Майбутнє футболу – за чесною грою

У четвер, 28 серпня, у конференц-залі Будинку футболу відбувся брифінг першого віце-президента, виконавчого директора ФФУ Олександра Бандурка, який розповів про дотримання суб’єктами вітчизняного футболу Кодексу етики та Кодексу чесної гри ФІФА.

Атака на арбітрів 

Останнім часом у різних засобах масової інформації практично після кожного туру з’являються гучні статті, пов’язані з некоректними висловлюваннями на адресу арбітрів стосовно проведення ними матчів Прем’єр-ліги та грубі некоректні дії працівників футбольних клубів одразу після гри. В даному контексті можна згадати некоректні висловлювання та грубі, агресивні дії до та після завершення матчів з боку представників «Ворскли», «Кривбаса», запорізького «Металурга», «Арсенала». За словами Олександра Бандурка, «уже дійшло до своєрідного змагання, хто завдасть футбольним арбітрам болючішого ляпасу».

Вимоги ФІФА та УЄФА

У зв’язку із цим від імені ФФУ виконавчий директор нагадав, що ФІФА та УЄФА посилюють боротьбу з проявами неетичної поведінки футболістів, тренерів, працівників клубів тощо. Спеціально створений з цією метою у 2006 році Комітет з питань етики ФІФА, разом з Комітетом чесної гри та соціальної відповідальності ФІФА суворо вимагає від кожної національної асоціації дотримання усіма суб’єктами футболу, котрі підпадають під її юрисдикцію, Кодексу етики та Кодексу чесної гри ФІФА. Із закликами не виходити за рамки етики футболу нещодавно звертались і президенти ФІФА та УЄФА − Йозеф Блаттер та Мішель Платіні.

Відсутність офіційних протестів

Водночас Олександр Бандурко підкреслив, що вдаючись до психологічного тиску на суддів, ані «Ворскла», ані «Арсенал» будь-яких офіційних звернень для розгляду питань, пов’язаних з арбітражем в матчах за їх участю до відповідних комісій не надсилали. З іншого боку, виконавчий директор навів низку прикладів, коли, навіть без офіційних протестів клубів Комітет арбітрів ФФУ накладав дисциплінарні стягнення на арбітрів та асистентів арбітрів за допущені ними помилки.

Помилився − заплати

«Комітет арбітрів постійно контролює та аналізує арбітраж кожного туру і в першу чергу керується отриманою оцінкою від інспектора матчу за проведену гру, а коли надходять звернення до Експертної комісії ФФУ та встановлені суттєві помилки, які невраховані інспектором, Комітет арбітрів застосовує до арбітрів відповідні дисциплінарні покарання згідно Дисциплінарних правил ФФУ. Окрім того, від остаточної оцінки арбітра за проведений матч залежить сума винагороди, яка може зменшуватись на 50 чи навіть на 75 відсотків», − зазначив перший віце-президент ФФУ.

Без цензури

Нині з боку Федерації футболу України не існує жодних заборон щодо обговорення питань арбітражу в матчах Прем'єр-ліги. У тому числі − і в засобах масової інформації. Однак подібні дискусії не повинні виходити за рамки Кодексу етики та Кодексу чесної гри ФІФА, а також відповідних статей Дисциплінарних правил ФФУ та Договору про організацію проведення Всеукраїнських змагань серед клубів Прем’єр-ліги на 2008/2009 роки.

Незаконні спроби

Також Олександр Бандурко висловив здивування, що всупереч Регламенту та Дисциплінарним правилам Прем’єр-ліга намагалась усунути від арбітражу матчів чемпіонату України окремих суддів вже по ходу змагань. І підкреслив, що попри різні спроби привнести в арбітраж анархію, останнє слово щодо суддів завжди залишатиметься за Комітетом арбітрів ФФУ.

Цивілізований шлях

По завершенню обміну думками, які висловлювалися представниками ЗМІ, а також головою Комітету арбітрів Вадимом Шевченком та заступником голови Комітету професіонального футболу Віктором Дердо, перший віце-президент ФФУ підвів риску під брифінгом наступними словами: «Ми будемо змушені жорстко карати тих, хто нехтує Кодексом етики і Кодексом чесної гри ФІФА, водночас будемо заохочувати цивілізовані стосунки в українському футболі, керуючись вимогами регламентних норм та правилами ФІФА, УЄФА та ФФУ. Наш футбол потребує здорових, професійно підготовлених та вихованих людей, здатних дивитись у майбутнє».

Підписатися на новини