Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Петро Найда: «Відродити колишню славу Одещини»
Ffu.org.ua
29.09.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Федерації футболу Одеської області (ФФОО) Петром Найдою.
− Петре Марковичу, що собою являє нині футбольне господарство Одещини?
− Всі регіони − 26 районів і шість міст обласного підпорядкування − є колективними членами обласної федерації. Тобто мається на увазі, що на місцях повинні бути федерації, які керують розвитком футболу. І всі вони повинні мати статути. Ми розробили типовий статут, але він набуватиме чинності тільки в тому разі, якщо регіональні федерації будуть зареєстровані у своїх районних органах влади як громадські організації. Поки це зробили не всі, й це певна проблема, оскільки просто фізично неможливо проїхати по всіх регіонах і перевірити всі ці папери. Не кидати ж поточні справи заради інспекції, на яку піде не один місяць. А люди на місцях щось не дуже бажають цим займатися.
− Які змагання проводить обласна федерація футболу, скільки команд бере в них участь?
− Першість області розігрують 12 аматорських клубів, 16-17 щорічно заявляються на Кубок. У дитячо-юнацькій лізі в двох вікових категоріях грають 8-10 команд. На «Шкіряний м'яч» − 32 шкільні колективи. У ветеранській групі виступає 18 команд.
Хочеться відзначити, що в багатьох районних першостях учасники демонструють досить високий рівень футболу. Але, на жаль, є тенденція до зменшення кількості команд. Головна причина − відсутність фінансування. Раніше в області були вища й перша ліга. Сьогодні, щоб зменшити витрати учасників на переїзди, ми змушені проводити змагання по зонах. П’ять команд грають у північній зоні, стільки ж у південній, 6-7 − у центральній. Трапляється й так, що по ходу сезону одна або кілька команд знімаються зі змагань. Команди самостійно шукають спонсора, він фінансує їх на початковому етапі, а якщо результати не вражають, то полишає це заняття. Проте вихід тут є. От у деяких областях місцеві ради виділяють гроші на розвиток футболу в районах. І гроші ці повинні адресно йти для федерації футболу...
24 представники Одещини грають у ДЮФЛ України. Є ще команди, які хочуть грати, і ми, чим можемо, допомагаємо їм заявитися для участі в цих змаганнях. Хоча це теж проблематично. Нам кажуть: від вашої області й так велике представництво. Та хіба ми граємо тільки за призи? Чи, може, піднімаємо дитячий футбол? Якщо люди готові грати й у них є для цього й кошти, й можливості − чому не давати їм місця в лізі?
− А скільки людей займається футболом в області?
− Чоловіків-футболістів у нас зареєстровано 11 850, жінок − близько 80, дітей − 15 400, ветеранів − 350.
− Яка кількість футбольних шкіл, стадіонів? У яких умовах тренуються й грають футболісти? Чи вистачає кваліфікованих тренерів?
− Футбольних шкіл в області − 35. Полів − близько 200, але вони, як правило, в занедбаному стані й фінансів під них немає. Стадіонів − 60. У Роздільній, Білгород-Дністровському, Овідіополі, Іллічівську за станом арен стежать. Однак більша частина інших об’єктів залишає бажати кращого. Якщо ми зараз почнемо вимагати від місцевих органів, щоб стадіони відповідали всім стандартам − роздягальні, душові й т.ін., багато хто просто відмовляться брати участь у змаганнях. Тож ми на це закриваємо очі, нехай хоча б поле буде рівне, з розміткою. Хоча в районах зробити поле для будь-якого агронома простіше простого. Землі є. Техніка в господарствах − теж. Усе залежить від бажання керівників. Єдина проблема − полив. В Одеській області проблема з водою. Є вихід − штучні поля. Наприклад, у Маріуполі таких − 12. У нас же тільки на базі «Чорноморця» у Відраді.
Що стосується тренерського складу, штатних фахівців в області нараховується 135, а ще 231 працює на громадських засадах.
− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи допомагають їй місцеві органи влади. ФФУ?
− Ми сьогодні живемо за рахунок заявочних внесків команд і спонсорських коштів. Тож поки не маємо навіть приміщення для федерації!.. Без підтримки від Федерації футболу України було б іще сутужніше. ФФУ торік перевела на наш рахунок 50 тисяч гривень, виділила автомобіль, оргтехніку. 30 майданчиків для міні-футболу за кошти національної федерації обладнано штучним покриттям. Свого часу ми одержали від ФФУ 20 тисяч м’ячів, що їх було розподілено по школах і командах області. Регулярно отримуємо футбольні підручники й різноманітну методичну літературу. Одним словом, у нас постійний робочий контакт.
