Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Сергій Куніцин: «Крим переживає футбольний бум»
Ffu.org.ua
29.09.08
Республіканська Федерація футболу Криму − одна з найавторитетніших в Україні. Вже навіть те, що в змаганнях професіоналів автономія представлена відразу сімома командами, свідчить про її плідну роботу. Втім, голова РФФК Сергій Куніцин не звик говорити лише про її досягнення.
− У Прем'єр-лізі Крим представлений першим чемпіоном незалежної України − «Таврією». У першому дивізіоні виступають відразу чотири наші повпреди − ФК «Ігросервіс» (Сімферополь), «Кримтеплиця» (Молодіжне), ПФК «Севастополь» та «Фенікс-Іллічовець» (Калініно, Червоногвардійський район), ще два − у другій лізі: «Титан» з Армянська й «Севастополь-2». Усі ці команди − на видноті у своїх турнірах, демонструють якісний футбол, вони мають міцну матеріальну базу, що, звичайно, не може не тішити.
− Але ж кримський футбол − це не лише професіональні клуби...
− Безумовно, це вершина піраміди, фундаментом якої є аматорський футбол. Зараз у автономії зареєстровані 262 команди. Крім того, в останньому турнірі «Шкіряний м'яч» були задіяні 2015 шкільних колективів. У цілому лише на офіційному рівні футболом у Криму займаються 11486 осіб: 6066 дітей, 1050 юнаків, 3090 дорослих гравців, 1380 ветеранів. Головні наші змагання − чемпіонат і Кубок Криму. До речі, останній цього року виграв другий склад «Севастополя», який тоді ще виступав у якості аматорського колективу.
У чемпіонаті Криму в поточному сезоні беруть участь 11 клубів, а лідером першого кола стали сімферопольський «Чорноморнафтогаз» і «Спартак» з Молодіжного. Напевно, кількість учасників у цьому турнірі могла бути й більшою. Але, повторюся, багато наших команд переросли рівень республіканських змагань і нині успішно виступають серед професіоналів. На жаль, не представлені в чемпіонаті Криму такі великі міста, як Керч і Євпаторія. І якщо керчинців ще якось можна зрозуміти − вони вже традиційно приділяють більше уваги дітям (саме їхні представники є чемпіонами автономії в усіх чотирьох категоріях юнацьких змагань − серед дітей, народжених у 1991-92, 1993-94, 1995 і 1996 рр.), то за євпаторійців, відверто говорячи, прикро.
Ще два роки тому «Євпаторія-2500» була чемпіоном Криму, начебто б навіть націлювалася на виступи в другій українській лізі, але в підсумку навіть знялася із республіканської першості. Наразі місцевий футбол представлений у нас лише в змаганнях ветеранів (усього, до речі, у цьому турнірі, до якого ми ставимося дуже уважно, беруть участь 7 команд).
До речі, юнацька першість автономії розігрується серед 30 шкіл, половина з них паралельно задіяна в загальноукраїнських змаганнях. У більшості міст і районів Криму розігруються власні чемпіонати, відроджується сільський футбол. Під егідою РФФК проводиться й ряд міжнародних турнірів. Найпопулярніші серед них − «Кримський пролісок» та Меморіал Віктора Юрковського. Намагаємося ми розвивати й жіночий футбол, не забуваємо про людей із фізичними вадами − для багатьох із них це чи не єдиний шлях реалізації власних здібностей.
Отже, динаміка розвитку футболу в Криму помітна, як кажуть, неозброєним оком. Втім, на досягнутому ми не зупинятимемося − багато роботи ще попереду.
− Чи задоволені ви станом тренувальних баз і стадіонів Криму?
− Надихає передусім те, що футбольна інфраструктура розвивається у нас доволі активно. Зводяться нові стадіони, доводяться до ладу вже діючі, яких в нас три десятки. Ми навіть можемо пишатися спорткомплексами «Кримтеплиці», ареною «Фіолент» (її реконструкція відбувалася за активної участі республіканської федерації), ялтинським «Авангардом», калінінською «Юністю», красноперекопським «Хіміком», феодосійським «Кристалом»...
З іншого боку, у величезному Севастополі немає жодного стадіону, який би відповідав атестаційним нормам національного рівня. Більшість місцевих спортивних споруд або розвалилися, або перетворені в ринки. Зараз ми робимо все можливе, аби реконструювати балаклавський «Гірник» − єдину арену, що залишилася в комунальній власності Севастополя.
А в Сімферополі маємо проблему іншого ґатунку. Там немає питань із стадіонами для гри професіоналів, проте аматорам грати нема де. Тому ми вже не перший рік вимагаємо від керівництва Криму, щоб на «Локомотиві», який є власністю держави й перебуває в республіканському управлінні, з’явилося хоча б єдине поле зі штучним покриттям. На ньому протягом майже усього року могли б і діти тренуватися, і аматорські команди грати. Для вирішення питання необхідні лише три мільйони гривень. Та, на жаль, далі обіцянок справа не йде.
Подібна ситуація з базами. Вони розвиваються лише там, де є професійні клуби. «Таврія», приміром, уже майже півтора мільйони доларів уклала в реконструкцію бази в Поштовому, а зараз клуб цілком логічно намагається викупити її. А от допомоги від місцевої влади, держави в розвитку футбольної інфраструктури, на жаль, ми поки не відчуваємо.
− За рахунок чого ж тоді існує федерація Криму?
