Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

Украина и Польша сохранили право провести Евро-2012

Lenta.ru

26.09.08

Украина и Польша сохранили право на организацию и проведение чемпионата Европы по футболу 2012 года. Решение об этом было принято 26 сентября на специальном заседании исполнительного комитета УЕФА в Бордо. При этом УЕФА обязал Украину и Польшу ускорить темпы подготовки к Евро-2012, сообщает Reuters.

Украина и Польша получили право на проведение чемпионата Европы в марте 2007 года. На организацию Евро-2012 также претендовали Италия и (совместно) Хорватия с Венгрией.

В марте и июле 2008 года президент УЕФА Мишель Платини совершил две инспекционные поездки на Украину и в Польшу. По итогам каждого из визитов Платини предупреждал организаторов турнира, что они могут быть лишены права на проведение Евро-2012, если подготовка не будет вестись более интенсивно.

Руководители Федерации футбола Украины и Ассоциации футбола Польши неоднократно заявляли, что эти страны справятся с возникшими сложностями и завершат подготовку к чемпионату Европы в установленные сроки.

+++

До складу Оргкомітету з підготовки та проведення в Україні Євро-2012 введено заступника Голови Верховної Ради Миколу Томенка

      

Kmu.gov.ua

26.09.08

За рішенням Прем’єр-міністра України, голови Оргкомітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. Юлії Тимошенко, заступника Голови Верховної Ради України Миколу Томенка введено до складу Оргкомітету на посаду заступника голови.

Таким чином, на сьогодні Оргкомітет налічує 6 заступників: Іван Васюник (Віце-прем'єр-міністр України, перший заступник голови Оргкомітету), Юрій Павленко (Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту, заступник голови Оргкомітету), Станіслав Сташевський (радник Прем'єр-міністра України, заступник голови Оргкомітету), Григорій Суркіс (президент Федерації футболу України, заступник голови Оргкомітету (за згодою), Микола Томенко (заступник Голови Верховної Ради України, заступник голови Оргкомітету), Євген Червоненко (Голова Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, заступник голови Оргкомітету).

+++

2008-й стане роком кардинальних змін у розвитку туристичної галузі − заступник міністра культури і туризму Юрій Зубко

Валентина Пащенк

Укрінформ

26.09.08

Для України 2008-й стане роком кардинальних змін як у державному розвитку туристичної галузі, так і в розвитку туристичної інфраструктури. На цьому на сьогоднішній прес-конференції наголосив заступник міністра культури і туризму України Юрій Зубко. «Цьому сприяє і те, що Україна веде ефективну підготовку до  фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року», − підкреслив він.

За словами Юрія Зубка, фактично в усіх регіонах, згідно з затвердженими планами будівництва та інвестиційних проектів, буде досягнуто задоволення всіх вимог УЄФА по закладах розміщення учасників та гостей чемпіонату. «Будівництво більше ніж половини готелів розпочнеться з листопада цього року до травня наступного. Сьогодні розробляються нові уніфіковані туристичні маршрути під «Євро-2012» і нові напрямки обслуговування туристів», − зазначив Юрій Зубко.(…)

+++

Мер Львова запропонував хорватам інвестувати до Євро-2012

Zaxid.net

26.09.08

26 вересня в межах перебування делегації Львова в Хорватії на чолі з міським головою Андрієм Садовим у м. Загребі за сприяння Посольства України в Республіці Хорватія відбувся українсько-хорватський бізнес-форум. Під час форуму міський голова Львова презентував економічний потенціал та інвестиційні можливості міста, − повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

У форумі взяли участь понад 25 хорватських підприємців, що зацікавлені у співпраці з українськими партнерами у сфері будівництва доріг, готелів, туристичної інфраструктури, спортивних споруд та стадіонів.

Під час презентації економічних потужностей міста Андрій Садовий наголосив, що сьогодні Львів є відкритим для широкого спектру співробітництва, зокрема у проектах, пов’язаних із розбудовою міської інфраструктури в межах підготовки до проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Мер Львова ознайомив присутніх з історією міста, яке нещодавно відзначило своє 750-річчя, а також представив широкий спектр культурних проектів, над якими сьогодні працює мерія. Це, за словами Андрія Садового, відкриває необмежені можливості у налагоджені співробітництва у туристичній галузі, особливо враховуючи значний досвід хорватської сторони у цій сфері.

