ФУТБОЛЬНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ

Автономна Республіка Крим

Евро 2012
События
Официальных событий по подготовке к Евро 2012 за отчетный период в Крыму не проводилось.
Реклама
Рекламы Евро 2012 в регионе не зафиксировано.
СМИ
Тема Евро-2012 на минувшей неделе в крымских СМИ не фигурировала.
Местный футбол.
День футбола
Празднование Дня футбола в Крыму прошло достаточно скромно.
В РФФК 29 апреля состоялась встреча ветеранов футбола автономии с руководством Федерации и футбольным активом. Ветеранам были вручены подарки и почетные грамоты.
30 апреля по инициативе РФФК и руководства Симферополя в столице автономии был проведен импровизированный субботник по наведению порядка на спортивных площадках города. И хоть на призыв откликнулись не все, на большинстве площадок (в основном − школьных) изменения на лицо.
В Симферополе на базе СШ № 30 в рамках празднования в течение двух дней (1 и 2 мая) проходил футбольный турнир среди мальчиков в трех возрастных группа (11-12, 13-14 и 15-16 лет). В нем приняли участие представители десяти школ города. Победителям вручили довольно скромные подарки.
Главным «блюдом» праздника в большинстве городов и районов полуострова был сам футбол.
В Белогорском районе ко Дню футбола приурочили открытие футбольного сезона − здесь стартовал чемпионат района.
О Дне футбола говорили и перед началом календарных матчей чемпионатов Крыма среди взрослых и юношей, первенства Крымского Республиканского ФСО «Колос», чемпионата Симферопольского района, первенства Украины среди ДЮФЛ, во время финала Кубка СООО «Крымтеплица» среди ребят 1994 года рождения.
Конечно же, руководители РФФК поздравили болельщиков и на главном крымском матче недели «Таврия» − «Днепр» (28-й тур чемпионата Украины, прошел в воскресенье, 4 марта). В отличие от прошлого года, когда ко Дню футбола в Симферополе был приурочен концерт, на сей раз празднование ограничилось лишь шоу парашютистов СК «Пара-Крым» (впрочем, парашютисты десантируются на РС «Локомотив» в последнее время практически на всех домашним матчах «Таврии» − если, конечно, позволяют погодные условия).
СМИ
В связи с очередными праздниками крымские периодические издания на минувшей неделе опять таки вышли в усеченном варианте: ежедневные газеты обошлись одним-двумя номерами, а еженедельники и вовсе устроили себе майские каникулы и читатели их так и не дождались. Соответственно, информации как таковой (и футбольной − в частности) было не много. СМИ обошлись отчетами матча «Таврия» − «Днепр» (28-й тур чемпионата в высшей лиге), в котором крымчане уступили сопернику 0:1, а также комментариями поединков сразу двух туров в первой лиге (разумеется, речь идет о коллективах, представляющих автономию).
Досталось арбитру матча «Таврия» − «Днепр» киевлянину Олегу Орехову, который, по мнению как представителей симферопольского клуба, так и газетчиков «убивал» хозяев на протяжении всего поединка. «Причину» предвзятого судейства приводит «Крымская правда»: «Удивляет то, что, когда развернулось острейшее соперничество между «Таврией» и «Арсеналом» за попадание в Кубок Интертото, игру с днепропетровцами проводит киевская бригада арбитров и делает свою работу небезупречно, давая повод заинтересованным лицам предъявлять им претензии по ряду моментов. Печальный факт, который, к сожалению, характерен для украинского футбола».
Претензии по судейству и впрямь были: после первого тайма даже сдали нервы у тренера крымчан Михаила Фоменко, на эмоциях высказавшего арбитру все, что он о нем думает. Тот оказался человеком решительным − и отправил именитого наставника на трибуну.
Немало критических слов было высказано и в адрес составителей календаря национальных чемпионатов. Параллельно с матчем «Таврия» − «Днепр» в Симферополе играли еще и ФК «ИгроСервис» − ЦСКА. Поединок высшелиговых клубов транслировался по телевидению, сдвинуть его по времени было нельзя, как и перволиговых − в связи с отсутствием на стадионе «Фиолент» нормального освещения. Получилось, что болельщикам пришлось разрываться между двумя матчами, и обе симферопольские команды зрителей недосчитались. «А ведь календарь составили еще в начале сезона, исправить ошибку можно и нужно было уже давным-давно, но в ПФЛ, по традиции, об этом никто даже думать не стал» (программа «Футбол-TV», ТРК «Неаполь»).
ФК «Крымтеплица»
Похоже, намечается очередная тренерская отставка в «Крымтеплице». Результаты работы Михаила Дунца совсем не радуют президента клуба Александра Васильева. На место наставника молодежной команды прочат Олега Луткова, в свое время уже работавшего в этой должности. Хотя есть и альтернатива − Юрий Коваль. Пока, впрочем, руководит коллективом Дунец, возможно, ему предоставят возможность доработать до конца сезона. Тем более что Васильев в интервью «Крымской правде» заявил, что не собирается в ближайшее время предпринимать «революционных действий».
Футбольная фотовыставка
Вдогонку Дня футбола. В Ялте в клубе «Бюргер» на улице Московской − хорошо известном и любимом ялтинским футбольными болельщиками − постоянную прописку получила футбольная фотовыставка. В экспозицию вошли четыре десятка фотографий как с фрагментами игр городского первенства, так и с любопытными моментами, напрямую с футболом не связанными. Примерно раз в месяц часть фотографий будет обновляться.
Финал Кубка Крыма по футболу
11 мая в Севастополе на стадионе «Севморзавода» прошел финал Кубка Крыма по футболу. Почетный трофей достался второй команде ПФК «Севастополь», в серии послематчевых пенальти оказавшейся сильнее «Черноморнефтегаза» − 3:2 (основное время − 0:0). Отметим, что за матчем любителей наблюдало аж пять тысяч зрителей − вот что значит грамотно организовать праздник.

Вінниця
Євро-2012
Події
Вінницький губернатор Олександр Домбровський 8 травня зустрівся з керівником відділу політики, преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні Дірком Шубелем. Кількома словами він обмовився і про Євро-2012. А саме, коли Домбровський ділився планами щодо розміщення у Вінниці Центру європейських мов та Консульства Польщі, він сказав, що « це сприятиме кращій  підготовці до проведення Євро-2012…». Представник Єврокомісії  дипломатично похвалив прагнення губернатора і  «пообіцяв підтримку». Яку саме  він не конкретизував.
Розвиток інфраструктури
А вінницькому меру Володимиру Гройсману з підтримкою цього тижня не пощастило. Справа в тім, що для нормальної розв’язки автомобільних доріг у Вінниці потрібно збудувати три мости. Вони передбачені і в генеральному плані забудови міста. Раніше мер неодноразово наголошував, що будувати і ремонтувати дороги для Євро-2012 без будівництва мостів через Буг недалекоглядно, тому що, мовляв, нинішні не в змозі будуть пропускати велику кількість транспорту, яка очікується в зв’язку з проведенням Євро-2012. А Вінниччиною пролягають кілька транзитних магістралей. В своїй заяві на сайті «20 хвилин» 12.05.08  Гройсман  говорить про відмову уряду допомогти з будівництвом  мостів, однак наголошує, що буде домагатися вирішення цього питання. Ось уривок з публікації:
«…  Ми підготували пропозиції до Кабінету Міністрів України, - повідомив міський голова Володимир Гройсман. - Попередній кошторис - 500 мільйонів. Ми розбили його на три роки. Зараз чекаємо відповіді, поки що мали відповідь негативну. Але ми будемо домагатися вирішення питання на нашу користь. Я вважаю, що така ситуація є неправильною, адже побудова, ремонт доріг та мостів - має бути однією з основних функцій держави, а вона діє навпаки: кошти не виділяє…» За його словами, місту самотужки не під силу вирішення даної проблеми. Згадана сума в 500 мільйонів гривень  майже річний бюджет Вінниці.
Губернатор Вінниччини Олександр Домбровський неодноразово наголошував, що поскільки Вінниця не бере безпосередньо участі в проведенні матчів Євро-2012, цю подію необхідно використати з найбільшою користю для краю. Було заявлено про три головних напрямки  «найбільшої користі»: будівництво доріг та інфраструктури; облаштування футбольних майданчиків в селах і містечках області; надання європейського обличчя центральному міському стадіону у Вінниці та будівництво палацу спорту. Схоже здійснення проекту щодо палацу спорту не за горами, - про це днями заявив Домбровський журналістам. Ось його слова:
«…Це, можливо, буде комплекс із збірних конструкцій, який міг би вмістити до трьох тисяч глядачів. Місто, яке претендує на роль регіонального лідера, мусить мати сучасну спортивну інфраструктуру, тож це питання ми вирішуємо уже сьогодні. Є можливість почати будувати споруду навіть цього року…»
Турнір
Є інформація, що у Вінниці  19-22 червня відбудеться  міжнародний молодіжний футбольний турнір, присвячений чемпіонату “Євро-2012”. На участь в змаганнях уже зголосилися команди з польських міст Хожув і Тарнув, а також німецького Ізерлона. Також, можливо, на турнір приїдуть футболісти з болгарського Слівена і молдовського Тирасполя.
Місцевий футбол
«Нива −Світанок»
З кожною грою все тривожніші новини надходять з табору головної футбольної команди області «Нива-Світанок». В принципі для цього є підстави. Команда в другому колі чемпіонату ледь «змучила» лише 2 перемоги. Ось які враження від гри команди  надрукував на сайті  «Вболівальників вінницької «Ниви» один з авторів:
«… Команда глухая, как в танке. Сзади плохо, впереди никак. Если бы не Жоров с его ударами и подачами, была бы вообще беда. Новички левенькие, старички тоже не шибко мощные. Если в двух словах, то с таким потенциалом лучше сидеть во второй лиге. В первой с этим контингентом делать нечего. Надеюсь, никто из пацанов не обидится за правду... Очень хотел бы видеть Винницу не только в первой, но и в высшей лиге, но не с таким подходом к кадрам... А те, что есть - они дают то, что могут...».
Це, до речі, не поодинока думка. Є інформація, що за таку гру не бажає платити гроші команді головний спонсор бізнесмен Володимир Прудивус і у футболістів сталася заборгованість по зарплаті.
День футболу
За звітний період не надійшло жодної офіційної інформації про святкування дня футболу. Місцеві ЗМІ не висвітлювали дану подію. Про святкування дня футболу на місцевому рівні нічого не знають і футбольні журналісти, які пишуть та знімають матеріали про місцевий футбол.

Волинь

Євро-2012
Події
Офіційних заходів стосовно підготовки області до Євро 2012, за участі журналістів, за звітний період не проводилось.
ЗМІ
Місцеві видання писали про те, як представники міст України та Польщі, які готуються до проведення матчів фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, створили Раду міст-2012. Про декларації, підписану з цього приводу у Львові, в присутності Президента України Віктора Ющенка. Далі преса описує функції та порядок роботи новоствореного органу.
Реклама
Символіки Євро-2012 на товарах та відповідної зовнішньої реклами не спостерігається.
Український футбол
Ахметов про продаж футболістів
Волинська преса традиційно в гарних тонах пише про Анатолія Тимощука. Цього разу − у зв’язку з включенням його до складу умовної збірної кращих гравців Європи. Тепло відгукується про нього і Ринат Ахметов у своєму інтерв’ю перед фіналом Кубка України. Паралельно він говорить також про трансферну політику:
− Сьогодні у нас є дуже хороші футболісти, лідери команди. Я не виключаю, що який-небудь серйозний клуб заплатить нам велику суму за того чи іншого гравця. І мені потрібно буде його відпустити. Не відпустимо − не буде мотивації. Причому не тільки у конкретного футболіста, а й в усієї команди. Мінус у тому, що ми втрачаємо хорошого гравця, але завтра буде плюс у чомусь іншому. Ми ж відпустили лідерів команди − Тимощука, Маріку... Подивимося, як „Зеніт” готуватиметься до Ліги чемпіонів. Якщо їм тепер не надійдуть пропозиції від інших клубів − це погано, значить, ринок не оцінив. А якщо надійдуть, „Зеніт” зобов’язаний буде відпустити гравців. Що робити керівництву клубу? Знайти футболіста, який завтра ж увійде до складу і принесе таку ж користь, як його попередник − украй складно і часто навіть неможливо.
Про „Динамо” − з іронією
Тональність преси в публікаціях про київське „Динамо” продовжує залишатися іронічною. Ось відгук газети „Вісті.ua” на матч із „Закарпаттям”: „У другому таймі футбол став ще нуднішим. „Динамо” розбазарювало моменти направо й наліво. Розрядив обстановку Бангура, який за останні п’ять хвилин зустрічі забив три голи”.
Місцевий футбол

„Волинь” продовжує програвати
Цього разу вона поступилася на своєму полі одному з аутсайдерів першої ліги − івано-франківському „Прикарпаттю”. Фактично вийшли на поле грати по-справжньому лише кілька футболістів „Волині”. А от гості, над якими тяжіє загроза пониження в класі, були повною протилежністю господарям і зуміли свій мінімум майстерності використати по-максимуму: свій перший гол забили першим же ударом по воротах. Окремі спортивні оглядачі вважають, що „Волинь” свідомо вирішила поліпшити турнірне становище івано-франківців. Інша преса нарікає на відсутність у гравців „Волині” патріотизму... Є нарікання і на суддівство: „Звичайно, арбітр матчу киянин Сергій Лисенчук також привніс бочку дьогтю в ложку меду дій наших футболістів, проте цілком боєздатний стартовий склад розчарував...”
Причину поганої гри „Волині” сам головний тренер футбольного клубу Віталій Кварцяний пояснює так. „Волинь” у нинішньому сезоні не обтяжена жодними стратегічними завданнями, тому й не знаходить свою гру, а фактично − як попало дограє сезон. Тим часом уже зараз тренерський штаб паралельно формує нову команду на наступний чемпіонат, в якому стоятиме завдання підвищитись у класі. Отож для більшості нинішніх гравців „Волині” у майбутній команді навряд чи знайдеться місце. Зрештою, це й спосіб перевірити кожного гравця на його професіоналізм.
ДЮФШ „Волинь” − це дублюючий склад першолігової „Волині”
20 квітня стартував чемпіонат області з футболу. Участь беруть 11 команд. Одним із найсильніших учасників турніру є дочірня команда ФК „Волинь” − ДЮФШ „Волинь”.
Практика попередніх чемпіонатів передбачала, що основний склад команди формувався з вихованців клубної юнацької школи вікових категорій U-16 та U-17, а юнаків представляли гравці колективів U-14 і U-15. Зрозуміло, що виступаючи в першості проти значно старших, а нерідко й досвідченіших суперників, результатами ДЮФШ „Волинь” зовсім не радував. Однак після того, як у першому турі сезону-2008 сформована аналогічним чином команда ганебно поступилася у гостях МФК „Ковель” з рахунком 1:12 (до речі, ковельчани більш як на 50 відсотків укомплектовані такими ж вихованцями „Волині” та її колишніми гравцями), керівництво лучан змінило підхід до виступів у чемпіонаті області і до чергового матчу дозаявило кількох гравців головної команди, котрі розглядаються як потенційні кандидати на „основу”. Таким чином, попри абревіатуру „ДЮФШ” відтепер в обласних змаганнях гратиме фактично дублюючий склад „Волині”.
День футболу
У суботу, 10 травня, День футболу на Волині по-справжньому відзначили тільки у Ковелі. На міському стадіоні змагалися ветерани футболу Ковельського району. Спортсменів із святом привітав ковельський міський голова Сергій Кошарук. В місті Горохів (райцентр Волинської області) стартувала першість району з футболу між командами ФСТ „Колос”. Загалом у двох групах взяло участь 18 футбольних команд. Учасників змагання привітала голова районної ради ФСТ „Колос” Галина Прик. Інших даних немає. 8 травня в області почалися змагання з футболу в рамках 111 Спартакіади школярів України. На цих змаганнях були задіяні всі, хто має відношення до футболу, включаючи й голову Федерації футболу Волині Ігоря Безуглого.

Дніпропетровськ

Евро 2012
Реклама
За последние 9 дней на улицах города информации, связанной с Евро не обнаружено. Осмотрены улицы − пр.Карла Маркса, пр. Кирова, пр. Героев Сталинграда, пр. Гагарина, ул.: Артема, Карла Либнехта, Комсомольская, Шевченко, Гоголя, Дзержинского, ул. Космическая, ул. Космодромная, Запорожское шоссе, ул. Паникахи, ул. Тополиная, пр. Гагарина, ул. Болгарская, ул. Абхазская, ул. Ковалевской, ул. Козакова, ул. Телевизионная, ул. Поля, ул. Лазаряна, ул. Высоковольтная, Набережная Победы, набережная Ленина, набережная Заводская, ул. Петрозаводская, ул. Павлова, ул. Миронова, ул. Московская; жилые массивы − Тополь, Фрунзенский, Сокол, Левобережный, Победа, Мирный, Игрень, Шевченко, Северный. Наружной рекламы не обнаружено. Так же не было замечено каких либо сувениров и печатной продукции, относящейся к Евро-2012, в киосках города.
СМИ
Темы, которые касаются Евро-2012, - неизменны и касаются двух основных аспектов − строительство города и подготовка людей. В указанный период относительно первого аспекта наконец-то стали конкретно известны основные объекты так называемого и уже неоднократно упоминаемого мной в отчетах «Списка губернатора». Все больше внимания этому вопросу начинает уделять издание, ранее считавшиеся узко специализированным риэлтерским. Теперь даже для многих более респектабельных СМИ оно стало едва ли не единственным источником подробной информации по объектам ЕВРО, Возможно, это связано и с заинтересованностью инвесторов, которые заинтересованы в опубликовании и дискуссии о фактах. Таким образом, в «Недвижимости в движении» был опубликован некий список. В связи с общей плохой информированностью людей о его деталях, небольшая шумиха поднялась только из-за одного аспекта. А именно, в инвесторах строительства съезда с Кайдацкого моста фигурирует некий Вадим Ермолаев. Он известен как крупный строитель в городе и владелец алкогольного бизнеса. А еще тем, что, по слухам, недавно подарил квартиру в новом суперсовременном и престижном жилом комплексе губернатору Виктору Бондарю. В городе заговорили: «Вот теперь понятно, кто будет делать съезд с Кайдацкого моста». И вот теперь действительно появляется «Список губернатора» с Ермолаевым в первых рядах…

