Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки


Шурма назвав ще одного інвестора стадіону до Євро-2012 у Львові

Galinfo.com.ua

15.08.08

Віце-мер Харкова Ігор Шурма задоволений тим, що у Львові протягнули руку інвесторам, про яких Шурма дізнався на виставці у Мілані півроку тому. Про це Шурма сказав у коментарі «Гал-info».

«Мені приємно, що у Львові простягнули руку інвестором з фірми «Warimpex», − каже Шурма.

Нагадаємо, раніше міський голова Андрій Садовий зазначив, що наразі є пропозиції від трьох інвесторів: ФК «Карпати», ФК «Львів» та компанія «Росан».

Австрійська фірма «Warimpex» побудувала ряд об’єктів в Астрії, Німеччині, Польщі та Росії.

+++

Опрос: 65% одесситов верят, что Украина сможет провести Евро − 2012

Odesinform.net

15.08.08

65% взрослых одесситов, которых опросили специалисты 1-й рейтинговой системы, верят в то, что Украина сможет достойно подготовиться к европейскому футбольному чемпионату 2012 г. и провести этот турнир. Названный показатель − самый высокий среди 5 мегаполисов.

В Днепропетровске таких оптимистов 64%, в Донецке − 63%, во Львове − 62%, в Киеве − 52%.

24% одесских респондентов не верят в способность страны провести Евро. 4% заявили, что надеются на чудо. Столько же − затруднились ответить. 3% выбрали вариант «До чемпионата очень много времени, что-то да произойдет».

+++

У вересні у Львові розпочнуть реконструкцію стадіону «Скіф»

Zik.com.ua

15.08.08

У вересні у Львові розпочнуться роботи з реконструкції стадіону «Скіф», що на вул. Черемшини, 17. Про це сьогодні, 15 серпня, ЗІК повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Відповідно до генерального плану підготовки Львова до чемпіонату «Євро-2012» департамент «Євро-2012» підписав меморандум із Львівським державним університетом фізичної культури, у підпорядкуванні якого знаходиться цей стадіон, згідно з яким «Скіф» переобладнають у тренувальний табір для команд-учасниць «Євро-2012» відповідно до вимог УЄФА.

За результатами тендеру, який проводили у червні цього року, реконструкцію буде проводити фірма «Арка Моріс». Постановою Кабінету Міністрів України для виконання робіт виділено 20 млн грн. Втім, за словами проректора з господарсько-комерційної роботи та будівництва Львівського державного університету фізичної культури Степана Панюци, вказана вартість може змінюватися. «Оскільки фахівці складали цей кошторис раніше, за останній час ціни на будівельні матеріали зросли. Сума виділених коштів також зростатиме», − повідомив Степан Панюца.

Згідно з генеральним планом реконструкції стадіону «Скіф», розмір футбольного поля становитиме105м х 68м. Він також передбачає облаштування восьми легкоатлетичних доріжок, будівництво нових трибун, з яких під накриттям перебуватимуть 3600 місць та ще близько 5000 відкритих місць, а також корпусу загального призначення із вбудованим паркінгом. Для обслуговування команд заплановано зведення окремого корпусу із відповідними приміщеннями. Передбачено облаштування нового спортивного газону, а також відповідних майданчиків для штовхання ядра, диску, списа та стрибків у довжину і висоту.

У корпусі загального призначення будуть працювати пункт медичної допомоги, кімнати схову, а також приміщення кафе. У зоні критих трибун зведуть корпус для обслуговування команд, місця для представників преси та місця для суддів. Підтрибунний простір облаштують для роздягалень гравців, технічних та службових приміщень.

+++

Комбайнеры харьковщины достигли результатов, которые можно сравнить только с олимпийскими рекордами

Oblrada.kharkov.ua

16.08.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Матеріали прямого ефіру голови Харківської обласної ради Василія Салигіна на обласному державному радіо 15.08.08.

− Доброго вечора, шановні слухачі! Триває програма Служби інформаційного мовлення. Наш гість − голова Харківської обласної ради Василій Салигін. Вітаю Вас, Василію Вікторовічу!

Доброго вечора, шановні харків’яни! Доброго вечора Харківщина!

