Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Суперкубок Украины: Соотношение милиции и фанатов − 1 к 12
Fanat.com.ua
07.07.08
Около 1 тысячи сотрудников милиции призваны охранять порядок во время проведения матча за Суперкубок Украины между Динамо (Киев) и Шахтер (Донецк).
Ожидается, что в день проведения матча за Суперкубок ожидается приезд в Полтаву более 12 тыс. болельщиков из Донецкой области и Киева. Будут предприняты меры по недопущению проноса на стадион запрещенных предметов, в том числе пиротехнических изделий и предметов, которые могут нанести травмы и телесные повреждения зрителям.
«Главная наша задача сейчас − это профилактика того, чтобы не заносили напитки в стеклянной таре, чтобы не продавали алкоголь, чтобы не пропускали в нетрезвом состоянии, а особенно надо контролировать, чтобы не проносили петарды, дымовые шашки, фейерверки. Все силы будут направлены на то, чтобы люди нормально отдохнули и поболели за своих фаворитов», − сказал представитель отдела по связям с общественностью Главного управления Министерства внутренних дел в Полтавской области.
По его данным, в охране общественного порядка будут задействованы работники всех служб и подразделений милиции Полтавской области, в частности, бойцы спецотряда Беркут, а также курсанты вузов системы МВД и военнослужащие.
Во время матча будет ограничен проход на стадион людям в нетрезвом состоянии и детям до 14 лет без сопровождения взрослых.
Матч за Суперкубок Украины, в котором сыграют Динамо и Шахтер, пройдет в Полтаве 15 июля.
+++
ЗАВАРОВ:»Платини сказал мне: Вы сами себе создаете проблемы»
Sport.com.ua
07.07.08
Все команды ведут активную подготовку, некоторые делают свои последние приобретения, чтобы достойно начать новый футбольный год. «Арсенал» − не исключение. Как готовится клуб к новому сезону, а также на другие, не менее волнующие темы, мы пообщались с главным тренером киевлян Александром Заваровым.
− Александр Анатольевич, дайте оценку товарищескому матчу против ПФК «Александрия»...
− Ничего плохого сказать не могу. К счастью, я увидел то движение, которое было у нас в прошлом сезоне. Команда, против которой мы играли − довольно таки сильная. Плюс, у нее только закончились игры в Первой лиге, футболисты без отдыха преступили к тренировкам и показали свою силу. Нужно отдать должное ребятам − они до последних секунд матча переживали за счет и боролись за победу.
− Ставили ли Вы во главу результат в этом матче?
− Вы знаете, я никогда так не делаю − у меня другой подход. Мне надо набирать очки в каждом матче. А говорить «забейте 2 или 3» − не мое.
− Скажите, как прошла встреча с Вашим давним другом, президентом УЕФА Мишелем Платини?
− Отлично прошла. Хочется сказать спасибо таким людям, как Григорий Михайлович Суркис, который приложил много усилий для организации этого приема, на котором присутствовало огромное количество спортсменов, например, Виталий Кличко, Сергей Бубка и другие.
− ЕВРО с Платини обсуждали?
− Конечно. Он сказал одну хорошую фразу: «Вы сами себе создаете проблемы!!!». И, хочу вам сказать, он прав. Что сегодня делают наши журналисты? Постоянно рассказывают о том, что у нас отбирают ЕВРО! На самом же деле никто даже и не думает об этом! Я уверен, что все присутствующие на приеме смогли доказать Платини, что мы очень хотим принять ЕВРО. И по этому поводу больше не должно возникать лишних вопросов.
− Когда в расположении клуба появятся Мандзюк и Олейник?
− Сегодня ребята будут уже на базе.
− Есть ли еще смотрины?
− Да, но кто это − мне не хочется говорить, чтобы лишний раз никого не трогать. Мне нужны еще один или два игрока. На этом работа селекции должна закончиться.
− Ведутся ли переговоры с «Динамо» по переходу Лысенко?
− Да, конечно. Володя должен понимать чего он хочет − сидеть на скамье запасных и знать, что он перспективный, или играть в основе.
+++
ФК «Шахтер» пригласил на работу А.В. Попова
Shakhtar.com
07.07.08
Руководство ФК «Шахтер» неоднократно декларировало, что политика клуба состоит в том, чтобы постоянно развивать и совершенствовать все направления своей деятельности.
Для реализации этих задач мы привлекаем к сотрудничеству высококвалифицированных специалистов. Одним из важнейших аспектов функционирования футбольного клуба, без сомнения, является спортивный блок, особенно в отношении участия команды в различных соревнованиях.
Принимая во внимание, что у А.В. Попова заканчивается контракт с ПФЛ, а также отдавая должное его опыту работы в футбольных структурах, руководство ФК «Шахтер» предложило Анатолию Владимировичу работу в качестве заместителя генерального директора клуба по вопросам взаимодействия с Премьер-лигой, ФФУ и ПФЛ. После успешных переговоров стороны пришли к согласию, и с 7 июля 2008 года Анатолий Владимирович Попов приступил к работе.
Наша справка:
Анатолий Владимирович Попов
Родился 14 октября 1948 года.
В 1981 году закончил аспирантуру кафедры футбола КГИФК.
С 1971 по 1986 годы — преподаватель кафедры футбола КГИФК.
С 1987 по 1992 годы — заведующий кафедрой футбола КГИФК.
С 1989 по 1991 годы — председатель Украинской коллегии судей по футболу.
С 1992 по 1995 годы — технический директор ФК «Аль-Агли» (Дубаи, ОАЭ)
С 1996 по 2000 годы — генеральный секретарь Федерации футбола Украины.
С 2000 по 2001 годы — технический директор Федерации футбола Украины.
С 2002 по 2008 годы — исполнительный директор Профессиональной футбольной лиги Украины.
Кандидат педагогических наук.
Доктор философии в педагогических науках.
Арбитр Всесоюзной категории.
Делегат УЕФА (1996-2004 годы).
Инструктор и лектор ФИФА (2000-2002 годы).
Комиссар ФИФА (2004-2006 годы).
Автор порядка 30 научно-методических публикаций в области футбола, в том числе изданной в Испании книги «Подготовка футболистов».
+++
Політики, панікери і Євро-2012
Лесь Непідкупний
Pressing.net.ua
07.07.08
Перефразовуючи крилатий вислів Гомера, попереджую: не вірте політикам, що про Євро-2012 віщають. Напередодні і після візиту президента УЄФА Мішеля Платіні до Києва тільки найбільш лінивий з вітчизняного топ-політикуму не висловив свою авторитетну думку про підготовку України до континентального форуму.
І, як завжди, у тих мішках гречаної вовни і словесної полови читачеві, слухачеві й глядачеві доводиться самотужки шукати зерна істини та здорового глузду.
От, скажімо, 3 липня завітав до нас очільник Європейського футбольного союзу, поспілкувався з президентом, прем’єркою і їхнім оточенням, кинув на прощання кілька підбадьорливих фраз, на кшталт, «ми у вас віримо, не сумніваємося у ваших силах, але треба трішки прискоритись, докласти більше зусиль». Загалом, сказав те, що й мусив сказати. Те, що говорив і його попередник швед Йохансон під час перших візитів до господарів Євро-2004 та Євро-2008 − португальців, австрійців і швейцарців. Одним словом − нічого екстраординарного. Звичайний плановий, робочий візит.
Проте у нас навколо приїзду француза завирувала справжня інформаційна буря. Опозиція розпікала владу за бездіяльність. Захлинаючись, розказувала через ЗМІ, наскільки ганебно країна готується до турніру і пророкувала крах всьому. Влада, навпаки, торочила про серйозний прогрес, виправлення помилок попередників та вихід на достатні темпи. Реальну ж картину, традиційно, варто шукати посередині.