Большая стройка: объекты под грифом «Евро-2012»
Чем ближе Евро-2012, тем сильнее опасения специалистов, что Днепропетровск не справится с требованиями УЕФА. Особенно тревожно выглядит ситуация с городской инфраструктурой: в строительстве дорог и транспортных развязок, подготовке отелей и аэропорта город не продвинулся ни на шаг. Пока все находится в стадии намерений либо бумажных проектов. Между тем время, отпущенное для реализации масштабной программы, уже приобрело статус критического. Чтобы хоть как-то успеть благоустроить город, власти вспомнили о «полуфабрикатах» - объектах 5-6-летней давности, которые по разным причинам «зависли» на стадии проектирования, отвода земли либо строительства. Реализация ряда таких проектов действительно изменила бы лицо города. Так возник «Список губернатора», в который пока вошли 42 объекта разного функционального назначения.
Если не считать проектов реконструкции аэропорта и строительства нескольких гостиничных комплексов, все остальные объекты «Списка» не имеют никакого отношения к Евро-2012. Инвесторы, не попавшие в «Список», говорят об открытом лоббировании интересов крупных строительных компаний, реализующих коммерческие проекты. Ведь теперь всем проблемным объектам будет обеспечен «зеленый свет» при оформлении и получении разрешительной документации, и в целом будут созданы благоприятные условия для строительства. В итоге за 2 максимум 2,5 года, как обещает губернатор, будет застроено 84 га городской земли, город получит ориентировочно 690,5 тыс. кв. м жилья, 46 тыс. 980 кв. м гостиничных и 590,3 тыс. кв. м торгово-развлекательных площадей.
Какие же именно сооружения и в каких районах города появятся к 2011 году? Вот некоторые объекты «Списка».
Многофункциональный комплекс «Брама»
50-этажный комплекс «Брама» по архитектурному решению и значимости обещает стать знаковым объектом Днепропетровска. Комплекс будет занимать целый квартал площадью 2 га в районе улиц Плеханова-Харьковской-Глинки-Миронова. В его состав войдут 5 объектов общей площадью 217 тыс. кв. м: «Перекресток», «Зигзаг», «Брама, «Платформа», «Клин», где разместятся офисы, жилье, торговые помещения и др. Строительство будет вестись в несколько этапов. Планируется, что уже в этом году начнется строительство первых 3 очередей. По словам губернатора, в июле, в день церемонии сдачи обновленного стадиона, Президент Украины заложит первый камень в строительство комплекса.
В настоящий момент решение об отводе земли в аренду принято, но еще не получено. Проектная документация проходит госэкспертизу. Объект имеет статус экспериментального.
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 1 млрд. 300 млн. грн.
Инвестор - ЗАО «АГРА», проектная организация - ООО «Дольник и Ко».
Строительная организация - ООО ИКП «Проммонтаж - реконструкция».
Многофункциональный комплекс «Эстакада»
«Эстакада» является неотъемлемой частью комплекса «Брама». Очень важный проект для города, так как главная функция «Эстакады» - это обеспечение пешеходного движения через ул. Плеханова и ул. Набережная Ленина от Европейского бульвара к Днепру. Комплекс общей площадью 21920 кв. м разместится на участке в 1 га и будет включать в себя торговые и общественно-культурно-бытовые объекты, парковку на 408 машиномест.
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 102 млн. грн.
Инвестор - ЗАО «АГРА». Проектная организация -ООО «Дольник и Ко».
Строительная организация: ООО ИКП «Проммонтаж-реконструкция».
Съезд с нового моста
Очень важный проект для города, который призван решить проблему транспортной развязки съезда с нового моста. Аналог метрополитена. Предполагает строительство автодорожно-коммуникационного тоннеля на участке ул. Ломаная, Баумана, Якова Самарского, Дзержинского, Гоголя до ул. Чернышевского в направлении Красноповстанческой балки. Протяженность участка закрытого способа - 2,9 км. Ориентировочная стоимость объекта − около 3 млрд. грн. Стоимость проектных работ − около 4 млн. грн.
Проект находится в стадии проектирования, которое планируется завершить в этом году.
Инвестор − госбюджет, Вадим Ермолаев.
Комплекс многопрофильного значения «Алеф-Бизнес парк»
Комплекс разместится в квартале ул. Коцюбинского-Ломаной-Баумана - Д.Бедного. Органично связан с проектом строительства съезда с нового моста и устройством подземного тоннеля. Торговля, рестораны, объекты обслуживания предусмотрены на первых двух этажах, которые являются стилобатом для всего комплекса. Предусмотрены также паркинги на 2600 автомобилей, офисы на 12 000 работников.
Инвестор - ЗАО «АГРА». Проектная организация - ООО «Дольник и Ко».
Строительная организация - ООО ИКП «Проммонтаж-реконструкция».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 1800 млн. грн.
ЖК «Каменья»
Похоже, к Евро-2012 весь центральный холм Днепропетровска в районе прибрежной зоны Днепра будет полностью застроен. Сегодня этот район является одним из престижных и инвестиционно привлекательных в городе. Судя по проектам, вся территория от цирка до парка Шевченко будет благоустроена, улицы Рогалева, Литейная, Дзержинского приведены в порядок, а в районе улицы Литейной и Набережной Ленина появится новая площадь имени Старова.
Жилой комплекс «Каменья» общей площадью 130 тыс. кв. м разместится в районе улиц Дзержинского - Колодезная - Набережная Ленина на северном склоне центрального городского холма. Это рядом с Фестивальным причалом, где будут проходить массовые гуляния в связи с Евро-2012.
Комплекс входит в состав градостроительного ансамбля «Крутогорный» и состоит из 34 жилых секций высотой от 5 до 15 этажей, в которых разместятся 513 квартир. В настоящее время объект находится в стадии рабочего проектирования; строится подпорная стена.
Инвестор - корпорация « Перспектива», проектная организация - ООО «Дольник и Ко».
Строительная организация - ООО «Перспектива инжиниринг».
ЖК по ул. Дзержинского, 25
22 −этажный жилой комплекс на 160 квартир общей жилой площадью 25 тыс. 200 кв. м планируют разместить в восточной части Центрального городского холма на «красной линии» улицы Дзержинского. Объект является архитектурной частью «Короны» города и имеет важное видовое значение как со стороны центрального моста и Набережной Ленина, так и со стороны ул. Дзержинского.
Проектируемый комплекс состоит из двух надземных объемов, установленных на заглубленную платформу. Трехэтажный объем размещается по линии застройки ул. Дзержинского, высотная 22-этажная часть - в глубине площадки.
Проект прошел градобоснование, стадия − эскизный проект. Раздел квартала еще не произведен. Земельный участок находится в собственности инвестора.
Инвестор - корпорация «Перспектива», проектная организация - ООО «Дольник и Ко».
Строительная организация - ООО «Перспектива инжиниринг».
ЖК «Западная стена»
Жилой комплекс строится по улице Колодезной в районе дома №2. Комплекс состоит из 15-этажного жилого дома, 3-этажного оздоровительного центра с бассейном и 7-этажного жилого дома.
Площадь участка - 1,69 га.
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 160 млн. грн.
Инвестор - ООО «Комекс». Проектная организация - ООО «Институт Харьковпроект». Строительная организация - ООО «Мастерстрой».
ЖК по ул. Литейной
Высотный комплекс общей площадью 100 тыс. кв. м расположится на участке в 1,3 га в историческом ареале центральной части города. Его строительство повлечет за собой изменение судьбы лицея №100. Он будет или снесен или реконструирован.
Инвестор - корпорация «Перспектива», ООО «Хеопс А», проектная организация - ООО «Дольник и Ко». Строительная организация - ООО «Перспектива инжиниринг».
МФК по ул. Исполкомовской, 22-24
17- этажный многофункциональный комплекс общественного назначения (2-я очередь строительства) будет включать в себя жилье, офисы, гостиничные объекты.
Ориентировочная сметная стоимость комплекса - 55 млн. грн.
Инвестор - ООО «Виват». Проектная организация - ДПИ «Днепро-гражданпроект».
ЖК «Новая Победа»
Комплекс придаст жилмассиву Победа современный вид, в перспективе свяжет микрорайон с ж/м Сокол. Строительство торгово-жилых объектов с пристроенными офисными помещениями и парковочными местами уже ведется в районе бульвара Славы − ул. Новогодней. Общая площадь застраиваемой территории - 2,7 га. Ориентировочная стоимость проекта − 655 млн. грн.
Инвестор - ООО «Правильная компания». Проектная организация - архитектурная мастерская «Алипов». Строительная организация - ООО «Стальмонтаж».
Высотный МФК по ул. Героев Сталинграда, 29
Многофункциональный комплекс разместится на пересечении Запорожского шоссе и ул. Героев Сталинграда и будет включать в себя 4-этажный торговый блок и ориентировочно 30-этажное офисное здание, паркинг на 250 машиномест. Площадь участка − 2,7 га. Проект находится на стадии градообоснования. Инвестор - ЧП «Крепость». Проектная организация - ООО НПП «ХЕЛГ». Строительная организация − ЧП «Центрстроймаркет».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 400 млн. грн.
МФК по проспекту Кирова, 2-8 с 4-звездочным отелем
Многофункциональный комплекс находится вблизи стадиона «Днепр», где будут проходить финальные матчи Чемпионата по футболу. МФК будет включать в себя торгово-развлекательные площади, подземный паркинг и многоэтажный четырехзвездочный отель. Проект находится на стадии разработки рабочей документации. Особая сложность − конфликт с местными жителями.
Инвестор - ООО «Кировский». Проектная организация - ПП «ЭСК». Строительная организация - ООО «СК «Ольвия».
Ориентировочная сметная стоимость - 254,52 млн. грн.
МФК «Каскад-Плаза»
Многофункциональный комплекс по ул. Исполкомовской, 1 завершит архитектурный ансамбль Екатеринославского бульвара. «Каскад-Плаза» представляет собой три параллельных жилых блока, расположенных на 5-этажной платформе, кровля которой будет использоваться как дворовое пространство. 5-этажная платформа включает в себя супермаркет, промтоварные магазины, ресторан, паркинги. В данный момент ведется строительство.
Общая площадь объекта - 53780 кв. м.
Инвестор - ЗАО «АГРА». Проектная организация - ООО «Дольник и Ко».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 406,5 млн. грн.
МФК «Энигма»
Многофункциональный комплекс «Энигма» по ул. Шевченко в районе дома №53 входит в архитектурный ансамбль Екатеринославского бульвара. В комплексе общей площадью 17910 кв. м предусмотрено жилье, офисы, паркинги, предприятия торговли, кафе. 10-этажный жилой блок расположен на 6-этажной платформе, кровля которой служит дворовым пространством. На кровле разместятся площадки для отдыха, спорта, детские игровые площадки и т. д.
Инвестор - ЗАО «АГРА». Проектная организация - ООО «Дольник и Ко». Строительная организация - ООО ИКП «Проммонтаж-реконструкция».
Ориентировочная стоимость объекта - 107,5 млн. грн.
Реконструкция гостиницы «Днепропетровск»
Одиннадцатиэтажная гостиница на 320 номеров, построенная в 1967, уже не отвечает современным требованиям. Зато расположена в самом привлекательном месте − по Набережной Ленина, 33. Запланированный ремонт фасада и холла не сделает гостиницу высокого класса. Вкладывать деньги в ее ремонт − дело тупиковое. Так считает губернатор Виктор Бондарь. Он предложил выставить гостиницу на аукцион. В ближайшее время будет принято окончательное решение: реконструкция или продажа?
Инвестор - ООО «Гостиница «Днепропетровск».
МФК «Гостиный двор»
Многофункциональный комплекс общественного назначения появится на месте хлебозавода по проспекту Карла Маркса, 106. Историческое здание хлебозавода, которое является памятником архитектуры, будет реставрировано, прилегающая территория благоустроена с ремонтом трамвайных путей. МФК будет состоять из торгового комплекса, развлекательного и делового центра, 3-звездочной гостиницы. Предусмотрены здесь рестораны быстрого питания, паркинг на 82 машиноместа. Площадь участка - 0,9113 га.
Инвестор - ООО «Золотой Колос». Проектная организация - ООО «Мастер Проект».
Строительная организация - ООО «Мастерстрой».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 120 млн. грн.
Рекреационно-оздоровительный комплекс по ул. Набережная Победы
В районе дома №50 планируется построить рекреационно-оздоровительный комплекс. В его составе - гостиничный комплекс на 24 номера, паркинг на 50 мест, развлекательный центр, фитнес-центр, рестораны, офисы.
Проект находится на стадии проектирования и подготовки решения на строительство.
Инвестор - ООО «Стройтехэкология». Проектная организация - ПП «Арх. Мед. Проект»
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 53,9 млн. грн.
Торгово-развлекательный центр «ІКЕА»
Строительство мегакомплекса «ІКЕА» планируется в пос. Юбилейный на участке в 43 га. Если договор с компанией будет подписан, то город получит самый крупный в Украине торговый центр. В комплексе предусмотрены кинотеатр, каток, объекты общественного питания, развитая сеть торговых заведений (промышленные и продуктовые товары), гостиничные номера, офисы, паркинг на 7 тыс. автомобилей.
Ориентировочная сметная стоимость объекта - $250 млн.
Инвестор - фирма ІКЕА, Швеция. Строительная организация - ООО «МСК «Украина-Канада».
Комплекс жилых домов в с. Опытное по ул. Научной в районе домов 39, 42
Жилой комплекс общей площадью 98340 кв. м планируют построить на выезде из Днепропетровска, в Днепропетровском районе на участке в 1,32 га.
Комплекс мог бы служить своеобразной «Олимпийской деревней» во время проведения Евро-2012.
Жилой комплекс состоит из 10-, 14 этажных жилых домов, в которых предусмотрено 780 квартир категории «эконом +». На первом этаже запланированы встроенные помещения общественного назначения (офисы, торговые площади, культурно-бытовые предприятия) и подземный паркинг на 300 машиномест.
Инвестор, проектная организация, строительная организация - ООО ПКП «Акант».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 415 млн. грн.
Подстанция «Надднепрянская»
«Днепроблэнерго» планирует построить подстанцию по ул. Симферопольской в районе дома №75. Подстанция необходима для разгрузки существующих электрических сетей; для электроснабжения новых построек в районе улиц Симферопольская и Лабораторная. Кроме этого, без строительства этой подстанции станет невозможным подключение ряда больших объектов, которые планируются для постройки к Евро-2012 в центральной части города. Мощность ПС - 80 МБА.
Инвестор - Минтопливэнерго, ОАО «ЭК Днепроблэнерго». Проектная организация ДФИ «Укрсеть-энергопроект».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 100 млн. 500 тыс. грн.
Подстанция «Левобережная -7»
Подстанция мощностью 80МВА также запланирована в пгт. Юбилейный. Без строительства этой подстанции будет невозможно подключение дополнительных мощностей торгово-развлекательного комплекса ІКЕА в микрорайоне «Золотые ключи», предусмотренного к Евро- 2012, а также всего нового строительства в районе пгт. Юбилейный.
Ориентировочная стоимость объекта - 100 млн. 500 тыс. грн. Инвестор - Минтопливэнерго, ООО «Днепроблэнерго».
Реконструкция подстанции «Тополь»
Расширение существующей ПС «Тополь» по ул. Яснополянской, 92 необходимо для разгрузки существующих сетей, для электроснабжения торгово-развлекательного комплекса «Караван» на ж/м Сокол и застройки бульвара Славы. Кроме этого, без строительства этой подстанции будет невозможно подключение торгово-жилого комплекса «Новая Победа» по ул. Новогодней, предусмотренного «Списком губернатора».
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 26 млн. 200 тыс. грн.
Торгово-развлекательный комплекс «Нагорный» по пр. Гагарина, 8а
Комплекс общей площадью 16 тыс. кв. м планируют построить на участке в 12,3 га. Это два многоэтажных здания, в которых разместится жилье, торговые помещения, объекты соцкультбыта и гостиница на 250 номеров. Также предусматривается подземный паркинг в несколько уровней на 125 парковочных мест.
Инвестор - ООО «Трейдмаркет-2004». Проектная организация - ООО «СК «Ольвия».
Строительная организация − ООО «СК «Ольвия».
Ориентировочная стоимость объекта - 530 млн. грн.
МФК «Материк» по ул. Горького, 17/19 ТПГ «Рейнфорд»
По своему интересному архитектурному решению комплекс обещает стать достопримечательностью города. Комплекс будет представлять собой 5-этажное сооружение с встроенной 7-этажной офисной частью. Здесь разместятся супермаркет продовольственных товаров, помещения торговли потребительско-бытовыми товарами, 3-зальный кинотеатр на 390 мест, боулинг на 8 дорожек, бильярд на 12 столов, ледовый каток площадью 750 кв. м, картинг и кафе на 400 посадочных мест.
Инвестор - ООО «МИЛМ». Проектная организация - ООО НПП «Студия-7». Строительная организация - ООО «Рубикон Трейдинг»
Ориентировочная стоимость объекта -180 млн. грн.
Реконструкция МФК «Славутич» ТПГ «Рейнфорд»
3-этажное здание торгово-развлекательного центра по пр. Кирова, 104-а включает в себя продуктовый супермаркет, помещения торговли, Интернет- клуб на 95 мест, предприятия общественного питания. Реконструкция предусматривает строительство подпорной стены, проведение противооползневых мероприятий. Рассматривается возможность комплексной реконструкции всей прилегающей территории. Эскизный проект согласован.
Инвестор - ОАО «Универмаг «Славутич». Проектная организация - НВП «Хелг».
Строительная организация - ООО «Рубикон Трейдинг».
Реконструкция жилого здания под ресторан по ул. Октябрьская, 9 ТПГ «Рейнфорд»
Ресторан на 75 посетителей будет представлять собой 3-этажное здание общей площадью 1280 кв. м.
Инвестор - ООО «Виват». Проектная организация - ГПИ «Днепрограждпроект».
Ориентировочная стоимость объекта - 5,17 млн. грн.
Строительство и реконструкция Международного аэропорта «Днепропетровск»
Масштабные работы предполагают строительство пассажирского терминала для международных рейсов на 1000 пас./час. Строительство офисного блока по управлению аэропортом. Строительство паркинга на 300 мест. Реконструкцию вспомогательной наземной инфраструктуры, инженерных сооружений, установку временного терминала с пропускной возможностью 300 человек в час на время проведения матчей Евро-2012.
Ориентировочная сметная стоимость объекта - 250 млн. у.е.
В связи с проблемами выяснения прав собственности вопрос реконструкции аэропорта пока завис в воздухе.
МФК с реконструкцией «Дома Торговли» по пр. Газеты «Правда», 51
В 5-этажное здание торгово-развлекательного центра войдут продуктовый супермаркет, помещения торговли бытовыми товарами, бильярд на 12 столов, кафе на 480 посадочных мест.
Инвестор - ООО «ВАН». Проектная организация - ЧП «Архитектурно−инженерная мастерская Александра Мушица». Строительная организация - ООО «Рубикон Трейдинг».
Ориентировочная стоимость объекта - 90 млн. грн.
Многоэтажный гостиничный комплекс с торгово-офисными помещениями по бульвару Звездный
По ул. Героев Сталинграда в районе дома №31-Б планируется строительство высотного гостиничного комплекса со встроенно-пристроенными торгово-офисными помещениями. Комплекс разместится на участке в 1,9 га и будет включать в себя гостиницу на 800 номеров, предприятия торговли площадью 17 тыс. кв. м и офисные помещения площадью 2 тыс. 400 кв. м. Также предусматривается подземный паркинг на 360 мест.
Инвестор - ООО «Аспект». Проектная организация - ООО «Дизайн-Архитектура»
Строительная организация - ЗАО «Аэробуд».
Ориентировочная стоимость объекта − 200 млн. грн.
Жилой микрорайон «Цветы» по Запорожскому шоссе
Микрорайон «Цветы» расположится на участке площадью 13,15 га и будет включать в себя жилые дома высотой 14-35 этажей, школу на 530 мест, детский садик на 250 мест, продмаркет, гипермаркет строительных материалов. Микрорайон рассчитан на 1602 проживающих. Проект находится в стадии проектирования.
Проектная и строительная организация - «НПО «Созидатель».
Ориентировочная стоимость объекта - 170 млн. грн.
Также в «Список губернатора» вошли такие спорные проекты, как отель по ул. Мечникова, 14, МФК с 4-звездочным отелем в квартале ул. Щорса-Ушинского-Херсонская-пр. Пушкина. Покровительством губернатора также отмечены торгово-отельный комплекс «Астана», отель по ул. Карла Либкнехта, 4, административно-отельный комплекс по Театральному бульвару, «Хилтон» по ул. Ширшова-Харьковской. (Валентина ПОПОВА, «Недвижимость в движении», 10.05.08)
Днепропетровская область
Оживилось движение в направлении строительства и в городах Днепропетровской области. Так, руководство Новомосковска предложило областному оргкомитету по подготовке к проведению Чемпионата Европы по футболу пустить троллейбусную линию Днепропетровск-Новомосковск в рамках подготовки к Евро-2012. «7 мая мы предложили областному оргкомитету пустить троллейбусную линию Днепропетровск-Новомосковск. Во-первых, днепропетровцам будет проще добираться в Новомосковск, во-вторых, нашим студентам легче будет ездить на учебу в Днепропетровск. Такую линию наш город пытался создать еще в 1985 году, но не получилось из-за дороговизны проекта», - сказал Виктор Литвищенко. Помимо троллейбусной линии, мэр Новомосковска надеется на финансирование реконструкции стадиона в центре города, на котором сейчас играет дубль «Днепра» и строительства нового стадиона в микрорайоне «Самарь». «Самарь» в Новомосковске находится на госэкспертизе. Летом планируется начать строительные работы. Общая смета строительства составляет 1 млрд. грн. По словам Виктора Литвищенко, вопрос о строительстве тринадцатого микрорайона Новомосковска решался на протяжении 30 лет. «На протяжении пяти лет мы искали инвестора. В результате новомосковская строительная компания ООО «Днепрострой» взялась за реализацию этого амбициозного проекта. Для строительства микрорайона выделено 150 га. Из них 100 га будет выделено под строительство, а на 50 га будет создана рекреационная зона: парк, стадион, бассейн, пляжи, причалы, - в которой смогут отдыхать жители Новомосковска и гости города. Согласно проекту, в микрорайоне будет создана вся необходимая инфраструктура: два детских сада, школа, церковь, детский клуб, торгово-развлекательные центры. Название для нового микрорайона также выбрано не случайно: еще в XVII веке на территории нынешнего Новомосковска располагался старинный город запорожских казаков Самарь», - сказал Виктор Литвищенко. По словам Виктора Литвищенко, на пустырь, где сейчас планируется строительство микрорайона, в течение многих лет жители близлежащих районов сбрасывали мусор. Инвестор расчистил территорию — в общей сложности было вывезено 80 вагонов отходов. Сейчас осуществляются работы по подведению необходимых коммуникаций, намыв песчаного грунта. «Мы планируем, что первая очередь микрорайона будет сдана в 2009 году, окончание проекта запланировано на 2012 год. После завершения строительства «Самари» Новомосковск получит дополнительно 200 тыс. квадратных метров жилья. Ориентировочная стоимость квадратного метра в домах «Самари» составит $650. Окончательные расчеты будут закончены к лету 2008 года и тогда частные лица смогут инвестировать в строительство собственного жилья в этом микрорайоне. Я уверен, что по завершению строительства «Самарь» станет визитной карточкой Днепропетровской области», заявил Виктор Литвищенко. Торжественное начало строительства микрорайона «Самарь» состоялось 7 апреля этого года. В нем приняли участие заместитель председателя Днепропетровской облгосадминистрации Евгений Бородин, заместитель председателя областного совета Олег Миронов, экс-губернатор Днепропетровской области Николай Швец, Митрополит Павлоградский и Днепропетровский Ириней, а также руководители строительных организаций области. Днепропетровская область намерена выделить 1 млн. гривен на подготовку экскурсоводов к чемпионату Европы по футболу в 2012 году. Об этом сообщил представитель Днепропетровской облгосадминистрации. "Чтобы к 2011 году иметь минимум 1 тыс. экскурсоводов, готовых проводить экскурсии как по Днепропетровску, так и по области", - сказал он. Подготовка будет осуществляться на спецкурсах в Днепропетровском национальном университете. В Днепропетровской области работает 340 субъектов туристической деятельности, из них 58 - туроператоры. За 2007 год они оказали услуги в сфере туризма на 273 млн. гривен. Днепропетровская облгосадминистрация намерена проконтролировать введение в действие 50 приоритетных градостроительных объектов, необходимых для проведения ЧЕ-2012.
Местный футбол.
ФК «Сталь»
После окончания 29 тура Первенства Украины по футболу ушел в отставку тренерский штаб днепродзержинской «Стали» во главе с Вадимом Лазоренко. Об этом сообщил пресс-атташе Александр Горбачев. «Мотивом, побудившим прекратить сотрудничество между ФК «Сталь» и тренерами, явилось отсутствие выполнения задач, поставленных перед тренерами при приеме на работу», - сказал Александр Горбачев. Исполняющим обязанности главного тренера до конца сезона назначен Юрий Мартынюк, работавший в прежнем тренерском штабе. Вадим Лазоренко принял днепродзержинцев 9 апреля, когда после серии неудач в первенстве тренер «Стали» Виктор Маслов написал заявление об отставке.
Юношеская сборная Украины
Юношеская сборная Украины (U-18), в составе которой выступают футболисты «Днепра» Артур Карноза и Виталий Каверин, вышла в финал международного турнира Slovakia Cup. Об этом сообщил менеджер ФК «Днепр» Юрий Макодзеба. «В жестком игровом графике, проводя матчи каждый день, подопечные Юрия Мороза разгромили сверстников из Венгрии 3:0», - сказал Юрий Макодзеба. Затем команда сыграла вничью с Турцией 1:1 и с Чехией 0:0, и благодаря лучшей разнице голов, заняла 1 место в своей группе. Во всех поединках Артур Карноза и Виталий Каверин выходили в стартовом составе
Фан-клуб «Днепра»
За отчетный период лишь раз заявило о себе фан-движение Днепропетровска. Фан-клуб «Днепра» обратился с просьбой ко всем желающим поддержать команду в Запорожье (на матче 11 мая с «Металлургом»), одев на матч футболки светлых тонов. Об этом сообщил менеджер ФК «Днепр» Юрий Макодзеба. «В предстоящем матче «Днепра» с запорожским «Металлургом» решится судьба 3 места в Чемпионате Украины, поэтому все желающие могут поддержать нашу команду, одев футболки светлых тонов», - сказал Юрий Макодзеба. Один из активистов днепровского фан-движения Евгений Переверзев объясняет такую инициативу желанием устроить красочное, яркое шоу, в котором такая одежда будет важной составляющей.
Возможно, это и была красивая идея, если бы не температура в 9 градусов тепла и дождь, накрапывающий время от времени над полем.
Матчи
11 мая в Запорожье состоялся матч «Днепр» - «Металлург», который в итоге закончился ничьей 0:0.
Лишь в конце игры Днепр создал два голевых момента, но не сумел их реализовать. Не выиграв в Запорожье, "Днепр" потерял шансы догнать "Металлист" и останется по итогам чемпионата на 4 месте.
Олег ПРОТАСОВ (главный тренер "Днепра"):
- Сегодняшний матч получился боевым, обе команды играли с хорошим настроем. И, по большому счету, раз никто не забил − значит, результат справедлив.
Анатолий ЧАНЦЕВ (главный тренер "Металлурга"):
- Мы прекрасно понимали, что у "Днепра" есть шанс занять 3 место, и что эта команда постарается максимально проявить себя. Со своей стороны мы полтора тайма играли в свою игру. Хотели заменами усилить наши действия, но, к сожалению, это не получилось.
День футбола.
В Днепропетровске в этом году выдалось как никогда активное празднование Дня победы. Возможно, поэтому, 10 мая практически не ознаменовалось каким-либо серьезным мероприятием. Более того, ни в одном городском СМИ, даже в эфире спортивных телепередач, этот день не был назван Днем футбола. Возможно, этот праздник подразумевался, когда в днепропетровском футбольном магазине под названием «12-й игрок» футболист Джаба Канкава давал автограф-сессию. Очередь из Фанов, в основном, из неравнодушных к грузинскому мачо девушек выстроилась на от магазина на несколько десятков метров. Автографы Джаба писал на родном языке, фотографировался со всеми желающими, потому поклонники остались в восторге и еще долго высказывали свое восхищение на футбольных форумах. Кроме того, на встрече всем болельщикам можно было записаться на выезд в Запорожье, где 11 мая проходил матч с «Металлургом». Других событий, имеющих отношение ко Дню футбола, в этот день не было.