− Першу тему нашої розмови продиктувала Пекінська Олімпіада. Після кількох днів напруженого очікування, розчарувань і досади ми нарешті дочекалися від українських олімпійців перших медалей, а відучора й золотих. Сьогодні ж вітаємо харківського лучника Віктора Рубана із найвищою олімпійською нагородою. Вітаючи і вшановуючи спортсменів, не можемо не замислюватися над тим, що результати їхніх виступів могли б бути яскравішими, і над тим, що цьому завадило. Ви, Василію Вікторовічу, такий же патріот і вболівальник, як і всі ми. Але Ви ще й очолюєте депутатський корпус області, а значить, маєте можливість вплинути на ситуацію з розвитком фізкультури та спорту в краї. Чи достатньо уваги приділяється цій сфері? Як фінансуються й утримуються спортивні установи? Чи є де і з ким тренуватися юним спортсменам? Чи проходять у них змагання? Є у них форма, спорядження?

Не хотів би пов’язувати спорт з політикою, але я ще й керівник певної політичної сили − найпотужнішої на Харківщині. А щодо питань розвитку спорту, то тут і впливати не потрібно. Це, можливо, сьогодні одне з не багатьох актуальних для суспільства питань, де депутати обласної ради, незалежно від їх політичного забарвлення, поглядів, більш-менш мають порозуміння. Хоча сьогодні існує дуже багато болючих місць і, наприклад, в освіті чи в медицині.

Харківська обласна рада усвідомлює всю важливість розвитку фізкультури та спорту в регіоні. Це не тільки високі нагороди на престижних змаганнях, які піднімають авторитет нашого краю. Це, перш за все, зорова молодь, яка є запорукою успішного майбутнього Харківщини та країни в цілому.

Сьогодні в області діє Комплексна програма розвитку фізкультури та спорту в Харківській області на 2007 − 2011 роки, є окрема програма розвитку футболу в області на 2003-2008 роки. Також обласною програмою підготовки до Євро-2012 передбачена реконструкція, модернізація та створення нових сучасних спортивних установ в області, що буде сприяти розвитку спорту в регіоні.

Але, повірте мені, не тільки спорту. Це буде сприяти, перш за все, економічному розвитку Харківщини. На превелику жаль, це розуміють не всі. Я із порозумінням ставлюся до критики на мою адресу. Але в мене є відчуття провини перед людьми, що я не можу довести декому того, чого вони не розуміють − що таке для Харківщини Євро-2012, що не треба піддаватися на різні плітки, що немають значення прізвища ані Фельдмана, ані Добкіна, ані Ярославського, ані Авакова, ані Салигіна. Треба відкинути ці упередження й усвідомити, що вперше за історію на просторах колишнього СРСР наша країна виборола право проводити чемпіонат Європи по футболу.

Я назвав певні прізвища, до них ще можна багато додати. Сьогодні я вдячний Харківському міському голові Михайлу Добкіну, за те що він робить, голові облдержадміністрації Арсену Авакову, вдячний першому віце-президенту Федерації футболу України, заступнику голови облдержадміністрації Сергію Стороженко, президенту футбольного клубу «Металіст», Почесному громадянину Харківської області Олександру Ярославському. Я вдячний кожному харків’янину, кожному депутату, від кого залежить успішне проведення Євро-2012.

Можливо дивно було чути вдячність з моїх вуст людям, серед яких є ті, кого я часто критикую, але є речі, які можна зрозуміти тільки з часом, − що всі зусилля сьогодні мають бути спрямовані  на успішне проведення Євро-2012. А не думати, чий внесок буде більшим чи меншим. Нехай моє ім’я ніколи не назвуть стосовно того, який внесок я зробив, якщо це сприятиме тому, що Євро-2012 пройде в Україні і в Харкові.

Що стосується умов для розвитку спорту сьогодні, це біль. Що тут можна сказати? Коли дивишся, в яких умовах перебувають спортсмени, дивує їхній оптимізм. Це можна порівняти тільки із подвигами військових чи космонавтів. Де люди беруть ентузіазм та сили в цих умовах тренуватись, завойовувати для своєї країни золоті медалі? Це вище за героїзм!

− Згодна з вами, що спорт нас об’єднує. Сьогодні стало відомо, що президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Руге і колишній президент МОК Хуан Антоніо Самаранч відвідали український будинок. Увага президента олімпійського комітету викликана підготовкою України до Євро-2012. Як ви оцінюєте підготовку до цього в нашому краї?

