Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко: "Кожна нагорода олімпійців − це подвиг, який зробив кожен спортсмен"

Алла Шершень

Ukrinform.ua

02.08.09

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА    

На XXIX літній Олімпіаді в Пекіні українські атлети вибороли для країни 27 медалей (7 золотих, 5 срібних та 15 бронзових). Загалом честь нашої держави відстоювали 253 спортсмени, які змагалися у 28 видах олімпійської програми. Про підсумки змагань та нові завдання, що стоять перед головним спортивним відомством країни, розповів кореспондентові УКРІНФОРМу міністр України у справах сім`ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО.(…)

(…)  − На Олімпіаді Україна не була представлена у жодних ігрових видах спорту. Чи з`являться на наступних Іграх українські команди хоч із деяких ігрових видів?

− Це залежить від команд. Вони не змогли завоювати ліцензію, яка дає право брати участь в Олімпійських іграх. Щоб її вибороти, треба показати високі результати. Так вже сталося, що жодна команда з ігрових видів спорту не потрапила на Олімпіаду, але я сподіваюся, що відбірковий цикл до Олімпіади в Лондоні приведе до того, що ми вболіватимемо і за наші гандбольну, волейбольну, баскетбольну і футбольну команди, де ми маємо хороші традиції, чудовий тренерський склад і прекрасних гравців. Залишилося тільки здобути ліцензію...

− Чи вірна інформація, що ігрові види спорту мають третій рівень фінансування? Якщо так, то чому?

− Чесно кажучи, у нас не існує чіткої системи диференціацій чи преференцій. Рівень фінансування з боку держави залежить від результату. Жодної дискримінації тут немає. Якщо й існують якісь переваги у фінансуванні, то це, в першу чергу, залежить від активності федерації даного виду спорту і від результатів виступів. Наприклад, футбольна команда у нас не фінансується взагалі. У відповідності до угоди, ці всі видатки бере на себе Федерація футболу України. Міністерством фінансуються лише жіночі футбольні команди. З баскетболом трохи інша ситуація, з волейболом − теж. З кожним видом спорту існує своя конкретна ситуація ...

− Наступним випробуванням для українських спортсменів стане зимова Олімпіада у Ванкувері в 2010 році. Як проходить підготовка до неї?

− Що стосується підготовки до зимової Олімпіади, то ми її розпочали одразу ж після завершення Ігор у Турині в 2006 році. Відповідне фінансування та аналіз за основними пріоритетними зимовими видами спорту зроблені, план дій намічений і сьогодні реалізується. Я переконаний, що виступ українців у Ванкувері буде кращим, ніж у Турині.

− В Україні буде проходити футбольне Євро-2012, в Англії в цьому ж році − чергова Олімпіада. Чи не виявиться хтось "зайвим" у плані державної підтримки?

− Вони проходитимуть у різний час: Євро-2012 буде в червні, а Олімпіада − в серпні. Я вважаю, що фінал чемпіонату Європи з футболу 2012 року і літні Олімпійські ігри − це два взаємодоповнюючі процеси, де один буде підтримувати інший. І взагалі все триватиме паралельно. Передбачається серйозне фінансування. Буде підвищена увага органів влади до всіх видів спорту. Чемпіонат Європи з футболу − це не тільки футбол, це в першу чергу серйозна політика з боку держави до всієї сфери фізичної культури і спорту. І, я думаю, що, як мінімум, у Лондоні має бути представлена наша олімпійська команда з футболу. Це є дуже серйозна мотивація.

− Українські спортсмени тренуються на матеріальній базі, яка залишилася нам ще у спадок від Радянського Союзу. Коли у нас почнуть з`являтися сучасні спортивні споруди − басейни, палаци спорту тощо?