Донецьк

Євро 2012
Реконструкция аэропорта
26 апреля исполнилось 2 года со дня вступления в должность председателя Донецкого облсовета Анатолия Близнюка, который сделал несколько заявлений для СМИ. В частности, он рассказал о реконструкции аэропорта. Для реализации этого проекта Донецкий облсовет намерен привлечь инвестора, который бы занялся реконструкцией нынешнего и постройкой нового аэровокзальных комплексов Международного аэропорта «Донецк». Анатолий Михайлович показал макет нового аэровокзального комплекса.
- Этот проект может стать прибыльным, если в перспективе мы будем принимать по 4 миллиона пассажиров в год против полумиллиона сегодняшних. Это нормальный бизнес, - подчеркнул глава облсовета, добавив, что власти готовы бесплатно выделить землю инвестору, который возьмется завершить реконструкцию старого корпуса к старту Евро-2012.
Строительство новой взлетно-посадочной полосы, которое обойдется в 733 миллиона бюджетных гривен, должно быть закончено уже в следующем году. Если проект удастся завершить в срок, можно будет достойно принять гостей юношеского чемпионата Евро-2009.
На последней сессии облсовета право собственности на взлётно-посадочную полосу было передано государству. Анатолий Близнюк объяснил решение депутатов:
- Это стало единственно возможным в сложившейся ситуации компромиссным решением, поскольку во всем мире безопасность полетов лежит в поле ответственности государства. Причем депутаты дали согласие на передачу полосы в собственность государства с условием: только после окончания строительства.
По словам А.Близнюка, с такой формулировкой согласна и премьер-министр Юлия Тимошенко.
- Премьер-министр согласилась с нашей позицией, и мы будем достраивать взлетно-посадочную полосу. После завершения строительства мы ее передаем в государственную собственность, потому что механизм изменения формы собственности "незавершенки" пока не разработан, - пояснил Близнюк.
Донбасс - регион европейского футбола
Обращает внимание и разосланная в СМИ области следующая информация пресс-службы облсовета:
Донбасс выбирает новый футбольный образ!
Со второй половины мая этого года в Донецкой области стартует имиджевая программа "Донбасс - регион европейского футбола". Цель программы патриотична: объединить жителей Донбасса вокруг региональной идеи подготовки к футбольным чемпионатам Евро-2009/2012, в которой, прежде всего, заложен смысл приближения к европейским стандартам качества жизни, развития инфраструктуры, преображения родного города и края, приобщения к европейскому обществу и его традициям через большую футбольную семью.
Кроме того, данная программа должна позиционировать и закрепить имидж Донецкой области в новом качестве, способствовать формированию и развитию нового бренда "Донбасс - регион европейского футбола".
Рабочей группой областного Оргкомитета по подготовке и проведению Евро-2009/2012 проводился творческий конкурс на разработку логотипа имиджевой программы. Среди вариантов, предложенных профессиональными дизайнерами, были отобраны следующие (представлены ниже).
Проголосуйте, пожалуйста, за логотип, который, на ваш взгляд, является наиболее ярким и отвечающим образу европейского футбола в Донбассе. Ваше мнение может стать ключевым в окончательном выборе логотипа.
Присылайте ваши отзывы по адресу [email protected]
Проекты логотипов смотрите на нашем сайте.
Первая международная выставка в рамках нового проекта "Транспортный форум"
В последнюю декаду апреля в Донецком "ЭкспоДонбассе" состоялась первая международная выставка в рамках нового проекта "Транспортный форум". Газета "Донбасс" (23.04) в своем отчете подчеркивает:
"Особое оживление царило возле автобусов и стендов, им посвященных. О праве перевозить гостей Евро-2012, пожалуй, мечтает любой автозавод. Представитель польско-украинского производителя автобусов Олег Баркар считает, что лучшим выбором стал бы общественный транспорт, который привезен из Познани: низкопольный, с качественным салоном и большой вместимостью.
- Логично было бы, учитывая тот факт, что чемпионат проводят Украина и Польша, чтобы наших гостей перевозили именно эти автобусы, - полагает г-н Баркар. - И об этом мы сейчас ведем переговоры с оргкомитетом Евро-2012.
Но украинские и российские производители полагают иначе и оценивают свои шансы тоже весьма оптимистично.
Командно-штабные антитеррористические учения "Бумеранг"
"Приазовский рабочий" (30.04) в статье "Бумерангом" - по футбольным террористам" пишет, что на стадионе "Западный" в Мариуполе, куда пригласили представителей СМИ, пишущую и снимающую на телекамеры братию ждало разочарование. На стадионе не было импровизированного захвата "заложников" с последующим их освобождением. Учения оказались штабными. Руководители правоохранительных органов, разных служб города и горсовета, приехав на стадион, обсудили детали своего взаимодействия на случай возникновения чрезвычайных ситуаций в общественных местах города во время массовых мероприятий.
Заместитель начальника УСБУ в Донецкой области, начальник главного отдела СБУ в Мариуполе, полковник Виталий Гайдым объяснил:
- Сегодня на базе Мариупольского драмтеатра были проведены командно-штабные антитеррористические учения "Бумеранг". В преддверии турнира памяти Банникова, Евро-2009/2012 мы отрабатывали взаимодействие спецслужб, правоохранительных органов, городских властей, разных служб города на случай экстренных ситуаций, к примеру, захвата заложников.
В Мариуполе и Украине обстановка благополучная и реальной опасности деятельности террористических организаций нет. Однако наша страна - союзник государств, активно ведущих борьбу с террористами, и поэтому нам надо быть готовыми к разным ситуациям.
Местный футбол
День футбола
В зачет этого большого праздника в Мариуполе 9 мая состоялся финальный матч ХХІ розыгрыша Кубка Победы. На стадионе "Портовик" встретились хозяева поля и СК "Ильичевец".
Здесь следует напомнить, что по традиции этими соревнованиями начинается футбольный сезон в любительском футболе Мариуполя. В этом году в турнире приняли участие 16 команд, в т.ч. 6 команд ММК им. Ильича, которые вместе с неоднократным чемпионом города "Портовиком" обеспечили высокий уровень и интригу соревнований. После первого этапа количество команд сократилось наполовину и составило два квартета: "Прометей" ЦРМП, "Добро и воля" (Мелекино), "Портовик" и СК "Ильичевец", а также "Строитель" РСЭУ, "Титан" ККЦ, "Интер" и "Ильич-Осипенко".
В первой группе "Портовик" обыграл всех соперников, а второе место разыгрывали в последней игре "Добро и воля" и СК "Ильичевец". Ильичевцев устраивала ничья, но они победили со счетом 2:0. Во второй группе все было гораздо запутаннее, и перед последним туром шансы на выход в полуфинал были у всех команд. "Строитель", победив "Интер" со счетом 2:0, стал первым. Команда "Ильич-Осипенко" уверенно победила неоднократного обладателя Кубка Победы "Титан" со счетом 3:0 и стала второй.
В полуфиналах никто не хотел уступать, но "портовики" и здесь подтвердили свой класс, победив со счетом 3:1 "Ильич-Осипенко". Обладатель Кубка 2007 года "Портовик" - единственная команда на турнире, которая во всех играх (всего их было семь) одержала победы и, видимо, расставаться с кубком не собирается. Второй полуфинал был менее зрелищным, но не менее бескомпромиссным. В упорной равной игре все решил один гол в ворота "Строителя".
Финальный матч принес победу "Портовику" со счетом 5:1.
Мини-футбол
В Мариуполе на спортплощадке "Бабкино поле" состоялись очередные игры турнира дворовых команд по мини-футболу. В нем участвуют 13 команд. Каждой из них придется сыграть 7-8 игр. Финал турнира и чествование победителей и призеров - в День защиты детей. Перед первым туром состоялось торжественное открытие турнира с конкурсами по технике футбола, викторинами и, конечно же, с призами.
Турнир среди школьников в Мариуполе
Как сообщил нам председатель городской федерации футбола А.Тохтарь, традиционный турнир по футболу среди школьников, посвященный Дню защиты детей, проходит по накатанной формуле. Пятикласники и шестиклашки будут играть много - они не обременены тестами, срезами, допризывной подготовкой. 64 команды сыграют в групповых турнирах 296 матчей, т. е. по 4-5 игр каждая. Призеры подгрупп составят одну шестнадцатую плей-офф, здесь уже проигравший выбывает.
Команды средней (7-9-х кл.) и старшей (10-11-х кл.) возрастных групп будут играть меньше - по олимпийской системе. В 1/8 городского финала выйдут по четыре команды из каждого района. Все финалы состоятся 2 июня 2008 г. на стадионе "Азовец".
Игры школьников стартовали в День футбола на спортивных базах интерната № 2, ОШ № 4, ОШ № 67, ОШ № 9, ОШ № 18, интерната № 1, ОШ № 61 и ДЮСШ № 2.
Управление образования обязало директоров этих школ оказывать всяческую поддержку турниру - в подготовке полей, обеспечении формой, инвентарем и др.
Новинка года - школы, имеющие специализирующиеся на футболе классы, в общем турнире не играют. Это уравнивает и дает шансы командам рядовых школ. А «спецы» сыграют свой турнир, что-то вроде школьной премьер-лиги. Это команды ОШ № 54, ОШ № 65, ОШ № 56, ОШ № 67, гимназии № 1.
О победе "Шахтера"
"Дело - за "золотом"! + фото обнимающихся Развана Раца и Рината Ахметова на первой полосе + целая полоса "Красный день Кубка" в разделе "Спорт" в "Салоне Дона и Баса" (9.05);
"Мы этого ждали 3 года!!!" - "Жизнь" (8.05);
"Шахтер" - обладатель Кубка Украины" - "Приазовский рабочий" (10.05)

Житомир

Євро 2012.
Заходи.
Упродовж минулого тижня місцева влада не переймалась темою Євро - 2012. Жодних офіційних заходів у рамках підготовки до ЧЄ не проводилось.
Реклама.
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
ЗМІ.
У регіональних ЗМІ згадування про ЄВРО-2012 ситуативне. На сайті «Журнал міста Житомира» передруковано інформацію з «Ліги бізнес інформ» щодо чемпіонату. Вона має назву «Автодорога Київ − Вавршавка частково готова». Матеріал подано за наслідками брифінгу «транспортного» Міністра Вінського. З посиланням на посадовця автор публікації інформує про те, що вказана ділянка дороги, яка проходить через Житомирщину, до кінця поточного року буде відремонтована:
- До Eвро-2012 ми зробимо цю дорогу дорогою другої категорії, - зазначив Вінський.
Коментарі читачів під публікацією відсутні.
Суспільна думка.
Сприйняття більшістю населення області проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне, однак бездіяльність влади як місцевої, так і центральної щодо підготовки до ЧЄ переважаюча частина громадян сприймають негативно. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Місцевий футбол.
День футболу
Щодо відзначення Дня футболу. Ні в анонсах на сайті обласної і Житомирської міської адміністрацій, ні в пресі та електронних ЗМІ ніхто й словом не обмовився, що 10 травня в області відзначатиметься таке свято. Хоча футбольних заходів (видно з переліку нижче) пройшло як для одного тижня немало.
Заходи.
9 травня в Житомирі відкрились всеукраїнські змагання з жіночого футболу.
6 травня відбулась 15 Міжнародна спартакіада системи МВС «Пам’яті героїв Чорнобиля». У рамках спартакіади у спорткомплексі «Динамо» відбулись змагання з міні − футболу серед аматорів − змагались збірні УМВС, реабілітаційних центрів, Житомирської ОДА та Приватбанку.
Минулого тижня відбулись чвертьфінали Кубка області з футболу на приз газети «Житомирщини».
У неділю на центральному стадіоні міста відбувся фінальний матч на Кубок Житомирської області 2008 року.
ЗМІ.
Всеукраїнських спортивних ігор школярів з футболу серед дівчат, які розпочались 9 травня і тривали 3 дні, преса практично не висвітлювала. Три інформації про це спортивне свято було розміщено на сайті «Про Житомир». Матеріали гарно проілюстровані, іміджеві стосовно жіночого футболу. Але автор не приховує того, що змагання проходили при порожніх трибунах. Причиною цього очевидно є те, що вони співпали з травневими святами. Відкриття змагань відбулось 9 Травня о 12 годині. Цього дня в місті проходили урочистості, парад, присвячені річниці перемоги. Тому зрозуміло, чому житомиряни та гості міста не пішли на футбол. Цитую автора статті «Свято жіночого футболу»:
- Сьогодні в Житомирі розпочалися треті Всеукраїнські спортивні ігри школярів з футболу серед дівчат. Подібні змагання проходять лише раз на 4 роки і є досить серйозним випробуванням для молодих спортсменок. І надзвичайно приємно, що саме в нашому місті проходять ігри однієї із регіональних зон. Прикро, що сьогодні дівчата грали при пустих трибунах...
Даний захід було проанонсовано на сайті ОДА, але інформації про те, як він проходив, на сайті немає. Ні на радіо, ні по телебаченню про це не йшлося.
Про кубок області з футболу йшлося в репортажах на РС «Житомирська хвиля». Матеріали були подані коротко, нейтрально.
Про змагання з міні − футболу серед аматорів − збірних УМВС, реабілітаційних центрів (наркозалежної молоді), Житомирської ОДА та Приватбанку написала газета «Місто». Стаття має назву «Найкращі футболісти працюють у міліції», підзаголовок «Турнір дружби». Вона містить два коментарі − капітана збірної ОДА, заступника начальника відділу фізкультури і спорту управління молоді і спорту ОДА В.Малюти та начальника відділу ОБНОН УМВС у Житомирській області С.Дзюбенка. Останній дав позитивну характеристику футболу як виду масового спору, зазначив, що працівники УМВС активно грають у міні − футбол майже кожної суботи. Обоє зазначили, що цей вид спорту об’єднує, згуртовує, що такі турніри потрібно проводити частіше, бо «це набагато краще і корисніше, ніж зустріч за келихом пива».

