08
Ми запланували початок будівельних робіт на кінець жовтня. Це для нас основна дата. Тому до середини жовтня маємо вийти на фінальний етап переговорів щодо підписання договору генерального підряду», − заявив сьогодні, 8 жовтня, під час брифінгу директор департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради Олег Засадний.
Також О.Засадний зазначив, що УЄФА і ФФУ не можуть встановлювати дедлайн підписання такої угоди. «Умова УЄФА − це вчасна здача стадіону в експлуатацію, у 2010 році. Обмежень щодо терміну підписання угоди не може бути, бо це переговорний процес. УЄФА чітко розуміє, що в угоді мають бути дотримані інтереси обох сторін. ФФУ − партнер УЄФА, і теж хоче, щоб стадіон був зданий вчасно. Місто і особисто мер гарантують це. Уся відповідальність на місті».
Щодо підозри компанії Alpine Bau Gmbh у корупції, яка є основним претендентом на функцію генерального підрядника, О.Засадний заявив: «Коли компанія подавалася на інвестиційний конкурс, вона представила довідку з міністерства юстиції Австрії, що проти неї не ведеться жодних кримінальних справ. Якщо ж СБУ отримає запитом іншу інформації, ми будемо приймати її до відома».
+++
Стадион «Горняк» в Севастополе будет построен методом народной стройки
Ugmk.info
09.10.08
Продолжаются работы по реконструкции стадиона «Горняк» в Балаклаве. На рабочем совещании, которое состоялось 8 октября в Балаклавской госадминистрации, обсуждались текущие вопросы строительства. Об этом сообщила пресс-служба Севастопольского горсовета.
Как сообщил председатель Балаклавской РГА Виктор Сальников, рабочий эскизный проект, подготовленный предприятием «КрымНИОпроект», завершен. Он очерчивает концепцию будущего стадиона. Технический проект будет разрабатываться и приниматься поэтапно.
На сегодня, по словам Виктора Сальникова, от идеи сооружения подземного паркинга под стадионом пришлось отказаться: удорожание строительства из-за растущих цен пока не позволяет своими силами справиться с этой задачей. Привлекать средства инвесторов город не хочет: стадион должен оставаться в коммунальной собственности, и администрация, по словам Виктора Сальникова, сделает для этого все возможное.
Для того, чтобы находящееся на территории «Горняка» общежитие Балаклавского рудоуправления осталось в ведомственной принадлежности, проект предусматривает вынос его за территорию путем изменения внешних границ стадиона.
По мнению председателя Севастопольской городской госадминистрации Сергея Куницына, реконструкция «Горняка» даже под первую лигу сегодня обойдется в сумму около 17 млн. грн. «У меня есть большое желание, чтобы Севастополь играл в высшей лиге украинского футбола. Потому мы и занялись так срочно стадионом. Если ребята и дальше будут на таком подъеме играть, не исключаю, что попадут в высшую лигу, − сказал Сергей Куницын. − Под разработку проектной документации горсовет выделил 400 тысяч грн, еще 3 миллиона грн. удалось собрать, в том числе 2 миллиона грн., которые выделила «Авлита». Советом директоров города сейчас решается вопрос строительства стадиона методом народной стройки. Потому что стыд и позор, что в четырехсоттысячном городе нет стадиона. Обращаюсь еще раз к депутатам и председателю горсовета с тем, чтобы они оказали финансовую помощь. Потому что достраивать стадион так, как мы строили Приморский − с миру по нитке − будет сложно, и помешает оперативно решить эту задачу».
Уже сегодня тренировки ПФК «Севастополь», по словам президента клуба Александра Красильникова, могли быть прекращены Федерацией футбола из-за отсутствия поля должного уровня. Только личная договоренность Сергея Куницына с главой Федерации Григорием Суркисом о разрешении команде продолжать играть до окончания строительства стадиона «Горняк» позволила решить вопрос. Александр Красильников также сообщил присутствующим, что у Севастополя появился реальный шанс получить еще один стадион: в Верховном суде Украины отменено решение о застройке стадиона ВМСУ жилыми домами и дело возвращено на повторное рассмотрение в первую инстанцию − суд города Севастополя. Теперь, по мнению Александра Красильникова, севастопольцы владеют ситуацией и встанут на защиту стадиона, когда-то бывшего лучшим в городе.
+++
Экс-председатель Харьковского облсовета рад, что его отставка на время объединила фракции Партии регионов и БЮТ
Интерфакс-Украина
08.10.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Экс-председатель Харьковского областного совета Василий Салыгин (Партия регионов) не будет оспаривать решение депутатов о его отставке.
Как сообщил В.Салыгин на пресс-конференции в среду в Харькове, он не намерен оспаривать данное решение, принятое депутатами областного совета путем тайного голосования на внеочередной сессии во вторник.
Подводя итоги своей работы в должности главы областного совета, В.Салыгин отметил, что за это время удалось превратить депутатский корпус из «простого органа узаконивания решений областной администрации в важный фактор общественно-политической жизни региона».
За время его председательства, сообщил В.Салыгин, Харьковский облсовет принял 900 решений, утвердил 49 областных программ, касающихся различных сфер жизни громады. Также В.Салыгин высоко оценил работу областного совета по подготовке к Евро-2012.(…)
+++
Співпраця України і Польщі в рамках Євро-2012 має стратегічний характер − заступник керівника МЗС РП
Укрінформ
08.10.08
Співпраця України та Польщі у ході підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року носить не лише спортивний, а й стратегічний характер. Про це заявив сьогодні у Варшаві на спільному засіданні комісій у закордонних справ польського Сейму та німецького Бундестагу заступник керівника МЗС РП Анджей Кремер, передає УКРІНФОРМ з посиланням на Польську агенцію преси (РАР).
Польські та німецькі депутати також відзначили важливість польсько-шведської ініціативи східного партнерства з ЄС. Депутати парламентів обох країн наголосили, що на цьому напрямі необхідно не тільки активно діяти, але й виділяти набагато більше коштів на його реалізацію.
У ході дискусії вказано на диспропорцію у виділенні коштів Євросоюзом на південну та східну політику сусідства. «Польща та Німеччина повинні працювати, щоб створити рівність у розподілі цих коштів», − підкреслив німецький депутат Маркус Мекель.
На думку деяких депутатів Бундестагу, Західна Європа повинна встановлювати тісніші взаємини з країнами, які намагаються інтегруватися до НАТО, однак приєднання України та Грузії до ПДЧ вони поки вважають передчасним.
