Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

Володимир Мариновський: «Тернопільщина має подолати кризу»

Ffu.org.ua

01.10.08

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Федерації футболу Тернопільської області (ФФТО), членом Виконкому ФФУ Володимиром Мариновським.

− Володимире За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи допомагає вам держава?

− В основному − завдяки внескам команд для проведення чемпіонату області і спонсорській допомозі. Органи влади за останні шість років не виділили жодної гривні для підтримки обласної федерації, якщо не рахувати призів, які раз у рік виділяє Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації для проведення Кубку області. Це приблизно 6-8 тисяч гривень…

Прикро, але тільки у Тернопільській та Житомирській областях сьогодні на регіональні федерації футболу не виділяють з бюджетів жодних коштів. Зрештою, про що можна говорити, коли за останніх два-три роки матчі, які проводяться на Центральному стадіоні Тернополя, перші особи області не відвідали жодного разу.

Хотілося б, аби місцеві власті хоч трохи брали приклад з Федерації футболу України. Скажімо, у минулому році ФФУ виділила для нашого регіону понад 50 тисяч гривень, завдяки чому спортивні, середні, восьмирічні та початкові школи отримали більше 10 тисяч м’ячів.

− Незважаючи на проблеми у місцевому футболі, цікавість громадськості до цього виду спорту залишається на високому рівні…

− Так, дуже приємно, що на чемпіонатах області у кожному районі, де грає місцева команда, збирається від двох до чотирьох тисяч глядачів. Мешканці Тернопільщини з цікавістю слідкують за чемпіонатом і Кубком області. Футбол − найпопулярніший і наймасовіший вид спорту у нашому регіоні.

Звичайно, хотілося б проводити більше комерційних футбольних турнірів. Узимку ми проводимо змагання з міні-футболу − і офіційні, і комерційні. На жаль, не вистачає коштів, щоб улітку проводити юнацький турнір, комерційні турніри серед дорослих. Ми намагаємось самим давати собі раду. Але при допомозі з боку влади можна було б робити набагато більше. І, відповідно, залучити більше населення краю до футбольних змагань.

− А найбільш актуальною проблемою для ФФТО є...

− ...матеріальна база. Ми аж ніяк не можемо похвалитися достатньою кількістю нормальних футбольних полів. У цьому році реконструювали футбольне поле у селі Великих Гаях Тернопільського району. Кожного року влада проводить сільські спортивні ігри, і кожен рік реконструюють в одному з районів одне футбольне поле. Цього зовсім недостатньо. Наразі в області стадіонів у хорошому стані налічується три-чотири. Полів трохи більше.

− А як же мрії місцевих спортсменів про великий футбол? Зокрема, молоді?

− Тут варто розповісти про наші ДЮСШ та їхню матеріальну базу. Я неодноразово на засіданні Виконкому федерації футболу області порушував питання щодо діяльності цих закладів. Ми маємо близько сотні дитячих тренерів, які працюють у спортивних школах. Вони повинні відповідати за розвиток футболу в районах і селищах міського типу. Однак похвалитися майже нічим. Бо лише юні футболісти Тернополя − діти чотирьох вікових груп 1992-95 років народження − беруть участь у першості ДЮФЛ. А ще завдяки депутату обласної ради Володимиру Тимчишину, котрий любить і підтримує футбол, у містечку Копичинцях Гусятинського району дві вікові групи юних футболістів беруть участь у республіканських змаганнях.

Не в кожному районі є футбольна площадка зі штучним покриттям. Тому діти там не можуть займатися спортом цілий рік. Дуже сподіваємося в цьому питанні на допомогу з боку влади, зокрема, Міністерства сім’ї, молоді і спорту, а також Федерації футболу України.

