Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет − нейтральные оценки
Оптимістичний настрій щодо Євро-2012
Інформ-служба ФФУ
Ffu.org.ua
15.09.08
У понеділок, 15 вересня, у прес-центрі Кабінету міністрів України відбувся брифінг за участю віце-прем‘єр-міністра України Івана Васюника та президента ФФУ Григорія Суркіса за підсумками засідання Оргкомітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 з футболу.
І представник уряду, і голова національної федерації впевнені у тому, що на засіданні Виконкому УЄФА в Бордо Україна та Польща отримають позитивні відгуки щодо стану підготовки обох країн до наступної континентальної першості, повідомляє Укрінформ.
Упевненість Івана Васюника
Зокрема, Іван Васюник вважає, що остаточне рішення УЄФА щодо проведення в Україні та Польщі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу буде позитивним. «Я переконаний, що 18 вересня на попередньому зібранні Стратегічної ради та 25 вересня на Виконкомі УЄФА буде ухвалене позитивне рішення», − наголосив віце-прем‘єр-міністр. При цьому він додав, що для УЄФА позитивним сигналом стане вирішення усіх питань стосовно підготовки до Євро-2012 київського НСК «Олімпійський». У той же час, за словами урядовця, до 15 вересня генпідрядник будівництва надасть ескізний проект і остаточний кошторис спорудження спортивної арени.
Вагомі аргументи України
Іван Васюник зазначив також, що до 18 вересня буде укладено угоду з австрійською компанією «Альпіна» щодо реконструкції стадіону «Україна» у Львові. Значно покращилася і ситуація з підготовкою аеропортів у приймаючих містах Євро-2012, адже на їхню реконструкцію передбачається виділити 3 млрд. гривень з Держбюджету та отримати ще близько 5 млрд. за рахунок приватних інвестицій. За словами віце-прем'єра, в проекті Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» передбачено понад 3 млрд. гривень й на реконструкцію доріг комунальної форми власності. При цьому 50 відсотків цих коштів буде покладено на Держбюджет і 50 відсотків − на місцеві бюджети.
Очікування Григорія Суркіса
«Україна проводить підготовку до Євро-2012 згідно затвердженого графіку», − таким був лейтмотив виступу президента ФФУ Григорія Суркіса. «Я завжди був оптимістом, − сказав він. − Останні два місяці довели, що коли державні структури реально беруться за справу, можна подолати всі негативні явища. За цей термін зі стану «великого ризику» були виведені проблеми зі стадіонами, готелями, транспортними розв'язками тощо. Ми завжди, як у прислів'ї, довго запрягаємо, але швидко їдемо. Нині ми вже маємо всі необхідні папери. Звичайно, це лише папери, але УЄФА на цьому етапі і не вимагає від нас більшого».
Дніпропетровське диво
«Звичайно, ще є багато речей, які маємо зробити, − підкреслив президент ФФУ. − Насамперед, 18 вересня ми доведемо УЄФА, що у нас немає ніяких проблем з підготовкою до Євро. Я впевнений, що 25 вересня на засіданні Виконкому УЄФА жодних питань до нас не буде». Також Григорій Суркіс розповів, що експерти УЄФА були вражені церемонією відкриття стадіону у Дніпропетровську: «Вони мене запитали, скільки коштує ця презентація. Коли я назвав суму, вони дуже здивувалися і сказали, що це набагато більше, ніж відкриття фіналу Ліги чемпіонів. Я вважаю, що такі речі дуже позитивно вплинуть на ставлення УЄФА до України як до господаря Євро-2012».
+++
Підготовка до Євро-2012 у фокусі зарубіжних ЗМІ
Укрінформ
15.09.08
Зарубіжні ЗМІ протягом минулого тижня продовжували відстежувати питання підготовки України та Польщі до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Найбільшу увагу викликало відкриття у Дніпропетровську першого в Україні та Польщі стадіону, де відбуватимуться матчі фінальної частини Євро-2012.
Агентство Франс Прес (AFP) з цього приводу відзначило, що «Президент України Віктор Ющенко символічним ударом по м'ячу розпочав на новому 31-тисячному стадіоні футбольний поєдинок між ветеранами місцевої команди «Дніпро» та московського «Спартака». AFP також поінформувало, що наступного року завершиться будівництво 53,5-тисячного стадіону в Донецьку, на що буде витрачено приблизно 173 млн євро. Головна українська спортивна арена до Євро-2012 − стадіон «Олімпійський» у Києві, зазначає французьке інформагентство, нині перебуває в активній фазі реконструкції, яка повинна завершитися в червні 2010 року.
Популярний у Польщі інтернет-портал gazeta.pl у матеріалі «Євро-2012.1:0 на користь України» детально розповідає про технічні характеристики стадіону у Дніпропетровську. «Новий стадіон є суто футбольним, − акцентує увагу автор. − Ми переконалися, що з кожного місця прекрасна видимість, а всі трибуни мають надійне перекриття». У повідомленні відзначається, що в процесі будівництва проект змінювався, аби стадіон відповідав вимогам УЄФА (Союз європейських футбольних асоціацій). Gazeta.pl також інформує, що протягом найближчого року поблизу стадіону будуть збудовані паркінги, під які влада міста виділила значну ділянку.
Як передає Польська агенція преси (ПАП), президент асоціації футболу РП (PZPN) Міхал Лісткевич вважає відкриття стадіону в Дніпропетровську «наріжним каменем підготовки України та Польщі до Євро-2012». «Незважаючи на те, що урочистість відбувається в Україні, я зворушений. Це важлива подія як для України, так і для Польщі», − висловив власне ставлення до відкриття арени польським журналістам впливовий чиновник. Він визнав, що з точки зору будівництва стадіонів, Україна наразі випереджає Польщу, однак висловив переконання, що незабаром і в РП розпочнеться будівництво об'єктів для ЧЄ-2012. На думку М.Лісткевича, стадіон у Дніпропетровську може бути прикладом для всіх міст-організаторів футбольного єврофоруму 2012 року, представники яких були запрошені на урочисту церемонію відкриття.