Наведу наступний приклад. Напередодні київських гостин Платіні наш екс-міністр спорту Віктор Корж добряче вишпетив нинішній уряд за провал підготовки до Євро, назвавши однією з головних причин те, що кабміном досі не поданий законопроект Про Державну цільову програму з підготовки до Євро-2012. У відповідь Юлія Тимошенко відрапортувала: уряд хоч зараз готовий передати цей законопроект до Верховної Ради.
А тим часом обізнані люди − скажімо, експерти ФФУ та УЄФА − тихенько знизували плечима і час од часу крутили пальцями біля скронь. Бо вони знають: 12 травня 2008 року фахівці національної федерації подали відповідні матеріали до штаб-квартири УЄФА; потім ці матеріали лягли в основу проекту Генерального плану з інфраструктури, який був затверджений кабміном 18 червня; далі цей проект був презентований на нещодавньому засіданні Стратегічної ради УЄФА 27 червня; після цього план мають уніфікувати з польськими колегами та скорегувати у відповідності до зауважень і рекомендацій УЄФА, які надійшли 5 липня; потім на засіданні Виконкому УЄФА у вересні буде поданий його фінальний варіант; і тільки після ухвалення Генерального плану виконкомівцями він ляже в основу законопроекту Про Державну цільову програму. До того часу − жоден законопроект не матиме сенсу, адже перелік об’єктів Євро-2012 остаточно буде сформований лише у вересні.
Спитаєте: до чого я все це так довго і нудно розповідав? Для того, аби пояснити, що усі ці істерики, ґвалт й інформаційна метушня навколо проекту-2012 вигідна перш за все самим політикам. Можете сприйняти за банальність, але давно відомо, що Євро-2012 для них далеко не футбольний захід, і навіть не загальнонаціональний проект розвитку спортивної, транспортної, туристичної та іншої інфраструктури, як то було б інших країнах. У першу чергу − це корисний інструмент політичних ігрищ, які в свою чергу служать засобами лобіювання тих чи інших бізнес-інтересів.
От, наприклад, президент і прем’єрка нещодавно заявили, що до 2012 року урядом буде надано 5 млрд. доларів державних гарантій на будівництво і реконструкцію доріг. Будьте певні, невдовзі знайдеться купа політиків і ручних політологів, котрі запевнятимуть, що ці кошти витрачаються не раціонально. І стільки ж − які втовкмачуватимуть публіці зовсім протилежне. Між ними єдина різниця − вони представляють різні інтереси. Перші − тих, хто хоче освоїти ці кошти, а другі − тих, хто їх уже освоює. Для нас же, майбутніх вболівальників і волонтерів Євро-2012 чи звичайних автолюбителів, абсолютно не принципово, ким саме будуватимуться ті дороги. Головне, щоб будувалися, а платити, зрештою, за ці роботи державі все одно доведеться.
Побідних прикладів можна навести безліч. І навколо них безперестанно розгоряються інформаційні баталії, у вир котрих втягуються не надто кмітливі або занадто довірливі обивателі. Варто котромусь із політичних чи бізнесових спікерів прикріпити до своєї сентенції фразу типу «інакше проведення в Україні Євро-2012 опиниться під загрозою», як градус громадської уваги і публічного обговорення цієї новини сягає точки кипіння. А в результаті з кожним днем в Україні все більше і більше громадян, котрі чекають остаточного відкоша з боку УЄФА. Для них інтрига зводиться до того, коли саме у нас заберуть чемпіонат Європи.
Зрозуміло, що поширення таких настроїв у суспільстві аж ніяк не сприяє підготовці країни до Євро-2012. Як влучно зазначив Мішель Платіні на одній із прес-конференцій, «в Україні набагато більше песимістичних розмов щодо Євро-2012, ніж в УЄФА». Тож, панове, киньмо панікувати! Не все так погано у нашому домі. Будуються стадіони − це раз. Принаймні, три арени стовідсотково будуть готові до 2010 року − у Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, до 2011 − в Одесі. Питання по столичному «Олімпійському» і львівському стадіону активно вирішуються. На НСК вже почалися роботи, злощасний ТРЦ «Троїцький» кілька днів як руйнують (щоправда роботи після відбуття Платіні знову припинилися − невже наша пісня гарна, починаємо знову?). Почалась реконструкція в аеропортах та вокзалах − це два, визначені суми на підготовку доріг та залізниць − це три. І головне − напрацьована величезна документальна база. Хоч як би осоружно не виглядала будь-яка бюрократична тяганина в очах пересічного українця, цей фактор надзвичайно важливий для успішного проведення континентальної першості.
Звісно, такими досягненнями УЄФА поки не вразити. На сьогодні ледь не всі напрямки підготовки в Україні, на думку експертів, перебувають у зоні ризику. За 14-місячний період Україна могла б просунутись на шляху до мети набагато далі, ніж вона це зробила. Про об’єктивні та суб’єктивні фактори, що заважали процесу, говорено-переговорено. Повторюватись не буду, зауважу ключове − наша країна все ще має достатньо часу, щоб успішно реалізувати мегапроект-2012.
Одначе для цього уже мусить починатись планова, багатовекторна, конкретна робота. Зволікати − справжній злочин. Кожна зі сторін, задіяних в підготовці до Євро-2012 (за винятком федерації футболу, яка і до цього робила все залежне і незалежне від себе, аби зрушити справу з мертвої точки), повинна кардинально переглянути своє ставлення до справи. І нарешті звести виконання наданих у квітні 2007 року гарантій до системи, що не збоїть як тільки у вітчизняній політичній мережі починаються перепади напруги.
Скажімо, Кабінету міністрів давно вже пора подати на розгляд парламенту пакет законопроектів, спрямованих на покращення інвестиційного клімату в країні. Зокрема − стосовно оподаткування, концесії, державно-приватного партнерства, власності на землю, будівництва. Верховній раді у свою чергу слід хоча б на короткий час кинути чвари та прийняти ці закони, конче необхідні для успішної підготовки до Євро-2012. Особливо ті, що забезпечать створення так званого «єдиного інвестиційного вікна».
До сих пір гостро стоять деякі майнові питання. Наприклад, Міністерство оборони досі не передало ділянку в селі Гореничі, де будується Центр олімпійської підготовки з ігрових видів спорту (саме тут збірна України має готуватись до Євро-2012). Не перейшла у комунальну власність і підпорядкована міноборони ділянка у місті Дніпропетровську, де має бути збудований паркінг біля стадіону.
Надзвичайно серйозні виклики постають перед державою у сфері підготовки інфраструктури розміщення (готелі, бази, кемпінги) та транспорту (аеропорти, вокзали, залізниці, дороги, буферні зони). Аналіз Державної цільової програми Євро-2012 показує, що там апріорі закладені недостатні заходи для гідної підготовки до турніру. Наприклад, не розроблена державна система управління розвитку інфраструктури розміщення, відсутня база існуючих та запланованих до будівництва об’єктів, не встановлена остаточна схема вирішення питань власності у аеропортах, не передбачено оновлення рухомого складу міжміських і міських автобусів, створення систем управління рухом в приймаючих містах (крім Києва), створення буферних зон на в’їздах до міст, відсутня програма розвитку придорожньої сервісної інфраструктури тощо.
Для вирішення цих проблемних питань у першу чергу необхідно створити чітку вертикаль управління підготовкою кожного з вищенаведених аспектів, призначити осіб, які персонально відповідають за це, наділивши їх широкими (аж до надзвичайних) повноваженнями. І все це треба було зробити навіть не вчора, а позавчора. Хоча, як говорилось вище, у наших силах надолужити втрачене. Найліпше − встигнути до засідання Виконкому УЄФА, що пройде 25 вересня у Бордо. Ця дата − планова, і після неї намічена низка наступних заходів, одначе всі вони стануть не актуальними, якщо ми до того часу не продемонструємо УЄФА: реалізація проектів Євро-2012 в Україні проходить не на папері, а на конкретних будмайданчиках.
