Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
В’ячеслав Богун: «Херсонщина потребує професіоналів»
Ffu.org.ua
25.09.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Федерації футболу Херсонської області (ФФХО) В’ячеславом Богуном.
− В'ячеславе Васильовичу, яким нині є футбольне господарство Херсонщини? Які проводяться змагання, скільки команд беруть в них участь?
− Щороку ми проводимо чемпіонат області. У сезоні-2008/2009 у ньому задіяні 23 команди: 11 − у вищій лізі, 12 − у першій. Це небагато. На жаль, за останній час кількість колективів суттєво зменшилася...
До основних наших турнірів також варто віднести Кубок області і Кубок газети «Новий день». Окрім цього, щорічно в трьох вікових групах проводяться ігри на призи клубу «Шкіряний м'яч», переможці якого представляють область на всеукраїнському рівні. Існують також різні турніри серед команд ДЮФЛ для хлопчаків та дівчат. У зимовий період проводимо першість Херсонщини з футзалу.
− У яких умовах тренуються і грають футболісти Херсонщини? В якому стані футбольні школи, стадіони?
− Згідно статистики, футболом у нас займаються приблизно сім тисяч чоловік та жінок. Стадіонів у Херсонській області − 37, футбольних шкіл − 30. Якщо порівнювати тутешні умови для тренувань із умовами, створеними в сусідніх областях, то в нас начебто все виглядає непогано. Адже існують гарні арени в Каховці, Новій Каховці, Голій Пристані, Цюрупинську, у селищі Горностаївка Новотроїцького району. Але в обласному центрі, де залишилися тільки два стадіони − «Кристал» і «Старт», справи значно гірші. З огляду на нинішній стан цих арен досить імовірно, що незабаром постане питання: де в Херсоні проводити змагання з футболу?
− Цього сезону місцеві вболівальники сподівалися побачити свою команду в другій лізі. З міського бюджету навіть були виділені гроші. Але в підсумку вже вкотре область залишилися без професіонального футболу. Чому?
− Це питання варто адресувати керівникам херсонського «Кристала». Варіант, про який ви говорите, дійсно розглядався. У зимовий період були проведені збори, велися переговори з Юрієм Максимовим, якого планувалося запросити на посаду головного тренера. Але потім з якихось причин від цієї ідеї відмовилися. А Максимов зараз працює тренером київської «Оболоні».
− Хіба в області не вистачає кваліфікованих фахівців?
− На жаль. Раніше Херсонщина дійсно не відчувала дефіциту тренерських кадрів. Утім останнім часом їхня кількість не збільшується. Наш державний університет, де функціонує кафедра фізичного виховання й спорту, не готує футбольних наставників. Далеко не в кожній футбольній школі працює тренер із спеціальною вищою освітою.
− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації футболу?
− ФФХО − громадська організація, вона існує за рахунок грошових внесків команд-учасниць обласних змагань. Колектив, який бажає заявитися в першу лігу, платить 1800 гривень, у другу − 1200. Наш внесок − один із найменших в Україні, чисто символічний.
− Чи допомагають вам органи місцевої влади?
− Ми уклали договір про співробітництво з управлінням сім’ї, молоді і спорту Херсонської облдержадміністрації. Воно допомагає нам утримувати суддівство, проведення дитячих змагань. Варто додати про неабияку підтримку з боку національної федерації, яка придбала для нас легковий автомобіль, виділяє спеціалізовану методичну літературу, запрошує наших найкращих тренерів до Києва − задля навчання та ліцензування.
− Які проблеми, крім фінансових, найактуальніші для вашої ФФХО?
− По-перше, засмучує невелика кількість колективів, задіяних в обласних змаганнях. У нас є цілий ряд районів, які взагалі не представлені в чемпіонаті і Кубку Херсонщини. Наприклад, Бериславський, Верхньорогачицький, Іванівський. Аналогічна проблема стосується дитячо-юнацької футбольної ліги, хоча в кожному районі працюють ДЮСШ.
Усі інші безладдя є виключно наслідками дефіциту фінансів. Йдеться про спортивний інвентар, херсонські стадіони тощо. Адже ми − громадська організація, яка не може вирішувати такі питання. Це − прерогатива місцевої влади. Скажімо, протягом багатьох років у Херсонському вищому училищі фізкультури (ХВУФК) не вдається організувати відділення футболу. Парадокс, але саме ми маємо єдине в країні училище відповідного профілю, де не викладають найпопулярніший вид спорту! Через це щорічно область втрачає безліч здатних хлопців, які їдуть навчатися в Дніпропетровськ, Київ, Сімферополь, інші міста, де потім і залишаються.