− Чи Існує програма розвитку футболу в області?
− Дотепер нашою облрадою не прийнято цільову Програму на 2005-2008 рік, яка містила в собі план заходів із розвитку всіх напрямків футболу − дорослого, дитячого, пляжного, футзалу, проведення семінарів арбітрів, інспекторів і т.ін. На все це з обласного бюджету мали б виділятися кошти. Однак, програму не прийнято, спорткомітет не має права перераховувати нам гроші... Доводиться шукати інші шляхи.
− На цьому тлі є якісь досягнення?
− Сьогодні Одеська обласна федерація − далеко не остання на Україні. Наші арбітри судять змагання всіх ліг, в усіх дивізіонах маємо інспекторів. Найда − член виконкому ФФУ, Городенко − член інспекторського комітету. До останнього часу головою суддівського комітету був одесит Дердо. Та й сам президент ФФУ народився в Одесі. До початку реконструкції стадіону «Чорноморець» матчі за Суперкубок України проводилися в нас. Так що увагою ми не обділені.
Наші аматорські команди «Іван» і «Бастіон» виграли зональні змагання Кубку регіонів УЄФА. Одесити стали чемпіонами світу серед морських екіпажів. Наші ветеранські команди завжди в призерах чемпіонатів України й світу. Жіноча команда «Чорноморочка» грає у вищій лізі чемпіонату України. Тільки завдяки ентузіазму президента клубу Борщенка й тренера Мохнатського команда не просто живе, а й готує молодих футболісток.
За підсумками минулого року наша область стала першою в Україні в плані розвитку аматорського футболу. Чесно кажучи, хотілося б, щоб наша першість була відзначена й у фінансовому плані.
Одеська область завжди виховувала талановитих футболістів. Наш Ігор Беланов − володар «Золотого м'яча». І сьогодні керівникам області потрібно кинути всі сили на те, щоб відродити колишню футбольну славу Одещини. Без уваги керівництва це просто неможливо.
+++
Деньги для Евро-2012 нашлись у австрийцев
Gazeta.donetsk.ua
29.09.08
На днях представители Донецкого горсовета провели встречу с австрийскими инвесторами, желающими вложить свои деньги в строительство объектов, которые планируется возвести в нашем городе в рамках подготовки к Евро-2012.
Начальник отдела развития инвестиционного банка Premiumred Элизабет Кзарновски и директор компании OWEBU Handelsagentur Ges. m.b.H. Камилла Хульман уже давно вкладывают деньги в украинские проекты и имеют вполне реальное представление о том, как и куда могут быть потрачены миллионы евро.
Ознакомившись с программой подготовки Донецка к футбольному чемпионату, гостьи отметили: «Перед вами стоят капитальные задачи − дороги, инфраструктура, аэропорт… Много времени, много затрат».
В свою очередь, заместитель Донецкого городского головы Владимир Тарабановский сказал, что, несмотря на очевидную привлекательность связанных с Евро-2012 проектов, наши местные инвесторы пока не спешат вкладывать в них средства, − пишет «Газета по-донецки».
− Трудно говорить сейчас о чем-то конкретном, − признался он. − В этом году мы не ввели ни одной свободной площадки для застройки.
Возможно, поэтому давно обсуждаемый уникальный объект «Европейский центр» все еще находится лишь на стадии проектирования. Напомним, что, согласно этому проекту, в центре Донецка планируют построить уголок Европы, состоящий из кварталов, выполненных в стиле Франции, Германии, Италии и других стран Старого Света.
− До конца года Донецку надо определиться конкретно по этому проекту! − заявила Элизабет Кзарновски. − Иначе выделенные для объектов Евро-2012 в Донецке деньги уйдут в Днепропетровск. Мы не можем больше ждать!
Австрийские инвесторы и донецкие чиновники, в конце концов, договорились, что в конце 2008 года подпишут инвестиционный договор.
+++
В субботу на проспекте Ленина дрались из-за футбола
Олег Столбецов
Vecherniy.kharkov.ua
30.09.08
Драка началась около пяти вечера, за несколько часов до матча «Металлист» (Харьков) — «Ворскла» (Полтава).