+++
Заработать на народе
Ирина Государская
Investgazeta.net
07.07.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Продукция украинских народных промыслов еще двадцать лет назад приносила в государственную казну сотни миллионов долларов. Сегодня ситуация кардинально изменилась. Право на проведение чемпионата Евро-2012 предоставило Украине уникальный шанс заработать на народных ремеслах. Как на этом сделать эффективный бизнес? (…)
(…) В преддверии Евро-2012 организация, которая занимается подготовкой к событию, заключила предварительный договор на производство сувенирной продукции. Украинскому народному промыслу места там не нашлось. «Чиновники от футбола выбрали тривиальные чашки, футболки, банданы, значки. Ни одна позиция из художественного промысла пока не включена в предварительный перечень сувенирной продукции на Евро-2012», − сетует Андрей Кононов.
Результаты «Евровидения 2005» показали, что продается сувенир, понятный всем. Люди, овладевшие искусством продажи народных промыслов, полагают, что дело вовсе не в контингенте. Подвели маркетинговый подход и бич наших отечественных бизнесменов − менеджмент. «Публику, возможно, нужно было просто подготовить, − говорит Лариса Харченко. − Ведь целевая аудитория данных мероприятий − молодежь. А не было ни рекламы, ни маркетинга». Если бы та же тарелка или шкатулка стали символом «Евровидения», все было бы совершенно по-другому. «Показать такое изделие с логотипом крупным планом на мониторах и провести небольшие акции нужно было обязательно. Люди раскупили бы этот символ, чтобы унести с собой, как частичку атмосферы, на память», − предполагает г-жа Харченко.
Но дело здесь не в маркетинге и не в менеджменте. Создать комфортные условия для развития народных промыслов должно государство, ведь прежде всего, это инвестиция в украинскую культуру. Подобные инициативы должны происходить с его непосредственным участием. Лишь создав плацдарм для успешного развития народных промыслов, Украина сможет зарабатывать на этом большие деньги, тем более что экспортный потенциал имеется.
+++
Автомобильным городским дорогам и городскому транспорту − пристальное внимание
City.kharkov.ua
07.07.08
На выполнение решения межведомственной рабочей группы при Организационном комитете по подготовке и проведению в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу Харьковский городской совет направил свои предложения в Кабинет Министров Украины относительно улучшения услуг общественного транспорта и контроля за безопасностью на дорогах, которые ведут к объектам.
К сведенным предложениям входит 39 мероприятий относительно строительства, реконструкции, ремонта улиц, автомобильных развязок в городе, а также автомобильных дорог общего пользования, которые соединяют Аэропорт и основные места и объекты Евро 2012 и, в первую очередь, со стадионом «Металлист». Так, в предложения вошли 6 транспортных развязок: проспект Гагарина с улицей Державинской, проспект Гагарина с улицей Кирова, проспект Московский с улицей Академика Павлова, улица Полевая с улицей Плехановской, площадь Восстания с проспектом Московским, переулок Кирова и пробивка с улицы Державинской.
Предусмотрен большой объем работ по реконструкции и капитальному ремонту существующей сети городских автомобильных дорог, трамвайных и троллейбусных линий. Всего на реализацию мероприятий планируется привлечь 1 миллиард 258 млн. грн. с учетом 50% финансирования из государственного бюджета.
+++
Транспортные терминалы Украины не готовы к Евро-2012
Илья Козин
Utro.ua
07.07.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
17 -19 июня 2008 года в Киеве состоялся первый специализированный выставочный форум «4 ТЕРМИНАЛА» − форум производителей и поставщиков оборудования, разработчиков технологий, используемых при создании и модернизации пассажирских и грузовых терминалов наземного, воздушного и водного транспорта.
Все три выставочных дня были насыщены событиями, встречами, знакомствами и приятным общением.
Организатор выставочного форума − украинская выставочная компания «ТЕХЭКСПО» (www.techexpo.kiev.ua) (…)
(…)В Украине 34 аэропорта, из них 4 основных и 10 запасных будут принимать гостей Чемпионата Европы по футболу «Евро− 2012». Если мы будем приглашать субподрядчика, тем более западного, то по нашим ценам никто работать не захочет. У нас действуют государственные расценки: к примеру, самая высокая стоимость строймонтаж − 2,12 %, в то время как иностранные компании работают при условии 8, 10 или даже 12 % − это более чем в 4 раза! С проблемой Евро-2012 существующие терминалы при нагрузке по приему 30-40 тыс. пассажиров в сутки не справятся. Будут построены временные мобильные здания палаточного типа, с минимумом сервисов и соблюдением формальностей (граница, таможня, уровень безопасности). (…)
(…)Украина − транзитная держава, которой предстоит организовать проведение игр финальной части футбольного чемпионата «Евро 2012». И это станет возможным в том случае, если мы будем вместе ставить перед собой приоритетные задачи и демонстрировать новейшие технологии. Государство на таких форумах будет видеть наличие безопасных технологий, которые через приватный бизнес реально реализовать с пользой для клиента. А клиент − это донор сегодняшней украинской экономической системы. (…)
+++
Украина за участие Венгрии в подготовке к ЧЕ-2012 по футболу
Ukranews.com
07.07.08
Украина за участие Венгрии в подготовке проведения в Украине чемпионата Европы по футболу в 2012 году.
Об этом сказал журналистам Президент Виктор Ющенко.
По его словам, в ходе встречи с Президентом Венгрии Ласло Шойомом стороны обсудили привлечение венгерских бизнесменов к подготовке чемпионата.
«Мы обратились к венгерской стороне с просьбой сформировать по этому вопросу адресную позицию», − сказал он.
Ющенко отметил, что речь идет о возможном участии венгерских бизнесменов в развитии спортивной и туристической инфраструктуры.
«А это несколько сотен объектов, в объеме 20 млрд. долларов», − сказал он.
В свою очередь, Шойом заявил о готовности венгерской стороны к участию в подготовке чемпионата и выразил надежду, что венгерские бизнесмены примут активное участие в этом.
Как сообщало агентство, Кабинет Министров предлагает Верховной Раде утвердить принципы развития государственно-частного партнерства в Украине для упрощения привлечения инвесторов к подготовке к ЧЕ-2012 по футболу.
Основными инвестиционными проектами, необходимыми для ЧЕ-2012, являются строительство и реконструкция автомобильных дорог и аэропортов.
+++
Закладені в проекті змін до бюджету асигнування повністю задовольняють потреби у підготовці України до Євро-2012, заявляє Юрій Павленко
Костянтин Соловчук, Олександр Хорольський
Укрінформ
07.07.08
Заплановані в проекті змін та доповнень до бюджету асигнування підготовки України до Євро-201 повністю задовольняють потреби на 2008 рік. Про це заявив під час презентації в Українському домі змін та доповнень до бюджету міністр сім'ї, молоді та спорту України Юрій Павленко. «Цей проект повністю відповідає пропозиціям, які висловлювалися комісією, а також представниками УЄФА», − констатував міністр.
За словами Юрія Павленка, видатки на підготовку до Євро-2012 зростуть більш як на 1 млрд грн. і становитимуть 5,892 млрд. «Ми повністю забезпечимо підготовку і з точки зору будівництва доріг, реконструкції аеропортів, підтримки приймаючих міст», − заявив міністр.
Також, за словами Юрія Павленка, фінансування робіт з підготовки до Євро-2012 заплановано і по лінії інших міністерств та відомств, у тому числі Міністерства внутрішніх справ та Міністерства культури. «Ми повністю фінансуємо всі питання, які маємо вирішувати в 2008 році, а також передбачаємо повну ліквідацію проблем з фінансування НСК «Олімпійський», − заявив міністр.