− Ну вже не за рахунок бюджетних засобів − це точно. Певні гроші збираємо для проведення чемпіонату Криму. В основному ж допомагають спонсори. Величезну подяку хотів би висловити Федерації футболу України та особисто її президентові Григорію Суркісу. Ми постійно відчуваємо їхню підтримку − і професійну, і матеріальну. Наприклад, нам вже виділили транспорт. Окрім того, усі витрати на профільну підготовку наших фахівців, їхнє стажування, участь в семінарах теж бере на себе ФФУ, а це, повірте, чималі гроші.
− Щодо фахівців. На ваш погляд, чи вистачає Криму кваліфікованих тренерських кадрів?
− Вважаю, що так, адже про це свідчить навіть наявність сімки професіональних клубів. Сьогодні в Криму працює дуже багато цікавих тренерів, у тому числі й завдяки розвитку дитячо-юнацького футболу. Лише кілька років тому в нас була єдина футбольна школа, а зараз у тому ж Сімферополі хлопці можуть обирати чи то «Таврію», чи «Ігросервіс» або «Кримтеплицю». На всьому ж півострові при місцевих ДЮСШ працює три десятки відділень футболу! Практично усюди − дипломовані фахівці, відомі в минулому гравці «Таврії», інших вітчизняних (і не тільки) команд. Тож кадровий потенціал в нас дійсно високий. Якби ще підтягти до нього матеріальну базу всіх цих шкіл...
− Окрім фінансових, які інші чинники могли б покращити справи кримського футболу?
− Певна проблема − нерівномірність його розвитку на місцях. Хотілося б, щоб усі міста й райони автономії були представлені в чемпіонаті Криму. Це напевно не лише сприяло би підвищенню вболівальницької уваги (особливо в сільських районах, де футбол − чи не єдине видовище), але й підштовхнуло б до зайняття спортом більшої кількості людей. Але знову ж, це так чи інакше пов'язане із економікою. Хоча, не виключаю, у чомусь республіканська федерація недопрацьовує. Отут є над чим замислитися.
− А як працює програма розвитку футболу в Криму, прийнята ще чотири роки тому?
− Це комплексна програма. Складаючи її, ми старалися не загубити жодного значимого напрямку. Це, до речі, і розвиток футболу в регіонах, і будівництво нових і реконструкція вже наявних стадіонів і баз, і створення футбольних шкіл, і багато чого іншого. Виконання цього документу, навіть якщо виходити лише з того, про що я вже розповів, іде гарним темпом.
− Також цікаво дізнатися, чи є серед кримської футбольної еліти взаєморозуміння?
− Цілком. У нас гарні, добрі відносини між керівниками усіх клубів. По можливості, відвідуємо матчі один одного. Обмінюємося інформацією, нерідко приймаємо загальне рішення щодо тих або інших питань. Інакше, напевно, і не може бути.
− Наскільки, на ваш погляд, зріс у Криму суспільний інтерес до футболу?
− Автономія переживає футбольний бум, завдячуючи успішним виступам її футбольного флагмана «Таврії», яка двічі поспіль займала високе п'яте місце в чемпіонаті країни. Та й участь команди у Кубку Інтертото викликала неабияку зацікавленість публіки. На жаль, команді Михайла Фоменка не вдалося пройти далі, що певною мірою вплинуло на психологічний стан гравців. Втім, я впевнений, «Таврія» з честю вийде з цього становища і прогресуватиме надалі.
Між тим намагаються не відставати від лідера інші кримські клуби. Зараз уболівальник вже має змогу вирішувати, кому віддавати свої симпатії. Хоча багато хто одночасно залюбки підтримує декілька колективів. Не залишається осторонь і місцева преса. Якщо про цю гру багато говорять і пишуть, це сприяє не тільки збільшенню кількості глядачів на трибунах, але й людей, які самі активно займаються футболом. Це − взаємозалежні явища.
− Чим може пишатися футбольний Крим?
− Цього року ми врочисто відсвяткували 50-ряччя нашого провідного клубу. Подія відбувалася під гаслом «Таврія» − гордість Криму!» Ми дійсно пишаємося цією командою − першим чемпіоном незалежної України, яка за свою піввікову історію підкорила низку інших вершин. Пишаємося ми і нашими вболівальниками, які чудово розуміються на футболі. Вони − найвідданіші в країні!
− Наразі про неприємне. Чому «Хімік» із Красноперекопська, що він виступав у другій лізі, знявся з розіграшу?
− На жаль, те, що відбулося, − наслідок фінансових проблем. Колись я грав за цю команду, і, звісно, не можу бути байдужим до її долі. Винятково за власні кошти я реанімував «Хімік», забезпечив реконструкцію красноперекопського стадіону, тобто зробив усе, що залежало від мене, аби вона гідно виступала спочатку в чемпіонаті Криму, а потім і в другій вітчизняній лізі… Цього сезону бюджети клубів другого дивізіону різко зросли. На жаль, людей, які б бажали стати хоча б співвласниками клубу, на півночі Криму не знайшлося. У підсумку довелося прийняти нелегке рішення про зняття «Хіміка» з чемпіонату…
Але команда не припинила свого існування: вона виступатиме у першості Криму. Працює в ній один із колишніх тренерів, залишилися і деякі гравці, зарплатню яких не зменшено. Проте ставка відтепер робиться на місцевих хлопців. Останні, до речі, дуже непогано зарекомендували себе в юнацькій першості автономії. Я й надалі фінансуватиму «Хімік», і, не виключаю, згодом, якщо вдасться заручитися підтримкою спонсорів, він повернеться до професіональної обойми. Повторюся: бажано, аби на місцях (і це стосується не тільки «Хіміка») не словом, а ділом піклувалися про розвиток футболу й підтримували свої колективи. Ця гра − дороге задоволення, і, на жаль, бажаючих вкладати в неї гроші − одиниці.