− Завдання, яке сьогодні поставлено, − це до 2010 року в кожному районному центрі мати культурно-оздоровчий комплекс з басейном. Сподіваюся, що ми виконаємо це завдання. Починаючи з 2005 року, реалізується проект "Державна програма будівництва спортивних і футбольних майданчиків". За ці три роки їх збудовано більше тисячі. Минулого року розпочалась програма будівництва хокейних льодових майданчиків, і перші чотири будуть введені в експлуатацію вже цього року, наступного ж ми плануємо побудувати ще дванадцять. Крім того, зараз нами розроблені пропозиції щодо стимулювання приватних інвестицій у будівництво спортивних об'єктів. Ми хочемо зацікавити приватний бізнес у вкладання коштів у спортивні заклади. Я думаю, все в наших силах, є можливості у держави, потреба суспільства, залишилося тільки впровадити системний, послідовний план дій, а що і як робити міністерство знає. (…)

+++

Власти Львова планируют установить видеонаблюдение возле Монумента воинам-освободителям и в аэропорту

Интерфакс-Украина

02.09.08

Исполком Львовского горсовета принял решение внести изменения в бюджет города и выделить 194 тыс грн на установление камер видеонаблюдения возле монумента Воинам-освободителям на улице Стрыйской и в районе аэропорта.

      

По словам директора "Городского центра информационных технологий" Сергея Дацишина, в каждом случае установят по 3-4 видеокамеры.

      

Камеры видеонаблюдения устанавливают в рамках подготовки города к Евро-2012. Далее планируется устанавливать камеры видеонаблюдения в школах города и связать их в единую сеть.

      

С.Дацишин подчеркнул, что информация, полученная путем видеонаблюдения, будет передаваться в органы внутренних дел, которые будут реагировать на те или иные правонарушения.

      

Ранее видеонаблюдение было установлено на здании горсовета и нескольких близлежащих домах.

+++

«Металлист» уступил туркам матч в Стамбуле

Mediaport.info

02.09.08

Арена европейского уровня. В октябре стадион «Металлист» с интервалом в девять дней примет сразу два «громких» футбольных матча. 2 октября на харьковском поле «Металлист» сыграет с турецким клубом «Бешикташ» − в рамках первого раунда Кубка УЕФА. Харьковская команда второй год подряд занимает третье место в Чемпионате Украины по футболу и попадает в один из самых престижных клубных футбольных турниров Европы, Кубок УЕФА. По жеребьевке, «Металлист» должен был встречать турков дома 18 сентября, а уже в октябре ехать в Турцию, но планы изменились.

Как рассказал «МедиаПорту» первый вице-президент Федерации футбола Украины Сергей Стороженко, еще одной турецкой команде «Галатасарай» выпало играть в тот же день и тоже в Стамбуле − в рамках Лиги Чемпионов. По правилам УЕФА, проводить два матча в один день в одном городе нельзя, поэтому «Металлисту» пришлось изменить дату встречи. Теперь харьковчане встретятся с турецкой командой 18 сентября в Стамбуле и второго октября в Харькове.

11 октября Харьков ждет еще одно важное футбольное событие. В первую столицу приедет играть национальная сборная Украины. Харьков впервые получил право провести один из матчей в рамках отборочного тура на Чемпионат Мира по футболу 2010 года. На поле «Металлиста» сборная Украины принимает сборную Хорватии.

То, что разница между двумя ответственными матчами меньше десяти дней, футбольных чиновников не смущает. Стадион успеет подготовиться, уверен Сергей Стороженко.

Сергей Стороженко, первый вице-президент ФФУ: «Если только турки не развалят нам стадион, я надеюсь, что этого не произойдет, потому что мы «знаем методы против Кости Сапрыкина».

+++

Відбулося засідання Урядового комітету з питань правової політики під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова

      

Kmu.gov.ua

02.09.08

Під час обговорення  було схвалено проект закону «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про електронний цифровий підпис». Передбачається, що схвалений законопроект  забезпечить здійснення прозорого державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері надання послуг електронного цифрового підпису.