Польська преса минулого тижня зосередилася на висвітленні питань підготовки необхідної інфраструктури для проведення Євро-2012.
Згідно з повідомленням ПАП, міністр інфраструктури Польщі Цезари Грабарчик оцінює необхідний рівень інвестицій у залізничну сферу РП на рівні 9 млрд євро. Ці кошти планується витратити на закупівлю сучасних залізничних потягів для «Польських державних колій Інтерсіті» (PKP Intercity) і «Польських державних колій − регіональні перевезення» (PKP Przewozy Regionalne), а також на модернізацію залізничних колій та вокзалів.
Польська агенція преси розмістила матеріал про проведення у місті Хожув в рамках підготовки до Євро-2012 триденної українсько-польської конференції, присвяченої питанням безпеки спортивних змагань. Серед учасників форуму, зокрема, були й представники МВС України та Польщі. «Метою нашої конференції є ініціювання співпраці по лінії громадянин − поліція. В країнах Західної Європи проблему футбольних хуліганів успішно вирішено, тому ми запрошуємо до нас викладачів із Німеччини, Австрії, Швейцарії. Потрібно розуміти, що чемпіонат Європи − це не тільки стадіони, готелі, транспортні комунікації, але також і безпека», − наголосив на важливості цього компоненту організації Євро-2012 речник школи поліції в місті Катовіце Яцек Космати.
Міністр спорту та туризму Польщі Мірослав Джевєцький, як інформує ПАП, підтвердив зацікавлення уряду країни в участі китайських компаній у підготовці до чемпіонату Європи в Польщі у 2012 році. Китайські компанії «мають абсолютну здатність все будувати на високому рівні», переконаний польський чиновник, який наприкінці серпня ц.р. разом з віце-прем'єром, міністром економіки РП Вальдемаром Павляком здійснив візит до Китаю. Тоді у ході переговорів із главою КНР Ху Цзіньтао та керівниками провідних будівельних компаній країни, обговорено умови їх виходу на польський ринок для будівництва об'єктів, необхідних для проведення Євро-2012 у РП.
Водночас, Джевєцький зазначив, що китайські фірми не матимуть жодних переваг над польськими чи західними в ході проведення тендерів на виконання різного роду робіт. «Китайські компанії, які братимуть участь у конкурсах, мають відповідати тим самим вимогам, що й інші», − наголосив він.
+++
Голова Хмельницької обласної федерації футболу Вадим Федоренко
Інформ-служба ФФУ
Ffu.org.ua
15.09.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Хмельницької обласної федерації футболу Вадимом Федоренком.
− Вадиме Івановичу, яким нині є футбольне господарство вашої області? Які проводяться змагання, скільки команд бере в них участь? Скільки мешканців області займається футболом?
− У вищій групі першості області у нас грає всього 10 команд, але ми сподіваємось, що їх кількість поступово збільшуватиметься. Потенційні новачки, скажімо, можуть брати приклад з «Полоні» із Полонного. Батьки цієї команди знайшли кошти, мають порозуміння з міською владою, чудовий стадіон... Скоро їм до снаги буде змагатися з лідерами, якими за результатами першого кола стали волочиський «Збруч», старокостянтинівський «Случ» та дунаєвецький ФК ІНАПІК.
Розвивається потроху і спортивна інфраструктура. До Дня незалежності завершилась реконструкція на стадіонах у Славуті, Дунаївцях. Закінчується будівництво спорткомплексу в Ізяславі, кошти на відновлення арени вишукала і влада в Старокостянтинові. До речі, тамтешні трибуни частково укомплектуємо пластиковими сидіннями, знятими під час реконструкції НСК «Олімпійський» у Києві. Ми вирішуємо це питання через Федерацію футболу України.
Дуже приємно, що інтерес до футболу повертається і у вболівальників. Наприклад, матчі обласної першості у Волочиську відвідує вже близько двох тисяч глядачів. Районні рада та адміністрація вже заходилися споруджувати на стадіоні футбольний майданчик із штучним покриттям. Районні керманичі дивляться на перспективу команди. «Збруч» планує у 2009 році грати у першості колективів фізкультури, а восени − у перехідній аматорській лізі чи другій лізі національного чемпіонату. На жаль, до розвитку футбольної справи майже не докладає поки що рук міська влада Волочиська.
Прекрасний стадіон маємо у Нетішині, гарний − у Кам’янці-Подільському, а от у Хмельницькому − тільки обіцянки збудувати арену для команди вищої групи. Мабуть, ближче до Євро-2012 матимемо достатню кількість нормальних стадіонів, де зможуть і діти грати, і люди дозвілля проводити. В Кубку України цього року від Хмельниччині виступав «Случ» зі Старокостянтиніва, хоча обласний кубок виграла Деражня. Але брак фінансування не дав цій команді можливості спробували власні сили на загальнонаціональній арені.
Крім цього, 20 команд грає у першій групі області. Це райони, селища − по суті змагання товариства «Колос», але оскільки воно не має вдосталь коштів, тож, скажімо, суддівство оплачує наша федерація. Також не може не тішити те, що вперше за п’ятнадцять років на світ футбольний ми витягли Старосинявський район. З іншого боку, борсається на ентузіазмі Білогірський, а в Славутському, здається, значення слова «футбол» взагалі забули.
Також зауважу, що вже відбулися змагання у всіх вікових групах нашої дитячо-юнацької футбольної ліги. Переможці брали участь у всеукраїнських турнірах. Кам’янчани, хмельничани, ізяславці позаймали високі місця у своїх зонах, але недостатні, щоб вийти із них. Трохи піднявся й рівень жіночого футболу, який культивується у вісьмох районах області.
− Скільки на Хмельниччині футбольних шкіл? Чи вистачає кваліфікованих тренерів?