− Але ж область має програму розвитку футболу. Тим паче, що ближче до Євро-2012, то більшої популярності набуватиме цей вид спорту…

− Програма розвитку футболу в області затверджена. Але мені соромно її критикувати. Бо, на жаль, пункти, що стосувалися виділення коштів або будівництва чи реконструкції стадіонів, з цього документа повикреслювали. Залишили нічого не варті фрази: «рекомендувати», «підказати» тощо. Програма, під яку не виділені кошти, недієва.

− Зате хто не оминає увагою і федерацію, і матчі, і футбольні проблеми то це місцеві ЗМІ, чи не так?

− Інтерес до футболу на Тернопільщині є. Обласна федерація проводить відповідну пропаганду. Громадськість достатньо поінформована, що робиться у футбольному житті регіону. Ми чудово співпрацюємо з місцевими радіо− та телекомпаніями, друкованими засобами масової інформації. Зрештою, журналісти також беруть участь у футбольних баталіях.

Варто відзначити й такий факт: останнім часом з’явилася зацікавленість футболом з боку батьків. Багато з них просять порекомендувати, до якого тренера, у яку школу віддати дітей. Батьки розуміють, що дитина, займаючись цим видом спорту, буде здоровою і сильною. А також у перспективі може зробити футбольну кар’єру і отримувати пристойну винагороду.

− Чим наразі може пишатися Тернопільщина? Якими футбольними здобутками, іменами?

− Я думаю, ми будемо пишатися розвитком футболу в області тоді, коли наша основна команда − «Нива» − зможе показувати хорошу гру. На жаль, склалася ситуація, у тому числі й фінансова, і відношення влади також, що «Нива» зараз грає в другій лізі. Я хотів би застерегти обласних і міських очільників: якщо й надалі буде таке відношення до нинішніх керівників футбольного клубу, то ми можемо загубити команду і в другій лізі.

Не краща ситуація і в районах. Там ситуація катастрофічна. Немає підтримки з боку владних структур. За винятком декількох районів: Борщівського, Лановецького, Теребовлянського та Бучацького. Дехто думає, що за 10-15 тисяч бюджетних гривень можна утримувати команду. Харчування, переїзди, матеріальна база... У таку суму вкластися неможливо.

А тепер − про хороше. Власне, цим і варто пишатися. За останніх декілька років уперше у Кубку України серед аматорів брали участь дві команди з Тернопільщини: «Лан» із селища Великої Березовиці Тернопільського району і «Галич» з міста Збаража. На жаль, у 1/8 фіналу «Лан» поступився львівській «Галичині». Зате «Галич» в 1/4 переміг удома «Полісся» з Добрянки. Сподіваємось, що й надалі команда гратиме результативно.

А щодо імен, то уродженець Зборівського району, що на Тернопільщині, Григорій Ярмаш грає за збірну України.

− Ситуація з іншими видами спорту в області ще гірша...

− На жаль. Бо футбол все-таки ще знаходить підтримку серед меценатів. У нас є чотири дитячих футбольних клуби: у містах Чорткові, Збаражі, селищі Козлові Козівського району. У них вкладають гроші люди, які люблять футбол.

Крім того, у регіоні налічується 17 освітянських спортивних шкіл. Ці ДЮСШ фінансує освіта. Є чотири футбольних школи від ФСТ «Колос». Однак, як я уже згадував, професійних тренерів там не вистачає. Відповідної матеріальної бази − також.

− Скажіть будь ласка, чи можна проводити на Центральному стадіоні Тернополя серйозні футбольні зустрічі?

− Змагання на республіканському рівні проводяться. Але запросити, наприклад, команду із-за кордону не можна. Така думка спеціалістів. І моя також. Сьогодні лише газон відповідає стандартам. Є підігрів, зрошення. А трибуни, роздягальні, освітлення у неналежному стані. Так, ігри, що проводяться у другій половині року, не вигідні уболівальникам. Бо матчі, через відсутність освітлення, розпочинаються у робочий час. А ще близько двадцяти років на Центральному стадіоні не працює табло. 

