Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
ФІФА й УЄФА не визнають нове керівництво футбольної асоціації Польщі перед Євро-2012
Radiosvoboda.org
30.09.08
Усі документи, підписані новим адміністратором Польського футбольного союзу, не будуть узяті до уваги, заявили світовий і європейський футбольні керівні органи.
«Це найсерйозніша ситуація з усіх, які можуть статися», − сказав речник Європейського союзу футбольних асоціацій і наголосив: «Звичайно, ми дуже занепокоєні цією ситуацією, бо Польща приймає Євро-2012».
Він не став передбачати, які можуть бути санкції.
Якщо Міжнародна федерація футбольних асоціацій припинить повноваження Польського футбольного союзу, Польща ризикує втратити право прийняти фінальну частину Чемпіонату Європи з футболу 2012 року разом із Україною.
Це питання обговорюватимуть на засіданні виконавчого комітету ФІФА в Цюріху в Швейцарії 23−24 жовтня.
Учора арбітражний трибунал Польського Олімпійського комітету усунув усе керівництво Польського футбольного союзу на чолі з його головою Міхалом Лісткевичем і призначив його тимчасовим куратором Роберта Завлоцького.
Так трибунал вчинив на наполягання Міністерства спорту Польщі посеред звинувачень у корупції й замовних матчах.
ФІФА і УЄФА відтак заявили, що визнають за законне тільки попереднє керівництво Польського футбольного союзу.
Обидва керівні органи також «негайно починають консультації щодо заходів, які буде ухвалено стосовно Польського футбольного союзу і щодо майбутнього польського футболу», мовиться в їхній спільній заяві.
Напередодні цього оголошення міністр спорту Польщі Мірослав Джевецький заявив, що усунення керівництва Польського футбольного союзу не вплине на проведення Євро-2012, бо до чемпіонату ще цілі чотири роки.
За словами міністра, він мусив домогтися цього усунення, бо не мав можливості інакше подолати корупцію.
Протягом останніх трьох років польський футбол сповнений звинувачень про замовні матчі. Близько 120 осіб у зв’язку з цим засуджені чи перебувають під слідством, кілька футбольних клубів різних рівнів понизили як покарання за корупцію.
+++
Заявление ФИФА и УЕФА по Польше
Sport.segodnya.ua
01.10.08
Международные футбольные органы не признали нового администратора федерации футбола Польши и будут игнорировать документы, подписанные им.
УЕФА и ФИФА сделали официальное заявление о ситуации в польском футболе и изменениях, которые коснулись Федерации футбола Польши (ФФП) на этой неделе.
В совместном заявлении двух организаций, размещенном на официальном сайте УЕФА, говорится следующее:
«УЕФА и ФИФА были проинформированы о событиях, произошедших 29 сентября, которые повлияли на ФФП. В этой связи мы хотели бы отметить следующее:
•ФИФА и УЕФА не признают решения арбитражного суда Олимпийского комитета Польши, как и назначение «администратора» ФФП.
• ФИФА и УЕФА продолжают признавать нынешнее руководство ФФП во главе с президентом Михалом Листкевичем, как единственную легитимную власть в польском футболе, которая представляет его на международном уровне.
• Следовательно, любое письмо, корреспонденция и/или сообщение, которое не будет подписано легитимным руководством, признанным УЕФА и ФИФА, а равно и любые документы, подписанные Робертом Завлоцки, будут проигнорированы и признаны недействительными.
• ФИФА и УЕФА свяжутся с Международным олимпийским комитетом, чтобы прояснить ситуацию в польском футболе и выявить нарушение основных принципов Олимпийского и спортивного движения, например, автономии спортивных федераций.
Эту информацию Листкевичу передали при помощи формального письма, которое подписали президенты УЕФА и ФИФА.
ФИФА и УЕФА немедленно начнут совместные консультации, чтобы решить, какие меры следует принять относительно ФФП и всего польского футбола в целом. Сложившуюся ситуацию обсудят на ближайшем заседании Исполнительного комитета ФИФА, которое состоится 23-24 октября в Цюрихе. Примерно в то же время состоится заседание Рабочей группы УЕФА по чрезвычайным ситуациям, где также обсудят этот вопрос».