− Загалом в області 36 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у яких культивується футбол. Та якщо вихованці «колосовської» школи з Волочиська грають і в дитячій лізі, й у вищій, то Віньковецька ДЮСШ, що підпорядкована освітянам, не забезпечила участі учнів у фіналі дитячо-юнацької ліги.
Прикро, але навіть в обласному центрі діти не мають умов для того, аби нормально тренуватися. На полі біля Палацу творчості учнівської молоді − після тренувань інших команд − поле, на якому дуже високий ризик зазнати травми, а не навчитись футболу. Тим не менш, завдяки спонсорам та тренерам ДЮСШ-1 хмельницьке «Поділля» двома віковими категоріями представлене у першості країни. Туди ж пробилися юні футболісти Шепетівського пансіону та Кам’янець-Подільської ДЮСШ-2.
Наполегливо проситься у цю лігу керівництво Красилівської ДЮСШ. Ми сподіваємося, що з цього розпочнеться відродження футболу в цьому місті, яке нещодавно плекало команду першої ліги національного чемпіонату.
− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи допомагають органи місцевої влади, яким чином підтримує вас ФФУ?
− На діяльність обласної федерації з обласного бюджету на 2008 рік виділено 250 тисяч гривень. 110 тисяч із них − на проведення заходів. Левину долю цих коштів спрямовуємо на роботу суддів − таким чином зняли тягар із учасників змагань. На командах залишається тільки символічний внесок у федерацію по дві тисячі гривень − на організаційні потреби, призові комплекти… Багато прикладів фінансування футболу з місцевих бюджетів. Це − Ізяслав, Волочиськ та інші. В Нетішині − Хмельницька АЕС. Хоча загалом у нас практично немає команд, які можуть похвалитися міцними меценатами.
Дуже допомагає нам Федерація футболу України. Наприклад, у минулому році ми отримали 50 тисяч гривень цільових коштів на реєстрацію районних федерацій. Цього року, завдячуючи ФФУ, закупили півтонни трав’яного насіння з Голландії для відновлення газону на стадіоні Політехнічного коледжу − ми уклали договір з ректором цього закладу Миколою Бодарецьким про оренду їхнього поля, де може тренуватися команда майстрів.
− Які проблеми все ж найактуальніші для обласної федерації? Які футбольні дискусії відбуваються на місцевому рівні?
− Щодо проблем… Багато тренерів команд нашої вищої групи наполягають, щоб у чемпіонаті області мали право грати лише місцеві футболісти. Але якщо житель Підволочиська Тернопільської області, працюючи у Волочиську, хоче грати за Волочиськ, ми ж не можемо йому заборонити.
Як і всюди, є певні нарікання на суддівство, але це питання відсутності досвіду. І коли нам вдасться розвинути футбольну інфраструктуру, залучити побільше команд до турнірів усіх рівнів, тоді зможемо вирішувати й ці проблеми. До речі, в обласній програмі розвитку футболу у нас є розділ «Суддівство й інспектування».
Та головне завдання для ХОФФ, як на мій погляд, допомогти зберегти командний дух у колективах, позбутися формалізму. Наприклад, якщо ми в минулому році роздали на загальноосвітні школи 22 тисячі футбольних м’ячів, то тепер направимо їх у ті 36 ДЮСШ, які виховують футболістів. Або інший приклад неформального підходу. У Полонному місцеву федерацію очолив директор Буртинського заводу вогнетривкої цегли Олександр Дехтярук, який не тільки вкладає у футбол власні гроші, а й слідкує за ефективністю використання коштів із міського та районного бюджетів.
− Які основні напрямки програми розвитку футболу на Хмельниччині?
− Нова обласна програма наразі доробляється, уже два місяці ми виправляємо її недоліки, і невдовзі її затвердимо. Основна увага в цьому документі прикута до розвитку аматорського футболу, футзалу, жіночого, ветеранського й інвалідного різновидів гри. Працюватимемо і над підвищенням кваліфікації тренерського складу, рівня місцевих фахівців. Дуже важливо, щоб наставники бачили у своїх вихованцях не тільки їх можливості, а й уміли контролювати стан організму, психологічний стан.
Саме такі тренери знаходили неординарні таланти, якими ми можемо гордитися. Наприклад, у Волочиську свого часу відкрили Ігоря Задворного, який потім грав за тернопільську «Ниву». Романа Гурина − воротаря, що грав за той же Тернопіль, а потім у Кривому Розі. Захисника Андрія Донця, що грав за «Волинь», «Закарпаття», «Таврію», «Карпати». В Ізяславі виріс центральний захисник донецького «Шахтаря» і національної збірної Дмитро Чигринський. Тож Хмельниччина багата талантами. Ми ж маємо зробити все, аби разом із ними прогресував місцевий футбол.
+++
Указ Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня фізичної культури і спорту»
Ukrinform.ua
15.09.08
За вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, професіоналізм та досягнення високих спортивних результатів постановляю: (…)
(…)Присвоїти почесні звання:
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
БІБІ Андрію Андрійовичу − тренерові-селекціонеру акціонерного товариства «Футбольний клуб «Динамо Київ»
ГОЛУБЄВУ Олегу Віталійовичу − інспекторові Об'єднання футбольних клубів «Професіональна футбольна ліга України», м.Київ
ТКАЧОВУ Леонтію Івановичу − адміністраторові футбольного клубу «Зоря», м.Луганськ
СОКОЛОВУ Віктору Васильовичу − начальникові відділу розвитку інфраструктури Федерації футболу України, м.Київ. (…)
+++
Григорий Суркис: «Зенит» может выиграть у любого соперника
Вадим Федотов
Sport-weekend.com
15.09.08
Надеюсь, что «Динамо» и «Шахтер» в Лиге чемпионов также выйдут из группы.
