Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

Ігор Гатауллін: «Євро-2012 − шанс для Вінниччини»

Ffu.org.ua

26.09.08

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Вінницької обласної федерації футболу (ВОФФ) Ігорем Гатаулліним.

− Ігоре Федоровичу, як ви охарактеризуєте стан справ у футбольному господарстві області?

− Це господарство − одне з найбільших в Україні, адже Вінниччина має не лише велику територію, а й давні футбольні традиції. Історики стверджують, що перші футбольні матчі між вінничанами і одеситами проводилися ще в далекому 1910 році.

Традиції − живуть. Наш футбол починається з мас − чи не в кожному місті й селі грають вулиця на вулицю, клас на клас, школа − на школу. Є «Шкіряний м’яч», є команди в колективах великих підприємств і компаній, студентські змагання. В області регулярно проходять понад півсотні різних футбольних турнірів за іменні призи та кубки.

Маємо професійну команду − «ПФК «Нива» виступає у другій лізі. Аматорські колективи розігрують обласну першість у двох лігах за участю 33 команд. У змаганнях на Кубок області беруть участь понад 30 команд. Шість клубів грають у турнірі жінок. Створили дівчатам режим найбільшого сприяння, але поставили перед Комітетом жіночого футболу завдання − підготувати хоча б по одному гравцю для олімпійської збірної та національної збірної.

В цьому році пройде дебютна першість серед ветеранських команд. А збірна ветеранів Вінниччини бореться за право грати у фіналі першості України.

− Що можете сказати про підготовку резерву?

− З минулого року діє дитячо-юнацька ліга − на засадах юридичної особи, обласна федерація співпрацює з нею на основі договору. Під час створення були пропозиції об’єднати в елітному дивізіоні відомі ДЮСШ, та ми пішли іншим шляхом. У нашій лізі на рівних грають команди і з обласного центру, і з віддаленого району. Ми повинні бачити талановитих дітей із «глибинки», та й їм буде за ким тягнутися. До того ж кожну дитину, яка грала в цих змаганнях, ми застрахували на рік від нещасного випадку чи травми − як на тренуваннях, так і в іграх. Кожна дитяча команда отримала безкоштовно по 10 футбольних м’ячів. А кожен із тих колективів, що пробилися до фінальної частини, отримала комплект форми й по п’ять футбольних м’ячів.

Торік в лізі виступали 68 команд у чотирьох вікових групах. На участь у нинішній першості подали заявки 52 команди. Скажу, чому зменшилася кількість. Ми поставили досить жорсткі вимоги з приводу оплати участі в змаганнях. Внесок − усього 400 гривень, однак деякі директори вважають ці гроші досить великими. Хоча не вірю, що їх не можна знайти для дітей...

− Скільки у вас футбольних шкіл, стадіонів?

− Наразі на Вінниччині діють 36 ДЮСШ, в яких є футбольна спеціалізація. Вони належать різним відомствам, відповідно й фінансуються. Є навіть приватна футбольна школа. 36 зареєстрованих стадіонів − це ті арени, що відповідають вимогам ФФУ. Решта − це фактично галявини з воротами.

На жаль, нині в області не будується жодної арени, а центральна − в обласному центрі − дихає на ладан. Великі сподівання, що зуміємо з підготовкою до Євро-2012 знайти кошти, аби привести інфраструктуру до ладу. Зокрема, вийшли з пропозицією в Мінекономіки − звести у Вінниці палац спорту і при ньому велике футбольне поле з штучним покриттям. Поки маємо в області лише 22 футбольних міні-поля з синтетичним газоном.

− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи допомагає вам держава?

− У зв’язку з Євро-2012 на федерацію виділяються кошти з обласного бюджету. На цей − 300 тисяч гривень на розвиток дитячо-юнацького, ветеранського і жіночого футболу. Жодне наше прохання не залишилось поза увагою з боку представників місцевої влади. Скажімо, губернатор Домбровський не дав приватизувати спортивний комплекс колишнього підшипникового заводу. Це зараз комунальна власність міста, і там планується відкриття спортивних секцій, в тому числі й футбольних.

− Які проблеми найбільш актуальні нині для футболу Вінниччини? Чи існує програма розвитку виду?