− Ви зайняті у суспільній, політичній галузях, перебуваєте на державній службі. Чи вистачає часу на виконання своїх обов’язків у Федерації футболу Криму?
− Важко відокремити футбол від політики і будь-якої іншої роботи. Я − і губернатор Севастополя, і президент РФФК, і почесний президент відразу двох клубів − «Таврії» з «Хіміком», і голова Союзу ветеранів Афганістану Криму, і депутат Верховної Ради автономії, і лідер партії «Єдиний центр» у Криму. А ще я будую два храми − у Сімферополі та Красноперекопську... І це далеко не все. Різними питаннями доводиться займатися паралельно і змінювати акценти залежно від ситуації.
Але, повірте, справа від цього не страждає. У мене прекрасні помічники. Щодо колег у Федерації футболу автономії, то це насамперед Микола Гостєв, який більше двадцяти років керував кримським спортом, а також відомі в українському футболі особистості − Георгій Ільяков, Володимир Туховський, Валерій Авдиш, Василь Мельнічук, Юрій Вакс і багато інших.
+++
Через бійку на стадіоні Федерація футболу Яворівського району вже вдруге покарала команду-хулігана
Zik.com.ua
29.09.08
За інформацією голови Федерації футболу Яворівського району Львівської області Мирослава Дороша, відбулося засідання виконкому спортивно-громадської організації «Федерація футболу Яворівського району», на якому притягнуто до дисциплінарної відповідальності команду «Нагачів». Про це повідомив сьогодні, 29 вересня, власкор ЗІКу.
У протоколі засідання Федерації футболу Яворівського району, зокрема, йдеться: «гравці та вболівальники команди ФСК «Нагачів» неодноразово порушували статтю 9. 1 регламенту районних змагань з футболу «Чемпіонат Яворівського району» сезону 2008 року та громадський правопорядок на стадіоні, за що команду ФСК «Нагачів» вже було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді обов’язкового грошового внеску в сумі 200 грн, 14 вересня 2008 року в календарному домашньому матчі 20 туру вболівальниками команди порушили правопорядок на стадіоні. Для недопущення подібних проявів хуліганського ставлення гравців та вболівальників суперника, згідно з «Дисциплінарним кодексом Федерації футболу Яворівського району» виконком Федерації футболу прийняв рішення про те, що команда ФСК «Нагачів» три календарні домашні матчі проведе на полі суперника».
Довідка ЗІКу .
Нагадаємо, що в Яворові) 24 серпня була величезна бійка на стадіоні імені Євгена Смука між вболівальниками та футболістами команд зі Шкла та Нагачева, внаслідок якої карета швидкої допомоги забрала воротаря.
Футбольне побоїще продовжилося в селі Нагачеві 16 вересня цього року.
Це непоодинокі випадки, коли в Яворівському районі футбольні змагання супроводжуються хуліганськими діями: декілька років тому Яворівський районний суд позбавив волі на один рік (умовно) одного футбольного вболівальника: мешканець Яворова під час футбольного матчу вистрибнув на поле й побив суддю.
+++
В случае принятия изменений в бюджетный кодекс местные бюджеты дополнительно получат 9 млрд грн, − В.Пинзенык
Rbc.ua
29.09.08
В случае принятия изменений в бюджетный кодекс местные бюджеты дополнительно получат 9 млрд грн. Об этом сообщил сегодня министр финансов Виктор Пинзенык, выступая на селекторном совещании с участием премьер-министра Украины, передает корреспондент РБК-Украина. Он уточнил, что первоначально по расчетам Минфина, эта сумма должна была составить 7,5 млрд грн. Однако после консультации с народными депутатами с учетом предложений этот показатель был дополнительно увеличен на 1,5 млрд грн. Так, по словам В.Пинзеныка, правительство согласилось оставлять в местных бюджетах часть налога на прибыль, а в городах, которых планируется проводить Евро-2012, решено оставлять собранный налог на прибыль в полном объеме − для реализации программ связанных с подготовкой к Евро-2012. Кроме того, по его словам, принятие изменений в закон о налоге с владельцев транспортных средств позволит дополнительно направить в местные бюджеты 4-4,5 млрд грн.
Министр также сообщил, что Минфин планирует увеличение доходов местных бюджетов в 2009 г. от налогообложения азартных игр на 1,2 млрд грн за счет увеличения в три раза стоимости соответствующих патентов, сообщил В.Пинзенык. Он отметил, что позиции по данному вопросу согласованы с профильным комитетом ВР.
+++
В Одесі дефіцит 5* готелів планують заповнити круїзними суднами
Euro-2012.unian.net
29.09.08
В Одесі для покриття визначеного експертами УЄФА дефіциту номерного фонду категорії 5 зірок для розміщення учасників та гостей Євро 2012 планується задіяти 3 морських круїзних судна категорії 4-5 зірок на 2874 каюти, повідомили в прес-службі Одеської облдержадміністрації.
У даний час Одеською ОДА розпочато роботу з компаніями-власниками круїзних суден та Одеським морським торговельним портом щодо економічної складової застосування даного варіанту − визначення кінцевої вартості проживання учасників та гостей турніру для її порівняння з вартістю проживання у традиційних берегових об’єктах.
За планами облдержадміністрації, до кінця 2011 року буде проведено реконструкцію 14 готелів категорії 5, 4 та 3 зірки загальною ємкістю 1464 номерів. У тому числі 3 − 5-ти зіркові (301 номер), 9 − 4-х зіркові (1119 номерів) та 2 − 3-х зіркові (44 номери).
Відповідно гарантій інвесторів на початок 2012 року в області планується збудувати 9 готельних комплексів на 2236 номерів, у тому числі 4 готелі категорії 5 зірок (749 номерів) та 5 готелів категорії 4 зірки (1487 номерів).