Президент Федерации футбола Украины был одним из известных людей, которые посетили Монако во время жеребьевки Лиги чемпионов и Суперкубка УЕФА. Однако изыскать время для общения из-за напряженного графика во время визита в княжество было сложно. Своими впечатлениями о минувших и предстоящих футбольных событиях Григорий Михайлович поделился в беседе с корреспондентом «Спорт уик-энда» уже в Киеве, где мне пришлось пребывать в командировке. Общение с одним из известных футбольных людей постсоветского пространства, который «пробил» для своей страны чемпионат Европы по футболу, оказалось весьма интересным и плодотворным. Ну а поскольку предварительная договоренность об интервью была достигнута еще в Монако, то и разговор наш начался с обсуждения противостояния «Манчестера» и «Зенита». Тем более что нашелся интересный повод.
За Тимощука был безмерно счастлив
− Какие чувства вы испытали, когда капитан «Зенита» и один из нынешних капитанов сборной Украины Анатолий Тимощук поднял над головой Суперкубок Европы?
− Я был безмерно счастлив. Прежде всего за Толю. Когда он уходил из донецкого «Шахтера», то сказал, что ему нужно сменить обстановку и испытать нечто новое. В итоге выиграл и Кубок УЕФА, и Суперкубок Европы. Причем во всех матчах своей новой команды был лидером и «железобетоном». На сегодняшний день это признают все российские журналисты и специалисты. Кроме того, Толя еще и великолепный человек. Ну а как игрока я знаю его много лет и могу сказать, что он заслуживает самых лучших эпитетов. На мой взгляд, в футболе он еще не достиг своего пика.
− Из ваших слов можно сделать вывод, что в плане роста своего мастерства Тимощук выиграл от перехода в «Зенит»?
− Мне было бы некорректно утверждать, что, уйдя из такой команды, как «Шахтер», где он был цементирующим и ключевым игроком, Толик что-то выиграл или проиграл. Если исходить из достижений в его карьере, то, несомненно, выиграл. Две победы в еврокубках и чемпионство в России дорогого стоят. С другой стороны, он уехал из родного города, от родных и близких, что наверняка следует отнести к потерям. Поэтому, видимо, только сам Анатолий, положив на чашу весов все составляющие, может сказать, что он выиграл и в чем проиграл. Однако факт остается фактом: переход в «Зенит» стал очередной ступенькой вверх в его профессиональной карьере.
− Какое впечатление оставила сама игра в Монако?
− Не могу сказать, что меня впечатлили действия одновременно двух команд. «Зенит», безусловно, был лучшим до перерыва, «Манчестер Юнайтед» − в последние двадцать пять минут второго тайма. Игра была на жилах и на нервах. Совершенно очевидно, что «Манчестер» на сегодняшний день еще не набрал своих лучших физических кондиций. Эта команда зависима от тех исполнителей, которые имеются в ее распоряжении. В составе манкунианцев не было таких ключевых игроков, как Роналду и Гигз. В то время как «Зенит» играл в своем сильнейшем составе. Тем не менее болельщики находились в напряжении, а питерцы, хотя и не были фаворитом матча, но победили. Не всегда же фаворит выигрывает! Поэтому, повторяю, я очень счастлив, что команда, капитаном которой является лидер нашей сборной, выиграла Суперкубок УЕФА.
В Украине стабильны только клубы-олигархи
− До 1992 года у нашего футбола общая история. Кроме «Зенита» Суперкубок УЕФА выигрывало только киевское «Динамо». Как бывший президент этой команды, что можете сказать после того, что с ней в один ряд встал российский клуб?
− Прошло тридцать три года с тех пор, как «Динамо» выиграло сначала Кубок кубков, а затем − Суперкубок, и это достижение никто не мог повторить. «Зенит» − вторая российская команда, которая вслед за ЦСКА в течение трех лет выиграла Кубок УЕФА. Что касается Суперкубка, то был повторен результат киевского «Динамо». Конечно, это впечатляет и говорит о том, что российский футбол достиг за последнее время многого. Я думаю, что он и дальше будет прогрессировать. Хочу обратить внимание на то, что в России отношение государства к футболу несколько иное, чем в Украине. У нас финансово стабильны в основном только те клубы, которые содержат отечественные олигархи. Ни мэры, ни губернаторы, ни государственные корпорации не помогают развитию украинского футбола. В отличие, опять же, от России, где фактически каждый клуб рассматривается в качестве перспективы привития здорового образа жизни и социального влияния на ауру российского общества, воспитания детей, строительства стадионов. Посмотрите на отношение российских телеканалов к такому продукту, как футбол. Возможно, мы пока только идем по такому пути, и создание премьер-лиги дает нам надежду на это. Мы рассчитываем, что через определенное время государство повернется лицом к футболу, потому что он играет большую роль в обществе. Тем более − в нашем. Если помните, в прошлом году РФС продал права телетрансляций матчей премьер-лиги каналу «НТВ-плюс», после чего на тот момент еще Президент России Владимир Путин сказал, что Виталий Мутко чего-то опять намутил. В итоге, несмотря на то что вышеназванный российский коммерческий телеканал уплатил двадцать миллионов долларов за эти права, с российских доступных каналов не исчезла футбольная картинка. Это и есть отношение государства к своим согражданам! На мой взгляд, очень важно, чтобы подобное отношение к спорту N№1 стало примером для подражания и в Украине. Если говорить объективно, то и некоторые наши госмонополии при определенном влиянии со стороны государства тоже могли бы обратить свое внимание на футбол, который сам по себе является крайне важным инструментом любого общества, поскольку с его помощью направляются денежные потоки, а спонсоры получают возможность себя рекламировать. В России такой госмонополией является «Газпром», деньги которого работают на благоприятную почву. Они вызывают у миллионов людей ощущение состоятельности государства. Волна патриотизма, которая охватила российское общество после побед «Зенита» в Кубке УЕФА и Суперкубке, не может быть оценена в денежных знаках. На мой взгляд, они вообще неоценимы − это трудно передать.
− Пользуясь случаем, не могу не спросить о том, как идет подготовка к чемпионату Европы 2012 года. В прессу просочилась информация о том, что его проведение находится под угрозой?