Крім того, міський голова запросив хорватських підприємців до активної участі у перспективних проектах і тендерах, які сьогодні проводяться у Львові.

+++

УЕФА оставил Польше и Украине Евро-2012

Vz.ru

26.09.08

По итогам заседания исполнительного комитета УЕФА, Украина и Польша, несмотря на имеющиеся к этим странам претензии, сохраняют за собой право проведения чемпионата Европы-2012.

Данное решение в пятницу огласил вице-президент УЕФА Герхард Майер-Форфельдер по итогам заседания, которое проходило в Бордо.

На заседании обе страны были раскритикованы за большие проблемы с инфраструктурой. В июле президент УЕФА проинспектировал обе страны. По результатам увиденного, он составил критический рапорт, оглашенный на заседании.

Были установлены проблемы с путями сообщения, отелями, стадионами. Больше всего критики досталось Украине, в связи с недостаточным уровнем подготовки к соревнованиям. Тем не менее, УЕФА решил предоставить еще один шанс будущим хозяевам турнира.

В случае, если бы Украина лишалась право проведения чемпионата Европы, альтернативными городами на проведение европейского турнира могли стать немецкие города Берлин и Лейпциг.

+++

УЕФА помиловал Украину и Польшу

Footy.com.ua

26.09.08

Исполнительный комитет УЕФА оставил за Украиной и Польшей право провести Евро-2012, предупредив о необходимости ускорить процесс подготовки.

«Исполнительный комитет УФЕА еще раз подтвердил право Украины и Польши провести Евро-2012. В то же время комитет определил круг условий, которые должны быть выполнены, чтобы реализовать проект», − сказал на пресс-конференции президент УЕФА Мишель Платини.

«Ключевыми моментами проекта остаются стадионы в Киеве и Варшаве. Без стадионов в Киеве или Варшаве турнира не будет. Правительства Украины и Польши также должны держать свои обещания касательно стадионов, дорог, отелей и аэропортов», − добавил Платини.

УЕФА также намекнул, что может уменьшить количество городов, которые будут принимать матчи Евро-2010, до 6-8 в связи с промедлениями в приведении инфраструктуры в порядок.

«Я рад этому решению УЕФА. Это означает, что мы может продолжать нашу подготовку. Нам сказали ускорить наши шаги относительно развития инфраструктуры, но на данный момент мы показали достаточный прогресс, чтобы удовлетворить УЕФА», − сказал президент ФФУ Григорий Суркис.

По материалам Reuters

+++

      

Президент ФФУ Григорій Суркіс

Ffu.org.ua

26.09.08

Виступ президента ФФУ Григорія Суркіса на засіданні Виконкому УЄФА у Бордо (25-26 вересня 2008 року).

Шановні колеги!

Пройшло майже півтора року з моменту перемоги спільної заявки України та Польщі у тендері УЄФА. Цього строку цілком достатньо для підбиття перших проміжних підсумків. На жаль, через різні причини, вони не такі вагомі, на які ми могли б розраховувати. Це правда. Однак, попри це, я не бачу приводу для песимізму.

Як член Виконавчого комітету УЄФА я повинен бути об'єктивним і неупередженим у своїх звітах і оцінках щодо стану справ із підготовкою України до Євро-2012. Але у той же час, як президент національної федерації, я не можу не бути найбільш зацікавленою людиною щодо перспектив моєї країни в цьому проекті. Сукупність саме цих обставин і змусила мене взяти на себе особливі зобов'язання − у випадку, якщо для цього виникнуть вагомі підстави, першим попередити вас, шановні колеги, про неможливість проведення фінального турніру Євро-2012 в Україні.

Із великим задоволенням відзначу, що такі причини не з'явилися. Наразі визначилися ще більш переконливі аргументи, які дозволяють мені стверджувати, що Україні разом із Польщею цілком до снаги провести фінальний турнір на найвищому рівні. І мені як президентові ФФУ, так само як і моєму колезі Міхалу Листкевичу, це додає мотивації у щоденній роботі над проектом Євро-2012.