З таким твердженням не погодилися польські депутати. На їх переконання, поглиблення соціально-економічної співпраці з країнами Східної Європи повинно відбуватися разом з прийняттям політичних рішень. Зокрема, наголошено, що Варшава наполягає на проголошенні чітких перспектив членства України в ЄС.
+++
Австрийская компания не будет строить стадион во Львове к Евро-2012
Liga.net
09.10.08
Австрийская компания «Alpine Bau Gmbh» и Львовский городской совет не будут подписывать соглашения о строительстве стадиона в Львове к чемпионату Европы по футболу 2012 года. Главной проблемой стала цена строительства.
Как сообщает «Чемпион», компания начала настаивать на увеличении цены сооружения стадиона с предварительно задекларированных 85 млн. евро до 120 млн. евро, на что не согласились представители мэрии. При этом австрийцы обосновывали свое требование тем, что, подавая первичную смету, они ошиблись в расчетах.
Окончательным поводом для прекращения переговоров стало заявление Львовского областного совета от 7 октября 2008 года, в которой областные депутаты предъявили обвинение австрийской компании в коррупционных схемах и обратились в Генпрокуратуру и СБУ с требованием проверить причастность компании к коррупции.
По информации, мэрия Львова уже начала переговоры с одной из строительных компаний, которая согласилась строить стадион на условиях, которые раньше предлагались мэрией австрийцам. Кроме того, во Львовский городской совет поступило еще 7 аналогичных предложений.
Напомним, Вице-премьер-министр Иван Васюник заявил, что строительство стадиона во Львове является критичным вопросом подготовки Украины к Евро-2012. «Я хотел бы возложить ответственность за задержку процесса строительства на руководство города Львова», − подчеркнул И.Васюник.
6 февраля 2008 года, конкурсная комиссия определила компанию, которая будет строить стадион во Львове к Евро-2012. Победителем конкурса члены комиссии во главе с первым заместителем городского председателя Олегом Синюткой единогласно избрали австрийскую компанию «Alpine BAU GmbH».
Согласно условиям конкурса, австрийская компания должна была построить на 25 га следующие объекты: футбольный стадион не менее, чем на 33 тысячи зрителей, паркинги в количестве не меньше, чем на 1200 мест, гостиницу, стандарта не ниже 3-х звезд на не меньше, чем 200 номеров, универсальную спортивную арену не меньше, чем на 7000 мест и другие объекты, определенные участником-победителем.
В августе Львовский городской совет решил начать строительство стадиона к Евро-2012 за средства городского бюджета. Депутаты предусмотрели выделение в 2008 году 80 млн.грн. на строительство стадиона.
+++
Садового ріжуть по-живому: 14 жовтня у Львові оголосять повторний тендер для інвесторів стадіону до «Євро-2012»
Zik.com.ua
09.10.08
«Робоча група з контролю та пошуку інвестора до «Євро-2012» до вівторка буде опрацьовувати пропозиції від інвесторів. А у вівторок, 14 жовтня, оголосить тендер, коли впродовж двох-трьох тижнів всі фірми будуть подавати свої пропозиції». Про це у коментарі ЗІКу повідомив Володимир Гірняк, член робочої групи з контролю та пошуку інвестора до «Євро-2012».
За словами Володимира Гірняка, останнього місяця до робочої групи зверталася не одна фірма з питань інвестування. Тепер у них є вісім письмових пропозицій від фірм, які свого часу зверталися до Андрія Садового, але мер не прийняв їх до уваги. «При тому у нас була, якщо не помиляюся, іспанська фірма, яка готова побудувати стадіон за 50 млн євро. Тобто, до робочої групи приходили як інвестори, так і генеральні підрядники», − зазначив Володимир Гірняк.
До початку листопада комісія має закінчити цю роботу, а відтак, вважає член робочої групи. І тоді вони визначать, які проекти є найкращими і найдешевшими, щоб зекономити гроші.
«Звичайно участь у цьому тендері братиме «Альпіна». Але після того, що ця фірма наробила, фактично обманувши місто, в мене рука не підніметься голосувати за «Альпіну», як генпідрядника. Більше того, наша робоча група вважає, що ця фірма і не може стати генпідрядником», − зазначив Володимир Гірняк.
Додамо, що міський голова Львова Андрій Садовий до останнього часу запевняв, що «Альпіна» − це солідна і надійна фірма.
Довідка ЗІКу.
6 лютого, на прес-конференції у львівській Ратуші перший заступник міського голови Львова Олег Синютка повідомив, що переможцем конкурсу на проектування і будівництво стадіону у Львові до «Євро-2012» за одноголосним рішенням стала компанія «ALPINE BAU GmbH». «Ми очікуємо приїзду співвласника компанії-переможця для підписання угод», − зазначив Олег Синютка.
За словами Олега Синютки, компанія «ALPINE BAU GmbH» стане інвестором стадіону і профінансує проектування стадіону. Угоду на проектування стадіону й генеральну угоду на будівництво буде підписано незабаром, а інвестиційну − після завершення проектування стадіону. «Я думаю, ми підпишемо інвестиційну угоду ще до літа».
Підставою для визнання компанії «ALPINE BAU GmbH» переможцем конкурсу стало те, що австрійці висловили менше зауважень до інвестиційної угоди. Натомість інший учасник конкурсу − швейцарський консорціум «Імпленія − Аксон» виявила бажання за спорудження стадіону отримати землю у центрі Львова.
Фінансуватися будівництво буде за кошти «ALPINE BAU GmbH», а також за гроші від земельної ділянки навколо стадіону.
Водночас Олег Синютка відмовився говорити про те, чи буде міська влада Львова продавати право оренди на територію навколо стадіону.
Стадіон поміщатиме 33 000 глядачів, тож на ньому проведуть лише матчі групового раунду фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. Орієнтовна вартість стадіону − 85 мільйонів євро.
Як розповів директор департаменту «Євро-2012» Олег Засадний, після завершення футбольного дійства власником стадіону буде територіальна громада Львова.
Олег Синютка також поінформував, що 14 лютого на своїй сесії Львівська міська рада розгляне питання підготовки до «Євро-2012» і прийме ухвалу щодо проектування і будівництва стадіону компанією «ALPINE BAU GmbH».
+++
Как хорваты будут играть против Украины?
Олег Задерновский
Football.sport.com.ua
09.10.08
В тактике нашего противника есть немало интересного...