Також було схвалено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції забезпечення безпеки та правопорядку під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».  В Концепції розроблені загальні принципи забезпечення безпечного проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Серед основних заходів передбачених концепцією, планується надавати екстрену допомогу за єдиним телефонним номером «112».

+++

Світовий банк фінансуватиме розробку фінансового проекту львівського аеропорту

Zaxid.net

02.09.08

У Міністерстві економіки України відбулась зустріч робочої групи проекту міжнародної технічної допомоги у межах підготовки до Євро-2012, в форматі якого Світовий Банк виділив грант на проведення дослідження "Огляд, аналіз та рекомендації щодо застосування інвестиційних моделей державно-приватного партнерства для проектів ЄВРО 2012 в Україні". Було прийнято рішення, що компанія-консультант, а саме, міжнародний консорціум Corporate Solutions та ScanAvia A/S, спільно з Державіслужбою та Львівською міською радою розробить фінансовий проект (бізнес-план), який можна презентувати інвестору, − повідомила ZAXID.NET прес-служба Львівської міськради. Крім Львова, ця компанія також працюватиме і в Одесі.

Експерти проведуть дослідження щодо доцільності та фінансової привабливості проекту аеропорту для інвестора, а також встановлять можливі ризики щодо його реалізації.

Також, експерти погодились надати прогноз розвитку діяльності аеропорту на короткостроковий (до 2012 року) та довгостроковий періоди (після 2012 року), а також можливі варіанти вирішення тих завдань, які виникнуть у сфері аеропортового забезпечення під час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Окрім того, компанія повинна зробити загальний огляд можливих проектів (муніципальні дороги, аеропорти, стадіони) в містах, приймаючих Євро-2012 та окреслити схеми фінансування таких проектів.

Під час зустрічі у Міністерстві економіки, заступник міського голови Львова Олександр Жаріков наголосив на тому, що Львів бажає отримати механізм здійснення реконструкції аеропорту разом з Міністерством транспорту і зв’язку України за чітко розділеними напрямами відповідальності. Зокрема, держава відповідає за аеропортну частину: злітно-посадочну смугу, контроль, безпека польотів, а місто − за інфраструктурну: термінал, готель, транспортні розв’язки.

Представники експертної компанії планують відвідати Львів на початку вересня з метою безпосереднього ознайомлення з аеропортом та обговорення конкретних питань з фахівцями Львівської міської ради, які залучені до цього процесу

+++

      

Алексей Михайличенко: "В команде появился Саша Алиев"

Dynamomania.com

02.09.08

Сегодня в 17.00 на базе "Динамо" в Чапаевке проходит открытая тренировка национальной сборной Украины, которая готовится к отборочным матчам чемпионата мира-2010 со сборными Беларуси (6 сентября) и Казахстана (10 сентября). Перед началом тренировки главный тренер сборной Украины Алексей Михайличенко дал традиционную пресс-конференцию. После этого журналисты получат возможность пообщаться с игроками национальной команды.

Читайте краткое тестовое изложение пресс-конференции Михайличенко в режиме онлайн, а также интервью с игроками сборной на нашем сайте.

Пресс-конференция Григория Суркиса и Алексея Михайличенко

Григорий Суркис

− Мы стартуем в очередном цикле, ЧМ-2010, наша цель − попасть в финал. Сборная обновилась, в ней есть молодые способные игроки. Но об этом расскажет главный тренер. ФФУ как всегда сделает все, чтобы создать комфортные условия подготовки. Считаю, что важным фактором для оптимизма являются проход наших грандов в ЛЧ без всяких вопросов.

Алексей Михайличенко

− Мы долго ждали этого момента и понимаем, какой ответственный шаг нам предстоит. Мы будем бороться за выход из очень сильной группы. Что касается беларусов, то их футбол прогрессирует. Глеб перешел в "Барселону", БАТЭ вышло в ЛЧ. Но мы хорошо их изучили, они провели очень хорошие спарринги. И не уступила в них. Беларусь делает уверенные шаги вперед.

