Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Микола Желєзний: «Сумщина вміє працювати»
Ffu.org.ua
22.09.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Федерації футболу Сумщини (ФФС) Миколою Желєзним.
− Миколо Івановичу, у якому стані перебуває футбол Сумщини? Що робить обласна федерація задля розвитку, популяризації гри?
− З урахуванням складної економічної ситуації, коли навіть утримання сільської футбольної команди стає непростою справою, вважаю, що ФФС, яка об’єднує 15 міських та районних федерацій регіону, вдалося не допустити занепаду футболу, а у чомусь і зробити крок вперед.
На сьогодні в області активно займаються футболом близько 35 тисяч жителів. З них 6630 − це чоловіки, 200 − дівчата, 25320 − діти та юнаки, 2190 − ветерани, 400 − особи з вадами зору, слуху, наслідками хвороби ДЦП. Усім їм надана можливість брати участь у різноманітних змаганнях − як під егідою ФФС, так і за сприяння місцевих федерацій.
Ми традиційно проводимо чемпіонат та Кубок області, в яких беруть участь 32 команди, а також організовуємо матч за обласний Суперкубок. Окрім того, в календарі змагань ФФС значаться Різдвяний турнір для 13-річних юнаків (20 команд), зимовий чемпіонат області (10 команд), змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч» у трьох вікових категоріях (1697 команд), першість ДЮФЛ в чотирьох категоріях (60 команд), чемпіонат області серед ветеранів (12 команд), турніри пам’яті президента Федерації футболу Конотопа Володимира Волкогона, учасників Великої вітчизняної війни Олександра Никонця та Анатолія Морозова, турнір ветеранів на Кубок майстра спорту Сергія Страшненка, юнацький турнір «Золота осінь», турнір ветеранів збірних Сумської, Полтавської, Чернігівської та Бєлгородської областей, присвячений Дню Незалежності України, Кубок Президента України…
До того ж в кожному районі і місті Сумщини проводяться власні чемпіонати, розіграші кубків та інші турніри, що дають змогу в повній мірі долучити людей до футболу.
− Така кількість гравців передбачає наявність відповідної кількості стадіонів…
− На сьогодні в області нараховується 28 паспортизованих арен, на 7 з яких встановлені індивідуальні пластикові сидіння загальною кількістю 36 471 штук. За 2004-2008 роки побудовано 31 міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям (18 − розміром 15х24 метри, 13 − 24х42), ще 4 майданчики в 2007 році були повністю підготовлені до вкладання такого покриття. Щодо паспортизованих футбольних полів, то їх на Сумщині − 253, плюс 849 спортивних майданчиків.
На жаль, за такої, здавалося б, великої кількості об’єктів для гри у футбол, їх якість в різних містах і районах області − різна. Відмінний стан футбольної інфраструктури маємо у Сумах, Конотопі, Охтирці, а ось в Середино-Буді, Ямполі, Глухові, Путивлі, Бурині та Великій Писарівці він заслуговує незадовільної оцінки.
− А як справи з підготовкою резерву?
− Маємо одну СДЮШОР «Зміна», а також 23 футбольні відділення в комплексні ДЮСШ, в шести з яких є групи, де займаються дівчата. Навчають футболу в області 405 тренерів, але тільки 21 з них мають ліцензії. Незважаючи на те, що ФФС проводить триденні тренерські курси, більшість спеціалістів потребують підвищення кваліфікації. Та й умови, за яких наставники готують своїх вихованців, в нас здебільшого невдосконалені.
− За рахунок яких надходжень забезпечується робота обласної федерації? Чи допомагають вам органи влади?
-− Наша федерація існує за рахунок вступних, членських та заявочних внесків, а також підтримки обласного Управління у справах молоді та спорту, яке, відповідно з укладеною з ФФС угодою, щорічно виділяє кошти на проведення запланованих нами заходів. Скажімо, на 2008 рік ця сума становила 110 тисяч гривень.
Також значна допомога в останні роки надходить з боку Федерації футболу України. Завдяки наданим нею коштам в області побудовано 12 міні-футбольних майданчиків, отримано більше 208 тисяч зошитів для використання їх учнями під час проведення уроку футболу, 1335 підручників для вчителів фізкультури, близько 20 тисяч футбольних м’ячів, придбано легковий автомобіль. Окрім того, ФФУ перерахувала близько 150 тисяч гривень на статутну діяльність та допомогу ДЮСШ області, в тому числі близько 27 тисяч − у поточному році. Варто відзначити і ту методичну допомогу, яка надається футболу Сумщини усіма комітетами, відділами та безпосередньо керівництвом ФФУ.
