Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

Ігор Безуглий: «Волинь тримається на ентузіастах»

Ffu.org.ua

17.09.08

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Федерації футболу Волині (ФФВ) Ігорем Безуглим.

− Ігор Вікторович, яким нині є футбольне господарство Волині? Які змагання проводяться під егідою обласної федерації?

− У чемпіонаті області задіяні 11 команд. Окрім того, ми проводимо першість спортивного товариства «Колос», де змагається 21 колектив.

На жаль, в економічному плані Волинь не дуже потужна область, тому нам напрочуд важко утримувати футбольні структури. Наприклад, лише за останні роки втрачено 16 команд. Відбувається велика ротація кадрів, зокрема в районах. Позначається на обласному футболі і політична обстановка в країні. Скажімо, був у Шацьку ФК «Світязь», але як тільки голова райдержадміністрації пішов зі своєї посади − команда зникла. Те ж сталося й в Турійську, коли від керівництва тамтешньою РДА пішов нинішній мер Луцька Богдан Шиба. Аналогічна ситуація − і в селищі Цумань, хоча тамтешні ентузіасти таки взялися за відновлення футболу − зібрали грошей, і зараз знову представлені у чемпіонаті. Люди хочуть грати, хочуть бачити у себе футбол.

Нормальному розвитку гри у регіоні заважає відсутність системи управління спортом на місцях. Все залежить або від перших осіб, або від комерсантів, які хочуть мати свої команди. На жаль, держава втрачає контроль над футболом, і це позначається на командах майстрів, на нашому фундаменті, яким, власне, і є обласний футбол. Хоча, безумовно, резерви ще є.

− Скільки футбольних шкіл функціонує на Волині? Чи вистачає кваліфікованих тренерів?

− Футбольна школа у нас фактично одна − дитячо-юнацька, що належить клубу «Волинь». Окрім того, у районах та містах працюють відділення футболу в 23-х ДЮСШ. Віддача від них різна, далеко не скрізь робота йде ефективно.

Що ж стосується тренерських кадрів, то в області загалом зареєстровано більше ніж сто футбольних фахівців. Проте людей, які дійсно професійно, з віддачею працюють на благо гри мільйонів, можна перерахувати на пальцях. Тренувальний процес − слабке місце нашої справи. Команди, як правило, збираються безпосередньо на ігри. Навряд чи це сприяє підвищенню їхньої майстерності.

Втім, маємо й інші приклади. Зокрема, у Володимир-Волинському справа поставлена добре. Це місто вже вважається неофіційною столицею «Шкіряного м’яча», бо щороку місцеві юнаки щось виграють на всеукраїнському рівні. Ось і в 2008 році команда BRW-ВІК в чотирьох вікових підгрупах перемогла у зональних змаганнях і стали чемпіонами країни серед 16-річних. За це треба дякувати Валентину Кошельнику − члену бюджетної комісії міськради Володимир-Волинського, ентузіасту, який на свої кошти утримує футбольну школу й забезпечує участь місцевих юнаків у всеукраїнських змаганнях.

− Що можна сказати про стадіони Волині?

− Загалом в області функціонують 32 арени, які останнім часом відбудовуються. Відновлено арену в Любешові. У гарному стані підтримують стадіон у Володимир-Волинському. У Нововолинську з цим завжди був порядок (міський голова Віктор Сапожников − голова міської федерації футболу), в Ковелі також (там футболом піклується заступник міського голови Ігор Прокопів).

У Луцьку є лише три придатних для тренування арени − «Авангард», «Підшипник», та стадіон, який при школі-інтернаті нещодавно збудувала фірма «Феміда-Інтер», де головує президент ФК «Волинь» Василь Столяр. Усі арени Луцька зроблені для конкретних команд, стороннім туди вхід закритий. Є і інший приклад − стадіон у Теремному, віддаленому районі Луцька, який відкритий для всіх бажаючих. Щоправда, там дуже важко підвищувати майстерність, адже умови для занять не відповідають навіть елементарним вимогам.

− Чим забезпечується робота обласної федерації?

− Насамперед ентузіазмом окремих людей. Ми завдячуємо товариству «Україна», яке надало нам притулок, а також Федерації футболу України, яка в минулому році дала нам 50 тисяч гривень і виділила автомобіль. Адже місцевий бюджет − найменший серед усіх областей України.

− Які проблеми сьогодні найбільш актуальні для ФФВ?

− Найбільша проблема − відсутність футбольних осередків на місцях, районних і міських федерацій, задля реєстрації яких ФФУ навіть виділила кошти. Зараз створено федерації в двох районах з 16-ти і в трьох містах з чотирьох. Обіцяють найближчим часом створити аналогічну організацію у Ковелі. Будуть осередки − будуть конкретні люди, з якими й вирішуватимемо поточні проблеми.