Закарпаття

Євро-2012.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодних офіційних заходів пов’язаних з підготовкою області до Євро-2012.
ЗМІ.
Тема Євро за звітний тиждень не висвітлювалася ні на телебаченні, ні в друкованих ЗМІ, ні на радіо, крім обласної радіостанції «Версія», де за минулий тиждень про Євро-2012 у новинах було згадано лише раз. Зокрема, повідомлялося, що кошти з Державного бюджету на підготовку Донецька до проведення Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 на 2008 рік досі не надійшли. Про це заявив міський голова Олександр Лук'янченко. За його словами, відповідно до генерального плану підготовки міст України до Євро-2012, у цьому році Донецьку за всіма програмами має бути передано 1 мільярд 270 мільйонів гривень з державного бюджету. Однак жодної копійки ще не поступило.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
У газеті «Ріо» за 10.05.08 у матеріалі «Сьомий кубок «Шахтаря» проводиться аналіз ігор донецької команди, з огляду на матч, який відбувся напередодні між «Шахтарем» і «Динамо» (Київ) − 2:0.
Так, зазначається, що традиційно саме «Шахтар» вважається кубковою командою, хоча в союзному й українському чемпіонатах «Динамо» вигравало цей трофей частіше. Просто він завжди давався донеччанам набагато легше, ніж золото першостей. Якщо в чемпіонаті СРСР кияни перемагали 13 разів, завоювавши при цьому 9 кубків, то «Шахтар», який так і не став чемпіоном союзу, — володар 4 кубків. У чемпіонаті України ситуація схожа. Маючи 3 «золота» чемпіонату, донецький клуб виграв 7 кубків. «Динамо» вигравало Кубок 9 разів, а чемпіоном ставало 12 разів.
Саме кубкові успіхи «гірників» на початку століття лише підштовхнули «Шахтар» і його президента Рината Ахметова до небаченої досі задачі — порівнятися з «Динамо» і відібрати в багаторічного лідера українського футболу чемпіонський титул.
У тому ж виданні в іншому матеріалі «Закарпаття» офіційно попрощалося з Вищою лігою» мова вже йде про обласну команду, яка теж зіграла матч з київським «Динамо».
Цей двобій був останнім хоч і теоретичним шансом «Закарпаття» залишитися у Вищій лізі. Просто «Динамо» також були потрібні очки, бо чемпіонську гонку в нас ще не закінчено. Тому, як не прагнули ужгородці вистрибнути зі штанів, аби відтягнути кінець, шансів на успіх їм не залишили. Сам матч вийшов таким, яким він і мав був вийти, — млявим і нуднуватим. Пояснити це легко — «Закарпаття» просто грає в подібній манері взагалі, а «Динамо» напередодні фіналу Кубка по-іншому грати не хотіло...
На після матчевій прес-конференції Володимир Басютик, в. о. головного тренера «Закарпаття» так пояснив поразку закарпатців: «Хотілося б відзначити, що кінцівка матчу була «змазана» насамперед тому, що наші футболісти виявилися фізично неготовими протистояти «Динамо».
У газеті «Спорт-тайм» за 06.05.08 у матеріалі «І на киян подивилися…» тема знову ж таки йде про двобій динамівців і закарпатців.
Автор зазначає, що навколо гри був великий ажіотаж, але не через те, що люди хотіли подивитися на гру місцевої команди, а викликаний він був візитом київського «Динамо».
На стадіон заїхати було неможливо не тільки «простим смертним», але й заступникам мера − глядачів зібралося близько 8 тисяч. Правда, за словами автора, кияни взаємністю не відповіли: «Гра, яку вони продемонстрували, далека від рівня Ліги Чемпіонів. Навіть до рівня вищої ліги не дотягували». Перший тайм пройшов нудно, а в другому гра взагалі втратила всякий інтерес. У середині другого тайму перевага повністю перейшла до киян. Склалося враження, що вона їм взагалі не була потрібна, просто наші гравці вже не мали сил утримувати перевагу. 
Огляд матчів.
У неділю, 11 травня, у рамках 29 туру, на ужгородському стадіоні «Авангард» відбувся матч „Нафтовик-Укрнафта” (Охтирка) - „Закарпаття” (Ужгород) 3:2
„Закарпаттю” цей матч, окрім того, щоб відстояти честь, нічого не давав. А охтирчанам в разі перемоги дозволяв зберегти шанси поборотися за збереження прописки у вищій лізі.
Видно, що гравці „Нафтовика” більш вмотивовані, бо вже в першому таймі нападник охтирської команди Роман Каракавеч зробив дубль. А на початку другого тайму Іванов зробив рахунок 3:0 на користь своєї команди. Видно, такий великий результат розслабив господарів, що дозволило ужгородцям скоротити рахунок до мінімуму на 76 та 80 хвилинах − відзначилися Козоріз та Платон. На більше на вистачило ані сил, ані часу. Та ще й в першому таймі був вилучений з поля за гру рукою поза карним майданчиком основний кіпер гостей Бабенко.
У післяматчевих коментарях в.о. головного тренера Васютик відмітив, що охтирчани були більш вмотивовані та й його команда грала в меншості.
Валерій Городов, головний тренер гостей, назвав цей матч „Боєм місцевого значення”, як назву однойменного фільму, який дивився на День перемоги. У першому таймі гра підопічних йому подобалася, а в другому після третього м’яча розслабилися і - як результат - пропустили два м’ячі.
Кулуарні розмови.
(конфіденційно)
ФК „Закарпаття” в черговий раз переселився в „Камелот”. До цього часу гравці „Закарпаття” мешкали в с. Сторожниця в готелі, але через заборгованість власниця готелю речі футболістів викинула на вулицю. Керівництву клубу вдалося домовитися з власником готелю „Камелот”, щоб той приютив на певний період команду.
У неділю, 11 травня, темношкірого легіонера „Закарпаття” вдарили якимось предметом по голові в одному з нічних клубів міста. Чарлес Невуче в Ужгороді мешкає разом зі своєю дружиною-ізраїльтянкою. Слід відмітити, що на початку своєї кар’єри в „Закарпатті” з ним стався казус, коли його затримав прикордонний наряд в місті і доправив до відділення міліції, щоб з’ясувати його особу, чи він, бува, не нелегал. Довелося втручатися керівництву клубу, щоб визволити його від прикордонників.
День футболу
До дня футболу України на Закарпатті заплановано і проводиться багато заходів. 29 квітня в Ужгороді, Мукачеві та Ільниці проведено фінальні турніри на ризи клубу «Шкіряний м’яч» серед трьох вікових груп. У Мукачеві відбувся фінал кубка з футболу Мукачівського району. В ужгородському районі до цього дня приурочили кубок серед юнацьких команд «Весняна надія», тур кубка району та відкриття чемпіонату району, в якому взяли участь 22 команди. Кожен регіон області провів заходи з нагоди Дня футболу України.
8 травня пройшли фінали Кубка Мукачівського та Ужгородського районів. На Ужгородщині у фінальному двобої зійшлися ФК „Середнє” та ФК „Кам’яниця.” Гравці з Середнього розгромили кам’яницьких футболістів з розгромним рахунком 4:0 і здобули почесний трофей. Кубок вручив голова районної федерації та представники Федерації футболу області.
А на Мукачівщині володарем кубка району стала команда з Ракошина, яка у фіналі обіграла гравців з Великих Лучок 3:1.
В с. Яноші (Берегівський район) 7 − 9 травня пройшов традиційний міжнародний дитячий турнір до Дня футболу. В ньому взяло участь коло 18 команд з Чехії, Угорщини, Словаків та Румунії і звісно України в трьох вікових категоріях.
Турнір пройшов на досить високому рівні всі учасники були нагороджені грамотами. А переможцям у кожній групі були вручені медалі та кубки. Також вручали цінні подарунки кращим гравцям у різних номінаціях.
Найбільш яскравою подією до Дня футболу, який в Україні святкували, 10 травня, став фінал Кубка області з футболу, який пройшов у Тячеві напередодні, 3 травня.
До цього свята готувалися упродовж місяця. І воно пройшло на найвищому рівні. Поле було в ідеальному стані, а до початку головного дійства футбольного поєдинку глядачів розважали естрадні співаки. Головними гостями на фіналі кубку був екс-тренер національної збірної та київського „Динамо” Леонід Буряк та народний депутат України Іван Плющ. На футбол приїхали кілька тисяч глядачів.
Сам поєдинок („Авангард” (Свалява) -  ФК „Берегвідейк” (Берегово) 2:0) виявився доволі напруженим. Уже в першому таймі свалявці забили два голи. А у другому арбітр матчу за грубу гру та неспортивну поведінку вилучив зі складу „Авангарду” двох гравців. Тим не менш, граючи у меншості свалявці зуміли втримати переможний рахунок, а моментами вони навіть удев’ятьох переважали суперника і створювали напругу коло воріт берегівців.
У кінці ж, звісно, з рук нардепа Плюща, голови обласної федерації Михайла Лані та Леоніда Буряка „авангардівці” отримали почесний трофей. А далі були яскраві конфетті і музика легендарної групи „Квін” „Чемпіон”.

Запоріжжя

Євро-2012
Заходи.
Заходів, присвячених Євро-2012, у Запоріжжі минулого тижня не було.
ЗМІ.
У ЗМІ Євро-2012 згадали один раз, у газеті "Индустриальное Запорожье" від 10.05.08р. Це була стаття про фінал Кубка України між "Динамо" і "Шахтарем" під заголовком "Спектакль был. Спектакль хаоса" (без підпису). Не вказаний автор статті дещо заплутався у братах Суркісах і двічі у тексті назвав президента ФФУ Ігорем Суркісом. А фраза зі згадкою виглядає так: "Пригласив Президента Украины Виктора Ющенко на вручение Кубка, организаторы во главе с Игорем Суркисом просто-напросто подставили главу государства, сделав его невольным соучастником этого спектакля, который никак не добавляет Украине плюсов в ходе подготовки к Евро-2012". Стаття критикує події, що відбувалися на полі в фіналі Кубка України.
Реклама.
Зовнішньої реклами Євро-2012 у Запоріжжі, на жаль, немає. 
Місцевий футбол.
ФК "Металург"
Запорізький "Металург" привіз результативну нічию з Одеси - 1:1, завдяки тому, що "Чорноморець" забив автогол наприкінці гри, у якій господарі відкрили рахунок вже на 1-й хвилині. Як влучно зазначив телекоментатор гри, болільники вже давно не бачили голів "Металурга", не побачили їх і у звітній грі, хоча рахунок не нульовий.
Кулуари.
Триває нез’ясована закулісна діяльність стосовно можливого перейменування "Металурга" у ФК "Запоріжжя" та зміни його власників.
Офіційних коментарів від нинішніх власників немає. Є від потенційного, згідно чуток, покупця, запорізького горілчаного короля Євгена Черняка (ТМ "Хортиця"). Його прес-служба заявила, що Черняк не збирається купувати "Металург", незважаючи на те, що дуже підтримує спорт. Версії другий тиждень поспіль висуває тижневик "МИГ", цього разу номер від 08.05.08р. Газета підозрює, що власники хочуть здихатися клубу і витрат на нього, зробивши його муніципальним, для чого дуже підходить назва ФК "Запоріжжя". Версія має право на життя - мер міста Є.Карташов належить до тієї ж фінансово-промислової групи. І потужно лобіював побудову для "Металурга" нового стадіону за кошти міського бюджету.
ЗМІ.
ЗМІ коментували нічию "Металурга" з "Чорноморцем", іншої місцевої футбольної тематики не було.
День футболу.
Всеукраїнське футбольне свято у Запорізькій області пройшло під знаком відсутності коштів на більш-менш масштабні заходи. Але навіть в таких умовах був проведений турнір "Шкіряний м’яч" серед хлопців 1993-95 років народження, у якому взяли участь понад 200 юних футболістів. 10 травня у кількох вузах області також пройшли студентські футбольні двобої.

Івано-Франківськ

Євро 2012.
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.
За звітній період відбулось декілька подій, що мають відношення до підготовки до Євро-2012.
У Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету Внутрішніх справ відбувся міжнародний турнір з кульової стрільби. Участь у ньому крім команд з України також взяла команда з польського міста Катовіце. Організатори та учасники змагань неодноразово пов’язували його з Євро-2012. Під час змагань начальник інституту Степан Сворак заявив, що «Попереду спільне з Польщею проведення Євро-2012, і такі змагання допоможуть покращити взаємозв'язок між націями». Зі своєї сторони старший інспектор школи поліції польського міста Катовіце зауважив, що окрім співпраці між країнами, які проводитимуть Євро-2012, потрібна також співпраця між силовиками. Насамперед вони контролюватимуть правопорядок під час чемпіонату.
Під час святкування Дня міста Івано-Франківська участь у заходах з нагоди цього взяла і група з Польщі. Вихованці школи Deta “Elektryk”(Польща) влаштували у Івано-Франківську невеликий парад оркестру. Група школярів приїхала з міста Нова Сол.
ЗМІ.
Місцеве ділове видання «Статус» опублікувало статтю під назвою «Івано-Франківський аеропорт чекає на інвестиції. Сподівання — на Євро-2012». У публікації йдеться, що за інформацією «Статусу», всі українські аеропорти перебувають у незадовільному стані. Про це заявляють представники Мінтрансзв’язку і навіть не приховують цього перед потенційними інвесторами. Шанс на одужання вітчизняної авіаційної галузі, дало проведення в Україні Євро-2012. Нині летовища Західної України конкурують за право називатися запасними для Львівського аеропорту, адже він потрапив до сімки пріоритетних. Згадується нещодавня інспекція івано-франківського аеропорту фахівцями УЄФА. Інспектори дійшли висновку, що аеропорт потребує укріплення смуги, заміни світлової системи, спецтехніки, обладнання стоянок. І для цього необхідно 90 млн. грн. інвестицій. Видання пише, що трохи іншу суму нарахував директор аеропорту Євген Савчук. «Лише щоб привести аеропорт у пристойний вигляд треба 96 млн. грн. Скільки ж треба грошей, щоб зробити з нього «ляльку», навіть страшно підрахувати», — говорить пан Савчук. За його словами, потрібно терміново шукати інвестора. Обласна влада, уже зайнялася такими пошуками. Створена спеціальна робоча група, яка має розглянути заявки і визначити, кому надати перевагу. Проте в обласної влади є одна умова: інвестор не може претендувати на аеропорт повністю. З’ясувати чи вже є потенційні інвестори, які готові вкласти гроші у ремонт аеропорту «Статусу» так і не вдалося. Кореспондента просто декілька разів переадресували з одного управління до іншого. Проте в одному з них по великому секрету зізналися, що інвесторів просто немає. Принаймні, поки що. Можливо, цю інформацію і не хотіли офіційно підтверджувати чиновники…
Цю ж тему піднято і у публікації газети «Галицький кореспондент» під назвою «Франківський аеропорт пролітає?». У статті йдеться, що міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» перебуває у критичному стані і вимагає інвестицій. Газета зазначає, що на сьогодні не може бути й мови про готовність франківського аеропорту приймати туристів під час Євро-2012. Такого висновку дійшла спеціальна комісія, до складу якої входили фахівці УЕФА, голова державної авіаційної адміністрації України Анатолій Колісник, начальник управління сертифікації аеропортів Василь Мамот. Експерти закінчили обстеження у квітні. Джерела видання стверджують, що експерти навіть не приховували здивування з приводу міжнародного статусу летовища. У статті нагадується, що цілісний майновий комплекс аеропорту перебуває в довгостроковій оренді ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", з яким балансоутримувач — Івано-Франківська ОДА — ще на початку 2005 року підписала угоду про інвестиційні зобов'язання. Влада неодноразово висловлювала невдоволення поведінкою орендаря-інвестора. Тим часом ВАТ "Нафтохімік" наполегливо пропонував викупити аеропорт. Інвестора, пише видання, не вдається знайти вже п’ять років відколи аеропорт переходить з рук у руки від одного орендаря до іншого. Тож навряд чи є підстави сподіватися, що інвестора вдасться відшукати за тих 4 роки, що залишилися до чемпіонату, тим більше сподіватися, що він встигне підготувати летовище до нашестя вболівальників.
Реклама.
Зовнішньої реклама та використання логотипу Євро 2012 у місті не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
Журналісти продовжують обговорювати перспективи «Прикарпаття» та «Енергетика» на виживання у Першій лізі.
У газеті «Західний кур’єр» у статті під назвою «Знайдемо третього?» згадується про перспективу можливого розширення Першої ліги: «Очевидно одне, ніхто не хоче покладатися на можливе розширення дивізіону, про яке багато торочать останнім часом. Навіть конкретні цифри наводять − дві територіальні зони по 16 команд. Водночас важко уявити собі першу лігу з шістьма представниками Криму в одній групі. Зі спортивної точки зору, розширення першого дивізіону вітчизняному футболу тільки завдасть шкоди. Тож наразі живемо за чинним регламентом, який передбачає скорочення 1 ліги у наступному сезоні до 18 команд».
Турніри.
У вівторок, 6 травня, взяв старт черговий чемпіонат України з футболу серед жінок. Калузька команда «Нафтохімік» буквально в останній момент залагодила свої фінансові проблеми та заявилась у чемпіонат. Цього сезону першість налічує на дві команди більше, ніж минулого — їх десять.
Святкування Дня футболу.
У суботу, 10 травня на Івано-Франківському центральному стадіоні «Рух» в рамках святкування Дня футболу відбувся футбольний матч між футбольними суддями та ветеранами ФК «Спартак». Заходи, присвячені цій даті відбулися і в районах області. Щоправда конкретний перелік інформації по заходах в області у Федерації футболу Івано-Франківської області дізнатися так і не вдалось. На телефонні запитання з цього приводу там відповідають «Грали всі, хто мав грати».
P.S.
Багато дізнатись про День футболу не вдалося. У федерації нічого толком не кажуть... Журналісти теж нічого не чули. Про матч ветеранів з суддями вдалось дізнатись тільки передзвонивши безпосередньо на стадіон. Можливо проблема просто у незадовільній роботі з пресою, тобто у тому, що обласна федерація не інформує журналістів про свої заходи.

Кіровоград

ЄВРО-2012.
Заходи.

За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро 2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ.
«Украина-Центр» (8.05.08)  надрукувала велику статтю про неоголошену війну між президентом Віктором Ющенком і прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, у якій є згадка і про Євро-2012: «…Итак, сперва Виктор Андреевич показал Юле Владимировне «желтую карточку» за колоссальный рост инфляции. До этого он с Балогой наперегонки критиковал каждый шаг правительства, давал ценные указания и даже корректировал деятельность Кабмина, отменяя своими указами распоряжения Тимошенко. Юлия Владимировна, даром что женщина, но в футбольной терминологии разбирается не хуже Президента, который лишь недавно переориентировался с «мистецького Арсеналу» на Евро-2012. А потому ответила адекватно, пообещав Гаранту «красную карточку от народа». Вот эти самые футбольно-политические карточки и стали внешними приметами необъявленной войны вчерашних партнеров…»
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ПФК «Олександрія». ФК «Олімпік».
У двох останніх турах чемпіонату серед команд першої ліги ПФК «Олександрія» здобув три очки, перемігши вдома «Фенікс-Іллічівець» і програвши у Києві «Динамо-2». Олександрійці знову перемістилися на сьому сходинку в турнірній таблиці.
Кіровоградський „Олімпік" у 25-у турі гостював у ФК «Полтава» і програв - 4:2.
Турніри. Першості. Кубки.
У другому півфіналі Кубка області з футболу 10 травня зустрілися  ФК «Олександрія-Аметист» і кіровоградський „Олімпік". З рахунком 2:0 перемогли олександрійці.
9 травня відбулися зустрічі першого кола 18-го чемпіонату області з футболу серед аматорських команд. Перемоги в них здобули ФК «Степ», „Олімпік", ФК «Гідросила».
У всіх вікових групах турніру «Шкіряний м’яч-2008» завершилися фінальні ігри. Переможцями стали команди колегіуму з Олександрії (старша та середня групи) і Кіровоградської ЗОШ №26 (молодша група).
ЗМІ.
Місцеві ЗМІ традиційно інформують про результати чергових турів у вищій та першій футбольних лігах, повідомляють про результати європейських чемпіонатів. Зокрема, «Спортревю»» (8.05.08) пише: «Шахтер» вырвал «инфарктную» победу у «Кривбасса», «Динамо» благодаря хет-трику гвинейца Бангура оформило расставание с классом сильнейших «Закарпатью», а «Заря» сохраняет прописку. В чемпионате Украины осталось сыграть всего два тура, и они могут преподнести сюрпризы особенно в нижней части турнирной таблицы, где «Нефтяник» еще не утратил шансы остаться в элитном дивизионе на второй срок…»
День футболу
У Кіровограді ніякі заходи з нагоди Дня футболу не анонсувались і не проводились. З офіційних джерел інформація по даній темі не надходила. За звітний період матеріали по даній темі у місцевій пресі не друкувались.

Луганськ

Евро 2012
По «Евро-2012» рекламы нет, не упоминают о чемпионате и СМИ. И это не удивительно, поскольку четкого плана освещения этого мероприятия нет ни на каком уровне − ни на областном, ни на государственном. В документах, присылаемых из секретариата Президента или Кабинета Министров, нет даже намека на разворачивание пропагандистской кампании. На местах же проявлять инициативу не торопятся. Как рассказал председатель областной федерации Виктор Безрук, только Министерство печати (почему именно это, никто не знает) требует ежеквартального отчета по состоянию подготовки к чемпионату. Причем требует от всех областей, независимо от их отношения к этому мероприятию − в общем, типично чиновничий, формальный подход. Безрук считает, что необходимо создать специальную службу по пропаганде не только чемпионата, но и просто футбола, которая бы занималась системной подачей материала в местные СМИ. И такой координирующий центр надо создавать при облспортуправлении или областной федерации. Затраты будут небольшими, зато эта работа позволит не только объединить усилия спонсоров, но и партий, принадлежащих к различным политическим течениям.
Местный футбол
День футбола
В день футбола в области было проведено много календарных матчей - от первенства Украины среди юношей, до городских и районных соревнований, причем среди разных возрастных категорий. Поэтому перед областной федерацией стояла одна задача - провести календарные матчи более празднично и с акцентом на пропаганду футбола. По организации игр среди временных любительских коллективов (журналисты, работники предприятий или органов власти и т.п.) информация будет собрана через неделю. Но, уже известно, что было роздано большое количество различных призов и подарков, особенно юным футболистам. Как отметил председатель областной федерации Виктор Безрук, в области мало баз, на которых можно было бы устроить настоящий праздник, тем более, что и футболисты и судьи в этот день заняты календарными играми. Да и 10-е мая не совсем подходящая дата, практически накладывающаяся на День победы. Хотя проводить день футбола в это время лучше, чем 29 апреля, поскольку в будний день организовать праздник гораздо сложнее. Тем не менее, еще лучше было бы установить дату проведения этого мероприятия раз и навсегда, чтобы она стабилизировалась. И не обязательно привязываться к первому матчу сборной Украины или Дню победы, чем хуже дата основания Федерации футбола? Но проводить надо в выходной день, а планировать заранее, чтобы можно было вписать день футбола в календарь местных соревнований. И лучше это делать осенью, чтобы можно было заодно подвести итоги сезона. В этом году руководство ФК «Заря» даже не знало о проведении этого праздника, значит ПФЛ не оповещало свои клубы, а ведь знаменитые футболисты и тренеры тоже могли бы принять в нем участие. Это говорит об определенном формализме при проведении дня футбола.
Детский футбол
Существующая система футбольных уроков в общеобразовательных школах, безусловно перспективная,  требует некоторой реорганизации. Сегодня проведение таких уроков невозможно проконтролировать, зачастую они проходят формально, особенно в младших классах, где их ведут учителя начального образования. А ведь именно эти занятия  являются основой для проведения соревнований «Кожаный мяч» - именно здесь у ребят начинает проявляться интерес к систематическим занятиям, формируются команды и идет отбор на следующие этапы. Ранее этим занимались инструктора при ЖЭКах, но сегодня эта должность уже не существует, поэтому весь объем работы переместился в общеобразовательные школы. Но только здесь, на уровне школьных и городских соревнований, появляется возможность обнаружить юные таланты и помочь им раскрыться. На следующих этапах победы одерживают чаще всего команды ДЮСШ, но их работа и так налажена. А вот организация начального, самого важного этапа, от которого идет наибольшая отдача в плане выявления юных талантов, больше пущена на самотек.

