Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Троє представників Івано-Франківщини прийняли участь у польській «Онко-Олімпіаді»
Віталій Сабан
Kolomyya.org
23.09.08
З 5 по 7 вересня 2008 у столиці Польщі Варшаві відбулась «Онко-Олімпіада», організована для дітей, які вилікувалися від онкологічних захворювань, з метою популяризації спорту серед них, а також їх інтеграції в суспільстві.
Команда України, яка складалася з 19 учасників, що на 10 дітей більше, ніж минулого року, завоювала 13 медалей та зайняла перше командне місце в загальному заліку. До складу команди входили три представники Івано-Франківщини − Пилипів Юрій, Меленко Анна та Станкевич Ірина.
За день до відправлення юних олімпійців до Варшави, 3 вересня, у відділенні дитячої онкології ДУ «Національний інститут раку» Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука» організував свято проводів учасників Олімпіади. Місце проведення урочистостей вибрали не випадково, адже цей день став святковим не лише для тих, хто вирушав на боротьбу за медалями, але й для тих, хто веде більш важливу боротьбу − боротьбу зі страшною хворобою за своє життя!
У заході взяли участь представники ФФУ, визначні футболісти Володимир Мунтян та Владислав Ващук, які виразили всіляку підтримку дітям та сподівання, що з кожним роком кількість учасників таких Олімпіад з України буде зростати. Урочистості продовжили представник Національного олімпійського комітету, а саме Начальник управління Розвитку олімпійського руху Грабовецький Мирослав Михайлович. Голова комітету Сергій Назарович Бубка не зміг відвідати свято особисто, проте він написав листа учасникам Олімпіади, в якому зазначив, що ці діти − вже є переможцями, зважаючи на ті величезні труднощі, які вони подолали, та побажав, щоб Ігри стали для них яскравою подією і надією на нове життя. Вітальне слово прозвучало також і з вуст представника Комітету спорту інвалідів України Чаплигіної Алли Олександрівни. Після того як всі офіційні привітання були виголошені, Владислав Ващук та Володимир Мунтян вручили учасникам «Онко-Олімпіади» комплекти спортивної форми, діти, що лікуються у відділенні, теж не залишилися без подарунків від ФФУ. Потім Вадислав Ващук ще годину спілкувався з дітьми, роздаючи автографи та фотографуючись з усіма бажаючими.
Вранці 5 вересня українські олімпійці прибули до Варшави. Відпочивши після довгої дороги, вони були готові вийти на урочисте відкриття Олімпіади, а потім і взяти участь у різноманітних змаганнях, таких як футбол, настільний теніс, плавання, біг, стрибки та ін. Ігри проходили у веселій, дружній атмосфері, хоча не обходилося і без сліз переможених − все по-справжньому!
Крім змагань, діти отримали можливість поспілкуватися зі своїми однолітками з інших країн: у наших олімпійців склалися тісні стосунки з братською командою Росії, а українським дівчатам дуже сподобалося танцювати на дискотеці з турецькими хлопцями. Культурна програма, в рамках якої передбачалась екскурсія по Варшаві, залишила у дітей та їх батьків незабутні враження на все життя.
8 вересня на Центральному залізничному вокзалі Києва переможців з квітами зустрічали представники асоціації «Soleterre» та Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука». Щасливі діти виходили з вагону, співаючи пісні про Україну та заражаючи своїм чудовим настроєм всіх оточуючих.
До складу команди України входять: Батрак Микола, Безерова Надія, Беляєва Анастасія, Беляєв Євгеній, Горяна Юрій, Дмитренко Максим, Зорькіна Зоя, Іващенко Ірина, Марчак Марина, Меленко Анна, Сидоренко Лілія, Сілонов Євген, Станкевич Ірина, Кончаковська Марина, Пилипів Юрій, Пожарська Ангеліна, Трофов Максим, Цимбалюк Андрій, Шевчук Ганна.
+++
Продажу пива и слабоалкогольных напитков намерены ограничить
Liga.net
23.09.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
С целью усиления безопасности дорожного движения, улучшения физического и психического здоровья граждан, а также приближения норм законодательства к европейским стандартам в связи с проведением в Украине финальной части Чемпионата Европы 2012 года по футболу народные депутаты Украины предлагают ограничить продажу и потребление в Украине пива, алкогольных и слабоалкогольных напитков. Об этом свидетельствует проект закона «О государственном регулировании производства и обращения спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий» (относительно ограничения продажи пива, алкогольных и слабоалкогольных напитков) N2735, зарегистрированного в парламенте 16 сентября. (…)
+++
БЮТ виступає за домовленості у парламенті «у будь-якому форматі» − І.Кириленко
УНІАН
23.09.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
БЮТ виступає за домовленості у парламенті «у будь-якому форматі».