− Як би Ви охарактеризували атмосферу в очолюваному вами господарстві, чи можна назвати її творчою?
− Взаємини між членами нашої федерації дружні, в більшості моментів футбольної діяльності нам завжди вдається знайти спільну мову. У разі ж виникнення якихось непорозумінь у вирішенні тих чи інших питань згода досягається демократичним шляхом, за столом переговорів, в рамках статутних та регламентних вимог.
− Які проблеми в роботі ФФС сьогодні є найбільш актуальними?
− Деяких з них я вже торкався. Йдеться про нестачу досвідчених тренерів, якісних полів (на Сумщині, зокрема, досі немає жодного стандартного поля зі штучним покриттям) та міні-футбольних майданчиків. Мінмолодьспорту досі не надало нам штучне покриття для чотирьох полів, збудованих ще в 2007 році. Також недостатньою є й кількість встановлених на стадіонах пластикових сидінь, якими, згідно з Програмою розвитку футболу, у 2004-2008 роках мають бути оснащені стадіони усіх міст та районних центрів. Нагальним для регіону залишається й питання будівництва стадіону для змагань з пляжного футболу.
Та, мабуть, найголовнішою проблемою для Сумщини є зменшення кількості дітей, які займаються футболом. Це − наслідок складної демографічної ситуації в регіоні. Якою б гарною не була інфраструктура, вона рано чи пізно буде зруйнована, якщо на стадіоні не буде кому грати у футбол.
− Говорячи про злободенні проблеми, ви обминули ситуацію зі стадіоном «Ювілейний», утримання якого останнім часом стало головним болем не тільки для його господаря − ВАТ «Спартак», але й для обласної влади…
− «Ювілейний» − то окрема історія, і вона, на жаль, поки що дуже сумна. Маючи один з найкращих стадіонів в Україні, ми із великими складнощами знаходимо йому застосування, а відтак − і гроші на утримання. І хоча ВАТ «Спартак» на чолі з його керівником Сергієм Неліним робить все можливе для використання і збереження спортивної споруди, ситуація залишається складною. Адже коштів від тих заходів, які сьогодні проводяться на цій арені (Всеукраїнський фестиваль духової музики «Сурми Конституції», концерти відомих співаків тощо), та плати за здачу в оренду приміщень для повноцінного утримання стадіону недостатньо. Зараз конче необхідно завершити опоряджувальні роботи металевих конструкцій, які поступово руйнуються, а для цього треба до 10 мільйонів гривень.
Частково виправити ситуацію дозволяє оренда стадіону для потреб ФК «Харків», який тимчасово проводить на «Ювілейному» домашні матчі Прем’єр-ліги. Однак остаточно подолати цю проблему можна лише тоді, коли красень-стадіон стане по-справжньому домашнім для місцевої команди, яка ставитиме перед собою дійсно серйозні завдання. У такому разі можна було б говорити і про подальшу розбудову інфраструктури «Ювілейного» (будівництво поблизу нього тренувальних полів, під’їзних шляхів, автостоянок, кас і т.д.).
− Ви згадали про діючу в області програму розвитку футболу. Розкажіть, будь-ласка, про неї детальніше.
− Вона охоплює 2003-2008 роки, охоплюючи такі аспекти роботи, як управління футболом, дитячо-юнацький, масовий, професіональний футбол, підготовка кадрів, система забезпечення тощо.
На жаль, в силу різних причин, і насамперед − фінансових, частка завдань, виписаних у програмі, на Сумщині не виконується. Це, як я казав, стосується облаштування стадіонів пластиковими сидіннями, будівництва тренувальних полів біля стадіону «Ювілейний», створення навчально-тренувального центру для дітей та юнацтва…
Оскільки термін дії даного документу завершується, вважаю, депутатам треба повернутися до розгляду питання щодо його виконання та прийняття програми розвитку футболу на 2009-2012 роки.
− Як би Ви оцінили інтерес до футболу на Сумщині з боку вболівальників?
− Він величезний. Найкращим підтвердженням цього був вщерть заповнений «Ювілейний» (а це 25 тисяч глядачів!) на матчах середняка першої ліги сумського «Спартака» у сезонах 2003-2005 років. За кількістю вболівальників на цих іграх арена неодноразово встановлювала рекорди відвідуваності навіть серед стадіонів, де проходили матчі вищої ліги. Це ж стосується й інших міст та сіл області, де навіть поєдинок на першість району збирає велику аудиторію.