− За 125 кілометрів від Тернополя у 2012 році вируватимуть європристрасті. Ми раділи, що наші сусіди-львів’яни отримали право на проведення євроматчів. І сподіваємось, що Тернопільщина якимось чином буде причетна до цієї важливої футбольної події.

− Так, ішлося про те, що у Тернополі могла б потренуватися котрась із команд-учасниць чемпіонату. Це було б чудово! І престижно! Але де? На чому? У нас немає проблем із харчуванням та проживанням. Ми можемо запропонувати гостям і учасникам Євро-2012 цікаві туристичні маршрути. Однак маємо погані дороги і поганий стадіон. Ще одна проблема: біля Центрального стадіону ніде нормально припаркувати авто.

У 2009 році, як інформує влада Тернополя, розпочнеться реконструкція головної футбольної арени краю. Будемо сподіватися...

+++

Донецкая марка к Евро-2012

Segodnya.ua

01.10.08

Донецкие почтальоны уже готовятся к чемпионату Евро-2012. Они планируют выпустить специальную серию почтовых марок.

«У нас есть ряд идей, чтобы увековечить Евро-2012 на почтовых выпусках. Кроме того, у нас будут и сувениры с видами Донецка», − рассказал «Сегодня» Николай Дремов, директор донецкой дирекции «Укрпочты». Однако только «спортивными» марками почтальоны не ограничатся. Планируется, что на донецком Главпочтамте будет установлено специальное оборудование, с помощью которого любой желающий сможет получить персональную марку.

На марке можно будет написать любой памятный для вас текст или даже разместить свой портрет.

Один лист таких почтовых марок будет стоить 100 гривен, на нем поместится 18 или 22 марки. Примечательно, что во время проведения чемпионата Евро-2012 дончане и гости города смогут отправлять письма даже прямо со стадиона.

На «Донбасс Арене» будут работать пункты почтовой связи.

+++

На Дніпропетровщині затверджено уточнену цільову програму підготовки до Євро-2012 в області

УНІАН

01.10.08

 Затверджено уточнену цільову програму підготовки та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Дніпропетровській області.

Про це УНІАН повідомив депутат обласної ради Вадим ШЕБАНОВ.

За його словами, депутати Дніпропетровської обласної ради ухвалили уточнену цільову програму, згідно з постановою Кабінету міністрів України від 22 лютого 2008 р. про затвердження Державної цільової програми щодо підготовки та проведення Євро-2012.

В.ШЕБАНОВ зазначив, що прогнозне фінансування регіональної цільової програми становитиме понад 7,065 млрд. грн. З них майже 1,44 млрд. грн. надійде з державного бюджету, понад 802 млн. грн. буде виділено з бюджету Дніпропетровської області та бюджету Дніпропетровська. Близько 4,824 млрд. грн. на реалізацію програми забезпечать інвестори.

Понад 90% цільової програми підготовки до Євро-2012 буде виконано протягом 2008-2011 рр.

+++

Івано-Франківськ та Калуш на 90% готові до проведення матчів Кубку УЄФА

Zaxid.net

01.10.08

Івано-Франківськ та Калуш на 90% готові до проведення Кубку УЄФА серед жіночих футбольних команд. Про це повідомив голова обласної Федерації футболу Віктор Анушкевичус на прес-конференції. За його словами, Кубок УЄФА, який триватиме на Прикарпатті з 9 до 14 жовтня, «…є непересічною подією для всього українського футболу».

Як повідомив власкор ZAXID.NET в Івано-Франківську, змагання такого високого рівня в Україні, та зокрема на Івано-Франківщині, відбудуться вперше. Прикарпатські вболівальники завдячують цій події футбольній команді дівчат з Калуша, які привезли перемогу в 1 кваліфікаційному раунді з Польщі. Відтак, 2 раунд відбудеться на стадіонах «Рух» в Івано-Франківську та «Хімік» у Калуші. Українська команда «Нафтохімік» змагатиметься з трьома командами − «Брондбю» з Данії, «Дуйсборг-2001, з Німеччини та «Леванте» з Іспанії.