− В данный момент многое зависит от того, как у нас пойдут дела во Львове, где есть необходимость поспешить. ФФУ и само наше государство находится под постоянным мониторингом УЕФА. Поэтому очень важно, чтобы мы вовремя справились со всеми заданиями. Я очень надеюсь, что в конце сентября члены исполкома Европейского футбольного союза нам в очередной раз поверят, и мы будем работать уже не над тем, чтобы сохранить этот турнир в Украине и Польше, а для того, чтобы сделать его одним из лучших.
Возвращение в «Милан» вернет Шевченко моральное спокойствие
− Как вы считаете, пойдет ли на пользу Андрею Шевченко его переход в «Милан»?
− Вне всякого сомнения! Я ему и раньше об этом говорил, да и сам Андрей сегодня признает, что его переход в «Челси» на пике своей карьеры был большой ошибкой. У любого футболиста в одном клубе по стечению обстоятельств может все получаться, а в другом − ничего. И таких примеров десятки. Очень надеюсь, что, вернувшись в «Милан», как во второй родной дом, Андрей восстановит свое морально-психологическое состояние, обретет физические кондиции, успокоится и начнет нас радовать своими голами. Но при этом желательно, чтобы «россонери» не встречались с украинскими командами, чтобы наше сердце не рвалось на части.
− В стартовой игре за сборную Украины Андрей стал спасителем…
− Я бы не хотел ему отводить именно такую роль. Спасатели должны оказывать помощь тому, кто в ней нуждается. Когда возникает чрезвычайная ситуация, ее ликвидируют люди в рамках своей профессии. Андрей − нормальный созревшийся парень, состоявшийся как человек и как футболист. Он вышел за пятнадцать минут до конца матча и сделал то, что от него требовалось. Обратите внимание, как он стал нагнетать ситуацию возле ворот белорусов. Все это вместе взятое и привело к тому моменту, который вылился в пенальти. Ему необходимо набрать лишь физические кондиции − футбольная злость и мастерство у Шевченко есть.
− Что думаете по поводу перехода Андрея Воронина в «Герту»?
− Скажу откровенно: греть скамейку в английском клубе, даже если там зарплата выше, намного хуже, чем играть в другой команде и наглядно демонстрировать Бенитесу, кого он отдал… Не для кого не секрет, что в свое время Воронин был лучшим в составе «Ливерпуля»… Но футболисту нужно доверие. Коль скоро главный тренер «красных» перестал доверять Андрею, то лучшим шагом для него было уйти. В какую команду? В ту, где не требуется адаптация к чемпионату, знание языка и культуры. Андрей много лет прожил в Германии, что должно ему помочь заиграть в бундеслиге. Все остальное у него есть: техническая оснащенность, физические кондиции, возраст и опыт.
− В сборной Украины появился молодой игрок киевского «Динамо» Александр Алиев. Наверняка с вашей подачи?
− Моей роли здесь нет никакой. Я действительно говорил с Алиевым, но пусть это останется между нами. Хотя не буду скрывать, что приветствую его приглашение в сборную, поскольку он обладает всем необходимым для того, чтобы стать большим мастером. В свое время Алиев подвел наставника молодежной сборной Алексея Михайличенко. Потерял тренерское доверие, что является основополагающим успехом в командном виде спорта. Поэтому я просто порекомендовал ему позвонить Алексею Александровичу, который, кстати, хотел с ним поговорить. Словом, стал тем пластилином, который помог игроку исправить его ошибку. Я уверен, что Алиев теперь будет «умирать» на поле за честь своей страны. Ведь в киевском «Динамо» он выглядит очень ярко и считается одной из ключевых фигур.
− Как, кстати, и Артем Милевский. Сейчас не жалеете о том, что боролись в свое время за него?
− Я вообще не жалею по поводу своих поступков, поскольку стараюсь их делать осознанно. В свое время мы нашли лазейку в мировом футбольном законодательстве и сделали все для того, чтобы он играл за сборную Украины. В Бельгии своим голом на третьей добавленной минуте Милевский подарил нам участие в молодежном чемпионате Европы. На том турнире Милевский и Алиев демонстрировали взаимозаменяемость и взаимопонимание на футбольном поле.
− Для российских болельщиков и специалистов будет небезынтересно узнать, как вы станете выплачивать премиальные за выход в финальную часть чемпионата мира?
− Это сложная система, которая будет работать следующим образом. За шесть очков в двух играх команда получит определенное количество денежных знаков. Ровно такая же сумма ей достанется в виде бонусов, если она выйдет в финальную часть. Бонусная система за набранные очки в матчах с нашими конкурентами Англией и Хорватией предполагает премиальные, которые ребята получат независимо от того, победа будет или ничья. Ровно столько они получат в виде бонуса, если выполнят задачу. Остальные матчи − с Казахстаном, Белоруссией и Андоррой − будут рассматриваться в качестве выплат только в случае победы. Представьте себе, что на момент нашей последней игры с Англией нам нужно взять три очка, и в то же время скопились бонусные выплаты. К этой сумме автоматически добавляются те средства, которые футболисты недополучили в связи с построенной схемой бонусных выплат. Один доллар может превратиться сразу в пять. На мой взгляд, это гибкая система, которая дает нам возможность заинтересовать ребят, повысить степень мотивации и взаимной ответственности за результат. Каждый из нас должен хорошо потрудиться, чтобы болельщики получили возможность увидеть нашу команду среди тридцати двух участников чемпионата мира в ЮАР. Поэтому мы продумали такую систему выплат. Вообще я считаю, что финансовая мотивация − не главное. Главное, что здесь (показал на сердце. − В. Ф.) и здесь (на голову. − В. Ф.). Пример тому − Толя Тимощук. Ровно через три минуты после окончания матча в Монако из рук его жены, через руки моего брата капитану «Зенита» был передан флаг Украины. Скажу откровенно − это пример для подражания. Я не думаю, что он совершил подобное лишь ради того, чтобы его потом похвалили. Просто это идет от сердца. Я видел его глаза, когда он подходил в Мишелю Платини, чтобы получить медаль и поднять Кубок, в которых читалось, как он счастлив не только за себя, но и за всю страну, за каждого из нас.
