Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Відбулося засідання №9 Дисциплінарного комітету ПЛ
Fpl.com.ua
24.09.08
21.09.08 р. на стадіоні «Чорноморець» м. Одеса під час матчу 8-го туру «ЕпіЦентр Чемпіонату України» «Чорноморець» − «Динамо», починаючи з 17-ої хвилини і протягом усього матчу вболівальники команди «Чорноморець» скандували образливі та нецензурні вислови на адресу арбітра, вболівальників команди «Динамо», принижуючи їхню честь та гідність. Також мало місце знущання над символікою ФК «Динамо» (розірвано, а потім спалено прапор клубу), періодично демонструвалися банери образливого змісту. У середині 2 тайму вболівальники ФК «Чорноморець» запалили понад 50 піротехнічних засобів. Враховуючи ці та інші прояви недисциплінованої поведінки, члени Дисциплінарного комітету ПРЕМ’ЄР-ЛІГИ визнали вказані дії як зневажливі і, у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ, зобов’язали ФК «Чорноморець» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 25.000 у.о. у гривневому еквіваленті.
За запалення вболівальниками ФК «Динамо» піротехнічних засобів у цьому ж матчі ДК ПЛ зобов’язав клуб перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 1.000 у.о. у гривневому еквіваленті.
За порушення громадського порядку на стадіоні «Україна» м. Львів 21.09.2008 р. під час матчу 8-го туру «ЕпіЦентр Чемпіонату України» «Карпати» − «Металіст» ДК ПЛ вирішив:
1. За масове запалення вболівальниками команди піротехнічних засобів зобов’язати ФК «Карпати» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 1.500 у.о. у гривневому еквіваленті.
2. За запалення вболівальниками команди піротехнічного засобу зобов’язати ФК «Металіст» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 200 у.о. у гривневому еквіваленті.
За порушення громадського порядку на стадіоні «Ворскла» м. Полтава 21.09.2008 р. під час матчу 8-го туру «ЕпіЦентр Чемпіонату України» «Ворскла» − «Дніпро» зобов’язати ФК «Дніпро» перерахувати обов’язковий грошовий внесок у сумі 2.000 у.о. у гривневому еквіваленті (за запалення вболівальниками команди піротехнічних засобів та хуліганські прояви після матчу).
+++
Про футбол» с Гливинским закончился
Terrikon.dn.ua
25.09.08
Как стало известно из конфиденциальных источников, в воскресенье, 28 сентября, на канале ICTV выйдет последний выпуск программы «Про футбол». Решение принято руководством телеканала на основании неудовлетворительно низкого рейтинга футбольной передачи в воскресный вечер. Сначала программа была сдвинута в сетке вещания глубоко за полночь, а теперь было принято решение снять ее с эфира. Вместе с тем, канал полностью не отказывается от спортивной программы, объявив конкурс новых идей и лиц.
«Про футбол» на ICTV «прожил» меньше семи месяцев. Первый выпуск с ведущим Александром Гливинским, который ранее возглавлял футбольный телевизионный проект «Гол!» на телеканале «Новый», вышел в начале марта. Не исключено, что достаточно успешный продюсер Александр Гливинский найдет новый телевизионный канал для футбольной программы. Среди возможных вариантов телеканал ТЕТ, принадлежащий президенту «Динамо» Игорю Суркису.
+++
Обленерго встигнуть підготуватися до Євро-2012
Liga.net
24.09.08
Усі обленерго шести міст, визначених для проведення Євро-2012, встигнуть виконати свої інвестиційні програми до початку європейської першості з футболу. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник Міністра палива та енергетики Володимир Лучніков.
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Лучніков зазначив, що Мінпаливенерго вже коректує інвестпрограми обленерго з підготовкою до Євро-2012. «Вже сьогодні на 2009 рік інвестпрограми суворо переорієнтуються під об'єкти, затверджені генпланом підготовки до змагань», − зазначив він.
За словами В. Лучнікова, в цей час Міністерство має в своєму розпорядженні перелік усіх об'єктів інфраструктури, які повинні бути побудовані, зокрема, аеропортів, готелів, стадіонів. Крім того, надходять уже заявки на відповідній потужності.