− З інших проблем я вирізнив би проблему суддівства. З одного боку, ми повинні дякувати людям, які сьогодні за 50 гривень гонорару і 27 гривень добових їдуть у віддалені райони в дощ і негоду, виходять на поле і судять. З іншого − не можна закривати очі на порушення. До того ж знайти й виховати зараз суддю не так легко, пріоритети в молоді сьогодні зовсім інші. Тому ми дуже обережно, диференційовано, грамотно підходимо до виховання, навчання суддівського корпусу.

З приводу програми. Про її головні напрямки я вже говорив. Так от якраз нині є можливість її змінити, іншим словом «вибити» грошей. Треба йти до депутатів і переконувати їх у доцільності того чи іншого проекту. Повірте, якщо захочеш, можна захистити будь-який соціальний проект. Під лежачий камінь вода не тече.

− У нашій розмові вже не раз звучала тема Євро-2012. Який конкретний зиск матиме Вінниччина від проведення цього форуму?

− Ми повинні використати такий шанс. Сьогодні, по суті, футбольний функціонер може добитися всього, що побажає. Яка наша мета? Плануємо протягом наступних чотирьох років зобов’язати обласну і районні адміністрації виділяти гроші для розвитку місцевого футболу. Ми хочемо, аби сесія облради прийняла рішення, щоб закласти в бюджет кожного району по 150-200 тисяч лише для цього. А під виділені кошти вже будуть складатися програми.

+++

На Дніпропетровщині затвердили цільову програму підготовки і проведення фіналів Євро-2012

  

Тетяна Колядинська

Укрінформ

26.09.08

Дніпропетровська облрада затвердила цільову програму підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи-2012 з футболу, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

  

Програма спрямована на створення соціальних, економічних та організаційних умов для успішного проведення фінальних матчів  чемпіонату і включає в себе будівництво і реконструкцію необхідних об’єктів,  доріг, створення сучасних транспортних систем, підготовку  фахівців, забезпечення  прийому, розміщення команд, болільників і гостей,  а також оптимальних умов для роботи  ЗМІ, гарантування заходів безпеки.  

Зокрема, планується реконструкція аеропорту, будівництво приміського залізничного вокзалу  ст. Дніпропетровськ, будівництво  і ремонт автомобільних доріг, реконструкція і переоснащення діючих та будівництво нових  готелів і гуртожитків.

  

Прогнозовані обсяги фінансування перевищують  7 млрд грн, з них − понад  1,4 млрд планується отримати з державного бюджету,  понад  80 млн − з місцевих бюджетів,  решту −  від приватних інвесторів.

+++

У містах, які прийматимуть Євро-2012, створюються центри з питань безпеки та правопорядку

Mvs.gov.ua

26.09.08

Міністерством внутрішніх справ України на виконання доручення Уряду вживаються заходи щодо утворення за участю органів місцевого самоврядування центрів з питань безпеки та правопорядку на період підготовки та проведення в Україні ЄВРО-2012 у містах, які приймають чемпіонат. На сьогодні такі центри уже утворено в містах Дніпропетровську, Донецьку та Одесі й очолюють їх начальники обласних підрозділів міліції, а їх заступниками призначено заступників міських голів. У місті Києві визначено, що керівником центру має бути один із заступників Київського міського голови, а його заступниками − керівництво столичної міліції та управління СБУ.

До складу зазначених центрів уведено керівників регіональних підрозділів СБУ, МНС, ДПА, військового комісара. Крім посадовців зазначених категорій, залучатимуться також керівники управлінь (відділів) міських рад з питань освіти та науки, охорони здоров’я, транспорту та зв’язку, у справах сім’ї, молоді та спорту, фінансів та економіки, житлово-комунального господарства, а також експерти регіональних підрозділів Федерації футболу з питань безпеки.

У Львівській та Харківській областях питання щодо створення центрів безпеки перебуває у стадії вирішення.

У контексті заходів, які необхідно буде здійснити, МВС велике значення приділяє міжнародному співробітництву.

Так, для вироблення спільних дій у співпраці з Республікою Польща        22 січня 2008 року між МВС України та Міністерством внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща було підписано Декларацію про співпрацю у справах безпеки фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу UEFA EURO 2012, у якій визначено основні засади співпраці з польською стороною та передбачено створення Комітету з питань безпеки, який складатиметься з представників міністерств внутрішніх справ обох країн, UEFA, Федерації футболу України та Польської футбольної асоціації.