+++
Мониторинг телеэфира
Пятница, 04.07.08 (запись)
1. Телеканал «5 канал»
Программа «Час спорту», 22:45
1) Обзор четвертьфинальных матчей группы А 3 этапа 6 Чемпионата Украины по пляжному футболу:
ФК «Плесо» − «Метробуд» − 3:5;
«Кремень» − «Майнлшер» − 3:6;
«Старт» − «ЖБК» − 2:5;
«Маррион» − «Динамо − Хилд» − 5:4.
+++
2. Телеканал «ICTV»
Программа «Факты. Спорт», 19:15
1) Президент УЕФА Мишель Платини 4 июля с утра покинул Украину. Во время пребывания в столице руководитель Еврофутбола, по собственному признанию находится под большим впечатлением, однако обещания того, что право на проведение Евро − 2012 у нас не отберут все-таки не дал. Платини даже не пришел на проанонсированный брифинг в аэропорту «Борисполь», где его ожидали украинские журналисты. Это означает, что в ближайшие месяцы Украине и Польше готовиться к 2012 году нужно засучив рукава и с нетерпением ожидать вердикт специальной комиссии УЕФА, который она вынесет осенью.
+++
3. Телеканал «Новый канал»
Программа «Репортер. Спорт», 19:15
1) Євро-2012 та Україна з Польщею! Чи виживе цей футбольний шлюб, вирішиться протягом наступних трьох місяців!
Такий вердикт після візиту до Києва виніс найголовніший ревізор європейського футболу − президент УЄФА Мішель Платіні. За один день перебування у столиці України очільник європейського футболу побачив швидкісний демонтаж Троїцького біля НСК Олімпійського, прискорені будівельні роботи на самій арені та почув клятвені обіцянки керівників України.
Президент та прем’єр-міністр як перші ґаранти виконання тендеру завірили, що зроблять навіть неможливе, аби Євро-2012 в Україні стало «святом для усього світу». Платіні відповів: «Вірю! Щиро вірю, але хочу реальних доказів. Зробіть їх до кінця вересня». Тоді у Франції відбудеться засідання виконкому УЄФА, де і вирішиться питання подальшої довіри Україні та Польщі.
Якщо за цей строк країни не зможуть суттєво змінити інфраструктуру, транспорт, готелі та стадіони, то ризикують залишитися і без Євро-2012 − прозоро натякнув Платіні.
2) Обзор четвертьфинальных матчей группы «А» 3 этапа 6 Чемпионата Украины по пляжному футболу.
+++
4. Телерадиокомпания «Киев»
Программа «Новости. Спорт»
1) Президент УЕФА Мишель Платини покинул Украину: утром кортеж с VIP гостями прибыл в аэропорт «Борисполь». Журналистам, как и накануне, общаться с Мишелем Платини запретили. Интересно, что именно в этот момент Президент Украины Виктор Ющенко отправлялся с рабочей поездкой в Одесскую область, воспользовавшись случаем, господин Ющенко еще несколько минут пообщался с руководителем УЕФА в VIP секторе аэропорта. Первым поднялся в небо самолет Мишеля Платини, президент УЕФА вылетел с официальным визитом в Казахстан. Во время визита Платини, если и не избегал общения с прессой то, по крайней мере, большого желания отвечать на вопросы не проявлял. Эту ситуацию телеканалу прокомментировал руководитель Управления информационной политики Федерации футбола Украины Сергей Васильев: «Пан Платіні і шановна делегація є надзвичайно відповідальними людьми, вони прекрасно розуміють, що будь-яке слово, навіть репліка, яка вилетіть з їхніх вуст, може бути інтерпретована будь-яким чином».
+++
5. Телерадиокомпания «Украина»
Программа «Новости», 19:01
1) Смерть Евгения Кушнарева теперь будут расследовать в свете новых фактов. Глава харьковского совета не только уверен, что депутата убили умышленно, но и назвал имя предполагаемого, причастного к преступлению. Следствию не известны все участники охоты, на которой был ранен Евгений Кушнарев, заявил глава областного совета Харькова спустя почти полтора года. Он молчал так долго, потому что и сам не владел полной информацией, однако данные полученные недавно дают основания утверждать: к преступлению причастен вице-губернатор Харьковской области.
Василий Салыгин глава Харьковского областного совета в/к: «Я не здивуюся, коли в ході судового слідства з’ясується про причетність Сергія Михайловича Стороженко до вбивства Кушнарьова чи його особисто, чи його підлеглих. Корні тієї інформації, які мені дають робити такі предположительные висновки знаходяться в доброму порозумінні ситуації, що існує на Харківщині і добре знання історії, ганебної історії, зв’язків криміналітету з посадовими особами правоохоронних органів Харківщини наприкінці 80-х, початку 90-х років».
Бред и не провоцированная агрессия − реакция Сергея Стороженко на громкое заявление главы облсовета. Салыгин уже не впервые обвиняет его в причастности к убийству, с целью сместить с поста вице-губернатора.
Сергея Стороженко зампредседателя Харьковской областной администрации в/к: «Я с достаточной долей юмора отношусь к подобного рода заявлениям. Коль скоро человек обладает информацией, он не может укрывать преступление, значит сам совершает уголовное преступление − нужно идти к прокурору, идти в орган расследования и доносить о преступнике. Я надеюсь, Василий Викторович так и поступит».
Своих источников и более конкретной информации Салыгин не выдает, чтобы не навредить следствию, озвученные данные еще предстоит проверить. Расследование одного из самых громких убийств в стране оставило после себя больше вопросов, чем ответов. Евгения Кушнарева ранили на охоте 16 января 2007 года. Расследование длилось год, потом прокуратура предъявила обвинение в убийстве по неосторожности Дмитрию Завальному. Пуля, выпущенная из его охотничьего карабина, ранила политика. Первыми под сомнения обвинения поставили родные депутата. Сын Евгения до сих пор считает: участники охоты дали ложные показания, а пуля была не случайной, а преднамеренной.
+++
6. Телерадиокомпания «Украина»
Программа «Спортивні події», 19:25
1) Наступні три місяці будуть вирішальними для України заявив голова УЄФА Мішель Платіні під час візиту до України. Свої враження високий гість назвав прекрасними, але впевненості, що фінальний турнір Євро − 2012 пройде в Польщі та Україні все ж таки не має. Ситуація не така як ми гадали: треба багато над чим працювати, підкреслив Платіні. Остаточна доля Євро − 2012 вирішиться за 3 місяці у французькому Бордо.
2) Первый матч новосозданной украинской Премьер − Лиги будет обслуживать иностранная бригада арбитров. Встреча «Шахтера» и «Динамо» которые разыграют Суперкубок Украины рассудит немец Вольфганг Штарк.
+++
7. Телеканал «УТ-1»
Программа «Світ спорту», 21:45
1) Україна урочисто провела президента УЕФА Мішеля Платіні, він інспектував підготовку до Євро-2012, висновки обіцяє зробити наприкінці вересня. В Україні є три місяці, щоб не розчарувати футбольну асоціацію і не зірвати підготовку до Чемпіонату, що означає цей початок інтенсивної роботи над стадіонами, готелями і дорогами з’ясовував кореспондент Максим Урлапов.
Максим Урлапов з/к: «Візит в Україну закінчено, літак Мішеля Платіні залишає «Бориспіль». У цей же час УЕФА оприлюднює офіційну заяву, ні жодної критики, ні жодних оцінок підготовки України до Чемпіонату.
Офіційна заява УЄФА : «УЄФА отримав чисельні запевнення від урядових органів щодо спорудження стадіонів, аеропортів, готелів і автомобільних доріг. УЄФА задоволений тим, що отримав нову інформацію від органів державної влади України. Зазначені документи будуть проаналізовані його експертами».