+++
Евро-2012. Перезагрузка
Вадим Коробенко
Pik.org.ua
29.09.08
Вслед за выигранным тендером полуторагодичной давности, Григорий Суркис опять-таки вернулся домой со щитом. Вопреки пессимистическим настроениям миллионов наших соотечественников, исполком УЕФА в Бордо оставил за Украиной и Польшей право проведения финальной части Евро-2012.
Украина и Польша выполнили обещания перед международной федерацией. Как говориться в официальном письме УЕФА, «за последние шесть месяцев обе страны достигли существенного прогресса на организационном уровне и в продвижении инфраструктурных проектов».
«Сейчас у нас на руках более убедительные аргументы в пользу проведения Евро-2012 в Украине и Польше, − без капли смятения утверждает президент ФФУ Григорий Суркис. − Мне, как президенту федерации, так и моему польскому коллеге, Михалу Листкевичу, итог заседания в Бордо добавляет огромной мотивации в дальнейшей работе».
Эти слова, как вы понимаете, были сказаны уже после оглашения «помилования». А что творилось в душе Григория Михайловича за день до судьбоносного заседания − один Бог да сам президент ФФУ знают! Все дело в том, что невозмутимый доселе пан Листкевич буквально за несколько дней до заседания вдруг начал пятится. Дескать, Польша не успеет, как следует подготовиться к 2012-му году. Вот если бы им Евро-2016 − тогда другой разговор. Но вскоре традиционно списал все на прессу, мол, его не правильно поняли.
Ну да ладно. Хорошо то, что хорошо кончается.
Но в то же время, как это не парадоксально, все только начинается. Если разобраться, нам «за послушание» просто-напросто оставили право проведения Евро у себя. «Да, за последние три месяца работы прогресс в ваших странах на лицо, − говорит президент УЕФА Мишель Платини. − но этот прогресс пока не стал единым и стабильным. Исполком снова подтвердил преклонность УЕФА к тому, чтобы провести чемпионат Европы 2012 года в Украине и Польше. Но вместе с тем вынес ряд условий, которые ваши страны должны придерживаться».
Речь идет о так званых 5-ти пунктах, выполнение которых в итоге станет лакмусовой бумажкой для нас с поляками:
1. Обе страны должны продолжать прикладывать необходимые усилия, ведь малейшее расслабление может поддать сомнению организацию турнира в Польше и Украине.
2. УЕФА примет решение, сколько и какие стадионы (и, соответственно, города) будут использованы как места проведения соревнований − как минимум шесть и как максимум восемь. Учитывая то, что контракты подписаны с восьмью стадионами, городами и аэропортами.
3. Количество проведения соревнований (городов) в каждой стране не обязательно будет одинаковым
4. Сдача стадионов в Киеве и Варшаве останется ключевым элементом всего проекта.
5. Власти обеих стран должны поддерживать национальные ассоциации и исполнять обязанности, возложенные на них УЕФА в рамках проекта, а именно что касается инфраструктуры проживания (размещения) и транспорта.
Как видим, подготовка к Евро может превратиться в настоящую гонку с поляками. Теперь каждая из стран, в зависимости от уровня подготовки, может отвоевать у соседки несколько городов проведения и вместо «старых» четырех задействовать пять-шесть. Но, как оказалось, «олимпийская система» совсем не прельщает Григория Суркиса: «Я не рассматриваю варианта соперничества между нами. С самого начала кампании наши отношения строились исключительно на доверии и несли в себе демократическое начало. Мы будем готовить (впрочем, как и Польша) шесть городов. Но я искренне хочу, чтобы и мы, и наши друзья-соседи представили по четыре отлично подготовленных города для проведения финальной части Евро-2012».
Вопреки заявлениям Григория Михайловича, многие чиновники − без сомнения − уже начали потирать руки. Но как раз такой подход к делу и есть ничем иным, как самодурством и дележкой шкуры неубитого медведя. На сегодня не вызывает сомнения разве что суперсовременная «Донбасс-арена», которую должны сдать в 2009-м году, да уже действующий стадион в Днепропетровске (правда, по неофициальной информации, на «Днепр-арене» еще предстоит устранить некоторые недоработки).
Активно реконструируют НСК «Олимпийский», но с нестабильной политической ситуацией в нашей стране в будущее смотреть, право слово, жутковато.
Времени на реконструкцию главной арены страны осталось мало, и даже месячный простой работ может повесить «дамоклов меч» над всеми нашими амбициями. Но что там Киев! В Львове кроме огражденного пустыря на месте будущих сражений и вовсе ничего нет. Слава Богу, хоть с генподрядчиком определились. Более-менее нормальная ситуация лишь с отелями. Но пока кроме нескольких гостиниц и «традиційної ароматної львівської кави» галичанам похвастаться нечем.
И это только стадионы.
Но даже вопреки полной неготовности большинства инфраструктурных объектов, в будущее нужно смотреть с оптимизмом. Наконец-то Верховная Рада приняла закон «О Евро-2012» и под реализацию проектов заложены РЕАЛЬНЫЕ деньги. Как утверждает Григорий Суркис, в ближайшие год-полтора УЕФА не будет возвращаться к вопросу о возможном отборе так нужного нам соревнования. И именно в этот промежуток времени мы обязаны результатом убедить их в правильности выбора.
+++
К Евро-2012 в Донецке построят две станции метро
Liga.net
29.09.08
В Донецке к проведению в Украине чемпионата Европы по футболу 2012 года планируют построить две станции метрополитена. Об этом сегодня заявил председатель Донецкого областного совета Анатолий Близнюк.
Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, А.Близнюк подчеркнул, что метро в Донецке строится уже давно. К Евро-2012 планируется открытие двух станций. Суммарная стоимость проекта − 3 млрд.грн., а источником финансирования является государственный бюджет.
А.Близнюк также напомнил, что ранее была принята государственная программа по развитию метрополитена в четырех городах Украины.
Напомним, разговоры о строительстве метро в Донецке идут уже не один год. В частности, в прошлом году на строительство метрополитена в шахтерской столице планировалось выделить 72,2 млн.грн., в том числе из Государственного бюджета − 67,2 млн.грн., из городского − 5 млн.грн. В 2006 году на строительство метро было освоено 23,0 млн.грн. капвложений. Первый этап строительства метро в Донецке предусматривает пуск линии «Пролетарско-Киевская», которая свяжет крупный район многоэтажной застройки Пролетарский с основной промышленной зоной и центром города. По маршруту линии метро проживают около 200 тыс. жителей и находится более 100 тыс. рабочих мест.
В начале сентября Верховная Рада приняла постановление «Об обеспечении выполнения Государственной программы строительства и развития сети метрополитенов на 2006 − 2010 годы».
+++
Ю.Тимошенко поручила И.Васюнику, Минфину и Минэкономики провести совещание о финансировании в 2009 г. городов, задействованных в проведении Евро-2012
Rbc.ua
29.09.08
Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко поручила вице-премьеру по вопросам гуманитарной политики Ивану Васюнику а также Минфину и Минэкономики провести совещание, посвященное вопросам финансирования в 2009 г. городов, задействованных в проведении Евро-2012. Такое поручение было дано ею сегодня в ходе селекторного совещания посвященного вопросам подготовки госбюджета-2009, передает корреспондент РБК-Украина. По ее словам, совещание должно быть проведено на текущей неделе.
Напомним, что сегодня в ходе селекторного совещания с участием премьер-министра, глава финансового ведомства Виктор Пинзенык сообщил, что Минфин планирует в 2009 г. для финансирования мероприятий, связанных с подготовкой проведения Евро-2012 оставлять в городах, где они буду проводиться, налог на прибыль в полном объеме от собранных средств.
+++
Стадион Евро-2012 в Днепре принял первый официальный матч
Komitet12.org.ua
29.09.08
В рамках игр украинского национального чемпионата по футболу днепропетровская арена «Днепр» приняла первую официальную игру− команда «Днепр» сыграла матч 9 тура премьер -лиги с запорожским «Металлургом» − сообщает корреспондент сайта Комитет ЧЕ-12. Накануне поединка новый стадион был освящен метрополитом Днепропетровским и Павлоградским Иренеем. Но церковная церемония не помогла команде хозяев выиграть первый матч на «Днепре». И первый гол на новом стадионе забили гости, а это запорожец Дмитрий Невмывака, в общем, «металлурги « отпраздновали победу со счетом 2:1.
Что же касается евроформата арены, которая в 2012 году примет групповой турнир чемпионата Европы по футболу, то первый матч собрал на тридцатиоднотысячник 27 тысяч болельщиков. Цена билетов − от 10 до 100 гривен. Внутри арены пока что продолжают работать сотрудники местных правоохранительных органов на первом матче их было около 800 человек. Были задействованы в охране внутреннего порядка и стюарды − около ста студентов местных вузов. Стадион открыли за час до игры, на входах представители службы безопасности особенно тщательно проверяли зрителей, поэтому к началу матча многие опоздали. Огромные экраны, которые являются изюминкой «Днепра» пока тоже не смогли работать в полном объеме обещанных повторов интересных моментов матча зрителям не показывали. Но в общем то новый стадион оставил о себе приятное впечатление, несмотря на поражение местной команды. Не в наилучшем расположении духа покидал «Днепр» и футбольный болельщик мер города Иван Куличенко, но заверил, что поводов для паники нет. «Огорчило то, что тысячи людей работали на строительстве стадиона, благоустройстве территории вокруг него, а первая игра команды завершилась неудачей. Я не знаю насколько глубоки корни последних поражений «Днепра», но знаю одно: днепропетровский футбол был, есть и будет. Если мы имеем такой стадион, если имеем таких болельщиков, то все будет нормально. Я не вижу поводов для паники и отчаяния − надо бороться» − подчеркнул И.Куличенко. Следующий поединок на первом украинском стадионе Евро-2012 в Днепроптеровске пройдет 19 октября.
+++
Евро-2012: города играют на вылет
Ирина Дашковская
Ugmk.info
29.09.08
После заседания исполкома УЕФА в Бордо разделение между основным и резервным городом Евро-2012 исчезло. Теперь только лучшие попадут в число избранных, причем их количество от обеих стран может и не быть одинаковым. Анализируя степень готовности городов к проведению матчей, можно констатировать, что Украина имеет большие шансы увеличить свое представительство.
Финальная часть чемпионата Европы по футболу в 2012 г., несмотря на многочисленные скептические заявления и прогнозы, все-таки пройдет на полях Украины и Польши. К этому выводу исполком УЕФА пришел в пятницу, 26 сентября, на заседании во французском городе Бордо. Такое «благосклонное» решение было вызвано тем, что «руководство обеих стран приняло во внимание стратегические замечания со стороны экспертов УЕФА к процессу подготовки и на данный момент находятся на пути их устранения».
Также исполнительный комитет учел тот факт, что в течение последних шести месяцев, как Украина, так и Польша достигли прогресса на организационном уровне и в продвижении инфраструктурных проектов. Однако, по замечанию членов УЕФА, этот процесс еще не перешел на стадию стабильности.