Львів

Євро-2012
Преса
Новин щодо Євро-2012 практично не було. Лише 12 травня, відбулася зустріч т.в.о. голови Львівської ОДА Миколи Кмітя із представниками західноукраїнської філії Європейської бізнес асоціації, на якій серед іншого він повідомив деяку інформацію, що стосується Євро. Зокрема, зі Львова у штаб-квартиру УЄФА відправили проектів до Євро-2012 на, цитую, «300 кілограм». Взагалі, гальмує вкладання у Львівщину іноземних інвестицій, на думку Кмітя, політична ситуація в Україні. Якби не вона, то сюди (у Львівщину) інвестори вклали б уже 3 млрд. дол. З початку ж року вклали лише 300 млн. Хоча ця цифра − це половина від того, що було від початку незалежності України. Також минулого тижня промайнула інформація у місцевих ЗМІ про те, що Юлія Тимошенко залишила наразі аеропорти у державній власності, хоча на засіданні Координаційної ради з питань підготовки до Євро-2012, Президент України Віктор Ющенко доручив міністру транспорту і зв’язку Йосипу Вінському негайно розробити проект передачі аеропортів у власність громади міст, що прийматимуть матчі чемпіонату Європи. Те, що аеропорт залишився у державній власності − дуже прикра ситуація для Львова.
Реклама
Минулого тижня Львовом почали курсувати трамваї із символікою Євро-2012.
Місцевий футбол
Клуби
Минулого тижня обидва львівських клуби провели свої матчі у чемпіонатах України різних ліг. ФК «Львів» на виїзді переміг алчевську «Сталь» 1:0 (гол на рахунку Григорія Баранця), і зрівнявшись за набраними очками з чернігівською «Десною», вийшов на третю сходинку у турнірній таблиці. До другого місця, яке дозволить вийти до вищої ліги відстань у чотири очки за вісім турів до фінішу. Але, як я уже повідомляв у минулих звітах, навряд чи львів’яни боротимуться за вихід до еліти, оскільки просто не мають де проводити матчі найвищого українського дивізіону.
Львівські «Карпати», перемігши на своєму полі одеський «Чорноморець» 2:0 (голи забили Тарас Петрівський та Максим Фещук), перервали нарешті свою чотириматчеву серію поразок. Проте на післяматчевій прес-конференції наставник «Карпат» Валерій Яремченко все ж залишився незадоволений якістю гри своєї команди, хоча й результат йому, звичайно, сподобався. 
До речі, 20-го травня у Львові, на стадіоні «Україна» відбудеться матч, присвячений 45-річчю створення «Карпат» та 10-річчю завоювання бронзових нагород. В одній команді гратимуть футболісти «бронзового» складу: Іван Гецко, Володимир Єзерський, Володимир Шаран і т.д. А в іншій − «Карпати» усіх поколінь: від Ігоря Кульчицького до Ігоря Худоб’яка.
Інші футбольні новини
Минулого тижня львівський міні-футбольний клуб «ТВД» у Харкові переміг «Єнакієвець» з рахунком 3:1 у фінальному матчі Кубку України, і здобув цей трофей. Варто зазначити, що це вперше львівська команда виграла Кубок України. Чемпіоном уже була («Енергія» у минулому році), а ось Кубок не вигравала. Цій події, природно, було присвячено чимало статей у місцевих ЗМІ.
День футболу
Як і минулого року, до Дня футболу на Львівщині не було організовано нічого, про що дізналася б громадськість. В місцевих засобах масової інформації не було жодного повідомлення про відзначення Дня футболу. Я зайшов до приміщення Федерації футболу, аби дізнатися план заходів, проте на місці не було людини, в якої він був, тому я нічого не дізнався. Якщо щось і було, то це відбувалося в якомусь з районів Львівщини. Так, я це було минулого року: відбувся тур чемпіонату області, який ПРИСВЯТИЛИ Дню футболу. Тобто, він би і так відбувся, але оскільки є загальноукраїнський День футболу, то чому б матч і не присвятити цьому святу? Можливо, вручили кілька грамот ветеранам футболу рівня Львівської області (як було минулого року). Я обдзвонив кількох знайомих спортивних журналістів, яких теоретично могли б попросити написати про заходи до Дня футболу, але вони сказали, що їх також не повідомляли про це. І тим паче, ніяких заходів в межах Дня футболу, пов’язаних з Євро-2012 тут не було. Хоча ще раз повторюся: якщо якісь заходи і були, то їх не зуміли належним чином не те що пропіарити, а взагалі хоча б дати інформацію про них. Навіть у свіжому номері газети «Спортивка», яка, за моєю інформацією, досить тісно співпрацює з Федерацією футболу Львівщини, не написано ЖОДНОГО слова про День футболу.
Кулуари (не для сайту)!!!
У Львові на рівному місці ледь не розгорівся черговий скандал (можливо, він іще попереду), пов’язаний з доволі благими намірами: будівництвом на базі місцевої футбольної школи (СДЮШОР №4) Футбольної академії Олега Лужного.
Уже кілька місяців поширюється інформація (подекуди, не без допомоги піару) про те, що Олег Лужний збирається у Львові на базі СДЮШОР №4 будувати футбольну академію свого імені. 15 травня уже це питання повинно було виноситися на розгляд сесії Львівської міськради. Проте зовсім неочікуванно раптом з’явилася Львівська інвестиційно-будівельна компанія (ЛІБК), представники якої заявили, що на цьому місці вони ще з 2005 року розробляють проект будівництва ультрасучасного мультифункціонального спортивно-оздоровчого комплексу. Представники компанії, як потім виявилося, навіть презентували цей проект на економічному форумі «Україно, вперед!», що відбувся у Львові у жовтні минулого року.
Ситуація вийшла неоднозначна, адже, як мені вдалося дізнатися, побудувати Академію на баз СДЮШОР №4 Лужному запропонував мер Львова Андрій Садовий. Як виявилося, він серйозно підставив Олега Романовича, хоча, до його честі, він і сам не знав про інший проект на цьому місці. Як виявилося, у 2005 році, тодішній в.о. мера Львова Зиновій Сірик тихенько «благословив» проект ЛІБК, і про це не знав абсолютно ніхто. Уже зараз місцеві чиновники почали говорити, що вони «щось чули», що на місці СДЮШОР №4 почне будуватися спортивний комплекс. Звичайно, представники ЛІБК не збираються просто так віддавати Лужному цей проект, тому здійснили тут у пресі певний резонанс (навіть скликали прес-конференцію). А в четвер, 8 травня, відбулася програма на 12 каналі Львівського телебачення «Прямим текстом», у якій гостем з київської студії був Олег Лужний, а тема передачі була присвячена саме цій проблемі. На цій зустрічі були батьки дітей, що навчаються у СДЮШОР №4 (а їх навчається близько 300), і вони сказали, що роками нічого не знали про те, що школу як таку збираються фактично ліквідувати, а на її місці створити спортивний комплекс ледь не загального платного користування.
До честі обох сторін, вони домовилися, що готові брати участь у конкурсі на право реалізації на тому місці проекту. Про це у прямому ефірі заявив навіть Олег Лужний. Єдине, що не зробить участі цього конкурсу рівним, це те, що в Олега Лужного проект є лише в ескізах, а в іншої сторони, яка цим займається уже три роки, уже є погодження з містобудівної ради, санстанції і т.д. Сьогодні, 12 травня, відбулися громадські слухання проекту будівництва "Футбольної академії" Олега Лужного та проекту ЛІБК, на якій представили два проекти.
Отож, вартість проекту будівництва "Футбольної академії" Олега Лужного становить 15 млн. євро. Фінансуватиме проект О.Лужний та Благодійна організація "Фонд розвитку спорту Олега Лужного". Термін реалізації проекту 2,5 роки. Проектом передбачено будівництво великого ігрового поля, великого тренувального поля зі штучним покриттям та двох менших полів зі штучним покриттям, автомобільну наземну та підземні стоянки на 80 місць, готель-гуртожиток (чотири зірки плюс) на 100 місць, трибуну для глядачів на 1,5 тис. місць.
За словами представника іншої сторони, на початок 2006 року кошторис проекту становив близько 7 мільйонів євро, сьогодні ж на мільйон подорожчав. Згідно із проектом, із 2,8 га території комплексу 0,5 га будуть забудови (в тому числі - 304,5 кв м - площа самої школи) - йдеться про басейн, готель, SPA-центр, фітнес-центр тощо.
Ось така ситуація на даний момент. Не було інвесторів на жоден спортивний проект у Львові, а тепер з’явилося аж два на один об’єкт. В принципі, у цьому немає нічого поганого, адже коли є конкурс, і є можливість вибрати з двох хороших проектів найкращий − це чудово. І в принципі, в інтересах місцевої влади потрібно подбати про те, аби жоден з цих проектів не пішов зі Львова. Але погано − це спосіб, у який це робиться. Олега Лужного підставили серйозно, адже в очах громадськості вийшло так, наче він хоче на власному імені виїхати на проекті, на який інші претендують уже кілька років.
Варто зазначити, що це протистояння навколо реалізації одного з проектів стало головною футбольною темою минулого тижня, і воно висвітлено майже у всіх ЗМІ.
Минулого тижня помер легендарний львівський захисник Петро Данильчук (володар Кубку СРСР 1969 року), про що також було присвячено чимало публікацій. Мені доводилося раніше чути про його тяжку долю (про це ніхто не писав суто з толерантності до цієї людини): сам вихованець дитбудинку, потім рано померла дружина, син став наркоманом. Побоюючись свого сина, він ховав гроші та документи по сусідах, часто у них ночував. Після смерті дружини довший час жив зі своєю тещею, яка ледь не кілька десятиліть була несповна розуму. На момент смерті Данильчука, їй уже було 97 років. Петро Данильчук пролежав мертвим у квартирі 3 дні, а теща так і не додумалась, що він помер. Якби знайомі не забили на сполох, можливо, і досі б не знайшли. Ховали у закритій труні. Але попри все він залишився в історії «Карпат» одним з найнепоступливіших захисників − таких зараз уже немає. В неділю, 11 травня, проводячи матч з одеським «Чорноморцем», футболісти «Карпат» вийшли на поле з траурними пов’язками. Матч розпочався з хвилини мовчання. 

Миколаїв

Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
На Миколаївщині в організаціях та обласних державних органах до чемпіонату Європи − 2012 не проводилося ніяких офіційних заходів.
День футболу
Згадували про Євро − 2012 під час проведення футбольного турніру, який був присвячений всеукраїнському Дню футболу. У змаганнях, що проходили на стадіоні міста Вознесенська, взяли участь чотири команди, складені з юних футболістів 1995 і 1996 років народження. Це вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл Миколаївщини: Вознесенська, Доманівки, Южноукраїнська і юні футболісти міста Березівки з Одещини.
Організатором і спонсором змагань стала Миколаївська обласна ФФУ.
Футболістів, їх тренерів, вболівальників привітав 1-й заступник голови обласної ФФУ Валерій Запорожець, який сказав, що залучення на спортивні майданчики якнайбільшої кількості дітей, молоді, майстрів шкіряного м’яча сприяє подальшому розвитку цього найпопулярнішого та найулюбленішого виду спорту, а підготовка до ЄВРО − 2012 має стати істотним фактором зміцнення патріотизму та єднання українців. Він також наголосив, що сьогоднішніх учасників турніру чекають команди майстрів, вихованці ДЮСШ грають в чемпіонаті Миколаївської області. «Цьогорічні змагання, - нагадав Валерій Запорожець, - присвячені століттю миколаївського футболу та Євро-2012».
Переможцями зазначеного турніру стали господарі поля − футболісти вознесенської ДЮСШ, на другому місці − футболісти Березівки, на третьому − Южноукраїнська.
Від Миколаївської обласної ФФУ юні футболісти в нагороду одержали дипломи, м’ячі, комплекти спортивної форми та інші цінні подарунки.
Зовнішня реклама.

Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області - не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Упродовж тижня про Євро-2012 не згадували на сторінках регіональних друкованих ЗМІ.
Відсутність такої інформації в більшій мірі пов’язана зі святами і вихідними днями. Але помітною є тенденція - активність місцевих ЗМІ щодо публікацій на тему Євро-2012 проявляється тоді, коли більш активно із Києва чути про підготовку до футбольного чемпіонату, коли активно подаються інформаційні матеріали на цю тему. Показовими можуть бути три останні тижні, коли із столиці активно йшли повідомлення про річницю перемоги України та Польщі в тендері УЄФА на право проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року, тоді чимало публікацій було і на шпальтах миколаївських газет.
У кулуарах.
Серед регіональних журналістів, коли заходить мова про висвітлення підготовки до Євро-2012, найчастіше чути: що саме писати про Євро-2012? В основному подаються матеріали про те, що на Миколаївщині повинні розробити й підготувати туристичні маршрути, якими може їхати велика кількість туристів і вболівальників. Активно також подаються матеріали про реконструкцію автотраси Одеса − Миколаїв, яку добре було б відремонтувати у рамках підготовки до футбольного чемпіонату. Про це пишуть всі місцеві ЗМІ після чергової прес-конференції голови обласної державної адміністрації при згадці про стан дороги, що веде з Миколаєва до Одеси.
Регіональні журналісти говорять також про необхідність створення єдиного центру, звідки б подавалася інформація про підготовку до Євро-2012. Більш обізнані стверджують, що створення подібної структури вже запропонував Євген Червоненко - голова Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні Євро-2012. На думку миколаївських журналістів, добре було, якщо б такий єдиний центр вже почав працювати.
Радіо. Телебачення.
Тема ЄВРО − 2012 в ефірі обласного радіо і телебачення не висвітлювалася.
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Чемпіонат України. Вища ліга.
«Кубок Украины. Финал, достойный истории» - так місцеві ЗМІ охарактеризували фінальний матч «Шахтар» - «Динамо», повідомляючи також про те, що «Президент Украины Виктор Ющенко смотрел финал в компании с двумя предыдущими президентами − Кравчуком и Кучмой. Недалеко находились и Яценюк с Балогой, Янукович с Ахметовым, братья Суркисы» (миколаївська Інтернет − газета pravda.mk.ua, 08.05.08).
«Право провести финал Харькову было предоставлено в честь 100-летия тамошнего футбола. Удалось выяснить, что сама дата какими-либо документальными свидетельствами не подкреплена, а за основу взяты сведения, кочующие из справочника в справочник за долгие десятилетия. К финалу готовились и команды, и стадион «Металлист». Были установлены пластиковые сиденья на недавно построенной восточной трибуне, и теперь вместимость «Металлиста» составляет 42 тысячи мест. Ажиотажа у касс не было, немногие из харьковчан захотели смотреть финал из-за высокой стоимости билетов (150-200 гривен), установленных ФФУ. Лишь в дождливый день матча в продаже появились билеты по 70-100 гривен. Ожидали приезда почти 15 тысяч донецких болельщиков и всего трех тысяч киевских. На центральной улице города Сумской у монумента футбольному мячу со вторника на всеобщее обозрение был выставлен Кубок Украины» («Николаевские новости», 08.05.08).
«Матч удался − напряжением, жаждой борьбы, эмоциями, красивыми голами. «Шахтер» еще в первом тайме показал, кто настоящий фаворит» («Южная правда», 08.05.08).
«Кубок Украины «Шахтеру» вручали Виктор Ющенко и Григорий Суркис. Телекартинка показала, как тепло обнял нашего Президента тренер триумфаторов Мирча Луческу» («Николаевские новости», 08.05.08).
Чемпіонат України. Перша ліга.
«МФК «Николаев»: как брали «Севастополь». Тактика игры от обороны сделала команду Вячеслава Мазарати самой непробиваемой в первой лиге» («Николаевские новости», 06.05.08), «Праздничная победа» («Николаевские бизнес», 08.05.08), «МФК «Николаев» сделал шаг вперед» («Флагман-Н».07.05.08) − це коментарі місцевих газет про домашню перемогу миколаївської команди над ПФК «Севастополь» - 2:0.
На фоні схвальних оцінок зазначається, що «непослушание футболистов на поле может привести к вылету команды из десятки» - до такого висновку приходить газета «20 минут», яка подає висловлення головного тренера МФК «Миколаїв» В’ячеслава Мазараті на післяматчевій прес-конференції: «Футболисты не выполняли моих указаний, хотя я им все объяснил до игры и в перерыве, - говорит Мазарати. − Почему-то им легче играть, когда мяч находится не у них, а у соперников. Делают на поле, что хотят. Для нас главной целью является остаться в десятке, а если ребята будут и дальше так себя вести, то команда останется за бортом» («20 минут», 08.05.08).
Хвилювання головного тренера не безпідставні. 9 травня в гостях МФК «Миколаїв» зазнав поразки від «Прикарпаття». Після гри В’ячеслав Мазараті сказав, що дії його команди були побудовані від оборони. Такий варіант неодноразово приносив нам очки у виїзних матчах. Сьогодні зіграти хоча б унічию не вийшло. Суперник перебуває внизу турнірної таблиці, і перемога «Прикарпаттю»  1:0 була більш потрібною, ніж МФК «Миколаїв».
Миколаївці зберегли за собою дев'яте місце. Попереду у команди В'ячеслава Мазараті домашня гра з «Іллічівцем».
Чемпіонат області
Набирає обертів чемпіонат області з футболу. «Матчи чемпионата сейчас проводятся едва ли не ежедневно» («Николаевские новости», 06.05.08).
А у матеріалі прес-служби обласної федерації футболу повідомляється про покарання команд, футболістів яких вилучають з поля: «Теперь, согласно нововведению в регламенте проведения чемпионата, за это правонарушение придется заплатить штраф на счет областной федерации футбола» («Южная правда», 06.05.08, «Рідне Прибужжя», 06.05.08, «Николаевские бизнес», 08.05.08, «Скиф», 07.05.08).
Чемпіонат міста
Стартував чемпіонат міста Миколаєва - змагання, яке вперше було проведено в 1912 році. Тоді титул розігрували дев'ять команд, членів Миколаївської футбольної ліги. А переможцем став «Атлетик-клуб». Нинішній Чемпіонат проводиться в двох групах: у першій - 8 команд, в другій - 12. Цікавим є повідомлення про те, що «команда «Регион» переименована в «Еврокапитал» («Николаевские новости», 06.05.08). Зазначимо, що до цього часу командою «Регіон» опікувалася обласна організація Партії регіонів. Про причини перейменування команди нічого на повідомляється.
Турніри.
«
Хет-трик Чаленко вывел николаевцев в финал чемпионата страны среди глухих» - це наступний матеріал спортивного щотижневика «Николаевские новости», де повідомляється, що «состоялся зональный турнир чемпионата Украины по футболу среди спортсменов с проблемами слуха. Команды Полтавы, Николаева и Киева в однокруговом турнире разыграли две путевки в финальную часть чемпионата. Полтавчане, одолев николаевцев - 2:0, и киевлян - 2:1, досрочно стали победителем зоны. А вот за второй «билетик» в финал в очном поединке встретились наши земляки и столичные инваспортсмены. Николаевцев устраивала только победа. …Эта победа обеспечила подопечным тренеров А. Когута и А. Чаленко выход в финал» («Николаевские новости», 06.05.08).
На Тернопільщині відбувся розіграш суперкубка України серед сільських команд. Квартет учасників склали команди, які були кращими за підсумками торішнього чемпіонату й кубка України. «Заключительный матч «Колос» (Степовое) провел в Чорткове с местной командой «Авианосец» (ее возглавляет настоящий контр-адмирал!). Со счетом 2:0 выиграли хозяева и стали обладателями почетного трофея. В споре за суперкубок команда Николаевской области заняла высокое второе место. Год назад, степовчане уже были обладателями этого приза» («Николаевские новости», 06.05.08).
Інші теми.
«80 років тому вперше розіграли чемпіонат сільські команди Миколаївщини» - повідомила газета «Николаевские новости».
15 серпня 1928 року в Миколаївському окрузі (наша область була утворена тільки в 1937 р.) вперше почалися змагання між командами районів. Зараз такі змагання відповідають чемпіонату області. «Тогда на старт вышли семь команд: Баштанки, Варваровки, Николаевского, Очаковского, Ново-одесского, Вознесенского и Владимировского районов. …Команда из Очакова стала первым чемпионом Николаевщины! За многие десятилетия не раз еще очаковцы были в лидерах областного футбола. В конце 80-х годов прошлого века отлично играла команда «Маяк», пройдя путь от чемпионата района и области до второй всесоюзной и первой украинской лиг (сменив по ходу название на «Артанию»)» («Николаевские новости», 06.05.08).