Водночас замміністра указав на те, що при підготовці до Євро-2012 Мінпаливенерго в основному розраховує на свої можливості, а також фінансові можливості енергокомпаній. Однак він не виключив залучення кредитів. «Я вважаю, що у нас є перспективи виконати ці плани за 3-4 роки, тим більше, що на 80 % плани футбольні збігаються з... планами перспективного розвитку наших обленерго», − указав В. Лучніков.
+++
Одесса получит бюджетное финансирование подготовки к Евро-2012 после окончательного решения УЕФА − Сергей Киселев
Reporter.com.ua
24.09.08
Строительство объектов для Евро-2012 в Одессе начнет финансироваться из госбюджета Украины, если УЕФА подтвердит 25 сентября проведение финальной части чемпионата в Украине и Польше, заявил руководитель пресс-службы Департамента по подготовке и проведению в Одессе финального турнира Чемпионата Евро-2012 Сергей Киселев.
Такое заявление он сделал «Репортеру».
«Когда мы завтра узнаем, что Украина участвует, − а все указывает на то, что так и будет, − пойдет финансирование из госбюджета. До сих пор строительство объектов в Одессе не финансировались из бюджета страны», − заявил Сергей Киселев.
Также он отметил, что будет Одесса основным или запасным городом для проведения финальной части чемпионата станет известно только за год до его проведения.
«Это делается для того, чтобы все города готовились равномерно и не было такого, что на подготовку одного города выделяется больше средств, а на подготовку другого меньше. Непосредственно перед чемпионатом и будет определено, какие города подготовятся лучше те и станут основными», − отметил руководитель пресс-службы.
По его словам, УЕФА 25 сентября будет принимать решение на основе уровня подготовки Национального стадиона в Киеве и ряда других объектов в столице Украины. «Даже если и есть в других городах объекты, которые могут вызвать недовольство УЕФА по текущему состоянию подготовки, то это не сыграет большой роли, так как еще есть время доделать», − подчеркнул Сергей Киселев.
+++
Листкевич: «Можем не успеть к 2012 году»
Афанасий Блум
Sport.com.ua
24.09.08
Поляки опасаются, что не успеют завершить строительство дорог к Евро.
Президент Польской футбольной ассоциации Михал Листкевич признался в интервью немецкой прессе, что у него есть опасения по поводу подготовки Евро-2012 в Польше. Как известно, завтра и послезавтра в Бордо УЕФА будет принимать решение о том, будут ли Польша и Украина готовы к проведению чемпионата Европы, и заявления Михала вряд ли прибавят им оптимизма.
«Если бы Евро проходил в 2016 году, у нас не было бы проблем с подготовкой к этому времени, − сказал Листкевич газете Die Zeit Online. − Но если смотреть реалистично, мы можем не успеть построить хорошие дороги к 2012 году. Если дела будут идти плохо, и у УЕФА будет другое предложение, придется его принять.
Дорожное сообщение представляет самую большую проблему, − продолжил поляк. − От Гданьска до Донецка более, чем полторы тысячи километров! Это не Австрия и Швейцария, где все рядом».
+++
Євро-2012: Чого чекати від нинішнього засідання виконкому УЄФА
Богдана Костюк
Radiosvoboda.org
25.09.08
Київ − Сьогодні у французькому місті Бордо виконком УЄФА вирішить, чи Україна й Польща збережуть право проводити Євро-2012. Обидві країни, попри недоліки, сподіваються, що так станеться.
Україна і Польща тиждень тому узгодили свої бізнес-плани підготовки до Євро-2012, серед яких і розбудова спортивної та туристичної інфраструктури, і модернізація та реконструкція транспортної галузі, і введення у дію нових та оновлених старих стадіонів.
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс нагадує, що в Дніпропетровську вже відкрили перший в Україні і Польщі стадіон із дванадцяти, які повинні прийняти Євро-2012. Натомість, за його словами, в Україні немає сьогодні, як то є в Варшаві в Польщі, аеропорту, який зможе прийняти за сучасними вимогами 10 мільйонів пасажирів на рік.