9 квітня та 5 травня цього року в м. Києві за участю членів цього Комітету з польської сторони та представників МВС відбулися зустрічі, під час яких досягнуто принципових домовленостей щодо скоординованого порядку спільних дій у правоохоронній сфері.

На виконання доручення Уряду України до складу постійної міжурядової робочої групи з координації безпеки під час ЄВРО-2012 в рамках Українсько-Польського Комітету з питань підготовки та проведення ЄВРО-2012 включено ряд працівників з числа керівного складу МВС.

У рамках засідання Українсько-Польського Комітету з питань підготовки та проведення ЄВРО-2012, яке відбулося 14 липня цього року під час робочого візиту Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко до Республіки Польща, Міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком з керівництвом Міністерства внутрішніх справ і Адміністрації Республіки Польща проведено консультації з питань узгодження основних положень української та польської концепцій забезпечення безпеки та правопорядку під час проведення  ЄВРО-2012.

Крім цього, протягом 2007-2008 років Міністерством, у рамках підготовки до ЄВРО-2012 проведено ряд двосторонніх зустрічей з представниками поліції МВСіА Республіки Польща з метою вироблення спільних координованих дій з підготовки правових документів щодо масових заходів, у тому числі і спортивних. Під час зазначених зустрічей також обговорювалися питання взаємодії у галузях прикордонного контролю, розвитку інфраструктурури, приведення законодавства обох країн до єдиних норм та обміну інформацією стосовно вболівальників, які систематично порушують громадський порядок під час проведення футбольних матчів.

Як приклад, в період з 10 по 12 вересня 2008 року за ініціативи Школи поліції в місті Катовіце (Республіка Польща) та Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ України на Сілезькому стадіоні в місті Хожув недалеко від Катовіце відбулася наукова конференція на тему:„Співпраця поліції, органів адміністрації та територіальних громад у забезпеченні безпеки під час масових заходів ЄВРО 2012”, у якій брала участь і делегація від МВС України.

З 20 по 26 вересня 2008 року делегація МВС на запрошення Воєводського коменданта поліції у місті Познань відвідала Республіку Польща в рамках реалізації проекту „Масові заходи, поліцейські акції та операції − вивчення європейського та польського законодавства, рекомендації для застосування в Україні”.

МВС України постійно аналізує власний досвід забезпечення охорони громадського порядку під час проведення футбольних матчів і не цурається вивчати досвід зарубіжних країн у цьому напрямку. Такий шлях проходили всі країни Європи і Україна − у цьому не є виключенням.

При цьому, деякі із запланованих для здійснення під час ЄВРО-2012 заходів українською міліцією уже було застосовано в м. Донецьку під час міжнародного турніру з футболу ім. Баннікова, і як результат, органами внутрішніх справ не було допущено упродовж цього турніру жодного порушення громадського порядку.

Водночас, з метою забезпечення готовності органів внутрішніх справ до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій під час проведення футбольних матчів, Міністерством розроблено графік, та організовано, починаючи з липня цього року, проведення на стадіонах приймаючих міст тактико-спеціальних навчань особового складу ОВС.

+++

У Харкові створюють Академію футболу

Володимир Фоменко

Укрінформ

26.09.08

У Харкові в рамках комплексної програми підготовки до фінальних ігор Євро-2012 розпочато створення дитячо-юнацької академії ФК  «Металіст», передає кореспондент УКРІНФОРМу. Ключовим інвестором проекту є група DCH.

  

Зараз ведеться будівництво футбольних полів і будинку академії, − повідомила Олена Дерев’янко, радник президента групи DCH Олександра Ярославського. Проектом передбачено кілька полів: одне стандартне, п'ять маленьких, і два корті, на яких також можна буде грати у футбол. У приміщенні будуть роздягальні та душова, кафе, крамниця, готель для дітей.