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив на засіданні парламенту лідер фракції БЮТ Іван КИРИЛЕНКО.(…)
(…)І.КИРИЛЕНКО підкреслив, що «з усіх кутків нині підбурюють відставку уряду і комусь таке дуже хочеться, щоб країна остаточно впала в кому». Він наголосив, що на сьогодні не потрібен ні бюджет, ні Євро-2012, ні реформи декому із представників влади, а потрібна «нова бойня у вигляді дострокових виборів». (…)
+++
Віктор Безсмертний: «Кіровоградщина працює на збірну»
Ffu.org.ua
23.09.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Кіровоградської обласної федерації футболу (КОФФ) Віктором Безсмертним.
− Вікторе Анатолійовичу, яким нині є футбольне господарство вашої області?
− Наразі Кіровоградщина представлена в професійному футболі двома клубами: у першій лізі грає ПФК «Олександрія», у другій − «Зірка» (Кіровоград). Двоє наших представників виступають в аматорській першості України − «Аметист» (Олександрія) й «Олімпік» (Кіровоград). У змаганнях дитячо-юнацької футбольної ліги область представляли ДЮФК «Аметист» і кіровоградська ДЮСШ-2. А у ветеранській першості честь Кіровоградщини захищає «Хлібодар» з обласного центру.
Обласна першість серед аматорських команд на призи страхової компанії «Княжа» проходить у двох групах за схемою «весна-осінь». Першу групу складають 10 найкращих колективів. Команди другої групи розподілені за територіальним принципом − сім у східній підгрупі, шість − у західній. За право вибороти Кубок Кіровоградщини, який проходить під егідою газети «Кіровоградська правда», у нинішньому сезоні боролися 16 клубів. Ветерани щороку розігрують Меморіал Кравченка, що ним опікується тижневик «Спортревю». Близько 40 команд беруть участь у дитячо-юнацькій першості, що проходить у двох групах. З цього сезону перша група − міські колективи − гратимуть по трьох вікових категоріях: 1992, 1993-94 і 1995-96 роки народження. Друга група, що в ній виступають сільські команди, розігруватиме першість у двох категоріях − 1994-95 і 1996-97 рр.
Взимку в наших усюдах дуже популярні міні-футбол і футзал. У футзальному «Кубку Зірок» беруть участь як професіонали, так і аматори. Для останніх регулярно проводяться чемпіонати й кубки в трьох категоріях − загальна, ветерані та діти. В кожному з цих турнірів беруть участь від 20 до 30 команд.
− А як ви оціните футбольну інфраструктуру й справи з підготовкою резерву?
У нас зареєстровано шість дитячо-юнацьких футбольних клубів − олександрійські «Аметист» і «Кристал», кіровоградський «Олімпік», світловодський «Динамо-Олімп», «Універсал» із Новомиргорода й знам’янський «Локомотив». Троє наставників мають звання «Заслужений тренер України» − Вадим Бандар, Юрій Махно та Анатолій Андрєєв. П’ятеро отримали міжнародну ліцензію PRO, а ще 24 фахівці успішно пройшли ліцензування ФФУ на інші категорії.
Дві найкращі арени області − стадіони «Зірка» та «Ніка», що на них виступають відповідно клуби Кіровограда й Олександрії. Реконструйовано стадіони у Гайвороні, Новоархангельську та Долинській. Однак брак арен все ж відчувається. Недостатньо тренувальних полів, а полів із штучним покриттям немає взагалі. Проте навіть за таких умов Кіровоградщина виховала трьох гравців для національної збірної України − Андрія П’ятова, Андрія Русола й Сергія Назаренка. А в тренерському штабі першої команди країни працюють одразу троє моїх земляків − Михайло Михайлов, Володимир Веремєєв і Вадим Євтушенко.
− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи допомагають їй органи влади, ФФУ?
− Головною статтею прибутку нашої громадської організації є внески команд. Останні два роки фінансову допомогу надає обласне Управління у справах сім’ї, молоді та спорту − зокрема, на оплату арбітражу в обласній першості. ФФУ допомагає й оргтехнікою, і транспортом і фінансами. Просто неоціненною є методична підтримка федерації.
− Чи існує в області програма розвитку футболу?
− Її було розроблено на 2003-2008 роки, але до кінця реалізувати не вдалося. Проблема стара, як світ − брак коштів.
− Чи змінюється ставлення представників обласної влади до проблем шанувальників футболу залежно від їхніх політичних уподобань?