Василь Заброда, заступник виконавчого директора Федерації футболу України, зауважив, що місцева влада приклала максимум зусиль, аби усунути всі зауваження від УЄФА і гідно провести матч чемпіонів. Водночас, Заброда переконаний, що жіночий футбол нині набирає обертів. Проте, представник ФФУ шкодує, що українські жінки частіше грають за команди інших країн, тоді як українські жіночі команди поповнюються темношкірими футболістками.

+++

Субботняя драка футбольных фанатов. Официальный комментарий МВД

Fanat.com.ua

01.10.08

27 сентября на проспекте Ленина около Дома проектов подрались футбольные болельщики. Они схлестнулись за несколько часов до игры между харьковским «Металлистом» и полтавской «Ворсклой». По данным милиции, 12 человек задержаны, пострадавших нет.

Как сообщает официальный сайт областного управления милиции, 27 сентября около 4 часов вечера в Дзержинский райотдел милиции сообщили о драке. Когда сотрудники МВД прибыли на место, драки уже не было. По подозрению в совершении правонарушения правохранители задержали 12 человек, которых доставили в Дзержинский райотдел для дальнейшего выяснения обстоятельств.

Сотрудники МВД выяснили, что задержанные поссорились, обсуждая, с каким результатом закончится футбольный матч. Споры переросли в драку.

За помощью в больницу никто не обращался, пострадавших нет, сообщает Центр общественных связей областного управления МВД.

Сейчас ведется проверка обстоятельств.

+++

«Шахтер» рухнул в рейтинге IFFHS

Terrikon.dn.ua

01.10.08

Два английских клуба, финалисты предыдущей Лиги чемпионов, «Манчестер Юнайтед» и «Челси» делят первое место в сентябрьском рейтинге лучших клубов по версии Международной Федерации футбольной истории и статистики (IFFHS). До этого, «МЮ» был единоличным лидером. За англичанами расположились «Барселона», аргентинский «Бока Хуниорс» и еще один английский клуб − «Ливерпуль».

Самый большой прогресс в верхней части таблицы сделала «Севилья», которая из третьего десятка (29) прыгнула во второй (19). А вот неудачи донецкого «Шахтера» в чемпионате не перекрыла даже победа над «Базелем» − чемпион Украины опустился с 49-го на 60-е место. В свою очередь, киевское «Динамо» поднялось на десять строк и теперь − 46-е.

Еще больший регресс, чем у «горняков» − у «Днепра» и «Металлиста». Днепропетровцы − 262 (были 233), а харьковчане − 277 (227). Зато в 350 лучших клуба мира вошла симферопольская «Таврия» − 339 (354), засветившаяся в Кубке Интертото.

Рейтинг IFFHS, сентябрь 2008 г.

1 (1).  «Манчестер Юнайтед» (Англия)  267,0

1 (3).  «Челси» (Англия)         267,0

3 (2).  «Барселона» (Испания)      259,0

4 (9).  «Бока Хуниорс» (Аргентина)   244,0

5 (8).  «Ливерпуль» (Англия)      241,0

6 (5).  «Бавария» (Германия)      238,0

7(10).  «Интер» (Италия)        234,0

8 (7).  «Фиорентина» (Италия)      234,0

9 (6).  «Рома» (Италия)         228,0

10(12). «Лион» (Франция)        225,0

11 (9). «Арсенал» (Англия)       220,0

12(12). «Флуминенсе» (Бразилия)     206,0

13(15). «Хетафе» (Испания)       204,0

14(14). «Сан-Пауло» (Бразилия)     203,0

15(18). «Фенербахче» (Турция)      196,0

16(16). «Глазго Рейнджерс» (Шотландия) 195,5

17(17). «Милан» (Италия)        195,0

18(11). «Арсенал» (Аргентина)      193,0

19(29). «Севилья» (Испания)       192,0

20(19). «Панатинаикос» (Греция)     190,0

.....