 

 Загалом група DCH має намір вкласти у будівництво та реконструкцію об'єктів під час підготовки Харкова до Євро-2012 607 млн доларів. Йдеться про фінансування реконструкції стадіону  «Металіст», міжнародного аеропорту «Харків», створення комплексу «Металіст-Сіті», навчально-тренувальної бази клубу зі спортивно-туристичним містечком.

  

Довідка УКРІНФОРМу. DCH (Development Construction Holding) − інтеграційне об'єднання підприємств різних галузей економіки, що консолідує значну частину активів колишньої групи  «УкрСиб», однієї з найстаріших і найбільших фінансово-промислових груп України. Активи групи зосереджені в таких сферах, як промисловість, фінанси, будівництво і суміжні з ним галузі (від індустрії будівельних матеріалів до девелопменту).

+++

Близость к провалу

Андрей Мельников

Lenta.ru

26.09.08

Украину и Польшу могут лишить Евро-2012

25 сентября немецкая газета Die Zeit опубликовала интервью с президентом Ассоциации футбола Польши (PZPN) Михалом Листкевичем, который заявил, что Польша и Украина не успевают подготовиться к чемпионату Европы по футболу 2012 года. Вскоре Листкевич сказал, что не давал никакого интервью и ничего такого не говорил. Однако убедить кого-нибудь в том, что Польша и Украина готовы к Евро-2012, ему пока не удалось.

Die Zeit, с журналистами которой Листкевич (как утверждает он сам) не общался, привела слова президента PZPN о том, что у Польши было бы больше шансов подготовиться к чемпионату Европу, если бы он прошел не в 2012, а в 2016 году. В том же интервью Листкевич не скрывает, что у него есть большие сомнения и в способности Украины подготовиться к Евро-2012.

В 2016 году чемпионат Европы по футболу обязательно состоится, но наверняка не в Польше и не на Украине. Сейчас стоит вопрос о том, что эти страны, выигравшие право на совместное проведение Евро-2012, могут это право потерять. Die Zeit, цитируя Листкевича, написала, что, по мнению президента PZPN, полякам и украинцам надо быть готовыми к переносу чемпионата Европы в другую страну.

Опровергая опубликованный в Die Zeit материал, Листкевич подчеркнул, что уже около года не общался с представителями немецких СМИ. Вариант, что корреспондент, в разговоре с которым руководитель польского футбола, возможно, сболтнул лишнего, мог выдать себя за кого-то другого, Листкевич, похоже, не рассматривает.

Вечером 25 сентября президент PZPN заявил, что у Европейского союза футбольных ассоциаций (УЕФА) нет никаких оснований лишать Польшу и Украину Евро-2012. Так это или нет, станет известно в пятницу, когда руководители УЕФА во главе с Мишелем Платини заслушают доклад независимых экспертов о том, как на самом деле идет подготовка к чемпионату Европы.

По информации агентства Reuters, доклад (на 40 страницах) будет носить критический характер, но права провести Евро-2012 Украину и Польшу, скорее всего, не лишат. Если УЕФА все-таки пойдет на радикальные меры, то организация чемпионата Европы будет поручена Испании, Германии или Италии, причем больше шансов получить Евро-2012 в этом случае будет у испанцев.

Решение доверить организацию чемпионата Европы Украине и Польше было принято в марте 2007 года. Заявочный комитет этих стран взял верх над Италией и совместной заявкой Хорватии и Венгрии. Первые сомнения в способности украинцев и поляков нормально подготовиться к Евро-2008 возникли в конце 2007 года, а в марте 2008 года инспектировать ход работ отправился президент УЕФА Мишель Платини.

По итогам мартовской инспекции Платини предупредил украинцев и поляков, что если подготовка не будет вестись более интенсивно, то эти страны рискуют потерять Евро-2008. Вторую проверку Платини провел в июле, и тон его высказываний не изменился. Больше всего президент УЕФА недоволен темпами строительства стадионов, на которых должны пройти матчи чемпионата Европы.

Украинцы пока сдали только одну арену в Днепропетровске (стоимостью 40 миллионов долларов), но ее строительство началось еще до того, как Украина и Польша получили право провести Евро-2012. Наиболее неприятная история получилась со стадионом в Киеве, где должен пройти финал турнира.