Киевское «Динамо» нашло своего тренера
− Что можете сказать о противостоянии «Динамо» и «Спартака» в отборочном раунде Лиги чемпионов? Можно ли говорить о разнице в классе?
− После того как мы выиграли у «Спартака» со счетом 3:0 на турнире в Израиле, Станислав Черчесов сказал, что причиной тому стала разбалансированность в подготовке команд, поскольку «красно-белые» тренировались на два дня меньше, чем киевское «Динамо». Создается такое впечатление, что «Динамо» тренировалось на год больше. Ведь по сумме двух недавних матчей счет был 8:2. Поэтому, конечно, можно говорить о том, что слабым был «Спартак», но ведь можно сказать, что сильным оказалось киевское «Динамо». Во время футбола мы часто нервничаем и многих моментов не замечаем. Когда летел из Монако, то имел возможность посмотреть полностью весь московский поединок между «Спартаком» и «Динамо» с комментариями, которые были блистательны. Все восхищались игрой киевлян, продемонстрировавших предельную самоотдачу, без которой современный футбол трудно себе представить. Наши футболисты не отдали сопернику ни одного сантиметра футбольного поля. Отсюда и результат. На мой взгляд, сегодня в «Динамо» произошла трансформация. Его футболисты научились без потерь контролировать мяч, появился быстрый переход из обороны в атаку. Такого не было даже при Лобановском. Если раньше команде было свойственно бросать в прорывы своих быстрых форвардов, используя среднюю линию и игру от обороны, то на сегодняшний день мяч уже движется по другим траекториям и законам. Выучка уже несколько иная, которую прививает команде Юрий Семин. В игре «Динамо» появился коллективный прессинг, чего раньше не было. Я, например, не помню, когда Алиев, играя за дубль, при потере мяча его отбирал и опять нагнетал обстановку. Нинкович − то же самое. Сегодня вся команда очень хорошо комбинирует и обороняется. Кто бы мог представить себе бывшего форварда Михалика опорным полузащитником... Я думал, что это афера Юрия Семина. Однако собственное видение тренера, который прошел «огонь, воду и медные трубы», оказалось правильным. Мне такой подход импонирует.
− Можно сказать, что в лице Юрия Семина «Динамо» нашло своего тренера?
− Вы знаете, к наставнику команды я отношусь не только как к тренеру, но прежде всего как к личности. Говоря о качествах Юрия Павловича, могу сказать о нем, как о порядочном, опытном, высокоинтеллектуальном человеке, с огромными знаниями, который всегда умеет создать микроклимат в команде. И хотя, в отличие от своего брата, я не имею такой большой возможности общаться с Семиным, но, по моим оценкам, есть все основания говорить о том, что «Динамо» нашло своего тренера.
«Ювентус» и «Реал» не считаю фаворитами
− Что вы ждете от группового турнира Лиги чемпионов?
− Многострадальному «Шахтеру», который демонстрирует в последних матчах очень хорошую игру и закладывает фундамент для выхода из группы, к сожалению, всегда чего-то не хватает. Надеюсь, что в нынешней Лиге чемпионов у него это получится. То же самое могу сказать и по поводу киевского «Динамо». Однако только сама игра может расставить все на свои места. Лондонскому «Арсеналу» мы еще ни разу не проигрывали в Киеве. Помню, как играли 1:1 в гостях и побеждали 3:1 дома. В 2003 году победили в Киеве и проиграли 0:1 в Лондоне. А ведь та команда не была сильнее сегодняшней. «Порту», как признают очевидцы, на сегодняшний день несколько разбалансирован, с «Фенербахче» киевское «Динамо» прекрасно справилось два года назад: 3:1 − в Киеве и 2:2 − в Стамбуле. Однако это всего лишь прогнозы. Турецкий клуб возглавил тренер чемпионов Европы Луис Арагонес. Матчи группового турнира дадут ответ, насколько наши клубы во всеоружии подошли в Лиге чемпионов.
− Что скажете о группе, в которой оказался «Зенит»?
− Скажу откровенно: сегодня «Зенит» может выиграть у любого соперника. Поэтому с точки зрения самоотдачи, физических кондиций, выучки и желания он ни в чем не будет уступать ни «Реалу», ни «Ювентусу». О БАТЭ не будем говорить, поскольку не хочу обидеть эту команду, но на сегодняшний день в этой группе есть три равноценных фаворита − «Зенит», «Ювентус» и «Реал». Тем более что итальянская и испанская команды на международной арене за последние годы давно ничего не выигрывали. «Зенит» же только в этом году взял два Кубка. Стало быть, ни «Ювентус», ни «Реал» я не считаю фаворитами по отношению к «Зениту».
+++
«Англия в Днепропетровске? Почему бы и нет?»
Fcdnipro.ua
15.09.08
Едва переступив порог подтрибунного помещения «Днепр-Арены», президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис оказался в плотном кольце журналистов сразу из трех стран − России, Польши и Украины.
− Сегодня просто необходимо сказать слова благодарности в адрес спонсоров ФК «Днепр» − конкретно Игорю Валерьевичу Коломойскому, горячо любящему футбол, свой родной город, которому он и подарил этот прекрасный стадион. Вообще открытие этой арены служит ярким доказательством того, что в нашей стране власть и крупные бизнесмены работают в унисон. Это прекрасный день не только для жителей Днепропетровска, но и для всех наших соотечественников. Кроме того, открытие стадиона в Днепропетровске − яркое свидетельство того, что Украина выполняет все обязательства перед УЕФА касательно создания и развития спортивной инфраструктуры в преддверии Евро-2012.