− Чи існує програма розвитку футболу в області?
− Чотирирічна програма діє. Вона передбачає проведення різних турнірів, перспективу залучення до змагань команд із всіх районів області, поліпшення матеріальної бази, розвиток дитячого футболу тощо. На жаль, переважна більшість розділів програми, термін якої вже збігає, так і залишилися на папері, оскільки не були підкріплені грошима. Це, насамперед, стосується запровадження відділення футболу у ХВУФК. Сподіваюся, з наближенням Євро-2012 будуть розроблені інші проекти, і ми зможемо бодай частково вирішити найболючіші питання.
− Чи пропагується футбол на Херсонщині? Наскільки великий інтерес до нього?
− Засоби масової інформації регулярно сповіщають про хід обласних змагань. Окрім цього, ми видаємо щорічник «Футбол Херсонщини». Та, на жаль, через відсутність у регіоні професіональної команди останнім часом кількість вболівальників на трибунах зменшується. Втім, я переконаний, що незважаючи ні на що, футболом цікавиться переважна більшість мешканців області.
− Якими футбольними успіхами, як на ваш погляд, може пишатися область?
− Херсонська школа підготувала чимало відомих у футбольному світі особистостей. Достатньо згадати Євгена Кучеревського, Юрія Максимова, Олександра Головка, Юрія Мартинова, Володимира Роговського, Юрія Бондаренка − майстрів, які принесли славу нашому футболу. Сподіваюся, що надалі зростатимуть молоді хлопці, якім підкоряться не менш визначні вершини. Ми наразі пишаємося, що вихованці Херсонщини Олександр Нойок та Олександр Караваєв нині тренуються в академії донецького «Шахтаря» та представляють наш регіон в юнацькій збірній України (U-17).
+++
Закарпаття: Футбольний суперкубок − у свалявського «Авангарду»
Ua-reporter.com
25.09.08
У середу у Виноградові відбувся матч за суперкубок Закарпатської області. Змагалися чинний чемпіон краю футбольний клуб «Мукачево» та володар Кубка області футбольний клуб «Авангард» (Свалява).
Минулого року ці команди вже сходилися у двобої за суперкубок Закарпаття, тоді перемогу святкували мукачівці. Цього ж року команда зі Сваляви вирішила відігратися і, як показали перші хвилини гри, шанси футболістів „Авангарду” отримати перемогу були кращими, ніж у їхніх суперників. Весь перший та частково другий тайми основна боротьба точилася поблизу воріт футбольного клубу „Мукачево”. Поодинокі атаки останніх, успіху не приносили. Гольові моменти час від часу створювали нападники „Авангарду”, але „пробити” надійний захист „Мукачева” їм все ж було не під силу. У другому таймі арбітр матчу неодноразово фіксував порушення, тому за грубу гру футболісти обох клубів були покарані „жовтими картками”.
Долю протистояння було визначено тільки у серії післяматчевих пенальтей. Перший удар гравця мукачівського клубу по воротам суперника був невдалим. Свалявські футболісти свого шансу не втратили − три влучні постріли поховали надію ФК „Мукачево” на перемогу. Кінцевий рахунок 3:2, і цьогорічними володарями суперкубку Закарпаття стали футболісти свалявського клубу „Авангард”.
Почесну місію − вручення перехідного суперкубку та медалей − виконали голова облдержадміністрації Олег Гаваші та голова федерації футболу Закарпатської області Михайло Ланьо. Окрім цих нагород, гравці команд отримали годинники та комплекти футбольної форми і м’ячі.
− Для нашого клубу ця гра була принциповою, адже, скоріше за все, в цьогорічному чемпіонаті області першу сходнику ми не отримаємо, тому команда була рішуче налаштована перемагати у боротьбі за суперкубок, − відзначив головний тренер ФК „Авангард” Олександр Рубані у післяматчевому інтерв’ю. − Ми виграли завдяки комбінаційній грі, хоча сили двох команд були майже однакові, − вважає тренер.
Наставники команд наголошували на тому, що проведенням другий рік поспіль подібних змагань підноситься на вищий щабель рівень футболу на Закарпатті. Також представники футбольних команд та численні вболівальники відзначають, що після кадрових змін у федерації футболу Закарпатської області, яку нині очолює депутат обласної ради Михайло Ланьо, футбольне життя краю значно активізувалося, повідомили Репортеру в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації.