Славен Билич был назначен старшим тренером сборной Хорватии 25 июля 2006 года вместо ушедшего в отставку Златко Кранчара. Всего под руководством достаточно молодого наставника, которому совсем недавно исполнилось 40 лет национальная сборная из страны некогда входившей в единое государство под названием Югославия провела 27 матчей. По правде говоря, результаты впечатляют. Команда под руководством своего тренера-музыканта выиграла 19 встреч, пять свела вничью и только три проиграла. По последнему рейтингу ФИФА Хорватия занимает в мировой табели о рангах высокое шестое место. В мае этого года, Славен Билич подписал новый контракт с национальной федерацией футбола, который даст ему возможность работать со сборной вплоть до завершения финальной части чемпионата мира 2010 года в Южной Африке. За прошедших два года Билич внес немало нового в тактику хорватской сборной, не говоря уже о большом количестве игроков, которые именно при нем были введены в состав «клетчатых» и раскрыли свой немалый потенциал на самом высоком международном уровне.
Рассмотрим каждую из линий хорватской сборной в отдельности.
Последний рубеж
Основным вратарем при Биличе стал Стипе Плетикоса, который является практически незаменимым вратарем в хорватской сборной. Славен доверяет ему место в воротах, будучи полностью уверенным, что это лучший голкипер которого имеет Хорватия на данный момент. Все бы ничего, да вот мы то знаем, что этот вратарь вполне может допускать серьезные ошибки, из-за чего он попал в вечные дублеры в донецком «Шахтере» при Мирче Луческу, да и в московском «Спартаке» Стипе далеко не блещет. Чего стоят только восемь (!) голов пропущенных в двух играх квалификации Лиги Чемпионов против киевского «Динамо». В матче против Англии, где он четыре раза вынул мяч из сетки собственных ворот, Плетикоса также ничем не выручил своих партнеров. Для нас важно применительно к стражу ворот хорватов одно: путь к взятию его ворот знают в нашей сборной очень многие!
Проблема, которую создали себе сами
Достаточно долго Билич в центре обороны полагался на связку Роберта Ковача, ныне играющего в дортмундской «Боруссии» и Дарио Шимича представляющего «Милан». Первым выпал из состава Шимич, который продолжительное время оставался последним из тех могикан, которые в 98-м взяли бронзу на чемпионате мира во Франции. Пытался несколько раз уйти и 34-летний Роберт Ковач, которого все же уговорили остаться. Теперь же после того как Ковач был удален с поля в матче с англичанами и заработал дисквалификацию, одни в Хорватии забеспокоились, так как замену этому ветерану в свое время толком и не нашли. Другие вздохнули с облегчением полагая, что клин клином вышибают, и чем раньше на месте Роберта Ковача заиграет его сменщик, тем лучше это будет с точки зрения долгосрочной перспективы.
В результате практически 100% одним из игроков центральной оси обороны станет Йосип Шимунич из берлинской «Герты» а второй будет выбран из нескольких кандидатов в лице Дарио Кнежевича из «Ювентуса», Ивицы Крижанаца из питерского «Зенита» или абсолютного дебютанта Дино Дрпича из загребского «Динамо». Правая бровка будет отдана Ведрану Чорлуке из «Тоттенхэма», а за левую будет отвечать чрезвычайно активный Даниэль Праньич играющий за голландский «Хееренвен».
Директором будет Модрич!
В полузащите главная и направляющая роль, безусловно, принадлежит еще одному игроку английского «Тоттенхэма» Луке Модричу, который вместе с Иваном Ракитичем выступающем за немецкий «Шальке-04» диктует темп и скорость всего хорватского построения. 20-летний Ракитич родившийся в Швейцарии заменил на этой важнейшей позиции игрока английского «Портсмута» Нико Кранчара до того составлявшего отличную пару с Модричем. Получив контроль за серединой поля, хорваты свои атаки начинают с привлечением фланговых игроков. Справа отлично взаимодействуют Ведран Чорлука и используемый в роли полузащитника «горняк» Дарио Срна. Слева же невероятную энергию проявляет Даниэль Праньич на фланг, которого смещается для оказания необходимой комбинационной помощи Ракитич.
Роль опорника по-прежнему принадлежит Нико Ковачу, который остается настоящим лидером сборной. Однако возраст скорости не прибавляет и старшему Ковачу, которому через четыре дня после игры в Харькове исполнится 37 лет уже сложно выдерживать на протяжении всей игры высокий темп. На его место уже давно точит зубы быший игрок киевского «Динамо», выступающий ныне за «Монако» Йерко Леко, да и нынешний киевлянин Огнен Вукоевич вовсе не против включиться в борьбу за эту позицию.
В атаке по гамбургскому счету
Переднюю линию в игре против нашей сборной наверняка составит пара форвардов из немецкого «Гамбурга» в лице Младена Петрича и Ивицы Олича. Оба чрезвычайно подвижны с хорошо поставленными ударами. С ними зевать нельзя, скушают, что называется без спроса. Связка получила еще больший плацдарм для взаимопонимания, после того как Петрич в этом сезоне перешел из дортмундской «Боруссии» в «Гамбург» и теперь эта хорватская пара наводит ужас на все оборонительные порядки в бундеслиге.
Среди игроков способных выйти на замену и усилить атакующую игру, безусловно, являются Иван Класнич переехавший этим летом из немецкого «Вердера» во французский «Нант» и представители хорватского чемпионата Никола Калинич из «Хайдука» и Марио Манджукич бегающий за загребское «Динамо».
Хорваты, играющие при Биличе по классической схеме 4-4-2, своими победами заставили уважать себя во всем мире. Мы же понадеемся на слова Алексея Михайличенко сказавшего, что он тщательно изучил тактические построения этой сборной и знает, как против нее играть. Результат ждать не долго. До игры осталось всего два дня...
+++
Президент закликає італійський бізнес інвестувати в українську економіку
President.gov.ua
08.10.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Україна готова до активізації співпраці з італійським бізнесом у багатьох сферах господарства, зокрема, в енергетичній та металургійній галузях. Про це заявив сьогодні Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі з керівниками об'єднань промисловців та підприємців, провідними банкірами та бізнесменами Італії, закликавши їх до інтенсифікації співробітництва з нашою державою.
Він також запросив італійські компанії до активного інвестування у проекти, пов'язані з проведенням у нашій країні фіналу ЄВРО-2012. Йдеться, зокрема, про спорудження і модернізацію транспортних мереж, спортивної, культурної, туристичної інфраструктури.(…)
+++
Польский «финт»
Павел Ковалев
Vovremya.info
09.10.08
Наши соседи, давая нам фору в три очка по организации и подготовке к Евро-2012, тем не менее, сами только что «сели в лужу». Благими намерениями дорога к чемпионату не вымощена: борьба с коррупцией поставила нашу соседку на грань лишения права проведения матчей.