Полтава

Євро 2012.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.
Заходи.
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012. Але я побував в ОДА на нараді, яку вів 1-й заступник голови ОДА Іван Близнюк. Тема наради: виконання бюджету області, стан розподілу й перерахування субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам. У переліку згадується три об’єкти Євро-2012, всі вони знаходяться у Пирятині. Це будівництво патологоанатомічного відділення ЦРЛ (700 тис. грн..), реконструкція лікувального корпусу ЦРЛ (440 тис. грн..) та котельні ЦРЛ (700 тис. грн.). Прозвучало також запитання про полтавський аеропорт, які його шанси стати запасним для Харкова. Близнюк сказав, що вже почав сумніватися, що він таким стане. Проблеми: недостатньої довжини й ширини злітна смуга, а ще міська громада навряд чи віддасть в державну власність аеропорт. Якщо ми про цей конфлікт скажемо інспекторам УЄФА, то нам точно не уникнути проблем.
8 травня, мій колега з телебачення «Лтава» Дмитро Демиденко домовився з Іваном Близнюком взяти інтерв’ю на тему підготовки області до Євро 2012, я теж приєднався. Іван Федорович практично нічого нового не розповів, і за аеропорт казав вже не так категорично.
ЗМІ.
На телебаченні «Лтава» та радіо «Ваша Хвиля» прозвучало інтерв’ю голови оргкомітету по підготовці Полтавської області до Євро 2012 Івана Близнюка, про те, на якому вона етапі зараз знаходиться.
Місцевий футбол.
Останні кілька місяців у Полтавському футболі наступила світла смуга, хоча б не наврочити.
ФК «Ворскла» - «Металург» Донецьк − 2:0
Полтавська команда встановлює клубний рекорд − п’ять перемог поспіль у вищому дивізіоні. Одним із головних творців успіху не безпідставно вважається головний тренер «Ворскли» Микола Павлов. Тепер в народі Миколу Петровича нарікли «Микола Чудотворець». Його ж підопічних ЗМІ називають «собаки Павлова», за те, що новий тренер зумів за чотири місяці гравців так гарно «вишколити». На цьому матчі був присутній тренер збірної України Михайло Михайлов, який високо оцінив дії на полі полтавця Сергія Кравченка. На гру з «Металургом» прийшло близько 10 тисяч уболівальників, такого аншлагу вже давно не спостерігалося. На післяматчевій прес-конференції Микола Павлов, щодо наступної гри з «Динамо» Київ, сказав: «Я вже настільки звик до перемог, що як програємо, то буду плакати».
«Арсенал» Харків − ФК «Полтава» - 1:1
Відбулися матчі 26-го туру першості України з футболу у другій лізі. Перед цим матчем господарі посідали другу сходинку у турнірній таблиці. Тому перші 20 хвилин зустрічі полтавцям довелося стримувати масований наступ «Арсеналу». Після чого гра вирівнялася і наші земляки могли двічі відкрити рахунок. В одній із ситуацій Сергій Гордун дивом не потрапив у пусті ворота, в іншій нам не зарахували гол. Під завісу першого тайму ФК «Полтава» залишився у меншості, червону картку отримав Антон Ткаченко. По перерві чисельна перевага харків’ян зовсім не відчувалася, більше того, наші футболісти діяли  набагато гостріше. Всі голи були забиті під завісу матчу. На 84-й хвилині господарі чітко реалізують штрафний удар. Врятувалися від поразки наші земляки вже в доданий час. Після того, як в одному з ігрових моментів травмувався наш гравець Анатолій Подробаха, арбітр додав чотири хвилини. Саме їх вистачило нашим футболістам, щоб виконати кутовий. Спочатку удар головою Дмитра Трефіловського парирує воротар, а на добивання вчасно встигає Сергій Третьяк.
ФК «Полтава» хоч і набрав одне очко, але з дванадцятої сходинки нас потіснив донецький «Титан». Саме з цією командою підопічні Олександра Омельчука і поміряються силами в домашньому поєдинку, що відбудеться 10-го травня на стадіоні «Локомотив».
Серед інших команд Полтавщини кременчуцький «Кремінь» здобуває блискучу перемогу на виїзді над «Гірником» з Кривого Рогу − 2:1. Комсомольський «Гірник-Спорт» поступився «Хіміку» з Красноперекопська − 0:2.
Чемпіонат Полтавщини
Після п’ятого туру чемпіонату Полтавської області з футболу у першій лізі відбулася зміна лідера. Ним стала команда «Колос» Дмитрівка, яка є фарм-клубом комсомольського «Гірник-Спорт». Проте й фаворити не відстають. Діючий чемпіон ФК «Велика Багачка» після домашньої перемоги над «Локомотивом» з Гребінки - 2:0 наступає на п’яти. До п’ятірки лідерів увійшов ФК «Лубни», який переграв, колись грізний, кременчуцький «Гірник» - 3:1. Центральний матч шостого туру, який відбудеться 11 травня «Колос» Дмитрівка - ФК «Велика Багачка».
Інші футбольні події
1-го травня на матчі кубку області у Великій Багачці побував президент ПФЛ Равіль Сафіулін. Анатолій Карпов написав інтерв’ю з ним у газеті «Полтавщина спорт» (6-12.05.2008). Основні запитання до Равіля Сафовича про турнір «Шишацький кубок», який відбудеться наприкінці липня цього року та його ставлення до створення прем’єр-ліги.
Цього тижня відсвяткував 50-річний ювілей перший заступник голови ОДА Іван Близнюк. Івана Федоровича приходили вітати багато відомих футболістів області. Серед цікавих подарунків: футболка ФК «Ворскла» з номером 50 від начальника обласного управління молоді та спорту, колишнього тренера клубу Віктора Пожечевського, а також футболка збірної України з номером 50 від начальника ФФПО Анатолія Дяченка.
Всеукраїнський День футболу.
Цей день відзначали у суботу 10 травня. Тому не дивно, що він після низки травневих та пасхальних свят пройшов не поміченим. Я запитував багатьох своїх колег чи чули вони про день футболу, ніхто нічого не чув. У Полтаві в цей день проводився матч першості України в другій лізі ФК «Полтава» - «Титан» Донецьк - 1-0. Я подзвонив одному футбольному фахівцю, щоб дізнатися чи якось згадувалося на матчі про день футболу. Він сказав, що просидів на трибуні поруч з начальником ФФПО Анатолієм Дяченком, але він про свято нічого не згадував. Та все ж, якщо начальство про день футболу нічого не казало, це не означає, що їх підлеглі сидять без діла. Я завітав у федерацію і отримав там план, який вам надаю у повному вигляді.
План заходів Федерації футболу Полтавської області присвячених Всеукраїнському дню футболу
м.Полтава
ЗОШ №11,№14,№16,№25,№38 − змагання з міні-футболу «Тато, мама, я − спортивна сім`я», серед дорослих та дітей різних вікових категорій − ЗОШ №38 − змагання в залік дитячо-юнацької ліги Полтавської області;
ДЮСШ ім. Горпинко − змагання на призи федерації футболу та міськспорткомітету;
Управління у справах сім`ї молоді та спорту Полтавського міськвиконкому:
Нагородження переможців та призерів турніру «Діти Чорнобиля»
Редакція газети «Полтавський вісник», нагородження переможців та призерів 18-го зимового Чемпіонату м. Полтави з міні-футболу серед любительських команд на призи газети «Полтавський вісник».
В містах та районах області: 
 - кубок області серед любительських команд;
 - ігри чемпіонату області;
 - ігри першості області;
 - ігри ДЮФЛ області;
 - участь у Всеукраїнських змаганнях ДЮФЛ України (Кременчук, Полтава, Комсомольськ);
м. Кременчук:
 - молодіжний турнір з міні-футболу серед студентів;
 - першість міста серед школярів;
 - кубок міста з футболу;
 - матч-зустріч ветеранів між командами «Білий орел» - «Інтербуд»;
 - турнір серед цехових команд міста
 - першість КП «Водоканал» по футболу
 - першість ЦСТ «Україна» з міні-футболу
м. Комсомольськ
 - літня першість міста з міні-футболу серед аматорських команд
 - проведення спортивного свята «Ліга дворового футболу» під гаслом «Молодь за здоровий спосіб життя»
 - проведення комплексних спортивних змагань пам’яті почесного громадянина Комсомольська В.П.Мартиненка (до програми включено проведення турнірів серед учнів учбових закладів міста та ветеранів)
м. Гадяч
 
- турнір з футболу серед чоловіків у с. Веприк
 - турніри з міні-футболу серед чоловіків та жінок
смт. Козельщина
Розіграш кубка Козельщинського району з футболу серед КФК
Відкритий турнір з міні-футболу серед ДЮСШ та шкіл району
Черговий тур кубку району 2008-го року серед КФК
смт. Нові-Санжари
Кубок району з міні-футболу пам’яті В.А.Коби (с. Стовбина Долина)
Відкриття першості району з футболу
Спартакіада школярів з міні-футболу серед юнаків та дівчат
Оскільки дані заходи не анонсувались і у місцевій пресі про святкування дня футболу нічого не згадувалось, і навіть у документі який я отримав не були вказані дати проведення цих заходів, то перевірити чи вони дійсно проводились було неможливо.
Залишається сподіватись, що усі заплановані заходи відбулися і святкування Всеукраїнського дня футболу у Полтавській області пройшло на славу. Хоча сумніваюсь, складається враження, що до футбольного свята підійшли формально.

Рівне

Євро 2012
Заходи
Ну, абсолютний нуль. Складається враження, що Рівненщина знаходиться поза Україною, отож, підготовка до Євро-2012 її абсолютно не турбує. Якщо раніше бодай у вболівальницьких колах обговорювалася та чи інша інформація, котра з’являлася в засобах масової інформації, то зараз рівняни здебільшого “варяться у власному соку”. Тобто їх більше цікавлять справи місцевого футболу.
Реклама
Реклами Євро-2-12 ніде поки що не видно.
ЗМІ
Місцеві засоби масової інформації обмежилися висвітленням новин рівненського футболу і не друкували матеріалів на тему Євро 2012.
Місцевий футбол
Спостерігається тенденція віддачі переваги любительському футболові. Дедалі частіше на окремі матчі першої і другої футбольної ліг збирається майже стільки ж уболівальників, як на поєдинки за участю друголігового „Вереса”. Єдиним винятком у цікавості рівненських вболівальників став хіба що фінал Кубку України. Щоправда, рівненські шанувальники футболу розділилися на два супротивні табори. Якщо кількома словами змалювати позиції вболівальників, то вона, в цілому, зводиться до двох думок. Прихильники „Шахтаря” твердять, що фінальний поєдинок довів: хто в зустрічах чемпіонату купує очки, а хто виборює в чесній грі. Вболівальники „Динамо” нарікають на шалене невезіння своїх улюбленців. Щоправда, обидва табори мають чимало претензій до головного арбітра.
Якщо не брати до уваги обговорення вболівальниками ситуації у ФК „Верес”, то на цьому тема дискусій, по суті, вичерпується.
ФК „Верес”
Зрештою, й довкола „Вереса” розмови нагадують „переливання з пустого в порожнє”. Після домашньої нульової нічиєї з „ФК Коростень” в інтерв’ю тижневику “Літопис Заходу” президент ФК „Верес” заявив, що в нього увірвався терпець до беззубої гри своїх підопічних, отож, за тиждень-другий очікуються „чистка” в рядах команди. Зі слів Святослава Власюка, за „Верес” гратимуть ті футболісти, котрі вболіватимуть за честь клубу. Швидше за все, президент мав на увазі влиття у „Верес” футболістів студентської команди „Штурм”, об’єднання з якою намічене по завершенню нинішнього чемпіонату. Натомість, вболівальники обурені такими заявами Святослава Власюка. Чимало з них запевняють, що насамперед необхідно „гнати” самого президента, який не може забезпечити команді повноцінне функціонування. Йдеться не тільки про постійну заборгованість із зарплати, а й про умови підготовки як перед сезонної, так і між матчевої. До речі, „Верес” справді тренується в жахливих умовах: або на запасному гаревому полі, або на твердому втоптаному в Клевані (25 км від Рівного). А грати виходять (зокрема, вдома) на болотяні поляни. Через такі умови, практично, половина команди має більші чи менші проблеми зі здоров’ям (ті чи інші фізичні травми). Зрештою, важко президентові клубу (він же керуючий справами міськвиконкому), який втратив будь-яку підтримку з боку „батьків міста” забезпечити команду належними умовами. До того ж, позицію „стороннього спостерігача” тривалий час займає обласна влада. До слова, про „Верес”. Оскільки ФК „Штурм” з черговому турі поступився „Ниві”, а отже, практично, втратив шанси пробитися до фіналу студентської ліги, до кінця тижня повинне вирішитися питання дозаявки „штурмівців” до складу ФК „Верес”. Зокрема, зі слів президента ФК „Верес” Святослава Власюка, йдеться про підсилення нападу. Адже у 7 поєдинках весняного сезону рівняни пропустили 11 голів при 4 забитих ( з них лише один гол забив номінальний нападник).  Таким чином, розпочнеться процес злиття двох клубів в один. Однак детальніше все після матчу ФК „Верес” з „Нивою” (Тернопіль), який відбудеться 16 травня. 
День футболу
День українського футболу в Рівненській області відзначився як вболівальниками, так і вдалими виступами місцевих команд у зональних турнірах всеукраїнських змагань. Зокрема, в Рівному відбувся зональний турнір всеукраїнських змагань серед інвалідів з вадами слуху, в якому рівненська команда виборола путівку в фінал. У рамках святкування Дня українського футболу в Рівному проведено зональні змагання всеукраїнського турніру „Шкіряний м’яч”, де знову ж перемогу святкували господарі, котрі здобули право виступати в фіналі. Того ж дня, відбулися матчі дитячо-юнацької ліги: в поєдинках зі своїми ровесниками з Волині старші поступилися гостям, а молодші взяли гору. Щоправда, найчисельніша аудиторія вболівальників зібралася на святкування 15-ї річниці МФК „Случ”, котру приурочили до Дня українського футболу. Того дня відбулися три матчі. Спершу силами помірялися дитячі команди МФК „Рівне” і „Континент” (Житомир) (5:5), потім відбулася зустріч ветеранів МФК „Случ” з МФК „Рівне” (4:5), а завершилося футбольне свято перемогою МФК „Рівне” над „ДЮСШ №5” (Донецьк), що забезпечило рівненській команді вихід у вищу лігу. Дещо затьмарила рівненських уболівальників звістка з с. Пліски, де „Верес” знову поступився „Єдності” з мінімальним рахунком 0:1.
Втім, у цілому, Рівне того дня жило футболом. Адже, окрім офіційних поєдинків, того дня відбулися численні футбольні баталії звичайних любителів футболу. Практично, на кожному, придатному для гри майданчику, точилися запеклі поєдинки за звання кращої команди інституту, кварталу, навіть двору. Звичайно, все закінчувалося спільним розпиванням пива...
За інформацією, наданою головою обласної федерації футболу Володимиром Поліщуком, у різноманітних турнірах, приурочених до Дня українського футболу, в області взяли участь майже 200 аматорських команд. Більшість з цих турнірів відбулися за підтримки місцевих органів влади. Проте Володимир Поліщук не наважується твердити, що Рівненщина останніми роками переживає бум розвитку аматорського футболу. Звичайно, тішить той факт, що зросла кількість колективів, які виступають у першій (12 команд) і другій (15) обласних лігах. Однак, як це позначиться на якості футболу, зі слів голови федерації, можна буде судити по завершенню чемпіонату і підсумках виступу рівненських команд у всеукраїнських аматорських лігах. До того ж, за твердженням Володимира Поліщука, на Рівненщині ще чимало гострих проблем, які заважать стрімкому розвитку футболу. Передусім, це стосується якості футбольних полів і облаштування стадіонів у цілому. Непокоїть голову обласної федерації футболу й рівень культури місцевих вболівальників, котрі нерідко вигукують образливі слова на адресу команди-суперника і суддів. А інцидент з побиттям арбітра після закінчення матчу в Радивилові спонукає до вирішення питання забезпечення безпеки суддів і порядку на стадіонах.

Суми

Євро-2012
Заходи
За звітний період офіційних заходів по даній темі не проводилося.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня. Використання логотипу майбутньої європейської першості не зафіксовано.
Місцевий футбол
День футболу
В рамках святкування в Україні Дня футболу у Сумах пройшов етап Всеукраїнського турніру з міні-футболу на Кубок «Хюндай». Змагання, які проводилися під егідою Федерації футболу Сумщини, за присутності кількох тисяч глядачів проходили 10 травня у парку відпочинку імені Кожедуба, зібрали 48 аматорських команд. Вони були розбиті на пари, кожна з яких впродовж 5 хвилин виявляла переможця у своєму матчі. До фіналу турніру вийшли команди «Борзна» з Чернігівської області, ФК «Суми Пресинг 2000» та «Реванш» (Суми), які, зігравши між собою, у трійці призерів розташувалися у названому вище порядку.
Турнір, який тривав близько 7 годин, супроводжували численні конкурси з м’ячем. Їхні переможці були нагороджені призами, як і кожна з 48 команд-учасників, яким від «Хюндай» було вручено по 5 комплектів футбольної форми.
Загалом організація цих змагань була на належному рівні, єдиним недоліком виявилося те, що через необхідність заповнення великої кількості заявочних списків турнір розпочався майже на 2 години пізніше обумовленого часу, через що на фінальних матчах, які відбувалися під вечір, глядацька аудиторія помітно поріділа.
Того ж дня ввечері на стадіоні «Ювілейний» в рамках чемпіонату України серед команд 2-ї ліги грав свій черговий матч краснопільський «Явір». Але поспостерігати за цим поєдинком, на відміну від згаданого турніру, прийшла мізерна кількість вболівальників. Ще перед зустріччю вони передрікали «Явору» поразку, і у своїх прогнозах не помилилися. Серед місцевих шанувальників футболу вперто поширюються чутки, що завдяки цим програшам (10 травня «Явір» поступився своїм суперникам  всьоме поспіль) команда вирішує питання свого життєзабезпечення.
ЗМІ
Газета «Панорама» у номері за 7 травня опублікувала матеріал «Ювілейний» можуть знести». У ньому йдеться про те, що один з кращих футбольних стадіонів країни, який претендує на задіяння його під час проведення в Україні Євро-2012, може бути демонтований.
Ось що пише видання з цього приводу: «Судячи з усього, для ВАТ «Спартак» (власник «Ювілейного» - СХ) настали дуже погані часи. Підприємство майже визнано банкрутом, загальна сума боргу − близько 6 млн. грн. Товариство в основному заробляє орендою приміщень. Спортивні і будь-які культурні заходи на стадіоні проводяться вкрай рідко, немає своєї команди. Вирішувати долю стадіону тепер будуть не акціонери і не влада, а комітет кредиторів і арбітражний управляючий. Невідомо, який вони виберуть шлях: оголосять санацію, спробують знайти інвестора чи почнуть розпродавати майно. Можливо, найбільш простим варіантом виявиться демонтаж стадіону. Тоді можна буде торгувати землею у дуже гарному місці.
Однак голова сумської облради − один з головних акціонерів стадіону - В’ячеслав Шапошнік налаштований більш оптимістично. Каже, що скоро знайдуться гроші і для погашення боргів, і для добудови стадіону. Всі негативні процеси він списує на колишнє керівництво області і підприємства».
Раніше, зазначає автор матеріалу Олександра Веснич, «збанкротити» ВАТ «Спартак» намагався Пенсійний фонд, якому підприємство було винне 300 тис. грн. З цією структурою влада домовилася, але в березні поточного року луснуло терпіння у ТОВ НВП «Прометей» - донецької фірми, яка постачала металоконструкції для будівництва стадіону у 1999 році ще при керівництві областю Володимира Щербаня. З тих пір залишився борг «Прометею» на суму 1,75 млн. грн., який разом зі штрафними санкціями виріс до 2,8 млн. грн. На початку березня за позовом ТОВ НВП «Прометей» господарський суд Сумської області визнав ВАТ «Спартак» банкрутом.
За словами В’ячеслава Шапошніка, «Прометею» пропонували віддати електронне табло стадіону вартістю 3,2 млн. грн., що вистачило б для погашення боргу. Спочатку такий варіант фірму влаштовував, але згодом вона від нього відмовилася і продовжує наполягати на виконанні своїх вимог.
Крім повернення існуючого боргу ВАТ «Спартак» терміново потрібно знайти ще 23 млн. грн. з них на антикорозійне покриття металоконструкцій, без якого вони років через два почнуть руйнуватися − 9-11 млн.
Газета «В двух словах» (7 травня) вмістила статтю «Нам с вами и не снилось» про події на стадіоні в Охтирці під час матчу «Нафтовик» - «Динамо».
НАМ С ВАМИ И НЕ СНИЛОСЬ!
ПОДРОБНОСТИ НАШУМЕВШЕГО ПОБОИЩА НА СТАДИОНЕ В АХТЫРКЕ
Михаил Осташевский

На матч, состоявшийся 20 апреля, автобусами из Киева прибыло только 80 «организованных» болельщиков и более 700 «диких». Ступив на землю Сумщины рано утром на станции Смородино, они успели надругаться над двумя вагонами поезда «Житомир-Харьков», которые до пункта назначения поехали с разбитыми стеклами. Тут же столичные гости обрисовали свастикой, отметив день рождения Адольфа Гитлера, и динамовской клубной символикой танк на площади перед вокзалом, чуть позже подобные художества появились на памятнике Ленину в сквере перед Тростянецким горсоветом. Напоследок фанаты из Киева шокировали местную публику идиотскими выходками на улицах и разбитыми витринами в нескольких киосках и магазинах.
То же, но с гораздо большим размахом, произошло и в Ахтырке. Поклонники динамовцев до начала матча добавили хлопот с внеплановым ремонтом магазинов и киосков местным предпринимателям, продемонстрировали свои гениталии ошарашенным прохожим, мочась прямо на улицах, попрыгали на капотах легковушек, сопровождая все это руганью и пьяными криками. А потом нестройными рядами «столица» двинула к стадиону.
Не успела информатор объявить составы команд, как на гостевом секторе вспыхнули с десяток файеров. На поле повалил дым, который рассеялся только через пару минут. Чуть более четверти часа команды играли спокойно. А потом началось... На 18-й минуте встречи файеры полетели уже на поле. Как только пожарные начали их гасить и убирать за пределы поля, им сразу удвоили объем работы. Затем на гостевую половину поля выскочил отмороженный эксгибиционист, попытавшийся продемонстрировать зрителям VIP-трибуны все то, чем щедро наградила его природа. Его быстро утихомирили, выведя с поля и все остальное он уже показывал милиционерам в приватной обстановке. Игра была прервана на 5 минут, в течение которых на трибуне пылали более 20 файеров и 6 дымовых шашек.
Работники пожарной охраны стали разворачивать шланг, и этим еще больше «завели» толпу - в работников милиции полетели первые пластиковые сидения.
«Джин» выбрался из бутылки к 88-й минуте встречи, когда «Динамо» уже оформило свою победу тремя забитыми мячами. Словно по команде, фан-сектор киевлян ринулся к выходу, сметая все на своем пути. Для «расчистки» коридора в ход пошли те же пластиковые сидения, в изобилии срываемые с трибун, металлические прутья и элементы оградительных барьеров. Арбитр вынужден был остановить матч и увести команды в раздевалки.
Неуправляемая толпа крушила все на своем пути, избивая местных болельщиков Милиция молчаливо отступала под натиском озверевших дебилов.
То ли поступила наконец соответствующая команда, то ли у милиции с «Беркутом» иссякло терпение, но как только фронт достиг левого конца трибуны, полторы сотни правоохранителей мгновенно перешли в атаку. Была она стремительной и мощной. В ход пошел весь арсенал милицейских спецсредств. За забором стадиона против поджидавших киевских фанатов милиционеров и жаждущих расправы местных болельщиков в ход пошли колья из заборов, кирпичи, железные прутья.
По официальным данным, в тот вечер было задержано 18 человек. Административные протоколы на дюжину самых «рьяных» переданы в суд. По тем же официальным данным, за медицинской помощью после матча обратилось 11 человек: четверо ахтырчан, шестеро приезжих и один милиционер. По иной информации, эти цифры явно занижены. На следующее утро столичная милиция на вокзале задержала более 30-и динамовских фанов. На их мобильных телефонах были запечатлены все «художества» и непристойности, до которых в райцентре опустились беспредельщики. У некоторых изъяли боксерские капы и эластичные бинты, которыми для прочности в драке перематывают кисти рук. Так на футбол ли ехали эти придурки?
P.S. «Ахтырское дело» будет рассмотрено на заседании исполкома ФФУ. Впрочем, «будет рассмотрено» совершенно не означает, что событиям на стадионе «Нефтяник» будет дана принципиальная оценка по существу. Ведь речь идет о столичном «Динамо», и руководство клуба будет всячески открещиваться от деяний структуры, которая находится под его покровительством. Дело замнут, о свастике вспоминать не будут, поскольку это может негативно повлиять на имидж Украины, с таким трудом готовящейся принять Евро-2012. Вряд ли руководство стадиона сможет получить компенсацию за нанесенный ущерб, вряд ли перед жителями Ахтырки и Тростянца хоть кто-то извинится за апрельский футбольный «плевок».

