Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

Футболу не буде. «Кривбас» ухиляється від трансляції матчу проти «Карпат»

Fckarpaty.lviv.ua
15.08.08

Трансляції матчу п’ятого туру Прем’єр-ліги між криворізьким «Кривбасом» та львівськими «Карпати» ніхто не побачить. Керівництво господарів сьогоднішньої гри у доволі дивний спосіб «перерубала» усі телевізійні кабелі. Байдуже, що телеканал «Мегаспорт» запланував показ матчу під егідою Прем’єр-ліги у прямому ефірі.

За кілька днів до початку матчу керівництво «Кривбасу» повідомило Прем’єр-лігу, що трансляція не відбудеться. Мовляв, клуб не зацікавлений в трансляції і не зацікавлений в умовах, що їх пропонує Прем’єр-ліга в телевізійному пулі.

Тому вже сьогодні можна стверджувати, що трансляції не буде. Структури, що займалися організацією, вже зняли замовлення на техніку і на передачу супутникового сигналу, не дочекавшись згоди на трансляцію. ФК «Карпати», дізнавшись, що існує загроза зриву трансляції, напряму звернувся до керівництва «Кривбасу». Генеральний директор «зелено-білих» Олександр Єфремов мав розмову із президентом «Кривбасу» Олександром Лівшицом та генеральним директором Олександром Затулком, щоб домовитися бодай про трансляцію матчу на Львівщині. «Карпати» навіть запропонували оплатити вартість прав на показ матчу. Проте керівництво «Кривбасу» принципово вирішило не дозволяти трансляцію, за жодних обставин і за жодної фінансової компенсації. Зрозуміти мотивацію не вдалося, як і отримати зрозумілих пояснень.

Хочеться вірити, що в даному випадку немає місця жодним закулісним моментам, пов’язаним із суддівством цього матчу. Арбітром буде Володимир Сіренко з Сімферополя, за суддівства якого карпатівці програли усі три матчі; останній його поєдинок за участю «зелено-білих»: «Карпати» − «Динамо» − 1:2. Пригадується, тоді пан Сіренко зарахував гол динамівців, коли на полі, в зоні найбільшої напруги біля воріт «Карпат», було два м’ячі. Що ж, сподіватимемося, що у Кривому Розі команди не гратимуть у темряві трьома м’ячами…

+++

Стихия в западных областях не отразится на подготовке к Евро-2012, − В.Куйбида

Rbc.ua
15.08.08

Министр регионального развития и строительства Украины Василий Куйбида убежден, что стихия в западных областях не причинит вреда выполнению программы по подготовке к проведению финальной части Евро-2012.

Об этом он заявил на пресс-конференции, сообщает корреспондент РБК-Украина.

По словам министра, будет пересмотрена приоритетность выполнения работ.

«Часть средств (на подготовку к Евро-2012), безусловно, будет направлена на устранение последствий стихии, но это временно. Если у нас есть избыток средств на счетах, и надо будет оперативно этими средствами воспользоваться, то так и будет делаться. Но через месяц эти средства будут восстановлены на счетах», − отметил. В.Куйбида.

+++

ТРК «Київ» покажет матчи VI Международного турнира по футболу памяти Валерия Лобановского в прямом эфире

Mediabusiness.com.ua
15.08.08

Телеканал «Київ» (Киевский Медиа Холдинг) будет транслировать в прямом эфире все матчи VI Международного турнира по футболу памяти Валерия Лобановского, которые состоятся 19 и 20 августа. Об этом «МедиаБизнесу» сообщил пресс-секретарь КМХ Дмитрий Козонак.

Во вторник, 19 августа, в 16:15 телеканал начнет трансляцию матча «Северная Ирландия − Польша», вечером в этот же день в 19:15 покажет игру молодежных сборных Украины и Болгарии. На следующий день, 20 августа, в 14:15 начнется трансляция матча за 3-е место, в этот же день в 17:15 телеканал «Київ» покажет финал турнира. Все матчи будут транслироваться в прямом эфире.

Кроме этого спортивная редакция телеканала «Київ» планирует включение из стадиона, интервью со звездами украинского футбола, которые так или иначе тесно связаны с жизнью Валерия Лобановского. Подробные обзоры игр выйдут в вечерних выпусках спортивных новостей телеканала.

Матчи при участии сборной Украины будет комментировать Виктор Вацко. Все игры турнира будут проходить на стадионе НТК ФФУ имени В.М. Банникова.

Как говорится в сообщении, для телеканала «Київ» это будет первый опыт трансляций международных футбольных матчей. До этого столичный муниципальный телеканал транслировал в прямом эфире игры Высшей лиги Чемпионата Украины по футболу и Украинской мужской волейбольной супер-лиги.

+++


Интернет − негативные оценки

Прем’єр-ліга: міф про краще життя

Андрій Левківський 
Lvivpost.net
15.08.08 

На найближчі кілька тижнів матчі українського футбольного чемпіонату відійдуть у тінь. На перший план вийде єврокубкові баталії вітчизняних клубів, особливо битва київського «Динамо» з московським «Спартаком», та товариський матч національної збірної проти поляків, який, нагадаємо, відбудеться у Львові. Але, незважаючи на «вагоміші» події в українському футболі, саме вітчизняна Прем'єр-ліга є в центрі уваги.