46(56).  «Динамо» Киев (Украина)     153,5

60(49).  «Шахтер» (Украина)       143,5

262(233). «Днепр» (Украина)       70,5

277(227). «Металлист» (Украина)     68,5

339(354). «Таврия» (Украина)       62,5

+++

Австрийцы научат Днепропетровск рекламировать себя на Чемпионате Европы по футболу.

Po-dneprovski.dp.ua

01.10.08

Массовый сбор поклонников футбола и путешествий в нашей стране не могут не использовать бизнесмены и хозяева развлекательных точек. Но для эффективного привлечения туристов и деловых партнеров необходимо наш город сначала «пропиарить».

Как это сделать, Управлению по вопросам организации и проведения Евро-2012 рассказали специалисты из Австрии, где проходил предыдущий чемпионат. Так, на рекламу города Клаугенфурд, в котором отыграли четыре матча, было выделено 8 миллионов евро. Эти деньги ушли на то, чтобы каждый болельщик знал, где в городе он может поесть, отдохнуть, какие достопримечательности посетить. Днепропетровск − не только туристический город, но и деловой центр, и над созданием его имиджа придется серьезно поработать.

За четыре года нужно придумать толковые путеводители по Днепропетровску и заставить каждого горожанина любить свою малую родину, чтобы вдруг наши предприимчивые жители не начали наживаться на наивных иностранцах…

+++

Матч ½ фіналу Кубка УЄФА «Зеніт» − «Баварія» був «договірним»?

Champion.com.ua

01.10.08

У середу іспанська газета АВС поширила інформацію про те, що півфінальний матч між санкт-петербурзьким «Зенітом» і мюнхенською «Баварією», що закінчився перемогою російського клуба з рахунком 4:0, може бути визнаний договірним.

Як повідомляє іспанське видання, в Іспанії затримані двоє представників тамбовського злочинного угруповання, що можуть мати відношення до організації купівлі матчу. Як пише газета, між главою угруповання Геннадієм Петровим і його правою рукою Леонідом Христофоровыи була перехоплена телефонна розмова, в якій вони заздалегідь говорили про результат матчу.

Згодом, у розмові з іншим учасником угруповання Петров говорив про те, що вони виплатили $50млн мюнхенській «Баварії». Як вважають іспанські ЗМІ, ці повідомлення можуть виявитися блефом з метою відвернути основну увагу слідства від інших правопорушень.

Саме іспанська АВС у 2006 році першою повідомила про організацію договірних матчів туринским «Ювентусом» у чемпіонаті Італії.

www.gazeta.ru

+++

Святослав Сирота − у гостях програми «Відверто про футбол»

      

Ua-football.com

01.10.08

− Вітаємо вас шановні друзі. В ефірі програма «Відверто про футбол». Перше телевізійне ток-шоу про футбол представляє торгівельна марка «Оболонь». Сьогодні про гру мільйонів ми будемо говорити не лише як про гру, а і про як суспільне явище, і як про чітку організацію, як про своєрідну індустрію. Сьогодні в гостях у нас виконавчий директор Професіональної футбольної ліги Святослав Сирота. Доброго вечора дня пане Святославе.

− Добрый вечер.

− Як успішний футболіст, стає успішним функціонером?

− Каждый футболист в свое время заканчивает с футболом. И приходится выбирать, чем заниматься дальше. Я решил остаться в футболе. Вначале я помогал юношеской сборной тренировать вратарей, был арбитром, работал в региональной федерации футбола. И в конечном итоге сложилось так, что я стал менеджером. Успешным или нет, на это вопрос могут ответить клубы. Мы создали команду, которая сегодня достигла определенных результатов.