Тернопіль

Євро 2012
6 травня прес-служба Тернопільської ОДА повідомила про початок підготовки видання ілюстрованого фотоальбому “Тернопільщина. Земля любові нашої”. Це - презентаційне видання про туристично-рекреаційний потенціал регіону. Як розповів начальник управління з питань туризму Тернопільської ОДА Михайло Лисевич, роботу щодо збору інформаційних текстів та фотоматеріалів буде здійснено до 1 червня цього року. У фотоальбомі будуть представлені усі 17 районів області і місто Тернопіль. Видання налічуватиме близько 200 сторінок. “Тернопільщина. Земля любові нашої” розповсюджуватиметься серед інвесторів, іноземних гостей.
У Тернопільській ОДА переконані, що випуск фотоальбому актуальний напередодні проведення “Євро-2012”. Адже на Тернопільщині налічується чимало унікальних пам’яток культури, архітектури, природи, які викликають зацікавленість в іноземців і які є унікальними навіть у світовому масштабі.
У Тернополі 19-22 червня проведуть молодіжний футбольний турнір, присвячений чемпіонату Євро-2012.
До участі в акції уже зголосилися команди з польських міст  Хожува і Тарнува, а також німецького Ізерлона. Крім цих команд, ймовірно, на турнір приїдуть футболісти з болгарського Слівена та молдовського Тирасполя. Грати на полі будуть лише футболісти віком до 16 років.
“Тернопіль разом з Хожувом має намір проводити
такий турнір щорічно, - сказав начальник Тернопільського міського відділу сім’ї, молоді та спорту Юрій Юрик. - До 2012 року плануємо поступово збільшити кількість команд і зробити так, аби участь у турнірі взяли представники всіх країн, які будуть представлені на чемпіонаті Європи”.
Крім того, Тернопільська міськрада прагне, щоб турнір внесли до переліку підготовки проведення Євро-2012 в Україні, наголосив Юрій Юрик. Це, за його словами, може дати Тернополю підтримку держави, у тому числі й фінансову.
Наразі ж із міського бюджету Тернополя на акцію планують виділити близько 30 тисяч гривень. Цю цифру будуть уточнювати залежно від заявлених до участі нових команд. Гроші, сказав начальник відділу, спрямують на прийом, проживання та харчування футболістів.
Реклама.
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.
Друковані ЗМІ.
“20 хвилин”: “Дитячий футбольний турнір присвятять Євро-2012” − якщо змагання, що відбудуться у Тернополі 19-22 червня будуть успішними, то до 2012 року вони можуть стати своєрідним молодіжним чемпіонатом Європи”.
“Нова Тернопільська газета”: “Дві сторони однієї проблеми” − стаття керівника ФФУ в Тернопільській області Володимира Мариновського. Цитую, оскільки ця стаття важлива для іміджу президента ФФУ Григорія Суркіса: “Сьогодні в Україні поширюється зініційована Президентом України Віктором Ющенком кампанія матеріальної підтримки багатодітних сімей “Зігрій любов’ю дитину”. На допомогу багатодітним сім’ям приходять не байдужі люди із середовища приватного бізнесу. Серед них − Григорій Суркіс − президент ФФУ, доброчинець і справжній патріот України, людина, котра зробила неймовірно багато, аби відродити футбол в Україні, повернути світову славу київському “Динамо” і національній збірній України з футболу. Його ім’я нероздільно пов’язане із здобуттям Україною права разом із Польщею приймати в себе фінальний турнір Чемпіонату Європи-2012 з футболу.
Григорій Суркіс уже перерахував на користь багатодітних сімей Тернопільщини 1 мільйон гривень. Найближчим часом на ці цілі ним буде перераховано в область ще майже 2 мільйони гривень...”.    
Електронні ЗМІ
Усі ЗМІ подали інформацію про молодіжний футбольний турнір, присвячений Євро-2012, який відбудеться у Тернополі 19-22 червня. Така ідея Тернопільської міської ради дістала позитивні коментарі у спортивних оглядачів. Вони зазначили, що цей турнір працюватиме на імідж Тернополя, оскільки участь у ньому братимуть команди із-за кордону.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Кулуарні новини(не для сайту!!!)
У кулуарах протягом звітного періоду зокрема, це стосується представників ОДА, обговорювали дві теми: долю Тернопільського аеропорту та бездіяльність обласної ради.
Щодо аеропорту. Аеропорт практично не працює. З нього здійснюють лише нечасті чартерні рейси. Як зазначають чиновники від ОДА, Тернопільський аеропорт має набагато потужніші можливості, аніж в Івано-Франківську та Луцьку. Але через політику обласної ради (у першу чергу, це стосується фракції БЮТ і голови облради Михайла Миколенка (представника БЮТ), Тернопільський втрачає усі можливості бути задіяним під час Євро-2012. Адже потрібно провести реконструкцію, упорядкувати інфраструктуру довкола летовища. Проте часу може виявитися обмаль. Кажуть, що облрада не зацікавлена у проведення реконструкції та облаштуванні аеропорту. По-перше, начебто голова облради пообіцяв віддати (чи продати) територію аеропорту місцевому бізнесмену під забудову (там, кажуть, планують звести новий мікрорайон). А, по-друге, кажуть, що голова просто боїться братися за такий масштабний проект. Крім того, йому залишається 2 роки до пенсії. І він буде “вбивати” або ж затягувати усі ініціативи.
Щодо сесії облради. Повноцінної сесії уже не було на Тернопільщині майже пів року. Причини − політичне протистояння між ОДА-облрадою, БЮТ-“Наша Україна”, головою ОДА-головою облради. Це не дає можливості розподілити кошти та вирішити ряд питань, які, стосуються і майбутнього єврочемпіонату. Немає можливості запустити до друку рекламні та інформаційні путівники про Тернопільщину, оскільки кошти для цього повинна затвердити сесія облради. Також серед майже 250 питань, які повинна розглянути сесія, є питання щодо виділення землі під будівництво кафе, паркінгів, мотелів тощо. Це − постійна проблема з часу діяльності нинішнього складу обласної ради.
Крім того, в ОДА планують реформувати деякі управління (фактично, їх укрупнять). Це стосується і управління з питань туризму, яке у результаті реформи стане відділом. У кулуарах ОДА стверджують, що це робиться не для блага області, а для блага однієї людини − Лесі Серетної (екс-керівника Регіональної приймальні Президента у Тернопільській області), котра підтримує особисті контакти з Іваном Васюником із Секретаріату Президента.
Місцевий футбол.
Турніри.
На Тернопільщині триває чемпіонат області з футболу. В елітному ешелоні у більшості поєдинків не було виявлено переможців, що свідчить про напругу боротьби.
Так, у Тернополі футбольний клуб “Тернопіль-ТНПУ" (педуніверситет) приймав команду “Скляр” з міста Бережани. Як розповів інспектор цієї зустрічі Федір Бокач, загалом гра проходила на зустрічних курсах і обидві команди часто були близькими до успіху. Відкрили рахунок гості вже на 12 хвилині, реалізувавши пенальті. Після цього активнішими стали господарі. І це дало свої плоди. На 21 та 43 хвилинах влучними виявилися “постріли” тернополян Віктора Івегеша та Олега Сліворського. Однак святкувати перемогу господарям так і не довелося. У доданий час у їхні ворота було призначено ще один одинадцятиметровий удар і рахунок став нічийним - 2:2.
Такий же результат було зафіксовано у ще одному двобої, який проходив у місті Збаражі. Тут місцевий “Галич” намагався взяти гору над сильним клубом із міста Теребовлі “Броварем”. Але усі старання господарів виявилися марними і в підсумку команди розійшлися мирно.
Нульовою нічиєю завершилося протистоянння у Бережанах між “Соколом” та ФК “Ланівці”.
Єдиний гол вирішив долю матчу “Колос” (Бучач) - “Товтри” (Козлів). Цей двобій проходив у досить жорсткому режимі. Обидві команди мали приблизно рівні шанси відзначитися. Та пощастило більше “Товтрам”, які зуміли реалізувати один із голевих моментів. Ця перемога дозволила “Товтрам” вийти у лідери турніру, здобувши у двох стартових турах максимум очок.
Поєдинок між КЛФ “Біла” - ФК “Борщів” завершився перемогою на користь футболістів “Білої” - 2:1.
У другій групі відбулося три матчі. Поєдинок команд “Товтри-2” (Козлів) - ФК "Тернопіль-Педліцей" перенесено на червень.
На матчі між “Скалою” (Скала-Подільська) та “Марспирт” (Мари-лівка) побував інспектор ФФТ Олег Петришин. За його словами, погодні умови не дозволили футболістам демонструвати технічний футбол. Жорстка боротьба велася на усіх ділянках поля. Краще пристосувалися до важкого футболісти зі “Скали”. Матч завершився рахунком 2:0 − на користь “Скали”. 
А ось як завершилися ще два матчі звітного туру: “Агро-Рось” (Підволочиськ) - ФК “Зборів” -2:0, “Опілля” (Коропець) − “Гірник-Скалатський замок” (Новосілка) - 1:3.
ФК «Нива».
Протягом останнього часу уболівальники тернопільської “Ниви” відчули всю гаму емоцій - від нескінченного щастя після розгромної перемоги над “Карпатами-2” (23 квітня) до гіркого розчарування результатом гри у Чернівцях (4 травня) − “Нива” програла з рахунком 0:1.
Тепер є підстави вести мову про те, що до першої ліги тернопільський клуб не потрапить. Невдача у поєдинку з головним конкурентом у боротьбі за путівку до першої ліги (ФК “Княжа”), схоже, морально надломила гравців тернопільської “Ниви”. І в останніх поєдинках вони більше розчаровують, аніж радують своїх прихильників. Не допомогла й зміна головного тренера. Якщо у першому матчі під керівництвом Віктора Ряшка тернополяни без надзусиль довели свою перевагу над недосвідченими резервістами львівських “Карпат”, то вже інший аутсайдер − “Енергія” з Південноукраїнська (29 квітня) - виявився для тернополян надто міцним горішком. Настільки, що довелося у зустрічі задовольнитися нічиєю на власному полі - 1:1.
Тернопільських глядачів під час згаданого матчу засмутила ще й та обставина, що їхні улюбленці, принаймні зовні, не горіли бажанням змінити розвиток подій на свою користь. А 4 травня у Чернівцях “Нива” взагалі програла. Зустріч з “Буковиною”, другий тайм якої проходив під акомпанемент сильної зливи, завершилася перемогою господарів з рахунком 1:0. Усе вирішив епізод на 70-ій хвилині, коли буковинці вдало розіграли стандартне положення. Відставання “Ниви” від “Княжої” після цих матчів зросло до дев’яти пунктів. А в спину тернополянам, у яких в активі 47 очок, уже дихає Хмельницьке “Поділля”, відстаючи лише на один пункт.
“Ниву” тепер очікує непроста боротьба за друге місце.
Щоправда, згідно ще із незатвердженим, але дуже реальним проектом ПФЛ, перша ліга з наступного сезону буде розширена: у ній зіграють 32 команди, поділені на дві зони - західну і східну. Тож з обох груп другої ліги підвищитися у класі нададуть змогу відразу 8-9 командам. Хоча це наразі лише проект.
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива”
“Тернопіль вечірній”: “Смуга невдач триває” − Схоже, що тернопільські футболісти ще на рік відкликають своє підвищення у класі − вони продовжують втрачати очки. У матчі “Буковина” (Чернівці)-“Нива” (Тернопіль) рахунок − 1:0.
“20 хвилин”: “Перша ліга знову в мріях” − про чергові поєдинки першості України серед команд другої ліги за участю тернопільської “Ниви”. “Нива” поступилася “Буковині” − 0:1. Гравці “Ниви” чемпіонат відверто провалили − показали гру не команди, яка претендує на вихід в першу лігу, а середняка чемпіонату. Стаття критична на адресу гравців тернопільського клубу. 
“Місто”: “Один у полі не воїн” − про матч “Нива”-“Енергія” (Южноукраїнськ) − 1:1. Нічия у плани “Ниви” не входила, однак тернополяни виявили повну ігрову неспроможність під час матчу. Стаття критична.
“Живучість поганих традицій” − про матч “Буковина”-“Нива” − 1:0. Критична стаття на адресу тернопільських футболістів і нового головного тренера “Ниви” Віктора Ряшка − з такою грою першої ліги тернополянам не бачити.  
“Номер один”: “Ниві” не бачити першої ліги” − ФК “Нива” за останніх два тижні провела три календарні поєдинки у другій лізі. Після них однозначно можна сказати, що першого місця, а з ним і путівки до першої ліги тернополянам не бачити. 
“Нова Тернопільська газета”: “З небес на землю, або Спадок від Коваля” − тернопільська “Нива” набрала лише одно очко в двох останніх матчах і втратила практично всі шанси у боротьбі за перше місце.  
“Свобода”: “Лише одне очко з шести” − саме стільки зуміли здобути футболісти тернопільської “Ниви”, провівши два календарні матчі чемпіонату України серед команд другої ліги (група “А”) − з ФК “Енергія” (Південноукраїнськ) та “Буковина” (Чернівці). 
“Вільне життя”: “Ще рік про першу хіба що помріємо” − критична стаття на адресу гравців тернопільської “Ниви”. Сподівання на вихід до першої ліги не оправдалися − тернополяни не зуміли продемонструвати хорошу гру. 
ФК “Динамо”
“Свобода”:Хет-трик Бангури не допоміг київському “Динамо” повернути собі лідируючі позиції” − підопічним Юрія Сьоміна у завершальних турах цьогорічного чемпіонату необхідно вигравати в усіх матчах − лише у такому випадку “Динамо” може стати чемпіоном. У 28 турі сенсації не сталося − “Шахтар” за 11 хвилин до фінального свистка зумів вирвати перемогу, а “Динамо” − втратити лідируючі позиції.
“20 хвилин”: “Папа Діакате коментує...” − фінальну гру між київським “Динамо” з ФК “Шахтар” прокоментував нападник команди Папа Діакате. Він зокрема, сказав, що у складі “Динамо” виступали молоді гравці, котрі раніше не брали участі у матчах такого рівня, тому для них двобій вийшов важчим. “Шахтар” − дуже гарна команда, але й “динамівці” зіграли досить непогано.  
Збірна України 
“20 хвилин”: “Позиції − незмінні” − 7 травня ФІФА опублікувала новий рейтинг збірних. Позиції національної команди України залишилися незмінними − збірна, як і раніше, посідає 32 місце в світовому рейтингу. 
Український футбол
“20 хвилин”: “Закарпаття” стало зайвим” − після домашньої поразки − розгрому від київського “Динамо” ужгородське “Закарпаття” позбулося навіть теоретичних шансів на збереження прописки в українській еліті.
“Тур скандалів і провокацій” − у заключних матчах чергового туру чемпіонату України з футболу в результати матчів втручалися судді. Луганську “Зорю” суддя “втопив”, а “Харків” просто “вбили”.
“Пляжна збірна готує зброю” − збірна України з пляжного футболу зіграє в Іспанії вирішальні матчі за вихід до мундіалю. Національна профільна Асоціація України (АПФУ) спільно з ФФУ розробила 4-річну програму розвитку пляжного футболу в Україні. Завдання-максимум − здобуття титула чемпіона світу.  
“Бійка, вилучення, два голи” − стаття про фінал кубка України між “Динамо” та “Шахтарем” − “донецькі” перемогли киян − 2:0 − у результаті чого “Шахтар” став володарем кубка України з футболу 2008 року. У статті − чимало критики. “Фінал кубка України став справжньою битвою у прямому і переносному сенсі цього слова. П’ять червоних карток, постійна психологічна напруга і бий-втікай у виконання Бангура та погоні Єзерського − це все було на футбольному полі під час фіналу у Харкові... Харківський стадіон “Металіст” виявився не готовим до проведення поєдинку такого рангу − поле, за словами футболістів, нагадувало бетонний майданчик... А підтрибунні приміщення нагадували Київ після 1943 року”.  
“Тернопіль вечірній”: “Важка перемога “Шахтаря” − донецький “Шахтар” вимучив перемогу (1:0) над криворізьким “Кривбасом” − коли до фінального свистка залишалося три хвилини, гості відверто дозволили гірникам вразити свої ворота. Можливо, багатий “Шахтар” пообіцяв криворіжанам, котрі переживають фінансові труднощі, цікавий “інвестиційний проект”.  
Тернопільський футбол
“Тернопіль вечірній”: Перші сенсації” − про другий тур чемпіонату Тернопільської області з футболу. Сенсація в тому, що минулорічний чемпіон області ФК “Тернопіль-Буревісник” вдома не зміг здолати дебютанта − ФК “Скляр” (Бережани) − 2:2.
“Свобода”: “Чемпіонат області: у лідери виходять “Товтри” − про матчі другого туру чемпіонату Тернопільщини з футболу серед команд першої та другої груп.
“Вільне життя”: “Лише “Товтри” без осічок − про чемпіонат області з футболу. Подано розповідь про перебіг гри та результати команд.  
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо Тернопіль”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Усі електронні ЗМІ коментували перебіг та результати матчу “Нива” − “Буковина” (Чернівці). Цей поєдинок та турнірне становище команди викликали розчарування у спортивних оглядачів. Також оглядачі без захоплення відгукувалися про нового тренера “Ниви” Віктора Ряшка, зазначивши, що “з такими результатами новий наставник може довго не затриматися у Тернополі”.
ЗМІ постійно подають інформацію про чемпіонат Тернопільщини з футболу серед команд першої та другої груп.
Значну увагу спортивні оглядачі приділяли боротьбі за кубок України з футболу-2008. Усі ЗМІ коментували фінальну гру між київським «Динамо» і донецьким «Шахтарем». Зазначили, що «гра на стадіоні «Металіст» видалася сумбурною, але це здебільшого стосується «Динамо»… Сьоміну ніким було підсилювати команду. «Шахтар» виявився більш підготовлений до затяжної битви, а «Динамо» вичерпало свій потенціал ще до гри…».
Також ЗМІ коментували матчі Ліги чемпіонів, Кубка УЄФА.  
День футболу
10 травня, у всеукраїнський День футболу, на Тернопільщині відбулися турніри серед аматорів, жінок та працівників обласної федерації футболу, а також численні дитячо-юнацькі змагання.
Особлива увага була прикута до матчу у місті Бучачі між місцевим “Колосом” та тернопільським “Ветераном”. А після матчу відбулася зустріч з колишніми зірками обласного футболу, більшість із яких захищали честь тернопіського ФК “Нива”.
Серед дитячо-юнацьких змагань важливістю відзначалися турніри на призи кубку “Шкіряний м’яч”, які відбулися у смт. Гусятині. Так, 9-10 травня проводилися фінальні обласні змагання з футболу серед школярів старшої вікової групи 1995 року народження. А 11-12 травня − серед школярів молодшої вікової групи 1997 року народження. У змаганнях бере участь збірна Тернополя.  
За інформацією обласної федерації футболу, 10 травня у регіоні відбулися футбольні турніри в усіх районних центрах та Тернополі.
 