Українська Прем'єр-ліга опустила рівень чемпіонату до самих низів
 
Після чотирьох турів, які бу­ли проведені, критика на адресу новоствореного об'єднання лунає чи не на кожному кроці, і майже усі критичні слова мають цілком справедливе підґрунтя. Можливо, хтось скаже, що минуло замало часу для того, аби оцінювати дії Прем'єр-ліги, проте цю організацію для того і створювали, щоб вирішувати проб­леми елітного дивізіону, а наразі бачимо, що новостворена організація створює все більше нових труднощів. Отже, спробуємо розібратися, що саме зробили структури Прем'єр-ліги з того, заради чого створювали цю організацію.

Суддівство

Саме суддівство стало чи не найголовнішим фактором, який і спонукав президентів українських клубів до створення Прем'єр-ліги. Проте, як засвідчують перші чотири тури, в цьому напрямі зрушень немає. Суддівські скандали спалахують під час кожного туру, натомість голова комітетів арбітрів ФФУ Вадим Шевченко вважає, що загалом суддівство в перших турах заслуговує оцінки задовільно і це при тому, що кілька помилок суттєво вплинули на перебіг і результат декількох матчів, і хтозна, як виглядала б турнірна таблиця, якби не ці помилки. Не вщухають розмови про договірний характер деяких матчів. Так, скандально відомий Дмитро Селюк, який свого часу був віце-президентом  донецького «Металурга», успіхи своєї старої команди пов'язує, насамперед,  із «правильною роботою з суддями». Можливо, ці слова не мають під собою підґрунтя, проте, як відомо, диму без вогню не буває. Ось і виходить, що наразі проблема незадовільного суддівства в українському чемпіонаті досі не вирішена.

Телевізійна картинка

Другим пунктом в причинах створення Прем'єр-ліги було створення телевізійного пулу з ме­тою подальшого продажу і отримання великих (чи не дуже) коштів, які згодом будуть поді­лені між клубами. Сама ідея не нова, достатній досвід її втілення є вже у багатьох країнах. Але в Україні ця чудова ідея, як завжди, гіпертрофувалася і нині виглядає, як цілковита анархія. Ще й досі керівні структури Прем'єр-ліги не змогли централізовано продати права  на телевізійну трансляцію українського чемпіонату. Як наслідок − телевізійні канали самостійно вирішують, коли, кого і в якому обсязі демонструвати. А самі клуби намагаються заробити на «картинці» бодай якісь гроші. Згодом спалахують  скандали, пов'язані з тим, що деякі клуби жадають великих коштів за право демонструвати їхні матчі. Проте все це  − «квіточки»,  порівняно з тим, що саме отримає український глядач. Інколи виникає таке відчуття, що ми все ще живемо в минулому сторіччі й тих, хто демонструє футбол, цікавить лише той факт, що вони ведуть трансляцію, а яка вона, вже мало кого хвилює.

Звісно, це стосується не всіх каналів, і єдиний в цьому всьому плюс − те, що нині багатьом легше піти на стадіон, аніж «страждати» біля телеекрана. Тож і другий пункт, заради якого створювали Пре­м'єр-лігу, нині не виконують.

Анархія по-українськи

Ще одна тема, яку не можна обминути. Напевно, немає жодного календаря змагань, який би задовольнив усіх його учасників. Нинішній календар Пре­м'єр-ліги − не виняток, і нарікань стосовно нього пролунало вже чимало. Донецький «Шахтар» досі скаржиться на двоматчевий львівський вояж. І в чомусь правий, адже жодна з команд не проводила два гостьових двобої. Може мати нарікання і ФК «Львів», оскільки на старті вже встиг зіграти з трьома з чотирьох вітчизняних грандів. Та й у інших команд є свої нюанси, але все ж таки вже давно не було того, що відбулося минулого тижня у Дніпропетровську. Ще за день до матчу було три різні години початку двобою. «Дніп­ро» зібрався грати о 20:30, Мірча Луческу оголосив, що виведе «Шахтар» на поле рівно о 19:00, а у квитках було зазначено: «Початок о 20:45»! Цікаво, що Прем'єр-ліга оголосила, що двобій розпочнеться о 19:00, але та цілковита анархія, яка нині панує у вітчизняному футболі, дозволила дніпропетровцям робити з початком двобою усе, що їм спаде на думку. А в останній момент керівництво Прем'єр-ліги повинно терміново прийняти рішен­­ня, аби усе це безладдя не набуло бодай якихось законних норм. І найцікавіше, що воно під­тримало дніпропетровців, а не від­стоювало своє попереднє рішення. Цікаво чому?

Далі − більше. Якщо згадати, що неодноразово керівники українських клубів під час створення нової структури заявляли про те, що матчі повинні відбуватися на стадіонах, які  відповідатимуть регламенту змагань. Насправді ми маємо зовсім протилежне. В останньому турі  столичний «Арсенал» приймав луганську «Зорю» на стадіоні «Оболонь», який не відповідає вимогам ані за кількістю можливих глядачів, ані за технічним оснащенням (досить згадати тільки про табло ). Проте на це особливо ніхто не звернув уваги.

ФК «Харків» через проблеми зі ста­діоном ще досі не зіграв жодного матчу в рідних стінах. Питання: чому? Чому одним дозволено грати в таких умовах, а іншим ні? Чому той же ФК «Львів» повинен платити гроші за стадіон, а не приймати гостей, поки не має свого стадіону, в уже рідному Добромилі, стадіон якого аж ніяк не гірший за «оболонський»? Занадто багато запитань, на які ніхто не може відповісти. Але  чого можна очікувати від орга­нізації, яка ще досі не має керів­ника і навіть емблеми. Ось і маємо ми те, що маємо, а найгірше те, що наразі немає жодної надії, що найближчим часом ситуація покращиться.

Підписатися на новини