Нехай це буде алегорією. Колись, на початку вісімдесятих років, я працював майстром транспортного відділу одного з промислових підприємств Харківщини, не буду скривати, це був ремонтно-механічний завод. Якось я кажу директору, що немає пального. Він відповів: піди спробуй перейти дорогу. Це свідчило про щільність руху автомобілів.

Сьогодні який рік? − 2008-й. Євро відбуватиметься не у 2112 році, а через три роки! А що сьогодні робиться? Окрім зусиль, зумовлених ентузіазмом Ярославського по спортивній школі, по тренувальній базі, по будівництву стадіону, зусиль, яких докладає міська та обласна рада, облдержадміністрація, скільки потрібно ще зробити? Не хочу гаяти час на такі дуже примітивні роз’яснення.

Скільки потрібно років, щоб збудувати сучасний готель, щоб туди увійшов світовий менеджмент? Щоб збудувати вокзали, аеропорти? А в нас тільки й чуєш, що щось не так.

Знаєте, інколи я читаю форуми. Для чого? Інколи, там є добрі думки. Але інколи читаєш таке, що тобі соромно, до чого у своїх фантазіях − інакше не назву − деградували окремі особи.

Сьогодні йде мова, про отримання кредиту на стадіон «Металіст». По-перше, його ніхто не дає, черга не стоїть. Тому що сьогодні світова криза. Ми не маємо закривати на це очі, ми маємо казати відверто. Коли читаєш, як всі кажуть, що сьогодні ніхто не дає, а завтра хтось з’явиться, то хочу звернутися до кожного: прийдіть, запропонуйте кредит − тисячу, три тисячі, п’ять мільйонів, п’ятдесят мільйонів. Скільки можна критикувати, оцінювати, ходячи по майданах з пляшками пива та лежачі на диванах. Для кого ж ми це робимо?

А що ми сьогодні бачимо? Будуються готелі? Ні. Приводяться до сучасних вимог кінотеатри? Ні. Будуються сучасні торгівельно-розважальні центри? Так, будуються. Але на скільки різних чиновнічих погоджень вони натикаються? Звісно, що тільки робочій проект потрібно робити мінімум рік. Потім його потрібно затвердити, вийти на будівельний майданчик. І, уявить собі, збудувати будівлю 70-80 тис.кв.м., завезти туди меблі, облаштувати протипожежну охорону…

Сьогодні підготовку до Євро-2012 я оцінюю дуже негативно. Як на Харківщині, хоча Харківська область й у лідерах, так і в Україні в цілому.

Можливо, Києву легше − там є міжнародний аеропорт, там створена своя інфраструктура, готелі, ну стадіон добудують. Впевнений, що добудують у Донецьку та Дніпропетровську. Що буде зі Львовом, ми знаємо про лихо, що спіткало львів’ян, але впевнений, що підготовку вони завершать.

Впевнений, що Харківщина зробить все необхідне. І ми будемо готові. Але яких зусиль це нам коштуватиме. Ми вже втомилися від того, щоб гасити пожежі. Але ми будемо вимушені це робити. І тоді вже будуть кинуті всі ресурси − будуть даватися погодження, дозволи викопати траншею, пересадити дерево. І в нікого не буде справи, де знаходиться який ринок. Бо сьогодні на карті стоїть імідж України, держави, яка обрала європейський шлях розвитку.(…)

+++

Завтра ГФЛ поцікавиться у львів’ян, чи хочуть вони будувати стадіон до «Євро-2012» за власний кошт

Zik.com.ua

17.08.08

У понеділок, 18 серпня, Громадський форум Львова організує масштабне опитування щодо будівництва стадіону до чемпіонату «Євро-2012», яке буде проводитися на спеціально виготовлених великих стендах за новітньою запатентованою технологією і відбуватиметься у два етапи по дві години кожен. Про це сьогодні, 17 серпня, Західну інформаційну корпорацію повідомила прес-служба ГФЛ.

Питанням першого опитування буде: «Чи підтримуєте Ви будівництво стадіону до «Євро-2012» у Львові за кошти міського бюджету?»