Фактично вона стартувала відразу ж після проголошення історичного рішення Виконкому УЄФА в Кардіффі. По-перше, на рівні інститутів державної влади ми мали створити всі необхідні правові й організаційні основи для успішної й безперешкодної реалізації цього масштабного проекту. А вже на наступній стадії − перейти у практичну площину реалізації наших зобов'язань перед УЄФА.

Шановні колеги! Ще на етапі боротьби нашої тендерної заявки більшості з вас вистачило мудрості повірити в амбіційні плани українсько-польської команди. Хоча, по суті, на той момент нічим, окрім ентузіазму й гарантій на папері, ми не могли підкріпити своє бажання здобути право на проведення Євро-2012.

Через неповних півтора року ми вже можемо впевнено говорити про істотний прогрес у реальному просуванні наших країн до спільної мети. Масштаб цього прогресу значний. У матеріалах, що перебувають у вас на руках, представлена більш деталізована інформація, ніж та, яку я можу донести у презентаційній частині свого виступу. Ще в жовтні 2007 року уряд України затвердив Державну цільову програму підготовки до проведення фінального турніру Євро-2012. У серпні поточного року завершено формування Генерального плану інфраструктури. Положення цих базових документів акумулювали весь спектр конструктивних побажань і зауважень, що містяться в докладних звітах експертів УЄФА.

З того, що було заплановано нами, вже багато чого, як кажуть, можна помацати руками. За чотири роки до проведення фінального турніру Євро-2012 ми здали в експлуатацію дніпропетровський красень-стадіон. На черзі − перша у Східній Європі арена еліт-класу, що відкриється влітку в Донецьку. Нам удалося вивести з глухого кута ситуацію навколо реконструкції київського НСК «Олімпійський». І хоча червневий звіт експертів УЄФА по стадіонах не залишав йому жодних шансів бути зданим у строк, нині вони свідчать про те, що є всі підстави прогнозувати введення головної футбольної арени країни в експлуатацію в червні 2011 року. Таким чином, ми будемо мати мінімум дванадцять місяців для тестування стадіонів України та Польщі перед початком матчів Євро-2012. Це повністю відповідає параметрам вимог УЄФА.

Безумовно, досягти таких результативних кроків нам дозволила безпрецедентна підтримка й опіка з боку керівництва УЄФА, його провідних фахівців. Уже з вересня 2007 року, з ініціативи Європейського футбольного союзу, впроваджено програму експертизи й моніторингу підготовки спортивної й базової інфраструктури наших країн. Наскільки мені відомо, нічого подібного УЄФА раніше не застосовував, традиційно починаючи роботу з організації наступного чемпіонату Європи з футболу лише по завершенні вирішального матчу попереднього турніру. Але саме це нововведення допомогло нам істотно скоротити період адаптації вітчизняних механізмів керування процесом реалізації проекту Євро-2012 до вимог і стандартів УЄФА. Узагальнюючи результати виконання двох стадій Планів дій по підготовці до чемпіонату Європи під фактичним патронатом експертів УЄФА, ми переконалися, що запропонована ними концепція зробила цей процес більш прогнозованим і контрольованим.

Відповідно до цієї логіки, зараз ми перебуваємо в стадії конкретизації й систематизації комплексу гарантійних зобов'язань для створення об'єктів інфраструктури, які будуть задіяні в турнірі. Ми усвідомлюємо те, що сама по собі гарантія − це ще далеко не фізичний об'єкт, готовий до експлуатації. Однак іншого способу підтвердити обґрунтованість намірів ще не винайдено. Тому запорукою нашої послідовності в цей період є солідарна позиція Президента, Прем'єр-міністра України, лідерів усіх політичних сил щодо пріоритетності проекту Євро-2012 для суспільно-політичного й економічного життя держави. Це дає мені право з усією відповідальністю заявити, що в Україні не було, немає і не може бути опозиції до реалізації заходів щодо підготовки до фіналу чемпіонату Європи з футболу.