На любительском видео, размещенном в Интернете, видно, как стенка на стенку бьются две группировки, представители одной из них одеты в футболки красного цвета. Поскольку все происходило всего за два часа до начала матча «Металлист» (Харьков) — «Ворскла» (Полтава), появилась версия, что дрались фаны встречавшихся клубов. Но в пресс-службах и харьковской, и полтавской команд информацию об участии фанатов в драке опровергли (кстати, «цвета» дерущихся не соответствовали клубной символике ни «Металлиста», ни «Ворсклы»).
Тем не менее в информации, размещенной на сайте областного управления внутренних дел вчера вечером, перед самым подписанием номера «Вечернего Харькова» в печать, сообщается именно о «футбольном следе» этого чрезвычайного события. «По подозрению в совершении правонарушения правоохранителями были задержаны 12 человек, которых доставили в ЦОМ Дзержинского РО для дальнейшего выяснения обстоятельств события. В ходе проверки было установлено, что между задержанными возникла ссора на основании несогласия относительно результата будущего футбольного матча, которая переросла в столкновение. За помощью в больницу никто из участников драки не обращался, пострадавших нет. На данное время проводится проверка, по результатам которой будет принято решение в соответствии с действующим законодательством», говорится в сообщении отдела общественных связей ГУМВД Украины в Харьковской области.
+++
Міністр МНС В.Шандра провів засідання Українсько-Польської комісії з питань співпраці і надання взаємодопомоги щодо попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків
Mns.gov.ua
30.09.08
У Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій за участю Міністра МНС України Володимира Шандри та Головного коменданта Державної пожежної служби − начальника Цивільної оборони Республіки Польща Веслава Лесьнякевича відбулося засідання Українсько-Польської комісії з питань співпраці і надання взаємодопомоги щодо попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків.
Йшлося про необхідність розробки спільної методичної інструкції для аварійно-рятувальних підрозділів українського МНС і польської ДПС, що визначатиме процедури надання та прийому рятувальної допомоги. В.Шандра та В.Лесьнякевич приділили особливу увагу спільній підготовці рятувальників обох держав до Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. За словами українського урядовця, Україні та Польщі дуже важливо координувати свої зусилля у сфері цивільного захисту, найпаче у період підготовки та проведення цього міжнародного спортивного заходу. Міністр Шандра зазначив, що наша країна ефективно запроваджує єдиний номер екстреного виклику 112, і загалом будує систему цивільного захисту громадян, активно розвиваючи власні надбання та прагнучи дійти до аналогії з розвинутими європейськими державами.
В.Лесьнякевич наголосив, що польським фахівцям до вподоби чинна в Україні правова база протипожежної безпеки та профілактики. Також він запропонував обом рятувальним відомствам якнайшвидше вивчити досвід тих країн, які вже проводили Чемпіонат світу з футболу. За його словами, німецькі рятувальні служби вже виступили з ініціативою передати свій досвід польським та українським експертам. Зокрема, вони готові організувати зустріч у Берліні, Києві або Варшаві, щоб обговорити методи забезпечення безпеки вболівальників на стадіонах, порядок евакуації з них у разі виникнення надзвичайної ситуації і т.ін.
Сторони відзначили високий рівень співпраці між своїми відомствами, особливо на рівні прикордонних воєводств Польщі та сусідніх із ними областей України. Шандра та Лесьнякевич висловили обопільну думку: співпраця між МНС і ДПС повинна розвиватися як на регіональному, так і центральному рівнях.
Генерал В.Лесьнякевич наголосив, що польський народ дуже добре пам’ятає неодноразові гуманітарні місії українських рятувальників під час паводків. Своєю чергою Міністр В.Шандра щиро подякував начальнику Цивільної оборони Республіки Польща за допомогу, яку в серпні цього року надав польський рятувальний загін під час ліквідації наслідків катастрофічної повені у селах Снятинського району Івано-Франківщини. Зокрема, 78 рятувальників із Польщі відкачували воду із затоплених будинків і криниць, розвозили постраждалим питну воду... Пан Лесьнякевич підкреслив, що поляки вважали за честь і обов’язок прийти на виручку близьким сусідам − українцям. І коли, борони Боже, щось станеться на теренах Польщі, наші сусіди по той бік Західного Бугу сподіваються, що українці неодмінно та вчасно протягнуть свою руку допомоги. При цьому Міністр МНС наголосив, що куди ліпше, коли рятувальникам доведеться діяти пліч-о-пліч та обмінюватися досвідом лише на спільних навчаннях і семінарах.