Харків

Евро 2012.
По реализация областной целевой программы подготовки и проведения Евро-2012 по футболу в области на прошедшей неделе отчитался нач.управления по координации подготовки и проведения Евро-2012 при облгосадминистрации Алексей Токарь: началась реконструкция и ремонт аэропорта и материально-спортивной базы; в соответствующие министерства и ведомства предоставлены все пакеты документов про объекты, которые планируется ввести в эксплуатацию к Евро-2012; управлением был проанализирован предоставленный районами и городами области перечень альтернативных вариантов размещения в дни ЧЕ болельщиков, туристов и участников − в области может быть задействовано около 70 баз отдыха, санаториев, гостиниц с общим количеством мест более 7 тыс.; до конца года начнется капитальный ремонт на участках дорог Харьков-Полтава, северный объезд Харькова, Харьков-Щербаковка (в направлении Белгорода), Харьков - «Гоптовка» (граница с Россией); Мерефа-Перещепино, строительство дороги Красноград-Перещепино.
Из представителей областной власти продолжает набирать негативную одиозность фигура зам.губернатора Сергея Стороженко − активно муссируется тема его личной вины за то, что он сделал с покрытием стадиона, а его комментарий по поводу того, что «поле надо «катать» 4 раза в день» полностью совпадает, по мнению многих, с действиями агронома Межирова, угробившего газон. В подтверждение приводится мнение гл.агронома стадиона «Динамо» Анатолия Колоши, который подтвердил, что Межиров «прокатал» стадион более 80 раз, хотя, он считает, это вообще можно делать только несколько раз в год. В связи с этим на 7-м канале в течение недели шел анонс программы, посвященной этому событию, под названием «Злой Сторож». Не угасает и тема «зарепрессированного» Стороженко диссидента Анцупова, т.к. Стороженко очень неприглядными словами публично откомментировал его личность. Председатель облсовета Василий Салыгин на следующей сессии обещал разобраться со Стороженко.
Харьковский облсовет на внеочередной сессии 8 мая принял обращение к президенту Украины, председателю Верховной Рады, премьер-министру, генеральному прокурору Украины и руководителям СБУ и КРУ по поводу результатов проверки облсовета комиссией ГлавКРУ Украины. За это решение проголосовали все 89 депутатов, принимавшие участие в сессии. В обращении говорится, что проверка КРУ носила заказной политический характер, что блокирование счетов Харьковского облсовета управлением может привести к дестабилизации экономической ситуации в регионе, поставить под угрозу проведение весенне-полевых работ и матчей финальной части Евро-2012.
Практически всеми без исключения региональными СМИ было озвучено решение этой же сессии присвоить звания почетных граждан Харьковской области Р.Ахметову и Г.Суркису, инициированное В.Салыгиным (за решение проголосовали 78 депутатов, против -8, воздержались -3). При этом депутат облсовета от фракции БЮТ (которая не участвовала в заседании) Игорь Поддубный заявил, что «присвоение звания почетных граждан Харьковской области Р.Ахметову и Г.Суркису полностью нивелирует это звание», «…мне совершенно непонятно, почему это звание присвоено людям, не имеющим никакого отношения к нашей области, более того − людям с капиталами сомнительного происхождения… я готов отдать должное Суркису за его участие в подготовке Украины к Евро-2012, но если вдруг матчи Евро-2012 не пройдут в Харькове, неужели его лишат звания почетного гражданина области?», - заявил Поддубный (возможно, заявление представителя от БЮТ было продиктовано в ответ на те крайне негативные высказывания, которые прозвучали в адрес Тимошенко на сессии от Салыгина и депутатов).
Футбольные события
Харьков провел мероприятия, посвященные финалу Кубка Украины и 100-летия харьковского футбола, которое отмечалось официально 7 мая, но вся прошедшая неделя прошла под знаком этих событий. В рамках празднования наиболее крупными стали мероприятия: чествование ветеранов футбола, выдающихся спортсменов и представителей власти в ХАТОБе (театр оперы и балета), на Аллее спортивной славы возле памятника футбольному мячу в саду им.Шевченко; финальный матч Кубка Украины на стадионе «Металлист»; вручение 27 комплектов футбольных мячей капитанам школьных футбольных команд Дергачевского р-на губернатором А.Аваковым и его первым замом, председателем областной ФФУ В.Бабаевым от Президента Украины к 100-летию харьковского футбола; спортивный праздник в Солоницевской школе №2, посвященный финальному матчу районных соревнований по футболу.
Сами мероприятия и футбольный матч прошли без происшествий. Этому предшествовали активные меры, предпринимаемые властями. Несколько дней перед матчем все региональные радиокомпании транслировали заявление облгосадминистрации о правилах поведения на матче, большое количество правоохранителей во время матча (5 тыс.), продуманная политика размещения фанов от разных клубов на трибунах стадиона и т.д. Сами болельщики считают, что на руку правоохранителям была и погода, настолько ненастная, что продолжать «движение» после матча желания не было ни у кого.
Многие снова отметили (а Виктор Христоев − начальник департамента по подготовке к Евро-2012 при горисполкоме сделал на прошлой неделе и ряд заявлений на эту тему) отсутствие консолидации областной и городской властей в подготовке мероприятий. Представители городской власти считают, что «воз» преимущественно тянут они, а отчитываются за это впереди всех областные власти. Более того, в сценарии праздника для мэра не нашлось места даже для приветственного слова (это же отметили и многие харьковчане).
Реклама.
Новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось. В день финального матча Кубка Украины возле стадиона появился биг-борд «Харьков, Евро, Металлист» (7 мая), который уже на утро следующего дня был заменен рекламой строительного супермаркета «Большая стройка» (видимо, у них на недолго и арендовали).
СМИ.
06.05.08 газета «Время»  опубликовала материал «Евро-2012: в Харькове ни гостиниц, ни дорог…», автор Инна Питя. В нем отмечается, что гостиницы − основная проблема, с избытком трехзвездочных номеров (около 900, а надо 175), но не хватает пяти - и четырехзвездочных − их нужно еще около 2800 (это из интервью Виктора Христоева). В то же время В.Бабаев (в другом интервью в той же газете) заявляет, что планируется построить 2 пятизвездочных гостиницы на 200 мест каждая, 3 четырехзвездочных на 300 мест и 10 трехзвездочных на 200 мест?. У городской и областной властей, судя по всему, разные планы относительно строительства гостиниц.
07.05.08 газета «Время» опубликовала большое интервью в В.Бабаевым, посвященное 100-летию харьковского футбола. Помимо истории футбола, В.Бабаев обсуждает существующую ситуацию и отмечает, что «в актвизации нашей деятельности сыграли свою роль те изменения, которые произошли в жизни региональных федераций с приходом на пост президента ФФУ Григория Суркиса. Прежде всего − с делегированием им статуса юридических лиц, а значит, и финансовой самостоятельности... Сегодня, по словам Бабаева, расширилась сфера деятельности региональных организаций, они принимают участие в работе самой ФФУ, исполком которой, как минимум, на 20% состоит из председателей региональных организаций.
07.05.08 Интернет издание «Городской дозор» а затем и одноименная газета опубликовали комментарий Григория Суркиса, полученный 7 мая: «Евро-2012: Харьков не впереди Киева, Киев не впереди Харькова». В комментарии «Дозору» Г.Суркис подчеркнул, что его задачей не является лоббирование интересов отдельного города, а выведение такой формы проведения ЧЕ, чтобы задействовать в нем все 6 украинских городов.
08.05.08  ИА «Статус-кво» опубликовало комментарий депутата облсовета от БЮТ Игоря Поддубного относительно того, что он считает неправильным присвоение звания почетного гражданина Харьковской области Р.Ахметову и Г.Суркису (см.выше).
09.05.08 «МедиаПорт-Новости» (со ссылкой на «ЛІГАБізнесІнформ») дали комментарий Г.Суркиса относительно того, что ни один город к чемпионату не готов. А также его заявление относительно намерения расширить количество городов до 6 или хотя бы 5, если они смогут подготовиться.
День футбола
10 мая мероприятий приуроченных дню украинского футбола не проводилось, поскольку всю неделю праздновали 100-летие харьковского футбола.

Херсон

Євро 2012
Заходи
Офіційних заходів пов’язаних з підготовкою області до проведенням Євро 2012 за звітний період не проводилось.
Реклама
Оголошень, плакатів та інших носіїв рекламної інформації щодо Євро-2012 помічено не було.
Кулуари
Журналісти і чиновники знову обговорювали питання, пов’язані з відновленням роботи місцевого аеропорту. Цього разу з огляду на обіцянки Тимошенко щодо повернення його у держвласність до Євро-2012. Тільки як до цього поставляться в облраді? Місцева влада досить скептично ставиться до такої перспективи: навряд чи так легко можна домогтися передачі майна з комунальної власності.
Місцевий футбол
День футболу
У Херсоні для багатьох обізнаних людей стало відкриттям, що тут якимось чином можна відзначати День футболу. Про це свідчить інформація, отримана від місцевих спортивних журналістів − у переддень свята і у день його проведення вони провели бліцопитування людей, пов’язаних з футболом. Ніяких спеціальних заходів у ці дні не проводилося. “Що ви хочете від нефутбольної області!”, - казали експерти у розмові з нами. Не планувалося на цей день ні святкових урочистостей, ні спеціальних, приурочених до свята, футбольних заходів, матчів.
Формально до цього дня можна віднести проведені напередодні змагання з футболу на призи кубку “Шкіряний м’яч”. Команда Новокаховської загальноосвітньої школи №6 стала переможцем обласних змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед дітей 1997 року народження, що відбувся у Новій Каховці. Друге місце у Каховської ЗОШ №4, третє за херсонською школою №1. Відкривали турнір на наполовину заповненому стадіоні «Таврія» представники однойменного місцевого винзаводу. Переможців нагороджував заступник голови обласної федерації футболу Віктор Бербенцев.
Міг стати в обласному центрі родзинкою Дня футболу фінальний матч Кубку області пам'яті Героя Радянського Союзу Ілюши Кулика. Він традиційно проходив у Херсоні 9 травня. Спочатку його перенесли на 11 травня і мали провести в Херсоні. Пояснювали це тим, що футболістам, які грають за кілька клубів водночас треба було відпочити після ігор на Кубок міста (зокрема, гравці клубу “Динамо” виступають за горностаївську команду “Мир”). Але практично напередодні гри за участі команд «Мир» − ФК Каховка, її несподівано перенесли у місто Нова Каховка. Існує версія, що сталося це завдяки особистому проханню мера Нової Каховки, який звернувся з проханням до голови облдержадміністрації Бориса Сіленкова “якось урізноманітнити День міста − Нової Каховки”. Начебто губернатор зробив це чи то через адміністративні важелі, чи то через партійні зв’язки у столиці.
Аматорський футбол
В рамках 2 туру чемпіонату України з футболу серед аматорських команд горностаївський «Мир» (Новотроїцький район) у Сімферополі поступився місцевому клубу «Чорномор-Нафтогаз» з рахунком 0:3. Після двох ігор в активі команди Олександра Сапельняка 1 очко. 21 травня «Мир» прийматиме діючого чемпіона українського аматорського футболу «Бастіон» (Іллічівець, Одеська обл.).
Жіночий футбол
Херсонська «Южанка-Майстер-С» з легкої перемоги розпочала свій виступ у чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд вищої ліги. Наша команда не відчула ані найменшого опору в матчі із луганською «Зорею» - 9:0. Після завершення зустрічі наставник херсонок Володимир Борщенко сказав, що не очікував від суперника такої слабкої гри. 15 травня у Харкові на «Южанку-Майстер-С» чекає дуже непростий матч із місцевим клубом «Житлобуд №1».
ЗМІ
Гостем щотижневої програми «Єврофутбол» на обласному радіо «Таврія» був головний тренер херсонської жіночої футбольної команди «Южанка-Майстер-С» Володимир Борщенко. Розмова була присвячена старту «Южанки» в чемпіонаті України (вища ліга), а також результатам відбору до чемпіонату Європи жіночої молодіжної збірної України, де він працює асистентом головного тренера. Володимир Миколайович повідав, що у цьому сезоні завдання боротися за нагороди перед його підопічними не стоїть, оскільки команду залишили ряд провідних гравців. Окрім того, дівчата, як це непарадоксально звучить, у зимово-весняний період практично не тренувалися, оскільки не мають для цього відповідної бази. Далі цитата: «Я неоднократно обращался к руководителям города с просьбой поддержать, уберечь команду. Мы подсчитали расходы на приём команд чемпионата высшей лиги страны и на выездные матчи за сезон − это примерно 240 тысяч гривен. О зарплате даже и не говорили. Хотя мы единственная команда высшей лиги, игроки которой не получают зарплату. Нам вроде бы и пошли на встречу, но сумму для поддержки сократили ровно в 2 раза. Как ещё с таким бюджетом, и, не имея спортивной базы, мы выступаем…». Щодо відбору до чемпіонату Європи жіночої молодіжної збірної України, в якому, поступившись Норвегії з рахунком 1:6(єдиний м’яч за збірну провела вихованка херсонської школи футболу Ольга Бойченко ), українки втратили усі шанси вибороти путівку, Борщенко сказав: «Мы попали в очень сильную отборочную группу. Никто из нас не верил, что мы сможем обыграть Норвегию. Там сейчас женский футбол очень стремительно развивается. Италия − постоянный участник финалов европейского чемпионата. Мы значительно уступаем этим сборным. К тому же у нас сейчас как никогда существует дефицит кадров: вратарей, фланговых (быстрых) игроков…»

Хмельницький

Євро-2012
Заходи
За звітний період в місті та області не проводилось офіційних заходів по підготовці до Євро 2012
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 за звітний період відсутня.
ЗМІ
Минулого тижня тема Євро-2012 не торкнулася футбольного середовища Хмельницького і не була висвітлена у місцевих ЗМІ.
Місцевий футбол
День футболу
Офіційних заходів, присвячених дню футболу і про які було б відомо широкій громадськості у місті не було. Не прозвучала інформація про святкування дня футболу і у місцевих ЗМІ. Можна припустити, що цій події був приурочений матч «Поділля»(Хмельницький) - «Нафком»(Бровари).
10 травня «Поділля»(Хмельницький) в домашніх стінах приймало «Нафком»(Бровари). Вже на 25 хвилині матчу півзахисник Лев Сергєєв зробив простріл в штрафну. Там і зіграв на випередження форвард хмельничан Ігор Козелко, який в один дотик відправив м’яча в сітку воріт «Нафкома». На 53-й хвилині після пасу того ж Козелка, Колесніков вискочив сам на сам з голкіпером і влучно пробив у правий від себе кут. 2:0! Перемігши броварчан, «Поділля» повернуло собі другу сходинку у турнірній таблиці. У наступному турі 16 травня «Поділля» на виїзді зіграє з «Арсеналом»(м.Обухів).
ЗМІ
В місцевій пресі висвітлено події тижневої давності, зокрема перемогу «Поділля» над рівненським «Вересом» 1:0.
А у газеті «Всім» розміщена стаття про гравця збірної України та капітана пітерського «Зеніта» Анатолія Тимощука, який вважає нічийний результат у першому півфінальному матчі Кубка УЄФА з «Баварією» позитивним. А все як і прогнозувалось залежить від матчу-відповіді.
25-26 квітня в м.Ізяславі проходили матчі фінальної стадії обласного фестивалю на призи кубку «Шкіряний м’яч» серед юних футболістів 1996р.н. В підсумку команди, що посіли в своїх групах перші місця, зійшлися у фінальному двобої, де Ізяслав переміг Старокостянтинів 2:0.

Черкаси

Євро 2012.
Реклама.
Зовнішня реклама «Євро-2012» - відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодного заходу, присвяченого Євро 2012.
Преса
Місцеві друковані ЗМІ за звітний період не висвітлювали тему Євро 2012.
Місцевий футбол.
4 травня в 29-му турі ФК «Дніпро» на виїзді програв команді «Фунікс-Іллічівець» 0:1. Наступний тур з ЦСК (Київ) завершився для черкаської команди нічиєю − 2:2.
7 травня в залі готелю «Росава» відбулася зустріч ФК «Дніпро» Черкаси з почесним президентом клубу − головою Черкаської ОДА Олександром Черевком. Було обговорено плани щодо підтримки команди, піднесення іміджу клубу, розвитку футболу в області.
11 травня футболістів ФК «Дніпро» було урочисто посвячено в козаки. Ініціатором дійства виступив партнер футбольного клубу − директор готельного комплексу «Росава» Микола Петренко. Футболісти сподіваються, що ритуал зміцнить бойовий дух команди і вплине на успішність наступних матчів.
Преса.
26 квітня і 3 травня на футбольних полях області були зіграні матчі перших двох турів чемпіонату області серед команд першої ліги, - інформують «Вечірні Черкаси».
Програш футболістами черкаського "Дніпра" 4 травня у Калініному місцевому ФК "Фенікс-Іллічівець" із рахунком 0:1 украй ускладнив їх турнірне становище, - йдеться у «Вечірніх Черкасах», «Прес-центрі», „Спорт та здоров’я”. Команда опинилася майже на дні турнірної таблиці.
«Прес-центр» повідомляє, що досить неочікувано спортсменки ЧНУ стали лише четвертими у І спартакіаді ВНЗ України з фут-залу. Впевнено вигравши у попередній зоні у донеччанок (10:1) та сумчанок (9:1), вони у півфіналі раптом поступилися посередній команді з Тернополя − 2:4.
„Спорт та здоров’я” інформує читачів про результати 2-го туру першої ліги. У цьому ж виданні розміщено інформацію про склади команд І обласної ліги.
День футболу.
До Всеукраїнського дня футболу Черкаською обласною федерацією було проведено ряд заходів:
- з 5 по 11 травня в містах і районах відбулися турніри за участю спортклубів та футбольних колективів,
- 7 травня в Черкасах і Катеринополі відбулися перші матчі півфіналу Кубка області між «Ходаком» і руськополянською «Зорею», «Нашою Рябою»і «Холодним Яром».
- 10 травня у Жашкові проведено обласні змагання серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпійцю?».
- 10 травня Умань прийняла фінал обласного турніру серед дівчаток у заліку обласної спартакіади школярів.
- 11 травня в Черкасах і Умані проведено змагання першості дитячо-юнацької ліги України.

Чернівці

Євро 2012.
Реклама.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.
Події.
Впродовж тижня головні події в області були пов’язані з відзначенням 63-х роковин Великої Вітчизняної війни. Тема Євро 2012 не обговорювалася.
ЗМІ
За звітний період матеріалів які б стосувалися Євро 2012 не було.
Місцевий футбол.
День футболу
Відзначення Дня футболу в області пройшло непомітно для громадськості. Власне, не відомо, чи вдавався до якихось заходів з цього приводу облспорткомітет. У всякому разі, ні один місцевий засіб масової інформації про це не був повідомлений. В місцевих телевізійних і радіопрограмах переважала тематика відзначення Дня Перемоги. 
ЗМІ
Місцева преса широко коментує перемогу ФК «Буковина» над тернопільською «Нивою».
Газета «Молодий буковинець» (08.05) зазначає, що список найрезультативніших гравців групи А друголігової першості України з футболу наразі очолюють чернівчани Андрій Будний та Максим Ілюк. Андрій, який виступає за «Оболонь-2», після дубля у 23 турі, довів свій бомбардирський доробок до 13 м’ячів, а успішний дебютант «Буковини» Ілюк з 9 голами розділяє 2-5 місця серед голеадорів.
Інформаційне агентство «Букінфо» оперативно повідомляє про фатальний програш чернівецької "Буковини" 10 травня у матчі 24 туру першості України серед команд другої ліги у Борисполі лідеру змагань - команді "Княжа" (Щасливе) - 0:5.
Газета «Свобода слова» (08.05) інформує про перебіг подій в футбольній першості області, друкує результати 4-го туру змагань, де лідирує ФК «Кіцмань».
Видання вміщує повідомлення про традиційний турнір серед юнацьких команд 1995 року народження пам’яті колишнього тренера тернопільської «Ниви» В.Полянського з участю СДЮСШ «Буковина». Зазначається, що ці змагання були одним з етапів підготовки чернівецької команди до чемпіонату України, де вони незабаром дебютуватимуть.
Газета також підводить підсумки фінальної частини чемпіонату України з міні-футболу серед команд першої ліги з участю чернівецького «Меркурія», зазначаючи при цьому, що команда «не дотягнула» до бронзових медалей. Повідомляється також про результат перенесеного матчу одної восьмої фіналу кубка області з футболу між командами «Ротор» та «Лужани», а також інформується про склад чвертьфінальної групи.

Чернігів

Євро 2012
Заходи
Офіційних заходів по підготовці міста та області до Євро 2012 за звітний період не проводилось.
Реклама
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не спостерігалось.
Преса
Матеріалів по даній тематиці не друкувалось.
Місцевий футбол
День футболу
10 травня − Всеукраїнський день футболу?
Відповідь на це запитання практично ніхто не знав і не зміг пояснити чому саме 10 травня? Газети повідомляли про день велосипедиста, інші пам’ятні дні. В місцевих ЗМІ про такий футбольний день нічого не повідомляли.
Зрозуміло, що практично ніяких заходів до цієї дати і не проводилося в області.
Для мене, як спортивного журналіста, це також не зрозуміло, адже всеукраїнський день футболу проводився 29 квітня, саме цього дня свій перший міжнародний матч зіграла збірна України.
Тому, коли 10 травня, по закінченню другого фінального матчу кубка Чернігівщини з футболу, який проходив у Плисках Борзнянського району, начальник управління з питань сім’ї, молоді та спорту ОДА Микола Лазаренко привітав вболівальників зі святом футболу, то глядачі це сприйняли як оцінку футбольного поєдинку.
А господарі, на чолі з почесним президентом ФК «Єдність», заступником голови Київської державної міської адміністрації Михалом Голицею добре підготувалися до проведення завершального поєдинку за Кубок області. Нічия − 1:1 дозволила «Єдності» стати володарем почесного трофею, адже у першому матчі на полі суперника ФК «Полісся» з Добрянки рахунок був 2:2. Більше м’ячів забитих у Добрянці і принесли «Єдності» перемогу.
А стадіон у невеличкому селі Плиски має чудовий газон, пластикові сидіння, радіофікований. Тому кияни тут утримують дві команди − «Єдність» грає у другій лізі, а «Єдність-2» серед аматорів України та Чернігівської області. Щоправда місцевих футболістів тут немає, але фінансування столичних меценатів дозволяє привозити молодь з Києва.

P.S.
З Одеської області матеріал не надійшов через технічні причини(проблеми з Інтернетом).

Підписатися на новини