− Я б сказав, що все залежить від того, наскільки людина любить футбол. Партійна приналежність тут ні до чого. Скажімо, нинішній губернатор області Василь Моцний дуже багато зробив для розвитку спортивної інфраструктури. Є палкі прихильники гри мільйонів і в керівництві районів та міст області.
− Чи має обласна федерація плани стосовно участі у підготовці до Євро-2012?
− Так, у зв’язку з проведенням в Україні цього грандіозного форуму на Кіровоградщині заплановано реконструкцію кількох стадіонів, зокрема, в Новоукраїнському, Бобринецькому й Новгородському районах. В Кіровограді, неподалік від стадіону «Зірка», має згодом вирости Будинок футболу. Тож − очікуватимемо новосілля!..
+++
Нинішній стан ІТ-інфраструктури у більшості українських готелів високої класності не відповідає нормам УЄФА
Валерій Івасків
Укрінформ
23.09.08
Згідно з держстандартами України, номери чотири− і п'ятизіркових готелів повинні мати доступ до Інтернету, а також бізнес-центри, де також має бути обладнана зона для доступу в Інтернет. А нинішній стан інформаційно-комунікаційної інфраструктури у більшості українських готелів високої класності не відповідає нормам УЄФА. Про це заявила сьогодні на конференції «Реконструкція інформаційно-комунікаційної інфраструктури готелів України у світлі підготовки до Євро-2012» начальник відділу спортивної інфраструктури і туризму Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Ольга Михайличенко.
За її словами, наприклад, у готелях Києва і Київської області нині є в наявності 661 номер категорії «п'ять зірок», 1269 номерів категорії «чотири зірки». При цьому вимогами УЄФА передбачено, що повинно бути 3740 номерів категорії «п'ять зірок» і 4250 номерів категорії «чотири зірки». «Разом з тим, згідно із заявками приватних інвесторів, вони обіцяють «побудувати до проведення футбольного фіналу Євро-2012 готельні комплекси з наявністю в них 7461 номера категорії «п'ять зірок», 7041 номер категорії «чотири зірки». Будемо сподіватися, що ці плани будуть реалізовані, і тоді ми з горою перекриємо встановлені нормативи УЄФА за наявністю номерів цих класів», − сказала Михайличенко.
Ольга Михайличенко також повідомила, що в інших містах України справа з відповідними готельними номерами ще гірше. «Наприклад, у Львові сьогодні налічується 370 «п'ятизіркових» номерів і 279 «чотиризіркових» номерів. Власті міста і інвестори мають намір побудувати готелі, де будуть 2399 апартаментів категорії «п'ять зірок» і 2322 апартаменти «чотири зірки». Причому, у цьому місті буде вестися будівництво переважно невеликих готельних комплексів навіть місткістю тільки 5-10 номерів. Тобто потрібно побудувати багато готелів».
Що стосується ситуації з наявністю готельних номерів високої класності у Дніпропетровську і області, то, за інформацією начальника відділу спортивної інфраструктури і туризму агентства, вона нині дуже незадовільна: «у місті немає жодного п'ятизіркового готелю і тільки 14 номерів категорії «чотири зірки». Планується побудувати комплекси з наявністю 2914 «п'ятизіркових» номерів, 2318 «чотиризіркових» номерів.
За інформацією Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, Донецьк сьогодні має один п'ятизірковий готель «Донбас Палас» з 129-а номерами, а очікується, що до 2012 року тут побудують готелі, які матимуть 666 номерів «п'ятизіркового» класу і 1102 «чотиризіркових» апартаменти.
Одеса взагалі не має «п'ятизіркових» готельних номерів. Планується, що до 2012 року місто матиме готельні комплекси, що налічують, загалом, 2554 номери класу «п'ять зірок» і 2546 номерів класу «чотири зірки».
«А Харків взагалі не має номерів категорії «чотири зірки». Чекаємо, що у Харкові буде 796 номерів категорії «п'ять зірок» і 2244 номери категорії «чотири зірки». Для обслуговування гостей і учасників Євро-2012 планується залучити можливості сусідньої Полтавської області. Тобто для цих цілей також будуть залучатися й інші міста України, наприклад, Запоріжжя, Маріуполь, Бердянськ, деякі інші міста країни», − підкреслила Ольга Михайличенко.
Начальник відділу спортивної інфраструктури і туризму Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Ольга Михайличенко стверджує, що «для повного забезпечення норм і вимог УЄФА щодо наявності певної кількості номерів високої класності в Україні вже ведеться будівництво до 80% з наміченої кількості готельних об'єктів. Тобто, надалі потрібно відповідно оформити, «начинити» ці готелі інформаційно-комунікаційною інфраструктурою. Це дуже копітка і відповідальна робота».