Центральным действом конфликта является борьба между главой Польского футбольного союза Михаилом Листкевичем и министром спорта Польши Мирославом Джевецким. Последний недавно отправил все руководство местной футбольной федерации в отставку, чем нарушил принцип невмешательства государства в дела национальных федераций. Таковы правила УЕФА и ФИФА, и министр спорта, издавая свой указ, знал, на что идет. Почему же он пошел на такой шаг, поставив свою страну на грань лишения права проведения Евро-2012?.
Рискнем предположить: Джевецкий знал, что Польше все сойдет с рук. Решение о выборе Польши и Украины было решением политическим, потому и отмена его − тоже шаг политический. Если уж Украина не лишилась права на матчи, несмотря на вопиющую неподготовленность и откровенное очковтирательство Платини в ситуации со сносом «Троицкого», и все равно не была «жестко, но справедливо» наказана, то, что уже говорить о гораздо более подготовленной и уж точно признанной частью Европы Польше? Потому министр гнул свою линию. Однако принятое им решение все же было чревато хотя бы фактом выноса сора из избы околофутбольных польских интриг. Проще говоря − коррупции.
Конечно, полякам далеко до футбольных скандалов в Италии, в которых зачастую были замешаны премьер-министры (Берлускони и «дело «Милана»). В африканской Гвинеи с главой тамошней футбольной федерации в сове время потупили просто − его повесили (правда, тот был родственником свергнутого незадолго до этого президента). И факты бескомпромиссной борьбы с футбольной коррупцией только должны были, по мысли министра спорта, сыграть на имидж Польши. Однако ситуация гораздо банальнее и почти совсем не отличается по мотивам от нашей: идет борьба по распределение евроденег и права на тендеры. Теперь во главе польского футбольного союза должен оказаться человек министра, а непокорный Листкевич устранен.
Одновременно польская полиция уже три года ведет борьбу на футбольно-коррупционном фронте. В рамках этой операции арестовано 153 человека, в число которых входят члены федерации футбола, тренеры, судьи и игроки, и менеджеры команд. После всех выявленных безобразий настал черед главы футбольного союза.
Однако затем последовали окрики со стороны УЕФА и ФИФА, после чего стороны встретились в Цюрихе и уладили конфликт, сославшись на нестыковки польского законодательства и законов футбольных организаций. Процедура увольнения Листкевича была согласна с высоким контролирующими инстанциями, и ему все-таки придется уйти с поста по собственному желанию. Теперь польское министерство получает вожделенный контроль над денежными потоками. Однако само попадает под строгий контроль ФИФА и УЕФА, которые обещают пристально следить за борьбой с коррупцией в польском футболе. Так что теперь они зачастят к нашими соседям все чаще и чаще.
Мы тоже их ждем. Особенно, когда подлатаем дороги и решим прочие вопросы с инфраструктурой. У нас в футболе коррупции нет. У нас лишь две беды − дураки и дороги. Или это только у России такие проблемы?
+++
Володимир Фощій: «На Черкащині піклуються про зміну»
Ffu.org.ua
08.10.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Федерації футболу Черкаської області (ФФЧО) Володимиром Фощієм.
− Володимире Григоровичу, що собою являє нині футбольне господарство Черкащини?
− Футболом у нас займаються понад 30 тисяч осіб різного віку − дітей, юнаків, аматорів, ветеранів. Є, звісно, і жіночі команди. Спортивна база області − це 31 стадіон, 377 футбольних полів, 29 майданчиків із штучним покриттям. В містах і районах області працюють 26 легалізованих федерацій футболу, які займаються розвитком цього виду спорту на місцях.
− А як щодо якості стадіонів, футбольних полів? В яких умовах доводиться тренуватися і грати футболістам регіону?
− На жаль, з цим у нас існують певні проблеми попри те, що за останні три роки обласною федерацією було зроблено чимало. Зокрема, сформовано і затверджено вимоги до інфраструктури футбольних клубів, які беруть участь у чемпіонатах 1-ї та 2-ї ліги, змаганнях серед дітей і ветеранів. Спортивна база потроху покращується. Наприклад, в Умані відбудовано стадіон, кілька футбольних полів, проведено поточні ремонти арен у Кам’янці, Золотоноському, Шполянському районах. Нинішнього року приводився до ладу стадіон «Колос» в Городищенському районі. Ця планомірна робота здійснювалася завдяки ініціативі керівників владних структур на місцях.
− А на чиї плечі лягає основний тягар фінансових витрат, що йдуть на поліпшення спортивної бази?
− До 2004 року на Черкащині було встановлено 14 майданчиків зі штучним покриттям завдяки допомозі Федерації футболу України. А вже з 2005-го кошти виділялися з державного бюджету відповідно до постанови Кабінету міністрів України. Якщо ж говорити про ремонт стадіонів, реконструкцію футбольних полів, то, звичайно, ці витрати фінансуються з районних чи міських бюджетів.
− Яким чином ви співпрацюєте з національною федерацією?
− Ми маємо змогу спостерігати, якої популярності набув футбол в нашій країні за останні 6-7 років. Я вважаю, що в цьому є велика заслуга Григорія Суркіса. Підтримку з боку ФФУ відчуваємо не тільки ми, але і будь-яка інша обласна федерація. За останні 5 років для розвитку шкільного футболу і запровадження уроків фізкультури з елементами цієї гри ФФУ передала Черкаській області близько 30 тисяч м’ячів. Торік було переведено 50 тисяч гривень на виконання ФФЧО статутних вимог. Крім того, для забезпечення активної діяльності на теренах області нам було виділено і автомобіль. Та й загалом, на розуміння і кваліфіковану пораду фахівців ФФУ ми можемо розраховувати завжди.
− Чи існує на Черкащині програма, спрямована на розвиток футболу?
− Так, з 1998-го по 2003-й, і з 2003-го по 2008-й роки були прийняті й діяли цільові комплексні програми розвитку футболу в Черкаському регіоні. А 7 серпня 2008 року сесією обласної ради було затверджено програму сприяння проведенню в Україні Євро-2012.
− Чи відчувається в області дефіцит кваліфікованих тренерських кадрів?
− Зараз у нас зареєстровано 124 штатних спеціалісти і 82 тренери, які працюють на громадських засадах. Звісно, проблема з кадровим забезпеченням існує. Особливо − у школах обласного сільського спортивного товариства «Колос». Адже у сільській місцевості набагато важче знайти кваліфікованого тренера. Менше половини наставників працюють почасово. Чи можна говорити про якість занять, якщо людина проводить тренування тривалістю у півтори години після повноцінного робочого дня?.. ФФЧО спільно з обласним управлінням у справах молоді та спорту намагається вплинути на цю ситуацію, але поки проблеми залишаються.