+++
ЧМ-2010: Харьковская милиция готовится к встрече хорватских болельщиков
Vecherniy.kharkov.ua
25.09.08
В кассах стадиона «Металлист» уже приступили к продаже билетов на матч Украина —Хорватия отборочного турнира чемпионата мира по футболу-2010. Встреча двух сборных пройдет в Харькове 11 октября. Опасаясь горячего нрава хорватских фанов, правоохранители начнут дежурить на стадионе за день до матча.
Встреча такого уровня пройдет в Харькове впервые. Поэтому во вторник в Харьковской облгосадминистрации обсуждали подготовку к проведению этой встречи.
Уже известно, что сборную Хорватии, которая прилетит в наш город чартерным авиарейсом из Загреба накануне матча − 10 октября, разместят в гостинице «Аврора», часть делегации − в «Космополитене», болельщикам предложат отель «Харьков». Наша команда прибудет чартером из Киева в тот же день, но поздно вечером, ее поселят в гостинице «Чичиков».
Милиции поручено усилить охрану всех названных отелей. Кроме того, стадион «Металлист» будет взят под милицейскую охрану не за четыре часа до начала игры, как обычно, а еще утром 10 октября. Дело в том, что хорватские болельщики отличаются горячим нравом. На предыдущем отборочном матче хорватской сборной против команды Англии в Загребе, который хозяева разгромно проиграли − 1:4, группа хорватских болельщиков позволила себе расистские выкрики в адрес темнокожего игрока англичан Эмила Хески. А спустя девять дней в центре Загреба хорватские хулиганы с битами и бутылками избили болельщиков московского ЦСКА и пражской «Спарты».
На «Металлисте» хорватским болельщикам (их ожидается около двух тысяч) выделят два сектора на Южной трибуне − 16-й и 17-й. На соседнем 18-м и на новой «перемычке» между Южной и Восточной трибунами создадут так называемую буферную зону − на нее билеты продаваться не будут.
Не оставят без внимания и наших болельщиков. У входа на Северную трибуну, где традиционно собираются наши фаны, придется пройти через два милицейских кордона: болельщиков проверят на наличие пиротехники (во время недавнего матча Украина − Белоруссия во Львове на трибунах были баннеры со свастикой, зажигались фаеры, за что ФФУ ждет теперь солидный штраф).
В день матча с утра прекратится движение транспорта по пер. Власовскому и ул. Кремлевской − на стадион смогут проехать лишь автомобили со спецпропусками. Все ворота стадиона по его периметру будут открыты за два часа до начала игры. Продажа спиртных и слабоалкогольных напитков во время матча как на территории стадиона, так и в непосредственной близости от него, запрещена, подвыпивших или одурманенных другим зельем болельщиков попросту не пустят на стадион. На стадионе будут работать передвижные медицинские группы.
+++
Віце-президент UEFA спростував чутки про перенесення матчів Євро-2012
Liga.net
25.09.08
Перед тим, як буде прийнято остаточне рішення щодо проведення Євро-2012 в Україні і Польщі віце-президент UEFA Герхард Майєр Форфельдер спростував чутки про можливе перенесення матчів чемпіонату з України в Німеччину.
Як повідомляє «Deutsche Welee», за його словами, взагалі йдеться про відсторонення від проведення Євро-2012 будь-якої з двох країн. «Вони разом подавали заявку, тому критерії також повинні бути спільними», − зазначив Г. Форфельдер і додав, що жодного плану «Б» не існує.
Раніше президент UEFA Мішель Платіні неодноразово вказував на серйозні організаційні проблеми в Польщі і в Україні. Разом із тим українська і польська влада запевняють, що всі проекти до Євро-2012 будуть своєчасно завершені.
Нагадаємо, 25-26 вересня в Бордо відбудеться засідання Виконкому UEFA, на якому буде прийнято остаточне рішення щодо перспектив подальшої участі України і Польщі в підготовці і проведенні чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
+++
Черновецкий в очередной раз нагло обманул киевлян и нарушил Конституцию /Сергиенко/
Fraza.com.ua
25.09.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
После подорожания хлеба, которого Леонид Черновецкий в своих предвыборных лозунгах обещал не допустить, пришла очередь дорожать коммунальному транспорту, в частности метро, − заявил директор «Института города» Александр Сергиенко. Об этом «Фразе» сообщили в пресс-службе «ИГ».(…)
(…) Вместе, с тем, как отмечает эксперт, на президентскую прихоть − Мариинский дворец, Черновецкий выделяет почти 50 млн. грн., Верховный Суд Украины «покупается» за 48 млн. грн (в эту сумму обходится ремонт Кловского дворца), а на реконструкцию НСК «Олимпийский» из карманов киевлян мэр вытащил еще 300 млн. грн.(…)
+++
Интернет − негативные оценки
А судді хто?