4 липня президент УЄФА заявляв, що Україні ще треба чимало зробити. Рішення чи прийматиме вона Євро ухвалять у вересні цього року, цього вимагає процедура. То ж наступні 3 місяці для країни мають стати ключовими у підготовці до Чемпіонату, сказав Платіні. Такі заяви не є а ні критикою, а ні попередженням на перебіг запевняють українські посадовці. У Мінтрансі кажуть, що підготовка іде за планом і пришвидшувати її не будуть.
Вадим Гуржос заступник міністра транспорту та зв’язку України в/к: «Сприймати ці слова, що 3 місяці для нас є Рубіконом, чи перейдемо його чи ні, я думаю абсолютно не треба. Вся делегація побачила, що дійсно ми зрушили ситуацію, що дійсно іде все в позитивному напрямку, найбільший головний біль і найбільша проблема − це аеропорти і стадіон «Олімпійський». Жоден із 7 аеропортів, що прийматиме вболівальників під час Чемпіонату вимогам УЄФА не відповідає, це визнають у Мінтрансі. Однак кажуть, що реконструкція йде повним ходом, гроші уряд виділів, роботи завершать до 2011 року. Проблему ж зі стадіоном «Олімпійський» треба вирішувати вже до осені цього року. Про це каже Прем’єр.
Юлія Тимошенко Прем’єр − міністр України в/к: «Я думаю, що уряд з цим впорається, і думаю, що ми зможемо прекрасно, на початку вересня, дати звіт, показати роботу і УЄФА буду задоволене результатами».
За 100 днів має завершитися демонтаж торгівельного центру поблизу стадіону. На третій день від початку робіт будівля вже виглядає ось так. (У кадрі майже повністю зруйнована будівля). Демонтують «Олімпійський» звідти вже винесли половину сидінь і готуються розбирати 30 тонне табло, та реконструкція почнеться після того, як вирішать хто її проводитиме. Фірму переможців нині вибирає спеціальне журі архітекторів, яке збирається у стінах Міністерства спорту. Про те жодної інформації про хід засідань, Міністерство вирішило не розповсюджувати. Назву фірми оприлюднять лише після того, як буде підписано з нею контракт, каже міністр спорту, те що реконструкція розпочнеться до вересня, гарантувати не може.
+++
Воскресенье, 06.07.08 (запись)
1. Телеканал «ICTV»
Программа «Факти тижня», 18:45
1) Мішеля Платіні Президента УЄФА чекали не менш напружено ніж Президента Сполучених штатів усе керівництво країни. На кону питання на мільйони. Адже Австрія і Швейцарія заробили на Євро-2008 по пів мільярди євро. А от Україна і Польща нині ризикують втратити не лише престиж, а й гроші, якщо не виправляться. Платіні дав нам три місяці до вересня. Чи встигнемо? Шанси оцінював Володимир Соколов.
Назва сюжету «Доживемо до Бордо»
Володимир Соколов з/к: «До Києва їде ревізор, а поки він їде треба негайно щось робити. «Олімпійський» починають терміново готувати до реконструкції, а біля нього показово валять торгівельний центр, який заважає евакуації вболівальників. Через нього Євро точно можуть забрати.
Сергея Рябоконь представитель «Киевметробуду» в/к: «Ломать не строить. Обидно, жалко конечно, это наше детище, но…куда денешься».
Чиновники нарешті домовилися із забудовником про компенсацію: за три гектари землі у центрі столиці власник торгового центру отримає аж 80 і не де небудь, а на заповідній території Києва, поблизу Голосіївського лісу, вартість заповідної землі оцінюють у 400 мільйонів доларів, тоді як місто під «Олімпійським» обійшлося в десятки разів менше. Тим часом Мішеля Платіні приймають за найвищим ґатунком: селять в одному із кращих готелів Києва у президентських апартаментах вартістю понад 7 тисяч доларів за добу. Крім того, возити гостя береться особисто Григорій Суркіс на своєму 600 − му «Мерседесі». Їдучи за кортежем VIP персон, ми не зафіксували жодного порушення правил дорожнього руху. Можливо це теж мало справити враження на француза: мовляв, в Україні як і у Франції суворо дотримуються правил.
Блиц-опрос случайных прохожих возле ТРЦ «Троицкий»:
Первый прохожий: «Заберут по любому, потому что с нашим государством, с нашими руководителями…Они итак ничего не могут сделать в стране».
Второй прохожий: «Если наши депутаты пасочки поделят между собой, то будет, а если не поделят, то не будет».
Обідати гостя Суркіс повіз у ресторан «Аннабель». Випадково це чи ні, але розташований він поблизу «Олімпійського» стадіону. А адже з вікна автомобіля Платіні міг добре бачити, як зносять головну перешкоду Євро-2012, хоча у француза не було заплановано жодної перевірки, до України він приїхав аби заручитися гарантіями від Президента і Прем’єра.
Віктор Ющенко Президент України в/к: «Українська команда зробить свою роботу і ми всі разом будемо гордитися від того рівня, на якому ми забезпечимо проведення фінальної частини Чемпіонату по футболу в 2012 році».
Мішель Платіні президент УЄФА в/к: «У вас є три місяці, щоб працювати разом і дати можливість Україні і Польщі прийняти фантастичний Чемпіонат. Я впевнений в цьому, але мені потрібні хоча б маленькі гарантії».
Платіні поїхав, а західна преса зробила свої висновки про його візит до України. Ніби президент УЄФА хоче віддати італійцям проведення Чемпіонату. В Україні все спростовують, мовляв це не вигідно Платіні і навіть може коштувати йому крісла, адже ще в жодної країни не забирали футбольну першість.
Іван Федоренко директор виконавчої дирекції ФФУ «Євро − 2012» в/к: «Жодного разу не сказали про те, що у нас заберуть його. Платіні виказав застереження, що сьогодні підготовка інфраструктури не йде належним чином».
Проблема в неузгодженості дій трьох структур: спортивного міністерства, футбольної федерації та Національного агентства з підготовки до Євро − 2012. Вони й досі не можуть домовитися, хто будуватиме головну футбольну арену країни. Тайванську компанію, яка виграла конкурс міністерство позбавило контракту, звинувативши у непрофесіоналізмі. З двома іншими претендентами поки не визначилися.
Євген Червоненко голова Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро -2012 в/к: «Ми дали свою державницьку позицію, що на переможця відбувався тиск. І надавалися вихідні дані. Я це зробив і більше я казати нічого не буду. Ось цю фразу покажіть. Я не Попка-дурак весь час повторювати».
Цитата Григория Суркиса президента Федерации футбола Украины из журнала «Корреспондент»: «Меня удивляет, когда некоторые люди в рамках своих персональных интересов, честолюбия или амбиций смешивают личные вопросы и общественные. Поэтому я бы им порекомендовал заниматься делами в рамках их компетенции. В первую очередь это касается руководителя Национального агентства Евро-2012».
Евгений Червоненко глава Национального агентства по вопросам подготовки и проведения Евро − 2012 в/к: «Игорь, принеси письмо Платини, которое перекрутил Суркис, у меня ICTV.».
Євген Червоненко обіцяє суд Григорію Суркісу і скаржиться, що не має жодного впливу на підготовку до Єврочемпіонату. Його зв’язали по руках і ногах, навіть говорити заборонили.
Євген Червоненко голова Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро -2012 в/к: «Я запитав. Наші листи навіть необов’язкові, їх кидають в смітник. Юлія Володимирівна, ми головний орган і координуючий, як Ви кажете, хто буде крайнім? Вона сказала: «Ви Євгене Альфредовичу». Ось я і є. Виконую свою роль. Але Президент запевнив Платіні, що все буде зроблено. Значить я помру в цьому кріслі».