− Якими футбольними здобутками може пишатися Черкащина?
− Дуже прикро, що наша команда майстрів − черкаський «Дніпро» − залишив перший дивізіон. Проте нині у вищій лізі жіночої першості країни область представлено командою «Ятрань-Уманьфермаш». Взимку міні-футболістки виборола путівку до елітного національного дивізіону. «Рятівник», що представляє Черкаський інститут пожежної безпеки, зазвичай стає призером всеукраїнських змагань серед студентів. Є й інші успіхи, але все одно ми прагнемо більшого.
− Нещодавно відбулося святкування сторіччя смілянського футболу.
− Дійсно, перша команда в місті Сміла була створена в 1908 році за ініціативи палкого прихильника спорту Тимофія Медведєва. Тож 14 вересня ми відзначали ювілей. На свято з’їхалися представники кількох поколінь футболістів, які сьогодні проживають в Україні, Росії, Португалії. До програми святкування було включено чимало змагань, на могилі засновника смілянського футболу було встановлено пам’ятник, а на стадіоні «Авангард» було відкрито пам’ятний знак Тимофію Медведєву. Увечері в місцевому будинку культури відбулися урочистості, під час яких ушановували наших футбольних ветеранів і вручали їм нагороди.
− Який напрямок діяльності ви вважаєте першочерговими для ФФЧО?
− Розвиток дитячо-юнацького футболу. Без нього гра мільйонів не матиме майбутнього − як на Черкащині, так і в цілому в Україні. Підтвердженням того, що ми опікуємося цим напрямком, є велика кількість команд, які виступають у першості області у трьох вікових групах, − 97!
− Як на Черкащині пропагується футбол?
− Ми співпрацюємо із засобами масової інформації. І в газетах, і на телебаченні висвітлюються події, пов’язані з розвитком у області улюбленої гри. Думаю, що пропагандистська робота проводиться на достатньо високому рівні та у достатньо великому обсязі.
+++
Підготовка Євро-2012 у Дніпропетровську: влада і бізнес − партнери
Володимир Сидоренко
Euro-2012.unian.net
09.10.08
Колись закритий Дніпропетровськ, свого часу колиска найгрізніших ракет, живе очікуванням Євро-2012. Організовану тут модель управління підготовкою можна вважати однією з найефективніших в Україні. Місцева влада та обласне керівництво на практиці демонструють переваги державно-приватного партнерства, за власної ініціативи втілюючи цю ідею в життя, завдяки чому роботи розгорнуто на всіх фронтах і напрямках.
При цьому, головні виконавці встигають і успішно розв’язувати місцеві питання, і відбиватися від надокучливих київських панів у краватках, які через день по-черзі вимагають від них однакових звітів, доповідей та подібного «паперового» результату. Але дніпропетровці не втрачають ентузіазму і упевнені у своєму успіху.
Отож, першим напрямком зосередження зусиль є стадіони та спортивні бази. Головна гордість Дніпропетровська − щойно освячена «Арена Дніпро». Сьогодні це унікальний стадіон в Україні, тому що перший для Євро-2012, тому, що найновіший, тому, що збудований за сучасним проектом і з використанням новітніх технологій та метеріалів і ще багато чого «тому, що». «Арена», реконструкція якої коштувала інвесторам близько 43 млн євро, призначена тільки для футболу, не має легкоатлетичних доріжок, тому відчуття таке, ніби сам у грі і відстоюєш честь своєї команди.
В інфраструктурі стадіону враховані всі вимоги до безпеки, зручності для вболівальників та команд. Ну, наприклад, такий момент − усім звуком, світлом і тому подібним обладнанням керують з одного місця. На випадок припинення стаціонарного живлення передбачено місцевий дизель-генератор, який автоматично вмикається через кілька секунд після відключення промислового струму і присутні на стадіоні цієї зміни навіть не помітять − 1,5 тис. люкс освітлення як було, так і залишиться. А команди зможуть спокійно завершити матч. Це досягнення!
Дітище місцевого ФК «Дніпро» викликає захоплення у кожного, хто входить під його затишну покрівлю, бачить акуратно підстрижений газон футбольного поля і рівні ряди глядацьких місць. До речі, про кількість місць. УЄФА дійсно зробив зауваження щодо кількості «чистих» місць, з яких проглядається все поле. Тому, що є місця за опорними конструкціями, що тримають дах і заважають огляду. З таких місць можна цілком спокійно спостерігати за ходом гри майже на всьому полі, але щоб побачити гру в закритому металевою опорою секторі, потрібно трохи відхилитися в бік.
+++
Нічия з УЄФА
Томас Урбан, Sueddeutsche Zeitung (Німеччина)
Inozmi.glavred.info
08.10.08
Поляки знову викрутилися! Здавалося, у них заберуть право проведення Євро-2012 через протистояння Польського футбольного союзу та уряду, однак насправді це був продуманий хід з боку урядовців з метою навести лад у польському футбольному господарстві, − пише Томас Урбан в німецькій Süddeutsche Zeitung.
Польські фани можуть радіти: їхня країна зберігає право проведення Євро 2012 − попри хвилю корупційних скандалів, яка не спадає. Західноєвропейські функціонери розчаровані цим рішенням.
В останній момент поляки все ж викрутилися. Протягом останніх днів складалося враження, що Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) забере у них право на проведення Євро-2012, який вони мають прийняти спільно з українцями. Оскільки на вимогу уряду спортивний арбітражний суд звільнив від виконання обов’язків голову Польського футбольного союзу (ПФС), призначивши на його місце тимчасового адміністратора.
Як підстава для такого кроку називалися численні корупційні скандали, розслідуванню яких перешкоджає Польський футбольний союз. Але ані УЄФА, ні ФІФА не сприйняли зазіхань на автономію Союзу, що є їхнім членом. Вони пригрозили Польщі позбавленням права на участь в усіх міжнародних змаганнях, якщо до обіду понеділка адміністратора не відкличуть.
Компроміс, якого вдалося досягти, дійсно передбачає відкликання адміністратора. Спільна комісія, до складу якої входять представники УЄФА і ФІФА, Польського футбольного союзу, а також польського уряду, має знайти вихід з кризи. Але чи поставили УЄФА та ФІФА в такий спосіб керівництво Польщі, країни з сорокамільйонним населенням, на коліна?