Сумчани люблять футбол, і вони можуть пишатися його вихованцями, найвідомішими з яких є, безперечно, Михайло Фоменко та Олег Гусєв. Обоє, до речі, свій шлях у великий футбол починали в сільських командах.
− Яким чином пропагується футбол в області?
− У першу чергу − проведенням великої кількості різноманітних турнірів, а також − у ЗМІ. Велику увагу висвітленню футбольних подій приділяють газети «Сумщина», «Панорама», «Ваш шанс», «Данкор», «Суми і сумчани», а також обласна держтелерадіокомпанія та ТРК «Відікон», з якими ФФС має тісні стосунки. На місцях про події у футбольному житті розповідають районні видання. Взагалі, гасло федерації звучить так: «Жодного дня без футболу!», і ми у своїй роботі намагаємося втілювати ці слова у життя.
− Насамкінець − запитання, без якого сьогодні не обійтися: про підготовку області до проведення в Україні Євро-2012…
− На базі головного управління економіки облдержадміністрації створений штаб, який займається підготовкою до майбутньої європейської першості. Щойно в Міністерстві економіки, ФФУ та Агентстві з питань підготовки та проведення в Україні Євро-2012 затверджено відповідну регіональну програму, до якої увійшли два пункти. Перший − побудова автодороги та створення при ній необхідної інфраструктури на ділянці Кіпті − Бачівськ міжнародної автомагістралі Київ − Москва. Другий − розбудова ресторанно-готельної інфраструктури у напрямках Києва та Харкова з урахуванням культурно-туристичних вимог.
Окрім того, область самостійно бере на себе зобов’язання привести до відповідних вимог ФФУ та УЄФА інфраструктури аеропорту «Суми», а також, за окремими обласними програмами, − спортивних споруд, в тому числі і стадіонів. Також в рамках підготовки до Євро-2012 триває облаштування прикордонних переходів, митниць, встановлення на в’їзних шляхах до області банерів з відображенням туристично-культурних маршрутів, будівництво і введення в дію нових готелів…
+++
Низку заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу розробила обласна служба зайнятості Миколаївщини
Алла Мірошниченко
Укрінформ
22.09.08
Обласна служба зайнятості Миколаївщини розробила низку заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу та включила їх до Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2008-2009 роки.
Зокрема директор ОЦЗ Микола Ворона зазначив, що заходами передбачено проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи з метою підвищення інформованості громадськості про об’єкти будівництва та реконструкції для проведення чемпіонату. Крім того, визначатимуться потреби в працівниках для зведення й обслуговування цих об’єктів та участь в громадських роботах, створюватиметься банк даних громадян, які бажають працювати на новостворених робочих місцях при підготовці та проведенні чемпіонату. При необхідності обласний центр зайнятості забезпечить підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації претендентів на ці роботи, а також допоможе з розробкою окремої програми для працевлаштування громадян з обмеженими фізичними можливостями та інші.
Між підприємствами-роботодавцями, які будуть задіяні на об’єктах інфраструктури чемпіонату, та організаторами процесу − обласним центром зайнятості, головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, службою автомобільних доріг у Миколаївський області та КП „Міжнародний аеропорт Миколаїв”, підписано угоду про співпрацю.
+++
Через неделю решат, доказали ли Украина и Польша свое право на проведение Евро-2012
Павлина Василенко, Юрий Долгоручко, программа «Вiкна»
Stb.ua
22.09.08
Через неделю Украина и Польша будут отчитываться во французском Бордо об уровне подготовки к Евро-2012. Именно там и должны решить, доказали ли страны свое право на проведение чемпионата. Правда, и Киев, и Варшава уверены − это право у них уже никто не отберет. Сегодня страны-партнеры отчитывались друг перед другом.
У Польши и Украины − цель одна. Удержать право на проведение футбольного Евро. Премьеры докладывают о состоянии готовности стран.
Юлия Тимошенко, премьер-министр Украины:
2 центральні стадіони − у Польщі і у Києві − вони зараз вийшли на прямий шлях будівництва і стадіони будуть здані вчасно.
Мирослав Джевецкий, министр спорта и туризма Польши:
Хоча в зоні ризику залишаються аеропорти в двох столицях, певен − решта не викличе сумнівів УЄФА. Україна де в чому навіть ліпше готова, ніж Польща.
Самое большое внимание − дорогам и аэродромам. Только на дороги Польша потратит 51 миллиард долларов. Украина свою сумму не называет. Но партнеры по Евро уверяют, если надо − помогут.
Дональд Туск, премьер-министр Польши:
Україна та Польща − друзі не лише в контексті Євро-2012. Маю надію, що такого не станеться, та якщо Україні буде скрута − ви завжди розраховуйте на Польську поміч.