Поэтому, кроме функции постоянного мониторинга подготовительного процесса, исполком во главе с Мишелем Платини оставил за собой право решить, сколько и какие стадионы (а, следовательно, и города) будут задействованы для игр финального турнира. Их будет как минимум шесть, и как максимум − восемь. При этом количество принимающих финальные матчи городов в каждой из стран не обязательно должно быть одинаковым. А вот завершение работ на стадионах в Киеве и Варшаве остается основополагающим элементом всего проекта. Эти города просто обязаны быть готовыми к приему Евро-2012.
Напомним, что, согласно первоначальному проекту, планировалось, что обе страны предоставят равное количество городов, принимающих финальные матчи − по четыре от каждой стороны. В Украине к числу «избранных» вошли Киев, Львов, Донецк и Днепропетровск. В Польше − Варшава, Гданьск, Вроцлав и Познань. Также каждая сторона обязывалась иметь еще по два резервных города для проведения чемпионата. В Украине это Одесса и Харьков, в Польше − Краков и Хожув. Теперь, по всей видимости, такого рода паритетные условия могут быть изменены как в пользу одной стороны, так и другой.
Стоит отметить, что главными критерием отбора, а, следовательно, и степени готовности города к турниру для исполкома УЕФА является, в первую очередь наличие стадиона, соответствующего необходимым нормам, затем наличие гостиниц и отелей, а затем − транспортная инфраструктура. Правда, Киев и Варшаву стоит вынести за скобки «соревнования городов». Их подготовка является обязательным элементом всего Евро-2012, поскольку они проводят матч открытия и финал.
А вот остальным городам Украины и Польши придется побороться за право принимать матчи. Впрочем, в этом решении УЕФА можно рассмотреть больше позитива для нашей страны, чем негатива, поскольку по тем же стадионам мы существенно обгоняем Польшу. У нас уже введена в эксплуатацию 31-тысячная арена в Днепропетровске, в Донецке стадион введут в эксплуатацию ориентировочно в феврале 2009 г. Также подтягивается в этом плане Харьков и Одесса. Реконструированный стадион «Металлист» в Харькове ориентировочно откроют 31 декабря 2008 года, в Одессе в сентябре только начали строить, но обещают также сдать в срок.
С этой точки зрения в категорию риска вполне может попасть Львов, где особо остро стоит вопрос, как подготовки спортивной арены, так и недостаточного количества 5-звездочных гостиниц, а также готовность аэропорта. Хотя, географическая расположенность города как нельзя лучше соответствует скорейшему транспортному сообщению, и было бы логично, чтобы Львовский стадион стал одним из ключевых. Но в городе для этого еще, откровенно говоря, не готово ничего, да и темпы не впечатляют.
Тем не менее, пока мы проигрываем полякам по готовности отельной и транспортной инфраструктуры. Сейчас дефицит по 5-звездочным гостиницам существует также в Донецке и Харькове, но руководство этих городов предложило варианты замены 5-звездочных гостиниц 4-звездочными. Ранее эта же проблема была актуальной и для Днепропетровска. В городе решили, что кроме строительства и реконструкции отелей будут использовать альтернативное размещение болельщиков: им будут предоставляться меблированные апартаменты, которые после завершения Евро пойдут на продажу, возможно в качестве жилья. В принципе, темпы подготовки этих городов хоть и не являются идеальными, но все же вселяют надежду, что там необходимые для УЕФА инфраструктурные объекты вскоре появятся.
Для Украины также актуальной является проблема подготовки аэропортов, с необходимой для такого уровня спортивных событий пропускной способностью. В Минтранссвязи уверено заявляют, что до начала чемпионата все будет готово. Это же они говорят относительно дорог. Кстати, напомним, что польская сторона считает своей «наиболее уязвимой» проблемой в рамках подготовки к Евро-2012 именно состояние автострад. Наши западные соседи опасаются, что могут не успеть вовремя и качественно их реконструировать. Хотя ситуация со стадионами, там куда печальнее. На данный момент в стране нет ни одного, который бы соответствовал требованиям УЕФА.
На данный момент можно прогнозировать, что на Евро Украина будет представлена как минимум четырьмя, а возможно и пятью городами. Даже несмотря на то, что глава ФФУ Григорий Суркис заявил, что намерен отстаивать паритет в правах обеих стран.
+++
«Свобода» подарит Львову свой вариант Стратегии развития города
Zaxid.net
29.09.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
По инициативе ЛОО ВО «Свобода» создана общественная организация «Центр социально-экономического мониторинга». Цель создания общественной организации, как сообщил во время пресс-конференции 29 сентября ее руководитель Ярослав Качмарик, заключается в оценке социально-экономического развития в области и рассмотрении вопросов, которые выносятся на повестку дня сессий Львовского областного и городского советов.
Я.Качмарик также отметил, что ОО предложит свой вариант Стратегии развития г. Львова: «Мы почти на 100% уверены, что вариант, предложенный рабочей группой, будет таким же, как и Стратегия развития области. Также наша организация предложит стратегический подход относительно решения вопроса защиты населения, которое проживает за чертой бедности».
В частности во время пресс-конференции Я.Качмарик отметил, что ОО проанализировано вопросы, которые будут выноситься на сессию Львовского областного совета 30 сентября. «Это вопрос «О мониторинге Стратегии развития Львовщины к 2015 году». ВО «Свобода» не голосовала за Стратегию. Она не функциональная, не имеет финансового обоснования, не отображает развития сельскохозяйственной и промышленной сферы области. При создании этого документа не учтено развитие целого ряда территории области и города Львова, не учтен факт проведения Евро-2012, вступления Украины в ВТО, а это инвестиционные потоки, рабочие места», − заметил Я. Качмарик.(…)
+++
Підготовка до Євро-2012 у фокусі зарубіжних ЗМІ
Укрінформ
29.09.08
Зарубіжні ЗМІ упродовж минулого тижня продовжували відстежувати питання підготовки України та Польщі до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, повідомляє УКРІНФОРМ. Найбільшу увагу викликало засідання виконкому УЄФА у французькому місті Бордо, де чиновники Союзу європейських футбольних асоціацій аналізували підготовку обох країн.