Україна також відіграє роль
На перший погляд може видатися, що глава уряду Дональд Туск, знаний раціоналіст, у конфлікті з Польським футбольним союзом перегнув палицю. Бо його радники, очевидно, не помітили тієї сильної підтримки, що її має у колах міжнародного футбольного бізнесу Міхал Лісткєвіч, якого мас-медіа постійно таврують як «хрещеного батька» корупційних схем. Подейкують, що саме він знайшов президенту ФІФА Зеппу Блаттеру його нинішню дружину − польку Ілону, яка на 32 роки молодша за Блаттера. До того ж він з Зеппом на «ти».
Тим більше, що ФІФА, вочевидь, не була зацікавлена у серйозному конфлікті одразу після того, як УЄФА підтвердила, що у підготовці до Євро 2012 Польща досягла значних успіхів і перебуває на правильному шляху. Вірогідно, що за кулісами свою роль зіграв також впливовий український «футбольний бос» і мільярдер Григорій Суркіс. Між іншим, Суркіс теж на «ти» із Лісткєвічем. Але він також переслідує інтереси України, яка, як співорганізатор Євро-2012, перебуває із Польщею в одному човні. Перенесення Євро-2012 може стати для Києва свого роду «національною катастрофою» − не в останню чергу тому, що українські олігархи втратять «великий ґешефт».
Перемога за очками у грі ва-банк
Туск та його радники знали ці «розклади», вдаючись до заходів проти ПФС. Вони пішли на доборе прорахований ризик, що спочатку здавався грою ва-банк, оскільки загрожував відстороненням Польщі від участі у міжнародних змаганнях. Але тепер вони здобули перемогу за очками у боротьбі з корупційними схемами в ПФС, верхівку якого, згідно з умовами компромісу, повинні повністю переобрати.
Протягом останніх десяти років через махінації під час проведення ігор національної першості, було заарештовано загалом 120 функціонерів, суддів, тренерів та гравців. На першому процесі, що відбувся нещодавно, 17-тьох з них засудили до тюремного ув’язнення терміном до семи років.
Тож маємо справу з класичним компромісом, що дозволяє усім сторонам зберегти обличчя. І цей компроміс викликав розчарування футбольних функціонерів багатьох країн Європи, в тому числі і Німеччини, які сподівалися на перенесення Євро-2012, та прагнули запропонувати власну кандидатуру.
Оригiнал матерiалу:
http://www.sueddeutsche.de/sport/45/312954/text/…
+++
До Євро-2012 Україна проведе спеціальне міжнародне навчання рятувальників
Zaxid.net
08.10.08
«Найближчим часом МНС планує провести міжнародні командно-штабні навчання, на яких рятувальні відомства України та Польщі перейматимуть досвід тих країн, які вже проводили чемпіонат світу з футболу», − повідомив міністр МНС Володимир Шандра. Про це ZAXID.NET поінформували в прес-службі МНС України.
За його словами, Україна та Польща проводять Євро-2012 спільно, отже, обидві зацікавлені в добрій підготовці. Міністр розповів, що німецькі рятувальники вже висловили готовність провести таку зустріч та обговорити методи забезпечення безпеки вболівальників на стадіонах, порядок евакуації з них у разі виникнення надзвичайної ситуації, а також змоделювати інші негативні ситуації, які можуть виникати під час Євро-2012.
Володимир Шандра повідомив, що до Євро-2012 МНС планує запустити систему екстреного виклику «112» 5-го покоління по всій Україні. «Це цілком реально», − вважає міністр. «На початку наступного року ми введемо в дію цю службу екстреного виклику в одному з великих міст як пілотний проект. Але ще необхідно протестувати систему і в разі необхідності усунути недоліки», − розповів Володимир Шандра. Окрему увагу керівник МНС звернув на те, що висококваліфіковані диспетчери служби «112», окрім української та російської, обов’язково володітимуть також англійською та іншими мовами.
+++
Волинь думає про «Євро-2012»
Галина Бєлова
Status.net.ua
08.10.08
Роль Волині в підготовці до майбутнього футбольного форуму стало однією з пріоритетних тем на VII засіданні українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, яка триває протягом 8-9 жовтня у Луцьку. Про значення заходу для обох країн говорить хоча б те, що у його роботі бере участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковськи. Загалом, на Волинь з-за Бугу прибуло 22 представники.
Голова ВОДА Микола Романюк висловив сподівання про «досягнення домовленостей щодо подальшого поглиблення українсько-польських відносин у різних сферах, що, в свою чергу, створить комфортні умови для розвитку бізнесової діяльності».
Наразі волинянам найближче до тіла «прикордонно-розбудовна» сорочка. За словами заступника начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ВОДА Наталії Кролік, область лобіює питання розбудови митних переходів, зокрема − МАПП «Адамчуки-Збереже», який поляки ще не внесли в план розбудови кордону зі свого боку. Його фінансування ускладнює спорудження мосту через Буг, який дуже здорожчує проект.
Завтра відбудеться публічне підписання протоколу VII засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.
+++
Президент ФИФА Йозеф Блаттер: «Цель ФИФА − сделать будущее лучше»
Павел Астафьев
Sportsdaily.ru
09.10.08
В перерыве между бесконечными командировками − в Италию, ЮАР, Сингапур и т.д., президент ФИФА Йозеф Блаттер выкроил время на то, чтобы ответить на вопросы «Спорта». В своем интервью «наш Президент», как называют его подчиненные, рассказал о проблемах взаимоотношения футбола и государства, о нововведениях, призванных сделать систему принятия судейских решений более объективной, о прошедших недавно Олимпийских играх и предстоящем чемпионате мира 2010 года.
ФИФА защитит Олимпиаду
− Как вы оцениваете прошедший Олимпийский футбольный турнир в Пекине?
− Я доволен тем, какой импульс дали развитию футбола Олимпийские игры, и результатами, которые были достигнуты. Если смотреть на итоги − безупречная серия из шести побед подряд, 11 забитых мячей и лишь два пропущенных, то Аргентина, без сомнения, заслужила победу на Олимпиаде, которая, кстати, стала для аргентинцев уже второй в истории. Должен похвалить общий уровень футбольных турниров на этих Олимпийских играх, особенно женского. Стоит, кстати, сказать, что мы установили рекорд по общей посещаемости матчей − более двух миллионов зрителей. Эта та цифра, которой стоит гордиться. В связи с этим не могу не выразить свою благодарность организационному комитету Олимпийских игр в Пекине и Федерации футбола Китая за подготовку и проведение турнира.
− В связи с тем, какими скандалами сопровождались Олимпийские игры, не появилось ли у вас желания включить этот турнир в официальный календарь ФИФА?