О подготовке к Евро президенты футбольных Федераций будут докладывать УЕФА в конце сентября. Но украинцы уверены − чемпионат никуда от нас не убежит.
Григорий Суркис, президент Федерации футбола Украины:
На сегодняшний день в УЕФА нет выбора − или доверить нашим странам − потому что не Польша отдельно выиграла это право, а вместе... завоевали право стать организаторами турнира.
Поляки опасаются, лишь бы на помехе европейского футбола не стала украинская политика. Наши члены правительства уверят − у нас политики ссорятся только из-за политики, в футболе они − одна команда.
+++
Кабмин предлагает Раде выделить 761 млн. гривен на модернизацию аэропортов в 2009
Ukranews.com
22.09.08
Кабинет Министров предлагает Верховной Раде выделить 760,8 млн. гривен в 2009 году на модернизацию аэропортов.
Об этом сказано в законопроекте «О Государственном бюджете Украины на 2009 год», зарегистрированном в Раде 15 сентября под № 3000.
Согласно законопроекту, средства выделяются с целью модернизации аэропортовой инфраструктуры для проведения в стране Евро-2012.
Модернизация аэропортов будет осуществляться в рамках бюджетной программы «Строительство, реконструкция и ремонт аэропортов государственной и коммунальной собственности».
Как сообщало агентство, Кабмин предлагает Раде выделить 500 млн. гривен в 2009 году на развитие авиапромышленности и проект по созданию военно-транспортного самолета Ан-70.
Выделенные деньги будут использоваться в рамках осуществления заданий и мероприятий «Государственной комплексной программы развития авиационной промышленности на период до 2010 года».
+++
Горбачеву − книгу о «Динамо»...
Fcdk.org
22.09.08
Фонограмма выступления журналиста и писателя Дэви Аркадьева в радиопрограмме «ПУЛЬС».
Экс-президент СССР с интересом узнал о том, что главного героя книги Лобановского за рубежом называли «Горбачевым советского футбола». Об этом в своей традиционной «украинской страничке» журналист и писатель Дэви Аркадьев рассказал в американском радиоэфире.
Здравствуйте, уважаемые радисолушатели!
18 сентября, на торжественной церемонии в Национальном конституционном центре США экс-президент страны Джордж Буш-старший вручил первому президенту СССР Горбачеву медаль Свободы. А на следующий день ваш покорный слуга был удостоин чести встретиться с Михаилом Сергеевичем в одном из старинных домов, в самом центре Филадельфии, на завтраке в честь высокого гостя. По мнению членов организации, учредивших медаль Свободы в 1988 году, Горбачев способствовал тому, что миллионы людей за «железным занавесом» получили «надежду и свободу», а также «изменил течение мировой истории». Признаюсь, что мне хотелось сделать для этого, на мой взгляд, великого человека что-то приятное. Подарил ему одну из своих книг с символическим названием «Динамо», Киев. Возрождение...». Горбачев в то утро был в отличном настроении и, принимая презент, весело пошутил: «Я люблю футбол, но был плохой футболист: мячи не в те ворота забивал!».
− Слава Богу, что вы при этом не потеряли чувство юмора,− говорю ему,− ну, а если всерьез, то здесь речь о футболе и жизни. Среди действующих лиц встретите и свою фамилию. Вам, думаю, интересно, будет узнать о том, что главного героя этой книги Лобановского за рубежом называли «Горбачевым советского футбола».
Михаил Сергеевич от души рассмеялся...
Шутки-шутками, но уместно вспомнить, что еще в 1988-ом году, когда у Советского Союза не было с Израилем никаких дипломатических отношений, Лобановский задумал организовать на Земле Обетованной матч с участием киевских динамовцев. Чтобы осуществить задуманное, следовало получить разрешение в ЦК КПСС, не говоря уже о различных формальностях в Госкомспорте СССР, в МИДе и других ведомствах. Разумеется, по тем временам это было из области фантастики, но надо знать Лобановского. На все это ушел почти год, но он своего добился и в 1989 году праздник большого футбола в Тель-Авиве в присутствии шестидесяти тысяч зрителей состоялся!
В этой связи, думаю, уместно подчеркнуть, что 20-го сентября, уже сего года, в ночь на субботу, вступило в силу соглашение об отказе от визовых требований для россиян при поездках в Израиль, как израильтян в Россию.