На сбор прибыли все, но мы не сможем использовать Чигринского из-за травмы. Голайдо предстоит восстановление, микротравма у Гоменюка. В связи с этим в команде появился Саша Алиев

Мы отдаем себе отчет о важности двух первых игр, но рано говорить о какой-то стратегии, не сыграв ни одной игры. Мы обязаны сыграть успешно на старте, но футбол это игра.

Как будет построена подготовка?

Ничего необычного. Игроки "Днепра" приехали только сегодня, и нам предстоит привести игроков в одинаковое состояние − как физическое, так и психологическое.

Кто будет играть в нападении?

Назвать сегодня состав это нереально, потому что любая тренировка может изменить ситуацию. Надо иметь запасные варианты.

В товарищеских матчах Вы строили игру на новичках. На кого будете делать ставку сейчас?

На этом сборе мы до конца оценим возможности игроков, и состав может быть любым.

Алиева Вы вызвали не от хорошей жизни? И что по поводу Девича?

В нашем списке было 28 игроков. Потеряв одних, вызвали других. У нас две игры, и перелет в Алма-Ату, и 16 человек это слишком мало. Девич же пока не показывает игру, достойную сборной. А брать его только потому, что он поменял гражданство, неправильно. Алиев показывает хорошую игру, у нас был разговор, если он будет делать то, что нужно, пускай играет.

Проясните ситуацию с премиальными.

Суркис: В этом приложении, которое  я привез с собой, есть цифры, которые описывают финансовую мотивацию команды. Мы всегда мотивировали команду таким образом, и это срабатывало. Одним из наших подходов будет шесть очков в первых двух матчах. Матчи с Англией и Хорватией будут оцениваться отдельно. Наша бонусная система очень гибкая.

Переходы Шевченко и Воронина скажутся на сборной?

Естественно, они скажутся на их психологическом состоянии в позитивном ключе, так как они перешли в клубы, где будут играть.

Мы видели в товарищеских матчах пять сборных Украины. Какая из них Вам ближе?

Они не были настолько разными. Исполнители все время менялись, но лицо команды просматривалось. Не всегда в хорошем виде, но просматривалось. Трудно сказать, выполним ли мы наши задачи 6-го и 10-го в игровом плане, но стержень должен быть.

+++


 

Интернет − негативные оценки

 

Українські вболівальники з Англії: Ми розуміємо, що є обличчям України в Європі

Антон Вишневський

Champion.com.ua

02.09.08

Влодко Барабан − один із засновників об'єднання українських вболівальників Англії. Етнічні українці, абсолютна більшість з яких народилася за кордоном і в Україні бували хіба як туристи, вони їздять по всій Європі за нашою національною збірною та підтримують її.

І, до слова, роблять це зі знанням справи, адже в Англії кожен з них вболіває за свій футбольний клуб. Зустрілися в одному барів на тихій центральній вулиці Києва на наступний день після матчу "Динамо" − "Спартак".

Розкажіть як усе починалося, яка була історія вашого об'єднання?

Все почалося з українських молодіжних організацій в Англії − Спілки української молоді і "Пласту". На таборах ми разом грали у футбол і всі були уболівальниками наших домашніх команд. Це і "Ковентрі", і "Манчестер Юнайтед", і "Астон Віла", і "Челсі". Ще коли не існувало збірної України, ми чекали, коли зможемо вболівати за національну команду.

У 1996 році Україна вступила у ФІФА і створила свою команду, адже, як ви знаєте, Російська Федерація, як спадкоємець СРСР, зберегла членство у міжнародних структурах. Ми чекали перших офіційних матчів нашої команди − це були переважно хлопці з Ковентрі, Манчестеру й Нотінгему, громади яких добре обмінювалися інформацією. Перший виїзний матч збірної випав на Белфаст, столицю Північної Ірландії. До Белфаста лише з Ковентрі прилетіли сто чоловік, ще півтораста з Манчестеру. Загалом на секторі зібралося близько трьохсот людей − це була перша масова поява українських вболівальників у Західній Європі.