− Действительно, этот вопрос стал очень важен в связи с нежеланием клубов отпускать своих игроков на Олимпиаду и решением Спортивного арбитражного суда, который их в этом поддержал. Мы обязательно рассмотрим вопрос о том, как будет проводиться олимпийский футбольный турнир в будущем. Исполнительный комитет ФИФА обязательно примет меры, чтобы защитить Олимпийские игры, которые в следующий раз пройдут в 2012 году в Лондоне. Я внесу предложение о том, чтобы футбольный турнир на них был включен в международный календарь матчей. Этот вопрос будет обсуждаться на предстоящей встрече Исполнительного комитета, а окончательно решение будет принято на Конгрессе ФИФА в 2009 году.
− Вы совсем недавно были в Южной Африке, что можете сказать о подготовке страны к чемпионату мира 2010 года? Существует ли вероятность, что право на проведение этого турнира будет у нее отобрано?
− Я уверен, что Южная Африка будет великолепно готова к проведению у себя чемпионата мира 2010 года. Подготовка идет хорошо, и у меня нет никаких сомнений, что они успеют все сделать вовремя, и мы все станем свидетелями этого исторического момента. Совсем недавно я был с визитом в Южной Африке, чтобы в очередной раз заверить всех, что ФИФА на 100 процентов поддерживает ее и уверена в том, что эта большая и великая страна проведет чемпионат мира 2010 года. Это событие − великолепный шанс для всего южноафриканского народа показать, что, будучи единой нацией, они способны на то, чтобы организовать и провести такой крупный турнир. Я хочу поблагодарить президента страны Табо Мбеки (сложившего с себя полномочия 24 сентября 2008 года − «Спорт») и его правительство за их гигантскую поддержку, потому что без нее просто невозможно провести Кубок конфедерации в 2009 года и чемпионат мира 2010 года. Новый глава государства, Кгалема Мотланте, уже заверил меня, что все сроки по подготовке к Кубку мира будут соблюдены.
Мы хотим быть независимыми
− Какова позиция ФИФА по поводу совмещения двух постов: главы национальной федерации футбола и министра спорта?
− Само совмещение Уставом ФИФА не запрещено. Наша организация будет вмешиваться тогда, когда появится опасность нарушения принципа независимости футбола и государственная власть будет влиять на решения футбольных федераций, а такие случаи были.
− Какова роль общества в деятельности национальных футбольных федераций?
− Спорт в общем и футбол в частности достаточно сильны и способны организовать себя сами. Футбол уважает политические силы и их роль в исполнении законов, но не может принять вмешательство политики в дела, которые относятся сугубо к спорту. С одной стороны, мы должны сами организовывать свою деятельность без внешнего вмешательства. Футболу нужно иметь мужество сказать: «Мы хотим быть независимыми». И иметь возможность определять самостоятельно такие, например, вещи, как перемещение команд между дивизионами, соблюдение правил игры и так далее. Но с другой стороны, нам все еще необходима помощь правительств в таких областях, как борьба против применения допинга, коррупции и преступности, безопасность, контроль деятельности букмекеров…
− В крупных футбольных державах существует система центров подготовки тренеров и игроков на национальном и региональном уровне. Считаете ли вы, что эти центры − катализатор развития футбола в этих странах?
− Конечно, они являются мощным стимулом развития футбола в этих странах. В них должны проходить обучение тренеры, специалисты в сфере футбола и игроки, которые впоследствии будут иметь право играть за ведущие клубы и сборные своих стран.
Проведем эксперимент с двумя судьями
− На последнем Конгрессе ФИФА в Сиднее обсуждался вопрос о введении в чемпионатах всех стран лимита на легионеров. Какова позиция Европейского союза на это предложение?
− ФИФА предлагает принять правило 6+5 (в заявке должно быть шесть футболистов, которые могут играть за сборную страны, к которой относится клуб), ведь это тот момент, который должен защитить региональную и национальную особенности команд. Введение такого правила будет полезно и по той причине, что облегчит смысловые связи «клуб − страна», «клуб − регион», что поможет болельщикам еще больше отождествлять себя со своими любимыми командами. Мы не пытаемся бросить вызов законам, существующим в Европе. Но в настоящее время в пяти главных европейских чемпионатах четыре пятых команд борются за выживание, пытаясь не вылететь в низший дивизион. Этот факт нельзя назвать признаком того, что с футболом сейчас все в порядке. Это доказывает, что меньшинство клубов контролирует все − деньги, игроков, ресурсы. Я уже встречался со многими президентами и чиновниками футбольных федераций Европы и, естественно, обсуждал этот вопрос с руководителями некоторых членов Европейского союза.
− Споры о роли арбитров и их (в основном отрицательном) влиянии на исход той или иной игры, наверное, будут вестись всегда. Как вы относитесь к применению современной электроники и прочих средств (как, например, в теннисе), которые могут помочь судьям выносить более объективные решения в спорных ситуациях?
− Ни один из тех методов, что был представлен в Международный совет футбольных ассоциаций (МСФА − орган, определяющий Правила игры) за последние три года, не соответствовал одновременно всем четырем критериям, которые были официально предъявлены к «технологии определения взятия ворот». Критерии это следующие: система должна быть точна на 100 процентов; сигнал о том, пересек мяч линию ворот или нет, должен поступать судьям мгновенно; этот сигнал должен передаваться только официальным лицам матча; эта технология должна касаться только «технологии определения взятия ворот». Таким образом, в настоящее время ни одна система не оказалась достаточно точной. В связи с этим на Ежегодной генеральной ассамблее, прошедшей в Глениглсе, в Шотландии, МСФА принял решение заморозить все испытания «технологии определения взятия ворот» до особого распоряжения. Кроме всего прочего были приняты во внимание вопросы о человеческом факторе, об универсальности Правил игры, а также о простоте и эффективности предполагаемой технологии. Тем не менее МСФА принял предложение ФИФА о проведении эксперимента с введением в игру двух дополнительных арбитров, которые бы прежде всего сфокусировали свое внимание на нарушениях правил в штрафной площади.
Футбол − символ надежды и единства
− Вы ратуете за то, чтобы футбол стал поистине глобальной игрой. Какие конкретные шаги в этом направлении ФИФА делает сегодня и насколько вы довольны популяризацией игры в разных уголках мира?
