Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Стадион начали строить без денег
Петро Мадярко
Kp.ua
15.08.08
Сейчас на месте главной арены косят траву.
Завтра во Львов должны приехать представители УЕФА, чтобы посмотреть, как строится стадион, на котором должен пройти футбольный матч в рамках чемпионата Европы по футболу.
И в этот раз горисполком Львова уже сможет показать комиссии не просто голое поле. Уже два дня, как на этом поле начались подготовительные работы. Как сообщил директор департамента «Евро2012» при Львовском горсовете Олег Засадный, на площадке уже поставили вагончик для рабочих, вывезли несколько тракторов и косилок, которые скосят траву и снимут плодородный грунт. Да еще площадку обнесут высоким забором в два с половиной метра. Чтобы зеваки не мешали работать.
Вот и все. Так как денег на строительство все еще нет. По словам Олега Засадного, ожидается, что за счет перевыполнения бюджета будут найдены 30 миллионов гривен, за которые и начнут строительство. Также чиновники горсовета возлагают большие надежды на земельные аукционы, которые будут в сентябре и октябре. Если городу удастся продать земли, то вырученные деньги тоже будут вложены в фундамент нового стадиона. А дальше − все надежды на Бога и на спонсоров, которых он должен ниспослать.
+++
Платить нам гроші «Альпіне». Звідки вона їх бере, мене, щиро кажучи, не цікавило, бо в нас є договір, − керівник ТзОВ «Арніка»
Zik.com.ua
15.08.08
У ситуації, коли депутати міськради не впевнені в існуванні проекту стадіону до «Євро-2012» у Львові, керівник львівської архітектурно-проектної фірми «Арніка» Володимир Следзь стверджує, що проект існує, і більше того, він уже отримав позитивний відгук «Держекспертизи», − про це сьогодні, 15 серпня, повідомив кореспондент ЗІКу.
«Ми опрацювали проект, який успішно пройшов експертизу і погодження міського управління архітектури. Державна експертиза відбувалася у Львові. Її здійснила «Укрдержбудекспертиза» − таку назву має ця інституція від 1 червня. Вона працює на вул. Івана Франка, 61 і підпорядковується безпосередньо Міністерству регіонального розвитку і будівництва у Києві, який очолює Василь Куйбіда. На підставі позитивного висновку цієї експертизи, видано дозвіл на будівництво», − повідомив Володимир Следзь.
На запитання, чи правомірно те, що проектувальним роботам не передувала докладне геологічне дослідження території під забудову стадіону, Володимир Следзь сказав: «Попередні вишукування були зроблені на 5 свердловинах. Зараз тільки уточнюють отримані дані, для того, щоб мати абсолютну певність, коли робитимуть робочі креслення на кожен елемент. Усі ці результати ми передали «Альпіне» і, за дорученням «Альпіне», передали також управлінню капітального будівництва (УКБ) Львівської міськради чотири примірники проекту. УКБ, яке є замовником, передало цю документацію далі на експертизу і стежило за її проходженням. Ми відповідали за технічні питання, а організаційно цим займалися люди, які є підзвітні нашим депутатам».
Володимир Следзь зазначив, що ТзОВ «Арніка» виконувала роботу з адаптації проекту за угодою з «Альпіне». «За українським законодавством, ми співавтори цього проекту. І нестимемо відповідальність за те, що стадіон довго і надійно служитиме нам. Відповідатимемо ми, а не австрійці!», − уточнив Володимир Следзь.
За поясненням Володимира Следзя, послугу з адаптації австрійського проекту до вимог українського законодавства «Арніці» має оплатити інвестор. «Якщо інвестором до кінця буде Львівська міськрада, то значить − це гроші, які нам через австрійців заплатить міськрада. Наразі платить нам гроші «Альпіне». Звідки вона їх бере, мене це, щиро кажучи, не цікавило, бо в нас є договір. Ми вже отримали аванс. Загалом суми гонорару я не скажу, бо не маю права, але у відсотковому відношенні він становить 0,5% від загальної вартості проекту, а не 30-40%, як це нам закидають, хоч я не мав би нічого проти!», − усміхнувся Володимир Следзь.
+++
УКБ Львівської міськради нікому не покаже проект стадіону до «Євро-2012». Також таємниця, хто його завірить
Zik.com.ua
15.08.08
В управлінні капітального будівництва (УКБ) Львівської міськради, яке є замовником стадіону до «Євро-2012» у Львові, є і проект стадіону, і його експертиза. Але цих документів нікому не показують, бо зараз не до того, − дав зрозуміти в коментарі ЗІКу начальник УКБ Львівської міськради Богдан Коваль.
«Хочу, щоб уся інтелігенція Львова зрозуміла, що таке проект і його стадії. Державні будівельні норми України передбачають, що архітектурне проектування поділяється на одностадійне («робочий проект») і двостадійне («ескізний проект», або «проект» і «робоча документація»). Австрійська фірма «Альпіне» за допомогою української фірми «Арніка» виготовила ескізний проект, який отримав схвалення на містобудівній раді в присутності депутатів Львівської міськради у червні. Далі «Альпіне» приступила до виготовлення проекту на стадії «проект» і передала його нам 8, ні, перепрошую, − 4 серпня. Ще раз перепрошую за уточнення − 31 липня! «Альпіне» віддала нам 4 примірники і плюс ще додаткові копії окремих розділів. Ми передали це до «Укрдержбудекспертизи». Вона чемно провела експертизу, і 7 серпня ми одержали комплексний експертний висновок. Він був позитивним. А 8 серпня ми одержали дозвіл на будівництво. На даний момент візувати висновок у міністерстві чи Кабміні не треба. Єдине, що ще потрібне − затвердження. Але від кого − це поки що секрет. Я вам і так багато розказав. Усе, досить! Ми маємо висновок експертизи, і маємо дозвіл на будівництво», − неабияк заінтригував таємницями Богдан Коваль.
На питання, чи достатньо було для проектування стадіону тільки вибіркового геологічного дослідження земельної ділянки, Богдан Коваль запевнив: «Для проектування достатньо сигнальної або вибіркової геологічної розвідки. Попередня геологічна розвідка була проведена і її результати з Геотехнічного інституту ми передали проектній організації. Та геологія, що її робитимуть тепер, дасть змогу розрахувати конкретні фундаменти під кожен конкретний елемент. Для цього потрібна геологія більшого обсягу. Проект і передбачає, і не передбачає розраховування навантаження на кожен стовпчик, − у різних випадках поступають по-різному. За це відповідальність несе проектна організація, зокрема головний архітектор проекту».
Кореспондент ЗІКу, знаючи, як потерпає депутатський конкурс від браку інформації щодо проекту стадіону, попросив Богдана Коваля виявити добру волю і з власної ініціативи скликати прес-конференцію, на якій була б змога оприлюднити проект, показати його представникам львівської громади, щоб ті на власні очі переконалися в реальному існуванні цієї важливої документації.
Відмова Богдана Коваля була категоричною: «Якщо чесно, я не маю зараз часу займатися цим. Я розумію, що таке позитивний піар і критика, але на сьогодні і в мене, і в управління капітального будівництва дуже багато роботи. Зараз мені важливіше запустити школи і організувати роботи по системах опалення, а не давати цікавим людям щупати проект, та розповідати про те, як виглядатиме стадіон!».
Залишається відкритим питання, чому цих документів не оприлюднює директор департаменту «Євро-2012» Львівської міськради Олег Засадний?
+++