Сергій Демешко
Panorama.pl.ua
25.09.08
Чемпіонат України серед команд 2-ї ліги (група «Б»).
10-й тур.
У минулому сезоні «Кремінь» також програв «Шахтареві» у Свердловську (2:3), а у Кременчуці команди розійшлися миром (0:0)
18 вересня. Свердловськ. 2000 глядачів. «Шахтар» − МФК «Кремінь» − 1:0 (1:0). Гол: Лукашов (32, з пенальті).
«Кремінь»: Чумак, Дичко (Гетьман, 46), Винник, Обревко, Фещенко, Курелех, Апришко (Сліпченко, 74), Тимченко (Кунєв, 46),
Гришин (Марченко, 86), Климов (Башаков, 80), Сутула.
«Кремінь» зазнав четвертої поспіль поразки, але цей програш у Свердловську з тих, за який не соромно. Намагаючись реабілітуватися за попередні невдачі, наша команда діяла на межі своїх можливостей і мала значну перевагу упродовж усього матчу.
Ще до пропущеного голу кременчужани організували дві небезпечні атаки. Спочатку Максим Сутула ледве не замкнув фланговий простріл Артема Гришина, а згодом Євген Апришко, пробивши з льоту, спрямував кулю поруч із хрестовиною. А на 32-й хвилині стався епізод, що, як з’ясувалося, і вирішив долю зустрічі. Арбітр із Донецька Нестеренко вбачив порушення там, де його не могло бути апріорі. У той момент, коли Сергій Винник вибивав м’яча головою з власного штрафного майданчика, гравець «Шахтаря», який знаходився перед Сергієм, впав на поле. Суддя, не вагаючись (таке враження, що чекав чогось подібного), зреагував на «підставу» і призначив пенальті.
А на початку 2-го тайму трапилася ще одна подія, що змусила вкотре замислитися про рівень суддівства в українському футболі. А якщо відвертіше, то про заангажованість наших суддів. На 47-й хвилині Василь Климов відпасував на Сутулу, і той, прийнявши м’яча на груди, другим дотиком поцілив у рамку воріт. Яким же було здивування гостей, коли арбітр замість того, щоб показати на центр поля, призначив штрафний у бік кременчуцької команди. Ніякого офсайду або гри рукою там не було, і тренерський штаб «Кременя» й досі ламає голову над тим, чим керувався суддя, приймаючи таке рішення. А на 60-й хвилині захисник «Шахтаря» збив того ж Сутулу, коли Максим вибігав «сам на сам» із воротарем. Подібне порушення, як відомо, трактується як фол останньої надії, і за нього гравець мав би отримати червону картку. Донецький же арбітр обмежився попередженням. Надалі, закривши «гірників» на їхній половині поля, підопічні Сергія Свистуна створили ще чимало нагод для взяття воріт, але тут уже за господарів зіграла наша хронічна «нереалізація».
Кременчуцький клуб надіслав відеозапис цієї гри до відповідної структури ПФЛ України. Ось тільки розгляд арбітражу в будь-якому випадку не додасть очок «Кременю». Хоча, поза сумнівом, таких суддів потрібно вчити, і бажано гривнею, щоб не кортіло кому.
10-й тур: «Сталь» − ФК «Полтава» -
2:2, «Титан» (А) − «Іллічівець-2» − 2:3, «Арсенал» − «Олком» − 2:3, «Олімпік» − «Шахтар-3» − 1:1, «Зірка» − ФК «Суми» − 1:0, «Дніпро-75» − «Титан» (Д) − 1:2, ПФК «Севастополь-2» − «Гірник-Спорт» − 0:0, «Металург-2» − «Гірник» − 0:2.
ФК «Явір» (Краснопілля) змінив місце базування і тепер перетворився на ФК «Суми» (Суми).
11-й тур (23.09): «Шахтар-3» − ПФК «Севастополь-2» − 4:2, «Олком» − «Шахтар» -
1:1, «Іллічівець-2» − «Арсенал» -
2:2, ФК «Полтава» − «Титан» (А) − 2:0, «Титан» (Д) − «Сталь» − 0:0, ФК «Суми» − «Дніпро-75» − 4:1, «Гірник» − «Зірка» − 0:0, «Гірник-Спорт» − «Металург-2» − 1:1.
Матч «Кремінь» − «Олімпік» відбувся в середу (24.09). Детально про цей матч − у наступному номері «КП».