− Соревнования, проводимые под эгидой ФИФА, − главный элемент развития футбола, поскольку они являются великолепным источником мотивации на всех уровнях. Это лучший способ популяризировать наш вид спорта. Чемпионат мира 2006 года в Германии был более чем успешным мероприятием в основном благодаря зрителям и знаменитым Праздникам болельщиков, которые привлекли в общей сложности 18 миллионов любителей футбола. Кроме этого введение в 2000 году системы ротации в определении хозяев чемпионатов мира привело к тому, что в 2010 году Кубок мира пройдет в Южной Африке и станет первым на африканском континенте, а в 2014-м − в Бразилии. В то же время ввиду грандиозного интереса со стороны принимающих сторон Исполнительный комитет ФИФА в 2007 году решил внести небольшие изменения в принцип ротации. И сейчас подавать свои заявки могут абсолютно все конфедерации, кроме тех, члены которых организовывали два последних Кубка мира. Большое внимание уделяется и развитию женского футбола. С этого года чемпионаты мира среди женщин получат дополнительную поддержку со стороны ФИФА, также будут организованы чемпионаты мира среди девушек до 20 и до 17 лет. Кроме этого к проведению главного клубного турнира − Кубка мира − допускаются все шесть конфедераций. Вообще, я горд тем, чего мне удалось добиться за десять лет президентства.
− В Москве располагался офис «FIFA Goal», который реализовывал проекты не только в России, но и во всех странах СНГ. В 2008 году он был закрыт. Каковы причины этого?
− Это было следствием внутренней реорганизации всего проекта «FIFA Goal». В настоящее время страны Центральной Азии относятся к отделению ФИФА в Азии, а европейские федерации − напрямую к нашему офису в Цюрихе.
− Несмотря на рост популярности футбола в бедных странах, добиться сколь-нибудь ощутимого успеха на международной арене невозможно без существенных финансовых вливаний. Как в такой ситуации небогатым странам поднять уровень футбола?
− Треть бюджета ФИФА в настоящее время направляется на развитие, еще одна треть − возвращается в сам футбол посредством организации турниров. Кроме этого были реализованы или готовятся к осуществлению более 300 проектов по программе «FIFA Goal». Эти проекты позволили открыть штаб-квартиры футбольных федераций, футбольные академии, искусственные поля. Организовывая Кубок мира по пляжному футболу, продолжая продвигать мини-футбол, ФИФА демонстрирует свое желание охватить другие разновидности игры. Благодаря программе «Win in Africa with Africa» было открыто около 55 искусственных полей, и в африканских университетах были организованы учебные программы по футбольному менеджменту. Эта программа также оказывает поддержку африканским чемпионатам и клубам.
Как вы видите, я верю, что футбол на всех уровнях − не только на уровне чемпионатов мира − помогает игрокам развивать свою технику, тактическую подготовку, физическую подготовку − все, в том числе укрепление командного духа команды. Объективно говоря, футбол − это школа жизни, и я уверен, что каждый способен получить от занятия им какую-то пользу. Как сказал в свое время Конфуций, и я не устану повторять за ним: «Дай человеку рыбу − и он будет сыт один день, научи его рыбачить − и он будет сыт всю жизнь». Мы пытаемся сделать что-то похожее в футболе. Именно поэтому нас больше интересует не оказание какой-то ограниченной помощи, а стремление к долгосрочному сотрудничеству и развитию. Как, наверное, никогда целью ФИФА является развитие футбола, попытка дотянуться и прикоснуться ко всему миру, чтобы сделать будущее лучше. Футбол − символ надежды и единства.
+++
Івано-Франківщина готується до матчів Кубка УЄФА
Володимир Горощак
Ua-football.com
10.09.08
З 9 по 14 жовтня в містах Калуші та Івано-Франківську відбудуться матчі другого кваліфікаційного раунду жіночої Ліги чемпіонів (офіційна назва турнір − Кубок УЄФА серед жінок). Україну в цих змаганнях представляє чинний чемпіон країни − калуський «Нафтохімік».
Право участі у другому кваліфайн-раунді «Нафтохімік» виборов на початку вересня у Польщі. Потрапивши при жеребкуванні у третій кошик, українки, тим не менш, зуміли здолати більш рейтингові колективи − господарок з вроцлавського АЗС та ПАОК з Салонік (Греція).
Повною несподіванкою для суперниць стало кадрове підкріплення «Нафтохіміка». Напередодні дебюту на євроарені склад команди поповнили воротар національної збірної Мексики (!) Анжулі Ладрон, дует представниць срібного призера чемпіонату США-2008 − ФК «Індіана» − напівоборонець Айві Люїк (за національністю − австралійка) та нападниця Вероніка Пьюа з Південно-Африканської республіки, а також іспанка Ро Ернандес, останнім клубом якої була воронезька «Енергія». Одна з легіонерок − Люїк й стала героєм турніру у Вроцлаві. Усі три її голи виявилися переможними.
Кубок УЄФА 2008-09 рр. 1 відбірковий раунд. Група 8. 4-9 вересня. Вроцлав (Польща). АЗС Вроцлав − «Нафтохімік» Калуш − 0:1 (Люїк, 61). ПАОК Салонікі − «Левадія» Таллінн − 3:0. ПАОК − «Нафтохімік» − 0:1 (Люїк, 80). АЗС − «Левадія» − 4:0. «Нафтохімік» − «Левадія» − 2:1 (Люїк, 12, Пьюа, 87 − Єкімова, 74). АЗС − ПАОК − 4:0.
|
Після першого етапу змагань кількість команд, що продовжують боротьбу, скоротилася з 43-х до 16-ти. Вони розбиті на чотири групи. «Нафтохімік» протистоятиме датський чемпіон «Брондбю» з Копенгагена, віце-чемпіон Німеччини «Дуйсбург» − ці колективи були звільнені від матчів першого етапу, та чемпіон Іспанії − «Леванте» з Валенсії. Ще три групові турніри пройдуть у Норвегії, Швеції та Франції.
Дві кращі команди вийдуть у чвертьфінал, поєдинки якого заплановані на початок листопада. З цього раунду вступає у дію двоматчева кубкова схема. За всю історію турніру, який веде свій початок з сезону-2001/02 чемпіон України лише одного разу змагався на другому етапі: два роки тому чернігівська «Легенда» у Швеції програла усі свої матчі. Сподіваємося, «Нафтохіміку» пощастить більше. Тим паче, у нього чергове поповнення: півоборонець збірної Мексики Фатіма Лейва (82 матчі, два голи).
Розклад матчів
1 тур. 9 жовтня (четвер)
«Нафтохімік» − «Дуйсбург-2001». Калуш. Стадіон «Хімік». 15.00.
«Брондбю» − «Леванте». Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 15.00
2 тур. 11 жовтня (субота)
«Нафтохімік» − «Брондбю». Калуш. Стадіон «Хімік». 15.00.
«Леванте» − «Дуйсбург-2001». Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 15.00.
3 тур. 14 жовтня (вівторок)
«Нафтохімік» − «Леванте». Калуш. Стадіон «Хімік». 15.00.
«Дуйсбург» − «Брондбю». Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 15.00.