Керівник Федерації футболу Польщі Марек Лісткевич бачить в Україні і проблеми, і можливість повчитися. За його словами, в Україні головна проблема − якість транспортної інфраструктури, яку треба поліпшувати. Водночас він звертає увагу, що українці обіцяють «запустити» на розвиток туристичної галузі приватний капітал. «Вони мають у цьому гарний досвід, принаймні, найкращі футбольні арени зараз в Україні будують приватні інвестори. Ми ж покладаємось тут на державу, оскільки досвіду, подібного українському, у нас немає», − каже польський футбольний урядовець.
А міністр України у справах сім‘ї, молоді та спорту Юрій Павленко покладає надії і на спільний «ривок» державних і приватних інвесторів, і на ініціативу місцевих органів влади. Саме вони, каже міністр, фактично на сьогодні є лідерами і провідниками підготовки до Євро-2012: «Якщо ми візьмемо мерію чи Донецька, чи Дніпропетровська, чи Львова, чи навіть Києва, усі вони налаштовані і працюють на сто відсотків на підготовку і проведення «Євро».
Більшість українців ставиться до футболу як до національної гри, а до Євро-2012 − як до найбільшого європейського прориву, який Україні необхідно здійснити.
Так що і Україна, і Польща налаштовані оптимістично. А який настрій мають чиновники УЄФА, стане відомо за кілька годин.
+++
Заступник голови Спілки «PL.2012» Рафал Каплер: компетентність та послідовність дій є запорукою успіху в підготовці до Євро-2012
Юрій Банахевич
Ukrinform.ua
25.09.08
Під час нещодавнього перебування в Україні польської офіційної делегації на чолі з головою Ради Міністрів Польщі Дональдом Туском до Києва прибув значний «десант» топ-менеджерів, відповідальних за підготовку до Євро-2012 в РП. Під час ділової зустрічі представників Національного агентства України з питань підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року з польськими колегами зі Спілки «PL.2012» було прийнято ряд ключових рішень. Відтепер 11 спільних робочих груп на оперативному рівні координуватимуть свою діяльність на кожному напрямку підготовки до ЧЄ-2012. Про підготовку до футбольного єврофоруму в Польщі та українсько-польську співпрацю у цьому напрямку кореспонденту УКРІНФОРМу в ексклюзивному інтерв'ю розповів заступник голови Спілки «PL2012», керівник Національного центру спорту Польщі Рафал Каплер.
− Пане Каплер, як Ви оцінюєте результати попереднього звіту підготовки України та Польщі до Євро-2012, що був представлений у Ньоні?
− Передусім, це наш успіх і досягнення після піврічної важкої праці. Результати цього звіту не були для нас несподіванкою. І це є ключовою тезою, на якій я хочу наголосити. Спільна робота разом з містами і Спілкою «PL.2012» призвела до відображення у рапорті наших досягнень і прогресу в роботі. Думаю, що ці звіти мають на меті, насамперед, обговорення ризиків і рівня прогресу виконання робіт. В УЄФА мають бути впевнені у нашій змозі організувати чемпіонат Європи на високому рівні. У звітах відображений реальний стан виконання робіт, хоча є кілька пунктів, щодо яких ми дискутуватимемо з УЄФА. Це стосується робіт з подальшої мінімізації ризиків.
− Отже, Ви вважаєте, що не буде ухвалено жодних радикальних рішень на зустрічі в Бордо і на наступних подібних засіданнях?
− Не хочу оцінювати за УЄФА. Натомість, я передбачаю, і думаю, що ця позиція збігається з нашим спільним розумінням ЧЄ-2012, ключовими є два об'єкти − Олімпійський стадіон у Києві та Національний стадіон у Варшаві. Вважаю, що поки УЄФА не будуть переконані у відсутності серйозних загроз, пов'язаних з цими двома об'єктами, доти всілякі остаточні рішення триматимуться до кінця.
− Чи існує загроза затримки будівництва Національного стадіону у Варшаві? У польській пресі можна було прочитати, що спадкоємці власників земельних ділянок, придбаних ще перед Другою світовою війною, на яких має бути стадіон, вимагають значного фінансового відшкодування.