− Имеет ли шансы днепропетровский зритель в следующем году быть очевидцем такого отборочного матча чемпионата мира как Украина-Англия?
− Сегодняшнее открытие этого чудесного стадиона дает все возможности для проведения на нем одного или нескольких отборочных матчей. Украина − Англия? Почему бы и нет? Причем скорее да, чем нет.
+++
Начальник Головдержслужби України Тимофій Мотренко взяв участь в засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу
Guds.gov.ua
15.09.08
15 вересня 2008 року Начальник Головдержслужби України Тимофій Мотренко взяв участь в засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
У ході засідання Тимофій Мотренко доповів питання про підвищення ефективності управління підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
+++
И.Васюник: Окончательное решение УЕФА по проведению Евро-2012 в Украине будет положительным.
Rbc.ua
15.09.08
Вице-премьер-министр Иван Васюник убежден, что окончательное решение УЕФА относительно проведения Евро-2012 в Украине будет положительным. Об этом он сообщил сегодня на пресс-конференции, передает корреспондент РБК-Украина.
Он убежден, что 18 сентября на предыдущем заседании стратегического Совета УЕФА и 25 сентября на финальной части заседания будет принято позитивное решение относительно проведения Евро-2012 в Украине. Он аргументировал свою уверенность следующим: выведена из кризисного состояния подготовка к Евро-2012 НСК «Олимпийский» в Киеве. 15 октября генподрядчик строительства стадиона в Киеве предоставит эскизный проект стадиона и окончательную смету его сооружения. До 18 сентября будет заключено соглашение с австрийской компанией «Альпина» по сооружению Львовского стадиона. Кроме того, выведено с кризисного состояния подготовки к Евро-2012 6 аэропортов. Он прибавил, что 5 млрд грн на реконструкцию аэропортов предусмотрено профинансировать в виде частных инвестиций, а 3 млрд грн из госбюджета.
И.Васюник рассказал, что в проекте бюджета 2009 г. предусмотрено свыше 3 млдр грн на реконструкцию дорог коммунальной собственности, при этом 50% реконструкции таких дорог будут положены на госбюджет, а 50% на местные бюджеты.
В свою очередь, президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис заявил, что сегодня преодолены негативные явления по подготовке к Евро-2012 и до 1 октября будет создано стратегическое управление по проекту подготовки к Евро-2012.
+++
Васюник уверен, что совет UEFA «благословит» проведение Евро-2012 в Украине
Liga.net
15.09.08
На заседании стратегического совета UEFA будет принято позитивное решение относительно проведения в Украине и Польше Евро-2012. В этом уверен Вице-премьер-министр Украины Иван Васюник.
Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, на пресс-конференции в понедельник по итогам заседания организационного комитета по подготовке к Евро-2012 И.Васюник отметил, что сейчас есть все основания считать, что такое решение UEFA относительно Украины и Польши будет позитивным. «25 сентября вопрос − быть или не быть Чемпионату Европы-2012 в Украине и Польше, будет снят», − сказал И.Васюник.
Вице-премьер подчеркнул, что эта уверенность базируется на существенном прогрессе Украины по подготовке к Евро-2012. В частности, по словам И.Васюника, в последние 3 месяца была проведена колоссальная работа, которая касается подготовки инфраструктуры к чемпионату Европы по футболу.
И.Васюник отметил, что речь идет в первую очередь о стадионах. Так, например, выведен из кризисного состояния стадион НСК «Олимпийский», который вызывал наибольшее количество вопросов у UEFA. Однако последние визиты экспертов свидетельствуют о том, что они получили ответы на свои вопросы по этому стадиону.
И.Васюник ожидает, что из 6 стадионов, возможно, только один останется в зоне риска, а по всем остальным проблемы будут сняты.
Говоря о подготовке украинских аэропортов к Евро-2012, И.Васюник подчеркнул, что здесь тоже прослеживается прогресс. Он отметил, что еще в июне все аэропорты, которые должны участвовать в приеме гостей чемпионата, находились в зоне высокого риска. В июне разработан и представлен экспертам план вывода аэропортов из этого состояния. И.Васюник уверен, что есть все возможности реализовать указанный план вовремя. По его словам, на подготовку аэропортов правительство выделяет 3 млрд. грн. и еще 5 млрд. составляют частные средства.
Относительно подготовки гостиниц к чемпионату И.Васюник сообщил, что здесь тоже есть позитивные моменты. Так, после сотрудничества с руководством городов был ликвидирован дефицит по наличию 4-звездочных гостиниц. В настоящее время такой дефицит существует по 5-звездочным гостиницам в городах Донецке и Харькове, но руководство этих городов предложило варианты замены 5-звездочных гостиниц 4-звездочными.
И.Васюник также сообщил, что на данном этапе достигнуто согласие с руководством принимающих городов о финансировании подготовки коммунальных дорог к Евро-2012. В соответствии с этой договоренностью, 50% финансирования берет на себя государственный бюджет, а остальные 50% − местные бюджеты. Также, по словам Вице-премьер-министра, прослеживается серьезный сдвиг в работе правительственной группы по принятию конечного решения по проекту концессионной дороги. «Этот проект − Евро-2012 − имеет для Украины значение самого масштабного проекта экономического развития за последние годы», − сказал И.Васюник.
Напомним, 14 сентября состоялось открытие нового стадиона ФК «Днепр», который среди прочего примет матчи Чемпионата Европы по футболу 2012 года.
+++
За 10 днів УЄФА зніме питання про Євро-2012 в Україні?
Unian.net
15.09.08
Віце-прем’єр-міністр Іван ВАСЮНИК переконаний, що Стратегічна рада УЄФА на своєму засіданні 25 вересня у Швейцарії не позбавить Україну права на проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні на брифінгу у Києві.
«25 вересня питання «бути чи не бути» буде знято з порядку денного УЄФА», − сказав І.ВАСЮНИК.