Сьогодні МНС України та ДПС Польщі підписали План спільних дій українських і польських аварійно-рятувальних служб щодо реалізації Угоди між урядами обох держав про співпрацю та взаємодопомогу у сфері попередження катастроф, стихійних лих, інших надзвичайних ситуацій на 2009-2010 роки. З українського боку документ підписав заступник Міністра МНС Валерій Третьяков.
Міністр В.Шандра наголосив: «Ця Угода − серйозний крок для забезпечення безпеки громадян України та Польщі. В обох сторін єдине бачення цього питання, адже вони хочуть будувати спільну систему безпеки, оскільки, як показують сумні події останніх років, − у надзвичайних ситуацій немає кордонів, жодна держава без допомоги ззовні не може самотужки впоратися з масштабними катастрофами та стихійними лихами».
+++
Кульчинський: Бездіяльність уряду − антидержавна
Gart.org.ua
30.09.08
Народний депутат України (фракція НУНС) Микола Кульчинський вважає, що лише під великим тиском уряд може розпочати активну підготовку до Євро−2012.
Таке бачення він висловив в коментарі ГАРТу.
«Бездіяльність уряду стосується не лише Євро − 2012, а й багатьох інших речей, які є важливими для Української держави. Звісно, не весь уряд (є порядні міністри, які щось намагаються робити), але більшість не вдарить палиць о палиць», − зауважує депутат.
Кульчинський називає таку бездіяльність антидержавною.
«Хіба це стосується тільки Євро − 2012? Це стосується і армії, і проблем сільського господарства, і проблем з приватизацією. Таке відношення прем’єра просто вибиває ґрунт з під ніг держави. І я переконаний, що уряд так і буде нічого не робити до самого чемпіонату, хіба що під великим тиском», − підкреслює він.
+++
Влада живе «сьогодні і для себе», а не «на перспективу для держави» − Видрін
Gart.org.ua
30.09.08
Політолог Дмитро Видрін переконаний, якби наша влада була зацікавлена в розвитку держави, Україна зовсім по іншому готувалась би до Євро − 2012.
«Все, що лежить за межами місяця, нашу владу не турбує. Наша влада живе одним днем», − зазначив він в коментарі ГАРТу.
Видрін нагадує, що у вождів 45 року існував принцип − «не приймати участі в проектах, які через місяць не принесуть перемоги». Сьогодні, на погляд політолога, дуже подібні принципи керують українськими вождями − «не займатись проектами, які через місяць не принесуть владу».
«Все, що за межами місяця, просто не розглядається. Влада живе сьогоднішнім днем для себе, а не для держави на перспективу», − підсумовує він.
+++
Кендзьор: Говорити про те, що Україна зможе провести Євро − 2012, поки що зарано
Gart.org.ua
30.09.08
Народний депутат України (фракція НУНС) Ярослав Кендзьор вважає, що загроза втратити право проведення Євро − 2012, для України досі існує.
«До конкретних речей, які зроблені при підготовці до Євро − 2012, держава не має жодного відношення. Маю на увазі стадіон в Дніпропетровську, стадіон у Харкові, стадіон у Донецьку − це ті об’єкти, які можуть використовуватись для проведення Європейського футбольного чемпіонату. Вони створюються і реставруються силами місцевого бізнесу», − зазначив депутат в коментарі ГАРТу.
За його словами, влада старається координувати і підштовхувати, але тривога залишається достатньо великою.
«На превеликий жаль, у цьому плані дуже відстає Львів. Ще, так би мовити, жодної лопати ніхто не встромив у землю, хоча вже давно у Львові планується будівництво стадіону», − зауважує він.
На погляд Кендзьора, сьогодні в Україні надто мало спортивних об’єктів, нерозвинута належним чином готельна структура, в незадовільному стані дороги і багато чого іншого, тому говорити про те, що Україна зможе провести Євро − 2012, поки що зарано.
«Мені здається, що останнє засідання Європейської федерації мало насторожити керівництво українського футболу і українську владу. Ми побачили, що питання ще не закрите і може бути переглянуто, і право проведення Європейського чемпіонату 2012 року може бути передано іншим європейським державам. Тому нашій владі слід над цим подумати і якомога швидше активізувати підготовчий процес», − підкреслює депутат.