− Чи існує програма розвитку футболу? Як вона виконується?

− Програма існує, але фінансово вона не підкріплена. Обласний бюджет не передбачає жодних коштів для її виконання.

− Тоді як вдається вам пропагувати волинський футбол?

− Віддавна у нас склалася тісна співпраця з провідними засобами масової інформації. Зокрема, на обласному телебаченні спортивну тему курирує Юрій Яцюк, який одночасно є футбольним арбітром. У газеті «Волинь-нова» відділом спорту завідує Роман Флішаровський, член Виконкому ФФВ, який і відповідає за взаємодію зі ЗМІ.

− Чи зростає інтерес до футболу в області?

− Я б назвав інтерес до футболу стихійним: сьогодні він є, завтра − немає. В економічному плані область не готова до великих справ у футбольній галузі. Наша інфраструктура не відповідає сучасним вимогам. Отже, змагання серед команд першої ліги вже є досягненням.

− Чи розвивається в області ветеранський футбол? Які справи інваспорту?

− Щодо ветеранів, то у нас є два ентузіасти − Віктор Чорнуха, власник будівельної фірми, який фактично за свої кошти утримує команду «Вотранс-ЛСТМ», і підприємець Юрій Волошин, який побудував стадіон у Підгайцях. До того ж член нашого виконкому Анатолій Войнаровський є членом Виконкому ветеранського футболу ФФУ. Нещодавно він створив міську федерацію в Луцьку, відновив чемпіонат міста серед ветеранів, де бере участь 10 команд. Ось на таких людях фактично і тримається наш футбол.

Що стосується інвалідного спорту, то представники Волині постійно беруть участь в Параолімпійських іграх, є членами збірної України, з якою працює наш тренер Юрій Тимофеєв. На міжнародному рівні команда виглядає дуже переконливо.

− Чим ще може пишатися сучасна футбольна Волинь?

− Якщо не брати до уваги віце-капітана національної збірної України Анатолія Тимощука, який привозив до Луцька Кубок УЄФА, тоді слід згадати, що минулого року наші хлопці 1991-92 років народження перемогли в Спартакіаді України. Зараз вони фактично складають кістяк основного складу «Волині», що грає в першій лізі, а також викликаються до лав юнацької збірної країни. Про школу BRW-ВІК з Володимир-Волинськогоя теж вже розповідав.

Дуже важливо втримати ці колективи, але з’являються певні фінансові нюанси. Наразі назрів конфлікт між керівництвом ФК «Волинь» і луцькою владою. На центральному стадіоні, де тренується і виступає головна команда області, вирішено розвивати легку атлетику. Хоча для цього можна б було пристосувати й інші арени. Отже, з одного боку усі, начебто, хочуть бачити більше футболу, на ділі ж все робиться навпаки…

+++

25,9% львів’ян вважають, якщо «Євро-2012» у Львові буде провалено − Садовий має піти

Zik.com.ua

17.09.08

Чверть опитаних львівських респондентів (25,9%) вважають, що у зв’язку з неефективною підготовкою Львова до футбольного чемпіонату «Євро-2012» міського голову Андрія Садового необхідно усунути з посади. Такі дані соціологічного дослідження оприлюднив на прес-конференції, сьогодні, 17 вересня президент Українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов.

Він також зазначив, що у випадку провалу футбольного чемпіонату, 17,5% опитаних вважають за необхідне висловити Садовому недовіру, 9,6% − висловити публічну догану. Лише 17,5% респондентів зазначили, що не потрібно нічого робити, якщо «Євро-2012» не буде проведене у Львові.

Третина мешканців Львова (37,1%) зазначили: Садовий впорається з організацією «Євро-2012». Натомість 29,4% львів’ян категорично не вірять в такі успіхи мера та його команди.

На думку більшості респондентів (30,4%), відповідальність за зрив «Євро-2012» у Львові має нести насамперед Андрій Садовий, 14,8% − Кабмін, 8,9% − депутати Львівської міськради. Однакову сходинку у рейтингу відповідальності за неналежну підготовку до «Євро-2012» посіли Президент України Віктор Ющенко та голова Львівської ОДА Микола Кміть − 6,6% відповідно.

«Половина респондентів (45%) вважають, що будувати стадіон до футбольного чемпіонату у Львові потрібно коштом інвестора та міського бюджету, − наголошує Володимир Подгорнов. − Майже 23% опитаних впевнені, що будувати стадіон необхідно за кошти інвестора. Будівництво футбольної арени тільки коштом міста, отримані через кредит підтримують 11,8% львів’ян.».