Доки чиновники з’ясовують стосунки до проведення чемпіонату залишається менше чотирьох років. Польські журналісти отримали секретні звіти УЄФА, в яких рівень української підготовки майже по всіх містах і напрямках позначено червоним кольором. І хоча наші чиновники заявляють, що вже цього року два стадіони у Дніпропетровську і Донецьку будуть збудовані, заслуги держави в цьому не має. З будівництвом доріг чи то готелів ситуація ще гірша.
Іван Федоренко директор виконавчої дирекції ФФУ «Євро − 2012» в/к: «Міністерство культури і туризму не управляє готелями. У нас готелі не керовані. У нас не має структури управління з точки зору навіть управлінь з туризму. Один самостійний, один Мінекономіки, економічні служби і т.д. Сертифікація, не передбачена сертифікація, приїжджає і каже, що у нас 5 зірковий готель. Який він 5 зірковий чи 4 зірковий? Там 3 зірочки не вистачає».
Австрія та Швейцарія заробили по півтора мільярди Євро на футбольному Чемпіонаті. Україна може заробити стільки ж, якщо врятує змагання, ну а поки жовта картка від Мішеля Платіні. Останнє китайське попередження українським політикам.
Ще минулої весни українські вболівальники думали, чи вдасться нам виграти тендер на проведення Чемпіонату, тепер абсолютно інші думки: заберуть у нас Євро чи не заберуть…»
+++
2. Телеканал «ICTV»
Программа «Факты. Спорт», 12:35
1) Обзор матча 2 раунда Кубка Интертото «Тирасполь» − «Таврия» − 0:0.
2) Обзор четвертьфинальных матчей группы А 3 этапа 6 Чемпионата Украины по пляжному футболу.
+++
3. Телеканал «Мегаспорт»
Программа «Мегафон», 06:35
1) Результаты матчей 12 тура российской Премьер − Лиги.
2) Луис Арагонес был официально представлен в качестве главного тренера турецкого «Фенербахче». Испанский специалист подписал двухлетний контракт со стамбульской командой.
+++
4. Телеканал «ICTV»
Аналитическая программа «Про футбол»
1) Загроза втрати Євро − 2012 Україною та Польщею. Президент УЄФА Мішель Платіні відвідав дві наші країни у ці дні, щоби подивитися в очі першим особам держав, котрих рік тому УЄФА вибрала господарями Євро − 2012. І запитати: «Люди, добрі, та Ви бдете щось робить чи ми забираємо у Вас Євро?» Візит друга чи ревізора? Президент УЄФА Мішель Платіні питально дивиться в очі українській владі. Одразу після завершення Євро − 08 президент УЄФА Мішель Платіні завітав в Україну і Польщу, щоб зробити ревізію обіцянок, про те що ми можемо і гарантуємо Президент Ющенко говорив ще рік тому під час презентації українсько − польської заявки в валійському Кардиффі. Тоді ми всі раділи перемозі нової східно-європейської ідеї та шансу України у короткий термін наблизитися до європейських стандартів соціального комфорту і затишку. Але рік минув і Україна традиційно для її нової історії продовжує чути лише пояснення від людей, котрі мають перетворювати країну на той омріяний дивосад, і аж ні як не бачать від балакунів жодних дій. Люди при владі, котрі люблять заспокоювати суспільство нині кажуть, що рік пішов на те, щоб сформувати плани, підрахувати кошториси, мовляв, цей рік минув не марно. Тут насправді нічого дивного, Україна звикла, що чиновники подають їй пережовану жуйку пояснень інша справа УЄФА. Ця організація не хвилюється куди ведуть суспільство українські чиновники і якими обіцянками вони годують простий люд. Європейському футбольному союзу треба не пустопорожні теревені, а конкретні і справи і докази, що переможець тендеру реалізує обіцяні проекти. І якщо за рік держава не спромоглася бодай зруйнувати забудову біля стадіону, не кажучи про те, щоб розпочати реконструкцію самого «Олімпійського». УЄФА цілком конкретно запитує: «Хлопці, то ви готуєтеся, чи все ще святкуєте перемогу у Кардиффі?» При цьому дуже ілюстративно для аналогії із безсмертними героями гоголівського «Ревізора» руйнування забудови «Троїцького» в день візиту президента УЄФА. Наївні люди все ще вірять, що можуть обдурити цілий світ.
Сюжет під назвою «Візит дружби»
Платіні у Києві чекали з хвилюванням і навіть де яким острахом. Сувора інспекція або візит дружби? З якими думками офіційна делегація УЄФА їхала в Україну можна було лише здогадуватися. Отім напруга спала вже по прильоті. Чи можуть бути погані наміри у людини, яка прибула на літаку з назвою «Святий Миколай», певно, що ні, тим більше, якщо це Мішель Платіні. Він майже півтора роки є для України таким собі своєрідним Санта-Клаусом і здається розлучатися з цією роллю не збирається. Що правда давати коментарі пресі Платіні не любить, тим більше, коли до нього звертаються англійською. Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс не лише відгорожував високо гостя від небажаних контактів із ЗМІ і навіть вирішив стати персональним для Платіні персональним водієм: Суркіс власноруч повіз президента УЄФА до готелю. Перша зустріч Мішеля Платіні на владному рівні з Прем’єр − міністром України Юлією Тимошенко. Теплі привітання традиційно змінюються гучними обіцянками.
Юлія Тимошенко Прем’єр − міністр України в/к: «Вся українська команда говорить про те, що їм зробимо все навіть неможливе, щоб це було прекрасним святом для всього світу і щоб Україна виглядала як гарний партнер».
Після перемовин за круглим столом, обмін сувенірами і звичайна розмова сам на сам. Тимошенко намагається переконати видатного француза у відданості української влади справі Євро − 2012. Платіні здається вірить і виглядає дуже зворушеним. Після зустрічі в Кабінеті міністрів месьє Мішель вирушає до Адміністрації Президента. Там на нього чекає чергова порція міцних рукостискань і нові обіцянки від керівництва країни.
Віктор Ющенко Президент України в/к: «Хотів би від імені української влади, української держави сказати ми Вас не підведемо, щоб у Вас не було жодного сумніву, що до того здатна чи не здатна Україна провести фінальну частину Євро − 2012».
Що ж, коли влада говорить одним голосом, їй важко не повірити, утім УЄФА потрібні не лише усні гарантії, їх треба підкріпити справами. І завдання вищого футбольного органу Європи перевірити як слова знаходять своє підтвердження на ділі. Підсумку цього моніторингу будуть робити 23 вересня на виконавчому комітеті в Бордо.
Мішель Платіні президент УЄФА в/к: «Я Вам довіряє, меня потрібно тільки декілька маленьких гарантій. У Вас є три місяці, щоб працювати разом, для того, щоб подарувати Україні і Польщі шлях до організації фантастичного Чемпіонату Європи».
Після зустрічі з Віктором Ющенко президент УЄФА нарешті приділяє увагу журналістам. Проігнорувати пресу цього разу не вдалося.
Мішель Платіні президент УЄФА в/к: «Тепер ми маємо кожного дня опікуватись вашою підготовкою до Євро і зробити все аби вона пройшла якнайкраще. Сьогодні я побачив у ваших можновладців організувати турнір на найвищому рівні, і це найважливіше. Тепер є цілих три місяці перед тим як в Бордо ми зможемо прийняти остаточне рішення».
Після від’їзду Платіні на вечерю імпровізований брифінг скликає Віктор Ющенко. Головна сентенція Президента: не має жодних застеріг до того, що Україна на найвищому рівні проведе Євро − 2012. Що правда для цього треба не забувати про одну важливу деталь.
Віктор Ющенко Президент України в/к: «Влада повинна говорити одним голосом. Я маю на увазі, перш за все, віце-прем’єр міністра, міністра спорту, голову Національного агентства. Не повинен кожен бігти до журналіста і повідомлять якусь нову, іншу новину. А потім через журналіста вияснять обставини, в яких позиціях знаходиться виконавча влада. Це все є одна влада».