Інформаційне агентство “Асошіейтед прес” поінформувало, що Україна та Польща залишилися господарями Євро-2012, однак європейське футбольне керівництво не виключило можливості позбавлення їх цього права у випадку серйозного відставання від графіку виконання робіт. Футбольні інспектори у Бордо відзначили, що обидві країни упродовж останніх шести місяців здійснили значний прогрес у підготовці, однак він є недостатнім. “Країни повинні продовжувати докладати необхідних зусиль, оскільки будь-яке уповільнення може поставити під сумнів організацію цього турніру в них”, − цитує “Асошіейтед прес” одного з функціонерів УЄФА.
Інформагентство відзначає, що найбільше претензій у президента УЄФА М.Платіні викликає підготовка інфраструктури, зокрема аеропортів та доріг, а також будівництво стадіонів у Києві та Варшаві. У цьому контексті АР цитує слова М.Платіні: ”Якщо ми не матимемо стадіону у Києві − це проблема. Україна не може передати право проводити матчі із столиці країни іншому місту. Вони важко працюють, і ми про це знаємо. Президент та прем'єр-міністр запевнили мене, що стадіон буде готовий. Що я можу сказати? Хіба я не повинен їм вірити?” “Асошіейтед прес” також повідомило, що кількість та назви міст, які прийматимуть Євро-2012, УЄФА назве у наступному році. При цьому агентство зазначило, що у кожній країні їхня кількість може бути не однаковою.
У схожому дусі висловлюється і британське видання “Телеграф”. Газета наголошує, що більше занепокоєнь в УЄФА викликають не стадіони, а підготовка інфраструктури. “Нам обіцяли нові аеропорти − і ми не маємо нових аеропортів, нам обіцяли нові дороги − і ми все ще чекаємо”, − посилається на слова М.Платіні “Телеграф”.
Польські ЗМІ також активно аналізували результати засідання у Бордо. Інтернет-видання sport.pl звернуло увагу на репліку М.Платіні щодо можливості проведення більшої кількості поєдинків фінальної стадії Євро-2012 в одній з країн. Оскільки, згідно з рапортом УЄФА, стан підготовчих робіт в Польщі виглядає набагато краще, ніж в Україні, то цією країною, як припускає видання, є Польща. На думку sport.pl, якщо в Україні підготовка спізнюватиметься, то в країні розігруватимуться матчі тільки однієї групи, а поєдинки в трьох інших відбуватимуться у Польщі. Як констатує sport.pl, це є хорошим стимулом для активізації підготовчих робіт польських міст з резервного списку − Кракова та Хожова.
Один з чиновників УЄФА в інтерв'ю sport.pl відзначив, що рішення у Бордо буде актуальними у найближчі півроку, а наступний звіт очікується в березні 2009 року. Видання інформує, що на наступному конгресі УЄФА можуть змінитися вісім з14-ти членів виконкому Союзу європейських футбольних асоціацій, і відносно прихильна риторика щодо підготовки України та Польщі може кардинально змінитися. “Зараз важко сподіватися на те, що люди, які надали вам право проводити Євро-2012, відберуть його. Однак, якщо прийдуть нові особи, то в них не буде жодних сентиментів. Тому потрібно активно взятися до роботи”, − наголосив європейський футбольний чиновник.
На погляд німецької газети «Die Welt», рішення у Бордо минулої п'ятниці далося членам УЕФА нелегко. «Організатори Євро-2012 отримали цього разу від УЄФА жовту картку як останнє попередження. Якщо Україна та Польща не виконають своїх зобов'язань, то УЄФА реагуватиме відповідним чином», − пише видання. За інформацією газети, під час засідання виконкому УЄФА у кулуарах знову звучали ідеї щодо перенесення проведення Євро-2012 до інших країн, зокрема до ФРН.
Еміратська газета “Халідж Таймс” минулого тижня присвятила ряд статей проведенню в Україні та Польщі Євро-2012. Їхньою основною тезою є те, що дві країни вперше в історії можуть втратити можливість провести фінал чемпіонату Європи, якщо не пришвидшать темпи підготовки до нього і не виконають всіх умов відповідно до вимог УЄФА.
Газета наводить висловлювання члена виконавчого комітету УЄФА від Німеччини Герхарда Майєра-Форфельдера (Gerhard Mayer-Vorfelder) про те, що “неочікуване рішення” УЄФА провести Євро-2012 в Україні та Польщі, яке мало на меті “залучити країни Східної Європи” до проведення фіналу чемпіонату Європи, “було, у кращому випадку, передчасним та скороспілим”. Підтвердженням цьому є “стадіони, що не відповідають вимогам УЄФА, проблеми з транспортною системою та відсутність достатньої кількості місць у готелях”, що “серйозно посилило занепокоєння УЄФА і загнало його у кут”. У статті також нагадується пропозиція президента польської асоціації футболу Міхала Лісткєвіча, який на сторінках однієї з німецьких газет як альтернативний варіант висловив думку, що “є сенс провести чемпіонат Європи у Польщі на чотири роки пізніше, тобто у 2016-му, а фінал Євро-2012 віддати іншій країні”.