Питання другого опитування: «Чи підтримуєте Ви будівництво ще одного стадіону у Львові для двох ігор «Євро-2012» за кошти міського бюджету взамін будівництва та ремонту дитячих садочків, шкіл, доріг тощо».

Якщо позиція львів’ян щодо будівництва стадіону з міського бюджету буде негативною, Форум і надалі всіма можливими способами буде домагатися проведення референдуму з цього питання.

Опитування розпочнеться об 11 год. за адресами:

пл. Галицька, Сихів (р-н Іскри), «Балатон» (вул. Мазепи), Сихів (район Зубри), пл. Привокзальна, Левандівка (вул. Широка, ринок).

Збір та інструктаж волонтерів, котрі будуть опитувати львів’ян, в 9 год. біля входу у готель «Жорж». ГФЛ запрошує журналістів і всіх зацікавлених прийти, щоб ознайомитися з ходом опитування та пересвідчитися у достовірності даних, які будуть надходити.

+++


 

Интернет − негативные оценки


Калифы на час

Александр Солнцев

Sport.oboz.ua

18.08.08

Никогда не думал, что буду стелиться комплиментами перед господином Костовым. Но прошло пять туров чемпионата, и единственный, кто не потерял очков − это именно коллектив болгарского тренера...

Формально есть повод превозносить донецкий «Металлург» и его тренера. Шутка ли, команда на старте одержала пять побед из пяти возможных, установив новый клубный рекорд. Побить или хотя бы повторить который «Метадону» в ближайшем будущем вряд ли удастся. Но фактически говорить не только о феномене, но и о явлении предпосылок нету.

Увы, но по всем внешним (да и внутренним тоже) признакам это − калиф на час. Если даже он и не испугается собственной прыти, то обязательно испугается более авторитетного и знакового врага. Которому быть на вершине нужнее, правильнее…

А все ли так классно и непререкаемо в успехе донецкой «золушки»? Никто не спорит, металлургическая команда выглядит добротно и временами даже уверенно. Хотя, по большому счету, укомплектована она средними игроками. Причем в большинстве своем − игроками возрастными. Значит, ни о командной скорости, ни о стабильности результатов на протяжении длинной турнирной дистанции говорить априори не приходится. Рано или поздно, а скорее всего − именно рано − команда Костова посыплется. И все станет на свои места. Как посыпался «Днепр» в прошлом году. Хотя тот самый «Днепр» по уровню игроков выглядит явно предпочтительнее дончан.

Второй серьезный аргумент против − «Металлург» еще не успел сыграть против действительно лучших команд страны. Эти встречи у подопечных Костова еще впереди. Стало быть, впереди и обязательные очковые потери. Слишком уж потеряли на старте эти самые лучшие команды страны, чтобы позволить себе терять драгоценные баллы с играх с добротной, но не более того, командой. Лидеры наши ведь будут стремиться пик своей формы подводить к сентябрю-октябрю, аккурат ко времени ответственных еврокубковых матчей. «Металлург» же к этому моменту наверняка иссякнет. Ибо как нету у этой команды внутренних резервов, нету второго дыхания. Не выработалось оно еще, не сложилось. Потому как для таких перспектив нужна не только удача и правильное расположение звезд, но и историческая память, класс в нормальном понимании этого понятия, харизма, если хотите. Покамест ничего подобного в «Металлурге» не наблюдается. Ни на поле, ни на тренерском мостике. Увольте, но не может быть так, что футболисты, в общем и целом оказавшиеся ненужными в стане наших так называемых грандов, могут прыгнуть выше головы в стане далеко не гранда. Не может такого быть, что тренер, всю свою сознательную жизнь проведший, уж извините, на задворках большого футбола, вдруг, ни с того, ни с сего, возьмет да и отчубучит какое, что поставит все с ног на голову в нашем насквозь пропитанном, скажем мягко − консерватизмом − чемпионате. Как минимум, металлургическим игрокам делать такое будет уже тяжело. Ну, а их тренеру − еще тяжело. Вот такая вот суровая правда жизни…

Хотя за сенсационное начало, за приятную неожиданность метадоновцам − большое спасибо. Слишком редко в нашем насквозь пропитанном консерватизмом чемпионате случаются вот такие вот будоражащие недоразумения.