+++
Німеччина не претендує на проведення фіналу футбольного Євро-2012 − Німецький футбольний союз
Ганна Снігур-Грабовська
Укрінформ
23.09.08
Німеччина не претендує на проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. Про це в інтерв'ю інформагентству DPA заявив генеральний секретар Німецького футбольного союзу (DFB) Вольфганг Нірзбах (Wolfgang Niersbach), повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу у ФРН.
«Ця тема не грає для DFB жодної ролі, − підкреслив генсек Німецького футбольного союзу. − Ми поважаємо вибір УЄФА і повністю підтримуємо країни, які готуються прийняти Євро-2012».
Вольфганг Нірзбах вкотре підтвердив, що DFB не отримував від УЄФА жодного запиту щодо можливого проведення Євро-2012 на території Німеччини.
На засіданні Виконкому УЄФА у Бордо (Франція) 25-26 вересня розглядатиметься питання підготовки України та Польщі до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.
+++
Интернет − негативные оценки
Олег Лисогор: «Евро-2012 − грандиозное событие для страны, но для других видов спорта − это будет кризис!»
Максим Оленский
Pik.org.ua
23.09.08
Самый титулованный из ныне выступающих украинских пловцов броварчанин Олег Лисогор рассказал «ПіК України» о причинах неудовлетворительного выступления нашей сборной на Олимпиаде-2008.
Самый титулованный из ныне выступающих украинских пловцов броварчанин Олег Лисогор по традиции не смог раскрыть свой потенциал на Олимпийских Играх. Рекордсмен мира и Европы в брассе остановился в Пекине в шаге от финального заплыва на 100 метров, заняв в итоге 9 позицию. Лучшим же украинским достижением в Поднебесной стало 7-е место коллеги Лисогора Игоря Борисика. Таким образом, уход из спорта нашей «золотой рыбки» четырехкратной олимпийской чемпионки Яны Клочковой оголил все слабые места украинского плавания.
Олег, Игры в Пекине − уже третья ваша Олимпиада. Чем Китай по-настоящему удивил, и что стало откровенным разочарованием для вас по сравнению с соревнованиями в Афинах и Сиднее?
Разочарований никаких не было ни на секундочку. Отношение китайцев, организация, проведение турнира, сами спортивные сооружения плюс природа, не берем во внимание ту духоту, которая была в Пекине − это легкий минус, но на фоне всего он смазывался и был не таким заметным, − все понравилось! Только положительные эмоции, только заряд энергии! Другой разговор, что может, чуть-чуть не получилось реализовать тот заряд энергии на своей дистанции, но, тем не менее, среди пловцов у меня получился третий результат − у меня девятое место и, наверное, на фоне всех я, как возрастной спортсмен, выступил достаточно уверенно, достаточно хорошо.
В этот раз вы снова не смогли привезти домой олимпийскую медаль. Что у вас не складывается на Олимпиадах, может проблема в области психологии?
Ответить на этот вопрос однозначно не могу. Анализ моих выступлений сделаем обязательно. Но сказать, что я плохо выступил в Пекине − тоже нельзя. Каждое мое выступление было достаточно высоким.
На Олимпиаде-2008 украинские пловцы не выиграли ни одной медали, а лучшим результатом − стало 7 место Игоря Борисика. Можно утверждать, что это был провал для Украины?
На самом деле, нельзя обидеть спортсменов и сказать, что это были провальные выступления. Слово «провал» можно отнести ко всем, кто имеет отношение к плаванию, от руководства федерации и уже заканчивая самими пловцами. Но когда спортсмен осознает, что он делает для результата все, от начала и до конца, и появляются нюансы, которых он не в силе преодолеть, а ему еще и не помогают, то тогда это не прибавляет оптимизма.
То есть были просчеты в подготовке к Олимпиаде?
Так тоже нельзя сказать. Наше руководство старалось справляться со всеми проблемами. На мой взгляд, просто не было взаимоотношений «руководство − спортсмены». Взять во внимание хотя бы тот момент, что мы поехали акклиматизироваться во Владивосток перед Пекином, потом еще раз акклиматизировались уже в самом Китае. Плюс подготовку перед Владивостоком мы проводили в Евпатории, где достаточно хорошая база с хорошим бассейном. Мы провели там больше двух месяцев. Но олимпийские соревнования должны были проходить в закрытом бассейне, а мы готовились в открытом. Для пловцов, говоря на простом языке, это очень тяжелый переход. И вот таких нюансов можно искать и искать. То есть если мы, пловцы, где-то и не доработали там несколько километров, то это ничего по сравнению с тем, что не было сделано нашими чиновниками.