Більшість мешканців міста переконані в тому, що рішення про отримання кредиту на зведення стадіону потрібно прийняти на загальноміському референдумі. При цьому 67% респондентів сказали, що навіть при витрачанні на стадіон бюджетних грошей, проведення «Євро-2012» у Львові принесе місту позитив.

Довідка ЗІКу.

Фонд «Громадська думка» проводив соціологічні дослідження на тему «Громадська думка населення Львова щодо ситуації в місті станом на вересень 2008 року». Термін проведення − 3-10 вересня цього року. Під час роботи було опитано понад 800 мешканців Львова, віком від 18 років і старше.

Вибіркова сукупність опитуваних відображає генеральну сукупність за соціально-демографічними показниками − вік, стать, освіта. Для збору інформації було використано інтерв’ювання в оселях опитаних. За словами організаторів соцдосліджень, похибка репрезентативності становить +/− 2,4%.

+++

17-го вересня відбулося засідання Дисциплінарного Комітету ПФЛ України

Pfl.com.ua

17.09.08                 

За незабезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні «Юність» м. Комсомольськ під час матчу 9-го туру першості команд другої ліги «Кремінь» Кременчук − «Арсенал» Харків (після фінального свистка група харківських вболівальників вибігла на футбольне поле святкувати перемогу своєї команди) рішенням ДК ПФЛ кременчуцький клуб попереджено.

Рішенням ДК ПФЛ за порушення харківськими вболівальниками правил поведінки на стадіоні під час та після матчу 9-го туру першості команд другої ліги «Кремінь» Кременчук − «Арсенал» Харків (на 53 хв. після забитого м’яча командою «Арсенал» в секторі вболівальників був запалений файєр. На 72 хв. вболівальники ФК «Арсенал» вигукували нецензурні вирази на адресу арбітра матчу) і враховуючи те, що ФК «Арсенал» раніше було попереджено − ФК «Арсенал» Харків встановлено обов’язковий грошовий внесок у сумі 500 у.о. в гривневому еквіваленті.

За порушення вимог Регламенту ДК ПФЛ встановив футбольним клубам «Гірник» м. Кривий Ріг, «Дніпро-75» м. Дніпропетровськ, «Арсенал» м. Харків обов’язкові грошові внески у сумі 100 у.о. кожному у гривневому еквіваленті. Ці футбольні клуби мають надати до ФФУ опрацьовані програми підготовки команд та результати педагогічного тестування футболістів до 23.09.2008р.

За порушення вимог Регламенту ДК ПФЛ встановив футбольним клубам ФК «Полтава» м. Полтава та «Шахтар» м. Свердловськ обов’язкові грошові внески у сумі 300 у.о. кожному у гривневому еквіваленті. Ці футбольні клуби мають надати до ФФУ програми підготовки команд та результати педагогічного тестування футболістів до 23.09.2008р.

+++

Янукович придумал, как использовать развал коалиции

4post.com.ua

17.09.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Лидер Партии регионов Виктор Янукович считает, что развал демократической коалиции следует использовать для устранения «препятствий для проведения реформ». Об этом он заявил во время встречи с экс-премьер-министром Польши Лешеком Миллером.(…)

(…)В целом, Янукович и Миллер обсудили внутриполитическую ситуацию в Украине и перспективы развития украинско-польских отношений, в частности, ход подготовки к проведению чемпионата Европы по футболу «Евро-2012» в обеих странах.(…)

+++

Львівський аеропорт може продовжити злітну смугу за рахунок Сокільників

Zaxid.net

17.09.08

Львів єдиний із українських міст був представлений на 18-му економічному форумі в польському місті Криниця. Зокрема, керівник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Остап Процик презентував в Криниці інвестиційні пропозиції міста у межах його підготовки до Євро-2012, − повідомили в прес-службі Львівської міськради.

Заступник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Ростислав Карандєєв запевнив представників Львова, що Кабмін підготував на розгляд Верховної Ради законопроект про вилучення земельних ділянок для суспільних потреб. Саме цей законопроект дозволить Львівському аеропорту отримати необхідні землі, які зараз перебувають у власності Сокільницької сільської ради, для подовження злітної смугу.

Довiдка ZAXID.NET

Економічний форум у Криниці відбувається уже два десятиліття і в Європі вважається другим за впливовістю після Давоського форуму. Участь у форумі беруть президенти країн, спікери парламентів, лідери політичних партій, громадські діячі, представники бізнесу, науки, літератури та засобів масової інформації. Цього року участь у форумі взяли представники більш, ніж з 30 країн.

+++

В Днепропетровске идет захват земли под прикрытием подготовки к Евро-2012: мнение

Kpunews.com

17.09.08

Днепропетровск много лет страдает от рейдерских захватов предприятий и земельных участков. Такое заявление сегодня, 17 сентября, в ходе пресс-конференции сделала координатор Антирейдерского союза Украины Ирина Малоголовкина − сообщает корреспондент KpuNews.