+++
Для підготовки аеропорту до Євро-2012 Львів та Міноборони повинні віддати свої об’єкти та землю
Zaxid.net
30.09.08
Депутати ЛОР на засіданні сесії 30 вересня на вимогу голови Львівської ОДА проголосували за звернення Львівської облради до Львівської міськради щодо передачі майнового комплексу Львівського аеропорту та виділення земельної ділянки у 5 га для розміщення терміналу на баланс Мінтрансу, та за звернення до Президента України і Кабміну з тим, аби вони вплинули на Міноборони, яке також має передати на баланс Мінтрансу низку об’єктів та споруд. За словами голови ЛОДА Миколи Кмітя, Міністерство оборони не передало на баланс Мінтрансу злітну смугу, що затягує підготовку цього об’єкту до Євро-2012.
«Мер Львова Садовий запевнив, що на наступному засіданні виконкому питання передачі будівель аеропорту та землі буде вирішено. Також стоїть питання щодо викуплення землі у населення для продовження злітної смуги. З цього питання ще немає рішення Кабміну. Цю землю мали би купувати за 3 тис. грн за одну сотку. Якщо населення буде проти, то землю можна буде викупити через суд, ніхто землю по 50 тис. дол. за сотку, як дехто говорить, купувати не буде», − наголосив голова ЛОДА.
Водночас він зазначив, що коли ВРУ прийме закон «Про суспільні потреби», з’явиться можливість викуповувати землю за ринковою ціною. Крім того, очільник області розповів, що на економічному форумі у Львові буде підписано угоду між концесіонером і Мінтрансом на будівництво автобазу «Краківець − Львів».
Голова Львівської ОДА наголосив на тому, що є ряд проблем із виділенням коштів на державні та комунальні дороги. «Також є питання по будівництву чотирьох пунктів перетину кордону. Дане питання не узгоджено з польською стороною, а це, своєю чергою, затягує питання будівництва під’їзних доріг до цих пунктів», − зазначив М.Кміть.
+++
А нам все ж таки вдалося!
Томаш Ліс, Newsweek (США)
Inozmi.glavred.info
30.09.08
Ми здобули Євро-2012, бо заслужили на це! Бо були люди, які вели за собою до мети інших! Єднання в Польщі − єдиний ключ до успіху, − переконаний відомий польський журналіст Томаш Ліс. Нижче пропонується переклад скороченого варіанту статті Ліса для Newsweek Polska.
Хорвати, угорці та італійці кажуть, що ми з Україною дістали право на проведення Євро-2012, бо керівник українського футболу Григорій Суркіс дав під столом кому треба і стільки, скільки треба.
Хтось згадує, як в 1985 році у фінальному матчі Кубку європейських чемпіонів на стадіоні «Ейзель» в Брюсселі Збігнев Бонек упав у штрафному майданчику, коли на ньому порушили правила, і завдяки цьому Мішель Платіні з пенальті забив єдиний гол і забезпечив команді «Ювентус» з Турина перемогу. Хтось згадає це і скаже, що Платіні віддячив нам за те пенальті. Але я також скажу дещо інше. Ми виграли, бо вірили, що ми найкращі і провели необхідну роботу для того, щоб це довести − коротше кажучи, ми виграли, бо виконали дві умови, які водночас виконуємо рідко.
Давайте зізнаємось собі чесно. Коли ми почули про ідею організації в Польщі та Україні Євро-2012, то ми переважно або посміхалися, або стинали плечима, або стукали по лобі. Очевидно, що зимова Олімпіада в Закопаному, літня в Варшаві, Євро-2012 між Віслою і Дніпром − це все чергові польські фантасмагорії. Я вже не пам’ятаю, що саме зробив, коли почув про ці плани, але не виключно, що я також посміхався, стинав плечима і стукав по лобі. Адже футбол у нас нікчемний, а доріг і стадіонів зовсім немає. Бо ми вже колись вирушали із шаблями на танки. Бо вони сильніші і впливовіші за нас, а отже, немає сенсу вплутуватись у розписані нагорі розклади. Якщо все ж таки нам вдалося здобути Євро − і це повинно стати для нас уроком на довгі роки − то це тому, що хтось повірив у неможливе і виліз зі шкіри, щоб неможливе стало можливим.