− До роботи після футболу ти готувався коли ще грав? Були якісь напрацювання?

− Наработок никаких не было. С командой я поездил по многим странам. Опыт который я получил в то время, мне очень помог.

− Чим займається ПФЛ після створення Прем’єр-ліги і які цілі вона перед собою ставить?

− Цели у нас не изменились. Но теперь мы больше сконцентрировались на первой и второй лигах. Конечно же пока еще рано говорить о выполнении каких-то глобальных задач, но определенных результатов мы уже достигли.

− Що змінилося у вашій роботі? Працювати стало спокійніше? Бюджет став менший?

− Да, бюджет, безусловно, меньший. Но меньше работы не стало. Та работа, которую мы проводили с высшей лигой, теперь направлена на первую и вторую лиги. Могу также сказать, что работать стало интереснее.

− Які були зроблені кроки для розвитку?

− Очень давно шел разговор о том, чтобы организовать обзор матчей первой лиги, трансляцию матчей. Пока что необходимо решить лишь финансовые вопросы. Это относительно трансляции. А обзор всех матчей первой лиги уже проводится. В будущем мы планируем показывать и послематчевые пресс-конференции. Также мы создали ежемесячный журнал первой лиги, к которому будет прилагаться видеодиск.

− Зараз в першій та другій лігах є команди, які ледве існують. Як з цим буде боротися ПФЛ?

− С этим бороться достаточно трудно. Финансирование у клубов не всегда стабильное. Многие считают, что система аттестации, это просто контроль. Но это не так. Система принята УЕФА. Существует для того, чтобы помочь клубу существовать, развивать свою инфраструктуру. Мы планируем поехать в каждый клуб, чтобы чем-то помочь. В каждом клубе своя ситуация.

− Але ця система атестації ще по жодному клубу не вдарила. Може варто діяти більш жорстко?

− Было принято решение, что это последний сезон, когда звучали предупреждения. С нового сезона уже предупреждений не будет. Если клуб не пройдет аттестацию, он не будет выступать в турнире.

− А якщо 10 клубів залишиться? Скільки взагалі клубів зараз можуть пройти атестацію?

− На сегодняшний день аттестацию прошли. С замечаниями, правда. Но прошли все.

− Раніше клуби сприймали ПФЛ лише як ворога, який постійно збирає штрафи. Як ви будете діяти тепер, щоб клуби сприймали ПФЛ як друга?

− Не знаю, как воспринимали ПФЛ собственники клубов раньше, это надо у них спросить. Но на сегодняшний день, общаясь с руководителя клубов, я не чувствую, что нас считают врагами. Вполне возможно, что мы сможем привлекать партнеров и спонсоров, которые будут помогать клубам. В скором времени мы постараемся найти титульного спонсора первой лиги.

− А що можна запропонувати титульному спонсору?

− У меня тут несколько другой подход. Главным будет не увеличить количество продаж, а поднять имидж футбола. Та компания, которая будет с нами работать, будет понимать, что она работает на имидж футбола. Это вклад в будущее.

− Чи готові люди на таку співпрацю?

− Надеюсь, да. Мы ведем работу в этом направлении.

− Трансляцію можна організувати, але за неї буде платити клуб. Яка вигода?

− Имидж. Я вчера был в Днепропетровске и увидел, что в нашей стране можно сделать продукт, который можно сделать не хуже чем во Франции, Германии или Англии. Я увидел стадион, людей, которые вышли на футбольное поле, тренеров, болельщиков... Наш футбол поднимается. Главное что необходимо делать, это реконструировать и строить стадионы. Государство должно обратить внимание на эту проблему. Стадионы находятся в коммунальной собственности и их лишь дают в аренду. С таким подходом привлечь инвесторов нельзя.

− Футбол першої ліги буде виводитися на телебачення? Чи це будуть Інтернет-проекти?