Представители правоохранительных органов и чиновники заявляют, что не могут бороться с рейдерами из-за отсутствия в Украине соответствующего закона. Антирейдерский союз предлагал к рассмотрению Верховной радой законопроект о борьбе с «захватничеством», но пока бумаги затерялись в дебрях парламента.

Между тем имущество предприятий и землю в центре отбирают нечестные на руку предприниматели. Так, по данным антирейдерского союза, произошедшее в августе обрушение жилого дома на улице Комсомольской, 17 в центре Днепропетровска было спланировано заранее.

«На схемах строителей рухнувший дом сразу был обозначен пунктиром. Учитывая, что в этом доме проживало всего три семьи, застройщики могли бы договориться с ними о переселении и не доводить дело до ситуации, угрожающей жизни людей», − заявила Ирина Малоголовкина.

Подозревают в махинации и составителей так называемого «Списка губернатора». Процедура его создания, по словам главы антирейдерского комитета, не была прозрачной.

«Под эгидой подготовки к Евро-2012 идет захват земли в центральной части Днепропетровска. При этом нередко для того, чтобы освободить интересующий застройщиков участок, старые дома, расположенные на нем, поджигают, как это случилось с домами по улице Красной», − добавила Ирина Малоголовкина.

+++


Интернет − негативные оценки

 

Співорганізаторам Євро-2012 загрожує догана від УЄФА

Деррен Енніс, Брюссель, The Independent (Велика Британія)

Glavred.info

17.09.08

Євро-2012 в України та Польщі не заберуть! Поки що … Обидві країни занадто повільно просуваються у підготовці до проведення чемпіонату, за що наступного тижня на них знову чекає догана від УЄФА, − пише в британській The Independent Деррен Енніс.

Головний футбольний орган Європи − УЄФА − наступного тижня знову винесе догану Польщі та Україні через недостатній прогрес у підготовці до Євро-2012, але до того, щоб забрати у країн право на проведення цього заходу, справа не дійде.

Довгоочікувану доповідь щодо прогресу двох країн у їх здатності провести Чемпіонат Європи мають надати Виконавчому комітету УЄФА наступного тижня. Як зазначає ознайомлена із доповіддю особа, комітет критикуватиме обидві держави, але не рекомендуватиме УЄФА відкликати своє рішення щодо місця проведення чемпіонату.

«Доповідь ще не готова, але наскільки я з нею ознайомлений, вона не містить рекомендацій забрати право на проведення чемпіонату у Польщі і України, − зазначила ця особа. − Здебільшого у ній сильно критикуватимуться обидві країни через недостатній прогрес, але також є і похвала за окремі зусилля, які були зроблені за час після візиту президента УЄФА Мішеля Платіні. Але, найважливіше, у ній зазначатиметься, що поки зарано приймати рішення про те, чи відбирати у цих країн право на проведення Євро-2012».

Платіні двічі побував у Польщі та Україні цього року і попередив лідерів цих країн, що вони ризикують втратити право на проведення заходу, якщо стадіони та інфраструктура не будуть готові. Доповідь, яку подадуть наступного тижня, базуватиметься на висновках, зроблених інспекторами УЄФА після візиту в ці країни минулого місяця.

Польща та Україна минулого року здобули право на проведення Чемпіонату Європи в 2012 році, перемігши у конкуренції з Італією і спільною заявкою Угорщини та Хорватії. Але обидві країни зіткнулися з проблемами у вирішенні колосальних завдань із модернізації стадіонів, аеропортів, залізниці, мережі доріг і готелів.

Польща потерпає від нестачі робочої сили в будівництві, а Київ має труднощі із реконструкцією стадіону «Олімпійський» на 84 тисячі місць, на якому має відбутися фінал.

У липні Варшава повідомила, що готова забезпечити шість із восьми необхідних для чемпіонату місць проведення, якщо співорганізатор − Україна − не буде вчасно готова. «Ми досі чекаємо остаточних деталей доповіді, але основна проблема для Польщі − це інфраструктура, зокрема, автомобільні дороги, залізничне сполучення і готелі, − повідомила інша особа. − Україну скоріше за все критикуватимуть більше, аніж Польщу, адже перед Києвом стоять набагато більше невирішених завдань».

В УЄФА заперечили існування будь-якого плану щодо перенесення чемпіонату у випадку необхідності. Але деякі особи в УЄФА припускають, що в якості альтернативи як господаря чемпіонату можна розглядати Іспанію, Німеччину та Італію. «Ми досить добре усвідомлюємо, що є декілька країн, які готові провести турнір», − сказав речник УЄФА.

Оригiнал матерiалу:

http://www.independent.co.uk/sport/football/internationals/euro-2

Підписатися на новини