І це, на мою думку, − ключ до будь-яких успіхів. Національних та індивідуальних. Ми не дуже часто користуємося тим ключем, але якщо як держава і суспільство ми знаходимося на тому місці, на якому зараз опинилися, то це тому, що іноді все ж таки дотягуємося до цього ключа. Чи ж не треба було бути божевільним, щоб свого часу вірити в успіх справи знищення комунізму? Однак були такі, хто, ніби підтверджуючи відсутність здорового глузду, а насправді − підтверджуючи свою бачення стану справ, вірили в це. Це правда, що комунізм і так уже доживав віку, а подолати його допоміг Папа, та й Горбачов доклав зусиль. Але без «Солідарності» цієї перемоги так швидко і безкровно не сталося б. Хтось повірив у це і виліз зі шкіри, щоб так сталося. І навіть після 1989 року чи легко було повірити, що ми потрапимо до НАТО і Євросоюзу? Нелегко. Однак, були ті, хто вірив і своєю вірою заразили інших, та разом подужали величезну роботу, щоб неможливе стало можливим.
Цю роботу провели (Лех та Ярослав − прим.пер.) Качинські і (Бронеслав) Геремек, (Єжи) Бузек і (Алєксандр) Кваснєвський, (Лєшек) Міллер і (Ян) Ольшевський, (Вальдемар) Павлак і (Юзеф) Олекси. Їм вдалося, бо ми провели роботу всередині країни, бо ми були разом. Якщо нам усе вдалося в Кардіффі, то це тому, що і там ми були разом − «поганий (Президент Польської федерації футболу) Лісткевіч» і «добрий Качинський, який будує Четверту Річ Посполиту». Колишній президент Алєксандр Кваснєвський нещодавно проголосив гасло «гукати усіх нагору», щоб боротися із дегенерацією теперішньої влади. Я б, однак, відклав це гасло на потреби загальнонаціональних справ, таких, які об’єднують, а не розділяють. Так, разом ми можемо зробити неможливе, якщо тільки зможемо повірити в успіх і наполегливо працювати на нього. І тому я повністю вірю в успіх Євро-2012 в Польщі та Україні. Бо гасло «поляк зможе» − це не лише вигадка «герековської» пропаганди. Це гасло − просто констатація факту.
Автор статті Томаш Ліс − член правління «Польсату» і автор програми «Що з тією Польщею».
Оригiнал матерiалу:
http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=18567…
+++
Доповідь Миколи Кмітя про стан підготовки до Євро-2012
Loda.gov.ua
30.09.08
30 вересня голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть прозвітував перед депутатським корпусом Львівської обласної ради про стан підготовки до проведення у м. Львові фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Виступ голови Львівської облдержадміністрації подаємо у повному обсязі.
«Генеральний план з підготовки та проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу був схвалений виконкомом УЄФА 26 вересня 2008 року. В структурі генерального плану з підготовки до чемпіонату передбачено 20 завдань. Із 20−ти завдань 5 є ключовими. Водночас питання будівництва стадіону і аеропорту є життєзабезпечуючими у проведенні чемпіонату Євро-2012 у м. Львові.
Що стосується стадіону − він розрахований на 33 тисячі глядачів. Компанія «Альпіне» розробила проект будівництва стадіону, який пройшов погодження у дозвільних органах, рекомендований до затвердження «Укрінвестекспертизою» і, згідно з розпорядженням КМУ від 10.09.08. № 1185-р, затверджений Львівською облдержадміністрацією (розпорядження від 15.09.2008 № 968/0/5-08).