Користуючись медичною термінологією, можу констатувати, що підготовка до проведення Євро-2012 призвела до необоротних змін у зміцнілому тілі нашої молодої держави. І найближчим часом вони, безсумнівно, вплинуть на загальний стан усього організму. Справедливість цих слів підтверджується, наприклад, значним прогресом у вирішенні ряду правових та адміністративних проблем готовності аеропортів. Уже наприкінці цього року буде повністю підготовлено проектну документацію щодо реконструкції злітно-посадочних смуг за рахунок коштів із державного бюджету. Маючи про запас три повних будівельних сезони, кваліфіковані людські й потужні технологічні ресурси, ми впевнені, що аеропорти приймаючих міст будуть готові задовольнити потреби Євро-2012 у встановлений термін.

Не викликає сумнівів і перспектива готовності українських готелів до забезпечення потреби розміщення родини УЄФА та гостей турніру. Адже значну частину номерного фонду планується здати в 2010 і 2011 роках, що закріплено відповідними гарантіями й графіками фінансування.

Для потреб команд-учасниць фінального турніру Євро-2012 будуть підготовлені тренувальні центри, загальна кількість яких до 2012 року складе 24 об'єкти.

Реконструкція автомобільних шляхів і залізничного господарства дозволить нам використовувати переваги наземного транспорту для організації перевезень між приймаючими містами, у тому числі нічний режим роботи пасажирського залізничного сполучення.

Позитивний досвід співробітництва ФФУ з основною телекомунікаційною компанією країни «Укртелеком» гарантує відсутність негативного впливу можливої приватизації цієї компанії. Вона, як і будь-яка інша компанія, обрана УЄФА, буде виконувати свої договірні зобов'язання, незалежно від форми власності.

Ще на стадії заявки нами був запропонований варіант розміщення Міжнародного центру мовлення (IBC) на території київського Міжнародного виставкового центру. Його переваги − як вдале розміщення відносно стадіону, готелів і транспортних магістралей міста, так і можливість надання повного спектру послуг, необхідних для організації роботи ключового об'єкту фінального турніру Євро-2012.

Окрім того, в Україні вже діє закон «Про Євро-2012». На цей момент, із урахуванням досвіду проведення чемпіонату Європи в Австрії та Швейцарії, він зазнає певних змін, зокрема й у частині захисту прав інтелектуальної власності. Найближчим часом Верховна Рада розглядатиме пакет інвестиційних законів, спрямованих на підготовку до Євро-2012.

Однак найкращим свідченням відданості України проекту Євро-2012 є особиста зустріч Мішеля Платіні із Президентом і Прем'єр-міністром України, у ході якої вищі посадові особи держави фактично надали персональні гарантії виконання взятих країною зобов'язань.

Яскравим прикладом корпоративної відповідальності керівників уряду України та Польщі за долю проекту стала їхня зустріч у Києві 19 вересня в рамках другого засідання спільного Оргкомітету з питань підготовки до Євро-2012. Воно відбулося вже наступного дня після наради Наглядової ради УЄФА в Ньоні. Передусім Юлія Тимошенко та Дональд Туск зацікавлено обговорили підсумки цього зібрання й виразили солідарну впевненість у тому, що спільними зусиллями приймаючої команди всі гарантії й зобов'язання перед УЄФА будуть виконані. До речі, прем'єри домовилися про регулярні робочі зустрічі на такому рівні з метою утримання процесу підготовки в необхідному діловому тонусі.

У цьому контексті певну політичну нестабільність в Україні варто розглядати не як фактор ризику, а як невід'ємну складову природного розвитку молодої демократії. Суспільно значущий і аполітичний статус проекту Євро-2012 забезпечує йому імунітет від ситуативних політичних колізій. А визнання підготовки до турніру проектом загальнонаціонального значення автоматично ставить його на перше місце в діяльності всіх без винятку гілок української влади.

Завершуючи свій виступ, хочу ще раз запевнити вас, шановні колеги, що подальше просування на шляху реалізації завдань Євро-2012 гарантовано урядами України та Польщі. Воно буде здійснюватися у відповідності до всіх вимог УЄФА. Це дозволить нам спільно реалізувати принцип «Дві країни − один турнір» і успішно підготуватися до проведення фінальної частини наступної європейської першості.

Дякую за увагу!

+++

УЕФА оставил Украине и Польше право проведения Евро-2012 под «определенное количество условий»

      

Интерфакс-Украина

26.09.08

Исполнительный комитет УЕФА оставил за Украиной и Польшей право проведения финальной части Чемпионата  Европы по футболу в 2012 году под «определенное количество условий».