На сторінках “Халіж Таймс” надруковано також повідомлення, в якому представники федерації футболу України запевнили УЄФА у тому, що “політичні проблеми (в Україні) не вплинуть на підготовку до проведення Євро-2012” та “взяті українським урядом перед УЄФА обіцянки і зобов'язання”, адже ця подія “стала першим проектом в історії України, що об'єднав усі політичні сили”.
+++
Интернет − негативные оценки
Ошибка УЕФА
Николай Ивашов
Rbcdaily.ru
29.09.08
Право проведения Евро-2012 оставлено Украине и Польше
На заседании исполнительного комитета Европейского союза футбольных ассоциаций (УЕФА) в пятницу было принято несколько судьбоносных для развития футбола на континенте в ближайшие годы решений. Во-первых, европейские футбольные чиновники провели ребрендинг Кубка УЕФА. Начиная с сезона 2009−2010 годов этот клубный турнир будет называться Европейской лигой. Во-вторых, в чемпионатах Европы начиная с 2016 года будут участвовать не 16, как сейчас, а 24 национальных сборных команды. А в-третьих, Евро-2012, как и планировалось, пройдет на Украине и в Польше, несмотря на то что у обеих стран имеются серьезнейшие проблемы с организацией первенства. Если первые два решения можно назвать прагматичными и сулящими организации солидные материальные бонусы, то последнее выглядит скорее политическим и, скорее всего, ошибочным.
Польша и Украина явно проваливают подготовительную стадию чемпионата. Президент УЕФА Мишель Платини в ходе июльской поездки в эти страны выразил серьезную озабоченность таким положением вещей. Но оргвыводов пока так и не последовало. Видимо, европейские футбольные власти с упорством, достойным лучшего применения, ориентируются в данном вопросе на политическое руководство ЕС и США, поддерживающее и направляющее официальную Варшаву и режим Ющенко. Между тем в Польше к настоящему моменту не возведена ни одна арена из тех четырех, на которых планируется проводить матчи чемпионата. А на Украине сдан лишь стадион в Днепропетровске. Со строительством других трех имеются колоссальные проблемы. Кроме того, состояние украинской инфраструктуры − аэропортов, железных и автомобильных дорог, гостиниц для болельщиков и баз для участников − никак не дотягивает до приемлемого уровня. При этом улучшением ее власти занимаются лишь на словах.
Платини и компания пока предпочитают этим словам верить и ограничиваются увещеваниями. Однако, учитывая, например, крайне нестабильную политическую ситуацию на Украине, нельзя исключать, что через несколько лет спросить за обман будет просто не с кого. И тогда в пожарном порядке Евро-2012 нужно будет подыскивать новое пристанище. В официальном заявлении по итогам пятничного заседания говорится «о необходимости заметного ускорения проекта» и указывается на ряд условий, обязательных для исполнения. В частности, речь идет о том, что УЕФА оставляет за собой право решить, сколько стадионов и, соответственно, городов будут принимать матчи турнира. Как минимум их может быть 6, а как максимум − 8, учитывая, что контракты были подписаны с восемью стадионами, городами и аэропортами. «Количество стадионов (городов) не обязательно будет равным в двух странах. Завершение работ на стадионах в Киеве и Варшаве остается основополагающим элементом всего проекта», − подчеркивается в заявлении УЕФА.
Судя по тону документа, в УЕФА беспокоятся и слегка повысили на нерадивых организаторов голос. Но это выглядит откровенной полумерой, едва ли способной исключить возможность возникновения тотального хаоса на следующем чемпионате Европы. Ведь то, сколько стадионов будет задействовано, − не так уж важно. Украинским властям для организации бардака стадионы не нужны − им хватает здания парламента. Едва ли речь может идти о каком-то ускорении подготовки к чемпионату, когда власти страны то и дело разбивает паралич. А в Польше, кажется, больше озабочены строительством объектов американской ПРО, чем футбольными делами. Платить за собственную нерешительность руководству УЕФА придется по гамбургскому счету. Если Евро-2012 все-таки придется переносить, а одним из резервных вариантов, к слову, является Германия, то авторитет нынешней верхушки это организации будет подорван. Великий футболист Мишель Платини рискует забить гол в свои собственные ворота.
+++
Украине и Польше дали шанс исправиться и подготовиться к Евро-2012
Og.ru
29.09.08
Исполнительный комитет Европейского союза футбольных организаций (УЕФА) принял окончательное решение о том, что чемпионат Европы-2012 года пройдет на Украине и Польше. Такое решение было принято не смотря на то, что у обеих стран имеются серьезные проблемы с организацией первенства.
Напомним, что ранее президент УЕФА Мишель Платини в ходе июльской поездки в Киев и Варшаву выразил серьезную озабоченность тем, что обе страны фактически провалили начало подготовки к Евро-2012.
Тем не менее, судя по тому, как власти Польши и Украины готовятся к футбольному состязанию, решение УЕФА дать странам «еще один шанс» может стать ошибочным.
В Польше, например, в концу 2008 года не построена ни одна из четырех спортивных арен, где планируется проведение футбольных матчей. На Украине дела обстоят чуточку лучше — там сдан только один стадион в Днепропетровске, однако со строительством других трех имеются большие проблемы. Помимо отсутствия стадионов, украинские аэропорты, железные и автомобильные дороги, а также гостиницы находятся в плачевном состоянии.
Такие темпы подготовки к Евро-2012 могут обернуться тем, что накануне футбольного первенства УЕФА придется в срочном порядке искать другое пристанище, которым скорее всего станет Германия. Во всяком случае западные СМИ уже сообщали о том, что властей Германии уже предупредили на всякий случай быть готовыми к проведению на своей территории чемпионата Европы.
+++