На питання про переможця тендеру на проект щодо найкращої реконструкції НСК «Олімпійський» тайванською компанією. Ющенко відповідає коротко і ясно: « Те що, на мій погляд, принижує Україну більше не повториться».
Що ж у той самий час поки Платіні спілкується з владою, біля головного стадіону іде демонтаж тих самих конструкцій славнозвісного торгівельного центру «Троїцький», а на самому стадіоні проходять анти терористичні навчання. Усні гарантії керівництва країни знаходять своє практичне підтвердження. Принаймні 3 липня 2008 року.
У Платіні після зустрічі на високому рівні чудовий настрій. Він приголомшений українською гостинністю, що правда з ранку наступного дня видатний француз знову не дає жодних коментарів. Одночасно з ним, але в іншому напрямку відлітає з «Борисполя» Президент України Віктор Ющенко. Біля VIP терміналу аеропорту посилена охорона і пресу в середини просто не допускають. Платіні залишає Україну спокійно і без надмірного галасу. Що ж він полетів і дуже сподіваємося, що обіцяв повернутися.
2) Гость программы Артем Франков главный редактор журнала «Футбол». Тема беседы Евро − 2008 и угроза потери Евро − 2012.
Основной тезис беседы: «УЕФА верит нам все меньше и меньше, потому что мы прекрасно понимаем, что ситуация с организацией с Евро − 2012 для нас остается пока что фантастикой. Лишь бы как организовать мы сможем. Вопрос в том, чтобы сделать это на том уровне, который нам только что был продемонстрирован, чтобы обеспечить определенные финансовые показатели, по ним УЕФА и будет нас судить: покажет ли Украина вместе с Польшей тот же миллиард евро».
Резонансный эпизод: «У вас проскочил очень дивный сюжет: заходит Григорий Михайлович Суркис здоровается с Леонидом Черновецким, а потом проходит мимо Евгения Червоненко, как его и не было. Это люди, которые отвечают за Евро. Остается вопрос как между ними делятся полномочия по организации. Чем, например, Червоненко и его Национальное агентство вообще занимаются?»
Блиц-интервью с Евгением Червоненко:
Кореспондент: «На цьому тижні приїжджав Мішель Платіні, чи мали Ви з ним зустріч?»
Євген Червоненко: «Я мав зустріч тільки в офіційних рамках. Мабуть, чомусь так треба нас не допустили, але це нічого не змінює: агентство згідно вимог УЄФА починає пряму роботу з УЄФА. Ці півроку нам цього не дозволяли. Нацагентство зробило все, що можливо і неможливо: і держпрограму, і генеральний план, і так потрібні закони з міжнародними компаніями. Але хтось не хоче, щоб ми були таким органом як в Польщі, як цього вимагають Президент і УЄФА. Ми плаваємо зі зв’язаними руками і з одною ногою в гіпсі».
Кореспондент: «Хто заважає працювати агентству?»
Євген Червоненко: «Я залишу це без коментарів.
Кореспондент: Тобто Ви знаєте просто не хочете казати?
Євген Червоненко: Це знаю не тільки я, це знають вся, хто стосується цієї проблеми.
Кореспондент: Чому Ви не хочете більш публічною зробити цю проблему?
Євген Червоненко: Я не вичерпав всі засоби, щоб не робити це публічно.
Кореспондент: Кажуть, що Ви зацікавлені в тому, щоб «Арчайзія» провела реконструкцію «Олімпійського»?
Євген Червоненко: Це питання по типу чи я зацікавлений пригнути в прірву? Ми не виконавець, виконавець Мінмолодьспорту. Я зацікавлений в одному, щоб Євро відбулося».
3) Репортаж о торжественных мероприятиях и праздествах, посвященных победе национальной сборной Испании на Евро − 2008, которым страна посвяитила целую.
4) Dream team Евро − 2008 по версти программы «Про футбол».
5) Репортаж о ФК «Львов» − новичках элитного дивизиона.
+++
5. Телерадиокомпания «Украина»
Программа «Футбольный уик-энд», 22:20
1) Ведущий: «В четверг в Украине побывал глава УЕФА М. Платини, дабы лично оценить ситуацию с подготовкой Евро-2012. У нас было много вопросов, а сейчас стало еще больше, поскольку никаких выводов касательно Украины Платини не озвучил, сообщив лишь следующее: “Я поражен своим пребыванием в Украине, но вместе с тем хочу отметь, что окончательное решение о перспективе проведения Евро-2012 в Украине и Польше будет принято в сентябре в Бордо”. Хотя по поводу Польши, в которой Платини был днем ранее, он сказал, что здесь все идет по плану, и после визита в Польшу он абсолютно уверен, что Евро-2012 удастся на славу. Но давайте все же не будем торопить судьбу, а дождемся сентября».
Автор сюжета: «В Киев Платини прилетел на самолете из Варшавы, которую посетил днем ранее. А посему украинским СМИ уже было известно о горьком опыте их польских коллег. Им не удалось вытянуть с Платини хоть какую-нибудь информацию. Платини был категорически настроен не общаться с прессой. Очень быстро в этом убедились и отечественные журналисты. Напряженную атмосферу снял Г. Суркис, он лично сел за руль авто, предоставленного для Платини. Как в анекдоте: «Кто в машине? Не знаю, но водитель у него сам Суркис». Вторая попытка достать информацию из первых рук заканчивается так же ничем. Хотя надо отдать должное месье президенту: отказ такой очаровательной улыбкой воспринимается уже не так остро. Да и Суркис пообещал, что после встреч Платини информационный голод масс-медиа будет утолен».
Г. Суркис: «По итогам встречи завтра в аэропорту будет вся информация».
Автор: «В ожидании Премьер-министра Ю. Тимошенко Платини почитывает смс, а Григорий Суркис обменивается последними инструкциями с министром Минмолодьспорта Ю. Павленко. Внешне все спокойны. Появляется Юлия Тимошенко, ее первые слова − благодарность за шанс, предоставленный нашей стране».
Ю. Тимошенко: «Ми сподіваємось на те, що українська команда, яка дуже вдячна вам за те, що Україні випала така честь, і за те, що Україні таку честь надали. Ми зробимо все, навіть неможливе, щоб це було прекрасним святом для всього світу».
Автор: «Десять минут протокольной съемки заканчиваются и все журналисты удаляются. Доля Евро-2012 решается за закрытыми дверями Кабмина. Вторая и последняя из запланированных встреч президента УЕФА − с Президентом Украины В. Ющенко. Гарантии от Президента Украины Платини получил».
В. Ющенко: «Ми вас не підведемо. Щоб у вас не було жодного сумніву щодо того, здатна чи не здатна Україна провести фінальну частину Євро-2012, я вам твердо хочу заявити: Чемпіонат буде проведений на найвищому рівні».
Автор: «После завершения официальной части визита Платини ожидала неофициальная − ужин в одном из ресторанов итальянской кухни. Про уровень приглашенных гостей можно было судить по принятым мерам безопасности. Ожидания не подвели. Позже всех, как и следует виновнику торжества, появляется Мишель Платини, пешком, снова с улыбкой и снова молчаливый.
Обещанного интервью перед отлетом мы так и не дождались, поскольку в одно время с отлетом Платини из VIP-терминала аэропорта вылетал и Президент Украины. Поэтому терминал закрыли, а украинские СМИ потеряли последний шанс услышать хоть какую-нибудь информацию о дальнейшей судьбе Евро.
Кстати о подготовке к Евро. Платини, даже не заезжая на НСК «Олимпийский», сделал то, что украинским чиновникам не удавалось: по случайному совпадению за день до прилета Платини начали сносить «Троицкий». Обещают закончить снос за сто дней. И не важно, что на следующий день после отлета Платини техника стояла.