− Ну, насамперед, я відповім у загальному. В реалізації такого масштабного інвестиційного проекту, яким є спорудження Національного стадіону, завжди існує багато ризиків. Серед них є такі, якими можна управляти, а також й інші, на які важко впливати. Важливим є вміння реагувати на передбачувані виклики і знати, як діяти у непрогнозованих випадках. Це, наприклад, ризики з недотримання відповідного терміну будівництва, перевищення максимально допустимих витрат бюджету, чи грунтові проблеми. Якщо говорити про земельні ділянки, власники яких вимагають компенсаційних виплат, то це належить до контрольованих ризиків. Однак це не стосується території, на якій безпосередньо розміщуватиметься Національний стадіон, а скоріше ділянки на північ від нього, де споруджуватиметься «стадіон сіті» (паркінги, торгово-розважальні заклади − авт.). Тому у цьому випадку будівництву стадіону нічого не загрожує. Питання компенсаційних виплат власникам земельних ділянок вирішуватимуться в юридичному порядку, як і передбачено польським законодавством.
− Коли розпочнуться роботи з будівництва стадіону у Варшаві?
− Останнім часом ми здійснили дуже інтенсивну роботу, яка завершилася успішним проведенням конкурсу на перший етап будівництва стадіону − виконання грунтових робіт і забивання паль. Сам конкурс завершився на початку вересня, а зараз сплив час можливих протестів: жодна скарга не надійшла. На цей час тривають останні формальні процедури з підписання угоди, і сподіваємося, що згідно з графіком УЄФА, тобто до 10 жовтня, розпочнеться будівництво.
− Як ви оцінюєте стан будівництва стадіонів у інших містах Польщі?
− Ця тема мені близька, оскільки, як ви знаєте, я є координатором у Польщі з питань будівництва стадіонів. Я дуже задоволений робочим процесом у двох містах, які формуватимуть нові стандарти до Євро-2012 − у Гданську та Вроцлаві. Звичайно, у Польщі бракує досвіду з будівництва таких великих об'єктів, однак колективи, відповідальні за ці проекти, прекрасно реалізовують все згідно з затвердженим графіком.
− Чи це означає, що в Гданську і Вроцлаві спорудження об'єктів дещо випереджає графік будівництва?
− Не хочу це подавати в такому світлі. Усі вкладаються у графік і мають час на непередбачувані обставини. Натомість ці два міста гармонійно йдуть у ногу з графіком і, напевне, цього тижня отримають дозвіл на будівництво. Традиційно добре триває реконструкція стадіонів у Познані та Кракові. Тут і ми, і УЄФА не маємо сумнівів, що роботи завершаться згідно із запланованими термінами, тобто під кінець 2010 року. Маємо певні зміни, що стосується Хожова (місто з резервного списку − авт.). Зокрема, влада воєводства вирішила, що цей стадіон має бути ще кращим. Було прийнято рішення відмовитись від частини стіни і замінити її західну сторону залізобетонною конструкцією. А це, в свою чергу, передбачає зміщення кінцевого терміну здачі стадіону в експлуатацію ще на 10 місяців. Думаю, що це є свідченням раціонального вирішення, оскільки стадіон не будується на три тижні для проведення чемпіонату, а на кілька десятків років. Влада воєводства свідомо прийняла таке рішення, щоб мати кращий стадіон, ризикнувши пересуненням графіку виконання робіт.
− Краків та Хожув, як ми знаємо, є містами з резервного списку. Чи буде в них шанс потрапити до когорти головних міст? На Вашу думку, чи можливим є прийняття рішення щодо участі всіх шести польських міст в Євро-2012?
− Тут знову найголовнішим є рішення УЄФА, на якій кількості стадіонів будуть розіграні матчі. Ми діємо в такий спосіб, щоб усі міста були готові належним чином. Але якщо говорити абсолютно відверто, важко собі уявити рішення УЄФА щодо проведення футбольних поєдинків під час Євро-2012 на всіх 12-ти стадіонах. Таких ситуацій в історії проведення чемпіонатів ще не було. Натомість, під час підготовки до Євро-2004 у Португалії, була пропозиція провести поєдинки в 10-ти містах, але й тоді в УЄФА визнали, що це забагато. Для УЄФА це також додаткові витрати − на утримання штабів, перебування та проживання функціонерів УЄФА та гостей у кожному з цих міст. І виникає запитання, чи вони компенсуються доходами.