...Во время встречи с Горбачевым, которая была организована по инициативе Михаила Зорича, Полины Калужнер и некоторых других общественных деятелей нашей эмиграции в Филадельфии, мне очень хотелось узнать точку зрения высокого гостя о нынешнем Президенте Украины, не говоря уже о ситуации вокруг EURO-2012. Начал издалека, заметив, что еще три года назад Ющенко, первому из высоких политиков постсоветского пространства, также вручили медаль Свободы... Горбачев отреагировал мгновенно, несколько саркастическим: «Ну, у него, наверное, заслуг больше, чем у меня!?». Интуитивно почувствовав, что разговора на эту тему не получится, сразу же заговорил о другом. Тем более, что рядом с нами стояла известный адвокат, обоятельная Марина Кац, которая родилась в Киеве, а нынче баллотируется в Конгресс Соединенных Штатов Америки.
− Михаил Сергеевич, если только, Бог даст, это произойдет, то Марина станет первым из родившихся в Советском Союзе американских конгрессменов и по большому счету, думаю, вполне может считать Вас своим крестным отцом!?
В этот момент Марина протянула ему свой избирательный флайерс, а Горбачев, разглядывая его, живо отреагировал: «Я им его пошлю и напишу, что голосую ЗА!»
Я смотрел на этого 77-летнего лауреата Нобелевской премии мира, начавшего свой трудовой путь в селе, с помощника комбайнера, 63 года назад и думал о его − и наших! − опасениях, которые Горбачев высказал в своей речи по случаю вручения ему медали: «Сегодня мы должны во весь голос говорить об опасности милитаризации политического мышления», − заявил он под аплодисменты. − «Не найдя ответов на глобальные вызовы, политики все чаще хватаются за оружие. Нет ничего более абсурдного и противоречащего здравому смыслу, накопленному человечеством», − отметил политик.-»Я верю в создание такой архитектуры безопасности, которая сделала бы невозможными применение силы и конфликты, подобные недавним событиям на Кавказе» , − сказал Горбачев, имея в виду конфликт вокруг Южной Осетии.
Не скрою, на фоне очередного политического украинского кризиса, на минувшей неделе меня все же порадовала информация о совместной пресс-конференции премьер-министра Украины Юлии Тимошенко с премьер-министром Польши Дональдом Туском после завершения второго заседания украинско-польского Комитета по вопросам подготовки к Евро-2012, которое проходило в Киеве. Теперь с тревогой, но все-таки и с надеждой ожидаем 25-го сентября заседания исполнительного комитета УЕФА: Бог даст, не лишат Украину и Польшу права проведения футбольного пиршества Европы...
+++
Во Львове разрабатывают стратегию развития транспорта
Biz.liga.net
22.09.08
Львовский городской совет начал сотрудничество с правительственным банком Германии KFW и немецким обществом технической помощи GTZ, которые будут разрабатывать стратегию развития транспорта в Львове, рассчитанную на 10-15 лет. Проект финансируется немецким министерством экологии в рамках программы «Экологически приемлемый транспорт в Украине на базе города Львова».
Как сообщает пресс-служба Львовского городского совета, одним из этапов работы программы является разработка транспортной схемы города для Чемпионата Европы по футболу 2012 года. GTZ будет заниматься разработкой технических деталей концепции развития электротранспорта во Львове, а также системы управления транспортными потоками.
По словам директора департамента Евро-2012 Львовского горсовета Олег Засадного, специалисты GTZ будут предоставлять поддержку Львову в рамках подготовки города к чемпионату в определении новых проектов, обучении персонала и программном обеспечении для контроля за движением транспорта.
Главными направлениями, на которых сосредоточат внимание специалистов, будут, по данным эксперта GTZ по транспортным вопросам Армина Вагнера, оптимизация управления транспортными потоками, развитие электротранспорта в городе, а также внедрение экологически чистых и энергосберегающих технологий.
Правительственный банк Германии KFW уже предоставил Львову грант в размере 500 тыс. евро на разработку, а также предоставит 20 млн. евро на реализацию проектов улучшения системы транспорта и дорог Львова.. На данный момент достигнута договоренность о плане действий по реализации проектов при поддержке GTZ и механизме использования 500 тыс. евро грантовых средств от KFW. Данный механизм включает мероприятия по проведению открытого тендера, приглашение участников, выбор победителя, заключение соглашения и саму реализацию проектов.
В дальшейнем банк планирует выделить на реализацию плана осуществления проектов улучшения системы транспорта и дорог Львова 20 млн. евро.
Напомним, на сегодняшний день уже объявлен Международный открытый квалификационный конкурс на разработку стратегии развития городского транспорта во Львове. В октябре состоится финал конкурса и будет объявлен международный тендер.