      

Такое решение было принято на заседании исполнительного комитета УЕФА во французском городе Бордо, сообщают западные СМИ.

      

После заседания член исполкома УЕФА, известный в прошлом футболист Франц Бэккенбауер сообщил, что УЕФА оставляет за собой право сократить количество стадионов, которые примут соревнования, с восьми до шести.

      

Как сообщает польское издание sport.pl, УЕФА предупредило Украину и Польшу, что мероприятия по подготовке проведения Евро-2012 должны ускориться.

      

«Мы приветствуем такое решение. Это означает, что мы можем продолжать подготовку», − сказал журналистам президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис.

      

«УЕФА сообщило нам, что мы должны приложить больше усилий в работе по инфраструктуре и могу заверить, что это будет сделано в кратчайшие сроки. УЕФА будет довольно нами», − добавил президент ФФУ.

      

Глава УЕФА Мишель Платини отметил: «В настоящее время УЕФА предостерегает обоих организаторов, что без стадионов в Киеве и Варшаве проведение турнира невозможно. Нам пообещали, что будут красивые стадионы, но нам обещали также отели и аэропорты − аэропортов пока нет. Обещали нам дороги. Мэры Варшавы и Киева должны соблюдать сроки».

      

Как сообщалось, в апреле 2007 года Украина и Польша выиграли конкурс на право проведения финальной части Чемпионата Европы по футболу 2012 года. В Украине матчи пройдут  в Киеве, Донецке, Львове и Днепропетровске. В Польше турнир будут принимать Варшава, Гданьск, Вроцлав и Познань. Каждая страна имеет еще по два резервных города для проведения чемпионата: Одесса и Харьков в Украине, Краков и Хожув − в Польше.

      

В январе 2008 года в УЕФА призвали организаторов ускорить темпы подготовки к чемпионату. Западная пресса активно критиковала состояние подготовки к турниру, предлагая УЕФА передать право на ЕВРО-2012 Италии, Испании, Германии.

      

Президент УЕФА Мишель Платини в июле 2008 года посетил Украину. Перед поездкой М.Платини отметил: «Мы встретимся с лидерами стран, а также проведем переговоры со всеми ответственными сторонами, которые занимаются подготовкой к ЕВРО-2012, чтобы определить ситуацию в двух странах на данный момент. Затем будет подан отчет в Исполнительный комитет УЕФА, который сможет в полной мере оценить обстановку в двух странах на нашей следующей встрече 25 и 26 сентября в Бордо».

+++

      

Мишель Платини: «При подготовке Euro-2012

Sport-express.ru

26.09.08

УЕФА беспокоит множество проблем»

Польша и Украина еще могут потерять право проведения финального турнира чемпионата Европы в 2012 году. Такую возможность, несмотря на прогресс в подготовке, на исполкоме УЕФА в Бордо не исключил президент союза Мишель Платини, сообщает Reuters. «Исполком подтвердил, что УЕФА намерен провести Euro-2012 в Польше и Украине. В то же самое время исполком беспокоит, что для успешной реализации всего проекта нужно решить множество вопросов», − подчеркнул француз на пресс-конференции.

На вопрос, может ли УЕФА в будущем оставить соорганизаторов без турнира, Платини ответил: «Да, и большое значение в этом вопросе играет успешность проведения работ на главных аренах в Киеве и Варшаве. Это является серьезным элементом всего проекта. Без стадионов в Киеве или Варшаве мы не можем провести турнир. Но даже если у нас будут арены, просто прекрасные арены, еще нужны гостиницы и аэропорты. А аэропортов пока нет. Еще нам обещали сделать дороги. Власти в Киеве и Варшаве должны решать все эти проблемы».

УЕФА согласен сократить число стадионов, которые будут использоваться в ходе турнира. С учетом проблем при подготовке чемпионата минимальное число арен − шесть, максимальное − восемь. Теперь у украинской и польской сторон есть время на передышку и продолжение работы.