До матчу готувалися заздалегідь. До слова, ірландці дуже швидко впізнають англійців за мовою, адже самі хоч і англомовні, мають свій акцент. Зважаючи на ситуацію, яка є в Ольстері, я зі списком раніше приїхав у Белфаст, що забронювати місця у готелі. Працівники готелю не знали, що буде футбол, і набираючи самі українські прізвища були дуже здивовані.

Ми зайняли половину готелю, який був всього у 15 хвилинах ходи від стадіону. Крім нас поромом прибули три автобуси з Манчестеру.

Як вас зустріли ірландці?

Ми заздалегідь не домовлялися щодо символіки, строїв − але кожен мав український прапор, синьо-жовтий шарф, вишиванку, хтось був у шароварах. І коли дві групи з Ковентрі і Манчестеру зустрілися біля стадіону − це було справді видовище. У ірландців був шок. Навіть коли частина з наших хлопців зайшла у паб, де розташовувалися ірландські фени, ті не мали, що сказати. Настільки були вражені першою появою українців у Північній Ірландії.

А після матчу у пабах ірландці нам влаштовували овації. Ніхто не знав, що ми приїхали з Англії, думали що ми з України. А ми домовилися між собою говорити винятково українською, щоб ще більше збити їх з пантелику.

Здивована була і стюардеса − у літаку ми випили усю горілку та інші напої, однак ніхто не валявся під кріслом чи буянив. Ми розуміли, що презентуємо Україну.

Як минув сам матч?

Вулицями Белфасту до стадіону йшли колоною під барабанний бій, а на самому стадіоні в один голос виконали гімн України. Ті кілька чоловік, які приїхали з України, дивилися на нас і плакали. Навіть гравці збірної були вражені, адже увесь стадіон слухав наш спів.

На зустрічі із гравцями після матчу, наші збірники просили приїхати і навчити українців вболівати за національну команду.

Де ви вже встигли побувати?

На кожен матч ми збираємо інформацію − як дешевше долетіти, де можна поселитися, де стадіон і як потрапити на матч. Їздили у Норвегію, Словенію, Німеччині, Франції, Іспанії, Португалії, Андоррі, Північній Ірландії, Уельсі, Шотландії, Італії − майже у всій Європі. Збираємося два рази на рік − один раз в Україні, а другий у Європі. Коли вибираємо куди їхати, то дізнаємося ціни, підлаштовуємо особисті плани. Звичайно усі поїздки оплачуються лише з власної кишені.

Маємо багато клопоту з тим, щоб дістати квитки. Федерація футболу України нас підводила пару разів, тепер ми намагаємося взяти квитки через інші країни. Наприклад, пишемо листа, що ми вболівальники з діаспори і хочемо викупити квитки в українські сектори.

Чим вас підвела ФФУ?

Коли ми разом із хлопцями з Чикаго їхали на матч у Норвегію, то з Києва нам пообіцяли надати квитки, проте цього не сталося. Довелося вийти на менеджера норвезької команди, який вдвічі дорожче дістав нам квитки, розкидані по всьому стадіону. Другий раз − нещодавній матч зі збірною Шотландії, де тільки з Англії нас мало бути п'ятсот чоловік. Тоді ми зверталися до обох федерацій − України і Шотландії, нам відповіли − жодних проблем. Але на всіх українських вболівальників виділили лише п'ятсот місць, хоча сектор вміщав півтори тисячі. А за регламентом Шотландія мала виділити 2500 місць − 5% від стадіону. ФФУ байдуже поставилася до такої ситуації.

Після того італійцям чомусь дали дві тисячі місць.

В Україну на матчі часто приїжджаєте?

Регулярно з 1996 року. Раз на рік буваємо точно. Інколи їде двадцять, тридцять чоловік, інколи більше. Обмінюємося інформацією з вболівальниками збірної України з Уельсу та Шотландії − вони теж їздять на матчі. Завжди тримаємося усі разом

Як ви підтримуєте команду?