Він зазначив, що за останні місяці Україна провела консолідовану роботу і досягнула значних результатів у підготовці основних об’єктів інфраструктури до Євро-2012. Зокрема, за його словами, за цей час було виведено з кризового стану національний спортивний комплекс «Олімпійський».
І.ВАСЮНИК також повідомив, що 15 жовтня буде представлений проект реконструкції стадіону і буде названа її остаточна вартість.
Віце-прем’єр додав, що на сьогодні з 6-ти стадіонів, необхідних для проведення Євро-2012, лише один залишається у зоні високого ризику.
Говорячи про стан підготовки аеропортів, І.ВАСЮНИК зазначив, що план підготовки до європейської футбольної першості 2012 року дає впевненість у тому, що вони будуть готові вчасно. Зокрема, він повідомив, що нині в аеропортах усіх шести міст, що прийматимуть матчі Євро, ведеться проектування злітних смуг, а в аеропортах Донецька та Львова − проектування терміналів.
Також І.ВАСЮНИК зазначив, що на сьогодні ліквідовано дефіцит чотиризіркових готелів у містах-учасниках Євро-2012, але залишається лише дефіцит п’ятизіркових готелів у Донецьку і Харкові.
Крім цього, віце-прем’єр повідомив, що у держбюджеті на наступний рік на будівництво та ремонт комунальних доріг до проведення чемпіонату передбачено виділити 3 млрд. грн.
+++
Васюник: Евро состоится при любой политической погоде
Ukranews.com
15.09.08
Вице-премьер министр Иван Васюник считает, что политическая ситуация не скажется на ходе подготовки к проведению в Украине финальной части Чемпионата Европы по футболу 2012 года.
Об этом он сказал на брифинге после заседания организационного комитета по подготовке и проведения ЧЕ-2012 по футболу.
«Евро состоится при любой политической погоде», − сказал он.
Васюник отказался спрогнозировать ход дальнейших политических событий, однако выразил уверенность, что это не скажется на ходе подготовки к ЧЕ-2012 по футболу, поскольку проведение этого турнира в Украине поддерживают все политические силы.
В свою очередь, президент Федерации футбола Григорий Суркис отметил, что для того чтобы подготовка к ЧЕ-2012 по футболу проходила стабильно, необходимо ввести запрет на увольнение людей, ответственных за проведение чемпионата.
В ходе брифинга, Васюник и Суркис выразили уверенность в том, что 18 и 25 сентября Украина получит от УЕФА позитивную оценку и окончательное подтверждение проведения в Украине ЧЕ-2012 по футболу.
В частности, Васюник отметил, что власти Украины уже получили позитивные отзывы от экспертов УЕФА по вопросам подготовки стадионов, гостиниц, дорог, аэропортов и реконструкции Национального спорткомплекса «Олимпийский» в Киеве.
Кроме этого Васюник сообщил, что до 22 сентября в Верховной Раде будут приняты законы, необходимые для подготовки и проведения ЧЕ-2012 по футболу.
Как сообщало агентство, Украина и Польша выиграли организованный УЕФА тендер на проведение чемпионата Европы по футболу 2012 года.
Начало турнира запланировано на июнь 2012 года.
Принимать ЧЕ-2012 по футболу будут Киев, Львов, Донецк, Днепропетровск, Варшава, Гданьск, Вроцлав и Познань, а Одесса, Харьков, Краков и Хожув − резервные города.
+++
СБУ і Внутрішні війська МВС провели антитерористичні учення в Києві
Proua.com
15.09.08
Спеціальні підрозділи з боротьби з тероризмом Служби безпеки України і Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ провели антитерористичні учення на об`єктах водного транспорту в Києві.
Про це говориться в повідомленні прес-служби СБУ.
Учення пройшли на базі підприємства «Столична судноплавна компанія» в рамках антитерористичного забезпечення підготовки проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Мета учень − удосконалити практичні навички спецпідрозділів і взаємодію зацікавлених відомств під керівництвом Координаційної групи Антитерористичного центру.
Як повідомлялось, 14 серпня СБУ провела антитерористичні учення в Запоріжжі.
Україна і Польща виграли організований УЄФА тендер на проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Згідно з тендерною заявкою, проведення відкриття Євро-2012 заплановане у Варшаві, фіналу − в Києві.
+++
«Коли державні структури реально беруться за справу, можна подолати всі негативні явища», − Григорій Суркіс
Олексій Ігнатенко
Укрінформ
15.09.08
Україна проводить підготовку до Євро-2012 згідно затвердженого графіку − таким був головний мотив брифінгу віце-прем'єр-міністра України Івана Васюника та президента Федерації футболу України Григорія Суркіса за підсумками засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, повідомляє УКРІНФОРМ.
«Я завжди був оптимістом, − сказав Григорій Суркіс. − Останні два місяці довели, що коли державні структури реально беруться за справу, можна подолати всі негативні явища. За цей термін зі стану «великого ризику» були виведені проблеми зі стадіонами, готелями, транспортними розв'язками тощо».
«Ми завжди, як у прислів'ї, довго запрягаємо, та швидко їдемо. Нині ми вже маємо всі необхідні папери. Звичайно, це лише папери, але УЄФА на цьому етапі і не вимагає від нас більшого», − підкреслив президент ФФУ.
«Звичайно, ще є багато речей, які маємо зробити. Насамперед, 18 вересня ми доведемо УЄФА, що у нас немає ніяких проблем з підготовкою до Євро. Я впевнений, що 25 вересня на засіданні виконкому УЄФА жодних питань до нас не буде», − наголосив Суркіс.
Президент Федерації футболу України також розповів, що члени УЄФА були вражені церемонією відкриття стадіону у Дніпропетровську: «Вони мене запитали, скільки коштує ця презентація. Коли я назвав суму, вони дуже здивувалися і сказали, що це набагато більше, ніж відкриття фіналу Ліги чемпіонів».
«Я вважаю, що такі речі дуже позитивно вплинуть на ставлення комісії УЄФА до України як господаря Євро-2012», − сказав Григорій Суркіс.