Проект стадіону також розглянула архітектурно−містобудівна рада Мінрегіонбуду на засіданні у м. Львові 18 вересня 2008р. Окрім цього, обласною державною адміністрацією надано максимальне сприяння дочірньому підприємству компанії «Альпіне» в підготовці матеріалів для отримання ліцензій.
Рішенням Мінрегіонбуду надано ліцензію на виконання генпідрядних робіт.
17 вересня 2008 року Львівська міська рада підписала Меморандум з ТзОВ «Альпіне-Україна» про виконання нею будівельних робіт на умовах генпідряду. Меморандумом визначено, що сторони завершать переговори про підписання остаточного договору про генпідряд до 27 вересня 2008 р.
Наразі компанія «Альпіне» не виконала зобов’язань меморандуму і на сьогодні договір підряду не підписано. У зв’язку з несистемним прийняттям рішення з будівництва стадіону розпочато переговори з компанією «Хофтіф» (Німеччина), фірмою «Дніпростальконструкція» та «Арітектурним бюро Серьогіна», які здійснили будівництво аналогічного стадіону у м. Дніпропетровську, на предмет їхньої участі у завершенні проектування та будівництва стадіону у Львові. Попередню згоду на їхню участь отримано.
У п’ятницю, 3 жовтня, робоча група виїжджає до Києва та Дніпропетровська на переговори із потенційними виконавцями робіт. При позитивному вирішенні, будівництво стадіону буде здійснюватися українськими підприємствами під наглядом іноземних компаній.
Окрім цього, проводяться переговори про участь у проекті стадіону з ФК «Карпати» та ФК «Львів». На вимогу експертів УЄФА інститут «Містопроект» розробляє детальний проект використання території, яка прилягає до стадіону.
Проект реконструкції ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» завершений, він виконувався інститутом «Украеропроект». Проект зараз на експертизі і затвердженні у Мінтрансзв’язку.Міністерством оголошено Міжнародний тендер на проектування пасажирського терміналу пропускною здатністю 1 тис. чол. на годину. Результати тендеру будуть визначені 1 жовтня та оголошені 2 жовтня на VIII Міжнародному економічному форумі.
Які є проблемні питання. Насамперед, Львівській міській раді необхідно терміново прийняти рішення про передачу майнового комплексу ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», яким він фактично користується, і виділити земельну ділянку площею 5 га для розміщення на ній терміналу і відповідної інфраструктури та об’єктів. Для проектування цього об’єкта органи архітектури видали необхідні планові завдання та надали погодження.
Цього року на проектні роботи аеропорту передбачено в Держбюджеті 10,81 млн. грн. Будівництво буде розпочато в I кв. 2009 року та завершено у 2011 році.
На реконструкцію аеропорту Держбюджетом передбачено: 2009 − 186,9 млн. грн., 2010 − 286,8 млн. грн., 2011 − 200,2 млн. грн.
Загальна вартість аеродромної частини аеропорту становить 684,71 млн. грн. Вартість терміналу буде визначено після завершення тендеру, розробки та завершення проекту.
Проведено інвентаризацію земель у Пустомитівському районі та у м.Львові, які будуть задіяні для розширення аеропорту. Сертифікована організація (ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою») завершує грошову оцінку відповідно до законодавства. Міністерство транспорту та зв’язку повинно викупити земельні ділянки для потреб аеропорту.
Концесійна дорога Краковець-Львів (А4). Компанія NDI SA підготувала зміни і доповнення до основної угоди до Договору концесії. Вона виступає в якості концесіонера по будівництві автодороги. На урядовому рівні завершується робота по питаннях будівництва дороги. Проект буде презентовано компанією NDI на VIII Міжнародному економічному форумі 2 жовтня 2008 року.
Будівництво автодороги Краковець-Львів має бути здійснене у 2009-2011 роках. Земельна ділянка на відрізку Краковець-Львів підготовлена повністю. По замовленню компанії NDI SA проект автодороги Львів-Броди розробляє інститут «Західдніпрошлях». Після завершення проекту будуть визначені терміни будівництва цієї частини автотраси.