«Я доволен принятым решением. Оно означает, что мы продолжаем нашу подготовку, − заметил глава украинского футбола Григорий Суркис. − Нам нужно идти вперед, улучшать инфраструктуру. Но нам удалось добиться прогресса, который на сегодняшний день удовлетворяет УЕФА».

+++

Львів'яни презентували у Загребі інвестиційні проекти до «Євро-2012»

  

Ігор Бачун

Укрінформ

26.09.08

Презентацію економічного потенціалу та інвестиційних можливостей Львова в плані підготовки до «Євро-2012» провів сьогодні міський голова Андрій Садовий у столиці Республіки Хорватія − Загребі. Тут проходить українсько-хорватський бізнес-форум, в якому бере участь близько 30 хорватських підприємців, зацікавлених у співпраці з українськими партнерами.

  

Як повідомила УКРІНФОРМу прес-служба міськради, керівник міста ознайомив присутніх з пропозиціями у сфері будівництва доріг, готелів, туристичної інфраструктури, спортивних споруд та стадіонів. А заодно проінформував їх про діяльність Західноукраїнської філії Європейської Бізнес-Асоціації, яка ось уже третій рік працює у Львові. З її допомогою формується привабливий клімат для західних інвесторів, спрощується процедура реєстрації підприємств з іноземним капіталом, здійснюється супровід реалізації важливих проектів. Тепер же, в ході підготовки до «Євро-2012», при міській раді заплановано організувати інвестиційне агентство, основним завданням якого стане комплексна допомога інвестору. Його буде представлено у наступному місяці на VIII Міжнародному економічному форумі «Європейське партнерство − відкриті можливості», де передбачається участь делегацій з близько 20 держав.

  

Хорватська сторона, яка накопичила чималий досвід у розвитку інфраструктури, необхідної для прийому величезних туристичних потоків, погодилась взяти участь у цій зустрічі.

+++

Заява УЄФА щодо підготовки України та Польщі до Євро-2012

Ffu.org.ua

26.09.08

Виконавчий комітет УЄФА ретельно вивчив звіт, наданий експертами відносно підготовки Польщі й Україні до Євро-2012.

На засіданні в Загребі в січні 2008 року президент УЄФА Мішель Платіні попередив обидві приймаючі сторони: для того, щоб Польща й Україна зберегли право на проведення Євро-2012, проекти треба значно вдосконалити.

Зокрема, Виконавчий комітет у той час відзначив, що національні дирекції проекту «збилися зі шляху» через брак досвіду й точності дій, а також те, що розвиток інфраструктури, необхідної для гідного проведення фінального турніру, практично перебував у «застої».

На початку липня президент Платіні очолив делегацію УЄФА під час візитів до Польщі й України для проведення зустрічей на вищому рівні з керівництвом обох країн і двох федерацій.

Також протягом усього літа відбувалися візити експертів для оцінки процесу підготовки. Звіт, наданий Виконкому УЄФА, повністю враховує результати цих нарад і візитів.

Виконавчий комітет, узявши до відома зміст звіту, хотів би підкреслити, що протягом останніх шести місяців обома країнами досягнуто прогресу на організаційному рівні й у просуванні інфраструктурних проектів, однак цей прогрес поки не став єдинородним і стабільним.

Виконком знову підтвердив прихильність УЄФА до того, щоб провести чемпіонат Європи 2012 року в Польщі й Україні. Разом із тим Виконавчий комітет визначив ряд умов, які мають бути дотримані для того, щоб просувався весь проект.

• Обидві приймаючі країни повинні продовжувати докладати необхідних зусиль, адже будь-яке розслаблення може поставити під сумнів організацію цього турніру в цих країнах.

• УЄФА ухвалить рішення щодо того, скільки і які стадіони (і, відповідно, міста) будуть використані як місця проведення змагання − як мінімум шість і як максимум вісім, зважаючи на те, що контракти підписані з вісьмома стадіонами, містами й аеропортами.

• Кількість місць проведення змагання (міст) у кожній країні не обов'язково буде однаковою.

• Завершення стадіонів у Києві й Варшаві залишається істотним елементом усього проекту.

• Уряди обох країн повинні підтримувати свої національні асоціації й виконувати зобов'язання, надані УЄФА в рамках проекту, а саме щодо інфраструктури проживання (розміщення) і транспорту.

Підписатися на новини