− Мы хотим, чтобы футбол показывали на телевидении. Но это требует больших финансовых затрат. На сегодняшний день развиваются передовые технологии. Мы уже практически готовы проводить Интернет трансляции матчей. Для начала важно будет не качество трансляции, а количество камер. Для начала их будет 2-3. Но для этого нужно оборудовать стадионы.

− Буде зроблена ставка на Інтернет?

− В целом да.

− Як збирається конкурувати перша ліга з Прем’єр-лігою?

− Мы не собираемся конкурировать.

− В плані телевізійних трансляцій. По яких днях грає перша ліга?

− Мы разбиваем тур на два-три дня. Для того, чтобы можно было сделать обзор всех матчей. В основном это пятница, суббота и воскресенье. Если у нас будет возможность проводить трансляцию, то отдельный матч мы будем выносить на понедельник.

− Може було б варто проводити матчі в будні дні?

− На сайте UA-Футбол болельщики задают мне вопросы, почему матчи проходят побреди недели? Ряд людей считает, что нужно играть в выходные, ряд людей считает, что нужно играть в будние дни... Но на этот сезон мы определили дни, когда будут проходить матчи. Вместе с тем создана рабочая группа, которая будет проводить анализ того, как проходят матчи во вторых дивизионных европейских чемпионатов.

− Можливо не варто брати за приклад досвід інших чемпіонатів. В Англії дійсно є культ вболівальників, є люди, які сім’ями ходять на футбол. В нас такого ще немає і орієнтуватися на них важко. Можливо варто по можливості грати в робочі дні після 19:00?

− Если так судить, то лучше проводить Премьер-лигу в будние дни. Там хоть освещение есть. В первой лиге с этим проблемы. В любом случае, на сегодняшний день этот вопрос еще не решен.

− Куди зараз ідуть гроші, які клуби виплачують у якості штрафів?

− Вопрос достаточно простой. После того как был собран Центральный совет лиги, было решено часть денег потратить на организацию обзоров матчей первой лиги, другая часть была перечислена в ДЮСШ тех регионов, которые пострадали от наводнения.

− Чи можливо відкласти кошти на той випадок, щоб допомогти у випадку необхідності якійсь команді дограти чемпіонат.

− На сегодняшний день невозможно. Средства, которые поступают от клубов идут на организацию соревнований. 80% идет на оплату работы арбитров, делегатов, инспекторов... Остаток идет на администрацию.

− Де ви будете розміщувати зняті вами матеріали? І наскільки, на вашу думку, це буде успішно?

− Мы планируем создать от 30 до 50 фильмов. Их мы будем размещать на сайте ПФЛ, Youtube и в приложении к журналу.

− А що буде з суддівством? Наскільки претензії до арбітрів обґрунтовані? У нас в гостях був Віталій Кварцяний і він казав, що судді не стільки корумповані, скільки в них не вистачає кваліфікації.

− Такая проблема существует. Но мы будем работать над тем, чтобы повысить их квалификацию. К сожалению, в любой стране существует проблема с судейством.

− Традиційно наприкінці програми у нас є питання від Інтернет ресурсу UA−Футбол. Але цього разу ми дещо змінили формат. Справа у тому, що Пан Святослав відповів на всі питання, які поставили глядачі на сайті. Тож він вже сам обере найцікавіше. А ми продовжимо нашу співпрацю з цим ресурсом і у наступних програмах ви зможете поставити питання нашим гостям. І останнє питання, які перспективи у ПФЛ і через скільки років буде результат?

− Я, на самом деле, оптимист. Хочу увидеть результат уже через год. Промежуточные результаты я уже вижу сейчас.

− Дякуємо за те, що ти прийшов до нас у гості, за те, що ми так відверто поговорили про перший та другий ешелони, про роботу ПФЛ, будемо сподіватись, що це не остання наша зустріч. Бажаємо успіху і всього найкращого.

Підписатися на новини