Ми завжди співаємо, усі в українських строях і національних кольорах, завжди маємо при собі барабан, щоб відбивати такт нашого скандування. Ми знаємо, що нас дивиться цілий світ, тому маємо одразу декларувати − ми українці. Вишиті сорочки, шаровари, спів, музика, сміх − це наш промоушн України у світі. Наша культура дуже багата − чому ю її не показати?

Де би ми не їхали, ми хочемо показати нашу країну з кращого боку. Хлопці завжди пам'ятають, що ми посли України у тій чи іншій країні.

Які у вас стосунки із правоохоронними органами?

Ніколи у жодній країні ми не мали проблем із поліцією. Перший раз, як ми були у Парижі, нас було тисячу вісімсот чоловік з шістнадцяти країн, ми зібралися на площі Бастилії − уся площа, усі кафе і бари були зайняті українцями. Приїхало чимало поліції, але побувши із нами якийсь час, вони усі поїхали, розуміючи, що з нами проблем не буде.

Коли були перший раз у Німеччині, місцева поліція думала, що приїдуть англійські хулігани. Але поспілкувавшись із нами, вони навпаки допомогли нам не мати проблем із німецькими футбольними хуліганами. Ми розташувалися у кількох барах, і коли в одному з них співали пісню, до нас зайшли четверо німецьких вболівальників − розвідка. Зрештою все закінчилося тим, що німці співали "Дойчланд, Дойчланд убер алєс", а ми наших пісень, пригощали одне одного пивом.

Намагаємося уникати проблем, адже легко можемо бути депортованими без права в'їзду. У Словенії майже була сутичка − проте ми по-дружньому поставилися до місцевих вболівальників і потім разом частували українську горілку і словенське вино.

Можна згадати і випадок у Португалії, коли ми теж мали чудовий досвід спілкування із місцевими фенами, які спочатку поставилися до нас вороже. Потім навіть обмінювалися шаликами.

Той, хто шукає проблеми, завжди їх знайде. Серед нас є хлопці, які в Англії активно підтримують ту чи іншу команду, але ми чудово розуміємо, що в іншій країні нас можуть депортувати. Особливо цього не хочеться тут, в Україні, адже потім, можливо, тобі ніколи не дозволять приїхати сюди.

З фенами яких українських клубів чи якими фен-групами ви підтримуєте стосунки?

Чудові стосунки у нас з вболівальниками київського "Динамо" та львівських "Карпат". У 1997 році, коли ми вперше приїхали в Україну, нас біля "Республіканського" тепло зустріли кияни, співали разом із нами. Тоді, до речі, міліція не хотіла нас пускати на стадіон, ми вже готувалися розсіюватися у натовпі, щоб не бути затриманими. Але конфлікт вдалося врегулювати. Під час матчу диктор навіть зробив оголошення, що на грі присутні українські вболівальники з Англії, що було надзвичайно приємно.

А під час матчу із Польщею на стадіоні "Україна" у Львові ми навчили фенів "Карпат" жартівливої пісні "А-а-я-я-яй, всі поляки до ср..и! А-а-я-я-яй, всі поляки до ср..и!".

Ми зберегли контакти і постійно підтримуємо зв'язок із нашими друзями в Україні.

Ви вчора мали змогу побувати на домашньому матчі української команди. Наскільки відрізняється атмосфера на англійських стадіонах та українських?

Українські вболівальники наближаються до європейських стандартів підтримки команди. Але ще це не зовсім як в Європі, де співають цілі стадіони. Там всі як один підтримують свою команду, на жаль, в Україні ще не так. Схоже, що люди йдуть наче у театр і готові на матчах заснути. Але це ж футбол, тут ти можеш виплеснути енергію, емоції!

Хоча зараз підтримка і атмосфера на фен-трибуні "Динамо" дуже сподобалася.

+++

Підписатися на новини