+++
В Донецком аэропорту будет лучшая в Украине взлетная полоса, а на ж/д вокзале «наведут порядок»
Novosti.dn.ua
30.09.08
Сегодня министр транспорта и связи Украины Иосиф Винский и заместитель министра, глава Горадминистрации Александр Давыдов совершили рабочую поездку в Донецкий аэропорт.
Они, как и предполагалось ранее, ознакомились с подготовкой аэропорта к проведению чемпионата Евро-2012 и с состоянием строительства взлетно-посадочной полосы.
После ознакомления, в Международном аэропорту «Донецк» состоялась пресс-конференция Министра.
В частности, отвечая на вопросы журналистов, Иосиф Винский заявил, что «в Донецке будет лучшая новая взлетная полоса».
До 15 ноября планируется закончить строительные работы, за зиму провести технические и к концу мая сдать полосу в эксплуатацию.
Также министр транспорта сообщил, что Донецкий аэропорт находится на 4 месте в Украине по авиаперевозкам пассажиров и строительство аэропорта финансируется на 90 % из госбюджета. Министр также подчеркнул, что в вопросах авиаперевозок зачастую бизнес, частный интерес работает лучше, чем государство.
Также министр транспорта сказал о необходимости «разбивать монополию местных властей» в вопросах авиаперевозок.
Затрагивая тему железной дороги, Винский, заявил о том, что в прошлом году железная дорога потерпела убытки в 4 млрд. гривен и поэтому теперь будут дорожать билеты.
Также министр транспорта заявил, что на Донецкой железной дороге наблюдается « большой спекулятивный момент».
«На Донецком вокзале нужно навести порядок. В ближайшее время планируется поменять руководство вокзала и кассиров», сказал министр транспорта и связи Украины Иосиф Винский.
+++
Виконавчий директор ПФЛ Святослав Сирота − про реалії та перспективи Професіональної футбольної ліги
Pfl.com.ua
30.09.08
Виконавчий директор ПФЛ України Святослав Сирота в ефірі передач «Відверто про футбол» на телеканалі «Мегаспорт» та на радіо «Промінь» розповів про реалії та перспективи Професіональної футбольної ліги.
Зокрема, Святослав Анатолійович детально підбив підсумки стартового відрізку змагань у першій та другій лігах, розповів про новий формат роботи ПФЛ України після створення Прем’єр-ліги.
На думку Святослава Сироти, вже у найближчому майбутньому перша ліга може стати привабливим у комерційному плані продуктом, відтак телетрансляції матчів за участю першолігових команд − справа найближчого майбутнього.
Проте уже на даний час Професіональна футбольна ліга не лише шукає титульних спонсорів, а робить перші вагомі кроки у цьому напрямку. Щотижня футбольні телевболівальники мають нагоду спостерігати якісний продукт − огляд матчів першої ліги. ПФЛ започаткувала власну продакшн студію, яка уже створила перший документальний фільм про одного із яскравих представників другого вітчизняного дивізіону. Футбольні «зірки» є не лише в елітних колективах, а практично в кожній команді, переконаний Сирота. Часом цим «зіркам» не вистачає не стільки класу чи майстерності, скільки популярності в межах країни. Зробити лідерів команд першої та другої ліг ПФЛ відомими у всеукраїнських рамках − ще одне завдання ПФЛ. Поряд з цим наріжним каменем у роботі ПФЛ є проблеми футбольних уболівальників, для яких Ліга останнім часом проводить чимало акцій.
Якісні зміни відбулися і на офіційному сайті ПФЛ. Тепер користувачі сайту мають можливість не лише спостерігати за онлайн-трансляціями матчів, а й переглянути відео поєдинків. Усе це, на переконання Святослава Сироти, − вагомі кроки до перетворення змагань під егідою Професіональної футбольної ліги на якісне та цікаве видовище.
Хоча в цьому контексті не обходиться й без проблем, про які також розповів виконавчий директор ПФЛ. Недостатньо модернізована інфраструктура футбольних клубів першої та другої ліг, промовисті проблеми клубів ПФЛ при проходженні атестації, невисока відвідуваність поєдинків − словом, ПФЛ України є над чим працювати. Однак ці проблеми, на думку Сироти, можна й треба вирішувати. Тим більше, що ПФЛ, футбольні клуби й уболівальники знаходяться по одну сторону «барикад». Тому разом обов’язково вдасться досягти позитивних результатів, резюмував Святослав Сирота.