− Як Ви загалом оцінюєте українсько-польську співпрацю у контексті Євро-2012?
− Передусім я задоволений тим, що ця співпраця розпочинається на оперативному рівні. Досить важливими є декларації, що така база буде підготовлена. Перенесення співробітництва на рівень координаторів дає змогу краще зрозуміти потреби одне одного, підходи до окремих сфер, обмінюватися досвідом. Ми вчимося один у одного, і це дуже добре.
− Чи цю зустріч можна вважати першою практичною спробою налагодити контакт?
− Ну, першою, можливо, ні, оскільки ми й раніше співпрацювали, наприклад, у сфері будівництва стадіонів, у галузі безпеки чи медичного забезпечення. Натомість, сьогодні розроблено конкретний план дій у всіх напрямках.
− Розкажіть детальніше про власну роботу на посаді директора Національного центру спорту та координатора з питань будівництва стадіонів до Євро-2012.
− Моя робота у Спілці «PL.2012» пов'язана з управлінням проектами. На цей момент до моїх обов'язків добавлено також оперативне управління конкретним інвестиційним проектом − спорудження стадіону у Варшаві. Завданням Національного центру спорту (NCS) Польщі є створення спортивної споруди в столиці країни, яка не тільки слугуватиме ареною до Євро-2012, але й буде в майбутньому найкращим, прибутковим об'єктом, що виправдає своє створення. Національний стадіон, розрахований на 50 тис. місць, буде центром спорту та розваг Варшави, оскільки столиця Польщі на сьогодні не має такого об'єкту. Проект є досить складним і розгалуженим через те, що арена будуватиметься на базі старого стадіону «Х-ліття». Її створення буде знаковим успіхом Варшави і Польщі в цілому. А для мене особисто це особливо важливо, оскільки я народився і виріс у південній частині Праги (центральний район Варшави − авт.), де з вікна квартири моїх батьків було видно старий стадіон, виднітиме також і новий.
− Чи фонди ЄС допомагають в реалізації проектів до Євро-2012?
− Так склалося, що виділення коштів зі структурних фондів ЄС, а також проект Євро-2012 щасливо збіглися в часі, а значна сума коштів з програм Євросоюзу припаде саме на 2008-2013 роки. З одного боку, окрім стадіонів, які не фінансуються з бюджету ЄС, маємо гроші на розвиток інфраструктури − частину надасть ЄС у рамках інвестицій. З іншого боку, в контексті Євро-2012 це прекрасна мотивація, щоб усі ці проекти реалізовувати. Сьогодні Польща відбудовується із структурного занепаду, що тривав кілька десятків років. І ми переконані, що з одного боку фонди, а з іншого факт, що проводитиметься Євро-2012, допоможуть нам наздогнати втрачене за попередні десятиліття.
− Що, на Вашу думку, є найголовнішим у підготовці до Євро-2012?
− На мою думку, силою, що в кінцевому результаті визначатиме успіх у підготовці до Євро-2012, є дві речі. По-перше, це люди, які працюють над проектом і мають бути командою. Вони повинні бути компетентними для реалізації такого роду завдань. Відокремлення у Польщі Спілки «PL.2012» від політики, власне, й мало на меті залучення менеджерів, які зможуть вміло виконувати складні завдання.
− І другий чинник, який є дуже важливим − це послідовність. Інколи приймається визначений напрямок роботи і спосіб здійснення проекту, але в процесі його реалізації з'являється багато спокус, щоб відійти з цієї дороги. Часом організатори на місцях хочуть зробити щось по-своєму, вважаючи, що їхнє місто заслуговує на специфічний підхід до вирішення проблеми. Однак важливо, щоб існував цілісний образ, аби керувати проектом від початку до кінця без змін. Думаю, що особливо у співпраці з містами, це було нашим найбільшим успіхом, найдовшою дорогою, яку нам довелося пройти. Ми змогли перейти від регіонального, місцевого бачення до глобального розуміння справи. Не шість турнірів у шести містах, а один турнір у чотирьох чи шести містах. Власне, такою має бути відповідальність в реалізації такого роду проектів.