Сдвинулась с мертвой точки и реконструкция «Олимпийского». Работники демонтируют и вывозят кресла, громадные краны уже готовы снять старое табло. Правда, кто именно будет проводить саму реконструкцию, пока неизвестно, но главное, что лёд тронулся».
Ведущий: «Как сообщают польские источники, близкие к Платини, УЕФА рассматривает вариант, чтобы провести Евро-2012 только в Польше, если Украина не решит свои проблемы. Не исключено, что в двух городах − Донецке и Днепропетровске − пройдут матчи группового этапа, а финал и полуфинал примет Польша. Платини остался недоволен транспортной инфраструктурой Украины. Польша также предложила резервный план: к четырем основным городам и двум резервным добавить еще два дополнительных стадиона. Не слишком оптимистично для нас, но и «нет» нам никто не сказал».
2) Итоги Чемпионата Европы 2008 года по футболу.
3) Сюжет о том, кому труднее − вратарю или игроку − во время серии послематчевых пенальти.
4) Обзор матча Кубка Интертото, в котором встречались приднестровский «Тирасполь» и симферопольская «Таврия». Встреча завершилась вничью − 0:0. Послематчевые комментарии главных тренеров команд.
5) Сюжет о новичках УПЛ − мариупольском «Илличевце» и ФК «Львов».
6) Видеосюжет о подготовке украинских команд к новому футбольному сезону.
7) Обзор матчей 12 тура Чемпионата России.
+++
6. Телерадиокомпания «Киев»
Программа «Спортивний тижневик»,
1) Ведущий: «До і під час візиту до Києва його охрестили ревізором. Справді, приїзд М. Платіні чимось нагадував ревізорську перевірку. Президента УЄФА цікавило, на якій стадії перебуває підготовка України до Євро-2012, які підрозділи ведуть той чи інший напрямок роботи, і що з цього приводу думає керівництво держави. Чи в змозі воно гарантувати проведення чемпіонату. Запитань до візиту було більше, аніж відповідей. Можливо, саме відповідальністю за всі сказані тут слова пояснюється небажання Платіні активно спілкуватися з пресою. Журналістам він сказав лише кілька слів».
Автор сюжета: «Рівно об 11.30 літак з Мішелем Платіні приземлився в аеропорту «Бориспіль». Перше, що впадає в очі пану Платіні, − червона доріжка, традиційні хліб та сіль і президент ФФУ Г. Суркіс. Французький функціонер прибув у доброму настрої, часто посміхався, проте з журналістами спілкуватися відмовився. Президенти УЄФА та ФФУ вирушають на фуршет, він вже давно організований прямо у будівлі для VIP-гостей. Після нього ми встигли задати Г. Суркісу лише одне запитання№.
Журналист: «Вы волнуетесь перед приездом Платини?»
Г. Суркис: «Я всегда волнуюсь, когда вижу замечательного футболиста и человека − президента УЕФА».
Автор: «Далі Платіні сідає в авто президента ФФУ, і вони вирушають на обід. З цієї хвилини розпочинається офіційний візит президента УЄФА до України. Графік його відвідувань тримається у секреті, проте ми спробуємо дочекатися його в Секретаріаті Президента.
Сюди пан Платіні приїхав о 17.25. У Президента зібралися всі мери міст, які прийматимуть Євро − 2012, а також найвпливовіші люди українського футбольного та політичного світу. Після зустрічі В. Ющенко завірив, що все пройшло добре».
В. Ющенко: «Україна гарантує, що 2012 року ми на найвищому рівні, на якому коли-небудь проводилися чемпіонати, проведемо цей захід».
Автор сюжета: «В свою чергу мер Києва Л. Черновецький запевнив, що фінал Євро−2012 буде приймати Київ. Також ситуацію прокоментував Платіні. Йому цього разу не вдалося вирватися від кількох десятків журналістів. Він зізнався, що поки до проведення Євро краще підготовлена Польща. Проте позитивні зрушення відбулися і в Україні.
Після зустрічі з Президентом України Платіні вирушив на урочисту вечерю до одного зі столичних ресторанів. Перед його приїздом всю територію уважно оглянули охоронці, перевірили дорожні люки і автомобілі, які були припарковані поруч. Разом з тим прибували гості, у тому числі: Міністр сім'ї, молоді і спорту Ю. Павленко, глава національного олімпійського комітету С. Бубка, президент ФФУ Г. Суркіс і багато інших. Останнім приїхав президент УЄФА М. Платіні, пообіцявши, що результати свого візиту він підіб’є у п'ятницю на спеціальному брифінгу перед відльотом. Проте журналісти знову були обдурені: вранці кортеж з Платіні прибув в аеропорт «Бориспіль», проте зі ЗМІ, як і напередодні, спілкуватися заборонили».
Руководитель управления информационной политики ФФУ С. Васильев: «Пан Платіні і шановна делегація є надзвичайно відповідальними людьми. Вони прекрасно розуміють, що будь-яке слово, навіть репліка, яка вилетить з їхніх вуст може бути інтерпретовано будь-яким чином».
Автор сюжета: «Цікаво, що в той самий час Президент України В. Ющенко відправлявся з робочою поїздкою до Одеської області. Скориставшись нагодою, пан Ющенко ще декілька хвилин поспілкувався з керманичем УЄФА у VIP-секторі аеропорту».
2) Автор: «Как известно в новом футбольном сезоне командами будет опекаться не ПФЛ, а Премьер-лига. Однако на банковских счетах ПФЛ остались денежные средства, которые заплатили клубы в виде штрафов за прошлый сезон. Несколько дней назад президент киевского «Арсенала» В. Рабинович, заявил, что эти деньги, а по его подсчетам − это 5 млн. грн., должна унаследовать Премьер-лига. В ПФЛ не были против этого, но там категорически не согласились с суммой, которую огласил Рабинович.
Комментарии В. Рабиновича: «Наш клуб оштрафован примерно на 700 тыс. грн. Умножьте на 16».
Автор: «Обратившись в ПФЛ, мы получили несколько другие данные. Так по факсу видно, что ФК «Арсенал» оштрафовали на общую сумму 128 тыс. 725 грн. − это, к слову, второй показатель после «Динамо». Поэтому видно, что клубы штрафовали не на одинаковые суммы. Так, например, меньше всех заплатил донецкий «Металлург» − 10 тыс. грн.».
Комментарий президента ПФЛ Р. Сафиуллина: «Штрафные средства аккумулируются на отдельных счетах, отдельно по каждой лиге. И по окончанию сезона по решению Центрального Совета принимается решение, куда их направить… Я позвонил Рабиновичу и сказал: «Вам или информацию неправильно подают, или это ваше заявление говорит о том, что вы не в курсе тех решений, которые принимались ПФЛ».
Автор: «Однако и тут нестыковка: Вадим Рабинович не возражает, что ему звонили из ПФЛ, но в том, что это был сам Сафиуллин не уверен».
В. Рабинович: «Вы знаете, какая-то странная история: телефон был знакомый, не помню чей, но это не мог быть руководитель ПФЛ, потому что не может же этот человек говорить одним матом, он бы какие-то слова вставил. Я думаю, что со мной говорил не Сафиуллин − не мог он так говорить».
Автор: «За то время, когда Рабинович знакомился с украинским футболом, он сформировал свое виденье касательно проблем, которые существуют в этом виде спорта».
В. Рабинович: «Никто не мыслит себя вторым человеком, третьим − все первые, блин. У всех булава, мяч футбольный, вместо этого каждый держит, вцепился рукой, и разжать невозможно. Поэтому в этом вся проблема, вы только не вырезайте это».
Автор сюжета: «Результат: ПФЛ приняло решение о переводе денег на счет Премьер-лиги в сумме 1 154 476 грн. 98 коп».
3) Информация о результатах 12 тура в российской Премьер-лиге.
+++