Автодороги державного значення. На реконструкцію та будівництво автодоріг державного значення від м. Львова до пунктів пропуску на держкордоні передбачено 913,49 млн.грн. Реалізацію цього проекту здійснюватимуть підрозділи Укравтодору та будівельні організації протягом 2009-2012 років. Зокрема, на 2008 рік − заплановано 44,24 млн. грн.; на 2009 рік − 106,24 млн.грн; на 2010 рік − 199,54 млн.грн; на 2011 рік − 424,54 млн.грн; на 2012 рік − 138,93 млн.грн. Всього − 913,49 млн.грн.
Комунальні дороги міста. Державною цільовою програмою передбачено 1,04 млрд. на реконструкцію та будівництво комунальних доріг міста та транспортних розв’язок. Практично всі пропозиції стосовно будівництва комунальних доріг Державною програмою враховані, а саме: будівництво вул.Луганської від вул.Стрийської до вул.Городоцької, будівництво вул.Ряшівська − Проектована, будівництво транспортної розв'язки вул.Луганська − вул.Княгині Ольги, будівництво транспортної розв'язки вул.Луганська − вул.Городоцька − вул.Сяйво, будівництво транспортної розв'язки вул.Стрийська − вул.Наукова − вул.Хуторівка, реконструкція транспортної розв'язки вул.Наукова − вул.Княгині Ольги, будівництво транспортної розв'язки на перетині дороги вул.Кільцева − вул.Вернадського/вул.Проектована, будівництво транспортної розв'язки на перетині вулиць Луганська − Кульпарківська та будівництво транспортної розв'язки на перетині вулиць Луганська − Люблінська.
Реалізація цього проекту забезпечить практично безперешкодний доступ учасників чемпіонату до стадіону, транспортних вузлів міста та автомагістралей.
Залізниця. Реконструкція вокзального комплексу та залізничної інфраструктури буде здійснюватися у рамках галузевої програми, кошти якої передбачені в державному бюджеті в сумі 9203 млн. грн., в тому числі 80 млн. грн. на Львівський вокзальний комплекс. Роботи розпочнуться в 2009 році.
Готелі. Для забезпечення учасників чемпіонату відповідно до вимог УЄФА необхідно 4670 номерів, з них: 5-ти зіркових 2350 номерів, 4-ох зіркових 2050 номерів, 3-ох зіркових 270 номерів.
Згідно з регіональною програмою, 27 готелів на 3349 місць буде створено у м. Львові та 28 готелів на 3616 номерів − за межами міста. Фактична кількість буде 6965, що перевищує норму УЄФА.
Пункти перетину кордону. У зв’язку з проведенням в Україні і Польщі фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, Державною цільовою програмою «Облаштування та реконструкція держкордону на період до 2015 року» передбачено завершити реконструкцію 4 існуючих та будівництво 7 нових пунктів пропуску на кордоні між Україною та Польщею до кінця 2011 року.
Передбачено наступні нові пункти перетину: «Нижанковичі − Мальховіци», «Боберка − Смільник», «Белз − Будинін», «Мшанець − Бистре», «Угринів − Долгобичів», «Грушів − Будомир»«.
Пропозиції облдержадміністрації враховані в генеральному плані підготовки до Євро-2012. На цю мету передбачено кошти в Державному бюджеті в сумі 142,69млн.грн. Ця програма має бути затверджена Верховною Радою України, відповідний законопроект подано їй на розгляд.
Реконструкція існуючих та будівництво додаткових пропускних пунктів збільшить вдвічі пропускний потік через державний кордон.
Фан-зони. Передбачається 5 фан-зон в м. Львові та 12 − за межами міста Львова. Вони забезпечать прийом вболівальників, їх проживання та необхідне сервісне обслуговування. Всі фан-зони за межами Львова проектуються вздовж існуючої об’їзної дороги довкола міста.