Значит, к пожеланиям пловцов спортивное руководство страны просто не прислушивалось?
Да, не было контакта. Была односторонняя работа. Нас ставили перед фактом и рассказывали, что при подготовке работал научно-исследовательский институт, что они как взрослые люди, как функционеры, как руководители, уверены в том, что они делают. С психологической точки зрения вопросы ставились так, что мы как бы соглашались с этим всем, идя у них на поводу что ли.
Была также информация, что вы до последнего момента не знали, в каких костюмах будете выходить на старт? Что же на самом деле было с амуницией?
У нас был контракт с одной из итальянских компаний, но она не справилась с техническим прогрессом и не смогла подготовить к Олимпиаде достойную форму. Но при этом была другая форма, другой известной компании, в которой практически все медалисты и стояли на подиуме. Тут не нужно было ничего говорить, нужно было просто увидеть, понять и взять на вооружение. Но спортсмены ведь не подписывали личные контракты с производителем. Договор подписывала федерация. Она отвечала за амуницию! И вот после того, как спортсмены сделали свой однозначный выбор, что нужны костюмы именно той второй фирмы, и федерация не смогла их предоставить, то, как дальше можно было работать и о чем сейчас говорить?!
На голубых дорожках Пекина самой главной звездой стал американец Майкл Фелпс. Что скажете о его феномене?
Я думаю, что такие люди с небольшими отклонениями, о чем пишут много в Интернете, действительно заслуживают прозвища «человек из космоса»! Мне остается только присоединиться к этому мнению. А вообще лично мне не понятно, как можно за неделю, за восемь дней, сделать более сорока стартов! И все они ведь были на высоком уровне, и все − с золотыми медалями, и только один мировой рекорд там не получился. Это фантастика конечно! Талант!
Бытует мнение, что Фелпс просто идет впереди антидопингового агентства ВАДА. Как вы считаете, такие фантастические результаты можно демонстрировать без запрещенной фармакологии?
Я ничего по этому поводу не могу сказать, не могу обвинять. Но организаторы Олимпиады в Пекине пообещали, что будут целых восемь лет хранить все допинг-пробы, поэтому если что-то Фелпс и принимал, об этом сразу узнают все и его феноменальные результаты будут аннулированы.
Китай уверенно выиграл Олимпиаду. Местные спортсмены, по-вашему, действительно на голову сильнее были своих соперников или там тоже не все чисто?
Ну, во-первых, дома и стены помогают! А во-вторых, в тех видах спорта, где не было голов, очков и секунд, там, на мой взгляд, было предвзятое судейство с субъективными оценками.
Какая атмосфера была внутри всей украинской сборной? Чувствовали поддержку представителей других видов?
Атмосфера была очень дружная. Общались со всеми спортсменами. Старались поддерживать. Единственное, были определенные трудности, когда чтобы попасть на те или иные соревнования, нужно было заранее заказывать билеты. А вообще, этот дом в олимпийской деревне, где все мы жили, позволял видеться со всеми спортсменами.
Украина привезла из Пекина рекордное количество медалей. Вы согласны с мнением, что 27 выигранных наград − это не «благодаря», а «вопреки» стараниям наших спортивных функционеров?
Я согласен! Уже не первый год я говорю, что после каждого удачного чемпионата мира или Европы мы возвращаемся и говорим «фух» − есть медаль! Это не потому что «сделано, сделано, сделано», а наоборот «не сделано, не сделано, не сделано», но вопреки этому мы все равно поднялись на подиум!
Если государство, наконец, не повернется к спорту и спортсменам, не будет строить новые арены, не будет забирать в секции детей с улицы, что вообще ожидает Украины в дальнейшем? Ведь на кураже, который был в Пекине, постоянно не выедешь…
Давайте подождем окончательного решения по Евро-2012. Конечно, это грандиозное событие для страны. Конечно, это развитие, конечно, это нечто невероятное для имиджа Украины, но, увы, для всех остальных видов спорта это будет кризис!
Чтобы вы посоветовали нашим спортивным чиновникам?
Не топтаться на месте, а шагать навстречу друг другу. Если спортсмен приходит в кабинет, то чиновник не должен отодвигаться на стуле еще дальше от стола, а должен встать и идти ему на встречу. Потому что спортсмен знает, что ему нужно, знает, почему он пришел в комитет, и знает, что нужно сделать, для того, чтобы было лучше и ему самому и тому же чиновнику!
Ми увидим вас в Лондоне на следующей Олимпиаде?
Время покажет! Пока я отдыхаю.