Ну, а то, что «Металлург» якобы работает с судьями, о чем не преминул напомнить бывший его глашатай и поводырь Селюк, так не велико откровение. Если это действительно так, то дончане лишь играют по правилам, которые установлены уже не один год. Причем установленные отнюдь не ими. Потому как устаканивались еще тогда, когда «Металлург» ковырялся в первой лиге. Если сейчас, на «надцатом» году нашей футбольной независимости, по слухам, некоторые так называемые тренеры типа элиты практикуют собирать со своих подопечных мзду для судей, а другие так называемые тренеры так называемой нашей элиты уже давно забросили простенькую схему взаиморасчетов «три на три» (то есть победа дома − поражение в гостях), а придумали пул сразу с тремя, а то и четырьмя командами, при котором непосвященному распознать подвох практически нереально. Тех, кто не играет в такие игры, не так уж и много. И выглядят они скорее белыми воронами, нежели воронами нормальной раскраски. А коль так, то почему и зачем выпадать из общепринятой системы? Себе же чревато. Голос единицы тоньше писка. С волками жить…

И никакая Премьер-лига, никакие Меморандумы и клятвы не изменят ситуацию. Потому что всегда есть и будут люди, стремящиеся добыть, обеспечить результат именно сегодня, именно сейчас, причем добыть его любыми средствами. А те, у кого этих средств нету, или почти нету, будут лишь обижаться да взывать к справедливости. Мол, душат нас, убивают и насилуют. Напрочь забывая, что сами же в лучшие времена действовали именно так. Если еще не хуже.

Хотя и в этом контексте, как мне кажется, не должно быть двойных стандартов. К примеру, рулевой «Ворсклы» Павлов накануне игры с «Динамо» уж очень прозрачно намекнул о собственном неприятии судьи Годуляна. Пообещав, в случае чего, опять назвать последнего последними словами. Комитет профессионального футбола отреагировал незамедлительно, квалифицировав публичные высказывания Павлова как «упереджені». На ту игру назначен был именно Годулян. Который, к слову, отсудил вполне квалифицированно. Во всяком случае, вряд ли дал Павлову весомые аргументы для сомнений в своей сексуальной ориентации. Получилось, что и волки сыты, и овцы целы. Матч прошел при нормальном арбитраже, да и профильный комитет ФФУ защитил своего судью.

Ситуация исчерпана. Если бы не было продолжения. Вполне смахивающего на прецедент. Спустя пару-тройку дней после откровений Павлова разоткровенничался еще один заметный и эмоциональный футбольный деятель. Президент «Арсенала» Рабинович публично сравнил судей с представителями средней рогатой худобы. Он так и сказал − «неужели на этих баранов никакой управы нет». Как вы считаете, эти высказывания Вадима Зиновьевича тянут на «неупереджені»? Если вы так действительно считаете, то глубоко ошибаетесь. Потому как профильный комитет ФФУ, тот самый, который намедни линчевал Павлова, на сей раз сохранил глубокий нейтралитет. Коль Полагая, наверное, что бараны − это все же лучше, чем «тридвараз». так, то логика действительно железная. Но тогда нужно идти дальше. И говорить, что баран такой-то назначен обслуживать такую-то игру. А баран имярек наказан/премирован по итогам тура/сезона. Это будет вполне вписываться в контекст.

А если же рассуждать не по понятиям, а по закону, то что тогда получится? Вот, к примеру, тренера «Кривбасса» Тарана отстранили на одну игру, а криворожский клуб оштрафовали на тысячу у. е за то, что кривбассовский наставник назвал судей «эти люди уничтожают труд футболистов». Ну, и чего крамольного, если рассуждать по понятиям, выдал на-гора господин Таран? Это если сравнивать с тем же павловским намеком на нетрадиционность Годуляна и с теми же баранами Рабиновича? Так по сравнению с ними Таран выглядит успешным преподавателем института благородных девиц.

Однако на орехи получил больше всех именно Таран. Это потому что те, у кого средств нету, или почти нету, лишь обижаются да взывают к справедливости? Тогда чего же вы хотите от нас, орущих с трибун о судейской ориентации, если сами же с собственного молчаливого согласия опускаете этих самых судей до уровня среднего рогатого скота.

Первая победа «Таврии» не спрашивайте, по ком звонит колокол.

+++

Підписатися на новини