Програма медичного забезпечення. Державною цільовою програмою передбачаються кошти в сумі 159,2 млн. грн. для надання необхідних медичних послуг. 50 млн. грн. на реконструкцію та капітальний ремонт 8-ї комунальної міської клінічної лікарні, кардіологічного та онкологічного центрів. Цією ж програмою передбачається встановлення мобільних та стаціонарних пунктів термінової медичної допомоги, вздовж автошляхів, які ведуть до Львова.
Забезпечення громадського порядку та гарантування безпеки учасникам чемпіонату і львів’янам. Для забезпечення безпеки гостей і учасників чемпіонату окремими державними програмами передбачено 1779,7млн.грн., в тому числі для Львівської області 296,61 млн.грн. Головними розпорядниками цих коштів визначено територіальні служби СБУ, МНС та МВС».
+++
Пащенко: Євро-2012 стало «розмінною монетою» політичної гри
Gart.org.ua
30.09.08
Проведення в Україні фіналу Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році стало предметом політичних спекуляцій.
Про це зазначив у коментарі ГАРТу керівник Закарпатського Центру політичних досліджень Віктор Пащенко.
«Дійсно, ззовні здається, що в Україні підготовка до Євро-2012 йде нормальними темпами. Про це свідчать настрої та коментарі того ж Суркіса, Васюнника, Павленка, − зазначає експерт. − Проте, не зрозумілим є, чому досі уряд не скористався жодною з порад Португалії, котра приймала Євро-2004 і чому, наразі, передбачені бюджетом програми підготовки до Євро-2012, профінансовані лише на 1%».
Однак, на його переконання, в ідеалі, у таких масштабних проектах, як Чемпіонат з футболу, Олімпіада, Євробачення чи ще якихось мегамасових шоу, держава повинна бути лише «на підстраховці».
«Тобто, давати заявку або погоджуватися на такі заходи потрібно лише тоді, коли бізнес говорить, що подужає їх реалізацію. А держава, в свою чергу, може виступати в ролі гаранта», − уточнює Пащенко.
Разом із тим, він з прикрістю зазначає, що нинішня політична ситуація в країні аж ніяк не сприяє належній підготовці до Чемпіонату Європи.
«Як відомо, Верховна Рада мала б ухвалити ряд законів, котрі значно спрощували б ситуацію з інвестиціями, але там зараз йдуть «бої за владу» і зовсім не до Євро-2012», − наголошує Пащенко.
Він також додає, що ситуація ускладнюється тим, що у політичних баталіях задіяні всі відповідальні за проведення Євро-2012 − і депутати парламенту, і сама прем’єр, і Голова Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро-2012 року Євген Червоненко, який взагалі виявився фактично усунутим від покладених на нього обов’язків.
«Проблема в тому, що в нашій державі практично все стає предметом політичної боротьби, − наголошує експерт. − Це не лише питання Грузії, НАТО чи мови, це в тому числі і Євро-2012. Кожен намагається «перетягнути ковдру на себе» або «притопити» конкурента. Тому про успіх можна лише мріяти».
+++
Фенербахче − Динамо 0:0
Euro-2012.unian.net
01.10.08
У матчі другого туру групового етапу Ліги Чемпіонів УЄФА з футболу (група G) між командами Фенербахче і Динамо бойова нічия.
Фенербахче − Динамо − 0:0.
У цій же групі Арсенал виграв у Порту 4:0.
«Фенербахче»: Волкан Демірель, Лугано, Роберто Карлос, Еду, Емре (Угур Борал, 86), Казим Казим, Алекс − кап (Бурак Йїлмаз, 77), Гуїза, Сельчук Сахин, Мальдонадо, Гекхан Генул.
«Динамо»: Богуш, Бетао, Гіоане, Вукоєвич, Алієв (Асатіані, 89), Бангура (Шацьких, 46), Єременко, Діакате, Михалик − кап, Ель Каддурі (Несмачний, 62), Нінкович.
Попередження: Роберто Карлос (40), Казим Казим (53), Сельчук Сахин (62) − Ель Каддурі (35), Алієв (68), Богуш (90+1).
Удари (у створ): 8 (4) − 8 (0).
Кутові: 6 − 4.
Офсайди: 4 − 3.