Главный стадион Украины должен быть полностью реконструирован (то есть разрушен и отстроен заново), но работы были надолго остановлены в связи с возведением рядом с ареной (на пути от ближайшей станции метро) нового бизнес-центра. Ситуация зашла в тупик и оставалась в нем до тех пор, пока в дело не вмешался президент Украины Виктор Ющенко.

Поляки пока не построили вообще не одного стадиона, а арена в Варшаве, где должно состояться открытие чемпионата Европы, в настоящее время представляет собой большую кучу мусора. Старый стадион поляки уже снесли, а новый строить еще не начали. При этом никакой бизнес-центр работам вроде бы не мешает.

В целом, у руководства УЕФА больше претензий к Украине, чем к Польше. Много вопросов вызывает состояние автомобильных и железных дорог, недостаточное количество нормальных гостиниц для болельщиков и тренировочных баз для команд-участниц. Кроме того, УЕФА сомневается, что любители футбола, которые приедут на Евро-2008, будут чувствовать себя на Украине в безопасности.

Президент Федерации футбола Украины (ФФУ) Григорий Суркис ведет себя более осторожно, чем его польский коллега, и не дает интервью, которые потом надо опровергать. По словам Суркиса, он уверен, что Украина справится со всеми возникшими трудностями и подготовится к Евро-2012 хорошо и вовремя. Осталось убедить в этом Платини и членов исполнительного комитета УЕФА.

В последний раз место проведения крупного футбольного турнира было изменено в 80-х годах прошлого века. В 1974 году ФИФА доверила Колумбии организовать чемпионат мира 1986 года, но к 1982 году колумбийцы осознали, что нормально провести первенство планеты у них не получится. ЧМ-1986 отдали Мексике, и тот чемпионат мира, благодаря Диего Марадоне, Мишелю Платини, Руди Феллеру и другим героям, стал одним из самых ярких в истории футбола.

Остается надеяться, что чемпионат Европы 2012 года запомнится красивыми матчами и голами, а не тем, что его отобрали у украинцев и поляков и отдали другой стране.

+++

ГМА «Борисполь» и турецкая Dogus договорились о строительстве терминала «D»

Интерфакс-Украина

26.09.08

Государственное предприятие «Международный аэропорт «Борисполь» и турецкое Dogus/Alarko/YDA 26 сентября подписали контракт на строительство пассажирского терминала «D» на территории аэропорта.

      

«По предварительному контракту срок строительства должен был составить 29 месяцев, но в связи с подготовкой к Евро-2012 была достигнута договоренность о сокращении срока до 26 месяцев», − сообщил министр транспорта и связи Иосиф Винский на пресс-конференции после подписания контракта в пятницу.

      

Как сообщается в распространенном на пресс-конференции пресс-релизе Минтранссвязи, стоимость контракта на строительство терминала «D» составляет $377 млн.

      

Финансирование будет осуществляться частично за счет кредита Японского банка международного сотрудничества ($167 млн) и за счет собственных средств аэропорта «Борисполь» ($210 млн).

      

Проект предусматривает строительство пассажирского терминала, перрона для воздушных судов, автомобильных дорог , автомобильной эстакады, стоянок для автотранспорта, резервуара-накопителя дождевых стоков и других производственно-технологических объектов.

      

Новый пассажирский терминал с габаритными размерами 122 на 643,8 метров сможет вместить в себя 14 тыс. человек.

      

Перрон для воздушных судов даст возможность для парковки и обслуживания до 21 самолета разного класса, технологическая связь между новым терминалом и самолетами будет обеспечиваться с помощью 11 авиамостов. Для соединения магистральной рулежной дорожки с перроном предусмотрено три соединительные рулежные дорожки шириной 22,5 метра и радиусом округлений 60 метров. Для высадки пассажиров проектом предусмотрено строительство автомобильной эстакады, общая длина которой по оси составит 1,34 тыс. метров, а площадь − 18,23 тыс. кв. м.

      

Кроме того, проект предусматривает стоянку для 850 легковых автомобилей, а также стоянки для такси и туристических автобусов.

      

Как сообщалось, кредитное соглашение о предоставлении кредита в размере около $180 млн для реализации проекта реконструкции ГМА «Борисполь» сроком на 30 лет с 10-летним льготным периодом правительство Украины и JBIC подписали в 2005 году.

Підписатися на новини